Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague Bforum.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
T.W.Is.M.
QUOTE(Nuntius @ Jan 5 2013, 19:47 ) *
Πέρυσι, ήταν η πρώτη χρονιά του West μετά την ρήξη χιαστού. Οι περισσότεροι μπασκετμπολίστες που έχουν περάσει αυτό τον τραυματισμό επιστρέφουν στο 100% την 2η σεζόν μετά τον τραυματισμό.

Επίσης, λόγω της έλλειψης του Granger ο West είναι ο πιο σταθερός scorer της Indiana. Η άνοδος του είναι απολύτως αναμενόμενη.


Θα συμφωνησω κι εγω για το West. Οχι για το θεμα του τραυματισμου του, αλλα γιατι στη Νεα Ορλεανη εκανε καλυτερα νουμερα απ αυτα που κανει φετος. Μαλλον η περσινη σεζον ηταν παρενθεση, αν και αναμενεται ο ρολος του να μειωθει λιγο οταν επιστρεψει ο Granger.
Πεταγομαι και το λεω επειδη τον ειχα επιλεξει στο ντραφτ το West και μου βγηκε κι εμενα στην αλλη λιγκα(ασχετα αν μετα τον εδωσα με ανταλλαγη).
giorgos14
Σκουρα τα πραγματα σημερα.Σε μια γεματη αγωνιστικα ημερα που οι περισσοτεροι εχουν απο 7 εως 9 παικτες με αγωνες εγω ειχα αρχικα 7 να αγωνιζονται σημερα αλλα θα καταληξω οπως φαινεται με 5 μιας και ο Κροφορντ μαλλον θα προστατευσει το γονατο του ενω και ο Φαριντ ειναι αρρωστος και DTD για το παιχνιδι απεναντι στη Γιουτα.Ελπιζω οι υπολοιποι να πανε πολυ καλα
Nuntius
QUOTE (giorgos14 @ Jan 5 2013, 23:03 ) *
ενω και ο Φαριντ ειναι αρρωστος και DTD για το παιχνιδι απεναντι στη Γιουτα.Ελπιζω οι υπολοιποι να πανε πολυ καλα


Ατυχία αυτό. Η Utah είναι ψηλή ομάδα οπότε ο Faried θα έπαιζε πολύ και λογικά θα έκανε μεγάλο σκορ :/
HLR CENATION
Εγω εχω 6...Δηλαδη 5 καθως ο Φρηντετ πως τον λενε δεν πιανεται.Εχω μπει ηδη στο τσατ αλλα θα ειμαι ενεργος με το που τελειωσει το Σεβιλη-οσασουνα που βλεπω.Σημερα θα δω τους σελτικς.Ελπιζω να κανει καλο ματς ο Τερυ.
giorgos14
QUOTE(Nuntius @ Jan 5 2013, 21:40 ) *
Ατυχία αυτό. Η Utah είναι ψηλή ομάδα οπότε ο Faried θα έπαιζε πολύ και λογικά θα έκανε μεγάλο σκορ :/


Ασε πικρα..ευχομαι να το καλυψει ο Ντανλιβι το κενο στο σκορ σημερα και να βαλει στην ομαδα σου καμια 50αρα . smiley.gif
Βασικα ας παιξει καλα και ας νικησετε,δεν με απασχολει tongue.gif

ohmy.gif ohmy.gif Διαγνωστηκε προβλημα στο ιδιο οστο που ειχε χτυπησει στο χερι ο Λοβ και λενε οτι θα τον κρατησει αρκετο καιρο εξω ο τραυματισμος..κριμα για το παικτη
Nuntius
QUOTE (giorgos14 @ Jan 6 2013, 01:08 ) *
ohmy.gif ohmy.gif Διαγνωστηκε προβλημα στο ιδιο οστο που ειχε χτυπησει στο χερι ο Λοβ και λενε οτι θα τον κρατησει αρκετο καιρο εξω ο τραυματισμος..κριμα για το παικτη


Κρίμα και για τους Timberwolves αλλά και για τον έρμο που τον έχει στην ομάδα του.
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Jan 6 2013, 01:59 ) *
Κρίμα και για τους Timberwolves αλλά και για τον έρμο που τον έχει στην ομάδα του.


Γιαυτό υπάρχει κινητικότητα στη λίγκα με τους Cunningham και Williams ;

Νίκο πες μου την αλήθεια ρε συ .Τόσο καιρό στο τσατ σας έχω πρήξει και λέω ότι δεν έχω SF . Kαι θα έδινα τον μοναδικό μου παίκτη σε αυτήν την θέση για ένα PG και ένα SG ; Που αυτούς έχω καμια 5-6 έκαστος ;
Αλήθεια μην παίζεται με τον πόνο μου . (ένα SF ρε παιδιάαααααααα)

Γιώργο ο Φαριντ παίζει ! :Ρ
Nuntius
Αλλαγή σελίδας για τους Cascadia Wolves.

Αποχαιρετούμε τον Anderson Varejao. Μας έδωσε κάποιες πραγματικά εκπληκτικές στιγμές και τον ευχαριστούμε γι' αυτό. Επίσης, του ευχόμαστε καλή ανάρρωση smile.gif

Αποχαιρετούμε τον Luke Ridnour. Δεν τον χρησιμοποιήσαμε πολύ (και μας βγήκε αυτό) αλλά του ευχόμαστε καλή τύχη στο νέο του σπίτι.

Τέλος, αποχαιρετούμε τον Lebron James. Τον ευχαριστούμε πάρα πολύ για την συμβολή του αλλά δεν είναι αρκετά συμπαθής στην διοίκηση ώστε να μην ανταλλαχθεί when the price is right.

Καλωσορίζουμε στην ομάδα μας τους Chris Paul, Nic Batum και Carlos Boozer. Ο Nic δεν πάει και πολύ μακριά. Και το Oregon κομμάτι της Cascadia είναι wink.gif
giorgos14
QUOTE(Voyager @ Jan 6 2013, 02:10 ) *
Γιώργο ο Φαριντ παίζει ! :Ρ


Οχι μονο επαιξε αλλα πηγε και καλα.33,8 μου εδωσε το παλικαρι!Ο Λοπεζ μου εδωσε 36 σκοραροντας 18 ποντους,μαζευοντας 5 ριμπαουντ και με 2 ταπες και 2 ασσιστ.Το παραδοξο ειναι οτι ολα αυτα τα εκανε σε μολις 16!!!! λεπτα.Ρε P.J αστον μεσα μην σφαχτουμε....

Καταπληκτικος ο Νελσον με το 59,5 ενω καλος και ο Κολισον με το 31.Mayo κλασσικα αρχισες να τον παιζεις παλι ε;ακου εκει 5/17 σουτ.Εγω να τα κανα μπορει να ειχα καλυτερο ποσοστο...
T.W.Is.M.
QUOTE(Nuntius @ Jan 6 2013, 05:17 ) *
Τέλος, αποχαιρετούμε τον Lebron James. Τον ευχαριστούμε πάρα πολύ για την συμβολή του αλλά δεν είναι αρκετά συμπαθής στην διοίκηση ώστε να μην ανταλλαχθεί when the price is right.


Και πολυ το αργησες! Δε χρειαζοταν να ειναι right η price, φτανει να υπηρχε διαθεσιμο κοροιδο συμπαιχτης για να τον παρει. smiley.gif

QUOTE(giorgos14 @ Jan 6 2013, 11:06 ) *
Καταπληκτικος ο Νελσον με το 59,5 ενω καλος και ο Κολισον με το 31.Mayo κλασσικα αρχισες να τον παιζεις παλι ε;ακου εκει 5/17 σουτ.Εγω να τα κανα μπορει να ειχα καλυτερο ποσοστο...


Ο Νελσονας διδαξε μπασκετ χτες στο Νιου Γιορκ, αλλα οι συμπαιχτες του δεν ακολουθουσαν. Ειναι ο ημιθεος του fantasy, το πουλεν μου απο περσι. Φετος χωρις τον κηφηνα του Χολιγουντ δειχνει την αξια του.
giorgos14
To σημερινο παιχνιδι του Αλαν Αντερσον,οπως και το προηγουμενο,τον θετουν ως σοβαρο υποψηφιο για την 9αδα της επομενης εβδομαδας.47,5 εδωσε σημερα απεναντι στην οκλαχομα.27 ποντοι με 10/14 εκ των οποιων 4 τριποντα 3/3 βολες 4 ριμπαουντ 3 ασσιστ και 1 κλεψιμο ενω μολις προχθες ειχε δωσει 37 fpoints.Καθολου ασχημα νουμερα για εναν παικτη που δινει μ.ο 20,2
SteveNashidis
QUOTE(giorgos14 @ Jan 6 2013, 22:23 ) *
To σημερινο παιχνιδι του Αλαν Αντερσον,οπως και το προηγουμενο,τον θετουν ως σοβαρο υποψηφιο για την 9αδα της επομενης εβδομαδας.47,5 εδωσε σημερα απεναντι στην οκλαχομα.27 ποντοι με 10/14 εκ των οποιων 4 τριποντα 3/3 βολες 4 ριμπαουντ 3 ασσιστ και 1 κλεψιμο ενω μολις προχθες ειχε δωσει 37 fpoints.Καθολου ασχημα νουμερα για εναν παικτη που δινει μ.ο 20,2


Από εμένα τον πήρες και γιατί τον άφησα δεν ξέρω .....


http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-a...823192377_n.jpg

Κάποιος που μισεί Χίμπερτ να την βάλει αφίσα στο δωμάτιο του ! :Ρ
Nuntius
QUOTE (giorgos14 @ Jan 6 2013, 11:06 ) *
Οχι μονο επαιξε αλλα πηγε και καλα.33,8 μου εδωσε το παλικαρι!


Λογικό. Είπαμε, η Utah είναι ψηλή ομάδα. Οπότε είναι απόλυτα λογικό να πάρει χρόνο συμμετοχής ο Faried και να παίξει καλά (μιας και η Utah παίζει πολύ κοντά στο καλάθι οπότε υπάρχουν αρκετά opportunities για αμυντικά ριμπάουντ).

QUOTE (T.W.Is.M. @ Jan 6 2013, 13:42 ) *
Και πολυ το αργησες! Δε χρειαζοταν να ειναι right η price, φτανει να υπηρχε διαθεσιμο κοροιδο συμπαιχτης για να τον παρει. smiley.gif


Ε, εντάξει χρειαζόταν. Όσο και να είμαι fan του LeBron (όχι πως έχω κάτι εναντίων του βέβαια) δεν με χάλασαν καθόλου τα σκορ του όσο τον είχα στην 9άδα. Έδωσε 459 πόντους σε 7 αγώνες. Είναι όντως εκπληκτικός για fantasy.

Απλά γενικά, μ' αρέσει να έχω ευελιξία και ισορροπία smile.gif

Τι θα λέγατε για λίγο trading action σήμερα? wink.gif
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Jan 6 2013, 23:10 ) *
Τι θα λέγατε για λίγο trading action σήμερα? wink.gif




Δεν μου λες τι κανω νοντα που θα βρω εναν Sf τίμιο ;
11880 και τον βρισκεις στο λεπτο

χαχαχαχα
Nuntius
4 μέλη από το forum ανταλλάξαμε skype και ήδη συζητάμε μανιωδώς για trades.

Παρακαλούνται οι regulars του chat (Jasonick, HLR) να μας στείλουν το skype τους για να κάνουμε ομαδικά trades smiley.gif
giorgos14
1. PatrasCity Beards 1251,06

2.The SiDreamTeam 956,15

3.Cascadia Wolves 1006,05

4.Santa Cruz Warriors 966,4

5.Team Ntopa 1032,15

6.Queens Kings 1146,9

7.Area 51 UFOs 829,15

8.Manhattan's Webslingers 974,9

9.Heaven Pancakes 930,1

10.ANW PEFKI WARRIORS 1012,65

11.Team Ivey 740,6

12. Arizona Fighters 990,3

13. Russell Legends 799,35

14. john cena 642,4

15. newbie team 932,6

ελπιζω να μην εκανα καπου λαθος
HLR CENATION
Αφου πληρωσα το εγκλημα που εκανα με το να εχω τον Μελο στο παγκο με το να ειμαι στην τελευταια θεση αυτης της εβδομαδος και στην προτελευταια συνολικα(μπραβο Γιωργο πολυ καλη δουλεια) θα κανω την εβδομαδια ανασκοπηση τον παικτων μου.

Ναιτ. C- Όταν τον είχα πάρει από trade είχα χαρεί γιατί πίλοι τον παν σαν παίκτη αλλα τον τελευταίο μηνα είναι τραγικός.Ένας από τους λόγους της καθίζησης μου.

Tερρι D Τραγικός απλά.Ξεκίνησε από 19 και κατέληξε σε 9.Φοβερα άστοχος.Πιστεύω να ανεβεί.

Γκι B +Από τους πλέον φιλότιμους παίκτες που έχω στην κατοχή μου.Ξεκίνησε με 40 έπεσε στο 23 συνέχισε με 33 .

Σαντερς C Δεν ήταν η εβδομάδα του.Μονο στο τελευταίο του παιχνίδι έπαιξε σύμφωνα με τις δυνατότητες του.Περιμένω περισσότερα και απ αυτόν.

Aσικ C+ Στο τελοΣ μου τα χαλασε και αυτοσ.Αν κρατησει λιγο σταθερους γυρω στους 10 τους ποντους του θα ειναι μια χαρα.

Κιντ C+ Δυο πολυ ασχημα παιχνιδια και ενα καταπληκτικο με 48...Τον διαπραγματευομαι πια και αυτον.

Γουορικ D Toν πιστευα γυρω στο 25 αυτον ξεκινησε με 30αρι επεσε σε 9 και 6.

Μ Γκασολ Β- Ξεκινησε πολυ ασχημα την εβδομαδα την τελειωσε πολυ καλα με 50 και 40.

Φρηντετ D AMa εβαζα και πιο κατω απο D θα του εβαζα.Τραγικος.Σαν να επαιζα με 8.
SteveNashidis
QUOTE(giorgos14 @ Jan 7 2013, 12:52 ) *
ελπιζω να μην εκανα καπου λαθος



Ωραίος ο Γιωργής, ωραία δουλειά !! Αυτό θα έκανα σήμερα και εγώ wink.gif

Επίσης έγινε χθες η πρώτη συζήτηση μέσω του τσατ του σκάιπ μεταξύ των Νώντα (ανω πευκη), των 2 εορτάζοντων Γιάννηδων (wolves και beards ) και εμού ( Αριζόνα). Ελπίζω να μεγαλώσει η παρέα και προστεθούν και άλλα μέλη στην ομάδα γιατί το τσατ της λίγκας αργεί να φορτώσει πάρα πολύ. Οι ενδιαφερόμενοι να μου στείλουν ΠΜ με τα εμαιλ του σκαιπ τους !

Να κάνουμε και καμια ανταλλαγή ρεεεε ..σήμερα όλοι μέσα ! ! ! Όποιος μπαίνει ονλάιν ενημερώνει και τους υπόλοιπους.
Its trade time ! !

Y.Γ. Η ατάκα του Νώντα για τον ιλιασόβα πρέπει να προστεθεί στο φόρουμ ως ποστ ή ως signature ! Eίναι θεική !! 77.gif 77.gif 77.gif

kudelin8
Δυστυχως οι καταρες των γνωστων-αγνωστων εχθρων της αρμαδας επιασαν.η ομαδα πλεον αλλαζει εδρα κ μεταφερεται στν ορθοπεδικη πτερυγα τ κατ οπου βρισκοντε πλεον οι περισσοτεροι παιχτες της.δνμενει αλλη λυση απο ανταλλαγες 2-1 ή 3-2.οποιος ψηνεται ας στειλει
Nuntius
Πλέον προστέθηκε και ο jasonick στην παρέα μας στο Skype και σύντομα αναμένεται και ο HLR. Άντε, μανατζαραίοι. Κανονίστε smiley.gif

Εν τω μεταξύ, πανικός στους Lakers. Dwight, Pau, Jordan Hill έξω. Λες να βγει λαυράκι ο Earl Clark?
giorgos14
Ξυπνας 8 το πρωι γιατι εχεις διαβασμα για τη ρημαδα την εξεταστικη που ερχεται.Ανοιγεις κατευθειαν το λαπτοπ και η 1η σελιδα που μπαινεις ειναι το φανταζυ ωστε να τσεκαρεις τα σκορ των παικτων σου.Βλεπεις το mayo να κανει σκορ 27 με μολις 13 ποντους,δεν πειραζει τα συνηθισα τα σκαμπανεβασματα σου λες.Πας παρακατω στο Κολισον.19,3?τριβεις λιγο το ματι και λες δεν μπορει 28,3 μ.ο ειχε,κακη βραδια αλλα δεν πειραζει.Ωρα για τη νεα μετταγραφη της ομαδας σου,τον πολυ Φειβορς.4?τι 4?που 4?πως 4?α ειχε 1/2 σουτ,2/5 βολες,4 ριμπαουντ και 3 λαθη.Μεγαλο παιχνιδι....Εισαι μεσα στην απογοητευση και λες γαματο το διαβασμα,η ομαδα πηρε τη κατω βολτα ας ξαναξαπλωσω να ονειρευτω οτι χτυπανε ολοι τους 70αρια ωσπου παρατηρεις το Τζαμιρ το Νελσον!Επαιζε και αυτο το αλανι χθες!αρκετα αστοχος με 7/21 αλλα ποιος νοιαζεται;Συνολικα σκοραρε 21 και εδωσε και 12 ασσιστ και ΝΑΙ σου δινει 51,3.3ο σερι παιχνιδι πανω απο 50.

Σαγαπαω παικταρα μου!(τα υπολοιπα ζωα της ομαδας να παραδειγματιζονται απο τον Τζαμιρ παρακαλω...εξαιρειται το αψηλο το παιδι ο Λοπεζ απο το χαρακτηρισμο ζωα)
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Jan 8 2013, 16:32 ) *
Ξυπνας 8 το πρωι γιατι εχεις διαβασμα για τη ρημαδα την εξεταστικη που ερχεται.Ανοιγεις κατευθειαν το λαπτοπ και η 1η σελιδα που μπαινεις ειναι το φανταζυ ωστε να τσεκαρεις τα σκορ των παικτων σου.Βλεπεις το mayo να κανει σκορ 27 με μολις 13 ποντους,δεν πειραζει τα συνηθισα τα σκαμπανεβασματα σου λες.Πας παρακατω στο Κολισον.19,3?τριβεις λιγο το ματι και λες δεν μπορει 28,3 μ.ο ειχε,κακη βραδια αλλα δεν πειραζει.Ωρα για τη νεα μετταγραφη της ομαδας σου,τον πολυ Φειβορς.4?τι 4?που 4?πως 4?α ειχε 1/2 σουτ,2/5 βολες,4 ριμπαουντ και 3 λαθη.Μεγαλο παιχνιδι....Εισαι μεσα στην απογοητευση και λες γαματο το διαβασμα,η ομαδα πηρε τη κατω βολτα ας ξαναξαπλωσω να ονειρευτω οτι χτυπανε ολοι τους 70αρια ωσπου παρατηρεις το Τζαμιρ το Νελσον!Επαιζε και αυτο το αλανι χθες!αρκετα αστοχος με 7/21 αλλα ποιος νοιαζεται;Συνολικα σκοραρε 21 και εδωσε και 12 ασσιστ και ΝΑΙ σου δινει 51,3.3ο σερι παιχνιδι πανω απο 50.

Σαγαπαω παικταρα μου!(τα υπολοιπα ζωα της ομαδας να παραδειγματιζονται απο τον Τζαμιρ παρακαλω...εξαιρειται το αψηλο το παιδι ο Λοπεζ απο το χαρακτηρισμο ζωα)



Welcome to the club... smiley.gif
HLR CENATION
Ενω ο Μελο επεσε στο 31 τωρα που τον εβαλα.Αντε χασου ρε Καρμελο. angry_red.gif

Το πηρα αποφαση τελευταιος θα βγω,.

ΥΓ Γιωργο καλη επιτυχια στην εξεταστικη σου. smile.gif
duncan21
Δεν κάνω trade παίρνοντας παίκτη παραπάνω.Ή μάλλον .&-
Nuntius
Απάντηση προς τον teopt13-1908:

Για κάποιο λόγο συνεχίζω να μην μπορώ να απαντήσω στα μηνύματα σου στο forum. Αν θες, στείλε μου το mail σου εδώ στο forum για να σε κάνω add στο Skype.

Έχουμε γίνει πολλοί πια smiley.gif
sacarame
Ρε σεις σοβαρευτείτε λιγάκι στις προτάσεις που κάνετε δεξιά κι αριστερά.... peace.gif
SteveNashidis


H εικόνα είναι από Κουτς ! Η ατάκα από Νώντα....

Εντάξει εγώ θα το κάνω signature ! ! ! XAXAXAXA
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Jan 9 2013, 04:03 ) *


H εικόνα είναι από Κουτς ! Η ατάκα από Νώντα....

Εντάξει εγώ θα το κάνω signature ! ! ! XAXAXAXA


Γιατί να μην έχουμε "thanks" στο forum? smiley.gif
Nuntius
Εξαιρετική βραδιά η χθεσινή για τους Cascadia Wolves.

Lance Stephenson: 29 fantasy points. Έκανε εξαιρετικό παιχνίδι και συνεχίζει να μου δίνει σταθερά καλά σκορ. 13 πόντοι (με 3 τρίποντα), 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα. Αν έβαζε τις βολές του και δεν είχε 0/4 σουτ στην τελευταία περίοδο παίζει να έδινε και 35. Με κάνει περήφανο που δεν τον θεωρώ το weak link στην 9άδα μου.

Patrick Patterson: 19 fantasy points. Δεν ήταν και το καλύτερο του παιχνίδι. Στα 4 προηγούμενα παιχνίδια του είχε δώσει καλύτερα σκορ. Αλλά χρησιμοποιήθηκε μόνο 19 λεπτά οπότε εντάξει.

Larry Sanders: 45 fantasy points. Δικαιώνει την επιλογή μου να κάνω trade γι' αυτόν. Ξέρω πως μπορεί να παίξει καλά οπότε ας ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

Steve Nash: 43 fantasy points. Εκμεταλλεύτηκε την απουσία των Howard και Gasol και παίρνει περισσότερες προσπάθειες. Περιμένω να παίξει καλά και αύριο απέναντι στους Spurs.

DJ Augustin: 28 fantasy points. Ήταν έμπνευση της τελευταίας στιγμής για να συμπληρώσω 9άδα μετά τον τραυματισμό του Pau και μου τελικά απέδωσε καρπούς. Εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως ο George Hill ήταν άρρωστος και έπαιξε καλά. Μπορεί να σκόραρε μόνο 4 πόντους (και οι 4 πόντοι από βολές στο τελευταίο λεπτό του αγώνα) αλλά έβγαλε 8 ασίστ, πήρε 3 ριμπάουντ και είχε 2 κλεψίματα σε 25 λεπτά. Γενικά, τον τελευταίο καιρό δείχνει πως μπορεί να αποδώσει όταν παίρνει χρόνο συμμετοχής. Ειδικά αν παίζει με τους βασικούς μας.

Το καλύτερο βέβαια ήταν πως νίκησαν οι Pacers και πως οι Cascadia Wolves πήραν 57 πόντους από αυτή την εμφάνιση smiley.gif
SteveNashidis
http://nba.sport24.gr/article/2079229/xeir...eio-gia-varejao

Και η μακριά λίστα των ομάδων που καταστρέφει ο Nuntius δεν έχει τελειωμό . . . . . . . . . . . . .
Team Ntopa το επόμενο θύμα και ποιος ξέρει τι έχει να ακολουθήσει...

Εdit: Περιμένω επίσημη ανακοίνωση των Cascadia Wolves !!!
Εύλογη απορία: Κουτς πότε τον έδωσες τον Thompson ?
duncan21
Mεγάλη μπαμπεσιά αλλά δε φταίει ο Νώντας,κοιμόμουν(όντως κοιμόμουν) και τώρα που ξύπνησα βλέπω 2 μήνες έξω το παρτάλι.Εrsan λουλού,το νου σου.
teopt13
Πάντως έτσι και αλλιώς ρίσκαρες, καθώς δεν υπήρχε ημερομηνία για επιστροφή Βαρεζάο και ψιλοβρώμαγε το πράγμα...Βέβαια και ο Ουζμπέκος με τον νέο coach ίσως θυμηθεί τα περσινά!!
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Jan 9 2013, 19:44 ) *
http://nba.sport24.gr/article/2079229/xeir...eio-gia-varejao

Και η μακριά λίστα των ομάδων που καταστρέφει ο Nuntius δεν έχει τελειωμό . . . . . . . . . . . . .
Team Ntopa το επόμενο θύμα και ποιος ξέρει τι έχει να ακολουθήσει...

Εdit: Περιμένω επίσημη ανακοίνωση των Cascadia Wolves !!!
Εύλογη απορία: Κουτς πότε τον έδωσες τον Thompson ?


Δεν φταίω εγώ. Η κατάρα του skaterdude sad.gif
HLR CENATION
Λετε να μου τραυματιστει ενας εκ των Χειγουντ η Χεντερσον και εμενα?Ωχ αρχιζω και φοβαμαι...
teopt13
Αναζητείται ομάδα που θέλει βάθος, για trade που θα αφορά έναν απο τους 26 αρηδες μου και αλλον ένα παίχτη μου (πλην Πέκοβιτς) για έναν παίχτη 3 -4 πάνω απο τον δεύτερο!!
klow13
22 στην περιοδο ο ερσαν..νταξει τι του λες μετα?
Nuntius
QUOTE (klow13 @ Jan 10 2013, 03:30 ) *
22 στην περιοδο ο ερσαν..νταξει τι του λες μετα?


Αλλαγή προπονητή. Εν προκειμένω δεν νομίζω να ευθύνεται ο Ersan.
Nuntius
Εξαιρετική βραδιά η σημερινή για τους Cascadia Wolves. Στη λήξη του Α' ημιχρόνου των περισσότερων αγώνων μου δεν φαινόταν τόσο καλή αλλά ανέβηκαν αρκετά στο Β' μέρος.

Chris Paul: 63.5 fantasy points. 19 πόντοι, 16 ασίστ, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα με 1 τρίποντο, 2/2 βολές και 8/13 σουτ. Απλά εξαιρετικός.

Kevin Durant: 62.5 fantasy points. 26 πόντοι, 8 ριμπάουντ, 4 τάπες, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα σε 34 λεπτά. Μια all-around εμφάνιση που χάρισε στην Oklahoma μια άνετη επικράτηση και κόστισε κάποιο χρόνο στον ίδιο. Δεν νομίζω να τον χαλάει να ξεκουράζεται που και που, πάντως.

Patrick Patterson: 21 fantasy points. 6 πόντοι, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 τάπα. 3/8 σουτ. Έπαιξε 28 λεπτά αλλά και αυτός όπως και οι υπόλοιποι Rockets (πλην Harden) ήταν σε κακή μέρα.

Larry Sanders: 41.5 fantasy points. 6 πόντοι, 12 ριμπάουντ, 7 τάπες, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο. 3/6 σουτ. Το παιδί δεν σουτάρει πολύ αλλά και πάλι δίνει εκπληκτικά σκορ. Νταξ, απλά τον λατρεύω. Έχει 5 σερί αγώνες με τουλάχιστον 4 τάπες. Ανυπομονώ για τον αγώνα του απέναντι στους Lakers biggrin.gif

Steve Nash: 39 fantasy points. 14 πόντοι, 9 ασίστ, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Άλλη μια καλή εμφάνιση από τον Steve.

Carl Landry: 25.8 fantasy points. 13 πόντοι, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ. σε 25 λεπτά. 4/6 σουτ, 5/6 βολές. Εξαιρετικά τίμιος. Αν συνεχίσει έτσι θα είναι εξαιρετικός για το rotation μου.


----

Πλέον, είμαι μόλις 25 πόντους πίσω από τον Ανέστη. Λογικά θα τον περάσω μιας και έχω 3 παίκτες που παίζουν αύριο (Stephenson, Augustin, Batum) ενώ αυτός έχει έναν (David West). Εκτός βέβαια αν ο West δώσει κάνα 80άρι το οποίο σημαίνει πως λογικά οι Pacers θα έχουν κερδίσει οπότε θα είμαι χαρούμενος όπως και να έχει smiley.gif

Και να τον περάσω όμως σήμερα το βράδυ, αυτός λογικά θα με περάσει αύριο μιας και τότε θα καλύψει αυτούς τους 2 αγώνες που εγώ κερδίζω αύριο.

Να δούμε πως θα πάει. Η λίγκα πάντως έχει μεγάλο ενδιαφέρον αυτή την στιγμή. Θα φτάσει κανείς τον duncan? Τι θα γίνει με την μάχη της δεύτερης θέσης? Ποια θα είναι η επόμενη ομάδα που θα πιάσει τους 1000 πόντους? Τι θα γίνει με τις μάχες στις θέσεις 5-6, 9-10 και 11-12? Ποιος θα απομακρυνθεί από την τελευταία θέση?

Κι όλα αυτά ενώ το trade deadline πλησιάζει και τα rumors που μπορεί να αλλάξουν το φαντασιακό πεδίο όλο και πληθαίνουν wink.gif

Αυτά από εμένα. Πάω για ύπνο icon_drunk.gif
Pierce
Τι είναι αυτό το 1.5 ρε άντερσον; Απόδοση στοιχήματος Μπάρτσα εντός έδρας με τη Χετάφε;
giorgos14
αυτα κανετε ρε αλανια και δεν μπορω να σας κρατησω κακια μετα!

Νελσον:η συνηθεια που εγινε λατρεια 43,3

Mayo : επαιξες μπασκετ βρε;μπραβο..33,5

Ντανλιβι :πολυ καλος 32

Φειβορς : εισαι σιγουρα εσυ?5/5 διποντα?μου εδωσες ΕΣΥ απο το προηγουμενο 4 στο 31,5?μεγας εισαι κυριε και θαυμαστα τα εργα σου.(ευτυχως που οι λαλακες οι μπομπκατς σε αφηναν να βαζεις καλαθια αντι να σε στελνουν στη γραμμη για να εχεις 2/10)

Κολισον: 43,5 αυτα κανεις πανω που αρχιζω να σκεφτομαι να σε ανταλλαξω(θελω λιγο χρονο να τη σκεφτω τη προταση btw)

Σκολα : 27,5,στους μ.ο του...

Αντερσον: 15,ετσι δεν κερδιζεις θεση στην 9αδα ομως...

Σεσσιονς : 25,5 λιγο κατω απο το μ.ο του

Συνολο 251,8 και η προτελευταια θεση απεχει μονο 86,5 πονταλακια... smiley.gif
HLR CENATION
Μετρια προς καλουτσικη η χθεσινη μου μερα...

Γκι : Πολυ καλος με 34

Γκανιγχαμ: ΑΠογοητευση με 12 πιστευω να ανεβει στην συνεχεια

Μαρκ Γκασολ 33 Καλουτσικος περιμενω περισσοτερα

Χεντερσον 37 : Πολυ καλος αν και δευτερο συνεχομενοι ματς απο τον παγκο για να παιξει το γατακι ο Τειλορ

Χειγορντ 26 : ΚΑλουτσικος και αυτος εκει τον περιμενω

Ασικ 22: πεσμενος τελευταια

Τισνσλευ 32 :Ανελπιστα καλος.

ΣΤοχος πια η αποφυγη της τελευταιας θεσης.
sacarame
Παρακαλώ πάρα πολύ τον ιδιοκτήτη των Πολεμιστών της Άνω Πεύκης να μου εξηγήσει με ποιο σκεπτικό δίνει τον Αντρε Μίλλερ με λαστ 30,15,7 27-29,5-33,8 ΚΑΙ τον 22αρη Μαγκι για να πάρει τον "και καλά" 26,5άρη Νάιτ, που όμως έχει λαστ 30,15,7 συγκεκριμένα 23,4-19,1-18,3....

Έντιτ: Μόλις είδα ότι τσίμπησε και τον Χένσον... Που και πάλι θεωρώ ότι δεν βγαίνει ...
klow13
ο βασικος λογος ειναι οτι εχω ξεμεινει με ενα sg τον j.r smith κανενας αλλος δεν παιζει την θεση και την επομενη βδομαδα ο jr εχει ενα ματς..και νομιζω οτι ειναι η καλυτερη δυνατη στιγμη να παρω knight που η τιμη του ειναι πολυ χαμηλα..ελπιζω να παιξει λιγο μπασκετακι ο απαραδεκτος..

βεβαια μετα ειδα οτι και ο knight 2 ματς εχει μονο την επομενη βδομαδα αλλα δεν γ@@ιεται..
sacarame
QUOTE(klow13 @ Jan 10 2013, 17:29 ) *
ο βασικος λογος ειναι οτι εχω ξεμεινει με ενα sg τον j.r smith κανενας αλλος δεν παιζει την θεση και την επομενη βδομαδα ο jr εχει ενα ματς..και νομιζω οτι ειναι η καλυτερη δυνατη στιγμη να παρω knight που η τιμη του ειναι πολυ χαμηλα..ελπιζω να παιξει λιγο μπασκετακι ο απαραδεκτος..

βεβαια μετα ειδα οτι και ο knight 2 ματς εχει μονο την επομενη βδομαδα αλλα δεν γ@@ιεται..



Δέχομαι ότι ψάχνεις για sg αφού έχεις ξεμείνει..Αν θεωρήσουμε όμως ότι περίπου Μαγκί=Χένσον και όπως σωστά λες ο Νάιτ παίζει χάλια, γιατί δίνεις έναν παίκτη που αυτή τη στιγμή παίζει αισθητά καλύτερα από τον παίκτη που παίρνεις;;Ισα ίσα έπρεπε να "εκμεταλλευτείς" την κακή απόδοση του Νάιτ για να τον πάρεις φτηνότερα, και εσύ δίνεις παραπάνω...
klow13
γιατι πριν αρχισει τα κακιστα ματς ο ναιτ ηταν περιπου στο 29..δεν θα εφτανε αυτη η προταση για να τον παρω,θα χρειαζοταν καλυτερο ανταλλαγμα..τωρα μεν παιρνω ρισκο γιατι ο ναιτ μπορει να παραμεινει στα ιδια χαλια,αλλα αμα ανεβει οπως ελπιζω θα ειναι ενα κερδος.επισης αμα ο τρισταν τομπσον συνεχισει τα καλα ματς,ο αντρε μιλερ ειναι δεκατος παικτης μου στο ροτεισον οπως και ο ναιτ τωρα.αλλα λογω του οτι ειναι διπλοθεσιτης ο ναιτ μπορει να μπει πιο ευκολα στην εννιαδα για να καλυψει καποια τρυπα στο 2.ουστιαστικα ειναι ενα ρισκο που αμα ο μιλλερ επαιζε και τισ 2 θεσεις των γκαρντ δεν θα το επαιρνα..
sacarame
QUOTE(klow13 @ Jan 10 2013, 17:46 ) *
γιατι πριν αρχισει τα κακιστα ματς ο ναιτ ηταν περιπου στο 29..δεν θα εφτανε αυτη η προταση για να τον παρω,θα χρειαζοταν καλυτερο ανταλλαγμα..τωρα μεν παιρνω ρισκο γιατι ο ναιτ μπορει να παραμεινει στα ιδια χαλια,αλλα αμα ανεβει οπως ελπιζω θα ειναι ενα κερδος.επισης αμα ο τρισταν τομπσον συνεχισει τα καλα ματς,ο αντρε μιλερ ειναι δεκατος παικτης μου στο ροτεισον οπως και ο ναιτ τωρα.αλλα λογω του οτι ειναι διπλοθεσιτης ο ναιτ μπορει να μπει πιο ευκολα στην εννιαδα για να καλυψει καποια τρυπα στο 2.ουστιαστικα ειναι ενα ρισκο που αμα ο μιλλερ επαιζε και τισ 2 θεσεις των γκαρντ δεν θα το επαιρνα..



Οκ, το όλο θέμα το έκανα γιατί μου φαινεσαι αδικημένος από το τρέηντ... κατα τα άλλα peace.gif
duncan21
QUOTE(Nuntius @ Jan 10 2013, 08:48 ) *
Θα φτάσει κανείς τον duncan?

Όχι.
QUOTE(sacarame @ Jan 10 2013, 17:22 ) *
...

Χαμαλίκι και στη d-league πλέον?Ο Stern και ο Silver που είναι να επέμβουν?
sacarame
QUOTE(duncan21 @ Jan 10 2013, 17:59 ) *
Χαμαλίκι και στη d-league πλέον?Ο Stern και ο Silver που είναι να επέμβουν?



Ειπα να περάσω κι από δω μια βόλτα τώρα τελευταίες μέρες πριν την επάνοδο... smiley.gif
SteveNashidis
Nώντα ψάχνεις SG και δεν ρώτησες εμένα ; ; μα γιατί ;; :Ρ

Duncan μην βιάζεσαι σε παρακαλώ μόλις προέρχεσαι από το ιστορικό λάθος να δώσεις Thompson . Χαχαχαχα!
Pierce
Δίνω πακέτο Holiday-Noah. Όσοι πιστοί. (ΑΥΣΤΗΡΑ για 2 παίκτες,αν χρειαστεί να μπει 3ος θα μπεί από τη μεριά μου)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.