Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2008-09 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
LordOfTheCourts
QUOTE(loufer @ Mar 9 2009, 09:57 ) *
Άσε τα σχολιάκια τα πικάντικα και κοίταξε να μας κάνεις άλλο ένα δωράκι την Πέμπτη... 69.gif 69.gif 69.gif

Δεν θα πω μεγάλα λόγια... αλλά δεν πρόκειτε να το αφήσουμε έτσι... μέχρι το τέλος θα παίζουμε για να νικήσουμε...
loufer
QUOTE(andreas koropi @ Mar 9 2009, 10:07 ) *
Μετα τα χθεσινα αποτελεσματα γ εθνικης ειναι πολυ ποιθανο πλεον ο υποβιβασμος και αλλων 2 ομαδων στην α εσκα με τισ γνωστες συνεπιες....φιλαθλιτικος,ζωγραφου ,ιωνικος Ν.φ. ,παππαγου....αρα αν δε κανω λαθος 3 απο προκυρηξη κ 4 απο πανω...κ ο 7ος απο το τελος πεφτει...ας το ψαξει καποιος και να μας πει..


Τελικά πόσες πέφτουν από τη Γ Εθνική??? 5 ή 6?
Αν πέφτουν 5 ο Παπάγου σώζεται... Αν πέσουν 6 κάτι μου λέει οτι θα παρακαλάει να ανέβει ο Χολαργός από την Α smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
andreas koropi
4 απο γ εκτος αμα ειναι κ αλλη.....παραπανω παντως δεν πεφτουν....η 3η θεση φετος μαλλον θα ειναι ανοδος ανεξαρτητα απο μπαραζ....ο ομιλος παιρνει φωτια κ για πανς κ για κατω...Φωτιααααααααααααααααα και εγω ο πυροσβεστης
taper
πυροαβέστη κανόνισε να το βγάλεις αήτητος και μην κάνεις καμια γκέλα
loufer
QUOTE(andreas koropi @ Mar 9 2009, 12:18 ) *
4 απο γ εκτος αμα ειναι κ αλλη.....παραπανω παντως δεν πεφτουν....η 3η θεση φετος μαλλον θα ειναι ανοδος ανεξαρτητα απο μπαραζ....ο ομιλος παιρνει φωτια κ για πανς κ για κατω...Φωτιααααααααααααααααα και εγω ο πυροσβεστης


Άσε τη μάνικα Ανδρέα και κοίτα να καις όλους τους αντιπάλους μέχρι τέλους... και χωρίς έλεος
Ελπίζω να έβγαλες χρήσιμα συμπεράσματα χθες που παρακολούθησες το παιχνίδι ( έχασες το ματσάκι της Ελευσίνας με τη Λειβαδιά για τον Καβούρη...)
Αν πέσουν 4 από Γ, ο Παπάγου τη γλυτώνει, έχεις σίγουρους μόνο Φιλαθλητικό, Ζωγράφου και Ιωνικό ΝΦ, άρα πάνε 6 ομάδες για φούντο από την Α, δηλαδή και ο Απόλλων Αθηνών ( rolleyes.gif )
andreas koropi
QUOTE(loufer @ Mar 9 2009, 12:48 ) *
Άσε τη μάνικα Ανδρέα και κοίτα να καις όλους τους αντιπάλους μέχρι τέλους... και χωρίς έλεος
Ελπίζω να έβγαλες χρήσιμα συμπεράσματα χθες που παρακολούθησες το παιχνίδι ( έχασες το ματσάκι της Ελευσίνας με τη Λειβαδιά για τον Καβούρη...)
Αν πέσουν 4 από Γ, ο Παπάγου τη γλυτώνει, έχεις σίγουρους μόνο Φιλαθλητικό, Ζωγράφου και Ιωνικό ΝΦ, άρα πάνε 6 ομάδες για φούντο από την Α, δηλαδή και ο Απόλλων Αθηνών ( rolleyes.gif )


φιλε δυσκολο.....λογω του απολλωνα τα κοιταω....και βεβαια σιγα σιγα βλεπω και την α του χρονου...ισως και να ειναι κακο να ανεβω....οποιος ανεβει πρεπει να ειναι προετοιμασμενος για την καλυτερη α εσκα των τελευταιων ετων
kastanietas
QUOTE(andreas koropi @ Mar 9 2009, 12:18 ) *
4 απο γ εκτος αμα ειναι κ αλλη.....παραπανω παντως δεν πεφτουν....η 3η θεση φετος μαλλον θα ειναι ανοδος ανεξαρτητα απο μπαραζ....ο ομιλος παιρνει φωτια κ για πανς κ για κατω...Φωτιααααααααααααααααα και εγω ο πυροσβεστης

Ωχ ωχ ωχ!!! Κόλασηηηη!!!!

QUOTE(andreas koropi @ Mar 9 2009, 13:21 ) *
φιλε δυσκολο.....λογω του απολλωνα τα κοιταω....και βεβαια σιγα σιγα βλεπω και την α του χρονου...ισως και να ειναι κακο να ανεβω....οποιος ανεβει πρεπει να ειναι προετοιμασμενος για την καλυτερη α εσκα των τελευταιων ετων

Τώρα θες δε θες θα ανέβεις... Ετσι όπως τά κανες δεν προλαβαίνεις και να το αποφύγεις!!!!!!!!!!!!! smiley.gif
taper
σύμφωνα με απάντηση φίλου μου( ενήμερου μιας και τον αφορα- μέλος στου ΠΑΠΑΓΟΥ ) από τη Γ πέφτουν5 απο καθε όμιλο του νότου και οοι 6οι απότο τέλος δίνουν μπαράζ
τώρα τι σημαίνει αυτό για την Α και την Β ας μας αναλύσει κάποιος
scarface
QUOTE(taper @ Mar 9 2009, 13:48 ) *
σύμφωνα με απάντηση φίλου μου( ενήμερου μιας και τον αφορα- μέλος στου ΠΑΠΑΓΟΥ ) από τη Γ πέφτουν5 απο καθε όμιλο του νότου και οοι 6οι απότο τέλος δίνουν μπαράζ
τώρα τι σημαίνει αυτό για την Α και την Β ας μας αναλύσει κάποιος


απ'την Α εσκα πεφτουν 4 ομαδες βασει κανονισμου.τωρα οσες αθηναικες ομαδες πεσουν απο Γ,αλλες τοσες θα πεσουν απο Α.πχ. αν πεσουν 3 αθηναικες,τοτε απο Α εσκα πεφτουν 7..το ιδιο ισχυει και απο Β εσκα σε Γ..
loufer
QUOTE(scarface @ Mar 9 2009, 13:57 ) *
απ'την Α εσκα πεφτουν 4 ομαδες βασει κανονισμου.τωρα οσες αθηναικες ομαδες πεσουν απο Γ,αλλες τοσες θα πεσουν απο Α.πχ. αν πεσουν 3 αθηναικες,τοτε απο Α εσκα πεφτουν 7..το ιδιο ισχυει και απο Β εσκα σε Γ..



''Σε περίπτωση που δεν υποβιβασθεί ομάδα της ‘Ενωσης από την Γ’Εθνική Κατηγορία οι ομάδες που θα καταλάβουν την 15η και 16η ΘΕΣΗ υποβιβάζονται στην Β’ κατηγορία.

Σε περίπτωση που υποβιβασθεί μία (1) ομάδα της ‘Ενωσης από την Γ’Εθνική Κατηγορία,τότε υποβιβάζεται και ο 14ος.

Σε περίπτωση που υποβιβασθούν δύο (2) ομάδες της ‘Ενωσης από την Γ’Εθνική Κατηγορία τότε υποβιβάζεται και ο 13ος και ούτω καθ’εξής σε περίπτωση που υποβιβασθούν από την Γ’ Εθνική Κατηγορία τρεις (3) ή περισσότερες ομάδες της ‘Ενωσης.''

Μην γράφετε ανακρίβειες παιδιά...Δύο βάσει προκήρυξης πέφτουν από Α, και ανάλογα με τις ομάδες που πέφτουν από Γ Εθνική, αυξάνονται ανάλογα...
scarface
QUOTE(loufer @ Mar 9 2009, 14:02 ) *
''Σε περίπτωση που δεν υποβιβασθεί ομάδα της ‘Ενωσης από την Γ’Εθνική Κατηγορία οι ομάδες που θα καταλάβουν την 15η και 16η ΘΕΣΗ υποβιβάζονται στην Β’ κατηγορία.

Σε περίπτωση που υποβιβασθεί μία (1) ομάδα της ‘Ενωσης από την Γ’Εθνική Κατηγορία,τότε υποβιβάζεται και ο 14ος.

Σε περίπτωση που υποβιβασθούν δύο (2) ομάδες της ‘Ενωσης από την Γ’Εθνική Κατηγορία τότε υποβιβάζεται και ο 13ος και ούτω καθ’εξής σε περίπτωση που υποβιβασθούν από την Γ’ Εθνική Κατηγορία τρεις (3) ή περισσότερες ομάδες της ‘Ενωσης.''

Μην γράφετε ανακρίβειες παιδιά...Δύο βάσει προκήρυξης πέφτουν από Α, και ανάλογα με τις ομάδες που πέφτουν από Γ Εθνική, αυξάνονται ανάλογα...


ωπππ..ξεφυγε..εβαλα 2 ομαδες παραπανω..
taper
τι θα γίνει θα αρχίσετε τις προκλήσεις ή στη μούγκα θα τη βγάλουμε? smiley.gif

η ιστορία ξεκινάει από τα βάθη των αιώνων. τα γεράκια ( αετοι ) τρώγανε τη σάρκα του Προμηθέα που ήταν δεμένος στον βράχο και με μεγάλη υπομονή άντεχε το μαρτύριο smiley.gif περιμένοντας τον λυτρωτή του.
Ποιος θα είναι ο Ηρακλή σας ?( να του στείλω δυο τρεις κοπελίτσες για συνοδεία μπας και δεν εμφανιστεί )
loufer
QUOTE(taper @ Mar 10 2009, 12:05 ) *
Ποιος θα είναι ο Ηρακλή σας ?( να του στείλω δυο τρεις κοπελίτσες για συνοδεία μπας και δεν εμφανιστεί )


Σιγά ρε μεγάλε μαστρωπέ της Αθήνας... που θα βρεις δυο τρεις??? Τόσες έχεις γνωρίσει σε 29 χρόνια smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
JOS
Δυστυχώς από τη μεριά μου περίμενα διαφορετικά αυτή τη βδομάδα. Όμως η τύχη τα έφερε διαφορετικά! Το να προβαίνω σε δηλώσεις και να φοράω τζιν την ώρα του αγώνα δεν μου λέει κάτι έμενα προσωπικά. ¨εχω όμως εμπιστοσύνη στα φιλαράκια μου ότι θα με βγάλουν ασπροπρόσωπο και θα πάρουμε το πρώτο ροζ φύλλο στο διαστημόπλοιο σας...
Τη γλίτωσες taper-ακι από έμενα αλλά όλο και κάποιος θα κάνει το καθήκον του μέσα στη ρακέτα...
Θα γίνει δυνατή μάχη πάντως κι ελπίζω ο προμηθέας να πάρει εκδίκηση για τις σάρκες του και να ξεπουπουλιάσει τα γεράκια...

ΥΓ. Για να λέει ο Λουφ 3 σε 29 χρόνια το πόλυ 1 είναι (νόμος του επί 3, διά 3)...Θα έχεις όμως την ευκαιρία να αποδείξεις το αντίθετο... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
taper
QUOTE(loufer @ Mar 10 2009, 12:17 ) *
Σιγά ρε μεγάλε μαστρωπέ της Αθήνας... που θα βρεις δυο τρεις??? Τόσες έχεις γνωρίσει σε 29 χρόνια smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

θα μου δώσει μερικά τηλέφωνα ο lykos smiley.gif smiley.gif

QUOTE(JOS @ Mar 10 2009, 12:53 ) *
Δυστυχώς από τη μεριά μου περίμενα διαφορετικά αυτή τη βδομάδα. Όμως η τύχη τα έφερε διαφορετικά! Το να προβαίνω σε δηλώσεις και να φοράω τζιν την ώρα του αγώνα δεν μου λέει κάτι έμενα προσωπικά. ¨εχω όμως εμπιστοσύνη στα φιλαράκια μου ότι θα με βγάλουν ασπροπρόσωπο και θα πάρουμε το πρώτο ροζ φύλλο στο διαστημόπλοιο σας...
Τη γλίτωσες taper-ακι από έμενα αλλά όλο και κάποιος θα κάνει το καθήκον του μέσα στη ρακέτα...
Θα γίνει δυνατή μάχη πάντως κι ελπίζω ο προμηθέας να πάρει εκδίκηση για τις σάρκες του και να ξεπουπουλιάσει τα γεράκια...

ΥΓ. Για να λέει ο Λουφ 3 σε 29 χρόνια το πόλυ 1 είναι (νόμος του επί 3, διά 3)...Θα έχεις όμως την ευκαιρία να αποδείξεις το αντίθετο... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

1.είμαι λοιπον πιστός στη μία και μοναδική smiley.gif
2.αντί να δέρνομαι με εσενα θα δέρνομαι με τον φίλο μου τον bill (είναι και πιο στυλάκι και στα κυβικά μου. και παραφράζοντας τη ρήση γνωστής ταινίας όχι άλλο ξυλο............ )
3.κριμας πάντως....θα ήταν πιο ωραία να είμαστε και οι δυο πλήρεις και χωρίς τραυματισμούς ( γιατί και αυτοί που θα παίξουν ταλαιπωρημένοι είναι )
4.τώρα όσον αφορά τις "συνοδούς" , το ταμείο γίνεται μετά το παιχνίδι smiley.gif
Clyde the Clyde
QUOTE(taper @ Mar 10 2009, 13:42 ) *
2.αντί να δέρνομαι με εσενα θα δέρνομαι με τον φίλο μου τον bill (είναι και πιο στυλάκι και στα κυβικά μου. και παραφράζοντας τη ρήση γνωστής ταινίας όχι άλλο ξυλο............ )
3.κριμας πάντως....θα ήταν πιο ωραία να είμαστε και οι δυο πλήρεις και χωρίς τραυματισμούς ( γιατί και αυτοί που θα παίξουν ταλαιπωρημένοι είναι )

Μην ανησυχείς...Επιστρέφει και ο Σπετς με άγριες διαθέσεις!!! smiley.gif
Και δεν είναι να του τάζεις φαγητό smiley.gif
Τώρα να παίξουμε πλήρεις απ'ότι ξέρω απ'του χρόνου πάλι και οι δύο 68.gif
Είναι καιρός όμως να σπάσουμε και εμείς μια παρθενιά και να κερδίσουμε εκεί μέσα για πρώτη φορά blink.gif blink.gif
taper
QUOTE(Clyde the Clyde @ Mar 10 2009, 18:02 ) *
Μην ανησυχείς...Επιστρέφει και ο Σπετς με άγριες διαθέσεις!!! smiley.gif
Και δεν είναι να του τάζεις φαγητό smiley.gif
Τώρα να παίξουμε πλήρεις απ'ότι ξέρω απ'του χρόνου πάλι και οι δύο 68.gif
Είναι καιρός όμως να σπάσουμε και εμείς μια παρθενιά και να κερδίσουμε εκεί μέσα για πρώτη φορά blink.gif blink.gif


αυτό μάλιστα είναι μια σοβαρή πρόκληση smiley.gif
παρακαλώ οι υπεύθυνοι να του χρεώσουν 2 φάουλ , ώστε να του πάρουμε και εμείς άλλα 3 και έξω απο το παιχνίδι smiley.gif
loufer
QUOTE(Clyde the Clyde @ Mar 10 2009, 18:02 ) *
Μην ανησυχείς...Επιστρέφει και ο Σπετς με άγριες διαθέσεις!!! smiley.gif
Είναι καιρός όμως να σπάσουμε και εμείς μια παρθενιά και να κερδίσουμε εκεί μέσα για πρώτη φορά blink.gif blink.gif


Για κοπιάστε με τον Σπυράκο στο ανακαινισμένο διαστημόπλοιό μας... 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif
andreas koropi
QUOTE(loufer @ Mar 11 2009, 00:26 ) *
Για κοπιάστε με τον Σπυράκο στο ανακαινισμένο διαστημόπλοιό μας... 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif



Παρθενια ...χμ......θα στεναχωρησω τους επιδοξους παρθενοσπαστες του διαστημοπολιοθ....ο διαστημικος εραστης κοκκινος εχει διακορευσει στον γερακα μια παρθενα......ερχεστε 2οι
loufer
Μάγκες, μπήκε Τετάρτη και δεν έχει κάνει κανένας την αρχή, προς τι αυτή η καθυστέρηση, βαρύναμε ξαφνικά?

ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1 (Νομίζω εύκολος άσσος αυτός)
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1 (Προμηνύεται δυνατό ματς με πολύ ξύλο, θα δώσω προβάδισμα στους γηπεδούχους λόγω έδρας, ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ RULES)
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1 (Φοβού τις ομάδες που παλεύουν για τη σωτηρία, δε θα είναι εύκολο παιχνίδι)
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 2 (Νομίζω ότι έχουν αποδεχθεί τη μοίρα τους στο Χαλάνδρι)
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 2 (Μου μυρίζει έκπληξη, άλλο ένα δυνατό παιχνίδι με πολύ ξύλο)
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1 (Θα συνεχίσει το νικηφόρο σερί ο Αρίων και τις βλέψεις για άνοδο? δεν αποκλείεται...)
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1 (Spaceship Arena, ο νόμος του ΤΑΠΕΡ)
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2 (Αυτοί πάνε για το απόλυτο...Άσε που ακτινογράφησαν και το παιχνίδι τους στο μεταξύ μας ματς)

wos_sport5.gif wos_sport5.gif wos_sport5.gif wos_sport5.gif wos_sport5.gif wos_sport5.gif wos_sport5.gif wos_sport5.gif
eskas
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1 (άμα χάσουν και αυτό το ματς…)

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1(έδρα)

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1 (μέσα στο ρουφ όσο και να προσπαθήσει ο Βύρωνας..)

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1 (κι’ας λένε πολλοί πως είναι ήδη στην Γ παλεύουν και θα το πάρουν..)

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 1(στην σκληρή άμυνα έχει προβλιμα,αν και μου αρέσει σαν ομάδα)

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2 (άμα χάσουν χάθηκαν ..)

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1 (χωρίς ψηλούς ο προμηθέας!)

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2 (τι να λέμε τώρα…)

Καλή επιτυχία σε όλες της ομάδες και χωρίς τραυματισμούς !!! blove.gif
loufer
QUOTE(andreas koropi @ Mar 11 2009, 09:28 ) *
Παρθενια ...χμ......θα στεναχωρησω τους επιδοξους παρθενοσπαστες του διαστημοπολιοθ....ο διαστημικος εραστης κοκκινος εχει διακορευσει στον γερακα μια παρθενα......ερχεστε 2οι


Ήσουν τυχερός που τον είχες εκείνη την ημέρα το Γιωργάκη, ίσως και να έκανες την μοναδική ήττα σου τότε, περασμένα μεγαλεία όμως, ήμασταν και εμείς πλήρεις, μετά άρχισαν οι αναποδιές... ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif
taper
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1 ( ξερός και ας είναι σε πτώση..βέβαια κάποια ζημιά θα την κάνει ο Ωροπός)

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1(έδρα αλλά ωραίο μπασκετικό ξύλο smiley.gif )

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1 (roof garden )

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1 (Jack εσύ super star.)

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 1( θα ήθελα το διπλό, λιώνουν και τα χιόνια αλλά εκτός διαστημοπλοίου ο κρόνος αποδυναμώνεται)

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1 (μεγάλο ματς και με νίκη ο φορμαρισμένος Αριων βάζει φωτιά στο πρωτάθλημα)

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1 (χωρίς melo όχι χωρίς ψηλούς. γιατί και o bill παικτόυρα είναι και ας είχε μέχρι τώρα λίγο χρόνο ένεκα βαριάς κολώνας μπροστά του. το θέλουμε- το θέλουν αλλά ο Τζέιμς TAPER Κερκ και o πρώτος αξιωματικός ο LOYFO Σποκ γιος του Βολκάνιου πρoέδρου ,ο γιατρός Μακ ΣΑΠΛ ,ο Ρώσος πλοηγός Πάβελ ΠΑΝΤΑΖΗΣ Τσέκοφ , ο πηδαλιούχος Χικάρου ΤΣΟΜΟΚ Σούλου ,ο αξιωματικός επικοινωνιών ΤΣΙΤ Ουχούρα ο Σκωτσέζος μηχανικός ΒΙΚΤΩΡ Σκοτ και οι άλλοι διαστημάνθρωποι δεν σκοπεύουν να τους αφήσουν ατιμώρητους.ΣΑΣ περιμένουμε να σας φιλοξενήσουμε στο κατάστρωμα.OVER -μόνο μη μας κάνετε GAME OVER smiley.gif )
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2 (φωτιά αλλά όχι για τους πυροσβέστες smiley.gif …)

Καλή επιτυχία σε όλες της ομάδες και χωρίς τραυματισμούς !!! blove.gif
loufer
QUOTE(taper @ Mar 11 2009, 13:20 ) *
αλλά ο Τζέιμς TAPER Κερκ και o πρώτος αξιωματικός ο LOYFO Σποκ γιος του Βολκάνιου πρoέδρου ,ο γιατρός Μακ ΣΑΠΛ ,ο Ρώσος πλοηγός Πάβελ ΠΑΝΤΑΖΗΣ Τσέκοφ , ο πηδαλιούχος Χικάρου ΤΣΟΜΟΚ Σούλου ,ο αξιωματικός επικοινωνιών ΤΣΙΤ Ουχούρα ο Σκωτσέζος μηχανικός ΒΙΚΤΩΡ Σκοτ και οι άλλοι διαστημάνθρωποι δεν σκοπεύουν να τους αφήσουν ατιμώρητους.ΣΑΣ περιμένουμε να σας φιλοξενήσουμε στο κατάστρωμα.OVER -μόνο μη μας κάνετε GAME OVER smiley.gif )



Ίσως το καλύτερο ποστάρισμα στην Ιστορία του Basketforum.gr...
Προτείνω στους moderators να σε κάνουν επίτιμο μέλος του forum και να σου απονείμουν διαστημική αναμνηστική πλακέτα...
Δεν ποστάρω άλλο..................................................................
Duke78
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 2
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
kastanietas
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 1

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
emekas
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 2
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
Clyde the Clyde
Φυσικά και θα έχουμε ψηλούς και έχω να μεταφέρω ένα μήνυμα από τον Bill.Μου είπε ότι δεν θα πατήσει κανείς μες στη ρακέτα και αν χρειαστεί θα αρχίσει τα χτυπήματα αλα Βαρεχάο!!! smiley.gif
Τι εννοείτε ανακαινισμένο διαστημόπλοιο?Αλλάξατε κάτι στο γήπεδο?

ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 2
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2(Ελπίζω να είναι δυνατό ματς και να είναι ντέρμπι μέχρι το τέλος γιατί πιστεύω ότι ποιοτικά δεν θα έχει να προσφέρει πολλά..αυτό βέβαια δε νομίζω ότι θα νοιάζει ιδιαίτερα τον νικητή)
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
taper
QUOTE(loufer @ Mar 11 2009, 13:56 ) *
Ίσως το καλύτερο ποστάρισμα στην Ιστορία του Basketforum.gr...
Προτείνω στους moderators να σε κάνουν επίτιμο μέλος του forum και να σου απονείμουν διαστημική αναμνηστική πλακέτα...
Δεν ποστάρω άλλο..................................................................

ακόμα περιμένω smiley.gif
LordOfTheCourts
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 2
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 2
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
JOS
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1 (banker)
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1 (μιλάει η έδρα)
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1 (εδώ κι αν μιλάει)
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 2 (πιστεύω ότι το χουν πάρει απόφαση)
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 2 (φίλε Lord πάρτο πάνω σου...)
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1 (έχουν ανέβει κι εδώ ουσιαστικά μετράνε τις δυνάμεις τους)
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2(Εγώ δεν θέλω ντέρμπι.Θέλω να μπείτε όπως πρέπει και να δείξετε ποιος είναι το αφεντικό.θέλω να χω το μυαλό μου και στον Θρύλο-αντί να βλέπω Spliter, Παπαλουκά-θα βλέπω Taper-loufer, γελοίος!)Bill θέλω να τους περιποιηθείς dude...
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2 (άλλη ποιότητα-ένας κούκος δεν σπάει αήττητο)

lebronjames
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 2
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
andreas koropi

ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 1

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2

veteranosaoth

ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 1

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 1

ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ - ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 1

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 1

ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ - ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2
lebronjames
καο γερακα-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ=63-69 Περιμενουμε τα παιδια για λεπτομερειες

Αριων-Θωμας=2 +8
nikefalin
Aμιαλλα - Κορωπί 68 - 76 , γερό ντέρμπυ ως το τέλος
emekas
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
JOS
Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη για μας. Πολύ δυνατό παιχνίδι και ντέρμπι 40 λεπτών, έσπασε η παράδση στο διαστημόπλοιο!!
Επείδη έσπασε η παράδοση και στη Βιτόρια (ΝΑΙ ΡΕ ΘΡΥΛΕ!) η ανάλυση θα ακολουθήσει μετά τα ποτά... icon_drunk.gif icon_drunk.gif
kastanietas
Θρακομακεδόνες - Κρονος Γερακας 64 - 57 (26-27)
Μεγάλη νίκη με το σκορ να ανοιγει στο τελευταιο τρίλεπτο αφου μέχρι τότε το παιχνίδι ήταν κλειστό και είχε ανατροπές.
taper
δυστυχώς μας πυρπόλησαν το διαστημόπλιο. sad.gif

το ματς ήταν όλη την ώρα στον πόντο και θα κέρδιζε ο πιο τυχερός...δεν την είχαμε την τύχη ή μάλλον δεν αφήσαμε τους ευατούς μας να δούμε αν την έχουμε
1.30 πριν τελειώσει 60-59 υπέρ μας, λάθος, άμυνα σωστή, επίθεση πάλι λάθος και φλώρος αιφνιδιασμό και αντιαθλητικό.60-60 και στηνεπίθεσή τους τριποντο μαχαιρια του ( ΗΡΑΚΛΗ του λυτρωτή που έσπασε τα δεσμά του Προμηθέα και με φαρμακερα βέλη πλήγωσε τα γεράκια . για να συνεχίσω την ιστορική αναδρομή) βουρδούμπα ( πάλι πολύ καλός μαζί και ΚΑRΑGUN).38 δεύτερα πριν τελείωσει το ματς.επίθεση τραβηγμένο τρίποντο αλλά η μπάλα γυρνάει γύρω γύρω και έξω .εκει τελείωσε το ματς.άσχημο να νιώθεις ότι το δίνεισ το παιχνίδι αλλά τι να κάνουμε. αλλά το ξεχάσαμε γιατί είχαμε και άλλα ωραία smiley.gif ( σπόντα για κάποιους που διαβάζουν )

ξέχασα τα κεφτεδάκια και μας τιμωρήσατε


όσο για εμάς χωρίς άγχος πλέον η συνέχεια και καιρός να ευχαριστηθούμε λίγο. Β έσκα είμαστε .αξίζουμε το χαβαλέ μας και να ξεδίνουμε στο γήπεδο και όχι να συφιλιαζόμαστε. Αυτό μπορεί να μην δίνει άνοδο αλλά είναι σημαντικότερο.Μπήκε και η άνοιξη πλέον

μόνος στόχος νίκη με τον κρόνο , έτσι για να συντηρούμε την έχθρα ( φαντάζομαι και εσυ πλέον αυτό γουστάρεις lord smiley.gif )
LordOfTheCourts
Δυνατό ματς με τον ΑΟΘ, δικαιολογημένα βρίσκετε σε πορεία ανόδου καθώς ξέρουν πως να κερδίζουν τα δύσκολα παιχνίδια. Με 4 ή 5 τρίποντα στο τελευταίο 10λεπτο δεν μπορέσαμε να τους ακολουθήσουμε.
Σας εύχομαι καλή συνέχεια.
loufer
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ - ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ : 63-69 (34-34)

Το παιχνίδι ήταν έτσι όπως το είχαμε προβλέψει, δυνατό, με επαφές, σκληρές άμυνες και χωρίς καμμία από τις δύο ομάδες να ξεφύγει στο σκορ για μεγάλο διάστημα, 40 λεπτά ντέρμπυ.
Ξεκινήσαμε με χαμηλό σκορ, 9-10 πρώτο δεκάλεπτο, στο Β χαλάρωσαν κάπως οι άμυνες 25-24 υπέρ μας. Στο Γ ξεφύγαμε λίγο για 5 πόντους, γρήγορα όμως ο Προμηθέας ανέκαμψε.
Και φτάνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, 1¨30 πριν τη λήξη με το σκορ 60-59 υπέρ μας. Ζώνη ο Προμηθέας, γυρνάμε τη μπάλα, την κλέβει ο Φλώρος και φεύγει μόνος στον αιφνιδιασμό, τρέχω από πίσω του, τσιμπάω τη μπάλα με το ένα χέρι αλλά με το άλλο τον σπρώχνω, σωστά δίνεται αντιαθλητικό... Βάζει τη μία βολή, σκορ 60-60. Στην επαναφορά τους παίζουμε ζώνη, κάνουν περιστροφή καλή και με ένα μεγάλο σουτ ο Βουρδουμπάς βάζει τρίποντο από τα 7 μέτρα. Κατεβάζουμε μπάλα, σουτ του Μπρατσιώτη πάνω σε άμυνα, και η μπάλα στριφογυρνάει 3 φορές και βγαίνει έξω, μετά μπήκαμε στην διαδικασία των φάουλ, ψύχραιμοι οι παίκτες του Προμηθέα και μοιραία επήλθε η ήττα.
Συγχαρητήρια για την νίκη τους, τους εύχομαι καλή συνέχεια, θα μπορούσαμε να ήμασταν στη θέση τους. Συνεχίζουμε να παλεύουμε κάθε παιχνίδι, ποτέ δεν ξέρεις τι κρύβουν οι επόμενες 9 αγωνιστικές, αν και είναι πλέον εξαιρετικά δύσκολο...
JOS
Τα πράγματα έγιναν όπως τα είπε ο Louf στο τέλος. Απλά θα προσθέσω 2-3 πραγματάκια:
Μεχρι το 30 φύγαμε 2-3 φορές και από λάθη δικά μας (που ασχοληθήκαμε με τα λάθη των διαιτητών, τα οποία ήταν εκνευριστικά ορισμένες φορές αλλά όχι για τόσο μπινελίκι) αφήναμε τα γεράκια κοντά στο σκορ (2 τεχνικές στο πρώτο ημίχρνονο) σε σημεία που είμασταν 6 και 8 πόντους μπροστά. Ξέφυγαν και τα παιδιά μια φορά στους 5 αλλά γυρίσαμε αμέσως. Καταφέραμε να πάμε το σκορ ψηλά για τα δεδομένα του διαστημόπλοιου και κερδίσαμε. Στην ουσία το ματσάκι κρίθηκε στη φάση του αντιαθλητικού του Λουφ. Λάθος μεγάλο το αντιαθλητικό σε εκείνο το χρονικό σημείο. Μας έδωσε 4 πόντους (που θα μπορούσαν να ταν 5 αν έβαζε ο Γιώργος 2/2) σε υπερκρίσιμο σημείο. Μετά μια άμυνα ήταν όλο το ματς. Την παίξαμε και τέλος. Πολύ ωραίο ματς με πάθος κι ένταση από τις 2 ομάδες και Taper αισθητά βελτιωμένος σε σχέση με το ματς του πρώτου γύρου. Καλή συνέχεια εύχομαι στα παιδιά του Γέρακα και κυρίως χωρίς άλλους τραυματισμούς. Εννοείτε οτι τίποτα δεν έχει τελειώσει για καμία ομάδα. 9 ματς είναι πολλά...
kastanietas
QUOTE(LordOfTheCourts @ Mar 13 2009, 09:21 ) *
Δυνατό ματς με τον ΑΟΘ, δικαιολογημένα βρίσκετε σε πορεία ανόδου καθώς ξέρουν πως να κερδίζουν τα δύσκολα παιχνίδια. Με 4 ή 5 τρίποντα στο τελευταίο 10λεπτο δεν μπορέσαμε να τους ακολουθήσουμε.
Σας εύχομαι καλή συνέχεια.

Έχετε καλή ομάδα και ιδιαίτερα το 8 (Πλαγιανάκος?) εξαιρετικό σουτ και το 10, ενώ πολύ βοήθησε και το 11 με κάποιες πολύ καλές προσπάθειες εντός ρακέτας... Ποιο νούμερο φορούσες?
taper
QUOTE(JOS @ Mar 13 2009, 13:09 ) *
Τα πράγματα έγιναν όπως τα είπε ο Louf στο τέλος. Απλά θα προσθέσω 2-3 πραγματάκια:
Μεχρι το 30 φύγαμε 2-3 φορές και από λάθη δικά μας (που ασχοληθήκαμε με τα λάθη των διαιτητών, τα οποία ήταν εκνευριστικά ορισμένες φορές αλλά όχι για τόσο μπινελίκι) αφήναμε τα γεράκια κοντά στο σκορ (2 τεχνικές στο πρώτο ημίχρνονο) σε σημεία που είμασταν 6 και 8 πόντους μπροστά. Ξέφυγαν και τα παιδιά μια φορά στους 5 αλλά γυρίσαμε αμέσως. Καταφέραμε να πάμε το σκορ ψηλά για τα δεδομένα του διαστημόπλοιου και κερδίσαμε. Στην ουσία το ματσάκι κρίθηκε στη φάση του αντιαθλητικού του Λουφ. Λάθος μεγάλο το αντιαθλητικό σε εκείνο το χρονικό σημείο. Μας έδωσε 4 πόντους (που θα μπορούσαν να ταν 5 αν έβαζε ο Γιώργος 2/2) σε υπερκρίσιμο σημείο. Μετά μια άμυνα ήταν όλο το ματς. Την παίξαμε και τέλος. Πολύ ωραίο ματς με πάθος κι ένταση από τις 2 ομάδες και Taper αισθητά βελτιωμένος σε σχέση με το ματς του πρώτου γύρου. Καλή συνέχεια εύχομαι στα παιδιά του Γέρακα και κυρίως χωρίς άλλους τραυματισμούς. Εννοείτε οτι τίποτα δεν έχει τελειώσει για καμία ομάδα. 9 ματς είναι πολλά...

1.αφού έλειπες εσύ πώς να μην είμαι βελτιωμένος? άλλωστε τότε έκανα προπονήσεις που για τη δική μου κλάση κακό μου κάνουν smiley.gif
2. όσο για τους διαιτητές έδωσαν μερικά ανάποδα και στους 2 , απλώς εμείς συγκρατούμασταν λόγω των τεχνικών ποινών που φάγατε( άλλωστε άμα δεις τα φάουλ ήταν διπλάσια για εμάς- φυσιολογικό μεν γιατί εσείς παίξατε ζώνη περισσότερο, )
3. όπως καταλαβαίνεις louf οι αντίπαλοι αναγνωρίζουν το δώρο σου smiley.gif

Κουκάκι-Ένωση Βύρωνα 65-51 (32-27)
Διαιτητές: Μαγκουνής-Λύρας
Κουκάκι (Τριαντάφυλλος): Μαμμής, Ανδρίτσος 4, Σιδερής 11 (3), Γιατράς 9, Αλωνιστιώτης 2, Σιδερίδης 10 (2), Σταθόπουλος, Πεζούλας, Μπουζούλας 10 (2), Φραγγελάκης, Μοσχονάς 13 (1), Μεχίλης 6
Ένωση Βύρωνα (Ζαμινός): Κίζηλης 3, Γλυκαντζής, Κούζας 1, Ζαχαρόπουλος 4, Τσιρόπουλος 18, Χριστοφάκης 11, Μητρογιώργος 4, Μακροκάννης, Καστρήτσιος 10 (2)

Καλύβια-Ωρωπός 71-54 (35-32)
Διαιτητές: Φραγκούλη-Νικολάου
Καλύβια (Φραγκογιάννης): Μπούτσης 12, Μακούλης 11, Κελέσης 11, Βόσικας 25 (4), Σέχος 5 (1), Μπαλοπίτος 7 (1), Νικολάου, Μπεκρής, Γρίβας, Μάρας
Ωρωπός (Τηνιακός): Βαϊνάς 14 (1), Στεφανόπουλος 8, Διαγγελάκης 10 (2), Γιανναράς 4, Καφτάνης 5 (1), Κεσσές 10, Γαρμπής 1, Χατζημιχαήλ 2

Παλατιανή-Μελάς Αγ. Ελευθέριος 58-53 (38-24)
Διαιτητές: Τσώνος-Καλογερόπουλος
Παλατιανή (Ρίζος): Σαρρής 13 (3), Τριάντης, Βασιλείου 14 (2), Ζαχαρόπουλος, Σοφικίτης 2, Κελεσίδης Π. 13 (2), Κελεσίδης Γ. 8, Τσιμπόνης, Φερλές, Κουφός 6 (1), Αναστασόπουλος 2
Μελάς Αγ. Ελευθέριος (Σώχος): Καρβέλας 6, Βενιός 2, Αριφάκος 10 (2), Μιχαλόπουλος 2, Αμπλάς 5, Αναστασόπουλος 2, Σπυράκος 7, Πέτρου 3 (1), Ανδρικόπουλος 3, Πλατανίτης 13

ΑΟΚ Χαλάνδρι-Πρωτέας Θρίαμβος 82-75 (43-26)
Διαιτητές: Μανδρέκας-Ορφανός
ΑΟΚ Χαλάνδρι (Μπιτζάνης): Ράλλης Ι. 8 (2), Διαμαντάκος, Ράλλης Τζ. 2, Καραμπάς, Σύλλας 7, Παπαντωνίου 10 (1), Μπίνας 12, Τριχιάς 16 (2), Γιαννάκης 27 (5)
Πρωτέας Θρίαμβος (Κούτσης): Τάτα 10, Σπυρόπουλος 26 (4), Σιλαϊδής 12, Κάκαρης, Παπαγιαννόπουλος 2, Λουλούδης 2, Ζαχαρόπουλος 19 (1), Γεωργούσης, Κούρταλης 4

ΚΑΟ Γέρακα-Προμηθέας 63-69 (34-34)
Διαιτητές: Νανούρης-Γολεγού
ΚΑΟ Γέρακα (Σκαρλάτος): Τσιτούρης 4, Λουφόπουλος 11 (1), Μπρατσιώτης 11 (1), Καραγιάννης 1, Τσομόκος 2, Ζήσης 12, Πανταζής 9 (1), Χατζησωκράτης 11, Σαπλαούρας 2
Προμηθέας (Αναστασόπουλος Αθ.): Καραθανασόπουλος Α. 4, Καραθανασόπουλος Αλ. 8 (1), Σπετσιέρης 5, Γκαραγκάνης 14 (3), Φλώρος 9, Βουρδουμπάς 22 (4), Σιμόπουλος 2, Σκροπολίθας 5 (1), Χριστοδουλόπουλος

Άμιλλα-Κορωπί 68-76 (38-35)
Διαιτητές: Μαλανδρής-Καλαϊτζάκης
Άμιλλα (Μεσήνης): Νικολούσιος 21 (7), Καβούρης 16 (1), Τσατσάνης 13 (1), Τύρος 6, Καμπίτης, Καφαντάρης 5 (1), Κωστελίδης 5, Καδιγιαννόπουλος 2, Θαλασσινός
Κορωπί (Χριστόπουλος): Αναγνώστου, Βελιζιώτης 10 (2), Κόκκινος 24, Γκίκας, Τσιλιβάκος, Κουτσούκος 2, Βλάχος 26, Καραβασίλης 14

Θρακομακεδόνες-Γέρακα Κρόνος 64-57 (26-27)
Διαιτητές: Χριστίδης-Παπανικολάου
Θρακομακεδόνες (Δαμιανίδης): Χονδροματίδης, Σιωράς 3, Σουλεϊδής Α. 10 (1), Μαχαίρας, Σιούτης, Μαθιόπουλος 3 (1), Χόντος 5 (1), Αγγελόπουλος 15 (2), Γοργόσογλου 11, Σαραντόπουλος 4, Αλεξανδρής 2, Ρεντίφης 11 (2)
Γέρακα Κρόνος (Σφήκας): Κατσαμπέκης 2, Μήντζιας 6, Γιαννακόπουλος 2, Πλαγιαννάκος 21 (5), Κωστόπουλος, Κολοβός 6, Βουλουμάνος 7, Συνοδινός 8, Μπάτσος, Παρχαρίδης 5, Τσεβάς

Αρίωνας-Άγιος Θωμάς 59-67 (34-32)
Διαιτητές: Πόντας-Αποστολίδης
Αρίωνας (Σαλίχος): Φωτόπουλος 3, Πιτροπάκης 5 (1), Φωτίου, Μακρής 16, Αναστασιάδης 3 (1), Αρκουμάνης 14 (3), Παπανδριόπουλος, Χατζηκυριάκος, Σμάγκιν 6, Καραδήμας 2, Μπόγρης 10
Άγιος Θωμάς (Κεραμιδάς-Ζαχαράκης): Χαλβατζής, Νικολόης 2, Ντούσιας 1, Γεωργουδάκης 7 (1), Ιατρού 4, Σωτηρόπουλος 6 (1), Κρασσάς 9 (1), Παρδαβέλας 17, Πομόνης, Μανωλάς, Σωτηρόπουλος 4, Παπαζήσης 17

Η βαθμολογία (σε 21 αγώνες): Κορωπί 42, Άγιος Θωμάς 38, Θρακομακεδόνες 37, Προμηθέας 36, ΚΑΟ Γέρακα 35, Αρίωνας 34, Κουκάκι 32, Γέρακα Κρόνος 32, Άμιλλα 32, Παλατιανή 30, Καλύβια 29, Μελάς Αγ. Ελευθέριος 27, Εν. Βύρωνα 26, Πρωτέας Θρ. 26, ΑΟΚ Χαλάνδρι 25, Ωρωπός 23.

Η επόμενη αγωνιστική (22η 19/03): Μελάς Αγ. Ελευθέριος-Καλύβια Θ., Εν. Βύρωνα-Παλατιανή, Πρωτέας Θρ.-Κουκάκι, Γέρακα Κρόνος-ΑΟΚ Χαλάνδρι, Άγιος Θωμάς-Θρακομακεδόνες, Κορωπί-Αρίωνας, Ωρωπός-ΚΑΟ Γέρακα, Προμηθέας-Άμιλλα.
JOS
QUOTE (taper @ Mar 13 2009, 13:27 ) *
1.αφού έλειπες εσύ πώς να μην είμαι βελτιωμένος? άλλωστε τότε έκανα προπονήσεις που για τη δική μου κλάση κακό μου κάνουν smiley.gif
2. όσο για τους διαιτητές έδωσαν μερικά ανάποδα και στους 2 , απλώς εμείς συγκρατούμασταν λόγω των τεχνικών ποινών που φάγατε( άλλωστε άμα δεις τα φάουλ ήταν διπλάσια για εμάς- φυσιολογικό μεν γιατί εσείς παίξατε ζώνη περισσότερο, )
3. όπως καταλαβαίνεις louf οι αντίπαλοι αναγνωρίζουν το δώρο σου smiley.gif

1. Τέλος οι προπονήσεις λοιπόν. Άσε τα κορόιδα να τρέχουν...

3. Κοίτα, δώρο αποδείχτηκε εκ των υστέρων γιατί αν δεν έβαζε το πολύ μεγάλο τρίποντο ο Χάρης θα είχε κάνει σωστή επιλογή (η άλλη εκδοχή ήταν 2 σίγουροι πόντοι για μας-ενώ οι βολές χάνονταν, όπως και χάθηκε η μια). Με τα "αν" όμως δεν γίνεται τίποτα. Η βολή και η κατοχή ήταν καθοριστικά για το παιχνίδι τελικά...
Τα παμε και στο ημίχρονο πάντως, από τη στιγμή που το ματς έγινε over για τα δεδομένα σας είχαμε μεγαλύτερες πιθανότητες.
Καλή συνέχεια και μακριά από τις προπονήσεις... rolleyes.gif
unknown
QUOTE(nikefalin @ Mar 13 2009, 00:02 ) *
Aμιαλλα - Κορωπί 68 - 76 , γερό ντέρμπυ ως το τέλος

Μεγαλος παικτης ο Γιωργος Κοκκινος . Με λίγες προπονήσεις , βάζει καθε βδομάδα 25 ποντους σταθερα . Μπράβο ρε Γιωργο. Αδικήσε για την κατηγορία . Αλλά ειναι απο οτι ξέρω ειναι η επιλογή του λογω υποχρεωσεων . Να εισαι ρε Γιωργάρα παντα υγιεις γερός και δυνατός .
loufer
QUOTE(unknown @ Mar 13 2009, 18:51 ) *
Μεγαλος παικτης ο Γιωργος Κοκκινος . Με λίγες προπονήσεις , βάζει καθε βδομάδα 25 ποντους σταθερα . Μπράβο ρε Γιωργο. Αδικήσε για την κατηγορία . Αλλά ειναι απο οτι ξέρω ειναι η επιλογή του λογω υποχρεωσεων . Να εισαι ρε Γιωργάρα παντα υγιεις γερός και δυνατός .


Επειδή τυγχάνει να τον ξέρω προσωπικά και τις ομάδες που έχει παίξει, είναι ακριβώς όπως τα λες, εξαίρετος χαρακτήρας και πολυτέλεια τεράστια για το επίπεδο της ΕΣΚΑ... το παλικαράκι είναι να παίζει μόνο Εθνική κατηγορία και από Β και πάνω μάλιστα...
LordOfTheCourts
QUOTE(kastanietas @ Mar 13 2009, 13:19 ) *
Έχετε καλή ομάδα και ιδιαίτερα το 8 (Πλαγιανάκος?) εξαιρετικό σουτ και το 10, ενώ πολύ βοήθησε και το 11 με κάποιες πολύ καλές προσπάθειες εντός ρακέτας... Ποιο νούμερο φορούσες?

το 11
taper
οι δρόμοι του ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ και του Σκαρλάτου χωρίσαν ύστερα από 2,5 χρόνια

και η ομάδα και ο προπονητής ( προσωπική εκτίμηση από τους πλέον φερέλπιδες αφού κατάφερε να έχει πάντα μια ανταγωνιστική ομάδα και βελτίωσε αγωνιστικά όλους τους παίκτες, εδώ κατάφερε να με κάνει και να σκοράρω smiley.gif ) )
χρειαζόντουσαν νέες παραστάσεις.

πλέον θα τυρανούμε smiley.gif άλλο προπόνητη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.