Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague Bforum.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ Nov 27 2012, 16:05 ) *
Εμενα ο παγκος με πουλησε.Εβαλα μεσα τον Σαντερς και εκανε 5.ΑΚου εκει 5. angry_red.gifΤον παω για drop.


Εμένα ο Isaiah Thomas έχει μ.ο. στους τελευταίους 4 αγώνες 3,5 tongue.gif
jasonick
Και εμένα ο πάγκος πήγε καλά, μόνο και μόνο από το 52 του Singler. ohmy.gif
Και εκεί πέρα που χαίρεσαι μάλλον πάει για Γεναρη η επιστροφή Gordon. sad.gif
Pierce
Ριξατε τον calderon στα FA ;;;;;;;; ohmy.gif blink.gif
Knickerbocker
QUOTE (pierce21 @ Nov 28 2012, 12:27 ) *
Ριξατε τον calderon στα FA ;;;;;;;; ohmy.gif blink.gif


Και εγώ δε το πίστευα...το είδα 20 λεπτα μέρα το drop του και μπήκα να τον πάρω...ήμουν κοντα αφού τον είδα FA και μέχρι να κάνω drop βγήκε το adding στην άλλη ομάδα
j-kidd13
Σουρεαλ πραγματα στη λιγκα σας...tongue.gif
SteveNashidis
Κομισάριε νομίζω ότι πρέπει να επιληφθείς του θέματος . Όχι και ο Καλδερον FA !
baskethood
Μπορεί να είναι βλακεία αλλά το έκανα και εγώ στην keepers league. Με τη λογική ότι αυτά που προσφέρει ως backup του Lowry και ως backup SG δεν μου αρκούν. Τώρα προφανώς και έχει trade value, και ίσως την πορεία να επιστρέψει, σε άλλη ομάδα, στα κορυφαία νούμερα που έκανε τις προηγούμενες εβδομάδες (στα κλασσικά του δηλαδή όποτε παίρνει χρόνο).
SteveNashidis
QUOTE(baskethood @ Nov 28 2012, 15:14 ) *
Μπορεί να είναι βλακεία αλλά το έκανα και εγώ στην keepers league. Με τη λογική ότι αυτά που προσφέρει ως backup του Lowry και ως backup SG δεν μου αρκούν. Τώρα προφανώς και έχει trade value, και ίσως την πορεία να επιστρέψει, σε άλλη ομάδα, στα κορυφαία νούμερα που έκανε τις προηγούμενες εβδομάδες (στα κλασσικά του δηλαδή όποτε παίρνει χρόνο).


Nαι αλλά δεν έχει λογική να ανταλλάξεις Boozer για τους Waiters +Foye και να αφήσεις τον Calderon FA . Στην ουσία ανταλλάζεις και τον Calderon και το τρειντ είναι unfair .Eγώ λέω BETO!!!
baskethood
QUOTE (Voyager @ Nov 28 2012, 15:36 ) *
Nαι αλλά δεν έχει λογική να ανταλλάξεις Boozer για τους Waiters +Foye και να αφήσεις τον Calderon FA . Στην ουσία ανταλλάζεις και τον Calderon και το τρειντ είναι unfair .Eγώ λέω BETO!!!

Πάσο, εγώ νόμιζα ότι έγινε απλά ένα drop!
klow13
την τελευταια βδομαδα εχουν γινει πολυ χειροτερα trades..το ποιον κανει drop o αλλος γιατι να επηρεαζει αυτον που πηρε boozer για να καλυψει την αναγκη του στο 4?waiters 26 και foye 20 για boozer που κανει 30..αμα ειχε γινει drop o green pou εχει 15 δεν θα μιλαγε κανεις αλλα τωρα που εγινε ο calderon γινεται θεμα?εξαλλου τον calderon δεν τον πηρε ο ιδιος που εκανε το trade για τον booz..αστεια πραγματα
Nuntius
Το ερώτημα είναι γιατί έκανε drop τον Calderon ενώ μπορούσα να κάνει drop τον Brewer, τον Shannon Brown ή τον τραυματία Grant Hill. Μέχρι και ο Gerald Green περισσότερη λογική θα είχε.

Το trade είναι κομπλέ. Δεν υπάρχει κανένας λόγος veto κατ' εμέ. Απλά είναι περίεργο το drop που αναγκάστηκε να κάνει για να κάνει χώρο στην ομάδα του.

Ουσιαστικά, έκανε drop τον 2ο καλύτερο του παγκίτη. Και δεν νομίζω να υπάρχει θέμα position need στο 2 (σε περίπτωση που έκανε drop έναν εκ των Green ή Brown) μιας και οι δύο παίχτες που πήρε από το trade (Foye, Waiters) μπορούν να παίξουν στα 2.

Δεν λέω, κι εγώ έχω κάνει ένα κουλό drop (Seraphin) αλλά εγώ το έκανα για positional need μιας και είχα μόνο τον Jerebko στο 3 ενώ στο 4-5 είχα Pau, Varejao, Duncan, Nowitzki και Anderson tongue.gif

Anyway, δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος για veto στο trade. Ένα veto στο drop όμως δεν θα ήταν και κακό tongue.gif
merlin1
ειμαι λιγο παραξενος στα trade μου αλλα δεν εχω τοσο υπολειψη τον καλδερον οσο τον green λογω βοστονης και καποιος με εχει ζαλισει στο να με παρει το πουλεν μου τον Rondo που ειναι unmovable κατα εμε.και στο draft το ειχα πει πως κυνηγαω ομαδα με ισσοροπια αναμεσα στους παλιους και στους νεους(για αφτο ακομα περιμενο τον GH33 να γινει καλα).οσο και αν προσπαθει ο area 51 δεν περνει πισω τον Blake πε με εδωσε η ο anw pefki τον JR ακριβως επειδη ειναι βασικοι μου παικτες.Κα για τον Brewer που τοσοι τον υποτιματε ειναι παικταρας σε συγκριση με αλλα παλτα οπως Σhannon Brown
Pierce
QUOTE (Voyager @ Nov 28 2012, 15:36 ) *
Nαι αλλά δεν έχει λογική να ανταλλάξεις Boozer για τους Waiters +Foye και να αφήσεις τον Calderon FA . Στην ουσία ανταλλάζεις και τον Calderon και το τρειντ είναι unfair .Eγώ λέω BETO!!!


Αυτον διαλεξε, αυτον εκανε drop, και αφου τον καλντερον δεν τον πηρε αυτος που πηρε και τον boozer (αρα δεν εχει σχεση αμεση το trade) , δεν μπορει να γινει κατι.
massey
Ρε και εγω που τσιμπησα τον Καλντερον δεν το πιστευα..

Λεω δεν γινεται να τον εκανε ντροπ..

Αφου απο τη βιασυνη μου πηγα να κανω ντροπ τον Λεοναρντ.. icon_drunk.gif

Αλλα συμφωνω οτι εχουν γινει χειροτερα trades..

Τεσπα..
merlin1
μην ξεχνας για να γινει βασικος ο καλδερον επρεπε να φιγει ο mike james απο τους ραπτορς.Οπως ειπα ειμαι περιεργος.αν ηταν πιο ρετρο φαντασυ τηα ημουν cool χαχαχαχα
j-kidd13
Δεν εχει καμια λογικη το ντροπ....ΤΕΛΟΣ...tongue.gif

Μου θυμιζει ενα αντιστοιχο περσινο....Οι πρωτοποροι καταλαβαινουν ....
klow13
πες το ετσι και εψαχνα jamal στο ροστερ των ραπτορς εκτος του magloire..
T.W.Is.M.
QUOTE(merlin1 @ Nov 28 2012, 17:08 ) *
μην ξεχνας για να γινει βασικος ο καλδερον επρεπε να φιγει ο mike james απο τους ραπτορς.Οπως ειπα ειμαι περιεργος.αν ηταν πιο ρετρο φαντασυ τηα ημουν cool χαχαχαχα


Ο καλος James... Τι μου θυμισες τωρα... 19.gif

QUOTE(j-kidd13 @ Nov 28 2012, 17:12 ) *
Δεν εχει καμια λογικη το ντροπ....ΤΕΛΟΣ...tongue.gif

Μου θυμιζει ενα αντιστοιχο περσινο....Οι πρωτοποροι καταλαβαινουν ....


Μονο που το αλλο εγινε στις 6 το πρωι μετα απο ξιδια και λιγες εβδομαδες πριν την καταταξη...

Οποιος αφησε τον Calderon παντως(merlin?), να εχει υποψη του οτι ειναι ο μπακ απ του Lowry, που απο περσι εχει χασει καμποσα ματς λογω τραυματισμων και ειναι επιφοβος να χασει κι αλλα, ενω ο θεατρινος Ισπανος οποτε βρισκει πολυ χρονο κανει νουμερα και που και που κανει τερατωδη παιχνιδια. Τον ειχα κατα διαστηματα τα 2 τελευταια χρονια και ξερω απο πρωτο χερι. Τωρα δε γινεται τιποτα βεβαια, αλλα να χουμε να λεμε...
duncan21
QUOTE(massey @ Nov 28 2012, 16:59 ) *
Αλλα συμφωνω οτι εχουν γινει χειροτερα trades..

Παιδιά αν έχετε διαφωνίες για τα trades που γίνονται να το λέτε.Αναφέροντας το σιβυλλικά κατόπιν εορτής δε προσφέρει τίποτα στη συζήτηση μας.

Καμία λογική το drop,με κάλυψε απόλυτα όμως ο commissioner.
SteveNashidis
http://www.nba.com/video/games/rockets/201...r-hou-play4.nba
To αυτοκαλάθι του Ασικ , στο φαντασυ μετράει ;; w00t.gif wos_sport3.gif
baskethood
O Lowry είναι ο βασικός PG της ομάδας. Όχι απλά ο βασικός, από την πρώτη στιγμή έγινε ο ηγέτης της. Τραυματίστηκε στο παιχνίδι με το Ντάλας και από τότε και μετά ανέλαβε ο Ισπανός. Με μια γρήγορη ματιά βλέπω :

Ο Calderon ως starter είχε 13 πόντους και 12 assists σε 38.5 λεπτά.
Ο Calderon ερχόμενος από τον πάγκο έχει 8 πόντους και 4.5 assists σε 23.5 λεπτά.
Δηλαδή όταν δεν ξεκινά, δηλαδή ξεκινά ο Lowry, παίζει σχεδόν 15 λεπτά λιγότερο.

Αυτά είναι τα facts.

Ειπώθηκε ότι ο Lowry είναι injury prone οπότε γιατί όχι να μην περιμένει κάποιος νέο τραυματισμό του. Για να δούμε :
Σε πέντε χρονιές (2007-2008 - 2011-2012) έπαιξε 349 παιχνίδια σε σύνολο 394. Δηλαδή έχασε 45.

Ας δούμε και του Calderon:

Στις ίδιες χρονιές έπαιξε 339 παιχνίδια σε σύνολο 394. Δηλαδή έχασε 55. Δε νομίζω να πιστεύει κανείς ότι ο Lowry είναι injury prone (ή πιο injury prone σε σχέση με τον Calderon)...

Έτσι σκέφτηκα εγώ τουλάχιστον που έκανα την ίδια κίνηση. Και δεν έχω αναφέρει μέχρι τώρα την οπτική του καθενός για μελλοντική εξέλιξη κάποιων παικτών (εγώ πχ στην keepers league τον έκανα drop για να πάρω τον "mini" Lebron).

Γιατί να μην προτιμήσω τον Bledsoe που δίνει 10-2.5 (και 1.5 κλέψιμο) σε 19 λεπτά, ενώ υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να γίνει ακόμα και starter στη θέση του Green;

Ξαναλέω ότι αυτή ήταν η λογική στην περίπτωση μου. Ο καθένας το αντιλαμβάνεται αλλιώς.
Αλλά το να λέμε "δεν υπάρχει λογική" είναι πλήρως άτοπο. Υπάρχει λογική απλά δεν είναι υποχρεωτικό να τη βλέπουν όλοι έτσι...
aegeansheed
QUOTE(duncan21 @ Nov 28 2012, 18:16 ) *
Αναφέροντας το σιβυλλικά κατόπιν εορτής


Πώωωωωω μλκ! τί λέξη είπε το άτομο!!!
duncan21
QUOTE(baskethood @ Nov 28 2012, 18:54 ) *
Ξαναλέω ότι αυτή ήταν η λογική στην περίπτωση μου. Ο καθένας το αντιλαμβάνεται αλλιώς.
Αλλά το να λέμε "δεν υπάρχει λογική" είναι πλήρως άτοπο. Υπάρχει λογική απλά δεν είναι υποχρεωτικό να τη βλέπουν όλοι έτσι...

1ον)Δεν έχει δεύτερο pg στην ομάδα του!

2ον)Είναι προτιμότερο ν' αφήσεις τον Calderon απ' τον Gerald Green(!),τον Corey Brewer(!!),το Shannon Brown,τον Elton Brand(!!!) ή τον Grant Hill(!!!!)?Sorry αλλά εγώ σ' αυτό δε βλέπω καμία απολύτως λογική,σύμφωνα πάντα με το σύστημα βαθμολόγησης που λειτουργεί η λίγκα μας.

3ον)Στη λίγκα που παίζεις είναι διαφορετικό το σύστημα βαθμολόγησης απ' ότι κατάλαβα(σα τη deus,διόρθωσε με αν κάνω λάθος).Μπορεί να χρειάζεσαι περισσότερο τα huslte stats του Bledsoe απ' τις assist του Calderon.
baskethood
QUOTE (duncan21 @ Nov 28 2012, 19:16 ) *
1ον)Δεν έχει δεύτερο pg στην ομάδα του!

2ον)Είναι προτιμότερο ν' αφήσεις τον Calderon απ' τον Gerald Green(!),τον Corey Brewer(!!),το Shannon Brown,τον Elton Brand(!!!) ή τον Grant Hill(!!!!)?Sorry αλλά εγώ σ' αυτό δε βλέπω καμία απολύτως λογική,σύμφωνα πάντα με το σύστημα βαθμολόγησης που λειτουργεί η λίγκα μας.

3ον)Στη λίγκα που παίζεις είναι διαφορετικό το σύστημα βαθμολόγησης απ' ότι κατάλαβα(σα τη deus,διόρθωσε με αν κάνω λάθος).Μπορεί να χρειάζεσαι περισσότερο τα huslte stats του Bledsoe απ' τις assist του Calderon.


Κοίτα, αναφέρθηκα στη δική μου περίπτωση. Αλλά μια και με ρωτάς, ναι, θα σκεφτόμουν να αφήσω τον Calderon αν είχα αυτούς. Αλλά η απάντηση στην ερώτηση σου είναι "εξαρτάται". Δεν το αποκλείω.
Άλλωστε όπως είπε και o Pierce, αυτός και μόνο αποφασίζει.

ΥΓ. Στην προηγούμενη σελίδα η κυρίαρχη άποψη ήταν " Ο Calderon στους F.A;;; WTF" (εντάξει όχι έτσι ακριβώς, υπερβάλλω tongue.gif ) δεν ασχολήθηκε κανείς με το ρόστερ του παιδιού που τον έκανε drop. Γι'αυτό και επενέβην, για να ξεκαθαρίσω ότι μιλάμε για έναν παίκτη που στην καλύτερη περίπτωση δίνει 8-5 ως backup. Solid (που λένε και οι αμερικανοι) αλλά όχι κάτι το τρομερό!

ΥΓ2. Δεν πρόκειται για τη Deus. Είναι και ο Sheed σ'αυτή tongue.gif
morrison
QUOTE(Voyager @ Nov 28 2012, 18:52 ) *
http://www.nba.com/video/games/rockets/201...r-hou-play4.nba
To αυτοκαλάθι του Ασικ , στο φαντασυ μετράει ;; w00t.gif wos_sport3.gif


...επειδή το έβλεπα έχοντας ανοιχτό το espn live fantasy center (πως διάολο το λένε...κάπως έτσι)...πρέπει να χρεώθηκε στον Βαλαντσιούνας φαντασιακά για κάποιο λόγο...(τον έχω για αυτό το πρόσεξα).

κατά τα άλλα στην λεγόμενη d-league βλέπω και εγώ κάποιες περίεργες αποφάσεις σε trades και drops τώρα (για την ακρίβεια στα περισσότερα από τα trades που έχω δει νομίζω ότι είναι φανερά ευνοημένος ο ένας, δεν είναι ισορροπημένα δηλαδή)αλλά μ'αρέσει που από τη μία τα παιδιά έχουν μπει γερά και κάνουν αβέρτα trades και από την άλλη ότι υπάρχει συμμετοχή στο φόρουμ μετά για την σχετική καβλάντα. Οπότε θα πρότεινα να μην πυροβολούμε τον πιανίστα γενικότερα και να μην κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια...Στην πρώτη εθνική (τρομάρα της..) ο καθένας έχει τουλάχιστον μια τριετία στο ίδιο παιχνίδι στην πλάτη του ενώ εδώ μιλάμε ότι τώρα μπαίνουν στο κλίμα αρκετοί.
Επίσης βλέπουμε κάποιες φορές περίεργες αποφάσεις και στην πρώτη δεν είναι θέμα...βασικά πάντα θα υπάρχουν όσο ο τρόπος που παίζει ο καθένας περιλαμβάνει υποκειμενικότητα...
aegeansheed
QUOTE(baskethood @ Nov 28 2012, 19:36 ) *
ΥΓ2. Δεν πρόκειται για τη Deus. Είναι και ο Sheed σ'αυτή tongue.gif


Την έχω παρατήσει, καλά μου κάνεις... Από τότε όμως που έπαιξα σε Espn platform το Y μου φαίνεται λίγο Ατάρι. Από του χρόνου μαζί με τους αντάρτες μου στο ESPN έτσι και κάνει χειρουργείο ο Τζίζους Κουιντάνα του ΝΒΑ. Αυτό μόνο έχω να πω σε αυτή τη Λίγκα και ότι θυμήθηκα το πρώτο μου φάουλ στο Φόρουμ (που είσαι ρε Κέφ!).

Βέβαια δεν ανακοινώσαμε στα παιδιά το εργαλειο "amnesty" που έχει ο Έντμιν (και δεν έχει καμία σχέση με τα Κράνη Προσομοίωσης) για του χρόνου. Όπως θα ανακοινωθεί μετά τις τελικές κατατάξεις, θα υπάρχει η δυνατότητα ένας manager (που τον μούτζωσε ο Βούδας, η Κάλι, ο Θόρ και ο κουτσός Ήφαιστος ακόμα) που θα βρίσκεται στο τέλος της βαθμολογίας να γίνει amnestied και να επιστρέψει και πάλι στην Πρώτη. Η απόφαση της αμνηστίας θα απαιτεί πλειοψηφία 11% και θα είναι μυστική. Και δεν ξέρω τίποτα για free παραγγελία από τα Simply Burgers..
j-kidd13
QUOTE(aegeansheed @ Nov 28 2012, 20:04 ) *
Την έχω παρατήσει, καλά μου κάνεις... Από τότε όμως που έπαιξα σε Espn platform το Y μου φαίνεται λίγο Ατάρι. Από του χρόνου μαζί με τους αντάρτες μου στο ESPN έτσι και κάνει χειρουργείο ο Τζίζους Κουιντάνα του ΝΒΑ. Αυτό μόνο έχω να πω σε αυτή τη Λίγκα και ότι θυμήθηκα το πρώτο μου φάουλ στο Φόρουμ (που είσαι ρε Κέφ!).

Βέβαια δεν ανακοινώσαμε στα παιδιά το εργαλειο "amnesty" που έχει ο Έντμιν (και δεν έχει καμία σχέση με τα Κράνη Προσομοίωσης) για του χρόνου. Όπως θα ανακοινωθεί μετά τις τελικές κατατάξεις, θα υπάρχει η δυνατότητα ένας manager (που τον μούτζωσε ο Βούδας, η Κάλι, ο Θόρ και ο κουτσός Ήφαιστος ακόμα) που θα βρίσκεται στο τέλος της βαθμολογίας να γίνει amnestied και να επιστρέψει και πάλι στην Πρώτη. Η απόφαση της αμνηστίας θα απαιτεί πλειοψηφία 11% και θα είναι μυστική. Και δεν ξέρω τίποτα για free παραγγελία από τα Simply Burgers..


Χμμμμ...Οποιος διαλεξε παικτες στο ντραφτ ψηλα που ηταν τραυματιες ηδη για αγνωστο διαστημα,δεν θεωρουνται "μουτζωμενοι απο ανωτερες δυναμεις"... tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(baskethood @ Nov 28 2012, 18:54 ) *
O Lowry είναι ο βασικός PG της ομάδας. Όχι απλά ο βασικός, από την πρώτη στιγμή έγινε ο ηγέτης της. Τραυματίστηκε στο παιχνίδι με το Ντάλας και από τότε και μετά ανέλαβε ο Ισπανός. Με μια γρήγορη ματιά βλέπω :

Ο Calderon ως starter είχε 13 πόντους και 12 assists σε 38.5 λεπτά.
Ο Calderon ερχόμενος από τον πάγκο έχει 8 πόντους και 4.5 assists σε 23.5 λεπτά.
Δηλαδή όταν δεν ξεκινά, δηλαδή ξεκινά ο Lowry, παίζει σχεδόν 15 λεπτά λιγότερο.

Αυτά είναι τα facts.

Ειπώθηκε ότι ο Lowry είναι injury prone οπότε γιατί όχι να μην περιμένει κάποιος νέο τραυματισμό του. Για να δούμε :
Σε πέντε χρονιές (2007-2008 - 2011-2012) έπαιξε 349 παιχνίδια σε σύνολο 394. Δηλαδή έχασε 45.

Ας δούμε και του Calderon:

Στις ίδιες χρονιές έπαιξε 339 παιχνίδια σε σύνολο 394. Δηλαδή έχασε 55. Δε νομίζω να πιστεύει κανείς ότι ο Lowry είναι injury prone (ή πιο injury prone σε σχέση με τον Calderon)...



Δεν τον ειπα ακριβως injury prone. Ειπα οτι απο περσι εχει χασει αρκετα παιχνιδια(56 συμμετοχες σε συνολο 81 αγωνων). Αν δεις επισης τα στατιστικα του, θα προσεξεις ποσο αυξηθηκε ο χρονος του απο την προπερσινη σεζον, το οποιο ειναι ο λογος που εδωσα βαρυτητα στις πιο προσφατες απουσιες του. Θα μου πεις, εχει σημασια αν παιζει πολυ ή λιγο? Μπορει να εχει, μπορει και να μην εχει. Αν τον συγκρινουμε με τον Calderon σε αυτο το θεμα, συμφωνω μαζι σου οτι ο Lowry δεν ειναι πιο injury prone, γιατι κι ο Ισπανος τα χανει τα παιχνιδια του καθε χρονο.
Το point μου ειναι το εξης: Εχεις εναν παιχτη στον παγκο, που οταν παιζει βασικος ειναι πολυ καλη λυση, οταν παιζει αναπληρωματικος ειναι μετριος fantasιακα. Εχει μπροστα του εναν παιχτη που απο περσι εχει χασει σχεδον το 1/3 των αγωνων της ομαδας του. Γιατι να μην τον αφησεις στον παγκο σου μπας και σου χρειαστει? Δε λεω οτι αυτο που λες κι εσυ δεν εχει λογικη, απλα οταν σον παγκο υπαρχουν οι αλλοι παιχτες που αναφερθηκαν, θεωρω σωστοτερη επιλογη να αφησεις καποιον αλλο ελευθερο. Εσυ που τον αφησες ειχες και αλλους παιχτες στην ομαδα σου. Μπορει για σενα να ηταν η σωστοτερη επιλογη, δεν το ξερω αυτο.
baskethood
QUOTE (T.W.Is.M. @ Nov 28 2012, 22:33 ) *
Το point μου ειναι το εξης: Εχεις εναν παιχτη στον παγκο, που οταν παιζει βασικος ειναι πολυ καλη λυση, οταν παιζει αναπληρωματικος ειναι μετριος fantasιακα. Εχει μπροστα του εναν παιχτη που απο περσι εχει χασει σχεδον το 1/3 των αγωνων της ομαδας του. Γιατι να μην τον αφησεις στον παγκο σου μπας και σου χρειαστει? Δε λεω οτι αυτο που λες κι εσυ δεν εχει λογικη, απλα οταν σον παγκο υπαρχουν οι αλλοι παιχτες που αναφερθηκαν, θεωρω σωστοτερη επιλογη να αφησεις καποιον αλλο ελευθερο. Εσυ που τον αφησες ειχες και αλλους παιχτες στην ομαδα σου. Μπορει για σενα να ηταν η σωστοτερη επιλογη, δεν το ξερω αυτο.

Σαφώς και συμφωνώ με την όλη σου συλλογιστική. Δέχομαι αυτό που λες, για κάποιον μπορεί να είναι μια καλή επιλογή στον πάγκο.
Και να στο πω αλλιώς, αν δεν έχει βρει κάποιος έναν παίκτη που να θεωρεί ότι θα κάνει το jump τις επόμενες εβδομάδες τότε καλύτερα να κρατήσει τον Calderon.
merlin1
παιζω φαντασυ για 1η φορα και οπως και να το κανουμε λογω της ηλικιας μου υπαρχουν προτημησεις σε παλιες και σταθερες λυσεις .Ευτυχως ειμαι ακομα στην μεση της βαθμολογιας και πιστευω πως οταν αναρωσει ο χιλλ θα παω καλυτερα! δεν πιστευα οτι κανοντας ντροπ τον ισπανο θεατρινο για να αποκτησω περισοτερρο παγκο θα ειχε τοσες πολεσ αντιδρασεις.Κατω ο Jordan και ο Lebron!!!!!!!!!!!!!!
SteveNashidis
QUOTE(merlin1 @ Nov 28 2012, 23:15 ) *
παιζω φαντασυ για 1η φορα και οπως και να το κανουμε λογω της ηλικιας μου υπαρχουν προτημησεις σε παλιες και σταθερες λυσεις .Ευτυχως ειμαι ακομα στην μεση της βαθμολογιας και πιστευω πως οταν αναρωσει ο χιλλ θα παω καλυτερα! δεν πιστευα οτι κανοντας ντροπ τον ισπανο θεατρινο για να αποκτησω περισοτερρο παγκο θα ειχε τοσες πολεσ αντιδρασεις.Κατω ο Jordan και ο Lebron!!!!!!!!!!!!!!


Eντάξει στην ομάδα σου ότι θέλεις κάνεις . Αυτοί που γκρινιάζουμε είναι αυτοί που δεν προλάβαμε να τσιμπήσουμε τον Καλδερον laugh.gif laugh.gif laugh.gif . Απλά εδώ το παιχνίδι επειδή είναι καθαρά θέμα στατιστικών και παραγωγής πόντων δεν μπορεί να ντροπάρεις ένα παίκτη που σου δίνει 25-30 και όχι έναν που σου δίνει 20-23 ή 17-20 ασχέτως ονόματος !!!!
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Nov 28 2012, 23:36 ) *
Eντάξει στην ομάδα σου ότι θέλεις κάνεις . Αυτοί που γκρινιάζουμε είναι αυτοί που δεν προλάβαμε να τσιμπήσουμε τον Καλδερον laugh.gif laugh.gif laugh.gif . Απλά εδώ το παιχνίδι επειδή είναι καθαρά θέμα στατιστικών και παραγωγής πόντων δεν μπορεί να ντροπάρεις ένα παίκτη που σου δίνει 25-30 και όχι έναν που σου δίνει 20-23 ή 17-20 ασχέτως ονόματος !!!!


Γκρινιαζουμε κι εμεις που δεν ειδαμε τον Calderon να γινεται drop στη δικη μας λιγκα, ωστε να μπορεσουμε να τον παρουμε. smiley.gif
giorgos14
Οι team Ivey και Queens Kings εχουν trade proposals..Περιμενω νεα σας smile.gif
SteveNashidis
Iατρικό ανακοινωθέν του ΝΒΑ tongue.gif

http://nba.sport24.gr/article/2031642/i-ap...si-tou-popovich

Eκτός μένουν οι Duncan, Parker, Ginobili, Green. Τρελός ο Ποποβιτς !!

http://nba.sport24.gr/article/2031403/sok-...gia-brook-lopez

Και οι Bogut , Lopez!
Pierce
Καλα τα Ιατρικά ανακοινωθεν του Ελληνικου nba ειναι.... Τη προηγούμενη βδομάδα δίναν τον Gordon 2 βδομάδες έξω, και τελικά έπαιξε την άλλη μέρα και έβαλε και 20 πόντους. Ο Λόπεζ έκανε μαγνητική και βγήκε αρνητική.
giorgos14
QUOTE(Voyager @ Nov 29 2012, 21:24 ) *
Iατρικό ανακοινωθέν του ΝΒΑ tongue.gif

http://nba.sport24.gr/article/2031642/i-ap...si-tou-popovich

Eκτός μένουν οι Duncan, Parker, Ginobili, Green. Τρελός ο Ποποβιτς !!

http://nba.sport24.gr/article/2031403/sok-...gia-brook-lopez

Και οι Bogut , Lopez!

εμενα παντως η αποφαση του Ποποβιτς δεν με χαλαει...Αντε μπας και κανει κανα καλο παιχνιδι ο Ουειντ....
Pierce
25 λεπτά max θα παίξει ο Wade, θα κερδίζουν με 20 πόντους από το ημίχρονο.
SteveNashidis
QUOTE(pierce21 @ Nov 29 2012, 23:31 ) *
Ο Λόπεζ έκανε μαγνητική και βγήκε αρνητική.


http://www.nba.com/2012/news/11/29/nets-lo...ls=iref:nbahpts

Θα μείνει πάντως εκτός για 2 παιχνίδια !
giorgos14
QUOTE(pierce21 @ Nov 29 2012, 22:34 ) *
25 λεπτά max θα παίξει ο Wade, θα κερδίζουν με 20 πόντους από το ημίχρονο.


ελα τωρα,σταματα να ζηλευεις!!δεν χρειαζεται να βγαζεις κακια επειδη ειμαι 1ος και εισαι τελευταιος....(μεγαλη ανακαλυψη αυτη η επιλογη για αυξουσα η' φθινουσα σειρα στο πινακα!)
SteveNashidis
http://nba.sport24.gr/article/2031664/duo-agwnes-ston-rondo


Και 2 αγώνες για τον Ρόντο εκτός ! Φτηνά τη γλύτωσε πάντως ! Όποιος έχει Βarbosa ή Τερι θα βγει ευνοημένος αυτή την εβδομάδα καθώς αυτοί οι 2 θα κατεβάσουν τη μπάλα! smile.gif
Nuntius
Εγώ πάντως που έχω TP και Duncan κλαίω sad.gif

Τουλάχιστον θα παίξει ο Neal mellow.gif
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Nov 30 2012, 00:59 ) *
Εγώ πάντως που έχω TP και Duncan κλαίω sad.gif

Τουλάχιστον θα παίξει ο Neal mellow.gif


Μετά τις ξαφνικές αποχωρήσεις των Σπερς πιθανολογώ ο Σποελστρα να κάνει και αυτός τα ωραία του κόλπα και να αφήσει στον πάγκο βασικούς γιατί δεν εξηγείται αλλιώς το παρακάτω απο ΕΣΠΝ

QUOTE
Allen (back) is a game-time decision Thursday against San Antonio, the Associated Press reports.
Spin: Allen is the Heat's fourth-leading scorer this season, averaging 12.8 points (on 51 percent shooting) and 2.1 three-pointers in 26.7 minutes. If he sits out, his loss would hinder the prospects of those in daily leagues. Continue to watch his status up until the Heat's 8:00 PM tipoff.

blink.gif
jasonick


Αντίθετα, τα σέβη μας παραδίδουμε στον Αγγλοσουδανό τίμησε την φανέλα μας όπως λίγοι.
SteveNashidis
L.Sanders

Τον παίρνω ελευθέρας και μου κάνει σε 2 παιχνίδια 2 56αρια !!! w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif Λαυράκι !

Υ.Γ. Ιρβινγκ γύρνα πίσω επιτέλους . Πόσο να αντέξουν οι δευτεράντζες , κρατούν όσο μπορούν την ομάδα αλλά με εσένα πάμε για μεγάλα πράγματα !! shot.gif
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Dec 2 2012, 05:47 ) *
L.Sanders

Τον παίρνω ελευθέρας και μου κάνει σε 2 παιχνίδια 2 56αρια !!! w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif Λαυράκι !

Υ.Γ. Ιρβινγκ γύρνα πίσω επιτέλους . Πόσο να αντέξουν οι δευτεράντζες , κρατούν όσο μπορούν την ομάδα αλλά με εσένα πάμε για μεγάλα πράγματα !! shot.gif


Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν τώρα. Ποιος τυχερός είχε τον Sanders.

It was youuuuuuuu tongue.gif
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Dec 2 2012, 05:49 ) *
Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν τώρα. Ποιος τυχερός είχε τον Sanders.

It was youuuuuuuu tongue.gif


Ελπίζω να συνεχίσει έτσι γιατί τώρα τι να το κάνω ;;;ήταν προσθήκη μεσούσης της εβδομάδας !!
Nuntius
Αν εξαιρέσεις το 6.5 του Dorrel Wright (σε 19 λεπτά) και το 8 (!!!) του Paul George (σε 29 λεπτά) αυτή ήταν μια εξαιρετική βραδιά για την ομάδα μου.
merlin1
Player already flagged as dropped.
Validation failed for proposed trade.
τοτε γιατι στην αρχη το συστημα δεχτηκε το τρειντ και τωρα το ακυρωνει?
massey
QUOTE(Nuntius @ Dec 2 2012, 07:57 ) *
Αν εξαιρέσεις το 6.5 του Dorrel Wright (σε 19 λεπτά) και το 8 (!!!) του Paul George (σε 29 λεπτά) αυτή ήταν μια εξαιρετική βραδιά για την ομάδα μου.

Λιγο χειροτερη απο την δικη μου.. tongue.gif

Αν μας βοηθουσε λιγο και ο Ιμπακα ισως να αγγιζαμε τους 300 βαθμους με 7 παικτες..

West αλανι αναψε ντουμανι.. w00t.gif
SteveNashidis
http://nba.sport24.gr/article/2036315/anisuxia-gia-hamilton

Eκτός και ο Ριπ !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.