Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 13-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Oct 4 2013, 13:11 ) *
Είναι δεν είναι ντέρμπυ, αν πάει Δευτέρα το κάνουμε 23:00, έχω υποχρεώσεις μέχρι τότε. Το λέω από τώρα για να το ξέρουν και οι άλλοι. Κυριακή 21:00 ή Δευτέρα 23:00.

Ευχαριστώ για την κατανόα


Αυτα τα λενε απ την αρχη, ωστε οσοι ηταν σε διλημμα και ψηφισαν Δευτερα να αλλαζαν γνωμη... smiley.gif
sacarame
Λοιπόν κύριοι, επειδή δεν βγάζουμε άκρη....

Βλέπω 5 ψήφους στο Δευτέρα. Από αυτούς η μια είναι του Ντάνκαν , που οκ θα το μοντάρουμε να γίνει πιο αργά την Κυριακή για να προλάβει να ντραφτάρει και στην άλλη λίγκα..


2 ψήφοι είναι από Σταμάτη και Σαρούνας, που είπαν ότι δεν έχουν θέμα με την Κυριακή.

1 είναι από τον Άγγελο, που ξέρω όμως ότι δεν έχει θέμα με την Κυριακή και θα είναι παρών.

Άρα από τις 5 , οι 4 καλύπτονται. Ο ένας που ψήφισε Δευτέρα και δεν ξέρω ποιος είναι έχει πραγματικά πρόβλημα να το κάνουμε Κυριακή στις 22.00 ;;;;
j-kidd13
10.15 τοτε,να εχουμε γυρισει απο την καφετερια για το εργοτελης-παναθηναικος!!!!
Pierce
j-kidd13
Δεν καταλαβα το γελιο του κομισαριου ....




Βασικα με τον Πανθραξ παιζουμε!Οποτε ισως και να αφησω το δευτερο ημιχρονο!!! 68.gif tongue.gif tongue.gif
Pierce
Τα τσιμέντα γελάνε, όχι εγώ. Εγώ από δω και μπρός θα σε λέω ντροπή της λίγκας.
sacarame
ΒΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΕ ΑΝΘΡΩΠΕ, ΤΟΛΜΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΣΤΟ ΙΕΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ !!!!!!!!!!


Και το φέρνεις και δικαιολογία για να καθυστερήσει το ντραφτ.....


ΘΑ ΠΕΣΕΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
rchos
Ρε σεις είναι ντέρμπι Ευρώπης το Εργοτέλης-Παναθηναικός μη του την λέτε έτσι.

Αν κερδίσουν οι πράσινοι έχουν σαφές προβάδισμα για προκριματικά Ουέφα.
j-kidd13
Τι λέτε ρε ανιδεοι, η παναθα παει να στρωσει ομαδαρα φετος!!!!
sacarame
Ωραία για να βολέψω και τον Άγγελο, να πάμε εμείς νωρἰς....


Κυριακή νωρίς το απόγευμα.. 17.30-18.00


Υπάρχει κάποιος που έχει θέμα;;;;
rchos
Έχει αρχίσει και ψοφάει το πράγμα...
j-kidd13
QUOTE(sacarame @ Oct 4 2013, 23:15 ) *
Ωραία για να βολέψω και τον Άγγελο, να πάμε εμείς νωρἰς....


Κυριακή νωρίς το απόγευμα.. 17.30-18.00


Υπάρχει κάποιος που έχει θέμα;;;;

Σιγα ρε δεν υπαρχει θεμα...θα το κανουμε βραδάκι. ....
spysta
βραδακι κυριακης .. by far η καλυτερη περιπτωση wink.gif
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Oct 4 2013, 23:26 ) *
βραδακι κυριακης .. by far η καλυτερη περιπτωση wink.gif

Καλα η καλυτερη περιπτωση by far κι ολας θα ηταν Δευτερα βραδυ γιατι κανεις δεν βγαινει κι ολας Δευτεριατικα και κυριως οι περισσοτεροι ειναι σπιτι,αλλα αφου ο Κωστης δεν μπορει ας το κανουμε Κυριακη,εκτος αν συμφωνησετε για 11 το βραδυ...Εξ αλλου πριν τις 12.30 δεν κοιμαστε...
Tobias Funke
QUOTE (sacarame @ Oct 4 2013, 21:38 ) *
Ο ένας που ψήφισε Δευτέρα και δεν ξέρω ποιος είναι έχει πραγματικά πρόβλημα να το κάνουμε Κυριακή στις 22.00 ;;;;


Ναι γιατί δεν θα έχω νετ αλλά για νωρίς Κυριακής μπορώ
Tobias Funke
QUOTE (Tobias Funke @ Oct 5 2013, 09:56 ) *
Ναι γιατί δεν θα έχω νετ αλλά για νωρίς Κυριακής μπορώ


Άκυρο, βρέθηκε νετ και για Κυριακή βράδυ απλά καταλήξτε λίγο σύντομα στην ώρα να το κανονίσω
rchos
Πιθανότατα θα έχω και καινούριο λαπτοπ μέχρι την μέρα του ντραφτ να μην επαναλυφθουν τα περσινα.
HLR CENATION
QUOTE(sacarame @ Oct 4 2013, 22:08 ) *
ΒΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΕ ΑΝΘΡΩΠΕ, ΤΟΛΜΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΣΤΟ ΙΕΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ !!!!!!!!!!


Και το φέρνεις και δικαιολογία για να καθυστερήσει το ντραφτ.....


ΘΑ ΠΕΣΕΙ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ


Περα απο την πλακα αυτο το ματς ειχα στο μυαλο μου οταν στο αλλο τοπικ ελεγα να γινει Δευτερα!!.
Pierce
ΟΚ, Κυριακή 20/10 22:15 , έκλεισε.
j-kidd13
5 μερες.................................................................
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 15 2013, 13:57 ) *
5 μερες.................................................................


Επρεπε να το γραψεις πριν 5 μερες αυτο για να βαλεις και τη φωτογραφια του Μπουρουση! smiley.gif
duncan21
Το δα το όνειρο ακόμη δεν αρχίσαμε.Έβλεπα Clippers-Mavericks κατά της 6μιση-7 το πρωί,προς το τέλος του 3ου δεκαλέπτου.Πείνασα και κλασσικά κατέβηκα να τσακίσω κάνα δυο ζαμπονοτυρόπιτες.Bλέποντας τον Paul να μην μπαίνει στην 4η περίοδου με τους Mavs να 'ναι κοντά στο σκορ,μπαίνω espn για να τσιμπήσω Collison από fa χωρίς καν να ψάξω twitter-reports κτλ για πιθανό τραυματισμό.Ο Collison ήταν ήδη στους Rated-R Superstar κι ο Paul 3-4 μήνες έξω με τραυματισμό στον ώμο.O ΟΡΙΣΜΟΣ του εφιάλτη.

υ.γ Προτείνω να βάλουμε extra spot για πιθανό τραυματισμό του Paul.
morrison
QUOTE(duncan21 @ Oct 16 2013, 09:42 ) *
Το δα το όνειρο ακόμη δεν αρχίσαμε.Έβλεπα Clippers-Mavericks κατά της 6μιση-7 το πρωί,προς το τέλος του 3ου δεκαλέπτου.Πείνασα και κλασσικά κατέβηκα να τσακίσω κάνα δυο ζαμπονοτυρόπιτες.Bλέποντας τον Paul να μην μπαίνει στην 4η περίοδου με τους Mavs να 'ναι κοντά στο σκορ,μπαίνω espn για να τσιμπήσω Collison από fa χωρίς καν να ψάξω twitter-reports κτλ για πιθανό τραυματισμό.Ο Collison ήταν ήδη στους Rated-R Superstar κι ο Paul 3-4 μήνες έξω με τραυματισμό στον ώμο.O ΟΡΙΣΜΟΣ του εφιάλτη.

υ.γ Προτείνω να βάλουμε extra spot για πιθανό τραυματισμό του Paul.



Bγαλμένο από την ζωή... rolleyes.gif
Τα πραγματικά γεγονότα:...είχες Πολ πέρσι...είχα Κόλισον πρόπερσι...ο fa κατέληξε στους Rated-R...πεινάς και πας να τσιμπήσεις κατά τις 6...

Extra: ΟΝΕΙΡΟΚΡΙΤΗΣ...Χάνω fa στο fantasy 6 το πρωί...
Αν δεις να χάνεις free agent στο fantasy 6 το πρωί ενώ έχεις πεταχτεί να τσιμπήσεις σημαίνει πως θα βρεθείς σε αδιέξοδο για φαντασιακά θέματα και δεν θα ξέρεις τι να κάνεις. Ο Σπύστα θα σε παίρνει τηλέφωνα, ο Μόρισον θα σου παίρνει τους παίχτες, όλα αυτά θα σε μπερδέψουν αρκετά. Αν ονειρευτείς απλά να κοιτάς την ζαμπονοτυρόπιτα σημαίνει πως θα κουραστείς από προσπάθειες που θα κάνεις όμως στο τέλος θα έχεις επιτυχία και καλά trades.
T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ Oct 16 2013, 09:42 ) *
Το δα το όνειρο ακόμη δεν αρχίσαμε.Έβλεπα Clippers-Mavericks κατά της 6μιση-7 το πρωί,προς το τέλος του 3ου δεκαλέπτου.Πείνασα και κλασσικά κατέβηκα να τσακίσω κάνα δυο ζαμπονοτυρόπιτες.Bλέποντας τον Paul να μην μπαίνει στην 4η περίοδου με τους Mavs να 'ναι κοντά στο σκορ,μπαίνω espn για να τσιμπήσω Collison από fa χωρίς καν να ψάξω twitter-reports κτλ για πιθανό τραυματισμό.Ο Collison ήταν ήδη στους Rated-R Superstar κι ο Paul 3-4 μήνες έξω με τραυματισμό στον ώμο.O ΟΡΙΣΜΟΣ του εφιάλτη.

υ.γ Προτείνω να βάλουμε extra spot για πιθανό τραυματισμό του Paul.



QUOTE(morrison @ Oct 16 2013, 11:26 ) *
Bγαλμένο από την ζωή... rolleyes.gif
Τα πραγματικά γεγονότα:...είχες Πολ πέρσι...είχα Κόλισον πρόπερσι...ο fa κατέληξε στους Rated-R...πεινάς και πας να τσιμπήσεις κατά τις 6...

Extra: ΟΝΕΙΡΟΚΡΙΤΗΣ...Χάνω fa στο fantasy 6 το πρωί...
Αν δεις να χάνεις free agent στο fantasy 6 το πρωί ενώ έχεις πεταχτεί να τσιμπήσεις σημαίνει πως θα βρεθείς σε αδιέξοδο για φαντασιακά θέματα και δεν θα ξέρεις τι να κάνεις. Ο Σπύστα θα σε παίρνει τηλέφωνα, ο Μόρισον θα σου παίρνει τους παίχτες, όλα αυτά θα σε μπερδέψουν αρκετά. Αν ονειρευτείς απλά να κοιτάς την ζαμπονοτυρόπιτα σημαίνει πως θα κουραστείς από προσπάθειες που θα κάνεις όμως στο τέλος θα έχεις επιτυχία και καλά trades.


Αν αυτο ειχε συμβει περσι, ο Paul θα ανηκε στον Death Valley Demon παντως!!! smiley.gif
T.W.Is.M.
Ginobili
Πότε έχουμε την κλήρωση..??? Άντε και δεν κρατιέμαι... 42.gif έριξα άκυρο σε γκόμενα για αύριο βράδυ...φαντάρος άνθρωπος...στα λελέ.. icon_drunk.gif
Pierce
Ο σκοπός είναι ιερός Ιωάννη παιδί μου. Κλασσικά 1 ώρα πριν το ντράφτ η κλήρωση.
sacarame
QUOTE(Ginobili @ Oct 19 2013, 12:27 ) *
Πότε έχουμε την κλήρωση..??? Άντε και δεν κρατιέμαι... 42.gif έριξα άκυρο σε γκόμενα για αύριο βράδυ...φαντάρος άνθρωπος...στα λελέ.. icon_drunk.gif



Έλα ρε Τζόναρε την τρέλα μου μέσα.Που είσαι να ουμε.. Φτύστην να κολλήσει μωρέ...Εξάλλου είναι γνωστό...



22.15 το ντραφτ. Μια ώρα πριν η κλήρωση...


Α να μην ξεχνιόμαστε

Μάθε μπαλίτσα από τον άρχοντα.... tongue.gif

Ώρα γύρω στις 20.00-20.30. Ακριβής ανακοίνωση αύριο.... smiley.gif
T.W.Is.M.
Κατω τα χερια απο το μονιμο πουλεν. Αναγκαστηκα να το απαρνηθω περσι, αλλα φετος δε θα σας αφησω να τον αρπαξετε απο την ομαδα μου! Θα ειναι για παντα ενας Death Valley Demon! smiley.gif
j-kidd13
Απο το μεσημέρι δεν μου ανοιγει το espn ...
Ουτε στο λαπτοπ ουτε στο κινητό..
Σαν μην εχω συνδεση κάνει, η σαν να δινω μια διευθυνση που δεν υπάρχει. Το κανει και σε αλλον αυτό?
aegeansheed


And a very good day to you sirs
Ginobili
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 19 2013, 18:09 ) *
Απο το μεσημέρι δεν μου ανοιγει το espn ...
Ουτε στο λαπτοπ ουτε στο κινητό..
Σαν μην εχω συνδεση κάνει, η σαν να δινω μια διευθυνση που δεν υπάρχει. Το κανει και σε αλλον αυτό?

Μπα...μόνο σε σένα.
YES!!!! Ωραία...θα σου βουτήξουμε τους καλούς παίκτες... smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(Ginobili @ Oct 20 2013, 12:14 ) *
Μπα...μόνο σε σένα.
YES!!!! Ωραία...θα σου βουτήξουμε τους καλούς παίκτες... smiley.gif

Η κατασταση διορθωθηκε......hell yeaaaaaaahhhhh
T.W.Is.M.
4 ωρες ακομα...
Υπενθυμιζω οτι σε περιπτωση που καποιος με τρολαρει και μου δωσει το Νο1 του ντραφτ, ειναι διαθεσιμο προς ανταλλαγη μαζι με το πικ του 2ου γυρου για τις αντιστοιχες επιλογες μεχρι τη μεση του πρωτου γυρου. Οι προτασεις θα αξιολογηθουν καταλληλως(οποιος δωσει τα περισσοτερα)... tongue.gif
rchos
Πιτσα σουβλάκι ή simply burgers για το ντραφτ?
duncan21
QUOTE(rchos @ Oct 20 2013, 18:46 ) *
Πιτσα σουβλάκι ή simply burgers για το ντραφτ?

Και τα δύο για ν' αλλάζεις παραστάσεις κατά τη διάρκεια του draft.Εγώ που είμαι σε πρόγραμμα θα αρκεστώ σε αγνό τσιπουράκι(!) που έφερα απ' το χωριό σήμερα.

T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Oct 20 2013, 18:46 ) *
Πιτσα σουβλάκι ή simply burgers για το ντραφτ?


Νομιζω οτι τα burger ειναι η καλυτερη επιλογη. Εγω θα προτιμησω τη λιστα με τους (μ)παιχταραδες μου παντως!
aegeansheed
Ρε τί μας κάνανε!!! Απέσυραν παραμονές του draft την εορταστική προσφορά 2 classic burger meals + 2 amstel...Ξέρουν τί τζίρο χάνουν σήμερα άραγε?

Whatever...

Simply στο πρόγραμμα, πολλές μπύρες, κουραδσάν βουτύρου με μερέντα. Θα έρθει και ο Οβελίξ, καταλαβαίνετε τί έχει να γίνει...
Pierce
Δε γαμάς με κρουασάν σοκολάτα




Προσωπικά θα περιποιηθώ κάτι προσούτα που έχω στο ψυγείο (κράξε ομάρ) , γιατί μετά από 2 μέρες σερί πίτσα , δεν μου πάει η καρδιά να φάω και μπέργκερ σήμερα
j-kidd13
Εγω πιτσα χθες,κοντοσουβλι σημερα....Θα τη βγαλω με γαλατακι και δημητριακα...
Tobias Funke
QUOTE (Pierce @ Oct 20 2013, 19:35 ) *
Προσωπικά θα περιποιηθώ κάτι προσούτα που έχω στο ψυγείο (κράξε ομάρ)


Θυμάσαι τι έπαθε η άλλη που έλεγε για παντεσπάνια?
Pierce
Δεν έχει Philly cheesesteak φέτο;
Tobias Funke
QUOTE (Pierce @ Oct 20 2013, 19:55 ) *
Δεν έχει Philly cheesesteak φέτο;


Ελιές και παξιμάδι μόνο!!! (όλα να τα θυμάται η κουφάλα. Σου έχω πει ότι βάζω και bacon από τότε? Έπος)
Pierce
( με bacon φαντάζομαι θα το τρώνε οι Νότιοι red necks , meh ( ιτ σαουντζ γκουντ δοου ) )
(τεράστιο ρόλο παίζει το ψωμί)

Ψωμί Ελιά και Κώτσο Βασιλιά; Βάλε και λίγο τυρί να κατέβει πιο εύκολα.
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 20 2013, 19:44 ) *
Εγω πιτσα χθες,κοντοσουβλι σημερα....Θα τη βγαλω με γαλατακι και δημητριακα...


Εγω μετα απο σουβλακι και κρεπα χτες, θα περιοριστω σε donuts. Αν αποφασιστει ολονυχτια διαπραγματευσεων για trade, θα φτιαξω και καφε και θα ειμαι σαν ντετεκτιβ σε αμερικανικη ταινια ετοιμος για παρακολουθηση...
Pierce
(δώσε και καμιά ιδέα πως να το συνοδεύσω το προσούτο . Το τόπικ της βέφας το κάναμε , να μια εξέλιξη που δεν την περίμενα ποτέ)
Tobias Funke
QUOTE (Pierce @ Oct 20 2013, 20:10 ) *
(δώσε και καμιά ιδέα πως να το συνοδεύσω το προσούτο . Το τόπικ της βέφας το κάναμε , να μια εξέλιξη που δεν την περίμενα ποτέ)


Ρικότα, ψημένο ανάλατο αμύγδαλο σε φιλέ και ελάχιστο μέλι πάνω στο καλύτερο ψωμί που μπορείς να βρεις. Elementary dear Pierce
giorgos14
Παλικαρια,το ντραφτ σας θα μπορουμε να το βλεπουμε και εμεις οι απο κατω η' ειναι κλειστη υπόθεση;
Pierce


Ρικότα δεν νομίζω ότι μπορώ να βρώ αυτή τη στιγμή, πρέπει να χω κατίκι όμως (στηρίζουμε Ελληνική οικονομία).

George το draft room, θαρρώ είναι ανοιχτό μόνο για αυτούς που έχουν ομάδα. Ίσως δέιχνει σε real time στην σελίδα της κάθε ομάδας ποιον παίκτη έχει πάρει ο καθένας.
T.W.Is.M.
Οι The Losers ειναι του sarounas, ετσι?
Τρεξτε να τον βρειτε να μπει να επιλεξει για να μην ενεργοποιηθει κανενα autopick και του παρει τον Ντουραντ και ξεμεινω με τον πιθηκα!!! ph34r.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.