Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΒΑ fantasy 07-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Pierce
αφου το ειδα και αυτο....
ο παγκος μου εκανε μεγαλυτερο σκορ απο τους βασικους μου χτες banana.gif (αμα ο φρανσις κανει 25 και ο χαουζ 40 λογικο ειναι)

σημερα μιας και εχω 8 παιχτες και ο τζινομπιλι 5 και η διαφορα ειναι στους 20ποντους νομιζω οτι θα εχουμε προσπερασμα biggrin.gif

bonus: carmelo anthony 4 TO, stephen jackson 4 TO 0/5 τριποντα
kostasvc15
Αστα να πανε!Εγω εχω τρεις παιχτες των Νικς που με εχουν βοηθησει εως τωρα αλλα χθες οι Νικς πηγαν χαλια.Απ οτι θυμαμαι πηρα 1.5 απο τον Μαρμπουρι,4 απο Καρρι και 5 απο Ραντολφ.Χθες βρηκαν ρε γμτ.....
sarounas
κάνω προσφορές...
όποιος προλάβει παίρνει τον Λεμπρόν
Σζερμπιακ και Πόζι που δίνω ανεβαίνουν κάπως τώρα, ο πρώτος άρχισε να προσαρμόζεται και κάνει καλές εμφανίσεις και ο δεύτερος πλέον είναι υγιής μιας και στην αρχή έπαιζε λίγο όντας τραυματίας


Wilkison πως θα σου φαινόταν στην ομάδα σου μια συνύπαρξη Λεμπρόν-Γκαρνέτ με τα κατάλληλα ανταλλάγματα;
Pierce
και εκει που νομιζεις οτι εχεις πιασει πατο, συνεχιζεις να πεφτεις...
deron williams 9 λαθη..... να το βρασω που εβαλε 35 ποντους αφου ειχε 9λαθη και 3 ασιστ μονο.....
ο καρμελο τα κλασσικα 4 λαθη, ο ιγκι μπορει να εβαλε 3/3 σουτ, αλλα μετα ειχε ....0/16 .ετσι αγορι μου.κανε σουτ δεν πειραζει που πανε στο γαμο του καραγκιοζη....
ο ρασαρντ για αλλη μια αγωνιστικη τα εσπασε (ακου εκει 3/12 τριποντα blink.gif ) και μονο το αγαπητο διδυμο τιμοθεου - ρεντ εκανε σωστα τη δουλεια του..... 68.gif
Gravedigger
Εμένα το παιχνίδι μου τρώει πόντους!Χθες είχα 4230 και σήμερα έκανα 204.75.Το αποτέλεσμα?4419.25.Και αυτό έχει ξαναγίνει...
Das Kapital
Διανυω την καλυτερη μου εβδομαδα στο παιχνιδι αφου ειμαι 4ος,μαλλον το trade που εδωσα το Bryant με ωφελησε αφου πλεον εχω καλους θεσεις σε ολες τις θεσεις και εχω εναν παιχτη 40+ bench(τον artest γιατι παιζει μονο 2 αγωνες αυτη την εβδομαδα αλλα νομιζω πως ειναι τραυματιας κιολας!
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Dec 1 2007, 09:28 ) *
και εκει που νομιζεις οτι εχεις πιασει πατο, συνεχιζεις να πεφτεις...
deron williams 9 λαθη..... να το βρασω που εβαλε 35 ποντους αφου ειχε 9λαθη και 3 ασιστ μονο.....
ο καρμελο τα κλασσικα 4 λαθη, ο ιγκι μπορει να εβαλε 3/3 σουτ, αλλα μετα ειχε ....0/16 .ετσι αγορι μου.κανε σουτ δεν πειραζει που πανε στο γαμο του καραγκιοζη....
ο ρασαρντ για αλλη μια αγωνιστικη τα εσπασε (ακου εκει 3/12 τριποντα blink.gif ) και μονο το αγαπητο διδυμο τιμοθεου - ρεντ εκανε σωστα τη δουλεια του..... 68.gif

Άντε ρε....που γκρινιάζεις κιόλας!!! laugh.gif Έχεις ομάδα Dream team....ανέβηκες στην 1η θέση tongue.gif ...και νιώθεις και άτυχος!!! w00t.gif
Τι να πω κι εγώ... ohmy.gif? Τι έπαθε ο Μπούζερ χθές και δεν έπαιξε στον αγώνα???
Τα 9 λάθη του 35ποντου Ντερόν σε πείραξαν... icon_drunk.gif
jjc
Τζινομπλι πολυ καλη η προσφορα σου, αλλα μαλλον δε σκεφτηκες κατι!

Αν τη δεχτω γεμιζω σεντερ. Δε λεω οτι δε μου κανει ο Γιαο αλλα ειδικα τωρα που ξυπνησε ο Μπεν(10π-19π-5κλ-3τ) δεν θελω να τον βγαλω απο την ομαδα

Τα ιδια περιπου ισχυουν και για τον σακ wink.gif
Ginobili
Χαχαχα... tongue.gif Βρε συ..δεν υπάρχει παίκτης Μπέν Ουάλας...τελειωμένος είναι,θα το δείς.Μια φωτοβολίδα ήταν χθές.Αυτός ο παίκτης μπορεί να φανεί μόνο αν παίζει στο Ντιτρόιτ..ή στους Σπέρς.Τέλοσπάντων,θα το δείς...

Προς το παρόν..χαίρομαι που ανέβηκα πάλι στην 1η θέση biggrin.gif .Πέφτουν κορμιά με τον Πίρς για την κορυφή!!! Προμηνύονται συγκλονιστικές μάχες... tongue.gif
Εγώ λέω να με βοηθήσετε..να μου δώσετε όλους τους παικταράδες σας..για να τον αφήσω 2ο tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif
Εξάλλου όλοι γουστάρετε τους Σπέρς.... laugh.gif
Wilkinson
Pierce o Duncan traumatistike....ama mini gia kero pantos ekso kai ixes dexthi proxthes tin protasi mou tha evgenes apisteuta kerdismenos biggrin.gif wink.gif tongue.gif laugh.gif
Pierce
μην τα λες ρε, και προσπαθω να τον φορτωσω σε αλλον τοση ωρα.με κατεστρεψες! dry.gif cool.gif
Ginobili
Άντε ρε!!!! Δεν ντρέπεστε λίγο...κοιτάτε το συμφέρον σας,μπροστά στην υγεία του παικταρά μας των Σπέρς!! Τον καλύτερο ψηλό όλων των εποχών!!! Την κάτσαμε άγρια τώρα... laugh.gif
Ξέρετε πόσο θα μείνει έξω...?
B for Basketball
QUOTE(Ginobili @ Dec 2 2007, 13:43 ) *
Προς το παρόν..χαίρομαι που ανέβηκα πάλι στην 1η θέση biggrin.gif .Πέφτουν κορμιά με τον Πίρς για την κορυφή!!! Προμηνύονται συγκλονιστικές μάχες... tongue.gif
Εγώ λέω να με βοηθήσετε..να μου δώσετε όλους τους παικταράδες σας..για να τον αφήσω 2ο tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif
Εξάλλου όλοι γουστάρετε τους Σπέρς.... laugh.gif


Πιρσι ποιους θελεις να σου δωσω...
Πες το κ εγινε... banana.gif
Ginobili
QUOTE(B for Basketball @ Dec 3 2007, 00:29 ) *
Πιρσι ποιους θελεις να σου δωσω...
Πες το κ εγινε... banana.gif

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ....! tongue.gif
Gravedigger
Goodbye Marcus Camby...Σε ευχαριστώ για όσα πρόσφερες στην ομάδα μου,τα αμέτρητα rebounds και τις εκπληκτικές τάπες σου....Αλλά όταν ο άλλος σου δίνει Baron Davis,δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς....+ ότι έχω 1 προαίσθημα ότι θα τραυματιστείς και εσύ... icon_wave.gif
Ginobili
Άντε ρε..Γιάο Μινγκ σου έδεινα εγώ tongue.gif Τώρα που θα έχει 20 άστοχα σουτ/παιχνίδι..και 10 λάθη....θα τρέχεις από πίσω μου και θα μου λές:"Ginobili...σε παρακαλώ..έσφαλααα!!! laugh.gif κάνε μου μια πρόταση με τον Γιάο μέσα....pleazeeeeeee laugh.gif "
tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif biggrin.gif



edit: Pierce...υποθέτω ότι δεν πρέπει να νιώθεις και πολύ καλά μετά από αυτό.. tongue.gif biggrin.gif biggrin.gif

http://www.nba.com/nba_news/duncan_inj_071204.html


Εγώ πάντως ανακουφίστικα...γιατί τα "χρειάστηκα"...όταν χθές στο ρεπορτάζ,διάβαζα στις πρώτες εκτιμήσεις...ότι μάλλον δεν θα χάσει όλη την χρονιά...
Πάνω απ'όλα...τα σπιρούνια..
Gravedigger
QUOTE(Ginobili @ Dec 5 2007, 00:32 ) *
Άντε ρε..Γιάο Μινγκ σου έδεινα εγώ tongue.gif Τώρα που θα έχει 20 άστοχα σουτ/παιχνίδι..και 10 λάθη....θα τρέχεις από πίσω μου και θα μου λές:"Ginobili...σε παρακαλώ..έσφαλααα!!! laugh.gif κάνε μου μια πρόταση με τον Γιάο μέσα....pleazeeeeeee laugh.gif "
tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif biggrin.gif

Μα δεν έχω πια τον Camby!Πάει!Τώρα αν θέλεις κάνε καμιά πρόταση αλλά μερικοί παίχτες είναι μη διαπραγματεύσιμοι!
Ginobili
QUOTE(Gravedigger @ Dec 4 2007, 22:35 ) *
Μα δεν έχω πια τον Camby!Πάει!Τώρα αν θέλεις κάνε καμιά πρόταση αλλά μερικοί παίχτες είναι μη διαπραγματεύσιμοι!

Τώρα είναι αργά...μόνο για τον Κάμπι και τον Μαγκέιτι ενδιαφερόμουν από το ρόστερ σου.Τον έναν τον έδωσες...τον άλλο τον έχεις "ερωτευτεί"...και δεν τον δίνεις... tongue.gif
Wilkinson
Ginobili apo emena gia pion endiaferse? tongue.gif
Gravedigger
QUOTE(Ginobili @ Dec 5 2007, 00:42 ) *
Τώρα είναι αργά...μόνο για τον Κάμπι και τον Μαγκέιτι ενδιαφερόμουν από το ρόστερ σου.Τον έναν τον έδωσες...τον άλλο τον έχεις "ερωτευτεί"...και δεν τον δίνεις... tongue.gif

Μην μου ξαναπείς για τον Maggette!Ξανατραυματίστηκε!Τον μάτιασες και είναι αμφίβολος για τον σημερινό αγώνα... angry_red.gif angry_red.gif
Ginobili
QUOTE(Wilkinson @ Dec 4 2007, 22:44 ) *
Ginobili apo emena gia pion endiaferse? tongue.gif

Για τους παίκτες των Σέλτικς.... laugh.gif
Pierce
QUOTE(Ginobili @ Dec 5 2007, 00:32 ) *
http://www.nba.com/nba_news/duncan_inj_071204.html
Εγώ πάντως ανακουφίστικα...γιατί τα "χρειάστηκα"...όταν χθές στο ρεπορτάζ,διάβαζα στις πρώτες εκτιμήσεις...ότι μάλλον δεν θα χάσει όλη την χρονιά...
Πάνω απ'όλα...τα σπιρούνια..


τον πηρα πισω τον τιμοθεο tongue.gif
βεβαια εχω να καταγγειλω οτι μου εχεις κανει την ομαδα νοσοκομειο. ουτε ο bynum επαιξε χτες, ενω ηδη εχω 3 τραυματιες στον παγκο(τιμοθεο-φρανσις-κονλει)
Gravedigger
QUOTE(leelo15 @ Oct 23 2007, 18:57 ) *
Τώρα επειδή μερικά είναι μονο team 1 & 2 πολύ φοβάμαι ότι υπάρχει περίπτωση να μην παιχτούν από κανέναν...(ήμουν σε μια τέτοια league πέρυσι 68.gif )
Και εμείς την φοβάμασταν αυτήν την περίπτωση....Αλήθεια από πότε έχεις να μπεις????? tongue.gif
QUOTE(k_sal_15 @ Oct 29 2007, 16:56 ) *
Δέχομαι προς συζήτηση κάθε είδους πρόταση...
Το θέμα είναι να δεχόμαστε προτάσεις όλη την χρονιά του fantasy και όχι μόνο στην αρχή.

QUOTE(Pantel @ Oct 26 2007, 00:46 ) *
τελικά το draft πότε γίνεται; πόση ώρα θα έχει ο καθένας για να επιλέξει κάποιο παίκτη; υπάρχουν χρονικοί περιορισμοί;

QUOTE(kemp @ Nov 7 2007, 00:27 ) *
κριμα ηθελα να παιξω και εγω αλλα δε το πηρα ζεστα
του χρονου τωρα

Θέλετε ακόμα να παίξετε????

QUOTE(kostasvc15 @ Oct 28 2007, 22:31 ) *
GangStars(kostasvc1511)
Pos Player
PG Tony Parker - SAS [PG]
SG Kobe Bryant - LAL [SG]
G Jamaal Tinsley - IND [PG]
SF Ron Artest - SAC [SF]
PF Carlos Boozer - UTA [PF]
F Emeka Okafor - CHA [PF, C]
FC Stephen Jackson - GSW [SG, SF, PF]
C Andris Biedrins - GSW [C]
UTL Mike Dunleavy - IND [SG]
Bench Tony Allen - BOS [SG]
Bench Grant Hill - PHX [SG]
Bench Morris Peterson - NOH [SG]
Bench Shareef Abdur-Rahim - SAC [PF, C]
Bench Mike James - HOU [PG]

Κώστα κοίτα τι ομάδα είχες και άρχισε να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο...! biggrin.gif
Das Kapital
Παιδια θελω να δωσω Turkoglu που εχει score 32 ειτε για τον Jackson του Pierce ή για τον Randolph του vc ή για τον Aldridge του jjc ή για τον West του Ginobili,δηλαδη για παιχτες ισαξιους....
kostasvc15
Η ατυχια ''ξαναχτυπα''!!! tongue.gif
Εκτος ο Μαρμπερι γτ πεθανε ο πατερας του!Εβαλα στη θεση του τον Ραιτ αλλα ειναι και αυτος εκτος!Και στο φαντασυ δεν το ελεγε γμτ!Κριμα θα μου εδινε τουλαχιστον ενα 100αρι ολη την εβδομαδα sad.gif
QUOTE(Gravedigger @ Dec 5 2007, 15:15 ) *
Κώστα κοίτα τι ομάδα είχες και άρχισε να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο...! biggrin.gif

Το ξερω ρε γμτ!Αν επαιζαν ολοι οπως τωρα απο την αρχη δε θα τους εδινα τους πιο πολλους αλλα οι τραυματισμοι με αναγκασαν να το κανω... sad.gif sad.gif sad.gif
Pierce
QUOTE(lebron15 @ Dec 5 2007, 17:36 ) *
Παιδια θελω να δωσω Turkoglu που εχει score 32 ειτε για τον Jackson του Pierce ή για τον Randolph του vc ή για τον Aldridge του jjc ή για τον West του Ginobili,δηλαδη για παιχτες ισαξιους....

ο jackson δεν φευγει ουτε για τον γκαρνετ. πραγματικα.
οι μονες θεσεις που δεν παιζει ειναι το pg και το c. οπου υπαρχει τρυπα την καλυπτει, δεν δινεις τετοιο πασπαρτου.
geosider
πηρα τον τζέιμς μαζι με φίσερ, ποσει, σρεζμπιακ για τους μαγκρέιντι, μόντα έλις για μακαντς μακνταις και νομίζω έκανα πολύ καλά tongue.gif
jjc
Θελω επιγοντος pg. δινω ειτε χιλ για εναν pg γυρω στα 30 ειτε οκαφορ για pg στα 36+

mojo εχεις μια προταση
Ginobili
QUOTE(lebron15 @ Dec 5 2007, 15:36 ) *
Παιδια θελω να δωσω Turkoglu που εχει score 32 ειτε για τον ...........ή για τον West του Ginobili,δηλαδη για παιχτες ισαξιους....

Χαχαχαχα!!! Άντε ρε που ο παλιότουρκος είναι ισάξιος με τον Γουέστ μου.... tongue.gif
kostasvc15
Βασικα 34 εχει ο Τουρκος και του εδωσα Ραντολφ...
kostasvc15
peace.gif Παιδια λεω αυτοι που εχουν παρατησει τις ομαδες τους να βγουν απο το πρωταθλημα και να παρουν τις θεσεις τους αλλοι που θελουν να παιξουν...Χανει το ενδιαφερον του σιγα σιγα το φαντασυ,ειδικα τωρα που τελειωνουν και τα trades wink.gif
Pierce


o carmelo εκανε 1 λαθος. το ξαναλεω για να το πιστεψω. ο carmelo εκανε 1 λαθος w00t.gif
Ginobili
Jimar,Apostolos15,& FILAGRIOS σας έχω κάνει πολύ καλές και αμιγώς συμφέρουσες προτάσεις.
Wilkinson
O Filagrios apoti thimame exi na bei apo tin arxi tou protathlimatos tongue.gif giati ixe provlimata me to internet...
Pierce
sarounas αν και ειναι αρκετα καλη η προσφορα σου, τον ιγκι τον ειχα παρει δινοντας τον τερι και τον αλστον (ο οποιος ειναι πολυ πιο πανω απο τον σμιθ, τον οποιο σμιθ των ειχα παρει απο τα fa και τον εκανα ανταλλαγη μετα tongue.gif )
Wilkinson
Geosider exis poli kali protasi.... biggrin.gif
Ama to dis prosextika se simferi poli....
jake
γεια σας παιδια ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορυμ.εμαθα οτι ψαχνετε να βρειτε ατομα για να αναπληρωσουν τις ομαδες εκεινων που δεν ενδιαφερονται πλεον.θα ηθελα να συμμετεχω και εγω στο παιχνιδι...
geosider
motzotzo ise megalo kathikaki sad.gif
kala re den ntrepese ligo pou moy edvses dio traumaties
esi sarouna plaka me kaneis afou ton teri ton edvses ti mou ton proteines
sou ekana egv mia protasi thelw pisw ton mcgrady mazi me dio psilous sou giati den exo tpt ekei
Ginobili
Los Leelos...έχεις μια πάρα..πάρα πολύ καλή πρόταση...Ελπίζω μόνο να μπαίνεις πιο συχνά....
jjc
Μεγαλη υποθεση οι Ρου-Ολτνριτζ
Ο ενας μου εκανε μο αυτοι τη βδομαδα 53 και ο αλλος 41
και γλιτωσα ταυτοχρονα απο τους ασταθεστατους Ουιλκοξ-Σακ
να μην εφευγε και ο Μπαρον...
Pierce
εχουμε καμια ενημερωση για τον τιμοθεο; (εχει και 4 παιχνιδια αυτη τη βδομαδα ρε γαμωτο) λογικα θα χασει τα 3/4 της εβδομαδας σιγουρα
Gravedigger
QUOTE(jjc @ Dec 10 2007, 14:48 ) *
Μεγαλη υποθεση οι Ρου-Ολτνριτζ
Ο ενας μου εκανε μο αυτοι τη βδομαδα 53 και ο αλλος 41
και γλιτωσα ταυτοχρονα απο τους ασταθεστατους Ουιλκοξ-Σακ
να μην εφευγε και ο Μπαρον...

Μα για τον Baron έγινε το trade!Νομίζεις ότι ήθελα τον Shaq???Δυστυχώς όμως έπρεπε να τους θυσιάσω....Οι Wilcox-O'Neal είναι σε όλες τις προτάσεις μου για ανταλλαγές!(Αν και ο Wilcox τα παέι μια χαρά!)
leelo15
Φιλε Ginolili, ειχα προβλημα με το ιντερνετ γιαυτο δεν εμπαινα σχεδον καθολου... Οσο για την προταση δεν την λες κακη, αλλα η διαφορα γινεται στις αλλαγες (Ουντριχ απο σενα και τον Hayes απο μενα που ειναι for the beeep) αρα.. γιοκ
kostasvc15
Καλοριζικοι leelo!Ο παχταρας ο Γκει δε θα σε απογοητευσει ασε που εχει και 4 παιχνιδια αυτη την εβδομαδα...
Παντως προσφορες για τον Χαουαρντ θα γινονται οσο υπαρχουν οι Γκαγκσταρς... smile.gif
Pierce
QUOTE(jake @ Dec 8 2007, 22:26 ) *
γεια σας παιδια ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορυμ.εμαθα οτι ψαχνετε να βρειτε ατομα για να αναπληρωσουν τις ομαδες εκεινων που δεν ενδιαφερονται πλεον.θα ηθελα να συμμετεχω και εγω στο παιχνιδι...

καλως ηρθες στην παρεα μας και καλοριζικη η ομαδα σουsmile.gif

πες μου τι ονομα θες να βαλω στην ομαδα σου

οπως και εσυ ο wilkinson(δεν εχεις αλλαξει ακομα το ονομα που ειχε ο μορφη)
sarounas
οι All stars πηγαίνουν πολύ άσχημα 68.gif χρειάζομαι αλλάγές
γι' αυτό
περιμένω τις προτάσεις σας για τον Λεμπρόν..
k_sal_15
Χτες πήγα να δω την ομάδα μου και δεν μπορούσα να δω γιατί είχε ένα πρόβλημα το site... Όπως και αρκετά άλλα. Το ομολογώ είχα αρκετό καιρό να μπω και τα είχα παρατήσει αλλά αποφάσησα να δραστηριοποιηθώ ξανά... Σήμερα μπήκα και δεν βρήκα την ομάδα μου... Τι έγινε;;; Με διώξατε;;; sad.gif sad.gif sad.gif
Pierce
δυστυχως ναι. θα διωχναμε ειτε εσενα ειτε τον filagrio. στο pm που εστειλα σε εκεινον απαντησε αμεσως, ενω εσυ στο pm του grave δεν απαντησες. παντως αν εχεις σκοπο να το παρακολουθησεις μεινε stand by κανα δυο μερες (ισως κατι κανουμε)οκ; smile.gif
kostasvc15
QUOTE(sarounas @ Dec 11 2007, 11:44 ) *
οι All stars πηγαίνουν πολύ άσχημα 68.gif χρειάζομαι αλλάγές
γι' αυτό
περιμένω τις προτάσεις σας για τον Λεμπρόν..

Εχεις μια απο εμενα περιμενω....
Gravedigger
QUOTE(k_sal_15 @ Dec 11 2007, 14:22 ) *
Χτες πήγα να δω την ομάδα μου και δεν μπορούσα να δω γιατί είχε ένα πρόβλημα το site... Όπως και αρκετά άλλα. Το ομολογώ είχα αρκετό καιρό να μπω και τα είχα παρατήσει αλλά αποφάσησα να δραστηριοποιηθώ ξανά... Σήμερα μπήκα και δεν βρήκα την ομάδα μου... Τι έγινε;;; Με διώξατε;;; sad.gif sad.gif sad.gif

K Sal ατύχησες!Περιμέναμε πολύ καιρό αλλά μόλις πριν 2 μέρες έγινε η αλλαγή της ομάδας σου...Πάντως αν έχεις σκοπό να παρακολουθήδεις κάπως θα σε βολέψουμε,όπως είπε και ο Pirece!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.