Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague Bforum.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
SteveNashidis
QUOTE(duncan21 @ Oct 28 2012, 16:49 ) *
Ψάχνω top ψηλό.Διαθέσιμοι όλοι πλήν Πίθηκα-Dragic-Royce.

Όπου top ψηλός:LaMarcus,Cousins,M.Gasol,Howard,Lee,Monroe,Horford,Griffin.

Δεκτές μόνο σοβαρές προτάσεις.Άιντε να ζεσταινόμαστε σιγά σιγά. cool.gif


O Chandler δεν σε κάνει ; tongue.gif
HLR CENATION
Ειχαμε και το πρωτο mega-trade στην λιγκα μας. smile.gif
jasonick
Σαν μια πρώτη ματιά μου φαίνεται το trade καλύτερο για τους PatrasCity Beards.
Για να δούμε.
giorgos14
μετα απο εντονες διαπραγματευσεις κατεληξα να εμπιστευτω τη τυχη της ομαδας μου στα χερια και τον αστραγαλο του Καρυ και στην οχι και τοσο επιτυχημενη αναρωση του Λοβ.χαχα περα απο τη πλακα ο Πεκο ηταν ενας παικτης που ηθελα στο ντραφτ και μου τον προλαβαν ενω ο γκορντον θα εχει πρωταγωνιστικο ρολο φετος.Και παρεπιπτοντως επειδη πολλα βαρια κορμια μαζεψα αν σας ενδιαφερει κανενα ακουω τι προτεινετε
HLR CENATION
Με το που διάβασα την είδηση ότι ο Γκρεινττζερ είναι εγώ το πρωτο πραγμα που εκανα είναι να δω μπας και έχει ξεμείνει ελεύθερος ο Γκριν.Ξενέρωσα με το αποτέλεσμα.Βεβαια είναι ο Γιανγκ αλλα σιγα ποσο να παιζει αυτος,πανω απο 20 λ δεν θα παιζει.

Στο μεταξύ θα ήθελα να ευχηθω καλή επιτυχία σε όλους και να ευχαριστηθούμε το παιχνίδι μακρυά από παρεξηγήσεις.
massey
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 30 2012, 21:03 ) *
Με το που διάβασα την είδηση ότι ο Γκρεινττζερ είναι εγώ το πρωτο πραγμα που εκανα είναι να δω μπας και έχει ξεμείνει ελεύθερος ο Γκριν.Ξενέρωσα με το αποτέλεσμα.Βεβαια είναι ο Γιανγκ αλλα σιγα ποσο να παιζει αυτος,πανω απο 20 λ δεν θα παιζει.

Στο μεταξύ θα ήθελα να ευχηθω καλή επιτυχία σε όλους και να ευχαριστηθούμε το παιχνίδι μακρυά από παρεξηγήσεις.

Τον ειχα βαλει στο ματι απο τα φιλικα που επαιζε καλα.. biggrin.gif
HLR CENATION
Ωραιος ο Τρισταν Τομπσον για ξεκινημα.33,5 ωραιοτατο.
Nuntius
9 / 9 / 23 από τον Varejao w00t.gif

Ευτυχώς, που δεν τον αντάλλαξα για τον Brand biggrin.gif
Knickerbocker
QUOTE (Nuntius @ Oct 31 2012, 03:51 ) *
9 / 9 / 23 από τον Varejao w00t.gif

Ευτυχώς, που δεν τον αντάλλαξα για τον Brand biggrin.gif


Είδα τα τελευταία λεπτά του ματς...αυτό το 23 πρέπει να ειναι personal record έτσι;
aegeansheed
QUOTE(Knickerbocker @ Oct 31 2012, 07:55 ) *
Είδα τα τελευταία λεπτά του ματς...αυτό το 23 πρέπει να ειναι personal record έτσι;


Το προηγούμενό του ήταν 20. Είναι η πρώτη Μεγάλη Επίδοση για φέτος από έναν Μεγάλο Φλόπερ.
Gravedigger
QUOTE (Nuntius @ Oct 31 2012, 03:51 ) *
9 / 9 / 23 από τον Varejao w00t.gif

Ευτυχώς, που δεν τον αντάλλαξα για τον Brand biggrin.gif

Καλά δεν παίζει να ξανακάνει κάτι τέτοιο, είναι και τα 2 career highs (Assits+Rebounds).Αλλά ναι εννοείται καλά έκανες και δεν τον έδωσες για τον Brand.Fantasyακα ο Brand είναι πρώην παίχτης.Μην σου πω και στην πραγματικότητα.
spysta
Θ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΕΔΩ !!!!! icon_headbang.gif icon_headbang.gif
giorgos14
QUOTE(spysta @ Oct 31 2012, 13:42 ) *
Θ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΕΔΩ !!!!! icon_headbang.gif icon_headbang.gif


μην μας απειλεις...ειδα οτι πηρες χαρντεν,στον ανταλλασω με Gary Neal και το Ζαζα το Πατσουλια...
HLR CENATION
QUOTE(spysta @ Oct 31 2012, 15:42 ) *
Θ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΕΔΩ !!!!! icon_headbang.gif icon_headbang.gif

Μετά τις περσινές μπαρουφες που έκανα σε τρειντ έχεις πέσει σε ανθρωπο που πολύ δύσκολα θα ξαναπάει να κάνει τρειντ.Ξέρω ότι αυτό ακούγεται σπαστικό αλλα είναι η αληθεια.

Κανω παραδοσιακά καλά ντραφτ αλλα τα τρειντ είναι η αδυναμία μου.
Nuntius
QUOTE (Gravedigger @ Oct 31 2012, 14:59 ) *
Καλά δεν παίζει να ξανακάνει κάτι τέτοιο, είναι και τα 2 career highs (Assits+Rebounds).Αλλά ναι εννοείται καλά έκανες και δεν τον έδωσες για τον Brand.Fantasyακα ο Brand είναι πρώην παίχτης.Μην σου πω και στην πραγματικότητα.


Προφανώς και δεν πρόκειται να ξαναδώσει 55 αλλά ένα τίμιο 25 το πιάνει λογικά. Οπότε είμαι απόλυτα ικανοποιημένος biggrin.gif

Μονάχα ο Nash με προβληματίζει αλλά του έχω αδυναμία tongue.gif
klow13
αυτος που πηρε τον χαρντεν μπορει να κανει ηδη τα σχεδια του για την πρωτη κατηγορια..
duncan21
QUOTE(klow13 @ Nov 1 2012, 04:03 ) *
αυτος που πηρε τον χαρντεν μπορει να κανει ηδη τα σχεδια του για την πρωτη κατηγορια..

Aυτός που πήρε το Harden θα τον βάλει σ' ένα πακετάκι μαζί με το Αldridge και μια κορδελίτσα για να πάρει Lebron κι όποιον άλλο θέλει πλην Dragic,Parker,Iggy,George.Kι αν θέλει κάποιον απ' αυτούς πάλι θα βρούμε την άκρη,καλή διάθεση να υπάρχει... smiley.gif
Knickerbocker
Αρχίζω να τα παίρνω με τον Blair...Έβγαλα για πάρτη του τον Hawes (επειδή είχε 3 παιχνίδια έναντι 2) και για την πρώτη κουλούρα του έχασα το 50άρι...
jasonick
Τίμιος Jack με το 25.3 και γίγαντας Hibbert με το 45. Από την άλλη Lee και Deng, περίμενα περισσότερα ειδικά από τον πρώτο. ΤΙ 2/16 ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ; angry_red.gif
Τέσπα δεν μασάμε και συνεχίζουμε αφού είμαστε ΠΡΩΤΟΙ από το τέλος.
giorgos14
QUOTE(jasonick @ Nov 1 2012, 12:11 ) *
Τίμιος Jack με το 25.3 και γίγαντας Hibbert με το 45. Από την άλλη Lee και Deng, περίμενα περισσότερα ειδικά από τον πρώτο. ΤΙ 2/16 ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ; angry_red.gif
Τέσπα δεν μασάμε και συνεχίζουμε αφού είμαστε ΠΡΩΤΟΙ από το τέλος.


ωραιοι οι warriors...2/16 ο δικος σου παπαρας 2/14 ο δικος μου ο Καρρυ...good job boys....
Nuntius
Ποιος έχει τον Harden ρε παιδιά? Γιατί δεν με έχει περάσει ακόμα?

Πάντως, το 55 του Varejao με βοήθησε υπερβολικά laugh.gif
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Nov 2 2012, 11:34 ) *
Ποιος έχει τον Harden ρε παιδιά? Γιατί δεν με έχει περάσει ακόμα?

Πάντως, το 55 του Varejao με βοήθησε υπερβολικά laugh.gif


Ο παίκτης που έλειπε απο το ντραφτ είναι πρώτος ! χαχα Εύγε παιδί μου για τις επιλογές σου tongue.gif
morrison
QUOTE(Voyager @ Nov 2 2012, 16:56 ) *
Ο παίκτης που έλειπε απο το ντραφτ είναι πρώτος ! χαχα Εύγε παιδί μου για τις επιλογές σου tongue.gif

Πραγματικά σατανική σύμπτωση ότι και στις δύο λίγκες αυτός που έλειπε από το ντραφτ είναι πρώτος αυτή τη στιγμή...

Εμείς οι υπόλοιποι είμαστε για κλωτσιές τελικά... smiley.gif
HLR CENATION
Εγώ δεν αναμένεται να έχω καλή εβδομάδα μετά την αναβολή του παιχνιδιού Νετς-Νεας Υουρκης.Εκει ειχα Mελο,Γουαλας.

Μιας και ανεφερα τον Γουαλας τον ανταλλάζω με ένα sg-sf.
HLR CENATION
Μπηκε ο Μελο ανεβηκαμε λιγο...Αντε ρε Κουζινς ξυπνα...!!!!
Nuntius
Έγινε και το πρώτο add-drop της σεζόν για την ομάδα μου biggrin.gif
HLR CENATION
Οποιος τσιμπησε τον Σεραφιν ειναι μεγαλος μαγκας. wink.gif
Pierce
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια tongue.gif . Ο Κεβάν είναι πουλέν από πέρσι.
HLR CENATION
QUOTE(pierce21 @ Nov 4 2012, 13:03 ) *
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια tongue.gif . Ο Κεβάν είναι πουλέν από πέρσι.


8 στα 9 διποντα και ερχεται απο τραυματισμο.Ποιος Νενε και ποιος Οκαφορ?
SteveNashidis
Αν και είναι αρχή μεγάλη απογοήτευση από τους Χορφορφοντ (Ατλαντα) , Χέιγουντ( Γιούτα) και Τσάντλερ ( Νέα Υόρκη) . Και ο Τζόνσον ( Μπρούκλιν ) σε πολύ ρηχά νερά !! Μόνο ο Ίρβινγκ κρατάει την ομάδα μαζί με τον Μπας (Βοστώνη) και τον Βαλαντσιούνας(Τορόντο) blink.gif
HLR CENATION
Οι HLR Cenation και συγκεκριμένα ο πρόεδρος John Cena καλωσορίζει στην ομάδα τα δυο νέα αποκτήματα Λαρυ ΣΑντερς και Τσακ Χεις.

Tαυτοχrοχρονα εύχεται στους Μπιγιομπο και Μπιλ καλη συνεχεια στην καριερα τους.
aegeansheed
QUOTE(HLR CENATION @ Nov 4 2012, 15:00 ) *
Οι HLR Cenation και συγκεκριμένα ο πρόεδρος John Cena καλωσορίζει στην ομάδα τα δυο νέα αποκτήματα Λαρυ ΣΑντερς και Τσακ Χεις.

Tαυτοχrοχρονα εύχεται στους Μπιγιομπο και Μπιλ καλη συνεχεια στην καριερα τους.


Έγινε πραγματικό trade μεταξύ αυτών των τεσσάρων?
Pierce
add/drop
aegeansheed
QUOTE(pierce21 @ Nov 4 2012, 15:13 ) *
add/drop


Α...
giorgos14
εχω αρχισει και απογοητευομαι απο την ομαδα μου.Ο Ουειντ δεν εχει φτασει ακομα τα επιπεδα που περιμενα,ο Καρρυ το ιδιο,ο αμαρε κανει διακοπες τραυματιας και η ελπιδα μου για εξτρα ποντους στην αρχη της χρονιας ο Πεκοβιτς αντιμετωπιζεται συνεχως με double team με αποτελεσμα να μην αποδιδει...Μονο ο Σκολα διατηρειται σε ενα πολυ καλο επιπεδο αλλα ειναι κατι που το περιμενα απο αυτον ουτως η' αλλως..
Αρχη ειναι ακομα,θα φανει...
Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ Nov 4 2012, 12:44 ) *
Οποιος τσιμπησε τον Σεραφιν ειναι μεγαλος μαγκας. wink.gif


Ο Σεραφίν είναι όντως πουλέν και θα κάνει ωραία season αλλά πίσω από Duncan, Pau και Varejao δεν είχα τι να τον κάνω tongue.gif
giorgos14
Ελπιζω μια καλη ευκαιρια να μου δωσει μερικους ποντους ο Πεκοβιτς σημερα απεναντι στους Ραπτορς...
HLR CENATION
Ας κάνω ένα απολογισμό των παικτών μου για την πρώτη εβδομάδα.

Τιγκ Β Εδωσε σχεδον αυτο που περιμενω ,καλος αλλα τον περιμενω καλύτερο στις ασιστ.

Θορντον Β Ξεκινησε με δυσο σκορακια πολυ κατω των 30 αλλα με αποζημίωσε το τρίτο παιχνίδι που έσπασε τα κοντερ.

Μελο Α Και στα δυο ματς σταθερα πανω απο 40

Κουζινς D Μονο στο τρίτο παιχνίδι έδειξε ότι μπορεί να ηγηθεί της ομάδας που ήταν εκπληκτικος.Στα δυο πρώτα παιχνίδια τραγικός όμως.

Γκορτατ Α Αυτος μαλιστα.Σταθερά σε όλα τα παιχνιδια πάνω από t0 30.Τηρουμενων των αναλογιών ο mvp της ομαδος μου.

Κολισον Α+ Σε σχέση με τον Κολισον που περίμενα είναι εκπληκτικός.Με αριθμους γύρω η και πάνω από το 40 με βγάζει ασπροπρόσωπο για την επιλογή μου.

Γουαλας δεν μπορεί να κριθεί από ένα ματς που τραυματίστηκε κιόλας

Τρισταν Τομπσον C Eνα καλο ματς για ξεκινημα και μετα χαθηκε στην μετριοτητα.

Ασικ B+ Τα πάει περίφημα στα ριμπαουντ.Λιγο να σκοραρε κιολας.Σταθερα γύρω στο 20.
duncan21
Anderson για Valanciunas???

Από 'μένα έχετε ένα ωραιότατο νέτο VETO από 'δω μέχρι την Arizona.Θα παρακαλούσα και τους υπόλοιπους να πάρουν θέση.Επίσης για να προλάβω τους εμπλεκόμενους στο trade δεν έχει σημασία ποιος το πρότεινε σε ποιόν smile.gif .

Ιggy+Brand(or Terry) για top ψηλό λέμε.Ακούει προτάσεις.
giorgos14
ομαδα που αναζητει ψηλο και προσφερει 3αρι??

duncan μετα το δα,δεν πηγαινε απαραιτητα σε σενα tongue.gif xaxa
Nuntius
Να δούμε να παίρνει θέση ο κόσμος λοιπόν tongue.gif
SteveNashidis
Ποια είναι η αιτία του ΒΕΤΟ , duncan ? Ο λόγος που αρνήθηκα 2 φορές στις ανταλλαγές σου και τους σάπιους που μου προσφέρεις tongue.gif blech.gif
duncan21
QUOTE(Voyager @ Nov 5 2012, 23:35 ) *
Ποια είναι η αιτία του ΒΕΤΟ , duncan ? Ο λόγος που αρνήθηκα 2 φορές στις ανταλλαγές σου και τους σάπιους που μου προσφέρεις tongue.gif blech.gif

To βρήκες thumbsup.gif !Φαίνεται και απ' τη θέση των ομάδων tongue.gif .'Η μήπως ετοιμάζεις αντεπίθεση διαρκείας?

SteveNashidis
QUOTE(duncan21 @ Nov 5 2012, 23:49 ) *
To βρήκες thumbsup.gif !Φαίνεται και απ' τη θέση των ομάδων tongue.gif .'Η μήπως ετοιμάζεις αντεπίθεση διαρκείας?


Tα πάντα ρει !
Nuntius
Να δω αν θα μου βγουν εμένα οι κινήσεις του σ/κ smile.gif
Pierce


Συγνώμη αλλά είμαι αναγκασμένος να το αντιστρέψω το trade παιδιά, δεν υπάρχει σημείο επαφής των 2 παικτών, τη δεδομένη χρονική στιγμή τουλάχιστον.
SteveNashidis
QUOTE(pierce21 @ Nov 6 2012, 00:25 ) *


Συγνώμη αλλά είμαι αναγκασμένος να το αντιστρέψω το trade παιδιά, δεν υπάρχει σημείο επαφής των 2 παικτών, τη δεδομένη χρονική στιγμή τουλάχιστον.


Aν το κάνεις αυτό και δεν αστειεύεσαι ακύρωσε και το προηγούμενο τρειντ που έκανα και έδωσα τον Τσάντλερ γιατί με βάση αυτό προχώρησα στο 2ο μου τρειντ .

Και ο κύριος που ζητάει veto έχει προχωρήσει στην ανταλλαγή gasol με paul george . 41.gif 41.gif 41.gif
HLR CENATION
Ενταξει αμα ειναι να μετανιωνουμε και να χαλαμε τα τρειντ εγω παω πασο..
duncan21
Guyz...Μπορώ να κάτσω να γράψω 5 παραγράφους με αναλύσεις για το κάθε trade ώστε να δείτε τι είναι fair και τι όχι.Αλλά δεν το κάνω.Δε το λέω κάνοντας επίδειξη ισχύος παρά μόνο καταθέτοντας την εμπειρία μου(όχι μεγάλη αλλά σίγουρα αρκετή για να κρίνω αντικειμενικά κάποια πράγματα).Για να είμαστε άλλωστε αυτή τη στιγμή εδώ,σ' αυτό το topic,σ' αυτή τη λίγκα σημαίνει ότι κατέχουμε αρκετά καλά την αρρώστια που λέγετε nba.Άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο,δεν έχει σημασία.

Θα σας παρακαλούσα λοιπόν να καταθέσετε την άποψη σας για τα 2 trade λαμβάνοντας υπόψιν όλους τους πιθανούς παράγοντες που τα επηρεάζουν(τραυματισμούς,τραυματισμούς συμπαικτών wink.gif ,potential,κτλ).Αυτά από μένα προς το παρόν.

Nuntius
Εγώ απλά θα πω πως πιστεύω πως ο Valanciunas θα έχει μ.ο. double-double φέτος και με αυτή την λογική πρότεινα το trade.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.