Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
ptolemaidaras
Κι ομως , αυτη ειναι η εικονα που περιγραφει ο Αντζελο και ο Μπερυ. Δεν υποτιμαμε, απλα αναφερουμε κατι που ειναι πααααρα πολυ υποτιμημενο. Και οσοι δεν το βλεπουνε ή ειναι τυφλοι, ή δεν εχουν πραγματικά γνωση. Εγω παρακολουθησα 2 ευρωμπασκετ (Πατρα και Κιετι) και τους προκριματικους της Εθνικης προπερσι. Παιδια η κατασταση στην Ευρωπη ειναι ετη φωτος μπροστα, και δεν μιλαω μονο σε οργανωση αλλα και σε παιχτριες. Εγω θα σας πω αυτο που πιστευω. Πλεον με αυτα που εχω δει, οι μπασκετμπολιστριες στην Ελλαδα ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι ειναι μπασκετμπολιστριες, ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι προπονουνται, ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι εχουν νοοτροπια ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι γυμναζονται ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι κανουν διατροφή. Και αν βγαζω το καπελο στον Μισσα περα απο την προπονητικη του ικανοτητα, ειναι γιατι πρωτίστως έχει αλλάξει ή προσπαθεί να αλλάξει την νοοτροπία τους. Μα όταν βρισκεται καποος να τους τα λεει φορα παρτίδα πως ειναι η πραγματική αλήθεια, μετά τον κατακρινουν και δεν του μιλάνε. Εγω αυτά πιστευω.
berry the truth
QUOTE(snake @ May 23 2008, 10:05 ) *
Δηλαδή στο αντρικό μπάσκετ και στο ποδόσφαιρο που ακούς αστρονομικά ποσά που παίρνουν οι παίκτες δουλεύουν 8 ώρες την ημέρα γύρω απο το αντικείμενο τους?Ακόμα και ορισμένοι προπονητές που αμοίβοντα καλά είναι αραχτοί!!!Και στην τελική αν είχα εξασφαλίσει και εγω,οχι μόνο τα εγγόνια μου αλλά και τα δισέγγονα μου,στο γήπεδο θα κοιμόμουνα με την μπάλα για μαξίλαρι!!!χι χι χι!!!!


Αν θες να είσαι παραγματικά κορυφαίος σε κάτι, ναι πρέπει να ασχολείσαι όλη την ώρα με αυτό. Και για το αντρικό συμφωνώ μαζί σου, ότι δεν είναι όλοι έτσι! Και για τον λόγο αυτό δεν βλέπουμε παικταράδες πλέον αλλά ταλεντάκια που χάνονται στον χρόνο! Αλλά οι κορυφαίοι προπονητές που αναφέρεις, θα πρέπει να ξέρεις ότι πολλοί έχουν στο γήπεδο το γραφείο τους όπου πάνε από το πρωϊ και φεύγουν το βράδυ αργά. Και εκεί ασχολούνται με όλα τα θέματα της ομάδας, προπονητικά και μη! Όχι όλοι αλλά οι κορυφαίοι ναι!
womanplayer
QUOTE(snake @ May 23 2008, 13:05 ) *
Δηλαδή στο αντρικό μπάσκετ και στο ποδόσφαιρο που ακούς αστρονομικά ποσά που παίρνουν οι παίκτες δουλεύουν 8 ώρες την ημέρα γύρω απο το αντικείμενο τους?Ακόμα και ορισμένοι προπονητές που αμοίβοντα καλά είναι αραχτοί!!!Και στην τελική αν είχα εξασφαλίσει και εγω,οχι μόνο τα εγγόνια μου αλλά και τα δισέγγονα μου,στο γήπεδο θα κοιμόμουνα με την μπάλα για μαξίλαρι!!!χι χι χι!!!!


κατι που δεν γινεται στο γυναικειο, καποιες παικτριες μπορει να περνουν καλα χρηματα που δεν περνει ενας υπαλληλος αλλα το αθλημα ειναι ομαδικο και θελω να πω με αυτο οτι αν μια ομαδα εχει 2 καλες παικτριες που περνουν καλα λεφτα και οι υπολοιπες περνουν ισα ισα λεφτα για ενα extra εισοδημα και κανουν μαζι προπονηση οι 2 παικτριες θα ειναι επαγγελματιες κανουν προπονηση σοβαρα κτλ ενω την ιδια ωρα της προπονησης οι αλλες παικτριες λενε ωχ παλι σουτ ,ωχ παλι τρεξιμο ... τοτε πως οι 2 παικτριες μπορουν να προπονηθουν καλα?οταν η ενταση της προπονησης ειναι στο 50 %, θα μου πειτε να κανουν ατομικη??ωραια κατα ποσο σε βελτιωνει η ατομικη?αρκετα αλλα δεν ειναι μονο αυτο !!!
η α1 πρεπει να εχει play offs
ειμαι εκτος topic αλλα μου δοθηκε ευκαιρια να τα πω!
Angelo
QUOTE(womanplayer @ May 23 2008, 14:36 ) *
κατι που δεν γινεται στο γυναικειο, καποιες παικτριες μπορει να περνουν καλα χρηματα που δεν περνει ενας υπαλληλος αλλα το αθλημα ειναι ομαδικο και θελω να πω με αυτο οτι αν μια ομαδα εχει 2 καλες παικτριες που περνουν καλα λεφτα και οι υπολοιπες περνουν ισα ισα λεφτα για ενα extra εισοδημα και κανουν μαζι προπονηση οι 2 παικτριες θα ειναι επαγγελματιες κανουν προπονηση σοβαρα κτλ ενω την ιδια ωρα της προπονησης οι αλλες παικτριες λενε ωχ παλι σουτ ,ωχ παλι τρεξιμο ... τοτε πως οι 2 παικτριες μπορουν να προπονηθουν καλα?οταν η ενταση της προπονησης ειναι στο 50 %, θα μου πειτε να κανουν ατομικη??ωραια κατα ποσο σε βελτιωνει η ατομικη?αρκετα αλλα δεν ειναι μονο αυτο !!!
η α1 πρεπει να εχει play offs
ειμαι εκτος topic αλλα μου δοθηκε ευκαιρια να τα πω!

Δεν έχεις άδικο σ αυτό και να παραδεχτώ και ότι υπερέβαλα για το 9/10 που είπα χτες, αλλά δυστυχώς η πλειοψηφεία είναι έτσι ρε παιδιά πως να το κάνουμε... Και για τους άντρες το ίδιο ισχύει απλά οι Ισχυρές ομάδες είναι πιο απαιτητικές και το επίπεδο υψηλότερο, αναγκάζονται από τις συνθήκες να δουλέψουν περισσότερο. Στις γυναίκες γνωρίζω παράγοντες που για να μην πληρώσουν πολλά στην αθλήτρια της κάνουν όλα τα κέφια κι ας μην προπονείται και κάθε μέρα κλπ...
Σ αυτό που λες τ αιώνιο παράπονό μου είναι γιατί μια ζωή αντί 10 υγιής να παρασύρουν τις 2 που βαριούνται, γίνεται το αντίθετο....
Για την ατομική ας μην πούμε για την αγωνιστική περίοδο, ας πούμε για τους καλοκαιρινούς μήνες που συνήθως όλοι κάθονται. Αν ήμουν αθλήτρια επιπέδου, έστω και με λίγο ταλέντο και η ομάδα μου το καλοκαίρι κωλοβαρούσε, θα προσλάμβανα ένα προπονητή να με διορθώσει εκεί που χρειάζομαι, να γινω καλύτερη, να γίνω αθλήτρια, το επόμενο καλοκαίρι να τα πάρω διπλά. Γιατί υπάρχει η δυνατότητα και η δικαιοσύνη, τ αξίζεις, αναγκαστικά ή μη τα παίρνεις... Θα το έβλεπα σαν επένδυση στον εαυτό μου... Πόσες ξέρετε που το κάνουν αυτό?
womanplayer
QUOTE(Angelo @ May 23 2008, 23:35 ) *
Για την ατομική ας μην πούμε για την αγωνιστική περίοδο, ας πούμε για τους καλοκαιρινούς μήνες που συνήθως όλοι κάθονται. Αν ήμουν αθλήτρια επιπέδου, έστω και με λίγο ταλέντο και η ομάδα μου το καλοκαίρι κωλοβαρούσε, θα προσλάμβανα ένα προπονητή να με διορθώσει εκεί που χρειάζομαι, να γινω καλύτερη, να γίνω αθλήτρια, το επόμενο καλοκαίρι να τα πάρω διπλά. Γιατί υπάρχει η δυνατότητα και η δικαιοσύνη, τ αξίζεις, αναγκαστικά ή μη τα παίρνεις... Θα το έβλεπα σαν επένδυση στον εαυτό μου... Πόσες ξέρετε που το κάνουν αυτό?


πρωτον με τι λεφτα????τωρα παλι γυριζουμε στισ ομαδες που δεν πληρωνουν ... οταν μια αθλητρια περιμενει τον μαιο και τον ιουνιο να παρει τουσ 3 η περισσοτερους μηνες που της χρωστανε γιατι να κατσει να παιξει μπασκετ???θα κανει κατι αλλο, θα βρει δουλεια πχ , τωρα αυτες που πληρωνονται νομιζω οτι ειναι σε σωματεια που κανουν μεταβατικη περιοδο αρα κανουν ατομικη ! καποιες το κανουν , φυσικα δεν θελω να πω ονοματα
womanplayer
Για μενα παντως πρεπει να γινουν play offs κια play outs , με λιγοτερες ομαδες στο πρωταθλημα της Α1 , να υπαρχουν δυνατα παιχνιδια , να ανεβει το επιπεδο, να υπαρχει κοντρα !!!
KUNENEamanaman
QUOTE(berry the truth @ May 23 2008, 12:29 ) *
Η νοοτροπία είναι πάνω απ' όλα. Αν αλλάξει αυτή στις παίκτριες, ίσως αποτελέσει μια παραπάνω ώθηση να αλλάξουν και αρκετά στον χώρο! Δυστυχώς όμως κάποιες βολεύονται με την υπάρχουσα κατάσταση στο γυναικείο μπάσκετ!

Βεβαια απο την αλλη, για να μην τα ριχνουμε ολα στα κοριτσια οι οποιες εχουν φυσικα σοβαροτατες ευθυνες, εχω να πω και το εξής:
Πηγα σε ολα τα ματς της Εθνικής, και ρε παιδια αλλον προπονητη περα απο τον Δαγλα δεν ειδα. Μα ειναι δυνατον; Ουτε αυτοι που αγωνιζονται οι αθλητριες τους; Να τις δουνε λιγο, να τις στηριξουν βρε αδερφε. Τοσοι προπονητες ειναι στο γυναικειο, βαλε και τους βοηθους τους. Για να μην αδικώ, ειδα εναν προπονητη των Λιοσιων, εναν βοηθο του Αθηναικου, και την Σιαμαντουρα. Συγνωμη αν δεν προσεξα αλλους που τυχον πηγανε και δεν τους αναφερω. μα το νουμερο ειναι απελπιστικα μικρο. Δεν θα επρεπε αυτοι οι προπονητες να πανε, να βλεπουνε τι κανει καποιος καταξιωμενος κοουτς που ειναι μεγαλη τυχη να υπαρχει στο γυναικειο, να συζητησουνε και μαζι του ή και με τις παιχτριες τους.... δεν ξερω τι να πω, ισως εμαι λαθος αλλα καποιοι, ειτε προπονητες ειτε παραγοντες ειτε παιχτριες, ειναι βολεμενοι απο την κατασταση στο γυναικειο μπασκετ, και ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να παει μπροστα για να μην εκτοξευτουν απο τον χωρο.
sia
Εθν.Γυναικών: Νίκη με 88-44 επί του Πανεπιστημίου της Βιρτζίνια
Με νίκη ολοκλήρωσε τα φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας η εθνική γυναικών. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επικράτησε χθες στο κλειστό του Εσπέρου με 88-44 του Πανεπιστημίου της Βιρτζίνια.

Δεκάλεπτα: 19-13, 47-21, 69-31, 88-44

Ελλάδα (Μίσσας): Καλέντζου 16(4), Τζεγιαννάκη 5(1), Χατζηνικολάου 8, Σπάθαρου 13(3), Σωτηρίου 10(2), Καλτσίδου 6, Παπαμιχαήλ 8, Κατωπόδη 8, Διέλα 4, Μαστρογιαννίδου 10, Νικολοπούλου.
sia
QUOTE(KUNENEamanaman @ May 24 2008, 15:37 ) *
Βεβαια απο την αλλη, για να μην τα ριχνουμε ολα στα κοριτσια οι οποιες εχουν φυσικα σοβαροτατες ευθυνες, εχω να πω και το εξής:
Πηγα σε ολα τα ματς της Εθνικής, και ρε παιδια αλλον προπονητη περα απο τον Δαγλα δεν ειδα. Μα ειναι δυνατον; Ουτε αυτοι που αγωνιζονται οι αθλητριες τους; Να τις δουνε λιγο, να τις στηριξουν βρε αδερφε. Τοσοι προπονητες ειναι στο γυναικειο, βαλε και τους βοηθους τους. Για να μην αδικώ, ειδα εναν προπονητη των Λιοσιων, εναν βοηθο του Αθηναικου, και την Σιαμαντουρα. Συγνωμη αν δεν προσεξα αλλους που τυχον πηγανε και δεν τους αναφερω. μα το νουμερο ειναι απελπιστικα μικρο. Δεν θα επρεπε αυτοι οι προπονητες να πανε, να βλεπουνε τι κανει καποιος καταξιωμενος κοουτς που ειναι μεγαλη τυχη να υπαρχει στο γυναικειο, να συζητησουνε και μαζι του ή και με τις παιχτριες τους.... δεν ξερω τι να πω, ισως εμαι λαθος αλλα καποιοι, ειτε προπονητες ειτε παραγοντες ειτε παιχτριες, ειναι βολεμενοι απο την κατασταση στο γυναικειο μπασκετ, και ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να παει μπροστα για να μην εκτοξευτουν απο τον χωρο.

Χα χα, μα τι λές, τι ζητάς; Αφου οι προπονητές του γυναικείου στην Ελλάδα είναι μόνο για να τσακώνονται με τους διατητές και να φαίνονται οτι κάνουν κάτι. Αυτά που ζητάτε απο τις παίχτριες θα έπρεπε πρώτα να τα ζητάτε απο τους προπονητές. Αντε μην ανοίξουμε το στόμα μας με αυτά που βλέπουμε. Σωστά τα είπε η womanplayer μα δεν δώσατε σημασία. Αν στις προπονήσεις η ενταση είναι 50% και πρωτος χαβαλές απο ολους ή ο πρωτος που βαριεται με τα ποδια στον παγκο είναι ο προπονητής, τότε τι θέλετε να κάνουνε οι παίχτριες; Μα ότι και να κάνουνε είναι ανώφελο. Φυσικά οτι λεω δεν ισχύει για όλους τους προπονητές, μα η αλήθεια αυτή είναι. Οτι δεν τους παίρνει να κάνουν στο αντρικό γιατί τους ρίχνουν κλωτσιές, έρχονται και τα κάνουν στο γυναικείο. Και για ολα αυτά που λετε περι νοοτροπίας και ατομικής προπόνησης και γυμναστήριο με βάρη κλπ, ο προπονητής πρέπει να τα μάθει στις παίχτριες. ΟΛΑ! και ο Μίσσας που προσπαθεί να τους αλλάξει την νοοτροπία και καλά κάνει και μπραβο του, είναι αναγκασμένος να το κάνει γιατί δεν το κάνουνε οι προπονητές στις ομάδες τους, αλλά εγω νομίζω οτι για τις περισσότερες είναι πολύ αργά.
KUNENEamanaman
QUOTE(sia @ May 24 2008, 16:12 ) *
Χα χα, μα τι λές, τι ζητάς; Αφου οι προπονητές του γυναικείου στην Ελλάδα είναι μόνο για να τσακώνονται με τους διατητές και να φαίνονται οτι κάνουν κάτι. Αυτά που ζητάτε απο τις παίχτριες θα έπρεπε πρώτα να τα ζητάτε απο τους προπονητές. Αντε μην ανοίξουμε το στόμα μας με αυτά που βλέπουμε. Σωστά τα είπε η womanplayer μα δεν δώσατε σημασία. Αν στις προπονήσεις η ενταση είναι 50% και πρωτος χαβαλές απο ολους ή ο πρωτος που βαριεται με τα ποδια στον παγκο είναι ο προπονητής, τότε τι θέλετε να κάνουνε οι παίχτριες; Μα ότι και να κάνουνε είναι ανώφελο. Φυσικά οτι λεω δεν ισχύει για όλους τους προπονητές, μα η αλήθεια αυτή είναι. Οτι δεν τους παίρνει να κάνουν στο αντρικό γιατί τους ρίχνουν κλωτσιές, έρχονται και τα κάνουν στο γυναικείο. Και για ολα αυτά που λετε περι νοοτροπίας και ατομικής προπόνησης και γυμναστήριο με βάρη κλπ, ο προπονητής πρέπει να τα μάθει στις παίχτριες. ΟΛΑ! και ο Μίσσας που προσπαθεί να τους αλλάξει την νοοτροπία και καλά κάνει και μπραβο του, είναι αναγκασμένος να το κάνει γιατί δεν το κάνουνε οι προπονητές στις ομάδες τους, αλλά εγω νομίζω οτι για τις περισσότερες είναι πολύ αργά.

Λιγο ακραία σε βρίσκω αλλα δυστηχώς οχι πολυ μακρια απο την πραγματικότητα. Απλα λίγο υπερβολική!
VAGELIS N
QUOTE(KUNENEamanaman @ May 24 2008, 12:37 ) *
Βεβαια απο την αλλη, για να μην τα ριχνουμε ολα στα κοριτσια οι οποιες εχουν φυσικα σοβαροτατες ευθυνες, εχω να πω και το εξής:
Πηγα σε ολα τα ματς της Εθνικής, και ρε παιδια αλλον προπονητη περα απο τον Δαγλα δεν ειδα. Μα ειναι δυνατον; Ουτε αυτοι που αγωνιζονται οι αθλητριες τους; Να τις δουνε λιγο, να τις στηριξουν βρε αδερφε. Τοσοι προπονητες ειναι στο γυναικειο, βαλε και τους βοηθους τους. Για να μην αδικώ, ειδα εναν προπονητη των Λιοσιων, εναν βοηθο του Αθηναικου, και την Σιαμαντουρα. Συγνωμη αν δεν προσεξα αλλους που τυχον πηγανε και δεν τους αναφερω. μα το νουμερο ειναι απελπιστικα μικρο. Δεν θα επρεπε αυτοι οι προπονητες να πανε, να βλεπουνε τι κανει καποιος καταξιωμενος κοουτς που ειναι μεγαλη τυχη να υπαρχει στο γυναικειο, να συζητησουνε και μαζι του ή και με τις παιχτριες τους.... δεν ξερω τι να πω, ισως εμαι λαθος αλλα καποιοι, ειτε προπονητες ειτε παραγοντες ειτε παιχτριες, ειναι βολεμενοι απο την κατασταση στο γυναικειο μπασκετ, και ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να παει μπροστα για να μην εκτοξευτουν απο τον χωρο.

μιλας για προπονητες εθνικης κατηγοριας να υποθεσω?
KUNENEamanaman
QUOTE(VAGELIS N @ May 24 2008, 20:04 ) *
μιλας για προπονητες εθνικης κατηγοριας να υποθεσω?

Όχι, για μενα επρεπε να ηταν ολοι οι προπονητες του γυναικειου. Σιγουρα καποιοι δεν θα μπορουσαν. Καποιοι όμως δεν θα ηθελαν, και καποιοι θα βαριοντουσαν. Ακομα και η προσελευση των προπονητων του γυναικειου σε 5 παιχνιδια της Εθνικης γυναικων δειχνει ποσο και οι ιδιοι ενδιαφερονται για τις παιχτριες τους, για το γυναικειο μπασκετ ή για την παρτυ τους μοναχα. Δηλαδή τι λογο ειχε παραπανω ο Δάγλας να δει σχεδον ολα τα παιχνιδια, που δεν ειχαν οι Κεραμυδας Καλογεροπουλος Δεσποτακης Μαρινος Κορωναιος Τσεμπερης Μαυριδης Γερεουδακης Μπουμπούς Αρβανιτης και τοσοι άλλοι βοηθοί τους ή προπονητες Α2 και πιο κατω;
Συγνωμη αν καποιοι ήταν εκεί και δεν τους είδα, απλά για μενα είναι αδιανόητο. Και μιας και είπα για τον Δάγλα, ο Δάγλας μέχρι και στις προπονήσεις πήγαινε απ'οτι έμαθα. Άρα τίποτα δεν είναι τυχαίο. Στο κατω κάτω της γραφής μπορεί απο αυτά τα 2 πανεπιστήμια να βρίσκανε κάποια παίχτρια που να τους ενδιέφερε βρε αδερφέ. όπως μας ενημερώνει και ο Αντζελο έπαιζε το πιθανον Νο 1 στα ντραφτ, γιατι να μην την δουνε απο κοντά να παίξει τον Χειμώνα στην Ελλάδα αυτή η κοπέλα;
womanplayer
QUOTE(KUNENEamanaman @ May 24 2008, 16:19 ) *
Λιγο ακραία σε βρίσκω αλλα δυστηχώς οχι πολυ μακρια απο την πραγματικότητα. Απλα λίγο υπερβολική!


οχι δεν υπερβολη , ετσι ειναι η αληθεια , τωρα αν την θεωρεις ακραια τι να σου πω , παντως ετσι ειναι
VAGELIS N
QUOTE(KUNENEamanaman @ May 24 2008, 19:18 ) *
Όχι, για μενα επρεπε να ηταν ολοι οι προπονητες του γυναικειου. Σιγουρα καποιοι δεν θα μπορουσαν. Καποιοι όμως δεν θα ηθελαν, και καποιοι θα βαριοντουσαν. Ακομα και η προσελευση των προπονητων του γυναικειου σε 5 παιχνιδια της Εθνικης γυναικων δειχνει ποσο και οι ιδιοι ενδιαφερονται για τις παιχτριες τους, για το γυναικειο μπασκετ ή για την παρτυ τους μοναχα. Δηλαδή τι λογο ειχε παραπανω ο Δάγλας να δει σχεδον ολα τα παιχνιδια, που δεν ειχαν οι Κεραμυδας Καλογεροπουλος Δεσποτακης Μαρινος Κορωναιος Τσεμπερης Μαυριδης Γερεουδακης Μπουμπούς Αρβανιτης και τοσοι άλλοι βοηθοί τους ή προπονητες Α2 και πιο κατω;
Συγνωμη αν καποιοι ήταν εκεί και δεν τους είδα, απλά για μενα είναι αδιανόητο. Και μιας και είπα για τον Δάγλα, ο Δάγλας μέχρι και στις προπονήσεις πήγαινε απ'οτι έμαθα. Άρα τίποτα δεν είναι τυχαίο. Στο κατω κάτω της γραφής μπορεί απο αυτά τα 2 πανεπιστήμια να βρίσκανε κάποια παίχτρια που να τους ενδιέφερε βρε αδερφέ. όπως μας ενημερώνει και ο Αντζελο έπαιζε το πιθανον Νο 1 στα ντραφτ, γιατι να μην την δουνε απο κοντά να παίξει τον Χειμώνα στην Ελλάδα αυτή η κοπέλα;

εγω απλα σε ρωτησα γιατι ειδα σχεδον ολα τα παιχνιδια της εθνικης εκτος απο το 1 και μαλιστα πληρωσα και ενα 80αρι για να δω το 1 με ο πανεπιστημιο της βιρτζινια (λογω κλησης απο την τροχαια tongue.gif ) αλλα και γιατι ανταλαξα και email με την coach για να ανταλαξουμε αποψεις και οτι αλλο μπορω να μαθω απο το γυναικειο κολεγιακο πρωταθλημα
sia
QUOTE(KUNENEamanaman @ May 24 2008, 22:18 ) *
Όχι, για μενα επρεπε να ηταν ολοι οι προπονητες του γυναικειου. Σιγουρα καποιοι δεν θα μπορουσαν. Καποιοι όμως δεν θα ηθελαν, και καποιοι θα βαριοντουσαν. Ακομα και η προσελευση των προπονητων του γυναικειου σε 5 παιχνιδια της Εθνικης γυναικων δειχνει ποσο και οι ιδιοι ενδιαφερονται για τις παιχτριες τους, για το γυναικειο μπασκετ ή για την παρτυ τους μοναχα. Δηλαδή τι λογο ειχε παραπανω ο Δάγλας να δει σχεδον ολα τα παιχνιδια, που δεν ειχαν οι Κεραμυδας Καλογεροπουλος Δεσποτακης Μαρινος Κορωναιος Τσεμπερης Μαυριδης Γερεουδακης Μπουμπούς Αρβανιτης και τοσοι άλλοι βοηθοί τους ή προπονητες Α2 και πιο κατω;
Συγνωμη αν καποιοι ήταν εκεί και δεν τους είδα, απλά για μενα είναι αδιανόητο. Και μιας και είπα για τον Δάγλα, ο Δάγλας μέχρι και στις προπονήσεις πήγαινε απ'οτι έμαθα. Άρα τίποτα δεν είναι τυχαίο. Στο κατω κάτω της γραφής μπορεί απο αυτά τα 2 πανεπιστήμια να βρίσκανε κάποια παίχτρια που να τους ενδιέφερε βρε αδερφέ. όπως μας ενημερώνει και ο Αντζελο έπαιζε το πιθανον Νο 1 στα ντραφτ, γιατι να μην την δουνε απο κοντά να παίξει τον Χειμώνα στην Ελλάδα αυτή η κοπέλα;

Πες τα χρυσοστομε, αρα τι ακραια με βρισκεις, ειμαι σιγουρη πως απο μεσα σου θα λες οτι εχω δικιο.
KUNENEamanaman
QUOTE(VAGELIS N @ May 24 2008, 23:14 ) *
εγω απλα σε ρωτησα γιατι ειδα σχεδον ολα τα παιχνιδια της εθνικης εκτος απο το 1 και μαλιστα πληρωσα και ενα 80αρι για να δω το 1 με ο πανεπιστημιο της βιρτζινια (λογω κλησης απο την τροχαια tongue.gif ) αλλα και γιατι ανταλαξα και email με την coach για να ανταλαξουμε αποψεις και οτι αλλο μπορω να μαθω απο το γυναικειο κολεγιακο πρωταθλημα

Σου βγάζω το καπέλο, δεν αρκέστηκες μονο να έρθεις , αλλά είχες στο μυαλό σου και να πάρεις κάτι. Με συγχωρεις που δεν σε προσεξα ή δεν σε ξέρω και δε σε ανεφερα. Επισης δεν ήθελα να θίξω κάποιους απο αυτούς που ανεφερα που δεν πήγανε, σιγουρα ο καθένας θα είχε τον λόγο του, μα η πραγματικότητα ηταν πως στο γήπεδο δεν ήταν κανενας ανθρωπος του μπάσκετ περα απο ελάχιστες εξαιρέσεις, μόνο συγγενείς και φίλες.

QUOTE
Πες τα χρυσοστομε, αρα τι ακραια με βρισκεις, ειμαι σιγουρη πως απο μεσα σου θα λες οτι εχω δικιο.


Το ακραία ισως να ήταν λάθος έκφραση. Απλά ήθελα να πω πως ας κάνουν οι παίχτριες αυτο που πρέπει, γιατι ορισμένες ξέρουν τι πρέπει να κάνουν κι ας το παίζουν χαζες, και μετά συζητάμε ολα αυτά που λες για τους προπονητές για τα οποία δυστηχώς έχεις δίκιο.
VAGELIS N
QUOTE(KUNENEamanaman @ May 24 2008, 22:46 ) *
Σου βγάζω το καπέλο, δεν αρκέστηκες μονο να έρθεις , αλλά είχες στο μυαλό σου και να πάρεις κάτι. Με συγχωρεις που δεν σε προσεξα ή δεν σε ξέρω και δε σε ανεφερα. Επισης δεν ήθελα να θίξω κάποιους απο αυτούς που ανεφερα που δεν πήγανε, σιγουρα ο καθένας θα είχε τον λόγο του, μα η πραγματικότητα ηταν πως στο γήπεδο δεν ήταν κανενας ανθρωπος του μπάσκετ περα απο ελάχιστες εξαιρέσεις, μόνο συγγενείς και φίλες.

να σου πω την αληθεια για τους προπονητες των εθνικων κατηγοριων θα συμφωνησω στο οτι επρεπε να ειναι εκει ολοι ενεργοι και μη για να δουνε μονο την οργανωση στους παγκους που ειχαν τα πανεπιστημια αν και πολοι ειναι αυτοι που ειπαν οτι ειναι χαλαροι αν ειναι παντως ετσι η οργανωση τους σε χαλαρους ρυθμους τοτε φαντασου πως ειναι κανονικα δεν μιλαω για την αγωνιστηκη τους κατασταση
δεν το εκανα το σχολιο για να δειξω οτι εγω πηγαουτε για να μου ζητησεις συγνωμη και λογικο ειναι να μην ξερεις ολους τους προπονητες icon_wave.gif
Angelo
QUOTE(KUNENEamanaman @ May 24 2008, 22:18 ) *
Όχι, για μενα επρεπε να ηταν ολοι οι προπονητες του γυναικειου. Σιγουρα καποιοι δεν θα μπορουσαν. Καποιοι όμως δεν θα ηθελαν, και καποιοι θα βαριοντουσαν. Ακομα και η προσελευση των προπονητων του γυναικειου σε 5 παιχνιδια της Εθνικης γυναικων δειχνει ποσο και οι ιδιοι ενδιαφερονται για τις παιχτριες τους, για το γυναικειο μπασκετ ή για την παρτυ τους μοναχα. Δηλαδή τι λογο ειχε παραπανω ο Δάγλας να δει σχεδον ολα τα παιχνιδια, που δεν ειχαν οι Κεραμυδας Καλογεροπουλος Δεσποτακης Μαρινος Κορωναιος Τσεμπερης Μαυριδης Γερεουδακης Μπουμπούς Αρβανιτης και τοσοι άλλοι βοηθοί τους ή προπονητες Α2 και πιο κατω;
Συγνωμη αν καποιοι ήταν εκεί και δεν τους είδα, απλά για μενα είναι αδιανόητο. Και μιας και είπα για τον Δάγλα, ο Δάγλας μέχρι και στις προπονήσεις πήγαινε απ'οτι έμαθα. Άρα τίποτα δεν είναι τυχαίο. Στο κατω κάτω της γραφής μπορεί απο αυτά τα 2 πανεπιστήμια να βρίσκανε κάποια παίχτρια που να τους ενδιέφερε βρε αδερφέ. όπως μας ενημερώνει και ο Αντζελο έπαιζε το πιθανον Νο 1 στα ντραφτ, γιατι να μην την δουνε απο κοντά να παίξει τον Χειμώνα στην Ελλάδα αυτή η κοπέλα;

Aπό του χρόνου το χειμώνα γιατί αυτόν θα προσπαθεί να πάρει το κολλεγειακό. Πιστεύω πως το Οκλαχόμα θα είναι στην 8άδα μπορεί και 4άδα του χρόνου... Θα με θυμηθείτε... Εδώ που τα λέμε αυτοί που δεν είδαν το Βιρτζίνια Τεκ δεν έχασαν και πολλά. Μια μέτρια ομάδα, σε κάκιστη κατάσταση, με 5 τραυματίες, συνολικά 6 παίκτριες, χωρίς ψηλή, χωρίς άσο... Το Οκλαχόμα πάντως στα 2 ματς που είδα εγώ ήταν παρά τα προβλήματα αξιόμαχος αντίπαλος και βοήθησε πολύ, μακάρι να έρχονται κάθε χρόνο τέτοιες ομάδες, απλά αν πληρώνουμε εμείς τη διαμονή τους να κάνουμε πιο προσεκτική επιλογή.
Όσο για τους προπονητές εμένα δεν μ αρέσει να κρύβομαι, αλλά δεν μπορεί να μπαίνουν όλοι στην ίδια μοίρα, όπως το ίδιο ισχύει και για τις παίκτριες. Αλήθεια πέστε μας και πόσες αθλήτριες, ειδικά Α1 είδατε στα παιχνίδια αυτά?
Θα ήταν καλύτερα όμως για το χώρο αν προσπαθούσαμε ο καθένας από τη μεριά του να βοηθήσει λίγο την κατάσταση και όχι οι προπονητές να τα ρίχνουν στις παίκτριες και το αντίθετο... Επίσης όλοι αυτοί που τώρα αποθεώνετε την ομάδα και τον προπονητή, πριν κάτι μέρες τους βρίζατε και το ίδιο ίσως κάνετε και αν δεν πάμε καλά στα προκριματικά. Υπομονή και δουλειά χρειάζεται και να μην καβαλάμε το καλάμι όταν κάνουμε 2 νίκες και θέλουμε να πάρουμε το ευρωπαικό αλλά ούτε και να είναι όλοι άχρηστοι και άχρηστες στην πρώτη αποτυχία. Εκεί χρειάζονται στήριξη οι άνθρωποι και οι ομάδες....
Angelo
QUOTE(womanplayer @ May 24 2008, 02:22 ) *
πρωτον με τι λεφτα????τωρα παλι γυριζουμε στισ ομαδες που δεν πληρωνουν ... οταν μια αθλητρια περιμενει τον μαιο και τον ιουνιο να παρει τουσ 3 η περισσοτερους μηνες που της χρωστανε γιατι να κατσει να παιξει μπασκετ???θα κανει κατι αλλο, θα βρει δουλεια πχ , τωρα αυτες που πληρωνονται νομιζω οτι ειναι σε σωματεια που κανουν μεταβατικη περιοδο αρα κανουν ατομικη ! καποιες το κανουν , φυσικα δεν θελω να πω ονοματα

Και δουλειά ν αναγκαστείς να βρεις το καλοκαίρι, πάντα υπάρχει χρόνος αν αγαπάς αυτό που κάνεις και θες να γίνεις καλύτερη και πιο χρήσιμη στήν ομάδα σου. Να ρωτήσω όμως και κάτι άλλο? Γιατί όταν το καλοκαίρι σας κάνει πρόταση μια ομάδα που πληρώνει στην ώρα της αλλά δεν είναι όνομα, δεν κάνει πρωταθλητισμό, και μια άλλη που έχει τα τελευταία αλλά χρωστάει παντού, γιατί πάτε πάντα εκεί που θα σας χρωστάνε? Ο χώρος είναι μικρός, εδώ και τοπικ το βάλαμε, δεν ξέρετε ποιός δουλεύει, ποιός είναι χαβαλές, που πληρώνουν που χρωστάνε, σε ποιά ομάδα έχει άλλες 3 στη θέση σας κλπ? Ασ μην τα ρίχνουμε μια ζωή στους άλλους, επιλογές υπάρχουν... Κάποιος σοφός έλεγε, όταν θες να διορθώσεις τον κόσμο ξεκίνα απ τον εαυτό σου...
womanplayer
QUOTE(Angelo @ May 26 2008, 03:05 ) *
Και δουλειά ν αναγκαστείς να βρεις το καλοκαίρι, πάντα υπάρχει χρόνος αν αγαπάς αυτό που κάνεις και θες να γίνεις καλύτερη και πιο χρήσιμη στήν ομάδα σου. Να ρωτήσω όμως και κάτι άλλο? Γιατί όταν το καλοκαίρι σας κάνει πρόταση μια ομάδα που πληρώνει στην ώρα της αλλά δεν είναι όνομα, δεν κάνει πρωταθλητισμό, και μια άλλη που έχει τα τελευταία αλλά χρωστάει παντού, γιατί πάτε πάντα εκεί που θα σας χρωστάνε? Ο χώρος είναι μικρός, εδώ και τοπικ το βάλαμε, δεν ξέρετε ποιός δουλεύει, ποιός είναι χαβαλές, που πληρώνουν που χρωστάνε, σε ποιά ομάδα έχει άλλες 3 στη θέση σας κλπ? Ασ μην τα ρίχνουμε μια ζωή στους άλλους, επιλογές υπάρχουν... Κάποιος σοφός έλεγε, όταν θες να διορθώσεις τον κόσμο ξεκίνα απ τον εαυτό σου...


συμφωνω με αυτο που λες, απο την αλλη ομως δεν ειναι ολες οι παικτριες ετσι , μπορει αυτο που λες να ειναι ενα παραδειγμα οπως λεω και εγω το δικο μου , δεν σημαινει οτι αυτο γινεται σε ολες τισ περιπτωσεις . το θεμα ειναι οτι εχουμε πολλες περιπτωσεις αθλητριων που ανηκουν σε πολλες κατηγοριες και αυτο ειναι που παει το γυναικειο πισω , υπαρχουν επαγγελματιες παικτριες που δουλευουν , υπαρχουν χαβαλεδες παικτριες- προπονητες, υπαρχουν παικτριες που θελουν αλλα δεν μπορουν και ασ παιζουν α1 κτλ το θεμα ειναι ολο αυτο το μειγμα να γινει παντρεμα και να βγει κατι αλλο , μπορει να γινει αυτο???
Χ.Π
ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΤΙΑΣΕ ΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ

Σε προετοιμασία οι τραυματισμοί είναι, αν όχι συχνό, τουλάχιστον λογικό φαινόμενο. Οι τραυματισμοί παικτών (παικτριών στην περίπτωσή μας), όχι προπονητών. Σε ότι αφορά στην Εθνική Ελλάδας, τραυματίας -και μάλιστα σοβαρά- είναι ο προπονητής. Ο Κώστας Μίσσας, την ώρα που προσπαθούσε να δείξει μια άσκηση στις παίκτριες του υπέστη ζημιά στον τετρακέφαλο και αυτή την ώρα οδηγείται στο χειρουργείο!

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός θα υποβληθεί σε επέμβαση στο Μετροπόλιταν, προκειμένου να αντιμετωπιστεί η ζημιά. Ο ίδιος το... φυσούσε και δεν κρύωνε. "Έπαιζα 18 χρόνια και τέτοιο τραυματισμό δεν είχα υποστεί" έλεγε στο φιλικό του περιβάλλον.
Εμείς να του ευχηθούμε περαστικά και να επιστρέψει σιδερένιος.
Της Λένας Καραλή
26/05/2008 (14:32)

http://www.basketblog.gr
womanplayer
QUOTE(Χ.Π @ May 26 2008, 15:39 ) *
ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΤΙΑΣΕ ΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ

Σε προετοιμασία οι τραυματισμοί είναι, αν όχι συχνό, τουλάχιστον λογικό φαινόμενο. Οι τραυματισμοί παικτών (παικτριών στην περίπτωσή μας), όχι προπονητών. Σε ότι αφορά στην Εθνική Ελλάδας, τραυματίας -και μάλιστα σοβαρά- είναι ο προπονητής. Ο Κώστας Μίσσας, την ώρα που προσπαθούσε να δείξει μια άσκηση στις παίκτριες του υπέστη ζημιά στον τετρακέφαλο και αυτή την ώρα οδηγείται στο χειρουργείο!

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός θα υποβληθεί σε επέμβαση στο Μετροπόλιταν, προκειμένου να αντιμετωπιστεί η ζημιά. Ο ίδιος το... φυσούσε και δεν κρύωνε. "Έπαιζα 18 χρόνια και τέτοιο τραυματισμό δεν είχα υποστεί" έλεγε στο φιλικό του περιβάλλον.
Εμείς να του ευχηθούμε περαστικά και να επιστρέψει σιδερένιος.
Της Λένας Καραλή
26/05/2008 (14:32)

http://www.basketblog.gr


ωχ περαστικα στον κοουτσ!
Angelo
QUOTE(womanplayer @ May 26 2008, 15:26 ) *
συμφωνω με αυτο που λες, απο την αλλη ομως δεν ειναι ολες οι παικτριες ετσι , μπορει αυτο που λες να ειναι ενα παραδειγμα οπως λεω και εγω το δικο μου , δεν σημαινει οτι αυτο γινεται σε ολες τισ περιπτωσεις . το θεμα ειναι οτι εχουμε πολλες περιπτωσεις αθλητριων που ανηκουν σε πολλες κατηγοριες και αυτο ειναι που παει το γυναικειο πισω , υπαρχουν επαγγελματιες παικτριες που δουλευουν , υπαρχουν χαβαλεδες παικτριες- προπονητες, υπαρχουν παικτριες που θελουν αλλα δεν μπορουν και ασ παιζουν α1 κτλ το θεμα ειναι ολο αυτο το μειγμα να γινει παντρεμα και να βγει κατι αλλο , μπορει να γινει αυτο???

Eγω θεωρώ οτι δεν ποστάρουμε απλά για να αφορίζουμε ο ένας τον άλλο αλλά για να ψάχνουμε να βρούμε λύσεις στα προβλήματα και να κάνουμε τις συνθήκες καλύτερες. Κάποιοι τ ακούνε και δίνουνε βάση κα΄ποιοι θα συννεχίσουν τα δικά τους no matter what... Επιμένω αν είναι ν αλλάξουμε τον κόσμο να ξεκινήσουμε απ τους εαυτούς μας και τους γύρω μας...
Για τις παίκτριες η μόνη λύση είναι να βρουν αυτό που ψάχνουν. Δόξα τω Θεό στην αγορά υπάρχουν όλες οι επιλογές. Θες 3 φορές τη βδομάδα, θες φουλ δουλειά, θες να πληρώνεσαι, θες να πας κάπου που πληρώνουν Χριστούγεννα και Πάσχα? Τα πάντα... Απλά μην ψάχνουμε για δικαιολογίες, ούτε να τα ρίχνουμε στους άλλους, η μοίρα μας πια είναι στα δικά μας χέρια...
ptolemaidaras
QUOTE(Χ.Π @ May 26 2008, 13:39 ) *
ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΤΙΑΣΕ ΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ

Σε προετοιμασία οι τραυματισμοί είναι, αν όχι συχνό, τουλάχιστον λογικό φαινόμενο. Οι τραυματισμοί παικτών (παικτριών στην περίπτωσή μας), όχι προπονητών. Σε ότι αφορά στην Εθνική Ελλάδας, τραυματίας -και μάλιστα σοβαρά- είναι ο προπονητής. Ο Κώστας Μίσσας, την ώρα που προσπαθούσε να δείξει μια άσκηση στις παίκτριες του υπέστη ζημιά στον τετρακέφαλο και αυτή την ώρα οδηγείται στο χειρουργείο!

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός θα υποβληθεί σε επέμβαση στο Μετροπόλιταν, προκειμένου να αντιμετωπιστεί η ζημιά. Ο ίδιος το... φυσούσε και δεν κρύωνε. "Έπαιζα 18 χρόνια και τέτοιο τραυματισμό δεν είχα υποστεί" έλεγε στο φιλικό του περιβάλλον.
Εμείς να του ευχηθούμε περαστικά και να επιστρέψει σιδερένιος.
Της Λένας Καραλή
26/05/2008 (14:32)

http://www.basketblog.gr

κοουτς με τοσο κραξιμο που εφαγες για τις επιλογες της εθνικης ομαδας, και παλι καλα να λες που δεν σου ηρθε ο ουρανος στο κεφαλι και την εβγαλες φτηνα με ζημια στον τετρακεφαλο.
Αντε σιδερενιος, και κρατα πολλά σκορδα την άλλη φορά!
sia
QUOTE(Angelo @ May 27 2008, 01:24 ) *
Eγω θεωρώ οτι δεν ποστάρουμε απλά για να αφορίζουμε ο ένας τον άλλο αλλά για να ψάχνουμε να βρούμε λύσεις στα προβλήματα και να κάνουμε τις συνθήκες καλύτερες. Κάποιοι τ ακούνε και δίνουνε βάση κα΄ποιοι θα συννεχίσουν τα δικά τους no matter what... Επιμένω αν είναι ν αλλάξουμε τον κόσμο να ξεκινήσουμε απ τους εαυτούς μας και τους γύρω μας...
Για τις παίκτριες η μόνη λύση είναι να βρουν αυτό που ψάχνουν. Δόξα τω Θεό στην αγορά υπάρχουν όλες οι επιλογές. Θες 3 φορές τη βδομάδα, θες φουλ δουλειά, θες να πληρώνεσαι, θες να πας κάπου που πληρώνουν Χριστούγεννα και Πάσχα? Τα πάντα... Απλά μην ψάχνουμε για δικαιολογίες, ούτε να τα ρίχνουμε στους άλλους, η μοίρα μας πια είναι στα δικά μας χέρια...

Σωστα!!!
Εχεις απολυτο δικιο!
seremet17
Περαστικά κοουτσάρα.....
basket7
smile.gif bball.gif Περαστικά και σιδερενιοσ κοουτσάρα
assistwoman
Περαστικά κοουτς!!! ohmy.gif
Σιδερένιος!!!
thumbsup.gif
assistwoman
Ωραία ιστορία.
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...11608&Itemid=45
Πραγματικά απίστευτη ομοιότητα αν και στις φωτογραφίες δεν φαινεται τοσο.
Άραγε η δικιά μου σωσίας είναι αλήθεια η Αντζελίνα Τζολί;
KUNENEamanaman
QUOTE(assistwoman @ Jun 4 2008, 02:35 ) *
Ωραία ιστορία.
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...11608&Itemid=45
Πραγματικά απίστευτη ομοιότητα αν και στις φωτογραφίες δεν φαινεται τοσο.
Άραγε η δικιά μου σωσίας είναι αλήθεια η Αντζελίνα Τζολί;

Πλααααακα κανετε... Ρε συ ιδιοι ειναι.
Η δικια σου η σωσιας δεν ειναι η Βασιλειαδου; smiley.gif
womanplayer
QUOTE(assistwoman @ Jun 4 2008, 02:35 ) *
Ωραία ιστορία.
http://www.basketblog.gr/index.php?option=...11608&Itemid=45
Πραγματικά απίστευτη ομοιότητα αν και στις φωτογραφίες δεν φαινεται τοσο.
Άραγε η δικιά μου σωσίας είναι αλήθεια η Αντζελίνα Τζολί;


πλακα με κανεις????? απιστευτο αλλα νομιζω οτι καπου εχω ακουσει οτι γενικα στο κοσμο υπαρχει ενας ανθρωπος που μας μοιαζει ή του μοιαζουμε .... καπου το εχω ακουσει blink.gif
Tatubasketfan
QUOTE(assistwoman @ Jun 4 2008, 02:35 ) *
Άραγε η δικιά μου σωσίας είναι αλήθεια η Αντζελίνα Τζολί;


λίγα τα λόγια σου tongue.gif εμένα η γιαγιά μου είχε δει μια αφίσα της Αντζελίνα στο τοίχο και μ'έλεγε τι ωραία που βγήκα στη φωτογραφία laugh.gif laugh.gif επίσης μια άλλη κοπέλα προχθές είδε φωτό μου και μου είπε ότι της μοιάζω...που να έρθουν και οι μεγάλες ζέστες δηλαδή...

πάντως λογικό είναι μέσα σε τόσο κόσμο στο πλανήτη μας να υπάρχει κάποιος που να μας μοιάζει...και αν όχι, τότε μην ανησυχείτε, υπάρχουν και οι εξωγήινοι laugh.gif laugh.gif
basket4
παιδιααααα... smile.gif
μην βγαινετε εκτος θεματος.. tongue.gif

offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif
womanplayer
QUOTE(basket4 @ Jun 4 2008, 15:00 ) *
παιδιααααα... smile.gif
μην βγαινετε εκτος θεματος.. tongue.gif

offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif


καλα ντε μην φωναζεισσσσσσσσσσσσσσσσσ
basket4
QUOTE(womanplayer @ Jun 4 2008, 15:20 ) *
καλα ντε μην φωναζεισσσσσσσσσσσσσσσσσ



στις αλλες 2 φωναξα... tongue.gif tongue.gif
εσυ αποτελεις εξαιρεση smiley.gif smiley.gif smiley.gif
χαχαχαχαχα...


αλλα μη το συνεχισουμε smiley.gif wink.gif
KUNENEamanaman
QUOTE(womanplayer @ Jun 4 2008, 11:50 ) *
πλακα με κανεις????? απιστευτο αλλα νομιζω οτι καπου εχω ακουσει οτι γενικα στο κοσμο υπαρχει ενας ανθρωπος που μας μοιαζει ή του μοιαζουμε .... καπου το εχω ακουσει blink.gif

Ρε συ αλήθεια... κοιτα εδω... Αυτος ειναι ο... χμμ.... αυτος ποιος απο τους δυο ειναι τωρα;;;
http://www.youtube.com/watch?v=CqrDY0VsLjk&feature=related
Αυτός θα κοουτσαρει την Εθνική στο πλάϊ του Μισσα;;; καλα, ειναι απιστευτο!!!
ptolemaidaras
QUOTE(KUNENEamanaman @ Jun 4 2008, 23:19 ) *
Ρε συ αλήθεια... κοιτα εδω... Αυτος ειναι ο... χμμ.... αυτος ποιος απο τους δυο ειναι τωρα;;;
http://www.youtube.com/watch?v=CqrDY0VsLjk&feature=related
Αυτός θα κοουτσαρει την Εθνική στο πλάϊ του Μισσα;;; καλα, ειναι απιστευτο!!!

Μπορουμε αυτον, ή τον άλλον, έτσι κι αλλιώς ίδιοι είναι, να τον πάρουμε στην Πτολεμαίδα;;;
Angelo
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 5 2008, 19:10 ) *
Μπορουμε αυτον, ή τον άλλον, έτσι κι αλλιώς ίδιοι είναι, να τον πάρουμε στην Πτολεμαίδα;;;

Για πες μας φίλε πως άκουσες τα νέα για Κυρκοπούλου - Τσακμάκη που ζήτησαν να φύγουν για να επανιδρύσουν τον Αρίωνα Πτολεμαίδας? Ειδικά η πρώτη θα είναι σοβαρή απώλεια αν την αφήσουν... Αλήθεια εσύ είσαι Απόλλων ή μήπως Αρίων?
ptolemaidaras
QUOTE(Angelo @ Jun 7 2008, 22:55 ) *
Για πες μας φίλε πως άκουσες τα νέα για Κυρκοπούλου - Τσακμάκη που ζήτησαν να φύγουν για να επανιδρύσουν τον Αρίωνα Πτολεμαίδας? Ειδικά η πρώτη θα είναι σοβαρή απώλεια αν την αφήσουν... Αλήθεια εσύ είσαι Απόλλων ή μήπως Αρίων?

Παιζεις με τον πονο μας ε; Εγω ειμαι υπερ του αθλητισμου της Πτολεμαίδας.
Μιλάτε όλοι για την απαξίωση των παραγόντων για το μπασκετ. Την απαξίωση των παιχτριών για το μπασκετ την βλεπει κανενας; Γενικά μια ανανέωση την χρειάζεται η ομάδα μας η οποία δείχνει κουρασμένη αρκετά. Υλικό απο κάτω έχουμε άφθονο, και καιρος πια να παίξει, όμως δεν είμαι σίγουρος αν είναι έτοιμο, ίσως χρειαστεί να κολυμπήσει απευθειας στα βαθιά. Για ολα αυτα βεβαια χρειαζεται προπονητης-εργατης, γι αυτο δειναμε τα ρεστα μας για Δικεουλακο. Τελικα δεν ερχεται λογω προσωπικου προβλήματος. Έβαλε και η Σουηδια 2 γκολακια.... ολα μαζεμενα μας ηρθαν.
Μηπως η συζητηση πρεπει να μεταφερθει σε αλλο τοπικ;
Angelo
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 11 2008, 11:44 ) *
Παιζεις με τον πονο μας ε; Εγω ειμαι υπερ του αθλητισμου της Πτολεμαίδας.
Μιλάτε όλοι για την απαξίωση των παραγόντων για το μπασκετ. Την απαξίωση των παιχτριών για το μπασκετ την βλεπει κανενας; Γενικά μια ανανέωση την χρειάζεται η ομάδα μας η οποία δείχνει κουρασμένη αρκετά. Υλικό απο κάτω έχουμε άφθονο, και καιρος πια να παίξει, όμως δεν είμαι σίγουρος αν είναι έτοιμο, ίσως χρειαστεί να κολυμπήσει απευθειας στα βαθιά. Για ολα αυτα βεβαια χρειαζεται προπονητης-εργατης, γι αυτο δειναμε τα ρεστα μας για Δικεουλακο. Τελικα δεν ερχεται λογω προσωπικου προβλήματος. Έβαλε και η Σουηδια 2 γκολακια.... ολα μαζεμενα μας ηρθαν.
Μηπως η συζητηση πρεπει να μεταφερθει σε αλλο τοπικ;

Σίγουρα είμαστε off. Πάμε Α1?
ptolemaidaras
Βομβες στην Εθνική! Ο Δικαιουλακος τελικα ειναι αουτ (αραγε με ποιανου αποφασηwink.gif οπως και η Κωστακη!(αυτη με αποφαση του Μισσα) και ακολουθούν κι άλλες. Την θεση του βοηθου προπονητη αναλαμβανει καποιος ονόματι Μαυρος αλλά δεν ξέρω άλλα στοιχεια, όποιος ξερει ας ποστάρει.
FC3
Βοηθός του Μίσσα στην εθνική θα είναι ο Γιώργος Μαύρος; Το παιδί που ήταν coach στην ομάδα του Πέρα;
womanplayer
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 29 2008, 21:10 ) *
Βομβες στην Εθνική! Ο Δικαιουλακος τελικα ειναι αουτ (αραγε με ποιανου αποφασηwink.gif οπως και η Κωστακη!(αυτη με αποφαση του Μισσα) και ακολουθούν κι άλλες. Την θεση του βοηθου προπονητη αναλαμβανει καποιος ονόματι Μαυρος αλλά δεν ξέρω άλλα στοιχεια, όποιος ξερει ας ποστάρει.


δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο με το Δικαιουλακο
Live strong
QUOTE(womanplayer @ Jun 29 2008, 22:43 ) *
δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο με το Δικαιουλακο


Μήπως τότε ισχύει ότι η Κωστάκη δεν είναι στις επιλογές του Μίσσα για φέτος;
Κι αν ισχύει, γιατί άραγε συμβαίνει αυτό; ohmy.gif
womanplayer
QUOTE(Live strong @ Jun 30 2008, 14:47 ) *
Μήπως τότε ισχύει ότι η Κωστάκη δεν είναι στις επιλογές του Μίσσα για φέτος;
Κι αν ισχύει, γιατί άραγε συμβαίνει αυτό; ohmy.gif


αυτο ισχυει εγω για τον Δικαιουλακο μιλησα , οσο γιατι συμβαινει αυτο ... δεν εχω να σου απαντησω
kunhgos talentwn
QUOTE(ptolemaidaras @ Jun 29 2008, 21:10 ) *
Βομβες στην Εθνική! Ο Δικαιουλακος τελικα ειναι αουτ (αραγε με ποιανου αποφασηwink.gif οπως και η Κωστακη!(αυτη με αποφαση του Μισσα) και ακολουθούν κι άλλες. Την θεση του βοηθου προπονητη αναλαμβανει καποιος ονόματι Μαυρος αλλά δεν ξέρω άλλα στοιχεια, όποιος ξερει ας ποστάρει.



Δε νομιζω να ισχυει αυτο με Δικαιουλακο...φιλε μου ptolemaidara θα μας διαφωτισεις περισσοτερο? η' απλα εριξες τη βομβα σου? tongue.gif biggrin.gif
snake
QUOTE(Live strong @ Jun 30 2008, 13:47 ) *
Μήπως τότε ισχύει ότι η Κωστάκη δεν είναι στις επιλογές του Μίσσα για φέτος;
Κι αν ισχύει, γιατί άραγε συμβαίνει αυτό; ohmy.gif

Θα σας λύσω εγώ την απορία σας γιατί δεν την κάλεσε,αν ισχύει βέβαια,γιατί εγώ δεν χαμπαριάζω να τα λέω έξω απο τα δόντια που μερικοί φοβούνται να μιλήσουνε και να πούνε την γνώμη τους ελεύθερα!!!Γιατί η Κωστάκη παιδιά έχει άγρια κόντρα με την Καλτσίδου σε σημείο που δεν μιλιούντε και σχεδόν με όλη την ομάδα.Επίσης με το χαρακτήρα της καμία απο τις κοπέλες δεν την γουστάρει γενικώς την Κωστάκη,επομένως αναμενώμενο να μην την καλέσει στην Εθνική ο Μίσσας!!! Την να την καλέσει άμα είναι να την κάνει κώλος την ομάδα!!!!!!Καταρχάς δεν θέλει καμία να είναι στο δωμάτιο μαζί της!!!Εκτός απο μια κοπέλα όλες οι άλλες την έχουνε κάνει πέρα.Είναι τυχαίο που καμιά ομάδα δεν μπήκε στον κόπο να την εντάξει στο υλικό της?Πήγε στον Κεραμιδά που θα τον κάνει ότι θέλει και εκεί την πέρνει να κάνει ότι γουστάρει γιατί μιλάμε για ανύρπακτο προπονητή!!!Σκέφτομαι και γελάω μόνο και μόνο πως προπονητής του ΠΑΟ είναι ο κεραμιδάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 68.gif 68.gif 68.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif
trefoil 13
Ο Δικαιουλάκος είναι έτσι κι αλλιώς παρτ τάιμ.
Ο Μαύρος είναι γυμναστής.
chrisafr9
QUOTE(snake @ Jul 1 2008, 03:22 ) *
Θα σας λύσω εγώ την απορία σας γιατί δεν την κάλεσε,αν ισχύει βέβαια,γιατί εγώ δεν χαμπαριάζω να τα λέω έξω απο τα δόντια που μερικοί φοβούνται να μιλήσουνε και να πούνε την γνώμη τους ελεύθερα!!!Γιατί η Κωστάκη παιδιά έχει άγρια κόντρα με την Καλτσίδου σε σημείο που δεν μιλιούντε και σχεδόν με όλη την ομάδα.Επίσης με το χαρακτήρα της καμία απο τις κοπέλες δεν την γουστάρει γενικώς την Κωστάκη,επομένως αναμενώμενο να μην την καλέσει στην Εθνική ο Μίσσας!!! Την να την καλέσει άμα είναι να την κάνει κώλος την ομάδα!!!!!!Καταρχάς δεν θέλει καμία να είναι στο δωμάτιο μαζί της!!!Εκτός απο μια κοπέλα όλες οι άλλες την έχουνε κάνει πέρα.Είναι τυχαίο που καμιά ομάδα δεν μπήκε στον κόπο να την εντάξει στο υλικό της?Πήγε στον Κεραμιδά που θα τον κάνει ότι θέλει και εκεί την πέρνει να κάνει ότι γουστάρει γιατί μιλάμε για ανύρπακτο προπονητή!!!Σκέφτομαι και γελάω μόνο και μόνο πως προπονητής του ΠΑΟ είναι ο κεραμιδάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 68.gif 68.gif 68.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif 19.gif


Καλησπέρα!Νομίζω οτι για τη Κωστάκη κάνεις κάποιο λάθος σχετικά με την Εθνική.Στο EuroBasket της Ιταλίας το 2007 ήταν η μοναδική παιχτρία της Εθνικής που έκανε αυτό ξέρει να κάνει και το κάνει πάρα πολύ κάλα μάλιστα!!Άσχετα με το χαρακτηρα της!
ptolemaidaras
Λαθος, παρασυρθηκα. Ο Μαυρος ερχεται τελικα στην θεση του Μαρα που ηταν γυμναστης και δεν μπορει να συνεχισει. Ο Δικαιουλακος παραμενει.
Για την Κωστακη ομως ισχυει.
Αν και συμφωνω σε αρκετα με τα παραπανω που γραφτηκαν για την Κωστακη, (αν και διαφωνω με το υφος που γραφτηκαν) κι επειδη ομως ημουν μαρτυρας στην Ιταλια και στην Σαμο, θα πω πως αν για καποιους λογους η Εθνικη δεν πηγε καλα στο περυσινο ευρωμπασκετ, Ο Μισσας σιγουρα καταλαβε τι εφταιγε και του δινω συγχαρητηρια γιατι μονο αυτος ειχε τα basketballs να την αποκλεισει. Προσωπικη μου αποψη παντα! κι επειδη ειμαι απο τους φαν της Εθνικης, αν ξαναβλεπα εκει την Κωστακη εγω προσωπικα δεν θα παρακολουθουσα την πορεια τους ουτε απο τις εφημεριδες!
Και φυσικα κανεις δεν ξεχασε το προπερσυνο που τους αφησε στα κρυα του λουτρου γιατι δεν επαιζε καλα.
Για τον Κεραμυδα δεν συνφωνω, νομιζω ειναι αδικο να λεγονται αυτα για εναν προπονητη που προσπαθει αξιοπρεπως για το καλο της ομαδας του. Στο τελος θα κριθει κι αυτος οπως ολοι!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.