Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 13-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
sacarame
Ξύπνησαν οι μπάλες και θέλουνε και μπάσκετ....
Gravedigger
QUOTE (Ginobili @ Dec 17 2013, 10:24 ) *
Με την 1η που σου έκανα...θα πέφτανε βέτο από τις τελευταίες θέσεις... laugh.gif

Αυτό το σκέφτηκα και εγώ!χαχα!
Μόλις διάβασα την πρόταση λέω δεν παίζει να το εννοεί!

Χθες από 4 παλικάρια πήρα score το εκπληκτικό 42.90! Με κάνετε περήφανο!
sacarame
duncan21
Δε βέταρα το Ibaka-Amir διότι,ας πούμε,βλέπω να 'χει κάποιο upside ο Αμίρ.Κα(ρ)ραβέτο στο McBob-Aminu,για τις 3.8 μονάδες διαφορά που έχουν αυτή τη στιγμή και για το γεγονός ότι σε 2 εβδομάδες ο Aminu θα είναι για drop.

υ.γ Rondo μη γυρίσεις πριν το Φλεβάρη,δεν αντέχω άλλη επιστροφή άμεσα.
spysta
laugh.gif laugh.gif καραveto κι ολας για τις 3,8 μοναδες στο season (γιατι το last30 ειναι στα ιδια)

κι αν σε 2 εβδομαδες ο Ραιαν εχει παρει το trade που εδω και 1,5 μηνα με λιβανιζετε ??
κι αν σε 2 εβδομαδες ενας εκ των 3 σουπερ injury prone παικτων των Πελικανς εχει βγει off ??

τεσπα no problemo ,ξερωγω νταααξ δηλαδη

μονο και μονο για την ΤΕΛΕΙΑ χωριστρα του Μακμπομ και τα δαντελενια του μουσακια.. ο ζουζουναρος θα παιζει με στρουμφοshirt one way or onother

---------
Ρικι βγαζεις κοντα 30αρι fpts με 2/11 ρε βρωμιλε ... βαλτη λιγο στο καλαθι την μπαλλιτσα την #%^$ μου μεσα
j-kidd13
Hill................


ΑΝΤΕ ΚΑΙ Γ&/@#ΟΥ...

Τελευταια προειδοποιηση.
spysta
ρεεεεε τωρα πηρα χαμπαρι την επιστροφη Davis χθες βραδυ !!!
οκ θα το δεχθω το veto απο τη στιγμη που ο Αμινου λογικα θα χασει λεπτα ενω ο Μακρομπ εχει ρολο , καλα οχι οτι ειναι και καμια τρελη δαιφορα αλλα οκ σεβαστο !!
sacarame
Let's vote....

Ο Αμινου έχει δώσει καλά σκόρια, ο ΜακΜπομπ έπεσε λίγο τα τελευταία ματς,και είχε μια ισορροπία. Όμως η επιστροφή φρύδουρα πλέον μπορεί να οδηγήσει τον Αμινού σε no-value κατάσταση φανταζιακά..

Οπότε είναι άδικο για τον Τζινόμπιλι να δώσει ένα παίκτη 9αδας για ένα παίκτη που ίσως χάσει την όποια αξία του...


Ψηφίζουμε. 7/13 κλασίκα για το βέτο..
sarounas
QUOTE(sacarame @ Dec 19 2013, 12:24 ) *
Let's vote....

Ο Αμινου έχει δώσει καλά σκόρια, ο ΜακΜπομπ έπεσε λίγο τα τελευταία ματς,και είχε μια ισορροπία. Όμως η επιστροφή φρύδουρα πλέον μπορεί να οδηγήσει τον Αμινού σε no-value κατάσταση φανταζιακά..

Οπότε είναι άδικο για τον Τζινόμπιλι να δώσει ένα παίκτη 9αδας για ένα παίκτη που ίσως χάσει την όποια αξία του...


Ψηφίζουμε. 7/13 κλασίκα για το βέτο..

μπερδεύτηκα και πάτησα ναι rolleyes.gif

δηλαδή ναι στο βέτο icon_drunk.gif

να μην περάσει από μένα..

sacarame
QUOTE(sarounas @ Dec 19 2013, 12:41 ) *
μπερδεύτηκα και πάτησα ναι rolleyes.gif

δηλαδή ναι στο βέτο icon_drunk.gif

να μην περάσει από μένα..



Ναι δεν το χω γράψει καλά...

To Nai αντιστοιχεί στο να περάσει το τρεηντ.

Το Οχι στο βετο...
j-kidd13
Εμενα μια χαρα μου καθεται το τρειντ...χοχοχοχο...αλλα τι παει να πει ειναι αδικο για τον τζινο???? Επιλογη του ηταν το τρειντ δεν τον αναγκασε κανεις...Το θεμα με τα βετο αγγίζει γκραφικς ορια....:-p
Pierce
Υπάρχουν ρυθμιστικές αρχές στο παιχνίδι, μέσα από μια καθαρά δημοκρατική διαδικασία. Δες το σαν welfare state που λένε στο σινάφι μου.
Tobias Funke
QUOTE (sacarame @ Dec 19 2013, 13:06 ) *
Ναι δεν το χω γράψει καλά...

To Nai αντιστοιχεί στο να περάσει το τρεηντ.

Το Οχι στο βετο...


Ε τότε είναι +1 ψήφος στο "ναι" γιατί πάτησα βιαστικά "όχι"

Τους λόγους τους έχω εξηγησει χιλιάδες φορές στο thread της άλλης λίγκας αλλά πάμε άλλη μία κι ας χάνει κραυγαλέα ο Τζίνο

QUOTE (Tobias Funke @ Nov 7 2013, 13:40 ) *
Ρε όργια το έχετε ξεσκίσει με τα veto. Αν ζητάτε την απόλυτη ισορροπία στα trades δεν θα τη βρείτε. Κάποιος θα κερδίσει, κάποιος θα χάσει στην πλειοψηφία των περιπτώσεων. Ο άλλος μπορεί να γουστάρει να δώσει LeBron για 2 30άρηδες, γιατί μπορεί να θέλει να το παίξει έτσι. Kάποιοι είναι κακοί αγοραστές, άλλοι καλοί πωλητές και τούμπαλιν. Κι αυτό είναι από τα μεγαλύτερα και πιο ενδιαφέροντα κομμάτια του παιχνίδιου κατ'εμέ. Τα veto πρέπει να μπαίνουν σε κραυγαλέες περιπτώσεις που βλέπεις ότι υπάρχει κάποιος δόλος στη μέση. Κι επειδή είναι πολύ νωρίς στη σαιζόν για να τα παρατήσει κάποιος και να δίνει παίκτες σε κάποιον φίλο του, δεν νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο. Έτσι όπως το έχετε τώρα με τις ψήφους, αργότερα στη σαιζόν θα ψηφίζετε ανάλογα με το αν εμπλέκεται κάποιος άμεσος ανταγωνιστής σας κι αν σας συμφέρει εσάς ή όχι. Οπότε καλύτερα λύστε το ζήτημα διαφορετικά για να μην ξενερώσετε στο τέλος.

Sorry που χώθηκα αλλά επειδή έχω δει λίγκες να γίνονται μπουρδέλο από κάτι τέτοιο, είπα να πω τη γνώμη μου.
rchos
Omar σου απευθύνω ανοιχτή πρόσκληση να ολοκληρώσουμε το τρέιντ 1-1 που είχες στείλει λαστ γουικ.με κούρασε ο μούσιας και προτιμώ να ασχολούμε με πέισερς.


Όσο για το τρέιντ με αμίνου 100% βέτο.
T.W.Is.M.
Κι εγω ψηφισα υπερ του βετο, αν και γενικα δε μου αρεσει σαν ιδεα. Ομως με την επιστροφη του Davis νομιζω οτι γινεται εμφανως ανισο το trade. Το μονο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν ο Ginobili ηξερε οτι ο Davis επεστρεφε τοσο αμεσα.
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 19 2013, 16:07 ) *
Κι εγω ψηφισα υπερ του βετο, αν και γενικα δε μου αρεσει σαν ιδεα. Ομως με την επιστροφη του Davis νομιζω οτι γινεται εμφανως ανισο το trade. Το μονο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν ο Ginobili ηξερε οτι ο Davis επεστρεφε τοσο αμεσα.

oχι ρε .. κανεις δεν το ηξερε !χθες το βραδυ το εστειλε ο Γιαννης, οταν τον ρωτησα ποιον θελει για ΜακΡομπερτς, και θα ειχα πατησει accept .. απλα ειπα να το αφησω για πρωι γιατι βαριομουν και ηθελα να την πεσω

εεε προφανως αν ειχε γινει χθες το βραδυ (ή πριν 2-3 μερες) κανεις δεν θα μπορουσε να πει κατι απλα τωρα οκ ..
η αληθεια παντως ειναι οτι ΔΕΝ ειχα δει οτι επεστρεψε ο Ντειβις οταν πατησα το accept το πρωι .. αλλιως θα το ειχα αναφερει στον Gino πριν κανω οποιαδηποτε κινηση

οπως και να χει nevermind .. πολυ ασχοληθηκαμε με το Aminu McRoberts
sacarame
Με 7 ψήφους , το τρέηντ Αμίνου για Μακμπομπ ακυρώνεται και οι αθλητές επιστρέφουν στα σωματεία τους... smiley.gif

Εκ της λιγκός
Tobias Funke
QUOTE (sacarame @ Dec 21 2013, 14:02 ) *
Με 7 ψήφους , το τρέηντ Αμίνου για Μακμπομπ ακυρώνεται και οι αθλητές επιστρέφουν στα σωματεία τους... smiley.gif

Εκ της λιγκός


Αφού σου είπα το ένα όχι ήταν δικό μου γιατί νόμιζα ότι ήταν "no veto" tongue.gif
sacarame
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 21 2013, 14:12 ) *
Αφού σου είπα το ένα όχι ήταν δικό μου γιατί νόμιζα ότι ήταν "no veto" tongue.gif


Ναι μόρτη μου, αλλά και ο σαρούνας είχε ψηφίσει αντίθετα οπότε σε εξισορρόπησε...
j-kidd13
Aφου ο κυριος Λοπεζ μας γ.ησε την ομαδα για φετος,σκεφτομαι μηπως δωσω τον Μελο.
Εχω καποια πραγματα στο μυαλο μου,και θα απευθυνθω μολις καταληξω,αν καποιος ενδιαφερεται ας κοπιασει για negotiations...
rchos
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 22 2013, 15:57 ) *
Aφου ο κυριος Λοπεζ μας γ.ησε την ομαδα για φετος,σκεφτομαι μηπως δωσω τον Μελο.
Εχω καποια πραγματα στο μυαλο μου,και θα απευθυνθω μολις καταληξω,αν καποιος ενδιαφερεται ας κοπιασει για negotiations...



Από αυτά που μαθαίνω πρέπει να έχεις διεστραμμένα πράγματα στο μυαλό σου πάντως για τον Μέλο...
j-kidd13
QUOTE(rchos @ Dec 22 2013, 16:06 ) *
Από αυτά που μαθαίνω πρέπει να έχεις διεστραμμένα πράγματα στο μυαλό σου πάντως για τον Μέλο...

Oχι να τον δωσω παντως για τα σαπακια σου... laugh.gif
sarounas
τί θα γίνει? angry_red.gif αυτός ο Μπάινουμ θα παίξει πολλά παιχνίδια ακόμη? έχουν περάσει δυο βδομάδες και συνεχίζει να μου κλέβει τον χρόνο του Βαρεζάο

στα υπόλοιπα, ο Τζόρνταν Κροφορντ έχει μόλις ένα παιχνίδι αυτή την εβδομάδα, δηλαδή πρέπει να τον βγάλω και αν προσθέσω τα 2 Γκορτατ και Μπούζερ υπάρχει ξανά πρόβλημα με το ποιους θα βάλω, οπότε αν ενδιαφέρεται κανείς για κάποιον από αυτούς τους τρεις εδώ είμαι wink.gif
rchos
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 22 2013, 16:10 ) *
Oχι να τον δωσω παντως για τα σαπακια σου... laugh.gif



Τα σαπάκια μου (Χαρντεν) αλλού πάω να τον δώσω όχι σε σένα.


Υ.Γ. για το 25 του Μπερκς δεν γκρίνιαξες καθόλου σήμερα.γιατί?μα μόνο 25? tongue.gif tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(rchos @ Dec 22 2013, 16:20 ) *
Τα σαπάκια μου (Χαρντεν) αλλού πάω να τον δώσω όχι σε σένα.


Υ.Γ. για το 25 του Μπερκς δεν γκρίνιαξες καθόλου σήμερα.γιατί?μα μόνο 25? tongue.gif tongue.gif


Toτε ακομα χειροτερα...Για τα τρισχειροτερα σαπακια σου...
Το δευτερο σχολιο σου δεν το καταλαβαινω πραγματικα,οποτε απαξιω να μπω σε διαδικασια απαντησης!!!
rchos
Έτσι ρε φίλε ανωτερότητα.
Είσαι μεγάλος.
j-kidd13
QUOTE(rchos @ Dec 22 2013, 16:23 ) *
Έτσι ρε φίλε ανωτερότητα.
Είσαι μεγάλος.


Bαδιζω στα χναρια σου.
Gravedigger
Αυτή την βδομάδα αν όλα πάνε καλά ΔΕΝ έχω τραυματία και παίζω επιτέλους πλήρης! ΄

Τι εννοείς δεν έχω κανένα στόχο πλέον??
T.W.Is.M.
QUOTE(Gravedigger @ Dec 22 2013, 18:09 ) *
Αυτή την βδομάδα αν όλα πάνε καλά ΔΕΝ έχω τραυματία και παίζω επιτέλους πλήρης! ΄

Τι εννοείς δεν έχω κανένα στόχο πλέον??



Βαλε μεσα τραυματισμενο, δεν μπορω δεν μπορω να περιμενω... smiley.gif
Gravedigger
QUOTE (T.W.Is.M. @ Dec 22 2013, 19:39 ) *
Βαλε μεσα τραυματισμενο, δεν μπορω δεν μπορω να περιμενω... smiley.gif

Θα βάλω τον Porter που πάει από άσσο σε άσσο, αν κάνει διψήφιο ξεπουλάω!
T.W.Is.M.
QUOTE(Gravedigger @ Dec 22 2013, 20:28 ) *
Θα βάλω τον Porter που πάει από άσσο σε άσσο, αν κάνει διψήφιο ξεπουλάω!


Με τεσσερις ασους κανεις καρε και τιναζεις τη μπανκα στον αερα! tongue.gif
sacarame
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ


Οι Los Angeles Lazers ανακοινώνουν με χαρά την πραγματοποίηση του πρώτου τρέηντ για την φετινή σεζόν. Από την ομάδα αποχωρεί η κολώνα μας, η ασπίδα του σταρ μας, ο παίκτης που τελείωνε ιδανικά αρκετές από τις πάσες του ηγέτη μας και ίσως το draft steal της φετινής χρονιάς DeAndre Jordan. Τον ευχαριστούμε θερμά για όσα προσέφερε και του ευχόμεθα καλή συνέχεια.Θα είναι πάντα ένας από μας. Στη θέση του έρχεται το καραφλό βέλος, ένας παίκτης που τον ήταν μέσα στις λίστες μας και πλέον θα φοράει τη φανέλα του ιστορικού σωματείου μας, ο Marcin Gortat. Καράφλα μη μασάς και πάιξε μπασκετάρα....

Με τιμή,
Ο πρόεδρας
sacarame
Ginobili
έχω κατι προτασεις...απαντήστε αν είναι..να ξέρουμε τι θα κάνουμε,σε μια ωριτσα κλείνουν..
Gravedigger
Ρε μαλάκα Hibbert με δίδυμο Teletovic-Garnett παίζουν οι Nets κάτω από το καλάθι, πότε περιμένεις να βγάλεις score γαμώ τα 10αρια σου?? Μακράν η χειρότερη επιλογή 2ου γύρου.
sacarame
QUOTE(Gravedigger @ Dec 24 2013, 04:25 ) *
Ρε μαλάκα Hibbert με δίδυμο Teletovic-Garnett παίζουν οι Nets κάτω από το καλάθι, πότε περιμένεις να βγάλεις score γαμώ τα 10αρια σου?? Μακράν η χειρότερη επιλογή 2ου γύρου.


Εδώ παίζει ο Ναιτ το ματς της καριέρας του, κι εσύ ασχολείσαι με τον Χιμπερτ?? smiley.gif
rchos
QUOTE(sacarame @ Dec 24 2013, 04:28 ) *
Εδώ παίζει ο Ναιτ το ματς της καριέρας του, κι εσύ ασχολείσαι με τον Χιμπερτ?? smiley.gif



Στέλιο ο Ντερόζαν κατρακυλάει.Δώστον μπας και γλιτώσεις την πρωτιά... tongue.gif
Pierce
Ρε κλέι, σ'αγαπάμε σε γουστάρουμε αλλά εσύ ξεκίνησες το μπάζωμα δίπλα από τη γέφυρα για το γήπεδο.
Για τις παλτουδιές που πήρα μαζί με τον KING , δε θέλω να σχολιάσω τίποτα.
rchos
Βραδιά μεγαλείο η χτεσινή.

Έβγαλα τις βαθμολογίες Πριντ σκριν για να θυμαμαι τα σκορ.

Κρίμα που δεν έπαιξε και ο Χάρντεν να άνοιγα σαμπάνιες μετά.


ΑΠό εκεί και πέρα ο Χάρντεν είναι προς πώληση.
sacarame
QUOTE(rchos @ Dec 24 2013, 09:55 ) *
Στέλιο ο Ντερόζαν κατρακυλάει.Δώστον μπας και γλιτώσεις την πρωτιά... tongue.gif


Αν εννοείς ότι κατρακυλάει επειδή είναι 2 ματς άστοχος, με αντιπάλους τον Ντουράντ και τον " συμπαίκτη" του Καβάι, τότε ναι χάλια είναι smiley.gif

Δώσε αυτόν τον μούσια που έχεις εκεί, που τώρα τελευταία έχει αρχίσει και μου μοιάζει στο μούσι και πάρτον...
spysta
γ#@$@#νε Μονροε .. επαιρνα ενα free agent αν ηταν να ψαχνω για 25αρια ρε κατσικι
ΑΙΝΤΕ

sarounas
QUOTE(spysta @ Dec 24 2013, 15:22 ) *
γ#@$@#νε Μονροε .. επαιρνα ενα free agent αν ηταν να ψαχνω για 25αρια ρε κατσικι
ΑΙΝΤΕ

α δεν φταίει αυτός, εσύ φταις... τί να σου κάνω που χθες σου λεγα δώστον μου για τον Γκόρτατ και έλεγες δεν βγαίνει αυτό το trade icon_drunk.gif

http://www.youtube.com/watch?v=kW0M4Xal0ic
spysta
QUOTE(sarounas @ Dec 24 2013, 14:59 ) *
α δεν φταίει αυτός, εσύ φταις... τί να σου κάνω που χθες σου λεγα δώστον μου για τον Γκόρτατ και έλεγες δεν βγαίνει αυτό το trade icon_drunk.gif

http://www.youtube.com/watch?v=kW0M4Xal0ic

ρεεε δεν ειπα οτι δεν βγαινει σαν 1-1 .. ειπα απλα οτι περιμενω το trade του Μονροε που θα τον ανεβασει .. οποτε δεν ψηνομαι για Γκορτατ που τωρα εκει στο 31-32 θεωρω οτι ειναι ταβανι
biggrin.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(spysta @ Dec 24 2013, 16:37 ) *
ρεεε δεν ειπα οτι δεν βγαινει σαν 1-1 .. ειπα απλα οτι περιμενω το trade του Μονροε που θα τον ανεβασει .. οποτε δεν ψηνομαι για Γκορτατ που τωρα εκει στο 31-32 θεωρω οτι ειναι ταβανι
biggrin.gif



Μην εισαι σιγουρος οτι θα τον ανεβασει. Οι πιο πολλοι παιχτες εχουν μια καλη ευκαιρια για να γινουν το Νο1 μιας ομαδας και για το Monroe αυτη εχει φυγει. Για να βρει δευτερη πρεπει να παει σε χειροτερη ομαδα απο το Ντιτροιτ και δεν το βλεπω. Κατι Μιλγουοκια και Φιλαντελφιες τανκαρουν μπας και παρουν το γιο του Μιτσελ(η Philly περιμενει του χρονου και το Νοελ), η Γιουτα εχει ψηλους, το Σακραμεντο πηρε τον Gay, παιρνει πολυ λιγα για να παει προς Νεα Υορκη ή Μπρουκλιν, το Κλιβελαντ περιμενει ακομα τον Bynum, αρα τι μας μενει? Ενα Τοροντο βλεπω στον οριζοντα. In Masai you trust...
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 24 2013, 16:47 ) *
Μην εισαι σιγουρος οτι θα τον ανεβασει. Οι πιο πολλοι παιχτες εχουν μια καλη ευκαιρια για να γινουν το Νο1 μιας ομαδας και για το Monroe αυτη εχει φυγει. Για να βρει δευτερη πρεπει να παει σε χειροτερη ομαδα απο το Ντιτροιτ και δεν το βλεπω. Κατι Μιλγουοκια και Φιλαντελφιες τανκαρουν μπας και παρουν το γιο του Μιτσελ(η Philly περιμενει του χρονου και το Νοελ), η Γιουτα εχει ψηλους, το Σακραμεντο πηρε τον Gay, παιρνει πολυ λιγα για να παει προς Νεα Υορκη ή Μπρουκλιν, το Κλιβελαντ περιμενει ακομα τον Bynum, αρα τι μας μενει? Ενα Τοροντο βλεπω στον οριζοντα. In Masai you trust...

υπαρχουν και οι Σελτικς ..
T.W.Is.M.
QUOTE(spysta @ Dec 24 2013, 18:22 ) *
υπαρχουν και οι Σελτικς ..


Σωστα, υπαρχουν και οι Σελτικς του Μπισκοτου... smiley.gif
sacarame



Να πω ότι ο χρήστης j-kidd13 είχε δει ΟΝΕΙΡΟ την προηγούμενη νύχτα ότι ο Πολ είχε κάνει 43-20 και με σκυλόβριζε από χτες. Τελικά έκανε μόνο 34-16-6 κλεψίματα...
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Dec 27 2013, 12:38 ) *



Να πω ότι ο χρήστης j-kidd13 είχε δει ΟΝΕΙΡΟ την προηγούμενη νύχτα ότι ο Πολ είχε κάνει 43-20 και με σκυλόβριζε από χτες. Τελικά έκανε μόνο 34-16-6 κλεψίματα...


Δεν ειναι ευκολο να κανεις τετοια νουμερα. Μονο ενας μπορει να κανει 43-20. Ξερεις ποιος... smiley.gif
(αν ηταν 45-19 θα το εκανε καποιος αλλος αγαπημενος παιχτης...)
Pierce
Ε καλά, γαμηδια, μια χρονιά χωρίς τραυματίες δεν γίνεται.

rchos
Καλά ρε τύπε τεράστιε.
Τιτάνα υπερμέγιστε.
Ατελείωτε φαντασομπιχτη
Υπερμεγέθη τρειντολάγνε

Σηκώνω τον Lamb 22:47 και στις 22:57 μου στέλνεις πρόταση για τον Lamb δίνοντας τον Wesley Johnson?

Τι ακόμη μπορεί να σκεφτεί το σατανικό μυαλό σου?
Δηλαδή πάλι καλά που δεν έστειλες και Kirk Hinrich για Jeremy Lamb να με στείλεις απευθείας στο Δρομοκαΐτειο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.