Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
scales84
ΛΕΟ ο φοίνικας είναι σωμένος...πρώτον γιατί λογικά αν δεν δούμε τπτ περιέργο θα κάνει μια νίκη με το ρέντη...και δεύτερον γιατί το πιο ακραίο είναι να κάνει 2 ήττες και 2 νίκες εμείς...αν γίνει αυτο με 2 νικές του εθνικού πέφτουμε εμείς στην ισοβαθμία γιατί καταφέραμε να χάσουμε 2 φορές απο τον φοίνικα..αν κάνει μια νίκη ο εθνικός και 2 νίκες εμείς και 2 ήττες ο φοίνικας,πέφτουμε στην τριπλή πάλι εμέίς...κι αν δεν κάνει νίκη ο εθνικός έστω και με 1 νίκη δικιά μας πέφτει ο εθνικός...οπώς καταλαβαίνεις,ο φοίνικας πλέον είναι σωμένος...
leonkalf
ΟΚ, κατάλαβα. Την σκαπούλαρε ο Φοίνικας με τη νίκη της πρωηγούμενης αγωνιστικής (με τον Πορφύρα).

Τι βλέπεις? Τι κλίμα υπάρχει στην ομάδα? Πιστεύετε ότι θα μπορέσετε να τα καταφέρετε?

Την Δευτέρα παίζουν Ελευθερία-Πέρα και Προοδευτική-Εθνικός. Για να δούμε..

Πιστεύω η Ελευθερία εύκολα-δύσκολα θα το πάρει το ματς.
Να δούμε τι θα γίνει στον Κορυδαλλό, όπου ο Εθνικός θα καίγεται για νίκη και η Προοδευτική δε δείχνει σε καλή κατάσταση (έχασε χθες από τους Τράχωνες!).
scales84
Εμείς μετά τις 2 νίκες του εθνικού θεωρήσαμε ότι είμαστε πεσμένοι...απο κει και πέρα είπαμε ότι όσο υπάρχουν μαθηματικές ελπίδες και χωρίς ιδιαίτερο άγχος πλέον θα πάμε να κάνουμε 3/3 και βλέπουμε.το πρώτο βήμα έγινε.μας έκανε και τη χάρη η μάνδρα και μείναμε ζωντανοί...τώρα βασικά καταργιόμαστε για την ήττα απο τους τράχωνες..ναι είδα για την προοδευτική..βέβαια αν παίξει έδειξε και κόντρα στην αεκτ ότι μπορεί να κερδίσει τον οποιονδήποτε.όπως και το πέραμα που παίζει τελευταία αγωνιστική με τον εθνικό..θα δείξει...ο φοίνικας καθάρισε μετά το διπλό τοδικό μας χτες..αν κέρδιζε το ρέντη άλλαζαν όλα..τα χαιρετίσματα στα δώσε ο αδερφός σου...η μόνη φωνή λογικής ηταν χτες..απογοητεύτηκα πολύ και ειδικά με συμπεριφορές απο αθλητές γνωστούς που δεν περίμενα...
leonkalf
Big match απόψε στον Αγ.Δημήτριο σε ένα ματς που θα κρίνει πολλά για την υπόθεση άνοδο.

Αστέρας vs Αετός ...κι όποιος αντέξει.

Θα ήθελα να δω γεμάτο το γήπεδο. Πιστεύω θα έχει πολύ κόσμο.
9:30 αρχίζει το ματς, όσοι μπορούν καλό θα είναι να πάνε.

Ο Αστέρας με νίκη +11π. ανεβαίνει ανεξάρτητα τι θα γίνει την τελευταία αγωνιστική, με απλή νίκη του θα πρέπει να δούμε και την επόμενη αγωνιστική. Με νίκη του Αετού, τα πάντα θα κριθούν στην τελευταία αγωνιστική για Αστέρα και Νίκαια.


Επίσης πολλά θα κριθούν και στην ουρά.
Ο ΠΑΣ με ήττα αποχαιρετάει την κατηγορία, με νίκη κρατιέται ζωντανός αν χάσει η Δάφνη στα Μέγαρα (εκεί λογικά θα ετοιμάζουν φιέστα ανόδου). Ο ΓΑΣΕ πρέπει να πάρει τα Ταταύλα αν θέλει να αισθάνεται ασφαλής.
kobra
QUOTE(leonkalf @ May 2 2007, 09:24 PM) *
Big match απόψε στον Αγ.Δημήτριο σε ένα ματς που θα κρίνει πολλά για την υπόθεση άνοδο.

Αστέρας vs Αετός ...κι όποιος αντέξει.

Θα ήθελα να δω γεμάτο το γήπεδο. Πιστεύω θα έχει πολύ κόσμο.
9:30 αρχίζει το ματς, όσοι μπορούν καλό θα είναι να πάνε.

Ο Αστέρας με νίκη +11π. ανεβαίνει ανεξάρτητα τι θα γίνει την τελευταία αγωνιστική, με απλή νίκη του θα πρέπει να δούμε και την επόμενη αγωνιστική. Με νίκη του Αετού, τα πάντα θα κριθούν στην τελευταία αγωνιστική για Αστέρα και Νίκαια.
Επίσης πολλά θα κριθούν και στην ουρά.
Ο ΠΑΣ με ήττα αποχαιρετάει την κατηγορία, με νίκη κρατιέται ζωντανός αν χάσει η Δάφνη στα Μέγαρα (εκεί λογικά θα ετοιμάζουν φιέστα ανόδου). Ο ΓΑΣΕ πρέπει να πάρει τα Ταταύλα αν θέλει να αισθάνεται ασφαλής.

Καλή επιτυχία ρε Λεό..Μακάρι να πάρετε και τη διαφορά που θέλετε..Και κοίτα να παίξεις καλά..
mpalla
Λεωνίδα μου καλή επιτυχία!!! Stay calm and focused και τα υπόλοιπα τα ξέρεις πολύ καλά.... Η μπαλίτσα στο πλεχτό αμέτρητες φορές και το +11 είναι απλά ένα νούμερο smile.gif
sch
QUOTE(mpalla @ May 3 2007, 03:18 PM) *
Λεωνίδα μου καλή επιτυχία!!! Stay calm and focused και τα υπόλοιπα τα ξέρεις πολύ καλά.... Η μπαλίτσα στο πλεχτό αμέτρητες φορές και το +11 είναι απλά ένα νούμερο smile.gif

Λεωνίδαααααα, συγχαρητήρια!!! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
58-54, ο Αστέρας στο τέλος...
womanplayer
bravo Leo 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
leonkalf
QUOTE(sch @ May 4 2007, 12:13 AM) *
Λεωνίδαααααα, συγχαρητήρια!!! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
58-54, ο Αστέρας στο τέλος...

QUOTE(womanplayer @ May 4 2007, 02:58 AM) *
bravo Leo 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

smile.gif
Σας ευχαριστώ πολύ !!!! Να είστε καλά.



Νίκη Αστέρα λοιπόν 58-54 τον Αετό , του δίνει το αβαντάζ για άνοδο. Πλέον θέλει να νικήσει στην Αμφιάλη και καταλαμβάνει τη 2η θέση που οδηγεί στην Α' κατηγορία.

Ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, στο οποίο κυριάρχησαν το πάθος και η ένταση στο παρκέ και ο παλμός της εξέδρας (σχεδόν γέμισε το κλειστό με φιλάθλους κι από τις 2 ομάδες, δημιούργησαν πολύ ωραία ατμόσφαιρα που χαίρεσαι να παίζεις).

Από μπάσκετ όμως.... Το παιχνίδι ήταν κακό ποιοτικά αφού το άγχος και το πάθος των παικτών οδηγούσε σε λάθη και άστοχες ενέργειες. Κάτι όμως που ως επί το πλείστον συμβαίνει σε τέτοιου είδους ματς. Πάντως, έχω την άποψη ότι 2 ομάδες που έπαιζαν για την άνοδο στην Α' κατηγορία θα έπρεπε να δείξουν ένα καλύτερο θέαμα...

Επίσης νίκησαν τα Μέγαρα την Δάφνη, η Νίκαια τον ΠΑΣ(τέλειωσαν και οι τελευταίες του ελπίδες και αποχαιρέτισε την κατηγορία), η Ευρυάλη την Βουλιαγμένη, ο ΓΑΣΕ τα Ταταυλα και η Ακαδημία την Αμφιάλη.

Θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά από το forum (spch, christinan10, mpalla) που ήρθαν να με στηρίξουν καθώς και όλους τους υπόλοιπους φίλους-ες μου που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκλησή μου! 77.gif 41.gif
Όλοι μαζί μαζευτήκανε σε ένα σημείο και κάνανε πολύ καλή εξέδρα, γνωρίστηκαν και πραγματικά χαιρόμουν που τους έβλεπα όλους μαζί. Μπράβο σας 41.gif Εσείς "παίξατε" καλύτερα από εμένα...
Να'στε καλά παιδιά. Επιφυλάσσομαι άλλη φορά να έχω καλύτερη προσωπική απόδοση, γιατί χθες δεν τράβηξα και το παιχνίδι δεν μου πήγε καθόλου.
christina n10
QUOTE(leonkalf @ May 4 2007, 06:51 AM) *
smile.gif
Σας ευχαριστώ πολύ !!!! Να είστε καλά.
Νίκη Αστέρα λοιπόν 58-54 τον Αετό , του δίνει το αβαντάζ για άνοδο. Πλέον θέλει να νικήσει στην Αμφιάλη και καταλαμβάνει τη 2η θέση που οδηγεί στην Α' κατηγορία.

Ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, στο οποίο κυριάρχησαν το πάθος και η ένταση στο παρκέ και ο παλμός της εξέδρας (σχεδόν γέμισε το κλειστό με φιλάθλους κι από τις 2 ομάδες, δημιούργησαν πολύ ωραία ατμόσφαιρα που χαίρεσαι να παίζεις).

Από μπάσκετ όμως.... Το παιχνίδι ήταν κακό ποιοτικά αφού το άγχος και το πάθος των παικτών οδηγούσε σε λάθη και άστοχες ενέργειες. Κάτι όμως που ως επί το πλείστον συμβαίνει σε τέτοιου είδους ματς. Πάντως, έχω την άποψη ότι 2 ομάδες που έπαιζαν για την άνοδο στην Α' κατηγορία θα έπρεπε να δείξουν ένα καλύτερο θέαμα...

Επίσης νίκησαν τα Μέγαρα την Δάφνη, η Νίκαια τον ΠΑΣ(τέλειωσαν και οι τελευταίες του ελπίδες και αποχαιρέτισε την κατηγορία), η Ευρυάλη την Βουλιαγμένη, ο ΓΑΣΕ τα Ταταυλα και η Ακαδημία την Αμφιάλη.

Θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά από το forum (spch, christinan10, mpalla) που ήρθαν να με στηρίξουν καθώς και όλους τους υπόλοιπους φίλους-ες μου που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκλησή μου! 77.gif 41.gif
Όλοι μαζί μαζευτήκανε σε ένα σημείο και κάνανε πολύ καλή εξέδρα, γνωρίστηκαν και πραγματικά χαιρόμουν που τους έβλεπα όλους μαζί. Μπράβο σας 41.gif Εσείς "παίξατε" καλύτερα από εμένα...
Να'στε καλά παιδιά. Επιφυλάσσομαι άλλη φορά να έχω καλύτερη προσωπική απόδοση, γιατί χθες δεν τράβηξα και το παιχνίδι δεν μου πήγε καθόλου.
καλημερα λεωνιδα,συγχαρητηρια για την νικη .μπορει να μην πηρατε την διαφορα,αλλα με νικη τελευταια αγωνιστικη ανεβαινετε.θα συμφωνησω με σενα οτι ηταν ενα κακο παιχνιδι ποιοτικα αλλα σε τετοια παιχνιδια μετραει η νικη κ μονο αυτη.
οσο για εμας που βρεθηκαμε στον αγωνα σου,χαρηκαμε που ξερουμε οτι και μονο η παρουσια μας εκει ηταν σημαντικη για σενα.... 41.gif 41.gif 41.gif

φιλακια icon_wave.gif
leonkalf
Αναλυτικά τα χθεσινά αποτελέσματα.


*ΜΕΓΑΡΑ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 66-53 (40-28)
ΜΕΓΑΡΑ(Κουτσούκος, Νίκου): Δεβεζόγλου 9(1), Σούρδης , Μούρτος, Καραγιάννης 11 , Ρουμπελάκης 14(2) , Αδράμης , Μαζιώτης 22(6), Λυτόπουλος 2, Κακαλέτρης, Μερακλής 8

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Περαντωνάκης): Σκαμνάκης 4, Σοφιανόπουλος 9(2), Χαλκιαδάκης 10(2), Καρατζάς 12, Τσαρτσάνι 2, Κουμπής 2 , Γαλαράς 12(1), Αντωνίου 2, Αναστασάκης

*ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛ. 58-54(26-33)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Γιαννικάκης) : Βίλιας 8(1),Γόντικας , Μακρυδάκης 2, Καλφαγιάννης 5, Μητρόπουλος 8(2), Χαϊδεμένος 10(1), Κραβαρίτης 4 , Κόντης 12, Κατσαρός 9

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σκληρός) : Μπρέγιαννης 1, Κούβακας , Αγγέλης 5(1), Μαρακάκης 8(2), Χνάρης 12, Οικονόμου 10, Γκιοβάσο 7(1), Μπουζιάνης 11(2)

*ΕΥΡΥΑΛΗ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 63-57(34-29)
ΕΥΡΥΑΛΗ (Βόβορας, Μαρσέλος ): Γεωργούτσος 21(1), Μανιάτης 14(3), Καμπούρης 8(2) , Δημητρίου , Μαστρογιάννης 4, Μπογατσιώτης 16(1) Λυμπερογιάννης , Σκαρίμπας , Παπαϊωάννου , Βατιμπέλας

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Φέρτης , Μπαλαής): Μπούτας 6, Λαζαράκος 6, Καλεμτζάκης 3, Κραψίτης 16(3), Τσιλιβάκος Δ. 3, Μπέττας 2, Καούστος 17, Παπαδάκης 4

*ΤΑΤΑΥΛΑ – ΓΑΣΕ 50-65 (24-38)
ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός, Πούγγουρας ): Καραπιπέρης 20(3), Πλούσσος 12, Γκανιάτσος 9, Ψημάρας 1, Κουζοβουνάς , Κορωναίος 6, Φουκαρίδης 2 , Τζιάνος .

ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ (Μαυρογιάννης, Μαρουσόπουλος ): Μπακογιάννης 12(1) ,Προσελέντης 17(1), Παρμαξίδης 1, Σάκαρης , Κοσκινάς 13(3), Μέμεζας 11, Καραλουκάς 2, Λεβέντης, Στάθης, Αντωνάρας 11, Λαγός, Αλεξανδρίδης .

*ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. 87-72(43-37)
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Περτέσης , Σκούφαλος): Κανελλάκης , Παπαγιαννίδης 6(1), Κατσάμπαλος,Ντώνη 3(1) Βλανταρίτης , Τζώρτζης 26(6) , Μιχάλης 19,Σταματόπουλος , Καρκανιάς 9(1) , Τσιμπώνης 2, Μπαρμπαρόσος 8, Μπάγιας 14(2)

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. (Παπαευθυμίου, Αλεξανδρόπουλος): Ιμπραημάκης 2, Αντωνάκος 1, Σαββίδης 18, Κιουλάφας 2, Γκιουλιστάνης 7, Μύλλερ 3(1), Ξενικάκης 14(1) , Ζερβουλάκος 13(2), Αντωνουσάκης 12 .

*ΑΟΝΑ – ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 78-86(29-45)
ΑΟΝΑ (Χαρεράς , Γκαναβίας): Κουνενής 4, Μπάρλας 1, Κάϊκας 13, Κουγιούφας 3, Λαγγουράνης 24(1), Παπαδημητρίου 2, Μανωλιάδης 23(4), Ανδρίτσος 1, Λουλουδάκης 7 .

ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Αγγελάκης) : Πελέκης 6,Ευαγγέλου 6(2), Ωστιν, Παπαχριστοδούλου 2, Διαμαντής 31(2) , Χρήστο, Μπελίτσος 7, Θεοδώρου 11(2), Ίσσαρης , Τοπαλίδης 23

*ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΄89 - ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ 80-72 (45-34)
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89 (Ρουμελιώτης , Ρεπαντάς): Λαυρέντζος , Μπάστας 6, Μπαντάς 5(1), Γιαννόπουλος 16, Μακρής 3(1) , Σαραντινάκης 22(1), Δακουτρός 16(2), Χριστόουλος 12(2)

ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ (Γρηγοριάδης) : Βουρλιωτάκης–Περδικάρης 8, Παλατιανός 1, Κουκούρης 9(1), Πολυδωράκης 10, Καρατσόλης 6, Ηλιαδάκης 14, Μούρτος 15(1), Φουντής 9(1), Σακάς




ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (25 ΑΓ.)
1. Μέγαρα 44(19-6)
2. Αστέρας 43(18-7)
- ΕΑ Νικαίας 43(18-7)
4. Αετός 42(17-8)
5. ΑΟΝΑ 40(15-10)
6. Ευρυάλη 39(14-11)
7. Ν.Σμύρνη 38(13-12)
- Ακαδημία 38(13-12)
9.Βουλιαγμένη 37(12-13)
10. Δάφνη 34(10-15)
- ΓΑΣΕ 34(9-16)
12. Αμφιάλη 32(7-18)
- Πειραϊκός ΑΣ 32(7-18)
14.Ταταύλα 28(3-22)

*Η Δάφνη Αγ. Δημ. έχει ένα μηδενισμό


Στην Γ' κατηγορία υποβιβάστηκαν και μαθηματικά οι Ενωση Αμφιάλης, Πειραικός ΑΣ και Ταταύλα.
vaskal
Χαιρετω το Φορουμ. icon_wave.gif ειμαι νεος στην τεχνολογια αλλα παλιος στα υπολοιπα . Χθες ημουν και εγω στον αγωνα Αστερας - Αετος . Πολυ κακο μπασκετ, αλλα υπεροχο παιχνιδι . Αγωνια, ενταση , απανωτες φασεις, παιχνιδι με λιγα λογια για υπογλωσια, η χαρα του καρδιολογου. Συνχαρητηρια σε ολα τα παιδια και των δυο ομαδων.
dribler
ΣΥΓΧΑΤΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ
ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΥΓΗΡΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΧΗ ΑΝΟΔΟ
ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
GR-HAMMER
ευχαριστουμε dribbler,
αλλα μαλλον εννοεις την 3η συνεχομενη ανοδο...
απο γ΄εσκανα τρενο για γ' εθνικη...
scales84
Αναλλοιωτα τα πραγματα στην ορα...μεγαλο φαβορι πλεον ο εθνικος καθως ολα θα κριθουν στην τελευταια αγωνιστικη και παιζει στην εδρα του..σημερα ο εθνικος εχασε απο την προοδευτικη και εμεις χασαμε απο το περα με απιθανο τριποντο του στεφανιδη στη ληξη....ολα κρινονται πλεον στα τελευται ματς...εμεις στον φαρο κι ο εθνικος μεσα με περαμα...
leonkalf
Πω πω, αυτό είναι μαχαιριά...

Δεν θα'θελα να ήμουν τώρα στη θέση σου! Είναι από τις περιπτώσεις που δεν μπορείς να το χωνέψεις με τίποτα.
scales84
Ασε ρε λεωνιδα...δεν υπαρχει αυτο που βαλε...μεγαλο κριμα..οχι τπτ αλλο,θελω να δω τι θα λεει ενας φιλος του εθνικου που αν διαβασες στο φορουμ της εσκανα εγραφε οτι εχουμε ακρες και θα κερδισουμε σιγουρα το περα....τωρα περιμενουμε ενα θαυμα οπως περσι...ασ ελπισουμε οτι περσι ανεβηκαμε ετσι,φετος να σωθουμε ετσι...
leonkalf
Αυτά τα ματς πρέπει να τα καθαρίζεις ... Δε τα αφήνεις να πάνε στο τελευταίο σουτ, ειδικά εσύ που είσαι και αυτός που καίγεται!
Κρίμα, τώρα μάλλον δύσκολα τα πράγματα για σας... αλλά όσο ζεις ελπίζεις!
Καλή τύχη!
scales84
Ρε συ λεο οταν γυριζει ο ηλιας ο κολλιας απο φανταρος και τον χανεις στο πιο κρισιμο σημειο της σεζον,επειδη εχει πυρετο χωρις να του βρισκουν τπτ..οταν σπαει το χερι του ενας απο τους καλυτερους παικτες και πανω που γυριζει και βοηθαει το ξανασπαει,πως να τα καθαριζει τα ματς??με 4 παιδια του εφηβικου ειμαστε..που βοηθανε πολυ,αλλα δεν ειναι το ιδιο...
leonkalf
Καταλαβαίνω τα προβήματα, αλλά αν είναι έτσι είναι και δύσκολος ο στόχος.
Τώρα δεν είναι πλέον στο χέρι σας, να δούμε τι θα γίνει.
Πάντως, κι αν πέσετε θα πέσετε μαχώμενοι.
Σε μια βδομάδα τα νεώτερα.

Περαστικά και στα 2 παιδιά.
Και μένα σήμερα έκανε ράμματα στη γλώσσα ο αδερφός μου στο παιχνίδι (από σύγκρουση με αντίπαλο).

Αυτά να μην συμβαίνουν... sad.gif
scales84
Αυτο ειναι το μονο σιγουρο..για πολυ λιγα ματς εχουμε πει οτι δεν καναμε αυτο που επρεπε και εχουμε παραπονο απο τον εαυτο μας..αληθεια ο αδερφος σου τι κανανε?
leonkalf
Νίκησε ο Φοίνικας 1π.
scales84
μαλιστα.δλδ ηταν στο τσακ αν κερδιζαμε να εβγαινε το χειροτερο σεναριο για μας...να υπηρχε πιθανοτητα τριπλης ισοβαθμιας..τουλαχιστον τωρα ξερουμε...εξαρταται απο μας κι εθνικο...αληθεια ειχες δει τι ειχε γραψει ο φιλος του εθνικου στο φορουμ της εσκανα...πιστευω η υπερβολη σε ολο της το μεγαλειο..
vaskal
Tελευταια αγωνιστικη σημερα στη β' ΕΣΚΑΝΑ και οι μονοι που εχουν ενδιαφερον ειναι ο Αστερας, η Νικαια, και ο Αετος . Με απλη νικη των δυο πρωτων η βαθμολογια παραμενει οπως εχει . Παναξιος πρωταθλητης τα Μεγαρα και λογικα θα το γλεντησουν δεοντως. Και ενω στις ομαδες εχει αρχισει η χαλαρωση και οι προπονησεις αρχιζουν να φυλλοροουν, καλα θα ηταν να γινει καποιος απολογισμος για την χρονια που περασε. Τι γνωμη εχετε ? πως σας φανηκαν οι ομαδες ,οι διαιτησιες , οι οπαδοι , οι παιχτες, τα γηπεδα. Ποιο παρασκηνιο κυκλοφορησε? καλα ειναι να συζητησουμε για ολα αυτα τωρα που τελειωνουν σιγα - σιγα ολες οι κατηγοριες . Και κυριως πως μπορουμε να αποφυγουμε στο μελλον ολα αυτα που μας ενοχλησαν, και ολα αυτα που καναμε και ενοχλησαν τους αλλους .
leonkalf
Σωστή η ανάλυση του vaskal !! 41.gif
Χαίρομαι για τη δυναμική σου είσοδο στο forum. Καλώς μας ήρθες, καλή συνέχεια και καλά post να έχεις.

Τελευταία αγωνιστική σήμερα λοιπόν και το μόνο που απομένει είναι να δούμε το ποιοι θα ανέβουν οριστικά, αφού η υπόθεση υποβιβασμού έκλεισε (με Αμφιάλη,Πειραϊκό και Tαταύλα να υποβιβάζονται).

Στην κορυφή λοιπόν, τα Μέγαρα ανεβαίνουν σίγουρα και από κει και πέρα Αστέρας και Νίκαια με νίκες σήμερα παίρνουν τη 2η και 3η θέση (ο Αετός μένει 4ος).
Σε περίπτωση που κάποιος από τους 2 χάσει, ο Αετός θα πάρει τη θέση του χαμένου (αφού θα κερδίσει τα Ταταύλα).

Εν αναμονή λοιπόν...

Άλλη μια σεζόν έφτασε στο τέλος της... Πάει κι αυτή...

Όσο για τις αναλύσεις που βάζει ως θέμα ο αγαπητός vaskal, οι δικές μου από βδομάδα που θα έχουν τελειώσει οριστικά τα πρωταθλήματα.
leonkalf
Φτάσαμε στο τέλος και για φέτος λοιπόν...
Και το τέλος ήταν ευτυχές για μένα!! Νίκη έστω και με δυσκολία για τον Αστέρα 70-75 στην Αμφιάλη, σε ένα ματς που αν και δεν του φαινόταν στην αρχή, εξελίχθηκε σε πολύ ενδιαφέρον και παιζόταν ως το τέλος σχεδόν. Η Αμφιάλη παρόλο που ήταν και μαθηματικά υποβιβασμένη, έπαιξε το ματς στα ίσια και το χτύπησε μέχρι τέλους.
Έκανα πολύ καλή εμφάνιση, κλείνωντας με καλό τρόπο τη χρονιά. Κι αν όπως λένε, η τελευταία εικόνα μένει τότε άφησα μια πολύ καλή εικόνα να θυμούνται..
Με αυτή τη νίκη, η ομάδα μου τερμάτισε στην 2η θέση της βαθμολογίας και ανεβαίνει στην Α' κατηγορία της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Ένα πολύ σημαντικό επίτευγμα για την ομάδα του Αστέρα, αφού καταφέρνει 2η συνεχόμενη άνοδο, από εκεί που πριν 2 χρόνια ήταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας στη Γ' κατηγορία.

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν! Οι κόποι μια χρονιάς επιβραβεύτηκαν και το τελείωμα της σεζόν αφήνει μια γλυκειά γεύση, όσον αφορά το αποτέλεσμα.
Άλλη μία άνοδος (η 4η τα τελευταία 5 χρόνια) για μένα προσωπικά και άλλο ένα μετάλλιο στη συλλογή θα προστεθεί.
Και είμαι 'διψασμένος' και για άλλες.....

Νίκη και για Νίκαια (εύκολα την Δάφνη εκτός έδρας), βγήκε 3η κι έτσι ανεβαίνει και αυτή.
christina n10
QUOTE(leonkalf @ May 10 2007, 11:44 PM) *
Φτάσαμε στο τέλος και για φέτος λοιπόν...
Και το τέλος ήταν ευτυχές για μένα!! Νίκη έστω και με δυσκολία για τον Αστέρα 70-75 στην Αμφιάλη, σε ένα ματς που αν και δεν του φαινόταν στην αρχή, εξελίχθηκε σε πολύ ενδιαφέρον και παιζόταν ως το τέλος σχεδόν. Η Αμφιάλη παρόλο που ήταν και μαθηματικά υποβιβασμένη, έπαιξε το ματς στα ίσια και το χτύπησε μέχρι τέλους.
Έκανα πολύ καλή εμφάνιση, κλείνωντας με καλό τρόπο τη χρονιά. Κι αν όπως λένε, η τελευταία εικόνα μένει τότε άφησα μια πολύ καλή εικόνα να θυμούνται..
Με αυτή τη νίκη, η ομάδα μου τερμάτισε στην 2η θέση της βαθμολογίας και ανεβαίνει στην Α' κατηγορία της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Ένα πολύ σημαντικό επίτευγμα για την ομάδα του Αστέρα, αφού καταφέρνει 2η συνεχόμενη άνοδο, από εκεί που πριν 2 χρόνια ήταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας στη Γ' κατηγορία.

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν! Οι κόποι μια χρονιάς επιβραβεύτηκαν και το τελείωμα της σεζόν αφήνει μια γλυκειά γεύση, όσον αφορά το αποτέλεσμα.
Άλλη μία άνοδος (η 4η τα τελευταία 5 χρόνια) για μένα προσωπικά και άλλο ένα μετάλλιο στη συλλογή θα προστεθεί.
Και είμαι 'διψασμένος' και για άλλες.....

Νίκη και για Νίκαια (εύκολα την Δάφνη εκτός έδρας), βγήκε 3η κι έτσι ανεβαίνει και αυτή.
μπραβο βρε λεο,χαιρομαι πολυ για σενα.συγχαρητηρια για την ανοδο και την εμφανιση σου... 41.gif 41.gif
Live strong
QUOTE(leonkalf @ May 10 2007, 08:44 PM) *
Φτάσαμε στο τέλος και για φέτος λοιπόν...
Και το τέλος ήταν ευτυχές για μένα!! Νίκη έστω και με δυσκολία για τον Αστέρα 70-75 στην Αμφιάλη, σε ένα ματς που αν και δεν του φαινόταν στην αρχή, εξελίχθηκε σε πολύ ενδιαφέρον και παιζόταν ως το τέλος σχεδόν. Η Αμφιάλη παρόλο που ήταν και μαθηματικά υποβιβασμένη, έπαιξε το ματς στα ίσια και το χτύπησε μέχρι τέλους.
Έκανα πολύ καλή εμφάνιση, κλείνωντας με καλό τρόπο τη χρονιά. Κι αν όπως λένε, η τελευταία εικόνα μένει τότε άφησα μια πολύ καλή εικόνα να θυμούνται..
Με αυτή τη νίκη, η ομάδα μου τερμάτισε στην 2η θέση της βαθμολογίας και ανεβαίνει στην Α' κατηγορία της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Ένα πολύ σημαντικό επίτευγμα για την ομάδα του Αστέρα, αφού καταφέρνει 2η συνεχόμενη άνοδο, από εκεί που πριν 2 χρόνια ήταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας στη Γ' κατηγορία.

Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν! Οι κόποι μια χρονιάς επιβραβεύτηκαν και το τελείωμα της σεζόν αφήνει μια γλυκειά γεύση, όσον αφορά το αποτέλεσμα.
Άλλη μία άνοδος (η 4η τα τελευταία 5 χρόνια) για μένα προσωπικά και άλλο ένα μετάλλιο στη συλλογή θα προστεθεί.
Και είμαι 'διψασμένος' και για άλλες.....

Νίκη και για Νίκαια (εύκολα την Δάφνη εκτός έδρας), βγήκε 3η κι έτσι ανεβαίνει και αυτή.



Τελικά το άγχος που είχες αποδείχτηκε εποικοδομητικό!
Πάντα νίκες και τέτοιες ευτυχισμένες στιγμές! 41.gif 41.gif
leonkalf
Η χθεσινή 26η και τελευταία αγωνιστική της Β' κατηγορίας με αριθμούς :


*ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. – ΑΟΝΑ 52-63(27-30)
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. (Παπαευθυμίου, Αλεξανδρόπουλος): Ιμπραημάκης , Αντωνάκος 3(1), Σαββίδης 16(1), Κιουλάφας 5(1) Γκιουλιστάνης 4, Ξενικάκης 10(1),Ζερβουλάκος 14(1), Αντωνουσάκης .

ΑΟΝΑ (Χαρεράς , Γκαναβίας): Κουνενής 10(2), Κουγιούφας 12(2), Λαγγουράνης 12, Χατζηρόδος , Κάϊκας 7, Παπαδημητρίου , Μανωλιάδης 20(3), Λουλουδάκης 2

*ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΜΕΓΑΡΑ 70-75(36-31)
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Φέρτης , Μπαλαής): Μπούτας 11, Λαζαράκος 15(2) Καλεμτζάκης 6(1), Κραψίτης 12(1), Τσιλιβάκος Α.8(1), Τσιλιβάκος Δ. 7(1),Καούστος 8

ΜΕΓΑΡΑ( Κουτσούκος, Νίκου): Σούρδης , Καραγιάννης 18, Ρουμπελάκης 13, Αδράμης 5(1), Μούρτος, Μαζιώτης 10, Λυτόπουλος 5 , Μερακλής 19

*ΑΕΤΟΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ 100-52(45-23)
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σκληρός) : Μπρέγιαννης , Κούβακας 8, Αγγέλης 13(3), Μπάρδης 2, Χνάρης 7, Μαγγιώρος , Τριάντης 1, Οικονόμου 22, Σουφλερός 3, Τρουλάκης 7(1) , Γκιοβάσο 18(2), Μπουζιάνης 19(6)

ΤΑΤΑΥΛΑ (Βρεττός, Πούγγουρας ): Καραπιπέρης 18(2), Ροδόπουλος 2, Ψημάρας 3, Τσιάνος 7(1), Κορωναίος 6,Γκανιάτσος 4, Φουκαρίδης 12 .

*ΓΑΣΕ – ΕΥΡΥΑΛΗ 70-67(59-59)(26-37)
ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ (Μαυρογιάννης, Μαρουσόπουλος ): Μπακογιάννης 5(1), Προσελέντης 21(3), Παρμαξίδης 4, Σάκαρης , Κοσκινάς 24(4), Καραλουκάς 4, Λεβέντης 3, Μέμεζας 9, Στάθης 2 Αντωνάρας 2, Αλεξανδρίδης

ΕΥΡΥΑΛΗ (Βόβορας, Μαρσέλος ): Μανιάτης 7(2), Γεωργούτσος 6, Καμπούρης 16(1), Μήτσου, Δημητρίου 8(2), Μαστρογιάννης 11(1), Λυμπερογιάννης 5(1), Μπογατσιώτης 12(1), Παπαϊωάννου, Σκαρίμπας, Βατιμπέλας 2

*ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 63-77(24-36)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Περαντωνάκης): Καρατζάς , Σκαμνάκης, Σοφιανόπουλος 8(2), Χαλκιαδάκης 4, Καρατζάς 10, Τσαρτσάνι 4, Κούμπης 5,Μπιλικαίδης 2, Αναστασάκης 2, Γαλαράς 23(1), Αντωνίου 4, Κωτσάκης 1

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Περτέσης , Σκούφαλος): Κανελλάκης 1, Παπαγιαννίδης 2, Βάθης 3(1), Βλανταρίτης 1, Ντώνη 3, Τζώρτζης 30(6), Μιχάλης 19, Σταματόπουλος 1, Καρκανιάς 5(1), Τσιμπώνης 5, Μπαρμπαρόσος 2, Μπάγιας 6(1)

*ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. 70-75(32-44)
ΕΝ. ΑΜΦΙΑΛΗΣ (Γρηγοριάδης ) : Βουρλιωτάκης –Περδικάρης 7, Κουκούρης 17(3), Πίστιας, ,Ηλιαδάκης 3, Μούρτος 10(2) Πολυδωράκης 12, Καρατσόλης 7, Μπαμπάτσικος 13(3), Σακκάς

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Γιαννικάκης) : Βίλιας 7(1), Γόντικας 6, Καλφαγιάννης 24(2), Καραϊσκάκης, Μακρυδάκης 8, Χαϊδεμένος 12(1), Κραββαρίτης 6, Μαρινάκης, Κατσαρός 12

*AΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89 78-90 (49-40)
ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Αγγελάκης) : Ασημακόπουλος 2, Πελέκης 10, Ευαγγέλου , Ώστιν 4, Πανόπουλος , Διαμαντής 32(3), Χρήστο 11(1), Μπελίτσος 7, Θεοδώρου 6(1) , Ίσσαρης , Τοπαλίδης 6

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ’89 (Ρουμελιώτης , Ρεπαντάς): Λαυρέντζος 6(1), Μπάστας 2, Μπαντάς 20(2) , Γιαννόπουλος 20, Μακρής 3, Ντρες , Δακουτρός 17(2), Χριστόπουλος 13(3), Σαραντινάκης 9



ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (26 ΑΓ.)
1. Μέγαρα 46(20-6)
2. Αστέρας 45(19-7)
- ΕΑ Νικαίας 45(19-7)
4. Αετός 44(18-8)
5. ΑΟΝΑ 42(16-10)
6. Ευρυάλη 40(14-12)
- Ακαδημία 40(14-12)
8. Ν.Σμύρνη 39(13-13)
9.Βουλιαγμένη 38(12-14)
10. ΓΑΣΕ 36(10-16)
11. Δάφνη 35(10-16)
12. Αμφιάλη 33(7-19)
- Πειραϊκός ΑΣ 33(7-19)
14.Ταταύλα 29(3-23)

*Η Δάφνη Αγ. Δημ. έχει ένα μηδενισμό
christina n10
α,βρε λεο φυλαγες την καλυτερη σου εμφανιση για το τελος???24(2)???εισαι θεος.... 77.gif 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif 41.gif
leonkalf
QUOTE(christina n10 @ May 11 2007, 06:53 AM) *
μπραβο βρε λεο,χαιρομαι πολυ για σενα.συγχαρητηρια για την ανοδο και την εμφανιση σου... 41.gif 41.gif

QUOTE(Live strong @ May 11 2007, 08:37 AM) *
Τελικά το άγχος που είχες αποδείχτηκε εποικοδομητικό!
Πάντα νίκες και τέτοιες ευτυχισμένες στιγμές! 41.gif 41.gif


Σας ευχαριστώ και τις 2. Να είστε καλά!!

QUOTE(christina n10 @ May 12 2007, 09:42 AM) *
α,βρε λεο φυλαγες την καλυτερη σου εμφανιση για το τελος???24(2)???εισαι θεος.... 77.gif 77.gif 77.gif 41.gif 41.gif 41.gif

Πω, πω κοπλιμέντα!!! Ευχαριστώ.
Ήταν μία από τις εμφανίσεις που έδειξαν τον πραγματικό εαυτό μου. Το χάρηκα διπλά γιατί κρινόταν και η άνοδος. Φέτος, δεν το έκανα τόσο συχνά όσο τις προηγούμενες χρονιές αλλά αυτά έχει ο αθλητισμός.
Ελπίζω αυτή η τελευταία εμφάνιση να είναι προμήνυμα για .. του χρόνου tongue.gif
christina n10
QUOTE(leonkalf @ May 14 2007, 02:05 AM) *
Σας ευχαριστώ και τις 2. Να είστε καλά!!
Πω, πω κοπλιμέντα!!! Ευχαριστώ.
Ήταν μία από τις εμφανίσεις που έδειξαν τον πραγματικό εαυτό μου. Το χάρηκα διπλά γιατί κρινόταν και η άνοδος. Φέτος, δεν το έκανα τόσο συχνά όσο τις προηγούμενες χρονιές αλλά αυτά έχει ο αθλητισμός.
Ελπίζω αυτή η τελευταία εμφάνιση να είναι προμήνυμα για .. του χρόνου tongue.gif
ναι βρε εχεις αναγκη απο κοπλιμεντα εσυ....!!! wink.gif η αληθεια ειναι οτι σε οτι παιχνιδια σε εχω δει ,φαινοτανε βρε παιδι μου οτι εχεις να δωσεις πολυ περισσοτερα απο οτι εβγαινε-ομως παντα ησουν θετικος-αλλα μα το παιχνιδι δεν σε πηγαινε ,η δεν ξερω εγω τι αλλο και δεν το εβγαζες ...χαλαλι ομως γιατι οπως ανεφερες και εσυ, η πολυ καλη σου εμφανιση ηρθε στο πιο κρισιμο παιχνιδι της χρονιας..... 41.gif 41.gif

ναι σαι παντα καλα,γερος πανω απ ολα και να ζησεις πολλες αναλογες στιγμες στο μελλον....

τα λεμε icon_wave.gif
leonkalf
Την Παρασκευή που πέρασε τέλειωσε και το πρωτάθλημα της Γ' κατηγορίας.

Η τελική βαθμολογία :

Βαθμολογία (σε 26 αγώνες):
1. Βάρη 48
2. Πρωτέας Βούλας 47
3. Πόλις Καλλιθέας 46
---------------------------
4. Θεμιστοκλής 44
- Πήγασος Κορυδαλλού 44
6. Ιάσωνας 42
7. Μεγαρίδα 40
8. Ηλεκτρούπολη 38
9. Άρης Γλ. 37
10.Ν. Πέραμος 35
- Παννεαπολικός 35
----------------------------
12.Σούρμενα 32
13.Φοίνικας Αγ. Σοφίας 29
- Απόλλωνας Αγ. Δημητρίου 29


Έτσι, στη Β' ανεβαίνουν Βάρη, Πρωτέας Βούλας και Πόλις Καλλιθέας. Καλή επιτυχία στην Β'.

Αν τελικά ανέβει και ομάδα αυτή θα είναι ο Θεμιστοκλής (μακάρι να γίνει αυτό, αφού γίνεται καλή προσπάθεια από τα παιδιά εκεί και είναι και μια ομάδα που έχω παίξει 1 χρονιά στο παρελθόν)

Αντίθετα υποβιβάζονται στη Δ' Σούρμενα (3ος σερί υποβιβασμός), Φοίνικας Αγ. Σοφίας (3ος σερί υποβιβασμός) και Απόλλωνας Αγ. Δημητρίου (2ος σερί υποβιβασμός).
Τους πήρε απ' ότι φαίνεται η κάτω βόλτα...
vaskal
Kαι τωρα τι γινεται. Τελειωσαν ολες οι κατηγοριες ? Ξερουμε ποιοι ανεβενουν και ποιοι πεφτουν οριστικα Εχουμε πληροφοριες για συνχωνευσεις και αλλα που φημολογουνται. Οποιος ξερει ας μας πει και μας.
tasos
Eνα πολυ καλος φιλος εχει προταση να παιξει στην ομαδα ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ θα ηθελα απο τα παιδια που εχουν ασχολειστε με την ΕΣΚΑΝΑ να μου πουν λιγα πραματα για την ομαδα..
ευχαριστω πολυ.. bball.gif
berry the truth
Α ΕΣΚΑΝΑ
ανεβηκε: Άρης Νίκαιας
έπεσαν: ελευθερία, τράχωνες, αε ρεντη
Β ΕΣΚΑΝΑ
ανέβηκαν: ΦΣ Μέγαρα, Αστέρας Αγ.Δημητρίου, ΕΑ Νίκαιας
έπεσαν: Ταταύλα, αμφιάλη, πειραϊκός ΑΣ
Γ ΕΣΚΑΝΑ
ανέβηκαν: Πόλις Καλλιθέας, Πρωτέας Βουλας, Βάρη
έπεσαν: Σούρμενα, Απόλλων Αγ.Δημ, Φοίνικας Αγ.Σοφ.
Δ ΕΣΚΑΝΑ
ανέβηκαν: προφήτης ηλίας, δραπετσώνα, τερψιθέα γλυφάδας

επειδή η συγχώνευση ίκαρου νέας σμύρνης-αεκτ εθωρείται σίγουρη (νέο όνομα: ίκαρος νέας σμύρνης/καλλιθέας), σημαίνει ότι από Β-Γ-Δ θα ανέβει και ο τέταρτος δηλαδή:
από Β (αετός καλλιθές), από Γ (θεμιστοκλής), από Δ (ελληνικό).

αν γίνει νέα συγχώνευση (παίζουν άλλες δύο), θα ανέβουν σε αντιστοιχία 5ος-6ος κ.ο.κ.

φίλε για τους τράχωνες, να σου πω ότι έπεσαν β εσκανα. ήταν τραγικοί φέτος.
άλλαξαν και προπονητή. στο τέλος είχαν τον τριανταφύλλου (νομίζω ήταν και στα γυναικεία του καλαμακίου).
είχαν ένα σούπερ μπόμπερ (ματιάτο από πέρα) αλλά κατά τα λοιπά τραγικοί.
έπεσαν πολύ εύκολα. κάτι παραπάνω δεν ξέρω. τους είδα δυο ματσάκια, πολύ μέτριοι.
δεν ξέρωόμως τίποτα για τη νέα σεζόν και τι πλάνα έχουν οπότε καλύτερα να μην πω κάτι αβέβαιο.
leonkalf
QUOTE(berry the truth @ May 29 2007, 05:47 PM) *
αν γίνει νέα συγχώνευση (παίζουν άλλες δύο), θα ανέβουν σε αντιστοιχία 5ος-6ος κ.ο.κ.

Σε ποιες αναφέρεσαι?
Για πες μας τι άλλο παίζει για συγχωνεύσεις..
verom14
Καλησπέρα,

Υπάρχει κανείς απο τους συνομιλητές ή και απο άτομα που απλώς βλέπουν
και διαβάζουν στον ιστοχώρο αυτό που να έχει σχέση με Φοίνικα ή
Πορφύρα ή Ελευθερία Μοσχάτου ? ? ?

Μήπως κάποιος παίχτης ή φίλαθλος ?

Πως θα μπορούσα να μάθω για προπονήσεις / φιλικά των παραπάνω ομάδων ?
leonkalf
Μιας και ο λόγος για συγχωνεύσεις να πω ότι έγιναν κάποιες συζητήσεις για συγχώνευση του Αστέρα Αγ. Δημητρίου με την Ακαδημία'89 αλλά δεν είχαν αίσια κατάληξη. Η Ακαδημία'89 ήταν αυτή που έδωσε αρνητική απάντηση στο τέλος.

Τώρα γίνονται συζητήσεις για συγχώνευση του Αστέρα με τη Δάφνη Αγ. Δημητρίου, των 2 συγκάτοικων στο παλιό κλειστό γήπεδο της πόλης. Για να δούμε αν θα έχει κατάληξη αυτή τη φορά, αφού και στο παρελθόν υπήρξαν παρόμοιες συζητήσεις αλλά κάπου τα χάλαγαν.

Επίσης, υπάρχει θέμα με πιθανή συγχώνευση του Περάματος με τον Αρδηττό!!
Τώρα, πως 2 ομάδες από τελείως διαφορετική περιοχή προσπαθούν να κάνουν κάτι τέτοιο δεν ξέρω. Πάντως, είναι επίσημο ότι το κουβεντιάζουν αφού στο Πέραμα εθεάθησαν αφισούλες που έκαναν λόγο για συνέλευση της ομάδας με σκοπό συζήτησης αυτό το θέμα (για ενημέρωση των πολιτών της περιοχής). Για να δούμε τι κατάληξη θα έχει το θέμα.
Xaroumenos loukoumas
Επειδή έπαιζα παλιά στο ΠΕΡΑ, μπορείτε να μου πείτε πώς παει γενικα; είναι στην α' εσκανα και απλά μένει εκεί ε;
berry the truth
λεο ίσως παίξει κάτι και σε ομάδα νοτίων προαστίων για συγχώνευση. ομάδα με οικονομικά προβλήματα και πάντα υψηλούς στόχους, που και φετος δεν ανεβηκε σε επαγγελματικη κατηγορία. δυσκολό παντως το βλεπω.
scales84
QUOTE(verom14 @ Jun 1 2007, 02:04 PM) *
Καλησπέρα,

Υπάρχει κανείς απο τους συνομιλητές ή και απο άτομα που απλώς βλέπουν
και διαβάζουν στον ιστοχώρο αυτό που να έχει σχέση με Φοίνικα ή
Πορφύρα ή Ελευθερία Μοσχάτου ? ? ?

Μήπως κάποιος παίχτης ή φίλαθλος ?

Πως θα μπορούσα να μάθω για προπονήσεις / φιλικά των παραπάνω ομάδων ?

Φιλε εγω παιζω στην ελευθερια..τι σε ενδιαφερει να μαθεισ?
tsili
Mporei kapoios na me enimerwsei pote teleiwnei h prothesmia gia yposxetikes?
leonkalf
Καλώς ήρθες καταρχήν tsili στην παρέα μας.

Παίζεις στην εσκανα?

25 Ioυνίου είναι η τελευταία μέρα για τις υποσχετικές.
alexandros95
Παιδιά ξέρει κάποιος ποιοι παίκτες από Αττική κουβεντιάζουν με Κόροιβο Αμαλιάδας και Ιφιτο Πύργου;
tsili
Ναι, ήμουν φετος σε ομάδα Β εσκανά και φέτος ψαχνομαι για κατι άλλο, πιθανότατα στη Γ. Ευχαριστώ για την πληροφορία!
leonkalf
Η Εκτελεστική Επιτροπή του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ. αποφάσισε όπως κατά την αγωνιστική περίοδο 2007 – 2008 δεν θα ισχύσουν οι περιορισμοί των ηλικιών για τους καλαθοσφαιριστές στην δήλωση και συμμετοχή τους στους αγώνες του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Για τους αγώνες των τοπικών Πρωταθλημάτων οι διοργανώτριες Αθλητικές Ενώσεις και Τοπικές Επιτροπές έχουν δικαίωμα να αποφασίσουν κατά την κρίση τους την ισχύ των παραπάνω αναφερόμενων περιορισμών.
leonkalf
Σύμφωνα με πληροφορίες, στην χθεσινή έκτακτη συνέλευση της Εσκανα, αποφασίστηκε :
  • για την περίοδο 2007-08 να έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην 12άδα κάθε ομάδας έως 3 αθλητές ηλικίας 30+
  • για την περίοδο 2008-09 να έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην 12άδα κάθε ομάδας έως 2 αθλητές ηλικίας 30+

Προχθές η ΕΟΚ αποφάσισε (όπως φαίνεται στο πρηγούμενο post) να αρθεί αυτό το όριο για την Γ' Εθνική κατηγορία και άφησε στην ευχέρεια των τοπικών ενώσεων να αποφασίσουν για τα πρωταθλήματά τους.

Tι γνώμη έχετε γι' αυτό?
aionio talento
ειναι εντελως λανθασμενη ! ! ! και δεν το λεω επειδη δεν με συμφερει ( 28 ειμαι ) αλλα αφενος ειναι

λαθος να επεμβαινεις στα ροστερ των ομαδων και να τους λες ποσους 8α εχουν πανω η κατω απο 30

η εσκανα και η εσκα ( που συμμετεχω ) δεν ειναι φυτωριο για το ελληνικο μπασκετ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ

πρωταθλημα ειναι και τιποτα παραπανω. απο τις κατηγοριες αυτες το ποσοστο των παικτων που εχει φθασει

Α1 ειναι ζητημα αν ξεπερναει το 10% ( και πολυ λεω ) αρα μιλαμε για ατομα σαν κι εμας που στην

πλειοψηφια μας κανουμε το χομπι μας και ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ! ! ! χωρια που κατα την προσωπικη μου αποψη

ενας παικτης στα 30 του αν ειναι στοιχειωδως προσεκτικος με το σωμα του μονο ''τελειωμενος'' δεν ειναι.

αρα αυτη η αποφαση ειναι . . . καλυτερα να μην την χαρακτηρισω ! ! !
Peritri
Σίγουρα θα υπάρχουν ομάδες στην Γ' και Δ' ΕΣΚΑ που είναι παρέες βγάζουν τα γούστα τους στο παρκέ. Τουλάχιστον στις πιο χαμηλές κατηγορίες (να βάλω και τη Β' μέσα?) ίσως να μην έπρεπε να ισχύει.

Υπάρχει βέβαια και η άλλη όψη του νομίσματος που όταν βλέπεις 38άρηδες να αγωνίζονται σε αυτές τις κατηγορίες σε πιάνει...κάτι επειδή δεν δίνονται ευκαιρίες στους νεαρότερους αλλά και πάλι είμαι της άποψης ότι οι νεαροί πρέπει να παίζουν μόνο εαν το αξίζουν πραγματικά και όχι χαριστικά (ακόμα και στη 12άδα)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.