Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
dizzy_fingers
Τρελό περιστατικό ohmy.gif...

24.gif
leonkalf
Πολύ καλά διπλά απόψε για Ρέντη (44-64 στον Άλιμο τους Τράχωνες) και Φάρο (58-68 στον Κορυδαλλό την Προοδευτική) για την 4η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας.
Anaz
Ποιος ειναι προπονητης τωρα στον Θεμιστοκλη??χαρηκα που ακουω οτι θα ξαναμπουν μπασκετες στο Θεμιστοκλειο!Ελπιζω να ισχυει γιατι ηταν πολυ μεγαλο πληγμα για την γειτονια,ειδικα τωρα που ανθιζει το μπασκετ!!! 68.gif (κι εγω της γειτονιας ειμαι.. biggrin.gif )
QUOTE
Τότε ο ένας διαιτητής χρέωσε με τεχνική ποινή τον πάγκο της Ηλεκτρούπολης!!! Επειδή σηκώθηκαν οι παίκτες από τον πάγκο και πέρασαν τη γραμμή του άουτ!!
Ρε τον σφαχτη... ohmy.gif 68.gif 19.gif
themis7
QUOTE(Anaz @ Nov 7 2006, 06:21 AM) *
Ποιος ειναι προπονητης τωρα στον Θεμιστοκλη??χαρηκα που ακουω οτι θα ξαναμπουν μπασκετες στο Θεμιστοκλειο!Ελπιζω να ισχυει γιατι ηταν πολυ μεγαλο πληγμα για την γειτονια,ειδικα τωρα που ανθιζει το μπασκετ!!! 68.gif (κι εγω της γειτονιας ειμαι.. biggrin.gif )
Ρε τον σφαχτη... ohmy.gif 68.gif 19.gif



Εχει ερθει ο Μαης ο Κωνσταντινιδης που ηταν βοηθος τα προηγουμενα χρονια του Ανδρεα του Πολεμη στον Πορφυρα και Τον αρη νικαιας !!!
Νεος ειναι και με μεγαλη ορεξη!!! Μας βοηθαει πολυ και στην οργανωση του τμηματος καθ οτι δεν υπαρχει και τρομερη εμπειρια!!! Επαιζε πολλα χρονια Γ εθνικη!! Βοηθος του ειναι ο Γιωργος Ο Μπενισης!!
leonkalf
Ο Αρης Νίκαιας, ο Πορφύρας κι η Γλυφάδα έκαναν το τέσσερα στα τέσσερα και διατηρήθηκαν στην κορυφή του πρωταθλήματος της Α' ΕΣΚΑΝΑ.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ -ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 70-61 (42-31)
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Παπαδόπουλος, Γρίβας): Στασινόπουλος 9, Γούσιος, Μεντζελιώτης 16, Ρεντούμης , Αντωνίου 2, Γούσιος , Καραχάλιος 6, Τσολιάκος 17, Μπουρβάνης 18, Στεφάνου 2.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Ποτόσογλου): Παπατρέχας 5(1), Παρασίδης 14(2), Πατέλης 2, Τζαφέρης 7, Παπαδέας 12, Δέλλιος 6, Οικονόμου , Κονδύλης 4, Καφαντάρης 2 , Ποτόσογλου 9(1)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ – ΦΑΡΟΣ 58-68 (29-26)
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Μανιάτης): Χαραλαμπίδης 13(2), Καρβούνης 9, Καραμπάτσος 6(2), Καττής 2, Στόϊκος 5(1), Κωτσόβολης 2, Τσατσάνης 1, Φωτόπουλος 12, Βαμβακάρης 7 , Λεγάτος 1

ΦΑΡΟΣ (Λαρόζας, Τυράσκης): Τζιώτης 13(2), Μυλωνάς , Σαρηγιαννίδης 7, Βλαχάκης 10(2), Ζηνέλης 2, Καρατζούλης , Βήχος, Δαλμυράς ,Γκιολέσι, Γιαννακόπουλος 4, Καλλέργης 10, Τζοβάρας 22(3) .

ΠΕΡΑΜΑ –ΠΕΡΑ 71-61 (27-37)
ΠΕΡΑΜΑ (Μανδραγός, Βογιατζάκης): Καραβασίλης 7, Μαματάς , Τσιαμπαλής, Ντακούλιας 23(4) , Μισιακός 3, Μαρίνος 20(1), Μαργώνης 6, Δαμασιώτης 1, Πλατσικούδης 6, Μαγγιώρος Ε. , Γούρνας, Παπαθανασίου .

ΠΕΡΑ (Τσοσκούνογλου, Σαββάτης ): Κλωνάτος 1, Καραγιάννης , Σιμσιρής 20(3), Λυμνίδης 2 , Μανωλάς 1, Γκογκίτσας 2, Μοδάκης 19(2), Καραγιαννάκης 2, Φουφουδάκης 10, Κυριακίδης 4.

ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΕΣ/ΔΙΑΣ- Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 44-64 (27-30)
ΤΡΑΧΩΝΕΣ/ΔΙΑΣ (Χαριτάτος): Γιαννακόπουλος 6, Φαραώ 2, Νύκτας 10(2), Αναστόπουλος , Βαρδάλος 2, Θεολόγης 3(1), Πριφτάκης 12, Μούτσιος 4(1), Σερέτης ,Ματιάτος 5(1).

Α.Ε. ΡΕΝΤΗ (Κάσσης): Κρασαδάκης , Δρακόπουλος 8(2), Μιχαλόπουλος , Μάρρας 11(1), Φωστέρης 17(2), Κουφογιάννης 6, Λαζάρου 8 , Παπαστυλιανός 6,Βρεττός 8, Πασπαλάς , Καλφαγιάννης .

ΕΘΝΙΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΝΙΚ. 66-72 (33-33)
ΕΘΝΙΚΟΣ (Πεταλάς, Μάρδας) : Παρίσος 15, Κυριακόπουλος 2, Φούκος 4, Χιουτακάκος 16, Κουτσουμπάκος, Παπακωνσταντίνου 9(1) , Μακρυγιάννης 3, Παπασταματίου 17

ΑΡΗΣ ΝΙΚ. (Γκανάς, Ψυχουντάκης) : Φωτόπουλος 17, Μουργκής , Αλτσαντζής 15(1), Κλωνάρας 6, Λυγγερίδης 16, Βαρλάς , Γαλίτης , Φωτής 2, Ογεφούγκα , Τσακαλοφίδης 5(1) , Παπαγιαννακόπουλος , Τσελεμπής 11(2)

ΠΟΡΦΥΡΑΣ – ΑΕΚΤ 73-72 (39-40)
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Μυκονιάτης, Μούρμουρας): Μπαλτσαβιάς 7(1), Σακαράκης, Πέττας 8, Διαμαντής 25(3), Κουτούκης , Καραχοντζίτης 5, Γρηγοράκης 13(2), Βουτσινάς 11, Παυλόγιαννης 4, Κοκλώνης

ΑΕΚΤ (Θεοδώρου, Βαλινδράς): Αμπατζής 1, Αγγελόπουλος 2 , Μιχαλάς 8, Αγαπιάδης 15(1), Μητσόπουλος , Τσαουσίδης 5(1), Σκορδίλης 14, Χιώλος , Μαγγωνάκης 27(3)

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. 71-65 (43-26)
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. (Δεσποτάκης, Καψιμάλης ): Τσιούμας 16(1), Παγώνης 9, Μπατσούκας 6, Γκατζός 2, Κυριαζής 2, Μπίκουλης 3, Σπυριδάκης 29(2) , Βαμβακάς 4, Μπελετσιώτης ,Σέϊφερ

ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. (Μουζάκης, Κατσίγρας ): Αγγελόπουλος 2, Ψαρρός 22(2), Φερεντίνος , Ανυφαντής 11(2), Χιωτάκης 14 ,Μητρέλος 2, Κανέλλης 3, Μυλωνόπουλος , Mαρκόπουλος 11(1) .

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες): Άρης Νικ. 8, Πορφύρας 8, Γλυφάδα 8, ΑΕΚΤ 7, Ρέντη 7, Προοδευτική 6, Φοίνικας Π. 6, Φάρος 6, Μανδραϊκος 6, Εθνικός 5, Πέραμα 5, Πέρα 4, Ελευθερία 4, Τράχωνες.
leonkalf
Μόλις γύρισα από νοσοκομείο..
3 ράμματα στο κεφάλι, από χτύπημα στην προπόνηση.

Και αύριο έχουμε το ντέρμπι κορυφής στα Μέγαρα!

Τι ατυχία με έπληξε πάλι... gdi.gif angry_red.gif angry.gif

Είμαι έτοιμος να σκάσω.... ugly8.gif
dizzy_fingers
ohmy.gif

Περαστικά βρε!

Πως το έπαθες? Χτύπησες σε καμιά μπασκέτα?

Σιδερένιος να γυρίσεις στα γήπεδα. smile.gif
Live strong
Τι έπαθες ρε παιδάκι μου πάλι; blink.gif
Δεν έπιασε το ξεμάτιασμα φαίνεται… cool.gif
Είσαι καλό δίδυμο με τον Bob τώρα… tongue.gif πλάκα κάνω έτσι; rolleyes.gif
Άντε περαστικά τι να πω! smile.gif
leonkalf
Ευχαριστώ και τους δυο σας για τις ευχές.

Ήμουν άτυχος, αλλά συνάμα και τυχερός που δεν έπαθα κάτι σοβαρότερο.
Το χτύπημα έγινε πάνω στην πυροσβεστική φωλιά του γηπέδου, λίγο πριν το τέλος της προπόνησης και συγκεκριμένα πάνω στον σιδερένιο διακόπτη.
Έγινε πάνω σε φάση της προπόνησης, όπου δέχθηκα σπρώξιμο (όποιος έχει νεύρα καλό είναι να ξεσπάει αλλού....) και βρέθηκα εκτός του αγωνιστικού χώρου και με τη φόρα που είχα βρέθηκα εκεί (τόσα μαξιλάρια πίσω από τη μπασκέτα, στο σίδερο βρέθηκα!).

Το αποτέλεσμα ήταν να σκιστεί το μέτωπο σε 2 μεριές και να χρειαστεί να πάω στο νοσοκομείο της Βούλας όπου μου έκαναν αντιτετανικό ορό, ακτινογραφία (ευτυχώς καθαρή) στο κεφάλι και 3 ράμματα για να κλείσει.
Γύρισα σπίτι αργά, δεν έχω κοιμηθεί καλά

Κι όλα αυτά μια μέρα πριν το ματς-κορυφής που έχουμε απόψε. Είναι αμφίβολη η συμμετοχή μου και λογικά δε θα παίξω.


Το ξεμάτιασμα, τι να πω Live δεν ξέρω, ίσως δεν κράτησε πολύ!
Κάνα ευχέλαιο ίσως?
Όλο κάτι μου συμβαίνει ρε παιδί μου...

Α, ρε Bob σημαδεμένος και εγώ τώρα. Μόνο που εμένα θα φαίνεται φάτσα-κάρτα sad.gif
themis7
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!! 41.gif 41.gif blove.gif peace.gif rolleyes.gif
leonkalf
Σε ευχαριστώ Βαγγέλη, να είσαι καλά!!


Σε παιχνίδια της Β' κατηγορίας :

- Στο ματς κορυφής Μέγαρα-Αστέρας 78-67 ,
σε ένα παιχνίδι που παρότι ο Αστέρας κατέβηκε με μια σημαντική απουσία και ένα πρόβλημα τραυματισμού, το πάλεψε το παιχνίδι αλλά γνώμη μου είναι ότι και 2 μέρες να παίζαμε μάλλον δε θα κερδίζαμε. Η διαιτησία, χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω την ήττα της ομάδας μου, έπαιξε προκλητικά έδρα. Σφύριζαν με διαφορετικό τρόπο στις 2 πλευρές του γηπέδου.. 68.gif

- Ο Πειραϊκός ηττήθηκε εντός έδρας από τον Αετό Κ. 55-79

- Η Νίκαια κέρδισε άνετα την Ακαδημία '89 με 10π.

- Η Δάφνη έχασε σε δραματικό ματς εντός έδρας από το ΓΑΣΕ

Τα υπόλοιπα το μεσημεράκι που θα ξέρουμε αναλυτικά τι έγινε...
Sponge Bob
O Βob επιστρέφει σιγά σιγά....
Περαστικά Λεωνίδα.
Ευτυχώς το δικό μου σημάδι δεν θα είναι τόσο εμφανές όσο το δικό σου!
leonkalf
Τα Μέγαρα επικράτησαν στο ντέρμπι του Αστέρα Αγ. Δημητρίου και παρέμειναν η μοναδική αήττητη ομάδα της Β' ΕΣΚΑΝΑ Ανδρών.

ΜΕΓΑΡΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 78-67 (33-31)
ΜΕΓΑΡΑ (Μάνταλος, Κουτσούκος): Τσιπλάκος , Παπανούσης 2 , Δεβεζόγλου 6 , Καραγιάννης 18, Ρουμπελάκης 9, Αδράμης , Μαζιώτης 18(3), Λυτόπουλος 6, Κακαλέτρης 4, Μερακλής 15, Δομπρογιάννης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Γιαννικάκης) : Βίλιας 11(1), Κραββαρίτης 4, Κοκορομύτης, Σφυρής, Καλφαγιάννης 20(2), Μητρόπουλος 3(1), Ζάλιαρης , Μουκοβίνας 3, Γόντικας, Μακρυδάκης 8, Κόντης 10, Κατσαρός 8

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ –ΤΑΤΑΥΛΑ 75-88 (28-45)
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Μόσχος): Βασιλόπουλος 7, Μπούτας 12, Λαζαράκος 22(7), Καλεμτζάκης , Τσιλιβάκος 9, Μπουρούσας, Γολικίδης 9(1), Μπέττας 1 , Καούστος 10, Παπαδάκης 5(1)

ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός, Πούγγουρας ): Καραπιπέρης 28(3), Ροδόπουλος , Πλούσσος 6, Κουζοβουνάς 4,Κορωναίος ,Καραγιαννίδης 24(1), Γκανιάτσος 2, Γκόβας 20(3), Φουκαρίδης 4

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.- ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ 50-52 (23-24)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Περαντωνάκης): Γαλαράς 6, Λώλος , Μπεκρής 9, Σκαμνάκης 4, Σοφιανόπουλος , Χαλκιαδάκης 2, Καρατζάς 8, Κουμπής 2, Μπιλικαίδης 9(3), Μανιός 10(2) .

ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ (Μαυρογιάννης, Μαρουσόπουλος): Μπακογιάννης 12(2), Προσελέντης 12(2) , Λαγός , Σάκαρης , Πλιαχτούρας , Λεβέντης , Μέμεζας 6, Νικόλτσος 13(1), Καραλουκάς , Στάθης , Αντωνάρας 9, Αλεξανδρίδης

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. – ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. 55-79 (28-34)
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. (Παπαευθυμίου, Αλεξανδρόπουλος): Ιμπραημάκης 2, Κιουλάφας 2, Αντωνάκος , Σαββίδης 7(1), Γκιουλιστάνης 6, Μύλλερ 8, Ξενικάκης 7(1), Καλογερόγιαννης 4, Σταματόπουλος Δ. , Σταματόπουλος Γ. 4, Ζερβουλάκος 11(1), Αντωνουσάκης 6 .

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σκληρός) : Μπρέγιαννης 3, Κούβακας 5, Καραπετάκος 9(2), Μαγγιώρος 2, Αγγέλης 6(2) , Ζούμας 13(1), Χνάρης 13(3) , Μαρακάκης 1 , Οικονόμου 16 , Τσαγκάρης 2, Γκιοβάσο 9(1), Τρουλάκης

ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ 77-63 (39-33)
ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Αγγελάκης) : Ασημακόπουλος , Πελέκης 4, Καρανικόλας , Ρένεσης 10, Παπαχριστοδούλου 2, Αποστολόπουλος 16(4), Διαμαντής 17, Χρήστου 11, Μπελίτσος 6, Θεοδώρου 11, Ίσσαρης , Γκούμας

ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ (Ζαχαράκης, Χασάπης) : Καπετανάκης 2, Βουρλιωτάκης 2 , Κουκούρης 11(2), Αργυρόπουλος 11(3), Καρατσόλης 17(1), Φουντής 15(3), Ηλιαδάκης 5, Μούρτος, Αθανασόπουλος .

ΕΥΡΥΑΛΗ – ΑΟΝΑ 67-64 (38-32 )
ΕΥΡΥΑΛΗ (Βόβορας, Μαρσέλος ): Γεωργούτσος 8, Μανιάτης , Μπεζεντάκος 23(2), Καμπούρης 14(2), Μήτσου 9(2), Δημητρίου , Παπαδόγιαννης 5, Μαστρογιάννης 2, Λυμπερογιάννης 2, Μπογατσιώτης 4 , Βατιμπέλας , Αθανασίου

ΑΟΝΑ (Χαρεράς , Γκαναβίας): Κουνενής 2,Μπάρλας 4, Κουγιούφας 2, Λαγγουράνης 16(2), Λαγιόπουλος 16(2) Καίκας 2, Παπαδημητρίου 6, Μανωλιάδης 11(1), Παπαδόπουλος 5 .

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89 80-71 (49-32)
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Σκούφαλος, Σταμπολιάδης): Κανελλάκης , Παπαγιαννίδης 10(1),Νικολόπουλος , Βασιλείου, Ντώνη , Τζώρτζης 8(2), Μιχάλης 29, Καρκάνιας 13(2), Τσιμπώνης , Μπαρμπαρόσος 8, Δούμπας 6, Μπάγιας 6(2).

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89 (Ρουμελιώτης , Ρεπαντάς): Χριστόπουλος 18(2), Γιαννόπουλος 1, Δακουτρός 22(1) , Μπαντάς 19(2) , Μακρής , Ντρες 11(3), Τάγκας .

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες): Μέγαρα 10, Αστέρας Αγ. Δημ. 9, Αετός Καλλ 9, Ευρυάλη 8, Ακαδημία 8, Πειραϊκός 7, Εν. Αμφιάλης 7, ΑΟΝΑ 7, ΓΑΣΕ 7, Ταταύλα 7, ΕΑ Νικαίας 7, Δάφνη Αγ. Δημ. 6, ΑΠΟ Νέας Σμύρνης 6, Βουλιαγμένης 6.
*Η Δάφνη έχει ένα μηδενισμό.
Papaloukas 4 ever
Πάντως, Λεωνίδα, για τραυματίας καλά έπαιξες. Άλλωστε 20 ποντάκια (αλλού σου δίνουν 19 - http://www.sport24.gr/html/ent/381/ent.149381.asp) δεν είναι λίγα. Φαντάσου να ήσουν και καλά.
leonkalf
Να η παρατηρητικότητα του στατιστικού!!!
Έχει γίνει λάθος στο φύλλο αγώνα (όχι μόνο ένα!). Έβαλα 2 τρίποντα, μου χρέωσαν 1 και το άλλο το έβαλαν σε άλλο συμπαίκτη μου (που είχε βάλει πριν από μένα 1). Και μου είχαν χρεώσει ένα δίποντο που δεν είχα βάλει εγώ αλλά άλλος.
Οπότε +3-2=+1 / 19+1=20

Εδώ έγραψα τα σωστά, τουλάχιστον για την ομάδα μου που ξέρω και διασταύρωσα κιόλας από τη στατιστική μας.

Καλά πήγα, αλλά όσο σκέφτομαι ότι αν πήγαιναν κάποια σουτ που έχασα και έπαιρνα και τα φάουλ που δε μου δώθηκαν, τώρα ίσως μιλάγαμε για νίκη και προσωπικό ατομικό ρεκορ (34π.)
Η διαιτησία ήταν απαράδεκτη, στα drive που έκανα δεχόμουν από δεξιά κι αριστερά μαρκαρίσματα, σπρωξίματα, χτυπήματα στα χέρια, μέχρι και τάκλιν στον αιφνιδιασμό αλλά τίποτα!!

Τώρα πάει τέλειωσε, πάνω απ'όλα την υγειά μας γιατί μπορούσα να είχα πάθει μεγαλύτερη ζημιά.
Αφού κατάφερα και έπαιξα, δόξα τω Θεώ.
leonkalf
QUOTE(Sponge Bob @ Nov 10 2006, 10:30 AM) *
O Βob επιστρέφει σιγά σιγά....
Περαστικά Λεωνίδα.
Ευτυχώς το δικό μου σημάδι δεν θα είναι τόσο εμφανές όσο το δικό σου!

Καλώς επέστρεψες στους αγώνες!! Σιδερένιος!
Αν και δεν ήταν με νικηφόρο αποτέλεσμα. Μήπως δεν πρέπει να παίζεις για να κερδίζετε??? Λέω μήπως tongue.gif

Ευχαριστώ για την ευχή σου.
Το σημάδι το δικό σου σίγουρα δε θα φαίνεται, όσο για το δικό μου ας ελπίσουμε όσο το δυνατόν λιγότερο...
Papaloukas 4 ever
QUOTE(leonkalf @ Nov 10 2006, 05:15 PM) *
Καλά πήγα, αλλά όσο σκέφτομαι ότι αν πήγαιναν κάποια σουτ που έχασα και έπαιρνα και τα φάουλ που δε μου δώθηκαν, τώρα ίσως μιλάγαμε για νίκη και προσωπικό ατομικό ρεκορ (34π.)


Και ξανά είσαι.... Στο blog σου γράφεις για 35π.
goos
αλλο ενα καλο αποτελεσμα 68.gif για την ομαδα μας.δυσκολα τα πραγματα
leonkalf
QUOTE(Papaloukas 4 ever @ Nov 10 2006, 03:27 PM) *
Και ξανά είσαι.... Στο blog σου γράφεις για 35π.

Ε,ναι.
Το highscore μου σε παιχνίδι είναι 34π.
Αν έβαζα 35π. θα το περνούσα. Το έγραψα έτσι στο blog επειδή ένοιωθα τόσο καλά που το πιστεύω ότι μπορούσα χθες να πάρω ένα ματς μόνος μου!

Όλα αυτά είναι θεωρητικά τώρα και χωρίς ουσία. Αφού χάσαμε...
goos
τι σημασια εχουν οι ποντοι που βαζει ο καθενας;αν δεν υπηρχε καποιος να παρει ριμπαουντ η ομαδα ,δεν θα την εδινε στο play maker για να κανει επιθεση οποτε δεν θα υπηρχε κ πασα ωστε να μπει καλαθι.αν δεν υπηρχε ασιστ απο εναν παιχτη παλι δεν θα υπηρχε καλαθι.αν δεν επαιζε καποιος αμυνα να κλεψει μια μπαλα η να μην φαι καλαθι η ομαδα του παλι δεν θα υπηρχε νοημα πιος εβαλε ποντους αφου δεν θα υπηρχε νικη.σε ενα ερασιτεχνικο πρωταθλημα οπωσ ειναι αυτα τι εσκανα κανονικα δεν θα επρεπε καν να ασχολουνται μερικοι για το ποσους ποντους βαζει ο ενας η για το ποσα λεφτα περνει ο καθενας .Σιγα το πραγμα δεν κανουμε κ τιποτα το τρομερο,απλα παιζουμε μπασκετ γιατι μας αρεσει κ οχι για να ικανοποιησουμε το εγω μας.κ σιγα ΕΣΚΑΝΑ ειναι. τι να εισαι Α εσκανα τι Β εσκανα τι Γ εσκανα τι Δ εσκανα.παιχνιδι εινα, διασκεδαση ,ευχαριστηση,ευκαιρεια να γνωρισεις κοσμο,να κανεις φιλιες.Αλλος εχει μεγαλυτερο ταλεντο αλλος οχι,αλλα ολοι το ιδιο κανουν παιζουν απλα μπασκετ γιατι τους αρεσει.
Papaloukas 4 ever
QUOTE(goos @ Nov 10 2006, 09:44 PM) *
τι σημασια εχουν οι ποντοι που βαζει ο καθενας;αν δεν υπηρχε καποιος να παρει ριμπαουντ η ομαδα ,δεν θα την εδινε στο play maker για να κανει επιθεση οποτε δεν θα υπηρχε κ πασα ωστε να μπει καλαθι.αν δεν υπηρχε ασιστ απο εναν παιχτη παλι δεν θα υπηρχε καλαθι.αν δεν επαιζε καποιος αμυνα να κλεψει μια μπαλα η να μην φαι καλαθι η ομαδα του παλι δεν θα υπηρχε νοημα πιος εβαλε ποντους αφου δεν θα υπηρχε νικη.σε ενα ερασιτεχνικο πρωταθλημα οπωσ ειναι αυτα τι εσκανα κανονικα δεν θα επρεπε καν να ασχολουνται μερικοι για το ποσους ποντους βαζει ο ενας η για το ποσα λεφτα περνει ο καθενας .Σιγα το πραγμα δεν κανουμε κ τιποτα το τρομερο,απλα παιζουμε μπασκετ γιατι μας αρεσει κ οχι για να ικανοποιησουμε το εγω μας.κ σιγα ΕΣΚΑΝΑ ειναι. τι να εισαι Α εσκανα τι Β εσκανα τι Γ εσκανα τι Δ εσκανα.παιχνιδι εινα, διασκεδαση ,ευχαριστηση,ευκαιρεια να γνωρισεις κοσμο,να κανεις φιλιες.Αλλος εχει μεγαλυτερο ταλεντο αλλος οχι,αλλα ολοι το ιδιο κανουν παιζουν απλα μπασκετ γιατι τους αρεσει.

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου.
leonkalf
Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ 5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πρωτέας Β. - Θεμιστοκλής 79-73
Απόλλωνας Αγ. Δημ. – Ηλεκτρούπολη 47-52
Πήγασος – Άρης Γλ. 68-60
Βάρη - Φοίνικας Αγ. Σοφ. 87-64
Παννεαπολικός - Ν.Ε. Μεγαρίδος 80-73
Πόλις Καλλ. - Ιάσωνας Νικ. 72-53
Ν. Πέραμος – Σούρμενα αναβλ. (θα γίνει 20/11)

Βαθμολογία (σε 5 αγ.) : Πρωτέας Β. 10, Πήγασος Κορ. 10, Πόλις 9, Βάρη 9, Θεμιστοκλής 8, Παννεαπολικός 9, ΝΕ Μεγαρίδος 7, Ιάσωνας Νικ. 7, Φοίνικας Αγ. Σοφ. 6, Άρης Γλυφ. 6, Απόλλωνας Αγ. Δημ. 6, Ηλεκτρούπολη 6, Ν. Πέραμος 5(4), Σούρμενα 4(4) .
leonkalf
Στα χθεσινά παιχνίδια της A΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ είχαμε τα εξής αποτελέσματα:


EΛΕΥΘΕΡΙΑ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 62-56(28-31)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Ποτόσογλου): Παπατρέχας 7(2), Παρασίδης 26(3) , Πατέλης 6,Τζαφέρης-, Παπαδέας 2, Δέλλιος 3(1), Ποτόσογλου 4, Οικονόμου , Κονδύλης 14, Καφαντάρης
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Μανιάτης): Ντάσκας , Χαραλαμπίδης 5(1), Καρβούνης 12(2), Καραμπάτσος 12(2), Καττής , Στόϊκος 8(2), Κωτσόβολης 2, Τσατσάνης 2, Φωτόπουλος 11, Βαμβακάρης 4, Λεγάτος .

ΑΕΚΤ – ΓΛΥΦΑΔΑ 74-60 (37-32)
ΑΕΚΤ (Θεοδώρου, Βαλινδράς): Αμπατζής , Αγγελόπουλος 2, Μιχαλάς 11, Αγαπιάδης 16(2), Τσαουσίδης 15(2), Μαυρουδής , Σκορδίλης 20(1), Χιώλος ,Μητσόπουλος 2, Μαγγωνάκης 8
ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. (Δεσποτάκης ): Τσιούμας 16(1), Παγώνης 12, Μπατσούκας 2, Γκατζός , Κυριαζής 2, Μπίκουλης 12(1), Βαμβακάς 10 , Μαργαρίτης 6(2), Καψιμάλης , Σέϊφερ

ΠΕΡΑ – ΤΡΑΧΩΝΕΣ/ΔΙΑΣ 59-45 (25-16)
ΠΕΡΑ (Τσοσκούνογλου, Σαββάτης ): Στεφανίδης 11(2), Σιμσιρής 9(1), Λυμνίδης 5, Μανωλάς , Γκογκίτσας 21(1), Μοδάκης 5, Καραγιαννάκης 2, Κυριακίδης, Μπόλτσης , Φουφουδάκης 6.
ΤΡΑΧΩΝΕΣ/ΔΙΑΣ (Χαριτάτος): Γιαννακόπουλος 4,Νύκτας 3(1), Παππάς 2, Βαρδάλος 2,Φαραώ 4, Θεολόγης 3(1), Πριφτάκης 2, Μούτσιος 13(2) , Σερέτης 6(1) ,Ματιάτος 6(2) .

ΑΕ ΡΕΝΤΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ 67-63(32-26)
Α.Ε. ΡΕΝΤΗ (Κάσσης): Κρασαδάκης 2, Δρακόπουλος 11(2), Μιχαλόπουλος , Κουκουβάκης 3, Μάρρας 6, Κουφόγιαννης 17(1), Φωστέρης 9(1), Λαζάρου 4, Παπαστυλιανός 8, Πασπαλάς 3(1), Βρεττός 4, Καλφαγιάννης.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Πεταλάς) : Παρίσος 7, Κυριακόπουλος 5(1), Τρύπας 2, Φούκος , Χιουτακάκος 11(1), Παπαδημητρίου 13(3), Μηνάτσης , Παπακωνσταντίνου 16, Μακρυγιάννης, Παπασταματίου 9

ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. - ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 47-63 (25-26)
Διαιτητές: Σοφιανόπουλος , Ντζαμάρας
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. (Μουζάκης, Κατσίγρας ): Αγγελόπουλος 3, Ψαρρός 6, Γιαννακόπουλος, Ανυφαντής 11, Χιωτάκης 9(1),Μητρέλος 11(3), Κανέλλης 2 ,Μαρκόπουλος 5, Συριανός .
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Παπαδόπουλος, Γρίβας): Στασινόπουλος 2, Πέγκος ,Θωμόπουλος , Μεντζελιώτης 15(1), Ρεντούμης4 , Αντωνίου 5, Ηλιάδης , Καραχάλιος 6, Τσολιάκος 17, Μπουρβάνης 10, Στεφάνου 4.

ΑΡΗΣ ΝΙΚ. - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 79-70 (34-39)
ΑΡΗΣ ΝΙΚ.(Γκανάς, Ψυχουντάκης) : Κλωνάρας 2, Φωτόπουλος 19, Μουργκής , Αλτσαντζής 8(1), Λυγγερίδης 4, Βαρλάς , Γαλίτης 4, Φωτής 2, Ογεφούγκα 2, Τσακαλοφίδης 14(4) , Παπαγιαννακόπουλος , Τσελεμπής 24(3)
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Μυκονιάτης, Μούρμουρας): Σακαράκης , Μιχάλαρος , Πέττας 12, Διαμαντής 15(3) , Κουτούκης 2, Καραχοντζίτης 8, Γρηγοράκης 15(1), Βουτσινάς 16(1), Παυλόγιαννης 2, Κοκλώνης

ΦΑΡΟΣ – ΠΕΡΑΜΑ 61-60 (27-36)
ΦΑΡΟΣ (Λαρόζας, Τυράσκης): Τζιώτης 12(1), Ζαβός, Αντιπάτης 7(1), Βλαχάκης 13(1) , Ζηνέλης , Καρατζούλης Ι., Βήχος , Δαλμυράς, Καρατζούλης Π., Γιαννακόπουλος 5, Καλλέργης 11, Τζοβάρας 13 .
ΠΕΡΑΜΑ (Μανδραγός, Βογιατζάκης): Παπαθανασίου, Μαματάς, Καραβασίλης 20, Μπέσης 3(1), Ντακούλιας 6, Μισιακός 8(2), Μαρίνος 11(1), Μαργώνης 7, Δαμασιώτης, Πλατσικούδης 5(1), Μαγγιώρος Ε. , Γουρνάς


Βαθμολογία
( σε 5 αγ.)
1. Άρης Νικ. 384-338 5-0 10
-------------------------------------------------------------------
2. Α.Ε.Κ.Τ. 368-320 4-1 9
3. Πορφύρας 356-338 4-1 9
4. Α.Ε. Ρέντη 349-331 4-1 9
5. Γλυφάδα 366-355 4-1 9
6. Φάρος 342-349 3-2 8
7. Μανδραϊκός 319-302 3-2 8
8. Προοδευτική 349-345 2-3 7
9. Φοίνικας Π. 325-336 2-3 7
10. Πέρα 310-319 1-4 6
11. Πέραμα 332-344 1-4 6
----------------------------------------------------------------------
12. Ελευθερία 313-349 1-4 6
13. Εθνικός 331-345 1-4 5
14. Τράχωνες 258-331 0-5 5
*O Eθνικός έχει -1 βαθμό


Οι σκόρερς της Α΄ ΕΣΚΑΝΑ (σε 5 αγ.) : Φωτόπουλος Θ. (Άρης Νικ.) 107, Μαγγωνάκης (ΑΕΚΤ) 101, Διαμαντής (Πορφύρας) 100, Τσιούμας (Γλυφάδα ΕΣ) 92, Παπακωνσταντίνου (Εθνικός) 88 , Τσολιάκος (Μανδραϊκός) 88, Γρηγοράκης (Πορφύρας) 86 , Φωτόπουλος Μ. (Προοδευτική ) 85 κ.λ.π.
leonkalf
Μετά το πέρας των 5 πρώτων αγωνιστικών υπάρχει μια πρώτη εικόνα για τις ομάδες

Η Προοδευτική έκανε 2η συνεχόμενη "κακή" ήττα (από αυτές που σίγουρα δεν υπολόγιζε). Ίσως τις στοιχίσουν... αν δεν ρεφάρει με άλλες "μεγάλες" νίκες (κυρίως εκτός έδρας). Ξεκίνησε με στόχο την επάνοδο στη Γ' εθνική αλλά το έχει δυσκολέψει. Η συνέχεις θα δείξει.

Η Ελευθερία απ'την άλλη έκανε την 1η νίκη στην κατηγορία. Είναι καλό αυτό γιατί δεν πρέπει να υπάρχουν απογοητευμένες ομάδες που τα παρατάνε (ώντας στις τελευταίες θέσεις). Μπορεί να κυνηγήσει την παραμονή.

Η Αεκτ και ο Άρης πήραν τα ματς κορυφής και την ερχόμενη Δευτέρα παίζουν ένα αρκετά σημαντικό ματς μεταξύ τους. Ενδεχόμενη νίκη της Αεκτ θα κάνει την κορυφή περισσότερο μπλεγμένη!! Αναμένεται πολύ ενδιαφέρον ματς... Σίγουρα θα διεκδικήσουν και οι 2 ως το τέλος την άνοδο.

Ο Ρέντης συνεχίζει την καλή πορεία του (παρά τις αντίθετες προβλέψεις του καλοκαιριού). Βρίσκεται στο γκρουπ με τις ομάδες στη 2η θέση και πλέον συνεχίζει με άλλο αέρα.

Η περσινή έκπληξη (όσον αφορά την 3η θέση που πήρε και όχι με το μπάσκετ που έπαιξε) οι Τράχωνες, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσουν την κατηγορία! Παίζουν πολύ κακό μπάσκετ, τα παιχνίδια πάνε πάντα σε χαμηλό σκορ και δε σου κάνει κέφι να δεις παιχνίδι που συμμετέχουν.

Ο Εθνικός ξεκίνησε και φέτος με φιλοδοξίες αλλά δεν πάει καθόλου καλά. Συν τοις άλλοις, τιμωρήθηκε με -1 βαθμό λόγω κάποιων επεισοδίων που έγιναν στο εκτός έδρας ματς με Πορφύρα.

Το Πέρα είναι πεσμένο σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές και θα πρέπει να έχει σαν πρώτο στόχο να σωθεί.
Όπως επίσης ο Φοίνικας και το Πέραμα.

Ο Φάρος μετά το άσχημο ξεκίνημα ανέκαμψε (ίσως βοήθησε η επιστροφή τραυματιών) και μπορεί να κάνει καλή πορεία.

Αναμένουμε τη συνέχεια με ενδιαφέρον!!
leonkalf
Ο Χούλιο επιστρέφει!!

Σημαντική ενίσχυση για την ομάδα του Θεμιστοκλή με την προσθήκη του Χατζησμάλλη, ο οποίος επιστρέφει στην ενεργό δράση μετά από καιρό.
Πιστέυω ότι θα κάνει ακόμα καλύτερη την ομάδα, αφού είναι γνωστή η αξία του κι ας ήταν εκτός δράσης.

Άλλη μια καλή κίνηση του Θεμιστοκλή που θα κυνηγήσει το καλύτερο δυνατόν στο φετινό πρωτάθλημα της Γ' κατηγορίας.
Sponge Bob
QUOTE(leonkalf @ Nov 10 2006, 06:21 PM) *
Καλώς επέστρεψες στους αγώνες!! Σιδερένιος!
Αν και δεν ήταν με νικηφόρο αποτέλεσμα. Μήπως δεν πρέπει να παίζεις για να κερδίζετε??? Λέω μήπως tongue.gif

Ευχαριστώ για την ευχή σου.
Το σημάδι το δικό σου σίγουρα δε θα φαίνεται, όσο για το δικό μου ας ελπίσουμε όσο το δυνατόν λιγότερο...

Καλώς σας ξαναβρήκα! Μου φάνηκαν αυτές οι 2 βδομάδες σαν αιώνας!
Λές τελικά να φταίω εγώ για τις ήττες??? Βασικά δεν ήμουν καν στο γήπεδο!!! Για να δούμε τι θα γίνει και σήμερα.
Σημαδεμένος θα τρομάζεις και τους αντιπάλους!!!


QUOTE(goos @ Nov 10 2006, 10:44 PM) *
τι σημασια εχουν οι ποντοι που βαζει ο καθενας;αν δεν υπηρχε καποιος να παρει ριμπαουντ η ομαδα ,δεν θα την εδινε στο play maker για να κανει επιθεση οποτε δεν θα υπηρχε κ πασα ωστε να μπει καλαθι.αν δεν υπηρχε ασιστ απο εναν παιχτη παλι δεν θα υπηρχε καλαθι.αν δεν επαιζε καποιος αμυνα να κλεψει μια μπαλα η να μην φαι καλαθι η ομαδα του παλι δεν θα υπηρχε νοημα πιος εβαλε ποντους αφου δεν θα υπηρχε νικη.σε ενα ερασιτεχνικο πρωταθλημα οπωσ ειναι αυτα τι εσκανα κανονικα δεν θα επρεπε καν να ασχολουνται μερικοι για το ποσους ποντους βαζει ο ενας η για το ποσα λεφτα περνει ο καθενας .Σιγα το πραγμα δεν κανουμε κ τιποτα το τρομερο,απλα παιζουμε μπασκετ γιατι μας αρεσει κ οχι για να ικανοποιησουμε το εγω μας.κ σιγα ΕΣΚΑΝΑ ειναι. τι να εισαι Α εσκανα τι Β εσκανα τι Γ εσκανα τι Δ εσκανα.παιχνιδι εινα, διασκεδαση ,ευχαριστηση,ευκαιρεια να γνωρισεις κοσμο,να κανεις φιλιες.Αλλος εχει μεγαλυτερο ταλεντο αλλος οχι,αλλα ολοι το ιδιο κανουν παιζουν απλα μπασκετ γιατι τους αρεσει.

Και γώ συμφωνώ φίλε μου 1000%. 41.gif Το έχω ζήσει το σκηνικό αυτό...
Sponge Bob
QUOTE(leonkalf @ Nov 16 2006, 02:45 PM) *
Ο Χούλιο επιστρέφει!!

Σημαντική ενίσχυση για την ομάδα του Θεμιστοκλή με την προσθήκη του Χατζησμάλλη, ο οποίος επιστρέφει στην ενεργό δράση μετά από καιρό.
Πιστέυω ότι θα κάνει ακόμα καλύτερη την ομάδα, αφού είναι γνωστή η αξία του κι ας ήταν εκτός δράσης.

Άλλη μια καλή κίνηση του Θεμιστοκλή που θα κυνηγήσει το καλύτερο δυνατόν στο φετινό πρωτάθλημα της Γ' κατηγορίας.

Παίξαμε αντίπαλοι πριν από 2 βδομάδες σε φιλικό.
Λίγο '' σκουριασμένος '', αλλά με πολύ καλές κινήσεις και μπασκετικό μυαλό.
Μόλις βρεί και πάλι τα πατήματα του, θα βοηθήσει πολύ την ομάδα.
themis7
QUOTE(Sponge Bob @ Nov 16 2006, 07:03 PM) *
Παίξαμε αντίπαλοι πριν από 2 βδομάδες σε φιλικό.
Λίγο '' σκουριασμένος '', αλλά με πολύ καλές κινήσεις και μπασκετικό μυαλό.
Μόλις βρεί και πάλι τα πατήματα του, θα βοηθήσει πολύ την ομάδα.


Kαλησπερα!!!!! Οντως ο ΧΟΥΛΙΟ κατεβαινει και κανει προπονησεις μαζι μας !!!
Και τα πατηματα του θα βρει και ολα!! Στο φιλικο που παιξαμε ηταν το πρωτο του φιλικο με την ομαδα και ηταν λιγο περιεργα!! Πανω ομως απ ολα ειναι ενα καταπληκτικο παιδι που χαιρεσαι να μιλας μαζι του γιατι ξερει οσο μπασκετ ξερει ολη η εσκανα!! Μακαρι να καταφερει να παιξει αλλα κι αν δεν , δεν πειραζει εγω χαιρομαι μονο και μονο που ερχεται στις προπονησεις ενας τοσο καλος παιχτης που μας βοηθαει μονο με την παρουσια του !!! Μακαρι να το κανανε κι αλλοι που εχουν παιξει μπασκετ σε υψηλοτερο επιπεδο για να μας δινουν τα φωτα τους με τις εμπειριες τους!!!!
dizzy_fingers
Ποιός είναι ο χούλιο βρε παιδιά? biggrin.gif
leonkalf
O Θοδωρής ο Χατζησμάλλης ρε Σπύρο.
Δεν το είδες που το γράφω στο αρχικό μου ποστ? Δεν τον ξέρεις? Έπαιζε πολλά χρόνια στον Ιωνικό Ν., είχε πάει μια χρονιά στο εξωτερικό σε κάποιο "μικρό" πρωτάθλημα και έπαιξε μετά και Α1 με τους Αμπελόκηπους.
Είχα παίξει αντίπαλός του τη σεζόν 2003-04 όταν είχε πάει στον Ρέντη.
Έχει μεγαλώσει πλέον, αλλά δε το παρατάει όπως φαίνεται...
leonkalf
Σε χθεσινά παιχνίδια της Β' κατηγορίας :

* Τα Μέγαρα πέρασαν και από το Βυζαντινό νικώντας τα Ταταύλα

* Ο ΓΑΣΕ κέρδισε την Βουλιαγμένη που παραπέει...

* Ο Αετός Κ. κέρδισε την Δάφνη Αγ. Δημητρίου

* Η Αμφιάλη κέρδισε 2π. τον Πειραϊκό

* Η Ν. Σμύρνη έκανε τη 2η (και συνεχόμενη νίκη της) επί της Ευρυάλης

* Ο Αστέρας κέρδισε σχετικά άνετα τη Νίκαια 73-60

* Ο ΑΟΝΑ κέρδισε εκτός έδρας την Ακαδημία
themis7
Παιχνιδι της Γ ΕΣΚΑΝΑ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗς - Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ 73- 55
ΓΙΑ τον θΕΜΙΣΤΟΚΛΗ εβαλαν
Πατηνιωτακης 2, Καπλατζης 18(4) , Παναγιωτοπουλος 3(1), Φιλλιπου 21(5) , Τριανταφυλλου 8(1) , Λαζαρου , Βασιλακης, Ιωαννιδης 17
leonkalf
Αναλυτικά τα χθεσινά αποτελέσματα της Β'

*ΤΑΤΑΥΛΑ – ΜΕΓΑΡΑ 69-90(30-44)
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός, Πούγγουρας ): Καραπιπέρης 4, Ροδόπουλος 9, Πλούσσος 2, Κουζοβουνάς 2, Κορωναίος, Καραγιαννίδης 28(2), Γκανιάτσος , Γκόβας 24(4), Φουκαρίδης
ΜΕΓΑΡΑ(Μάνταλος, Κουτσούκος): Δεβεζόγλου 19(1), Σούρδης , Καραγιάννης 19(1), Ρουμπελάκης 9(1), Αδράμης 7(2), Μαζιώτης 17(2),Λυτόπουλος 2, Κακαλέτρης 5, Μερακλής 10, Δομπρογιάννης 2
*ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 61-56(22-34)
ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ (Μαυρογιάννης, Μαρουσόπουλος): Μπακογιάννης 4(1), Προσελέντης 32(5), Λαγός , Παρμαξίδης 6, Πλιαχτούρας , Λεβέντης 2, Νικόλτσος 6(2), Καραλουκάς 2, Μέμεζας 1, Στάθης , Αντωνάρας 8, Μπούτσικος .
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Μόσχος): Βασιλόπουλος 12, Μπούτας , Λαζαράκος 5(1), Καλεμτζάκης 2, Κραψίτης 19(1), Τσιλιβάκος Δ. 5, Μπουρούσας 3(1), Γολικίδης 2, Μπέττας 4, Παπαδάκης 4
*ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.- ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 73-60(37-28)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Γιαννικάκης) : Βίλιας 16, Παλατιανός 2, Καλφαγιάννης 15(2), Μητρόπουλος 3(1), Μουκοβίνας 11(1), Κραβαρίτης , Μακρυδάκης 5, Κόντης 8, Κατσαρός 13
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Σκούφαλος, Σταμπολιάδης): Κανελλάκης 2, Παπαγιαννίδης 12(3), Ντώνη 2, Τζώρτζης 7(1), Μιχάλης 17, Καρκανιάς 9(1), Τσιμπώνης, Μπαρμπαρόσος 4, Δούμπας 3, Μπάγιας 4.
*ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ.- ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 67-50 (32-25)
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σκληρός) : Μπρέγιαννης 2, Κούβακας 4, Τρουλάκης, Καραπετάκος, Μαγγιώρος, Σουφλερός 2, Αγγέλης 2, Ζούμας 13, Χνάρης, Μαρακάκης 8(2), Οικονόμου 10, Γκιοβάσο 14(2), Μπουζιάνης 12(2)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Περαντωνάκης): Μανιός 2, Μπεκρής 7, Σκαμνάκης 10 , Σοφιανόπουλος 6, Χαλκιαδάκης 3(1), Καρατζάς 6, Τσαρτσάνι , Κουμπής 4, Γαλαράς 12(1), Αναστασάκης , Λώλος .
*ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. 72-70 (36-32)
Διαιτητές: Ζαγοράκης, Γερουλάνος
ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ (Ζαχαράκης) : Βουρλιωτάκης 2, Κουκούρης 11, Αργυρόπουλος 16(2), Καρατσόλης 9(1) , Φουντής 7(1), Ηλιαδάκης 3, Μούρτος 13(2), Αθανασόπουλος 11, Καπετανάκης
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. (Παπαευθυμίου, Αλεξανδρόπουλος): Ιμπραημάκης 6, Κιουλάφας , Σαββίδης 12, Γκιουλιστάνης 1, Μύλλερ 4 , Ξενικάκης 3, Καλογερόγιαννης 7 , Τζαφόλιας 3, Αντωνουσάκης 1, Ζερβουλάκος 33(7) .
*ΑΚΑΔΗΜΙΑ’89 - ΑΟΝΑ 70-81(38-50)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89 (Ρουμελιώτης , Ρεπαντάς): Χριστόπουλος 19(4) , Γιαννόπουλος 6, Δακουτρός 23(2), Μπάντας 12(1), Μακρής 4, Ντρες -, Τάγκας 1, Σαραντινάκη 5(1)
ΑΟΝΑ (Χαρεράς , Γκαναβίας): Κουγιούφας 5(1), Λαγγουράνης 10, Μπαρλάς 2, Λαγιόπουλος 20(2), Καίκας 7(1), Παπαδημητρίου 7, Μανωλιάδης 21(2) , Λουλουδάκης 5, Παπαδόπουλος 4 .
*ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΕΥΡΥΑΛΗ 55-52(20-20)
ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Αγγελάκης) : Ασημακόπουλος, Ρούσης , Πελέκης 9, Καρανικόλας , Ρένεσης 5, Παπαχριστοδούλου 7(1), Αποστολόπουλος 5(1), Διαμαντής 9(2), Χρήστου 12, Μπελίτσος 3(1), Θεοδώρου 5, Ίσσαρης
ΕΥΡΥΑΛΗ (Βόβορας, Μαρσέλος ): Γεωργούτσος , Μανιάτης 15(3), Μπεζεντάκος 12(1), Καμπούρης 10(1), Δημητρίου , Παπαδόγιαννης 2 , Μαστρογιάννης 11(1), Σκαρίμπας , Μπογατσιώτης , Αθανασίου 2


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6αγ.) :
Μέγαρα 12, Αετός 11, Αστέρας 11, Ευρυάλη 9, ΑΟΝΑ 9, Εν. Αμφιάλης 9, ΓΑΣΕ 9, Ακαδημία 9,Ταταύλα 8, Πειραϊκός ΑΣ 8, ΑΠΟ Ν. Σμύρνης 8, ΕΑ Νικαίας 8, Δάφνη Αγ. Δημ. 7, Βουλιαγμένη 7 .
*Η Δάφνη Αγ. Δημ. έχει ένα μηδενισμό
diama13
Καλησπερα...πηγα κ ειδα τον χθεσινο αγωνα αστερας αγ.δημητριου με την νικαια......αν κ προλαβα μονο το δευτερο ημιχρονο,ειδα μια νικαια να μην μπορει να βαλει καλαθι και να τα χανει απο κατω.....να μην παιζει αμυνα κ να απειλει μονο απο τα 6,25,αφου εβλεπε οτι τα εχανε απο κατω μαλλον......... laugh.gif ο αστερας αγ.δημητριου γυριζε ηρεμα την μπαλα και εκανε σωστες επιλογες..πιστευω πρεπει να δουλεψουν λιγο την αμυνα τους....ειδικα οταν επαιξαν ζωνη.....αυτα.... tongue.gif
GR-HAMMER
καθησα λιγο και ασχοληθηκα με τους σκορερ..
εκανα ενα μικρο αρχειο..
αν εχουνε γινει λαθη ανθρωπος ειμαι, μη βαρεσετε..
εχουμε και λεμε λοιπον:

ΣΚΟΡΕΡΣ Β' ΕΣΚΑΝΑ[u]

1)Καραγιάννης 131 (ΜΕΓΑΡΑ)
2)Μιχάλης 128 (ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ)
3)Καραγιαννίδης 121 (ΤΑΤΑΥΛΑ)
4)Προσελέντης 107 (ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ)
5)Zερβουλάκος 106 (ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ)
6)Γκόβας 103 (ΤΑΤΑΥΛΑ)
7)Μαζιώτης 100 (ΜΕΓΑΡΑ)
8)Δακουτρός 100 (ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89)
9)Μανωλιάδης 99 (ΑΟΝΑ)
10)Καλφαγιάννης 89 (ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ) (leonkalf)
11)Ζούμας 89 (ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)
12)Λαγιόπουλος 86 (ΑΟΝΑ)
13)Διαμαντής 85 (ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ)
14)Αποστολόπουλος 84 (ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ)
15)Καμπούρης 83 (ΕΥΡΥΑΛΗ)
16)Λαγγουράνης 82 (ΑΟΝΑ)
17)Σαββίδης 80 (ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ)

να επισημανω οτι ο Δακουτρός της ακαδημιας εχει ενα παιχνιδι λιγοτερο λογω διακοπης του αγωνα με τη δαφνη αγ. δημ.
μπορει και καποιος απο τους υπολοιπους να εχει λιγοτερο παιχνιδι, αμα το δω θα κανω edit το post.
kalfok
leonklf ean mporeis bale kati gia katogories paidon efibon tis eskana.pisteuo pollus endiaferei
: cool.gif
leonkalf
Καλως ήρθες kalfok στην παρέα μας...

Κοίταξε, από τα παιδικοεφηβικά έχω χάσει επαφή εδώ και καιρό. Δεν παρακολουθώ, οπότε δεν μπορώ να αναφέρω κάτι.

Μπορείς εσύ και άλλα παιδιά (αν υπάρχουν ή μπουν στο φόρουμ), να αναφέρεται κάποια πράγματα που σας ενδιαφέρουν.

Τι θα ήθελες να υπάρχει?
Φτιάξε αν θες ένα topic (ή μπορεί να υπάρχει κιόλας, αλλά είναι για ΕΣΚΑ αν δεν κάνω λάθος) με παιδικοεφηβικά ώστε να ξεκινήσει εκεί μια σχετική συζήτηση.
Να δούμε και πόσους ενδιαφέρει, αφού όπως λες υπάρχουν πολλοί ενδιαφερόμενοι...
leonkalf
Τα χθεσινά αποτελέσματα της Α'

ΠΕΡΑΜΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 60-52
ΤΡΑΧΩΝΕΣ - ΦΑΡΟΣ 65-77
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΕΡΑ 61-56
ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΡΕΝΤΗ 64-61
ΑΡΗΣ ΝΙΚ. - Α.Ε.Κ.Τ 70-64
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ 72-68
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ - ΓΛΥΦΑΔΑ 73-56
leonkalf
Αλλαγή προπονητή στην ΕΑ Νικαίας.
Επέστρεψε ο Λάκης Περτέσης σαν 1ος προπονητής (ήταν και τα προηγούμενα χρόνια).
Ο μέχρι πρότινος προπονητής της ομάδας Ισίδωρος Σκούφαλος θα παραμείνει σαν συνεργάτης.
leonkalf
Σε παιχνίδια που τελείωσαν πριν λίγο για την 7η αγωνιστική της Β΄κατηγορίας είχαμε τα εξής:

* Τα Μέγαρα νίκησαν εύκολα τον ΓΑΣΕ. Σημειώθηκαν κάποια επεισόδια και κρατήθηκε το δελτίο του Καραγιάννη(Μέγαρα)

* Η Δάφνη κέρδισε την Αμφιάλη στον Αγ. Δημήτριο

* Η Ν.Σμύρνη κέρδισε εκτός έδρας τον Πειραϊκό εύκολα

* Η Ευρυάλη κέρδισε -σ'ένα κακό ματς- 58-46 την Ακαδημία

* Τα Ταταύλα κέρδισαν στη Νίκαια την τοπική ομάδα και αφού 4 λεπτά πριν το τέλος η Νίκαια ήταν μπροστά με 10π.!! Σε εκείνο το σημείο έγιναν κάποια κωμικοτραγικά γεγονότα στην ομάδα της Νίκαιας. Υπήρξε συμπλοκή παίκτη με τον προπονητή του, ήρθαν στα χέρια, εκστόμισαν βαριές κουβέντες, μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο η μάνα και ο αδερφός του παίκτη και επιτέθηκαν στον προπονητή Λ.Περτέση και ως αποτέλεσμα είχε να πέσουν τεχνικές ποινές, ντισκαλιφιέ και το ματς να γυρίσει και τα Ταταύλα πήραν τη νίκη με 3π. !!!

* Το ματς ΑΟΝΑ-Αστέρας διακόπηκε 1'13'' πριν το τέλος του ημιχρόνου λόγω ολισθηρότητας του παρκέ από νερά που έσταζαν από την οροφή του γηπέδου. Το σκορ σε εκείνο το σημείο ήταν 18-32.
goos
η δαφνη κερδισε 3 ποντους την αμφιαλη.ατο 3 δεκαλεπτο η αμφιαλη ηταν μπροστα 16ποντους!κ εκει αρχιζουμε:λιγο πριν τελειωσει το 3 δεκαλεπτο γινεται φαουλ υπερ της αμφιαλης κ μπαινουν μεσα 2 φιλαθλοι της δαφνης απο την εξεδρακ πανε να επιτεθουν σε παιχτη τησ αμφιαλης.αποτρεπονται τα χεοροτερα κ οι διαιτητες δεν γραφουν τιποτα κ συνεχιζουν το παιχνιδι κανονικα.εννοειτε οτι δεν σφυριζουν τιποτα κατα της δαφνης, και 8 λεπτα πριν την ληξη αποβαλουν με 5 φαουλ τους 2ψηλουσ της αμφιαλης με ανυπαρκτα φαουλ . τα φαουλ ειναι 5 λεπτα πριν το τελος 2-13!αυτοοι που μπηκαν κ εκαναν την φασαρια παραμενουν ως το τελος του αγωνα μεσα στο παρκε σε μια ακρη βρηζοντας κ απειλοντας τους παιχτες της αμφιαλης με τους διαιτητες να μην κανουν τιποτα!τελειωνει το παιχνδι κ παει να κανει ενσταση ο αρχηγος της αμφιαλης κ οι διαιτητες του λενε στην αρχη οτι δεν μπορει,τελος παντων η ενσταση εγινε κ για κακη τους τυχη υπαρχει κ το βιντεο του αγωνα που καταγραφει ολα τα γεγονοτα, πραγμα που δεν ειχαν καταλαβει αν ειδα καλα απο την εκφραση τους οταν το ακουσαν .Για να δουμε την εσκανα τι αποφαση θα παρει.ειναι κριμα να ιδρωνεις κ να σου παιρνουν την νικη ετσι.βεβαια μεγαλη ευθυνη εχουμε κ εμεις οι παιχτες για την ηττα γιατι 16 ποντοι σε 12 λεπτα δεν χανονται ετσι.

κ το καλυτερο το αφησα στο τελος.ο προπονητης τησ δαφνης με το που πηγα να κανω την ενσταση ηρθε προκλητικα μαζι με τους παραγοντες κ ειπαν σε εντονο τονο σε εμενα και στην γραμματεια οτι ο φιλαθλος που μπηκε μπορει να ηταν της αμφιαλης!μετα το αλλαξαν οτι ηταν ο φυλακας του γηπεδου κ ειχε δικαιωμα να ειναι μεσα στο παρκε αλλα οταν τους ζητησα να τον φερουν τον ΄φυλακα' εδω στην γραμματεια να το πει ο ιδιος δεν μιλησαν.Μπραβο την δαφνη για την νικη της 68.gif
GR-HAMMER
ημουνα και εγω στο παιχνιδι της δαφνης με την αμφιαλη, αφου το δικο μασ παιχνιδι διακοπηκε..
εσταζε νερο απο την οροφη..
κριμα και ηταν ωραιο γηπεδο...
τεσπα..
το παιχνιδι ηταν ντερμπι μεχρι το ημιχρονο χωρις καποια ομαδα να ξεφευγει...
στο 3ο 10λεπτο οι παιχτες της δαφνης εκαναν το ενα λαθος μετα το αλλο και επετρεψαν στην αμφιαλη να ξεφυγει μεχρι και με 16 ποντους διαφορα..
οντως καπου στο 3ο 10λεπτο εγινε ενα μικροεπεισοδιο μεσα στο γηπεδο αναμεσα σε δυο παιχτες και μπηκε ενας φιλαθλος μεσα..
ο οποιος ομως δεν ακουμπησε κανενα απο τους παιχτες της αμφιαλης, αφου οι παιχτες της δαφνης επεσαν πανω του για να τον βγαλουν εξω για να μην εχουνε τα ιδια με την αγωνιστικη που τιμωρηθηκαν...
οι διαιτητες δεν εγραψαν απολυτως τιποτα παρα την μικρη συρραξη που εγινε..
στο 4ο 10λεπτο οι παιχτες της δαφνης πιεσαν υπερβολικα τους αντιπαλους τους και με τους διαιτητες να σφυριζουν οτι να'ναι(οντως τα φαουλ ηταν 4-12 καποια στιγμη) τα περισσοτερα ητανε επαφες που σφυριζονται δε σφυριζονται..
εγω δε θα τα εδινα...
3-4 απο αυτα ηταν χωρις λογο κατεβασματα των χεριων σε χαμενες φασεισ απο τους παιχτες της αμφιαλης που εχασαν 2 βασικους τους παιχτες με 5 φαουλ 6 λεπτα πριν τελειωσει το παιχνιδι και εδωσαν στους παιχτες της δαφνης με παρα πολλες βολες να γυρισουν το παιχνιδι..
τεσπα, στο 2ο ημιχρονο εγινε καλο παιχνιδι, με πολυ ενταση και παθος(χαλασε λιγο με τα επεισοδια αλλα οκ) και η δαφνη σαν πιο τυχερη πηρε το παιχνιδι..
η διαιτησια ηταν πολυ κακη γενικα(τα εκαναν σαλατα) προκαλοντας διαμαρτυριες και απο τις 2 πλευρες, αλλα δεν πιστευω οτι εκρινε το αποτελεσμα...
αυτα απο μενα..
leonkalf
Το παιχνίδι ΑΟΝΑ-Αστέρας που διακόπηκε χθες, θα συνεχιστεί το άλλο Σάββατο 2/12 στις 17:30.
leonkalf
MEΓΑΡΑ – ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ 82-74 (44-35)
ΜΕΓΑΡΑ (Μάνταλος, Κουτσούκος): Παπανούσης 2, Δεβεζόγλου 8(1), Σούρδης 8(2), Μούρτος, Καραγιάννης , Ρουμπελάκης 21(1), Αδράμης 3(1), Μαζιώτης 10, Λυτόπουλος 12, Κακαλέτρης 9(1), Μερακλής 9

ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ (Μαυρογιάννης,Μαρουσόπουλος): Μπακογιάννης 11(1), Προσελέντης 29(6), Λαγός , Πλιαχτούρας 2, Λεβέντης, Μέμεζας 8, Νικόλτσος 9(1), Καραλουκάς 3(1), Αντωνάρας 12, Σάκαρης .

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.- ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ 72-69 (29-31)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Περαντωνάκης): Μπεκρής 3, Μανιός 3, Σκαμνάκης 5, Σοφιανόπουλος 18(2), Χαλκιαδάκης 2, Καρατζάς 7, Κουμπής 2, Μπιλικαίδης 16, Γαλαράς 14(2), Αναστασάκης 2

ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ (Ζαχαράκης) : Βουρλιωτάκης , Κουκούρης 20, Αργυρόπουλος 7, Καρατσόλης 24(1), Φουντής , Ηλιαδάκης 15(2), Αθανασόπουλος 2, Μούρτος 8, Σακκάς 2

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. 59-79 (24-39)
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Μόσχος): Μπούτας 5, Λαζαράκος 7(1), Καλεμτζάκης 3, Κραψίτης 13(2), Τσιλιβάκος 6, Μπουρουσάς , Γολικίδης 6, Μπέττας 5, Καούστος 4, Παπαδάκης 10

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σκληρός) : Μπρέγιαννης 21(1), Κούβακας 4 , Μαγγιώρος , Αγγέλης 2, Ζούμας 24(1), Χνάρης 8, Μαρακάκης 6, Οικονόμου 2 , Τσαγκάρης 7(2), Γκιοβάσο 7(2), Μπουζιάνης 3(1), Παρασκευόπουλος 2

ΕΥΡΥΑΛΗ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ’89 58-46 (25-22)
ΕΥΡΥΑΛΗ (Βόβορας, Μαρσέλος ): Γεωργούτσος 12, Μανιάτης 12(4), Μπεζεντάκος 9, Καμπούρης 7(1), Μήτσου 2, Δημητρίου, Παπαδόγιαννης 2, Μαστρογιάννης , Λυμπερογιάννης 9(1) , Βατιμπέλας , Διακουμάκος 2, Σκαλίδης 3(1)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89 (Ρουμελιώτης , Ρεπαντάς): Χριστόπουλος 7(1), Γιαννόπουλος 12, Δακουτρός 10(1), Μπάντας 4, Μακρής 2, Ντρες 2, Τάγκας , Σαραντινάκης 9(1), Φραντζεσκάκης

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ 66-71 (27-36)
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Περτέσης ,Σκούφαλος): Κανελλάκης , Ντώνη 3(1), Τζώρτζης 17(2), Μιχάλης 25, Καρκάνιας 13(3), Τσιμπώνης 2 , Μπαρμπαρόσος 4, Δούμπας 2, Μπάγιας .

ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός, Πούγγουρας ): Ροδόπουλος 10, Πλούσσος 7, Ψημάρας , Κουζοβουνάς , Κορωναίος 2, Γκανιάτσος 2, Γκόβας 29(5), Φουκαρίδης, Καραγιαννίδης 21

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ.- ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 62-85 (20-36)
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. (Παπαευθυμίου, Αλεξανδρόπουλος): Ιμπραημάκης 8(2), Μούρτζης2, Κιουλάφας 4, Αντωνάκος 3(1), Σαββίδης 10, Γκιουλιστάνης 4 , Ξενικάκης 12, Τζαφόλιας , Καλογερόγιαννης 8, Σταματόπουλος , Αντωνουσάκης , Ζερβουλάκος 11(3).

ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Αγγελάκης) : Ρούσης , Πελέκης 10, Καρανικόλας 3(1), Ρένεσης 13(1), Ασημακόπουλος , Αρμένης 18(2), Τοπαλίδης, Παπαχριστοδούλου 2, Αποστολόπουλος 12(2), Διαμαντής 18(1), Χρήστου 4, Μπελίτσος 5.

ΑΟΝΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.
διεκόπη στο 19΄ με σκορ 18-32 λόγω ολισθηρότητας του τερέν από το νερό που έμπαινε από την οροφή.
Το υπόλοιπο θα γίνει το Σάββατο 02/12 και ώρα 17.30


Βαθμολογία (σε 7 αγώνες): Μέγαρα 14, Αετός 13, Αστέρας 11*, Ευρυάλη 11, Εν. Αμφιάλης 10, ΑΠΟ Ν. Σμύρνης 10, ΓΑΣΕ 10, Ταταύλα 10, Ακαδημία 10, ΑΟΝΑ 9*, Δάφνη Αγ. Δημητρίου 9**, ΕΑ Νικαίας 9, Πειραϊκος 9, Βουλιαγμένη 8.
*ΑΟΝΑ και Αστέρας Αγ. Δημ. έχουν αγώνα λιγότερο
**Η Δάφνη Αγ. Δημ. έχει ένα μηδενισμό
goos
οντως αν χανεις ενα παιχνιδι που νικας 16 ποντους στο 3 δεκαλεπτο δεν μπορεις να πεις οτι στο πηρε η διαιτησια.
μεγαλη ευθυνη εχουν κ οι παιχτες.απλα αν δεν εβγαζαν με 5 φαουλ εξω τουσ 2 παιχτες αποκλειιετε να γυριζε το παιχνιδι.ειδικα τα 2 τελευταια φαουλ που μου εδωσαν ηταν απιστευτα.ουτε καν επαφη δεν ειχα με τον αντιπαλο.στα τελευταια 7 λεπτα ουσιαστηκα επαιζαν 2παιχτες της αμφιλαης με 5 της δαφνης και αυτο γιατι τα παιδια τα αλλα λογο απειριας δεν μπορεσαν να βοηθησουν κ οι διαιτητες δεν σφυριζαν τιποτα.εδω αν θυμασαι ο αλλος βουτια εκανε κανονικη να πιασει το 9 κ δεν σφυριξε φαουλ smile.gif .τι να κανουμε ομως ,το πρωταθλημα συνεχιζεται.
GR-HAMMER
το νουμερο 7 φοραγες?
βγηκε εξω το 7 το 13 και αλλος ενας(δε θυμαμαι νουμερο)
φανηκε οτι τα αλλα παιδια ηταν απειρα...
αλλα πες μου εσυ ενα λογο που βαζετε σε ενα πολυ κρισιμο σημειο..
το 15 που ηταν μικροσ σε ηλικια και απειρος να κανει το αουτ κατω απο το καλαθι...
κανει λαθος και χανετε την κατοχη, στα 2 λεπτα και ενω κερδιζατε 5-7 ποντους περιπου..
χωρις λογο..
ναι αυτο με τη βουτια το θυμαμαι..
αφησε πλεονεκτημα χωρις λογο και χασατε την μπαλα...
αφου ειπαμε, οι διαιτητες ηταν σε αλλο γηπεδο...tongue.gif
τεσπα καλη συνεχεια στο πρωταθλημα..
αντε να παιξουμε και αντιπαλοι...
goos
ναι το 7 ειμαι.μακαρι να ηξερα γιατι πηγε ο πιτσιρικας να κανει τα αουτ κ εννοειτε οτι δεν φταιει αυτος.δεν θελω να το σχολιασω smile.gif και κατι που δεν θα το περιμενεις ,ο μικρος που εκανε το αουτ ειναι 16χρ.με εσας αργουμε να παιξουμε ακομα αν κ οποτε παιζουμε ο αρης μας ξερει καλα κ δυσκολευομαστε.αυτο ειναι το κακο το να εχεις αντιπαλο ενα πρωην προπονητη σου smile.gif
GR-HAMMER
ναι φαινοτανε μικρος...
θα γινει καλο παιχνιδι μεταξυ μας πιστευω, παιζετε γρηγορο μπασκετ..
εκτος αν ο αρης κανει κανενα ειδικο σχεδιο και σας φρεναρει...
καλη συνεχεια στο πρωταθλημα, χασατε τζαμπα παιχνιδι ομως...
θα τα πουμε..
tongue.gif
themis7
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ ΕΣΚΑΝΑ 7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜ Ν-Η ΕΝ Ν-Η ΕΚ Ν-Η ΣΚΟΡ
ΠΩΤΕΑΣ Β. 7 14 7-0 4-0 3-0 548-482
ΠΗΓΑΣΟΣ 7 14 7-0 4-0 3-0 499-427
ΒΑΡΗ 7 13 6_1 3-0 3_1 533-456
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 7 12 5_2 3-0 2_2 528-428
ΠΟΛΙΣ 6 11 5_1 3-0 2_1 448_369
ΠΑΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 6 10 4_2 2_1 2_1 441-429
ΙΑΣΩΝΑΣ 7 10 3_4 3_1 0-3 458-510
Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ 7 10 3_4 2_1 1_3 485-507
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 7 9 2_5 2_1 0_4 435-479
ΜΕΓΑΡΙΔΑ 7 9 2_5 483-488
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΓ.Δ. 7 9 2_5 376-439
ΦΟΙΝΟΙΞ 7 8 1_6 430-494
ΗΛΕΚΡΟΥΠΟΛΗ 7 8 1_6 400-461
ΣΟΥΡΜΕΝΑ 7 7 0_7 403-499
leonkalf
Για τους χθεσινούς αγώνες της β' κατηγορίας έχω μάθει μέχρι τώρα τα εξής:

- Ο Αετός Κ. κέρδισε τα Μέγαρα και έτσι δεν υπάρχει πλέον αήττητη ομάδα.
- Ο ΓΑΣΕ κέρδισε τη Νίκαια.
- Ο Πειραϊκός κέρδισε την Ευρυάλη 63-50.
- Στην έκπληξη της αγωνιστικής, η Ακαδημία '89 κέρδισε εκτός έδρας τον Αστέρα 64-69.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.