Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague Bforum.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
giorgos14
ανυπομονουμε κομισαριε...
Pierce
Παιδιά δεν έχω καμία πρόσβαση πάνω σε αυτό το θέμα. Το κάνει η πλατφόρμα μόνη της , στο espn να πείτε ότι ανυπομονείτε tongue.gif
massey
Βγηκε η σειρα..

14ος η αφεντια μου.. cool.gif
giorgos14
Γκουχου γκουχου...Οι 2 κομισαριοι στις 2 πρωτες θεσεις..Γκουχου γκουχου... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Pierce
ph34r.gif (αντε να με πιστέψουν ότι δεν είναι στημένο)

1) Patras City Beards
2) Santa Cruz Warriors
3)Team Ntopa
4)Newbie team
5)Team Ivey
6)Manhattan Webslingers
7)Anw Pefki Warriors
8)Queens Kings
9)Heaven Pancackes
10) John cena
11)Arizona Fighters
12Russell legends
13)Area 51 UFOs
14)The sidreamteam
15) Cascadia Wolves
Knickerbocker
6os...λέτε να προλάβω Rasheed Wallace???? icon_drunk.gif

QUOTE (pierce21 @ Oct 21 2012, 17:06 ) *
ph34r.gif (αντε να με πιστέψουν ότι δεν είναι στημένο)

1) Patras City Beards
2) Santa Cruz Warriors
3)Team Ntopa
4)Newbie team
5)Team Ivey
6)Manhattan Webslingers
7)Anw Pefki Warriors
8)Queens Kings
9)Heaven Pancackes
10) John cena
11)Arizona Fighters
12Russell legends
13)Area 51 UFOs
14)The sidreamteam
15) Cascadia Wolves



Χαχαχα αυτά ειναι.πιο στήσιμο και απο τον dick "the knick" bavetta σε αγώνα στο garden!!
duncan21


icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
SteveNashidis
Πόση ώρα διαρκεί όλο το ντραφτ ?

Υ.Γ. Φήμες λένε για επέμβαση του αθλητικού δικαστή καθώς υπάρχουν υποψίες .....tongue.gif
Pierce
Εξαρτάται από το πόσο γρήγορα διαλέγουμε. Στους πιο κάτω γύρους θα ρίξω τα 90sec σε 45-60 γιατί δεν έχει νόημα... Πάνω κάτω 1:30 ώρα λέει η εμπειρία.
teopt13
Άντε καλή αρχή παιδιά!Να βλέπω να πέφτουν από τώρα οι προτάσεις για trade!!
giorgos14
Ας ποσταρω την ομαδα μου και εδω:

NEWBIE TEAM

1)Παρκερ
2)Ουειντ
3)Πολ Τζορτζ
4)Στουντεμαιρ
5)Νενε
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
6)Τζεισον Τερρι
7)Σκολα
8)Αριζα
9)Kειμαν
10)Κιντ
11)Ντελφινο
12)Πατσουλια
13)Αρτεστ(σιγα μην το γραψω ολο tongue.gif)
14)Γκαρι Νιλ
massey
Να ρωτησω κατι..

Οι 4 παικτες περα απο τους βασικους μετρανε το ιδιο στο τελος της βδομαδας?
duncan21
QUOTE(massey @ Oct 21 2012, 19:52 ) *
Να ρωτησω κατι..

Οι 4 παικτες περα απο τους βασικους μετρανε το ιδιο στο τελος της βδομαδας?

Ναι.Τα κριτήρια που κερδίζονται οι πόντοι είναι ίδια για όλους τους παίκτες ανεξαρτήτως θέσης,χρησιμότητας κτλ.Αν ρωτάς αυτό δηλαδή.
giorgos14
QUOTE(duncan21 @ Oct 21 2012, 18:07 ) *
Ναι.Τα κριτήρια που κερδίζονται οι πόντοι είναι ίδια για όλους τους παίκτες ανεξαρτήτως θέσης,χρησιμότητας κτλ.Αν ρωτάς αυτό δηλαδή.


εγω αυτο που δεν εχω καταλαβει,οι παικτες που εχω στο παγκο προσθετουν τους ποντους τους στην ομαδα η' μονο οταν μπουν στην 9αδα γινεται αυτο;
duncan21
QUOTE(giorgos14 @ Oct 21 2012, 20:10 ) *
εγω αυτο που δεν εχω καταλαβει,οι παικτες που εχω στο παγκο προσθετουν τους ποντους τους στην ομαδα η' μονο οταν μπουν στην 9αδα γινεται αυτο;

Προφανώς όταν μπαίνουν στην 9άδα.Ωστόσο ατομικά προστίθενται κανονικά οι πόντοι και βγαίνει το average του κάθε παίκτη.
jasonick
Υπάρχει κάποιο όριο στις αλλαγές που μπορούμε να κάνουμε ή μπορούμε να αλλάξουμε και ολόκληρη την 5άδα;
duncan21
QUOTE(jasonick @ Oct 21 2012, 20:17 ) *
Υπάρχει κάποιο όριο στις αλλαγές που μπορούμε να κάνουμε ή μπορούμε να αλλάξουμε και ολόκληρη την 5άδα;

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στην 5άδα των αναπληρωματικών.

ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ 50 ADD/DROP ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΧΡΟΝΙΑ.
SteveNashidis
http://nba.sport24.gr/article/1978032/ekto...es-o-stoudemire

2o bam μετα τον Λοβ !
giorgos14
QUOTE(Voyager @ Oct 21 2012, 19:51 ) *


ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
ΩΩ
Gravedigger
QUOTE (patrickdrd @ Oct 12 2012, 13:23 ) *
το οτι παιζετε εσεις ετσι τοσα χρονια δεν σημαινει οτι ειναι κ το καλυτερο,
ειναι που δεν εχετε ξαναπαιξει στο αλλο να δειτε ποσο συναρπαστικο μπορει να γινει το φαντασυ,

έχω παίξει 6 χρόνια fantasy.2 χρόνια με καθημερινές αλλαγές και 4 όπως παίζουμε με τα παιδιά.και ναι,προτιμώ την 2η περίπτωση.

QUOTE (patrickdrd @ Oct 12 2012, 14:26 ) *
εγω αλλη μια χρονια εχω παιξει,

Ακριβώς αυτό,δεν έχεις δει πως παίζουμε εμείς,κρίνεις από την χρονιά που έπαιξες εσύ και γούσταρες προφανώς αλλά πως μπορείς να εκφέρεις άποψη για κάτι που δεν έχεις κάνει?
Nuntius
Ξέχασα τελείως πως ήταν χθες το draft. Τελικά κάποια σερί με χαλάνε shot.gif

Χίλια συγγνώμη, παίδες. Λυπάμαι αν καθυστέρησα την διαδικασία sad.gif

By the way, ποιος επέλεξε για εμένα? Ή έγινε random η επιλογή?

Έχω και μια τελευταία ερώτηση. Μπορείς να αλλάζεις ελεύθερα ανάμεσα σε πάγκο και 7άδα ή έχει και εκεί limit?
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Oct 22 2012, 02:23 ) *
Ξέχασα τελείως πως ήταν χθες το draft. Τελικά κάποια σερί με χαλάνε shot.gif

Χίλια συγγνώμη, παίδες. Λυπάμαι αν καθυστέρησα την διαδικασία sad.gif

By the way, ποιος επέλεξε για εμένα? Ή έγινε random η επιλογή?

Έχω και μια τελευταία ερώτηση. Μπορείς να αλλάζεις ελεύθερα ανάμεσα σε πάγκο και 7άδα ή έχει και εκεί limit?


H επιλογή των παικτών σου ήταν τυχαία , έπαιρνες δηλαδή τον καλύτερο παίκτη σε ranking που ήταν διαθέσιμο και έχεις μαζέψει την μισή ομάδα των Lakers . Oπότε καμια ανταλλαγή με παίκτες που δεν γουστάρεις ελπίζω να θες να κάνεις ( γλυκοτοιτάζω τον Nash γιαυτο στο λέω tongue.gif )
HLR CENATION
Oποιος θελει Τζεραλντ Γουαλας προσφερει ενα καλο σουτινγκ γκαρντ και τον εχει. wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Nuntius @ Oct 22 2012, 02:23 ) *
Ξέχασα τελείως πως ήταν χθες το draft. Τελικά κάποια σερί με χαλάνε shot.gif

Χίλια συγγνώμη, παίδες. Λυπάμαι αν καθυστέρησα την διαδικασία sad.gif

By the way, ποιος επέλεξε για εμένα? Ή έγινε random η επιλογή?

Έχω και μια τελευταία ερώτηση. Μπορείς να αλλάζεις ελεύθερα ανάμεσα σε πάγκο και 7άδα ή έχει και εκεί limit?


9αδα εννοεις, οχι 7αδα.
Καποιος μου ειπε οτι το autopick σου εβγαλε Nash-Bryant-Nowitzki-Pau Gasol-Duncan! 6 MVP(αν δεν εχω χασει κανενα του Duncan) και 12 δαχτυλιδια. Ουτε παραγγελια να τους ειχες κανει... tongue.gif
HLR CENATION
Την πιστευω πολυ την ομαδα μου.

Τιγκ στην δευτερη χρονια του βασικος χωρις τον Τζονσον στο πλαι του η λογικη λεει οτι θα σκοραρει και περισσοτερο.
Ο Θορντον σεσημασμενος μπομερ.

Ο Κολισον χειροτερος απο περυσι δεν γινεται να ειναι αλλα πιστευω θα ειναι και πολυ καλος.

Ερωτηματικο ο Μπιλ αλλα πιστευω οτι αμα παιζει 30 λ θα βαζει 12-15 ποντους.

Το μεγαλο πυροβολικο της ομαδας θα ειναι ο Μελο.

Το θωρηκτο Κουζινς θα ειναι ασταματητο με νταμπλ νταμπλ σε καθε ματς.

Ο Γκορτατ εγγυηση.

Ο Ασικ ερωτηματικο αλλα αμα ριχνει 3 ταπες και κατεβαζει 8 ριμπ ανα αγωνα θα ειμαι πολυ καλα.

Ο Μπιγιομπο μια απο τα ιδια.

Ο Γουαλας προσφερει σε ολες τις κατηγοριες.

Ο Τομπσον το πουλεν μου.

giorgos14
αυτη τη στιγμη εχω καταφερει να εχω 3 5αρια ,και ενα 4-5αρι και να ειναι και οι 4 τραυματιες και αμφιβολοι για τη πρεμιερα..τι ωραια shot.gif
massey
Εγω δεν ξερω..δεν μου πολυαρεσε η ομαδα αλλα θα το παλεψουμε..Επιλεγαμε και προτελευταιοι.. sad.gif

Κονλευ
Λοσον
Πιρς
Φαριντ
Αλ Τζεφερσον
Αζαια Τομας (πουλεν) cool.gif
Τζεραλντ Γκριν
Λεοναρντ (των Σπερς)
Τζ.Κροφορντ

Και παγκο τον Βινς,Αλονζο Γκι,Λεοναρντ απο Πορτλαντ,Μπαντιγκερ,Νταλεμπερτ

Και ο Λεοναρντ σερνεται στα φιλικα.. shot.gif
giorgos14
QUOTE(massey @ Oct 22 2012, 20:37 ) *
Εγω δεν ξερω..δεν μου πολυαρεσε η ομαδα αλλα θα το παλεψουμε..Επιλεγαμε και προτελευταιοι.. sad.gif

Κονλευ
Λοσον
Πιρς
Φαριντ
Αλ Τζεφερσον
Αζαια Τομας (πουλεν) cool.gif
Τζεραλντ Γκριν
Λεοναρντ (των Σπερς)
Τζ.Κροφορντ

Και παγκο τον Βινς,Αλονζο Γκι,Λεοναρντ απο Πορτλαντ,Μπαντιγκερ,Νταλεμπερτ

Και ο Λεοναρντ σερνεται στα φιλικα.. shot.gif


τζεφερσον και λοσον ειναι 2 παικτες που αν μπορουσα θα στους επαιρνα αμεσως... tongue.gif
massey
Σου δινω τον Λεοναρντ αμα θες..

Του Πορτλαντ.. tongue.gif
giorgos14
QUOTE(massey @ Oct 22 2012, 20:50 ) *
Σου δινω τον Λεοναρντ αμα θες..

Του Πορτλαντ.. tongue.gif


Ξοδευτηκες,χαχαχα...Το αφεντικο τρελαθηκε tongue.gif
massey
QUOTE(giorgos14 @ Oct 22 2012, 23:53 ) *
Ξοδευτηκες,χαχαχα...Το αφεντικο τρελαθηκε tongue.gif

Σου δινω και τον Μπαντιγκερ και μου δινεις το 2αρακι σου..

Τωρα ξανοιχτηκα.. tongue.gif
giorgos14
Ουτε το Metta δεν παιρνεις με αυτα cool.gif
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Oct 22 2012, 18:16 ) *
9αδα εννοεις, οχι 7αδα.
Καποιος μου ειπε οτι το autopick σου εβγαλε Nash-Bryant-Nowitzki-Pau Gasol-Duncan! 6 MVP(αν δεν εχω χασει κανενα του Duncan) και 12 δαχτυλιδια. Ουτε παραγγελια να τους ειχες κανει... tongue.gif


Ναι αυτούς μου έβγαλε. Δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο από το autopick biggrin.gif

QUOTE (Voyager @ Oct 22 2012, 12:12 ) *
H επιλογή των παικτών σου ήταν τυχαία , έπαιρνες δηλαδή τον καλύτερο παίκτη σε ranking που ήταν διαθέσιμο και έχεις μαζέψει την μισή ομάδα των Lakers . Oπότε καμια ανταλλαγή με παίκτες που δεν γουστάρεις ελπίζω να θες να κάνεις ( γλυκοτοιτάζω τον Nash γιαυτο στο λέω tongue.gif )


Τον Nash τον λατρεύω. Δεν κουνιέται με τίποτα. Δεν μου πολυάρεσε που πήγε στους Lakers μεν αλλά και πάλι είναι ένας από τους αγαπημένους μου παίχτες.

Τον Kobe από την άλλη δεν τον γουστάρω. Δεν ξέρω αν με παίρνει να τον διαπραγματευθώ βέβαια tongue.gif
merlin1
για να σχολιασω και γω την ομαδα μου!Κελτης ειμαι αλλα μονο εναν καταφερα να παρω και ενα πρωην,εχω πιστευω την πιο γερικη ομαδα με 8 παικτες 30+ και οι νεωτεροι ειναι 24(αν δεν πηγαινε ο T-Mac Κινα θα τον επαιρνα),εχω γεμισει με 2-3αρια και 4-5αρια επειδη δεν προλαβαινα να παρω τους παικτες που ηθελα και σαν Legend(s) που ειμαι παω κατευθειαν για το πρωταθλημα!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(merlin1 @ Oct 23 2012, 11:44 ) *
για να σχολιασω και γω την ομαδα μου!Κελτης ειμαι αλλα μονο εναν καταφερα να παρω και ενα πρωην,εχω πιστευω την πιο γερικη ομαδα με 8 παικτες 30+ και οι νεωτεροι ειναι 24(αν δεν πηγαινε ο T-Mac Κινα θα τον επαιρνα),εχω γεμισει με 2-3αρια και 4-5αρια επειδη δεν προλαβαινα να παρω τους παικτες που ηθελα και σαν Legend(s) που ειμαι παω κατευθειαν για το πρωταθλημα!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif


Σαν τη δικη μου περσινη ομαδα. Ειχα μαζεψει μεσα στη σεζον Bryant, Marion, Carter, Prince, Calderon, Duncan, Ray Allen, Grant Hill(οχι ολους ταυτοχρονα, αλλα 5-6 ειχα συνεχως) και βομβαρδιζα συνεχως με προτασεις για να παρω Nash, Garnett, Pierce, Jamison και να φτιαξω την all-ΚΑΠΗ team.
jasonick
QUOTE
Spin:
Gordon will still sit out Monday's game against the Mavericks, but it looks like there's some hope he may be back in the fold before the preseason comes to a close. At the very least, Monday's shootaround provides added confidence that Gordon will be ready for Opening Night.


Καλά νέα για μένα, γιατί δεν θυμόμουν ότι είχε τραυματιστεί ο Gordon.
Το κλειδιά της επιτυχίας είναι δύο. Αρχικά να είναι καλά ο καρπός του Deng και δεύτερον τι θα κάνει ο Lee αν είναι υγιείς οι Curry και Bogut. Με αυτούς στην 5άδα θα πέσουν τα στατιστικά του, στα ριμπάουντ κυριώς, τίποτα σε στυλ 17-8, αλλά χωρίς αυτούς θα παίρνει πολλές επιθέσεις οπότε πιστεύω το έχει το 20-10.
duncan21
Θεωρητικά θα μπορούσα να σας κλέψω σε κάνα trade μιας και είστε noobάδες ακόμη στη λίγκα(στο τρόπο λειτουργίας της,κτλ) blech.gif αλλά δεν το κάνω γιατί θα νικήσω ούτως ή άλλως!

Knickerbocker
Επειδή κουβέντα πρέπει να γίνεται..μήπως έχει κανείς αδυναμία στον Dejuan Blair?αν ναι ακούω προτάσεις :-)
HLR CENATION
Eσυ λακαμα προπονητη των Μπομπκτατς εχω δει οτι βαζεις βασικο τον Χειγουντ αντι του Μπιγιομπο.Ξυπνα και ασε τις βλακειες γιατι αμα σε πιασω στο στομα μου δεν θα κανεις Χριστουγεννα στον παγκο angry_red.gif .
SteveNashidis
Ανταλλάσσω Tyson Chandler για έναν ισάξιο του Center καθώς δεν ήταν στα πλάνα μου να τον αποκτήσω ! ! tongue.gif
klow13
οποιος θελει τον χαμφρις μου λεει!
giorgos14
Εκανα και το πρωτο add/drop μου δινοντας ποδι στο συμπαθεστατο metta και παιρνοντας τον antawn jameson στη θεση του
HLR CENATION
Εγω εφαγα τον Φου και πηρα τον ρουκι των Καβς Ζελερ.
giorgos14
Να δηλωσω οτι Παρκερ και Αμαρε μπορουν να γινουν διαθεσιμοι αν προσφερθει κατι ενδιαφερον..
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Oct 25 2012, 23:58 ) *
Να δηλωσω οτι Παρκερ και Αμαρε μπορουν να γινουν διαθεσιμοι αν προσφερθει κατι ενδιαφερον..


Προσφερω 2 πιτες με κοτομπεικον, 1 μεριδα γυρο και 1 μεγαλη κοκα-κολα. icon_wave.gif
Knickerbocker
Προσφέρω τον delonte west.μην ακουσω ότι οι mavs τον έδιωξαν επ αόριστον...κόλπα για να μπει πενταδατος στην πρεμιέρα.... biggrin.gif

Ps:ε ρε έμπνευση που την είχα πρωί πρωί
SteveNashidis
QUOTE(giorgos14 @ Oct 25 2012, 23:58 ) *
Να δηλωσω οτι Παρκερ και Αμαρε μπορουν να γινουν διαθεσιμοι αν προσφερθει κατι ενδιαφερον..


Με Τσάντλερ και Μπαρέα γίνεται μια καλή ανταλλαγή tongue.gif
massey
Μεχρι τι ωρα την Δευτερα μπορουμε να δηλωσουμε βασικους για τη βδομαδα που ερχεται?

Δεν μπορω να βρω το deadline..
morrison
QUOTE(massey @ Oct 28 2012, 13:44 ) *
Μεχρι τι ωρα την Δευτερα μπορουμε να δηλωσουμε βασικους για τη βδομαδα που ερχεται?

Δεν μπορω να βρω το deadline..


Kοίτα δεν θυμάμαι να υπήρχε ποτέ κάτι σαν χρονόμετρο που μετράει αντίστροφα κτλ. αλλά τα ρόστερ κλείδωναν λίγα λεπτά πριν το πρώτο ματς της εβδομάδας.
Αν το πρώτο ματς ήταν στις 2 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας κλείδωναν στις 2.
Αν ήταν στις 8 το απόγευμα κλείδωναν τότε.
Οπότε θέλει μια προσοχή πότε αρχίζει το πρώτο ματς.

Τώρα επειδή η εβδομάδα αρχίζει Τρίτη στις 2 είμαι 99,9 σίγουρος ότι θα κλειδώσουν τότε τα ρόστερς της εβδομάδας.
Τώρα καλού κακού αν θες να τα έχεις έτοιμα από την Δευτέρα μέσα θα είσαι... tongue.gif

duncan21
Ψάχνω top ψηλό.Διαθέσιμοι όλοι πλήν Πίθηκα-Dragic-Royce.

Όπου top ψηλός:LaMarcus,Cousins,M.Gasol,Howard,Lee,Monroe,Horford,Griffin.

Δεκτές μόνο σοβαρές προτάσεις.Άιντε να ζεσταινόμαστε σιγά σιγά. cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.