Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Dleague Bforum.gr
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Pierce
Ήρθε μάλλον η στιγμή να γίνει ο διαχωρισμός στα thread για το fantasy, για να γίνουμε λίγο πιο οργανωμένοι. Έχουμε και λέμε, μέχρι στιγμής οι συμμετοχές είναι

1)Pierce21
2)Jasonick
3)Duncan21
4)HLR
5)Dwayne ''the flash'' Wade
6)Johnaros
7)Andre Iguodala
8)giorgos14
9)merlin1
10)Nuntis
11)Voyager
12)Massey
13)teopt13-1908
14)klow13

Θερμή παράκληση νούμερο 1, όσοι δεν έχετε πατήσει accept στο invitation, κάντε το.
Θερμή παράκληση νούμερο 2, σκεφτείτε αν θα ασχολείστε έστω και λίγο κάθε μέρα, και ότι αν απογοητευτείτε ΔΕΝ θα εγκαταλείψετε την ομάδα σας, γιατί θα χαλάσετε το παιχνίδι διαφορετικά.

ΥΓ: Συνκομισάριος είναι ο Duncan21
ΥΓ2: Αν μαζευτούν και άλλες συμμετοχές (15+) , πιθανώς εγώ να έχω μόνο εποπτικό ρόλο και να μην συμμετέχω.


1. Santa Cruz Warriors - pierce21

2. Team Ivey - jasonick

3. PatrasCity Beards - duncan21

4. I Love Kylie Minoque - HLR CENATION

5. Heaven Pancakes - Johnaros

6. newbie team - giorgos14

7. Russell Legends -merlin1

8. Cascadia Wolves - Nuntius

9. Arizona Fighters - Voyager

10. The SiDreamTeam - massey

11. Queens Kings - teopt13-1908

12. ANW PEFKI WARRIORS - klow13

13. Manhattan's Webslingers - Knickerbocker

14. Team Ntopa - jorge29

15. Area 51 UFOs - kudelin8
morrison
Υeaaaah... wav.gif
Αυτόνομος Κουτς...έστω και στη Β'... ugly_tocktock.gif

Μόνο που δώστε ένα λινκ κάποια στιγμή, να τσεκάρουμε τι γίνεται στην λίγκα γενικώς...

HLR CENATION
QUOTE(morrison @ Sep 26 2012, 15:31 ) *
Υeaaaah... wav.gif
Αυτόνομος Κουτς...έστω και στη Β'... ugly_tocktock.gif

Μόνο που δώστε ένα λινκ κάποια στιγμή, να τσεκάρουμε τι γίνεται στην λίγκα γενικώς...


http://games.espn.go.com/fba/leagueoffice?...p;seasonId=2013 smile.gif
giorgos14
καλη διασκεδαση να εχουμε.Τo draft γινεται νωρις η' λιγες μερες πριν την εναρξη της σεζον;
Pierce
Οταν κλεισουμε τις συμμετοχες, θα συζητησουμε για το ποτε θα γινει. Καμια βδομαδα πριν την εναρξη του πρωταθληματος υπολογιζε.
rchos
Άντε καλή αρχή
Με τις ευλογίες μου...


άντε και σύντομα dleague με δύο περιφέρειες... tongue.gif
klow13
ειμαι και εγω μεσα αν υπαρχει ακομα χωρος

θα ηθελα και εγω καποιο λινκ με τους κανονες αν ειναι ευκολο
giorgos14
QUOTE(pierce21 @ Sep 26 2012, 13:04 ) *
Οταν κλεισουμε τις συμμετοχες, θα συζητησουμε για το ποτε θα γινει. Καμια βδομαδα πριν την εναρξη του πρωταθληματος υπολογιζε.


βλεπω οτι συνεχιζουν να αυξανονται οι συμμετοχες.να ξερετε παντως οτι του χρονου θα ζητησω αναδιαρθρωση των κατηγοριων σαν τη super league tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(giorgos14 @ Sep 26 2012, 16:20 ) *
βλεπω οτι συνεχιζουν να αυξανονται οι συμμετοχες.να ξερετε παντως οτι του χρονου θα ζητησω αναδιαρθρωση των κατηγοριων σαν τη super league tongue.gif

Eγω σαν Ηρακλης ποτε θα μαθω σε ποια κατηγορια θα παιζω? smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Sep 26 2012, 16:21 ) *
Eγω σαν Ηρακλης ποτε θα μαθω σε ποια κατηγορια θα παιζω? smiley.gif


Θα κανουμε μια γενικη συνελευση, θα αναβαλλουμε το ντραφτ για καμια βδομαδα, θα αποφασισουμε αναδιαρθρωση χωρις τη συμφωνη γνωμη του κομισιονερ και του αντμιν, θα περιμενουμε την εγκριση τους, αυτοι δε θα τη δινουν, αλλα τελικα θα συμφωνησουν και τελικα θα φτιαξουμε τη D-League με 28 συμμετοχες, απ τους οποιους ανεβαινουν οι 6 πρωτοι και οι 2 που θα λαδωσουν περισσοτερο! Εγω θα παιξω το ρολο του Big Mac. Θα φερω και το πουρο... smiley.gif
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 26 2012, 13:36 ) *
Θα κανουμε μια γενικη συνελευση, θα αναβαλλουμε το ντραφτ για καμια βδομαδα, θα αποφασισουμε αναδιαρθρωση χωρις τη συμφωνη γνωμη του κομισιονερ και του αντμιν, θα περιμενουμε την εγκριση τους, αυτοι δε θα τη δινουν, αλλα τελικα θα συμφωνησουν και τελικα θα φτιαξουμε τη D-League με 28 συμμετοχες, απ τους οποιους ανεβαινουν οι 6 πρωτοι και οι 2 που θα λαδωσουν περισσοτερο! Εγω θα παιξω το ρολο του Big Mac. Θα φερω και το πουρο... smiley.gif


Ας γινω λιγο αχιλλεας τοτε..Pierce21 πες στο Μπαβετα να σφυριξει καλα την ομαδα και να μην τον απασχολει τιποτα.Κανονιζω εγω για τα υπολοιπα.. biggrin.gif
Nuntius
Έκανα accept το invitation. Την ομάδα πως την φτιάχνω τώρα? tongue.gif

Ονόματα, logos κλπ κλπ
Pierce
Team Settings κάτω από το σήμα της ομάδας σου στη σελίδα της ομάδας. Εκεί φτιάχνεις ότι θες, αλλάζεις όνομα , logo κλπ
massey
Το φορματ ειναι σαν της Ευρωλιγκα?Δλδ οποιος μαζεψει τους περισσοτερους βαθμους στο τελος βγαινει νικητης ή θα υπαρχουν αγωνιστικές?

Δεν το χω καταλαβει ακομα αυτο.. sad.gif
Pierce
Η δικια μας ειναι με μορφη ''Total Season Points'' , οποτε ναι, οποιος παρει τους περισσοτερους ποντους βγαινει πρωτος. btw οι 2 πρωτοι πανε στην αλλη λιγκα, και οι 2 τελευταιοι της αλλης ερχονται σε αυτην.
Magnus92
Να δηλωσουμε ανοιχτα υποστηριξη ή να φαμε με δολιους τροπους τους αλλους;
Nuntius
Δεν βλέπω τα Team Settings. Αλλά κάτσε λίγο. Μου έχουν κάνει auto-assign την Team 10. Εκεί δεν ψάχνω?
Pierce
Nuntie,είσαι σίγουρος ότι έχεις μπεί; Γιατί δε μου δείχνει να έχεις κάνει accept... rolleyes.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Sep 26 2012, 19:30 ) *
Η δικια μας ειναι με μορφη ''Total Season Points'' , οποτε ναι, οποιος παρει τους περισσοτερους ποντους βγαινει πρωτος. btw οι 2 πρωτοι πανε στην αλλη λιγκα, και οι 2 τελευταιοι της αλλης ερχονται σε αυτην.


Εισαι να βαλουμε κανεναν περιεργο αλγοριθμο ωστε υπο προυποθεσεις να μπορει να ανεβει και ο τριτος στη θεση του 3ου απο το τελος της αλλης λιγκας? smiley.gif
Pierce
Εσυ εισαι με εμας, ή τους αλλους;
Οταν λες αλγοριθμο; Για ποσο ''λαδι '' μιλαμε;
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Sep 27 2012, 00:58 ) *
Εσυ εισαι με εμας, ή τους αλλους;


Εμεις ειμαστε οι αλλοι!!! laugh.gif

QUOTE(pierce21 @ Sep 27 2012, 00:58 ) *
Οταν λες αλγοριθμο; Για ποσο ''λαδι '' μιλαμε;


Οχι απαραιτητα λαδι. Να βγαλουμε καμια περιεργη συναρτηση που να μην καταλαβαινει κανεις απο πριν, ωστε να μην ειναι ξεκαθαρο αν ο 13ος πεφτει ή οχι και αναλογα με το ποιος ειναι και πως συμπεριφερθηκε στις ανταλλαγες να αποφασισουμε στο τελος να τον ριξουμε ή οχι.
Πχ να βαλουμε κριτηρια αναλογα με τη διαφορα ποντων απο τους υποβιβασμενους και αντιστοιχα τη διαφορα ποντων του 3ου της D-League απο τους 2 πρωτους(μεσος ορος διαφορας και αλλα τετοια), σταθμισμενους μεσους ορους των ποντων της καθε εβδομαδας, συντελεστη βαρυτητας για καθε ανταλλαγη που μπορει να προσθετει ή να αφαιρει ποντους αναλογα με την επιτυχια της και αλλα τετοια γραφικα.(φυσικα δε θα κανουμε κανεναν υπολογισμο απο αυτους, απλα αν μας αρεσει η φατσα του 3ου της νεας λιγκας περισσοτερο απο το 13ο της παλιας, τους κανουμε τραμπα) smiley.gif
Nuntius
QUOTE (pierce21 @ Sep 26 2012, 23:53 ) *
Nuntie,είσαι σίγουρος ότι έχεις μπεί; Γιατί δε μου δείχνει να έχεις κάνει accept... rolleyes.gif


Πάτησα όλα τα link κι έκανα account. Μήπως παίζει ρόλο ότι account name έβαλα NuntiusPacer και όχι nuntius?

Ώπα, εντάξει το βρήκα. Τελικά απλά ήμουν τέρμα fail.

Δεν είχα πατήσει το accept invitation κάτω-κάτω laugh.gif laugh.gif laugh.gif
SteveNashidis
Ούτε εμένα εμφανίζονται τα settings για την ομάδα ! Δεν ξέρω τι παίζει , νομίζω αποδέχτηκα την πρόσκληση που μου στείλατε μέσω εμαιλ

Εdit. Aκυρο το βρήκα. Θα βρω στην πορεία άλλες απορίες tongue.gif
kudelin8
καλησπερα παιδια θελω να δηλωσω συμμετοχη εχει χωρο για εναν ακομη το παιχνιδι??
jorge29
Παιδιά καλησπέρα και εγώ μέσα για το fantasy.Για d κατηγορία και ακόμα πιο κάτω
T.W.Is.M.
QUOTE(kudelin8 @ Sep 27 2012, 16:15 ) *
καλησπερα παιδια θελω να δηλωσω συμμετοχη εχει χωρο για εναν ακομη το παιχνιδι??


Η αποφαση δεν ειναι δικη μου(και γενικα μη δινεις σημασια σε αυτα που γραφω, ουτε κομισιονερ ειμαι, ουτε βοηθος ουτε τιποτα τετοιο, ενας παιχτης οπως ολοι ειμαι προς το παρον-του χρονου τετοια εποχη θα ειμαι ο κατοχος του τιτλου tongue.gif ), αλλα και μονο για το ονομα που εχεις και τον αγαπημενο σου παιχτη θα επρεπε να σε δεχτουμε! smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 27 2012, 20:49 ) *
Η αποφαση δεν ειναι δικη μου(και γενικα μη δινεις σημασια σε αυτα που γραφω, ουτε κομισιονερ ειμαι, ουτε βοηθος ουτε τιποτα τετοιο, ενας παιχτης οπως ολοι ειμαι προς το παρον-του χρονου τετοια εποχη θα ειμαι ο κατοχος του τιτλου tongue.gif ), αλλα και μονο για το ονομα που εχεις και τον αγαπημενο σου παιχτη θα επρεπε να σε δεχτουμε! smiley.gif

Παίζει και σε άλλα fantasy του forum οπότε πρέπει να έχει προτεραιότητα tongue.gif
HLR CENATION
Εμενα το σημα μου ειναι αυτο

T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Sep 27 2012, 23:02 ) *
Εμενα το σημα μου ειναι αυτο


Θα σου προτεινα αυτο:


Ειδικα αν μπορεσεις να αλλαξεις το "football" σε "basketball" εισαι 100% μεσα.
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 27 2012, 23:08 ) *
Θα σου προτεινα αυτο:


Ειδικα αν μπορεσεις να αλλαξεις το "football" σε "basketball" εισαι 100% μεσα.

Φιλε αυτο ειναι πολυ ωραιο. wink.gif

Η πλακα ειναι οτι σε μια λιγκα που εχω τον Τζον Σινα δεν εχω μπει πλευ οφ στα δυο χρονια που παιζω. smiley.gif
Pierce
Παρακαλούνται οι 2 που δεν έχουν πατήσει το accept(εδώ και καμιά βδομάδα), να το κάνουν μέχρι την Κυριακή το βράδυ, διαφορετικά θα μας αποχαιρετήσουν νωρίς νωρίς smile.gif
HLR CENATION
Μια και πιάσμε Οκτώβρη δεν κανονίζουμε σιγά-σιγά μέρα και ώρα για το ντραφτ? smile.gif
Pierce
Οι συμμετοχές ολοκληρώθηκαν.


1. Santa Cruz Warriors - Pierce21
1. Team Ivey -
1. PatrasCity Beards - Duncan21
1. I Love Kylie Minoque -HLR
1. Team Chatsios
1. newbie team
1. Russell Legends -merlin1
1. Cascadia Wolves
1. Arizona Fighters - Voyager
1. The SiDreamTeam
1. Queens Kings
1. ANW PEFKI WARRIORS
1. Manhattan's Webslingers - Knickerbrocker
1. Team Ntopa
1. Area 51 UFOs
1. patrick drd -Patrickdrd

Οι υπόλοιποι για να μη γράψω καμιά μαλακία, ας συμπληρώσουν την ομάδα τους. Το τζάμπολ είναι 30 οκτώβρη, Τρίτη 23/10 21:00; 22:00; Προτιμάτε ΣΚ; Πρέπει να είμαστε ΟΛΟΙ την ώρα του δραφτ, ή τουλάχιστον οι περισσότεροι, όσοι δεν είστε κάνετε τα predraft rankings σας , για να πλησιαζει η ομαδα σααςα σε αυτο που θα θελατε και να μην κανει αυτοματη επιλογη το συστημα και βρεθειτε με παιχτες που δε θελετε. Θα βάλω poll στη σελίδα της Λίγκας.
HLR CENATION
Καλυτερα ΣΚ.Τριτη 23 εχει τσαμπιονς λιγκ.Μαλλον παιζει και ο Ολυμπιακος.
giorgos14
Δεν θα ηταν ασχημο το ΣΚ αλλα για το ποτε ακριβως δεν μπορω να πω γιατι θα εχω αγωνα και δεν μας εχουν ανακοινωσει ακομα προγραμμα και ωρα
Nuntius
Κι εγώ προτιμώ ΣΚ smile.gif
giorgos14
θελετε να πουμε σε ποιον ανηκει καθε ομαδα?Εγω εχω τη περιφημη newbie team!! smiley.gif smiley.gif
HLR CENATION
Eγω εχω την Θεα Kylie. wink.gif
giorgos14
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 2 2012, 10:56 ) *
Eγω εχω την Θεα Kylie. wink.gif


για σενα ημουν σιγουρος και απο το john cena wink.gif
HLR CENATION
QUOTE(giorgos14 @ Oct 2 2012, 14:08 ) *
για σενα ημουν σιγουρος και απο το john cena wink.gif

Nαι για να στείλω το μήνυμα ότι <<the champ is here.>> smiley.gif

κάντε και κάνα μοκ ντραφτ να δείτε τι παίζει.
massey
Εγω εχω την SiDreamTeam biggrin.gif

Εμενα θα με βολευε καθημερινη αλλα και Σκ να γινει το ντραφτ θα φροντισω να ειμαι μπροστα σε εναν υπολογιστη.. ph34r.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Oct 2 2012, 13:56 ) *
Eγω εχω την Θεα Kylie. wink.gif


Εσυ επρεπε να ονομασεις την ομαδα σου Hustle Loyalty Respect. Ή εστω The Champ Is Here! Κι αν ηθελες να το παιξεις πιο προκλητικος: You want some Come get some... smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 2 2012, 17:24 ) *
Εσυ επρεπε να ονομασεις την ομαδα σου Hustle Loyalty Respect. Ή εστω The Champ Is Here! Κι αν ηθελες να το παιξεις πιο προκλητικος: You want some Come get some... smiley.gif

Ναι αλλα σαν ονομα μανατζερ εχω τον John Cena. wink.gif
jasonick
Και εγώ προτιμώ ΣΚ.
Pierce
Αν παει Κυριακή(που ειναι το πιθανότερο, για Σάββατο δεν το βλέπω) , να ξέρετε ότι θα γίνει νωρίς το απόγευμα κατά τις 5 μαξ 6.
Knickerbocker
Οτι πει η πλειοψηφία...εγώ θα προτιμούσα βραδινή ώρα σκ
HLR CENATION
Για μέρα του ντραφτ ψήφισα κυριακή
Pierce
Όπως αποφασίστηκε με ψήφους 11 υπέρ (μέχρι στιγμής), κατοχυρώθηκε το Draft να γίνει 21/10/2012 και ώρα 18:00 . Μία ώρα περίπου πριν το draft θα γίνει η κλήρωση από τη πλατφόρμα να δούμε με ποια σειρά θα επιλέξει ο καθένας. Υπενθυμίζω ότι είναι με τη μορφή ''φιδιού'' η σειρά, δηλαδή ο πρώτος διαλέγει τελευταίος στο δεύτερο γύρο , ενώ ο τελευταίος στον πρώτο , διαλέγει πρώτος στον δεύτερο κοκ.
Καλό θα είναι να είστε ΟΛΟΙ παρόντες την ώρα του draft, γιατί είναι ίσως η καλύτερη στιγμή του παιχνιδιού, να διαλέξετε παίχτες που θέλετε. Στην περίπτωση που δεν μπορείτε, έχετε τη δυνατότητα μέσω των predraft rankings να φτιάξετε μια λίστα με παίκτες που θέλετε και αν είναι διαθέσιμοι να επιλεγούν αυτόματα αυτοί, διαφορετικά αν δεν είστε και δεν έχετε κάνει και αυτό, οι επιλογές θα γίνουν αυτόματα ανάλογα με τον υψηλότερο παίκτη που υπάρχει διαθέσιμος σύμφωνα με τα projections του espn.

Επαναλαμβάνω

το Draft θα γίνει 21/10/2012 και ώρα 18:00
Knickerbocker
Can t wait..έχω ήδη μπει σε draft mood με λίστες κλπ
duncan21
1. Santa Cruz Warriors - pierce21

2. Team Ivey - jasonick

3. PatrasCity Beards - duncan21

4. I Love Kylie Minoque - HLR CENATION

5. Heaven Pancakes - Johnaros

6. newbie team - giorgos14

7. Russell Legends -merlin1

8. Cascadia Wolves - Nuntius

9. Arizona Fighters - Voyager

10. The SiDreamTeam - massey

11. Queens Kings - teopt13-1908

12. ANW PEFKI WARRIORS - klow13

13. Manhattan's Webslingers - Knickerbocker

14. Team Ntopa - jorge29

15. Area 51 UFOs - kudelin8

16. patrick drd - Patrickdrd

Οι παίκτες τις λίγκας με τις αντίστοιχες ομάδες τους.Τώρα ξέρετε ποιος είναι ο αδύναμος κρίκος και σε ποιον θα απευθυνθείτε για trades tongue.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.