Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΒΑ fantasy 07-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
leelo15
τι λετε για ενα τρελο multi-trade???
jjc
Μεσα!!!!!
Εγω θα ξαναμπω το βραδυ.. Θελω να δω προτασεις για Ντυραντ-Γκασολ-Ιγκουονταλα
διαλεξτε οποιον θελετα εκτος απο Λιουις Γκει Στεφον
B for Basketball
o kostasvc15 δεχεται ανταλαγη wade - kobe???
Das Kapital
Ρε Jimar τι θες για να παρω Dalembert;

Οπου υπαρχει τρελα ειμαι και εγω μεσα icon_drunk.gif ναι στο multitrade!!! 69.gif
B for Basketball
to trade θα το κανουμε η οχι lebron???
morfi
QUOTE(lebron15 @ Oct 29 2007, 12:47 ) *
Μοrfi δινεις Calderon;

Mόνο αν μου δώσεις Κιντ, Χάουαρντ, Ρίτσαρντσον, Κόρβερ.
B for Basketball
QUOTE(morfi @ Oct 29 2007, 14:08 ) *
Mόνο αν μου δώσεις Κιντ, Χάουαρντ, Ρίτσαρντσον, Κόρβερ.


το παιδι ειπε οχι κορβερ...
μα τι πρεπει να κανει για να το καταλαβουμε???? tongue.gif
Jimar
εφερα scola και acie law στην ομαδα.

τον dalembert δυσκολα θα στον δωσω μιας και δεν εχω center
Das Kapital
morfi συγκεντρωσου εγω στο ειπα οχι ο leelo,γουσταρεις tony allen για Καλντερον; ή West για Καλντερον;(και απαντα σοβαρα biggrin.gif )

BFB το σκεφτομαι,προσπαθω να βρω καλυτερες προτασεις!
morfi
QUOTE(lebron15 @ Oct 29 2007, 16:12 ) *
morfi συγκεντρωσου εγω στο ειπα οχι ο leelo,γουσταρεις tony allen για Καλντερον; ή West για Καλντερον;

Duh ! Τα μπέρδεψα !

Από σένα θέλω Φορντ, Χάμιλτον, Γκόρντον, Σμιθ + μετρητά. Μπορούμε να τα βρούμε και με μόνο μετρητά. wink.gif
Das Kapital
QUOTE(morfi @ Oct 29 2007, 16:21 ) *
Duh ! Τα μπέρδεψα !

Από σένα θέλω Φορντ, Χάμιλτον, Γκόρντον, Σμιθ + μετρητά. Μπορούμε να τα βρούμε και με μόνο μετρητά. wink.gif

Ο Smith ειναι του digger και ο Ford του Kostasvc15! 45.gif

Pierce εχεις προταση τριπλης ανταλλαγης
morfi
Ξέρω τι βλέπω. Δεν είμαι υπό την επίδραση ουσιών. Αλλά τέσπα. Mόνο με μετρητά λοιπόν. Θα συννενοηθούμε με pm οκ ;
Pierce
QUOTE(leelo15 @ Oct 29 2007, 15:21 ) *
Pierce Ι want Andre (Iguadala) right now biggrin.gif

εχεις προταση αρκετα δελεαστικη με τον igi μεσα. περιμενω απαντηση(συντομα)
k_sal_15
pg Kirk Hinrich - CHI[PG, SG]
sg Vince Carter - NJN [SG]
g Nate Robinson - NYK [PG, SG]
sf Shane Battier - HOU [SF]
pf Al Jefferson - MIN [PF, C]
f Richard Jefferson - NJN [SF]
fc Nick Collison - SEA [C]
c Tyson Chandler - NOH [C]
utl Josh Howard - DAL [SF]

Bench Devin Brown - CLE [SG]
Bench John Salmons - SAC [SF]
Bench Craig Smith - MIN [SF, PF]
Bench Tim Thomas - LAC [SF]
Bench Nene Hilario - DEN [PF]

Δέχομαι προς συζήτηση κάθε είδους πρόταση...
B for Basketball
QUOTE(pierce21 @ Oct 29 2007, 14:31 ) *
εχεις προταση αρκετα δελεαστικη με τον igi μεσα. περιμενω απαντηση(συντομα)

δεν παιζεσαι ρε.... ugly1.gif
Gravedigger
Εμένα γιατί δεν μου προτείνει κανείς ανταλλαγή???Τόσο άχρηστοι είναι οι παίχτες μου???Προσπαθώ από χθες να ξεφορτωθώ τον Mobley... 68.gif Και αυτός που έχει την team 2 δεν μπαίνει...
sarounas
QUOTE(Gravedigger @ Oct 29 2007, 17:55 ) *
Εμένα γιατί δεν μου προτείνει κανείς ανταλλαγή???Τόσο άχρηστοι είναι οι παίχτες μου???Προσπαθώ από χθες να ξεφορτωθώ τον Mobley... 68.gif Και αυτός που έχει την team 2 δεν μπαίνει...

αν θέλεις πρότεινε μου κάτι
προσφέρω τους Al Horford και Derek Fisher για να μου δόσεις 3 παίκτες σου, όποιους θέλεις wink.gif
προς θεού όχι τραυματίες όμως

έχουν μαζευτεί όλα τα παλτά και οι τραυματίες σε μένα
ήδη έκανα drop τον Elton Brand
Gravedigger
QUOTE(sarounas @ Oct 29 2007, 20:09 ) *
αν θέλεις πρότεινε μου κάτι
προσφέρω τους Al Horford και Derek Fisher για να μου δόσεις 3 παίκτες σου, όποιους θέλεις wink.gif
προς θεού όχι τραυματίες όμως

Μπα...Δεν ενδιαφέρομαι για κανέναν από τους 2...Θα κοιτάξω όμως το ρόστερ σου και αν δω κάτι ενδιαφέρον θα σου στείλω προσφορά.
kostasvc15
QUOTE(B for Basketball @ Oct 29 2007, 13:58 ) *
o kostasvc15 δεχεται ανταλαγη wade - kobe???

Οχι γιατι θα χασει παιχνιδια παλι ο Ουειντ οπως παει...
B for Basketball
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 29 2007, 17:19 ) *
Οχι γιατι θα χασει παιχνιδια παλι ο Ουειντ οπως παει...

τι εννοεις????
+ quentin richardson???
kostasvc15
QUOTE(B for Basketball @ Oct 29 2007, 17:26 ) *
τι εννοεις????
+ quentin richardson???

Οτι μπορει να χασει παιχνιδια λογο τραυματισμου...




Προς gravedigger:
Δινω tinsley,artest και carroll η dunleavy η peterson για jack,mobley και wallace
Gravedigger
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 29 2007, 21:51 ) *
Προς gravedigger:
Δινω tinsley,artest και carroll η dunleavy η peterson για jack,mobley και wallace

Ο Wallace δεν παραχωρείται...Είναι πολύ καλός fantasy player και φέτος ειδικά τον βλέπω να κάνει όργια! tongue.gif
kostasvc15
Los leelos

option a)Okafor,artest,tinsley για Howard,kidd,korver

option b)Okafor,peterson για howard
Ειμαι απελπισμενος tongue.gif
B for Basketball
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 29 2007, 17:51 ) *
Οτι μπορει να χασει παιχνιδια λογο τραυματισμου...


το ιδιο ομως ισχυει και για κομπε...τραυματιας ξεκιναει...δεν μπορεις να ξερεις...!!!
Ελααααα...κανε μου την χαρη....
σου δινω wade + quentin richardson

Σκεψου ποσο θα ηθελες εσυ να σου δωσω τον καρτερ κ να σου ελεγα οχι...
Πικρααααα sad.gif tongue.gif
kostasvc15
QUOTE(B for Basketball @ Oct 29 2007, 21:12 ) *
το ιδιο ομως ισχυει και για κομπε...τραυματιας ξεκιναει...δεν μπορεις να ξερεις...!!!
Ελααααα...κανε μου την χαρη....
σου δινω wade + quentin richardson

Σκεψου ποσο θα ηθελες εσυ να σου δωσω τον καρτερ κ να σου ελεγα οχι...
Πικρααααα sad.gif tongue.gif

Θα παιξει κανονικα ο Κομπι....ο αλλος εκανε εγχειριση
Das Kapital
Μολις εκανα ενα τρελο multi team trade,πιστευω πως ολους μας οφελει!

Σε αυτη την ανταλλαγη ειναι οι εξης:Kostasvc15-lebron15-jjc-leelo15

O vc παιρνει Howard-Eγω Duncan-O leelo gasol και Kapono-Ο jjc Okafor και Morris Peterson!
kostasvc15
QUOTE(lebron15 @ Oct 29 2007, 22:02 ) *
Μολις εκανα ενα τρελο multi team trade,πιστευω πως ολους μας οφελει!

Σε αυτη την ανταλλαγη ειναι οι εξης:Kostasvc15-lebron15-jjc-leelo15

O vc παιρνει Howard-Eγω Duncan-O leelo gasol και Kapono-Ο jjc Okafor και Morris Peterson!

Εγω μεσα...ετσι και αλλιως προτεινα τους ιδιους παιχτες στον Leelo πιο πανω... wink.gif
Gravedigger
QUOTE(lebron15 @ Oct 30 2007, 02:02 ) *
Μολις εκανα ενα τρελο multi team trade,πιστευω πως ολους μας οφελει!

Σε αυτη την ανταλλαγη ειναι οι εξης:Kostasvc15-lebron15-jjc-leelo15

O vc παιρνει Howard-Eγω Duncan-O leelo gasol και Kapono-Ο jjc Okafor και Morris Peterson!

Εσύ με τον Κώστα βγαίνεται κερδισμένοι και ο Jjc νομίζω πως χάνει...
jjc
Και εγω ετσι νομιζω γι αυτο και θα αρνηθω. Ο μονος παικτης για τον οποιο φευγει ο ντανκαν ειναι ο Γκαρνετ του morfi και ο james smile.gif

Εχω την υποψια οτι στη βαθμολογια του καθε παιχτη δεν αφαιρουνται τα αστοχα σουτ. Ξερετε κατι? Αν ειναι ετσι ευνοουνται οσοι εχουν διαλεξει μεγαλους σκορερ
Ginobili
Φίλε mojotzotzo (αλήθεια ποιός είναι?)..τον Τζινόμπιλι δεν τον δίνω..που να γκρεμιστεί ο κόσμος ολοκληρος!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Κόμπε+Λεμπρόν να μου δίνατε για τον Μανού..δεν θα δεχόμουν!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Pierce
QUOTE(jjc @ Oct 30 2007, 07:17 ) *
Και εγω ετσι νομιζω γι αυτο και θα αρνηθω. Ο μονος παικτης για τον οποιο φευγει ο ντανκαν ειναι ο Γκαρνετ του morfi και ο james smile.gif

Εχω την υποψια οτι στη βαθμολογια του καθε παιχτη δεν αφαιρουνται τα αστοχα σουτ. Ξερετε κατι? Αν ειναι ετσι ευνοουνται οσοι εχουν διαλεξει μεγαλους σκορερ


Mετρανε και τα χαμενα σουτ. αναλυτικα το πως μετριουνται οι ποντοι

Scoring
Category Pts
3 Pointers Made 1
3 Pointers Missed -0.5
Assists 2
Blocked Shots 2.5
Field Goals Made 0.5
Field Goals Missed -0.5
Free Throws Made 0.25
Free Throws Missed -1
Points Scored 1
Steals 2.5
Total Rebounds 1.5
Turnovers -1.5
jjc
Τα σκορ των παικτων απο τον παγκο μετρανε κανονικα?
Pierce
κατα 95% νομιζω πως οχι.
mojotzotzo
QUOTE
Φίλε mojotzotzo (αλήθεια ποιός είναι?)..




τον Τζινόμπιλι δεν τον δίνω..που να γκρεμιστεί ο κόσμος ολοκληρος!!!
Κόμπε+Λεμπρόν να μου δίνατε για τον Μανού..δεν θα δεχόμουν!!!!!


εγω ειμαι icon_wave.gif
ειπα να κανω μια προσπαθεια για τον λατρεμενο μου Μανού wav.gif

οποιος ενδιαφερεται για καποιους(ή για ολους) απο τους brandon roy, luther head, antawn jamison, danny granger,marvin williams ας προτεινει καποιο trade
Ginobili
QUOTE(mojotzotzo @ Oct 30 2007, 19:26 ) *
εγω ειμαι icon_wave.gif
ειπα να κανω μια προσπαθεια για τον λατρεμενο μου Μανού wav.gif

οποιος ενδιαφερεται για καποιους(ή για ολους) απο τους brandon roy, luther head, antawn jamison, danny granger,marvin williams ας προτεινει καποιο trade

Εγώ σου έκανα πάντως μια πρόταση γι'αυτούς τους παίκτες... biggrin.gif
Gravedigger
QUOTE(Ginobili @ Oct 30 2007, 22:23 ) *
Εγώ σου έκανα πάντως μια πρόταση γι'αυτούς τους παίκτες... biggrin.gif

Και εγώ αλλά δεν απαντάει... ohmy.gif Θέλω 1 καλό guard ρε γαμώτο...
kostasvc15
Ginobili σου δινω grant hill,jamaal tinsley και moris peterson για prince και ridnour...μεσα;



Ρε παιδια απαντηστε αν γινεται στις προτασεις...σημερα αρχισει το ΝΒΑ τα φτιαξουμε τα ροστερς μας...
mojotzotzo
ginobili δεχτηκα την ανταλλαγη σου... 41.gif

θελω να ανταλλαξω vujacic-turkoglou με καποιον PF

Gravedigger αν σε ενδιαφερει ο raja bell περιμενω προταση(κατα προτιμηση με PF)
Ginobili
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 30 2007, 22:31 ) *
Ginobili σου δινω grant hill,jamaal tinsley και moris peterson για prince και ridnour...μεσα;
Ρε παιδια απαντηστε αν γινεται στις προτασεις...σημερα αρχισει το ΝΒΑ τα φτιαξουμε τα ροστερς μας...

Άργησα να το δώ...δίνω μάθημα στις 6,και από χθές ξεσκίζομαι στο διάβασμα biggrin.gif .Άντε να δώσω και τα Μαθηματικά2 την Παρασκευή,να τελειώνει αυτή η κωλοεξεταστική!!!! tongue.gif Μπούχτισα!!!
Gravedigger
QUOTE(mojotzotzo @ Oct 31 2007, 02:30 ) *
ginobili δεχτηκα την ανταλλαγη σου... 41.gif



Gravedigger αν σε ενδιαφερει ο raja bell περιμενω προταση(κατα προτιμηση με PF)

Τι να τον κάνω τον Bell???Ρε συ είναι δυνατόν να δίνεις τον Roy,τον Williams που θα κάνει εξαιρετική χρονιά και τον Head για να πάρεις 1 παίχτη που είναι έξω όλη την σαιζόν (Morrison) 1 που δεν παίζει σχεδόν καθόλου (Mourning) και 1 μέτριο PG???? (Ridnour) Εγώ σου έδινα 3 παίχτες για τον Roy!!!
kostasvc15
QUOTE(Ginobili @ Oct 31 2007, 09:30 ) *
Άργησα να το δώ...δίνω μάθημα στις 6,και από χθές ξεσκίζομαι στο διάβασμα biggrin.gif .Άντε να δώσω και τα Μαθηματικά2 την Παρασκευή,να τελειώνει αυτή η κωλοεξεταστική!!!! tongue.gif Μπούχτισα!!!

Οκ αλλα δε μου απαντησες στη προταση...



Πρωτος ειμαι στο φαντασυ για τα παιχνιδια που εγιναν στην πρεμιερα!Μια χαρα... biggrin.gif
mojotzotzo
QUOTE(Gravedigger @ Oct 31 2007, 14:37 ) *
Τι να τον κάνω τον Bell???Ρε συ είναι δυνατόν να δίνεις τον Roy,τον Williams που θα κάνει εξαιρετική χρονιά και τον Head για να πάρεις 1 παίχτη που είναι έξω όλη την σαιζόν (Morrison) 1 που δεν παίζει σχεδόν καθόλου (Mourning) και 1 μέτριο PG???? (Ridnour) Εγώ σου έδινα 3 παίχτες για τον Roy!!!


για τον Roy πιστευω οτι δεν θα πετυχει κατι τρομερο(αξιοπροσεκτο ισως,αλλα οχι τρομερο)
αν ο williams κανει εξαιρετικη χρονια τοτε θα παραδεχτω το λαθος και μου δεν θα ξαναπαιξω σε fantasy του NBA 17.gif
δεν εδωσα τον head αλλα τον granger που δεν τον παω και με παρεσυρε το συναισθημα

αν δεχομουν την δικια σου ανταλλαγη θα επρεπε να διωξω 2 παιχτες μου και προτιμησα την ανταλλαγη με τον Ginobili που δεν θα ειχα τετοιο "προβλημα"

αν θελει κανεις τον Bell ας μου προτεινει καποιο trade
Gravedigger
QUOTE(mojotzotzo @ Oct 31 2007, 14:58 ) *
για τον Roy πιστευω οτι δεν θα πετυχει κατι τρομερο(αξιοπροσεκτο ισως,αλλα οχι τρομερο)
αν ο williams κανει εξαιρετικη χρονια τοτε θα παραδεχτω το λαθος και μου δεν θα ξαναπαιξω σε fantasy του NBA 17.gif
δεν εδωσα τον head αλλα τον granger που δεν τον παω και με παρεσυρε το συναισθημα

αν δεχομουν την δικια σου ανταλλαγη θα επρεπε να διωξω 2 παιχτες μου και προτιμησα την ανταλλαγη με τον Ginobili που δεν θα ειχα τετοιο "προβλημα"

αν θελει κανεις τον Bell ας μου προτεινει καποιο trade

Μπορούσες απλά να δώσεις τον Roy για τον Ridnour τότε αφού οι άλλοι 2 που πήρες δν χρησιμεύουν σε τίποτα!Η να μου έκανες εσύ μια πρόταση με τον Roy μέσα! tongue.gif Anyway,δεν πειράζει!Ότι νομίζει ο καθένας!
Pierce
ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ (ΒΑΣΙΚΟΥΣ -ΠΑΓΚΟ) ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΤΕΤΑΡΤΕΣ


εμενα μονο ο ντερον επαιζε σημερα. 44 απο εναν μονο παιχτη,χεχε
Jimar
τι διαφορα εχει αν ειναι βασικος η παγκιτης ? μετραει καποιο ποσοστο των σκορ απο παγκο??

edit:
α καταλαβα, t-mac μου εκανε 41 , ο walton 21,5 και ο webster που ηταν παγκο εκανε 33 αλλα εχω συνολικο σκορ 62.5 , αρα οι παγκιτες δεν μετρουν καθολου. γμτ επρεπε να τον ειχα βασικο ...
kostasvc15
QUOTE(pierce21 @ Oct 31 2007, 13:29 ) *
ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ (ΒΑΣΙΚΟΥΣ -ΠΑΓΚΟ) ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΤΕΤΑΡΤΕΣ
εμενα μονο ο ντερον επαιζε σημερα. 44 απο εναν μονο παιχτη,χεχε

Τοτε δεν υπαρχει λογος για αλλαγες...
Ο Ντερον παιζει και σημερα οποτε θα πας καλα....Εγω με Κομπι,Μπουζερ και Μπιεντρινς(που δεν εκανε και τπτ) μαζεψα 137....
Ο νικητης δλδ εγω biggrin.gif στο τελος πως βγαινει;
Gravedigger
QUOTE(kostasvc15 @ Oct 31 2007, 16:46 ) *
Τοτε δεν υπαρχει λογος για αλλαγες...
Ο Ντερον παιζει και σημερα οποτε θα πας καλα....Εγω με Κομπι,Μπουζερ και Μπιεντρινς(που δεν εκανε και τπτ) μαζεψα 137....
Ο νικητης δλδ εγω biggrin.gif στο τελος πως βγαινει;

Από το σύνολο πόντων που θα έχει συγκεντρώσει...Βασικά,χωρίς να θέλω να σου στερήσω την χαρά,δεν έχει σημασία να βγεις πρώτος σε μια μέρα αφού μπορεί εσύ να έχεις 3 παίχτες και κάποιος άλλος κανέναν αλλά την επόμενη μέρα να έχεις αυτός και εσύ όχι!Μόνο σε περίπτωση που έχουν όλοι ίδιο αριθμό παιχτών σε μια μέρα μπορείς να υπερηφανεύεσαι! tongue.gif
kostasvc15
QUOTE(Gravedigger @ Oct 31 2007, 15:06 ) *
Από το σύνολο πόντων που θα έχει συγκεντρώσει...Βασικά,χωρίς να θέλω να σου στερήσω την χαρά,δεν έχει σημασία να βγεις πρώτος σε μια μέρα αφού μπορεί εσύ να έχεις 3 παίχτες και κάποιος άλλος κανέναν αλλά την επόμενη μέρα να έχεις αυτός και εσύ όχι!Μόνο σε περίπτωση που έχουν όλοι ίδιο αριθμό παιχτών σε μια μέρα μπορείς να υπερηφανεύεσαι! tongue.gif

Ναι καλα...οποιος σπασει το ρεκορ μου των 137 του χαριζω τον Στεφεν Τζακσον!
Ξερεις εσυ... biggrin.gif
Das Kapital
B for Basketball εχεις μια προσφορα εδω και μια μερα περιμενω απαντηση και κυριως θετικη rolleyes.gif
B for Basketball
QUOTE(lebron15 @ Oct 31 2007, 21:16 ) *
B for Basketball εχεις μια προσφορα εδω και μια μερα περιμενω απαντηση και κυριως θετικη rolleyes.gif


Πριτς tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.