Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague Bforum.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Nuntius
QUOTE (duncan21 @ Dec 28 2012, 22:58 ) *
Έτσι,να κόβει ο Θεός του fantasy πόντους απ' τη SiDream Team και να σας τους δίνει σε τραυματισμούς.


Τι καλός tongue.gif

Θα μας μάθεις τελικά εκείνα τα μυστικά που έλεγες?
Nuntius
Ο ιδιοκτήτης της Team Ntopa, George Fourkas, παρακαλείται να επικοινωνήσει μαζί μας για να συζητήσουμε για τους SFs του που έχει στο trading block smile.gif
Pierce
paul george, της θειας σου το καφεκουτι. To αυτό και για τον Anderson. Για την Μεριλιν Μονρο, τα ειπε ο Σπυρακλας στο αλλο τοπικ
Nuntius
Καλά πήγε αυτή η ημέρα. Για να κάνουμε ένα recap:

Steve Nash: Μου έδωσε 24 πόντους. Δεν σκόραρε πολύ σήμερα (6 πόντους) και ήταν σχετικά άστοχος για τα δεδομένα του (3/7) αλλά έπαιξε μονάχα 26 λεπτά μιας και οι Lakers κέρδιζαν με μεγάλη διαφορά και είχε κλασσικά 10 ασίστ.

Gordon Hayward: Μου έδωσε 37 πόντους. Πήγε στην γραμμή 11 φορές (9/11 βολές), έβαλε 2 τρίποντα, είχε 4 ασίστ, 3 ριμπάουντ και 2 τάπες. Εξαιρετικός.

Pau Gasol: Μου έδωσε 46 πόντους. Εγώ το λέω πως ανεβαίνει και πως μαζί με Nash θα κάνει μεγάλα σκορ. Κανείς δεν με πιστεύει όμως tongue.gif

Lance Stephenson: Μου έδωσε 35 πόντους. Άλλο ένα εξαιρετικό παιχνίδι από τον Lance. 10 πόντοι, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα. Συνεχίζει τα all-around παιχνίδια και συνέβαλε και τα μέγιστα για την νίκη των Pacers σήμερα.

LeBron James: Μου έδωσε 77 πόντους. Οι Heat βρέθηκαν να χάνουν από τους Pistons και έτσι ο LeBron προσπάθησε να κάνει το παν για να τους δώσει την νίκη. Δεν τα κατάφερε τελικά.

DeAndre Jordan: Μου έδωσε 33 πόντους. 16 πόντοι (6/8 σουτ και περιέργως 4/6 βολές), 10 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα. Δείχνει πως μπορεί να συνεισφέρει όταν παίρνει χρόνο συμμετοχής. Συνήθως, οι Clippers δεν τον χρησιμοποιούν γιατί παίζουν αρκετά κοντά με πιο κοντά σχήματα που περιλαμβάνουν Odom αλλά η Utah έχει πολλούς ψηλούς και έτσι αναγκάστηκαν να τον χρησιμοποιήσουν. Ευτυχώς, για μένα παίζουν ξανά με Utah την Κυριακή το βράδυ.

Eric Bledsoe: Μου έδωσε 6.5 πόντους. Με 10 λεπτά συμμετοχής δεν περιμένω και μεγάλα σκορ. Σίγουρα μπορούσε και καλύτερα αλλά όταν δεν παίζει δεν μπορώ να τον κατηγορήσω και ιδιαίτερα.

Εξαιρετική ήμερα. Είμαι μια ανάσα μακριά από την SiDream Team smiley.gif



SteveNashidis
Ευχαριστούμε κυρίως το αχτύπητο δίδυμο της Ατλάντα , Horford + Lou , για την ώθηση που έδωσε στην ομάδα και το προσπέρασμα προσωρινά 2 ομάδων στη βαθμολογία . Αυτή ήταν η απάντηση μας στους επικριτές μας !Συνεχίζουμε έτσι !

Σήμερα όποιος μπορεί μπαίνει στο τσατ και ενημερώνει ότι μπήκε για να κάνουμε κανά τρέιντ ! smile.gif
HLR CENATION
QUOTE(Voyager @ Dec 30 2012, 16:03 ) *
Ευχαριστούμε κυρίως το αχτύπητο δίδυμο της Ατλάντα , Horford + Lou , για την ώθηση που έδωσε στην ομάδα και το προσπέρασμα προσωρινά 2 ομάδων στη βαθμολογία . Αυτή ήταν η απάντηση μας στους επικριτές μας !Συνεχίζουμε έτσι !

Σήμερα όποιος μπορεί μπαίνει στο τσατ και ενημερώνει ότι μπήκε για να κάνουμε κανά τρέιντ ! smile.gif



Για κουβεντουλα θα μπω στο τσατ μεχρι της πεντε,πεντε και κατι....Με περασες στην βαθμολογια...Ο Μελο με εχει καψει...Τρειντ δεν ξερω αμα κανω...
Nuntius
Φαντάζομαι πως σήμερα θα έχουμε μπαράζ συζητήσεων πριν το ρεβεγιόν, σωστά? laugh.gif

Υπενθυμίζω πως ο πρώτος αγώνας σήμερα είναι στις 10 το βράδυ. Ελπίζω το μεσημεράκι να είμαι μέσα smile.gif
giorgos14
mayo σταματα τον συνεχομενο αυνανισμο των τελευταιων ημερων και ξεκινα να παιζεις.... 45.gif 45.gif 68.gif 68.gif
kudelin8
Ο αγιος βασιλης ερχεται πιο νωρις φετος με τν μορφη τ μανατζερ των χτυπημενων απτν μοιρα κ τους τραυματισμους ufo.δωριζονται curry h wade για 2ποιοτικους παιχτες.παρακαλειται ναστειλει προταση ο κατοχος τ horford.εχω σοβαρο σκοπο για τν al.
SteveNashidis
QUOTE(kudelin8 @ Dec 31 2012, 16:56 ) *
Ο αγιος βασιλης ερχεται πιο νωρις φετος με τν μορφη τ μανατζερ των χτυπημενων απτν μοιρα κ τους τραυματισμους ufo.δωριζονται curry h wade για 2ποιοτικους παιχτες.παρακαλειται ναστειλει προταση ο κατοχος τ horford.εχω σοβαρο σκοπο για τν al.





Πρωτοσέλιδο το αγόρι μου !Mε την αξία του !!!

SteveNashidis
Kαι επειδή με έπιασε μεράκι . Για την εβδομάδα Dec 24 - Dec 30 έχουμε (PTS)

1.The SiDreamTeam 828

2. Cascadia Wolves 973

3. Santa Cruz Warriors 670

4. PatrasCity Beards 1029

5. Area 51 UFOs 968

6. Team Ntopa 865

7. Queens Kings 756

8. Manhattan's Webslingers 803.3

9. Heaven Pancakes 979.3

10.Team Ivey 665.8

11. ANW PEFKI WARRIORS 864

12. John cena 644

13. Arizona Fighters 894

14. Russell Legends 638

15, newbie team 917

giorgos14
QUOTE(Voyager @ Dec 31 2012, 22:35 ) *
Kαι επειδή με έπιασε μεράκι . Για την εβδομάδα Dec 24 - Dec 30 έχουμε (PTS)

1.The SiDreamTeam 828

2. Cascadia Wolves 973

3. Santa Cruz Warriors 670

4. PatrasCity Beards 1029

5. Area 51 UFOs 968

6. Team Ntopa 865

7. Queens Kings 756

8. Manhattan's Webslingers 803.3

9. Heaven Pancakes 979.3

10.Team Ivey 665.8

11. ANW PEFKI WARRIORS 864

12. John cena 644

13. Arizona Fighters 894

14. Russell Legends 638

15, newbie team 917


καλα πηγε η εβδομαδα,παρ'οτι τελευταιος..μακαρι να συνεχισει ετσι..καλη χρονια σε ολους
HLR CENATION
Χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους και στον καθενα ξεχωριστα. smile.gif

Γυριζει ο Αμαρε σημερα και τον εχω στον παγκο. angry_red.gif

Απο οτι βλεπω καταστοφικη η προηγουμενη εβδομαδα για τον Τζον Σινα.Ελειπε ο Μελο.Τον οποιο εχω εξω αυτη την εβδομαδα.Εχει πλακα να παιξει σημερα.
Magnus92
QUOTE(Voyager @ Dec 31 2012, 23:35 ) *
Kαι επειδή με έπιασε μεράκι . Για την εβδομάδα Dec 24 - Dec 30 έχουμε (PTS)

1.The SiDreamTeam 828

2. Cascadia Wolves 973

3. Santa Cruz Warriors 670

4. PatrasCity Beards 1029

5. Area 51 UFOs 968

6. Team Ntopa 865

7. Queens Kings 756

8. Manhattan's Webslingers 803.3

9. Heaven Pancakes 979.3

10.Team Ivey 665.8

11. ANW PEFKI WARRIORS 864

12. John cena 644

13. Arizona Fighters 894

14. Russell Legends 638

15, newbie team 917



Ρε παναθεμα σας, τον Κουτς μου τον εχετε κανει πρωτο;
Αντε σοβαρευτείτε λιγο... Ασχετοι !



HLR CENATION
Mε καθυστερηση μιας ημερας θα κανω και τον απολογισμω της τραγικης εβδομαδας που περασε.

Καταρχήν να πω και τώρα που βρισκομαi τόσο χαμηλά στην βαθμολογία ότι το παιχνίδι είναι καύλα και το καταευχαριστιεμαι.Να συγχαρω τους δυο κομισάριους Πιρς και Ντανκαν για το υπέροχο σύστημα βαθμολόγησης των παικτών.

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Ναιτ D Την χειρότερη του εβδομάδα έκανε ο Ναιτ.Τραγικος.κάτω από 20 και στα 3 του παιχνίδια.Έλεος δηλαδή.

Ρεντινκ Β Σε δυο ματς ηταν φοβερος μου τα χαλσε στο τριτο που εκανε μολις 9.Καλη συνεχεια του ευχομαι στο φιλικο σωματeio της Αριζονα.

Καρμελο - Δεν βαθμολογειται επειδη επαιξε μολις ενα παιχνιδι.Στο χριστογεννιατικο.Ο κυριος λογος της βαθμολογικης μας καθιζησης αυτης της εβδομαδας.

Λαντρυ C- Τι να πω γι αυτον?Οταν τον πηρα με τρειντ τον πιστευα πολυ αλλα με εχει απογοητευσει.Ελπιζω να ανακαμψει στην συνεχεια γιατι εχω επενδυσει πανω του.

Ασικ C ξεκινησε φουριοιζος την εβδομαδα με ενα 52 αλλα την εκλεισε με ενα 10.ΑΥτον παντως τον πιστευω.Λιγο στο σκορ να σταθεροποιηθει στους 10-12 π μο θα μου δινει καλους ποντους.

Κιντ Α Εδω ειμαι τυχερος επειδη με βοηθησε ο τραυματισμος του Φελτον...Ο καλυτερος παικτης μου την εβδομαδα που μας περασε.Παιδια μην μου στελνεται προτασεις γι αυτον τπυλαχιστον μεχρι να γυρισει ο Φελτον δεν ειναι διαπραματευσιμος.

Μαιλς C Aπο τις κινησεις απελπισiaw tης προηγουμενης εβδομαδος.Ξεκινησε με 5 εφτασε 51.

Μπελινελι.C+ Εχασε ενα ματς,πηγε καλα στα δυο,απογοητευση με μολις 12 στο τελευταιο,...φιλοτιμος.

Τινσλευ D Το το εκανε φανηκε απο το οτι κανεις δεν τον πηρε απο οταν τον εκανα ντροπ και μετα.

ΥΓ Χρηστο αν μπορεις να το καθιερωσεις αυτο με την εβδομαδιαια βαθμολογια βοηθα πολυ..Αρκει να εχεις χρονο φυσικα. smile.gif

ΥΓ 2 Αν και συνηθως επειδη δεν ξενυχταω βλεπω τα ματς την επομενη το βραδακι στον ΟΤΕ TV σημερα λεω να κατσω να δω λαιβ τον Αμαρε στις 2.30.Η μονη περιπτωση να μην το δω ειναι να παιζει ο Μελο κανονικα και να ξενερωσω.Μπορει να ειμαι στο τσατ για κουβεντουλα αμα θελει κανενας.Οποιος θελει επισης να ανταλλαξουμε msn και facebook για κουβεντουλα πανω στο παιχνιδι η οτι αλλο θελει δεν εχω κανενα θεμα. wink.gif



SteveNashidis
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 1 2013, 22:12 ) *
ΥΓ Χρηστο αν μπορεις να το καθιερωσεις αυτο με την εβδομαδιαια βαθμολογια βοηθα πολυ..Αρκει να εχεις χρονο φυσικα. smile.gif

ΥΓ 2 Αν και συνηθως επειδη δεν ξενυχταω βλεπω τα ματς την επομενη το βραδακι στον ΟΤΕ TV σημερα λεω να κατσω να δω λαιβ τον Αμαρε στις 2.30.Η μονη περιπτωση να μην το δω ειναι να παιζει ο Μελο κανονικα και να ξενερωσω.Μπορει να ειμαι στο τσατ για κουβεντουλα αμα θελει κανενας.Οποιος θελει επισης να ανταλλαξουμε msn και facebook για κουβεντουλα πανω στο παιχνιδι η οτι αλλο θελει δεν εχω κανενα θεμα. wink.gif


Θα προσπαθήσω χρηστάρα ανάλογα το χρόνο που έχω. Δεν είναι τίποτα ! Απλά κοιτάω τα στατιστικά σας . Με κουράζει μόνο που πρέπει να το κάνω για το καθένα ξεχωριστά και παίρνει χρόνο ενώ θα έπρεπε να υπάρχουν πίνακες απο το ίδιο το ESPN . Τελος πάντων θα δω τι θα κάνω , αν έχω χρόνο θα φτιάξω και στατιστικούς πίνακες με διαγράμματα wink.gif Το παιχνίδι όντως είναι συναρπαστικό .

Επίσης το βράδυ θα είμαι στο τσατ (ως συνήθως μαζί με τους Niko Delta και τον Νουντιο ). Όποιος θέλει μπαίνει. Pierce μια ερώτηση μόνο . Δεν ξέρω αν γίνεται να διαγράψεις τα λεγόμενα του τσατ για να μην φορτώνει κάθε φορά που μπαίνουμε ότι έχει ειπωθεί από την αρχή. Κοίταξε το !

Επίσης θα ήθελα να βρίσω επισήμως τον Ray Allen για το 36 που έκανε ενώ βρίσκεται στον πάγκο ενώ στα προηγούμενα παιχνίδια έδωσε 14 , 0 ( DTD ) , 11 και 7 . Επίσης Joe Joshnson αγόρι μου σύνελθε . Έφυγε ο Αvery . Όχι 18 ήμαρτον...διώξε τους φόβους σου !
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Jan 1 2013, 22:39 ) *
Pierce μια ερώτηση μόνο . Δεν ξέρω αν γίνεται να διαγράψεις τα λεγόμενα του τσατ για να μην φορτώνει κάθε φορά που μπαίνουμε ότι έχει ειπωθεί από την αρχή. Κοίταξε το !


Συμφωνώ. Ο υπολογιστής μου συνήθως κολλάει όταν μπαίνω στο chat μέχρι να φτάσει στο σημείο που συζητάμε τώρα tongue.gif
Pierce
Nope. :/
Nuntius
QUOTE (pierce21 @ Jan 1 2013, 23:05 ) *
Nope. :/


Damn. Ε, δεν πειράζει tongue.gif
Nuntius
Γιατί δεν βλέπω κανέναν στο chat? E? tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(Nuntius @ Jan 2 2013, 02:55 ) *
Γιατί δεν βλέπω κανέναν στο chat? E? tongue.gif

Δυο ειμαστε ρε συ...
HLR CENATION
Eπειδη μου αρεσε η φαση με το τσατ αμα αντεξω το βραδυ θα δω το Μεμφις-Βοστωνη.Ισως ειμαι μεσα. wink.gif

Επισης επειδη μαλλον χρωσταω μια εξηγηση στον Πιρς για την προταση που του ειχα κανει Θορνρτον για Μο οντως δεν κολλαγε πουθενα αλλα ας με συγχωρεσει γιατι αργησα να μπω στο κλιμα το παιχνιδιου και να καταλαβω τι παιζει με τα τρειντ.Για να πω την αληθεια δεν ειχα δωσει καθολου σημασια στους αριθμους.ΑΠλα σαν ονοματα μου κολλαγανε.Και οτι ειχα παρει τον Θορτντον αν δεν κανω λαθος σε πιο ψηλο γυρο αν δεν κανω λαθος απο οτι εκεινος τον Μο.Αλλα εκανα εγω λαθος τελικα γιατι τωρα που ασχολουμαι και μπηκα και προσαρμοστηκα στο πνευμα του πρωταθληματος η πρωτααη ηταν αλλα ντι αλλων.Δεν ειχα προθεση να υποτιμησω κανεναν.Μαλλον τον ευατο μου υποτιμησα με αυτη την γελοια προταση. 68.gif Συγγνωμη Πιρς.


jasonick
Ο Mo ήταν είναι και θα είναι πάντα ένας Arizona's fighter .-
Και αν κάποιος έχει αμφιβολίες ας βγουν και οι υπόλοιποι να με δικαιώσουν.
Pierce
QUOTE (HLR CENATION @ Jan 2 2013, 17:01 ) *
Eπειδη μου αρεσε η φαση με το τσατ αμα αντεξω το βραδυ θα δω το Μεμφις-Βοστωνη.Ισως ειμαι μεσα. wink.gif

Επισης επειδη μαλλον χρωσταω μια εξηγηση στον Πιρς για την προταση που του ειχα κανει Θορνρτον για Μο οντως δεν κολλαγε πουθενα αλλα ας με συγχωρεσει γιατι αργησα να μπω στο κλιμα το παιχνιδιου και να καταλαβω τι παιζει με τα τρειντ.Για να πω την αληθεια δεν ειχα δωσει καθολου σημασια στους αριθμους.ΑΠλα σαν ονοματα μου κολλαγανε.Και οτι ειχα παρει τον Θορτντον αν δεν κανω λαθος σε πιο ψηλο γυρο αν δεν κανω λαθος απο οτι εκεινος τον Μο.Αλλα εκανα εγω λαθος τελικα γιατι τωρα που ασχολουμαι και μπηκα και προσαρμοστηκα στο πνευμα του πρωταθληματος η πρωτααη ηταν αλλα ντι αλλων.Δεν ειχα προθεση να υποτιμησω κανεναν.Μαλλον τον ευατο μου υποτιμησα με αυτη την γελοια προταση. 68.gif Συγγνωμη Πιρς.


Έλα εντάξει, υπερβάλλεις , δεν έγινε και τίποτα smile.gif
SteveNashidis
QUOTE(jasonick @ Jan 2 2013, 17:25 ) *
Ο Mo ήταν είναι και θα είναι πάντα ένας Arizona's fighter .-
Και αν κάποιος έχει αμφιβολίες ας βγουν και οι υπόλοιποι να με δικαιώσουν.


χαχαχα ! Ακριβώς έτσι είναι Νίκο !Και μετά την επιστροφή του Μο από τη Νέα Υόρκη που πήγε να δει τον γιατρό του θα μπει στους untouchables.Μέχρι τότε έχετε περιθώριο να τον αποκτήσετε σε προσφιλή τιμή γιατί μετά θα αρχίσει τα 40αριααααααααα cool.gif !

Αναζητείτε 3άρι με ποσοστά του Redick για ανταλλαγή 1 προς 1 !!
Επίσης Barea και Allen δίνονται στην ίδια τιμή που βρίσκονται αυτή τη στιγμή για παίκτες όλων των θέσεων πλην PG και SG. Συζητείτε και ο Λου αλλά δεν παραχωρείτε και φθηνά . rolleyes.gif
Υπάρχει κάποιος να ρίξει κάποια πρόταση στο τραπέζι ; Γιατί δεν είμαι σίγουρος εαν οι παίκτες σας στο trading block είναι όντως προς παραχώρηση :Ρ

Υ.Γ.Κύριε νώντα δεν θα βγάλουμε ποτέ άκρη στις ανταλλαγές!
klow13
χαχα φιλε vojager συζηταω οποιαδηποτε προταση με παικτες σε παρομοια νουμερα οπως ειπαμε!αρκει να μην περιλαμβανει μπαρεα και αλεν!
Nuntius
QUOTE (klow13 @ Jan 2 2013, 22:25 ) *
αρκει να μην περιλαμβανει μπαρεα και αλεν!


Ε, γι' αυτό δεν θα βγάλετε άκρη laugh.gif
Pierce
Με τόσα DNP και το ξύσιμο του Ντιρκ δε γίνεται δουλεία όμως.... Μοσχάρια.
SteveNashidis
http://www.nba.com/jazz/news/mo-williams-u...ery-right-thumb

Γαμώ την τρέλα μου γαμώ .... angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Νούντιε σε μισώ ! κατάρα στους παίκτες σου !
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Jan 3 2013, 03:02 ) *
Νούντιε σε μισώ ! κατάρα στους παίκτες σου !


sad.gif
Nuntius
Χμμ, μέτρια μέρα σήμερα.

Απογοητευτικός ο DeAndre Jordan. Περίμενα πως δεν θα παίξει πολύ σήμερα απέναντι στο Golden State (ο Odom ταιριάζει πιο πολύ απέναντι σε γρήγορες ομάδες) αλλά οι 4 πόντοι και τα 4 ριμπάουντ σε 22 λεπτά είναι λίγα. Μονάχα 7 πόντους, έδωσε.

Εξίσου απογοητευτικός ο Ridnour. 8 πόντοι και 2 ασίστ σε 31 λεπτά. 12.5 πόντους έδωσε.

Ούτε ο Okafor πήγε καλά. Περιμένω λίγο παραπάνω από 15. Αλλά μου έδωσε 26 χθες και σήμερα ήταν ο δεύτερος σερί αγώνας οπότε θα τον συγχωρήσω.

Αξιοπρεπές το 20 του Stephenson και το 25 του Hayward.

Εκπληκτικό το 73 του LeBron αλλά περίμενα παραπάνω από 49 πόντους από τον Durant. Δεν με βοήθησε η αποβολή του.

Γενικά, ήταν άστοχη σήμερα η ομάδα. 38 / 78 σουτ. Oh well.

Με φτάνει ο pierce σιγά-σιγά. Η διαφορά είναι ήδη κάτω από 30 ενώ ο Si έχει ξεφύγει με παραπάνω από 100 πόντους. Και φυσικά ας μην ξεχνάμε και τους Beards που με Parker - Harden - Smith - Aldridge πετάνε.
duncan21
Μα το Milos(τελικά δεν είναι "τω Milos ή τω Θεώ" το σωστό,το έψαξα μετά από χρόνια κι έλεγε κάτι για αιτιατική δυϊκού αριθμού icon_drunk.gif ),δεν έχω ξαναδεί μεγαλύτερο χτίστη στην ιστορία του μπάσκετ απ' τον Ιguodala.
giorgos14
QUOTE(duncan21 @ Jan 4 2013, 12:32 ) *
Μα το Milos(τελικά δεν είναι "τω Milos ή τω Θεώ" το σωστό,το έψαξα μετά από χρόνια κι έλεγε κάτι για αιτιατική δυϊκού αριθμού icon_drunk.gif ),δεν έχω ξαναδεί μεγαλύτερο χτίστη στην ιστορία του μπάσκετ απ' τον Ιguodala.


Τον ανταλλαζεις η' παραμενει untouchable?
duncan21
QUOTE(giorgos14 @ Jan 4 2013, 14:16 ) *
Τον ανταλλαζεις η' παραμενει untouchable?

Untouchable για λίγο καιρό ακόμα.Θα παίξουν πολλά εντός έδρας ματς οι Νuggets από 'δω και πέρα οπότε περιμένω τρέξιμο και καλά σκορ.

HLR CENATION
To βραβειο του γκαφατζη της χρονιας το κατακτω εγω που αφησα τον Μελο στον παγκο. 68.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 4 2013, 14:53 ) *
To βραβειο του γκαφατζη της χρονιας το κατακτω εγω που αφησα τον Μελο στον παγκο. 68.gif


Οχι ακομα. Ας περιμενουμε μεχρι τη Δευτερα. Γιατι κινδυνευεις να κανεις την ακομα μεγαλυτερη γκαφα να μην τον επαναφερεις στη βασικη ομαδα την επομενη βδομαδα! smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 4 2013, 15:27 ) *
Οχι ακομα. Ας περιμενουμε μεχρι τη Δευτερα. Γιατι κινδυνευεις να κανεις την ακομα μεγαλυτερη γκαφα να μην τον επαναφερεις στη βασικη ομαδα την επομενη βδομαδα! smiley.gif

Xχαχα...Λες?ΑΜα το κανω θα παρω το χρυσο βατομουρο...Πλησιαζει η απονομη κιολας. smiley.gif

Εσυ τον εβαλες ομως...Φερθηκες εξυπνα wink.gif

Σημερα αμα αντεξω μεχρι τις 3 θα δω Σιξερς-Οκλαχομα.Ωραια μερα για τσατ σημερα Παρασκευη.Πιστευω να εχουμε κοσμο. smile.gif
SteveNashidis
QUOTE(HLR CENATION @ Jan 4 2013, 14:53 ) *
To βραβειο του γκαφατζη της χρονιας το κατακτω εγω που αφησα τον Μελο στον παγκο. 68.gif


Nαι καλά , έδωσα 2 βασικούς για τραυματία Μο και μετά μαθεύεται ότι θα μείνει έξω έξι εβδομάδες . Οχι του γκαφατζή της χρονιάς , του μαλάκα της χρονιάς .
Nuntius
Σκατά όλα σήμερα sad.gif
Pierce
Δηλαδή πρέπει να σας γαμιούνται όλοι, καθημερινώς; Μια χαρά σκόρ βλέπω από την ομάδα σου. Το έχετε παρεξηγήσει το παιχνίδι... Οι δικοί μου εδώ και ένα μήνα το χουν ρίξει στο ξύσιμο(και σε συνδυασμό με τα ανεξήγητα λίγα παιχνίδια που παίζουν) , θα πρέπει να κλαίγομαι που από περίπατος έχω μείνει πίσω;
giorgos14
QUOTE(pierce21 @ Jan 5 2013, 08:43 ) *
Δηλαδή πρέπει να σας γαμιούνται όλοι, καθημερινώς; Μια χαρά σκόρ βλέπω από την ομάδα σου. Το έχετε παρεξηγήσει το παιχνίδι... Οι δικοί μου εδώ και ένα μήνα το χουν ρίξει στο ξύσιμο(και σε συνδυασμό με τα ανεξήγητα λίγα παιχνίδια που παίζουν) , θα πρέπει να κλαίγομαι που από περίπατος έχω μείνει πίσω;


Εγω δεν παραπονιεμαι tongue.gif
προχθες η ομαδα εκανε ρεκορ για τη φετινη χρονια με τους 333 ποντους και σημερα παροτι ο κροφορντ δεν αγωνιστηκε λογω ενοχλησεων με αποτελεσμα να αγωνιστουν μονο 4 παικτες μου εφτασα το 150.Ας ειναι καλα το νετς-ουιζαρντς που εφτασαν να αγωνιζονται 52 λεπτα και πηρα απο Νενε και Λοπεζ 43 και 46 αντιστοιχα + το φορμαρισμενο Σκολα που απο τα 10αρια εχει φτασει στο να μου δωσει 2 37αρια 1 52αρι και ενα 65 στη σειρα.Ο Ντανλιβι εκανε ενα νορμαλ για τα δεδομενα του παιχνιδι βαζοντας 12 ποντους και δινοντας μου 22
morrison
Για να μην κουράζεστε νομίζω ότι ένα καλό όριο καλής απόδοσης σαν μέσος όρος είναι το 30. Σε νύχτες ειδικά με πολλούς παίχτες όπως χτες (με τους τοπ και τους τελευταίους της 9αδας μέσα δηλαδή) κάπου εκεί είναι το μέτρο.
Να πάρω παράδειγμα την δική μας λίγκα; Ο πρώτος έχει 34,3 στα παιγμένα ματς συνολικά, ο 8ος 30,5 και ο τελευταίος 25,3.

Οπότε σε μια υποθετική κλίμακα:
27 και κάτω->μάλλον άσχημα
27-30->μέτρια αλλά οκ
30-33-> καλά
33 και πάνω->πολύ καλά

Για παράδειγμα το 222 με 8 του Νούντιου χθες και το σχεδόν 28 μ.ο είναι οκ σκορ, όχι πολύ καλό αλλά οκ.
Το δε 150 με 4 του Γιώργου (37,5 μ.ο) είναι τρομερό ειδικά όταν πιάνεται από μια τετράδα Μπρουκ Λόπεζ, Νένε, Σκόλα, Ντανλίβι που σαν μ.ο έχει το 116 περίπου.

Nuntius
QUOTE (pierce21 @ Jan 5 2013, 10:43 ) *
Δηλαδή πρέπει να σας γαμιούνται όλοι, καθημερινώς; Μια χαρά σκόρ βλέπω από την ομάδα σου. Το έχετε παρεξηγήσει το παιχνίδι... Οι δικοί μου εδώ και ένα μήνα το χουν ρίξει στο ξύσιμο(και σε συνδυασμό με τα ανεξήγητα λίγα παιχνίδια που παίζουν) , θα πρέπει να κλαίγομαι που από περίπατος έχω μείνει πίσω;


Είπα πως πρέπει να μου γαμιούνται όλοι καθημερινώς?

Απλά χθες όλοι οι παίκτες μου πλην του Okafor και του Nash έπιασαν λιγότερο από το μέσο όρο τους.

Βάλε και το γεγονός ότι η επόμενη φορά που θα έχω τόσους πολλούς αγώνες σε μια μέρα θα είναι στις 23 Ιανουαρίου.

Βάλε και το γεγονός ότι προέκυψε πρόβλημα στα γόνατα του LeBron οπότε θα αρχίσει να δίνει πιο χαμηλά σκορ.

Βάλε και το γεγονός ότι ήμουν ήδη down μετά την εξευτελιστική εμφάνιση των Pacers στην Βοστόνη.

Βάλε και το γεγονός ότι μου έχουν σπάσει τα νεύρα με την γκρίνια κάποιων οπαδών των Pacers σε ένα άλλο forum.

Ε, λίγο θέλει ο άνθρωπος να πει πως μια μέρα του πήγε σκατά? 69.gif

SteveNashidis
QUOTE(pierce21 @ Jan 5 2013, 10:43 ) *
Δηλαδή πρέπει να σας γαμιούνται όλοι, καθημερινώς; Μια χαρά σκόρ βλέπω από την ομάδα σου. Το έχετε παρεξηγήσει το παιχνίδι... Οι δικοί μου εδώ και ένα μήνα το χουν ρίξει στο ξύσιμο(και σε συνδυασμό με τα ανεξήγητα λίγα παιχνίδια που παίζουν) , θα πρέπει να κλαίγομαι που από περίπατος έχω μείνει πίσω;


Εντάξει είπαμε όχι και περίπατος ! ! Είχες παίκτες που όχι μόνο έχουν φτάσει ταβάνι αλλά ξεπερνάνε πολλές προσδοκίες και projections οπότε λογικό να ξεφούσκωναν σε κάποια φάση (τα έχουμε ξαναναλύσεις για τους παίκτες σου wink.gif ) Άλλα παιδιά έχουν πιο πλήρες ομάδες από εσένα .Και χάρη στην ανταλλαγή του Durant γέμισες την ομάδα . Απλά η διαφορά προέκυψε από το γεγονός ότι ο Καλδερον βρέθηκε στους F.A αλλά και πάλι ο Ανέστης πάντα είχε στον πάγκο ένα παίκτη που ως 9ος έδινε καλά σκορ !! Πιστεύω θα πάρεις τα πάνω σου όταν επιστρέψουν στα καλά σκορ Dirk και Rubio !
Pierce
Έχουν πίασει ταβάνι οι δικοί μου και δεν έχουν πιάσει του Massey; Με τον Ιμπάκα στο 33(!!!) και τον Γουεστ από το περσινό 27 να είναι στο 34; Τον Ντερόζαν στο 32; Ο Πίρς ήταν ένα 10ημερο που έπαιζε στο 50! Κάθε μέρα χτύπαγε 300αρια!
Ο Μπιλαπς δεν έχει παίξει καθόλου, ο Ρούμπιο επίσης, Ο Χάμιλτον ήταν 1 μήνα έξω, τους Νοβίτσκι-Μονρό δεν τους βάζω στη ζυγαριά ακόμα, αλλά αν συνεχίσουν έτσι ... Παίκτες του 40 είναι και οι 2. Η ομάδα έχει 11 παίκτες πολύ καλούς.
Οι Νοά(αν και έχει κάνει μεγάλη κοιλιά 15 μέρες τώρα) - Λιλάρντ( έχει σταθεροποιηθεί εκεί που θα τελειώσει και τη χρονιά) Ζακ-ΑΚ παίζουν στα νούμερά τους . Ενώ επιπλέον έχω πολλά χαμένα παιχνίδια από δω και από εκεί. Ομάδα που και οι 9 παίκτες είναι ΑΝΩ του 30 (και 2 αναπληρωματικοί στο 23-25) δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί 6 χρόνια σε λίγκα 15 ατόμων. Για αυτό σου λέω, σε STP είναι για περίπατο η ομάδα, δίχως ίχνος υπεροψίας smile.gif
SteveNashidis
QUOTE(pierce21 @ Jan 5 2013, 14:28 ) *
Έχουν πίασει ταβάνι οι δικοί μου και δεν έχουν πιάσει του Massey; Με τον Ιμπάκα στο 33(!!!) και τον Γουεστ από το περσινό 27 να είναι στο 34; Τον Ντερόζαν στο 32; Ο Πίρς ήταν ένα 10ημερο που έπαιζε στο 50! Κάθε μέρα χτύπαγε 300αρια!
Ο Μπιλαπς δεν έχει παίξει καθόλου, ο Ρούμπιο επίσης, Ο Χάμιλτον ήταν 1 μήνα έξω, τους Νοβίτσκι-Μονρό δεν τους βάζω στη ζυγαριά ακόμα, αλλά αν συνεχίσουν έτσι ... Παίκτες του 40 είναι και οι 2. Η ομάδα έχει 11 παίκτες πολύ καλούς.
Οι Νοά(αν και έχει κάνει μεγάλη κοιλιά 15 μέρες τώρα) - Λιλάρντ( έχει σταθεροποιηθεί εκεί που θα τελειώσει και τη χρονιά) Ζακ-ΑΚ παίζουν στα νούμερά τους . Ενώ επιπλέον έχω πολλά χαμένα παιχνίδια από δω και από εκεί. Ομάδα που και οι 9 παίκτες είναι ΑΝΩ του 30 (και 2 αναπληρωματικοί στο 23-25) δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί 6 χρόνια σε λίγκα 15 ατόμων. Για αυτό σου λέω, σε STP είναι για περίπατο η ομάδα, δίχως ίχνος υπεροψίας smile.gif


Μπιλαπς, Ρουμπιο , Χάμιλτον , Ντιρκ όλοι με prone injury είναι στο ιστορικό τους , ρίσκαρες να τους πάρεις και μέχρι στιγμής δεν σου βγήκε . Αλλιώς θα είχες και εσύ μια πλήρης ομάδα με ανω των 30 πόντους ανά παίκτη. Σου ξαναλέω ότι η μόνο "παρατυπία" είναι το γεγονός με το Καλδερον , αν δεις τη βαθμολογία η διαφορά σας είναι οι πόντοι που έχει πάρει από τον Ισπανό .
Για τον Ιμπάκα τα projection έδιναν 30 και είναι τώρα στο 33 όχι και πολύ μεγάλη διαφορά αν συνυπολογίσεις ότι έφυγε ο Harden άρα παίρνει κάποιες προσπάθειες παραπάνω . Για τον Γουεστ όντως είναι πολύ παραπάνω από το ταβάνι του αλλά αφού ο Χίμπερτ δεν παίζει και ο Granger είναι εκτός , τι να κάνει να μην βάζει ούτε αυτός ; Άλλωστε μην παραπονιέσαι έχεις τον Νοα που από το περσινό 29 είναι στο 39 wink.gif Και δεν αναφέρω τους Lilard και Seraphin που σου έχουν δώσει ανέλπιστους πόντους με τον Λίλαρντ να αποδεικνύεται χρυσάφι. 217 πόντοι για τον ψηλό των γουίζαρντ και 1200 (!!!!!!) για τον ρούκι . Πλάκα κάνεις ;;;; :Ρ
Τον Ντερόζαν τον πήρε με ανταλλαγή οπότε δεν είναι κάποια έκπληξη, έκανε ήδη τα νούμερα του . Για τον Πιρς έχεις δίκιο ,του άνοιξε γενικότερα και του Ανέστη και του Πιρς tongue.gif tongue.gif
Ξεφορτώθηκες πολύ καλά τους Ζίμπο και Μο και απαλλάχτηκες από μια ομάδα που βασίζονταν σε τραυματίες. ! Οπότε χωρίς ίχνος κακόβουλης κριτικής σου λέω ότι περίπατο δεν θα έκανες με αυτούς τους παίκτες ! ! !
Επίσης και στην άλλη τη λίγκα ο πρώτος έχει 8 παίκτες άνω των 30 και κανέναν από τους Ντουραντ και Λεμπρον !
Pierce
Να ξεκινήσω από το τέλος.
Έχει τον....Κόμπε όμως που παίζει στα ίδια με τους άλλους 2, τον Ιμπάκα πάλι(!!) , έναν σεληνιασμένο Μπατίμ, τον Γιάνγκ να την έχει δεί Ιγκουαντάλα και κάποιον Κρόφορντ που παίζει στα νούμερα του Ντερόν! Αυτοί και αν έχουν ξεφτυλίσει τα ταβάνια τους.

Για τον Νοά με κάνεις να τα ξαναγράψω, τον έχω 4η χρονιά, πέρσι μετά τον τραυματισμό του ήταν στο 35, μέχρι τότε απλά περιφερόταν στο παρκέ. Φέτος χωρίς ρόουζ, αφού ξέρει και να πασάρει ήταν λογικό να είναι τουλάχιστον εκεί που είναι. Ο Σεραφέν έχει ΜΟ 19.8 που βλέπεις το ανέλπιστο δεν μπορώ να καταλάβω, ενώ είπαμε ότι ο λιλάρντ αποδίδει πολύ καλά. Ο Ντίρκ τι σχέση αν είναι ευπαθής στους τραυματισμούς, με το αν αποδίδει καλά αυτή τη στιγμή ή όχι; Ο Ζακ επιμένεις ότι χτυπάει εύκολα ενώ οι 2 σεζόν του πριν την περσινή ηταν στα 80 παιχνίδια. Καλά για τον Τσόνσι δε το συζητώ από το 2000 μέχρι πέρσι που χτύπησε όλες του οι σεζόν ήταν στα 70+ παιχνίδια, απέχει πολύ από αυτόν τον χαρακτηρισμό. Τον Μο τον έδωσα στο 31 δεν νομίζω ότι βασιζόμουν ιδιαίτερα σε αυτόν.
SteveNashidis
Από το τέλος ξεκινάω και εγώ .

Δεν βασίστηκες στον Μο σε ένα παίκτη που σου έδωσε 736 πόντους ;;Απορίας άξιο ..
Ο Σεραφιν είναι στο 19.8 αλλά όσο τον είχες στην αρχή μέσα σου έδινε 40αρια και μάλιστα τον είχες αφήσει πάγκο μια φορά και συνέχισε το καλό σκορ και είχες νευριάσει(το γραψες και σαν ποστ αν θυμαμαι καλα)
Συμφωνώ με αυτό που λες , είναι παίκτες με γεμάτες χρονιές αλλα θεωρώ ότι δεν πρέπει να βασιστούμε σε αυτό .Οι παίκτες μεγαλώνουν και περνάνε τραυματισμούς που δεν τους ξεπερνάνε .Πολλά παραδείγματα παικτών υπάρχουν που μετά από ένα δύσκολο τραυματισμό χάθηκαν ή στις επόμενες χρονιές εμφάνιζαν άλλα προβλήματα ή ξαναχτυπούσαν στο ίδιο ευπαθές σημείο.
Οι μπίλαπς και Ζίμπο έχασαν πέρσι ολόκληρη τη χρονιά με δύσκολους τραυματισμούς ,δεν είναι και νέοι , 36 πρώτος , 31 ο δεύτερος .Και ναι όντως , τον Ζακ τον φοβάμαι πολύ από τους τραυματισμούς είτε να χάνει παιχνίδια λόγω του χαρακτήρα του.
O Dirk επειδή είναι ευπαθής στους τραυματισμούς και με τον τραυματισμό που είχε τώρα δεν παίζει ακόμα καλά .Δεν έχει αποκτήσει την αγωνιστική φόρμα που πρέπει .Το παράλογο που είναι ;
Αφού χρησιμοποιείς αυτήν την λογική σύγκρισης για τις 2 χρονιές του Νόα , τότε πρέπει να κάνεις την ίδια ανάλυση για τον Γουέστ (Γιάννη μπορείς να μας βοηθήσεις εσύ μιας και βλέπεις Pacers ) . Πιστεύω ότι ειναι λογικά τα νούμερα του Γουεστ και γενικότερα ότι δεν είσαι αδικημένος από το Fantasy και τους παίκτες σου .

Άλλα παιδιά έχουν αδικηθεί όπως αυτοί που έχουν Bynum , Gordon , Budinger , Glen Davis, Ηibert , Ilyasova , εγώ με την γρήγορη απώλεια του Rush (που με την εικόνα του Γκόλτεν Στέιτ θα είχε πολύ καλούς αριθμούς) και τον Irving που βγήκε εκτός για περισσότερο από ένα μηνα και λίγο λιγότερο αυτοί που έχουν Rose και Wall !
klow13
bynum,hibbert,ilyasova ακουσα..ναι,και τις 3 παλτουδιες εγω τις εχω!
Nuntius
QUOTE (pierce21 @ Jan 5 2013, 14:28 ) *
και τον Γουεστ από το περσινό 27 να είναι στο 34;


Πέρυσι, ήταν η πρώτη χρονιά του West μετά την ρήξη χιαστού. Οι περισσότεροι μπασκετμπολίστες που έχουν περάσει αυτό τον τραυματισμό επιστρέφουν στο 100% την 2η σεζόν μετά τον τραυματισμό.

Επίσης, λόγω της έλλειψης του Granger ο West είναι ο πιο σταθερός scorer της Indiana. Η άνοδος του είναι απολύτως αναμενόμενη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.