Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
leonkalf
Σε σημερινό δημοσίευμα της εφημερίδας "ΦΩΣ" αναφέρονται οι αποφάσεις που πήρε η ΕΣΚΑΝΑ σχετικά με το θέμα των ηλικιών.
Έχουμε και λέμε:

Φέτος ισχύει ότι κάθε ομάδα μπορεί να χρησιμοποιήσει έως 3 30άρηδες+ στην 12άδα.
Τη σεζόν 2008-09 έως 2
και από τη σεζόν 2009-10 θα ισχύσουν τα εξής:
  • στην Α' κατηγορία θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής αθλητές ηλικίας έως 29 ετών
  • στην Β' κατηγορία έως 27 ετών,
  • στην Γ' κατηγορία έως 25 ετών,
  • στην Δ' κατηγορία έως 23 ετών.
Θεωρώ λανθασμένη μια τέτοια απόφαση. 68.gif
Πως μπορούν κάποιοι να λένε σε αθλητές STOP στο μπάσκετ, το άθλημα που αγαπούν και υπηρετούν με μεράκι και συνέπεια τόσα χρόνια??? ohmy.gif

Οι "μεγάλοι" (με βάση τα δεδομένα της ΕΣΚΑΝΑ) θα πρέπει ή να το κόβουν ή να πάνε σε εθνική κατηγορία ή στην ΕΣΚΑ (αν αυτή εξακολουθήσει να εφαρμόζει τη φετινή της απόφαση για άρση των ορίων ηλικίας)

Τα σχόλια δικά σας...
Thunder
Πραγματικα τραγικη αυτη η αποφαση!Πολυ ρατσιστικη θα ελεγα...Ειναι δυνατον να κοβεις το μπασκετ σε παικτες ανω των 30 ετων?Η να βαζεις περιορισμους ανα κατηγορια?Ελεος...
leonkalf
QUOTE(leonkalf @ Jul 6 2007, 05:46 PM) *
Σε σημερινό δημοσίευμα της εφημερίδας "ΦΩΣ" αναφέρονται οι αποφάσεις που πήρε η ΕΣΚΑΝΑ σχετικά με το θέμα των ηλικιών.
Έχουμε και λέμε:

Φέτος ισχύει ότι κάθε ομάδα μπορεί να χρησιμοποιήσει έως 3 30άρηδες+ στην 12άδα.
Τη σεζόν 2008-09 έως 2
και από τη σεζόν 2009-10 θα ισχύσουν τα εξής:
  • στην Α' κατηγορία θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής αθλητές ηλικίας έως 29 ετών
  • στην Β' κατηγορία έως 27 ετών,
  • στην Γ' κατηγορία έως 25 ετών,
  • στην Δ' κατηγορία έως 23 ετών.
Θεωρώ λανθασμένη μια τέτοια απόφαση. 68.gif
Πως μπορούν κάποιοι να λένε σε αθλητές STOP στο μπάσκετ, το άθλημα που αγαπούν και υπηρετούν με μεράκι και συνέπεια τόσα χρόνια??? ohmy.gif

Οι "μεγάλοι" (με βάση τα δεδομένα της ΕΣΚΑΝΑ) θα πρέπει ή να το κόβουν ή να πάνε σε εθνική κατηγορία ή στην ΕΣΚΑ (αν αυτή εξακολουθήσει να εφαρμόζει τη φετινή της απόφαση για άρση των ορίων ηλικίας)

Τα σχόλια δικά σας...

Τα παραπάνω είναι και επίσημα πλέον, αφού αναφέρονται στις προκηρύξεις των πρωτσθλημάτων που δημοσιεύτηκαν από την εσκανά.
mimos8
δεν εχω παιξει ποτε εσκανα και δεν εχω καμια σχεση αλλα η αποφαση ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ,ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΗ, και συντομα θα καταργηθει αν προσφυγουν 2-3 τριανταρηδες στα δικαστηρια
krepas
καλο ταξιδη σερεταρα...θα μας λειψεις...υποδειγμα αθλητη ακομα και σε αυτην την ηλικια μα πανω απο ολα υποδειγμα ανθρωπου
Olorin
Ο παραπάνω κανονισμός εννοεί δηλαδή ότι θα έχουν δικαίωμα μόνο 2 (ή 3) παίκτες πάνω από αυτή την ηλικία ή... κανένας??? blink.gif

Μεταξύ μας, ίσως είναι καλύτερα να ισχύει το δεύτερο, γιατί θα φανεί ακόμα πιο ξεκάθαρα το πόσο τραγελαφική είναι η απόφαση και λογικά θα αρθεί γρηγορότερα...

QUOTE(krepas @ Jul 12 2007, 07:36 PM) *
καλο ταξιδη σερεταρα...θα μας λειψεις...υποδειγμα αθλητη ακομα και σε αυτην την ηλικια μα πανω απο ολα υποδειγμα ανθρωπου

Καλό ταξίδι... sad.gif

Τραγική πραγματικά είδηση, ειδικά με τον τρόπο που συνέβη...

Θυμάμαι είχαμε παίξει αντίπαλοι στην ΕΣΚΑΝΑ πριν από 7-8 χρόνια όταν ήμουν 18 κι αυτός γύρω στα 35-36, αλλά και μόνο με την εμπειρία του με είχε παιδέψει πάρα πολύ...

Αληθεύει ότι αγωνιζόταν μέχρι πέρσι???
PanosIlio
QUOTE(leonkalf @ Jul 6 2007, 17:53 ) *
Σε σημερινό δημοσίευμα της εφημερίδας "ΦΩΣ" αναφέρονται οι αποφάσεις που πήρε η ΕΣΚΑΝΑ σχετικά με το θέμα των ηλικιών.
Έχουμε και λέμε:

Φέτος ισχύει ότι κάθε ομάδα μπορεί να χρησιμοποιήσει έως 3 30άρηδες+ στην 12άδα.
Τη σεζόν 2008-09 έως 2
και από τη σεζόν 2009-10 θα ισχύσουν τα εξής:
  • στην Α' κατηγορία θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής αθλητές ηλικίας έως 29 ετών
  • στην Β' κατηγορία έως 27 ετών,
  • στην Γ' κατηγορία έως 25 ετών,
  • στην Δ' κατηγορία έως 23 ετών.
Θεωρώ λανθασμένη μια τέτοια απόφαση. 68.gif
Πως μπορούν κάποιοι να λένε σε αθλητές STOP στο μπάσκετ, το άθλημα που αγαπούν και υπηρετούν με μεράκι και συνέπεια τόσα χρόνια??? ohmy.gif

Οι "μεγάλοι" (με βάση τα δεδομένα της ΕΣΚΑΝΑ) θα πρέπει ή να το κόβουν ή να πάνε σε εθνική κατηγορία ή στην ΕΣΚΑ (αν αυτή εξακολουθήσει να εφαρμόζει τη φετινή της απόφαση για άρση των ορίων ηλικίας)

Τα σχόλια δικά σας...


Κάπως ετεροχρονισμένα αλλά θα το πω.

Για να καταλάβω, οι κολλητοί μου που ο ένας παίζει στη Γ ΕΣΚΑΝΑ στν ΔΑΣ και είναι 28 την μεθεπόμενη περίοδο θα πρέπει να κόψει το χόμπι του αν δεν βρει ομάδα στην ΕΣΚΑ?

Και ο άλλος, που είναι 30 και παίζει Δ ΕΣΚΑΝΑ στο ΙΚΟΝΙΟ και δεν είναι ο "jordan" κινδυνεύει από την επόμενη περίοδο να μην μπορεί να παίξει πουθενά λόγω ηλικίας?

Τι ρατσιστικό μέτρο είναι αυτό? Δεν μπορώ να το καταλάβω? Αυτοί εκεί στην ΕΣΚΑΝΑ το σκέφτηκαν καλά?

Δηλαδή φανταστείτε κάποιον να του απαγορεύουν να κάνει το χόμπι του. Με τέτοιους περιορισμούς πολλά παιδιά θα σταματήσουν να παίζουν. Σκέφτηκαν οι φωστήρες στην ΕΣΚΑΝΑ τι θα κάνουν αυτά τα παιδιά? Είναι και αντισυνταγματικό.

ΥΓ: Εκτός και αν επειδή είναι παλιό το απέσυραν ή το τροποποίησαν οπότε φωνάζω χαζομάρες. tongue.gif
leonkalf
Όχι, δεν έχει αποσυρθεί ή τροποποιηθεί το μέτρο.
Πολύ καλά κατάλαβες για τους κολλητούς σου!! Σου στερούν και σένα το δικαίωμα να τους βλέπεις (και να χαίρεσαι με αυτό..)
Οπότε δεν "φωνάζεις" άδικα...
PanosIlio
Μα είναι αδιανόητο, και μάλιστα κανένας από τους 2 δεν μου το έχει αναφέρει, μπορεί και να μην το ξέρουν.

Τι αηδίες είναι αυτές. Και όχι τίποτα άλλο έχω διαρκείας 3ετή τσ τσ τσ, απαράδεκτο tongue.gif

Τέσπα, κάτι άσχετο, ρε συ leonkalf ξεκίνησες από τον Ολυμπιακό μικρός?
leonkalf
Μπορεί και να μην το ξέρουν. Τον τελευταίο καιρό έγινε πράξη, ανακοινώνοντάς το η Εσκανα επίσημα μέσω των προκηρύξεών της.
Για ενημέρωσέ τους, να δούμε τι θα πουν και πες τους να έρθουν στην παρέα του forum, να εκφράσουν και την άποψή τους επί του θέματος..

Όχι, δεν ήμουν στον Ολυμπιακό ποτέ (σαν παίκτης). Μόνο στην εξέδρα του ΣΕΦ.. smile.gif
PanosIlio
Καλά άκυρο τότε tongue.gif

Σε forum αυτοί οι δύο, χμμμμ ε, ναι, ίσως, μπορεί blink.gif Αν είχε τίποτα τσόντες για κατέβασμα tongue.gif
DimBog
Πολυ δυνατος φετος στην Β' Εσκανα ο Πρωτεας Βουλας που εδωσε αρκετα λεφτα για παιχτες!
leonkalf
Αυτές τις μέρες (κυρίως προχθές Δευτέρα) ξεκίνησαν οι περισσότερες ομάδες την προετοιμασία τους.
Να ευχηθώ σε όλα τα παιδιά καλή προετοιμασία, όσο ανώδυνη γίνεται και χωρίς τραυματισμούς το βασικότερο.

Υπομονή παιδιά, οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες... θα περάσουν.

Καλή δουλειά σε όλους, ώστε το χειμώνα να είμαστε σε καλή κατάσταση!!!

bball.gif bball.gif bball.gif
leonkalf
Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΣΚΑΝΑ στο ΣΕΦ η κλήρωση όλων των ανδρικών πρωταθλημάτων της ένωσης, καθώς και του κυπέλλου.
Την Πέμπτη ακολουθούν οι κληρώσεις των γυναικείων πρωταθλημάτων.

Η κλήρωση του Κυπέλλου

Α΄ ΦΑΣΗ 19/09/07-26/09/07

1. Ατρόμητος - Προφ. Ηλίας , 2.Εν. Αρμενίων - Βουλιαγμένη ,3. Τελαμώνας -Ίκαρος/Ακαδημία'89, 4.Εν. Αμφιάλης -Πόλις Καλλιθ., 5. Πειραϊκός ΑΣ - Ελληνικό , 6. Απρόβλεπτοι - Ευρυάλη ,7. Πρωτέας Β.- Αετός Καλλιθ., 8. Αιξωνή - Ν. Πέραμος , 9. Εθνικός - Φάρος , 10. ΑΟΝΑ -Πέρα ,11. Κυρίαρχοι- Παννεαπολικός , 12. Ν.Ε. Μεγαρίδος -Τερψιθέα , 13. Βάρη -Πορφύρας , 13.Αστέρας Αγ. Δημ.- Μέγαρα ,15. Ιάσωνας Νικ.- Πήγασος Κορ.,16. ΑΕ Ρέντη -Προοδευτική ,17. Φοίνικας Π.- ΕΑ Νικαίας ,18. Άρης Γλ.- Γλυφάδα , 19. Θεμιστοκλής - Έσπερος Καλλ., 20.Αν. Ικονίου - Ηλεκτρούπολη , 21.Ταταύλα -Τραχωνες/Δίας ,22. ΔΑΣ Δραπετσώνα - ΓΑΣΕ /Δήμητρα , 23.Λέων Μοσσχ.- Ελευθερία Μοσχ., 24. Σούρμενα - Δάφνη Αγ. Δημ., 25. ΟΚΕ -Πέραμα , 26. ΑΠΟ Ν. Σμύρνης -Μανδραϊκός

Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν Κρόνος Αγ. Δημ., Άρης Νικ., Πειραϊκός Σύνδεσμος, Πανελευσινιακός , Ιωνικός Νικ. και Φοίνικας Αγ. Σοφ.

Β΄ ΦΑΣΗ 22/10/07 -01/11/07

27. ΝΙΚ 11- ΝΙΚ 17 , 28. Ιωνικός Νικ.- ΝΙΚ. 6 , 29. ΝΙΚ 21 - ΝΙΚ 15 , 30. ΝΙΚ. 12- ΝΙΚ 20 , 31. ΝΙΚ 18 - ΝΙΚ 9 , 32. ΝΙΚ 16- ΝΙΚ 14 , 33. Πανελευσινιακός - ΝΙΚ 2, 34. ΝΙΚ 1 - ΝΙΚ 23, 35. Φοίνικας Αγ. Σοφ.- Πειραϊκός Σύνδεσμος , 36. ΝΙΚ 24- ΝΙΚ 25, 37. ΝΙΚ 8- ΝΙΚ 3 , 38. ΝΙΚ 10- ΝΙκ 4, 39. ΝΙΚ 22- ΝΙκ 13, 40. ΝΙΚ 19- ΝΙΚ 7 , 41. ΝΙΚ 26- ΝΙΚ 5 , 42. Άρης Νικαίας - Κρόνος Αγ. Δημ.

Γ΄ ΦΑΣΗ (16) 05/03/08- 12/03/08

43. ΝΙΚ. 40- ΝΙΚ 36 , 44. ΝΙΚ 30- ΝΙΚ 28 , 45. ΝΙΚ 38- ΝΙΚ 42, 46. ΝΙΚ 37- ΝΙΚ 29, 47. ΝΙΚ 35-ΝΙΚ 39, 48. ΝΙΚ 34- ΝΙΚ 32 , 49. ΝΙΚ 27- ΝΙΚ 33 , 50. ΝΙΚ 31- ΝΙΚ 41

Δ΄ ΦΑΣΗ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ 04/05/08- 05-05/08

51. ΝΙΚ 43- ΝΙΚ 50 , 52. ΝΙΚ 49- ΝΙΚ 48, 53. ΝΙΚ 45- ΝΙΚ 46, 54. ΝΙΚ 47- ΝΙΚ 44

FINAL FOUR 11/05/08- 12/05/08

55. NIK 54- NIK 52, 56 NIK 51 -NIK 53

TEΛΙΚΟΣ Ν 56- Ν 55

*Σύμφωνα με την προκήρυξη η ομάδα μικρότερης κατηγορίας θα αγωνίζεται πάντα γηπεδούχος ανεξάρτητα από την κλήρωση


Η πρώτη αγωνιστική σε όλα τα πρωταθλήματα

Α' κατηγορία
ΠΟΡΦΥΡΑΣ Α.Ο.-ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ.
ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ-Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ
ΓΛΥΦΑΔΑ -ΠΕΡΑ ΑΣ
ΓΣ ΠΕΡΑΜ. / ΕΡΜΗΣ-ΦΑΡΟΣ Α.Ο.
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛ. ΑΟ- ΑΣΤΕΡ. ΑΓ. ΔΗΜ. ΓΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ- ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘ. Α.Ο.
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ Α.Ο.-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. ΑΦΜΣ

Β' κατηγορία
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘ. ΑΣ-Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ
Α.Ο. ΒΑΡΗΣ-Α.Ε. ΡΕΝΤΗ
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ Α.Ο.-Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ-ΓΑΣΕ - ΔΗΜΗΤΡΑ 1972
ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ-ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛ.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΑΟ ΜΟΣΧ.-ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ ΑΟ
ΑΓΟΓ ΕΥΡΥΑΛΗ-ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. Α.Ο.

Γ' κατηγορία
Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΓΑΣΚ ΠΗΓ. ΚΟΡΥΔ.-ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ.
Α.Π.Σ. ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ-Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛ. ΣΥΝΔ.-ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ
ΠΑΝΝΕΑΠ/ΚΟΣ ΑΟ-Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ
ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ-ΓΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ.
Α.Σ.ΗΛΕΚΤΡ/ΛΗΣ-Α.Σ.Κ. Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ

Δ' κατηγορία
ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ.-ΑΝΑΓΕΝ. Ν. ΙΚΟΝΙΟΥ
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. Α.Σ.-ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ Α.Ο.
ΕΝ. ΑΡΜΕΝ. ΑΘΛΗΤΩΝ-ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ ΑΟΣ
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ/ΗΣ Α.Ο.-Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ
Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔ.
ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΣ-ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ
ΡΕΠΟ:ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. ΑΟ
lis
Ξέρει κανείς ποια γήπεδα θα έχουν σαν έδρα φέτος ΕΘΝΙΚΟΣ και ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ? Μιας και το Παπαστράτειο θα μείνει κλειστό φέτος λόγω έργων.
leonkalf
O Πειραϊκός θα έχει έδρα το κλειστό Π.Σαλπέας στο Χατζηκυριάκειο.
scales84
leon εισαι ετοιμος για το φιλικο της παρασκευης?χεχεχε
leonkalf
Προσπαθώ να ετοιμαστώ... smile.gif

Περιμένω καλή φιλοξενία.. tongue.gif

Ελπίζω να κάνουμε καλό ποδαρικό στα παιχνίδια !!
scales84
Φυσικα και θα χετε καλη φιλοξενια.αλλωστε δεν εχουμε κουραγιο και για πολλα πολλα....χαχαχαχαχα.
PanosIlio
Μιας και είχα πει πως εγώ θα προσπαθώ να μεταφέρω τα νέα του ΔΑΣ Δραπετσώνας και δεν το είχα κάνει.

Καλά δεν θα είμαι και κανονικός ανταποκριτής αλλά θα πω πως από ότι μαθαίνω από έναν κολλητό μου που παίζει εκεί πως η ομάδα φέτος πήρε ψηλούς που είχε πρόβλημα πέρυσι καθώς είχε έναν καλό ψηλό.

Τώρα για ονόματα εεεε χμμμμ γκούχου γκούχου. Ο ένας σίγουρας είναι ένας παίχτης που πέρυσι ήταν στο Ικόνιο και λέγεται Βήχος, έναν άλλον από τον Εθνικό νομίζω και έναν που δεν ξέρω tongue.gif (πσσσσσ αυτό είναι έγκυρη και λεπτομερής ενημέρωση) Πάντως από ότι μαθαίνω είναι καλοί παίχτες και θα βοηθήσουν.

Πήραν και ένα γκαρντ, τον Ποντικό, που πέρσι έπαιζε..... ναι δεν ξέρω αλλά πρόπερσι έπαιζε στην Αργυρούπολη. Πέρσι είχε πάρει μεταγραφή για Γ ή Β ΕΣΚΑΝΑ νομίζω.

Τέσπα, τα παιδιά ξεκινήσανε προετοιμασία την Δευτέρα και ελπίζω να πάνε όλα καλά και ότι καλύτερο. smile.gif
leonkalf
Kαλό για αρχή Πάνο!
Την επόμενη φορά θα'σαι καλύτερος.. laugh.gif

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
PanosIlio
Χαχαχαχαχαχ είσαι πολύ καλός tongue.gif

Έτσι και αλλιώς την ομάδα δεν την έχω δει φέτος, απλά ξέρω ότι έχουν κάνει κάποιες καλές μεταγραφές και τουλάχιστον, μην πάρουν και τα μυαλά τους αέρα, να σταθεροποιηθούν φέτος στην Γ και μετά βλέπουμε.

Πάντως περιμένω να δω καλύτερα παιχνίδια φέτος από ότι πέρυσι, το ελπίζω δηλαδή.

Και κάτι άσχετο, leonkalf την απόφαση της ΕΣΚΑΝΑ ναι μεν την ξέρανε αλλά όχι ολοκληρωμένη δηλαδή έπρεπε να πάω να τους δείξω την προκήρυξη των φετινών πρωταθλημάτων και το topic εδώ μέσα για να με πιστέψουν tongue.gif και κλασσικά κάνανε τους άνετους αλλά έβλεπα ότι από μέσα τους βράζανε και οι δύο κολλητοί μου.

Πραγματικά οι παίχτες, συγκεκριμένα αυτοί οι οποίοι επηρεάζονται άμεσα, έχουν κάνει κάποια κίνηση προς την ΕΣΚΑΝΑ για να δουν τουλάχιστον με ποιο σκεπτικό βγήκε μια τέτοια απόφαση, που κόβει το μπάσκετ από πολλούς, και να δουν τι μπορούν να κάνουν? Κάποια κινητοποίηση, κάτι τέλος πάντων?
scales84
Τον μποντικο εννοεις...επαιζε προπερσι στον ερμη αργυροπουλης και περσι σε μας(ελευθερια μοσχατου) αλλα σταματησε στη μεση της χρονιας λογω δουλειας...
pritanis
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Aug 28 2007, 17:10 ) *
Χαχαχαχαχαχ είσαι πολύ καλός tongue.gif

Έτσι και αλλιώς την ομάδα δεν την έχω δει φέτος, απλά ξέρω ότι έχουν κάνει κάποιες καλές μεταγραφές και τουλάχιστον, μην πάρουν και τα μυαλά τους αέρα, να σταθεροποιηθούν φέτος στην Γ και μετά βλέπουμε.

Πάντως περιμένω να δω καλύτερα παιχνίδια φέτος από ότι πέρυσι, το ελπίζω δηλαδή.

Και κάτι άσχετο, leonkalf την απόφαση της ΕΣΚΑΝΑ ναι μεν την ξέρανε αλλά όχι ολοκληρωμένη δηλαδή έπρεπε να πάω να τους δείξω την προκήρυξη των φετινών πρωταθλημάτων και το topic εδώ μέσα για να με πιστέψουν tongue.gif και κλασσικά κάνανε τους άνετους αλλά έβλεπα ότι από μέσα τους βράζανε και οι δύο κολλητοί μου.

Πραγματικά οι παίχτες, συγκεκριμένα αυτοί οι οποίοι επηρεάζονται άμεσα, έχουν κάνει κάποια κίνηση προς την ΕΣΚΑΝΑ για να δουν τουλάχιστον με ποιο σκεπτικό βγήκε μια τέτοια απόφαση, που κόβει το μπάσκετ από πολλούς, και να δουν τι μπορούν να κάνουν? Κάποια κινητοποίηση, κάτι τέλος πάντων?

sigoura kati tha prepei na ginei apo emas tous paiktes pou eimaste amesa endiaferomoi
PanosIlio
QUOTE(scales84 @ Aug 28 2007, 13:01 ) *
Τον μποντικο εννοεις...επαιζε προπερσι στον ερμη αργυροπουλης και περσι σε μας(ελευθερια μοσχατου) αλλα σταματησε στη μεση της χρονιας λογω δουλειας...


Επειδή το παιδί το ξέρω προσωπικά από την ομάδα και ήταν και στο σχολείο μου αλλά είναι πιο μικρός, 83-84 γεννηθείς νομίζω ενώ είμαι του 80, εγώ ποντικό τον λέω και ας είναι το όνομά του μποντικός tongue.gif

Α μπράβο στην ελευθερία μοσχάτου. Γιατί οι τελίτσες μετά από τον λόγο που σταμάτησε? tongue.gif

@pritanis Εγώ ακόμα απορώ πως δεν έχει γίνει κάτι, εγώ περίμενα να ακούσω πολλές διαμαρτυρίες σχετικά με αυτό το θέμα αλλά έχει περάσει μάλλον στα ψιλά, εκτός και αν δεν το έχω αντιληφθεί.
DimBog
Ξερει κανεις αν αλλαξαν οι ημερομηνιες του κυπελου και του πρςταθληματος???
pritanis
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Aug 29 2007, 15:21 ) *
Επειδή το παιδί το ξέρω προσωπικά από την ομάδα και ήταν και στο σχολείο μου αλλά είναι πιο μικρός, 83-84 γεννηθείς νομίζω ενώ είμαι του 80, εγώ ποντικό τον λέω και ας είναι το όνομά του μποντικός tongue.gif

Α μπράβο στην ελευθερία μοσχάτου. Γιατί οι τελίτσες μετά από τον λόγο που σταμάτησε? tongue.gif

@pritanis Εγώ ακόμα απορώ πως δεν έχει γίνει κάτι, εγώ περίμενα να ακούσω πολλές διαμαρτυρίες σχετικά με αυτό το θέμα αλλά έχει περάσει μάλλον στα ψιλά, εκτός και αν δεν το έχω αντιληφθεί.

ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΦΙΛΕ ΝΑ ΚΟΒΟΥΝ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟ ΖΩΡι ΝΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΤΑ ΚΩΛΟΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ?ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΤΙ ΚΙΝΕΙΤΑΙ.
leonkalf
QUOTE(DimBog @ Aug 29 2007, 20:03 ) *
Ξερει κανεις αν αλλαξαν οι ημερομηνιες του κυπελου και του πρςταθληματος???

Όχι, δε νομίζω.
scales84
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Aug 29 2007, 05:21 ) *
Επειδή το παιδί το ξέρω προσωπικά από την ομάδα και ήταν και στο σχολείο μου αλλά είναι πιο μικρός, 83-84 γεννηθείς νομίζω ενώ είμαι του 80, εγώ ποντικό τον λέω και ας είναι το όνομά του μποντικός tongue.gif

Α μπράβο στην ελευθερία μοσχάτου. Γιατί οι τελίτσες μετά από τον λόγο που σταμάτησε? tongue.gif

@pritanis Εγώ ακόμα απορώ πως δεν έχει γίνει κάτι, εγώ περίμενα να ακούσω πολλές διαμαρτυρίες σχετικά με αυτό το θέμα αλλά έχει περάσει μάλλον στα ψιλά, εκτός και αν δεν το έχω αντιληφθεί.

Χρησιμοποιω πολυ τις τελειες.δεν εννοουσα τπτ.ισαι ισα μεχρι να φορτιστει απο τη δουλεια ερχοταν συνεχεια το παλικαρι
leonkalf
Σε τουρνουά προετοιμασίας στο Βόλο θα πάρει μέρος ο Πορφύρας από σήμερα έως την Κυριακή.
Πρωτοποριακή κίνηση για ομάδα τοπικής κατηγορίας αν μη τι άλλο... 41.gif
PanosIlio
QUOTE(scales84 @ Aug 28 2007, 13:01 ) *
Τον μποντικο εννοεις...επαιζε προπερσι στον ερμη αργυροπουλης και περσι σε μας(ελευθερια μοσχατου) αλλα σταματησε στη μεση της χρονιας λογω δουλειας...



Τελικά και μετά από συνεννόηση μέσω τρίτων το παιδί Ποντικός λέγεται και όχι Μπόντικος. tongue.gif

Καρατσεκαρισμένο που λένε. biggrin.gif
leonkalf
Σε λίγες μέρες ξεκινάει το κύπελλο και το πρόγραμμα έχει ως εξής :


ΠΕΜΠΤΗ 20/09/2007

ΝΕΟ ΚΛ. ΡΕΝΤΗ 20:00 Α.Ε. ΡΕΝΤΗ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛ.

ΚΛ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 20:30 Α.Ο.Κ. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – Π.Ο.Κ. ΕΣΠΕΡΟΣ

ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ 20:30 Α.Ο.Ν.ΑΡΓ/ΛΗΣ – Α.Σ. ΠΕΡΑ

ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ 21:00 Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ – ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑΣ

SAINT LAWRENCE 21:00 Α.Ο. ΒΑΡΗΣ - Α.Ο. ΠΟΡΦΥΡΑΣ

ΚΛ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 21:30 Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – Γ.Α.Σ. ΕΛΕΥΣΙΣ


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/09/2007

ΚΛ. ΑΓ. ΤΡΥΦΩΝΑ 20:00 Α.Ε.Γ. ”ΑΙΞΩΝΗ” – ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ

ΚΛ. ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ 21:00 ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘ.

ΚΛ. ΜΕΓ.“ΑΛ.ΣΑΛΤΑΣ” 21:00 Ν.Ε. ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ – Α.Ο. ΤΕΡΨΙΘΕΑ

1ο ΚΛ.Δ.Γ. ΝΙΚΑΙΑΣ 21:30 ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ.

ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ 21:45 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. – Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ

ΚΛ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 21:45 Α.Σ. ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ - ΕΥΡΥΑΛΗ


ΣΑΒΒΑΤΟ 22/09/2007

ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ 18:00 ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ Α.Ο. – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ

ΚΛ. ΚΑΜΙΝΙΩΝ 19:30 Ε.Σ.Η. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ


ΚΥΡΙΑΚΗ 23/09/2007

ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 20:00 ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ – Α.Ο. ΒΟΥΛ/ΝΗΣ

ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ 20:00 ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. – Α.Ο. ΦΑΡΟΣ


ΔΕΥΤΕΡΑ 24/09/2007

ΚΛ. ΜΟΣΧΑΤΟΥ 20:00 Α.Σ. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

ΝΕΟ ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 20:30 Ο.Κ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑ

ΚΛ. “ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ” 20:30 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. – Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ

Ε.Α.Κ. ΓΛΥΦΑΔΑΣ 21:00 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ.

ΚΛ. ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 21:00 ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΄89

ΚΛ. ΙΚΟΝΙΟΥ 21:00 ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν. ΙΚΟΝΙΟΥ – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 21:00 Γ.Σ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜ. – ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ.

ΚΛ. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ(ΒΟΗΘ.)21:00 Α.Σ. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ – Α.Ο. ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.


ΤΕΤΑΡΤΗ 26/09/2007


ΚΛ. ΒΟΥΛΑΣ 21:00 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘ.


ΠΕΜΠΤΗ 27/09/2007

ΚΛ. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 21:45 Α.Π.Ο. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ
PanosIlio
Το μόνο αποτέλεσμα που ξέρω είναι ότι η Δραπετσώνα κέρδισε, και από ότι μου είπαν εύκολα διότι δεν αξιώθηκα να δω το παιχνίδι, την Ελευσίνα, ομάδα Β' ΕΣΚΑΝΑ.

Τώρα η Δραπετσώνα παίζει με τον Πορφύρα, το πότε φυσικά είναι ακόμα άγνωστο.

Εν τω μεταξύ ούτε καν στο site της ΕΣΚΑΝΑ δεν υπάρχουν τα αποτελέσματα, μα καλά κοιμούνται εκεί πέρα?
leonkalf
ΡΕΝΤΗ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 2 (περίπου 35π. διαφορά)
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ 2 (περίπου 30π. διαφορά)
ΤΑΤΑΥΛΑ – ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑΣ 2
ΒΑΡΗ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2 (περίπου 10π. διαφορά)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – Γ.Α.Σ.Ε 1
ΑΜΦΙΑΛΗ - ΠΟΛΙΣ 2 (περίπου 35π. διαφορά)
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ 60-65
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. – ΕΛΛΗΝΙΚΟ 38-49
EΘΝΙΚΟΣ - ΦΑΡΟΣ 62-55
leonkalf
Φοίνικας Π. - Νίκαια 83-82 (77-77)
Η σεζόν ξεκίνησε για τις 2 ομάδες με δραματικό ματς. Καρδιοχτύπια στο "Π. Σαλπέας", αν και το κύπελλο συνήθως όλες οι ομάδες το βλέπουν σαν "επίσημα φιλικά".
Έγινε πολύ ενδιαφέρον ματς, ως το τέλος δεν ήξερες ποιος θα το πάρει και αποτέλεσε ένα γερό τεστ και για τους 2.
Ο Γαλαράς και ο Τζώρτζης κόντεψαν να πάρουν μόνοι τους το παιχνίδι από πλευράς Νίκαιας.

Αξιοσημείωτη η παρουσία πολύ κόσμου στην εξέδρα του κλειστού (σχεδόν γέμισε).

Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Μέγαρα 62-64
tasos
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘ
Ο ΑΕΤΟΣ ΝΙΚΗΣΕ ΕΥΚΟΛΑ..
leonkalf
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α΄ ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΑΝΔΡΩΝ 2007-2008

1. Α.Ε. ΡΕΝΤΗ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛ. 46 – 84
2. Α.Ο.Κ. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ- Π.Ο.Κ.ΕΣΠΕΡΟΣ 50 – 73
3. Α.Ο.Ν.ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – Α.Σ. ΠΕΡΑ 47 – 63
4. Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ – ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑΣ 63 – 78
5. Α.Ο. ΒΑΡΗΣ – Α.Ο. ΠΟΡΦΥΡΑΣ 63 – 76
6. Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – Γ.Α.Σ.ΕΛΕΥΣΙΣ 69 – 54
7. Α.Ε.Γ. ΑΙΞΩΝΗ – ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 46 – 70
8. ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘ. 47 – 82
9. Ν.Ε.ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ – Α.Ο. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. 73 – 75
10. ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. 60 – 65
11. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛ.ΣΥΝΔ. – Α.Ο.ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 38 – 49
12. Α.Σ. ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ – ΕΥΡΥΑΛΗ 28 – 61
13. Ε.Σ.Η.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – Α.Ο. ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 51 – 64
14. ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ - Α.Ο. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 61 – 69
15. ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ. – Α.Ο. ΦΑΡΟΣ 62 – 55
16. Α.Σ.ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤ.- Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ. 71 – 84
17. Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ – Α.Ο.ΠΑΝΝΕΑΠ/ΚΟΣ 47 – 81
18. Ο.Κ.ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – Γ.Σ.ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 46 – 77
19. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. – Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ 83 - 82
20. ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. 62 – 74
21. ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΄89 55 – 57
22. ΑΝΑΓ/ΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ – Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡ/ΛΗΣ 52 – 41
23. Γ.Σ.ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜ. – ΜΕΓΑΡΑ Φ.Σ. 62 – 64
24. Α.Σ.ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ – Α.Ο.ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. 67 – 47
25. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – Α.Ο. ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘ. 66 – 82
26. Α.Π.Ο. Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – Α.Ο.ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 58 - 72
Χωρίς αγώνα προκρίθηκαν Κρόνος Αγ. Δημ., Άρης Νικ., Πειραϊκός Σύνδεσμος, Πανελευσινιακός , Ιωνικός Νικ. και Φοίνικας Αγ. Σοφ.

Η Β΄ ΦΑΣΗ, θα διεξαχθεί από ΔΕΥΤΕΡΑ 22/10/2007 έως ΠΕΜΠΤΗ 01/11/2007.

Β' ΦΑΣΗ

27. Παννεαπολικός-Φοίνικας Π.
28. Ευρυάλη-Ιωνικός Νικ.
29. Πήγασος Κορ.-Τράχωνες/Δίας
30. Αν.Ικονίου-Τερψιθέα
31. Γλυφάδα-Εθνικός
32. Προοδευτική-Μέγαρα ΦΣ
33.Βουλιαγμένη-Πανελευσινιακός
34. Πρ. Ηλίας-Ελευθερία Μ.
35. Φοίνικας Αγ.Σοφ.-Πειραϊκός Συνδ.
36. Σούρμενα-Πέραμα
37. Ν.Πέραμος-Ίκαρος/Ακαδημία '89
38. Πόλις Καλλ.-Πέρα
39. Δραπετσώνα-Πορφύρας
40. Έσπερος-Αετός Καλλ.
41. Ελληνικό-Μανδραϊκός
42. Άρης Νικ.-Κρόνος Αγ.Δημ.


Γ΄ ΦΑΣΗ (16) 05/03/08- 12/03/08

43. ΝΙΚ. 40- ΝΙΚ 36 , 44. ΝΙΚ 30- ΝΙΚ 28 , 45. ΝΙΚ 38- ΝΙΚ 42, 46. ΝΙΚ 37- ΝΙΚ 29, 47. ΝΙΚ 35-ΝΙΚ 39, 48. ΝΙΚ 34- ΝΙΚ 32 , 49. ΝΙΚ 27- ΝΙΚ 33 , 50. ΝΙΚ 31- ΝΙΚ 41

Δ΄ ΦΑΣΗ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ 04/05/08- 05-05/08

51. ΝΙΚ 43- ΝΙΚ 50 , 52. ΝΙΚ 49- ΝΙΚ 48, 53. ΝΙΚ 45- ΝΙΚ 46, 54. ΝΙΚ 47- ΝΙΚ 44

FINAL FOUR 11/05/08- 12/05/08
mwrhomada
ema8e kaneis ti egine sto paixnidi OKE-Ai3wnh gia thn D' ESKANA?
to skor pou exei dw8ei einai 24-20.den nomizw omws na hr8e toso...
kapou akousthke oti epese 3ulo,alla to site ths eskana opws k oi a8lhtikes efhmerides den exoun grapsei tpt...
opoios 3erei as pei..
PanosIlio
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΙΑΣΩΝΑΣ 64-79

Η Δραπετσώνα δεν ήταν καλή χθες, ούτε η ομάδα του Ιάσωνα ήταν φοβερή αλλά ήταν σοβαρή και είχε 2-3 παίχτες πολύ καλούς και κέρδισε εύκολα και πήρε και τη διαφορά.

Η Δραπετσώνα με καινούργιους ψηλούς απλά δεν παίξανε, ειδικά στην άμυνα μπάζανε από παντού. Δεν νιώθανε και πολύ δηλαδή.

Φυσικά η διαιτησία τραγική, δηλαδή καλά Α1 νομίζουν ότι σφυρίζουν, ένα τουπέ, τραγικά τα παιδιά, σχεδόν όλες τις επαφές τις σφυράγανε, αλλά όλες όμως, ε έλεος. Εννοείται φυσικά πως τα λάθη ήταν εκατέρωθεν δεν ευνόησαν καμία ομάδα, απλά ήταν άσχετοι.
ilovethisgame
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Oct 13 2007, 12:23 ) *
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ-ΙΑΣΩΝΑΣ 64-79

Η Δραπετσώνα δεν ήταν καλή χθες, ούτε η ομάδα του Ιάσωνα ήταν φοβερή αλλά ήταν σοβαρή και είχε 2-3 παίχτες πολύ καλούς και κέρδισε εύκολα και πήρε και τη διαφορά.

Η Δραπετσώνα με καινούργιους ψηλούς απλά δεν παίξανε, ειδικά στην άμυνα μπάζανε από παντού. Δεν νιώθανε και πολύ δηλαδή.

Φυσικά η διαιτησία τραγική, δηλαδή καλά Α1 νομίζουν ότι σφυρίζουν, ένα τουπέ, τραγικά τα παιδιά, σχεδόν όλες τις επαφές τις σφυράγανε, αλλά όλες όμως, ε έλεος. Εννοείται φυσικά πως τα λάθη ήταν εκατέρωθεν δεν ευνόησαν καμία ομάδα, απλά ήταν άσχετοι.



file mou dose mas kanena parapano stoixeio gia na katalavoume ti egine sto gipedo...xalia polu h drapetsona? telika poioi einai oi psiloi pou pire kai pos pigan atomika sto sugekrimeno paixnidi?poioi ksexorisan apo tin drapetsona ? o iasonas sou arese? mporei na protagonistisei kapoia apo tis duo omades fetos?
PanosIlio
QUOTE(ilovethisgame @ Oct 14 2007, 12:14 ) *
file mou dose mas kanena parapano stoixeio gia na katalavoume ti egine sto gipedo...xalia polu h drapetsona? telika poioi einai oi psiloi pou pire kai pos pigan atomika sto sugekrimeno paixnidi?poioi ksexorisan apo tin drapetsona ? o iasonas sou arese? mporei na protagonistisei kapoia apo tis duo omades fetos?


Τσάμπα scouting θες tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Στο γήπεδο τα πράγματα ήταν απλά, η Δραπετσώνα έπαιζε καλά για 30 λεπτά επιθετικά αλλά επειδή έμπαζε στην άμυνα ήταν σχεδόν πάντα πίσω στο σκορ. Ο Ιάσωνας επειδή ήταν σοβαρή ομάδα έκανε τα αυτονόητα και στο τέλος κέρδισε εύκολα και πήρε και διαφορά.

Τώρα για το ποιος θα πρωταγωνιστήσει ε δεν μπορώ να το ξέρω από την πρώτη αγωνιστική, πρέπει να έχω εικόνα από όλες τις ομάδες, όταν τελειώσει ο πρώτος γύρος και ανάλογα με τα πόσα παιχνίδια της Δραπετσώνας δω τότε μπορεί να έχω άποψη. Τώρα έχω άποψη μόνο για τον Ιάσωνα, σοβαρή ομάδα με 2-3 πολύ καλούς παίχτες, αυτά
mwrhomada
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΤΠΤ ΓΙΑ ΤΟ ΟΚΕ- ΑΙΞΩΝΗ???
ilovethisgame
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Oct 14 2007, 13:05 ) *
Τσάμπα scouting θες tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Στο γήπεδο τα πράγματα ήταν απλά, η Δραπετσώνα έπαιζε καλά για 30 λεπτά επιθετικά αλλά επειδή έμπαζε στην άμυνα ήταν σχεδόν πάντα πίσω στο σκορ. Ο Ιάσωνας επειδή ήταν σοβαρή ομάδα έκανε τα αυτονόητα και στο τέλος κέρδισε εύκολα και πήρε και διαφορά.

Τώρα για το ποιος θα πρωταγωνιστήσει ε δεν μπορώ να το ξέρω από την πρώτη αγωνιστική, πρέπει να έχω εικόνα από όλες τις ομάδες, όταν τελειώσει ο πρώτος γύρος και ανάλογα με τα πόσα παιχνίδια της Δραπετσώνας δω τότε μπορεί να έχω άποψη. Τώρα έχω άποψη μόνο για τον Ιάσωνα, σοβαρή ομάδα με 2-3 πολύ καλούς παίχτες, αυτά


mou efages mia erotisi!!tsampa se plirono gia scouting!!! biggrin.gif Epeidi eipes gia tous psilous ....pes mas poious pire na matoume kai emeis kai pos pigan atomika sto sugekrimeno game giati exo akousei polu kala logia gia tous psilous tis
PanosIlio
Και γω καλά λόγια είχα ακούσει πριν το παιχνίδι, τώρα ονόματα δεν ξέρω αλλά στο παιχνίδι της Παρασκευής δεν τα πήγανε καλά, ειδικά αμυντικά, εκεί είναι το πρόβλημα, δεν μπορούσανε να συνεννοηθούν μεταξύ τους. Επιθετικά οκ ψηλά παιδιά είναι, κάνουν κάποια πράγματα, αλλά αμυντικά καθόλου καλά, θέλουν δουλειά ακόμα.
TliBan
QUOTE(mwrhomada @ Oct 14 2007, 17:48 ) *
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΤΠΤ ΓΙΑ ΤΟ ΟΚΕ- ΑΙΞΩΝΗ???


Στην Ελευσίνα έγιναν πράγματα και θάματα. Κατ'αρχήν ο προπονητής της Αιξωνής δήλωσε ότι του κατέβηκε από το κεφάλι σαν δωδεκάδα με αποτέλεσμα να προσπαθεί να χρησιμοποιήσει παίκτες (16,18,19) χωρίς καν να είναι δηλωμένοι στο φύλλο αγώνα. Αυτό δημιούργησε ένα εκνευρισμό στους παίκτες του. Στη συνέχεια το Νο8 δέκτηκε δύο τεχνικές ποινές και εκεί άρχισε το show...Ξεκίνησε να κυνηγάει τον Τσιλιώνη μέσα στον αγωνιστικό χώρο σπρώχνωντάς τον. Τότε οι διαιτητές διέκοψαν προσωρινά τον αγώνα και πήγανε στα αποδυτηριά τους. Τοτε το 8 χτύπησε την πόρτα και τότε άρχισαν να ανταλλάσουν γροθιές με τον διαιτητή. Ευτυχώς επενέβησαν οι ψυχραιμότεροι και δεν γίνανε και χειρότερα. Ο αγώνας τελικά διεκόπη ενώ το σκορ ήταν 24-20 ύπερ της Ελευσίνας.


Λογικά θα πέσουν βαριές καμπάνες για την Αιξωνή.
mwrhomada
Ο ΤΣΙΛΙΩΝΗΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ?Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ?
ΤΕΣΠΑ,ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ 8Α ΕΓΝΙΝΕ ΠΑΝΙΚΟΣ..
ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΟΙ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ,ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΤΟ ΣΑΙΤ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΠΤ?
ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ...
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΤΙΜΩΡΙΕΣ 8Α ΠΕΣΟΥΝ,ΓΤ ΣΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ Η ΕΣΚΑΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΣΚΛΗΡΗ Κ ΕΧΕΙ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΑΝΟΔΟΥΣ Κ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ...
ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗ8ΕΙ ΕΞΟΝΤΩΤΙΚΑ ΤΟ ΝΟ.8,ΑΠΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ Κ ΔΥΟ ΣΤΑΘΜΑ...
ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?
bill 7
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α ΕΣΚΑΝΑ΄
ΝΙΚΑΙΑ-ΠΟΡΦΥΡΑΣ 2 ΑΣΤΕΡΑΣ-ΠΕΡΑΜΑ 2 ΦΟΙΝΙΚΑΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ 1
leonkalf
Για το κύπελλο, βρισκόμαστε στη β' φάση και ήδη έχουν γίνει κάποια παιχνίδια :

Προφ. Ηλίας – Ελευθερία Μοσχ. 70-65
Άρης Νικαίας – Κρόνος Αγ. Δημ. 65-63
Πανελευσινιακός – Βουλιαγμένη 45-70
Πόλις – Πέρα 57-67
Ν. Πέραμος – Ίκαρος/Ακαδημία 65-69
Ευρυάλη - Ιωνικός Νικ. 45-68
Πήγασος Κορ. –Τράχωνες/Δίας 66-65,
Αν. Ικονίου – Τερψιθέα 40-55


Το υπόλοιπο πρόγραμμα του κυπέλλου έχει ως εξής :


Φοίνικας Αγ. Σοφ.- Πειραϊκός Σύνδεσμος (Τετάρτη 31/10 κλ. Καμινίων 20.30)

Παννεαπολικός – Φοίνικας Π. ( Τετάρτη 31/10 2ο ΚΓΔ Νικαίας 20.00 )

Σούρμενα – Πέραμα (Τετάρτη 31/10 κλ. Ελληνικού 21.45)

ΔΑΣ Δραπετσώνα – Πορφύρας (Τετάρτη 31/10 κλ. Δραπετσώνας 21.30)

Προοδευτική – Μέγαρα (Παρασκευή 2/11 κλ. Κορυδαλλού 20.00)

Μανδραϊκός – Ελληνικό (Τετάρτη 7/11 κλ. Ελληνικού 20.00)
leonkalf
Παννεαπολικός – Φοίνικας Π. 43 - 66
leonkalf
Φοίνικας Αγ. Σοφ. - Πειραϊκός Σύνδεσμος 46-103
ΔΑΣ Δραπετσώνα - Πορφύρας 61-80 .

Ο αγώνας Σούρμενα - Πέραμα αναβλήθηκε
ενώ ο αγώνας Έσπερος Καλλιθ.- Αετός Καλλ. θα γίνει την Πέμπτη 8 Νοεμβρίου στις 20.45 στο κλειστό Εσπέρου στην Καλλιθέα .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.