Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 13-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Pierce


Αφιερωμένο στον Νοά, που απλά περιφέρεται μέσα στο παρκέ.
aegeansheed
Συνεχίζουμε όπως έχουμε. Ευχαριστώ για το θεωρητικό ενδιαφέρον του φιλικού σωματείου, ο πρόεδρος του οποίου διασκέδαζε σε "καζίνο", την ώρα που θα έπρεπε να είναι στο "γραφείο" του για διαπραγματεύσεις....

QUOTE(aegeansheed @ Dec 2 2013, 01:42 ) *
ξύπνησε το Ιερό Τέρας,


Pierce
Ντανλίβι σάλτα πηδήξου λίγο. Και όταν τελειώσεις. Σάλτα πηδήξου λίγο περισσότερο.


(τι ήταν αυτό ρε Τάζουρα)
j-kidd13
Στο διλλημα Burcs η Foye,εβαλα τον τελευταιο γιατι ειχε πιο ευκολα παιχνιδια και ας ηταν ολα εκτος εδρας,και σηκωνομαι το πρωι και βλεπω σκορ Pat Burcs λεει 42..... shot.gif shot.gif shot.gif
SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ Dec 3 2013, 12:23 ) *

Σήμερα (και) το δικό μου λεξιλόγιο είναι περίπου τόσο πλούσιο:

Τimmy! Living a lie?!
rchos
στην ενότητα καθείς το μακρύ του και το κοντό του συμπληρώνω κι εγώ:
Ρε μπινγκ μπέιμπι σου κάτσε βαριά η γαλοπούλα?

Τρευ Μπερκ πάρτους τα σκαλπ...
T.W.Is.M.
Και για να ολοκληρωσω την ευχαριστη αυτη ενοτητα θα αρχισω την καταμετρηση: 3 και σημερα...
Ο αρχηγος ειπε να χασει και 1-2 παιχνιδια για να δειξει την αιωνια αφοσιωση του στην ομαδα και να εκφρασει το παραπονο του που δεν ηταν περσι μελος του θρυλικου τραυματισμενου ροστερ. Ετσι για συμπαρασταση στο περσινο ροστερ δεν παιζει αυτες τις μερες. smiley.gif
rchos
Τι θα γίνει κανα τρέιντ θα κάνουμε?
spysta
ρε το kostakoufo .. ninja.gif

Αμιρ --> facepulm
giorgos14
QUOTE(rchos @ Dec 3 2013, 13:26 ) *
Ρε μπινγκ μπέιμπι σου κάτσε βαριά η γαλοπούλα?



Πηρε ομως δυναμεις απο τη γαλοπουλα και μολις τη χωνεψε,50αρακι μας προσφερε... smiley.gif
duncan21
Curry ,LeBron ψόφα λίγο να δω κάτι.Και πέρυσι που σε είχα στη dleague ρε χιμπατζή βατραχομούρη τα ίδια έκανες.Στόχος παραμένει η πεντάδα,για να μη χαλάνε και τα γούρια.

υ.γ Beasley,σ' αγαπώ ρε.Συνέχισε έτσι και θα σου στείλω μια δυνατή ποικιλία,εκεί στα μέρη μου έχουμε πρώτο πράμα.
sacarame
Επειδή έχω καιρό που δεν το έχω βγάλει από μέσα μου, ΧΙΚΣΟΝ ΚΕΦΤΕ ΠΑΙΖΕΙΣ ΤΟ ΛΕΒΙΕ ΣΟΥ ΤΡΟΜΠΑ...

10 ματς βασικός, τα 5 έχεις foul trouble στην πρώτη περίοδο. ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΚΑ ΤΟ ΜΟΖΓΚΟΦ, μόνο αυτό σου λέω...


Κανόνισε... torture.gif
j-kidd13
Ρε Κιντ εισαι και λατρεια γ***ώ αφου βλεπεις οτι στην πρωτη περιοδο ο Μπρουκαρος εχει κανει ρομπα τον καποιον Χικσον,τι τονε βαζεις μονο 21 λεπτα το κερατο μου????!!!!!!!
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 4 2013, 15:13 ) *
Ρε Κιντ εισαι και λατρεια γ***ώ αφου βλεπεις οτι στην πρωτη περιοδο ο Μπρουκαρος εχει κανει ρομπα τον καποιον Χικσον,τι τονε βαζεις μονο 21 λεπτα το κερατο μου????!!!!!!!


Είδε κι αυτός Μοζγκόφ και τρόμαξε... icon_drunk.gif icon_drunk.gif
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Dec 4 2013, 15:22 ) *
Είδε κι αυτός Μοζγκόφ και τρόμαξε... icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Με τετοια μουρη...........πως να μην τρομαξει.....tongue.gif
Gravedigger
Όλο παράπονα είστε κύριοι. Εμείς εδώ κάτω είμαστε χαλαρά, κάνουμε πάρτι όποτε ο Faverani κάνει πάνω από 5, όποτε ο Harris είναι DTD και όχι off, όποτε παίζουν όλοι όσοι είναι να παίξουν την βραδιά και.....

ΒΡΕΘΗΚΕ ο Porter!! Πιθανό ντεμπούτο μία από αυτές τις μέρες, θα φάει την θέση του μερακλή του Butler που έχει κάνει 1 σοβαρό ματς μέχρι τώρα, είναι και η ομάδα του τέτοια που δεν το επιτρέπει (μην σουτάρεις ρε, πρέπει να κάνουμε tanking και να παίξει και το τζιάνη αντε- το-κούμπο. Κατά τ'άλλα Bynum βασικούρα γιατί ο πάγκος έχει πιάσει ολόκληρο όροφο νοσοκομείου.
sarounas
τί περιμένουν οι Μπουλς και δεν ανταλλάσουν τον Μπούζερ μπας και ξημερώσει καμιά καλή μέρα για όλους μας? shot.gif
rchos
Παίδες μην μου δίνεται παίχτες στο 25-26 για τρέιντ 2-1 για να μου πάρετε τριαντάρι.

δεν έχει νόημα δεν θα το κάνω.Παίχτες στο 25+ έχω μπόλικους και περιμένω δύο τραυματίες που θα κάνουν και παραπάνω πιθανότατα.Το να απλώσω και άλλο στο 25+ τίποτα δεν μου προσφέρει.
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Dec 4 2013, 19:27 ) *
Παίδες μην μου δίνεται παίχτες στο 25-26 για τρέιντ 2-1 για να μου πάρετε τριαντάρι.

δεν έχει νόημα δεν θα το κάνω.Παίχτες στο 25+ έχω μπόλικους και περιμένω δύο τραυματίες που θα κάνουν και παραπάνω πιθανότατα.Το να απλώσω και άλλο στο 25+ τίποτα δεν μου προσφέρει.


Να σου δωσω τοτε εναν 25αρη για να μου δωσεις εναν 30αρη? 69.gif
rchos
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 4 2013, 20:37 ) *
Να σου δωσω τοτε εναν 25αρη για να μου δωσεις εναν 30αρη? 69.gif



Νιώθεις την καυτή ανάσα μου σιγά σιγά και προσπαθείς να την καταπολεμήσεις με κρύα αστεία? tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Dec 4 2013, 21:42 ) *
Νιώθεις την καυτή ανάσα μου σιγά σιγά και προσπαθείς να την καταπολεμήσεις με κρύα αστεία? tongue.gif


Στην Death Valley παντα ειμαστε καυτοι. Τοσο που οταν ο συρμος του μετρο περναει απο εκει ακουγεται η γνωστη φωνη που αναγγελει τις στασεις να λεει:επομενη σταση Κολαση!(ναι, συνεχιζω τα κρυα αστεια!!!)
Δε φοβομαστε κανεναν. 2 και σημερα...
Ginobili
QUOTE(rchos @ Dec 4 2013, 18:27 ) *
Παίδες μην μου δίνεται παίχτες στο 25-26 για τρέιντ 2-1 για να μου πάρετε τριαντάρι.

δεν έχει νόημα δεν θα το κάνω.Παίχτες στο 25+ έχω μπόλικους και περιμένω δύο τραυματίες που θα κάνουν και παραπάνω πιθανότατα.Το να απλώσω και άλλο στο 25+ τίποτα δεν μου προσφέρει.

Evans+Vucevic για Gay+Gasol?
aegeansheed
Τεκέ το έκαναν τα μασέτια!!!

QUOTE
The Spurs-Wolves game in Mexico City will not be played on Wednesday.
There has been no makeup date announced. The NBA really wanted to play this game, but the conditions were just too bad with all of the smoke in the arena. The game will be made up at some point later in the season, and it will take place in Minnesota.


Η καταστροφή (προέρχεται από συνεχόμενα +40 ο Τίμης) θα ολοκληρωθεί όταν βάλουν το παιχνίδι σε εβδομάδα που οι Spurs θα έχουν παίξει ήδη εβδομάδα με back to back, δηλαδή back to back εβδομάδες με back to back.

Με τη σπαστική πλάτη του Parsons (2) μετράω ήδη 3 (Lin) + 3 (Young) + 1 (Duncan) παιχνίδια χαμένα μέσα στο lineup από καλούς μου παίκτες, κάτι που σημαίνει τσάμπα και κερατιάτικα τουλάχιστον 270 ποντάκια πίσω και χωρίς να βάζω τους πόντους των άλλων που δε μπορούσα να βάλω μέσα, όπως πχ έκανε για τον Rondo ο Σπύρος πέρυσι, που παρόλα αυτά έχασε 3.000 πόντους περίπου!!! tongue.gif

Οπότε τα πράγματα είναι απλά, όποιος δεν έχει τραυματιστεί, να τραυματιστεί τώρα ή μέχρι τις 25 Δεκέμβρη, τουλάχιστον να έχουμε Καλά Χριστούγεννα!

* Άρη η μίνι-κατάρα σε Μίλσαπ αίρεται
sarounas
τα στατιστικά της ομάδας μας για κάθε εβδομάδα συνολικά (ή και κατά μεμονομένο παίκτη μας) από που τα βλέπουμε?
duncan21
QUOTE (sarounas @ Dec 5 2013, 15:18 ) *
τα στατιστικά της ομάδας μας για κάθε εβδομάδα συνολικά (ή και κατά μεμονομένο παίκτη μας) από που τα βλέπουμε?

My Team->More->Active Stats->Weekly Totals.Τώρα για περισσότερα stats δε νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο.
sarounas
QUOTE(duncan21 @ Dec 5 2013, 15:23 ) *
My Team->More->Active Stats->Weekly Totals.Τώρα για περισσότερα stats δε νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο.

σ ευχαριστώ Τίμυ, αυτό ακριβώς έψαχνα 77.gif
aegeansheed
QUOTE(sarounas @ Dec 5 2013, 15:43 ) *
σ ευχαριστώ Τίμυ, αυτό ακριβώς έψαχνα 77.gif


Όχι και Timmy, εδώ θα μαλώσουμε !!! (μου αρέσει αυτό το κλισέ).

Δε φτάνει που πριν δύο εβδομάδες, σε δημόσια εκπομπή τον έκραξε τολμώντας να πει (μα τί προδοσία!!!) ότι είναι η χρονιά του decline του...έφτασε στο σημείο να μου τον ζητήσει κιόλας μετά τις old school εμφανίσεις του!!! (να μην πούμε για ποιον κιόλας...)

Αν θέλει να λέγεται Duncanκάτι μετά από αυτό, τότε εγώ αλλάζω το username μου σε DCaseyForLife!!! tongue.gif
duncan21
QUOTE (aegeansheed @ Dec 5 2013, 16:52 ) *
Όχι και Timmy, εδώ θα μαλώσουμε !!! (μου αρέσει αυτό το κλισέ).

Δε φτάνει που πριν δύο εβδομάδες, σε δημόσια εκπομπή τον έκραξε τολμώντας να πει (μα τί προδοσία!!!) ότι είναι η χρονιά του decline του...έφτασε στο σημείο να μου τον ζητήσει κιόλας μετά τις old school εμφανίσεις του!!! (να μην πούμε για ποιον κιόλας...)

Αν θέλει να λέγεται Duncanκάτι μετά από αυτό, τότε εγώ αλλάζω το username μου σε DCaseyForLife!!! tongue.gif

Είπα ότι ΙΣΩΣ είναι η χρονιά του decline του tongue.gif .Δε γίνεται να τον εμπιστευτείς fantasιακά τον Duncan κατά τη γνώμη μου,o Popovich trollάρει ανελέητα.

Αν αλλάξω πότε το nickname μου,θα το κάνω είτε L-Train12 είτε κάτι σχετικό με τον Earl,που τον θες και off court αυτή τη στιγμή.
j-kidd13
QUOTE(aegeansheed @ Dec 5 2013, 16:52 ) *
Δε φτάνει που πριν δύο εβδομάδες, σε δημόσια εκπομπή τον έκραξε τολμώντας να πει (μα τί προδοσία!!!) ότι είναι η χρονιά του decline του...έφτασε στο σημείο να μου τον ζητήσει κιόλας μετά τις old school εμφανίσεις του!!! (να μην πούμε για ποιον κιόλας...)


Βραζιλιανικο μουσατο ρασταφαρικο αγορι μου μυριζει.... laugh.gif
aegeansheed
Rest In Peace Nelson Jameer...
rchos
QUOTE
Glen Davis is reportedly the lightest he's been since the 8th grade.
``Eighth grade. Yeah, really, it’s the lightest I’ve been since the eighth grade,’’ said Davis. With Tobias Harris still recovering from an ankle injury, Big Baby is set to get heavy minutes, and as he showed on Tuesday (33 points, three rebounds, three assists, two steals) he can really rack up the points and is worth owning in all leagues.



Μεγάλες στιγμές στο Ορλάντο...
sacarame
QUOTE(rchos @ Dec 6 2013, 17:10 ) *
Μεγάλες στιγμές στο Ορλάντο...


Για πόσο ρε.. Έρχονται Χριστούγεννα.... smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Dec 6 2013, 17:13 ) *
Για πόσο ρε.. Έρχονται Χριστούγεννα.... smiley.gif



Ωχ...θα πλακωσει τη γαλοπουλα και τα μελομακαρονα ο αρχηγος, δε θα αντεξει το ποδι του στην προπονηση, θα παθει κανενα βαρυ διαστρεμμα και τον βλεπω εκτος για κανα μηνα...
Μολις που θα προλαβει την κληση για το fantasy all-star game(μαζι με ολα τα πουλεν...Tyrus Thomas, T-Mac, Arenas, Bynum, Rose, Rondo με 3000 ποντους, Amir στο 32 και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις).
sacarame
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 6 2013, 21:07 ) *
Ωχ...θα πλακωσει τη γαλοπουλα και τα μελομακαρονα ο αρχηγος, δε θα αντεξει το ποδι του στην προπονηση, θα παθει κανενα βαρυ διαστρεμμα και τον βλεπω εκτος για κανα μηνα...
Μολις που θα προλαβει την κληση για το fantasy all-star game(μαζι με ολα τα πουλεν...Tyrus Thomas, T-Mac, Arenas, Bynum, Rose, Rondo με 3000 ποντους, Amir στο 32 και λοιπες δημοκρατικες δυναμεις).



Αστα αυτά εσύ και πες από που ξετρύπωσες και μου πρόλαβες τον Ραιτ λίγο πριν πατήσω το αντ...

Αυτές τις ώρες παίζω μπάλα μόνος μου.... smiley.gif
Gravedigger
QUOTE (sacarame @ Dec 6 2013, 21:19 ) *
Αστα αυτά εσύ και πες από που ξετρύπωσες και μου πρόλαβες τον Ραιτ λίγο πριν πατήσω το αντ...

Αυτές τις ώρες παίζω μπάλα μόνος μου.... smiley.gif

That was me mister tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Dec 6 2013, 21:19 ) *
Αστα αυτά εσύ και πες από που ξετρύπωσες και μου πρόλαβες τον Ραιτ λίγο πριν πατήσω το αντ...

Αυτές τις ώρες παίζω μπάλα μόνος μου.... smiley.gif



QUOTE(Gravedigger @ Dec 7 2013, 02:03 ) *
That was me mister tongue.gif


Ελα ντε...κι εγω αναρωτιομουν ποιον Ραιτ πηρα!
Κι επειδη τις προηγουμενες μερες το χρονο αντιστροφα μετρουσα( tongue.gif ) για την επιστροφη και ολοι θα νομισατε οτι αναφερομουν στον Kobe, που δεν επαιξε τελικα, να σας διορθωσω οτι δεν εννοουσα τον υπαρχηγο, αλλα τον Αρχηγο, που επεστρεψε απο τον τραυματισμο του με ενα 45αρι!
Γιατι ως γνωστον με Νελσονα για αρχηγο θα παρουμε fantasιακο... smiley.gif
duncan21
Kαλημέρα παίδες,είμαι ένα βήμα πριν αφήσω την ομάδα στο έλεος της.Υπερβολή ή μη είναι αδύνατο να συνεχίσω έτσι smile.gif .
aegeansheed
Τελικό σκόρ 35. Από την πρώτη περίοδο είχε 26...
QUOTE
Avery Bradley

Και ο Taylor δε μπορεί να περιμένει 2-3 μέρες, κάνει την παιχνιδάρα από την πρώτη του εμφάνιση...

* Τον Webster ο Antetokounmpo τον ξεπάστρεψε και η κατάρα μου σε Millsap φαίνεται πως κάμνει θάματα
Pierce
Μερακλήδες οι Χομπίστες μου. Κουτς όσα DNP και να σου βγάλει ο MCW, Κλει και Ιρβινγκ να σου βγαζουν 9.3 ΜΑΖΙ δεν θα δεις ποτέ, για αυτό μην παραπονιέσαι tongue.gif


*Επίσης αγαπάμε κατάρα Sheed. Ρίξε μια και στον uncle drew, γιατί δεν τον βλέπω καλά.
sacarame
QUOTE(Gravedigger @ Dec 7 2013, 02:03 ) *
That was me mister tongue.gif



Ναι για κάποιο ηλίθιο λόγο που δεν έχω προσδιορίσει ακόμα, μπερδεύω το DVD με το DLWN.. smiley.gif

Κυριάκο τις θερμότερες ευχές μου στο βίντεό σου...

Και επίσης δεν σου έχω εκφράσει τελευταία το πόσο πολύ συμπαθώ τον προπονητή σου.... 69.gif 69.gif 69.gif
spysta
ΖΕΙ Ο ΑΜΙΡ ?? blink.gif
sarounas
μετά το χθεσινό DTD του Λόσον εξαιτίας λειψανδρίας αναγκάζομαι να βγάλω στο σφυρί τον Ντουράντ... θέλω δύο αξιόπιστους να μπουν κατευθείαν βασικοί. Όσοι ενδιαφέρεστε κάντε μου προτάσεις rolleyes.gif
aegeansheed
QUOTE(sacarame @ Dec 7 2013, 13:51 ) *
Ναι για κάποιο ηλίθιο λόγο που δεν έχω προσδιορίσει ακόμα, μπερδεύω το DVD με το DLWN..:


Είναι απλό. Θα σκέφτεσαι "πώς μπορώ να δω τον Jameer Nelson να παίζει, live ή DVD?" και η απάντηση έρχεται αμέσως.

Γραφικός Kucera γκρινιάζει πλέον σε ratio υψηλότερο ενός καλού Rchou σε φόρμα...Φίλε οι τραυματισμοί όταν αρχίσουν, δεν έχουν τελειωμό....

Κατάρα και στον Irving λοιπόν!
Gravedigger
QUOTE (sacarame @ Dec 7 2013, 13:51 ) *
Και επίσης δεν σου έχω εκφράσει τελευταία το πόσο πολύ συμπαθώ τον προπονητή σου.... 69.gif 69.gif 69.gif

angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Όσο και να κλαίγεστε όλοι, το πρωτάθλημα σε χαμένα ματς είναι ήδη δικό μου!!

1 έχω να πω..!

Andrew Bynum! την βγάζει δεν την βγάζει μέχρι τα Χριστούγεννα, ας το εκμεταλλευτούμε λοιπόν!
sarounas
παιδιά διευκρινίζω πως δίνω μόνο του τον Ντουράντ για δύο ανταλλάγματα...
κρατώ μόνο αυτές τις προτάσεις wink.gif
sarounas
λίγη υπομονή μέχρι αύριο το βράδυ από όσους μου έχουν προτάσεις. Αυτές οι 9 που έχω κρατήσει παίζουν σχεδόν στα ίδια. Απλά θέλω να τις μελετήσω διεξοδικότερα και να δω αν τελικά ο Λόσον θα μπορεί να μπει στην ομάδα μου και αυτή την εβδομάδα rolleyes.gif
sarounas
QUOTE(sarounas @ Dec 7 2013, 22:37 ) *
λίγη υπομονή μέχρι αύριο το βράδυ από όσους μου έχουν προτάσεις. Αυτές οι 9 που έχω κρατήσει παίζουν σχεδόν στα ίδια. Απλά θέλω να τις μελετήσω διεξοδικότερα και να δω αν τελικά ο Λόσον θα μπορεί να μπει στην ομάδα μου και αυτή την εβδομάδα rolleyes.gif

τελευταία ενημέρωση: έχουν μείνει τρεις προτάσεις πλέον αν δεν συμβεί κάποια έκπληξη μέχρι το βράδυ ο Ντουράντ θα καταλήξει σε έναν από τους MORRISON, SACARAME, PIERCE
33% οι πιθανότητες προς το παρών

wacko.gif 40.gif 39.gif
aegeansheed
Να μας πεις και τί ώρα θα τελειώσει ο πλειστηριασμός να προλάβουμε να παραγγείλουμε και τίποτα πριν την ανακοίνωση.
Μη χάσουμε τέτοιο γεγονός χωρίς να τρώμε κάτι αναλόγως ενδιαφέρον! tongue.gif

* Το μόνο που μένει είναι να δούμε ποιος προλαβαίνει να τραυματιστεί μέχρι το βράδυ, εκτός του Στάκι...

duncan21


Kαι μετά με λένε γραφικό κάποιοι.Όπου να 'ναι θα τσακιστεί κι ο LeBron,το 'δα το όνειρο.

Υ.Γ Για το Sarounas.Δε γουστάρεις το LeBron?Aν γι' αυτό αρνήθηκες τις προτάσεις μου,σεβαστό και το επικροτώ.Ειδάλλως δε νομίζω να 'ταν καμία καλύτερη απ' τις 2 δικές μου.
sarounas
αγαπητοί πρεζεντεντς, 11 το βράδυ είναι η ώρα ανακοίνωσης της μεταγραφής του αθλητή Κέβιν Ντουράντ
μοναδική περίπτωση αλλαγής στην ώρα συντομότερα είναι να γίνει δεκτή κάποια από τις βρώμικες προτάσεις που έχω στο μυαλό μου οπότε αυτόματα γίνεται λήξη της διαδικασίας και ο αθλητής της ομάδας μεταπηδά στο ενδιαφερόμενο σωματείο..

προς το παρών έχει γίνει ντου από τον Rchos και τον Ginobili οπότε οι προτάσεις αυτή την στιγμή αυξήθηκαν σε 5 wink.gif

Πατρινέ, σχετικά με τον Λεμπρόν η αλήθεια είναι ότι δεν τον συμπαθώ ιδιαίτερα για να τον έχω στην ομάδα μου αλλά σε περίπτωση που μου έκανες κάποια εξωπραγματική πρόταση κάπου θα τον βόλευα για να τον μεταπωλήσω και να πάρω κάποιον άλλο στην θέση του


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.