Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
ptolemaidaras
QUOTE(trefoil 13 @ Jun 14 2007, 11:25 AM) *
Το σάιτ της ομοσπονδίας αναφέρει:
Εθνική Γυναικών: Κλήσεις αθλητριών
Από τον ομοσπονδιακό προπονητή Κώστα Μίσσα κλήθηκαν οι παρακάτω αθλήτριες για προπονητικό διήμερο της Εθνικής Γυναικών:
Καλέντζου, Χατζηνικολάου, Καλτσίδου, Σταχτιάρη (Εσπερίδες), Σπαθάρη, Νικολαΐδου (Παναθηναϊκός), Σωτηρίου, Κεχαγιά (Άρης Χολαργού), Κοσμά (Αθηναϊκός), Παπαμιχαήλ, (Καστοριά), Βασιλείου, Γιαννακοπούλου (Πανιώνιος), Ζέλντα (Αστέρας Εξαρχείων) Λύμουρα.


Τα κεφαλαια στην γλωσσα του ιντερνετ σημαινει φωναζω;;;;;;;;
ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑΙΕΣ;ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ;;;;
Κι εγω που εκτιμουσα αφανταστα τον Μισσα....
Σιγουρα τις καλεσε αυτος η ο Μπακογιωργος οπως παλαιότερα (ακόμα και τωρα στις αλλες Εθνικές);
Η Βασιλειου σας αρεσει δεν σας αρεσει εχει αποδειξει τι παιχτρια ειναι, αλλο αν μεγαλωσε.
Ακομα και την Σωτηριου δέχομαι γιατί δεν υπάρχει αλλο τριαρι εκτος της Καλτσιδου.
Αλλα Κεχαγια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
και εδω έρχεται το μεγάλο γέλιο.......
Γ Ι Α Ν Ν Α Κ Ο Π Ο Υ Λ Ο Υ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
ΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Giuliana13_fan
[font=Arial]
QUOTE(womanplayer @ Jun 14 2007, 03:10 PM) *
ηρεμηστε ολοι , η Σαρεγκου εχει μια υποχρεωση προσωπικη και πηρε αδεια ....

18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif 18.gif
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 14 2007, 03:12 PM) *
Η Βασιλειου σας αρεσει δεν σας αρεσει εχει αποδειξει τι παιχτρια ειναι, αλλο αν μεγαλωσε.

thumbsup.gif thumbsup.gif thumbsup.gif
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 14 2007, 03:12 PM) *
Αλλα Κεχαγια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

+φωνω απολυτα!!! 68.gif 68.gif 68.gif
FC3
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 14 2007, 03:12 PM) *
Τα κεφαλαια στην γλωσσα του ιντερνετ σημαινει φωναζω;;;;;;;;
ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑΙΕΣ;ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ;;;;
Κι εγω που εκτιμουσα αφανταστα τον Μισσα....
Σιγουρα τις καλεσε αυτος η ο Μπακογιωργος οπως παλαιότερα (ακόμα και τωρα στις αλλες Εθνικές);
Η Βασιλειου σας αρεσει δεν σας αρεσει εχει αποδειξει τι παιχτρια ειναι, αλλο αν μεγαλωσε.
Ακομα και την Σωτηριου δέχομαι γιατί δεν υπάρχει αλλο τριαρι εκτος της Καλτσιδου.
Αλλα Κεχαγια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
και εδω έρχεται το μεγάλο γέλιο.......
Γ Ι Α Ν Ν Α Κ Ο Π Ο Υ Λ Ο Υ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
ΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


bball.gif ΗΡΕΜΑ!!! Ο Μίσσας είναι άξιος για εκτίμηση γιατί κατάφερε να αλλάξει πολλά σε ότι αφορά την νοοτροπία κλήσης στην εθνική γυναικών. 41.gif Το σκεπτικό του τώρα είναι να δοκιμάσει όσες περισσότερες παίκτριες μπορεί, μέχρι την τελική του απόφαση. Οπότε μη σας παραξενεύει το γεγονός ότι δοκιμάζει παίκτριες και παίκτριες. Στο επόμενο προγραμματισμένο διήμερο να περιμένετε κι άλλες "παίκτριες - έκπληξη"! Όσο για την αρχηγό, Σαρέγκου, ήταν - είναι και θα είναι η σημαία της εθνικής ομάδας μέχρι η ίδια (πιστεύω) να σταματήσει. 77.gif
basket4
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 14 2007, 06:12 PM) *
Τα κεφαλαια στην γλωσσα του ιντερνετ σημαινει φωναζω;;;;;;;;
ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑΙΕΣ;ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ;;;;
Κι εγω που εκτιμουσα αφανταστα τον Μισσα....
Σιγουρα τις καλεσε αυτος η ο Μπακογιωργος οπως παλαιότερα (ακόμα και τωρα στις αλλες Εθνικές);
Η Βασιλειου σας αρεσει δεν σας αρεσει εχει αποδειξει τι παιχτρια ειναι, αλλο αν μεγαλωσε.
Ακομα και την Σωτηριου δέχομαι γιατί δεν υπάρχει αλλο τριαρι εκτος της Καλτσιδου.
Αλλα Κεχαγια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
και εδω έρχεται το μεγάλο γέλιο.......
Γ Ι Α Ν Ν Α Κ Ο Π Ο Υ Λ Ο Υ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
ΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ενταξει βρε...δεν ειναι και η τελικη 12αδα...ενα προπονητικο 2ημερο ειναι!θα δοκιμασει λογικα και αλλες παιχτριες!απλες δοκιμες ειναι..δεν νομιζω οτι ειναι σωστο να κατακρινουμε ετσι ασχημα και με γελια οπως λες...!παιχτριες απο τη θεσσαλονικη θα ειναι σιγουρα.οπως Δημητρακου και Σταυριδου...!
μη βγαζουμε αρνητικα συμπερασματα απο τωρα..... peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif
womanplayer
ηρεμια, αχ αυτη η νοοτροπια μας να βγαζουμε συμπερασματα τοσο νωρις ...
ενα προπονητικο διημερο , ο Μισσας δινει ευκαιρια και σε αλλες κοπελες ωστε να δωσει κινητρο για περισσοτερη δουλεια , πρεπει να εχουμε υπομονη , εξαλλου στο επομενο προπονητικο διημερο μπορει να καλεσει κοπελες μονο απο βορεια Ελλαδα, δεν μπορουμε να ξερουμε ακριβως πως σκεφτονται ....
ptolemaidaras
QUOTE(FC3 @ Jun 14 2007, 04:44 PM) *
bball.gif ΗΡΕΜΑ!!! Ο Μίσσας είναι άξιος για εκτίμηση γιατί κατάφερε να αλλάξει πολλά σε ότι αφορά την νοοτροπία κλήσης στην εθνική γυναικών. 41.gif Το σκεπτικό του τώρα είναι να δοκιμάσει όσες περισσότερες παίκτριες μπορεί, μέχρι την τελική του απόφαση. Οπότε μη σας παραξενεύει το γεγονός ότι δοκιμάζει παίκτριες και παίκτριες. Στο επόμενο προγραμματισμένο διήμερο να περιμένετε κι άλλες "παίκτριες - έκπληξη"! Όσο για την αρχηγό, Σαρέγκου, ήταν - είναι και θα είναι η σημαία της εθνικής ομάδας μέχρι η ίδια (πιστεύω) να σταματήσει. 77.gif

Πιο φανατικος θαυμαστης της δουλειας του Μισσα απο εμενα δεν υπαρχει, σοβαρα μιλαω.
Ομως απογοητευτηκα...
Σαν να μην υπαρχει Καστορια, σαν να μην υπάρχει Πτολεμαιδα.
Συγκρινεται η Παπαδημητριου ή η Μπαλτά με την Κεχαγια;
Συγκρινεται η Τοκμακη η Νταή η Γιαννουζάκου η Δασκαλοπουλου ή ακομα και η Καραμπατσάκη με την Γιαννακοπούλου;
Η Ζυγκιριδου η Ζερβα η Τζεγιαννακη η Σμυρνεου η Γεωργιου η Χαληβερα που είναι;
Ηταν αναγκη να δουμε παιχτριες ανυπαρκτες η γερασμενες;;;

Θα ψαξω να βρω το τηλεφωνο του Μισσα και θα τον παρω να τον ρωτησω με ολο τον σεβασμο...
basket4
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 14 2007, 09:44 PM) *
Πιο φανατικος θαυμαστης της δουλειας του Μισσα απο εμενα δεν υπαρχει, σοβαρα μιλαω.
Ομως απογοητευτηκα...
Σαν να μην υπαρχει Καστορια, σαν να μην υπάρχει Πτολεμαιδα.
Συγκρινεται η Παπαδημητριου ή η Μπαλτά με την Κεχαγια;
Συγκρινεται η Τοκμακη η Νταή η Γιαννουζάκου η Δασκαλοπουλου ή ακομα και η Καραμπατσάκη με την Γιαννακοπούλου;
Η Ζυγκιριδου η Ζερβα η Τζεγιαννακη η Σμυρνεου η Γεωργιου η Χαληβερα που είναι;
Ηταν αναγκη να δουμε παιχτριες ανυπαρκτες η γερασμενες;;;

Θα ψαξω να βρω το τηλεφωνο του Μισσα και θα τον παρω να τον ρωτησω με ολο τον σεβασμο...


Μα ειπαμε..πως αυτα ειναι μονο δοκιμαστικα!θα υπαρξουν και αλλα....
νομιζω οτι υπερβαλεις...οι παιχτριες που αξιζουν να ειναι στη 12αδα του πανευρωπαικου θα ειναι!ειναι απλο το θεμα..εγω ετσι πιστευω!ειναι απλα 2 δοκιμαστικες προπονησεις
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Jun 14 2007, 11:03 PM) *
οι παιχτριες που αξιζουν να ειναι στη 12αδα του πανευρωπαικου θα ειναι!

Για να δούμε! angry.gif
tissiaPa
ξερετε εσεις κανα 1-2 που παιζει βορεια ελλαδα να αξιζει κ να μη την καλεσε?μονο τη παπαδημητριου θα μπορουσε να καλεσει κ αυτη απ οτι φαινεται τα χει ψιλο παρατησει.πως να το κανουμε οι καλυτερες παιχτριες ειναι στην αθηνα!!!! bball.gif bball.gif bball.gif blink.gif
Tatubasketfan
QUOTE(tissiaPa @ Jun 17 2007, 11:53 AM) *
ξερετε εσεις κανα 1-2 που παιζει βορεια ελλαδα να αξιζει κ να μη την καλεσε?μονο τη παπαδημητριου θα μπορουσε να καλεσει κ αυτη απ οτι φαινεται τα χει ψιλο παρατησει.πως να το κανουμε οι καλυτερες παιχτριες ειναι στην αθηνα!!!! bball.gif bball.gif bball.gif blink.gif


68.gif
ptolemaidaras
QUOTE(tissiaPa @ Jun 17 2007, 02:53 PM) *
ξερετε εσεις κανα 1-2 που παιζει βορεια ελλαδα να αξιζει κ να μη την καλεσε?μονο τη παπαδημητριου θα μπορουσε να καλεσει κ αυτη απ οτι φαινεται τα χει ψιλο παρατησει.πως να το κανουμε οι καλυτερες παιχτριες ειναι στην αθηνα!!!! bball.gif bball.gif bball.gif blink.gif

Ισως και να ειναι ετσι...
Η Τοκμακη σου λεει κατι; Την ξερεις; Αν την ξερεις απαντησε μου τι σχεση μπορει να εχει με την Γιαννακοπουλου ή την Γιαννουζακου. Και εσυ που εμαθες για την Παπαδημητριου οτι τα παρατησε; Η κοπελα σκοτωνεται στην προπονηση. Τι σχεση εχει η Παπαδημητριου με την Κεχαγια;;;;;;;
Δυστηχώς φοβαμαι οτι δεν θα ξερεις τι να μου απαντησεις...
tissiaPa
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 17 2007, 05:28 PM) *
Ισως και να ειναι ετσι...
Η Τοκμακη σου λεει κατι; Την ξερεις; Αν την ξερεις απαντησε μου τι σχεση μπορει να εχει με την Γιαννακοπουλου ή την Γιαννουζακου. Και εσυ που εμαθες για την Παπαδημητριου οτι τα παρατησε; Η κοπελα σκοτωνεται στην προπονηση. Τι σχεση εχει η Παπαδημητριου με την Κεχαγια;;;;;;;
Δυστηχώς φοβαμαι οτι δεν θα ξερεις τι να μου απαντησεις...


Δοκιμες κανει ο μισσας κ τον εχετε καραθαψει.δεν πηγε ουτε η γιαννακοπουλου ουτε η γιαννουζακου στο διημερο.σταματηστε να εχετε αυτα τα κολληματα εκει πανω.που να παιξει η τοκμακη που?καλη παιχτρια δεν αντιλεγω αλλα υπαρχει η χατζηνικολαου κ ενιοτε η καλεντζου οταν η λυμουρα παιζει ασσος.ηρεμηστε γιατι ακολουθει κ αλλο διημερο στη κω. καταλαβετε οτι τα λεφτα ειναι στην αθηνα οπως κ οι καλυτερες παιχτριες!!!!!!
Tatubasketfan
QUOTE(tissiaPa @ Jun 17 2007, 12:41 PM) *
Δοκιμες κανει ο μισσας κ τον εχετε καραθαψει.δεν πηγε ουτε η γιαννακοπουλου ουτε η γιαννουζακου στο διημερο.σταματηστε να εχετε αυτα τα κολληματα εκει πανω.που να παιξει η τοκμακη που?καλη παιχτρια δεν αντιλεγω αλλα υπαρχει η χατζηνικολαου κ ενιοτε η καλεντζου οταν η λυμουρα παιζει ασσος.ηρεμηστε γιατι ακολουθει κ αλλο διημερο στη κω. καταλαβετε οτι τα λεφτα ειναι στην αθηνα οπως κ οι καλυτερες παιχτριες!!!!!!


αυτό όμως δε σημαίνει ότι πρέπει και εμείς να υποστηρίζουμε αυτό το καθεστώς που επικρατεί....και δεν είναι καθόλου κόλλημα αυτό που έχουμε....γνώμη μας είναι και την υποστηρίζουμε κάθε φορά που χρειάζεται να αναφερθεί
tissiaPa
QUOTE(Tatubasketfan @ Jun 17 2007, 05:45 PM) *
αυτό όμως δε σημαίνει ότι πρέπει και εμείς να υποστηρίζουμε αυτό το καθεστώς που επικρατεί....και δεν είναι καθόλου κόλλημα αυτό που έχουμε....γνώμη μας είναι και την υποστηρίζουμε κάθε φορά που χρειάζεται να αναφερθεί


Σου μιλαει ενας υπερμαχος της αποκεντρωσης,οντως ειναι καθεστως που πρεπει να αλλαξει αλλα η πραγματικοτητα ειναι αυτη οσο κ να μην σας αρεσει..!
basket4
peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif
Tatubasketfan
QUOTE(tissiaPa @ Jun 17 2007, 12:51 PM) *
Σου μιλαει ενας υπερμαχος της αποκεντρωσης,οντως ειναι καθεστως που πρεπει να αλλαξει αλλα η πραγματικοτητα ειναι αυτη οσο κ να μην σας αρεσει..!


ε ναι για να έχουμε τέτοια αντίδραση ήδη γνωρίζουμε ότι αυτή είναι η πραγματικότητα και απλώς εναντιωνόμαστε...τέλος πάντων το αφήνω εδώ το θέμα peace.gif
ptolemaidaras
ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ!!!!
Σας ειπα οτι θα παρω τηλ τον Μισσα και θα τον ρωτησω. Βρηκα καποιον πιο κοντινό του τελικά αλλα αυτος αρνηθηκε να μου δωσει το τηλ. του. Αν και μη υποχρεωμενος να μου απαντησει οπως ειπε, εντουτοις ευγενικοτατος μου εξηγησε καποια πραγματα. Και τελικα καταλαβα οτι οπως τα βλεπουν αυτοι τα πραγματα, δεν ειναι δυνατον να τα βλεπουμε εμεις. Ο Μισσας και ο Δικεουλακος εχουν προγραμμα για την εθνική, και κυριως εχουν οραμα για το γυναικειο μπασκετ. Ολα αυτα που μου ειπε αδυνατω να τα μεταφερω σε ενα χαρτι η σε ενα forum, μα πειστικα απολυτα γιά αυτα που κάνουν. Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι μια κληση μιας αθλητριας στην εθνικη μπορει να φαινεται κατι πολυ απλο γιά αυτους, στην πραγματικότητα ομως θελουν να περασουν απο τα χερια τους σχεδον ολο το γυναικειο μπασκετ με αποτερο στοχο να ξερουν οτι ειναι καποιοι που τις παρακολουθουν, και κυριως να μπορεσουν να τις εμφυσησουν μια αλλη νοοτροπια η οποια δυστηχως δεν υπαρχει στις γυναικες.

Αυτα απο εμενα, δεν ξανασχολουμαι αλλο με αυτο το θεμα, μαλλον ημουν λαθος απο την αρχη!
ptolemaidaras
Με την εθνικη και την Κω τι εγινε; Πηγανε; Ποιες πηρανε;
trefoil 13
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 28 2007, 02:32 PM) *
Με την εθνικη και την Κω τι εγινε; Πηγανε; Ποιες πηρανε;

Δεν νομίζω ότι πήγανε Κω..
Και από ότι έμαθα δεν βρίσκει η ομοσπονδία γήπεδο για να καλέσει τις αθλήτριες το τετραήμερο που τους είχε πει. Και μάλλον θα ξαναγίνει συνάντηση της εθνικής στις 10 Αυγούστου για να ξεκινήσει η προετοιμασία στην Πορταριά...
ptolemaidaras
QUOTE(trefoil 13 @ Jun 28 2007, 07:38 PM) *
...δεν βρίσκει η ομοσπονδία γήπεδο για να καλέσει τις αθλήτριες το τετραήμερο που τους είχε πει....


πλακα κανεις βεβαια ....
πες μου οτι κανεις πλακα...
womanplayer
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 28 2007, 10:17 PM) *
πλακα κανεις βεβαια ....
πες μου οτι κανεις πλακα...


oxi
trefoil 13
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 28 2007, 10:17 PM) *
πλακα κανεις βεβαια ....
πες μου οτι κανεις πλακα...

Απάντησε η womanplayer για μένα...
ptolemaidaras
QUOTE(womanplayer @ Jun 28 2007, 09:07 PM) *
oxi

δηλαδη εσεις το πιστευετε οτι δεν μπορει να βρει γηπεδο η ομοσπονδια για να κανει προπονησεις η εθνικη για μια βδομαδα; Κι αν δεν μπορει να βρει στην αθηνα (που αποκλειεται κατι τετοιο), γιατι δεν κανουν προπονηση σε αλλο μερος; Μονο η Αθηνα εχει γηπεδα;
Δεν μπορει καποιος στην ομοσπονδια να καταλαβει οτι η εθνικη ειναι η ομαδα ολων των ελληνων και οχι μονο της Αθηνας; Το ιδιο ισχυει για ολες τις Εθνικες, ανδρων γυναικων εφηβων κλπ..

Αλλα πιο πολυ στεκομαι σε αυτο που λετε, στο οτι δεν μπορουν να βρουν γηπεδο για να κανει προπονηση η Εθνικη γυναικων. Αν ειναι αληθεια αυτο τοτε καποιοι εκει μεσα απλα πινουν τον καφε τους πολυ πικρο για να μην τον πινουν γρηγορα... τι να πω... μας κοροιδευουν!!!!!!
Δεν ξερω αν ειμαι παλι λαθος... παντως εγω ετσι νιωθω...
basket4
Η προεταοιμασια αυτη ηταν στην Κω...οχι στην Αθηνα.
οποτε μη λες οτι πανε μονο Αθηνα...
peace.gif
trefoil 13
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 29 2007, 12:20 PM) *
Δεν ξερω αν ειμαι παλι λαθος... παντως εγω ετσι νιωθω...

Δεν νομίζω πως είσαι λάθος...
Tatubasketfan
QUOTE(basket4 @ Jun 29 2007, 09:08 AM) *
Η προεταοιμασια αυτη ηταν στην Κω...οχι στην Αθηνα.
οποτε μη λες οτι πανε μονο Αθηνα...
peace.gif


γκουχου γκουχου...θα με πνίξεις πρόσεχε....
πρόσεχε τι λες γιατί δεν έχει shay! tongue.gif
basket4
QUOTE(Tatubasketfan @ Jun 29 2007, 11:26 PM) *
γκουχου γκουχου...θα με πνίξεις πρόσεχε....
πρόσεχε τι λες γιατί δεν έχει shay! tongue.gif


αααααααααααααααααααααααα
μα οχι...πολυαγαπημενη μου Ντινα..δεν ηταν για σενα!καλα..τετοια λεγε μου τωρα και δεν μπορω να σου νευριασω γαμωτο!! sad.gif sad.gif

SHAY 4 EVER!!
Tatubasketfan
κανόνισε τι λες γιατί σήμερα είναι να κλείσω εισητήρια!!!!
basket4
QUOTE(Tatubasketfan @ Jun 30 2007, 12:32 AM) *
κανόνισε τι λες γιατί σήμερα είναι να κλείσω εισητήρια!!!!


αααααααααααααααααα!!!μα τι λες τωρα???παντα προσεχω τι λεω!!!!
εισαι πολυ..............κακια!!!!κανονισε!!θυμασαι τι σου εχω υποσχεθει αν μου φερεις αυτο που θελω!!
ελα τωρα γιατι ειμαστε off topic και θα μας κραξουν! smiley.gif icon_wave.gif
Tatubasketfan
****εισιτήρια...δεν μπορούσα να το βλέπω έτσι...και ναi είμαι ανορθόγραφη ώρες ώρες tongue.gif
ptolemaidaras
QUOTE(basket4 @ Jun 29 2007, 12:08 PM) *
Η προεταοιμασια αυτη ηταν στην Κω...οχι στην Αθηνα.
οποτε μη λες οτι πανε μονο Αθηνα...
peace.gif

Ειδες εσυ καμια προετοιμασια στην Κω;
Αυτο που εννοουσα ηταν αφου δεν βρισκανε γηπεδο στην Αθηνα (σαν αστειο μου φαινεται) γιατι δεν πηγαινανε σε αλλη πολη εκτος Αθηνας?(αυτο μου φαινεται ακομα πιο αστειο)
trefoil 13
Είναι νωρίς ακόμα αλλά ήδη ψάχνω πως θα καταφέρω να δω τους αγώνες του Ευρωμπάσκετ στην τηλεόραση. Μπήκα στο σάιτ της διοργάνωσης αλλά ακόμα και εκεί, τουλάχιστον προς το παρόν, δεν έχουν ανακοινώσει ποια τηλεοπτικά δίκτυα θα καλύψουν την διοργάνωση. Φυσικά δεν ελπίζω να το δω σε κάποιο Ελληνικό ή έστω στην ψηφιακή πλατφόρμα της ερτ. Διάβασα πριν λίγο ένα άρθρο στο σπορτάιμ που αναφέρεται στις μεταδόσεις του αντρικού Ευρωμπάσκετ και στο τέλος καταλήγει να λέει ότι το σπορτ+ θα μεταδώσει ακόμα και γκολφ! Άντε μετά να μην γίνω πράσινη από τα νεύρα μου... Μια διοργάνωση γκολφ στην Κρήτη, θα τραβήξει περισσότερο κόσμο από την εθνική μπάσκετ γυναικών στο πανευρωπαικό πρωτάθλημα;;;
Αν γνωρίζει κάποιος κάποιο τρόπο (εκτός από ταξίδι στην Ιταλία tongue.gif ) για να δούμε τους αγώνες ας πει...
basket4
QUOTE(trefoil 13 @ Jul 20 2007, 03:58 PM) *
(εκτός από ταξίδι στην Ιταλία tongue.gif ) για να δούμε τους αγώνες



χαχαχαχαχαχαχα!!εγω μονο αυτον τον τροπο ξερω!!! w00t.gif rolleyes.gif tongue.gif smile.gif biggrin.gif blove.gif 69.gif
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Jul 20 2007, 04:11 PM) *
χαχαχαχαχαχαχα!!εγω μονο αυτον τον τροπο ξερω!!! w00t.gif rolleyes.gif tongue.gif smile.gif biggrin.gif blove.gif 69.gif

Μην με προκαλείς.
basket4
QUOTE(trefoil 13 @ Jul 20 2007, 04:14 PM) *
Μην με προκαλείς.


εγω???το καλυτερο παιδι στον κοσμο?
ελα..θα σου φερω φωτογραφιες και βιντεο..ενταξει?? smiley.gif
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Jul 20 2007, 04:18 PM) *
εγω???το καλυτερο παιδι στον κοσμο?
ελα..θα σου φερω φωτογραφιες και βιντεο..ενταξει?? smiley.gif

Κάτσε να πας εσύ πρώτα.
basket4
QUOTE(trefoil 13 @ Jul 20 2007, 04:25 PM) *
Κάτσε να πας εσύ πρώτα.


μωρη σαββατογεννημενη....γρουσουζα!!!!!σαν δεν ντρεπεσαι!!!! guns.gif angry_red.gif
θα σε σφαξω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! torture.gif shot.gif
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Jul 20 2007, 04:30 PM) *
μωρη σαββατογεννημενη....γρουσουζα!!!!!σαν δεν ντρεπεσαι!!!! guns.gif angry_red.gif
θα σε σφαξω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! torture.gif shot.gif

Εγώ έχω αγχωθεί να βρω τρόπο να δω τους αγώνες, είμαι 3 μήνες πριν και ψάχνω και εσύ αρχίζεις τις βλακείες. Σοβαρέψου...
trefoil 13
Είναι τραγικό αυτό που περνάω..!
Κανένα φιλικό της εθνικής στην Αθήνα...
Αυτά που είχαν παίξει στην αρχή του καλοκαιριού ήταν μούφες...
Και τώρα σκοπεύουν να γυρίσουν όλη την Ευρώπη και τα Βαλκάνια για φιλικά και στην Ελλάδα θα κάνουν μόνο Σάμο... Αλλά τότε θα έχουν ξεκινήσει και σχολεία... Είπα να πάω Πορταριά... Σχεδόν τα είχα κανονίσει όλα... Αλλά κάποιοι με αποθάρρυναν... Που θα δω αρχηγάρα στα γαλανόλευκα τώρα..; Με τα υπέροχα προγράμματα που έχουν...; Ατυχία...
Αυτά για να πω το καλοκαιρινό μου δράμα... sad.gif
sch
Κλήση της Εθνικής Γυναικών
Ο Ομοσπονδιακός προπονητής της Εθνικής Γυναικών, Κώστας Μίσσας, κάλεσε τις εξής αθλήτριες: Δήμητρα Καλέντζου (Εσπερίδες), Λολίτα Λύμουρα (Βίρτους Βιτέρμπο), Αναστασία Κωστάκη (Ελιτζούρ Ράμλα), Ευανθία Μάλτση (Βαλένθια), Όλγα Χατζηνικολάου (Εσπερίδες), Στέλλα Καλτσίδου (Εσπερίδες), Κατερίνα Σωτηρίου (Άρης Χολ.), Πόλυ Σαρέγκου (Εσπερίδες), Αφροδίτη Κοσμά (Αθηναϊκός), Ελένη Βασιλείου (Πανιώνιος), Σουλτάνα Χαλιβέρα (Πανιώνιος), Ευαγγελία Κατωπόδη (Ηρακλής), Ειρήνη Σταχτιάρη (ΑΟ Χανίων), Νένα Νικολαϊδου (Παναθηναϊκός), Κατερίνα Σπαθάρου (Παναθηναϊκός), Πελαγία Παπαμιχαήλ (Καστοριά). Οι 16 αθλήτριες που έχουν κληθεί από τον Μίσσα θα συγκεντρωθούν στις 10 Αυγούστου στο ΟΑΚΑ, από όπου θα μεταβούν για το πρώτο στάδιο προετοιμασίας στην Πορταριά....
Tatubasketfan
QUOTE(sch @ Aug 7 2007, 09:05 ) *
Κλήση της Εθνικής Γυναικών
Ο Ομοσπονδιακός προπονητής της Εθνικής Γυναικών, Κώστας Μίσσας, κάλεσε τις εξής αθλήτριες: Δήμητρα Καλέντζου (Εσπερίδες), Λολίτα Λύμουρα (Βίρτους Βιτέρμπο), Αναστασία Κωστάκη (Ελιτζούρ Ράμλα), Ευανθία Μάλτση (Βαλένθια), Όλγα Χατζηνικολάου (Εσπερίδες), Στέλλα Καλτσίδου (Εσπερίδες), Κατερίνα Σωτηρίου (Άρης Χολ.), Πόλυ Σαρέγκου (Εσπερίδες), Αφροδίτη Κοσμά (Αθηναϊκός), Ελένη Βασιλείου (Πανιώνιος), Σουλτάνα Χαλιβέρα (Πανιώνιος), Ευαγγελία Κατωπόδη (Ηρακλής), Ειρήνη Σταχτιάρη (ΑΟ Χανίων), Νένα Νικολαϊδου (Παναθηναϊκός), Κατερίνα Σπαθάρου (Παναθηναϊκός), Πελαγία Παπαμιχαήλ (Καστοριά). Οι 16 αθλήτριες που έχουν κληθεί από τον Μίσσα θα συγκεντρωθούν στις 10 Αυγούστου στο ΟΑΚΑ, από όπου θα μεταβούν για το πρώτο στάδιο προετοιμασίας στην Πορταριά....



Πήραν την Τάνια στην εθνική;;;;;;;;;;;;; 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif πάρτυ θα κάνω laugh.gif
trefoil 13
Στο τσακ ήμουν να κράξω που δεν ανέβαινε στην ιστοσελίδα της ΕΟΚ κάτι για την σημερινή αναχώρηση. Όμως...

Για την Πορταριά αναχώρησε το πρωί η εθνική γυναικών όπου εκεί θα πραγματοποιήσει το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της ενόψει των υποχρεώσεών της για το Ευρωμπάσκετ της Ιταλίας.
Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Κώστας Μίσσας δήλωσε: "Ξεκινάμε το πρώτο στάδιο της προετοιμασίας. Στην Πορταριά θα χτίσουμε μια βάση σε επίπεδο σωματικό, αγωνιστικό και ψυχολογικό. Η δεύτερη φάση της προετοιμασίας μας περιλαμβάνει φιλικά τουρνουά όπου εκεί θα δουλέψουμε πάνω σε θέματα τακτικής. Γνωρίζουμε πολύ καλά τη δυσκολία που έχει ο όμιλος στον οποίο θα αγωνιστούμε στο Ευρωμπάσκετ. Σεβόμαστε όλες ομάδες, αλλά δεν τις φοβόμαστε. Σε όλο το στάδιο της προετοιμασίας θα δουλέψουμε για να παρουσιαστούμε όσο γίνεται καλύτεροι σε όλα τα επίπεδα. Θέλουμε να κάνουμε την υπέρβαση γνωρίζοντας παράλληλα και τις δυσκολίες του ομίλου μας".
Οι αθλήτριες που έχουν κληθεί για προετοιμασία είναι: Δήμητρα Καλέντζου (Εσπερίδες), Λολίτα Λύμουρα (Βίρτους Βιτέρμπο), Αναστασία Κωστάκη (Ελιτζούρ Ράμλα), Ευανθία Μάλτση (Βαλένθια), Όλγα Χατζηνικολάου (Εσπερίδες), Στέλλα Καλτσίδου (Εσπερίδες), Κατερίνα Σωτηρίου (Άρης Χολ.), Πόλυ Σαρέγκου (Εσπερίδες), Αφροδίτη Κοσμά (Αθηναϊκός), Ελένη Βασιλείου (Πανιώνιος), Σουλτάνα Χαλιβέρα (Πανιώνιος), Ευαγγελία Κατωπόδη (Ηρακλής), Ειρήνη Σταχτιάρη (ΑΟ Χανίων), Νένα Νικολαϊδου (Παναθηναϊκός), Κατερίνα Σπαθάρου (Παναθηναϊκός), Πελαγία Παπαμιχαήλ (Καστοριά).
Η Εβίνα Μάλτση θα ενσωματωθεί στην αποστολή του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος μόλις ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στο WNBA και η Αναστασία Κωστάκη στις 25 Αυγούστου.
trefoil 13
Αύριο ξεκινάει τα φιλικά η εθνική! Αντίπαλος η Βουλγαρία. Στην Αθήνα έμειναν οι Χαλιβέρα και η Κατωπόδη σύμφωνα με την ανακοίνωση της ομοσπονδίας.
basket4
"Πετάνε" τα κορίτσια
Του Κώστα Παπαπάνου
21/08/2007 (11:54)

Αναχωρεί σήμερα για τη Σόφια της Βουλγαρίας η Εθνική ομάδα των γυναικών, που συνεχίζει την προετοιμασία της για το αντίστοιχο Eυρωμπάσκετ (στο Τσιέτι της Ιταλίας, από 24 Αυγούστου έως 7 Σεπτεμβρίου).
Όλοι στην ομάδα δηλώνουν ευχαριστημένοι για τη μέχρι τώρα προετοιμασία, όσο και αισιόδοξοι για τη συνέχεια, παρ' ότι ο όμιλος στον οποίο μετέχει η Εθνική μας είναι ο δυσκολότερος δυνατός, με τις παγκόσμιες δυνάμεις Ρωσία, Γαλλία και τη γηπεδούχο Ιταλία. Όμως, όπως είπε χαρακτηριστικά ο στενός συνεργάτης του Κώστα Μίσσα στην Εθνική, Τζώρτζης Δικαιουλάκος, "το ελληνικό γυναικείο μπάσκετ διψάει για διάκριση και οι παίκτριες μας κάνουν τα πάντα για να επέλθει αυτή η διάκριση" και συνέχισε:

"Μόλις χθες επιστρέψαμε από την Πορταριά του Πηλίου, συμπληρώνοντας τον πρώτο κύκλο προπονήσεων, όπου είχαμε βασικό στόχο το "χτίσιμο" της φυσικής κατάστασης. Ήδη τα κορίτσια κατέβαλαν τρομερή προσπάθεια κι αυτό οφείλουμε να τους το αναγνωρίσουμε. Σήμερα πετάμε για τη Βουλγαρία, για μια σειρά φιλικών παιχνιδιών, με μια ομάδα σαφώς πιο έτοιμη από εμάς, αφού ήδη οι αντίπαλές μας έχουν δώσει αρκετά δυνατά παιχνίδια και έχουν συμμετάσχει σε αρκετά τουρνουά. Για εμάς είναι μόλις το πρώτο φιλικό, με τα πόδια μας να είναι αρκετά "βαριά" από την προετοιμασία και το τρέξιμο στο χόρτο.
Στην παρούσα φάση το ζητούμενο είναι το αγωνιστικό "δέσιμο" της ομάδας, μέσα από τις δυσκολίες που προβάλλουν τα παιχνίδια αυτά και η εμπέδωση της αγωνιστικής φιλοσοφίας. Αν και το περασμένο καλοκαίρι η ομάδα μας έκανε πολλούς να μιλάνε με τα καλύτερα λόγια και κέρδισε τον σεβασμό και την προσοχή όσων την είδαν, εν τούτοις ο όμιλος που κληρωθήκαμε στο Ευρωμπάσκετ είναι "όμιλος φωτιά" με τις δυνατότερες ομάδες του τουρνουά, οι οποίες σε άλλη περίπτωση πιθανόν να οδηγούνταν στις τέσσερις - πέντε πρώτες θέσεις.
Με αυτή την κλήρωση τα πράγματα δυσκολεύουν, καθώς μια ομάδα αποκλείεται και οι άλλες δυο συνεχίζουν πάλι με δύσκολο αντίπαλο. Η αξία της νίκης, όμως, μετριέται μόνο με την αξία του αντιπάλου και αυτό μας δίνει επιπλέον κίνητρο. Οι κοπέλες δουλεύουν όλο και πιο δυνατά και κυρίως συνειδητά. Γνωρίζουμε τις δυσκολίες, αλλά θα κατέβουμε στο γήπεδο με τη σκέψη ότι δεν υπάρχουν καλές ή κακές ομάδες παρά μόνο ομάδες με δυνατά και αδύνατα σημεία. Στόχος μας είναι να παίζουμε πάνω στις αδυναμίες του αντιπάλου, όσο πιο συγκεντρωμένα μπορούμε".
Να σημειωθεί ότι την αποστολή δεν θα ακολουθήσουν η Κατωπόδη του Ηρακλή και η Χαλιβέρα του Πανιωνίου, ενώ μετά την επιστροφή της ομάδας από τη Βουλγαρία θα ενσωματωθεί και η περυσινή WNBAer Αναστασία Κωστάκη, η οποία ξεπερνά το πρόβλημα τραυματισμού της, καθώς και λίγο αργότερα η φετινή WNBAer Εβίνα Μάλτση, η οποία παίζει στα πλέι οφ με την ομάδα Κονέκτικατ Σα
trefoil 13
από basket.gr...
Δεν τα κατάφερε η εθνική γυναικών στον πρώτο αγώνα της προετοιμασίας της ενόψει του Ευρωμπάσκετ της Ιταλίας. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα στην πόλη Πέρνικ γνώρισε την ήττα με 71-62 από τη Βουλγαρία.

Δεκάλεπτα: 19-13, 44-29, 58-43, 71-62

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (Μπόσκοφ): Ρίμποβα , Τόμοβα 7, Ντιμίτροβα Εκ. 6, Ζλατάνοβα , Ντιμίτροβα Ρ. 4, Μπάσκοβα 3(1), Ιολόφσκα 8(2), Πέτροβα 8(1), Μπράνζοβα 14, Τσίροφ 9(1), Τοπάλοβα 8, Λοζάνοβα 4.

ΕΛΛΑΔΑ (Μίσσας): Νικολαϊδου 2, Καλέντζου 6, Σπαθάρου 6(1) , Χατζηνικολάου 10(1), Λύμουρα 2, Καλτσίδου 20(5), Σωτηρίου 2, Σαρέγκου 7, Σταχτιάρη 5, Παπαμιχαήλ , Κοσμά 2, Βασιλείου.

* Η εθνική θα αντιμετωπίσει εκ νέου αύριο στις 6μ.μ. τη Βουλγαρία.
trefoil 13
Με νίκη συνδυάστηκε το δεύτερο και τελευταίο φιλικό επί βουλγαρικού εδάφους για την εθνική γυναικών. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα μετά από καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο επιβλήθηκε με 67-64 της Βουλγαρίας.

Δεκάλεπτα: 17-22, 35-32, 50-52, 64-67

ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (Μπόσκοφ): Τόμοβα 6, Ντιμίτροβα Εκ. 4, Ζλατάνοβα , Ντιμίτροβα Ρ. Μπάσκοβα 6(2), Ιολόφσκα 5(1), Πέτροβα, Μπράνζοβα 14(2), Τσίροφ 13(2), Τοπάλοβα 13, Ασένοβα 3.

ΕΛΛΑΔΑ (Μίσσας): Νικολαϊδου 9, Καλέντζου 22(1), Σπαθάρου 5(1), Χατζηνικολάου 5, Λύμουρα, Καλτσίδου 13(1), Σωτηρίου, Σαρέγκου 5, Σταχτιάρη, Παπαμιχαήλ 2, Βασιλείου,Κοσμά 6.

* Η εθνική γυναικών επιστρέφει αύριο το μεσημέρι από τη Βουλγαρία και θα συνεχίσει την προετοιμασία της ενόψει του Ευρωμπάσκετ της Ιταλίας.
...
trefoil 13
Δεν θα γίνουν τα φιλικά στην Ρουμανία που είχαν κανονίσει.
Την άλλη βδομάδα είναι στις Βρυξέλλες και μετά Σάμο. Ελπίζω στην Σάμο να μην γίνει τίποτα και ακυρωθούν...
basket4
31/8/2007
Εθνική Γυναικών: Στο Βέλγιο για φιλικά
Στην πόλη Κόρτρικ του Βελγίου βρίσκεται από σήμερα το μεσημέρι η Εθνική Γυναικών όπου συνεχίζει την προετοιμασία της ενόψει του Ευρωμπάσκετ της Ιταλίας με μια σειρά νέων φιλικών. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα θα αντιμετωπίσει αύριο Σάββατο στις 9 μ.μ. και την Κυριακή στις 5μ.μ. σε αντίστοιχα παιχνίδια το Βέλγιο. Εκτός αποστολής έμεινε η Κατερίνα Σωτηρίου.

basket.gr
trefoil 13
Πήρα σήμερα στην ομοσπονδία τηλέφωνο να ρωτήσω για τα φιλικά της εθνικής και η απάντηση που πήρα ήταν: "και που θες να ξέρω εγώ;"
Tatubasketfan
QUOTE(trefoil 13 @ Aug 31 2007, 13:09 ) *
Πήρα σήμερα στην ομοσπονδία τηλέφωνο να ρωτήσω για τα φιλικά της εθνικής και η απάντηση που πήρα ήταν: "και που θες να ξέρω εγώ;"


μα τόλμησες να τους ενοχλήσεις;απίστευτο θράσσος έχεις!!!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.