Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΒΑ fantasy 07-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Gravedigger
QUOTE(pierce21 @ Dec 17 2007, 13:41 ) *
βασικα κυριακο κάθισα και εκανα την προσθεση των ποντων σου απο την αρχη της σεζον μεχρι τωρα , και μου βγηκαν 6591.25 ενω στο παιχνιδι λεει οτι εχεις 6724 tongue.gif

σε ολους μας παιζει να γινεται αυτο γιατι και εγω και ο ginobili εχουμε παραπανω ποντους απο οτι θα επρεπε...

Μπορεί αλλά αυτό που έγινε προχθές με τους 92 πόντους ήταν πολύ χτυπητό.Δεν νομίζω να έχει γίνει σε κάποιον άλλον,θα το καταλάβαινε.Ούτε έχω προσέξει ποτέ να μου έχουν βάλει παραπάνω....Τέσπα δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι οπότε το αφήνουμε!
Gravedigger
Βάλτε και άλλους 10 σήμερα...Κοιτάξτε και εσείς να δείτε αν υπολογίζετε σωστά το score σας και πείτε για να μην είμαι ο μόνος που παραπονιέται.Τσπ δεν ξαναναφέρω για την κλεψιά,γίνομαι κουραστικός...Roy αγόρι μου πως πάει?Όταν σε είχα εγώ μου είχες κάνει κάτι εντυπωσιακά 11άρια τώρα κάνουμε μόνο 50άρια???ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ! shot.gif icon_drunk.gif
Wilkinson
Mia fora pou to ixa proseksi kai ego mou ixe klepsi kai emena alla ti na kanoume??? blink.gif
jjc
QUOTE(Gravedigger @ Dec 18 2007, 13:09 ) *
Roy αγόρι μου πως πάει?Όταν σε είχα εγώ μου είχες κάνει κάτι εντυπωσιακά 11άρια τώρα κάνουμε μόνο 50άρια???ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ! shot.gif icon_drunk.gif


biggrin.gif Οντως αυτη η ανταλλαγη ηταν χρυσαφι για μενα
Ο ρου κανει 50αρια
Ο καμπυ εφυγε και ηρθε τζεφερσον χαουαρντ
Ο Ολριτζ πηγαινε καλα μεχρι που τραυματιστηκε αλλα γυρναει συντομα
sarounas
geo δεν καταλαβαίνω γιατί μου πασάρεις συνέχεια τον Τ-ΜΑC
ωραία πάρε τον Σακίλ αλλά δεν καταλαβαίνω τί ακριβώς θέλεις να πετύχεις blink.gif
το ρόστερ της ομάδας σου είναι επειικώς ελεεινό

δεν ξέρω με ποιους ξεκίνησες αλλά δεν έχεις καθόλου παίκτες να σε τραβήξουν από εδώ και πέρα sad.gif


Κώστα (gangstars) δεν συμφωνώ με τα trades που μου προτείνεις γιατί δεν δέχομαι παίκτες για τον πάγκο
και ειδικά σαν τον Ομπέρτο
αν θέλεις πρότεινέ μου 1-1 η 2 προς 2
Pierce
QUOTE(sarounas @ Dec 18 2007, 19:28 ) *
δεν ξέρω με ποιους ξεκίνησες αλλά δεν έχεις καθόλου παίκτες να σε τραβήξουν από εδώ και πέρα sad.gif

ειχε ενα απο τα καλυερα ροστερ! χωρις πλακα

sarounas
QUOTE(pierce21 @ Dec 18 2007, 19:43 ) *
ειχε ενα απο τα καλυερα ροστερ! χωρις πλακα

6 παίκτες πρώτης γραμμής
υποθέτω έδινε 1 για να πάρει 2 ή 3 συνέχεια
πολύ μεγάλο λάθος
έχει καταντήσει να μείνει με πολλούς μέτριους...


προσφέρω για ανταλλαγή τον Ντάνκαν μόνο του ή με συνδυασμό
αλλά θέλω οποσδήποτε ψηλό
ενδιαφέρεται κανείς;
B for Basketball
Mα ειναι προτασεις αυτες για τον ΛεΜπρον??? angry_red.gif angry_red.gif
Ο ΛεΜπρον φευγει μονο για 2-3 πρωτοκλασατους παιχτες!!!
Ginobili
QUOTE(sarounas @ Dec 18 2007, 17:50 ) *
προσφέρω για ανταλλαγή τον Ντάνκαν μόνο του ή με συνδυασμό
αλλά θέλω οποσδήποτε ψηλό
ενδιαφέρεται κανείς;

Ναι εγώ!!!!! biggrin.gif
Ο μεγαλύτερος ψηλός όλων των εποχών(όπως λέει και ο Μαγουλάς tongue.gif )..δεν θα μπορούσε να με αφήσει αδιάφορο... laugh.gif
Ginobili
Μα καλά τι γίνεται??? ohmy.gif Κουνηθείτε λίγο....άντε θα κλείσουν τα ρόστερ...!! tongue.gif Πάρτε καμιά απόφαση..
Άλλες Τρίτες τέτοια ώρα...γίνεται χαμός εδώ... laugh.gif ...

Δεδομένου ότι "έβγαλα στο σφυρί "τον Μπούζερ w00t.gif ...περίμενα να πέσετε σαν τα κοράκια... tongue.gif
Pierce
τι εκανες λεει; τι θελεις για αυτον; (wilkinson απο το σαββατο περιμενω μια απαντηση, σε παρακαλω κανε μου την χαρη και πατα accept ειναι πολυ καλη προσφορα, τον θελω τον πιρσι στην ομαδα και ας χασω tongue.gif )
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Dec 18 2007, 21:50 ) *
τι εκανες λεει; τι θελεις για αυτον; (wilkinson απο το σαββατο περιμενω μια απαντηση, σε παρακαλω κανε μου την χαρη και πατα accept ειναι πολυ καλη προσφορα, τον θελω τον πιρσι στην ομαδα και ας χασω tongue.gif )

Βασικά τον Ντάνκαν θα ήθελα...άλλα έχω κάνει και σε κάποιους άλλους προτάσεις-συνδυασμού.Δέχομαι πάντως προτάσεις με Μπούζερ...μέχρι να κλείσουν τα ρόστερ απόψε.
geosider
QUOTE(sarounas @ Dec 18 2007, 17:28 ) *
ωραία πάρε τον Σακίλ αλλά δεν καταλαβαίνω τί ακριβώς θέλεις να πετύχεις blink.gif
το ρόστερ της ομάδας σου είναι επειικώς ελεεινό

λόγο απειρίας δεν έπαιξα σωστά και δυστυχώς έχω μείνει πολύ πίσω δεν με νοιάζει τόσο να ανέβω βαθμολογικά αφού δεν υπάρχει περίπτωση αυτό που θέλω είναι να γεμίσω το ρόστερ της ομάδας μου με παίκτες που συμπαθώ πάρα πολύ και ας κάνουν ότι θέλουν μέχρι το τέλος
αρκεί να παίζουν φυσικά
sarounas
QUOTE(Ginobili @ Dec 18 2007, 22:47 ) *
Ναι εγώ!!!!! biggrin.gif
Ο μεγαλύτερος ψηλός όλων των εποχών(όπως λέει και ο Μαγουλάς tongue.gif )..δεν θα μπορούσε να με αφήσει αδιάφορο... laugh.gif

ρε Μανού τον Ντάνκαν είπα ότι δίνω όχι ότι θέλω να ξηλώσω όλη την ομάδα μου icon_drunk.gif
και ειδικά ο Μπαρόν δεν κουνιέται ούτε με τανκς (με κανένα Λεμπρόν ίσως wink.gif )

jjc όντως παραείναι φοβερή η πρότασή σου αλλά σκοντάφτει -που αλλού;- στον Μπαρόν smile.gif
βέβαια αν αντί για Ντανλίβι μου έδινες τον Ρόι θα συμφωνούσα (φαίνομαι πολύ γύφτος; ) biggrin.gif
και με Οκαφόρ ίσως το σκεφτόμουν wink.gif


ΥΓ: άντε μπράβο ξύπνα και εσύ Τάιρους
να αρχίζει επιτέλους αυτή η αντεπίθεση
k_sal_15
Dear Pierce21 κανά νέο για μένα έχουμε....???
jjc
QUOTE
jjc όντως παραείναι φοβερή η πρότασή σου αλλά σκοντάφτει -που αλλού;- στον Μπαρόν smile.gif
βέβαια αν αντί για Ντανλίβι μου έδινες τον Ρόι θα συμφωνούσα (φαίνομαι πολύ γύφτος; ) biggrin.gif
και με Οκαφόρ ίσως το σκεφτόμουν wink.gif
ΥΓ: άντε μπράβο ξύπνα και εσύ Τάιρους
να αρχίζει επιτέλους αυτή η αντεπίθεση


Να πω την αληθεια δεν τη θυμαμαι, αν θες καντη μου εσυ smile.gif
B for Basketball
O Λεμπρον φευγει...
Ακουω προτασεις...
Θελω τουλαχιστον 2 πρωτοκλασσατους...
Οχι εναν καλο κ 2-3 παγκιτες....
Ας σοβαρευτουμε κ να κανουμε σωστες προστασεις... biggrin.gif
B for Basketball
Jake...
Ελπιζω η προταση σου για τον Λεμπρον να ειναι λογω απειριας κ οχι τπτ αλλο... laugh.gif


Μα....Καμπι κ Κροφορντ για τον Λεμπρον???
Das Kapital
mojotzotzo,σε παρακαλω μη μου ξανακανεις προταση,ολον αυτο το καιρο μου κανεις προτασεις που μονο γελοιες θα μπορουσα να τις χαρακτηρισω!
Pierce
ενα απλο οχι λεμπρον νομιζω αρκει, δεν χρειαζεται νξα αναβουμε φωτιες απο εκει που δεν υπαρχουν. ολοι λιγο πολυ εχουμε κανει χαζες προτασεις καποια στιγμη smile.gif
mojotzotzo
QUOTE(lebron15 @ Dec 20 2007, 14:21 ) *
mojotzotzo,σε παρακαλω μη μου ξανακανεις προταση,ολον αυτο το καιρο μου κανεις προτασεις που μονο γελοιες θα μπορουσα να τις χαρακτηρισω!




μπορεις να πατας decline.
επισης ειχα καιρο να σου κανω προταση επειδη εχεις ξανακανει τετοιο ποστ για μενα. 68.gif
Ginobili
Άν ήταν και εγώ να κάθομαι να σχολιάζω τις κατά καιρούς..."κάπως..." προτάσεις...που έχω δεχθεί....θα "χαλιόμασταν" και είναι αμαρτία.Παιχνίδι παίζουμε...
jjc
Πληροφοριακα:Δε θελω παιχτες που να κανουν μο σκορ κατω απο 30
Δε χωρανε με τιποτα στην ομαδα, αφου μολις γυρισει και ο φορντ ολοι οι βασικοι θα εχουν 30+ wink.gif

Οπως καταλαβαινεις κωστα απερριψα την προταση σου
Αν θες να παριες εναν απο τους Μαριον Χαουαρντ, θα πρεπει να θυσιασεις ενα απο τα δικα σου αστερια
B for Basketball
QUOTE(jjc @ Dec 21 2007, 05:05 ) *
Αν θες να παριες εναν απο τους Μαριον Χαουαρντ, θα πρεπει να θυσιασεις ενα απο τα δικα σου αστερια

Eφω θυσιαζω το μεγαλο μου αστερι για αυτους....
Αντε....Δεξου να εχω καλες γιορτες tongue.gif

Σαρουνας κανε κ εσυ ενα accept!!! biggrin.gif
B for Basketball
Περιμενω ακομη προτασεις για Λεμπρον...!!!
laugh.gif laugh.gif
Ginobili
QUOTE(B for Basketball @ Dec 21 2007, 17:21 ) *
Περιμενω ακομη προτασεις για Λεμπρον...!!!
laugh.gif laugh.gif

Εσύ τι πρόταση θα έκανες για Μπούζερ....?
B for Basketball
QUOTE(Ginobili @ Dec 21 2007, 18:35 ) *
Εσύ τι πρόταση θα έκανες για Μπούζερ....?

Tην καλυτερη...
Μπες Δες accept και βγες!! laugh.gif
Ginobili
QUOTE(B for Basketball @ Dec 21 2007, 21:58 ) *
Tην καλυτερη...
Μπες Δες accept και βγες!! laugh.gif

Μάλλον τελικά δεν θα δεχθώ...
kostasvc15
Τωρα τα πηρα! angry_red.gif angry_red.gif
Ειχα κανει 29 trades και απο μονο του πηγε 30 και τωρα δε μπορω να κανω αλλο...Πανω που ηταν να δωσω Πολ για Χαουαρντ.Ο grave d εχει παει 32 trades...πως γινεται αυτο;;; blink.gif
Ρε παιδες αυξηστε το οριο γιατι το χαλαμε το παιχνιδι.Ηδη οι μισοι απο εμας εχουμε προβλημα.Ολο το νοημα του παιχνιδιου ειναι τα trades,τωρα που τελειωνουν απλα θα κοιταμε τα αποτελεσματα;Φαγαμε που φαγαμε τη πρωτη ηττα με αυτους που δεν ασχολουνται,μη φαμε και αλλη...
Pierce
να πηγε 30 μονο του δεν παιζει, εγω τους αριθμους των trades που εχει κανει ο καθενας τον εχω χασει και δεν βλεπω που ειναι για καποιο λογο, αλλα επειδη μου εχετε γκρινιαξει αρκετοι το πηγα στα 50 trades. (με πιανετε καπως στις καλες μου αν ηταν πριν κανα δυο μερες θα σας εβγαζα απο το πρωταθλημα tongue.gif )
jjc
Λοιπον Ολοι οι παιχτες μου ειναι ελευθεροι για ανταλλαγες, βαρεθηκα την ιδια 9αδα συνεχεια

Προτημισεις: Wade, A. Jefferson, Iggy, Vince, Baron, γενικα οοτι καλο κυκλοφορει smile.gif
Gravedigger
QUOTE(jjc @ Dec 24 2007, 19:56 ) *
Λοιπον Ολοι οι παιχτες μου ειναι ελευθεροι για ανταλλαγες, βαρεθηκα την ιδια 9αδα συνεχεια

Προτημισεις: Wade, A. Jefferson, Iggy, Vince, Baron, γενικα οοτι καλο κυκλοφορει smile.gif

Ωραίος ο JJC!Βαρέθηκα την ομάδα μου! laugh.gif
Η αύξηση των trades ήταν αναγκαία,γιατί αλλιώς το παιχνίδι δεν έβγαινε...!

ΥΓ.Ο Maggette τι έπαθε πάλι????ΓΚΡΡΡΡΡΡΡ....
jake
filagrios και <^_^> εχετε προτασεις....
Ginobili
Sarounas...έχεις πρόταση...και μάλιστα πολύ καλή.Περιμένω να δεχθείς!!!! Προτάσω την αγάπη μου για το "Αρχισπιρούνι" Τίμ Ντάνκαν....
Προτάσεις έχω κάνει και σε άλλους....Αναμένω...
Άντε...και καλά Χριστούγεννα σε όλους σας!!! Καλά να περνάτε!!! laugh.gif
sarounas
QUOTE(Ginobili @ Dec 25 2007, 00:46 ) *
Sarounas...έχεις πρόταση...και μάλιστα πολύ καλή.Περιμένω να δεχθείς!!!! Προτάσω την αγάπη μου για το "Αρχισπιρούνι" Τίμ Ντάνκαν....
Προτάσεις έχω κάνει και σε άλλους....Αναμένω...
Άντε...και καλά Χριστούγεννα σε όλους σας!!! Καλά να περνάτε!!! laugh.gif

όχι δεν συμφωνώ εκτός αν θέλεις
μου δίνεις Μπούζερ, Μπιέντρινς για Ντάνκαν, Ιλγκάουσκας


fraggior άμα θέλεις και Μπαρόν και Ντάνκαν
δώσε μου Λεμπρόν και Κιριλένκο
διαφορετικά μένω γυμνός στην ρακέτα

α, και βαρέθηκα με τους μικροτραυματισμούς του Μαγκρέιντι
όποιος θέλει ας κάνει κάποια σοβαρή πρόταση
διαφορετικά θα τον περιμένω μέχρι να πάρει τα πάνω του
Ginobili
QUOTE(sarounas @ Dec 25 2007, 18:15 ) *
όχι δεν συμφωνώ εκτός αν θέλεις
μου δίνεις Μπούζερ, Μπιέντρινς για Ντάνκαν, Ιλγκάουσκας

Όχι δεν συμφωνώ...ο Μπούζερ με τον Ντάνκαν έχουν 8 βαθμούς διαφορά(8.2 για την ακρίβεια)...και ο Ιλγκάουσκας με τον Μπιέντρινς 2 (1.8 για την ακρίβεια).
Ginobili
Sarounas....σου έχω κάνει 2 προτάσεις.Και οι δύο είναι πολύ καλές. wink.gif
Κάνε ό,τι θές,διάλλεξε όποια θές,απέριψε τις.....μόνο μην μου πείς,ότι δεν είναι καλές! w00t.gif

ΟΟΟ...ΟΟΟΟ....με την γαλοπούλα στον λαιμό,θα μείνω μέσα να παίζω pro... icon_drunk.gif (NBA Fantasy ήθελα να πώ... laugh.gif ).
kostasvc15
Welcome Dwight!Los Leelos καλωριζικοι βρε...Εντος ημερων θα σου ερθουν προτασεις να παρω πισω τον Αλλεν η εστω τον Ουεστ...μη νομιζεις οτι θα σε αφησω ετσι tongue.gif Ως τοτε καλα αποτελεσματα smile.gif
Σαρουνας σου εχω κανει (αλλη) μια προταση...Ειμαι λιγο επιφυλακτηκος ωστοσο,δε ξερεις τι μπορει να παθεις με τον Τμακ....
jjc
Grave Κανε μια προταση που να εχει μεσα Wade(μονο του ή με συνδιασμο
Στο multitrade ποιος δε εχει απαντησει??
Gravedigger
QUOTE(jjc @ Dec 26 2007, 22:09 ) *
Grave Κανε μια προταση που να εχει μεσα Wade(μονο του ή με συνδιασμο

Μα τον θέλω τον Wade!Jake μάλλον σκεφτόμαστε τελείως διαφορετικά,δεν εξηγείται αλλιώς!Σου δίνω 1 παίχτη με ΜΟ 24 και σου ζητάω 1 με ΜΟ 15 που μάλιστα παίζει στην ίδια θέση αλλά δεν μου τον δίνεις!Δεν ξέρω τι άλλο να προσφέρω!
jake
QUOTE(Gravedigger @ Dec 27 2007, 19:06 ) *
Μα τον θέλω τον Wade!Jake μάλλον σκεφτόμαστε τελείως διαφορετικά,δεν εξηγείται αλλιώς!Σου δίνω 1 παίχτη με ΜΟ 24 και σου ζητάω 1 με ΜΟ 15 που μάλιστα παίζει στην ίδια θέση αλλά δεν μου τον δίνεις!Δεν ξέρω τι άλλο να προσφέρω!


Τον ELLIS 77.gif
Ginobili
Grave,σου έχω κάνει πρόταση.

Ridnour, Luke - SEA(PG)
Smith, Josh - ATL(SF,PF)
Ellis, Monta - GSW(PG,SG)
O'Neal, Jermaine - IND(PF)
Wade, Dwyane - MIA(SG)......Για

Hill, Grant - PHX(SG,SF)
Stackhouse, Jerry - DAL(SG,SF)
Johnson, Joe - ATL(SG)
Boozer, Carlos - UTA(PF)
Biedrins, Andris - GSW©
Pierce
οτιδηποτε και αν εχει την λεξη τζος μεσα λεει οχι tongue.gif

ο ριτσαρντσον απο τοτε που τον πηρα κανει 45+ συνεχεια σε ευχαριστω πολυ σαρουνας! (αν και φευγει τωρα...για να ερθει ο σιριαλ κιλερ με το αγελαδισιο βλεμμα )
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Dec 27 2007, 19:01 ) *
(...για να ερθει ο σιριαλ κιλερ με το αγελαδισιο βλεμμα )

Ποιός είναι αυτός...???? laugh.gif
Pierce
εχε χαρη που ηθελα τον χαουαρντ και τον μαριον, για αυτο φορτωθηκα και τον ντανλιβι, οποιος τον θελει ας κανει προταση tongue.gif
Gravedigger
QUOTE(jake @ Dec 27 2007, 20:32 ) *
Τον ELLIS 77.gif

Θα σου δώσω τον Ellis για 1 παίχτη με 15 ΜΟ???Ε,όχι ευχαριστώ! tongue.gif

QUOTE(Ginobili @ Dec 27 2007, 20:44 ) *
Grave,σου έχω κάνει πρόταση.

Ridnour, Luke - SEA(PG)
Smith, Josh - ATL(SF,PF)
Ellis, Monta - GSW(PG,SG)
O'Neal, Jermaine - IND(PF)
Wade, Dwyane - MIA(SG)......Για

Hill, Grant - PHX(SG,SF)
Stackhouse, Jerry - DAL(SG,SF)
Johnson, Joe - ATL(SG)
Boozer, Carlos - UTA(PF)
Biedrins, Andris - GSW©



QUOTE(pierce21 @ Dec 27 2007, 21:01 ) *
οτιδηποτε και αν εχει την λεξη τζος μεσα λεει οχι tongue.gif

Απάντησε ο Pierce για μένα!
Ginobili
QUOTE(Gravedigger @ Dec 28 2007, 01:55 ) *
Απάντησε ο Pierce για μένα!

Μάλιστα....δε μου λές...? Δηλαδή αν σου πρότεινα Μπούζερ και Μπιέντρινς για Τζός Σμίθ+Έλις...τσάμπα τον κόπο θα έκανα...?
Gravedigger
QUOTE(Ginobili @ Dec 28 2007, 11:59 ) *
Μάλιστα....δε μου λές...? Δηλαδή αν σου πρότεινα Μπούζερ και Μπιέντρινς για Τζός Σμίθ+Έλις...τσάμπα τον κόπο θα έκανα...?

Ωχ....Τώρα με βάζεις σε σκέψεις... blink.gif Θα το επεξεργαστώ ( tongue.gif ) και θα σου πω!
sarounas
QUOTE(Gravedigger @ Dec 30 2007, 04:18 ) *
Ωχ....Τώρα με βάζεις σε σκέψεις... blink.gif Θα το επεξεργαστώ ( tongue.gif ) και θα σου πω!

είναι κανείς εδώ;
για να κάνουμε κανένα trade λέω smile.gif

είμαι ανοικτός σε προτάσεις
και ειδικά για Φέλτον ή Ρ Λιούις

ενδιαφέρομαι κυρίως για sf
Gravedigger
QUOTE(Gravedigger @ Dec 30 2007, 04:18 ) *
Ωχ....Τώρα με βάζεις σε σκέψεις... blink.gif Θα το επεξεργαστώ ( tongue.gif ) και θα σου πω!

Λοιπόν,το επεξεργάστηκα...Όπου υπάρχει το όνομα Josh Smith υπάρχει και 1 όχι... tongue.gif Είναι ο αντίστοιχος Ginobili για μένα!

QUOTE(sarounas @ Dec 31 2007, 16:07 ) *
και ειδικά για Φέλτον ή Ρ Λιούις

ενδιαφέρομαι κυρίως για sf

Τον Felton τον θέλω εγώ αλλά δεν έχω παίχτη να δώσω...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.