Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
leonkalf
QUOTE(magic jonhson @ Dec 27 2006, 10:21 AM) *
Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους.
Θα ήθελα όποιος έχει αναλυτικά τα παιχνίδια Ακαδημία-Δάφνη και ΑΟΝΑ-Αστερας να τα ποστάρει γιατί προσπαθώ να βγάλω τους σκόρερ των ομάδων και θα ήθελα να είμαι όσο το δυνατόν πιο ενήμερος.
Το ίδιο ισχύει και για τα 2 παιχνίδια που θα γίνουν στις 4/1.


AONA-Αστέρας 55-62 (21-33)

ΑΟΝΑ (Χαρεράς) : Λαγγουράνης 13(1), Κουγιούφας 2, Λαγιόπουλος 11, Καϊκας 7(2), Μανωλιάδης 6, Παπαδημητρίου 7, Διαμαντής, Λουλουδάκης 7, Παπαδόπουλους 2

Αστέρας (Γιαννικάκης) : Βίλιας 5, Γόντικας, Καλφαγιάννης 10(2), Μητρόπουλος, Μουκοβίνας 27(5), Κραββαρίτης 4, Μακρυδάκης 1, Κόντης 15, Κατσαρός

- Για το Ακαδημία-Δάφνη δεν υπάρχουν στοιχεία αφού το ματς διακόπηκε και έληξε 20-0.

- Τα ματς της 4/1 έχουν γίνει post παραπάνω.
Sponge Bob
Καλή επιστροφή στα παρκέ για τις ομάδες της Β' κατηγορίας, μετά την διακοπή των γιορτών (κάποιες έχουν ήδη επιστρέψει από την περασμένη βδομάδα λόγω παιχνιδιών που είχαν αναβληθει). Ελπίζω να μην έχει πέσει βαριά η γαλοπούλα!
Εγώ ανυπομονώ για το σημερινό μάτς, πρώτον γιατί επιστρέφω πάλι μετά τον τραυματισμό μου (ελπίζω να πάνε όλα καλά) και δεύτερον θα έχω αντίπαλο ένα παλιό συμπαίχτη και καλό μου φίλο. Ήδη άρχισαν τα "μαγειρέματα" και το trash talking!
Leonkalf μην σε παίρνει από κάτω. Είμαι σίγουρος οτι είναι θέμα χρόνου να βρείς τον καλο σου εαυτό. Μετά την βροχή έρχεται πάντα η λιακάδα!
Live strong
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 11 2007, 08:44 AM) *
Καλή επιστροφή στα παρκέ για τις ομάδες της Β' κατηγορίας, μετά την διακοπή των γιορτών (κάποιες έχουν ήδη επιστρέψει από την περασμένη βδομάδα λόγω παιχνιδιών που είχαν αναβληθει). Ελπίζω να μην έχει πέσει βαριά η γαλοπούλα!
Εγώ ανυπομονώ για το σημερινό μάτς, πρώτον γιατί επιστρέφω πάλι μετά τον τραυματισμό μου (ελπίζω να πάνε όλα καλά) και δεύτερον θα έχω αντίπαλο ένα παλιό συμπαίχτη και καλό φίλο μου. Ήδη άρχισαν τα "μαγειρέματα" και το trash talking!
Leonkalf μην σε παίρνει από κάτω. Είμαι σίγουρος οτι είναι θέμα χρόνου να βρείς τον εαυτό σου. Μετά την βροχή έρχεται η λιακάδα!


wav.gif wav.gif wav.gif
Sponge Bob
Σ' ευχαριστώ... 41.gif
Live strong
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 11 2007, 08:56 AM) *
Σ' ευχαριστώ... 41.gif


24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
Εις αύριον τα σπουδαία 19.gif blech.gif
Sponge Bob
Ελπίζω μόνο να μπορώ να σου διηγηθώ τα σπουδαία και να μην είμαι και πάλι σε κάποιο κρεβάτι του πόνου!
Live strong
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 11 2007, 09:04 AM) *
Ελπίζω μόνο να μπορώ να σου διηγηθώ τα σπουδαία και να μην είμαι και πάλι σε κάποιο κρεβάτι του πόνου!


Πολύ το μελετάς… από χτες μου το λες!!! Μόνο αν γίνει τίποτα, μη τολμήσεις να μου πεις ότι σε γκαντέμιασα … γιατί μετά… torture.gif guns.gif kill.gif
leonkalf
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 11 2007, 08:44 AM) *
Εγώ ανυπομονώ για το σημερινό μάτς, πρώτον γιατί επιστρέφω πάλι μετά τον τραυματισμό μου (ελπίζω να πάνε όλα καλά) και δεύτερον θα έχω αντίπαλο ένα παλιό συμπαίχτη και καλό μου φίλο. Ήδη άρχισαν τα "μαγειρέματα" και το trash talking!


Καλή επιστροφή. Εύχομαι το πόδι σου να περάσει το σημερινό τεστ επιτυχώς! Να προσέχεις!!

Χμ... "μαγειρέματα"? Να υποδεχτείς καλά το φίλο μας...
Μήπως έβαλες και με αυτόν στοίχημα...?? tongue.gif

QUOTE(Sponge Bob @ Jan 11 2007, 08:44 AM) *
Leonkalf μην σε παίρνει από κάτω. Είμαι σίγουρος οτι είναι θέμα χρόνου να βρείς τον καλο σου εαυτό. Μετά την βροχή έρχεται πάντα η λιακάδα!

Το ελπίζω και γω.
Για να γυρίσει ο ήλιος... θέλει δουλειά πολύ!
Σ'ευχαριστώ, μπορώ να πω ότι με "ανέβασες" κάπως smile.gif
bball.gif
Live strong
QUOTE(leonkalf @ Jan 11 2007, 09:14 AM) *
Για να γυρίσει ο ήλιος... θέλει δουλειά πολύ!
Σ'ευχαριστώ, μπορώ να πω ότι με "ανέβασες" κάπως smile.gif
bball.gif


Να τα και τα επαναστατικά !!!! 65.gif
Sponge Bob
QUOTE(Live strong @ Jan 11 2007, 11:09 AM) *
Πολύ το μελετάς… από χτες μου το λες!!! Μόνο αν γίνει τίποτα, μη τολμήσεις να μου πεις ότι σε γκαντέμιασα … γιατί μετά… torture.gif guns.gif kill.gif

Αυτό ήδη το σκέφτομαι!!!
Live strong
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 11 2007, 09:23 AM) *
Αυτό ήδη το σκέφτομαι!!!


Εεε τότε, δε θέλω να σε απογοητεύσω, blink.gif αλλά αφού το σκέφτεσαι τόσο πολύ, θα γίνει αγαπητέ μου….
Αύριο σε βλέπω με πατερίτσες πάλι και «φόρμες»… B)
Sponge Bob
QUOTE(leonkalf @ Jan 11 2007, 11:14 AM) *
Καλή επιστροφή. Εύχομαι το πόδι σου να περάσει το σημερινό τεστ επιτυχώς! Να προσέχεις!!

Χμ... "μαγειρέματα"? Να υποδεχτείς καλά το φίλο μας...
Μήπως έβαλες και με αυτόν στοίχημα...?? tongue.gif


Και γώ το εύχομαι να περάσει το τέστ. Τώρα το να προσέχω είναι μεγάλη κουβέντα. Την ώρα του παιχνιδιού δεν σκέφτεσαι τίποτα άλλο εκτός από το μάτς.
Τον φίλο μας θα τον υποδεχτώ με τον καλύτερο τρόπο. Υπάρχουν και πολλές πιθανότητες να παίζουμε και προσωπική άμυνα ο ένας τον άλλο!
Στοιχημα δεν έβαλα, αλλά μου πρότεινε να πάμε Τρούμπα μετά το μάτς και μου έλεγε για ένα πρίμ ανόδου που του χρωστάει η ομάδα!

QUOTE(leonkalf @ Jan 11 2007, 11:14 AM) *
Το ελπίζω και γω.
Για να γυρίσει ο ήλιος... θέλει δουλειά πολύ!
Σ'ευχαριστώ, μπορώ να πω ότι με "ανέβασες" κάπως smile.gif
bball.gif


Σήμερα έχει έξω λιακάδα. Φρόντισε να έρθει και η δική σου στο μάτς με τον Αετό!

QUOTE(Live strong @ Jan 11 2007, 11:28 AM) *
Εεε τότε, δε θέλω να σε απογοητεύσω, blink.gif αλλά αφού το σκέφτεσαι τόσο πολύ, θα γίνει αγαπητέ μου….
Αύριο σε βλέπω με πατερίτσες πάλι και «φόρμες»… cool.gif

Τις έχω δίπλα μου τις πατερίτσες!
Sponge Bob
QUOTE(Live strong @ Jan 11 2007, 11:16 AM) *
Να τα και τα επαναστατικά !!!! 65.gif

guns.gif
Live strong
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 11 2007, 09:35 AM) *
Και γώ το εύχομαι να περάσει το τέστ. Τώρα το να προσέχω είναι μεγάλη κουβέντα. Την ώρα του παιχνιδιού δεν σκέφτεσαι τίποτα άλλο εκτός από το μάτς.
Τον φίλο μας θα τον υποδεχτώ με τον καλύτερο τρόπο. Υπάρχουν και πολλές πιθανότητες να παίζουμε και προσωπική άμυνα ο ένας τον άλλο!
Στοιχημα δεν έβαλα, αλλά μου πρότεινε να πάμε Τρούμπα μετά το μάτς και μου έλεγε για ένα πρίμ ανόδου που του χρωστάει η ομάδα!
Σήμερα έχει έξω λιακάδα. Φρόντισε να έρθει και η δική σου στο μάτς με τον Αετό!
Τις έχω δίπλα μου τις πατερίτσες!


Ήμουν σίγουρη!!! laugh.gif
leonkalf
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 11 2007, 09:35 AM) *
Και γώ το εύχομαι να περάσει το τέστ. Τώρα το να προσέχω είναι μεγάλη κουβέντα. Την ώρα του παιχνιδιού δεν σκέφτεσαι τίποτα άλλο εκτός από το μάτς.
Τον φίλο μας θα τον υποδεχτώ με τον καλύτερο τρόπο. Υπάρχουν και πολλές πιθανότητες να παίζουμε και προσωπική άμυνα ο ένας τον άλλο!
Στοιχημα δεν έβαλα, αλλά μου πρότεινε να πάμε Τρούμπα μετά το μάτς και μου έλεγε για ένα πρίμ ανόδου που του χρωστάει η ομάδα!


Πέρνα πριν πας γήπεδο από το φυσιοθεραπευτήριο να στο δέσουν.
Κι αν το φοβάσαι τόσο και το έχεις στο μυαλό σου για υποτροπή, καλύτερα μην παίξεις σήμερα!!

Τρούμπα??? ohmy.gif Αααα, θα περιμένουμε αύριο και εξωαγωνιστικό ρεπορτάζ.... tongue.gif

Το πριμ ανόδου και σε μένα το χρωστάνε... wink.gif
Live strong
QUOTE(leonkalf @ Jan 11 2007, 10:10 AM) *
Τρούμπα??? ohmy.gif Αααα, θα περιμένουμε αύριο και εξωαγωνιστικό ρεπορτάζ.... tongue.gif


Ναι κοίτα μη χάσεις και δε μάθεις νέα εσύ…
Όσο για τον Sponge, θα τα πω όλα, ξέρει αυτός που… και από τετράγωνος θα γίνει στρογγυλός…

hammer.gif torture.gif ugly_tocktock.gif
leonkalf
Ήττα και για μένα και για τον Sponge Bob απόψε... δυστυχώς sad.gif

Φίλε Bob τουλάχιστον οι ευχές σου έπιασαν και ήμουν αρκετά βελτιωμένος σε σχέση με τις τελευταίες εμφανίσεις. Ένοιωθα καλά και αν είχαν και λίγη τύχη κάποια μακρινά μου σουτ θα είχα σκοράρει πάρα πολύ και ίσως παίρναμε και το ματς!
Αν ήταν δείγμα αυτό, πιστεύω στα επόμενα ματς να είμαι ακόμα καλύτερος...
...και σε λίγο καιρό έρχομαι στην έδρα σας.. shot.gif
leonkalf
Η ΕΣΚΑΝΑ κόβει την Πρωτοχρονιάτικη Πίτα

Την Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2007 στο κινηματοθέατρο Αττικό (Πλατεία Δημοτικού Θεάτρου) και ώρα 10.30 το πρωί θα κόψει την Πρωτοχρονιάτικη Πίτα της η ΕΣΚΑΝΑ.
Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης θα τιμηθούν οι Αστέριος Ζώης, Teo Leftakis, ο καθηγητής Δημήτρης Νανόπουλος και ο παράγοντας του Μίλωνα Δημ. Γκόγκορης .

Επίσης θα βραβευτούν όλα τα σωματεία της Ένωσης που διακρίθηκαν (ανέβηκαν κατηγορίες) την χρονιά που πέρασε.
leonkalf
QUOTE(lalas @ Jan 10 2007, 12:37 PM) *
τι θα λεγατε να προτεινουμε την α εσκανα ολ σταρ αγυρου? ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗς,ΔΙΑΜΑΝΤΗς,χαραλαμπιδης,φωτοπ
υλοσ, πεττας, τσακαλοφιδης,μαγγωνακης,σκορδιλης, κλωναρας,λυγγεριδης,φωτοπουλος μ, βλαχακης


Οι δικές μου επιλογές είναι οι εξής:

Χαραλαμπίδης-Τζιώτης,
Φωτόπουλος Θ.-Τζοβάρας-Δρακόπουλος,
Γρηγοράκης-Καραχοντζίτης-Πέττας,
Λαζάρου-Φωτόπουλος Μ.,
Λυγγερίδης-Παυλόγιαννης
Sponge Bob
QUOTE(leonkalf @ Jan 11 2007, 12:10 PM) *
Πέρνα πριν πας γήπεδο από το φυσιοθεραπευτήριο να στο δέσουν.
Κι αν το φοβάσαι τόσο και το έχεις στο μυαλό σου για υποτροπή, καλύτερα μην παίξεις σήμερα!!

Τρούμπα??? ohmy.gif Αααα, θα περιμένουμε αύριο και εξωαγωνιστικό ρεπορτάζ.... tongue.gif

Το πριμ ανόδου και σε μένα το χρωστάνε... wink.gif

Τελικά έπαιξα. Με επιστραγαλίδα. Όλα καλά. Αν και φάνηκε η αποχή μου από τα μάτς και είχε σε ορισμένες κινήσεις κάποιες ενοχλήσεις. Δεν πάταγα καλά μέσα στο γήπεδο μερικές φορές. Ελπίζω την επόμενη βδομάδα να είμαι καλύτερα.
Εξωαγωνιστικό ρεπορτάζ δεν έχω, γιατί ήταν τόσο απογοητευτική η εμφάνιση της ομάδας που δεν είχα όρεξη για τίποτα.
Πού ξέρεις... Μπορεί κάποια στιγμή να πάρεις το πρίμ ανόδου!!!

QUOTE(Live strong @ Jan 11 2007, 12:18 PM) *
Ναι κοίτα μη χάσεις και δε μάθεις νέα εσύ…
Όσο για τον Sponge, θα τα πω όλα, ξέρει αυτός που… και από τετράγωνος θα γίνει στρογγυλός…

hammer.gif torture.gif ugly_tocktock.gif

Σιγά μην γεμίσω και σαπουνάδα!
leonkalf
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 12 2007, 12:02 PM) *
Τελικά έπαιξα. Με επιστραγαλίδα. Όλα καλά. Αν και φάνηκε η αποχή μου από τα μάτς και είχε σε ορισμένες κινήσεις κάποιες ενοχλήσεις. Δεν πάταγα καλά μέσα στο γήπεδο μερικές φορές. Ελπίζω την επόμενη βδομάδα να είμαι καλύτερα.

Σίγουρα θα είσαι καλύτερα την άλλη βδομάδα! Αφού έκανεσ χθες την αρχή όλα θα πάνε καλά στη συνέχεια. Είναι φυσιολογικό μετά από ένα τέτοιο τραυματισμό να έχεις κάποιες ενοχλήσεις.Υπομονή!
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 12 2007, 12:02 PM) *
Εξωαγωνιστικό ρεπορτάζ δεν έχω, γιατί ήταν τόσο απογοητευτική η εμφάνιση της ομάδας που δεν είχα όρεξη για τίποτα.

Είχα ενημέρωση για την ακύρωση των σχεδίων χθες βράδυ... smile.gif
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 12 2007, 12:02 PM) *
Πού ξέρεις... Μπορεί κάποια στιγμή να πάρεις το πρίμ ανόδου!!!

Ναι ... αμεεεεε 33.gif 65.gif
Sponge Bob
QUOTE(leonkalf @ Jan 12 2007, 02:55 AM) *
Ήττα και για μένα και για τον Sponge Bob απόψε... δυστυχώς sad.gif

Φίλε Bob τουλάχιστον οι ευχές σου έπιασαν και ήμουν αρκετά βελτιωμένος σε σχέση με τις τελευταίες εμφανίσεις. Ένοιωθα καλά και αν είχαν και λίγη τύχη κάποια μακρινά μου σουτ θα είχα σκοράρει πάρα πολύ και ίσως παίρναμε και το ματς!
Αν ήταν δείγμα αυτό, πιστεύω στα επόμενα ματς να είμαι ακόμα καλύτερος...
...και σε λίγο καιρό έρχομαι στην έδρα σας.. shot.gif

Ήττα, και συνεχίστηκαν οι άσχημες εμφανίσεις τις ομάδας. Ελπίζω να συνέλθει γρήγορα, πριν δυσκολέψουν κι άλλο τα πράγματα, γιατί ήδη είναι δύσκολα.

Χαίρομαι για την εμφάνιση σου και είμαι σίγουρος οτι θα πάς ακόμα καλύτερα. Δεν μπορείς να έχεις συνέχεια υψηλή απόδοση. Θα κάνεις και μιά κοιλιά. Είναι και τα ξενύχτια βλέπεις...

Δυστωχώς, μάλλον δεν θα είμαι εκεί όταν σε υποδεχτούμε στην έδρα μας. sad.gif
lalas
megali niki tou porfura sto kupelo!!!!! tiraki itan pedia.... o aris theli to prwtathlima k tha to pari
Live strong
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 12 2007, 01:47 PM) *
Ήττα, και συνεχίστηκαν οι άσχημες εμφανίσεις τις ομάδας. Ελπίζω να συνέλθει γρήγορα, πριν δυσκολέψουν κι άλλο τα πράγματα, γιατί ήδη είναι δύσκολα.

Χαίρομαι για την εμφάνιση σου και είμαι σίγουρος οτι θα πάς ακόμα καλύτερα. Δεν μπορείς να έχεις συνέχεια υψηλή απόδοση. Θα κάνεις και μιά κοιλιά. Είναι και τα ξενύχτια βλέπεις...

Δυστωχώς, μάλλον δεν θα είμαι εκεί όταν σε υποδεχτούμε στην έδρα μας. sad.gif


Όχι δύσκολα… τελειωμένη κατάσταση είναι, μη κοιτάς που δεν στο λέμε γιατί είσαι και ευαίσθητος και θα μας μείνεις… 19.gif

Όσο για τον leonkalf, μη του τα λες έτσι γιατί τον πληγώνεις… sad.gif
Αλήθεια είναι πάντως!!! Χι χι!! rolleyes.gif
Sponge Bob
QUOTE(lalas @ Jan 12 2007, 03:56 PM) *
megali niki tou porfura sto kupelo!!!!! tiraki itan pedia.... o aris theli to prwtathlima k tha to pari

Σκόρ ξέρεις? Τί έγινε στο μάτς?

Ξέρει κανείς αποτελέσματα χτεσινών αγώνων της Β' ΕΣΚΑΝΑ?
leonkalf
Ωρίστε και τα χθεσινά αποτελέσματα της β' κατηγορίας:

Β΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ 12η αγωνιστική

*ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΜΕΓΑΡΑ 82-83 (36-43)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Περαντωνάκης): Σκαμνάκης 4, Σοφιανόπουλος 11(2), Χαλκιαδάκης 6, Καρατζάς 12, Τσαρτσάνι, Γαλαράς 33(1), Αναστασάκης 1, Αντωνίου, Κωτσάκος , Μπιλικαίδης 13(3) .
ΜΕΓΑΡΑ(Μάνταλος, Κουτσούκος): Δεβεζόγλου 15(2), Καραγιάννης 21, Αδράμης 3(1), Μαζιώτης 19(4), Παριανόπουλος 7(1), Λυτόπουλος , Κακαλέτρης , Μερακλής 11(1), Δομπρογιάννης 5(1), Τσιμπλάκος 2

*ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 83-105(34-49)
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. (Παπαευθυμίου, Αλεξανδρόπουλος): Ιμπραημάκης 3, Σαββίδης 19, Κιουλάφας 10(3), Αντωνάκος 7, Γκιουλιστάνης 5, Μύλλερ 6, Ξενικάκης 5(1), Καλογερόπουλος 8, Ζερβουλάκος 12(3) , Αντωνουσάκης 8.
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Περτέσης ,Σκούφαλος): Κανελλάκης 5 , Παπαγιαννίδης 3(1), Νικολόπουλος 4, Καραμάνης 2, Ντώνη 3, Τζώρτζης 22(5) , Μιχάλης 26(2), Καρκάνιας 16(3), Τσιμπώνης 6, Παπαγεωργίου 6, Μπαρμπαρόσος, Μπάγιας 12(2).

*ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΕΥΡΥΑΛΗ 70-51 (38-21)
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Φέρτης, Μπαλαής): Βασιλόπουλος 4, Μπούτας 17, Λαζαράκος 13(3), Καλεμτζάκης 6, Κραψίτης 8, Τσιλιβάκος Α., Γολικίδης 4, Μπέττας, Καούστος 3, Παπαδάκης 15(3)
ΕΥΡΥΑΛΗ (Βόβορας, Μαρσέλος ): Γεωργούτσος 2, Σκαλίδης 2, Μανιάτης 6(2), Καμπούρης 7(1), Μήτσου 5, Δημητρίου 7(1), Παπαδόγιαννης 5, Μαστρογιάννης 4 , Λυμπερογιάννης 4(1), Μπογατσιώτη;ς 7, Βατιμπέλας 2

*ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΟΝΑ 87-80(39-33)
ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Αγγελάκης) : Ασημακόπουλος, Πελέκης12(1) , Καρανικόλας 4(1), Ρένεσης 9(1), Παπαχριστοδούλου , Αποστολόπουλος 18(2) , Διαμαντής 25(5), Χρήστου 2 , Μπελίτσος 9(1) , Θεοδώρου 4, Ίσσαρης ,Τοπαλίδης 4
ΑΟΝΑ (Χαρεράς , Γκαναβίας): Κουνενής , Κουγιούφας 28(5), Λαγγουράνης 4, Καίκας 9(1), Λαγιόπουλος, Μανωλιάδης 18(1), Λουλουδάκης 7, Παπαδόπουλος 4, Μπαρλάς 10.

*ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89 70-74(34-39)
ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ (Ζαχαράκης) : Περδικάρης , Παλατιανός 6, Κουκούρης 12 , Αργυρόπουλος 15(3), Μπουρβάνης 4, Φουντής 6(2), Σακκάς 4, Ηλιαδάκης 20(1), Μούρτος 3(1)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89 (Ρουμελιώτης , Ρεπαντάς): Λαυρέντζος 11(1),Μπάστας, Χριστόπουλος 8(2), Γιαννόπουλος 9, Δακουτρός 32(1), Μακρής, Τάγκας , Σαραντινάκης 14

*ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 75-65(34-31)
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σκληρός) : Μπρέγιαννης 8, Κούβακας 7, Μαγγιώρος, Αγγέλης 19(3), Χνάρης 17(1), Μαρακάκης, Οικονόμου 11(1), Σουφλερός 2, Τρουλάκης 2, Τσαγκάρης , Γκούρας , Μπουζιάνης 9(2)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Γιαννικάκης) : Βίλιας 6, Γόντικας 5, Καλφαγιάννης 18(4), Μακρυδάκης, Μουκοβίνας 11(3), Χαϊδεμένος 4, Κραββαρίτης 6, Κόντης 7, Κατσαρός 8

*ΓΑΣΕ – ΤΑΤΑΥΛΑ 72-67(29-42)
ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ (Μαυρογιάννης, Μαρουσόπουλος ): Μπακογιάννης 20(5), Προσελέντης 13(1), Παρμαξίδης 2, Λεβέντης 8,Μέμεζας 8, Νικόλτσος 17, Καραλουκάς, Στάθης 2, Αντωνάρας 2.
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός, Πούγγουρας ): Καραπιπέρης 17(4), Ροδόπουλος 2, Πλούσσος 2, Κουζοβουνάς 8, Καραγιαννίδης 23(2), Κορωναίος , Γκανιάτσος 2, Γκόβας 13(3),Τζιάνος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (12 ΑΓ.)
1.Μέγαρα 22(10-2)
2.Αετός 21(9-3),
3.Αστέρας 20(8-4)
4.Ν. Σμύρνη 19(7-5)
- Ακαδημία 19(7-5)
6.ΑΟΝΑ 18(6-6),
- Ευρυάλη 18(6-6)
- ΕΑ Νικαίας 18(6-6)
- ΓΑΣΕ 18(6-6)
10.Βουλιαγμένη 17(5-7)
11.Πειραϊκός ΑΣ 16(4-8)
12.Δάφνη 15(4-8)
- Αμφιάλη 15(3-9)
- Ταταύλα 15(3-9)
*Η Δάφνη Αγ. Δημ. έχει ένα μηδενισμό
Sponge Bob
QUOTE(Live strong @ Jan 12 2007, 04:05 PM) *
Όχι δύσκολα… τελειωμένη κατάσταση είναι, μη κοιτάς που δεν στο λέμε γιατί είσαι και ευαίσθητος και θα μας μείνεις… 19.gif

Θα το παλέψουμε μέχρι και την τελευταία αγωνιστική. Μόνο τότε θα ξέρουμε αν είναι τελειωμένη κατάσταση.

QUOTE(Live strong @ Jan 12 2007, 04:05 PM) *
Όσο για τον leonkalf, μη του τα λες έτσι γιατί τον πληγώνεις… sad.gif
Αλήθεια είναι πάντως!!! Χι χι!! rolleyes.gif

Έχει και εξω-αγωνιστικές υποχρεώσεις τώρα!!!
Live strong
QUOTE(Sponge Bob @ Jan 12 2007, 02:13 PM) *
Θα το παλέψουμε μέχρι και την τελευταία αγωνιστική. Μόνο τότε θα ξέρουμε αν είναι τελειωμένη κατάσταση.
Έχει και εξω-αγωνιστικές υποχρεώσεις τώρα!!!


ναι καλά!!! εσύ πάρε τη σκούφια σου και βάρα τον!!! 19.gif
Live strong
Λοιπόν, 33.gif κατόπιν μεγάλης πίεσης του leonkalf έσβησα το δικό μου post όσον αφορά τη βαθμολογία… δε θέλει να χάσει τη πρωτιά βλέπετε… angry_red.gif 19.gif

ΥΓ. Να ξέρεις δεν υποχωρώ άλλη φορά!!! ugly_tocktock.gif
leonkalf
Bob, ο Σαββίδης έλειπε χθες?
Αν ναι, αφού δεν τον βλέπω στην χθεσινή σύνθεση, ήταν μεγάλη απώλεια. Και φάνηκε κυρίως από το ότι φάγατε 105π. Είναι σημαντικός παίκτης για την άμυνά σας, και για την επίθεση βέβαια. Δεν έχετε περιθώρια για τέτοιες απώλειες.
leonkalf
**Είχαμε και αγώνες για το κύπελλο χθες.
1η ήττα για τον Άρη Ν. φέτος, να δούμε αν θα επηρρεάσει αυτό στην πορεία στο πρωτάθλημα. Ο φίλος ο lalas υποστηρίζει πως όχι, για να δούμε. Πάντως, θα είναι μια τονωτική ένεση για τον Πορφύρα.

Κύπελλο ανδρών ΕΣΚΑΝΑ
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

*ΠΕΡΑ – ΑΕΚΤ 59-72(29-29)
ΠΕΡΑ (Τσοσκούνογλου, Σαββάτης ): Στεφανίδης 7(1), Καραγιάνης 7(1), Σιμσιρής 18(3) , Λυμνίδης , Γκογκίτσας 3 , Μοδάκης 10(2), Καραγιαννάκης 7(1), Φουφουδάκης 7.Κυριακίδης
ΑΕΚΤ (Θεοδώρου, Βαλινδράς): Αμπατζής 8, Αγγελόπουλος 12(2) , Αγαπιάδης 7, Τσαουσίδης 17(3), Μαυρουδής 2, Χιώλος 5, Μαγγωνάκης 21(3)

*ΑΡΗΣ ΝΙΚ. – ΠΟΡΦΥΡΑΣ 88-101(47-52)
ΑΡΗΣ ΝΙΚ.(Γκανάς, Ψυχουντάκης) : Μωυσιάδης 3(1), Φωτόπουλος 15(2), Αλτσαντζής 18(4), Λυγγερίδης 8, Βαρλάς , Γαλίτης 11(1), Φωτής 6 , Ογεφούγκα 6, Τσακαλοφίδης 11(2), Παζιάνος 10(1), Κλωναράς
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Μυκονιάτης, Μούρμουρας): Μπαλτσαβιάς 3, Σακαράκης 2, Μιχάλαρος 7(1), Πέττας 13(1), Διαμαντής 25(5) , Καραχοντζίτης 2, Γρηγοράκης 30(2), Βουτσινάς 6, Παυλόγιαννης 4, Κοκλώνης 9(1)


Στο φάϊναλ φορ προκρίθηκαν ήδη Πανελευσινιακός , ΑΕΚΤ και Πορφύρας ενώ η τέταρτη θέση θα καλυφθεί από τον νικητή της συνάντησης Μανδραϊκός –Ίκαρος Ν.Σμ. της 25/1 .

Το φάϊναλ φορ θα διεξαχθεί 15 και 16 Φεβρουαρίου και τα ζευγάρια είναι
ΑΕΚΤ - Πανελευσινιακός , Πορφύρας – Νικητής Μανδραϊκός-Ίκαρος


**Επίσης και ένα εξ' αναβολής παιχνίδι για την Α' κατηγορία

Α΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ εξ αναβολής 10η αγωνιστική

*ΠΕΡΑΜΑ- ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 48-49(26-24)
ΠΕΡΑΜΑ (Μανδραγός): Παπαθανασίου 13, Καραβασίλης 8, Ντακούλιας 13 , Μαρίνος 2, Μαργώνης 7, Μισιακός 2, Δαμασιώτης 3(1), Πλατσικούδης , Κόχειλας .
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Μανιάτης): Χαραλαμπίδης 19(2), Καρβούνης, Καραμπάτσος, Καττής 4, Στόϊκος 3, Κωτσόβολης 5, Τσατσάνης, Φωτόπουλος 10, Βαμβακάρης 2, Λεγάτος 6
Sponge Bob
QUOTE(leonkalf @ Jan 12 2007, 04:35 PM) *
Bob, ο Σαββίδης έλειπε χθες?
Αν ναι, αφού δεν τον βλέπω στην χθεσινή σύνθεση, ήταν μεγάλη απώλεια. Και φάνηκε κυρίως από το ότι φάγατε 105π. Είναι σημαντικός παίκτης για την άμυνά σας, και για την επίθεση βέβαια. Δεν έχετε περιθώρια για τέτοιες απώλειες.

O Σαββίδης έπαιξε κανονικά. Απλά για κάποιο λόγο δεν περάστηκαν οι πόντοι του. 19 έβαλε.
Φαγαμε 105 πόντους επειδή δεν πάιξαμε καλή άμυνα και επειδή στα τελευταία 3 λεπτά το παιχνίδι πήγε στις βολές μπάς και μειώσουμε την διαφορά, αλλά οι παίχτες της Νίκαιας ήταν εύστοχοι.
Sponge Bob
QUOTE(Live strong @ Jan 12 2007, 04:18 PM) *
ναι καλά!!! εσύ πάρε τη σκούφια σου και βάρα τον!!! 19.gif

Γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος... smiley.gif
Sponge Bob
QUOTE(leonkalf @ Jan 12 2007, 02:27 PM) *
Σίγουρα θα είσαι καλύτερα την άλλη βδομάδα! Αφού έκανεσ χθες την αρχή όλα θα πάνε καλά στη συνέχεια. Είναι φυσιολογικό μετά από ένα τέτοιο τραυματισμό να έχεις κάποιες ενοχλήσεις.Υπομονή!


Το ελπίζω.

QUOTE(leonkalf @ Jan 12 2007, 02:27 PM) *
Είχα ενημέρωση για την ακύρωση των σχεδίων χθες βράδυ... smile.gif


Βλέπω οτι δεν σου ξεφεύγει τίποτα!

QUOTE(leonkalf @ Jan 12 2007, 02:27 PM) *
Ναι ... αμεεεεε 33.gif 65.gif


Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται...
leonkalf
Η Γλυφάδα έκανε τη μεγάλη έκπληξη επικρατώντας του πρωτοπόρου Αρη Νικαίας στο ντέρμπι του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑΝΑ.

ΑΡΗΣ ΝΙΚ. ΓΛΥΦΑΔΑ 83-93 (31-43)
ΑΡΗΣ ΝΙΚ. (Γκανάς, Ψυχουντάκης) : Κλωνάρας , Μωυσιάδης 3(1), Φωτόπουλος 36(1), Μουργκής , Αλτσαντζής 9(1), Λυγγερίδης 18,Παζανος 3, Γαλίτης 2, Φωτής 2 , Ογεφούγκα 4, Τσακαλοφίδης 6(2), Παπαγιαννακόπουλος

ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. (Καψιμάλης ,Παλτσόγλου ): Τσιούμας 15(1), Παγώνης 15, Μπατσούκας , Γκατζός 6(1), Κυριαζής 7(1), Μπίκουλης 12(1), Σπυριδάκης 23(2) , Βαμβακάς 12, Μαργαρίτης 3(1)

ΠΕΡΑ- ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 76-52 (32-29)
ΠΕΡΑ (Τσοσκούνογλου, Σαββάτης ): Στεφανίδης 23(5) , Καραγιάνης 5(1), Σιμσιρής 12(2), Μανωλάς , Γκογκίτσας 6, Μοδάκης 24(2), Καραγιαννάκης 4, Φουφουδάκης 2, Χριστοφάκης, Λημνίδης .

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Ποτόσογλου): Παπατρέχας 3(1), Παρασίδης 12(1) , Πατέλης 3 , Τζαφέρης 7, Δέλλιος 5, Ποτόσoγλου 15(3), Κονδύλης 3(1), Καφαντάρης 4

ΤΡΑΧΩΝΕΣ –ΠΕΡΑΜΑ 53-76 (17-37)
ΤΡΑΧΩΝΕΣ/ΔΙΑΣ (Τριανταφύλλου): Γκανιάτσας 15(3),Βαρδάλος 6, Γεωργίου 2, Φαραώ 5(1), Τσοπουρίδης 7, Θεολόγης 3, Πριφτάκης 7, Παππάς 4, Ματιάτος 4

ΠΕΡΑΜΑ (Μανδραγός, Βογιατζάκης): Παπαθανασίου 11(2),Φαραντάτος , Καραβασίλης 9, Ντακούλιας 22(3), Μισιακός 9(1), Μαρίνος , Μαργώνης 9, Δαμασιώτης 7(1), Πλατσικούδης 5(1), Μαγγιώρος Ε. 4, Μαγγιώρος Α.

ΑΕ ΡΕΝΤΗ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. 66-76 (27-40)
Α.Ε. ΡΕΝΤΗ (Κάσσης): Κρασαδάκης 4, Δρακόπουλος 1, Κουκουβάκης 7(1), Μάρρας 6(1), Φωστέρης 7(1), Λαζάρου 17(1), Παπαστυλιανός 18(2), Πασπαλάς , Βρεττός 6

ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. (Αθηναίος): Αγγελόπουλος 4, Ψαρρός 3, Φερεντίνος 3(1), Ανυφαντής 14, Χιωτάκης 19(5), Μητρέλος 5(1), Κανέλλης 7(1) , Μαρκόπουλος 21 .

ΠΟΡΦΥΡΑΣ –ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 69-54 (29-31)
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Μυκονιάτης, Μούρμουρας): Μπαλτσαβιάς 6(1), Πέττας 10 , Διαμαντής 7(1), Καραχοντζίτης 21, Γρηγοράκης 14(1), Βουτσινάς 8, Παυλόγιαννης, Κοκλώνης 3(1)

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Παπαδόπουλος, Γρίβας): Στασινόπουλος 5(1), Πέγκος , Μεντζελιώτης 2, Ρεντούμης 4, Αντωνίου 5, Καραχάλιος 8, Τσολιάκος 26(3), Μπουρβάνης 2, Στεφάνου . 2

ΕΘΝΙΚΟΣ –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 70-78 (34-27)
ΕΘΝΙΚΟΣ (Χατζηδάκης, Μάρδας) : Παρίσος 14, Κυριακόπουλος 8(1), Φούκος 2, Χιουτακάκος 11(2) , Κουτσουμπάκος 5(1) , Παπακωνσταντίνου 10(2), Μακρυγιάννης 12 , Παπασταματίου 8(2)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Μανιάτης): Ντάσκας, Χαραλαμπίδης 24(6), Καρβούνης 12(2), Καραμπάτσος -, Καττής 2, Στόϊκος, Κωτσόβολης 11, Τσατσάνης 3(1), Φωτόπουλος 20, Δημόπουλος, Βαμβακάρης 6, Λεγάτος.

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες): Άρης 23, Πορφύρας 21, ΑΕΚΤ 20, Γλυφάδα 20, Φάρος 19, Προοδευτική 19, Μανδραϊκός 19, ΑΕ Ρέντη 17, Πέραμα 16, Φοίνικας 16, Πέρα 16, Εθνικός 15, Ελευθερία 14, Τράχωνες 13.

*O Eθνικός έχει -1 βαθμό
*Φάρος και ΑΕΚΤ έχουν αγώνα λιγότερο (Πέμπτη 18/1 21.00 κλ. Κερατσινίου)



O Άρης μετά την ήττα στο κύπελλο(μήπως ήταν κάποιο σημάδι???) έχασε και στο πρωτάθλημα.
Και στα 2 ματς έφαγε πολλούς πόντους (101 και 93) και μάλιστα εντός έδρας.
Αποκτάει νέο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα και πιο πολύ αν η ΑΕΚΤ εκμεταλλευτεί το στραβοπάτημα του Άρη και κερδίσει την Πέμπτη στο Κερατσίνι (δύσκολο παιχνίδι πάντως).

Ο Χαραλαμπίδης εκτέλεσε την περσινή του ομάδα με 24(6) μέσα στο Παπαστράτειο!!
Μπράβο φίλε Λευτέρη 41.gif
pointguard
Lete na mhn anevei o Arhs? Gia fotopoulo Ligeridh ti gnomh exete?
leonkalf
Τίποτα δεν είναι σίγουρο.
Βέβαια, ο Άρης έχει δείξει ότι είναι το φαβορί αλλά με τις 2 σερί ήττες που έκανε (η 1 στο κύπελλο) δείχνει ότι ίσως έχουμε πολλά ακόμα να δούμε!!

Ο Φωτόπουλος είναι πάρα πολύ καλός παίκτης. Τον έχω παρακολουθήσει αρκετές χρονιές -περισσότερο στην Προοδευτική (μάλιστα 1 χρόνο ήταν συμπαίκτης με τον αδερφό μου εκεί και παρακολουθούσα περισσότερο και πιο κοντά).
Έχει εξαιρετικό drive,πολύ καλό τελείωμα, στον αιφνιδιασμό είναι σφαίρα με επίσης εξαιρετικά τελειώματα και παίζει και καλή άμυνα. Από τους καλύτερους περιφερειακούς!

Ο Λυγγερίδης -αν δεν κάνω λάθος- είναι αυτός που έπαιζε πέρσι στην Ηλιούπολη? Αν είναι αυτός, πρόκειται για ένα εξαιρετικό 5άρι! Δυνατός, καλές κινήσεις και αξιόπιστο σουτ.
leonkalf
Νίκες απόψε για Αστέρα (70-59 την Αμφιάλη σχετικά εύκολα) και ΑΟΝΑ (περίπου 20π. τον Πειραϊκό).

Σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού είχαμε τον έλεγχο και πάντα είχαμε διαφορά ασφαλείας κι έτσι δεν κινδυνέψαμε σε κανένα σημείο.
Εμείς χρειαζόμασταν μια τέτοια νίκη για να "ξεμπλοκάρουμε" λίγο ύστερα από ένα διάστημα που είμαστε σε "κακή" φόρμα.
Ελπίζω στη συνέχεια να είμαστε και καλύτεροι και να αφήσουμε πίσω τα προηγούμενα.

Η Αμφιάλη καλή ομάδα περιφερειακά, αλλά μέσα στο καλάθι δεν έχει τίποτα. Νομίζω έχει απώλειες σε σχέση με την αρχή της σεζόν εκεί, αλλά όπως είναι τώρα θα είναι δύσκολα τα πράγματα για τη συνέχεια.
Αντίπαλοι σήμερα με τον goos (περιμένω και την δική του τοποθέτηση, έχει χαθεί τελευταία απο δω!!).
Καλό κουράγιο παιδιά (έχω και 2 γνωστούς που παίζουν φέτος εκεί και ήταν ενδιαφέρουσα η σημερινή μάχη).


Όποιος ξέρει κάποιο άλλο αποτέλεσμα ας το ποστάρει.
christina n10
καλημερα leonkalf,
αν καταλαβα σωστα απο τα παραπανω ,παιζεις αστερα αγ.δημητριου?εχασα λοιπο την ευκαιρια χθες να σε δω εν δραση!!!δεν ξερω βεβαια ποιος εισαι και ποιο νουμερο φορας αλλα θα εβλεπα το ματσακι και σημερα θα εκανα τον σχολιασμο μου .βλεπεις μου προτινανε χθες να ερθω να σας δω αλλα sorry,επελεξα να κατσω να δω ΑΡΗ.παντως εχω σκοπο να ερθω να σε δω γιατι παιζεις στην γειτονια μου.πες μου μονο με pm ποιο νουμερο φορας.καλη σου μερα
goos
Καλησπερα.Οντως ευκολη η νικη του Αστερα χθες.Οπως ειπες κ εσυ η ομαδα μου δεν εχει ψηλους,αφου παιζω εγω 4 τι να λεμε τωρα αλλα δεν ειναι μονο αυτο το προβλημα, ειναι πολλα.Η ομαδα που βλεπεις τωρα με την ομαδα που ειχαμε τις 2 πρωτες αγωνιστικες δεν εχει σχεση,εχουν φυγει πολλα παιδια για διαφορους λογους και τωρα προσπαθουμε οσοι εχουμε μεινει να σωσουμε την ομαδα.Επισης ολοι την εβδομαδα ελειπαν πολλα παιδια απο τις περισσοτερες πρποπονησης οποτε δεν εγινε κ σωστη δουλεια κ με το υλικο που υπαρχει δεν μπορει αυτη η ομαδα αν δεν προπονηθη να εχει τυχη.Για εμας εξαλλου οι 2 πρωτες αγωνιστικες ειναι ολοι η χρονια(ταταυλα εξω-ΓΑΣΕ μεσα).Ο Αστερας καλη ομαδα προπονημενη καλα,οπως ειναι παντα η ομαδες του Αρη κ την διαφορα την εκαναν οι 2 ψηλοι κ το τριαρι.Παντως γενικα το παιχνιδι ηταν κακο κ οι διαιτητες πιο κακοι.
Sponge Bob
QUOTE(leonkalf @ Jan 19 2007, 04:43 AM) *
Νίκες απόψε για Αστέρα (70-59 την Αμφιάλη σχετικά εύκολα) και ΑΟΝΑ (περίπου 20π. τον Πειραϊκό).

Πολύ κακή διαιτησία στο μάτς από τον Μαγγωνάκη. Απαράδεκτη θα έλεγα καλύτερα. Ο άνθρωπος έχει μεγάλη καριέρα σαν εφευρέτης. Η διαφορά είναι πλασματική.
Πάντως ενημερωτικά για τις υπόλοιπες ομάδες... Παίχτε ζώνη όταν παίζετε άμυνα στην μπασκέτα που είναι αριστερά όπως μπαίνεις στο γήπεδο. Αυτό κάνει και ο ΑΟΝΑ. Δεν μπαίνει σούτ εκεί. Ο,τι μπεί κοντά στο καλάθι. Η άλλη μπασκέτα (δεξιά όπως μπαίνεις στο γήπεδο), κοντή, αλλά σε καλύτερη κατάσταση. Σε αυτήν παίζει μαν του μαν ο ΑΟΝΑ.

QUOTE(christina n10 @ Jan 19 2007, 10:35 AM) *
καλημερα leonkalf,
αν καταλαβα σωστα απο τα παραπανω ,παιζεις αστερα αγ.δημητριου?εχασα λοιπο την ευκαιρια χθες να σε δω εν δραση!!!δεν ξερω βεβαια ποιος εισαι και ποιο νουμερο φορας αλλα θα εβλεπα το ματσακι και σημερα θα εκανα τον σχολιασμο μου .βλεπεις μου προτινανε χθες να ερθω να σας δω αλλα sorry,επελεξα να κατσω να δω ΑΡΗ.παντως εχω σκοπο να ερθω να σε δω γιατι παιζεις στην γειτονια μου.πες μου μονο με pm ποιο νουμερο φορας.καλη σου μερα

Να και θαυμάστριες στο forum για τον leonkalf!!!

QUOTE(goos @ Jan 19 2007, 08:35 PM) *
Καλησπερα.Οντως ευκολη η νικη του Αστερα χθες.Οπως ειπες κ εσυ η ομαδα μου δεν εχει ψηλους,αφου παιζω εγω 4 τι να λεμε τωρα αλλα δεν ειναι μονο αυτο το προβλημα, ειναι πολλα.Η ομαδα που βλεπεις τωρα με την ομαδα που ειχαμε τις 2 πρωτες αγωνιστικες δεν εχει σχεση,εχουν φυγει πολλα παιδια για διαφορους λογους και τωρα προσπαθουμε οσοι εχουμε μεινει να σωσουμε την ομαδα.Επισης ολοι την εβδομαδα ελειπαν πολλα παιδια απο τις περισσοτερες πρποπονησης οποτε δεν εγινε κ σωστη δουλεια κ με το υλικο που υπαρχει δεν μπορει αυτη η ομαδα αν δεν προπονηθη να εχει τυχη.Για εμας εξαλλου οι 2 πρωτες αγωνιστικες ειναι ολοι η χρονια(ταταυλα εξω-ΓΑΣΕ μεσα).Ο Αστερας καλη ομαδα προπονημενη καλα,οπως ειναι παντα η ομαδες του Αρη κ την διαφορα την εκαναν οι 2 ψηλοι κ το τριαρι.Παντως γενικα το παιχνιδι ηταν κακο κ οι διαιτητες πιο κακοι.

Γενικά τα πράγματα είναι δύσκολα για την Αμφιάλη.
leonkalf
Στην χθεσινή 13η αγωνιστική της β' κατηγορίας είχαμε τα εξής :

ΜΕΓΑΡΑ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 83-70 (40-37)
ΜΕΓΑΡΑ (Μάνταλος, Κουτσούκος):Τσιμπλάκος 4, Δεβεζόγλου 13(1), Σούρδης 2 , Καραγιάννης 21(1), Μαζιώτης 13(2), Παριανόπουλος 18(4), Λυτόπουλος 2, Κακαλέτρης 13(1), Μερακλής-, Δομπρογιάννης 10(2)

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Φέρτης, Μπαλαής): Βασιλόπουλος 16(3), Μπούτας 7(1), Λαζαράκος 22(4), Καλεμτζάκης , Γολικίδης 9(1), Μπέττας 3(1) , Καούστος 13

ΕΥΡΥΑΛΗ - ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ 71-49 (31-25)
ΕΥΡΥΑΛΗ (Βόβορας, Μαρσέλος ): Γεωργούτσος 15(1), Μανιάτης 8(2), Σκαλίδης, Καμπούρης 21(3), Μήτσου , Δημητρίου, Παπαδόγιαννης 2, Μαστρογιάννης , Λυμπερογιάννης 4(1), Μπογατσιώτης 21(4), Ρόβης, Βατιμπέλας

ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ (Μαυρογιάννης, Μαρουσόπουλος): Μπακογιάννης 7(1), Προσελέντης 13(2), Μπούτσικος , Παρμαξίδης 1 , Λεβέντης, Νικόλτσος 5, Μέμεζας 11, Καραλουκάς , Στάθης 5, Αντωνάρας 7 .

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 64-59 (35-26)
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Περτέσης , Σταμπολιάδης): Κανελλάκης , Παπαγιαννίδης 14(3), Ντώνη , Νικολόπουλος , Τζώρτζης 10(1), Μιχάλης 11, Καρκάνιας 25(3) , Τσιμπώνης 2, Μπαρμπαρόσος 2 ,Μαυρίδης, Μπάγιας .

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Περαντωνάκης): Τυροκόμος , Σοφιανόπουλος 8, Καρατζάς 17, Τσαρτσάνι 1, Γαλαράς 21, Μανιός 4, Αναστασάκης 9(2), Λώλος .

ΑΟΝΑ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. 84-63 (43-40)
ΑΟΝΑ (Χαρεράς , Γκαναβίας): Κουγιούφας 2, Μπάρλας 8, Λαγγουράνης 6, Λαγιόπουλος 17, Παπαδημητρίου 4, Μανωλιάδης 21(1), Κάϊκας 11(1), Λουλουδάκης 3, Ψυχογιός 2, Παπαδόπουλος 10 .

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. (Παπαευθυμίου, Αλεξανδρόπουλος): Ιμπραημάκης 6, Κιουλάφας 9(1), Σαββίδης 7, Γκιουλιστάνης 6, Μύλλερ 2, Ξενικάκης 5, Καλογερόγιαννης 12, Αντωνουσάκης 7, Ζερβουλάκος 9(1).

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89 - ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 62-57 (36-31)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89 (Ρουμελιώτης , Ρεπαντάς): Λαυρέντζος 10(2), Χριστόπουλος 16(3), Γιαννόπουλος 7, Μπάστας 2, Δακουτρός 21(1), Μακρής 4, Ντρες , Σαραντινάκης 2

ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Αγγελάκης) : Πελέκης 11, Καρανικόλας , Ρένεσης 11(2), Παπαχριστοδούλου 3(1), Αποστολόπουλος 13(1), Διαμαντής 14(1) , Χρήστου 2, Μπελίτσος , Θεοδώρου 3, Ντόναλντ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ 70-59 (39-26)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Γιαννικάκης, Καραϊσκάκης ) : Βίλιας 5(1), Γόντικας 5, Καλδής , Σφυρής, Καλφαγιάννης 8, Μητρόπουλος 1 , Μυρίλας, Μουκοβίνας 6, Χαϊδεμένος 20, Κραββαρίτης 6, Κόντης 10, Κατσαρός 9,

ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ (Ζαχαράκης) : Βουρλιωτάκης-Περδικάρης , Κουκούρης 10(2), Αργυρόπουλος 2, Καρατσόλης 13(1), Μπουρβάνης 4, Φουντής , Γρηγοριάδης 5(1), Ηλιαδάκης 10(1) , Παλατιανός 4, Σακκάς 2 , Μούρτος 9

ΤΑΤΑΥΛΑ – ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. 42-76 (20-34)
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός, Πούγγουρας ): Καραπιπέρης 5(1), Ροδόπουλος 2, Πλούσσος 5, Κουζοβουνάς, Κορωναίος, Γκανιάτσος 2, Γκόβας 7(1),Φουκαρίδης,Τζιάνος, Καραγιαννίδης 21(2) .

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σκληρός) : Μπρέγιαννης 2, Μαγγιώρος, Αγγέλης 6(1), Χνάρης 13(2) Μαρακάκης 5(1), Οικονόμου 14(1), Σουφλερός , Τσαγκάρης , Μπουζιάνης 32(5)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (13 ΑΓ.)
1.Μέγαρα 24(11-2)
2.Αετός 23(10-3),
3.Αστέρας 22(9-4)
4.Ακαδημία 21(8-5)
5.Ν. Σμύρνη 20(7-6)
- ΑΟΝΑ 20(7-6),
- Ευρυάλη 20(7-6)
- ΕΑ Νικαίας 20(7-6)
9.ΓΑΣΕ 19(6-7)
10.Βουλιαγμένη 18(5-8)
11.Πειραϊκός ΑΣ 17(4-9)
12.Δάφνη 16(4-9)
- Αμφιάλη 16(3-10)
- Ταταύλα 16(3-10)
*Η Δάφνη Αγ. Δημ. έχει ένα μηδενισμό
lalas
πιστευω οτι ο αρης νικαιας θα ξαναβρει τον δρομο του, μην ξεχναμε οτι παιζει χωρις τον τσελεμπη στα τελευταια παιχνιδια. Νομιζω οτι ο θεμης φωτοπουλος με τον λιγγεριδη κ τον τσελεμπη ειναι οτι πιο πιοτικο εχω δει φετος στην υποβαθμισμενη α εσκανα. Παντως ειναι αισχος αυτο που συμβαινει με τον μαγγωνακη και την παρεα του.... ασ ελπισουμε τωρα με τον τσαγκαμιλη να μπει καποια ταξη
christina n10
καλημερα,
μετα την ανακοινωση των αποτελεσματων και την βαθμολογια της β εσκανα απο τον leonkalf,
εγω λοιπον θα συμπληρωσω,με την επομενη αγωνιστικη
ΠΕΜΠΤΗ 25/1/2007
ΕΥΡΥΑΛΗ-ΜΕΓΑΡΑ
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΑΟΝΑ-ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ 89-ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΑΠΟ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
ΤΑΤΑΥΛΑ-ΕΝ.ΑΜΦΙΑΛΗΣ
ΓΑΣΕ-ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ.



ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΕΞ'ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ Α ΕΣΚΑΝΑ ΦΑΡΟΣ-ΑΕΚΤ 57-71.ΕΤΣΙ Η ΑΕΚΤ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗΝ 2ηΘΕΣΗ ΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ.
christina n10
καλημερα,για πες μου leonkalf,που παρακολουθεις την εσκανα,σημερα εχει εναν εξ΄αναβολης αγωνα στο κλειστο της βουλας στις 9,πρωτεας-βαρη ποια εινα τα προγνωστικα σου?
leonkalf
Derby κορυφής για την Γ' κατηγορία.
Τη Βάρη δεν την έχω δει φέτος.
Με τον Πρωτέα έχω παίξει 2 φιλικά και τον έχω δει λίγο και σε ένα αγώνα, είναι καλή ομάδα.
Η πορεία και των 2 δείχνει ότι θα είναι ένα πολύ ενδιαφέρον ματς, με μεγάλη βαθμολογική σημασία και έχει και τοπικό χαρακτήρα derby!
Και οι είναι εκ των πρωταγωνιστών στην κατηγορία και απ'ότι δείχνουν ως τώρα και κοντά στην άνοδο.

Χμ... 39.gif , προγνωστικά δε χωράνε..
christina n10
καλημερα leonkalf,
τελικα για μια ακομη φορα δεν πηγα να δω ενα παιχνιδι εσκανα.κριμα γιατι παιζει στον πρωτεα ενα φιλαρακι. sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif μηπως εμαθες τελικα τι εγινε ????
leonkalf
Καλημέρα και σε σένα.
Όχι, δεν άκουσα τι έγινε στο συγκεκριμένο ματς.

Χθες είδα τα 7 τελευταία λεπτά του αγώνα Προοδευτική-Πορφύρας. Πολύ ενδιαφέρον ματς και με αγωνιώδη εξέλιξη! Κέρδισε ο Πορφύρας με 4π. αφού γύρισε το ματς από το -15 (που μου είπαν ότι έχανε στο α' ημίχρονο).
Ο Άρης Ν. πέρασε από την Μάνδρα, αν και αντιμετώπισε προβλήματα με τραυματισμό και φάουλ στη θέση του άσσου από τα πρώτα λεπτά,
η Ελευθερία έκανε σημαντική νίκη στη μάχη για τη σωτηρία επί του Φάρου και το Πέραμα εύκολα επί του Εθνικού (δύσκολα τα πράγματα, πάει για υποβιβασμό),
η Γλυφάδα κέρδισε το Ρέντη.
bill 7
geia sou leonkalf!!!!piga egw!!!!!kerdise i vari 55-57!!me kala8i 2"prin teleiewsei!!!!ekei perase prwti fora brosta!!!exane se olo to paixnidi!!!!sto imixrono exane 10 pontous enw bre8hke na xanei akoma kai me 17!!
christina n10
QUOTE(leonkalf @ Jan 23 2007, 01:27 PM) *
Καλημέρα και σε σένα.
Όχι, δεν άκουσα τι έγινε στο συγκεκριμένο ματς.

Χθες είδα τα 7 τελευταία λεπτά του αγώνα Προοδευτική-Πορφύρας. Πολύ ενδιαφέρον ματς και με αγωνιώδη εξέλιξη! Κέρδισε ο Πορφύρας με 4π. αφού γύρισε το ματς από το -15 (που μου είπαν ότι έχανε στο α' ημίχρονο).
Ο Άρης Ν. πέρασε από την Μάνδρα, αν και αντιμετώπισε προβλήματα με τραυματισμό και φάουλ στη θέση του άσσου από τα πρώτα λεπτά,
η Ελευθερία έκανε σημαντική νίκη στη μάχη για τη σωτηρία επί του Φάρου και το Πέραμα εύκολα επί του Εθνικού (δύσκολα τα πράγματα, πάει για υποβιβασμό),
η Γλυφάδα κέρδισε το Ρέντη.
για περα και τραχωνες δεν ξερουμε κατι ?με ποιους επαιζαν και τι εκαναν?καλα βρε πηγες να δεις παιχνιδακι και δεν ενημερωσες shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.