Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2008-09 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
loufer
QUOTE(andreas koropi @ Jan 28 2009, 01:02 ) *
με τετοια αποτελεσματικοτητα στη κατασκοπια , μολις κρεμασεις τη φανελα σου , εχεις ανοικτη προταση να μπεις στο προπονητικο team .....αν και μαλλον αργει αυτη η μερα.... smiley.gif


Αντέχω ακόμα για 2 χρονάκια, μη με γεράσεις πριν την ώρα μου... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif



taper
QUOTE(loufer @ Jan 27 2009, 13:56 ) *
Βλέπω όλοι αρχίσαμε τις προβλέψεις από την Τρίτη...
Ωστόσο ο Αρχηγός θα της δώσει αύριο γιατί πέφτουμε και σαν τις μύγες και δεν ξέρω πόσοι θα είμαστε...

Όσον αφορά το κύπελλο η κλήρωση θα γίνει μέσα στο Φεβρουάριο... Για όσους έχουν βλέψεις ακόμα και για κούπα φίλτατε Ανδρέα...


πολλές απουσίες και βάλε και έναν μισο ακόμη sad.gif .
αγιασμοοοοοοοοοο


QUOTE(loufer @ Jan 28 2009, 01:11 ) *
Αντέχω ακόμα για 2 χρονάκια, μη με γεράσεις πριν την ώρα μου... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

αφου κάθε χρόνο είσαι και καλύτερος ( σε όλα.....) βρε παικτούρα ( παρατα το ) smiley.gif
loufer
Ημέρα Τετάρτη και η ώρα των προβλέψεων...

ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1 (και οι δυο ομάδες δεν βρίσκονται σε καλή κατάσταση, ωστόσο οι γηπεδούχι είναι καλοί στο γήπεδό τους...Σε έφαγε η συμπρωτεύουσα Billako killer...)
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1 ( στανταράκι άσσος )
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1 (Δυστυχώς τα νέα δεν είναι καλά για την ομάδα μου, πολλές απουσίες και σημαντικές, δεν γίνεται να μη τον παίξω άσσο όμως, δεν τις αποκαλύπτω γιατί θα αρχίσει να καταστρώνει σχέδια ο Στέφανος από τώρα, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα γίνει πολύ δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι)
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1 εύκολα και αναίμακτα)
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 1 (Η κολώνα των γηπεδουχων πονάει και δεν γνωρίζω αν θα παίξει, κάτι παραπάνω ξέρει ο Ανδρεας, αλλά το Κορωπί έχει την ποιότητα να ανταπεξέλθει στις απουσίες, αλλά οι Θράκες είναι σκληροτράχηλοι και επικίνδυνοι...)
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1 (Με διαφορά το δυσκολότερο παιχνίδι, ο Θωμάς με την αλλαγή προπονητή άλλαξε ψυχολογία, αλλά παίζει σε μια δυνατή έδρα και με τον Προμηθέα αποφασισμένο για όλα γιατί άμα χάσει δυσκολεύουν τα πράγματα...)
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 2 (ευκολάκι...)
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1 ( καθαρά λόγω έδρας, ανεβασμένος όμως ο Πρωτέας )


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif bill klonatos@Salonica (Μπουγάτσα με τυρί...)
eskas
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 2
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 2
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες!
coach1979
QUOTE(loufer @ Aug 28 2008, 09:30 ) *
Χθες πραγματοποιήθηκε η κλήρωση. Η κατανομή των 2 ομίλων έχει ως εξής:

1ος Όμιλος

1. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
2. ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
3. ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ
4. ΦΕ ΑΤΤΑΛΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔ.
5. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
6. ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ
7. ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96
8. ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ
9. ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
10. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
11. ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
12. ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
13. ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ
14. ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ
15. ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ

2ος Όμιλος

1. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
2. ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ
3. ΓΣ ΩΡΩΠΟΣ
4. ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
5. ΓΣ ΑΡΙΩΝ
6. ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
7. ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ
8. ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ
9. ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ
10. ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
11. ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΘΡΙΑΜΒΟΣ Ν.Κ.
12. ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ
13. ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ
14. ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ
15. ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
16. ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ

geia sas paidia eimai neos proponitis kai psaxno omada na analavo.exo oneira kai prosdokies kai thelo na ftaso para polu psila.mporei kapoios na me voithisei?
kastanietas
Χαιρετώ σας!
Το παιχνίδι με το Κορωπί θα γίνει Τρίτη και την Πέμπτη παίζουμε στα καπάκια δεύτερο εκτός με τον Προμηθέα. Ζόρικη εβδομάδα προμηνύεται, και λόγω της αναβολής δεν έδωσα και πρόβλεψη για το Κορωπί - Θρακομακεδόνες. Αλλά έτσι όπως έχουν έλθει τα πράγματα, υπάρχουν πολλές επικίνδυνες ομάδες και από εκπλήξεις έχουμε δει ουκ ολίγες. Ανδρέα από Κορωπί ελπίζω να γίνει καλό ματς την Τρίτη (για την ακρίβεια νομίζω ότι θα είναι ματσάρα, όπως και αυτό με τον Προμηθέα την Πέμπτη). Ελπίζω να σε γνωρίσω και από κοντά και να τα πούμε. Το πρωτάθλημα έχει πααααααρα πολύ δρόμο ακόμα και ανατροπές νομίζω θα γίνουν πολλές....
Τα λέμε...
taper
QUOTE(kastanietas @ Jan 28 2009, 13:06 ) *
Χαιρετώ σας!
Το παιχνίδι με το Κορωπί θα γίνει Τρίτη και την Πέμπτη παίζουμε στα καπάκια δεύτερο εκτός με τον Προμηθέα. Ζόρικη εβδομάδα προμηνύεται, και λόγω της αναβολής δεν έδωσα και πρόβλεψη για το Κορωπί - Θρακομακεδόνες. Αλλά έτσι όπως έχουν έλθει τα πράγματα, υπάρχουν πολλές επικίνδυνες ομάδες και από εκπλήξεις έχουμε δει ουκ ολίγες. Ανδρέα από Κορωπί ελπίζω να γίνει καλό ματς την Τρίτη (για την ακρίβεια νομίζω ότι θα είναι ματσάρα, όπως και αυτό με τον Προμηθέα την Πέμπτη). Ελπίζω να σε γνωρίσω και από κοντά και να τα πούμε. Το πρωτάθλημα έχει πααααααρα πολύ δρόμο ακόμα και ανατροπές νομίζω θα γίνουν πολλές....
Τα λέμε...


συγχαρητήρια στους παράγοντες του κορωπίου που κατάφεραν να αναβάλλουν το παιχνίδι.ποια είναι η επίσημη δικαιολογία ?( μπορεί να είναι αληθινη , χωρίς να είμαι κακοπροαίρετος επιτρέψτε μου να είμαι λίγο καχύποπτος-τραυματισμοι.....)
lebronjames
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 2
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1
loufer
QUOTE(taper @ Jan 28 2009, 13:14 ) *
συγχαρητήρια στους παράγοντες του κορωπίου που κατάφεραν να αναβάλλουν το παιχνίδι.ποια είναι η επίσημη δικαιολογία ?( μπορεί να είναι αληθινη , χωρίς να είμαι κακοπροαίρετος επιτρέψτε μου να είμαι λίγο καχύποπτος-τραυματισμοι.....)


Λες να έχει σχέση με την ''Κολώνα'' του Κορωπίου??? αναμένουμε από Ανδρέα επίσημη απάντηση, εμπεριστατωμένη, με fax, χαρτιά ακαταλληλότητας γηπέδου και από τον Δήμαρχο...
taper
QUOTE(loufer @ Jan 28 2009, 14:21 ) *
Λες να έχει σχέση με την ''Κολώνα'' του Κορωπίου??? αναμένουμε από Ανδρέα επίσημη απάντηση, εμπεριστατωμένη, με fax, χαρτιά ακαταλληλότητας γηπέδου και από τον Δήμαρχο...


ξέχασες τη φορολογική ενημερώτητα smiley.gif

παρατηρώντας τις προβλέψεις όλων, αν στραβώσει ένα ματς ( το στραβώσει με βάση τα μέχρι τώρα ) αυτό θα είναι το δικό μας.
χάνουμε το πλεονέκτημα των πολλών λύσεων ,αλλά έτσι είναι το πρωτάθλημα ( εκτός αν αναβάλουμε τον αγώνα, μου φαίνεται ότι έχει χαλάσει το καζανάκι και έχει πλημμυρίσει το γήπεδο smiley.gif )
pain of salvation
QUOTE(taper @ Jan 28 2009, 14:36 ) *
ξέχασες τη φορολογική ενημερώτητα smiley.gif

παρατηρώντας τις προβλέψεις όλων, αν στραβώσει ένα ματς ( το στραβώσει με βάση τα μέχρι τώρα ) αυτό θα είναι το δικό μας.
χάνουμε το πλεονέκτημα των πολλών λύσεων ,αλλά έτσι είναι το πρωτάθλημα ( εκτός αν αναβάλουμε τον αγώνα, μου φαίνεται ότι έχει χαλάσει το καζανάκι και έχει πλημμυρίσει το γήπεδο smiley.gif )

Σε καθε σου ποστ ολο για τις απουσιες σας μιλας...
ψαχνεις δικαιολογιες απο τωρα? smiley.gif
ραδιο-αρβυλα μυριζει...
Το Κουκακι θα κατεβει με 4 εφηβους 3 παιδες και 1 φιλο μου που βρηκα στο δρομο
loufer
QUOTE(pain of salvation @ Jan 28 2009, 15:21 ) *
Σε καθε σου ποστ ολο για τις απουσιες σας μιλας...
ψαχνεις δικαιολογιες απο τωρα? smiley.gif
ραδιο-αρβυλα μυριζει...
Το Κουκακι θα κατεβει με 4 εφηβους 3 παιδες και 1 φιλο μου που βρηκα στο δρομο


Δεν τον ξέρεις τον taper...Όλο κλάψα είναι...
For the record, σε ένα παιχνίδι έχουμε παίξει πλήρεις και έχουμε χάσει, με το Κορωπί... Οπότε καλύτερα που θα έχουμε απουσίες, για να κερδίσουμε...
Εμείς βρήκαμε και ένα Αλβανό που έκανε κάτι μερεμέτια στο κλειστό του Γέρακα και ο οποίος μπομπάρει ασύστολα... Φέρνει λίγο σε Κάρλος Λισμπόα...
pain of salvation
QUOTE(loufer @ Jan 28 2009, 15:33 ) *
Δεν τον ξέρεις τον taper...Όλο κλάψα είναι...
For the record, σε ένα παιχνίδι έχουμε παίξει πλήρεις και έχουμε χάσει, με το Κορωπί... Οπότε καλύτερα που θα έχουμε απουσίες, για να κερδίσουμε...
Εμείς βρήκαμε και ένα Αλβανό που έκανε κάτι μερεμέτια στο κλειστό του Γέρακα και ο οποίος μπομπάρει ασύστολα... Φέρνει λίγο σε Κάρλος Λισμπόα...

ψψψψψψψψ...
"Η Ομαδα μπασκετ Κουκακιου,ανακοινωνει επισημα,την αποκτηση των Ανατολι Ζουρμπενκο,Ουολτερ Μπερυ και Λαβορ Ποστελ με συμβολαιο μιας(1) βραδιας για τον αγωνα με τον ΚΑΟ Γερακα"
taper
έχετε δίκιο , απλά επισημάνσεις κάνω.δικαιολογίες δεν ψαχνω και ούτε θα ψάξω.

απλα λόγω της κλάψας γλιστρησα , έπεσα εχθές και χτύπησα το πόδι μου και έχω σπαστεί.... smiley.gif

φέρνουμε και παικτόυρα απο αμερική barak obama
Duke78
QUOTE(taper @ Jan 28 2009, 13:14 ) *
συγχαρητήρια στους παράγοντες του κορωπίου που κατάφεραν να αναβάλλουν το παιχνίδι.ποια είναι η επίσημη δικαιολογία ?( μπορεί να είναι αληθινη , χωρίς να είμαι κακοπροαίρετος επιτρέψτε μου να είμαι λίγο καχύποπτος-τραυματισμοι.....)


Την επισημη δικαιολογια δε θα τη μαθεις, αλλα δεν υπαρχει καμια συνωμοσια. Αλλοι ειναι οι λογοι αναβολης...
JOS
Πάμε στο ψητό κατευθείαν...

ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1 (ευκολάκι λογικά)
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1 (επίσης)
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1 (εδώ θα παίξω έδρα γιατί δεν πιστεύω την προπαγάνδα με τους τραυματίες κτλ.under, δύσκολο, αλλά άσσος)
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1 (αέρας)
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 1 (μέχρι την Τρίτη βλέπουμε αλλά δύσκολο να σπάσει οπότε το δίνω)
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1 (θα "πεθάνουμε" shot.gif shot.gif στο γήπεδο και πιστεύω να το πάρουμε-ντέρμπι δυνατό πάντως)
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 2 (εύκολα μάλλον)
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1 (πάω με την έδρα αλλά με μπόλικο ρίσκο)

Κρίσιμη αγωνιστική κύριοι-χαρείτε το μπασκετάκι και μακριά από τραυματισμούς...
Clyde the Clyde
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 2
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 2

Βλέπω ότι κανείς δεν έπαιξε κόντρα τον Προμηθέα! smiley.gif
Εύχομαι να είμαστε σοβαροί και να μη σας απογοητεύσουμε...
Καλή αγωνιστική σε όλους.
blove.gif blove.gif
Duke78
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 2
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 2
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 2
LordOfTheCourts
Προχθές μου έλεγε ο Taper για απουσίες.... είδα προπόνηση τους και είδα να είναι περίπου 20 άτομα (μάλλον δοκιμές για την δωδεκάδα - μαζί με το εφηβικό προπόνηση- μάλλον θα υπάρχουν απουσίες... αλλά θα τους πάρετε) Ελπίζω να το πάρει το παιχνιδάκι του Κουκάκι για να σας φτάσουμε σύντομα... tongue.gif

Καλό μπάσκετ σήμερα...
Παίζει κανένα Ορωπό?
loufer
QUOTE(LordOfTheCourts @ Jan 29 2009, 09:26 ) *
Προχθές μου έλεγε ο Taper για απουσίες.... είδα προπόνηση τους και είδα να είναι περίπου 20 άτομα (μάλλον δοκιμές για την δωδεκάδα - μαζί με το εφηβικό προπόνηση- μάλλον θα υπάρχουν απουσίες... αλλά θα τους πάρετε) Ελπίζω να το πάρει το παιχνιδάκι του Κουκάκι για να σας φτάσουμε σύντομα... tongue.gif

Καλό μπάσκετ σήμερα...
Παίζει κανένα Ορωπό?


Όχι για να μην λέει ο Jos ότι παραπλανούμε το κοινό... Δεν λέμε ψέμματα γιατί δεν έχουμε ανάγκη να πούμε...

Υ.Γ.: Αντί να εύχεσαι Γιάννη να κερδίζουμε τα ματσάκια μπας και δει ο Γέρακας για πρώτη φορά ομάδα του στην Α' , θέλεις να χάνουμε για να μας φτάσετε... και μετά απορούν μερικοί γιατί δεν κάνουμε συγχώνευση... blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
LordOfTheCourts
QUOTE(loufer @ Jan 29 2009, 11:08 ) *
Όχι για να μην λέει ο Jos ότι παραπλανούμε το κοινό... Δεν λέμε ψέμματα γιατί δεν έχουμε ανάγκη να πούμε...

Υ.Γ.: Αντί να εύχεσαι Γιάννη να κερδίζουμε τα ματσάκια μπας και δει ο Γέρακας για πρώτη φορά ομάδα του στην Α' , θέλεις να χάνουμε για να μας φτάσετε... και μετά απορούν μερικοί γιατί δεν κάνουμε συγχώνευση... blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif


Στέλιο... δεν είμαι Γερακιώτης και δεν με ενδιαφέρουν οι άλλες ομάδες εκτός από την δική μου. Αν το Κουκάκι ήταν πάνω από εμάς στην βαθμολογία, θα ευχόμουν να κερδίσετε για να φτάσουμε αυτούς, τώρα στόχος μας είναι να μην κάνουμε καμία ήττα (δύσκολο) και να περάσουμε οποιονδήποτε είναι πάνω από εμάς στο βαθμολογικό πίνακα...
Οπότε μην ακούω βλακείες για συγχώνευση των ομάδων του Γέρακα... γιατί δεν με ενδιαφέρει καθόλου smile.gif.
JOS
το οτι είδες μια προπόνηση με παιδιά από εφηβικό μπορεί να λέει και πολλά μπορεί και τίποτα απολύτως. Ποιες είναι λοιπόν οι τόσο σημαντικές απουσίες σας louf? και γιατί η μία ομάδα του γέρακα στην Α' να μην είναι ο Κρόνος?? Σωστά σκέφτεται ο Lord...
DMX
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 1
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 2
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1
lebronjames
Ο Θωμας προηγειται στο ημιχρονο με 7π. στο ντερμπυ της αγωνιστικης.
Duke78
Ο Προμηθέας έχασε τελικα !
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
JOS
χάσαμε το ματς στον πόντο κι ενώ είχαμε διαφορά 5 πόντων 1 λεπτό πριν τη λήξη!!!!Απίστευτη ανατροπή και φυσικά στην τελευταία φάση έγινε πεντακάθαρπ φάουλ το οποίο δεν είχε κανείς τα...κότσια να σφυρίξει (στα 2 δευτερόλεπτα)...
πολύ καλό ματς γενικά αλλά είμαι θολωμένος για αναλύσεις.αργότερα...συγχαρητήρια στα παιδιά του Θωμά που δεν παράτησαν το ματς(αν και πιστεύω κυνηγούσαν τη διαφορά και έπιασαν το τζόκερ)
loufer
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ: 59-66 (39-35)

Το παιχνίδι ξεκίνησε με σχετικά χαλαρές άμυνες και από τις 2 ομάδες. Καταφέραμε να προηγηθούμε ακόμα και με 11 αλλά το Κουκάκι επανήλθε γρήγορα. Το 2ο ημίχρονο οι αντίπαλοι έπαιξαν πολύ καλύτερα στην άμυνα, αλλά η εμφάνισή μας σε αυτό το ημίχρονο ήταν η χειρότερη στο φετινό πρωτάθλημα...Άπειρα χαμένα lay-up και ελεύθερες βολές λες και ήμασταν παιδική ομάδα, πολλά άστοχα σουτ, εκνευρισμός, γενικό black out...Υπήρχαν σαφώς και 3 σημαντικές απουσίες, αλλά δεν αποτελεί δικαιολογία σε κανένα βαθμό, πήραμε αυτό που μας άξιζε, την ΗΤΤΑ.
Πρώτος εγώ αναλαμβάνω τις ευθύνες μου, εφόσον είναι το 4ο συνεχές παιχνίδι που δεν βοηθάω την ομάδα μου στον επιθετικό τομέα... Ολόκληρη την εβδομάδα ήμασταν χαλαροί στις προπονήσεις, νομίζαμε ότι με το 8-0 σερί που είχαμε θα κερδίζουμε χωρίς προσπάθεια, πήραμε ένα μεγάλο μάθημα από μία καλή και μαχητική ομάδα που αδικείται από τη βαθμολογική της θέση...
Ας σκεφτούν όλοι οι συμπαίκτες μου ότι έχει ένα ολόκληρο γύρο ακόμα, γιατί αν συνεχίσουμε με τέτοιες εμφανίσεις θα γίνουμε κομπάρσοι του πρωταθλήματος... Κεφάλια μέσα και δουλειά στις προπονήσεις, αν θες να έχει στόχο, διαφορετικά να χαλαρώσουμε και να κάνουμε το χαβαλέ μας κάθε Πέμπτη.

Υ.Γ.: Μπράβο Στέφανε, συγχαρητήρια για την ομάδα σου και το ήθος σου, αλλά και των παικτών σου...
Jabar
QUOTE(loufer @ Jan 30 2009, 00:05 ) *
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ: 59-66 (39-35)

Το παιχνίδι ξεκίνησε με σχετικά χαλαρές άμυνες και από τις 2 ομάδες. Καταφέραμε να προηγηθούμε ακόμα και με 11 αλλά το Κουκάκι επανήλθε γρήγορα. Το 2ο ημίχρονο οι αντίπαλοι έπαιξαν πολύ καλύτερα στην άμυνα, αλλά η εμφάνισή μας σε αυτό το ημίχρονο ήταν η χειρότερη στο φετινό πρωτάθλημα...Άπειρα χαμένα lay-up και ελεύθερες βολές λες και ήμασταν παιδική ομάδα, πολλά άστοχα σουτ, εκνευρισμός, γενικό black out...Υπήρχαν σαφώς και 3 σημαντικές απουσίες, αλλά δεν αποτελεί δικαιολογία σε κανένα βαθμό, πήραμε αυτό που μας άξιζε, την ΗΤΤΑ.
Πρώτος εγώ αναλαμβάνω τις ευθύνες μου, εφόσον είναι το 4ο συνεχές παιχνίδι που δεν βοηθάω την ομάδα μου στον επιθετικό τομέα... Ολόκληρη την εβδομάδα ήμασταν χαλαροί στις προπονήσεις, νομίζαμε ότι με το 8-0 σερί που είχαμε θα κερδίζουμε χωρίς προσπάθεια, πήραμε ένα μεγάλο μάθημα από μία καλή και μαχητική ομάδα που αδικείται από τη βαθμολογική της θέση...
Ας σκεφτούν όλοι οι συμπαίκτες μου ότι έχει ένα ολόκληρο γύρο ακόμα, γιατί αν συνεχίσουμε με τέτοιες εμφανίσεις θα γίνουμε κομπάρσοι του πρωταθλήματος... Κεφάλια μέσα και δουλειά στις προπονήσεις, αν θες να έχει στόχο, διαφορετικά να χαλαρώσουμε και να κάνουμε το χαβαλέ μας κάθε Πέμπτη.

Υ.Γ.: Μπράβο Στέφανε, συγχαρητήρια για την ομάδα σου και το ήθος σου, αλλά και των παικτών σου...

Μπράβο φίλε.Η αυτοκριτική είναι μεγάλη αρετή.Εχω βαρεθεί τις δικαιολογίες για διαιτησίες, που παράληλα μειώνουν και την προσπάθεια του αντιπάλου που τελικά υπηρετεί το ίδιο άθλημα.
emekas
QUOTE(loufer @ Jan 30 2009, 00:05 ) *
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ: 59-66 (39-35)

Το παιχνίδι ξεκίνησε με σχετικά χαλαρές άμυνες και από τις 2 ομάδες. Καταφέραμε να προηγηθούμε ακόμα και με 11 αλλά το Κουκάκι επανήλθε γρήγορα. Το 2ο ημίχρονο οι αντίπαλοι έπαιξαν πολύ καλύτερα στην άμυνα, αλλά η εμφάνισή μας σε αυτό το ημίχρονο ήταν η χειρότερη στο φετινό πρωτάθλημα...Άπειρα χαμένα lay-up και ελεύθερες βολές λες και ήμασταν παιδική ομάδα, πολλά άστοχα σουτ, εκνευρισμός, γενικό black out...Υπήρχαν σαφώς και 3 σημαντικές απουσίες, αλλά δεν αποτελεί δικαιολογία σε κανένα βαθμό, πήραμε αυτό που μας άξιζε, την ΗΤΤΑ.
Πρώτος εγώ αναλαμβάνω τις ευθύνες μου, εφόσον είναι το 4ο συνεχές παιχνίδι που δεν βοηθάω την ομάδα μου στον επιθετικό τομέα... Ολόκληρη την εβδομάδα ήμασταν χαλαροί στις προπονήσεις, νομίζαμε ότι με το 8-0 σερί που είχαμε θα κερδίζουμε χωρίς προσπάθεια, πήραμε ένα μεγάλο μάθημα από μία καλή και μαχητική ομάδα που αδικείται από τη βαθμολογική της θέση...
Ας σκεφτούν όλοι οι συμπαίκτες μου ότι έχει ένα ολόκληρο γύρο ακόμα, γιατί αν συνεχίσουμε με τέτοιες εμφανίσεις θα γίνουμε κομπάρσοι του πρωταθλήματος... Κεφάλια μέσα και δουλειά στις προπονήσεις, αν θες να έχει στόχο, διαφορετικά να χαλαρώσουμε και να κάνουμε το χαβαλέ μας κάθε Πέμπτη.

Υ.Γ.: Μπράβο Στέφανε, συγχαρητήρια για την ομάδα σου και το ήθος σου, αλλά και των παικτών σου...

σουπερ νικη απεναντι σε μια πολυ καλη ομαδα ... την ειχα πιστεψει αυτη την νικη... ηταν ενα κλασσικο ντερμπι με τον γερακα.. παθαμε παλι το μπλακ αουτ μας τα τελευταια δυο λεπτα (1/8 βολες) αλλα ευτυχως με ενα τριποντο απο μπουζουλα πηραμε ανασα... η διαιτησια ηταν καλη ειδικα ο πρωτος ρεφ ηταν σουπερ.... λουφερ δεν σε προλαβα...

Υ.Γ.:ολα καλα με το ποδι???
loufer
QUOTE(emekas @ Jan 30 2009, 00:23 ) *
σουπερ νικη απεναντι σε μια πολυ καλη ομαδα ... την ειχα πιστεψει αυτη την νικη... ηταν ενα κλασσικο ντερμπι με τον γερακα.. παθαμε παλι το μπλακ αουτ μας τα τελευταια δυο λεπτα (1/8 βολες) αλλα ευτυχως με ενα τριποντο απο μπουζουλα πηραμε ανασα... η διαιτησια ηταν καλη ειδικα ο πρωτος ρεφ ηταν σουπερ.... λουφερ δεν σε προλαβα...

Υ.Γ.:ολα καλα με το ποδι???


Τελικά είναι πρήξιμο στο καλάμι του δεξιού ποδιού, δεν είναι σοβαρό... Διάστρεμμα στο αριστερό, και χτυπημένος δεξιός καρπός, μου έχει μείνει να πάθω και κάτι στο αριστερό χέρι για να γίνω play-mobile...
emekas
QUOTE(loufer @ Jan 30 2009, 00:39 ) *
Τελικά είναι πρήξιμο στο καλάμι του δεξιού ποδιού, δεν είναι σοβαρό... Διάστρεμμα στο αριστερό, και χτυπημένος δεξιός καρπός, μου έχει μείνει να πάθω και κάτι στο αριστερό χέρι για να γίνω play-mobile...


περαστικα λουφερ η ομαδα σε χρειαζεται....
andreas koropi
QUOTE(taper @ Jan 28 2009, 13:14 ) *
συγχαρητήρια στους παράγοντες του κορωπίου που κατάφεραν να αναβάλλουν το παιχνίδι.ποια είναι η επίσημη δικαιολογία ?( μπορεί να είναι αληθινη , χωρίς να είμαι κακοπροαίρετος επιτρέψτε μου να είμαι λίγο καχύποπτος-τραυματισμοι.....)



Ειναι μια αποδειξη του οτι ειμαι ο καλυτεροσ μανατζερ στην ελλαδα....γιατι σωνει και καλα το κορωπι να θελει αναβολη???ικανοποιησαμε ενα αιτημα των θρακομακεδονων....αυτοι το ζητησαν , εμεις δεν εχουμε κανενα λογο να πουμε οχι...
pain of salvation
Περαστικα Louf...
περιμενα να σε χαιρετησω μετα...βρηκα taper ομως...
Εχουμε μια ανοδικη πορεια,μας εφυγε λιγο το αγχος της σφαλιαρας που φαγαμε(τρωγαμε) στην αρχη
καλη συνεχεια...
andreas koropi
QUOTE(andreas koropi @ Jan 30 2009, 01:01 ) *
Ειναι μια αποδειξη του οτι ειμαι ο καλυτεροσ μανατζερ στην ελλαδα....γιατι σωνει και καλα το κορωπι να θελει αναβολη???ικανοποιησαμε ενα αιτημα των θρακομακεδονων....αυτοι το ζητησαν , εμεις δεν εχουμε κανενα λογο να πουμε οχι...



λοφερ περαστικα....και οσο για τη φορολογικη μου δηλωση την παιρνεισ απο το κοκε που μου ελεγε που βρηκα τα λεφτα...ειστε καλεσμενοι τη τριτη στο μαγευτικο τροπικο κορωπι... smiley.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(loufer @ Jan 30 2009, 02:39 ) *
Τελικά είναι πρήξιμο στο καλάμι του δεξιού ποδιού, δεν είναι σοβαρό... Διάστρεμμα στο αριστερό, και χτυπημένος δεξιός καρπός, μου έχει μείνει να πάθω και κάτι στο αριστερό χέρι για να γίνω play-mobile...

Το φιλικο της δευτερας εφταιγε.
Μετα την τιμη που σου εκανα να με μαρκαρεις, που να βρεις μυαλο να παιξεις. tongue.gif
JOS
δεν μασάς λουφ. περαστικά...
andreas koropi
QUOTE(JOS @ Jan 30 2009, 01:23 ) *
δεν μασάς λουφ. περαστικά...

η παλατιανη κερδισε περιπου 20π
Liveris
Καλησπέρα (ή μάλλον καλημέρα!)

Δυνατό και δύσκολο, όπως κάθε φορά που βρισκόμαστε αντιμέτωποι άλλωστε, ήταν και το σημερινό (χθεσινό) ματς στο κλειστό του Γέρακα. Η ομάδα μου (Κουκάκι) σημείωσε μια σπουδαία νίκη επί μιας πολύ καλής ομάδας όπως είναι ο ΚΑΟ. Το ματς κύλησε ακριβώς όπως ανέφερε και ο loufer προηγούμενα. Το ξεκίνημά μας ήταν πολύ κακό με αβίαστα λάθη τα οποία εδωσαν την ευκαιρία στους γηπεδούχους να χτίσουν γρήγορα μια διαφορά 11 π. Στο δεύτερο ισορροπήσαμε κάπως και το ημίχρονο έκλεισε με τις δύο ομάδες κοντά (39-35). Στο τρίτο δεκάλεπτο ομολογουμένως μπήκαμε πιο δυνατά από τα παιδιά του Γέρακα και σε συνδυασμό με την πολύ καλή μας άμυνα αλλά και την αστοχία των αντιπάλων μας καταφέραμε να γυρίσουμε εντελώς το ματς και να κερδίσουμε, αν και στο τέλος πήγαμε να αυτοκτονήσουμε με τις πολλές άστοχες βολές που είχαμε (το 1/8 που έγραψε και ο emekas είναι ενδεικτικό). Για να βγάλω τον loufer από τη δύσκολη θέση θα επικαλεστώ εγώ τις απουσίες γι' αυτόν smiley.gif καθώς δεν είναι και λίγο πράγμα να σου λείπουν δύο ψηλοί και ο βασικός σου playmaker. Από την άλλη και σε μας έλειπαν τα δύο από τα τρία playmaker αλλά και ένας ακόμα περιφερειακός. Οι απουσίες δυστυχώς είναι πάντα μέσα στο πρόγραμμα και οι ομάδες είναι υποχρεωμένες να ζουν με αυτές...Παρ'όλες τις απουσίες όμως ο ΚΑΟ παραμένει μια πολύ καλή και δουλεμένη ομάδα. Τίποτα δεν τελείωνει με μια ήττα όπως και το αντίστροφο. Καλή συνέχεια στα παιδιά του Γέρακα, έχοντας πλέον δει όλες τις ομάδες νομίζω θα το παλέψουν μέχρι τέλους για πάνω.Εμείς συνεχίζουμε μετά το κακό μας ξεκίνημα στην αρχή του πρωταθλήματος για ότι καλύτερο και θα δούμε τι θα κάνουμε.

Υ.Γ.1: loufer περαστικά

Υ.Γ.2: taper χάρηκα για τη γνωριμία (και τυπικά πλέον biggrin.gif )

Υ.Γ.3: Κανονίστε να έχετε ξεκαθαρίσει με την άνοδο μέχρι την τελευταία αγωνιστική που θα έρθετε στο ROUF GARDEN γιατί τρώμε πολύ και θα πρέπει να πέσει πολύ κέρασμα αν θέλετε να τη βγάλετε καθαρή... smiley.gif smiley.gif
Clyde the Clyde
QUOTE(Duke78 @ Jan 29 2009, 23:23 ) *
Ο Προμηθέας έχασε τελικα !
smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Εσύ γιατί χαίρεσαι τόσο ρε φίλε??
Δε θα έρθεις την άλλη αγωνιστική???Θα σου φύγουν τα χαμόγελα.
Peritri
Κάτι τέτοια διαβάζω και ζηλεύω...

Μακάρι σε όλα τα γήπεδα να υπήρχε το κλίμα (από ότι διαβάζω) του ματς του Γέρακα με το Κουκάκι.

Περαστικά Στέλιο.
no_name
QUOTE(taper @ Jan 27 2009, 12:05 ) *
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1 (λόγω διάλυσης? )

Καλησπέρα.Είμαι καινούριος στο forum και χαιρετώ όλο τον κόσμο.
Δεν είχα σκοπό να γράψω,αλλά με ενοχλούν πολύ κάποια πράγματα που γράφονται και δεν γίνεται να τα αφήσω έτσι.Διαβάζω κατά καιρούς(όχι και πολύ),και κάποιους τους έχω πραγματικά σε εκτίμηση και άλλους όχι.Όπως θα ξέρετε οι πιο πολλοί,δυστυχώς ο Κλωνάτος σταμάτησε από την ομάδα και θα μας λείψει πολύ σαν παίκτης,αλλά και σαν φίλος.Οπότε,δεν έχει έναν εκπρόσωπο η ομάδα να μιλάει και να λέει τις απόψεις όπως κάνουν όλοι.
Και πάω στο θέμα μου.Με ποιό δικαίωμα ένας παίκτης ομάδας,που δεν ανήκει στην Παλατιανή,λέει σε δημόσιο forum το προγνωστικό του(και καλά κάνει άλλωστε,δεν λέω κάτι για αυτό)και σε παρένθεση λέει,λόγω διάλυσης;Ποιός του είπε οτι η ομάδα διαλύεται;Ποιός είναι που λέει για μια ομάδα,που σας πληροφορώ οτι παρ'όλο τις κακοτοπιές είναι πολύ ενωμένη,πως διαλύεται;Ποιός είσαι κύριε taper;Που εκφράζεις μια αρνητική άποψη για μία ομάδα που δεν γνωρίζεις καθόλου;Και με ενοχλεί,εμένα και τα άλλα παιδιά γιατί δεν είναι και μπασκετικού περιεχομένου αυτή η άποψη.
Σε πληροφορώ οτι η ομάδα δεν διαλύεται.Και επειδή βλέπω και σε ποια ομάδα παίζεις,και παίζουμε (εντελώς τυχαία)την επόμενη αγωνιστική, δυστυχώς για εσάς είμαστε τόσο ενωμένοι,που θα σε πληροφορήσω να κάνετε καλή προπόνηση αυτή την εβδομάδα.Κοίτα την ομάδα σου(σας εύχομαι πραγματικά καλή επιτυχία στο πρωτάθλημα),και άσε τα εσωτερικά άλλων ομάδων.Και όχι μόνο εσύ.Αλλά και όλοι αυτοί που ασχολούνται(αν το έχουν κάνει)για τα εσωτερικά της ομάδας μου.Ελπίζω να το σεβαστείς αυτό από εδώ και πέρα.
Ο φίλος ο Jos έγραψε τα προγνωστικά του,και σε εμάς(δεν με νοιάζει για τους άλλους),δεν έγραψε απλά οτι θα χάσουμε,αλλά έγραψε και ευκολάκι.Μέσα έπεσε.Αλλά στο ευκολάκι 77.gif 77.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Ας προσέχουμε τι γράφουμε λοιπόν παιδιά,ειδικά για τις ομάδες που προσφέρουν στο άθλημα και έχουν δώσει και παίκτες στην Α1.Με καταπληκτικές υποδομές,εγκαταστάσεις,και ακαδημίες.Μια ομάδα,που η μισή τωρινή 12άδα είναι από τα σπλάχνα της,και έχει και άλλα παιδιά από πίσω(αμφιβάλλω αν το κάνει κάποια άλλη ομάδα αυτό).Και δεν αλλάζει κάθε χρόνο μισθοφόρους,αλλά προωθεί παιδιά από τις ακαδημίες και είναι υγιέστατη και πολύ αγνή για αυτούς τους καιρούς(αυτό θα τη φάει).
Και κάτι τελευταίο.Β ΕΣΚΑ παίζουμε παιδιά.Όχι Α1.Γι αυτό ας απολαύσουμε τον χρόνο που μας έχει απομείνει να παίζουμε για την κ.... μας(γιατί γι'αυτό παίζουμε,κι ας παίζει χαρτζιλίκι),να αγαπάμε αυτό που κάνουμε,και όταν δεν τα έχουμε καλά με τον εαυτό μας και την προσωπική μας ζωή(όχι όλοι),να μην ψάχνουμε να Θεοποιούμε έμμεσα(γιατί είμαστε και πονηροί)τον εαυτό μας,μέσα σε ένα πολύ όμορφο πραγματικά,αλλά απρόσωπο(λόγω του ότι δεν γνωριζόμαστε προσωπικά το λέω,μην παρεξηγηθώ) forum.Δεν το είπα αυτό για τα 2 παιδιά.Γενικά το λέω.
Ζητάω συγνώμη για το επιθετικό ύφος μου.Δεν είναι αυτό του χαρακτήρα μου.Απλά ενόχλησε πολύ κάποιους από εμάς και δεν έπρεπε να μείνει έτσι.
Να είστε όλοι καλά,καλό 2ο γύρο να έχουμε,χωρίς τραυματισμούς,και να κερδίζει πάντα...η ομάδα που είναι σε καλύτερη βραδυά από την αντίπαλη ομάδα.Γιατί δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος.Υπάρχουν και κακές βραδυές.Αυτό το λέω για τους διαιτητές.Και το λέω τώρα που κερδίσαμε.Γιατί εγώ δεν είμαι κλάψας.Καλό και ευτυχισμένο 2009
taper
μετά απο μερικά υποβρυχιάκια , στάνιαρα για την ήττα μας smiley.gif

δυστυχώς το σερί μας σταμάτησε , το κουκάκι έπαιξε καλύτερα απο εμάς στο τέλος και πήρε μια δίκαιη νίκη( οι διαιτητές δεν ήταν super- μην τα λέμε αυτά γιατί πέρνουν αέρα, αλλά ήταν ισορροπημένοι και δεν συνέβαλαν στη διαμόρφωση του αποτελέσματος ) .πολύ αστοχία και ήρθε η αναμενόμενη ήττα απο μια ομάδα που αδικείται απο τη θέση της..άλλωστε το έχω τονίσει πολλές φορές , όλες οι ομάδες μέχρι τον αρίωνα είναι του πάνω κάτω οι ίδιες .απλά είναι θέμα συγκέντρωσης , τύχης και μέρας ( κορωπί είναι στηνάλλη κατηγορία). ευτυχώς μέσα στην ήττα μπορείς και να χαίρεσαι και λίγο γιατί τουλάχιστον υπήρχε καλό κλίμα στο γήπεδο. άλλωστε για τη διασκέδαση παίζουμε.άλλοτε χάνεις άλλοτε κερδίζεις. προφανώς όλοι θέλουμε να κερδίζουμε αλλά δεν είναι εφικτο.

όσο για τον φίλο της παλατιανης, δεν είχα καμιά διάθεση να μειώσω την ομάδα του. δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι ( αναφέρομαι και στους Θρακες ) αρπάζονται τόσο εύκολα όταν κάποιος εκφέρει τη γνώμη του ακόμα και αν είναι 100% λάθος..και πόσο μάλλον μέσα από ένα forum έκφρασης απόψεων..και χαβαλε. ΤΕΛΟΣ ...πλέον δεν μπορω να κάνω το χαβαλε γιατι φαίνεται οτι πειράζεικάποιους.ούτε να εκφέρω απόψη.θα επανέλθω μόνο στο παιχνίδι με τον Προμηθέα που τα παιδία τουλάχιστον φαίνεται ότι το διασκεδάζουν ακόμα και όταν δεν τους πάνε καλά τα πράγματα.

icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
Duke78
QUOTE(Clyde the Clyde @ Jan 30 2009, 02:14 ) *
Εσύ γιατί χαίρεσαι τόσο ρε φίλε??
Δε θα έρθεις την άλλη αγωνιστική???Θα σου φύγουν τα χαμόγελα.


Γελάω γιατί το έπιασα στο στοίχημα....
JOS
καταρχήν να καλωσορίσω το φίλο από την παλατιανή και να ξεκαθαρίσω πως τα προγνωστικά μου βασίζονται στην εικόνα των ομάδων (φόρμα κτλ). Όταν χάνεις εντός από Αρίωνα 20 πόντους την προηγούμενη Πέμπτη δεν δίνεις την εντύπωση της πιο φορμαρισμένης ομάδας. Ήταν μεγάλη έκλπηξη για μένα αυτή σας η νίκη και συγχαρητήρια. Νομίζω είναι προφανές οτι δεν είχα κανένα σκοπό να μειώσω κάποιον ή να θίξω την εικόνα καμίας ομάδας.
Πάμε στα χτεσίνα τώρα,
Έγινε ένα δυνατό ντέρμπι χτες στο γηπεδό μας. Μπήκαμε λίγο νωθροι στο πρώτο ημιχρόνο, ο Θωμάς πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και ήταν πιο αποτελεσματικός τόσο από τη περιφέρεια όσο κι απτο ζωγραφιστό με αποτέλεσμα να χάνουμε μέχρι και 10 πόντους στο 22'. Κάπου εκει ξυπνήσαμε, παίξαμε άμυνα και με ένα σερί 17-2 κάναμε το 33-43, 50-45 (σκορ τρίτης περιόδου). Ο Θωμάς επέστρεψε γρήγορα και απτο 32 μέχρι το 38 το ματς ήταν φωτιά με διαδοχικές εναλλαγές στο σκορ και την ψυχολογία. Καταφέραμε με τρίποντο του Κλεομενίδη από την κορυφή να πάρουμε κεφάλι 5 πόντους 1:03" πριν τη λήξη, και κάπου έγινε η ανατροπή που μας κόστισε την οδυνηρή βαθμολογικά ήττα (2η σερί στον πόντο στα τελευταία δευτερόλεπτα). Ο Θωμάς με 6/6 βολές κατάφερε να αποδράσει με το ροζ φύλλο και να μας βάλει σε χοντρές περιπέτειες στο κυνήγι της ανόδου...Τώρα δεν θα σταθώ και πάλι στο τι έγινε στην τελευταία φάση με τον Βουρδουμπά και το καθαρό φάουλ. Όποιος ήταν εκεί είδε κατά πόσο είναι δικαιολογημένα τα παράπονα-στέκομαι μόνο στην συγκεκριμένη φάση. Η διαιτησία ήταν κακκή αλλά όχι προς τη μια ή την άλλη πλευρά συνολικά. Το σχόλιο για τον φίλο που αναφέρθηκε στα άλλωθι της διαιτησίας. Συγχαρητήρια στα παιδιά του Θωμά για άλλη μια φορά για την κρίσιμη νίκη.
Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο και σίγουρα θα σκάσουν βόμβες στο δεύτερο γύρο.

PS. 1:30 λεπτό πριν τη λήξη είχα μια ατυχή σύγκρουση (γόνατο με γόνατο) και φοβάμαι το μηνίσκο -σε λίγο θα πάω για διάγνωση. Ελπίζω να προλάβω το ματς με τους Θράκες...
LordOfTheCourts
QUOTE(JOS @ Jan 30 2009, 09:00 ) *
καταρχήν να καλωσορίσω το φίλο από την παλατιανή και να ξεκαθαρίσω πως τα προγνωστικά μου βασίζονται στην εικόνα των ομάδων (φόρμα κτλ). Όταν χάνεις εντός από Αρίωνα 20 πόντους την προηγούμενη Πέμπτη δεν δίνεις την εντύπωση της πιο φορμαρισμένης ομάδας. Ήταν μεγάλη έκλπηξη για μένα αυτή σας η νίκη και συγχαρητήρια. Νομίζω είναι προφανές οτι δεν είχα κανένα σκοπό να μειώσω κάποιον ή να θίξω την εικόνα καμίας ομάδας.
Πάμε στα χτεσίνα τώρα,
Έγινε ένα δυνατό ντέρμπι χτες στο γηπεδό μας. Μπήκαμε λίγο νωθροι στο πρώτο ημιχρόνο, ο Θωμάς πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και ήταν πιο αποτελεσματικός τόσο από τη περιφέρεια όσο κι απτο ζωγραφιστό με αποτέλεσμα να χάνουμε μέχρι και 10 πόντους στο 22'. Κάπου εκει ξυπνήσαμε, παίξαμε άμυνα και με ένα σερί 17-2 κάναμε το 33-43, 50-45 (σκορ τρίτης περιόδου). Ο Θωμάς επέστρεψε γρήγορα και απτο 32 μέχρι το 38 το ματς ήταν φωτιά με διαδοχικές εναλλαγές στο σκορ και την ψυχολογία. Καταφέραμε με τρίποντο του Κλεομενίδη από την κορυφή να πάρουμε κεφάλι 5 πόντους 1:03" πριν τη λήξη, και κάπου έγινε η ανατροπή που μας κόστισε την οδυνηρή βαθμολογικά ήττα (2η σερί στον πόντο στα τελευταία δευτερόλεπτα). Ο Θωμάς με 6/6 βολές κατάφερε να αποδράσει με το ροζ φύλλο και να μας βάλει σε χοντρές περιπέτειες στο κυνήγι της ανόδου...Τώρα δεν θα σταθώ και πάλι στο τι έγινε στην τελευταία φάση με τον Βουρδουμπά και το καθαρό φάουλ. Όποιος ήταν εκεί είδε κατά πόσο είναι δικαιολογημένα τα παράπονα-στέκομαι μόνο στην συγκεκριμένη φάση. Η διαιτησία ήταν κακκή αλλά όχι προς τη μια ή την άλλη πλευρά συνολικά. Το σχόλιο για τον φίλο που αναφέρθηκε στα άλλωθι της διαιτησίας. Συγχαρητήρια στα παιδιά του Θωμά για άλλη μια φορά για την κρίσιμη νίκη.
Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο και σίγουρα θα σκάσουν βόμβες στο δεύτερο γύρο.

PS. 1:30 λεπτό πριν τη λήξη είχα μια ατυχή σύγκρουση (γόνατο με γόνατο) και φοβάμαι το μηνίσκο -σε λίγο θα πάω για διάγνωση. Ελπίζω να προλάβω το ματς με τους Θράκες...


Περαστικά Jos.
Θα γίνουν μάχες μέχρι το τέλος του Πρωταθλήματος και αυτό θα κάνει λίγο περισσότερο συναρπαστική την μπασκετική αυτή χρονιά. Ελπίζω χωρίς τραυματισμούς...Α ρε Loufer... ελπίζω να μην είναι τίποτα σημαντικό αυτός ο νέος τραυματισμός σου.

Σχετικά με τον Taper, όποιος δεν έχει μιλήσει ποτέ μαζί του δεν θα καταλαβει ότι είναι χαβαλές και ότι λέει δεν το λέει από κακία ( αυτό όσον αφορά το φίλο μας από την παλατιανή) Την πλάκα μας κάνουμε και δεν ασχολούμαστε με άλλες ομάδες αλλά μπορούμε μεταξύ πλάκας και αστείου να πούμε και τη μπαρούφα μας...

Νίκη και για εμάς 53-65(αν θυμάμαι καλα) μέχρι το ημίχρονο είμασταν κοντά... τους λόγους τους γνωρίζουμε μόνο εμείς... Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν αισθανθήκαμε την απειλή της ομάδας του Ωρωπού... Καλή συνέχεια στα παιδιά του Ωρωπού.
no_name
QUOTE(JOS @ Jan 30 2009, 09:00 ) *
καταρχήν να καλωσορίσω το φίλο από την παλατιανή και να ξεκαθαρίσω πως τα προγνωστικά μου βασίζονται στην εικόνα των ομάδων (φόρμα κτλ). Όταν χάνεις εντός από Αρίωνα 20 πόντους την προηγούμενη Πέμπτη δεν δίνεις την εντύπωση της πιο φορμαρισμένης ομάδας. Ήταν μεγάλη έκλπηξη για μένα αυτή σας η νίκη και συγχαρητήρια. Νομίζω είναι προφανές οτι δεν είχα κανένα σκοπό να μειώσω κάποιον ή να θίξω την εικόνα καμίας ομάδας.

Φίλε Jos,όταν χάνω εντός από Αρίωνα 20 πόντους την προηγούμενη Πέμπτη,έχεις το κάθε δικαίωμα να προβλέψεις οτι θα χάσουμε.Δικαίωμά σου είναι.Ίσως και εγώ το ίδιο να έκανα.Το ευκολάκι τι τό'θελες;Ζητάνε και αυτό μέσα στα προγνωστικά σου;Δεν νομίζω.Εσένα πως θα σου φανεί να πω οτι στο επόμενο παιχνίδι θα χάσεις ευκολάκι;Θα σου αρέσει;Να καταλάβεις κάτι.Προσβάλλεις.Τους συναθλητές σου.Δεν είμαστε παιδάκια κάποιοι.Και έμπειρα παιδιά έχουμε,και καλοί παίκτες είναι κάποιοι,και προσωπικότητα έχουν,αλλά και δεν τους αρέσει αυτή η αντιμετώπιση.Υπάρχει παιδί στην ομάδα που έχει παίξει Α1.Εκεί που σχεδόν όλοι μας(όπως και εγώ),κόβουμε εισητηριάκι για να μπούμε μέσα και μόνο στα όνειρά μας το έχουμε δει.Οπότε...Καταλαβαίνεις.
Να σου ευχηθώ ξανά περαστικά και καλή ανάρωση να έχεις.Με όλη μου την καρδιά.Άνθρωποι ήμαστε.Όχι ζώα.Και δεν έχουμε πόλεμο.

Με ενοχλεί και κάτι άλλο.Το ότι κάποιοι που δεν συζητάν γι'αυτούς μέσα στα γήπεδα,προσπαθούν εδώ μέσα στο forum να γίνουν λίγο γνωστοί και να πάρουν τη δόξα.Το ξαναλέω.Κάποιοι.Και δεν είναι ανάγκη να θεωρώ κάποιον από αυτό το topic ή group τέλος πάντων όπως λέγεται,(εννοώ το Β ΕΣΚΑ 2ος όμιλος),αλλά γενικά και αόριστα το λέω.Και κρίμα,γιατί τα παιδιά που το έφτιαξαν και ασχολούνται καθημερινά κάανοντας τους διαιτητές εδώ μέσα(και μπράβο τους για την όρεξη),το έκαναν με μεράκι για το άθλημα και για να ανταλάσσονται απόψεις,αλλά και να έρχονται πιο κοντά τα παιδιά μεταξύ τους.Όχι για να κάνουν κάποιοι(για άλλη μια φορά το λέω,να μην παρεξηγηθω.Κάποιοι) αυτοπροβολή,κάνοντας τάχα μου τάχα μου τα παιδιά που αγαπούν το άθλημα,αλλά στην ουσία να σκέφτονται μόνο την πάρτη τους και όχι καν την ομάδα τους.

lord of the courds,αν και δεν ξέρω τον taper,δεν αντιλέγω πως είναι γαμώ τα παιδιά.Παρακολουθώ και ξέρω να διακρίνω τον χαβαλέ.Και πραγματικά,παρατήρησα οτι γίνεται τρελός χαβαλές εδώ μέσα.Και με κάποιες εξαιρέσεις,υπάρχει και ήθος.και είναι πολύ καλό αυτό.Απλά,παρατηρώ,οτι όταν δεν υπάρχει κάποιος εκπρόσωπος μιας ομάδας,και δεν υπάρχουν φιλίες,π.χ. όπως με κάποιον από εμάς εδώ μέσα,δεν υπάρχει ο κατάλληλος σεβασμός.Πίστεψέ με οτι πριν γράψω όλα αυτά,κοίταξα σε πολλές σελίδες.Και μην μου πείτε για τον Κλωνάτο.Άλλο τα πειράγματα.Και δυστηχώς ο Billy είναι παρελθόν.

Εμείς πάμε πολύ χάλια μέχρι τώρα,αλλά και καφέ πίνουμε μαζί,και τρελό χαβαλέ κάνουμε,και αυτοσαρκαζόμαστε με τον εαυτό μας,και κοροϊδεύουμε ο ένας τον άλλον με πειράγματα.Δεν ήρθαμε από το Φεγγάρι.Την διάλυση δεν καταλαβαίνω.

Τέλος πάντων.Δεν τα είχα δει τα πράγματα που γράφτηκαν.Ένα από τα παιδιά τα είδε,Το συζητήσαμε και πήρα απλά εγώ την πρωτοβουλία να γράψω.Δεν είχα και δεν έχω καμία διάθεση να τσακωθώ με κάποιον ή να τον προσβάλλω.Και δεν θέλω να δηλώσω την ταυτότητά μου,γιατί δεν θέλω να γίνω ο τύπος που θα συζητούν κάποιοι γι'αυτόν.Για να μην πει και κανείς οτι κάνω αυτό που κατέκρινα για κάποιους.Την αυτοπροβολή.Το ξαναλέω.Για κάποιους.Που δεν είναι ανάγκη να είναι σε αυτό το topic ή όπως αλλιώς λέγεται.Γενικά και αόριστα το λέω.Εξάλλου προτιμώ να με αναγνωρίζουν σαν παίχτη.Οπότε ας μείνω απρόσωπος.Ελπίζω να το σεβαστείτε.

Περαστικά και στο άλλο παιδί που χτύπησε.Αν κατάλαβα καλά του Γέρακα.Και του εύχομαι ολόψυχα να προλάβει το παιχνίδι μαζί μας,σε μια βδομάδα,γιατί είναι ωραίο να παίζουν οι ομάδες πλήρεις,αλλά και γι'αυτό που λέμε πάνω απ'όλα.Την υγεία.Γιατί δεν είναι μόνο το basket.Είναι και η καθημερινότητά μας.Η δουλειά μας.Ο αθλητισμός,όπως λέει και ένας πολύ γνωστός δημοσιογράφος,είναι το πιο ωραίο δευτερεύων πράγμα στη ζωή
dm_7
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 52-70
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 72-58
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 59-66
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 72-66
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 71-72
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 69-72


JOS
QUOTE (no_name @ Jan 30 2009, 11:32 ) *
Φίλε Jos,όταν χάνω εντός από Αρίωνα 20 πόντους την προηγούμενη Πέμπτη,έχεις το κάθε δικαίωμα να προβλέψεις οτι θα χάσουμε.Δικαίωμά σου είναι.Ίσως και εγώ το ίδιο να έκανα.Το ευκολάκι τι τό'θελες;Ζητάνε και αυτό μέσα στα προγνωστικά σου;Δεν νομίζω.Εσένα πως θα σου φανεί να πω οτι στο επόμενο παιχνίδι θα χάσεις ευκολάκι;Θα σου αρέσει;Να καταλάβεις κάτι.Προσβάλλεις.Τους συναθλητές σου.Δεν είμαστε παιδάκια κάποιοι.Και έμπειρα παιδιά έχουμε,και καλοί παίκτες είναι κάποιοι,και προσωπικότητα έχουν,αλλά και δεν τους αρέσει αυτή η αντιμετώπιση.Υπάρχει παιδί στην ομάδα που έχει παίξει Α1.Εκεί που σχεδόν όλοι μας(όπως και εγώ),κόβουμε εισητηριάκι για να μπούμε μέσα και μόνο στα όνειρά μας το έχουμε δει.Οπότε...Καταλαβαίνεις.
Να σου ευχηθώ ξανά περαστικά και καλή ανάρωση να έχεις.Με όλη μου την καρδιά.Άνθρωποι ήμαστε.Όχι ζώα.Και δεν έχουμε πόλεμο.

Με ενοχλεί και κάτι άλλο.Το ότι κάποιοι που δεν συζητάν γι'αυτούς μέσα στα γήπεδα,προσπαθούν εδώ μέσα στο forum να γίνουν λίγο γνωστοί και να πάρουν τη δόξα.Το ξαναλέω.Κάποιοι.Και δεν είναι ανάγκη να θεωρώ κάποιον από αυτό το topic ή group τέλος πάντων όπως λέγεται,(εννοώ το Β ΕΣΚΑ 2ος όμιλος),αλλά γενικά και αόριστα το λέω.Και κρίμα,γιατί τα παιδιά που το έφτιαξαν και ασχολούνται καθημερινά κάανοντας τους διαιτητές εδώ μέσα(και μπράβο τους για την όρεξη),το έκαναν με μεράκι για το άθλημα και για να ανταλάσσονται απόψεις,αλλά και να έρχονται πιο κοντά τα παιδιά μεταξύ τους.Όχι για να κάνουν κάποιοι(για άλλη μια φορά το λέω,να μην παρεξηγηθω.Κάποιοι) αυτοπροβολή,κάνοντας τάχα μου τάχα μου τα παιδιά που αγαπούν το άθλημα,αλλά στην ουσία να σκέφτονται μόνο την πάρτη τους και όχι καν την ομάδα τους.

Ευχαριστώ για τις ευχές σου αλλά διαφωνώ στο γεγονός ότι σας προσέβαλα με τη λέξη ευκολάκι ούτε και υποτίμησα κανέναν. ήταν καθαρά ένα λάθος προγνωστικό. Δεν είναι στο χαρακτήρα μου να προσβάλλω ανθρώπους και πόσο μάλλον όταν δεν τους ξέρω προσωπικά οπότε αν σε ενόχλησε το ευκολάκι δεν θα ξανασυμβεί. Θα είμαι πιο προσεκτικός στο μέλλον. Απλά σε ενημερώνω οτι κι εμείς είμαστε ένα σύνολο με παίκτες που είναι πολλά χρόνια στην ομάδα και είμαστε πάνω απόλα φίλοι και μετά συμπαίκτες, με την προσθήκη 2-3 παικτών (οι 2 έχουν παίξει Α1) και προσπαθούμε για το καλύτερο μέσα στα αθλητικά πλαίσια χωρίς να προκαλούμε και με σεβασμό στους συναθλητές(αυτά τα δείγματα γραφής έχουμε δώσει χρόνια τώρα). Τώρα απο κει και πέρα, σύμφωνω μαζί σου για τις τάσεις αυτοπροβολής ορισμένων αλλά αυτό είναι αναπόφευκτο σε τέτοιου είδους επικοινωνία. Το θέμα είναι να κάνουμε τα σχόλια και το χαβαλέ μας πάντα μέσα στα αθλητικά πλαίσια.
dm_7
Καλύβια Θ.-Παλατιανή 52-70 (21-35)
Διαιτητές: Σέλληνας-Ζερβούδης
Καλύβια Θ. (Φραγκογιάννης): Μακούλης 20, Κελέσης 6, Μπούτσης 8, Γρίβας 5 (1), Σέχος 4, Βόσικας 6, Μπαλοπίτος 3
Παλατιανή (Ρίζος): Βασιλείου 18 (2), Κελεσίδης Γ. 13 (1), Αναστασόπουλος 4, Κελεσίδης Π. 12 (4), Σοφικίτης 8, Σαρρής 15 (1)

Αρίωνας-Εν. Βύρωνα 72-58 (26-30)
Διαιτητές: Κουνελές-Κουνάνης
Αρίωνας (Σαλίχος): Φωτόπουλος 1, Πιτροπάκης 9 (1), Φωτίου, Καπλατζής 13 (1), Μακρής 13 (2), Αναστασιάδης 3 (1), Αρκουμάνης 6 (2), Παπανδριόπουλος, Χατζηκυριάκος, Σμάγκιν 16, Καραδήμας 4, Μπόγρης 7
Εν. Βύρωνα (Ζαμινός): Κίζηλης 3 (1), Γλύκατζης, Παπαεμμανουήλ, Κούζας 6, Ζαχαρόπουλος 5, Γάσπαρης 2, Τσιρόπουλος 11, Λυμπέρης, Χριστοφάκης 21 (2), Μητρογιώργος 4, Μακροκάνης, Καστρίσιος 6 (1)

ΚΑΟ Γέρακα-Κουκάκι 59-66 (39-35)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Γκαμίλη
ΚΑΟ Γέρακα (Σκαρλάτος): Τσίτουρας 2, Κουκουρέλης, Λουφόπουλος 6 (1), Μπρατσιώτης 12 (1), Καραγιάννης 7, Χατζησωκράτης 6, Σιαπλαούρας, Δεδούσης, Παπαγιαννάκης, Πανταζής 11 (1), Αλιμπέρτης, Σαπλαούρας 15
Κουκάκι (Τριαντάφυλλος): Πεζούλας 11 (1), Ανδρίτσος 5, Σιδερής 1, Γιατράς 2, Γονιαδάκης, Σιδερίδης 9 (2), Κότσης, Φραγγελάκης, Μπουζούλας 8 (2), Μπαζιωτάκης, Μοσχονάς 19, Μεχίλης 11

Άμιλλα-ΑΟΚ Χαλάνδρι 73-66 (33-32)
Διαιτητές: Καλαϊτζάκης-Βουράκης
Άμιλλα (Μεσσήνης): Νικολούσιος 14 (2), Καβούρης 22 (2), Τσατσάνης 13, Τύρος 13, Καμπίτης 3 (1), Καφαντάρης 4, Κωστελίδης 2, Καδιγιαννόπουλος 2
ΑΟΚ Χαλάνδρι (Μπιτζάνης): Ράλλης Ι., Διαμαντάκος, Ράλλης Τ. 6, Καραμπάς 9, Μπατάκης, Καλοβυρνάς 3 (1), Σύλλας 16, Παπαντωνίου 16 (4), Μπίνας 12, Αγγελάκόπουλος 2, Γιαννάκης 2

Προμηθέας-Άγιος Θωμάς 71-72 (26-33)
Διαιτητές: Μάνος-Αποστολίδης
Προμηθέας (Τσίκος): Κλεομενίδης 10 (2), Καραθανασόπουλος, Σιμόπουλος 8, Σπετσιέρης 4, Καραγκάνης 19 (2), Φλώρος, Βουρδουμπάς 16 (1), Χριστοδουλόπουλος 10 (2), Μέλλος 4
Άγιος Θωμάς (Κεραμιδάς-Ζαχαράκης): Ρέππας 12 (2), Νικολόης 2, Γεωργουδάκης 9 (1), Ιατρού 6, Σωτηρόπουλος, Κρασσάς 8 (1), Παρδαβέλας 23, Σωτηρόπουλος Α., Παπαζήσης 12

Μελάς Αγ. Ελευθέριος-Πρωτέας Θρ. 69-72 (34-40)
Διαιτητές: Αντωνόπουλος-Λύρας
Μελάς Αγ. Ελευθέριος (Σώχος): Καρβέλας 9, Βενιός 17 (1), Καλοκύρης 2, Μιχαλόπουλος 17 (3), Αμπλάς, Αναστασόπουλος 8 (1), Σπυράκος 9, Δενδρινός, Κολαϊτης, Αριφάκος. Πλατανίτης 7, Κιτσανέλης
Πρωτέας Θρ. (Κούτσης): Τάτα 2, Σπυρόπουλος 10 (1), Σιλαϊδής 7, Βαζούρας, Κάκαρης 6 (2), Λουλούδης 9 (3), Ζαχαρόπουλος 2, Γεωργούσης 17 (3), Καίσαρης 14 (2), Κωνσταντόπουλος 5 (1)

Ωρωπός-Γέρακα Κρόνος 53-65 (29-33)
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Τσάτσης
Ωρωπός (Τηνιακός): Γαρμπής 10, Βαϊνάς 23, Κεσσές 3, Μπάρδακας, Αναγνώστου, Στεφανούρης 5, Μαράσι, Καφτάνης 10, Γιάνναρης
Κρόνος (Σφήκας): Κατσαμπέκης 2, Μπάτσος 6, Αθηναίου 4, Γιαννακόπουλος 3, Πλαγιανάκος 8, Συνοδινός 10, Κολοβός 6, Βουλουμάνος 14, Πάσχος, Τσεβάς 2, Παρχαρίδης 8, Παραμυθιώτης 2

Το παιχνίδι Κορωπί-Θρακομακεδόνες αναβλήθηκε και θα διεξαχθεί την Τρίτη 03/02.

Η βαθμολογία (σε 15 αγώνες): Κορωπί 28, Άγιος Θωμάς 27, ΚΑΟ Γέρακα 26, Θρακομακεδόνες 26, Άμιλλα 25, Προμηθέας 25, Γέρακα Κρόνος 24, Κουκάκι 23, Αρίωνας 23, Καλύβια Θ. 22, Παλατιανή 20, Πρωτέας Θρίαμβος 19, Εν. Βύρωνα 18, Μελάς Αγ. Ελευθέριος 18, Ωρωπός 17, ΑΟΚ Χαλάνδρι 16.

Η επόμενη αγωνιστική (16η 05/02): Αρίωνας-Καλύβια Θ., ΚΑΟ Γέρακα-Παλατιανή, Άμιλλα-Κουκάκι, Κορωπί-ΑΟΚ Χαλάνδρι, Προμηθέας-Θρακομακεδόνες, Ωρωπός-Άγιος Θωμάς, Μελάς Αγ. Ελευθέριος-Γέρακα Κρόνος, Εν. Βύρωνα-Πρωτέας Θρ.
Clyde the Clyde
QUOTE(Duke78 @ Jan 30 2009, 08:04 ) *
Γελάω γιατί το έπιασα στο στοίχημα....

Φίλε μου sorry για την αντίδρασή μου αλλά ήμουν τρελάμένος μετά την ήττα στον πόντο...δεν ήμουν σε θέση ούτε να μιλήσω ούτε να ακούσω τίποτα...Προφανώς και η ομάδα σου δε μου φταίει σε κάτι...
Ελπίζω να γίνει ένα καλό ματς την Πέμπτη και να κερδίσει ο καλύτερος!!!

QUOTE(JOS @ Jan 30 2009, 09:00 ) *
καΈγινε ένα δυνατό ντέρμπι χτες στο γηπεδό μας. Μπήκαμε λίγο νωθροι στο πρώτο ημιχρόνο, ο Θωμάς πατούσε καλύτερα στο γήπεδο και ήταν πιο αποτελεσματικός τόσο από τη περιφέρεια όσο κι απτο ζωγραφιστό με αποτέλεσμα να χάνουμε μέχρι και 10 πόντους στο 22'. Κάπου εκει ξυπνήσαμε, παίξαμε άμυνα και με ένα σερί 17-2 κάναμε το 33-43, 50-45 (σκορ τρίτης περιόδου). Ο Θωμάς επέστρεψε γρήγορα και απτο 32 μέχρι το 38 το ματς ήταν φωτιά με διαδοχικές εναλλαγές στο σκορ και την ψυχολογία. Καταφέραμε με τρίποντο του Κλεομενίδη από την κορυφή να πάρουμε κεφάλι 5 πόντους 1:03" πριν τη λήξη, και κάπου έγινε η ανατροπή που μας κόστισε την οδυνηρή βαθμολογικά ήττα (2η σερί στον πόντο στα τελευταία δευτερόλεπτα). Ο Θωμάς με 6/6 βολές κατάφερε να αποδράσει με το ροζ φύλλο και να μας βάλει σε χοντρές περιπέτειες στο κυνήγι της ανόδου...Τώρα δεν θα σταθώ και πάλι στο τι έγινε στην τελευταία φάση με τον Βουρδουμπά και το καθαρό φάουλ.

Το ματς έπρεπε να το είχαμε καθαρίσει πριν την τελευταία φάση και να μην έχουμε ανάγκη το (σωστό) σφύριγμα για φάουλ και τη νίκη που θα μας έδινε(αφού ο Βουρδουμπάς είναι από τους πιο εύστοχους στις βολές στην κατηγορία).
Δε χάθηκε τίποτα,θα συνεχίσουμε με περισσότερο πάθος και θέληση για το στόχο που έχουμε θέσει από την αρχή.
Συγχαρητήρια στα παιδιά του Θωμά για τη νίκη και για το fair play τους...Δεν προκάλεσαν στιγμή παρ'ότι ήτσν σπουδαία νίκη.Τα περί του ματς τα είπε ο JOS...Περαστικά φίλε μου κ ελπίζω να μην είναι τόσο σοβαρό..
Περαστικά και σε σένα Loufer!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.