Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29
leonkalf
Χαιρετώ όλα τα μέλη του forum και τους επισκέπτες.
Σας προσκαλώ σε αυτό το θέμα,να συζητάμε για ότι αφορά τα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΝΑ,στα οποία συμμετέχω και εγώ προσωπικά.
Πιστεύω ότι παρουσιάζουν εξαιρετικό ενδιαφέρον για όσους ασχολούνται.
Όσοι πιστοί προσέλθετε...
dizzy_fingers
Να υποθέσω ότι παίζεις στον Πήγασο ε? smile.gif

Εγώ πέρα από τις κατηγορίες της ΕΣΚΑ όπου έπαιζα, δε γνωρίζω πολλά.
Καλό είναι όμως να υπάρχει αυτό το τόπικ ώστε να γράφονται και τα αποτελέσματα των αγώνων όταν αυτοί με το καλό ξεκινήσουν.

Τι παίζει καλοκαιριάτικα στην κατηγορία?


Οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στην Α ΕΣΚΑΝΑ του χρόνου και θα παλέψουν για την άνοδο στις επαγγελματικές κατηγορίες είναι:

1)ΠΟΡΦΥΡΑΣ Α.Ο.Φ.,
2)ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Γ.Ν.Ο.,
3)Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ/ΕΡΜΗΣ,
4)ΠΕΡΑ Α.Σ. ,
5)ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.,
6)ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Α.Φ.Μ.Σ.,
7)ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ,
8)ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ.,
9)ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑΣ,
10)Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ
11)Α.Ε. ΡΕΝΤΗ,
12)ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ,
13)Γ.Α.Σ.ΕΛΕΥΣΙΣ – ΔΗΜΗΤΡΑ 1972,
14)ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ.
leonkalf
Στον Πήγασο έπαιζα αρκετά χρόνια.Ξεκίνησα από παιδικό-εφηβικό,συνέχισα στο ανδρικό.Κάποια στιγμή έφυγα για 2 χρόνια για άλλες ομάδες(Θεμιστοκλής,Κυρίαρχοι),μετά επέστρεψα για 3 χρόνια.Πέρσυ πήρα μεταγραφή για τον Πειραίκό Α.Σ και από το νέο πρωτάθλημα θα παίζω στον Αστέρα Αγ.Δημητρίου.

Οι ομάδες που γράφεις δεν είναι της ΕΣΚΑ,αλλά της ΕΣΚΑΝΑ.Υπάρχει διαφορά!

Καλοκαιριάτικα "παίζουν" οι μεταγραφές.Στις 21/7 τελείωσε η περίοδος ελεύθερων και με υποσχετική μεταγραφών και από 1-10 Αυγούστου υπάρχει η περίοδος των αποδεσμέυσεων.
Όλες οι ομάδες φτιάχνουν τώρα τα roster τους.
Γύρω στις 22 Αυγούστου θα ξεκινήσουν οι προετοιμασίες των ομάδων.

Στην ΕΣΚΑΝΑ υπάρχουν 4 κατηγορίες ανδρικών πρωταθλημάτων και 2 κατηγορίες γυναικείων.

Για οτιδήποτε αφορά μεταγραφές (αυτό είναι το κυρίαρχο θέμα αυτή την εποχή) το συζητάμε ή βέβαια οτιδήποτε άλλο.
dizzy_fingers
Ναι, το τυπογραφικό από τη βιασύνη λαθάκι διορθώθηκε.

Οι κατηγορίες στο ανδρικό ήταν πάντα 4? Γιατί έχω την εντύπωση πως πέρσι ήταν 3?
leonkalf
Τα τελευταία χρόνια -και πέρσι- οι ανδρικές κατηγορίες είναι 4.
Κάποτε ήταν 3.

Τα εβδομαδιαία αποτελέσματα (με scorers) και βαθμολογίες καθώς και άλλα νέα,είναι διαθέσιμα από το site της ένωσης www.eskana.gr
Όταν αρχίσουν τα πρωταθλήματα (από 3 Οκτωβρίου) θα ενημερώνεται με τους αγώνες.
leonkalf
Καλησπέρα.
Αν κάποιος πάιζει basket,είναι 4άρι και ενδιαφέρεται για αλλαγή ομάδας ας επικοινωνήσει μαζί μου.Η ομάδα που παίζω ψάχνει πάικτη στη θέση.
Θα περιμένω άμεση απάντηση,γιατί υπάρχει περιθώριο μέχρι τις 10 Αυγούστου.
Ευχαριστώ
dizzy_fingers
Δυάρι σας κάνει?

biggrin.gif

Θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά αν πέσει κάτι στην αντίληψή μου wink.gif.
harris
Ποια ειναι η ομαδα σου; blink.gif
dizzy_fingers
QUOTE (leonkalf)
και από το νέο πρωτάθλημα θα παίζω στον Αστέρα Αγ.Δημητρίου.
harris
biggrin.gif Thanks biggrin.gif

rolleyes.gif
leonkalf
QUOTE (dizzy_fingers @ Aug 2 2005, 10:18 PM)
Δυάρι σας κάνει?

biggrin.gif
*

Δυστυχώς , sad.gif , οι θέσεις των guard έχουν κλείσει.
leonkalf
Την Τετάρτη τέλειωσαν οι μεταγραφές,
οι ομάδες σε λίγες μέρες αρχίζουν τις προετοιμασίες τους (οι πλειοψηφία αρχίζει στις 22 Αυγούστου).
Αρχίζουν τα βάσανα της προετοιμασίας...
leonkalf
Σήμερα ξεκινάνε οι περισσότερες ομάδες την προετοιμασία τους.
Καλη χρονιά,καλή αρχή στην προετοιμασία.
Υγεία πάνω απ'όλα
dizzy_fingers
Καλή αρχή! 41.gif
leonkalf
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 22 2005, 09:40 PM)
Καλή αρχή! 41.gif
*


Ευχαριστώ,προσωπικά.
Ξεκίνησα,όχι έντονοι ρυθμοί.Σιγά σιγά.
Οι πρώτες μέρες θα'ναι δύσκολες.....
Blue1965White
Μία μεταγραφή που έμαθα χθες και πιστεύω πως είναι η ηχηρότερη στις κατηγορίες είναι αυτή του Σιώκου στον Άρη Νικαίας.
harris
Χεχεχεχε......εσυ που το εμαθες????

Μου το ειπαν το μεσημερι και εμενα και ειναι σιγουρα πολυ σημαντικη μεταγραφη για ομαδα αυτης της κατηγοριας....

Και ο Ιωνικός σου ομως καποιον εκλεισε σημερα....εεε???? wink.gif
Blue1965White
Πήγα να δω την προπόνηση του Ιωνικού και είδα τον Σιώκο εκεί, αφού ο Άρης χρησιμοποιεί το ίδιο γήπεδο. Απ'ότι έμαθα ο Σιώκος άνοιξε κάποιο μαγαζί και είχε αποφασίσει να σταματήσει το μπάσκετ. Αφού είχε απορίψει αρκετές προτάσεις ομάδων Β' εθνικής, ανάμεσα τους και του Ιωνικού αποφάσισε να πάει στον Άρη με λιγότερα χρήματα αλλά με το δεδομένο ότι δεν θα έχει ταξίδια αλλά αντίθετα θα έχει πολύ λιγότερες υποχρεώσεις.
Ο Ιωνικός πράγματι έκλεισε χθες ένα πεντάρι
harris
Ακριβως ετσι ειναι.....ειχε προτασεις και απο ομαδες της Α2....

Ο Ιωνικός εκλεισε τον Στρατο Νησιωτη, 4-5αρι...
leonkalf
Άλλη μια ηχηρή μεταγραφή είναι αυτή του Τρύφωνα Σόμπολου στη Γλυφάδα
leonkalf
Έγινε η κλήρωση των πρωταθλημάτων.
Όσοι θέλουν μπορούν να τις κατεβάσουν απο το site της ένωσης.
leonkalf
Έχουν αρχίσει τα φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας.
Από Δευτέρα έως Παρασκευή θα γίνουν τα παιχνίδια της 1ης φάσης του κυπέλλου.
Όσοι μπορείτε,πηγαίνετε σε κάποιο γήπεδο να δείτε κάποιο ματς.
Το πρόγραμμα υπάρχει στο site της Εσκανα.
leonkalf
Την παρασκευή αρχίζει το πρωτάθλημα της Γ' κατηγορίας.

Το πρόγραμμα όλων των κατηγοριών υπάρχει στην ιστοσελίδα της εσκανα.
leonkalf
Σήμερα ξεκινάει το πρωτάθλημα της Α´κατηγορίας.
Αναμένονται συναρπαστικά παιχνίδια.
Εγώ θα βρεθώ το βράδυ στο Γλυφάδα-Ρέντη (παίζει ο αδερφός μου στο Ρέντη).
Αναλυτικά το πρόγραμμα :

Κλ. Περάματος 21.00 Πέραμα –Τράχωνες ,
Κλ. Ελευσίνας 20.00 ΓΑΣ Ελευσίς – Ευρυάλη ,
ΕΑΚ Π. Καπαγέρωφ 20.30 Εθνικός –Πορφύρας ,
Βυζαντινό 20.00 Πέρα – Πειραϊκός ΑΣ
Κλ. Π. Σαλπέας 21.00 Φοίνικας Πειρ.- Πειραϊκός Συνδ.
1ο ΚΓΔ Νικαίας 20.00 ΕΑ Νικαίας – Άρης Νικ.
ΕΑΚ Γλυφάδας 21.00 Γλυφάδα – ΑΕ Ρέντη
leonkalf
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας :

ΠΕΡΑΜΑ - ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 76-59

ΓΑΣΕ - ΕΥΡΥΑΛΗ 81-86

ΕΘΝΙΚΟΣ - ΠΟΡΦΥΡΑΣ 86-64

ΠΕΡΑ ΑΣ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΘΛ. ΣΥΝΔ. 77-52

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 64-75

Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚ. 64-83

ΓΛΥΦΑΔΑ - Α.Ε. ΡΕΝΤΗ 84-77
leonkalf
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Γ' κατηγορίας :

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ 59-57
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ - ΠΑΝΝΕΑΠ/ΚΟΣ 46-48
ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. 94-51
Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛ. 71-80
Α.Ο. ΒΑΡΗΣ - ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 61-62
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔ. - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 58-65
ΙΑΣΩΝΑΣ ΝΙΚ. - ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔ. 80-69
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. ΡΕΠΟ
leonkalf
Η ομάδα μου ξεκίνησε καλά στο πρωτάθλημα.
Έχει κάνει 2 νίκες σε ισάριθμα ματς.
Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι.
Elias
ti gnomi exeis gia tin omada tou APO N.SMYRNI? paizete adipalloi se 15 imeres.
leonkalf
QUOTE(Elias @ Nov 6 2005, 02:02 PM)
ti gnomi  exeis gia tin omada tou APO N.SMYRNI? paizete adipalloi se 15 imeres.
*


Ναι,σε 15 μέρες.Με νίκη εκεί περνάμε πρώτοι.
Αυτή την ομάδα δε την έχω δει να παίζει.Έχουμε συλλέξει όμως πληροφορίες,θα τις συζητήσουμε στην ομάδα και πιστεύω να είμαστε αυτοί που θα τους νικήσουν πρώτη φορά φέτος.
Πάντως,κάνει σούπερ πορεία μέχρι τώρα(άλλωστε είναι η μόνη αήττητη ομάδα ως τώρα).Για να δούμε πως θα συνεχίσει,γιατί πριν την έναρξη του πρωταθλήματος κανείς δεν την υπολόγιζε να κάνει τέτοιο ξεκίνημα.
Εσύ ποιος είσαι?Παίζεις basket?Έχεις σχέση με τον ΑΠΟ?
leonkalf
Η ομάδα μου έκανε προχθές την 1η της ήττα στη Βάρη.Δεν παίξαμε καλά,όλα ανάποδα πήγαν.Ήταν και η διαιτησία κόντρα,έπαιξε πολύ έδρα.Τώρα έχουμε 3 νίκες - 1 ήττα.
Εμείς συνεχίζουμε,την παρασκευή παίζουμε εντός έδρας με το Ελληνικό.

Ο ΑΠΟ Ν.Σμύρνης παραμένει η μόνη αήττητη ομάδα με 5 νίκες.Έχουν τώρα ρεπό και μετά πάμε εκεί για το ματς κορυφής.
darwinos
Kalsipera,

Deite ean thelete to site http://www.sportactive.gr/index.php

Asxoleitai kai me to basket kai me tin eskana.

Einai se periodo proetoimasias

leonkalf den se exo xehasei me tin fotografia.

amfiali 7
leonkalf
QUOTE(darwinos @ Nov 9 2005, 08:42 PM)
Deite ean thelete to site http://www.sportactive.gr/index.php
Asxoleitai kai me to basket kai me tin eskana.
Einai se periodo proetoimasias
leonkalf den se exo xehasei me tin fotografia.
*

Εγώ το έχω ήδη δει το site.Καλή προσπάθεια,μπράβο!
Οκ,θα περιμένω mail σου.
Ο προπονητής σας γιατί τιμωρήθηκε?Τα'χωσε σε διαιτητή?
darwinos
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΒΡΙΣΕ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΑΝΑΦΟΡΑ . ΣΩΣΤΗ Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΔΕΝ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ.
ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΤΙΜΩΡΗΣΑΝ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΛΟΓΩ ΨΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΙΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ.
leonkalf
QUOTE(darwinos @ Nov 16 2005, 12:42 AM)
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΕΒΡΙΣΕ ΤΟΝ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΑΝΑΦΟΡΑ . ΣΩΣΤΗ Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΔΕΝ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ.
ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΤΟΝ ΤΙΜΩΡΗΣΑΝ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΛΟΓΩ ΨΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΙΚΝΙΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ.
*


H ομάδα χωρίς τον προπονητή πάει καλύτερα μου φαίνεται!! rolleyes.gif
Έχει αρχίσει να κάνει νίκες.Ποιος κοουτσάρει?Δε το κρατάτε έτσι αφού πάει καλά? smile.gif
darwinos
Ο Προπονητής μας είναι στην εξέδρα και κοουτσάρει απο εκεί.
Στον παγκο είναι ο Χασάπης αλλα δίνει τις οδηγίες του Ζαχαράκη.
Χτες νικήσαμε τον Πρωτέα Βούλας δεν είναι και μικρή νίκη.

Το θέμα Leon είναι οτι ήρθε άνθρωπος της ΕΣΚΑΝΑ για να ελέγξει λέει
την συμπεριφορά των φιλάθλων!!!!!!!!!!!! Οι διαιτητές με το ζόρι να
γυρισουν το παιχνιδι.

Καλά έκανα και το παράτησα.
Ειναι ξεφτίλα

Το άκουσες για παιχνίδια Α ΕΣΚΑ στο στοιχημα στο internet???
leonkalf
QUOTE(darwinos @ Nov 19 2005, 11:31 AM)
Ο Προπονητής μας είναι στην εξέδρα και κοουτσάρει απο εκεί.
Στον παγκο είναι ο Χασάπης αλλα δίνει τις οδηγίες του Ζαχαράκη.
Χτες νικήσαμε τον Πρωτέα Βούλας δεν είναι και μικρή νίκη.

Το θέμα Leon είναι οτι ήρθε άνθρωπος της ΕΣΚΑΝΑ για να ελέγξει λέει
την συμπεριφορά των φιλάθλων!!!!!!!!!!!! Οι διαιτητές με το ζόρι να
γυρισουν το παιχνιδι.

Καλά έκανα και το παράτησα.
Ειναι ξεφτίλα

Το άκουσες για παιχνίδια Α ΕΣΚΑ στο στοιχημα στο internet???
*

Ναι,το διάβασα πριν 2 βδομάδες περίπου για το στοίχημα. 68.gif
Καλή η νίκη σας,το έμαθα από τον Καλαϊτζάκη.
Εμείς χάσαμε στη Ν.Σμύρνη.Είμασταν κακοί επιθετικά.Τα έσπασα από το τρίποντο,τους χαρίσαμε το αήττητο.Δε ξέρω τι πάθαμε,είμασταν βιαστικοί.Έχω σκάσει,αλλά δε πειράζει,συνεχίζουμε.Έχει και 2ο γύρο....
dribler
irtha k ida to nea smirni - asteras
poli kaliteri i gipedouxoi axia ine protopori
den xanaida eskana fetos k perisi alla me exeplixe efharista
magic jonhson
QUOTE(dribler @ Nov 22 2005, 04:30 PM)
irtha k ida to nea smirni - asteras
poli kaliteri i gipedouxoi axia ine protopori
den xanaida eskana fetos k perisi alla me exeplixe efharista
*

ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ Ν.ΣΜΥΡΝΗ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΤΗΣ ΤΙΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ
magic jonhson
exei dei kaneis fetos 3.ESKANA? peite mou tin apopsi sas gia tis omades?
tommyxoua
E.A.N 4ever...
tommyxoua
O Asteras Agiou Dimitriou exei arketa kali omada.Exw xexwrisei ton Kalfagianni&pisteuw oti adikeitai se autin tin katigoria,axizei kati kalytero


E.A.N 4ever
leonkalf
Ευχαριστώ φίλε tommyxoua για τα καλά σου λόγια. 77.gif
Να'σαι καλά.
Χαίρομαι που ασχολείσαι με τα τοπικά πρωταθλήματα!!
Όποτε μπορείς σε περιμένω στο γήπεδο....

Η ομάδα σου,η Ε.Α.Νικαίας, δεν τα πάει καθόλου καλά φέτος.Είναι φαβορί για υποβιβασμό στη β' κατηγορία. 68.gif
Papaloukas 4 ever
Τα αποτελέσματα της Δ' Ανδρών ΕΣΚΑΝΑ

Το Μοσχάτο πέρασε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Δ' ΕΣΚΑΝΑ επικρατώντας εκτός έδρας του Ερμή Αργυρούπολης.

9η αγωνιστική

Αν. Ικονίου -Θεμιστοκλής 55-68
Απρόβλεπτοι -Ατρόμητος Π. 81-41
Ερμής Πειρ. –Κυρίαρχοι 52-69
ΔΑΣ Δραπετσώνας – Εν. Αρμενίων 69-60
Ερμής Αργ. - Λέων Μοσχ. 64-75
ΝΕ Μεγαρίδος-ΟΚΕ 78-60

Βαθμολογία (σε 9 αγ.): Λέων Μοσχ. 16, Άρης Γλυφ. 15*, Θεμιστοκλής 15, ΝΕ Μεγαρίδος 14*, ΔΑΣ Δραπετσώνα 13*, Κυρίαρχοι 12 *, Απρόβλεπτοι 12*, Εν. Αρμενίων 12, Ερμής Αργ. 11*, Ερμής Πειρ. 10*, ΟΚΕ 10, Αν. Ικονίου 8 *, Ατρόμητος 7*.

Με * τα ρεπό

Ατρόμητος και Ερμής Πειρ. έχουν ένα μηδενισμό και –2 βαθμούς

Από sport24.gr
Papaloukas 4 ever
Α' ΕΣΚΑΝΑ: Συνέχισε με νίκες η 4άδα κορυφής

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερες δυσκολίες οι πρωτοπόροι της Α' ΕΣΚΑΝΑ συνέχισαν την πορεία τους. Ο λόγος για τον Πειραϊκό Σύνδεσμο, τον Αρη Νικαίας, το Ρέντη και το Πέρα.

ΠΟΡΦΥΡΑΣ – ΑΕ ΡΕΝΤΗ 80-90 (48-42)

Διαιτητές: Θωμάς, Ανδρικόπουλος

ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Λειβάδης, Κουρμούλης ): Βαζαίος 5(1), Μπαλτσαβιάς 2, Καραγιαννάκης 11(2), Μιχάλαρος 15(1), Καραγιάννης 14, Ρουμπελάκης , Μπίκουλης 21(3), Λυκουρέσης 2, Καφαντάρης 2, Τσιμπλάκος 4, Βουτσινάς 2 .

Α.Ε. ΡΕΝΤΗ (Μανδραγός): Καλφαγιάννης, Καραχοτζίτης 9, Γρηγοράκης 17(2), Τζοβάρας 9, Μελάς 16(1), Διπλάρος , Φωστέρης 23(1), Παπαστυλιανός, Παπαδόπουλος 8, Λαζάρου 8.

ΠΕΡΑΜΑ- ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 102-74 (37-33)

Διαιτητές: Zαγοράκης, Σαραντίδης

ΠΕΡΑΜΑ (Παπαδόπουλος): Στασινόπουλος 4, Στρατίνας 5, Ντάκουλιας 34(4), Κόχειλας 12(2), Μπέσης 12(3),Κουτούκης 12, Μιχαλακούδης 1, Γούρνας , Δαμασιώτης 15(2), Πλατσικούδης 6, Μαγγιώρος Ε. , Μαγγιώρος Α.1

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Περτέσης , Σκούφαλος): Βλάχος 4, Ντίλης , Μιχάλης 14, Τζώρτζης 8(2), Σταματόπουλος 8, Ρόββος 12(1), Γιαννικόπουλος 4, Παπαγιαννίδης , Δούμπας 10, Μπάγιας 7.Νικολόπουλος 4, Αϊβάτογλου 3(1)

ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. 66-64 (27-34)

Διαιτητές: Bαρούχα, Γαρδέλης

ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ (Μαυρογιάννης, Μαρουσόπουλος): Μπακογιάννης 10(1), Λαγός Χ., Αποστολίδης, Κοσκινάς 18(3), Σταυριανόπουλος 2, Στάθης Α. 4, Στάθης Σ., Καρκάνιάς 20(3), Αντωνάρας 12.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. (Κουτσούρης): Αγγελόπουλος 4, Θεοχαράκης, Ψαρρός 12(1), Φερεντίνος 7(2), Κωτσόβολης 9, Χιωτάκης 4, Κανέλλης 10, Παυλόγιαννης 18, Παγώνης .

ΕΘΝΙΚΟΣ- ΠΕΡΑ 46-61 (21-35)

Διαιτητές: Aντωνιάδης , Αρφαρά

ΕΘΝΙΚΟΣ (Δρουμπούκης Γ.) : Χαραλαμπίδης 5(1), Χιουτακάκος 19(3) , Αμανατίδης , Κωνσταντίνου , Ασπρούλιας 9(1), Φούκος 6, Δρουμπούκης Ι. 5, Αθηναίος 2

ΠΕΡΑ (Τσοσκούνογλου): Καραπιπέρης , Καραγιάννης, Στεφανίδης 3(1), Λυμνίδης , Σιμσιρής 14(3), Παπακωνσταντίνου 13, Παργιανόπουλος 3(1), Γκογκίτσας 2, Μοδάκης 9(1), Παπασταματίου 17 .

ΤΡΑΧΩΝΕΣ /ΔΙΑΣ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔ. 51-89 (16-27)

Διαιτητές: Βασάλας, Σιώκας

ΤΡΑΧΩΝΕΣ/ΔΙΑΣ (Χαριτάτος): Γεωργίου ,Νύκτας 6(2), Κουνάδης 13(1),Παππάς 5, Κουλούρης 3(1), Πούλος 5(1), Λύτρας , Πριφτάκης 15 ,Μούτσιος 4, Κουτρόπουλος .

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔ. (Παπαμάρκος): Παπαδέλης 2, Πουζουκάκης 20(4), Κασπαριάν 13(1), Καρλάφτης 11(1), Κόϊκας 2, Μπεσέντιν 8, Κουτσουμπάκος 14, Μπαρδάκος 4, Δανιήλ 2, Συβρής 11(3), Τασσόπουλος 2.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. – ΑΡΗΣ ΝΙΚ. 69-100 (31-50)

Διαιτητές: Κυριάκης, Ντζαμάρας

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. (Αθηναίος): Δρακόπουλος 9, Σαββίδης 8, Τσιτσεκίδης , Τζιώτης 11, Γιαννόπουλος 5(1), Τσατσάνης 8, Αγγελίδης 10, Μανιάτης 12(2), Ιωαννίδης 6 .

ΑΡΗΣ ΝΙΚ. (Πολέμης, Κωνσταντινίδης ): Σιώκος 15(2), Κακλαμάνος 7(1), Σιδηρόπουλος 6, Περγαντής 12, Μπαρούχας 14(1), Σαρδέλης 11(3), Γαλίτης 6 ,Μπαρμπαγιάννης 2 ,Παζιάνος 5(1), Μπένος 13, Ζηνέλης , Τσελεμπής 11(1).

ΕΥΡΥΑΛΗ – ΓΛΥΦΑΔΑ 66-68 (30-35)

Διαιτητές: Μανδρέκας, Μαγγωνάκης

ΕΥΡΥΑΛΗ (Δεμέναγας, Βόβορας ): Βαλαβάνης , Μπεζεντάκος , Κυριακίδης 3, Κακαβάς Γ. 22(2), Μπούτας 9, Μακρυγιάννης 6(1), Παπαδόγιαννης 4, Μαρούσος 16(3), Γεωργούτσος 4, Σκαρίμπας , Λυμπερόγιαννης , Παπαϊωάννου 2, Σκαλίδης .

ΓΛΥΦΑΔΑ Ε.Σ. (Δεσποτάκης, Ρουμελιώτης ): Τζανετάτος , Παγώνης 9, Γουλανδρής , Τσιούμας 17, Κυριαζής 4, Μαυροειδάκος , Σπυριδάκης 16(2), Σόμπολος 6, Ροδόπουλος, Βουρλίδης 4, Μητρέλος 8, Γκάτζος 4(1).

Βαθμολογία (σε 9 αγ.) : Πειραϊκός Συνδ. 18, Άρης Νικ. 17, AE Ρέντη 16, Πέρα 16, Tράχωνες 15, Εθνικός 14,Πέραμα 13, Γλυφάδα 13, Πειραϊκός ΑΣ 12, Πορφύρας 12, Ευρυάλη 12, Φοίνικας Π. 11, ΕΑ Νικαίας 10, ΓΑΣΕ/Δήμητρα 10.

Η ερχόμενη αγωνιστική (5/12): Φοίνικας Π.- Πέραμα , Πέρα- ΓΑΣΕ/Δήμητρα , Εθνικός – Τράχωνες , ΕΑ Νικαίας – Ευρυάλη , Γλυφάδα – Πορφύρας , ΑΕ Ρέντη -Πειραϊκός Α.Σ., Άρης Νικ.- Πειραϊκός Συνδ.

Από sport24.gr
tommyxoua
ΦΙΛΕ leonkalf Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ,ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΩ ΘΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΣΕ ΔΩ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ&ΣΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕΣ ΣΤΟΝ ΠΗΓΑΣΟ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΑΙΖΕΣ Α' ΕΣΚΑΝΑ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ.

Υ.Γ:ΠΡΑΓΜΑΤΙ Η Ε.Α.Ν ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟ,ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΖΟΥΜΕ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ...


icon_wave.gif
darwinos
leonkalf kalispera,

ti kanate me tin Hlektroupoli.

Emeis kerdisame tous Polis.

ta leme

Sotiris 7
leonkalf
Καλημέρα,τώρα πια.Δε μπορώ να κλείσω μάτι.
Χάσαμε 55-46 σε ένα ματς που δε θύμιζε κάτι από καλό μπάσκετ.Τέτοια αστοχία απ'την πλευρά μας,τι να πω.Χάσαμε 13 βολές,καλάθια από κάτω,lay-up, λες και είμασταν ματιασμένοι.
Από τα νεύρα μου δε μπορώ να κοιμηθώ.
Νοιώθω χάλια.Δε πιστέυω ότι έκανα και γω τέτοια εμφάνιση.Έχω "αρρωστήσει".Βγάλαμε μόνοι μας τα μάτια μας!
Μαύρο σαβ/κο...
Δε γίνονται αυτά τα πράγματα.
darwinos
Tora tha mou peis ti leei o m......s alla megali sas m.....ki na xasete apo tin Hlektroupoili.
Episis tha mou peis , giati eseis tin kerdisate.

Oxi den tin kardisame alla min xehnas oti xasame sto tsak kai itan kai i proti agonistiki.

Den peirazei.To thema einai oti me tin niki tin diki sas tha eixame exafanistei apo tin Hlektroupoli giati emeis tora exoume 15 bathous kai eseis mazi 13. Ean nikagate tha eixane meinei stous 12.

To thema einai oti tha ginoun polles ittes kai merikes tha kanoun mpam.

Ta leme.
leonkalf
Μη σε ξεγελάει το σκορ.Και μεις στο τσακ χάσαμε.Περίπου ένα λεπτο πριν λήξει το σκορ ήταν 46-42.Μετά με τα φάουλ και τις βολές που βάλανε μεγάλωσε η διαφορά.
Αν είμασταν στοιχειωδώς συγκεντρωμένοι δε το χάναμε το ματς.Κι αυτοί σε κακή μέρα ήταν.
Ας μας γίνει μάθημα για τη συνέχεια...
rasputin
Καλησπέρα.Πιστευω πως φέτος στην Γ Εσκανά υπάρχουν πολλοί καλοί παίχτες.Πρόσφατα είδα τον Σιδερα (Νο 7) της Βάρης και μου άρεσε πολύ.Πείτε μου εάν έχετε δει καποιο παιχνίδι φέτος και αν έχετε ξεχωρίσει κάποιον.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.