Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2008-09 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
LordOfTheCourts
QUOTE(taper @ May 4 2009, 14:38 ) *
δεν πειράζει παικτούρα αν και με σενα αντίπαλο η νίκη θα ήταν πιο γλυκια

και εμένα μάλλον το τελευταίο ήταν για φέτος ( παίζοντας και χάλια ) γιατί ράγισε το δάκτυλό μου σε ένα μπλοζόν. Έχασε και η ΑΕΚ, έσπασα το νύχι στο πόδι μου και .... ( **** τετραημερο
δυστυχώς ούτε και εγώ μπορώ να πάρω το αίμα μου πίσω στο κύπελο με Προμηθέα σήμερα 6.30 στο Γέρακα

Περαστηκά σου φίλε...
Με εμένα αντίπαλο... χμ.... γλυκιά νίκη.... χμ..... μπααααααααααα!!! icon_drunk.gif
loufer
Εστω και καθυστερημένα, οι υποχρεώσεις ως νονού βλέπετε... ας παραθέσω την ανάλυση του τοπικού ντέρμπυ...

ΚΡΟΝΟΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ: 48-53 (28-28)
Για άλλη μια φορά το γήπεδο έζησε μεγάλες στιγμές, η τοπική αντιπαλότητα βλέπετε κάνει τους Γερακιώτες να προσέρχονται στο γήπεδο 2 φορές το χρόνο στα μεταξύ μας παιχνίδια...(α ρε Ελληνάρες...)
Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τον Κρόνο με καταιγισμό τριπόντων από Πλαγιαννάκο και Συνοδινό... 19-12 το πρώτο δεκάλεπτο υπέρ τους... Στο Β σφίξαμε την άμυνα και καταφέραμε να πάμε Χ στο ημίχρονο (28-28), το τρίτο δεκάλεπτο κινήθηκε στο ίδιο μοτίβο με τις άμυνες σφιχτές πλέον, μπαίνουμε στο 4ο δεκάλεπτο όπου ο Κρόνος κάνει ένα ξέσπασμα με τρίποντα πάλι και εκτοξεύει την διαφορά στο 48-41, 4 λεπτά πριν τη λήξη... Από εκεί και πέρα λίγο η άμυνά μας, λίγο τα λάθη των αντιπάλων, γύρισαν το ματσάκι τούμπα υπέρ μας.
Καταπληκτική η διαιτησία των Αντεριώτη - Θεοδωρόπουλου, μακάρι να είχαν και άλλοι συνάδελφοί τους την ποιότητα και την προσωπικότητά τους.

Υ.Γ.: Μεγάλη η απώλεια του Βουλουμάνου για τον Κρόνο...Τους στοίχισε σίγουρα.
LordOfTheCourts
QUOTE(nikefalin @ May 4 2009, 12:46 ) *
την Πεμπτη θα παίξεις ?

Πονάω ακόμα. αλλά μέρα με την ημέρα ο πόνος μειώνεται... θα χτυπήσω και κανενα mesulid μαζί με extra panadol και θα πάω για προπόνηση... τώρα αν θέλει ο προπονητής με δοκιμάζει και κανένα 3λεπτο να δούμε πως θα πάει...

Ο πεντάκης Λούφερ tongue.gif καλά τα είπε για την διαιτησία.... υπήρχε πάθος και από τις δύο μεριές, ένα σταμάτημα του χρόνου όμως για κανένα 5λεπτο λόγο τσακωμού στην εξέδρα (δεύτερη φορά συμβαίνει από τον ίδιο άνθρωπο) ίσως να μας στοίχισε την διαφορά που είχαμε 4λεπτά πριν το τέλος...
Συγχαρητήρια στον ΚΑΟ ελπίζω να σας έχω στο μέλλον ξανά αντιπάλους για να πάρουμε την ρεβάνς
loufer
QUOTE(LordOfTheCourts @ May 5 2009, 13:51 ) *
Συγχαρητήρια στον ΚΑΟ ελπίζω να σας έχω στο μέλλον ξανά αντιπάλους για να πάρουμε την ρεβάνς


Δυστυχώς δεν πρόκειται να μας έχεις ξανά αντιπάλους φίλε...Σκορπάμε στα 4 σημεία του ορίζοντα, εκτός και αν εσύ αλλάξεις κατηγορία του χρόνου... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
nikefalin
QUOTE(LordOfTheCourts @ May 5 2009, 12:51 ) *
Πονάω ακόμα. αλλά μέρα με την ημέρα ο πόνος μειώνεται... θα χτυπήσω και κανενα mesulid μαζί με extra panadol και θα πάω για προπόνηση... τώρα αν θέλει ο προπονητής με δοκιμάζει και κανένα 3λεπτο να δούμε πως θα πάει...

Θα σου κάνουμε doping control ρε !!!!!

LordOfTheCourts
QUOTE(loufer @ May 5 2009, 13:09 ) *
Δυστυχώς δεν πρόκειται να μας έχεις ξανά αντιπάλους φίλε...Σκορπάμε στα 4 σημεία του ορίζοντα, εκτός και αν εσύ αλλάξεις κατηγορία του χρόνου... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Τι εννοείς? Που θα παίζεις του χρόνου?
Εγώ σας θέλω όλους μαζί.... tongue.gif

QUOTE(nikefalin @ May 5 2009, 13:44 ) *
Θα σου κάνουμε doping control ρε !!!!!

Καλά που μου το είπες να έχω και ένα σακουλάκι κατουρο έτοιμο από σήμερα... smiley.gif
lebronjames
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΒΥΡΩΝΑΣ=1
ΚΑΟ-ΘΩΜΑΣ=1
ΚΑΛΥΒΙΑ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ=2
ΩΡΩΠΟΣ-ΜΕΛΑΣ=2
ΚΟΡΩΠΙ-ΠΡΩΤΕΑΣ=1

Και το πρωταθλημα παιρνει φωτια και στην κορυφη και στην ουρα...
taper
το αμπαλο το κοντοπούτανο μαζί με την άλλη αμπαλη κομπανία του νίκησε για δεύτερη φορά αυτούς που του χρόνου θα παίζουν Α εσκα ( ????? )

τώρα για το για ποιους παιζουμε, όπως κάθε ομάδα για την πάρτυ της

και ας δούμε τώρα ποιος αντέχει.... ( εμείς δεν αντέξαμε να δούμε και τους υπερπαίκτες , βασικά με έναν τα εχουμε αλλά δεν αξίζει να αναφερθει )

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ -ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 1
loufer
KAO ΓΕΡΑΚΑΣ - ΑΓ. ΘΩΜΑΣ: 63 - 58 (15-13, 13-05, 09-18, 26-22)

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας σήμερα, τα παιδιά από το Γουδί μπήκαν πολύ αγχωμένα, έχασαν στο πρώτο ημίχρονο πολλά σουτ, ίσως το γεγονός ότι ψάχνουν μια-δυο νίκες για να ανέβουν τυπικά να έπαιξε καταλυτικό ρόλο στο άγχος τους...
Πιστεύω όμως ότι στο τέλος θα τα καταφέρουν, γιατί με βάση τη συνολική εικόνα τους στο πρωτάθλημα το αξίζουν...
Όσο για τον αντίπαλο, τον οποίο ανέφερε ο taper, ντρέπομαι απλά που έκανε μαζί μας προπονήσεις το καλοκαίρι... Δε τον χάλασε καθόλου όμως που έχασε για δεύτερη φορά...
Ανέφερε ότι μόνο στο forum ξέρω να γράφω... κοίταξε λίγο το κίτρινο φύλλο να δεις καλά ποιος είναι ο άμπαλος...
tsili82
Βλεπω ανεβηκαν οι τονοι...Μια που τελειωνει το πρωταθλημα ειπατε να ανεβασετε θερμοκρασια...!!
Σχετικα ευκολη νικη για το Κορωπι σημερα με αντιπαλο τον Πρωτεα- Θριαμβο!!Περιπου 10 ποντους...Αν και το παιχνιδι δεν ειναι αξιο κριτικης,πολυ καλοι οι Κοκκινος, Βελυζιωτης. 77.gif
Πλεον ειμαστε και μαθηματικα πρωταθλητες!!Μενουν ακομα 3 αγωνες και θα προσπαθησουμε να κανουμε το απολυτο, αν και εχουμε ενα δυσκολο(Κρονο Γερακα) και 2 πολυ δυσκολα ματσακια(Αγ. Θωμας, Θρακομακεδονες)!!Επομενο Σαββατο Κορωπι-Αγ. Παρασκευη για το Κυπελο, για οποιον ενδιαφερεται!!Για την ωρα θα ενημερωσω οταν μαθω, αλλα νομιζω θα ειναι γυρω στις 8.(Η 1η ηττα μας φετος πλησιαζει)
dm_7
QUOTE(taper @ May 7 2009, 23:49 ) *
το αμπαλο το κοντοπούτανο μαζί με την άλλη αμπαλη κομπανία του νίκησε για δεύτερη φορά αυτούς που του χρόνου θα παίζουν Α εσκα ( ????? )

τώρα για το για ποιους παιζουμε, όπως κάθε ομάδα για την πάρτυ της

και ας δούμε τώρα ποιος αντέχει.... ( εμείς δεν αντέξαμε να δούμε και τους υπερπαίκτες , βασικά με έναν τα εχουμε αλλά δεν αξίζει να αναφερθει )

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ -ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 1


Κόφτο είπαμε... smiley.gif
LordOfTheCourts
QUOTE(tsili82 @ May 8 2009, 00:07 ) *
Βλεπω ανεβηκαν οι τονοι...Μια που τελειωνει το πρωταθλημα ειπατε να ανεβασετε θερμοκρασια...!!
Σχετικα ευκολη νικη για το Κορωπι σημερα με αντιπαλο τον Πρωτεα- Θριαμβο!!Περιπου 10 ποντους...Αν και το παιχνιδι δεν ειναι αξιο κριτικης,πολυ καλοι οι Κοκκινος, Βελυζιωτης. 77.gif
Πλεον ειμαστε και μαθηματικα πρωταθλητες!!Μενουν ακομα 3 αγωνες και θα προσπαθησουμε να κανουμε το απολυτο, αν και εχουμε ενα δυσκολο(Κρονο Γερακα) και 2 πολυ δυσκολα ματσακια(Αγ. Θωμας, Θρακομακεδονες)!!Επομενο Σαββατο Κορωπι-Αγ. Παρασκευη για το Κυπελο, για οποιον ενδιαφερεται!!Για την ωρα θα ενημερωσω οταν μαθω, αλλα νομιζω θα ειναι γυρω στις 8.(Η 1η ηττα μας φετος πλησιαζει)

Θα εννοείς φαντάζομαι το Κρόνο Γέρακα και όχι την Αγία παρασκευή... icon_drunk.gif smiley.gif
nikefalin
χτεσινά αποτελέσματα,

Αμιλλα - Κρόνος 64 - 58, φεστιβάλ τριπόντων από την αμιλλα (περίπου 15 )
Αριωνας - Κουκάκι 64 - 66 ( αν ακουσα καλά στο τηλ.)

j-kidd13
Για Θρακομακεδονες καμια πληροφορια???
Και αλλο διπλο απο την ομαδα...Παλευει για την ανοδο!
tsili82
QUOTE(LordOfTheCourts @ May 8 2009, 10:44 ) *
Θα εννοείς φαντάζομαι το Κρόνο Γέρακα και όχι την Αγία παρασκευή... icon_drunk.gif smiley.gif

Μπορει!!Αν και ελπιζω πως οχι!!
kastanietas
QUOTE(j-kidd13 @ May 8 2009, 10:49 ) *
Για Θρακομακεδονες καμια πληροφορια???
Και αλλο διπλο απο την ομαδα...Παλευει για την ανοδο!

ΚΑΛΥΒΙΑ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 57-73 (31-37)
Μεγάλη νίκη με πειστική εμφάνιση για την ομάδα μας που θα παλέψει μέχρι τέλους και ό,τι προκύψει...


QUOTE(taper @ May 7 2009, 23:49 ) *
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ -ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ 1

Και τώρα σε περιμένω μαζί με τον loufer στα ορεινά για ό,τι προκύψει!!! Άντε να σε δω και από κοντά γιατί έχεις να πληρώσεις και κάτι πνευματικά δικαιώματα αν θυμάμαι καλά!!!! χχαχαχαχαα!!!
Και βάλατε και φωτιά στα μπατζάκια όλων!!! Γράφτε όμως και καμιά αναλυτική κριτική του ματς με τοΘωμά!
emekas
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 57-73
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 73-51
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 66-68
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 63-58
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 64-58
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 89-73
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 72-50
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 49-72
taper
QUOTE(kastanietas @ May 8 2009, 12:20 ) *
ΚΑΛΥΒΙΑ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 57-73 (31-37)
Μεγάλη νίκη με πειστική εμφάνιση για την ομάδα μας που θα παλέψει μέχρι τέλους και ό,τι προκύψει...



Και τώρα σε περιμένω μαζί με τον loufer στα ορεινά για ό,τι προκύψει!!! Άντε να σε δω και από κοντά γιατί έχεις να πληρώσεις και κάτι πνευματικά δικαιώματα αν θυμάμαι καλά!!!! χχαχαχαχαα!!!
Και βάλατε και φωτιά στα μπατζάκια όλων!!! Γράφτε όμως και καμιά αναλυτική κριτική του ματς με τοΘωμά!


εγώ από κερκίδα κατα 99% αλλά ο κοντός είναι έτοιμος για ζημια smiley.gif

όσον αφορά το παιχνίδι με τον Θωμα , ξεξινήσαμε καλά 15-13 στο πρώτο δεκάλεπτο, στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Θωμάς με απίστευτη αστοχία κατάφερε να βάλει 5 πόντους. Δεν έπαιζε και άμυνα ( έχω βγάλει και μια σχετική φωτογραφία 2 λεπτά πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο με τον Θωμά να έχει κάνει μόλις 1 φάουλ - δεν σφύριζαν κιόλας κατά δική μου εκτίμηση ) .Στο δεύτερο δεκάλεπτο μπήκαν πιο σοβαροί ισοφάρισαν ,αλλά δεν πέρασαν ποτέ μπροστά και 2 λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι φύγαμε μπροστά με 11 πόντους αλλά συνεχόμενα τρίποντα τους ξαναέβαλαν στο παιχνίδι αλλά θα ήταν πολύ τραβηγμένο να το χάναμε έτσι.
Το παιχνίδι κρίθηκε όπως και το πρώτο ματς στο ότι καταφέραμε να βάλουμε περισσότερα τρίποντα ( κάποια και τραβηγμένα ) από οτι συνήθως και στο ότι καμιά ομάδα αυτή την περίοδο δεν είναι συγκεντρωμενη .Ερασιτέχνες είμαστε και ο ήλιος και η προσμονή του καλοκαιριού μας αποσυντονίζει.

Απλώς με αυτή τη νίκη περιπλέκονται λίγο τα πράγματα , αν και τον πρώτο λόγο τον έχει ο Αγιος Θωμας. Έχουν βέβαια και ο Θωμας και οι Θρακομακεδόνες μια σχεδόν σίγουρη ήττα ( Κορωπί ) όπότε καλό κουράγιο


Ας μας ενημερώσει κάποιος τι γίνεται σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας.......
kastanietas
QUOTE(taper @ May 8 2009, 13:13 ) *
εγώ από κερκίδα κατα 99% αλλά ο κοντός είναι έτοιμος για ζημια smiley.gif

όσον αφορά το παιχνίδι με τον Θωμα , ξεξινήσαμε καλά 15-13 στο πρώτο δεκάλεπτο, στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Θωμάς με απίστευτη αστοχία κατάφερε να βάλει 5 πόντους. Δεν έπαιζε και άμυνα ( έχω βγάλει και μια σχετική φωτογραφία 2 λεπτά πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο με τον Θωμά να έχει κάνει μόλις 1 φάουλ - δεν σφύριζαν κιόλας κατά δική μου εκτίμηση ) .Στο δεύτερο δεκάλεπτο μπήκαν πιο σοβαροί ισοφάρισαν ,αλλά δεν πέρασαν ποτέ μπροστά και 2 λεπτά πριν τελειώσει το παιχνίδι φύγαμε μπροστά με 11 πόντους αλλά συνεχόμενα τρίποντα τους ξαναέβαλαν στο παιχνίδι αλλά θα ήταν πολύ τραβηγμένο να το χάναμε έτσι.
Το παιχνίδι κρίθηκε όπως και το πρώτο ματς στο ότι καταφέραμε να βάλουμε περισσότερα τρίποντα ( κάποια και τραβηγμένα ) από οτι συνήθως και στο ότι καμιά ομάδα αυτή την περίοδο δεν είναι συγκεντρωμενη .Ερασιτέχνες είμαστε και ο ήλιος και η προσμονή του καλοκαιριού μας αποσυντονίζει.

Απλώς με αυτή τη νίκη περιπλέκονται λίγο τα πράγματα , αν και τον πρώτο λόγο τον έχει ο Αγιος Θωμας. Έχουν βέβαια και ο Θωμας και οι Θρακομακεδόνες μια σχεδόν σίγουρη ήττα ( Κορωπί ) όπότε καλό κουράγιο


Ας μας ενημερώσει κάποιος τι γίνεται σε περίπτωση τριπλής ισοβαθμίας.......

Αν δεν κάνει γκέλα ο Προμηθέας στα επόμενα δύο και χάσει ο Θωμας στο Κορωπί τότε αν υποθέσουμε ότι κι εμείς δεν έχουμε κάνει καμία μαλ...ία την τελευταία αγωνιστική θα ισοβαθμούμε με το θωμά και ένα βαθμό πίσω ο Προμηθέας. Παίζει λοιπό Θρακομακεδόνες - Κορωπί και Αγ. Θωμάς - Προμηθέας, άρα δεν αποκλείεται τριπλά ισοβαθμία όπου όμως είναι λίγο μπέρδεμα γιατι δεν εχω υπολογίσει όλα τα μεταξύ και των τριών αποτελέσματα (και δεν θα το κάνω για γούρι!) Πάντως και τα δύο ματς τελευταία αγωνιστική θα είναι σκέτη κόλαση!!!
Θα σε περιμένω την Πέμπτη!
taper
και να τονίσω και κάτι.

Ευτυχώς που ο παίκτης του χρόνου Α ΕΣΚΑ ??? τόνωσε τον εγωισμό των άμπαλων συμπαικτών μου .Οι υπόλοιποι όμως ΚΥΡΙΟΙ για να μην παρεξηγηθούμε

Καλό σκ
loufer
QUOTE(dm_7 @ May 8 2009, 10:26 ) *
Κόφτο είπαμε... smiley.gif


Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την παρουσία της DM στο γήπεδο, η οποία έδωσε ώθηση στην ομάδα μας με τις φωνές της, ευτυχώς που ήταν και η ξαδέλφη της στο γήπεδο και την συγκρατούσε λιγάκι...
Πάλι καλά που δεν πήγες να δεις την ομάδα σου γιατί έφυγαν με 40αρα από τα Πετράλωνα...

Υ.Γ.: Ούζο στο κεφάλι δεν έφαγα
dm_7
QUOTE(loufer @ May 8 2009, 14:32 ) *
Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την παρουσία της DM στο γήπεδο, η οποία έδωσε ώθηση στην ομάδα μας με τις φωνές της, ευτυχώς που ήταν και η ξαδέλφη της στο γήπεδο και την συγκρατούσε λιγάκι...
Πάλι καλά που δεν πήγες να δεις την ομάδα σου γιατί έφυγαν με 40αρα από τα Πετράλωνα...

Υ.Γ.: Ούζο στο κεφάλι δεν έφαγα

Έχεις δίκιο πάλι καλά που με συγκρατούσε η μικρή! smiley.gif
Περίμενα πιο ωραίο αγώνα από ΚΑΟ και Θωμά, αλλά μάλλον κάτι δεν πήγαινε καλά εχθές…! Μπράβο σας πάντως! Loufer, ήταν καταλυτική η βοήθεια σου για τη χθεσινή νίκη! Taper κ για σένα ισχύει το ίδιο!!! rolleyes.gif rolleyes.gif
Όσο για την ομάδα μου….μεγάλη η διαφορά…αλλά τίποτα δεν μου κάνει πια εντύπωση!! (ίσως να φταίει το ότι έλειπα wink.gif )

Y.Γ. Δεν πρόλαβα να το παραλάβω το ούζο εχθές, την επόμενη φορά όμως θα σου έρθει (αν δεν το ‘χουμε πιει στην υγειά σου) icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
stefan
QUOTE(dm_7 @ May 8 2009, 15:59 ) *
Έχεις δίκιο πάλι καλά που με συγκρατούσε η μικρή! smiley.gif
Περίμενα πιο ωραίο αγώνα από ΚΑΟ και Θωμά, αλλά μάλλον κάτι δεν πήγαινε καλά εχθές…! Μπράβο σας πάντως! Loufer, ήταν καταλυτική η βοήθεια σου για τη χθεσινή νίκη! Taper κ για σένα ισχύει το ίδιο!!! rolleyes.gif rolleyes.gif
Όσο για την ομάδα μου….μεγάλη η διαφορά…αλλά τίποτα δεν μου κάνει πια εντύπωση!! (ίσως να φταίει το ότι έλειπα wink.gif )

Y.Γ. Δεν πρόλαβα να το παραλάβω το ούζο εχθές, την επόμενη φορά όμως θα σου έρθει (αν δεν το ‘χουμε πιει στην υγειά σου) icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Καλα ρε dm..
6 ποντους το κολληταρι σου??
Ακομα να συνελθει και αυτος απο το Βερολινο??? tongue.gif tongue.gif
stefan

Αρίωνας - Κουκάκι 66-68 (36-25)
Διαιτητές: Χρηστίδης - Στρέμπας.
Αρίωνας (Σαλίχος): Φωτόπουλος 3, Πιτροπάκης 4 (1), Μακρής 13 (1), Αναστασιάδης 7 (1), Αρκουμάνης 8 (2), Σμάγκιν 23, Μπόγρης 8.
Κουκάκι (Τριαντάφυλλος): Μαμμής 2, Ανδρίτσος 2, Σιδερής 12 (4), Γιατράς 3, Αλωνιστιώτης 6, Σιδερίδης 3 (1), Γωνιανάκης, Πεζούλας 20 (4), Μπουζούλας, Φραγγελάκης, Μοσχονάς 21, Μεχίλης 1.

Καλύβια Θ. - Θρακομακεδόνες 57-73 (31-37)
Διαιτητές: Τσώνος Β.-Σέλληνας.
Καλύβια Θ. (Φραγκογιάννης): Μπούτσης 8, Κελέσης 11 (1), Γρίβας 11 (3), Μακούλης 17 (1), Μπαλοπίτος 3, Βόσικας 3, Ρωμαίος 4, Μάρας, Μπεκρής.
Θρακομακεδόνες (Δαμιανίδης): Ρεντίφης 6 (1), Σουλεϊδής Κ. 3, Αγγελόπουλος 9 (1), Χόντος 16 (2), Σουλεϊδής Μ. 15 (2), Σαραντόπουλος 4, Μαθιόπουλος 11 (3), Μαραγκουδάκης 4, Σιώρας 3, Γωργόσογλου 2.

Παλατιανή - ΑΟΚ Χαλάνδρι 73-51 (38-19)
Διαιτητές: Αναστασίου - Χριστίδης Η.
Παλατιανή (Ρίζος): Σαρρής 2, Χαραλαμπόπουλος, Βασιλείου 14 (2), Ζαχαρόπουλος Κ. 2, Σοφικίτης 12, Κελεσίδης Π. 5 (1), Κελεσίδης Γ. 27, Τσιμπόνης, Κουφός 9, Αναστασόπουλος 2.
ΑΟΚ Χαλάνδρι (Μπιτζάνης): Διαμαντάκος 7 (1), Ράλλης Τ. 2, Καραμπάς 5, Λιακόπουλος, Παπαντωνίου, Μπίνας 7, Τριχιάς 15 (1), Αγγελακόπουλος 9 (1), Γιαννάκης 6 (1).

ΚΑΟ Γέρακα - Άγιος Θωμάς 63-58 (28-18)
Διαιτητές: Βαρδάλος - Νανούρης.
ΚΑΟ Γέρακα (Γιαννακόπουλος): Τσίτουρας 3, Αβαρκιώτης, Λουφόπουλος 19 (1), Μπρατσιώτης 5 (1), Καραγιάννης 5, Σαπλαούρας Β. 10 (1), Τσομόκος 8 (1), Αλιμππέρτης, Τσομόκος Π., Πανταζής 6 (1), Παπαγιαννάκης Β. 1. Σαπλαούρας Α. 6 (2).
Άγιος Θωμάς (Ζαχαράκης-Κεραμιδάς): Ρέππας 3 (1), Νικολόης 3, Ντούσιας, Γεωργουδάκης 7, Ιατρού, Σωτηρόπουλος 3 (1), Κρασσάς 21 (5), Παρδαβέλας 12 (1), Χαλαβατζής, Μανωλάς, Σωτηρόπουλος, Παπαζήσης 9.

Κορωπί - Πρωτέας Θρ. 89-73 (44-35)
Διαιτητές: Παυλόπουλος - Ορφανός.
Κορωπί (Χριστόπουλος): Παπαδόπουλος 6 (2), Βελιζιώτης 28 (4), Κόκκινος 33 (1), Γκίκας 5, Τσιλιβάκος 3, Αναγνώστου 2, Λούκος 12, Γιώτης, Κυριακού, Κουτσούκος, Βλάχος, Καραβασίλης.
Πρωτέας Θρ. (Κούτσης): Τάτα 10, Σπυρόπουλος 5 (1), Σιλαϊδής 7, Λουλούδης 12 (1), Ζαχαρόπουλος 17, Γεωργούσης 14 (2), Καίσαρης 4, Κούρταλης 4, Κάκαρης.

Προμηθέας - Εν. Βύρωνα 72-50 (34-24)
Διαιτητές: Ραχιώτης - Σιπετζής.
Προμηθέας (Αναστασόπουλος): Καραθανασόπουλος Αλ. 6, Χριστοδουλόπουλος 5 (1), Παπαδάτος 2, Σπετσιέρης 18 (2), Φαρμάκης, Σιμόπουλος 10, Βουρδουμπάς 24 (1), Σκροπολίθας 7, Πετρούτσος.
Εν. Βύρωνα (Ζαμινός): Γάσπαρης 3 (1), Γλύκατζης 9, Ζαχαρόπουλος 7 (1), Τσιρόπουλος 5, Χριστοφάκης 20 (3), Μητρογιώργος 2, Μακροκάνης 4.

Ωρωπός - Μελάς Αγ. Ελευθέριος 49-72 (22-31)
Διαιτητές: Γραμματόγλου - Μαγγουνής.
Ωρωπός (Τηνιακός): Γαρμπής 6, Διαγγελάκης 11 (1), Τσιλιγιάννης 4, Βαϊνάς 13 (3), Κεσές, Χατζημιχαήλ, Στεφανούρης 7 (1), Μαράσι 1, Καφτάνης 4, Γιανναράς 3.
Μελάς Αγ. Ελευθέριος (Σώχος): Καρβέλας 8, Κιτσανέλης 2, Αριφάκος, Μιχαλόπουλος 13, Αμπλάς, Αναστασόπουλος 11, Σπυράκος 5, Πέτρου 6, Πετρέλης 3 (1), Ανδρικόπουλος 10, Πλατανίτης 8, Δενδρινός 6.

Άμιλλα - Γέρακα Κρόνος 64-58 (30-30)
Διαιτητές: Καραβίτης - Κονταράτος.
Άμιλλα (Μεσήνης): Ιγγλέζος, Χήτας, Νικολούσιος 15 (4), Καβούρης 27 (3), Καμπίτης 12 (4), Καφαντάρης 2, Κωστελίδης, Καδιγιαννόπουλος, Θαλασσινός 8 (2).
Γέρακα Κρόνος (Σφήκας): Κατσαμπέκης 8, Μίντζιας 7 (1), Αθηναίου 3 (1), Γιαννακόπουλος 9 (1), Πλαγιαννάκος 17 (3), Συνοδινός 5 (1), Κολοβός 4, Μπάτσος 5, Παρχαρίδης.

Η βαθμολογία (σε 27 αγώνες): Κορωπί 54, Άγιος Θωμάς 49, Θρακομακεδόνες 48, Προμηθέας 47, ΚΑΟ Γέρακα 45, Κουκάκι 41, Αρίωνας 41, Άμιλλα 41, Κρόνος Γέρακα 40, Παλατιανή 38, Καλύβια Θ. 37, Μελάς Αγ. Ελευθέριος 37, Πρωτέας Θρίαμβος 36, Εν. Βύρωνα 33, ΑΟΚ Χαλάνδρι 32, Ωρωπός 29.

Η επόμενη αγωνιστική (14/05): ΑΟΚ Χαλάνδρι-Καλύβια Θ., Κουκάκι-Παλατιανή, Μελάς Αγ. Ελευθέριος-Αρίωνας, Θρακομακεδόνες-ΚΑΟ Γέρακα, Άγιος Θωμάς-Άμιλλα, Γέρακα Κρόνος-Κορωπί, Πρωτέας Θρ.-Προμηθέας, Εν. Βύρωνα-Ωρωπός.

basketblog.gr
loufer
Παραπονέθηκε ένας φίλος ότι έχει πέσει η κίνηση στο forum...και δεν γράφουν πλέον αποτελέσματα, προγνωστικά όπως παλιά...
Έχει την κακιά συνήθεια να σηκώνεται το πρωί (κατά τις 12), να μπαίνει στο site και να διαβάζει τα παρελκόμενα...Είναι παιδί του κουσ κουσ γενικά.... Ρε Γιωργάκη, στα είπα και στο τηλ. 5 προπονήσεις θέλω και μετά θα ψάχνεις τη μπαλίτσα... Και θα ακούς και το ''ψαλίδι'' να σου φωνάζει ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ!!!!!!!!!!!!!!
LordOfTheCourts
Μετά από ένα μήνα, εχθές, έκανα προπόνηση... σήμερα ελπίζω να βοηθήσω την ομάδα μου (Κρόνο)...και ελπίζω να κάνουμε την έκπληξη της αγωνιστικής και του πρωταθλήματος γενικότερα smile.gif
loufer
QUOTE(LordOfTheCourts @ May 14 2009, 09:10 ) *
Μετά από ένα μήνα, εχθές, έκανα προπόνηση... σήμερα ελπίζω να βοηθήσω την ομάδα μου (Κρόνο)...και ελπίζω να κάνουμε την έκπληξη της αγωνιστικής και του πρωταθλήματος γενικότερα smile.gif


Είπαμε να είσαι αισιόδοξος γενικά, αλλά εσύ το παράκανες... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
beach boy
QUOTE(loufer @ May 14 2009, 10:40 ) *
Είπαμε να είσαι αισιόδοξος γενικά, αλλά εσύ το παράκανες... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Σημερα στο γερακα εγω κι ο φιλος μου ο κοκκινος θα συνθλιψουμε το ιερο τοτεμ σου,οπως κανουμε καθε πεμπτη με ολες τις ομαδες...λουφερακο κοντο...... Οπως ειπε ενας παιχτακος που απεκτησες πελατειακες σχεσεις αυτη τη χρονια...(νικη εντος-εκτος)
loufer
QUOTE(beach boy @ May 14 2009, 12:30 ) *
Σημερα στο γερακα εγω κι ο φιλος μου ο κοκκινος θα συνθλιψουμε το ιερο τοτεμ σου,οπως κανουμε καθε πεμπτη με ολες τις ομαδες...λουφερακο κοντο...... Οπως ειπε ενας παιχτακος που απεκτησες πελατειακες σχεσεις αυτη τη χρονια...(νικη εντος-εκτος)


Βάλε λαδάκι στο πρησμένο κορμάκι σου... μπορείς να πεις και στο boyfriend σου τον Κοκκινούλη με τα πόδια καλαμάκι να σε βοηθήσει...γιατί θα έρθω από βδομάδα στα μέρη σου να δεις το ύψος του Τοτέμ...

Υ.Γ.: Άκου beach Boy... 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
tsili82
QUOTE(loufer @ May 14 2009, 12:58 ) *
Βάλε λαδάκι στο πρησμένο κορμάκι σου... μπορείς να πεις και στο boyfriend σου τον Κοκκινούλη με τα πόδια καλαμάκι να σε βοηθήσει...γιατί θα έρθω από βδομάδα στα μέρη σου να δεις το ύψος του Τοτέμ...

Υ.Γ.: Άκου beach Boy... 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

Οι τονοι παραμενουν υψηλοι αν και καλοκαιρι!!!Παντως απο εγκυρες πηγες, εμαθα οτι ο beachboy cool.gif -ονομα και πραγμα ετσι???- αλλα και και ο Κοκκινος εχουν βαλει, εκτος απο λαδακι, αυτοσκοπο να συνθλιψουν και το δικο σου τοτεμ και αλλα να βαλουν στη θεση τους, την επομενη εβδομαδα, οσους σου επιτεθηκαν την προηγουμενη αγωνιστικη....Αν και τους τακτοποιησες ιδανικα και τωρα εχει παρει φωτια ο.....!!!!! 19.gif 19.gif 19.gif
Παντως λουφερ ο Bill Γκικας 77.gif σε περιμενει γιατι μας εκμυστηρευτηκε οτι το μαλλι σου εχει καποιες στυλιστικες ατελειες και θα κανει οτι μπορει για να το διορθωσει!!!Οχι τιποτα αλλο αλλα πως θα σου πει και εσενα το "ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ"???Με ατημελητο μαλλι δεν γινεται!!! tongue.gif tongue.gif
loufer
QUOTE(tsili82 @ May 14 2009, 13:44 ) *
Οι τονοι παραμενουν υψηλοι αν και καλοκαιρι!!!Παντως απο εγκυρες πηγες, εμαθα οτι ο beachboy cool.gif -ονομα και πραγμα ετσι???- αλλα και και ο Κοκκινος εχουν βαλει, εκτος απο λαδακι, αυτοσκοπο να συνθλιψουν και το δικο σου τοτεμ και αλλα να βαλουν στη θεση τους, την επομενη εβδομαδα, οσους σου επιτεθηκαν την προηγουμενη αγωνιστικη....Αν και τους τακτοποιησες ιδανικα και τωρα εχει παρει φωτια ο.....!!!!! 19.gif 19.gif 19.gif
Παντως λουφερ ο Bill Γκικας 77.gif σε περιμενει γιατι μας εκμυστηρευτηκε οτι το μαλλι σου εχει καποιες στυλιστικες ατελειες και θα κανει οτι μπορει για να το διορθωσει!!!Οχι τιποτα αλλο αλλα πως θα σου πει και εσενα το "ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ"???Με ατημελητο μαλλι δεν γινεται!!! tongue.gif tongue.gif



A. Δεν ασχολούμαι με γατάκια και ψηλούς που έχουν ποδαράκια γυναικείου μοντέλου γιατί όταν πάνε γυμναστήριο κάνουν μόνο αλτήρες στα χέρια και στο στήθος...
Β. Θα φέρω σε επαφή το χρυσό ψαλίδι του Κορωπίου με τη Φωτεινούλα (εξ' Ουκρανίας) που με κουρεύει για να της κάνει τις σχετικές υποδείξεις...και επισημάνσεις...
Γ. Έμαθα ότι είσαι ο μοναδικός ΠΕΝΤΑΣΤΕΡΟΣ στην ομάδα και έχεις μπλέξει με γιάφκα εκεί μέσα...
tsili82
QUOTE(loufer @ May 14 2009, 14:01 ) *
A. Δεν ασχολούμαι με γατάκια και ψηλούς που έχουν ποδαράκια γυναικείου μοντέλου γιατί όταν πάνε γυμναστήριο κάνουν μόνο αλτήρες στα χέρια και στο στήθος...
Β. Θα φέρω σε επαφή το χρυσό ψαλίδι του Κορωπίου με τη Φωτεινούλα (εξ' Ουκρανίας) που με κουρεύει για να της κάνει τις σχετικές υποδείξεις...και επισημάνσεις...
Γ. Έμαθα ότι είσαι ο μοναδικός ΠΕΝΤΑΣΤΕΡΟΣ στην ομάδα και έχεις μπλέξει με γιάφκα εκεί μέσα...

Α. Εμαθα οτι στην συμφωνια για του χρονου, επεβαλλαν στον Ψηλο να κανει και μια φορα την εβδομαδα ποδια!!!!Ακομα το σκεφτεται!Ειναι πολυ προβληματισμενος!!!
Β. Οχι μη το κανεις αυτο με Bill Γκικα!!!Η γυναικα του δεν θα τον αφησει ποτε να μιλησει με Φωτινουλα απο Ρωσια!!!Εκτος απο χρυσο ψαλιδι, τον λενε και ιπταμενη παντοφλα!!!!! 69.gif 69.gif 69.gif
Γ. Πενταστερος????Τι σημαινει αυτο???Οσο για τη γιαφκα, καθε Πεμπτη μετα τον αγωνα περνουμε τα πυρομαχικα μας και παμε για πολεμο!!!! shot.gif shot.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
loufer
QUOTE(tsili82 @ May 14 2009, 14:10 ) *
Γ. Πενταστερος????Τι σημαινει αυτο???Οσο για τη γιαφκα, καθε Πεμπτη μετα τον αγωνα περνουμε τα πυρομαχικα μας και παμε για πολεμο!!!! shot.gif shot.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ... που θες και ανάλυση για το Πεντάστερος...
tsili82
QUOTE(loufer @ May 14 2009, 14:15 ) *
ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ... που θες και ανάλυση για το Πεντάστερος...

Δεν ειμαι ο μοναδικος!Κοκκινος και Βελυ πενταστεροι και αυτοι!
andreas koropi
pali kala poy yparxrei o bill the truth gikas kai yparxei kai mia foni logikhs kai stylistikhs aksias s ayth th omada.

kai o gikas ektos apo pantofla einai etoimos na paei stin ekklhssia..den eides ena stayro s ayti poy exei kremasei?? san kampanario einai !!!
loufer
QUOTE(andreas koropi @ May 14 2009, 14:23 ) *
pali kala poy yparxrei o bill the truth gikas kai yparxei kai mia foni logikhs kai stylistikhs aksias s ayth th omada.

kai o gikas ektos apo pantofla einai etoimos na paei stin ekklhssia..den eides ena stayro s ayti poy exei kremasei?? san kampanario einai !!!


O σταυρός ταιριάζει με την μπλούζα του ψαρά μήπως???
tsili82
QUOTE(loufer @ May 14 2009, 14:38 ) *
O σταυρός ταιριάζει με την μπλούζα του ψαρά μήπως???

Ολο το πακετο ειναι χρονια μπροστα!!Σκετη απολαυση!!!
Και μην ξεχνας....ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΣΚΕΤ!!
kastanietas
QUOTE(loufer @ May 14 2009, 14:15 ) *
ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ... που θες και ανάλυση για το Πεντάστερος...

Σιγά να μην σκίσετε κανένα καλτσόν πεντάστεροι!!!!!!!!!!!!!! Για γκελ μπουρντά κατά το βουνό σήμερα το βραδάκι να τα πούμε και από κοντά... Ομπραντοβάκια!!!! χαχαχαχαχααχαχαχα
andreas koropi
QUOTE(kastanietas @ May 14 2009, 18:22 ) *
Σιγά να μην σκίσετε κανένα καλτσόν πεντάστεροι!!!!!!!!!!!!!! Για γκελ μπουρντά κατά το βουνό σήμερα το βραδάκι να τα πούμε και από κοντά... Ομπραντοβάκια!!!! χαχαχαχαχααχαχαχα



Να ενας καλος ανθρωπος τους αγαπω τους ολυμπιακούς...γιαυτο και εγω θα σου συμπεριφερθω σαν κυριος τελευταια αγωνιστικη....... blove.gif
Clyde the Clyde
Πρωτέας-Θρίαμβος-Προμηθέας 55-66
Αγ.Θωμάς-'Αμιλλα 1 +4 πόντους
Ο Μελάς απ'οτι έμαθα κέρδισε..Οπότε η ουρά ξεκαθαρίζει σιγά σιγά.
kastanietas
QUOTE(andreas koropi @ May 14 2009, 19:08 ) *
Να ενας καλος ανθρωπος τους αγαπω τους ολυμπιακούς...γιαυτο και εγω θα σου συμπεριφερθω σαν κυριος τελευταια αγωνιστικη....... blove.gif

Πάντα κύριος ήσουνα και είμαι σίγουρος ότι σαν κύριος θα έρθεις και σαν κύριος θα φύγεις χαχαχαχααχαχα!!! Α. μην ξεχάσω:
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 68-53 (32-21)
j-kidd13
QUOTE(kastanietas @ May 14 2009, 23:44 ) *
Πάντα κύριος ήσουνα και είμαι σίγουρος ότι σαν κύριος θα έρθεις και σαν κύριος θα φύγεις χαχαχαχααχαχα!!! Α. μην ξεχάσω:
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 68-53 (32-21)

Kαλη εμφανιση απο Θρακομακεδονες...
Στο 1ο δεκαλεπτο οι ομαδες ηταν κοντα στο σκορ...Απο τα μισα του 2ου δεκαλεπτου και μετα αρχισε ενας καταιγισμος τριποντων απο τους Θρακομακεδονες που εχτισαν διαφορα η οποια περασε τους 20 ποντους στο 3ο δεκαλεπτο,αλλα καπου στο τελος χαλαρωσε ο ΑΟΘ με αποτελεσμα να μειωσει ο Γερακας...
Ο Γερακας δεν με ενθουσιασε σαν ομαδα,τον περιμενα καλυτερο με βαση και τη βαθμολογια.Ισως βρεθηκαν σε κακη μερα τα παιδια.Ξεχωρισα λιγο το πλει μεικερ με το 6(loufer εσυ ησουν???) που απο την αρχη του 2ου ημιχρονου με συνεχομενους ποντους φαινοταν να προσπαθει μονος του...
Ποια ειναι τα επομενα παιχνιδια του ΑΟΘ???
gk65
Μ.Ε.Λ.Α.Σ Αγ Ελεθθεριος --- Αριων 64---47 (38-24)

Το Κουκακι κερδισε την παλατιανη και το Χαλανδρι τα Καλυβια
loufer
QUOTE(j-kidd13 @ May 14 2009, 23:58 ) *
Kαλη εμφανιση απο Θρακομακεδονες...
Στο 1ο δεκαλεπτο οι ομαδες ηταν κοντα στο σκορ...Απο τα μισα του 2ου δεκαλεπτου και μετα αρχισε ενας καταιγισμος τριποντων απο τους Θρακομακεδονες που εχτισαν διαφορα η οποια περασε τους 20 ποντους στο 3ο δεκαλεπτο,αλλα καπου στο τελος χαλαρωσε ο ΑΟΘ με αποτελεσμα να μειωσει ο Γερακας...
Ο Γερακας δεν με ενθουσιασε σαν ομαδα,τον περιμενα καλυτερο με βαση και τη βαθμολογια.Ισως βρεθηκαν σε κακη μερα τα παιδια.Ξεχωρισα λιγο το πλει μεικερ με το 6(loufer εσυ ησουν???) που απο την αρχη του 2ου ημιχρονου με συνεχομενους ποντους φαινοταν να προσπαθει μονος του...
Ποια ειναι τα επομενα παιχνιδια του ΑΟΘ???


Όπως τα είπε ακριβώς ο φίλος είναι... Δυστυχώς δεν επιβεβαιώσαμε την νίκη μας με το Θωμά την προηγούμενη αγωνιστική... αλλά όταν η πλειοψηφία της ομάδας κάνει από καμία έως μία προπόνηση την εβδομάδα είναι αναμενόμενη τέτοια εμφάνιση...Το παιχνίδι ξέφυγε όταν άρχισε ο καταιγισμός τριπόντων πάνω σε ανύπαρκτες προσωπικές άμυνες δικές μας, μετά ήρθε και ο εκνευρισμός, βάλτε και την ποικιλία των διαιτητών με αλλοπρόσαλλα σφυρίγματα και για τις δύο ομάδες και έδεσε το γλυκό...

Υ.Γ.: Με βρήκες ποιος είμαι... Καλή συνέχεια στην ομάδα σου...Όλα θα κριθούν τελευταία αγωνιστική που παίζετε στην έδρα σας με το Κορωπί...
Liveris
Κουκάκι - Παλατιανή 61 - 57
LordOfTheCourts
ΚΡΟΝΟΣ - ΚΟΡΩΠΙ 60-66
kastanietas
QUOTE(loufer @ May 15 2009, 00:40 ) *
Όπως τα είπε ακριβώς ο φίλος είναι... Δυστυχώς δεν επιβεβαιώσαμε την νίκη μας με το Θωμά την προηγούμενη αγωνιστική... αλλά όταν η πλειοψηφία της ομάδας κάνει από καμία έως μία προπόνηση την εβδομάδα είναι αναμενόμενη τέτοια εμφάνιση...Το παιχνίδι ξέφυγε όταν άρχισε ο καταιγισμός τριπόντων πάνω σε ανύπαρκτες προσωπικές άμυνες δικές μας, μετά ήρθε και ο εκνευρισμός, βάλτε και την ποικιλία των διαιτητών με αλλοπρόσαλλα σφυρίγματα και για τις δύο ομάδες και έδεσε το γλυκό...

Υ.Γ.: Με βρήκες ποιος είμαι... Καλή συνέχεια στην ομάδα σου...Όλα θα κριθούν τελευταία αγωνιστική που παίζετε στην έδρα σας με το Κορωπί...

Ησουν καλός εχθές και προσπάθησες πολύ αλλά μόνος σου δεν γινόταν... Κρίμα που δε βρήκαμε χρόνο να μιλήσουμε, τα είπαμε όμως με τον Taperman την ώρα που κάνατε ζέσταμα. Αν γινόταν και το παραλίγο μπαμ στον Αγ. Θωμά θα μιλάγαμε σε άλλη βάση. Τώρα μένουν δύο καυτές αγωνιστικές και όλα παίζονται... Θα δούμε. Κοιτάξτε πάντως να ευχαριστηθείτε τα δύο άλλα παιχνίδια γιατί μετά από Σεπτέμβρη πάλι... καλή συνέχεια!
emekas
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 71-67
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 61-57
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 64-47
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 68-53
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 84-80
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 60-66
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 55-66
ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 75-64
baskethools7
kastanietas καποιοι αποφασισαν να μην γινει το μπαμ στο θωμα... shot.gif shot.gif
j-kidd13
Τα αποτελεσματα:

ΑΟΚ Χαλάνδρι – Καλύβια Θ. 74-67 (31-33)
Διαιτητές: Κανακάρης – Ζερβούδης.
ΑΟΚ Χαλάνδρι (Μπιτζάνης): Διαμαντάκος 3 (1), Ράλλης 5, Καραμπάς 8, Παπαντωνίου 14 (3), Μπίνας 6, Τριχιάς 24 (2), Αγγελκόπουλος 8, Γιαννάκης 6 (2).
Καλύβια Θ. (Φραγκογιάννης): Γρίβας 8 (1), Ρωμαίος, Μάρας, Βόσικας 20 (3), Μπούτσης 8, Μπεκρής 2, Κελέσης 11 (1), Μακούλης 8 (1), Μπαλοπίτος 2.

Κουκάκι - Παλατιανή 61-57 (36-38)
Διαιτητές: Ντάβαρης – Τσάτσης.
Κουκάκι (Τριαντάφυλλος-Μανιάτης): Μαμμής, Ανδρίτσος 6, Σιδερής 3 (1), Γιατράς 7, Αλωνηστιώτης 11, Σιδερίδης 15 (1), Γωνιανάκης, Πεζούλας 3 (1), Μπουζούλας 12 (1), Κυριαζής, Φραγγελάκης, Μεχίλης 4.
Παλατιανή (Ρίζος-Σταθάκης): Σαρρής 17 (5), Βασιλείου 16 (1), Ζαχαρόπουλος, Σοφικίτης 2, Κελεσίδης Π., Κελεσίδης Γ. 6, Τσιμπώνης, Κουφός 3, Αναστασόπουλος 13.



Μελάς Αγ. Ελευθέριος – Αρίωνας 64-47 (38-24)
Διαιτητές: Καπνιά – Σέλληνας.
Μελάς Αγ. Ελευθέριος (Σώχος): Καρβέλας, Κιτσανέλης 2, Αριφάκος 4, Μιχαλόπουλος 8, Αμπλάς 5, Αναστασόπουλος, Σπυράκος 15, Πέτρου 3, Πετρέλης, Ανδρικόπουλος 6, Πλατανίτης 19, Δενδρινός 2.
Αρίωνας (Σαλίχος): Φωτόπουλος 2, Πιτροπάκης 4, Βλαχάκης, Κηρομίτης 3, Μακρής 11, Αναστασιάδης 14, Αρκουμάνης 3, Παπανδριόπουλος, Καραδήμας 6, Μπόγρης 4.

Άγιος Θωμάς – Άμιλλα 84-80 (49-36)
Διαιτητές: Τεφτίκης – Νικολόπουλος.
Άγιος Θωμάς (Κεραμιδάς): Ρέππας 9 (1), Νικολόης 14 (1), Γεωργουδάκης 6, Ιατρού 6, Σωτηρόπουλος Σ., Κρασσάς 15 (2), Παρδαβέλας 22 (1), Μανωλάς 3, Παπαζήσης 9.
Άμιλλα (Μεσσήνης): Ιγγλέζος 6 (2), Νικολούσιος 5 (1), Καβούρης 19 (2), Τσατσάνης 13 (1), Καμπίτης, Καδιγιαννόπουλος 18 (2), Θαλασσινός 19 (3).

Θρακομακεδόνες – ΚΑΟ Γέρακα 68-53 (32-21)
Διαιτητές: Ελεθεριάδης – Χριστίδης Π.
Θρακομεδόνες (Δαμιανίδης): Χονδροματίδης 1, Σιωράς, Σουλεϊδής 5 (1), Μαχαίρας 2, Ρεντίφης 15 (2), Μαθιόπουλος 19 (4), Χόντος 3, Αγγελόπουλος 7 (2), Μαραγκουδάκης 4, Σαραντόπουλος 4, Σουλεϊδής Κ. 9 (1), Γωργόσογλου.
ΚΑΟ Γέρακα (Γιαννακόπουλος): Τσίτουρας, Αβαρκιώτης 13, Λουφόπουλος 17, Μπρατσιώτης, Καραμπάνης 3, Σιαπλαούρας 3 (1), Τσομόκος 6 (1), Αλιμπέρτης 1, Τσομόκος Π. 2, Πανταζής 3 (1), Παπαγιαννάκης 2, Σαπλαούρας Α.

Γέρακα Κρόνος – Κορωπί 61-67 (26-36)
Διαιτητές: Παπανικολάου – Νικολάου.
Γέρακα Κρόνος (Σφήκας): Κατσαμπέκης 4, Μίντζιας 2, Αθηναίου 2, Γιαννακόπουλος 8, Πλαγιαννάκος 9, Συνοδινός 14, Κολοβός 2, Βουλουμάνος 10, Κωστόπουλος, Παρχαρίδης 10.
Κορωπί (Χριστόπουλος): Παπαδόπουλος 8, Βελιζιώτης 5, Κόκκινος 23, Τσιλιβάκος 6, Κουτσούκος 9, Βλάχος 6, Λούκος 5, Καραβασίλης 5.

Πρωτέας Θρίαβος – Προμηθέας 55-66 (21-38)
Διαιτητές: Πόντας – Τσουράπας.
Πρωτέας Θρίαμβος (Κούτσης): Τάτα 4 (1), Κωνσταντόπουλος, Σιλαϊδής 4, Βαζούρας 2, Κάκαρης 2, Παπαγιαννόπουλος 6, Λουλούδης 10 (3), Ζαχαρόπουλος 13, Γεωργούσης 11 (2), Καίσαρης 2, Κούρταλης.
Προμηθέας (Αναστασόπουλος): Καραθανασόπουλος, Σπετσιέρης 4, Καραγκάνης 17 (4), Φλώρος 5 (1), Βουρδουμπάς 17 (2), Σιμόπουλος 12, Σκροπολίθας, Χριστουλόπουλος 11 (1).

Εν. Βύρωνα – Ωρωπός 75-64 (38-40)
Διαιτητές: Παυλόπουλος Α.-Παυλόπουλος Η.
Εν. Βύρωνα (Ζαμινός): Γλύκατζης 2, Ζαχαρόπουλος 16, Γάσπαρης 2, Τσιρόπουλος 20, Αναγνώστου, Χριστοφάκης 17 (2), Μητρογιώργος 4, Μακροκάνης 14.
Ωρωπός (Τηνιακός): Γαρμπής 12, Διαγγελάκης 17 (4), Βαϊνάς 9 (2), Γαζβινιάν, Στεφανούρης 13, Μαράσι 4, Καφτάνης 7 (1), Γιάνναρης 2.

Η βαθμολογία (σε 28 αγώνες): Κορωπί 56, Άγιος Θωμάς 51, Θρακομακεδόνες 50, Προμηθέας 49, ΚΑΟ Γέρακα 46, Κουκάκι 43, Αρίωνας 42, Άμιλλα 42, Κρόνος Γέρακα 41, Μελάς Αγ. Ελευθέριος 39, Παλατιανή 39, Καλύβια Θ. 38, Πρωτέας Θρίαμβος 37, Εν. Βύρωνα 35, ΑΟΚ Χαλάνδρι 34, Ωρωπός 30.

Η επόμενη αγωνιστική (29η 21/05): Καλύβια Θ.-Κουκάκι, Αρίωνας-Παλατιανή, ΚΑΟ Γέρακα-ΑΟΚ Χαλάνδρι, Άμιλλα-Θρακομακεδόνες, Κορωπί-Άγιος Θωμάς, Προμηθέας-Γέρακα Κρόνος, Ωρωπός-Πρωτέας Θρίαμβος, Μελάς Αγ. Ελευθέριος-Εν. Βύρωνα.

απο basketblog.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.