Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague Bforum.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Knickerbocker
QUOTE (Voyager @ Nov 17 2012, 00:47 ) *
http://nba.sport24.gr/article/2013807/duo-...ektos-o-leonard

Και τον ειχα προτίνει για ανταλλαγή !! blink.gif


Νομίζω σε μένα!Ελα....πες την αλήθεια...ξέρεις την ξαδελφη της κοπέλας του συγκατοικου του απο το πανεπιστήμιο και σου το είπε στο msn. w00t.gif

Για να μην σας ταλαιπωρω με requests...δίνει κάνεις παίκτη των Knicks πλην αμαρε;όπως καταλαβαίνετε η κίνηση εχει συναισθηματικό-γραφικό background.
massey
Μαλλον για μενα λεει γιατι εγω εχω τον Leonard.. biggrin.gif

Lawson συνελθε επιτελους..Εχεις μια βδομαδα περιθωριο αλλιως θα σφιξεις αποτομα.. angry_red.gif
giorgos14
ο Wade ειναι διαθεσιμος για trade...
jasonick
Deng με 2 αγώνες αυτή την εβδομάδα ή Gee/Singler με 3 αγώνες;
Τι κάνετε σε αυτές τις περιπτώσεις;
Nuntius
Κι όταν παίρνω φόρα, φόρα κατηφόρα sad.gif
SteveNashidis
H χθεσινή μέρα αποτελεί τραγωδία !

Johnson 14, Irving 15 , Wright 12 , Bass 8 και μόνο ο Τσαντλερ κράτησε τα στανταρ του στο μετριο 24. ! Μάλιστα ! Πολύ ωραία! Η τριάδα Τζονσον, Νικ Γιανγκ και Βαλαντσιούνας στο σφυρί λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται ας προτείνει !
T.W.Is.M.
QUOTE(jasonick @ Nov 19 2012, 04:27 ) *
Deng με 2 αγώνες αυτή την εβδομάδα ή Gee/Singler με 3 αγώνες;
Τι κάνετε σε αυτές τις περιπτώσεις;


Θεμα εμπνευσης ειναι καθαρα. Εγω στη δικη μου ομαδα θα τον βαλω τον Deng, αλλα δεν εχω και πολλες επιλογες με 3 τραυματιες στον παγκο. Θεωρητικα αν εχεις εναν παιχτη του 23-24 με 3 αγωνες τον προτιμας απο τον Deng.
Να σου δωσω κι αλλη μια λυση? Ψαχνεις στους FA και παιρνεις εναν παιχτη που να εχει 4 ματς και δινει κοντα στο 20. Ακομα και στο 18 να ειναι θεωρητικα βγαινεις κερδισμενος. Το μονο που θελεις ειναι να μην κανει κανα 50αρι ο Deng και κανενα μονοψηφιο ο FA-μπαλωμα που θα παρεις. Απο κει και περα εχεις 4 ευκαιριες να σου κανει ενα καλο σκορ αυτος που θα παρεις και να βγεις καθαρα κερδισμενος.
SteveNashidis
Eκτος ο Ιρβινγκ για 4 εβδομάδες ! Πολύ ωραία ! Και έβγαλαν την είδηση μετά το κλείδωμα των παικτών ! !! hammer.gif
jasonick
Επιτέλους καλή εμφάνιση από τον Hibbert μετά από καιρό με 52.
Υπάρχει αισιοδοξία στους φιλάθλους της ομάδας αφού μετά τον τραυματισμό του Roy, ο Shved θα συνεχίσει να παίρνει χρόνο στους wolves και ο Favors, επιτέλους, ξεκινάει 5άδα. Αν επιστρέψει και ο Gordon σύντομα μπορούμε να πετύχουμε τον στόχο μας, ο οποίος είναι να μην βγούμε τελευταίοι.
massey
Λοσον τι θα γινει ρε αγορι μου?

3 αγωνες εχεις αυτη τη βδομαδα για να αντιστρεψεις το κλιμα..
jasonick
Άσε μας κουκλίτσα μου, Avery.
Έχεις τον Brooks σαν backup SG και προτιμάς τον 42χρονο Stackhouse. wacko.gif
kudelin8
ουδεις αναντικαταστατος...αυτο τ μνμ στελνω στα παρταλια της ομαδας με τν σημερινη κινηση.καλοσωριζω τν italian stalion κ τν κοντοκοκιοφτε jameer κ ευχομαι τα καλυτερα στν bosh π τιμησε οσο λιγοι τα χρωματα των ufos..rivers αγορι μ βαρεθηκα να σεπεριμενω στ καλο θα τα πουμε αλλη χρονια.ειθε αυτη η μερα νακαθιερωθει σαν επετειος γιορτης στην area 51
T.W.Is.M.
QUOTE(kudelin8 @ Nov 21 2012, 16:35 ) *
ουδεις αναντικαταστατος...αυτο τ μνμ στελνω στα παρταλια της ομαδας με τν σημερινη κινηση.καλοσωριζω τν italian stalion κ τν κοντοκοκιοφτε jameer κ ευχομαι τα καλυτερα στν bosh π τιμησε οσο λιγοι τα χρωματα των ufos..rivers αγορι μ βαρεθηκα να σεπεριμενω στ καλο θα τα πουμε αλλη χρονια.ειθε αυτη η μερα νακαθιερωθει σαν επετειος γιορτης στην area 51


Θεος ο A-Jameer, δε θα το μετανιωσεις που τον πηρες! smiley.gif
SteveNashidis
Αυτός ο Isaiah Thomas, έχει αλλάξει πέντε ομάδες ! Γιατί τον διώχνεται παιδιά ; Κάνει φασαρία και δημιουργεί προβλήματα ;

Εντωμεταξύ σε όλες τις προσπάθειες για τρειντ που προσπαθώ να κάνω έχω πέσει πάνω σε σκληρούς και απαιτητικούς μάνατζερ!! Τελικά είναι πολύ δύσκολο να κανεις τρειντ στο φαντασυ , δεν το περίμενα tongue.gif
massey
Και να φανταστεις μολις πριν κανα 10ημερο τον αφησα ελευθερο και τον ειχα απο το draft..

Λοσον θες? unsure.gif
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Nov 21 2012, 19:30 ) *
Αυτός ο Isaiah Thomas, έχει αλλάξει πέντε ομάδες ! Γιατί τον διώχνεται παιδιά ; Κάνει φασαρία και δημιουργεί προβλήματα ;


Εγώ δεν νομίζω να τον διώξω πάντως. Πουλέν wink.gif
giorgos14
QUOTE(Voyager @ Nov 21 2012, 17:30 ) *
Αυτός ο Isaiah Thomas, έχει αλλάξει πέντε ομάδες ! Γιατί τον διώχνεται παιδιά ; Κάνει φασαρία και δημιουργεί προβλήματα ;

Εντωμεταξύ σε όλες τις προσπάθειες για τρειντ που προσπαθώ να κάνω έχω πέσει πάνω σε σκληρούς και απαιτητικούς μάνατζερ!! Τελικά είναι πολύ δύσκολο να κανεις τρειντ στο φαντασυ , δεν το περίμενα tongue.gif


Δεν χρειαζεται να ειναι κανεις απαιτητικος μανατζερ για να αποριψει τη αστεια προταση που μου εκανες...Ζητησες Ουειντ-πεκοβιτς-Μπρουερ και εδινες Τζονσον-Νικ Γιανγκ-Βαλαντσιουνας..

Με αριθμους; 35,2-27.5-19,2 vs 29,3-18,4-18...δεν ειχα σκοπο να το σχολιασω αλλα με προκαλεσες......
SteveNashidis
QUOTE(giorgos14 @ Nov 21 2012, 20:07 ) *
Δεν χρειαζεται να ειναι κανεις απαιτητικος μανατζερ για να αποριψει τη αστεια προταση που μου εκανες...Ζητησες Ουειντ-πεκοβιτς-Μπρουερ και εδινες Τζονσον-Νικ Γιανγκ-Βαλαντσιουνας..

Με αριθμους; 35,2-27.5-19,2 vs 29,3-18,4-18...δεν ειχα σκοπο να το σχολιασω αλλα με προκαλεσες......


Τα ρικουεστ είναι αναγνωριστικού χαρακτήρα μόνο και μόνο για να δω τις προθέσεις του άλλου.Επίσης το εκανα γιατί τους ζήτησα ενώ είναι τραυματίες ! Και για να δεις μετά τη σκληρή σου απάντηση biggrin.gif είχαμε χθες τα εξής νούμερα.

Τζονσον 30,5
Γιανγκ 45
Βαλαντσιούνας 35,5

Σας προσφέρω διαμάντια , μα δεν τα δέχεστε !!!!Για το Λοσον θα το σκεφτώ απλά έχω πολλά πλειμεικερ αλλά θα σου στείλω κάποια προταση να δουμε τι μπορούμε να κάνουμε ! smile.gif
HLR CENATION
Mπαραζ απο τρειντ στην λιγκα μας...

Ναιτ καλως ηρθες...Κολισον γεια χαρα...απο τους λιγους που προσπαθησες shot.gif
teopt13
Πολλά μαζεμένα trade σήμερα..Όλοι μου φαίνεται θέλουμε μια αλλαγή.
Nuntius
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Kobe Bryant για την μέχρι πρότινος συνεισφορά του και να του ευχηθώ καλή επιτυχία στο νέο του σπίτι. Επίσης, θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Kidd - Gilchrist αν και δεν πρόλαβε να παίξει καθόλου με τα χρώματα της ομάδας for making it happen.

Επίσης, θα ήθελα να καλωσορίσω τους κυρίους Tony Parker, Andre Iguodala και Emeka Okafor στους Cascadia Wolves. Ελπίζω να με βοηθήσετε γιατί έχω πάρει μία κάτω βόλτα τις τελευταίες εβδομάδες tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(Nuntius @ Nov 21 2012, 21:26 ) *
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Kobe Bryant για την μέχρι πρότινος συνεισφορά του και να του ευχηθώ καλή επιτυχία στο νέο του σπίτι. Επίσης, θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Kidd - Gilchrist αν και δεν πρόλαβε να παίξει καθόλου με τα χρώματα της ομάδας for making it happen.

Επίσης, θα ήθελα να καλωσορίσω τους κυρίους Tony Parker, Andre Iguodala και Emeka Okafor στους Cascadia Wolves. Ελπίζω να με βοηθήσετε γιατί έχω πάρει μία κάτω βόλτα τις τελευταίες εβδομάδες tongue.gif


Χωρις παρεξηγηση αλλα δεν εχει λογικη αυτο το τρειντ απο μεριας σου.... smile.gif
Nuntius
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 21 2012, 23:07 ) *
Χωρις παρεξηγηση αλλα δεν εχει λογικη αυτο το τρειντ απο μεριας σου.... smile.gif


Βασικά, βάσει projections βγαίνω κερδισμένος smile.gif

Αν τώρα κάτι δεν πάει με βάση τα projections, δεν πειράζει. Αν δεν κάνω λάθη δεν πρόκειται να μάθω και πως λειτουργεί το fantasy wink.gif
j-kidd13
QUOTE(Nuntius @ Nov 22 2012, 01:50 ) *
Βασικά, βάσει projections βγαίνω κερδισμένος smile.gif

Αν τώρα κάτι δεν πάει με βάση τα projections, δεν πειράζει. Αν δεν κάνω λάθη δεν πρόκειται να μάθω και πως λειτουργεί το fantasy wink.gif


Μα η σεζον που κανουν ειναι ο ρεαλιστικοτερος μπουσουλας και οχι τα projections του espn... smile.gif
Nuntius
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 22 2012, 02:04 ) *
Μα η σεζον που κανουν ειναι ο ρεαλιστικοτερος μπουσουλας και οχι τα projections του espn... smile.gif


Μα και με την σεζόν που κάνουν αυτό που δίνει μαζί ο Parker και ο Iguodala είναι καλύτερα από αυτά του Bryant wink.gif

Άσε που λογικά ο Bryant θα πέσει όταν γυρίσει ο Nash και η μπάλα επιστρέψει στα χέρια του.

Ίδωμεν smile.gif
Nuntius
Ευχαριστώ πολύ τον κύριο Paul George για το 69άρι σκορ που μου έδωσε. Τον ευχαριστώ διπλά και για την νίκη της ομάδας μου.

Keep it up, PG biggrin.gif
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Nov 22 2012, 06:02 ) *
Ευχαριστώ πολύ τον κύριο Paul George για το 69άρι σκορ που μου έδωσε. Τον ευχαριστώ διπλά και για την νίκη της ομάδας μου.

Keep it up, PG biggrin.gif


9 τρίποντα έβαλε το παλικάρι ! νομίζω είναι ρεκόρ για την ιντιάνα αν άκουσα καλά από τον σπίκερ του αγώνα !
HLR CENATION
Λοιπόν εκτος από Μελο που από το παλληκάρι δεν έχω κανένα παράπονο όλοι οι άλλοι είναι υπό παραχώρηση.Και πρώτος από όλους ο βλάκας ο Κουζινς.Ενδιαφέρομαι πολύ για Ιγκουανταλα...Eπισης δεν ξερω τι εχετε βρει ολοι σε αυτο το παλτο που εχω τον Τρισταν Τομπσον και μου τον ζητατε. smile.gif

Και οπως λεει και το μοτο του μεγαλου Τζον Σινα never give up.
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Nov 22 2012, 13:11 ) *
9 τρίποντα έβαλε το παλικάρι ! νομίζω είναι ρεκόρ για την ιντιάνα αν άκουσα καλά από τον σπίκερ του αγώνα !


Είναι. Πέρασε τον Reggie Miller.
T.W.Is.M.
QUOTE(Nuntius @ Nov 22 2012, 01:50 ) *
Βασικά, βάσει projections βγαίνω κερδισμένος smile.gif

Αν τώρα κάτι δεν πάει με βάση τα projections, δεν πειράζει. Αν δεν κάνω λάθη δεν πρόκειται να μάθω και πως λειτουργεί το fantasy wink.gif



Τωρα ειδα την ανταλλαγη και για να ειμαι ειλικρινης δεν ειδα τα projections, αλλα μονο τα πραγματικα σκορ ως τωρα. Ουτε αυτα ομως ειναι αρκετα αξιοπιστα, γιατι το δειγμα μας ειναι μικρο ακομα. Θα ελεγα οτι πρεπει να φτασουμε στα 20 ματς για καθε ομαδα, ωστε να εχουμε ενα καλο δειγμα για το τι περιμενουμε απο καθε παιχτη και παντα θα υπαρχουν οι εξαιρεσεις.
Οντως με τα projections κερδιζεις. Με τις πραγματικες επιδοσεις ομως χανεις πολυ! Δεν εχεις βαλει μια παραμετρο. Δινεις 2 παιχτες και παιρνεις 3, αλλα αυτο δε θα σε κανει να παιξεις με 10! Πρεπει να βγαλεις εναν απ τους 9 βασικους σου. Ας πουμε οτι αυτος ειναι ο Sefolosha, που δινει το μικροτερο σκορ(αν δεν εχεις κανει καμια αλλη ανταλλαγη που δεν προλαβα να δω). Οι 3 που παιρνεις ειναι γυρω στο 86. Οι 2 που δινεις ειναι γυρω στο 77 και μαζι με το 17 του Ελβετου πανε στο 94. Αρα αν δεν ανεβουν οι ΤεΠε και Iggy αμεσα(γιατι απ τον Okafor μην περιμενεις προκοπη τωρα που γυρισε ο Nene) σε βλεπω καθαρα χαμενο απ το trade.

(ολο αυτο δεν ειναι για να σου την πω, αλλα για να δεις πως δουλευει το 2-3 trade)
SteveNashidis
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 22 2012, 20:25 ) *
Τωρα ειδα την ανταλλαγη και για να ειμαι ειλικρινης δεν ειδα τα projections, αλλα μονο τα πραγματικα σκορ ως τωρα. Ουτε αυτα ομως ειναι αρκετα αξιοπιστα, γιατι το δειγμα μας ειναι μικρο ακομα. Θα ελεγα οτι πρεπει να φτασουμε στα 20 ματς για καθε ομαδα, ωστε να εχουμε ενα καλο δειγμα για το τι περιμενουμε απο καθε παιχτη και παντα θα υπαρχουν οι εξαιρεσεις.
Οντως με τα projections κερδιζεις. Με τις πραγματικες επιδοσεις ομως χανεις πολυ! Δεν εχεις βαλει μια παραμετρο. Δινεις 2 παιχτες και παιρνεις 3, αλλα αυτο δε θα σε κανει να παιξεις με 10! Πρεπει να βγαλεις εναν απ τους 9 βασικους σου. Ας πουμε οτι αυτος ειναι ο Sefolosha, που δινει το μικροτερο σκορ(αν δεν εχεις κανει καμια αλλη ανταλλαγη που δεν προλαβα να δω). Οι 3 που παιρνεις ειναι γυρω στο 86. Οι 2 που δινεις ειναι γυρω στο 77 και μαζι με το 17 του Ελβετου πανε στο 94. Αρα αν δεν ανεβουν οι ΤεΠε και Iggy αμεσα(γιατι απ τον Okafor μην περιμενεις προκοπη τωρα που γυρισε ο Nene) σε βλεπω καθαρα χαμενο απ το trade.

(ολο αυτο δεν ειναι για να σου την πω, αλλα για να δεις πως δουλευει το 2-3 trade)


Δεν είναι τα πράγματα ακριβώς έτσι.Με βάση στο συγκεκριμένο παράδειγμα ο Σεφολόσα επειδή είναι παγκίτης δεν βγαίνεις χαμένος απο μια τέτοια ανταλλαγή .Τι εννοώ ; στην βασική σου 10δα βάζεις 3 παίκτες που σου δίνουν 86 και έχεις δώσει 2 που είναι στο 77. Από την άλλη ναι μεν χάνεις το 17 του σεφολόσα αλλά αυτό θα χανόταν έτσι και αλλιώς γιατί δεν τον έχεις στις άμεσες επιλογές σου και ουσιαστικά στέλνεις στο πάγκο από τη βασική σου 10αδα ενα παίκτης που σου έδινε γύρω στο 20 με 25 και διώχνεις τον χειρότερο σε συγκομιδή πόντων . Οπότε βελτιώνεις και τον πάγκο σου σε περίπτωση τραυματισμών ! Δεν ξερω αν κάνω λάθος με αυτό το συλλογισμό !
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Nov 22 2012, 20:25 ) *
Τωρα ειδα την ανταλλαγη και για να ειμαι ειλικρινης δεν ειδα τα projections, αλλα μονο τα πραγματικα σκορ ως τωρα. Ουτε αυτα ομως ειναι αρκετα αξιοπιστα, γιατι το δειγμα μας ειναι μικρο ακομα. Θα ελεγα οτι πρεπει να φτασουμε στα 20 ματς για καθε ομαδα, ωστε να εχουμε ενα καλο δειγμα για το τι περιμενουμε απο καθε παιχτη και παντα θα υπαρχουν οι εξαιρεσεις.
Οντως με τα projections κερδιζεις. Με τις πραγματικες επιδοσεις ομως χανεις πολυ! Δεν εχεις βαλει μια παραμετρο. Δινεις 2 παιχτες και παιρνεις 3, αλλα αυτο δε θα σε κανει να παιξεις με 10! Πρεπει να βγαλεις εναν απ τους 9 βασικους σου. Ας πουμε οτι αυτος ειναι ο Sefolosha, που δινει το μικροτερο σκορ(αν δεν εχεις κανει καμια αλλη ανταλλαγη που δεν προλαβα να δω). Οι 3 που παιρνεις ειναι γυρω στο 86. Οι 2 που δινεις ειναι γυρω στο 77 και μαζι με το 17 του Ελβετου πανε στο 94. Αρα αν δεν ανεβουν οι ΤεΠε και Iggy αμεσα(γιατι απ τον Okafor μην περιμενεις προκοπη τωρα που γυρισε ο Nene) σε βλεπω καθαρα χαμενο απ το trade.

(ολο αυτο δεν ειναι για να σου την πω, αλλα για να δεις πως δουλευει το 2-3 trade)


Ενδιαφέροντα τα όσα λες. Ομολογώ πως δεν είχα λάβει υπ'όψιν μου αυτή τη παράμετρο. Αλλά χαίρομαι που έκανα αυτό το trade γιατί πολύ απλά μονάχα μέσω της δοκιμής θα μάθω πως δουλεύουν αυτά τα trade. Οπότε σε ευχαριστώ πολύ για το insight smile.gif

Τον Thabo Sefolosha τον είχα ανταλλάξει πριν από αυτό το trade. Είχα δώσει Bledsoe - Sefolosha - Calderon για MKG - Valanciunas - Wright.

Με αυτά τα δύο trades βελτίωσα 2 πράγματα κυρίως:

1) Το rotation μου στο 3. Πλέον έχω Iguodala, George και Wright. Αρκετά καλύτερα από την αρχή της season που είχα Jerebko tongue.gif

2) Βελτίωσα αρκετά τις θέσεις 8 - 10. Από Bledsoe και Sefolosha που μου έδιναν 32 (15 και 17) πλέον παίρνω γύρω στο 38 από Neal και Wright. Το έτερο σημαντικό στοιχείο είναι πως μπορώ ανά πάσα στιγμή να αλλάζω ανάμεσα σε Neal, Wright, Chalmers, Thomas και Okafor ανάλογα με το ποιός έχει περισσότερους αγώνες ή ευκολότερο πρόγραμμα. Αυτό δεν μπορούσα να το κάνω παλαιότερα μιας και ο πάγκος μου ήταν πιο αδύναμος.

Επίσης, με την ανταλλαγή αυτή έσπρωξα τον Chalmers στην θέση που του αξίζει (8 - 10) ενώ μέχρι πρότινος ήταν βασικός PG tongue.gif

Βέβαια, εννοείται πως έχασα κάποια μεγάλα outbursts από Kobe και MKG αντίστοιχα. Ίδωμεν smile.gif
massey
Αποχαιρετουμε τον Ty και καλωσοριζουμε στην ομαδα μας τον πριγκιπα του Κονγκο.. wos_sport5.gif wav.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Voyager @ Nov 22 2012, 22:52 ) *
Δεν είναι τα πράγματα ακριβώς έτσι.Με βάση στο συγκεκριμένο παράδειγμα ο Σεφολόσα επειδή είναι παγκίτης δεν βγαίνεις χαμένος απο μια τέτοια ανταλλαγή .Τι εννοώ ; στην βασική σου 10δα βάζεις 3 παίκτες που σου δίνουν 86 και έχεις δώσει 2 που είναι στο 77. Από την άλλη ναι μεν χάνεις το 17 του σεφολόσα αλλά αυτό θα χανόταν έτσι και αλλιώς γιατί δεν τον έχεις στις άμεσες επιλογές σου και ουσιαστικά στέλνεις στο πάγκο από τη βασική σου 10αδα ενα παίκτης που σου έδινε γύρω στο 20 με 25 και διώχνεις τον χειρότερο σε συγκομιδή πόντων . Οπότε βελτιώνεις και τον πάγκο σου σε περίπτωση τραυματισμών ! Δεν ξερω αν κάνω λάθος με αυτό το συλλογισμό !


Καπου σε εχασα. Βαζεις 3 που δινουν 86. Αρα πρεπει οι 3 που βγαινουν απ την 9αδα σου να δινουν μεχρι 86. Οταν οι 2 δινουν 77, εισαι εξ ορισμου χαμενος, γιατι κανενας δεν εχει 9ο παιχτη που να δινει μονοψηφιο σκορ(κι αν εχει ειναι ειδικη περιπτωση που ο μ.ο. του δεν παιζει κανενα ρολο και η πραγματικη αξια ειναι αρκετα μεγαλυτερη). Αν αντι του Σεφολοσα βγει αλλος με μεγαλυτερο σκορ, η ζημια ειναι ακομα μεγαλυτερη.
Ο παγκος βελτιωνεται, αλλα αυξανεται και το ρισκο να κανεις λαθος επιλογη σε καποια εβδομαδα, γιατι καποιος απο τους παιχτες του 20+ που αφηνεις εξω μπορει να κανει ενα 40αρι που να μη μετρησει πουθενα(ειχα τον MWP στον παγκο οταν εκανε 51 με το Χιουστον και το ξερω απο πρωτο χερι).
SteveNashidis
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 23 2012, 15:57 ) *
Καπου σε εχασα. Βαζεις 3 που δινουν 86. Αρα πρεπει οι 3 που βγαινουν απ την 9αδα σου να δινουν μεχρι 86. Οταν οι 2 δινουν 77, εισαι εξ ορισμου χαμενος, γιατι κανενας δεν εχει 9ο παιχτη που να δινει μονοψηφιο σκορ(κι αν εχει ειναι ειδικη περιπτωση που ο μ.ο. του δεν παιζει κανενα ρολο και η πραγματικη αξια ειναι αρκετα μεγαλυτερη). Αν αντι του Σεφολοσα βγει αλλος με μεγαλυτερο σκορ, η ζημια ειναι ακομα μεγαλυτερη.
Ο παγκος βελτιωνεται, αλλα αυξανεται και το ρισκο να κανεις λαθος επιλογη σε καποια εβδομαδα, γιατι καποιος απο τους παιχτες του 20+ που αφηνεις εξω μπορει να κανει ενα 40αρι που να μη μετρησει πουθενα(ειχα τον MWP στον παγκο οταν εκανε 51 με το Χιουστον και το ξερω απο πρωτο χερι).



Έχεις δίκιο σίγουρα. είναι ρίσκο και πολύ δύσκολο να επιλέξεις ποιους παίκτες να αφήσεις έξω όταν είναι γύρω στο +20 αλλά αν σκεφτείς μακροπρόθεσμα αν τραυματιστεί ο καλός σου παίκτης που σου δίνει 40+ θα έχεις κάποιον να τον αντικαταστήσει ενώ στην άλλη περίπτωση δεν θα έχεις δυνατό πάγκο να σου μετριάσει τη χασούρα. Εγώ για παράδειγμα που δεν έχω καλούς παίκτες που να μου δίνουν +40 και βολοδέρνω στη τελευταία θέση , χάνω τον Ιρβινγκ αλλά μπορώ να βάλω στη θέση του τον Καλδερον που μου δίνει 32 είτε τον Μπαρέα που πλησιάζει το 25 παρά να είχα αντικαταστάτη έναν παίκτη που μετα βίας πλησιάζει το 20 ! Γιαυτό ευελπιστώ να ανεβαίνω όσο περνάει ο καιρός γιατί έχω μια σταθερότητα στην παραγωγή πόντων . Αργά και σταθερά με υπομονή tongue.gif
HLR CENATION
Η ομαδα ανω πευκη γουοριορς ποιος ειναι?εχει ενα email απο μενα. wink.gif
Nuntius
Το ότι ο Varejao θα είχε average 39 και θα είχε παιχνίδια που έδινε 55 και 77 (!!!!!) δεν το περίμενα ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα. Μπράβο ρε Anderson biggrin.gif

Μόνο μην τραυματιστείς.
duncan21


Παίρνω Reke και δίνω αέρα κοπανιστό,να πατήσω accept?Με συμφέρει tongue.gif ?
SteveNashidis
QUOTE(duncan21 @ Nov 25 2012, 21:00 ) *


Παίρνω Reke και δίνω αέρα κοπανιστό,να πατήσω accept?Με συμφέρει tongue.gif ?




XAXΑ! Και να φανταστείς του έκανα 2-3 προτάσεις για να τον πάρω αλλά δεν δεχόταν και σε εσένα τον δίνει τζαμπέ ; smile.gif
aegeansheed
QUOTE(Nuntius @ Nov 24 2012, 08:46 ) *
Μόνο μην τραυματιστείς.


Tραυματίζεται εύκολα. Να τον περιμένεις όπου να'ναι...καλώς να τα δεχτείς κι εσύ...
T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ Nov 25 2012, 21:00 ) *


Παίρνω Reke και δίνω αέρα κοπανιστό,να πατήσω accept?Με συμφέρει tongue.gif ?



Σε συμφερει, αλλα μπορεις να καταφερεις και καλυτερο ανταλλαγμα! Να αντιπροτεινεις να δωσεις κανονικο αερα, οχι κοπανιστο! smiley.gif
Knickerbocker
QUOTE (duncan21 @ Nov 25 2012, 21:00 ) *


Παίρνω Reke και δίνω αέρα κοπανιστό,να πατήσω accept?Με συμφέρει tongue.gif ?


Τι έγινε...το trade offer ηταν για gasol κοπανιστο.anyway fair play award ;-)
Nuntius
QUOTE (aegeansheed @ Nov 25 2012, 21:56 ) *
Tραυματίζεται εύκολα. Να τον περιμένεις όπου να'ναι...καλώς να τα δεχτείς κι εσύ...


Το γνωρίζω. Αφού σκέφτομαι να τον ανταλλάξω τώρα που το value του είναι ψηλά tongue.gif

ΥΓ: 45 σήμερα ο Val wink.gif
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Nov 26 2012, 01:13 ) *
Το γνωρίζω. Αφού σκέφτομαι να τον ανταλλάξω τώρα που το value του είναι ψηλά tongue.gif

ΥΓ: 45 σήμερα ο Val wink.gif



Φυσικά ! Τώρα που τον έδωσα μου κάνει παιχνιδάρες ! Τι να πεις ! Καλή τύχη στον ροοκι
HLR CENATION
Τώρα θα κάνω την γνωστη εβδομαδιαία ανασκόπηση των παικτών μου.

Τιγκ.Α Σταθερα πολυ καλος,έδινε πάνω από 30 σε κάθε παιχνίδι μάλιστα στα δυο τελευταία πέρασε και το 40.

Θορντον Β- Ο ορισμός της αστάθειας.Ξεκίνησε τέλεια την εβδομάδα την "τελειννσε" χαλια.

Mελο Α Υπέροχος...Σταθερός πάνω από 40

Kουζινς D Γύρω στο 40 τον περίμενα ,30 δίνει.Τραγικός.Με έχει προδώσει που τον πήρα στο δεύτερο γύρο του ντραφτ.

Γκορτατ Β Δυο πολυ καλα παιχνιδια και ενα ασχημο.Μακαρι ολοι να ειχαν το φιλοτιμο του.

Κολισον C Στην τελευταία εβδομάδα που τον είχα παίκτη μου ήταν κακός.Δυο άσχημα παιχνίδια και πολύ καλο αλλα το ταμείο είναι μείον.

Aμινου C + Δυο καταπληκτικά παιχνίδια και δυο πολύ άσχημα για το πουλέν μου.Αλλα πολύ άσχημα.

Λαντρυ Β- Δυο καταπληκτικα ματς,αλλα δυο μετρια

Ρεντινκ Β- Ξεκινησε με - αλλα έφτιαξε στην πορεία
klow13
κρατα γερα ρε παικταρα τζενινγκς..ελπιζω να παιξει σημερα
duncan21
Gasol για sf-pf ή pf-c.Δίνονται πακέτο και οι MKG,Asik,Ridnour άμα λάχει.
T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ Nov 26 2012, 21:12 ) *
Gasol για sf-pf ή pf-c.Δίνονται πακέτο και οι MKG,Asik,Ridnour άμα λάχει.



Καλα, εισαι παμμεγιστος! Διαπραγματευεσαι δημοσιως παιχτες που δεν εχεις! Αφου δεν εχεις τον Gasol, εχεις τον Pau, γιατι πας και προτεινεις τον καλο αδερφο?
Επισης, σου δινω τα συγχαρητηρια μου που εχεις τον πιθηκα στο utility! Και εις ανωτερα(αν εξασφαλισεις την ανοδο, την τελευταια εβδομαδα αστον στον παγκο για παραδειγματισμο)... smiley.gif
Pierce
Έχω δακρύσει λιγουλάκι με τον πάγκο μου. Λιγουλάκι μόνο.
HLR CENATION
Εμενα ο παγκος με πουλησε.Εβαλα μεσα τον Σαντερς και εκανε 5.ΑΚου εκει 5. angry_red.gifΤον παω για drop.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.