Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague Bforum.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
patrickdrd
οκ, αποχωρω κ εγω,

σε τετοιο φαντασυ και με τετοια συμπεριφορα επισης απο μερους σου αγαπητε να παιζεις οχι 10 αλλα 100 χρονια,
ρε δεν πα να σαπισεις και στο φαντασυ;

το οτι παιζετε εσεις ετσι τοσα χρονια δεν σημαινει οτι ειναι κ το καλυτερο,
ειναι που δεν εχετε ξαναπαιξει στο αλλο να δειτε ποσο συναρπαστικο μπορει να γινει το φαντασυ,
αλλα βεβαια, ξεχασα, ειστε οικογενειαρχες και δουλευταρες και θελετε να κοιμαστε την νυχτα κ
σπαζεστε οταν ο πιτσιρικος σας κλεβει τους παικτες

ασε μας ρε, φασισμους δεν γουσταρω, αλλα δημοκρατια κ συζητηση

αυτα τα δε σηκωνω κουβεντα κ αποφασιζω κ διαταζω να τα πεις αλλου,
σε μενα δεν περνανε!

γεια χαρα
Pierce
Νομίζω είναι εμφανές από τον τρόπο γραφής και ύφους του καθενός , οι απόψεις του. Καλή καρδιά. Άλλοι έχουν το God syndrome, όχι εγώ.
patrickdrd
ναι ε; εγω εχω το god syndrome που ζηταω τοσες μερες διαπραγματευσεις κ εσεις μας εχετε γραμμενους κανονικοτατα;

στην αρχη αν ειδες το ζητησα με ωραιο κ καλο τροπο (κ δεν το απαιτησα),
στην πορεια ομως ε, λεω δεν μπορει,
αδιαφορουν κ μας γραφουν κ αλλαξα τακτικη
Pierce
Αναφορά που είμαι και τι κάνω, συγνώμη αλλά δε δίνω ούτε στη μάνα μου, μεγάλωσα πια, είμαι 25. Διευκρίνισα ότι έλειπα 2 μέρες οπότε δεν είχα ΚΑΜΙΑ επαφή με το τι γίνοταν εδώ. Ο Μόρισον, ο Τουισμ και ο Αρτσος, κάναν μεγάλη προσπάθεια να σου εξηγήσουν την άλλη οπτική γωνία (με την οποία είμαι σύμφωνος και εγώ) αλλά εσύ, αντί να δεχτείς να συζητήσεις, αντιδρούσες για...να αντιδράσεις μάλλον αφού από την αρχή χαρακτήρισες ως
QUOTE (patrickdrd @ Oct 10 2012, 10:16 ) *
αν ισχυει κατι τετοιο ειναι λαθος κατα την γνωμη μου,
δλδ τι, βαζω την ομαδα μου να παιξει και ξανασχολουμαι μετα απο μια βδομαδα παλι;

ΛΑΘΟΣ, εντελως λαθος!


και
QUOTE (patrickdrd @ Oct 10 2012, 13:23 ) *
ρε παιδια δεν εχετε δικιο, δλδ τι, βαζω την ομαδα κ παιζει στο "αυτοματο" και
μπαινω καθε τοσο και κοιταω ολη την χρονια;

sorry, αλλα αυτο ειναι τεραστια μλκια,

Ενώ ενδιάμεσα είδα μια χαρά απαντητικό υλικό, με επιχειρήματα. Δεν είναι θέμα λάθους ή σωστού, είναι καθαρά οπτικής γωνίας. Μήπως θες να στείλεις ένα email στο espn, να τους πείς να διαγράψουν από τα settings, όποια διαφορετική επιλογή έχει, εκτός από αυτές που θεωρείς σωστές;
patrickdrd
QUOTE(pierce21 @ Oct 12 2012, 13:51 ) *
μεγάλωσα πια, είμαι 25


laugh.gif laugh.gif laugh.gif τι λες ρε μαθουσαλα; 37 εδω, χαχαχαχαχαχα οτι ναναι

κ στην τελικη 1) που να ξερουμε οτι λειπεις & 2) καπου διαβασα οτι ειστε δυο, ο αλλος που ειναι;

QUOTE(pierce21 @ Oct 12 2012, 13:51 ) *
Ενώ ενδιάμεσα είδα μια χαρά απαντητικό υλικό, με επιχειρήματα. Δεν είναι θέμα λάθους ή σωστού, είναι καθαρά οπτικής γωνίας. Μήπως θες να στείλεις ένα email στο espn, να τους πείς να διαγράψουν από τα settings, όποια διαφορετική επιλογή έχει, εκτός από αυτές που θεωρείς σωστές;


οχι βεβαια, δεν ειπα αυτο, αλλα οπως ειπε κ ενας φιλος παραπανω,
γιατι δεν κανουμε ενα poll αφου κ οι δυο πλευρες εχουμε επιχειρηματα;

αν ειδες ιδια ημερομηνια εχουμε γραφτει εδω, αλλα η δικη σου αποψη εχει πιο βαρυνουσα σημασια επειδη εχεις τα ποσες χιλιαδες μηνυματα; κ στην τελικη οπως αναφεραν κι αλλοι παραπανω, αν δεν υπηρχε το συστημα το δικο μου,
δεν θα ξετρυπωνε κανεις παιχτες οπως ο λιν, ο ντραγκιτς, ο πεκοβιτς και παρα παρα πολλοι αλλοι περσυ,
καποιοι θα χασουν απο αυτα, καποιοι θα κερδισουν, οσοι ασχολουνται κ γνωριζουν το αντικειμενο κερδιζουν,
γιατι το παιχνιδι αγαπητε, δεν ξερω τι κανετε εσεις 5 χρονια κ ουτε με ενδιαφερει,
διαρκει ενα ολοκληρο χρονο κι οχι τα 90 secs (ακου 90 secs, αλλη μπουρδα κι αυτη,
κ αν με πιασει να παω τουαλετα εκεινη την ωρα ή χτυπησει κανα τηλ τι θα γινει δλδ; )

QUOTE(pierce21 @ Oct 12 2012, 13:51 ) *
μεγάλωσα πια, είμαι 25


σαν τον πιρς κ εσυ, γερολυκος του nba laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Pierce
Δεν ανέφερα ότι είμαι μαθουσάλας, ανέφερα ότι ανήκω στην κατηγορία που είπες (φοιτητής/άνεργος) ότι θα κλέβει τους παίκτες, αλλά και στο ότι δε θα δώσω σε κανέναν αναφορά, αν λείπω ή είμαι εδώ και γιατί δε βγαίνει στο τηλέφωνο ο Δούρος κυρία Στάη μου. Αλλά βλέπω σου έκανε μεγάλη εντύπωση για να το αναφέρεις και 2 φορές.
Όχι, δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι η δική μου άποψη έχει μεγαλύτερη αξία λόγω της συμμετοχής μου στο forum , (που for the record τα τελευταία 3 χρόνια τείνει στο..0) , ισχυρίστηκα ότι ξέρει κατάτι καλύτερα το πως δουλεύει το σύστημα , από 10 ανθρώπους που συμμετέχουν πρώτη φορά. Καθαρά θέμα εμπειρικό και όχι...ελιτίστκο. Ποιος είμαι εγώ άλλωστε.
Όσον αφορά το ''δίκο σου'' σύστημα, μια χαρά έχει εφαρμογή και εδώ, όπου παίκτες σαν τον Λιν , από το πρώτο τους βράδυ είχαν βρεί ομάδα . Αλλά όπως σου ανέφεραν πλειστάκις σε μια λίγκα 16 ατόμων , όλη τη χρονιά ζήτημα αν θα είναι 3 οι παίκτες που θα έχουν ξεμείνει στο FA και θα ξεπεταχτούν. Οι 30 αλλαγές είναι 1000% πάνω από αυτόν τον αριθμό.
Τώρα αν και με το online draft έχεις θέμα , γιατί δε μπορώ να φανταστώ ότι τα 90 sec σου είναι λίγα να επιλέξεις παίχτη, απορώ ειλικρινά γιατί μπήκες στη διαδικασία να έχεις συμμετοχή σε ένα πρωτάθλημα στο οποίο εκ βαθέων έχεις αντίθετη άποψη με τον τρόπο λειτουργίας του.
patrickdrd
μα δεν τα ηξερα ολα αυτα κ ουτε περιμενα τοση αυστηροτητα στους κανονες,

αλλα ουτε κ τοσο φασισμο,

εγω αλλη μια χρονια εχω παιξει,
σε αλλο προφανως, οπου κ ντραφτ με την ησυχια μας καναμε,
οποτε του γουσταρε του καθενος εδινε παικτη,
σε ενα βραδυ, φετο το καναμε ακομα πιο χαλαρο,
ενα μηνα ντραφτ κι οποτε γουσταρει δινει ο καθενας,

ενω κι οτι θελει ο καθενας το ζηταει κ γινεται,
ζητησε π.χ. λιστα τραυματιων ενας, το σινιαραμε,

that's it,

οχι ... στρατιωτικη πειθαρχια οπως εδω,
χαλαρωστε λιγο γιατι εσεις το χετε κανει τοσο μεγαλο θεμα,
κ στην τελικη ουτε χρηματικο επαθλο εχει οπως ειπες,
οποτε σιγα μωρε
thrylos7
Αυτές τις αηδίες περί φασισμού καλύτερα να τις αφήσεις, γιατί με τις συνεχόμενες ειρωνείες σου κανονικά θα 'πρεπε να μας γράψεις σε κανά μήνα πάλι. Οπότε μείνε στα καθαρά φαντασιακά, κι άσε τις απόψεις σου για μαθουσάλες, ανέργους και δεν ξέρω εγώ τι.
patrickdrd
οκ, οκ
duncan21
QUOTE(patrickdrd @ Oct 12 2012, 14:02 ) *
2) καπου διαβασα οτι ειστε δυο, ο αλλος που ειναι;

Εδώ είμαι αλλά ταυτόχρονα είμαι κι ένα φοιτητάκι που τρώει τα λεφτά του μπαμπά και τα ξύνει ολημερίς και ολονυχτίς.Παρά λοιπόν το διαρκές ξύσιμο δε μπήκα στον κόπο να σου απαντήσω γιατί το ύφος σου είναι απαράδεκτο.Βασικά,αν θες θα σου προτείνω κάποια εξαιρετικά forum που γνωρίζω τα οποία μάλιστα συνάδουν και με το ύφος σου.Σκέψου το και πες μου...
patrickdrd
εισαι σιγουρος οτι δεν ειμαι και σ' αυτα;

γιατι εγω ειμαι παντου ξερεις, με το ιδιο νικ κ το ιδιο αβαταρ, αν δεν ειμαι, οκ να μου στειλεις οτι θες

απο την αλλη, καλα, τοσες μερες δεν εκατσες να γραψεις μια κουβεντα για το θεμα κ
μπηκες τωρα να μας την πεις, οτι να ναι εισαστε και να σου πω κ το αλλο;

βασικα ο καθρεφτης της νεολαιας στην εποχη μου ζουμε ειστε εσυ κι ο αλλος,
κακομαθημενοι, ψευτομαγκακια και "αρχηγοι",
γενικοι κουμανταδοροι, δεν ξερω ποιος σας διορισε κομμισιονερς,
αλλα μαλλον ηταν λαθος κινηση, δεν διοριζεις σε τετοιες θεσεις,
πιτσιρικακια, εκτος κ αν δεν υπαρχουν μεγαλυτερες ηλικιες,
οποτε κακως ασχολουμαι κ παω πασο
patrickdrd
και κατι αλλο:

QUOTE(duncan21 @ Oct 9 2012, 22:31 ) *
Είμαι πνιγμένος τελευταία,τα 'χουμε πει...


μην λες ψεματα, πιπερι στο στομα, νταξει σπορακο;
Pierce
O Stern με διόρισε.
Λοιπόν το θέμα κούρασε, ότι ήταν να ειπωθεί ειπώθηκε, ο καθένας έβγαλε τα συμπεράσματά του,στο δικό σου επίπεδο δεν πρόκειται να πέσω, με ταμπέλες και χαρακτηρισμούς και επειδή δε με ξέρεις και από χτες μάστορα, τέλος και το εννοώ.
giorgos14
QUOTE(patrickdrd @ Oct 12 2012, 14:27 ) *
και κατι αλλο:



μην λες ψεματα, πιπερι στο στομα, νταξει σπορακο;


εχεις χασει το νοημα του τοπικ νομιζω...απο τη στιγμη που απεσυρες την ομαδα σου γιατι συνεχιζεις;;
patrickdrd
QUOTE(pierce21 @ Oct 12 2012, 16:31 ) *
O Stern με διόρισε.
Λοιπόν το θέμα κούρασε, ότι ήταν να ειπωθεί ειπώθηκε, ο καθένας έβγαλε τα συμπεράσματά του,στο δικό σου επίπεδο δεν πρόκειται να πέσω, με ταμπέλες και χαρακτηρισμούς και επειδή δε με ξέρεις και από χτες μάστορα, τέλος και το εννοώ.


δεν το ειπα για σενα... μαστορα, ακου μαστορα, χαχαχαχαχαχα

που εμπλεξα ρε
rchos
5 μέρες οφφ για τον patrickdrd.

Η υπομονή έχει και τα οριά της...


Υ.Γ. μην με ρωτήσεις ποιος με διόρισε να το κάνω αυτό.
giorgos14
Ας πω και κατι σχετικα με το τοπικ,σορρυ αν εχει διατυπωθει αλλα βαριεμαι να ψαχνω 3 σελιδες πισω με τοσο σπαμαρισμα.
Οι ανταλλαγες πως γινονται;υπαρχει επικοινωνια μεσω μαιλ η' υπαρχει επιλογη μεσα στο φανταζι?Και ισχυει αυτο περι εγκρισης της ανταλλαγης που ειχατε πει παλιοτερα?
rchos
QUOTE(giorgos14 @ Oct 12 2012, 16:42 ) *
Ας πω και κατι σχετικα με το τοπικ,σορρυ αν εχει διατυπωθει αλλα βαριεμαι να ψαχνω 3 σελιδες πισω με τοσο σπαμαρισμα.
Οι ανταλλαγες πως γινονται;υπαρχει επικοινωνια μεσω μαιλ η' υπαρχει επιλογη μεσα στο φανταζι?Και ισχυει αυτο περι εγκρισης της ανταλλαγης που ειχατε πει παλιοτερα?


η τελική πράξη γίνετε μέσα από επιλογή στο παιχνίδι.είναι πολύ απλό μην σε απασχολεί.

μέχρι να φτάσετε σε σημείο να συμφωνήσετε οι τρόποι να συζητήσετε είναι διάφοροι.
με πμ από εδώ με ανταλλαγή μέηλ και συζήτηση σε μσν η fb η και μέσα από προσωπικά μηνύματα από το παιχνίδι πάλι.

Όπως και να το κάνουμε μια άμεση συζήτηση μέσω κάποιου μέσεντζερ διευκολύνει πάντα τα πράγματα γιατί είναι πιο άμεση.
Επίσης το τόπικ αυτό χρησιμεύει στην δημοσίευση κάποιον ονομάτων που θα ήθελες να αποκτήσεις η να δώσεις.
Η να ανακοινώσεις ότι θες ας πούμε έναν σέντερ και δίνεις σαν αντάλαγμα τους τάδε και μετά να αρχίσουν πριβέ οι συζητήσεις με όποιον ενδιαφερθεί.

Για την έγκριση που γράφτηκε είναι πιο πολύ για αποφυγή καταστάσεων αδικίας προς τους υπόλοιπους παίχτες.
Γιατί αν σου δώσω εγώ τον λεμπρόν για να μου δώσεις δύο παίχτες του 25 και 30 ας πούμε έχεςι γίνει εσύ πολύ πιο ισχυρός σε σημείο κλεψιάς και άρα ουσιαστικά χαλάμε το παιχνίδι για τους υπόλοιπους.
j-kidd13
Aνεκαθεν το τοπικ του φαντασι ηταν το πιο σουρεαλ του φορουμ...Αλλα τωρα η κατασταση εκτροχιαστηκε επικυνδυνα....tongue.gif
Knickerbocker
...In other news NINE DAYS TILL THE DRAFT.
'Ελα να αρχισουν τα ωραια biggrin.gif
giorgos14
QUOTE(rchos @ Oct 12 2012, 13:49 ) *
η τελική πράξη γίνετε μέσα από επιλογή στο παιχνίδι.είναι πολύ απλό μην σε απασχολεί.

μέχρι να φτάσετε σε σημείο να συμφωνήσετε οι τρόποι να συζητήσετε είναι διάφοροι.
με πμ από εδώ με ανταλλαγή μέηλ και συζήτηση σε μσν η fb η και μέσα από προσωπικά μηνύματα από το παιχνίδι πάλι.

Όπως και να το κάνουμε μια άμεση συζήτηση μέσω κάποιου μέσεντζερ διευκολύνει πάντα τα πράγματα γιατί είναι πιο άμεση.
Επίσης το τόπικ αυτό χρησιμεύει στην δημοσίευση κάποιον ονομάτων που θα ήθελες να αποκτήσεις η να δώσεις.
Η να ανακοινώσεις ότι θες ας πούμε έναν σέντερ και δίνεις σαν αντάλαγμα τους τάδε και μετά να αρχίσουν πριβέ οι συζητήσεις με όποιον ενδιαφερθεί.

Για την έγκριση που γράφτηκε είναι πιο πολύ για αποφυγή καταστάσεων αδικίας προς τους υπόλοιπους παίχτες.
Γιατί αν σου δώσω εγώ τον λεμπρόν για να μου δώσεις δύο παίχτες του 25 και 30 ας πούμε έχεςι γίνει εσύ πολύ πιο ισχυρός σε σημείο κλεψιάς και άρα ουσιαστικά χαλάμε το παιχνίδι για τους υπόλοιπους.


Π.χ σε μια αλλη λιγκα που εχω μπει μου εκαναν το εξης trade proposal: να δωσω το λεμπρον για να παρω Ιρβινγκ,Μο ουλιαμς και Μπραντλευ Μπελ.Πως το κρινετε αυτο;για την ιστορια παντως το απεριψα
morrison
QUOTE(giorgos14 @ Oct 13 2012, 10:49 ) *
Π.χ σε μια αλλη λιγκα που εχω μπει μου εκαναν το εξης trade proposal: να δωσω το λεμπρον για να παρω Ιρβινγκ,Μο ουλιαμς και Μπραντλευ Μπελ.Πως το κρινετε αυτο;για την ιστορια παντως το απεριψα


Γενικά τα διάφορα 3 με 1, 2 με 1 κτλ είναι ικανά να ξεγελάσουν...
Γιατί στην θέση των δυο έξτρα παιχτών που θα πάρεις θα πρέπει να αποχωριστείς αντίστοιχους οπότε στην πραγματικότητα είναι 3 με 3 και ανάλογα με τους παίχτες που θα μείνουν στον πάγκο και πριν ήταν βασικοί μπορείς να υπολογίσεις...

Τώρα, πέρσι Λεμπρόν έδινε 55, ο Ιρβινγκ 36-37 ας πούμε 40 φέτος. Άρα χάνεις 15 από αυτό.(μ.ο μιλάμε)
Ο Μο πέρσι έδινε 25, ας πούμε φέτος 30 που πάει για βασικός. Τον Μπιλ τον δίνει στο 23 το espn...

Επειδή δεν θα έδινες ποτέ τον Λεμπρόν για να πάρεις πάγκο ας πούμε ότι τους Μο-Μπιλ τους προορίζεις για βασική 9αδα άρα θα βγάλουν εκτός τον 8ο και τον 9ο σου παίχτη.
Με νορμάλ υπολογισμούς αυτοί συνήθως δίνουν γύρω στο 22-23 ο καθένας, άρα 45 κόντρα στο 53 που υπολογίζεις τους καινούριους.
+8-15 από τον Λεμπρόν άρα χάνεις για 7...

Οι υπολογισμοί είναι λίγο μπακαλίστικοι αλλά προσπάθησα να σου εξηγήσω την λογική... rolleyes.gif
Γενικά τον Λεμπρόν δεν τον δίνεις αν δεν πάρεις παίχτη αντίστοιχο κατά την γνώμη μου, από 47-48 και πάνω. Αν θες βάθος θα το βρεις από αλλού...
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Oct 13 2012, 11:34 ) *
Γενικά τον Λεμπρόν δεν τον δίνεις αν δεν πάρεις παίχτη αντίστοιχο κατά την γνώμη μου, από 47-48 και πάνω. Αν θες βάθος θα το βρεις από αλλού...


Ας μην ηταν στη no-drop λιστα ο πιθηκας και θα εβλεπες πως θα εφευγε απο τη δικη μου ομαδα. Εγω τον δινω για Brian Cardinal, Hasheem Thabeet και ενα αυτογραφο του little Jimmy... smiley.gif
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 13 2012, 11:17 ) *
Ας μην ηταν στη no-drop λιστα ο πιθηκας και θα εβλεπες πως θα εφευγε απο τη δικη μου ομαδα. Εγω τον δινω για Brian Cardinal, Hasheem Thabeet και ενα αυτογραφο του little Jimmy... smiley.gif


Φιλε T.W.Is.M. διαφωνω καθετα...THIS IS FUCKING BUSINESS!!! Μιση,ερωτες και παθη δεν χωρανε .........
rchos
QUOTE(morrison @ Oct 13 2012, 11:34 ) *
Γενικά τα διάφορα 3 με 1, 2 με 1 κτλ είναι ικανά να ξεγελάσουν...
Γιατί στην θέση των δυο έξτρα παιχτών που θα πάρεις θα πρέπει να αποχωριστείς αντίστοιχους οπότε στην πραγματικότητα είναι 3 με 3 και ανάλογα με τους παίχτες που θα μείνουν στον πάγκο και πριν ήταν βασικοί μπορείς να υπολογίσεις...

Τώρα, πέρσι Λεμπρόν έδινε 55, ο Ιρβινγκ 36-37 ας πούμε 40 φέτος. Άρα χάνεις 15 από αυτό.(μ.ο μιλάμε)
Ο Μο πέρσι έδινε 25, ας πούμε φέτος 30 που πάει για βασικός. Τον Μπιλ τον δίνει στο 23 το espn...

Επειδή δεν θα έδινες ποτέ τον Λεμπρόν για να πάρεις πάγκο ας πούμε ότι τους Μο-Μπιλ τους προορίζεις για βασική 9αδα άρα θα βγάλουν εκτός τον 8ο και τον 9ο σου παίχτη.
Με νορμάλ υπολογισμούς αυτοί συνήθως δίνουν γύρω στο 22-23 ο καθένας, άρα 45 κόντρα στο 53 που υπολογίζεις τους καινούριους.
+8-15 από τον Λεμπρόν άρα χάνεις για 7...

Οι υπολογισμοί είναι λίγο μπακαλίστικοι αλλά προσπάθησα να σου εξηγήσω την λογική... rolleyes.gif
Γενικά τον Λεμπρόν δεν τον δίνεις αν δεν πάρεις παίχτη αντίστοιχο κατά την γνώμη μου, από 47-48 και πάνω. Αν θες βάθος θα το βρεις από αλλού...


Είσαι μπακάλης αλλά μαρέσεις... tongue.gif

Είναι πολύ σωστή η περιγραφή που κάνεις ακριβώς έτσι έχουν τα πράγματα.
polivios
θέλω να δηλώσω και εγώ συμμετοχή αν έχει θέση. ευχαριστώ smile.gif
giorgos14
Ενας παικτης που ηλπιζα να εχω στο ροστερ μου ηταν ο Λοβ.Δυστυχως διαβαζω οτι εσπασε το χερι του!Θα μεινει 2 μηνες εξω οποτε ειναι μεγαλο το πληγμα...
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Oct 19 2012, 13:22 ) *
Ενας παικτης που ηλπιζα να εχω στο ροστερ μου ηταν ο Λοβ.Δυστυχως διαβαζω οτι εσπασε το χερι του!Θα μεινει 2 μηνες εξω οποτε ειναι μεγαλο το πληγμα...


Αυτο δε σημαινει οτι δε θα μπορει να μπει στο ροστερ σου. Θα χασει εναμιση μηνα απ τη σεζον, αρα η αξια του στο ντραφτ μειωνεται. Ισα ισα που μπορεις να τον παρεις πιο χαμηλα και μολις επιστρεψει να φτιαξεις σουπερ διδυμο μαζι με την επιλογη σου στον πρωτο γυρο.
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 19 2012, 12:28 ) *
Αυτο δε σημαινει οτι δε θα μπορει να μπει στο ροστερ σου. Θα χασει εναμιση μηνα απ τη σεζον, αρα η αξια του στο ντραφτ μειωνεται. Ισα ισα που μπορεις να τον παρεις πιο χαμηλα και μολις επιστρεψει να φτιαξεις σουπερ διδυμο μαζι με την επιλογη σου στον πρωτο γυρο.


ναι αλλα αυτοι οι 2 μηνες ισως με πανε πισω.Επισης,ποιος σου λεει οτι θα γυρισει και θα κανει νουμερα σαν τα περσινα?πφφφφ δυσκολο να εισαι μανατζερ... biggrin.gif
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 19 2012, 14:28 ) *
Αυτο δε σημαινει οτι δε θα μπορει να μπει στο ροστερ σου. Θα χασει εναμιση μηνα απ τη σεζον, αρα η αξια του στο ντραφτ μειωνεται. Ισα ισα που μπορεις να τον παρεις πιο χαμηλα και μολις επιστρεψει να φτιαξεις σουπερ διδυμο μαζι με την επιλογη σου στον πρωτο γυρο.


αφού τα άνοιξες τα χαρτιά σου να πω ότι το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ...
ότι θα είναι μια σούπερ λύση δεύτερου γύρου, θα περάσεις δύσκολο πρώτο μήνα αλλά όταν γυρίσει θα έχεις στην ουσία δυο επιλογές πρώτου γύρου και αρκετά ευελιξία να κάνεις ένα τρέιντ που θα διορθώνει ότι έχει προκύψει μέχρι τότε.
το ερώτημα είναι αν θα ρισκάρει κανείς για τον Λοβ στα τέλη του πρώτου με την έννοια ότι θα έχεις επιλογή αρχές δεύτερου, αρκετά καλά για να έχεις έναν παίχτη που θα λειτουργεί σαν σταθερά...
Κυριακή κοντή γιορτή...θα το δούμε...
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Oct 19 2012, 14:42 ) *
ναι αλλα αυτοι οι 2 μηνες ισως με πανε πισω.Επισης,ποιος σου λεει οτι θα γυρισει και θα κανει νουμερα σαν τα περσινα?πφφφφ δυσκολο να εισαι μανατζερ... biggrin.gif


Πολυ πιθανο να σε πανε πισω. Αλλα εχεις ολο το χρονο να καλυψεις το εδαφος μετα. Κανενας δε σου εγγυαται οτι θα κανει επιδοσεις παρομοιες με περσι ο Love. Αλλα το ιδιο δεν ισχυει για καθε παιχτη? Στεκεσαι περισσοτερο στο Love επειδη θα επιστρεψει απο τραυματισμο. Ας πουμε λοιπον οτι για την πρωτη εβδομαδα(ή εστω για 2 εβδομαδες) δε θα κανει τα ιδια. Οταν λοιπον ειναι να εκτιμησεις την αξια του για να δεις αν θα τον επιλεξεις στο ντραφτ, θα μειωσεις το αναμενομενο σκορ του σαν να μην παιζει καθολου αυτες τις εβδομαδες. Πχ αν περιμενεις ενα σκορ 47 απο το Love και η σεζον εχει πχ 25 εβδομαδες, ενω αυτος θα λειψει τις πρωτες 6, θα τον αντιμετωπισεις σαν να περιμενεις (19/25)*47, δηλαδη κοντα στο 36. Μπορεις επισης να τον επιλεξεις και να τον ανταλλαξεις χρησιμοποιωντας τον ιδιο υπολογισμο για την αξια του και να παρεις εναν υγιη παιχτη ετοιμο να σου δωσει ποντους απο τωρα.
HLR CENATION
Παιδια πανω απο πιο νουμερο λεμε οτι πηγε καλα ενας παικτης?Πανω απο 40 πανω απο 30 δηλαδη?

Ο Νοβιτσκι εξω εξι εβδομαδες.
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 19 2012, 23:32 ) *
Παιδια πανω απο πιο νουμερο λεμε οτι πηγε καλα ενας παικτης?Πανω απο 40 πανω απο 30 δηλαδη?

Ο Νοβιτσκι εξω εξι εβδομαδες.


Εξαρταται απο τον παιχτη. Απο το τι περιμενεις δηλαδη απ αυτον.
πχ για παιχτες τυπου Bryant, Howard, Anthony, Nowitzki, Bynum καλη επιδοση ειναι πανω απο 40(οχι εξαιρετικη, απλα καλη). Αν μιλαμε για παιχτες τυπου πχ Jason Terry, Gallinari, Kevin Martin ενα σκορ πανω απο 30 και κοντα στο 35 ειναι καλο. Αν τωρα εχεις εναν παιχτη που ειναι συμπληρωματικος ή 6ος παιχτης και με 30 να εισαι ευχαριστημενος.
Εχει να κανει καθαρα με την προσδοκια που εχεις απο τον παιχτη. Αν παρεις τον πιθηκα( tongue.gif ) και σου κανει 40, δεν ειναι καλο. Αν στο κανει το 40αρι ο Metta World Peace πετας απ τη χαρα σου.
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 20 2012, 15:31 ) *
Εξαρταται απο τον παιχτη. Απο το τι περιμενεις δηλαδη απ αυτον.
πχ για παιχτες τυπου Bryant, Howard, Anthony, Nowitzki, Bynum καλη επιδοση ειναι πανω απο 40(οχι εξαιρετικη, απλα καλη). Αν μιλαμε για παιχτες τυπου πχ Jason Terry, Gallinari, Kevin Martin ενα σκορ πανω απο 30 και κοντα στο 35 ειναι καλο. Αν τωρα εχεις εναν παιχτη που ειναι συμπληρωματικος ή 6ος παιχτης και με 30 να εισαι ευχαριστημενος.
Εχει να κανει καθαρα με την προσδοκια που εχεις απο τον παιχτη. Αν παρεις τον πιθηκα( tongue.gif ) και σου κανει 40, δεν ειναι καλο. Αν στο κανει το 40αρι ο Metta World Peace πετας απ τη χαρα σου.

Ευχαριστω. wink.gif Καταλαβα...Αντε να ξεκιναμε...
giorgos14
δε βλεπω πολυ κινητικοτητα..ΕΧΟΥΜΕ ΝΤΡΑΦΤ ΑΥΡΙΟ!!!!!!!!
massey
Ειναι μονο ωρες.. wav.gif
spysta
o mister GRAFIKOS tzoutzoukos εμαθα οτι θα ειναι ΚΑΙ εδω .....

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
HLR CENATION
Παιδιά οποιος θέλει να διαπραγματευτεί μαζί μαζί μου ενδεχόμενο τρειντ η να συζητήσει απλά για το παιχνιδι να μου στείλει ένα πμ να του δώσω τα στοιχεια μου στο φεις μπουκ η στο msn. wink.gif
Knickerbocker
Draft day!!
giorgos14
Τι ωρα πρεπει να ειμαστε εδω σημερα;Να ξερω ποτε να γυρισω απο το φαι biggrin.gif
Pierce
Ε μέχρι τις 5:30 ας είσαι εδώ, να δείς και σε τι θέση επιλέγεις, να κάνεις καλύτερα πλάνα biggrin.gif
giorgos14
QUOTE(pierce21 @ Oct 21 2012, 11:15 ) *
Ε μέχρι τις 5:30 ας είσαι εδώ, να δείς και σε τι θέση επιλέγεις, να κάνεις καλύτερα πλάνα biggrin.gif


μα 1ος θα μαι...τα χω ηδη τα σχεδια ετοιμα tongue.gif
Pierce
Φιλική προτροπή/συμβουλή. Όταν με το καλό τελειώσουμε το Draft, μην αρχίσετε να ξεσκίζεστε στις προτάσεις για trades, αφήστε να τρέξει λίγο το παιχνίδι , να δείτε πως ρολάρουν οι παίκτες σας και μετά. Εκτός πια αν έχετε πάρει κάποιον που δεν σας αρέσει καθόλου και θέλετε να τον ξεφορτωθείτε..
morrison
T.W.Is.M.
Υπαρχει καπου γραμμενη η αντιστοιχια ομαδας με χρηστη για να ξερουμε ποιος ειναι πισω απο καθε ομαδα?
Pierce
QUOTE (duncan21 @ Oct 6 2012, 00:20 ) *
1. Santa Cruz Warriors - pierce21

2. Team Ivey - jasonick

3. PatrasCity Beards - duncan21

4. John Cena - HLR CENATION

5. Heaven Pancakes - Johnaros

6. newbie team - giorgos14

7. Russell Legends -merlin1

8. Cascadia Wolves - Nuntius

9. Arizona Fighters - Voyager

10. The SiDreamTeam - massey

11. Queens Kings - teopt13-1908

12. ANW PEFKI WARRIORS - klow13

13. Manhattan's Webslingers - Knickerbocker

14. Team Ntopa - jorge29

15. Area 51 UFOs - kudelin8


Οι παίκτες τις λίγκας με τις αντίστοιχες ομάδες τους.Τώρα ξέρετε ποιος είναι ο αδύναμος κρίκος και σε ποιον θα απευθυνθείτε για trades tongue.gif .

Johnaros
Λιγότερο από δίωρο.
aegeansheed
Να εύχεστε ο κομισάριός στην επόμενη ώρα να μην απαγάγει την κόρη του Λίαμ Νίσον μόνο..
jasonick
Πότε θα μάθουμε την σειρά επιλογής;
Pierce
Max σε κανά μισάωρο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.