Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 13-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Tobias Funke
QUOTE (jasonick @ Jan 28 2014, 18:09 ) *
Υπάρχει άτομο στο fantasy που να μην έχει "τσακωθεί" ο Κουτς; Πρέπει τουλάχιστον να πάρει βραβείο στις fantasoκατινιές. tongue.gif


Δεν είναι αυτό, απλά ο rchos πήρε ένα πρωτάθλημα κατά τύχη και με όργια εις βάρος του sheed (αγάπη μου!) κι από τότε νομίζει ότι ξέρει να παίζει φάντασυ. Συνήθως εκεί προς τον πάτο τερματίζει...
rchos
QUOTE(Tobias Funke @ Jan 28 2014, 20:43 ) *
Δεν είναι αυτό, απλά ο rchos πήρε ένα άθλημα κατά τύχη και με όργια εις βάρος του sheed (αγάπη μου!) κι από τότε νομίζει ότι ξέρει να παίζει φάντασυ. Συνήθως εκεί προς τον πάτο τερματίζει...


Define συνήθως?
Γιατί έχουμε ξεχάσει τα ελληνικά μάλλον...


Με τον Κουτς δεν υπάρχει καμία κόντρα.Είναι πολύ διασκεδαστικός και γλυκούλης δεν μπορώ να του πάω κόντρα.
sacarame
Ρε Δαμιανέ, τι θα γίνει ρε αγόραρε;; Για πόσο θα παίζεις στα όρια του ντροπ...


Προβλέπω αλλαγή της κορυφής πριν τελειώσει η δέκατη πέμπτη βδομάδα....
spysta
μλκ Σαλιντζερ ... ΣΥΓΚΕΝΤΩΣΟΥ .. κοιτα να παιζεις 30λεπτα. ελα τωρα να ουμ

μλκ Ντενγκ .. βαλε την μπαλλιτσα στο καλαθι ρε δικενεμου. ελα κι εσυ τωρα

μλκ Μπατουμ ... κι εσυ ΒΑΛΕ την μπαλλιτσα στο καλαθι την τανα μου.


αυτα biggrin.gif
Pierce
QUOTE (sacarame @ Jan 29 2014, 14:59 ) *
Ρε Δαμιανέ, τι θα γίνει ρε αγόραρε;; Για πόσο θα παίζεις στα όρια του ντροπ...


Προβλέπω αλλαγή της κορυφής πριν τελειώσει η δέκατη πέμπτη βδομάδα....





-2 Harden
-2 Atlanta
Γύρισε άμεσα ο Gay, πρακτικά ο Ντέρικ είναι για πέταμα.
Russ άκυρος για την ερχόμενη βδομάδα, πάει μετά το all star.

Έννοια σου , και θα σε φάει ο
j-kidd13
Τι εγινε πιασατε και οι 2 το προφιλ της κατω βολτας για να αντιστρεψετε την κατασταση??? tongue.gif
Καλη ομαδα αλλα οχι για να περασει πρωτη...Και ο Αρης θα με περασει παλι αργα η γρηγορα...
rchos
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 30 2014, 08:04 ) *
Τι εγινε πιασατε και οι 2 το προφιλ της κατω βολτας για να αντιστρεψετε την κατασταση??? tongue.gif


Η γνωστή τακτική.
Πιάνει συχνά όμως ρε γμτ τελικά smiley.gif
morrison
Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment
*Δεν μέτρησα τα παιχνίδια που χάθηκαν από το ματς που αναβλήθηκε (Χοκς-Πίστονς) αφού ορίστηκε να γίνει σε άλλη ημερομηνία.

Click to view attachment
Pierce
Big Catastropha αυτή η εβδομάδα. Και αυτή που έρχεται, μιας και πάλι έχω λίγα παιχνίδια. Επιτέλους Russ , ΓΥΡΝΑ.



*Όχι ότι έχει καμιά διαφορά, απλά για να κλαψουρίσω λίγο παραπάνω, αλλά το 1 παιχνίδι που έχασα από τον Mack, δεν πρόκειται (ελπίζω δηλαδή) να το πάρω πίσω στον επαναληπτικό, μιας και δεν θα τον έχω μέσα.
j-kidd13
Κανα pg ρε παιδια θα μας δωκει καποιος?Ετσι να βγαλουμε την ατυχια με τον Κονλευ.Οχι πολλα,επιπεδου Γκριν που δινω ως ανταλλαγμα(η με πακετο κανα Μπερκς).Αν υπαρχει κανεις αναμενω πμ....
sarounas
ο Ντουράντ+κάτι άλλο είναι διαθέσιμος και πάλι, όποιος ενδιαφέρεται περιμένω πρόταση. Πάνω απ όλα χρειάζομαι iron players, δεν μπορεί να συμμετέχω στα μισά παιχνίδια κάθε βδομάδα 19.gif
sacarame
QUOTE(sarounas @ Feb 8 2014, 18:50 ) *
ο Ντουράντ+κάτι άλλο είναι διαθέσιμος και πάλι, όποιος ενδιαφέρεται περιμένω πρόταση. Πάνω απ όλα χρειάζομαι iron players, δεν μπορεί να συμμετέχω στα μισά παιχνίδια κάθε βδομάδα 19.gif



Δεν το συζητώ. Αυτή τη φορά θα έχουμε εκπομπή....


ΔΕ ΝΤΙΣΙΖΙΟΝ.... Φερτε τα ποπ κορν.. smiley.gif
sarounas
QUOTE(sacarame @ Feb 8 2014, 19:07 ) *
Δεν το συζητώ. Αυτή τη φορά θα έχουμε εκπομπή....


ΔΕ ΝΤΙΣΙΖΙΟΝ.... Φερτε τα ποπ κορν.. smiley.gif

δεν βγαίνω στα ράδια smiley.gif
περιττό να αναφέρω πώς οι διαπραγματεύσεις ξεκίνησαν ήδη
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Feb 8 2014, 19:07 ) *
Δεν το συζητώ. Αυτή τη φορά θα έχουμε εκπομπή....


ΔΕ ΝΤΙΣΙΖΙΟΝ.... Φερτε τα ποπ κορν.. smiley.gif


Θα κανω τηλεφωνικη παρεμβαση! Προετοιμαστειτε για κραξιμο στο Λεμπρον και αποθεωση Νελσονα... smiley.gif
spysta
κ εγω παντως ... δινω αρκετους απο τους παικτες μου (γιατι εχω καιρο να κανω τρειντ)
και θα στειλω μερικες προτασεις με Μπατουμ Μαρκ Τζενινγκς Σαλιντζερ Φοι

φορ δε καυλαντα οφ δε τρειντ σοου
j-kidd13
Τερνερ,παιξε σε νορμαλ ανεκτα επιπεδα μη σου γ....ω οτι εχεις και δεν εχεις.Αυτα.
Pierce
QUOTE (j-kidd13 @ Feb 10 2014, 11:37 ) *
Τερνερ,παιξε σε νορμαλ ανεκτα επιπεδα μη σου γ....ω οτι εχεις και δεν εχεις.Αυτα.

[12:53:00 PM] STELIOS :εμετικος κιντ
[12:53:08 PM] STELIOS : νενε κανει 50
[12:53:20 PM] STELIOS : ο γκριφ σε 2 ματς κανει 130
[12:53:57 PM] STELIOS : και γκρινιαζει για τον τερνερ


Το αυτό. Προκαλείς τα Θεία.
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 10 2014, 11:37 ) *
Τερνερ,παιξε σε νορμαλ ανεκτα επιπεδα μη σου γ....ω οτι εχεις και δεν εχεις.Αυτα.



Κι επίσης να τα βλέπεις αυτά που τον θες και στο Σικάγο... smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(Pierce @ Feb 10 2014, 16:06 ) *
[12:53:00 PM] STELIOS :εμετικος κιντ
[12:53:08 PM] STELIOS : νενε κανει 50
[12:53:20 PM] STELIOS : ο γκριφ σε 2 ματς κανει 130
[12:53:57 PM] STELIOS : και γκρινιαζει για τον τερνερ


Το αυτό. Προκαλείς τα Θεία.


Εχετε χασει το μπουσουλα μου φαινεται...
Δλδ επειδη 2 παικτες πηγαν καλα απογορευεται να γκρινιαξεις για εναν παικτη που ειναι καλος και παιζει στα ταρταρα?
Σε ποιο κβαντικο συμπαν υπαρχει αυτη η λογικη??? icon_drunk.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Δλδ ειναι σαν να μου λετε οτι πχ,στον Στελιο δινει σε 2 ματς 130 ο πολ και ο και 50 ο Χικσον,αρα δεν θα πρεπει να βγει να κραξει τον πχ Ντεροζαν αν εκεινος παιζει 5-6 ματς στο 26????Η κατι αντιστοιχο με δικους σου παικτες??
Και να μιλαει ο κυριος κομισιονερ σε μενα για γκρινια...θα πεσει κανας φουρνος να μας πλακωσει!!!!! smiley.gif

QUOTE(sacarame @ Feb 10 2014, 16:12 ) *
Κι επίσης να τα βλέπεις αυτά που τον θες και στο Σικάγο... smiley.gif


Αφου παρακαμψω το γεγονος οτι σαν κλασικη μουχριτσα πας και με θαβεις.... laugh.gif ειναι καλος παικτης ο Χενρυ Τερνερ...Οσο τον εχω δει τολαχιστον....
Pierce
Ok, να βγεί να γκρινιάξει και ο gino, που έκανε μονοψήφιο ο gay , όταν του έδωσε ο Πλάμλι 53. Αυτό που σου εξηγούμε είναι ότι όταν οι 7/9 παίκτες γαμιούνται και παίζουν 1.5 φορά στον ΜΟ τους, δεν γίνεται να γκρινιάζεις για 3 σάπια μάτς των 2.
j-kidd13
QUOTE(Pierce @ Feb 10 2014, 16:43 ) *
Ok, να βγεί να γκρινιάξει και ο gino, που έκανε μονοψήφιο ο gay , όταν του έδωσε ο Πλάμλι 53. Αυτό που σου εξηγούμε είναι ότι όταν οι 7/9 παίκτες γαμιούνται και παίζουν 1.5 φορά στον ΜΟ τους, δεν γίνεται να γκρινιάζεις για 3 σάπια μάτς των 2.


Φυσικα και θα βγει να γκρινιαξει γιατι το οτι εκανε ο Πλαμλι(τι γκευ επωνυμο) δεν σημαινει οτι ειναι οκ το μονοψηφιο του Gay.Απο τον Γκευ και τον χ Γκευ περιμενεις τα γνωστα,αυτο το 50αρη του χ Πλαμλι,του Νενε,του Γκιμπσον,του καθε παρομοιου παικτη ειναι που θα κανει τη διαφορα για την ομαδα σου για να χτυπησεις ψηλα...
Pierce
OK, μου επιβεβαιώνεις ότι παίζουμε άλλο παιχνίδι.
j-kidd13
QUOTE(Pierce @ Feb 10 2014, 17:14 ) *
OK, μου επιβεβαιώνεις ότι παίζουμε άλλο παιχνίδι.


Eλα να παιξουμε μαζι fantasy τοτε... tongue.gif tongue.gif
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 10 2014, 16:34 ) *
Αφου παρακαμψω το γεγονος οτι σαν κλασικη μουχριτσα πας και με θαβεις.... laugh.gif ειναι καλος παικτης ο Χενρυ Τερνερ...Οσο τον εχω δει τολαχιστον....



Απλά δεν σε πετυχαίνω μέσα τώρα που δουλεύεις για να στα ψάλλω και κατ ιδίαν... smiley.gif

Χένρυ Τέρνερ ε;;

rolleyes.gif
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Feb 10 2014, 17:39 ) *
Απλά δεν σε πετυχαίνω μέσα τώρα που δουλεύεις για να στα ψάλλω και κατ ιδίαν... smiley.gif

Χένρυ Τέρνερ ε;;

rolleyes.gif

Mεσα ειμαι.......Απλα οσο μπορω βγαινω μη με βλεπουν συνεχεια και με κραζουν....tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Feb 10 2014, 17:39 ) *
Απλά δεν σε πετυχαίνω μέσα τώρα που δουλεύεις για να στα ψάλλω και κατ ιδίαν... smiley.gif

Χένρυ Τέρνερ ε;;

rolleyes.gif



Τον θελω κι εγω το Χενρι Τερνερ. Θα σου δωσω ανταλλαγμα τον Πι Τζει Μπραουν... rolleyes.gif
sarounas
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 10 2014, 18:08 ) *
Τον θελω κι εγω το Χενρι Τερνερ. Θα σου δωσω ανταλλαγμα τον Πι Τζει Μπραουν... rolleyes.gif

αν προτιμάς Τζον Χάτσον εδώ είμαι και γω icon_wave.gif
Pierce
Malibu beach 02/10/2014 12:21



Eυχαριστούμε πολύ για την συνεισφορά του Teenage Mutant Ninja Turtle (αν και το πήδηξε το θέμα με τον 2ο τραυματισμό), είναι ένας Χομπίστας με Χ κεφαλαίο, και σίγουρα οι δρόμοι μας θα ξανασυναντηθούνε. Some day. Επίσης, για το σύντομο διάστημα που φόρεσε το Χαβανέζικο πουκάμισο τη φανέλα με τον Τσάκωνα, ο Mike Tyson Chandler, άφησε μόνο θετικές εντυπώσεις, αλλά Noah δεν είσαι. Πάντα επιτυχίες στους 2 παικταράδες.
Με τη σειρά μας, να υποδεχτούμε τον Big Al (α ρε Danny, να τον είχες κρατήσει σε εκείνο το trade...), όπου θα δώσει μια σιγουριά στη θέση του Center, με την αυτοκρατορική του παρουσία.
Άξιοι και 3!


Εκ της διευθύνσεως.
aegeansheed
QUOTE(Pierce @ Feb 10 2014, 22:17 ) *
να υποδεχτούμε τον Big Al


I knew once someone being called Big Gay Al.

Καλοφόρετος!

sacarame
Έχουμε γεμίσει παραρτήματα σε αυτή τη λίγκα.... smiley.gif
duncan21
QUOTE (sacarame @ Feb 11 2014, 00:13 ) *
Έχουμε γεμίσει παραρτήματα σε αυτή τη λίγκα.... smiley.gif

Βεβαίως.Οι Μουσάτοι είναι παράρτημα των Smurfs.Ο Σπύρος ξέρει ότι είναι απ' τους λίγους που μπορώ να κάνω trade και μου βγάζει την ψυχή μέχρι να συμφωνήσουμε.Να πω την αλήθεια το προτιμώ απ' το μα μου μη κι ας χάνω λίγο.
sacarame
Η επόμενη εκπομπή φάνταζι θα κάνει την εκπομπή της Δίκης του Θωμαϊδη να μοιάζει με ντοκιμαντέρ.....


Νότη τοίχο τοίχο... smiley.gif

thrylos7
Προφανώς δε δέχομαι τον χαρακτηρισμό, το θεωρώ τουλάχιστον προσβλητικό.
sacarame
QUOTE(thrylos7 @ Feb 11 2014, 01:15 ) *
Προφανώς δε δέχομαι τον χαρακτηρισμό, το θεωρώ τουλάχιστον προσβλητικό.



Νότη προφανώς κάνω πλάκα. Ελπίζω να έγινα κατανοητός. Ο Άρης με επιβεβαιώνει αν θέλει πως πριν στείλει την πρόταση με ρώτησε και απάντησα ακριβώς τους συγκεκριμένους παίκτες για να βγει δίκαιο το τρέηντ (μαλιστα χωρις καν τον Μπουκερ)


Αν τυχόν παρερμηνεύτηκα, σόρρυ... peace.gif peace.gif
thrylos7
Peace κι από μένα, είμαι μάλλον λιγάκι υπερ-ευαίσθητος λόγω θέσης. peace.gif
duncan21
Nα νιώθω προσβεβλημένος εγώ τότενες?
Pierce
Εγώ νιώθω, που θίχτηκε ο ανδρισμός του νέου μου στάρ-αυτοκράτορα.
sacarame
QUOTE(duncan21 @ Feb 11 2014, 01:26 ) *
Nα νιώθω προσβεβλημένος εγώ τότενες?



Καλά εσένα ούτε ο Ζούγκλας δεν σε σώζει.. smiley.gif

QUOTE(Pierce @ Feb 11 2014, 01:27 ) *
Εγώ νιώθω, που θίχτηκε ο ανδρισμός του νέου μου στάρ-αυτοκράτορα.



Τζέφερσον καθώς μπαίνει πρώτη φορά στα αποδυτήρια των Χομπιστών....

http://splicd.com/kJimWY0HLjI/308/313
sacarame


Οι Los Angeles Lazers καλωσορίζουν και πάλι στην σύνθεσή τους τον ηγέτη τους.Επέστρεψε σαν να μην πέρασε μια μέρα. Αρχηγέ μας έλειψες...

Pierce


icon_drunk.gif
Anaz
Moλις μου ηρθε μια ιδεα.. Δεν θα ειχε τζερτζελο μετα απο καθε trade να ανοιγαμε στη λιγκα ενα poll για 2-3 μερες οπου θα ψηφιζουμε ποιος πιστευουμε οτι βγαινει κερδισμενος? Και μετα να αναρτουμε καπου εδω τα αποτελεσματα και να εχουμε ετσι συγκεντρωμενα στο τελος της χρονιας ολα τα trade μαζι με την τοτε αποψη της λιγκας, ενδεχομενως και με τα current average των παιχτων ωστε να εχουμε και μια εικονα για το αποτελεσμα αν θελουμε.. wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Feb 14 2014, 04:35 ) *
Moλις μου ηρθε μια ιδεα.. Δεν θα ειχε τζερτζελο μετα απο καθε trade να ανοιγαμε στη λιγκα ενα poll για 2-3 μερες οπου θα ψηφιζουμε ποιος πιστευουμε οτι βγαινει κερδισμενος? Και μετα να αναρτουμε καπου εδω τα αποτελεσματα και να εχουμε ετσι συγκεντρωμενα στο τελος της χρονιας ολα τα trade μαζι με την τοτε αποψη της λιγκας, ενδεχομενως και με τα current average των παιχτων ωστε να εχουμε και μια εικονα για το αποτελεσμα αν θελουμε.. wink.gif


Ενδιαφερον ακουγεται. Εκτος απο το χαβαλε της υποθεσης πιστευω οτι ολοι θα μπορουσαν να βοηθηθουν βλεποντας τα πραγματικα αποτελεσματα των ανταλλαγων τους, ωστε την επομενη σεζον να ειναι πιο αποτελεσματικοι(και βεβαια οι υπολοιποι να εχουν το νου τους οτι αυτος που εκανε ασχημα trade θα ειναι πιο δυσκολος την επομενη χρονια).
sacarame


Pierce


Όπως λέει και ο Ice Cube (δικό σου Compton Mathafacaka)

Now who wanna battle with the chosen

duncan21
Είναι η πρώτη φορά φέτος που παίζω με την καλύτερη δυνατή 9άδα σε full strength.Ιδού τα αποτελέσματα κύριοι.Λογικά θα συνεχίσει να δίνει πόνο η αρμάδα μέχρι το τέλος της σεζόν.
T.W.Is.M.
64 ποντοι με 6 παιχτες και 1 τραυματια(της ημερας tongue.gif ).
Μαγευτικη επιδοση. Η ομαδα θα πρεπε να μετονομαστει σε Death Valley Trolls. Σουρεαλιστικη στιγμη οταν κλεινω απογοητευμενος το league pass πριν μερικα λεπτα βεβαιος οτι οι Λεικερς εχασαν απο τους Σελτικς(61-74 1,5' πριν το τελος της 3ης περιοδου με συνεχομενα λαθη των Λεικερς και κατοχη των Σελτικς) και μπαινω να δω τι εκαναν οι (μ)παιχταραδες μου, οποτε βλεπω το τελικο αποτελεσμα στο ΛΑ. Μου αποσπα τοσο την προσοχη, που δεν καταλαβα τι ηταν αυτο το 64,1 που εγραφε κατω απο τα σκορ(ια) των παιχτων.

Ανακοινωσις:
ΟΤζεφοΤιγκ παει στον παγκο μεχρι νεοτερας. Δεν παραχωρειται, δεν μπαινει βασικος, δεν προπονειται μαζι με την υπολοιπη ομας. Παιρνει το ξεσκονοπανο και καθεται στην ακρη του παγκου για να τον γυαλισει και να σαπισει εκει!


Εκ της διοικησης
Ο προεδρας
morrison
Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment
*Αν κάποιος έχει αντίρρηση για τα χαμένα του, επειδή έγινε ένα μπάχαλο από κάποια trades (πόσα ήταν να παίξει-πόσα έπαιξε), ας στείλει ένα πμ να το μοντάρω στον πίνακα της επόμενης εβδομάδας.

Click to view attachment
Pierce
Θα σας πάρει και θα σας σηκώσει.
rchos
QUOTE(Pierce @ Feb 27 2014, 11:56 ) *
Θα σας πάρει και θα σας σηκώσει.


Όταν το λες με τέτοιο άβαταρ ποιός να σου αντιμιλήσει... smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.