Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 13-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
sarounas
συμφωνήσαμε με τον Kidd

Ντουράντ για Γκρίφιν, Έρικ Γκόρντον

υπάρχει πρόβλημα ή είναι ok να το προχωρήσουμε?

ρωτάμε γιατί λήγει η προθεσμία και δεν έχουμε χρόνο για βέτο κλπ wink.gif
sacarame
QUOTE(sarounas @ Dec 9 2013, 22:20 ) *
συμφωνήσαμε με τον Kidd

Ντουράντ για Γκρίφιν, Έρικ Γκόρντον

υπάρχει πρόβλημα ή είναι ok να το προχωρήσουμε?

ρωτάμε γιατί λήγει η προθεσμία και δεν έχουμε χρόνο για βέτο κλπ wink.gif


Κύριοι νομίζω ότι το θέμα έχει φτάσει σε τέλμα αυτή τη στιγμή. Έγινε η κουβέντα χτες, το αναλύσαμε μέχρι εκεί που δεν πάει..


Ο Γκριφιν είναι μεν ένα σόλιντ 42, αλλά ο Γκόρντον είναι επίφοβος σαν συμπλήρωμα. Άνετα χτυπάει αύριο το πρωί ξαφνικά και μετά δεν ..στα κι αστα. Ανετα λοιπόν μπορεί να έρθει ο τζινόμπιλι και να μου πει γιατί λέτε για τον Αφφλάλο και περάσατε τον Γκόρτον...

Γενικά βλέπω πως το 2-1 με Ντουράντ δεν βγαίνει, ειδικά με όσα έγιναν τις τελευταίες μέρες. Οπότε από μένα είτε ο Σαρούνας βάζει μαζί με Ντουράντ ένα κακό παίκτη και παίρνει 2 δυνατούς, ή κάντε ένα 3-2 τρεήντ να είμαστε οκ...

Αλλιώς αφήστε το και δείτε το μέσα στη βδομάδα πιο ψύχραιμα. Ας σηκώσει έναν ΦΑ ο Σαρούνας με 4 ματς να βολευτεί. Εξάλλου ο Ντουράντ είναι σε τοπ φόρμα και δίνει το ένα 60 μετά το άλλο. Θα την καλύψει τη ζημιά...
sarounas
QUOTE(sacarame @ Dec 9 2013, 22:54 ) *
Κύριοι νομίζω ότι το θέμα έχει φτάσει σε τέλμα αυτή τη στιγμή. Έγινε η κουβέντα χτες, το αναλύσαμε μέχρι εκεί που δεν πάει..


Ο Γκριφιν είναι μεν ένα σόλιντ 42, αλλά ο Γκόρντον είναι επίφοβος σαν συμπλήρωμα. Άνετα χτυπάει αύριο το πρωί ξαφνικά και μετά δεν ..στα κι αστα. Ανετα λοιπόν μπορεί να έρθει ο τζινόμπιλι και να μου πει γιατί λέτε για τον Αφφλάλο και περάσατε τον Γκόρτον...

Γενικά βλέπω πως το 2-1 με Ντουράντ δεν βγαίνει, ειδικά με όσα έγιναν τις τελευταίες μέρες. Οπότε από μένα είτε ο Σαρούνας βάζει μαζί με Ντουράντ ένα κακό παίκτη και παίρνει 2 δυνατούς, ή κάντε ένα 3-2 τρεήντ να είμαστε οκ...

Αλλιώς αφήστε το και δείτε το μέσα στη βδομάδα πιο ψύχραιμα. Ας σηκώσει έναν ΦΑ ο Σαρούνας με 4 ματς να βολευτεί. Εξάλλου ο Ντουράντ είναι σε τοπ φόρμα και δίνει το ένα 60 μετά το άλλο. Θα την καλύψει τη ζημιά...

ok παιδιά κατανοητό πρέπει το αφήνουμε για να ηρεμήσουμε λίγο wink.gif
να υποθέσω πως τα παραπάνω σημαίνουν ότι απαγορεύεται γενικώς το 1 για 2?
sacarame
QUOTE(sarounas @ Dec 9 2013, 23:29 ) *
ok παιδιά κατανοητό πρέπει το αφήνουμε για να ηρεμήσουμε λίγο wink.gif
να υποθέσω πως τα παραπάνω σημαίνουν ότι απαγορεύεται γενικώς το 1 για 2?



Προφανώς δεν απαγορεύεται το 2-1, δεν τίθεται τέτοιο θέμα. Απλά επειδή το παιδέψαμε πολύ τωρα, ας ηρεμήσουμε όλοι, και το βλέπουμε στην πορεία πιο καθαρά...
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Dec 9 2013, 04:00 ) *
Τώρα για το τρέηντ με τον Λοβ και τον Λεμπρόν, όλοι εκτιμήσαμε ότι Ιλιάσοβα και Μπος θα πάνε περίπου στα ίδια, απλά δεν τους περιμέναμε τοσο κάτω και τους 2. Θα έρθουν κοντά σε κάθε περίπτωση, οπότε στην ουσία το τρέηντ ήταν Λοβ Μπλερ για Λεμπρόν. Όχι καλό αλλά όχι και για βέτο, απλά μαλακία του Πάνα να δώσει σχεδόν στο 1-1 τον Λεμπρον για Λοβ....

Πληροφοριακα η αρχικη προταση ηταν 2-1 trade: Love-Blair για LBJ. Εγω ζητησα να παρω εναν SF γιατι δινοντας το Λεμπρον ξεμενα μονο με τον MKG και να δωσω εναν απο τους πολλους PF που ειχα(Bosh, West, Bass). Κατα βαθος ηθελα Gay αντι του Ilyasova, αλλα προτιμησα να μην το διαπραγματευτω περισσοτερο γιατι αυτο που ζητησα ειχε γινει εν μερει δεκτο και γιατι το δελεαρ του να ξεφορτωθω τον ακατονομαστο ηταν μεγαλο...



QUOTE(sacarame @ Dec 9 2013, 04:00 ) *
Μάλιστα το ενδεχόμενο να δοθεί ο Νέλσον και να αποκτηθεί σοβαρός παίκτης ενισχυει την ανωτέρω άποψη. (αν και ποιος θα δώσει σοβαρό παίκτη για τον Νέλσον).



Καλα, αυτο που λες προσβαλλει ολοκληρη την ομαδα και θα αισθανθεις την οργη της Death Valley σε ενδειξη τιμωριας. smiley.gif
sacarame
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 9 2013, 23:33 ) *
Καλα, αυτο που λες προσβαλλει ολοκληρη την ομαδα και θα αισθανθεις την οργη της Death Valley σε ενδειξη τιμωριας. smiley.gif


Επίτηδες το κάνω για να μην έρθει κανείς να στον πάρει, και χρειαστεί να φύγει από την ομάδα της καρδιάς του..
Anaz
και καπως ετσι κανεις μια ομαδα πουτανα. ευκολα χτυπαω λιμιτ νταουν αυτη τη βδομαδα. 5 τραυματιες στο παγκο,αν θελετε κανεναν αλλο να σπρωξετε εδω ειμαι εγω. εκει που χα φτασει επρεπε να ρισκαρω. ετσι κι αλλιως δεν εχουμε κ τιποτα να χασουμε.
duncan21
Ζητείται center της προκοπής,δίνονται οι πάντες πλην του χιμπατζή απ' τα βάθη του Αμαζονίου.

υ.γ Ούτε ο παλαβός ο J.R πωλείται. #Woodson_to_mpoulo
spysta
Ζητειται sg της προκοπης .. το να γραψω οτι δινονται οι παντες θεωρω οτι ειναι αστειο.
Tobias Funke
Επιστρέψαμε κι εμείς στην αγορά οπότε αν θέλει κάποιος τον Aldridge ή άλλον πλην George-Deron είμαστε διαθέσιμοι
Pierce
took his talents to the west.



Deal with it.
Anaz
ΔΥΟ φορες trade ο Λεμπρον, και πριν καν μπει ο νεος χρονος??Σιγουρα δεν εχει ξαναγινει.. Πολυ αγριεμενοι ειστε φετος!!
duncan21
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ


LeBron καλό ψόφο(ας μου επιτραπεί η προηγούμενη έκφραση απ' το φιλικό σωματείο των Χομπιστών).Αυτά.

Πάτρα, 11 Δεκεμβρίου 2013,
Ο Μουσάτος Πρόεδρας
sacarame
Βετο ρε. Ειναι της μοδας. tongue.gif
rchos
QUOTE(sacarame @ Dec 11 2013, 01:41 ) *
Βετο ρε. Ειναι της μοδας. tongue.gif


Ο Πρόεδρος των μουσάτων αποφάσισε να το διαλύσει το μαγαζί?
duncan21
QUOTE (rchos @ Dec 11 2013, 01:42 ) *
Ο Πρόεδρος των μουσάτων αποφάσισε να το διαλύσει το μαγαζί?

O Πρόεδρος των Μουσάτων αποφάσισε να πάρει κάνα ρίσκο.Ούτως ή άλλως χειρότερα δε γίνεται...
spysta
2 μερες τωρα κοιμαμαι οποτε σημερα ξενυχταω χαζευοντας ΝΒΑ .. βλεποντας λοιπον το Πιστονς Γουλβς εφθασα στο εξης συμπερασμα (με βαση και καποιες φημες που κυκλοφορυν βεβαιως)

ο Μονροε μετραει μερες στο Ντιτροιτ.

εμφανες οτι ειναι TOO MUCH αυτος ο Ντραμις και ο Σμιθ

(πωωω μακαρι σε τιποτα Σελτικς)
aegeansheed
Σούπερ ευχές στον αναμφισβήτητο Celebrity Player της Λίγκας μας, τον επιτυχημένο χρηματιστή της Fantasy Wall Street και μπον βιβέρ.

Σου έστειλα και μία πρόταση έτσι για το καλό:

QUOTE
SmSm traded Nicolas Batum, Por SF, SG to MAS
SmSm traded Amir Johnson, Tor PF, C to MAS
SmSm traded Brandon Jennings, Det PF to MAS
MAS traded Thaddeus Young, Phi SF, PF to SmSm
MAS traded Chander Parsons, Hou SF to SmSm
MAS traded John Wall, Was PG to SmSm
spysta
QUOTE(aegeansheed @ Dec 12 2013, 13:55 ) *
Σούπερ ευχές στον αναμφισβήτητο Celebrity Player της Λίγκας μας, τον επιτυχημένο χρηματιστή της Fantasy Wall Street και μπον βιβέρ.

Σου έστειλα και μία πρόταση έτσι για το καλό:

laugh.gif laugh.gif laugh.gif ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΤΟ ΑΞΕΠΤ ??

ευχαριστω πολυ φιλαρακι μου !!
για το σελεμπριτι της φασης να ευχηθω υγεια ευτυχια γερος δυνατος smile.gif
spysta
ελα Deng αααιντε .. DTD εισαι απο το Σαββατο κ εχω χασει 3 παιχνιδια σου ..την $%$ μου
aegeansheed
Άντε να πω ότι περιμένεις να τραυματιστεί για να ζήσεις τη φάση να τον έχεις στο Lineup τη στιγμή που θα τραυματίζεται κι εσύ θα ηδονίζεσαι laugh.gif , αλλά πραγματικά ρε Twism, πες μου, τον Ilyasova γιατί τον βάζεις μέσα, μπορώ να σου βρω καλύτερους 20άρηδες!!!!

Μέγας, καυτός Ντανλ-Λίβας. Αυτό μόνο. Τίποτ' άλλο...
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Dec 14 2013, 06:12 ) *
Άντε να πω ότι περιμένεις να τραυματιστεί για να ζήσεις τη φάση να τον έχεις στο Lineup τη στιγμή που θα τραυματίζεται κι εσύ θα ηδονίζεσαι laugh.gif , αλλά πραγματικά ρε Twism, πες μου, τον Ilyasova γιατί τον βάζεις μέσα, μπορώ να σου βρω καλύτερους 20άρηδες!!!!

Μέγας, καυτός Ντανλ-Λίβας. Αυτό μόνο. Τίποτ' άλλο...


Οχι, φετος το gimmick της ομαδας δεν ειναι οι τραυματιες. Ετσι οπως παω μαλλον το φετινο gimmick ειναι οι underachievers και αρχηγος ολων ο Τουρκοουζμπεκος. smiley.gif
Το χαλασα μονο οταν εδωσα τον Kemba, αλλα μολις ειχε αρχισει να παιζει και στο πρωτο ματς μετα την ανταλλαγη εκανε 50αρι. Μεχρι κι ο ακατονομαστος 10 μοναδες κατω απο περσι ειχε. Λες να ειναι πολυ σκοτεινο το κλιμα στην Death Valley?
sacarame
Ωπ ωπ τι βλέπουν τα ματάκια μου.

Τζίμι μπατλας ιζ μπακ.

Αγοραρε σε περιμέναμε..
Pierce
Άγιοι στιγμή σε στιγμή, αναμένεται αναπάντεχο ντροπής θύτες έναν εκ των sacarame jkidd rchos spysta. Να είστε σε επιφυλακή
sacarame
QUOTE(Pierce @ Dec 15 2013, 01:34 ) *
Άγιοι στιγμή σε στιγμή, αναμένεται αναπάντεχο ντροπής θύτες έναν εκ των sacarame jkidd rchos spysta. Να είστε σε επιφυλακή


Έτσι θα φύγουμε..
rchos
Το Ρίχνω αν κάνετε μπιπ
j-kidd13
Το ΤΑΝΚΕΡΕΙ (εχω πιει πολυ για να το γραψω σωστα....) ρεει αφθονο....αδραξτε την ευκαιρια....εχουμε μελλον ακομα...

Επιτελειο φορουμ σε τρελές χορογραφιες
spysta
πωωω πω .. κομματιιαα
Pierce
Δαίμονας του Autocorrect, μην νομίζετε ότι ήμουν τόσο σκνίπα.

sacarame
QUOTE(Pierce @ Dec 15 2013, 18:45 ) *
Δαίμονας του Autocorrect, μην νομίζετε ότι ήμουν τόσο σκνίπα.


Αυτό ήταν το λαθος. Ἠθελα 1-2 ακόμα για να ορμήσω στο ξανθό που με βλεφάριαζε.... rolleyes.gif

Και μετά θα σου λεγα εγώ τι αντ ντροπ θα γινότανε. Για tanking θα πήγαιναν οι Λέιζερς

j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Dec 15 2013, 18:52 ) *
Αυτό ήταν το λαθος. Ἠθελα 1-2 ακόμα για να ορμήσω στο ξανθό που με βλεφάριαζε.... rolleyes.gif

Και μετά θα σου λεγα εγώ τι αντ ντροπ θα γινότανε. Για tanking θα πήγαιναν οι Λέιζερς



Εγω ηθελα να σε ποτισω αλλα δεν με αφηνες....Θα κοιμομασταν στο αμαξι στην τελικη.... cool.gif
sarounas
τελικά αποφάσισα να τον κρατήσω τον Ντουράντ, θεωρώ πως τα δύσκολα πέρασαν και βολεύτηκα μιας και επέστρεψε υγιής ο Λόσον και έχει μπει για τα καλά στο παιχνίδι και ο Λούις

πάντως για τους υπόλοιπους εδώ είμαι, βγαίνουν όλοι στο σφυρί wink.gif
duncan21
Θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια...Δίνονται Nene-Webster για έναν pure 30άρη,κατά προτίμηση forward αλλά δεν θα τα χαλάσουμε εκεί.
Gravedigger
Gino η πρόταση ήταν αρκετά καλή, το παραδέχομαι, απλά όλοι είναι στα down τους. Η 1η που έκανες και πήρες πίσω ήταν καλύτερη tongue.gif
sacarame
Μετά από μεγάλη ανάλυση, ταυτόχρονο σήκωμα Σέλβιν Μάκαρου από τα φιλικά σωματεία των Λέιζερς και Μπειζιν Σίτυ Μπλους..

Πάμε ρε Μάκαρε, "άλλαξε" τα όλα..
Ginobili
QUOTE(Gravedigger @ Dec 17 2013, 02:01 ) *
Gino η πρόταση ήταν αρκετά καλή, το παραδέχομαι, απλά όλοι είναι στα down τους. Η 1η που έκανες και πήρες πίσω ήταν καλύτερη tongue.gif

Με την 1η που σου έκανα...θα πέφτανε βέτο από τις τελευταίες θέσεις... laugh.gif
spysta
o μ#$%ας μου βαζει 20 λεπτα τον Ρουμπιο
thrylos7
Δεν πηδάω για κανένα λόγο.
j-kidd13
Γαμω τον @%%@#%@! σας εσεις οι "δημοσιογραφοι" και insiders του nba...
Ο Μαρτιν ειναι εξαιρετικα αμφιβολος για Δευτερα,η ενημερωση μεχρι και παρα 10,οπου βγαινει update οτι ξεκιναει βασικος,οποτε τον βαζω μεσα και πεταω τον Μπαρεα που ειχα παρει για τον αντικαταστησω...
Το ματς ξεκιναει και ο Μαρτιν πουθενα...Ωσπου μετα απο λιγα λεπτα βγαινει αλλο update με το οποιο ο Μαρτιν δεν θα παιξει με τη Βοστωνη... angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
Και οχι μονο εχασα ενα ματς αλλα ο Μπαρεα εκανε και 35...

Παλι καλα που ο Μπερκς επαιξε και για τον Μαρτιν....
Pierce
κλαίνε οι χήρες, κλαίνε και οι παντρεμένες.
j-kidd13
QUOTE(Pierce @ Dec 17 2013, 15:21 ) *
κλαίνε οι χήρες, κλαίνε και οι παντρεμένες.

Ο καθενας κλαιει αναλογα για τους στοχους του...
rchos
QUOTE
Ο καθενας κλαιει αναλογα για τους στοχους του...


Παρόλα αυτά οι χήρες παραμένουν χήρες και οι παντρεμένες παντρεμένες
j-kidd13
QUOTE(rchos @ Dec 17 2013, 15:47 ) *
Παρόλα αυτά οι χήρες παραμένουν χήρες και οι παντρεμένες παντρεμένες

Και παρ ολα αυτα οι στοχοι παραμενουν στοχοι...
Pierce
Με τον burks να κάνει 65, δεν θα έπρεπε να περνάς ούτε έξω από το topic σήμερα.
rchos
Οι πραγματικά γκαντέμηδες δεν γκρινιάζουν πάντως.

Ο Κουτς ο καημένος όσο γκρίνιαζε μια χαρά πήγαινε.Όταν μπιπ ο Δίας και πραγματικά γκαντέμιασε το έκοψε το πολύ το μπίρι μπίρι...

j-kidd13
QUOTE(Pierce @ Dec 17 2013, 15:55 ) *
Με τον burks να κάνει 65, δεν θα έπρεπε να περνάς ούτε έξω από το topic σήμερα.

Δεν πειραζει ηταν το αντισταθμισμα του Μαρτιν.
Kουλο απο τα κουλα,οκ,αλλα ο Μπερκς προερχεται απο ενα πολυ καλο run και πεταξε και το 42 του και τα 30αρια του.
duncan21
QUOTE (rchos @ Dec 17 2013, 16:02 ) *
Οι πραγματικά γκαντέμηδες δεν γκρινιάζουν πάντως.

Ο Κουτς ο καημένος όσο γκρίνιαζε μια χαρά πήγαινε.Όταν μπιπ ο Δίας και πραγματικά γκαντέμιασε το έκοψε το πολύ το μπίρι μπίρι...

Όντως καημένος,με κάλυψες πλήρως...Τι άλλο να πω ρε-για μας θα είσαι πάντα ο αρχηγός-Σταμ...Δίνω Curry,παίζει στο 60 για 2-3 εβδομάδες κι ο LeBron δεν ξεκολλάει απ' το 48-49.Δίνω Webster σε σένα,πρώτο ματς 58.H επιστροφή του Rondo πήγε ένα μήνα πίσω.Ο J.R. παίζει το λεβιέ του.Και δε σου λέω καν για τους τραυματισμούς.Δικαιολογημένη η όποια γκρίνια μου πιστεύω.

υ.γ Ετοιμάζω αντεπίθεση διαρκείας απ' τα μέσα Γενάρη και μετά.Αν όλα πάνε καλά βεβαίως.
j-kidd13
QUOTE(duncan21 @ Dec 17 2013, 16:56 ) *
Όντως καημένος,με κάλυψες πλήρως...Τι άλλο να πω ρε-για μας θα είσαι πάντα ο αρχηγός-Σταμ...Δίνω Curry,παίζει στο 60 για 2-3 εβδομάδες κι ο LeBron δεν ξεκολλάει απ' το 48-49.Δίνω Webster σε σένα,πρώτο ματς 58.H επιστροφή του Rondo πήγε ένα μήνα πίσω.Ο J.R. παίζει το λεβιέ του.Και δε σου λέω καν για τους τραυματισμούς.Δικαιολογημένη η όποια γκρίνια μου πιστεύω.

υ.γ Ετοιμάζω αντεπίθεση διαρκείας απ' τα μέσα Γενάρη και μετά.Αν όλα πάνε καλά βεβαίως.

Συμβουλη του μηνα....
Μετα απο μια σειρα παπαροαναλυσεων...Δωσε Ουεμπστερ για Μαρκιφ...Γυρισε και ο Πορτερ...
Γιαννο,οποτε θες στη διαθεση σου...Ακουσε με και δεν τη γλυτωνεις την 13η θεση....
rchos
Βασικά το τρέιντ Webster-Markief δεν θα το έκανα ποτέ αν δεν είχα 7 τραυματίες χτες το μεσημέρι.
Μέσα σε αυτούς 3 γκαρντ και άρα έμενα με κενή θέση.Γιαυτό και το πρότεινα στον Κουτσοθόδωρα.

Αν και γενικά είναι και οι δύο παίχτες μικρής σημασίας ο Μαρκίφ σε βάθος χρόνου σε ρόστερ που δεν είναι γεμάτο μπορεί να δώσει περισσότερα.

Το πρώτο ματς του Γουέμπστερ ήταν καλή ένεση με το χάλι των υπολοίπων παιχτών μου χτες.Παίχτης που αν πάνε καλά μια-δυο βδομάδες το πολύ να τον έχω μέσα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.