Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague Bforum.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
teopt13
Πάμε ρε Σπένσερ παιχταρά!!! smiley.gif smiley.gif
jasonick
Ψάχνω SG-SF και δίνω Faried.
teopt13
Αναζητείται ο γουρλομάτης που μου γκαντέμιασε την ομάδα!!Τόση κοκκινίλα δεν έχω ξαναδεί φέτος!Πάμε ρε παιδιά, σφίξτε τα δόντια!!!
SteveNashidis
....δώστε πίσω τον Ιρβινγκ στο Γιώργο . . .
Είναι νούμερο 1 draft pick !!!

Pierce κάνε κάτι !!Είναι κρίμα..... sad-smiley-009.gif

Τeam noob πονάμε μαζί σου. Αrizona πληγωμένοι-Fighters
SteveNashidis


Μας γ@μησες ..έχω martin μέσα.... tongue.gif
massey
Τι λογικη εχει η ανταλλαγη Wade με Brewer?
teopt13
QUOTE(massey @ Apr 8 2013, 17:44 ) *
Τι λογικη εχει η ανταλλαγη Wade με Brewer?

Η λογικη ειναι η εξης.Αν ο wade παιξει 4 απο τα 6 ματς του χανω το trade.ο παιχτης δεν ειναι out αλλα εγω δεν θελω να ρισκαρω να μην παιξει καθολου.προτιμω μια σιγουρη λυση και ας γυρισει ο wade.Απο την αλλη θελω να μου εξηγησει καποιος την λογικη του trade μεταξυ PCB SCW..
Pierce
Έδωσα 3 παίκτες στο 35 με 6-4-4 και πήρα 2 παίκτες, έναν στο 35 και έναν στο 38 με 12 παιχνίδια συνολικά. Αν ο Νέλσον γυρίσει, βγαίνω χαμένος, όπως εσύ με τον wade. Και από την άλλη μπορεί να θέλει να τον χρησιμοποιήσει και ο Κουτς, με την σειρά του σε κάποιο trade,αν δεν τον βάλει βασικό.
teopt13
Με την διαφορα οτι ο πρωτος δεν εχει τιποτα να κερδισει.Επισης αν παιξει ο Νελσον βαλε κατω τα νουμερα και πες μου ποσο χαμενος βγαινεις,ενω αν δεν παιξει ποσο κερδιζεις..μιλαμε για ανταλλαγη που μονο εσυ μπορεις να βγεις κερδισμενος,ενω ο κουτς ως αδιαφορος σου κανει δωρο..
Pierce
Αν αυτό θεωρείς, έχεις κάθε δικαίωμα. Έχετε τη δυνατότητα μέχρι να κλειδώσουν τα rosters να βάλετε τα veto σας. Είχα κάνει 6 προτάσεις, ο Γιάννης απάντησε πρώτος. Το σκεπτικό σου μπάζει πάντως, αφού αν ήταν 7ος πχ ο Γιάννης δεν θα έτρεχε κάστανο που το έκανε, ενώ τώρα δεν είναι καλό το trade.

Λοιπόν επειδή δε γουστάρω, να υπάρχει καμία σκιά , το πήρα πίσω το trade.
teopt13
QUOTE(pierce21 @ Apr 8 2013, 21:10 ) *
Αν αυτό θεωρείς, έχεις κάθε δικαίωμα. Έχετε τη δυνατότητα μέχρι να κλειδώσουν τα rosters να βάλετε τα veto σας. Είχα κάνει 6 προτάσεις, ο Γιάννης απάντησε πρώτος. Το σκεπτικό σου μπάζει πάντως, αφού αν ήταν 7ος πχ ο Γιάννης δεν θα έτρεχε κάστανο που το έκανε, ενώ τώρα δεν είναι καλό το trade.

Οκ ασε οτι ειναι αδιαφορος.εκανε ενα trade που δε γινεται να κερδισει.τον νελσον τον εχει εκτος.βρες μου τροπο να βγει κερδισμενος και παω πασο.
Pierce
Σου εξήγησα, για να τον πακετάρει αλλού , αν τελικώς δεν τον έβαζε μέσα. Anyway , δεν έχει σημασία πλέον.
SteveNashidis
Με το που κλείδωσαν τα ρόστερ εμφανίστηκαν 5 DTD ! Και μάλιστα οι 4 πιθανώς να μην παίξουν ....

24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
jasonick


Stop hating biatches! cool.gif
duncan21
QUOTE(jasonick @ Apr 10 2013, 21:59 ) *


Stop hating biatches! cool.gif

Where is The Custodian?Μέτρια ομάδα...
jasonick
Δεν τον έβρισκα. tongue.gif
Επίσης μόνο και μόνο ο Eduardoς ο Najeraς περνάει σε awesomeness όλη σου την ομάδα.
SteveNashidis
[7/4/2013 5:40:28 μμ] jasonick21: ase re m****a
[7/4/2013 5:40:38 μμ] jasonick21: exw valei stous agaphmenous paiktes fetos ton rondo
[7/4/2013 5:40:41 μμ] jasonick21: eksw olh th xronia
[7/4/2013 5:40:53 μμ] jasonick21: vazw ton gallinari eksw k autos
[7/4/2013 5:40:56 μμ] Steve Nashidis: xaxaxa
[7/4/2013 5:41:06 μμ] jasonick21: tha valw agaphmeno paikth kobe k agaphmenh omada lakers

Η πραγματική αλήθεια....

(και ο Λεμπρον αναφέρθηκε πρόσφατα .... 24.gif 24.gif 24.gif )
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Apr 15 2013, 18:09 ) *
[7/4/2013 5:40:28 μμ] jasonick21: ase re m****a
[7/4/2013 5:40:38 μμ] jasonick21: exw valei stous agaphmenous paiktes fetos ton rondo
[7/4/2013 5:40:41 μμ] jasonick21: eksw olh th xronia
[7/4/2013 5:40:53 μμ] jasonick21: vazw ton gallinari eksw k autos
[7/4/2013 5:40:56 μμ] Steve Nashidis: xaxaxa
[7/4/2013 5:41:06 μμ] jasonick21: tha valw agaphmeno paikth kobe k agaphmenh omada lakers

Η πραγματική αλήθεια....

(και ο Λεμπρον αναφέρθηκε πρόσφατα .... 24.gif 24.gif 24.gif )



Πες του να βαλει το Λεμπρον χτες! smiley.gif
duncan21
1. PatrasCity Beards (duncan21) 24868.8

2. Santa Cruz Warriors (Pierce) 23710.3

3. The SiDreamTeam (massey) 23461

4. Queens Kings (teopt13-1908) 23448.8

5. Cascadia Wolves (Nuntius) 22852

6. in lebron we trust UFOs (kudelin8) 22741.3

7. Anw pefki Warriors (klow13) 22431.5

8. Team Ntopa (jorge29) 21740.3

9. Manhattan's Webslingers (Knickerbocker) 21626

10. Heaven Pancakes (Johnaros) 21590.5

11. Team Ivey (jasonick) 21350.8

12. Arizona Fighters (Voyager) 19710.5

13. Brock Lesnar (HLR CENATION) 19099

14. newbie team (giorgos14) 19075.5

15. Russell Legends (merlin1) 17089.3

Ας γράψω και 2 λογάκια για τη μοναδική εμπειρία που αποκόμισα συμμετέχοντας στη φετινή DLeague.H αλήθεια είναι ότι περίμενα πολύ πιο εύκολη την επικράτηση μου και κατά συνέπεια είμαι κάπως απογοητευμένος αυτή τη στιγμή.Θεωρώ ότι έκανα μια μέτρια σεζόν ως manager,είχα πάρα πολλούς τραυματισμούς στο ξεκίνημα αλλά η ομάδα μου είχε μια υποφερτή (σχετικά) απόδοση στη συνέχεια κατακτώντας με δυσκολία την πρώτη θέση.Επίσης,θα προτιμήσω να μην αναφερθώ στους χαρακτηρισμούς που δέχτηκα κατά τη διάρκεια της σεζόν,κακίες δεν κρατάω.Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια.
klow13
εγιναν τοσες πολλες αλλαγες στην ομαδα απο την αρχη της σεζον μεχρι το τελος που δεν ξερω τι να γραψω στην ανασκοπηση.το ντραφτ ηταν΄

νο7 Andrew Bynum:μακραν το μεγαλυτερο steal του ντραφτ,με συντονισμενες κινησεις τον εκανα warrior και με δικαιωσε απολυτα.

νο24 Rudy Gay:τον πιστευα πολυ,δεν δικαιωσε τις προσδοκιες αλλα τουλαχιστον τον εδωσα οταν ηταν ακομα στο 36-37.

νο37 Brandon Jennings:μακραν ο ηγετης της ομαδας τον πρωτο καιρο,σταθερα στο 40+ κραταγε την ομαδα μονος του.

νο54 Εrsan Ilyasova:παμε παρακατω

νο67 Κlay Thompson:ξεκινησε νωθρα,αλλα 1.1.5 μηνα επαιζε σταθερα γυρω στο 35 δικαιωνοντας με για την επιλογη του

νο84 Jeremy Lin:μακραν ο MVP της ομαδας,οχι γιατι επαιξε τρομερα(αν και πολυ καλος για 6ο γυρο).αλλα κυριως γιατι ηταν ο μονος στην ομαδα που δεν εχασε ουτε ενα ματς.επισης ο μοναδικος που εμεινε στο ροστερ μεχρι τελους.

νο97¨Shawn Marion:μαρεσε σαν επιλογη αλλα με συνεχομενους τραυματισμους στην αρχη της σεζον επαιζε πολυ μετρια,δεν ειχα την καταλληλη υπομονη μαζι του και τον εδωσα σε χαμηλη τιμη εν τελει.

no114:Kris Humphries:autopick αυτος μιας και δεν προλαβα να διαλεξω παικτη εγκαιρως..μονο σαν autopick θα μπορουσε να γινει draft ο σαπιος.

no127:Gerald Henderson:τιμιος

νο144 Byron Mullens:λατρεια,ο μοναδικος μου σεντερ για παρα πολυ καιρο,επαιζε στο 30 για μεγαλο διαστημα,εφυγε οταν αρχισε να πεφτει.

νο157 Chandler Parsons:μεγαλος

νο174 Jerryd Bayless

no187 Patrick Patterson:βοηθησε πριν τον τραυματισμο του

νο204 Rodrick Beaubois

δεν εκανα καποιο μεγαλο steal απο την fa,μονο τον beal τον οποιο ομως τον dropara σχετικα γρηγορα πριν αρχισει τα μεγαλα ματς οποτε δεν κερδισα κατι

οι ανταλλαγες απο την αλλη πηγαν πολυ καλα,κερδισα τις περισσοτερες απο αυτες και μετα τον γεναρη η ομαδα ηταν πολυ καλυτερη και συνεχιζεται να ενισχυεται μεσω trade.

ενα ροστερ που ειχε σχηματιστει γυρω στον φεβροαριο και μαρεσε ηταν parker jr smith iguodala boozer hibbert lin deng parsons dragic knight harris.μετα βασιζομενος στα update οτι γυρνα μετα το all star break o bynum εκανα ενα trade 3-2 για bryant για να αδειασω χωρο και να βασιστω σε μια εννιαδα για ενα καλο run.για αλλη μια φορα ο bynum πηρε την ομαδα στις πλατες του

το τελικο ροστερ της ομαδας ηταν

Τony Parker
Kobe Bryant
Andre Iguodala
Paul Millsap
Emeka Okafor
Jeremy Lin
Luol Deng
Jeff Green
Josh Smith

ειδικη μνεια στους τραυματισμους που πραγματικα με Γ@@@ΣΑΝ αφου επεφταν ολοι κατω σαν τα κοτοπουλα με συνεπεια να εχω και απειρα πραγματικα missed match αλλα και βασικους παικτες out για πολυ καιρο.
ετσι δεν μπορεσα να διεκδικησω μια καλυτερη θεση απο την εβδομη και δεν μπορεσα να πετυχω τον στοχο της ομαδας,δηλαδη να τερματισω πανω απο τα ufos,στοχος που υπο κανονικες συνθηκες θα ειχε επιτευχθει σβηστα.δεν πειραζει,του χρονου..
jasonick
DRAFT
5. Deron
Μας απογοήτευσε ο Deron. Μέχρι να φύγει από την ομάδα έπαιζε στο 38 και από τότε απογειώθηκε. Έπρεπε να πάρουμε το χελονωνιντζάκι εν τέλει.

26. Lee
Ο captain της ομάδας. Είναι ο λόγος για τον οποίο δεν βγήκαμε τελευταίοι και είχαμε χαλαρά της φάπας, τους αντιπαθέστατους Arizona Fighters. Έκανε απίστευτο ξεκίνημα και έδινε σταθερά σκορ μέχρι το τέλος. Πραγματικά απίστευτος ψωλαράς.

35. Hibbert
ΣΤΕΙΛΤΟΝΑ ΓΙΑ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ.

56. Deng
Δεν είχαμε παράπονο από τον Αγγλοσουδανό. Τίμιος.

65. Gordon
Πότε ο Γιάννης δεν μπορεί πότε ο κώλος του πονεί.

86. Walker
Steal στο 86. Ακόμα πιο steal είναι αυτά που μας έδωσαν για να τον πάρουνε. tongue.gif

95. Favors
Ρισκάραμε αφού κάθε λογικός άνθρωπος που θα ήταν gm στους Jazz θα έδινε Millsap ή Big Al.

116. Thomas Robinson
....

125. Wilson Chandler
Είχε τραυματισμούς και ήταν ασταθής αλλά στο τέλος μας βοήθησε.

146. Jeff Green
Άσε μας ρε Rondo. Τραυματίζεσαι μόλις ρίξαμε στους FA το παλτό και δεν έπιανε ποτέ πάνω από 22. Έτσι αντί Iveyακή παράγκα για άλλη μια φορά, αλλά δεν τα λέτε δεν τα γράφετε.

155. Jack
Άμα κόβει το μάτι του GM. cool.gif

176. Brooks
Ήταν εκτός rotation για να παίζει ο Stackhouse. Γεια σου ρε Avery. icon_drunk.gif

185. Vuce
Άμα κόβει το μάτι του GM. #2

206. Tyrus Thomas
Είχε τραυματισμούς και δεν έπαιξε. Περιμένουμε με ανυπομονησία (και) την επόμενη χρονιά για το breakout του.





TRADES

Γελάει ο κόσμος με την αμπαλοσύνη μας στα trades. Κάναμε τον Isiah Thomas να μοιάζει San Presti.

IVEY traded Kemba Walker, Cha PG to SIDR
SIDR traded Vince Carter, Dal SG to IVEY
SIDR traded Alonzo Gee, Cle SF to IVEY

Αργότερα κάναμε drop τον Carter για τον Singler (!).

APEW traded Rudy Gay, Tor SF to IVEY
APEW traded Shawn Marion, Dal SF to IVEY
IVEY traded Luol Deng, Chi SF to APEW
IVEY traded Roy Hibbert, Ind C to APEW

Το λες οκ.


MWBS traded Tyreke Evans, Sac PG to IVEY
MWBS traded Ramon Sessions*, Cha PG to IVEY
IVEY traded Rudy Gay, Tor SF to MWBS
IVEY traded Bradley Beal*, Wsh SG to MWBS

Βγήκαμε χαμένοι σε νορμάλ επίπεδα.

IRA traded Marcus Thornton, Sac SG to IVEY
IVEY traded Alonzo Gee, Cle SF to IRA

Θεωρητικά κερδισμένος, αλλά ο Thornton έδινε 15άρια μέχρι που τον ρίξαμε στους FA και θυμήθηκε ότι είναι παικταράς.

NOOB traded Kenneth Faried, Den PF to IVEY
IVEY traded Derrick Favors, Uta PF to NOOB
IVEY traded Ramon Sessions*, Cha PG to NOOB

Νορμάλ.


CAKE traded Chris Bosh, Mia PF to IVEY
IVEY traded Jarrett Jack, GS PG to CAKE
IVEY traded Nikola Vucevic, Orl PF to CAKE

Από τις απογοητεύσεις της χρονιάς ο Bosh.

PCB traded Josh Smith, Atl PF to IVEY
IVEY traded Deron Williams, Bkn PG to PCB

Μετά το all star που έπαιζε με νέφτι στον κώλο μπασκετάρα ο Deron.


Btw, κάτι πάθαμε προς το τέλος και κάναμε καλά trade. Ίσως επειδή από εκείνη τη στιγμή, μέχρι να δεχτούμε trade μελετούσαμε όλα τα διαθέσιμα στοιχεία καμιά πενηνταριά φορές (όποιος καεί με το χυλό φυσάει και το γιαούρτι) π.χ αγώνες, εντός έδρας αγώνες, τραυματισμούς, ζώδιο κλπ.

SCW traded Jrue Holiday, Phi PG to IVEY
SCW traded Ricky Rubio, Min PG to IVEY
IVEY traded Josh Smith, Atl PF to SCW
IVEY traded Chris Bosh, Mia PF to SCW

Ε όχι, μπράβο μου (γκουχανκαιαρχικάήθελαKlayαντίγιαΡιρίκιγκο
χ tongue.gif).

IVEY traded Tyreke Evans, Sac PG to CW
CW traded Goran Dragic, Pho PG to IVEY

Μεγάλος Dragicαρος στο τέλος.

IVEY traded Deron Williams, Bkn PG to SCW
SCW traded Dirk Nowitzki, Dal PF to IVEY
SCW traded Greg Monroe, Det C to IVEY

IVEY traded Jrue Holiday, Phi PG to PCB
IVEY traded Ricky Rubio, Min PG to PCB
PCB traded Deron Williams, Bkn PG to IVEY
PCB traded Kyrie Irving, Cle PG to IVEY


Οι FA μας βοήθησαν επίσης. Άξιοι αναφοράς Shved, McRoberts, Ed Davis, Wright, Beal.

Τώρα που βλέπω τα πράγματα από την αρχή απορώ πως δεν βγήκα τελευταίος και με διαφορά κιόλας και τερμάτισα 11ος με μικρή απόσταση από την 9η.

Και για του χρόνου ένα έχω να πω για την ομάδα μου και για τους αγαπητούς αντιπάλους.
ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΤΣΑΠΟΥ ΝΙΚΗ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΤΩΝ ΚΑΦΕΝΕΙΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΣΑΣ.


sacarame
QUOTE(Voyager @ Jul 23 2013, 23:43 ) *
....θα κλείσετε τη συμφωνία ή θα στείλουμε τον spysta ?? cool.gif cool.gif cool.gif



Φιρί φιρί το πας εσύ να σας τον στείλουμε στην d-league.... Να δω τοτε τι θα λες... tongue.gif
spysta
QUOTE(sacarame @ Jul 23 2013, 20:46 ) *
Φιρί φιρί το πας εσύ να σας τον στείλουμε στην d-league.... Να δω τοτε τι θα λες... tongue.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
giorgos14
QUOTE(sacarame @ Jul 23 2013, 21:46 ) *
Φιρί φιρί το πας εσύ να σας τον στείλουμε στην d-league.... Να δω τοτε τι θα λες... tongue.gif


ειχαμε μερικους κλωνους,δεν θα αντεξουμε και το πρωτοτυπο.Ρωτα και τον Ντανκαν,αν και αυτος την κανει επισημα προς τα πανω laugh.gif
spysta
ο spysta δεν χαρακτηριζεται απο ''ανισορροπα κλεψιμεικα trades ''
ο spysta χαρακτηριζεται απο ''σουπερ ντουπερ trades,απυθμενης γνωσης και διορατικοτητας, οταν οι αλλοι κοιμουνται''


ναι.ο spysta μιλαει στο τριτο προσωπο. και στο τεταρτο.
cool.gif cool.gif cool.gif




ΥΓ.Νταααααααααααξει
Knickerbocker
Ελα να ζεσταινόμαστε!!!

ps:ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που άρχισε να σκέφτεται draft picks κλπ
SteveNashidis
QUOTE(sacarame @ Jul 23 2013, 23:46 ) *
Φιρί φιρί το πας εσύ να σας τον στείλουμε στην d-league.... Να δω τοτε τι θα λες... tongue.gif


ας ερθει μπας και αποκτήσουν οι υπόλοιποι ενδιαφέρον .. για τη δεύτερη θέση cool.gif

Υ.Γ. Ο πρώτος θα είναι αυτός...


banana.gif
jasonick
Ισχύει ότι όποιος draftάρει Antic ξεκινάει αυτόματα με +1000 πόντους; unsure.gif
giorgos14
QUOTE(Knickerbocker @ Jul 24 2013, 15:33 ) *
Ελα να ζεσταινόμαστε!!!

ps:ελπίζω να μην είμαι ο μόνος που άρχισε να σκέφτεται draft picks κλπ



εννοειται πως οχι.. tongue.gif

περο,αντετοκουμπο και καλαθης θα αποτελουν το κορμο που θα στηριχθει η newbie team next year...
massey
Θα παιξουμε φετος? dry.gif
sacarame
QUOTE(massey @ Sep 18 2013, 19:48 ) *
Θα παιξουμε φετος? dry.gif



Όλα θα γίνουν. Να αναμένετε ανακοίνωση από τον κομμισιονερ σύντομα. Είναι λίγο μπίζυ, αλλά θα το μοντάρει...
massey
QUOTE(sacarame @ Sep 18 2013, 19:55 ) *
Όλα θα γίνουν. Να αναμένετε ανακοίνωση από τον κομμισιονερ σύντομα. Είναι λίγο μπίζυ, αλλά θα το μοντάρει...

wav.gif
spysta
ειμαι OPEN-αvaιλαβle σε προτασεις για co owner σε ομαδα here στην D leauge !!!!!!! (τι σοβαρα ???? w00t.gif OMG !!)
ΝΑΙ φιλτατοι !! ΝΑΙ !!!λετς γκετ ιτ ον !!! thumbsup.gif

οποιος λατρεμενος συμφορουμιτης ψηνεται μπορει να μου το πει ..
και φυυυυγαμε για τεεεελικοοοοοο γκοοοοολ τριποντο καρφωματαρα κυπελλοοοο πρωταθλημαααα !!
wav.gif


αγαπημενε σλουρπ συμφορουμιτη ελα να μοιραστουμε μπασκετ trades αγαπη και γνωσεις για μια ΤΟΠ ομαδα.
--> http://abovethelaw.com/wp-content/uploads/...e-young-man.jpg


(ετσι για να την σπασουμε και στο κομισιονερ που μου τη σπαει. χα! )


ΥΓ. και αμισθι μαλιστα !!
Pierce


seriously, ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ THREAD ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ POST.

όποιος του δώσει θέση, έχει φάει delete η ομάδα του.
Magnus92
Σιγα, σκιαχτηκαμε ....

Εγω ελεγα να συμμετασχω για πρωτη φορα σε φαντασυ.... Δυστυχως δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο....
Οποτε ποια επιλογη μενει ;
spysta
κομισιονεεεεεεερ

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.