Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague Bforum.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Johnaros
QUOTE(giorgos14 @ Dec 16 2012, 22:25 ) *
μονο σε μενα δεν εκατσε καλα αυτη η ανταλλαγη απο πλευρας ονοματων ; blink.gif



Από πλευράς αριθμών πήρα 50, 30 και 25 και έδωσα 45, 40 και 18.
Δεν είχα καθόλου 3άρι, και καθόλου flexibility, που έχω τώρα για να κάνω trades.
HLR CENATION
Τώρα θα κάνω την καθιερωμένη γραφική αξιολόγηση των αλανιων μου για την εβδομάδα που πέρασε.

Ναιτ Α Απο τους διασωθεντες μου αυτης της εβδομάδας.3 40ρια και ένα 25 πολύ καλός απολογισμός

Ρεντινκ B + Σταθερα γύρω στο 30 πολύ καλός και αυτός.Από τους παίκτες που προσφέρουν.

Mελο D Έδωσε ένα 47 αλλα από εκεί και πέρα έχασε δυο παιχνίδια.Άρα μου κόστισε πολλούς βαθμούς.

Λαντρυ C Δυο πολύ καλά παιχνίδια πάνω από 30 και δυο τραγικά από 12 και κάτω .Δεν με άφησε ικανοποιημένο.

Aσικ C + Ακολούθησε φθίνουσα πορεία.Ξεκίνησε πολύ καλά ,αλλα ακολουθησε μέτρια πορεία μέχρι που εξαφανίστηκε με 18 χθες.

Μπρουκς C-Μάλλον μετά τις τελευταίες εμφανίσεις του Τομας θα χάσει και την θέση του.Δεν πήγε καλά ούτε αυτή την εβδομάδα.

Kουζινς C + Mέτριος.έχασε ακόμα ένα παιχνίδι από την βλακεία του και ενώ ξεκίνησε καλά την εβδομάδα δεν την τελειωσε έτσι.

Tιγκ C + Χαλασε και αυτος.Καμια σχεση με τις αλλες εβδομαδες.

Μπελινελι Α+ Ο καλυτερος μου παικτης αυτη την εβδομαδα.Η ευχαριστη εκπληξη μου.Μακαρι να συνεχισει ετσι.

Οπως θα καταλαβατε ακομα μια ασχημη εβδομαδα για τον Τζον Σινα αλλα συνεχιζουμε με στοχο το καλυτερο.Οπως εχουν ερθει τα πραγματα το καλυτερο μεταφραζεται σε μια θεση στην πρωτη 8αδα.
Nuntius
QUOTE (Johnaros @ Dec 17 2012, 03:53 ) *
και καθόλου flexibility, που έχω τώρα για να κάνω trades.


Ναι, ε?

Attaaaaaaaaack biggrin.gif

Υπενθυμίζω πως είμαι ανοιχτός σε προτάσεις για τον Andre Iguodala. Απλά όχι 2 για 1. Συζητάω κατά βάση 1 για 1 προτάσεις smile.gif
massey
Εγω δινω Φαριντ και Κροφορντ πακετο ή και ξεχωριστα..
Pierce
Καλό Deal μου μοιάζει HLR tongue.gif



HLR CENATION
QUOTE(pierce21 @ Dec 17 2012, 20:30 ) *
Καλό Deal μου μοιάζει HLR tongue.gif

χαχα...Μου αρεσε που σου ειχα στειλει και email...Τωρα σου εχω ξαναστειλει....Το email ισχυει.Για ριξε μια ματια και μου λες...
Pierce
Σε καμία περίπτωση. Ακόμα και το κοντά που λες σε last 15, ο δικός μου είναι μια μονάδα πάνω. Σε overall μη το συζητήσω καν,χαος.
HLR CENATION
QUOTE(pierce21 @ Dec 17 2012, 22:03 ) *
Σε καμία περίπτωση. Ακόμα και το κοντά που λες σε last 15, ο δικός μου είναι μια μονάδα πάνω. Σε overall μη το συζητήσω καν,χαος.

ok...Δεκτο. wink.gif
jasonick
Αρχίζει και Hibbertίζει ο Gay.
Άντε παίξε μπάσκετ ρε αγόρι μου που τελειώνεις το ημίχρονο με -1. dry.gif
klow13
και ο αγγλοσουδανος δεν παει πισω..και ποσο μ@@@@@ς ειμαι που αφηνω εξω τον λιν επειδη εχει 3 ματς..
Nuntius
QUOTE (jasonick @ Dec 18 2012, 03:58 ) *
Αρχίζει και Hibbertίζει ο Gay.


laugh.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(jasonick @ Dec 18 2012, 03:58 ) *
Αρχίζει και Hibbertίζει ο Gay.
Άντε παίξε μπάσκετ ρε αγόρι μου που τελειώνεις το ημίχρονο με -1. dry.gif


Παλι καλα να λες. Φανταζεσαι να αρχισει να gayιζει ο Hibbert? Μπαχαλο θα γινουν τα αποδυτηρια της Ιντιανα... smiley.gif
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Dec 18 2012, 17:54 ) *
Παλι καλα να λες. Φανταζεσαι να αρχισει να gayιζει ο Hibbert? Μπαχαλο θα γινουν τα αποδυτηρια της Ιντιανα... smiley.gif


evilmonkey.gif
duncan21
QUOTE(Nuntius @ Dec 18 2012, 20:35 ) *
evilmonkey.gif

^ Eίχαμε emoticon το LeBron?Εγώ για δε το 'χα δει 3 χρόνια τώρα?

Αστειάκι.
T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ Dec 18 2012, 20:51 ) *
^ Eίχαμε emoticon το LeBron?Εγώ για δε το 'χα δει 3 χρόνια τώρα?

Αστειάκι.



24.gif 24.gif 24.gif
Συνεχισε ετσι και θα συμπαθησω ολους τους Σερβους εκτος απο τους μπασκετμπολιστες(και ολους οσους εχουν σχεση με το μπασκετ)! smiley.gif
Nuntius
Είχα τον Dorrel Wright στο Utility για κάμποσο καιρό. Μου είχε δώσει κάτι 4άρια, ένα μηδενικό και το περισσότερο που είχε δώσει ήταν 28.

Τον πάω στον πάγκο και κάνει 40άρι shot.gif

Τέσπα, δεν έχω λόγο να διαμαρτύρομαι πέρα από το 9.5 του Neal. Το 80.8 του Duncan με κάλυψε tongue.gif
SteveNashidis
QUOTE(Nuntius @ Dec 19 2012, 07:12 ) *
Είχα τον Dorrel Wright στο Utility για κάμποσο καιρό. Μου είχε δώσει κάτι 4άρια, ένα μηδενικό και το περισσότερο που είχε δώσει ήταν 28.

Τον πάω στον πάγκο και κάνει 40άρι shot.gif

Τέσπα, δεν έχω λόγο να διαμαρτύρομαι πέρα από το 9.5 του Neal. Το 80.8 του Duncan με κάλυψε tongue.gif


Eίναι επειδή τραυματίστηκε ο Holiday ! Και εμένα τις προάλλες ο Γιανγκ θυμήθηκε να παίξει κόντρα στους Λέικερς κάνοντας ένα 50αρι !

Επίσης ο αμάρε στην D-League !
Nuntius
Ας χαρώ την 2η θέση όσο την έχω γιατί ο κύριος Ανέστης λογικά θα με έχει αφήσει κάτι μίλια πίσω στο τέλος της ημέρας tongue.gif
massey
QUOTE(Nuntius @ Dec 19 2012, 19:44 ) *
Ας χαρώ την 2η θέση όσο την έχω γιατί ο κύριος Ανέστης λογικά θα με έχει αφήσει κάτι μίλια πίσω στο τέλος της ημέρας tongue.gif

biggrin.gif

Υγ Ασε μας ρε Φαριντ.. shot.gif
Nuntius
Όπως ήταν αναμενόμενο έπεσα από την 2η θέση. Δεν με βοήθησε και το γεγονός πως δεν έπαιξε ούτε ο Varejao ούτε ο Novak.

Αυτός που μου κάνει εντύπωση είναι πως οι SiDream Team πέρασαν και τους Santa Cruz Warriors ohmy.gif
duncan21
QUOTE(Nuntius @ Dec 20 2012, 04:17 ) *
Όπως ήταν αναμενόμενο έπεσα από την 2η θέση. Δεν με βοήθησε και το γεγονός πως δεν έπαιξε ούτε ο Varejao ούτε ο Novak.

Αυτός που μου κάνει εντύπωση είναι πως οι SiDream Team πέρασαν και τους Santa Cruz Warriors ohmy.gif

4x40=160 πόντοι χαμένοι από Holiday προφανώς συν 1 χαμένο ματς από Rubio,ενώ παράλληλα ο massey έχει τον Calderon(αν είναι ποτέ δυνατόν να έγινε drop ο Ισπανός ) που κάνει το κλασσικό γ@μηστερό του διάστημα και τον Pierce να του δίνει 86(!).Μα είναι να γελάει κανείς.
Nuntius
Εν τω μεταξύ ο Wright έδωσε 43.8 ενώ ο Novak μου έδωσε ένα ωραιότατο DTD.

Τραγική η απόφαση μου να βάλω Novak στο Utility και να αφήσω τον Wright στον πάγκο. Ο ένας έχει δώσει 83.8 ενώ ο άλλος έχει δώσει 9 tongue.gif
massey
Παλι καλα που ηταν ο Truth με αυτο το 86 γιατι η αεροπορια της ομαδας (Τζεφερσον,Ιμπακα,Γουεστ) κινηθηκε σε παρα πολυ χαμηλα επιπεδα..
SteveNashidis
QUOTE(massey @ Dec 20 2012, 09:59 ) *
Παλι καλα που ηταν ο Truth με αυτο το 86 γιατι η αεροπορια της ομαδας (Τζεφερσον,Ιμπακα,Γουεστ) κινηθηκε σε παρα πολυ χαμηλα επιπεδα..


Kαι την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο ; tongue.gif


Nuntie θα μας τρελάνουν εκεί στη Φιλαδέλφεια .Νιck Young 42 !! !
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Dec 20 2012, 20:05 ) *
Nuntie θα μας τρελάνουν εκεί στη Φιλαδέλφεια .Νιck Young 42 !! !


Λάθος βδομάδα διαλέξαμε να τους στείλουμε πάγκο.

Κλαίω laugh.gif
duncan21
Μερικά απ' τα DNPs παικτών μου ενώ βρίσκονταν στην 9άδα:

Gasol-8 missed games

Dragic-1 missed game

Parker-1 missed game

Aldridge-1 missed game(κι έπεται η συνέχεια)

Βάση λογικής έστω ότι έδινε ένα 25-26 μ.ο ο Pau κι από ένα 30άρι οι άλλοι 3,minimum.Μιλάμε για 300+ χαμένους πόντους.Mεγάλες στιγμές.
Tobias Funke
QUOTE (duncan21 @ Dec 21 2012, 10:58 ) *
Βάση λογικής έστω ότι έδινε ένα 25-26 μ.ο ο Pau κι από ένα 30άρι οι άλλοι 3,minimum.Μιλάμε για 300+ χαμένους πόντους.Mεγάλες στιγμές.


Πρέπει να αφαιρέσεις και τους πόντους από αυτούς που έπαιξαν tongue.gif
duncan21
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 21 2012, 11:22 ) *
Πρέπει να αφαιρέσεις και τους πόντους από αυτούς που έπαιξαν tongue.gif

Τι εννοάς?Μπερδεύτηκα τώρα wacko.gif .
Nuntius
QUOTE (duncan21 @ Dec 21 2012, 10:58 ) *
Μερικά απ' τα DNPs παικτών μου ενώ βρίσκονταν στην 9άδα:

Gasol-8 missed games


Τελικά, την τέλεια στιγμή διάλεξα να κάνω το trade Pau Gasol - Paul George biggrin.gif
Tobias Funke
QUOTE (duncan21 @ Dec 21 2012, 11:27 ) *
Τι εννοάς?Μπερδεύτηκα τώρα wacko.gif .


Τπτ εγώ μπερδεύτηκα κι είπα παπαριά, carry on και μην τολμήσεις και δεν ανέβεις
SteveNashidis
QUOTE(duncan21 @ Dec 21 2012, 10:58 ) *
Μερικά απ' τα DNPs παικτών μου ενώ βρίσκονταν στην 9άδα:

Gasol-8 missed games

Dragic-1 missed game

Parker-1 missed game

Aldridge-1 missed game(κι έπεται η συνέχεια)

Βάση λογικής έστω ότι έδινε ένα 25-26 μ.ο ο Pau κι από ένα 30άρι οι άλλοι 3,minimum.Μιλάμε για 300+ χαμένους πόντους.Mεγάλες στιγμές.


Ο Γκασόλ ήταν DTD και ήταν ρίσκο να τον βάλεις στην 9αδα ! Σου είχα στείλει και ένα άρθρο που έλεγε για την τενοντίτιδα στα γόνατα . Άτυχος πάντως είσαι duncan . Με τους δικούς σου χαμένους πόντους τώρα στην κορυφή θα γινόταν ντέρμπι ! tongue.gif

QUOTE
Τελικά, την τέλεια στιγμή διάλεξα να κάνω το trade Pau Gasol - Paul George

Νούντιε εσύ την πάτησες με Βαρεχάο ! :Ρ
T.W.Is.M.
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 21 2012, 13:31 ) *
Τπτ εγώ μπερδεύτηκα κι είπα παπαριά, carry on και μην τολμήσεις και δεν ανέβεις


Θα το φροντισουμε αυτο ρε συ. Θα βαλουμε τελευταια στιγμη πλει οφ ανοδου απο τη 2η θεση και κατω και θα μαγειρεψουμε το συστημα για να ανεβει. Αρκει του χρονου να μου δωσει το pick 2ου γυρου του(δε ζηταω το pick του 1ου γιατι αυτο θα το παρει δικαιωματικα ο commissioner). smiley.gif
Nuntius
QUOTE (Voyager @ Dec 21 2012, 18:19 ) *
Νούντιε εσύ την πάτησες με Βαρεχάο ! :Ρ


Ναι, ρε γαμώτο. Και το περίμενα πως κάποτε θα τραυματιζόταν tongue.gif

QUOTE (T.W.Is.M. @ Dec 21 2012, 19:15 ) *
Θα βαλουμε τελευταια στιγμη πλει οφ ανοδου απο τη 2η θεση και κατω


Δηλαδή πρέπει να βγω πρώτος αν θέλω να ανέβω? wink.gif
Nuntius
DTD ο Varejao, 4 ο Gary Neal, 3.5 ο Novak. Περίμενα παραπάνω από 169.5 πόντους από μια βραδιά που έπαιζαν 8 παίκτες μου. Αλλά τι να κάνουμε, I'll take it.

Να κάνω και την ανασκόπηση των δύο αλλαγών που έκανα την Δευτέρα.

Αλλαγή νούμερο 1:

Έβαλα τον Emeka Okafor στο Utility και τον Jonas Valanciunas στον πάγκο επειδή ο Emeka είχε ένα παραπάνω παιχνίδι.

Ο Emeka Okafor μου έχει δώσει 56 πόντους σε 3 παιχνίδια. Μένει ένας αγώνας.

Ο Jonas Valanciunas θα μου είχε δώσει 45 πόντους. Δεν έχει άλλο αγώνα μέσα σε αυτή την εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.

Οπότε αυτή η αλλαγή ήταν επιτυχημένη.

Αλλαγή νούμερο 2:

Έβαλα τον Steve Novak στο Utility και τον Dorrel Wright στον πάγκο επειδή είχα έμπνευση rolleyes.gif

Ο Steve Novak μου έχει δώσει 13 πόντους. Μένει ένας αγώνας.

Ο Dorrel Wright θα μου είχε δώσει 95,5. Και μένει άλλος ένας αγώνας.

Αυτή η αλλαγή με κατέστρεψε tongue.gif
duncan21
Αλλαγή πλεύσης για τους Μουσάτους.Δίνονται Lebron(φέρνει bad karma στην ομάδα οπότε λεπουλέ)-Ridnour για 2 παίκτες στο 40.Τrue 40άρηδες έτσι,ολόκληρο Lebron θα πάρετε...

υ.γ Απογοήτευση.
jasonick
Ο David Lee είναι Iveyακός από μικρός, δεν γίνεται έτσι απλά να τον δώσουμε για κάποιον LeBron. Είναι ο ηγέτης της ομάδας στα δύσκολα ήταν πάντα εκεί και δεν μας απογοήτευσε ποτέ.
Επίσης δεν ανεχτήκα τόσο καιρό τον Deron ,και τώρα που θα φύγει ο Avery, να τον χαρείς εσύ. Άσε που ο Ridnour με επιστροφή Rubio θα πέσει.
T.W.Is.M.
QUOTE(jasonick @ Dec 22 2012, 16:06 ) *
Ο David Lee είναι Iveyακός από μικρός, δεν γίνεται έτσι απλά να τον δώσουμε για κάποιον LeBron. Είναι ο ηγέτης της ομάδας στα δύσκολα ήταν πάντα εκεί και δεν μας απογοήτευσε ποτέ.
Επίσης δεν ανεχτήκα τόσο καιρό τον Deron ,και τώρα που θα φύγει ο Avery, να τον χαρείς εσύ. Άσε που ο Ridnour με επιστροφή Rubio θα πέσει.


Αυτοματη ανοδο στον κυριο για το bold παρακαλω... tongue.gif
massey
QUOTE(jasonick @ Dec 22 2012, 16:06 ) *
Ο David Lee είναι Iveyακός από μικρός, δεν γίνεται έτσι απλά να τον δώσουμε για κάποιον LeBron. Είναι ο ηγέτης της ομάδας στα δύσκολα ήταν πάντα εκεί και δεν μας απογοήτευσε ποτέ.
Επίσης δεν ανεχτήκα τόσο καιρό τον Deron ,και τώρα που θα φύγει ο Avery, να τον χαρείς εσύ. Άσε που ο Ridnour με επιστροφή Rubio θα πέσει.

Τον Vucevic τον δινεις ακομα? blink.gif
jasonick
Αν έρθει καλή πρόταση, why not;
Nuntius
39 ο Nash στον πρώτο του αγώνα μετά τον τραυματισμό. Η έλευση του D' Antoni σίγουρα με βοηθάει στο fantasy smiley.gif

Επίσης, θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Andre Iguodala που επιτέλους μου έδωσε ένα μεγάλο σκορ (48.5) αλλά και τον Okafor με το απρόσμενο 31.5 (!!!)
Knickerbocker
Ευτυχώς βλέπω ότι τα καλα σκορ απο παίκτες στον πάγκο ειναι σύνηθες φαινόμενο...γιατι σαν πρώτη σεζόν που παίζω πονεσαν δυο τρία 50+ απο παίκτες πάγκου..

Ps:στην trading list o Martin
Nuntius
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τις διοικήσεις των ομάδων Santa Cruz Warriors και PatrasCity Beards για την συνεργασία κατά την διάρκεια αυτού του Σ/Κ.

Επίσης, θα ήθελα να ευχαριστήσω τους Paul George, Ryan Anderson, Dirk Nowitzki, Tony Parker, Tim Duncan και Andre Iguodala για όσα έδωσαν στην ομάδα. Καλή συνέχεια στο υπόλοιπο της καριέρας σας smile.gif

Τέλος, θα ήθελα να καλωσορίσω στην ομάδα τους Kevin Durant, LeBron James, Pau Gasol, Mo Williams, Luke Ridnour και De Andre Jordan.

Ελπίζω να δώσετε το παν για την φανέλα των Cascadia Wolves smiley.gif
SteveNashidis
Pressing News !!
Πολλές ανταλλαγές στην λίγκα μας από τους διεκδικητές του τίτλου ! Ένα προβάδισμα έχει η THE SIDREAMTEAM για την πληρότητα της 9άδας που έχει καθώς του δίνουν κάθε μέρα μεγάλα σκορ ενώ και ο πάγκος έχει καλά ονόματα για να αναπληρώσει κάποιον τραυματία παίκτη . Μπόνους είναι το γεγονός ότι καπάρωσε τον Καλδερον απο τους ελεύθερους και του έχει δώσει μέχρι στιγμής 180 πόντους (είδες τι έγραψα για σένα .κάνε μια ανταλλαγή και δώσε μου τον Μάρτιν tongue.gif )
Ο Νούντιος μάζεψε όλα τα μπουριά της λίγκας να δούμε πως θα του βγει αυτή η κίνηση που έχει πολύ ρίσκο ενώ έκπληξη προκάλεσε το γεγονός ότι οι έμπειροι παίκτες της λίγκας ( Πιρς και Ντανκαν) αντάλλαξαν τους καλύτερους τους παίκτες την ίδια χρονική στιγμή τώρα πριν από τα χριστούγεννα .

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν οι ρυθμίσεις σας στο Trading Block είναι σωστές ή απλά έχετε ξεχασμένους τους παίκτες ως tradeable .
O κύριος με τον Jared Dudley να απαντήσει επειγόντως σε αυτήν την ερώτηση tongue.gif
massey
QUOTE(Voyager @ Dec 23 2012, 16:34 ) *
Pressing News !!
Πολλές ανταλλαγές στην λίγκα μας από τους διεκδικητές του τίτλου ! Ένα προβάδισμα έχει η THE SIDREAMTEAM για την πληρότητα της 9άδας που έχει καθώς του δίνουν κάθε μέρα μεγάλα σκορ ενώ και ο πάγκος έχει καλά ονόματα για να αναπληρώσει κάποιον τραυματία παίκτη . Μπόνους είναι το γεγονός ότι καπάρωσε τον Καλδερον απο τους ελεύθερους και του έχει δώσει μέχρι στιγμής 180 πόντους (είδες τι έγραψα για σένα .κάνε μια ανταλλαγή και δώσε μου τον Μάρτιν tongue.gif )

Αφου ο Μαρτιν δεν ειναι δικος μου.. biggrin.gif

Πας για δουλεια το πρωι γυρνας το απογευμα και βλεπεις οτι ο Λεμπρον και ο Ντουραντ οχι μονο αλλαξαν ομαδες αλλα παιζουν και στην ιδια πλεον.. ohmy.gif

Αντε να δουμε και σε τι κατασταση ειναι ο Λεοναρντ..
Nuntius
QUOTE (massey @ Dec 23 2012, 21:41 ) *
Πας για δουλεια το πρωι γυρνας το απογευμα και βλεπεις οτι ο Λεμπρον και ο Ντουραντ οχι μονο αλλαξαν ομαδες αλλα παιζουν και στην ιδια πλεον.. ohmy.gif


Δεν με χάλασε smiley.gif

Σήμερα είναι το τελευταίο παιχνίδι των Parker και Duncan για λογαριασμό των Cascadia Wolves. Ας ελπίζουμε για κάτι καλό. Can I have 100 points, please? smile.gif
Nuntius
Ο Mo Williams στραμπούληξε τον δεξί αντίχειρα μία μέρα αφού τον απέκτησα. Damn sad.gif

Ας ελπίζουμε να μην τον κρατήσει μακριά από τον αγωνιστικό χώρο για αρκετό καιρό.
Nuntius
QUOTE (Nuntius @ Dec 22 2012, 06:33 ) *
Αλλαγή νούμερο 1:

Έβαλα τον Emeka Okafor στο Utility και τον Jonas Valanciunas στον πάγκο επειδή ο Emeka είχε ένα παραπάνω παιχνίδι.

Ο Emeka Okafor μου έχει δώσει 56 πόντους σε 3 παιχνίδια. Μένει ένας αγώνας.

Ο Jonas Valanciunas θα μου είχε δώσει 45 πόντους. Δεν έχει άλλο αγώνα μέσα σε αυτή την εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.

Οπότε αυτή η αλλαγή ήταν επιτυχημένη.

Αλλαγή νούμερο 2:

Έβαλα τον Steve Novak στο Utility και τον Dorrel Wright στον πάγκο επειδή είχα έμπνευση rolleyes.gif

Ο Steve Novak μου έχει δώσει 13 πόντους. Μένει ένας αγώνας.

Ο Dorrel Wright θα μου είχε δώσει 95,5. Και μένει άλλος ένας αγώνας.

Αυτή η αλλαγή με κατέστρεψε tongue.gif


Τελικά αποτελέσματα αλλαγών:

Αλλαγή 1:

Emeka Okafor: 88 πόντοι (4 αγώνες)

Jonas Valanciunas: 45 πόντοι (3 αγώνες με μικρο-τραυματισμό)

Άρα, η πρώτη αλλαγή ήταν επιτυχημένη. Ευχαριστώ, Emeka smile.gif

Αλλαγή 2:

Steve Novak: 19 πόντοι (4 αγώνες αλλά 1 DTD)

Dorrel Wright: 122 πόντοι (4 αγώνες)

Σνιφ, κλαψ, λυγμ. Καταστροφική αλλαγή :'(

Ο Emeka μου έδωσε 43 πόντους αλλά ο Novak μου κόστισε 103. Οπότε, στο σύνολο έχασα 60 πόντους.

Δεν πειράζει. Τα λάθη είναι για να μαθαίνουμε wink.gif
Nuntius
Έχω μια ερώτηση σχετικά με τις ανταλλαγές.

3-way trade μπορεί να γίνει? Format για να γίνει δεν έχω δει να υπάρχει αλλά μπορούμε πάντα να το κάνουμε manually.

Να δώσω ένα παράδειγμα:

Η ομάδα Α έχει το πακέτο 1 που ενδιαφέρει την ομάδα Β. Η ομάδα Β έχει το πακέτο 2 αλλά αυτό δεν ενδιαφέρει την ομάδα Α.

Παρόλα αυτά, η ομάδα Γ έχει το πακέτο 3 που ενδιαφέρει την ομάδα Α και τυγχάνει να ενδιαφέρεται για το πακέτο 2.

Σε μια τέτοια περίπτωση θα ήταν εφικτό το ακόλουθο σενάριο?

Η ομάδα Α ανταλλάσσει το πακέτο 1 στην ομάδα Β με αντάλλαγμα το πακέτο 2. Μετά, στέλνει κατευθείαν το πακέτο 2 στην ομάδα Γ με αντάλλαγμα το πακέτο 3.

Αυτό θεωρείται fair trade ή τρώει veto?

Με άλλα λόγια, μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο ή είναι εκτός κανόνων της λίγκας?
Gravedigger
QUOTE (Nuntius @ Dec 24 2012, 04:25 ) *
Έχω μια ερώτηση σχετικά με τις ανταλλαγές.

3-way trade μπορεί να γίνει? Format για να γίνει δεν έχω δει να υπάρχει αλλά μπορούμε πάντα να το κάνουμε manually.

Να δώσω ένα παράδειγμα:

Η ομάδα Α έχει το πακέτο 1 που ενδιαφέρει την ομάδα Β. Η ομάδα Β έχει το πακέτο 2 αλλά αυτό δεν ενδιαφέρει την ομάδα Α.

Παρόλα αυτά, η ομάδα Γ έχει το πακέτο 3 που ενδιαφέρει την ομάδα Α και τυγχάνει να ενδιαφέρεται για το πακέτο 2.

Σε μια τέτοια περίπτωση θα ήταν εφικτό το ακόλουθο σενάριο?

Η ομάδα Α ανταλλάσσει το πακέτο 1 στην ομάδα Β με αντάλλαγμα το πακέτο 2. Μετά, στέλνει κατευθείαν το πακέτο 2 στην ομάδα Γ με αντάλλαγμα το πακέτο 3.

Αυτό θεωρείται fair trade ή τρώει veto?

Με άλλα λόγια, μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο ή είναι εκτός κανόνων της λίγκας?

Aπό την στιγμή που συμφωνήσετε όλοι γίνεται κανονικά.Έχουν γίνει επικά multitrades κατά καιρούς..!
Nuntius
QUOTE (Gravedigger @ Dec 24 2012, 04:43 ) *
Aπό την στιγμή που συμφωνήσετε όλοι γίνεται κανονικά.Έχουν γίνει επικά multitrades κατά καιρούς..!


Ευχαριστώ για την απάντηση. Good to know smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.