Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΒΑ fantasy 07-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
sarounas
QUOTE(kostasvc15 @ Dec 11 2007, 14:41 ) *
Εχεις μια απο εμενα περιμενω....

αρκετά καλή είναι η πρότασή σου
αλλά θα περιμένω λίγο ακόμη για να δω τί άλλες θα έχω για να επιλέξω

για να σας προλάβω
παραπάνω από τρεις παίκτες δεν δέχομαι
και θα απορρίπτω κάθε πρόταση που περιέχει έστω ένα παίκτη για πέταμα sad.gif
sarounas
σακάτη laugh.gif
πολύ μου αρέσει η πρότασή σου
αν μου έβαζες και τον Τζος Σμιθ στην θέση του Ουίλκοξ
εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα συμφωνούσα από τώρα

σε διαφορετική περίπτωση αν συμφωνείς και εσύ βάλε τον Τζέραλντ Ουάλας αντί για Ουίλκοξ wink.gif

YΓ: σφαγή γίνεται για τον Λεμπρόν βλέπω 41.gif
jake
pierce ευχαριστω εσενα και τον gravedigger που μπορεσατε και με βαλετε στο nbaforum.Αν μπορουσες θα ηθελα να βαλεις το ονομα arkoudiaraioi στην ομαδα μου επειδη αυτο το ονομα εχω αυτο το ονομα και στο ελληνικο φορουμ.και κατι αλλο επειδη ειμαι καινουριος στο φορουμ μη νομιζει κανεις οτι δεν ασχολουμε.αυτο γιατι καποιος πηγε να μου πλασαρει τον arenas ο οποιος ειναι τραυματιας για 3 μηνες smiley.gif περιμενω προτασεις απο την αλλη βδομαδα για να δω πως κυλαει το πραγμα τωρα στην αρχη....
Gravedigger
QUOTE(jake @ Dec 11 2007, 21:35 ) *
και κατι αλλο επειδη ειμαι καινουριος στο φορουμ μη νομιζει κανεις οτι δεν ασχολουμε.αυτο γιατι καποιος πηγε να μου πλασαρει τον arenas ο οποιος ειναι τραυματιας για 3 μηνες smiley.gif περιμενω προτασεις απο την αλλη βδομαδα για να δω πως κυλαει το πραγμα τωρα στην αρχη....

Καλώς ήρθες!Εγώ ήμουν αυτός αλλά δεν στο έδωσα με την προοπτική να τον χρησιμοποιήσεις τώρα!Σαν μπόνους στον έδωσα!

Και μια ερώτηση...Σου έχει έρθει κανένα Mail μου από το fantasy???Γιατί υποψιάζομαι ότι υπάρχει πρόβλημα...
Gravedigger
icon_drunk.gif
QUOTE(sarounas @ Dec 11 2007, 21:33 ) *
σακάτη laugh.gif
πολύ μου αρέσει η πρότασή σου
αν μου έβαζες και τον Τζος Σμιθ στην θέση του Ουίλκοξ
εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα συμφωνούσα από τώρα

σε διαφορετική περίπτωση αν συμφωνείς και εσύ βάλε τον Τζέραλντ Ουάλας αντί για Ουίλκοξ wink.gif

Μάλλον εδώ θα σε χαλάσω!Ο Smith δεν φεύγει ούτε με μετρητά ( tongue.gif ) και γενικά δεν θέλω να δώσω κανέναν από τους forwards μου αφού είναι από τους αγαπημένους μου παίχτες!
sarounas
QUOTE(Gravedigger @ Dec 11 2007, 21:47 ) *
icon_drunk.gif
Μάλλον εδώ θα σε χαλάσω!Ο Smith δεν φεύγει ούτε με μετρητά ( tongue.gif ) και γενικά δεν θέλω να δώσω κανέναν από τους forwards μου αφού είναι από τους αγαπημένους μου παίχτες!

οκ θα δούμε τι θα κάνουμε icon_wave.gif
jake
QUOTE(Gravedigger @ Dec 11 2007, 21:39 ) *
Καλώς ήρθες!Εγώ ήμουν αυτός αλλά δεν στο έδωσα με την προοπτική να τον χρησιμοποιήσεις τώρα!Σαν μπόνους στον έδωσα!

Και μια ερώτηση...Σου έχει έρθει κανένα Mail μου από το fantasy???Γιατί υποψιάζομαι ότι υπάρχει πρόβλημα...


πρεπει να ειχε ερθει 1μηνυμα λιγο πριν μπω στο φορουμ
kostasvc15
ΟΚ Σαρουνας...
Jake περιμενω και απο εσενα μια απαντηση(βσκ περιμενω και απο αλλους).... smile.gif
jjc
Ginobili εχεις προταση

Ο Ολλριτζ γυρνει σε 1 εβδομαδα
sarounas
ενημερωτικά
τελικά ο Λεμπρόν πουλήθηκε μαζί με Μόντα Έλις στους σακάτηδες του Gravedigger
για Μπαρόν, Σακίλ και Κ Ουίλκοξ

ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας, οι περισσότερες ήταν αρκετά καλές
απλά η παραπάνω ήταν η πιο συμφέρουσα για μένα..
Wilkinson
Jimar perimeno apantisi.... tongue.gif
An den sou aresi kane me esi prosfora....
Ginobili
QUOTE(jjc @ Dec 12 2007, 11:31 ) *
Ginobili εχεις προταση

Ο Ολλριτζ γυρνει σε 1 εβδομαδα

Και εγώ σου έκανα μια αντιπρόταση..ακόμα καλύτερη για το εγγύς μέλλον.Για δές την..
Jimar
QUOTE(Wilkinson @ Dec 12 2007, 07:55 ) *
Jimar perimeno apantisi.... tongue.gif
An den sou aresi kane me esi prosfora....



δυσκολα θα φυγει ο μπος.

ειδικα για τρεις που αξιζουν παγκο...
Pierce
λοιπον. φευγουν πακετο οι lewis duncan.
(γυριζει μεσα στη βδομαδα)
σοβαρες προτασεις παρακαλω. please το πολυ 3 παικτες. το ροστερ μου ειναι ηδη πολυ γεματο
sarounas
QUOTE(pierce21 @ Dec 12 2007, 15:32 ) *
λοιπον. φευγουν πακετο οι lewis duncan.
(γυριζει μεσα στη βδομαδα)
σοβαρες προτασεις παρακαλω. please το πολυ 3 παικτες. το ροστερ μου ειναι ηδη πολυ γεματο

λοιπόν τι λες;
νομίζω είναι καλή η πρόταση

κάνε μου εσύ μία αν θέλεις για να δω αν με συμφέρει και μένα wink.gif
Pierce
καλη ειναι σιγουρα,αφου μου δινεις 3 30αρια για ενα 30αρι και ενα 40αρι, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχω τρυπα στην αρχικη 9αδα για να καλυψω με τον επιπλεον παιχτη οποτε θα παει στον παγκο...(αρα βγαινω σημαντικα χαμενος

κατι θα σκεφτω παντως smile.gif
sarounas
pierce ακύρωσε το τελευταίο trade που έκανα με τον Μανού
Μάρτιν για Ουίλκοξ Μακάντς
ο Μάρτιν τελικά επιστρέφει σε 3 μήνες ενώ νόμιζα ότι θα είναι 1,5 μήνα έξω και θα επέστρεφε τον Γενάρη...
Gravedigger
QUOTE(sarounas @ Dec 12 2007, 14:41 ) *
ενημερωτικά
τελικά ο Λεμπρόν πουλήθηκε μαζί με Μόντα Έλις στους σακάτηδες του Gravedigger
για Μπαρόν, Σακίλ και Κ Ουίλκοξ

ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις σας, οι περισσότερες ήταν αρκετά καλές
απλά η παραπάνω ήταν η πιο συμφέρουσα για μένα..

Ευχαριστώ για την συνεργασία!Bye Bye Baron!Θα μου λείψεις!Για τους άλλους δεν με νοιάζει...Και εγώ να πω ότι ο LeBron είναι διαπραγματεύσιμος αλλά για πολύ καλές προτάσεις!
Pierce
οκ , θα το κανω.
επισης σου εκανα μια προταση smile.gif
jjc
Σαρουνας σου εκανα και εγω προταση

Για το νεοφερμενο μπαρον
sarounas
QUOTE(pierce21 @ Dec 12 2007, 15:59 ) *
οκ , θα το κανω.
επισης σου εκανα μια προταση smile.gif

ok thanks
η πρόταση σου είναι εξαιρετικά εξαιρετική tongue.gif και πολύ συμφέρουσα και για μένα
αλλά πέφτεις πάνω σε τοίχο

ο Μπαρόν είναι μεγάλη αδυναμία μου και σχεδόν μη διαπραγματεύσιμος
τώρα που έπεσε στα χέρια μου πολύ δύσκολα θα φύγει rolleyes.gif
βλέπεις ήταν ο λόγος -και το κουμπί μου- για να πουληθεί η Λεμπρόν wink.gif
kostasvc15
O Tmac που τραυματιστηκε ποσο θα μεινει εξω;



Edit:Θελω και εγω προτασεις!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Επισης καλο θα ηταν να ενημερονωμαστε πριν κανουμε trades και να μην τα ακυρωνουμε μετα...
sarounas
QUOTE(jjc @ Dec 12 2007, 16:03 ) *
Σαρουνας σου εκανα και εγω προταση

Για το νεοφερμενο μπαρον

πολύ καλή και η δική σου αλλά δυστυχώς ισχύουν τα ίδια που έγραψα παραπάνω

QUOTE(kostasvc15 @ Dec 12 2007, 16:08 ) *
Επισης καλο θα ηταν να ενημερονωμαστε πριν κανουμε trades και να μην τα ακυρωνουμε μετα...

έχεις δίκιο, λάθος μου
πάντως του ζήτησα συγγνώμη του Μανού wink.gif
Pierce
καινουρια προταση biggrin.gif (χωρις τον μπαρον δυστυχως)


εντιτ: καλοριζικος ο ρασαρντ και ο τιμ. ελπιζω χωρις τραυματισμους ο δευτερος και με καλυτερα σκορ ο πρωτος... biggrin.gif
επισης προσδοκω σε ανακαμψη του γερμαναρα...
sarounas
QUOTE(pierce21 @ Dec 12 2007, 16:20 ) *
καινουρια προταση biggrin.gif (χωρις τον μπαρον δυστυχως)

η οποία και έγινε δεκτή smile.gif
kostasvc15
Τα trades τελειωνουν,και ειναι ακομα νωρις...καλο θα ηταν να αυξηθουν γιατι θα χασει το ενδιαφερον του το παιχνιδι,δεν λεω να αυξηθουν τωρα..
Ισως καλυτερα θα ηταν να οριζαμε μια ημερομηνια πχ 14 Φεβρουαριου και μετα να δωθουν αλλα 30....τουλαχιστον tongue.gif

ΥΓ:Πηρα πολυ καλα σκορ απο Μαξιελ που ειναι βασικος πια και απο Ουεμπστερ (επισης βασικος) χθες,οποτε στις προσφορες που σας γινονται να τους υπολογιζετε.... cool.gif
k_sal_15
QUOTE(pierce21 @ Dec 11 2007, 14:33 ) *
δυστυχως ναι. θα διωχναμε ειτε εσενα ειτε τον filagrio. στο pm που εστειλα σε εκεινον απαντησε αμεσως, ενω εσυ στο pm του grave δεν απαντησες. παντως αν εχεις σκοπο να το παρακολουθησεις μεινε stand by κανα δυο μερες (ισως κατι κανουμε)οκ; smile.gif



QUOTE(Gravedigger @ Dec 11 2007, 19:46 ) *
K Sal ατύχησες!Περιμέναμε πολύ καιρό αλλά μόλις πριν 2 μέρες έγινε η αλλαγή της ομάδας σου...Πάντως αν έχεις σκοπό να παρακολουθήδεις κάπως θα σε βολέψουμε,όπως είπε και ο Pirece!


OK, θα περιμένω... Από Δευτέρα άν μπορεί να γίνει κάτι, καλώς... Την Παρασκευή-Σάββατο-Κυριακή θα λείπω...(τρίημερη) Στείλτε μου PM εδώ στο basketforum...
geosider
ρε παιδιά τί έγινε
μπήκα σήμερα στην λίγκα και είδα κάτι ηλίθιες προτάσεις τις οποίες και καλά είχα κάνει εγώ
ακούς εκεί τζινόμπιλι για μαγκρέιντι...
ποιος πειράζει την ομάδα μου;
ευτυχώς φαίνεται δεν τις είδατε και την γλίτωσα
αν τον πιάσω στα χέρια μου αυτόν που τα έκανε αυτά


motzotzotzo δεν πήρες χαμπάρι από τα παραπάνω ότι ο μάρτιν που πήρες μένει έξω όλη την χρονιά σχεδόν;
δηλαδή έδωσες τον γραντ χιλ για να πάρεις τον ούντριχ shot.gif
Pierce
QUOTE(geosider @ Dec 14 2007, 14:25 ) *
ρε παιδιά τί έγινε
μπήκα σήμερα στην λίγκα και είδα κάτι ηλίθιες προτάσεις τις οποίες και καλά είχα κάνει εγώ
ακούς εκεί τζινόμπιλι για μαγκρέιντι...
ποιος πειράζει την ομάδα μου;
ευτυχώς φαίνεται δεν τις είδατε και την γλίτωσα
αν τον πιάσω στα χέρια μου αυτόν που τα έκανε αυτά
motzotzotzo δεν πήρες χαμπάρι από τα παραπάνω ότι ο μάρτιν που πήρες μένει έξω όλη την χρονιά σχεδόν;
δηλαδή έδωσες τον γραντ χιλ για να πάρεις τον ούντριχ shot.gif


την ομαδα σου μονο εγω, o gravedigger και εσυ μπορουμε να την πειραξουμε. σε διαβεβαιω οτι κανενας απο τους δυο μας δεν εχει τετοια αισθηση του χιουμορ και δεν υπαρχει πιθανοτητα να τα αλλαξε. επιπλεον στα owners δεν βλεπω να εχει μπει καποιος ''εξωτερικος'' παραγοντας, οποτε πιθανον να υπηρξε αστοχια του προγραμματος smile.gif
Ginobili
QUOTE(geosider @ Dec 14 2007, 12:25 ) *
ρε παιδιά τί έγινε
μπήκα σήμερα στην λίγκα και είδα κάτι ηλίθιες προτάσεις τις οποίες και καλά είχα κάνει εγώ
ακούς εκεί τζινόμπιλι για μαγκρέιντι...
ποιος πειράζει την ομάδα μου;
ευτυχώς φαίνεται δεν τις είδατε και την γλίτωσα
αν τον πιάσω στα χέρια μου αυτόν που τα έκανε αυτά
motzotzotzo δεν πήρες χαμπάρι από τα παραπάνω ότι ο μάρτιν που πήρες μένει έξω όλη την χρονιά σχεδόν;
δηλαδή έδωσες τον γραντ χιλ για να πάρεις τον ούντριχ shot.gif

Πραγματικά ΗΛΙΘΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ!!!! Ξαφνικά ανοίγω το PC και βλέπω...ΜΠΟΥΜ!!!! hammer.gif ...πρόταση...Μακρέιντι για Τζινόμπιλι!!!!! w00t.gif Ε δεν είμαστε καλά λέω....που θα ασχοληθώ με γελοιότητες!!!
Λεμπρόν Τζέιμς+Χάουαρντ να μου δίνανε πακέτο...τον Τζινόμπιλι δεν τον έδινα.....!!! tongue.gif

Και από την στιγμή μάλιστα που ο Μακρέιντι δεν έχει υψηλότερη βαθμολογία από τον Τζινόμπιλι μου.... biggrin.gif
jake
gravedigger εισαι σιγουρος για την προταση που μου εκανες?ρωταω επειδη ο ΝΕΝΕ ειναι τραυματιας....
Gravedigger
QUOTE(jake @ Dec 14 2007, 22:18 ) *
gravedigger εισαι σιγουρος για την προταση που μου εκανες?ρωταω επειδη ο ΝΕΝΕ ειναι τραυματιας....

Εσύ μου έχεις βγάλει το λάδι!Το ξέρω ότι είναι τραυματίας...!Λοιπόν έχεις καινούρια πρόταση αρκετά συμφέρουσα,για να μην πω ληστεία,το καλό που σου θέλω να δεχτείς!Αρκετά σε ανέχτηκα! tongue.gif
Gravedigger
Ρε Jake ειλικρινά με έχεις αφήσει με το στόμα ανοιχτό! ohmy.gif Σου δίνουν Jermaine O'Neal για Nick Collison και 1 παίχτη που έιναι τραυματίας (Nene Hilario) και λες όχι????Μου έχεις κλέισει το σπίτι! tongue.gif Ξέρεις πόσες μεταγραφές μου έχεις χαλάσει????
jjc
Grave τι θες απο την ομαδα μου για Τζειμς?


jake Ντανλιβι καρτερ για Τζεφερσον μεσα?
Gravedigger
QUOTE(jjc @ Dec 15 2007, 22:54 ) *
Grave τι θες απο την ομαδα μου για Τζειμς?
jake Ντανλιβι καρτερ για Τζεφερσον μεσα?

Τον James τον δίνω μόνο για 3 καλούς....Οι προσφορές που μου κάνετε δν με ικανοποιούν και ειδικά αυτό το multi-trade που προτείνατε ήταν ΚΛΕΨΙΑ! biggrin.gif Ο Jake δεν μου δίνει τον Nene....Τι τον θέλεις αφού είναι τραυματίας??? sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif Εγώ θα τον περιμένω να γίνει καλά........
jake
gravedigger αν μπορεις να κανεις την ιδια ανταλλαγη με τον ο'νιλ θα τη δεχτω, αμα μπορεις ξανα καν'τη

Ο jeff δε φευγει, εναι σε μεγαλη φορμα
Gravedigger
QUOTE(jake @ Dec 15 2007, 22:58 ) *
gravedigger αν μπορεις να κανεις την ιδια ανταλλαγη με τον ο'νιλ θα τη δεχτω, αμα μπορεις ξανα καν'τη

Ο jeff δε φευγει, εναι σε μεγαλη φορμα

ΟΚ,επιτέλους!!!!Βέβαια πρέπει να περιμένουμε και τον BfB να δεχτεί αλλά δεν βρίσκω λόγο να μην το κάνει αφού δέχτηκε και την πρώτη φορά...

Αυτή με τον Chandler η με τον Collison???Θα με βόλευε η πρώτη...!
jjc
τι εννοεις 3 καλους? Ντανλιβι-κροφορντ-Ολριτζ
Gravedigger
QUOTE(jjc @ Dec 15 2007, 23:01 ) *
τι εννοεις 3 καλους? Ντανλιβι-κροφορντ-Ολριτζ

Oh,Nooooo!Ο 1 θα πρέπει να είναι 40άρης τουλάχιστον,συν 2 30άρηδες+.Πχ σε αυτό που μου προτείνεις Marion αντί Crawford + τους άλλους 2.Ξέρω ζητάω πολλά αλλά ο LeBron είναι LeBron!
jjc
Καλα αστο, ετσι δε με παει καθολου
θα προσπαθησω να παρω πισω το μπαρον, πιο οικονομικο θα ειναι smile.gif
jake
grave οταν ειπα για την προταση με τον ο'νιλ νομιζα πως θα εβαζες και τον ελις αφου σου εχω κανει αρκετες προτασεις γι'αυτον.Ετσι η προταση που εκανες δε με συμφερει.....
Gravedigger
QUOTE(jake @ Dec 16 2007, 00:05 ) *
grave οταν ειπα για την προταση με τον ο'νιλ νομιζα πως θα εβαζες και τον ελις αφου σου εχω κανει αρκετες προτασεις γι'αυτον.Ετσι η προταση που εκανες δε με συμφερει.....

Δεν σε συμφέρει O'Neal για Collison και Nene?Αυτή σου έκανα και πριν!
jake
QUOTE(Gravedigger @ Dec 16 2007, 00:10 ) *
Δεν σε συμφέρει O'Neal για Collison και Nene?Αυτή σου έκανα και πριν!

αυτη με συμφερει αλλα εσυ ζητησες Chandler kai NENE για oni'l kai farmar...
Das Kapital
Gravedigger,ευχαριστώ για την προσφορά σου και από ότι ειδα το σκορ του Λεμπρον ειναι τρελο,αλλα το μονο ροστερ που με κανει ανταγωνιστικο απο την αρχη του fantasy ειναι αυτο τωρα και δε θελω να το χαλασω,ασε που αν εκανα τo trade δε θα ειχα PG smile.gif
jjc
Φοβερη μερα για τους Σπερς χτες 41.gif
350 day score

Ο Camby φευγει για καλο pg δεχομαι προσφορες smile.gif
Gravedigger
Ρεεεεεεεεεεεεεε!!!!Το Fantasy μου έτρωγε συχνά πόντους αλλά χθες το παράκανε και από 2ος στην βαθμολογία της εβδομάδας βρέθηκα 9ος!Χθες είχα score 6531 και σήμερα έκανα 192....Κάντε την πρόσθεση...6631????? icon_drunk.gif 68.gif 68.gif 68.gif Μου έφαγε 92 πόντους!Είναι πολλοί ρε γαμώτο...Είχα τους τραυματισμούς και τώρα που είναι σχετικά καλά τα πράγματα γίνοται τέτοια...Προσπαθώ να μειώσω από jjc και Kostasvc και ενώ κάνω μεγαλύτερο score η διαφορά αυξάνεται...Ωραία πράγματα....
Ginobili
QUOTE(jjc @ Dec 16 2007, 10:12 ) *
Φοβερη μερα για τους Σπερς χτες 41.gif
350 day score

Ρε τι να λέμε τώρα....άν ξεκ@@νεται μέχρι και ο Ομπέρτο....που να τον είχα και στους βασικούς... tongue.gif
Απόψε λογικά..θα ανοίξει πάλι η διαφορά...δεδομένου ότι δεν έχω πολλές συμμετοχές...
Gravedigger
Και ναι,χθες μου έφαγε άλλους 8!Σύνολο σε 2 μέρες 100!Και εις ανώτερα!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif Εσείς εκεί που υπολογίζετε τα score σταματήστε το μπάφο,σας χαλάει....
Pierce
βασικα κυριακο κάθισα και εκανα την προσθεση των ποντων σου απο την αρχη της σεζον μεχρι τωρα , και μου βγηκαν 6591.25 ενω στο παιχνιδι λεει οτι εχεις 6724 tongue.gif

σε ολους μας παιζει να γινεται αυτο γιατι και εγω και ο ginobili εχουμε παραπανω ποντους απο οτι θα επρεπε...
Ginobili
QUOTE(pierce21 @ Dec 17 2007, 11:41 ) *
σε ολους μας παιζει να γινεται αυτο γιατι και εγω και ο ginobili εχουμε παραπανω ποντους απο οτι θα επρεπε...

Έι...!!! laugh.gif Εμείς είμαστε άλλο....είμαστε οι πρωτοπόροι...!!!!Αξίζουμε κάποια μπόνους... tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.