Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague Bforum.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
duncan21
Kι εγώ πιστεύω ότι ο Milicic μπορεί να κάνει αριθμούς 18-10-3-3 στο nba αλλά δεν πείθω κανέναν.Aπό πλευράς ταλέντου μπορεί να πείσω κάποιον αλλά όσον αφορά τα υπόλοιπα(mentality,διάρκεια κτλ) κανέναν.Να λαμβάνετε τα πάντα υπόψιν σας σ' ένα trade.

Ή όπως είπε κι ο Άρης:"Νταξ και εγω πιστευω πως θα τελειωσω την Aσοεε και θα μου δωσουν θεση διδακτωρα κατευθειαν στο Στανφορντ tongue.gif "

Δεν έχω καμιά διάθεση να ειρωνευτώ κανέναν smile.gif .
Nuntius
QUOTE (duncan21 @ Nov 6 2012, 01:23 ) *
Kι εγώ πιστεύω ότι ο Milicic μπορεί να κάνει αριθμούς 18-10-3-3 στο nba αλλά δεν πείθω κανέναν.Aπό πλευράς ταλέντου μπορεί να πείσω κάποιον αλλά όσον αφορά τα υπόλοιπα(mentality,διάρκεια κτλ) κανέναν.Να λαμβάνετε τα πάντα υπόψιν σας σ' ένα trade.


Ακριβώς λόγω mentality τον πιστεύω τον Valanciunas wink.gif

Προσωπικά, πιστεύω πως οι Raptors φέτος θα παλέψουν για την 8η θέση στην Ανατολή λόγω Lowry και Valanciunas.

Time will tell smile.gif
duncan21
Αχ δε διαβάζεις τι γράφω.Να λαμβάνετε τα πάντα υπόψιν σας σ' ένα trade.

Έχει πείσει κανέναν ο Valanciunas για double-double μέχρι στιγμής blink.gif ?Αν κάνει double-double o Valanciunas φέτος υπόσχομαι να μη ξαναγράψω (τις μαλακίες μου) στο φόρουμ μέχρι τις 31/12/2013.Aυτά.
j-kidd13
Βαλανσιουνας με Ραιαν Αντερσον????
Ε νταξει.......Απλα καμια λογικη....Τελος...tongue.gif
jasonick
Τον Λιθουανό τον βλέπω να κάνει κάτι σε στυλ 7-7-1, ενώ από την άλλη ο Anderson είναι ερωτηματικό. Χωρίς Howard δεν θα μπορεί να επαναλάβει την περσινή του χρονιά, το θέμα είναι πόσο θα πέσει αλλά ένα 12-6 το έχει πιστεύω με 42 % στην χειρότερη.
Δεν το θεωρώ σκανδαλώδες το trade αλλά δεν θα διαφωνούσα και με το βέτο.
baskethood
QUOTE (duncan21 @ Nov 6 2012, 01:40 ) *
Έχει πείσει κανέναν ο Valanciunas για double-double μέχρι στιγμής blink.gif ?Αν κάνει double-double o Valanciunas φέτος υπόσχομαι να μη ξαναγράψω (τις μαλακίες μου) στο φόρουμ μέχρι τις 31/12/2013.Aυτά.

Σόρρυ για την παρέμβαση smile.gif Προς επίρρωση των όσων λες:
Για να κάνει ο dd φέτος ο Valanciunas, με βάση την τωρινή του παραγωγικότητα (η οποία δύσκολα θα αλλάξει δεδομένων των συνθηκών-rookie chances/touches), θα χρειαστεί περίπου 33 με 34 λεπτά. Κάτι τέτοιο είναι απίθανο να συμβεί εκτός και αν υπάρξει πληθώρα τραυματισμών στην frontcourt.
Είναι νωρίς και το δείγμα είναι μικρό αλλά δε νομίζω να πιστεύει κανείς ότι ο συγκεκριμένος θα μπορέσει από την πρώτη του χρονιά να πάρει τέτοιο χρόνο συμμετοχής.
Συμφωνώ ότι είναι παίκτης double double...αλλά από του χρόνου tongue.gif
duncan21
QUOTE(baskethood @ Nov 6 2012, 01:45 ) *
Σόρρυ για την παρέμβαση smile.gif Προς επίρρωση των όσων λες:
Για να κάνει ο dd φέτος ο Valanciunas, με βάση την τωρινή του παραγωγικότητα (η οποία δύσκολα θα αλλάξει δεδομένων των συνθηκών-rookie chances/touches), θα χρειαστεί περίπου 33 με 34 λεπτά. Κάτι τέτοιο είναι απίθανο να συμβεί εκτός και αν υπάρξει πληθώρα τραυματισμών στην frontcourt.
Είναι νωρίς και το δείγμα είναι μικρό αλλά δε νομίζω να πιστεύει κανείς ότι ο συγκεκριμένος θα μπορέσει από την πρώτη του χρονιά να πάρει τέτοιο χρόνο συμμετοχής.
Συμφωνώ ότι είναι παίκτης double double...αλλά από του χρόνου tongue.gif

+3124242432432.Αυτό προσπαθώ να πω εδώ και πολύ ώρα!Και ο χρόνος συμμετοχής είναι ένας απ' τους παράγοντες!Απλά μου φαίνεται τελείως αυτονόητο για να κάτσω να το αναλύσω κιόλας! peace.gif

Nuntius
QUOTE (baskethood @ Nov 6 2012, 01:45 ) *
Σόρρυ για την παρέμβαση smile.gif Προς επίρρωση των όσων λες:
Για να κάνει ο dd φέτος ο Valanciunas, με βάση την τωρινή του παραγωγικότητα (η οποία δύσκολα θα αλλάξει δεδομένων των συνθηκών-rookie chances/touches), θα χρειαστεί περίπου 33 με 34 λεπτά. Κάτι τέτοιο είναι απίθανο να συμβεί εκτός και αν υπάρξει πληθώρα τραυματισμών στην frontcourt.
Είναι νωρίς και το δείγμα είναι μικρό αλλά δε νομίζω να πιστεύει κανείς ότι ο συγκεκριμένος θα μπορέσει από την πρώτη του χρονιά να πάρει τέτοιο χρόνο συμμετοχής.
Συμφωνώ ότι είναι παίκτης double double...αλλά από του χρόνου tongue.gif


Μέχρι στιγμής ο Valanciunas έχει ξεκινήσει βασικός και στους 3 αγώνες των Raptors. Ο Bargnani ξεκινάει δίπλα του στο 4 και χρησιμοποιείται ελάχιστα στο 5 πια. Επίσης, είναι μπροστά από τον Aaron Gray στο depth chart.

Ο μοναδικός αγώνας στον οποίο περιορίστηκε ο χρόνος συμμετοχής του Val ήταν ο 2ος στον οποίον ο Ed Davis και ο Amir Johnson σκόραραν πάνω από 10 πόντους έκαστος ενώ ταυτόχρονα ο Val ήταν άστοχος.

Στον πρώτο αγώνα, ο Valanciunas είχε double - double (12 - 10) σε 23 λεπτά. 23 λεπτά έπαιξε και στον 3ο αγώνα αν και ήταν σχετικά κακός.

Ο ανταγωνισμός του Valanciunas είναι ο Ed Davis και ο Amir Johnson, οι οποίοι είναι και οι δύο 4άρια. Ο Gray δεν λαμβάνει τόσο μεγάλο χρόνο συμμετοχής συνήθως.

Βασικά, πιστεύω πως ο Val αν και rookie θα παίξει αρκετά μέσα στην season και θα καταφέρει να βγάλει πολύ καλούς μέσους όρους. Θεωρώ πως τον ευνοεί το rotation του Toronto. Το ίδιο όπως φαίνεται θα συμβεί και με τον Lillard στο Portland. Κι αυτός rookie είναι wink.gif
baskethood
QUOTE (Nuntius @ Nov 6 2012, 02:04 ) *
Μέχρι στιγμής ο Valanciunas έχει ξεκινήσει βασικός και στους 3 αγώνες των Raptors. Ο Bargnani ξεκινάει δίπλα του στο 4 και χρησιμοποιείται ελάχιστα στο 5 πια. Επίσης, είναι μπροστά από τον Aaron Gray στο depth chart.

Ο μοναδικός αγώνας στον οποίο περιορίστηκε ο χρόνος συμμετοχής του Val ήταν ο 2ος στον οποίον ο Ed Davis και ο Amir Johnson σκόραραν πάνω από 10 πόντους έκαστος ενώ ταυτόχρονα ο Val ήταν άστοχος.

Στον πρώτο αγώνα, ο Valanciunas είχε double - double (12 - 10) σε 23 λεπτά. 23 λεπτά έπαιξε και στον 3ο αγώνα αν και ήταν σχετικά κακός.

Ο ανταγωνισμός του Valanciunas είναι ο Ed Davis και ο Amir Johnson, οι οποίοι είναι και οι δύο 4άρια. Ο Gray δεν λαμβάνει τόσο μεγάλο χρόνο συμμετοχής συνήθως.

Βασικά, πιστεύω πως ο Val αν και rookie θα παίξει αρκετά μέσα στην season και θα καταφέρει να βγάλει πολύ καλούς μέσους όρους. Θεωρώ πως τον ευνοεί το rotation του Toronto. Το ίδιο όπως φαίνεται θα συμβεί και με τον Lillard στο Portland. Κι αυτός rookie είναι wink.gif

Άντε και να πούμε ότι συμφωνώ (που διαφωνώ δηλαδή) για την συντόμευση της κουβέντας. Να δεχτώ ότι ο Λιθουανός θα μπει στο club των 9 παικτών που είχαν πάνω από 33 λεπτά (γιατί τόσα χρειάζεται για να φτάσει το dd, εκτός και αν κάνει τεράστιο άλμα παραγωγικότητας) από τη rookie season τους (τε τελευταία τέσσερα χρόνια), παίκτες όπως Wall, Griffin, Tyreke, Rose , Gordon κλπ. Μεγάλο ερώτημα για ένα τέτοιο trade είναι το πότε θα συμβεί αυτό.
Πότε δηλαδή θα αφήσει εκτός τους Davis και Amir; Θα γίνει σε μερικές εβδομάδες ή θα γίνει τον Μάρτη;
Ο ένας είναι παίκτης με άμεση συνεισφορά τώρα (34 λεπτά) και ο άλλος θα έχει (αν έχει) , όπως πιθανολογείς, κάποια στιγμή μέσα στη χρονιά.
Nuntius
QUOTE (baskethood @ Nov 6 2012, 02:14 ) *
Πότε δηλαδή θα αφήσει εκτός τους Davis και Amir;


Προς το παρόν είναι ήδη μπροστά από Davis και Amir σε χρόνο συμμετοχής.

Δεν πιστεύω πως θα έχει πάνω από 33 λεπτά μ.ο (όπως ο Lillard και ο Davis). Πιστεύω πως θα παίζει γύρω στα 28 λεπτά (ήδη είναι στα 23) και πως θα καταφέρει να έχει από 8 - 8 έως 10 - 9 / 10.

Όπως είπα όμως time will tell. Δεν θα κάνω τον μάντη. Απλά ο καθένας έχει τα πουλέν του tongue.gif
baskethood
QUOTE (Nuntius @ Nov 6 2012, 02:20 ) *
Προς το παρόν είναι ήδη μπροστά από Davis και Amir σε χρόνο συμμετοχής.

Με πάρα πολύ μικρή διαφορά. Για να αυξήσει το χρόνο του πρέπει να τον πάρει από αλλού, άρα να τους αφήσει πίσω.

QUOTE
Πιστεύω πως θα παίζει γύρω στα 28 λεπτά (ήδη είναι στα 23)


Είναι στα 19.3. Οι αγώνες που δεν έπαιξε καλά ή έπαιξε λίγο υπολογίζονται ξέρεις... tongue.gif

ΥΓ. Δεν υπάρχει λόγος συνέχειας νομίζω. Άλλωστε δεν μου πέφτει και λόγος. Απλά μπήκα στην κουβέντα smile.gif
Nuntius
QUOTE (baskethood @ Nov 6 2012, 02:29 ) *
Με πάρα πολύ μικρή διαφορά. Για να αυξήσει το χρόνο του πρέπει να τον πάρει από αλλού, άρα να τους αφήσει πίσω.


Η διαφορά είναι όντως πολύ μικρή αλλά το γεγονός ότι αμφότεροι είναι 4άρια και ο Bargnani συνεχίζει να πέφτει σε απόδοση κάνουν σχετικά ασφαλή την θέση του Valanciunas, imo wink.gif

QUOTE (baskethood @ Nov 6 2012, 02:29 ) *
Είναι στα 19.3. Οι αγώνες που δεν έπαιξε καλά ή έπαιξε λίγο υπολογίζονται ξέρεις... tongue.gif


Ωχ, ναι. Δεν ξέρω πως μπερδεύτηκα. Δίκιο έχεις. My fail tongue.gif

QUOTE (baskethood @ Nov 6 2012, 02:29 ) *
ΥΓ. Δεν υπάρχει λόγος συνέχειας νομίζω. Άλλωστε δεν μου πέφτει και λόγος. Απλά μπήκα στην κουβέντα smile.gif


Κουβέντα να γίνεται μωρέ. Don't worry wink.gif
SteveNashidis
QUOTE(duncan21 @ Nov 6 2012, 01:02 ) *
Guyz...Μπορώ να κάτσω να γράψω 5 παραγράφους με αναλύσεις για το κάθε trade ώστε να δείτε τι είναι fair και τι όχι.Αλλά δεν το κάνω.Δε το λέω κάνοντας επίδειξη ισχύος παρά μόνο καταθέτοντας την εμπειρία μου(όχι μεγάλη αλλά σίγουρα αρκετή για να κρίνω αντικειμενικά κάποια πράγματα).Για να είμαστε άλλωστε αυτή τη στιγμή εδώ,σ' αυτό το topic,σ' αυτή τη λίγκα σημαίνει ότι κατέχουμε αρκετά καλά την αρρώστια που λέγετε nba.Άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο,δεν έχει σημασία.

Θα σας παρακαλούσα λοιπόν να καταθέσετε την άποψη σας για τα 2 trade λαμβάνοντας υπόψιν όλους τους πιθανούς παράγοντες που τα επηρεάζουν(τραυματισμούς,τραυματισμούς συμπαικτών wink.gif ,potential,κτλ).Αυτά από μένα προς το παρόν.


Kαι παραπάνω παραγράφους να γράψεις , όλα θα είναι από την δικιά σου οπτική γωνία και ανάλυση . Ο Νuntius σου απάντησε με μία πρόταση
QUOTE
Εγώ απλά θα πω πως πιστεύω πως ο Valanciunas θα έχει μ.ο. double-double φέτος και με αυτή την λογική πρότεινα το trade.
και με την δικιά του οπτική γωνία και ανάλυση θέλει να γίνει η ανταλλαγή . Μπορεί να σου φαίνεται παράλογο αλλά έτσι είναι . Αν σε αυτές τις ανταλλαγές δεν πάρεις ρίσκα ποιο το νόημα του παιχνιδιού ; Δηλαδή οι παίκτες πρέπει στατιστικώς να βρίσκονται στο ίδιο σημείο προσφοράς πόντων για να γίνει η ανταλλαγή ; Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική σου φίλε duncan . Στο κάτω κάτω η ανταλλαγή δεν έγινε με το ζόρι , ούτε με το μαχαίρι στο λαιμό ούτε επειδή ο Nuntius δεν μπορεί να πληρώσει τον Αντερσεν λογω φόρου και τον ανταλλάσει . Ήθελε και την έκανε και μάλιστα την πρότεινε . Είχαμε και άλλους παίκτες στη συζήτηση μας ως ανταλλάγματα αλλά δεν συμφωνούσαμε και καταλήξαμε σε αυτήν . Η λογική του ΒΕΤΟ είναι παράλογη γιατί είναι αυθαίρετη . Αν υπήρχαν κάποιοι συγκεκριμένοι κανόνες θα το καταλάβαινα . Και εμένα δεν μου άρεσε η ανταλλαγή του George με το Γκασολ που έκανες και τη θεωρώ άνιση αλλά δεν θα πω ΒΕΤΟ . Από τη στιγμή που έγινε πάει να πει οτι και οι δύο παίκτες συμφώνησαν . Καλημέρα smile.gif
Knickerbocker
Καλημέρα,

IT S OFFICIAL. O Dejuan Blair είναι persona non grata στους manhattan webslingers.Δηλαδή σοβαρά.
Τον έχω μέσα και μου δίνει 5 σε μία εβδομάδα!!!Αυτό μου στοιχίζει τα 70 του Hawes (πάγκο)...και τη μέρα που τον κάνω drop κάνει 44.WTF.

Επειδή είναι οι πρώτη χρονιά μου, παρακαλώ τους "παλιούς"¨να με βοηθήσουν με τακτικές ζεν ώστε να μην κλείσω εισιτήριο για san antonio και να τον κυνηγάω με deep fried chickens που δεν θα μπορεί να αγγίξει (cruelty mode on).
teopt13
Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι?Το +(TOTAL CHG) που γράφει δίπλα από την κάθε ομάδα στα standings ποιά ακριβώς επίδοση αφορά?Προφανώς οχι της τελευταίας μέρας γιατί δεν συμπίπτουν!
teopt13
QUOTE(teopt13-1908 @ Nov 6 2012, 11:22 ) *
Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι?Το +(TOTAL CHG) που γράφει δίπλα από την κάθε ομάδα στα standings ποιά ακριβώς επίδοση αφορά?Προφανώς οχι της τελευταίας μέρας γιατί δεν συμπίπτουν!

Άκυρο περάστηκαν και της τελευταίας μέρας, απλά εγινε με καθυστέριση, νόμιζα πως γίνεται με το τέλος του αγώνα...
T.W.Is.M.
Παντως να εχετε υποψη σας οτι οι ρουκις συνηθως καποια στιγμη μεσα στη σεζον κλαταρουν και πεφτει αποτομα η αποδοση τους για καποιο διαστημα. Ειναι η μεγαλη αλλαγη απο το NCAA στο NBA και τον αριθμο(και ενταση) των αγωνων τους. Ο Valanciunas βεβαια ειναι λιγο διαφορετικη περιπτωση γιατι ερχεται απο σεζον στη Λιθουανια, αλλα δε νομιζω οτι η LKL μπορει να συγκριθει με το ΝΒΑ σε οτιδηποτε. Ισως ειναι σε λιγο καλυτερη μοιρα απο τους Αμερικανους ρουκι, γιατι μαζι με τα παιχνιδια του Eurocup πρεπει να συμπληρωνει μεγαλυτερο αριθμο αγωνων, αλλα με μικροτερο βαθμο δυσκολιας και εντασης.
Με αυτο το δεδομενο υπαρχει οντως η πιθανοτητα να κερδισει χρονο συμμετοχης αργοτερα στη σεζον, αλλα να μην αυξησει τα νουμερα του αναλογα. Πιθανον οι Ραπτορς να του δωσουν περισσοτερο χρονο οταν θα εχουν αποκλειστει απο τα πλει οφ, αλλα ειναι αμφιβολο αν μπορει να κανει νταμπλ-νταμπλ ακομα και με αυτη τη συμμετοχη, αν βρισκεται σε κακη φορμα.
Εμενα παντως και ο Anderson δε με πειθει τρομερα και για να ειμαι ειλικρινης, οταν ειδα την ανταλλαγη και χωρις να εχω κοιταξει καθολου τις επιδοσεις των παιχτων, δεν καταλαβα αμεσως ποιος ηταν ο ευνοημενος!
duncan21
QUOTE(Voyager @ Nov 6 2012, 08:04 ) *
Kαι παραπάνω παραγράφους να γράψεις , όλα θα είναι από την δικιά σου οπτική γωνία και ανάλυση . Ο Νuntius σου απάντησε με μία πρόταση και με την δικιά του οπτική γωνία και ανάλυση θέλει να γίνει η ανταλλαγή . Μπορεί να σου φαίνεται παράλογο αλλά έτσι είναι . Αν σε αυτές τις ανταλλαγές δεν πάρεις ρίσκα ποιο το νόημα του παιχνιδιού ; Δηλαδή οι παίκτες πρέπει στατιστικώς να βρίσκονται στο ίδιο σημείο προσφοράς πόντων για να γίνει η ανταλλαγή ; Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική σου φίλε duncan . Στο κάτω κάτω η ανταλλαγή δεν έγινε με το ζόρι , ούτε με το μαχαίρι στο λαιμό ούτε επειδή ο Nuntius δεν μπορεί να πληρώσει τον Αντερσεν λογω φόρου και τον ανταλλάσει . Ήθελε και την έκανε και μάλιστα την πρότεινε . Είχαμε και άλλους παίκτες στη συζήτηση μας ως ανταλλάγματα αλλά δεν συμφωνούσαμε και καταλήξαμε σε αυτήν . Η λογική του ΒΕΤΟ είναι παράλογη γιατί είναι αυθαίρετη . Αν υπήρχαν κάποιοι συγκεκριμένοι κανόνες θα το καταλάβαινα . Και εμένα δεν μου άρεσε η ανταλλαγή του George με το Γκασολ που έκανες και τη θεωρώ άνιση αλλά δεν θα πω ΒΕΤΟ . Από τη στιγμή που έγινε πάει να πει οτι και οι δύο παίκτες συμφώνησαν . Καλημέρα smile.gif

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=572506

Eσύ μ' είχες ξαναρωτήσει και σου είχα απαντήσει.

"Μπορεί να γίνει οποιουδήποτε είδους trade 1-1,2-1,2-2,2-3 κτλ αρκεί να είναι ισορροπημένo.Ποιοι το κρίνουν αυτό?Τα μέλη της λίγκας όπου έχουν τη δυνατότητα μέσω του γνωστού και μη εξαιρετέου veto να καταθέσουν τις ενστάσεις τους για την ισορροπία κάποιου trade.Σκοπός των trades είναι να ματσάρονται (αθροιστικά) περίπου οι μ.ο των παικτών(είναι το AVG στο espn).

Υπάρχουν και κάποιες μικρο-λεπτομέρειες που λαμβάνονται υπόψιν όπως το potential ενός παίκτης μέσα στη χρονιά ή οι
τραυματισμοί κτλ.
"

Στο Valanciunas-Anderson δε πρόκειται να εξισωθούν οι μ.ο(average) των παικτών μέσα στη χρονιά για κανένα πστ λόγο.Fact.Bασικά τι να εξισωθούν,μιλάμε για 5 μονάδες διαφορά minimum και πάνω.Γιατί ο Anderson θα παίζει 30-35 λεπτά,γιατί ο Valanciunas είναι rookie και μέχρι να προσαρμοστεί δύσκολα θα 'χει fantasy value,για χίλιους 2 λόγους.Εν αντιθέσει με το George-Gasol,ο George έχοντας έξω τον Granger απλά κάνει τα πάντα στο παρκέ.Είναι στο 35.3 κι έχει 40.7% εντός παιδιάς και 4.5 λάθη μ.ο που του κόβουν πάρα πολύ στο average.O Gasol είναι ακριβώς στα projections.Aν νομίζετε ότι η διαφορά των Valanciunas-Anderson μ' αυτή των George-Gasol είναι ίδια σε αριθμούς fantasy αυτή τη στιγμή τότε απλά πάσο.Βλέπουμε διαφορετικό άθλημα.

Επίσης,αν θες,μπορείς να μου αναλύσεις τι περιμένεις απ' τον κάθε παίκτη.
SteveNashidis
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 6 2012, 13:31 ) *
Παντως να εχετε υποψη σας οτι οι ρουκις συνηθως καποια στιγμη μεσα στη σεζον κλαταρουν και πεφτει αποτομα η αποδοση τους για καποιο διαστημα. Ειναι η μεγαλη αλλαγη απο το NCAA στο NBA και τον αριθμο(και ενταση) των αγωνων τους. Ο Valanciunas βεβαια ειναι λιγο διαφορετικη περιπτωση γιατι ερχεται απο σεζον στη Λιθουανια, αλλα δε νομιζω οτι η LKL μπορει να συγκριθει με το ΝΒΑ σε οτιδηποτε. Ισως ειναι σε λιγο καλυτερη μοιρα απο τους Αμερικανους ρουκι, γιατι μαζι με τα παιχνιδια του Eurocup πρεπει να συμπληρωνει μεγαλυτερο αριθμο αγωνων, αλλα με μικροτερο βαθμο δυσκολιας και εντασης.
Με αυτο το δεδομενο υπαρχει οντως η πιθανοτητα να κερδισει χρονο συμμετοχης αργοτερα στη σεζον, αλλα να μην αυξησει τα νουμερα του αναλογα. Πιθανον οι Ραπτορς να του δωσουν περισσοτερο χρονο οταν θα εχουν αποκλειστει απο τα πλει οφ, αλλα ειναι αμφιβολο αν μπορει να κανει νταμπλ-νταμπλ ακομα και με αυτη τη συμμετοχη, αν βρισκεται σε κακη φορμα.
Εμενα παντως και ο Anderson δε με πειθει τρομερα και για να ειμαι ειλικρινης, οταν ειδα την ανταλλαγη και χωρις να εχω κοιταξει καθολου τις επιδοσεις των παιχτων, δεν καταλαβα αμεσως ποιος ηταν ο ευνοημενος!

Kαι να ένας ακόμα φίλος μας που έχει διαφορετική γνώμη ! Αν η σύγκριση μεταξύ των δύο παικτών ήταν μόνο με νούμερα δεν θα υπήρχαν τόσες πολλές γνώμες ! Οπότε η δική μου η άποψη δεν είναι θέμα αριθμητικών μονάδων και ποσοστών . Είναι θέμα εικασιών και προβλέψεων για το τι θα γίνει μέσα στη χρονιά . Γιατί όσα νούμερα και στατιστικά και παραδείγματα να μου φέρεις δεν πρόκειται με σιγουριά να μου πεις οτι ο Βαλαντσιούνας δεν θα κάνει triple double μέσα στη χρονιά σε κάθε παιχνίδι . Το πιθανότερο είναι να μην το κάνει αλλά δεν είσαι ποτέ 100% σίγουρος και εάν ο Νuntius και κάθε παίκτης του φαντασυ έχει μια έμπνευση να κάνει μια ανταλλαγή τότε δεν νομίζω ότι είναι σωστό να ασκηθεί veto γιατί του στερείς 1) την δημιουργική έμπνευση 2) και το νόημα της ίδιας της ανταλλαγής παικτών . Υπόψιν ότι είμαστε στην αρχή της χρονιάς , όχι στο τέλος που η σύγκριση των παικτών θα είχε περισσότερες βάσεις .
Πάρε για παράδειγμα το Lillard που δίνει περισσότερους πόντους απο τον Joe Johnson . Σε μια τέτοια ανταλλαγή πριν τα παιχνίδια ποιον θα έλεγες ότι βγήκε αδικημένος ;
Μιας και ρώτησες για τη δικιά μου γνώμη θα σου έλεγα ότι για τα πρώτα 3 παιχνίδια του Valanciunas ήταν πολύ καλά μιας και ρούκι κατάφερε να βάλει πόντους και να πάρει ριμπαουντ και όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται πιο σταθερός και θα έχει αρκετα double - double . Για τον Άντερσεν πιστεύω ότι δεν θα αυξήσει τους αριθμούς του και θα κινηθεί σε χειρότερη χρονιά από τη περσινή γιατί η Ορλεάνη είναι μια ομάδα χωρίς ιδιαίτερους στόχους και σκοπός της είναι να ενσωματώσει στο ΝΒΑ τους 2 πολύ καλούς ροοκιες που έχει γιαυτό και θα παίρνουν αυτοί περισσότερες προσπάθειες . Μπορείς να ρωτήσεις και τον Νούντιο τι περιμένει από τον κάθε παίκτη και θα δεις ότι θα έχει μια διαφορετική σκοπιά παρότι όλοι έχουμε τα ίδια στατιστικά στοιχεία.

Και για την δικιά σου ανταλλαγή πιστεύω ότι είναι άδικη και άνιση καθώς μέσα από την οπτική μου γωνία ο Gasol θα αυξήσει κατά πολύ τα νούμερα του όταν οι ίδιοι Lakers αποκτήσουν φόρμα και χημεία και όταν επιστρέψει και ο Νας . Ο George όσα πράγματα και να κάνει στο γήπεδο θα είναι πάντα στη σκιά του Granger και πιστεύω δεν έχει άλλα περιθώρια βελτίωσης . Αλλά αυτό δεν είναι τίποτα παραπάνω από μια προσωπική γνώμη βασισμένη σε εικασίες .

QUOTE
Aν νομίζετε ότι η διαφορά των Valanciunas-Anderson μ' αυτή των George-Gasol είναι ίδια σε αριθμούς fantasy αυτή τη στιγμή τότε απλά πάσο.Βλέπουμε διαφορετικό άθλημα.


Λάθος φίλε μου . Βλέπουμε το ίδιο άθλημα αλλά απο διαφορετική οπτική γωνία . Γιαυτό έχει και ενδιαφέρον
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Nov 6 2012, 14:44 ) *
Και για την δικιά σου ανταλλαγή πιστεύω ότι είναι άδικη και άνιση καθώς μέσα από την οπτική μου γωνία ο Gasol θα αυξήσει κατά πολύ τα νούμερα του όταν οι ίδιοι Lakers αποκτήσουν φόρμα και χημεία και όταν επιστρέψει και ο Νας . Ο George όσα πράγματα και να κάνει στο γήπεδο θα είναι πάντα στη σκιά του Granger και πιστεύω δεν έχει άλλα περιθώρια βελτίωσης . Αλλά αυτό δεν είναι τίποτα παραπάνω από μια προσωπική γνώμη βασισμένη σε εικασίες .



Αυτη την ανταλλαγη οταν τη διαβασα αναρωτηθηκα "ποιος εγκληματιας εδωσε τον Παου για να παρει τον George?". Αλλα μετα που το ξανασκεφτομαι, νομιζω οτι ο Ισπανος θα παει χειροτερα απο περσι(γιατι οταν οι Λεικερς αποκτησουν φορμα και χημεια, αυτος θα ειναι ειτε 1 χρονο μεγαλυτερος ειτε σε αλλη ομαδα), ενω ο George καλυτερα. Δεν ξερουμε ομως ποτε θα επιστρεψει ο Granger, ενω δεν εχω και μεγαλη εμπιστοσυνη σε ολους αυτους τους νεους παιχτες που αναμενεται να κανουν breakout year(και τελικα 1 στους 5 τα καταφερνει). Στο κατω κατω δε θα χασει και ολοκληρη τη σεζον ο Granger για να στηριζεται η Ιντιανα στον Paul George.
Μαλλον και τις δυο ανταλλαγες τις βρισκω αδικες τελικα. Ευτυχως που δεν παιζω σε αυτη τη λιγκα για να πρεπει να αποφασισω αν στηριζω το βετο ή οχι... tongue.gif
duncan21
Nuntius θα σε παρακαλούσα να ακυρώσουμε και το δικό μας trade για το καλό όλων καθώς η διάθεση μου να συνεχίσω την κουβέντα είναι όση και του Teodosic να παίξει άμυνα.

υ.γ Αν τα trades στηρίζονταν στη δημιουργική έμπνευση ο spysta θα ήταν κάθε χρόνο πρωταθλητής στη μεγάλη λίγκα laugh.gif .Και να μην τα 'λεγα στην αρχή ο κερατάς,τα 'λεγα...
HLR CENATION
QUOTE(duncan21 @ Nov 6 2012, 20:50 ) *
Nuntius θα σε παρακαλούσα να ακυρώσουμε και το δικό μας trade για το καλό όλων καθώς η διάθεση μου να συνεχίσω την κουβέντα είναι όση και του Teodosic να παίξει άμυνα.

υ.γ Αν τα trades στηρίζονταν στη δημιουργική έμπνευση ο spysta θα ήταν κάθε χρόνο πρωταθλητής στη μεγάλη λίγκα laugh.gif .Και να μην τα 'λεγα στην αρχή ο κερατάς,τα 'λεγα...



Oxι ρε συ Γιαννη το δικο σας τρειντ μια χαρα ειναι....Αυτη τη δουλεια θα κανουμε τωρα να ακυρωνουμε τα τρειντ?
Nuntius
QUOTE (duncan21 @ Nov 6 2012, 20:50 ) *
Nuntius θα σε παρακαλούσα να ακυρώσουμε και το δικό μας trade για το καλό όλων


Ένα σημείο που πρέπει να σημειωθεί στα trades είναι και πως παίζουν ρόλο και οι θέσεις ανάγκης.

Στο 4 - 5 έχω ένα rotation από Tim Duncan, Anderson Varejao και Dirk Nowitzki.

Στο 3 έχω ένα rotation από Tobias Harris και Chase Budinger.

Οπότε και προφανώς προτιμώ τον George μιας και καλύπτει μια ανάγκη.

QUOTE (duncan21 @ Nov 6 2012, 20:50 ) *
καθώς η διάθεση μου να συνεχίσω την κουβέντα είναι όση και του Teodosic να παίξει άμυνα.

υ.γ Αν τα trades στηρίζονταν στη δημιουργική έμπνευση ο spysta θα ήταν κάθε χρόνο πρωταθλητής στη μεγάλη λίγκα laugh.gif .Και να μην τα 'λεγα στην αρχή ο κερατάς,τα 'λεγα...


laugh.gif laugh.gif laugh.gif
SteveNashidis
QUOTE(duncan21 @ Nov 6 2012, 20:50 ) *
Nuntius θα σε παρακαλούσα να ακυρώσουμε και το δικό μας trade για το καλό όλων καθώς η διάθεση μου να συνεχίσω την κουβέντα είναι όση και του Teodosic να παίξει άμυνα.

υ.γ Αν τα trades στηρίζονταν στη δημιουργική έμπνευση ο spysta θα ήταν κάθε χρόνο πρωταθλητής στη μεγάλη λίγκα laugh.gif .Και να μην τα 'λεγα στην αρχή ο κερατάς,τα 'λεγα...


Δεν ζήτησα veto , μην παρεξηγηθούμε ! Δεν εχω προβλημα με την ανταλλαγή σας !
kudelin8
μια ερωτηση αν καποια απο τις 2 πρωτες θεσεις καταλαβουν οι κομισαριοι θανεβουν οι πρωτοι επιλαχοντες στην βαθμολογια??κ τι θα ισχυσει σε περιπτωση υποβιβασμου τους απτην πρωτη κατηγορια κ ταυτοχρονη ανοδο τους απτν δευτερη???
T.W.Is.M.
QUOTE(kudelin8 @ Nov 7 2012, 13:44 ) *
μια ερωτηση αν καποια απο τις 2 πρωτες θεσεις καταλαβουν οι κομισαριοι θανεβουν οι πρωτοι επιλαχοντες στην βαθμολογια??κ τι θα ισχυσει σε περιπτωση υποβιβασμου τους απτην πρωτη κατηγορια κ ταυτοχρονη ανοδο τους απτν δευτερη???


Δεν ειμαι ο αρμοδιος να απαντησω, αλλα φανταζομαι οτι αν καποιος παρει μια απ τις 2 πρωτες θεσεις στην D-League και ταυτοχρονα μια απ τις 2 τελευταιες στην πρωτη λιγκα, ειναι σαν να μην υποβιβαστηκε ποτε.
Επισης να προσθεσω οτι ο duncan21 συμμετεχει σαν συνιδιοκτητης στη δικη μας λιγκα και του χρονου θα περιμενει ποιος αλλος θα παει στρατο για να του παρει τη θεση. Μην περιμενει ομως απο μενα, εγω εχω τελειωσει μ αυτα! blech.gif smiley.gif
(εννοω οτι αυτο που λες ισως δεν εχει ισχυ για εκεινον, ισως παιξει κανονικα στην αλλη λιγκα, οπως και ολοι οι υπολοιποι, το θεμα ειναι τι γινεται με τον pierce)
Pierce
QUOTE (kudelin8 @ Nov 7 2012, 13:44 ) *
μια ερωτηση αν καποια απο τις 2 πρωτες θεσεις καταλαβουν οι κομισαριοι θανεβουν οι πρωτοι επιλαχοντες στην βαθμολογια??κ τι θα ισχυσει σε περιπτωση υποβιβασμου τους απτην πρωτη κατηγορια κ ταυτοχρονη ανοδο τους απτν δευτερη???

1) Ο duncan, συμμετέχει κανονικά εδώ και βοηθητικά στην πρώτη, οπότε αν τερματίσεις τις πρώτες 2 θέσεις θα ανέβει κανονικά
2) Υπονοείς ότι θα πέσω από την πρώτη; tongue.gif ohmy.gif Σε περίπτωση που βγώ 1ος-2ος (και όχι τελευταίος-προτελευταίος στην άλλη) είτε θα ανέβει ένας είτε θα ανέβει και ο 3ος στη βαθμολογία. Έχουμε καιρό ως τότε γιατί μπορεί για παράδειγμα να μην μπορεί να συνεχίσει κάποιος του χρόνου στην άλλη λίγκα και να χρειαστεί παραμετροποίηση smile.gif
HLR CENATION
Ελπιζω ο Λαρυ Σαντερς να συνεχισει ετσι.
merlin1
καλα γιατι τετιοα ωρα ειναι locked τα rosters και δεν μας αφηνει να κανουμε drop για να ολοκληρωθει το trade ?
giorgos14
QUOTE(merlin1 @ Nov 8 2012, 14:16 ) *
καλα γιατι τετιοα ωρα ειναι locked τα rosters και δεν μας αφηνει να κανουμε drop για να ολοκληρωθει το trade ?


unlock ειναι μονο καθε δευτερα..για πειτε trade...
merlin1
το δεχτηκε το trade αλλα πρεπει να περιμενουμε για να δουμε τις αλλαγεσ μαλλον!
massey
QUOTE(giorgos14 @ Nov 8 2012, 15:43 ) *
unlock ειναι μονο καθε δευτερα..για πειτε trade...

Ευχαριστουμε τους κυριους Τζ.Γκριν (κυριως) και Τζ.Μαξίελ για τα οσα προσφεραν στην ομαδα και καλωσορίζουμε τον Ντ.Γουεστ στην ομαδα μας.. wav.gif
giorgos14
Ας υποδεχτω στην ομαδα μου το Gerald Wallace.Αντιο Αμαρε.. icon_wave.gif
HLR CENATION
Πρωτα απο ολα καλη τυχη να εχει ο Γιωργος με τον Τζεραρλαντ Γουαλας.Εγω απο την στιγμη που ειχα Αμινου νομιζω δεν ειχα λογο να κρατησω Γουαλας.

Τωρα για τον Αμαρε.Ειναι σιγουρα ρισκο που τον πηρα με την ενοια οτι εχει καιρο μεχρι να επιστρεψει αλλα αμα ειμαι σε αυτη την θεση που ειμαι τωρα ισως με την επιστροφη του δυναμωσω.Δεν ξερω θα δουμε στο αποτελεσμα.Αρκει να κρατησει ο ΑΜινου και ο Σαντερς.
jasonick
Η προτελευταία θέση δεν μας τιμά αλλά δικαιολογίες υπάρχουν.
Ο Gordon είναι εκτός για 1 μήνα, ο Deron τον παίζει ασυστόλως δεν έχει αποδώσει τα αναμενόμενα, ο Hibbert αντί να ανέβει λόγω του τραυματισμού του Granger, έχει ρίξει τα ποσοστά του, ο Lee είναι σταθής.
Από την άλλη ο Deng έχει αποδειχθεί λίρα 100, ο Favors αποδίδει καλά (για τον χρόνο που παίζει) και ο Vucevic βγαίνει λαβράκι. Πιστεύω και τον Thomas, και αν μείνει μακριά από τραυματισμούς ένα 25άρι θα μας το δώσει. Ήδη έχει κάνει συμπαθητικά παιχνίδια.

Κάναμε και το πρώτο trade δώσαμε τον Walker, ο οποίος την τίμησε και με το παραπάνω την φανέλα, και πήραμε Gee & VC. Ήρθε και ο Shved στην θέση του Wilson Chandler και προς το παρόν είμαστε καλυμμένοι εκτός απροόπτου.
massey
Αργα αλλα σταθερα ανεβηκαμε στην 4η θεση..

Τωρα για ποσο θα μεινουμε εκει δεν ξερω.. biggrin.gif

Αν και ελπιζουμε οι προσθηκες των West και Walker να μας δωσουν το κατι παραπανω..
giorgos14
Πολυ ξενερωτη η σημερινη μερα,ολο κι ολο ενα παιχνιδι εχω του Ουειντ και αυτος δεν ξερω ποσο χρονο θα αγωνιστει λογω ιωσης.Αντε να ανοιξουν αυριο τα lineups ωστε να δουμε τι ψαρια πιανουμε με τις αλλαγες που εγιναν στο ροστερ..
Nuntius
Νομίζω πως έχω αρχίσει να τρώω την σκόνη του κύριου κουτσ tongue.gif
duncan21
QUOTE(Nuntius @ Nov 11 2012, 18:24 ) *
Νομίζω πως έχω αρχίσει να τρώω την σκόνη του κύριου κουτσ tongue.gif

Και που 'σαι ακόμα banana.gif .

Tony Parker-1 χαμένο παιχνίδι και 15.7 avg σε 3 ματς

JJ Redick-18.7 avg σε 3 ματς

Glen Davis-18.7 avg σε 3 ματς

Pau Gasol-29 avg σε 3 ματς

Άντε να δούμε μήπως σώσουν την παρτίδα σήμερα τα παρτάλια.Οι υπόλοιποι 5(Lebron,Iggy,Dragic,Landry,Moore) όχι ότι έκαναν κάτι τρομερό αλλά δεν τον έπαιζαν και με τα 2 χέρια ταυτοχρόνως όπως οι προαναφερθέντες.
giorgos14
Ρε Wade πασα μου,δεν γινεται να σε αφηνω μετα απο μολις 5 λεπτα παιχνιδιου με ποσοστο 2/2 σουτ,1 ριμπαουντ και 2 ασσιστ και να σε βρισκω σημερα το πρωι που ξυπνησα με 3/14..απο εκει που ξαπλωσα και ελεγα εχει ηδη 15 fantasy points ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να τελειωνεις το παιχνιδι στο 20!αμα κανεις εσυ τοσο απο το Ζαζα ποσο να περιμενω δηλαδη?-40 ?
HLR CENATION
Γιατί ρε Κουζινς είσαι τόσο λακαμας.Πήγε και τσακωθηκε με των εκφωνητή του σταδίου και έφαγε δυο αγωνιστικές.Αν είναι δυνατόν.Έπρεπε να σε έστελνα για τρειντ μου φαινεται.

Τιγκ Β Μοναδικό του κακό παιχνίδι του το τελευταίο με τους Κλιπερς.

Θορντον C Ο ορισμός της αστάθειας.

Μελό B+ Πάλι καλά που είναι και αυτός.

Κουζινς C- Με την βλακεία που έκανε έχασε ένα παιχνιδι και με χαντακωσε.

Γκορταt Β+ Έκανε και ένα τρομακτικό 63 αλλα στο τελευταίο παιχνίδι τα θαλάσσωσε

Κολισον Β- Οριστικά παρελθον τα 40aria που έδινε

Tομσον B- Οσο περνα ο καιρός ανεβαίνει.Σταθερά πάνω από 20.

Aσικ Β+ Να σκοραρε και λιγο.Η ψυχη της ομαδος.

Ριντουρ c+ απλα φιλοτιμος.αλλα ως εκει.

Pierce
Αλλαγές μη ξεχάσετε να κάνετε...
giorgos14
QUOTE(pierce21 @ Nov 12 2012, 19:44 ) *
Αλλαγές μη ξεχάσετε να κάνετε...


μαλιστα κομισαριε χαχα..τι tradeαρετε απο την ομαδα σου;
Pierce
Με το κατάλληλο τίμημα όλοι προφανώς.
giorgos14
QUOTE(pierce21 @ Nov 12 2012, 20:11 ) *
Με το κατάλληλο τίμημα όλοι προφανώς.


αυτο το τιμημα φοβαμαι..εσενα γεννανε και τα κοκορια σου..7/9 πανω απο 30..
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Nov 12 2012, 14:57 ) *
Γιατί ρε Κουζινς είσαι τόσο λακαμας.Πήγε και τσακωθηκε με των εκφωνητή του σταδίου και έφαγε δυο αγωνιστικές.Αν είναι δυνατόν.Έπρεπε να σε έστελνα για τρειντ μου φαινεται.



Τιμη και δοξα στον ΝτεΜαρκους που τσακωθηκε με τον Τσουκαλα των σχολιαστων! Στο επομενο παιχνιδι θελω να βαλει 30αρα με τους Σπερς και να αφιερωνει στον Τακη τα καρφωματα του.
klow13
δεχομαι σοβαρες προτασεις για μπαινουμ,την κλοπη στον πρωτο γυρο του ντραφτ!!
SteveNashidis
Μια ενδιαφέρουσα ημέρα για τον πρώτο της βαθμολογίας όπου οι :

Jrue Holiday (33)
Richard Hamilton (27.5)
Kevin Durant, (69,8)
Zach Randolph (41,5)
Joakim Noah (46,3)
Andrei Kirilenko (49,8)
Mo Williams (22)

Mαζί με τον Kevin Seraphin (40) από τον πάγκο οργίασαν πραγματικά !! ohmy.gif
Pierce
QUOTE (Voyager @ Nov 15 2012, 13:02 ) *
Μια ενδιαφέρουσα ημέρα για τον πρώτο της βαθμολογίας όπου οι :

Jrue Holiday (33)
Richard Hamilton (27.5)
Kevin Durant, (69,8)
Zach Randolph (41,5)
Joakim Noah (46,3)
Andrei Kirilenko (49,8)
Mo Williams (22)

Mαζί με τον Kevin Seraphin (40) από τον πάγκο οργίασαν πραγματικά !! ohmy.gif

Αυτό δεν είναι τίποτα... Έχουν υπάρξει βραδιές με όλους στο 30+ και συνολικά πάνω απο 400 πόντους ph34r.gif
SteveNashidis
http://nba.sport24.gr/article/2013807/duo-...ektos-o-leonard

Και τον ειχα προτίνει για ανταλλαγή !! blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.