Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ 2008-09 (2ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
LordOfTheCourts
QUOTE(lebronjames @ Mar 3 2009, 15:03 ) *
Αφου αμολησαμε καλουμπα ας ασχοληθουμε και λιγο με το μπασκετ...

Εκαψε πολυ κοσμο ο Προμηθεας. 68.gif 68.gif 68.gif

andreas koropi 6/7
eskas 6/7
LordOfTheCourts 4/7
kastanietas 6/7
JOS 4/7 Η απουσια σου απο τα γηπεδα φερνει τα αναμενομενα στοιχηματικα αποτελεσματα. evilmonkey.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif
emekas 5/7
loufer 6/7
taper 6/7 Δεν τα πηγες και ασχημα.Μαλλον πρεπει να ακους πιο συχνα τον αρχηγο. 77.gif 77.gif
veteranosaoth 6/7
g-kel 7/7 Μπηκε δυνατα στο παιχνιδι thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
lebronjames 6/7
Clyde the Clyde 6/7

Koυπα για αυτη τη βδομαδα....g-kel wav.gif
Kουβαδακιας για αλλη μια βδομαδα ο JOS που διεκδικει το βραβειο για τους περισσοτερους κουβαδες απο ταπερολουφαραιους και ο LordOfTheCourts

Ευτυχώς που δεν είμαι μόνος μου με το κουβά... τα λέμε JOS smile.gif
taper
έχω πολύ καιρό να δώσω πρώτος προγνωστικά , αλλά επειδή έχω ένα σίγουρο αρχιζώ

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΑΛΥΒΙΑ 1 ( μπαίνουν σε περιπέτειες? μόνο νίκη και σας περιμένουμε smiley.gif )
ΩΡΩΠΟΣ- ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 2 ( αν καιέχουν ενίοτε αυτοκτονικές τάσεις και εκεί που δεν τους περιμένεις είτε χάνουν είτε κερδίζουν)
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 2 ( αμφίροπο )
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1 ( χωρίς την παικτούρα μάλλον αλλάζουν τα δεδομένα. επιφυλλάσσομαι για αλλαγη αν αλλάξουν τα δεδομένα .Ο JACK Τριχιάς εμπύρετος )
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 1 ( γιατί πάντα τους κοντράρω smiley.gif )
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 1 ( δώστε τα όλα )
ΑΜΙΛΑ - ΑΡΙΩΝ 1 ( Φρούριο )
ΚΟΡΩΠΙ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ 2 ( το σίγουρο smiley.gif οι παρθενοσπάστες έτοιμοι να βρουν το κλειδι για τη ζώνη αγνότητος)

Duke78
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΑΛΥΒΙΑ 1
ΩΡΩΠΟΣ- ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 2
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 2
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 2
ΑΜΙΛΑ - ΑΡΙΩΝ 1
ΚΟΡΩΠΙ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ 1
JOS
Δυστυχώς εκτός από κουβάς ήμουν και μεγάλος άτυχος αφού χάνω το υπόλοιπο της σεζόν λόγω ρήξης πρόστιου χιαστού!!
Είναι η τρίτη φορά για μένα καθώς έχω ήδη κάνει από μια εγχείρηση σε κάθε γόνατο...Περιορίζομαι στα προγνωστικά λοιπόν και τους κουβάδες!! ΠΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΗ...
loufer
QUOTE(JOS @ Mar 4 2009, 10:44 ) *
Δυστυχώς εκτός από κουβάς ήμουν και μεγάλος άτυχος αφού χάνω το υπόλοιπο της σεζόν λόγω ρήξης πρόστιου χιαστού!!
Είναι η τρίτη φορά για μένα καθώς έχω ήδη κάνει από μια εγχείρηση σε κάθε γόνατο...Περιορίζομαι στα προγνωστικά λοιπόν και τους κουβάδες!! ΠΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΗ...


Καλημέρα... Αυτή τη στιγμή το μόνο που μπορώ να σου ευχηθώ είναι περαστικά,ταχεία ανάρρωση και γρήγορη επάνοδο.
Μεγάλο πλήγμα για τον Προμηθέα η απουσία σου.

Για να δούμε σε πόσους έπεσαν βαριά τα κούλουμα...

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΑΛΥΒΙΑ 1 ( Χωρίς τον JOS χάνουν τα rebound, αλλά θα το καθαρίσουν το ματσάκι... )
ΩΡΩΠΟΣ- ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 2 ( με καλή ψυχολογία... )
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 2 ( αναμένεται να πέσει τρελό ξύλο, ο Μελάς τα δίνει όλα τελευταία και το Κουκάκι είναι φτιαγμένο για τέτοια παιχνίδια )
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2 ( και με πυρετό μπορεί να κάνει την διαφορά...ο Τριχιάς )
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 1 ( λόγω συμφερόντων καθαρά... )
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 2 ( μακάρι να γίνει η έκπληξη... )
ΑΜΙΛΑ - ΑΡΙΩΝ 1 ( Κάστρο, θα τους σπάσουν το σερί των 6 νικών??? )
ΚΟΡΩΠΙ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ 2 ( λέω μπας και κοιμηθεί ο Θεός, ο Ανδρέας και κανένας από τους Βελιζιώτη, Κόκκινο, Βλάχο, Καραβασίλη και Κουτσούκο... )
eskas
QUOTE(JOS @ Mar 4 2009, 10:44 ) *
Δυστυχώς εκτός από κουβάς ήμουν και μεγάλος άτυχος αφού χάνω το υπόλοιπο της σεζόν λόγω ρήξης πρόστιου χιαστού!!
Είναι η τρίτη φορά για μένα καθώς έχω ήδη κάνει από μια εγχείρηση σε κάθε γόνατο...Περιορίζομαι στα προγνωστικά λοιπόν και τους κουβάδες!! ΠΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΗ...


bball.gif Περαστικά φίλε εύχομαι την ταχύτερη δυνατή ανάρρωση … bball.gif

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΑΛΥΒΙΑ 1 (από τον επόμενο αγώνα τα Καλύβια ξεκινούν την προσπάθεια τους)
ΩΡΩΠΟΣ- ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 2 (ο Ωρωπός δείχνει δυστυχώς η χειρότερη ομάδα του ομίλου)
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 2 (καλύτερο το Κουκάκι αλλά…)
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 2 (όλα για της λιγοστές ελπίδες σωτηρίας )
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2 (αν θέλουν να μείνουν στο παιχνίδι )
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 2 (στον Κρόνο δεν έπαιζα ούτε 1 ευρώ, λόγο αστάθειας… )
ΑΜΙΛΑ - ΑΡΙΩΝ 1 (έδρα)
ΚΟΡΩΠΙ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ 1 ( ανώτεροι απ’ολους,όχι πως θα με στενοχωρήσει το διπλό…)

Καλή επιτυχία σε όλους! blove.gif
emekas
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΑΛΥΒΙΑ 1
ΩΡΩΠΟΣ- ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 2
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 2
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 1
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 2
ΑΜΙΛΑ - ΑΡΙΩΝ 1
ΚΟΡΩΠΙ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ 1
taper
QUOTE(JOS @ Mar 4 2009, 10:44 ) *
Δυστυχώς εκτός από κουβάς ήμουν και μεγάλος άτυχος αφού χάνω το υπόλοιπο της σεζόν λόγω ρήξης πρόστιου χιαστού!!
Είναι η τρίτη φορά για μένα καθώς έχω ήδη κάνει από μια εγχείρηση σε κάθε γόνατο...Περιορίζομαι στα προγνωστικά λοιπόν και τους κουβάδες!! ΠΙΚΡΑ ΜΕΓΑΛΗ...


πολλοί άσχημοι τραυματισμοι φέτος sad.gif sad.gif sad.gif

τι να πούμε ..περαστικα και καλό κουράγιο
baskethools7
kseroume tpt gt anavlithen gerakas-amailla?pote tha ginei sigoura??
JOS
να είστε καλά παιδιά (loufer, taper, eskas). ευχαριστώ-βέβαια τρώω μεγάλη ξενέρα γιατί χάνω έναν ολόκληρο γύρο και φυσικά το μεταξύ ματσακι σε 10 μέρες...RIP
andreas koropi
QUOTE(baskethools7 @ Mar 4 2009, 14:35 ) *
kseroume tpt gt anavlithen gerakas-amailla?pote tha ginei sigoura??



για πληροφοριες στον παρθενοσπαστη ταπερ....με πληροφοριες που εχω μαθει 3 κλειδαραδες εχουν δηλωσει ανικανοι να βοηθησουν να σπασει η ζωνη αγνοτητας(ειναι Hugo Boss..giati eimaste trendy), και ο ταπερ εχει απευθυνθει στην αντιεξουσιαστικη παλη για βοηθεια....ο αστυνομος βελιζιωτης ειναι ετοιμος με την αντιτρομοκρατικη να συλλαβει λουφερ και να περασει χειροπεδες στον ταπερ....για να μην κοιμηθει ο βλαχος και ο κοκκινος εχω 15 ξυπνητηρια τοποθετημενα σε στρατηγικα σημεια του γηπεδου, ο καραβασιλης ειναι σε ιστρο δεν εχει αναγκη ενω ο κουτσουκος εχει παει για διαλογισμο ....
taper
QUOTE(JOS @ Mar 4 2009, 15:06 ) *
να είστε καλά παιδιά (loufer, taper, eskas). ευχαριστώ-βέβαια τρώω μεγάλη ξενέρα γιατί χάνω έναν ολόκληρο γύρο και φυσικά το μεταξύ ματσακι σε 10 μέρες...RIP

το λιγότερο είναι αυτό το ματσακι....άλλωστε με την επιδημία τραυματισμών μπορεί να απουσιάσουμε και εμείς
( ελπίζω να καταφέρω να παίξω και στα 3 ματσακια, τράβηγμα στον αυχένα εδω και 3 εβδομάδες που δεν περνάει και το χειρότερο πονάει ο προσαγωγός μου..γεράσαμεεεεεεεεεεεεε. )
σε περιμένουμε έστω σαν θεατή

QUOTE(andreas koropi @ Mar 4 2009, 15:09 ) *
για πληροφοριες στον παρθενοσπαστη ταπερ....με πληροφοριες που εχω μαθει 3 κλειδαραδες εχουν δηλωσει ανικανοι να βοηθησουν να σπασει η ζωνη αγνοτητας(ειναι Hugo Boss..giati eimaste trendy), και ο ταπερ εχει απευθυνθει στην αντιεξουσιαστικη παλη για βοηθεια....ο αστυνομος βελιζιωτης ειναι ετοιμος με την αντιτρομοκρατικη να συλλαβει λουφερ και να περασει χειροπεδες στον ταπερ....για να μην κοιμηθει ο βλαχος και ο κοκκινος εχω 15 ξυπνητηρια τοποθετημενα σε στρατηγικα σημεια του γηπεδου, ο καραβασιλης ειναι σε ιστρο δεν εχει αναγκη ενω ο κουτσουκος εχει παει για διαλογισμο ....


δύσκολη καιροι για παρθενοσπάστες smiley.gif
αλλωστε η κατάστασή μας τελευταία δεν είναι καλη αλλά σε ένα ματς χωρίς άγχος όλα γινονται.και κάποια στιγμη μπορεί να ξυπνήσει και το θηρίο loufer
LordOfTheCourts
Πρώτα από όλα γρήγορη ανάρρωση στο φίλο μας JOS, περαστικά σου και σου εύχομαι ανώδινη όσο το δυνατόν επιστροφή.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΑΛΥΒΙΑ 1
ΩΡΩΠΟΣ- ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 2
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 2
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 1
ΑΜΙΛΑ - ΑΡΙΩΝ 1
ΚΟΡΩΠΙ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ 1



QUOTE(eskas @ Mar 4 2009, 11:13 ) *
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 2 (στον Κρόνο δεν έπαιζα ούτε 1 ευρώ, λόγο αστάθειας… )

Δεν έχεις και άδικο... οπότε μπορεί και να νικήσουμε.. icon_drunk.gif icon_drunk.gif
loufer
QUOTE(baskethools7 @ Mar 4 2009, 14:35 ) *
kseroume tpt gt anavlithen gerakas-amailla?pote tha ginei sigoura??


Κυριακή 8 Μαρτίου στις 18:00. Θα πάρουμε αύριο την ΕΣΚΑ να την ενημερώσουμε για την ώρα...
Clyde the Clyde
Το μόνο που θέλω να πω είναι περαστικά στον συμπαίκτη και φίλο μου JOS!!!Μετά από αυτό δεν υπάρχει όρεξη για άλλα.
Εύχομαι κανένας από οποιαδήποτε ομάδα να μην έχει τόση ατυχία.
Πάνω απ'όλα η υγεία.
DMX
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΑΛΥΒΙΑ 1
ΩΡΩΠΟΣ- ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 2 (τα περισοτερα ματς του Ωροπου, δυστυχως για ολους φετος ειναι διαδικαστικου χαρακτηρα)
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1 (απο τις συμπαθειες μου στο φετινο πρωταθλημα)
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2 (ομαδα που ξερει να παιζει αμυνα)
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 2 (ειναι νωρις για να κανουμε στραβοπατημα. Πρεπει να δειξουμε σοβαροτητα)
ΑΜΙΛΑ - ΑΡΙΩΝ 1
ΚΟΡΩΠΙ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ 1 (πρεπει να αρχιζει να αυξανει η μεταξυ μας διαφορα λουφερ, για να μην εχουμε αγχος)


Περαστικα σου JOS, και ευχομαι αυτη να ειναι η τελευταια ατυχια σου. Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα για εναν αθλητη απο τους σοβαρους τραυματισμους.
LordOfTheCourts
QUOTE(DMX @ Mar 5 2009, 05:58 ) *
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 2 (ειναι νωρις για να κανουμε στραβοπατημα. Πρεπει να δειξουμε σοβαροτητα)

Τι νούμερο φανέλα φοράς? Εγώ το 11, τα λέμε σήμερα στο γήπεδο...
Ας... "νικήσουμε" ο καλύτερος rolleyes.gif
loufer
QUOTE(LordOfTheCourts @ Mar 5 2009, 09:40 ) *
Τι νούμερο φανέλα φοράς? Εγώ το 11, τα λέμε σήμερα στο γήπεδο...
Ας... "νικήσουμε" ο καλύτερος rolleyes.gif


Άρχισες τα καφριλίκια από τώρα Γιάννη??? Θες να τον βάλεις στο μάτι??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
lebronjames
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΑΛΥΒΙΑ 1
ΩΡΩΠΟΣ- ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 2
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 2
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 1
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 1
ΑΜΙΛΑ - ΑΡΙΩΝ 1
ΚΟΡΩΠΙ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ 1
LordOfTheCourts
QUOTE(loufer @ Mar 5 2009, 10:26 ) *
Άρχισες τα καφριλίκια από τώρα Γιάννη??? Θες να τον βάλεις στο μάτι??? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Να μην χτυπήσουμε και κανένα γνωστό μας απο το foroum... ντροπή θα είναι smile.gif
kastanietas
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΑΛΥΒΙΑ 1
ΩΡΩΠΟΣ- ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 2
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 2
ΑΜΙΛΑ - ΑΡΙΩΝ 1
ΚΟΡΩΠΙ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ 1

Περαστικά στο JOS (παλιοκατάσταση οι τραυματισμοί), εμείς πάλι συνεχίζουμε την απίστευτη γκαντεμιά και επιδημία... Εκτός των άλλω έχετε ακούσει ποτέ για μπασκετικό τραυματισμό με... μπατονέτα!!!???????????... το κερατό μου!!! Άντε να δούμε και σήμερα με τον Πρωτέα...
veteranosaoth
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΚΑΛΥΒΙΑ 2
ΩΡΩΠΟΣ- ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ 2
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 2
ΚΡΟΝΟΣ- ΘΩΜΑΣ 2
ΑΜΙΛΑ - ΑΡΙΩΝ 2
ΚΟΡΩΠΙ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑΣ 1
taper
μα κανείς να μην μας πιστεύει? smiley.gif
καλά κάνετε γιατι ακόμα δεν εχουμε βρει τα κλειδια....
εκτός αν τα βρει μέχρι το βράδυ ο loufer ή τα βρω εγώ στο δίωρο υπνακο μου smiley.gif
JOS
Μεγάλη νίκη για την ομάδα μου απέναντι στα Καλύβια λόγω των ειδικών συνθηκών.

Σήμερα κατεβήκαμε με αποστολή έτακτης ανάγκης και μόνο με 6 παιδιά που είναι συνηθως 12αδα!! Εκτός Φλώρος, Κλεομενίδης, Σπετσιέρης, Καραθανασσόπουλος (εγώ πλέον περνάω στις longterm απουσίες). Για όσους ξέρουν μιλάμε για παίκτες κλειδιά, όμως όσοι αγωνίστηκαν έδειξαν τα άντερα και τον απαιτούμενο τσαμπουκά...Μεγάλη εμφάνιση από τον Clyde και σε θέση που δεν παίζει...Όλοι ήταν συγκλονιστικοί (6 παίκτες αγωνίστηκαν όλοι κι όλοι)...Πάμε παρακάτω...

Ευχαριστώ τα υπόλοιπα παιδιά για τις ευχές τους.
taper
έφαγα πολύ ( μπασκετικό ) ξύλο σήμερα. smiley.gif

όχι μόνο δεν βρήκαμε το κλειδί αλλά χάσαμε και το δικά μας smiley.gif

καμιά 20 πόντους χάσαμε και κανονικά το Κορωπί θα πρέπει να ανέβει αήτητο εκτός αν δώσει κανα ματσάκι στο τέλος

τώρα όλα τα λεφτά για μας τα δύο κολλητά το αναβληθέν και ο προμηθέας ( μαγκιόρικη νίκη με τόσες απουσίες )

κρόνος - άγιος θωμάς 1 11 πόντους ακόμα πιο μαγκιόρικη....
και να που οι Θρακες ( αν κερδίσαν ) κυνηγάνε και τη δεύτερη θέση

όσο για μας νοσοκομείο ( 2 απόντες, και πολλοι στο όριο μαζί με αυτούς και εγώ )

nikefalin
Αμιλλα - Αριωνας 57 - 64
δεκάλεπτα 16 -23, 28 - 35, 40 - 47, 57 - 64
killbill12
ΜΕΛΑΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ 1 (8 ποντους αν θυμαμαι καλα...)
loufer
Κορωπί - ΚΑΟ: 80-61 (40-28)

Με μεγάλη άνεση χάσαμε το ματς, το Κορωπί μπήκε από την αρχή πολύ δυνατά και δεν έχασε ποτέ το μεγάλο του προβάδισμα...
Μία κλάση ανώτερη ομάδα, όλοι οι συμπαίκτες μου προσπάθησαν, δυστυχώς για ένα ακόμα παιχνίδι δεν τους βοήθησα και είχα αρνητική παρουσία ( Μάλλον δεν έχω τα ...''κότσια'', όπως ειπώθηκε...)
Τα δύο επόμενα παιχνίδια μας με Άμιλλα και Προμηθέα θα καθορίσουν πολλά για το κυνήγι όχι τόσο της 2ης (αν και έχασε ο Θωμάς) όσο της 3ης θέσης...
taper
QUOTE(loufer @ Mar 6 2009, 00:20 ) *
Κορωπί - ΚΑΟ: 80-61 (40-28)

Με μεγάλη άνεση χάσαμε το ματς, το Κορωπί μπήκε από την αρχή πολύ δυνατά και δεν έχασε ποτέ το μεγάλο του προβάδισμα...
Μία κλάση ανώτερη ομάδα, όλοι οι συμπαίκτες μου προσπάθησαν, δυστυχώς για ένα ακόμα παιχνίδι δεν τους βοήθησα και είχα αρνητική παρουσία ( Μάλλον δεν έχω τα ...''κότσια'', όπως ειπώθηκε...)
Τα δύο επόμενα παιχνίδια μας με Άμιλλα και Προμηθέα θα καθορίσουν πολλά για το κυνήγι όχι τόσο της 2ης (αν και έχασε ο Θωμάς) όσο της 3ης θέσης...


δεν πειράζει παικτούρα....έχεις καρδιά smiley.gif
teodor
QUOTE(loufer @ Mar 6 2009, 00:20 ) *
Κορωπί - ΚΑΟ: 80-61 (40-28)

Με μεγάλη άνεση χάσαμε το ματς, το Κορωπί μπήκε από την αρχή πολύ δυνατά και δεν έχασε ποτέ το μεγάλο του προβάδισμα...
Μία κλάση ανώτερη ομάδα, όλοι οι συμπαίκτες μου προσπάθησαν, δυστυχώς για ένα ακόμα παιχνίδι δεν τους βοήθησα και είχα αρνητική παρουσία ( Μάλλον δεν έχω τα ...''κότσια'', όπως ειπώθηκε...)
Τα δύο επόμενα παιχνίδια μας με Άμιλλα και Προμηθέα θα καθορίσουν πολλά για το κυνήγι όχι τόσο της 2ης (αν και έχασε ο Θωμάς) όσο της 3ης θέσης...



τεραστια
taper
QUOTE(teodor @ Mar 6 2009, 00:49 ) *
τεραστια


tripontokoutalopirounas ?
veteranosaoth
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 65-68
tripontopirounas
QUOTE(taper @ Mar 6 2009, 10:55 ) *
tripontokoutalopirounas ?



Ποτέ δεν θα έγραφα μονολεκτικά για ένα τόσο μεγάααααλο παίκτη που έχουμε φάει ψωμί μαζί στην Γ' και στη Β'.

[Και ποτέ δεν θα άλλαζα το νικνεημ ... smile.gif ]

Αντε γερά για τη 2η θέση!!!
DMX
QUOTE(LordOfTheCourts @ Mar 5 2009, 09:40 ) *
Τι νούμερο φανέλα φοράς? Εγώ το 11, τα λέμε σήμερα στο γήπεδο...
Ας... "νικήσουμε" ο καλύτερος rolleyes.gif


Αποδειχθηκες προφητικος.... Τελικα σημερα νικησατε ο καλυτερος. Μακραν καλυτεροι μεσα στο γηπεδο κ εσυ ησουν με διαφορα ο καλυτερος παικτης της ομαδας σου. Σε κανενα σημειο με την αποδοση μας δεν καταφεραμε να δικαιολογησουμε την βαθμολογικη μας θεση. Ελπιζω στην συνεχεια να ειμαστε καλυτεροι....

Δεν θα σου πω ποιο νουμερο ημουν, αλλα για να σε βοηθησω θα σου πω οτι φοραγα τις πιο γελοιες καλτσες.... Καλη συνεχεια στους υπολοιπους αγωνες
LordOfTheCourts
QUOTE(DMX @ Mar 6 2009, 03:31 ) *
Αποδειχθηκες προφητικος.... Τελικα σημερα νικησατε ο καλυτερος. Μακραν καλυτεροι μεσα στο γηπεδο κ εσυ ησουν με διαφορα ο καλυτερος παικτης της ομαδας σου. Σε κανενα σημειο με την αποδοση μας δεν καταφεραμε να δικαιολογησουμε την βαθμολογικη μας θεση. Ελπιζω στην συνεχεια να ειμαστε καλυτεροι....

Δεν θα σου πω ποιο νουμερο ημουν, αλλα για να σε βοηθησω θα σου πω οτι φοραγα τις πιο γελοιες καλτσες.... Καλη συνεχεια στους υπολοιπους αγωνες


Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Το ότι χάσατε δεν σημαίνει βεβαια ότι δεν αξίζετε την θέση που βρίσκεστε... Πραγματικά εχθές δαγκώναμε ατσάλι.

Καλή συνέχεια στα επόμενα παιχνίδια.

Κάλτσε ψηλές και μαύρες αν θυμάμαι... smile.gif... Έπρεπε να πεις ένα γεια... smile.gif
taper
QUOTE(LordOfTheCourts @ Mar 6 2009, 09:21 ) *
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Το ότι χάσατε δεν σημαίνει βεβαια ότι δεν αξίζετε την θέση που βρίσκεστε... Πραγματικά εχθές δαγκώναμε ατσάλι.

Καλή συνέχεια στα επόμενα παιχνίδια.

Κάλτσε ψηλές και μαύρες αν θυμάμαι... smile.gif... Έπρεπε να πεις ένα γεια... smile.gif


κάνε και την ανάλυση του αγώνα να ενημερωθούμε smiley.gif
j-kidd13
Παιδια σε ποια θεση βρισκονται οι Θρακομακεδονες τωρα?
emekas
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 61-50
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ - ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 86-94
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 73-65
ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 69-63
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 65-68
ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ - ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 76-63
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 57-64
ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ - ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ 80-61


ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 40
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ 36
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 35
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 34
ΓΣ ΑΡΙΩΝ 33
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ* 32
ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ 31
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 30
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ* 30
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 28
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ 27
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 26
ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 25
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 25
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 23
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ 22

*ενα παιχνιδι λιγοτερο
taper
QUOTE(tripontopirounas @ Mar 6 2009, 01:28 ) *
Ποτέ δεν θα έγραφα μονολεκτικά για ένα τόσο μεγάααααλο παίκτη που έχουμε φάει ψωμί μαζί στην Γ' και στη Β'.

[Και ποτέ δεν θα άλλαζα το νικνεημ ... smile.gif ]

Αντε γερά για τη 2η θέση!!!


είπα και εγώ.....( σε είχα βέβαια ικανο να έχεις ξεχασει κωδικούς ) smiley.gif

αντε του χρόνου μαζί στη Γ

γεράσαμε ( ένα καλό αγκονίδι απερκατ στο σαγόνι μου δεν μοθ επιτρέπι να γευτώ λιχουδιες και έχω συγχιστεί ....
ούτε στην απεργία πεινας μου το 52 δεν είχα τέτοια λαχταρα για φαι )
kastanietas
Κόλαση έγινε πάλι ο όμιλος. Κι εμείς πάλι στο κυνήγι της δεύτερης θέσης, ελπίζω μόνο να παίξουμε και κάποια στιγμή πλήρεις. Νισάφι πια οι απουσίες και από δω και πέρα κομμένες οι μπατονέτες, το ξύρισμα, κόψιμο νυχιών και βούρτσισμα δοντιών με μέτρο και μπανιο μόνο με συνοδό...!!! Άντε για να μην αρχίσω τα πρόστιμα!!!!!!!!!!!!
stefan
Μελάς Αγ. Ελευθέριος-Κουκάκι 73-65
Διαιτητές: Αναγνώστου-Βικτωράτου
Μελάς Αγ. Ελευθέριος (Σώχος): Καρβέλας, Βενιός 15 (3), Αριφάκος 3 (1), Μιχαλόπουλος, Αμπλάς 8, Αναστασόπουλος 9 (3), Σπυράκος 4, Πέτρου 5 (1), Ανδρικόπουλος 12, Πλατανίτης 14
Κουκάκι (Τριαντάφυλλος): Μαμμής, Ανδρίτσος 2, Σιδερής 4, Γιατράς 5 (1), Αλωνιστιώτης 3 (1), Σιδερίδης 2, Σταθόπουλος 5, Πεζούλας 13 (1), Μπουζούλας 12 (2), Φραγγελάκης, Μοσχονάς 10, Μεχίλης 9 (1)

Προμηθέας-Καλύβια Θ. 61-50 (30-27)
Διαιτητές: Διμπινούδης-Κουνάνης
Προμηθέας (Αναστασόπουλος): Καραθανασόπουλος Αλ. 12, Γκαραγκάνης 9 (2), Βουρδουμπάς 7 (1), Σιμόπουλος 11, Σκροπολίθας 9 (1), Χριστοδουλόπουλος 13 (3)
Καλύβια Θ. (Φραγκογιάννης): Νικολάου, Γρίβας 5 (1), Σέχος 4 (1), Μάνος, Μάρας, Μυρίλλας 2, Μπούτσης 13 (1), Μπεκρής, Κελέσης 4, Μακούλης 14 (1), Μπαλοπίτος 8

Πρωτέας Θρίαμβος-Θρακομακεδόνες 65-68 (30-30)
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Αναστασίου
Πρωτέας Θρίαμβος (Κούτσης): Τάτα 4, Σπυρόπουλος 5 (1), Σιλαϊδής 10, Κωνσταντόπουλος 4, Κάκαρης 5 (1), Παπαγιαννόπουλος 5, Λουλούδης 9 (2), Ζαχαρόπουλος 9, Γεωργούσης 6 (2), Καίσαρης 5, Κούρταλης 3
Θρακομακεδόνες (Δαμιανίδης): Σιώρας 10, Σουλεϊδής Α. 13, Μαχαίρας, Σιούτης, Μαθιόπουλος 10 (2), Χόντος 9 (1), Αγγελόπουλος 17 (3), Σουλεϊδής Κ. 2, Γοργόσογλου 7

Άμιλλα-Αρίωνας 57-64 (28-35)
Διαιτητές: Ντάβαρης-Καραβίτης
Άμιλλα (Μεσήνης): Χήτας, Νικολούσιος 8 (2), Καβούρης 18 (1), Τσατσάνης 11, Τύρος 14 (2), Καμπίτης 3 (1), Καφαντάρης, Καδιγιαννόπουλος, Θαλασσινός 4
Αρίωνας (Σαλίχος): Πιτροπάκης 10, Μακρής 17 (3), Αναστασιάδης 6 (2), Αρκουμάνης 13 (3), Σμάγκιν 10, Καραδήμας 4, Μπόγρης 4

Κορωπί-ΚΑΟ Γέρακα 80-61 (40-28)
Διαιτητές: Πόντας-Τσουραπάς
Κορωπί (Χριστόπουλος): Βελιζιώτης 18 (3), Κόκκινος 26, Κουτσούκος 5 (1), Βλάχος 14 (1), Λούκος 3, Καραβασίλης 14, Γιώτης, Αναγνώστου, Παπαδόπουλος, Γκίκας, Τσιλιβάκος, Οικονόμου
ΚΑΟ Γέρακα (Σκαρλάτος): Λουφόπουλος 3, Τσίτουρας 9 (1), Καραγιάννης 9, Κουκουρέλης, Τσομώκος 9 (1), Ζήσης 5, Παπαγιαννάκης 2, Πανταζής 6 (2), Χατζησωκράτης 11, Σαπλαούρας 3 (1), Αλιμπέρτης, Σιαπλαούρας

Εν. Βύρωνα-ΑΟΚ Χαλάνδρι 69-63 (33-27)
Διαιτητές: Ζερβούδης-Γραμματόγλου
Εν. Βύρωνα (Ζαμινός): Κίζηλης 6 (2), Ζαχαρόπουλος 12 (2), Γάσπαρης, Τσιρόπουλος 4, Λυμπέρης, Χριστοφάκης 18 (1), Μητρογιώργος 14, Μακροκάννης, Καστρίσιος 15 (1)
ΑΟΚ Χαλάνδρι (Μπιτζάνης): Ράλλης Τ. 12, Καραμπάς 2, Σύλλας 11 (1), Παπαντωνίου 13 (1), Μπίνας 12, Τριχιάς 8, Αγγελακόπουλος 2, Γιαννάκης 3

Γέρακα Κρόνος-Άγιος Θωμάς 76-63 (34-31)
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Σέρρας Πλ.
Γέρακα Κρόνος (Σφήκας-Κατσαρός): Κατσαμπέκης 7, Μήντζιας 11, Αθηναίου, Γιαννακόπουλος 14, Πλαγιαννάκος 21, Κωστόπουλος, Κολοβός, Βουλουμάνος 19, Καραμολέγκος, Πάσχος, Παρχαρίδης 4, Τσεβάς
Άγιος Θωμάς (Ζαχαράκης-Κεραμιδάς): Νικολόης 1, Ντούσιας 4, Γεωργουδάκης 3, Ιατρού 14, Σωτηρόπουλος, Κρασσάς 4, Παρδαβέλας 19, Σωτηρόπουλος Α., Παπαζήσης 18

Ωρωπός-Παλατιανή 86-94 (42-43)
Διαιτητές: Μπούκας-Πλιάκας
Ωρωπός (Τηνιακός): Γαρμπής 13 (2), Διαγγελάκης 12 (2), Βαϊνάς 25 (3), Κεσσές 6, Στεφανούρης 14 (2), Μαράσι, Καφτάνης 8 (2), Γιανναράς 8
Παλατιανή (Ρίζος): Σαρρής 22 (4), Χαραλαμπόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Σοφικίτης 5, Κελεσίδης Π. 14 (2), Κελεσίδης Γ. 19 (1), Τσιμπόνης 5, Φερλές, Κουφός 2, Τριάντης, Αναστασόπουλος 27

Η βαθμολογία (σε 20 αγώνες): Κορωπί 40, Άγιος Θωμάς 36, Θρακομακεδόνες 35, Προμηθέας 34, Αρίωνας 33, ΚΑΟ Γέρακα 32, Γέρακα Κρόνος 31, Κουκάκι 30, Άμιλλα 30, Παλατιανή 28, Καλύβια Θ. 27, Μελάς Αγ. Ελευθέριος 26, Εν. Βύρωνα 25, Πρωτέας Θρίαμβος 25, ΑΟΚ Χαλάνδρι 23, Ωρωπός 22.

Η επόμενη αγωνιστική (21η 12/03): Καλύβια Θ.-Ωρωπός, Παλατιανή-Μελάς Αγ. Ελευθέριος, Κουκάκι-Εν. Βύρωνα, ΑΟΚ Χαλάνδρι-Πρωτέας Θρ., Θρακομακεδόνες-Γέρακα Κρόνος, Αρίωνας-Άγιος Θωμάς, ΚΑΟ Γέρακα-Προμηθέας, Άμιλλα-Κορωπί.

basketblog.gr
taper
QUOTE(stefan @ Mar 6 2009, 15:38 ) *
Κορωπί-ΚΑΟ Γέρακα 80-61 (40-28)
Διαιτητές: Πόντας-Τσουραπάς
Κορωπί (Χριστόπουλος): Βελιζιώτης 18 (3), Κόκκινος 26, Κουτσούκος 5 (1), Βλάχος 14 (1), Λούκος 3, Καραβασίλης 14, Γιώτης, Αναγνώστου, Παπαδόπουλος, Γκίκας, Τσιλιβάκος, Οικονόμου
ΚΑΟ Γέρακα (Σκαρλάτος): Λουφόπουλος 3, Τσίτουρας 9 (1), Καραγιάννης 9, Κουκουρέλης, Τσομώκος 9 (1), Ζήσης 5, Παπαγιαννάκης 2, Πανταζής 6 (2), Χατζησωκράτης 11, Σαπλαούρας 3 (1), Αλιμπέρτης, Σιαπλαούρας



basketblog.gr


μα με πρώτο σκόρερ taper....που πας ρε καραμήτρο smiley.gif
sspetsie
Γειά σας κύριοι εγώ απλά θα ήθελα να ευχαριστίσω τους συμπαίχτες μου που προσπάθησαν τόσο πολύ και πήραν μια
παλικαρίσια αλλά ταυτόχρονα και υπερκρίσιμη νίκη την πέμπτη παρά τις απίστευτες απουσίες μας! Α loufer kai taper περιμένω στην είσοδο του διαστημόπλοιου που έχετε για γήπεδο να προσφέρετε κεφτεδάκια την επόμενη πεμπτη γιατι αλλιως δεν έρχομαι!!
loufer
QUOTE(sspetsie @ Mar 7 2009, 21:30 ) *
Γειά σας κύριοι εγώ απλά θα ήθελα να ευχαριστίσω τους συμπαίχτες μου που προσπάθησαν τόσο πολύ και πήραν μια
παλικαρίσια αλλά ταυτόχρονα και υπερκρίσιμη νίκη την πέμπτη παρά τις απίστευτες απουσίες μας! Α loufer kai taper περιμένω στην είσοδο του διαστημόπλοιου που έχετε για γήπεδο να προσφέρετε κεφτεδάκια την επόμενη πεμπτη γιατι αλλιως δεν έρχομαι!!


Αν δεν παίξεις, θα σου έχω ολόκληρο catering...
Και ο taper, ανάλογη ''συνοδεία'' για μετά... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
taper
επιτέλους ο κοντός ξύπνησε και κερδίσαμε 57-56 έστω και με την ψυχή στο στόμα

τώρα περιμένουμε τον Προμηθέα και αν θέλουμε το κάτι παραπάνω χρειάζόμαστε τη νίκη.Ετσι και αλλιώς όποιος χάσει αποχαιρετάει το παιχνίδι
loufer
KAO ΓΕΡΑΚΑΣ - ΑΜΙΛΛΑ: 57-56 (34-34)

Σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος μετά τα άτυχα αποτελέσματά μας...
Το παιχνίδι ήταν απόλυτα ισορροπημένο, στο τρίτο δεκάλεπτο φύγαμε για 5 πόντους, αλλά η Άμιλλα με ένα σούπερ Καβούρη όπως πάντα, μπήκε πάλι στο παιχνίδι, ευτυχώς ήμασταν εύστοχοι στις βολές και κερδίσαμε. Δυνατές μάχες και πολλά φάουλ.
Το ερχόμενο παιχνίδι με τον Προμηθέα είναι τελικός για εμάς.
taper
QUOTE(loufer @ Mar 9 2009, 00:11 ) *
KAO ΓΕΡΑΚΑΣ - ΑΜΙΛΛΑ: 57-56 (34-34)

Σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος μετά τα άτυχα αποτελέσματά μας...
Το παιχνίδι ήταν απόλυτα ισορροπημένο, στο τρίτο δεκάλεπτο φύγαμε για 5 πόντους, αλλά η Άμιλλα με ένα σούπερ Καβούρη όπως πάντα, μπήκε πάλι στο παιχνίδι, ευτυχώς ήμασταν εύστοχοι στις βολές και κερδίσαμε. Δυνατές μάχες και πολλά φάουλ.
Το ερχόμενο παιχνίδι με τον Προμηθέα είναι τελικός για εμάς.

1.παρατήρησα ότι αν δεν τρώγαμε το τρίποντο στο τέλος θα ήμασταν σχεδόν ακριβώς στον Μ.Ο μας 57 επίθεση ( για κλάματα) 53 άμυνα
2.δεν είπες για την κρίσιμη βολή μου smiley.gif
3.σούπερ καβούρης θα ήταν αν έβαζε κανα τρίποντο παραπάνω ( θα χάναμε κιόλας ). ήταν σε μια μέτρια βραδυά ( 24 ποντάκια έβαλε αλλά με πολλά τραβηγμένα σουτ- μπορί να είχε και 2 στα 12) είναι παικτούρα ομως για την κατηγορία 77.gif 77.gif 77.gif
4.δώρο της Άμιλασ στο τέλος η τεχνική ποινη που πήρε αδικαιολόγητα παίκτης της κλωτσόντας και σπάζοντας μια καρέκλα. ( έχω και εγω μία στο μενού μου καρεκλίτσα στον πάγκο μας από άλλο παιχνιδι ) smiley.gif
5. ετοιμάζω κεφτεδάκια στη είσοδο για τον Προμηθέα.δωροδοκία . οι τραυματίες της κάθε ομάδας θα συγκροτήσουν ιδανική κερκίδα
LordOfTheCourts
Νίκησε ο ΚΑΟ... και ξεμύτησαν τα πουλάκια μου smile.gif
loufer
QUOTE(LordOfTheCourts @ Mar 9 2009, 09:41 ) *
Νίκησε ο ΚΑΟ... και ξεμύτησαν τα πουλάκια μου smile.gif


Άσε τα σχολιάκια τα πικάντικα και κοίταξε να μας κάνεις άλλο ένα δωράκι την Πέμπτη... 69.gif 69.gif 69.gif
andreas koropi
QUOTE(loufer @ Mar 9 2009, 09:57 ) *
Άσε τα σχολιάκια τα πικάντικα και κοίταξε να μας κάνεις άλλο ένα δωράκι την Πέμπτη... 69.gif 69.gif 69.gif



Μετα τα χθεσινα αποτελεσματα γ εθνικης ειναι πολυ ποιθανο πλεον ο υποβιβασμος και αλλων 2 ομαδων στην α εσκα με τισ γνωστες συνεπιες....φιλαθλιτικος,ζωγραφου ,ιωνικος Ν.φ. ,παππαγου....αρα αν δε κανω λαθος 3 απο προκυρηξη κ 4 απο πανω...κ ο 7ος απο το τελος πεφτει...ας το ψαξει καποιος και να μας πει..

Γ) ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ Γ’ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Σε περίπτωση που δεν υποβιβασθεί ομάδα της ΄Ενωσης από την Γ΄Εθνική Κατηγορία, οι ομάδες που θα καταλάβουν τις τρεις (3) τελευταίες θέσεις (14η, 15η και 16η) καθενός από τους δύο (2) ομίλους της Β’κατηγορίας, υποβιβάζονται στην Γ’κατηγορία.

Σε περίπτωση όμως που υποβιβασθεί μία ή και περισσότερες ομάδες της ΄Ενωσης από την Γ’ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ τότε σε αντιστοιχία αυξάνεται και ο αριθμός των υποβιβαζομένων ομάδων της Β΄κατηγορίας Ε.Σ.Κ.Α.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ 1: Στόχος της ‘Ενωσης είναι το πρωτάθλημα της Β’κατηγορίας της επομένης αγωνιστικής περιόδου 2009-2010 να διεξαχθεί και πάλι με τριάντα δύο (32) ομάδες.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ 2 : Σε περίπτωση που χρειασθεί να συμπληρωθεί αριθμός ομάδων στην κατηγορία για οποιονδήποτε λόγο (συγχώνευση, αποχώρηση κλπ) για την διαδικασία συμπλήρωσης αποφασίζει το Δ.Σ. της Ε.Σ.Κ.Α.

Στην περίπτωση των υποβιβαζομένων ομάδων ισχύει το άρθρο 49 παρ.2 του Κανονισμού της Ε.Ο.Κ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.