Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 13-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
sarounas
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 20 2013, 21:19 ) *
Οι The Losers ειναι του sarounas, ετσι?
Τρεξτε να τον βρειτε να μπει να επιλεξει για να μην ενεργοποιηθει κανενα autopick και του παρει τον Ντουραντ και ξεμεινω με τον πιθηκα!!! ph34r.gif

ρε σεις πιο είναι το λινκ για το ντραφτ?
sarounas
QUOTE(Pierce @ Oct 20 2013, 21:40 ) *

οk, ευχαριστώ. Να κάνουμε το 90άρι 60άρι
Pierce
Μετά τη μέση θα γίνει και αυτο
duncan21
Απογοήτευση και απαισιοδοξία.Πολλά ρίσκα αλλά δεν μπορούσα να κάνω κι αλλιώς.Και όχι,δεν κλαίγομαι.
T.W.Is.M.
Καταγγελλω το autopick που με αναγκασε να φορτωθω τον ακατονομαστο. Δεν πτοουμαι ομως, το ξενο σωμα θα φυγει απο την ομαδα και ολοι οι υπολοιποι θα προχωρησουν ενωμενοι προς τη δοξα. Ο αρχηγος αλλωστε ειναι παρων και θα δωσει το καλο παραδειγμα...

Εμεις, οι ΚΕΛΤΕΣ!
Pierce
2 posts μόνο; Απογοήτευση.
spysta
πρεπει να μελετησουμε πρωτα λιγο τις ομαδες ρε κομιτσιονερ ναουμ
morrison
Εδώ κάπου να πω ότι εκτιμώ πολύ όταν μαζί με την απόρριψη πρότασης έρχεται και κάποιο κέιμενο με τους λόγους φαντάζομαι...Ή και αντιπρόταση ακόμα καλύτερα για να βλέπουμε αν υπάρχει έδαφος...Όμως το κείμενο θέλει greeklish...

Απλά μόλις μου ήρθε...
apapapa den kanw αλλαγές Ï€Ï Î¹Î½ ξεκινήσει η σεζόν. Χθες τους μάζεψα ÏƒÎ®Î¼ÎµÏ Î± θα τους διώξω? κάτσε να Î±Ï Ï‡Î¯ÏƒÎ¿Ï…Î¼Îµ Ï€Ï ÏŽÏ„Î±


Απαπαπα, εγώ δεν κάνω...τι?
τέτοια πράγματα λογικά... smiley.gif

Οπότε Sarounas αν λες κάτι που δεν πρέπει να χάσω στείλε μου πμ...αν λες απλά τους στίχους του Φοίβου οκ... tongue.gif
jasonick
Κουτς δώσε ομάδα ή δώσε link της λίγκας να δούμε πως τα πήγες.
T.W.Is.M.
QUOTE(jasonick @ Oct 21 2013, 17:19 ) *
Κουτς δώσε ομάδα ή δώσε link της λίγκας να δούμε πως τα πήγες.


http://games.espn.go.com/fba/leagueoffice?...p;seasonId=2014

Εδω θα δειτε ολες τις ομαδες μας. Προετοιμαστειτε για το βραδυ...
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 21 2013, 15:24 ) *
http://games.espn.go.com/fba/leagueoffice?...p;seasonId=2014

Εδω θα δειτε ολες τις ομαδες μας. Προετοιμαστειτε για το βραδυ...


ακομα εχεις τον λεμπρον;;
j-kidd13
Θελω ποστ απο καθε εναν για τα ροστερ...
Το δικο μου θα γινει το βραδυ γιατι παω για μπαλα...
T.W.Is.M.
QUOTE(giorgos14 @ Oct 21 2013, 17:31 ) *
ακομα εχεις τον λεμπρον;;


Ναι, δεν τον εχω ξεφορτωθει ακομα. Μολις το κανω θα το καταλαβετε απο τις αφιερωσεις που θα πεσουν στο παρον τοπικ...
T.W.Is.M.
Στο χτεσινο ντραφτ η ομαδα μας ειχε την ατυχια να φορτωθει τα δικαιωματα του ακατονομαστου. Απο χτες το βραδυ λοιπον βρισκομαστε σε συνεχεις διαπραγματευσεις με τα φιλικα σωματεια, ωστε να απομακρυνουμε το ξενο σωμα απο το ροστερ. Μεχρι στιγμης αυτες δεν ειχαν αποτελεσμα. Ευχαριστουμε τις διοικησεις των ομαδων που προσπαθησαν να συνεργαστουν μαζι μας. Η ΚΑΕ Death Valley Demon λοιπον εχει να δηλωσει τα εξης: Θελουμε να ξεφορτωθουμε τον ακατονομαστο, αλλα δεν τον ξεπουλαμε. Γι αυτο δε θα δεχτουμε προτασεις που τα ανταλλαγματα τους υπολειπονται των δικων μας κατα 4-5(ή και παραπανω) μοναδες. Δεδομενου οτι η διαφορα του ακατονομαστου απο τους υπολοιπους πλην Durant ειναι 10+ μοναδες, βρισκουμε πρακτικα αδυνατο να πραγματοποιηθει ανταλλαγη 2-2 που να τον συμπεριλαμβανει. Πρεπει λοιπον να παμε σε 3-3 ανταλλαγη, οπου η αλλη ομαδα θα παραχωρησει τον καλυτερο παιχτη της και με τα αλλα 2 ανταλλαγματα θα καλυψει τις τουλαχιστον 10 μοναδες, αρα θα δωσει 2 παιχτες καλυτερους απο τους αντιστοιχους που θα παρει.
Με αλλα λογια, οποιος θελει να παρει τον ακατονομαστο, πρεπει να ειναι διατεθειμενος να αδειασει το ροστερ του και να παει με την τακτικη "ο Λεμπρον και οι αλλοι". Καθε τετοια προταση ειναι συζητησιμη και θα βρει μπροστα της την καλη μας διαθεση να ικανοποιησουμε τα αιτηματα σας.

ΥΓ. Ο 9ος παιχτης της ομαδας δινει γυρω στο 25, αρα δινοντας το Λεμπρον βγαινουν απο την 9αδα μου τουλαχιστον 81-82 ποντοι. Αυτο ειναι το ελαχιστο αθροισμα που πρεπει να εχουν 2 παιχτες για να γινει ανταλλαγη 2-2 ή 2-1. Κατι αναλογο ισχυει και για 3-2 ανταλλαγες.

ΥΓ2. Εμεις, οι ΚΕΛΤΕΣ!

Εκ της διοικησης
Ο Προεδρας


Το ξεκινημα της φετινης σεζον δεν ειναι κλασεις ανωτερο απο περσι που δε γινοταν ανταλλαγη ουτε με σφαιρες? Δωστε μου λοιπον καθε χρονο το Λεμπρον!
duncan21
Έδωσα στο Σπύρο το παρακάτω link: http://s3.amazonaws.com/lemmetweet/tweet/i...7o7t?1382377175



υ.γ Credits to jasonick.
spysta
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif ΕΤΣΙ ΦΙΛΕ !!!

στεγνα,ΠΙΣΩΠΛΑΤΑ και μανατζεριστικα ... οχι μλκιες

ΜΕ ΠΡΟΣΚΥΝΩ 56.gif





ΥΓ. ωραιο fake btw jasonick
Pierce
Έτσι, στεγνά, μανατζερίστικα, δε θα πάρεις παίκτη φέτος από μένα.
spysta
QUOTE(Pierce @ Oct 21 2013, 18:00 ) *
Έτσι, στεγνά, μανατζερίστικα, δε θα πάρεις παίκτη φέτος από μένα.

μμμμμμμ τι μας λες .. ο κυριος κακουλης !!!

εγω λεω οτι θα ζαλιστεις απο τον βομβαρδισμο και θα το πατησεις το accept
sarounas
QUOTE(morrison @ Oct 21 2013, 15:33 ) *
Εδώ κάπου να πω ότι εκτιμώ πολύ όταν μαζί με την απόρριψη πρότασης έρχεται και κάποιο κέιμενο με τους λόγους φαντάζομαι...Ή και αντιπρόταση ακόμα καλύτερα για να βλέπουμε αν υπάρχει έδαφος...Όμως το κείμενο θέλει greeklish...

Απλά μόλις μου ήρθε...
apapapa den kanw αλλαγές Ï€Ï Î¹Î½ ξεκινήσει η σεζόν. Χθες τους μάζεψα ÏƒÎ®Î¼ÎµÏ Î± θα τους διώξω? κάτσε να Î±Ï Ï‡Î¯ÏƒÎ¿Ï…Î¼Îµ Ï€Ï ÏŽÏ„Î±


Απαπαπα, εγώ δεν κάνω...τι?
τέτοια πράγματα λογικά... smiley.gif

Οπότε Sarounas αν λες κάτι που δεν πρέπει να χάσω στείλε μου πμ...αν λες απλά τους στίχους του Φοίβου οκ... tongue.gif

ανταλλαγές μέχρι να ξεκινήσει το πρωτάθλημα ήθελα να πω smiley.gif
ωραία ξεκινήσαμε φέτος ποδαρικό με φοίβους κοκκινου και σία.......


βαρέθηκα τα ρίσκα των προηγούμενων ετών με νέους φέρελπις και είπα να στηριχτώ σε πιο σίγουρα χαρτιά για φέτος. Πήρα ρίσκα με κάποιους τραυματίες αλλά ελπίζω πως μέχρι τον Γενάρη να καταφέρω να βρίσκομαι εντός οχτάδας και από εκεί και πέρα όλα για όλα

από τον Ντουράντ με την απουσία του Ουέστμπρουκ περιμένω να είναι για πλάκα ο κορυφαίος στατιστικά για φέτος

η γραμμή των ψηλών μου νομίζω ότι είναι συμπαθητική με Ζάχο, Γκόρτατ και Χάουζ (ελλείψη άλλου προκομένου στους Σίξερς)

όπως και η περιφέρεια με Λόσον, Λούις Ουίλιαμς και Νας που θα οδηγήσει τους Λέικερς μέχρι να γυρίσει ο Κόμπε

από Κιριλένκο, Μο Ουίλιαμς και Τζόρνταν Κρόφορντ (τον πιστεύω) προσμένω μεγάλη βοήθεια

τα μεγάλα ερωτηματικά της χρονιάς θα είναι ο Ντάνι Γκρέιτζερ, ο Οκαφόρ και ο Ντανίλος αν επιστρέψουν έγκαιρα

ενώ για τον Βέσελι ελπίζω να αποδειχτεί το λάβράκι μου











j-kidd13
Εκανα το πιο ξενερωτο ντραφτ που εχω κανει ποτε...
Και αυτο για καποια λαμογια που ηταν ακριβως απο πανω μου επαιρναν οσους ειχα ετοιμους και επιλεγμενους,περιμενοντας απλα ενα κλικ(2 απο αυτους ηθελαν και μπουζουκια στην εκπομπη μετα....τα @....@ μου θα παρουν...)
Καταφερα να μην εχω κανεναν παικτη απο τη λιστα που ειχα και ηθελα πολυ,ωστε να εχω κεφι να παρακολουθησω.Μονο ο Zeller ηταν στους στοχους μου απο οσους πηρα(Για Monta-Lillard-Leonard-Beal-Gasol-Batum και Carter-Williams φροντισαν τα αρπακτικα..)
Δεν μου αρεσε και η θεση μου καθολου. Αν δεν ημουν στην πρωτη 4αδα,τοτε ηθελα να μαι κατω απο 9ος...
Anyways,ετσι θα πορευτουμε φετος...

Απο τις υπολοιπες ομαδες ξεχωριζω του Στελ αν και εφοσον Λεοναρντ και Ντραμοντ πιασουν αποδοση 32-34,o Αρης με τoν Ρασελ και Νοα μεσα πολυ δυνατος,και ο Παναγιωτης ειναι πολυ καλος οπως ειναι τωρα,μενει να δουμε τι θα κανει με τον Τζειμς...

Γενικα λιγο πολυ δεν βλεπω μεγαλες διαφορες στα ροστερ...
Pierce




σκυλί του πολέμου λέμε
rchos
Κι αν σου κάτσει...


Εκατομυριούχος
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 21 2013, 22:23 ) *
Απο τις υπολοιπες ομαδες ξεχωριζω του Στελ αν και εφοσον Λεοναρντ και Ντραμοντ πιασουν αποδοση 32-34,o Αρης με την Ρασελ και Νοα μεσα πολυ δυνατος,και ο Παναγιωτης ειναι πολυ καλος οπως ειναι τωρα,μενει να δουμε τι θα κανει με τον Τζειμς...

Γενικα λιγο πολυ δεν βλεπω μεγαλες διαφορες στα ροστερ...


Η ομας απαντησε πιο πανω με επισημη ανακοινωση.
Καταλαβαινω οτι ενα ενδεχομενο ειναι να παντρευτω την επιλογη του ντραφτ. Δε με φοβιζει ο γαμος, τον εκανα ηδη μια φορα πριν 4 μηνες, προσφατο τον εχω, θα κανω και την εισοδο που θα ηθελα, αλλα δεν μπορουσα να κανω στο τραπεζι: carmina burana για εισαγωγη και μολις εμφανιστω "πειραζει που ειμαι και μεγαλη φιρμα, πειραζει;"!
Για παν ενδεχομενο εχω κανει και ειδικη παραγγελια στο μαναβικο της γειτονιας μου. Απευθειας απο το Εκουαδορ... 19.gif
Tobias Funke
QUOTE (j-kidd13 @ Oct 21 2013, 19:24 ) *
Θελω ποστ απο καθε εναν για τα ροστερ...


H ανάλυση ala spysta:

QUOTE
Nταξ εγώ είμαι φουλ ικανοποιήμενος από το ντραφτ μου.

- Για Ρούμπιο δεν χρειάζεται να πω πολλά, είδατε και πέρσι τι έκανε στα τελειώματα όταν βρήκε τα πατήματά του. Φέτος που θα έχει Martin-Love να πυροβολούν απέξω ανοίγοντας χώρους και Brewer να του τελειώνει αιφνιδιασμούς εύκολα στο 38-39. "Μα Σπύρο γύρισε ο Love που παίρνει πολλά stats" θα πείτε. Ε ακόμα και να μην ξαναχτυπήσει (που είναι ευπαθής), θα είναι ακόμα καλύτερα για τον Ρίκι γιατί δεν θα ασχολείται η άμυνα μαζί του

- Ο Batum αν δεν είχε τα προβληματάκια πέρισυ με τραυματισμούς ήταν εύκολα παίκτης του 40. Οι άμυνες έχουν διαβάσει πια τον Lillard, o Aldridge μόλις δει να χάνεται άλλη μια χρονιά θα ζητήσει trade, οπότε τι μένει?

- Paul George, λατρεία. Από την pre-season κιόλας φαίνεται ότι η μπάλα θα είναι συνεχώς στα χέρια του, ο Granger δεν θα παίξει ποτέ, χαλαρό 42άρι.

- Για Tristan αρκεί να κοιτάξετε το ιστορικό τραυματισμών των Varejao-Bynum και θα καταλάβετε. Enough said!

- Gasol. DPOY motherfuckers!!!!! Όλη η επίθεση τρέχει από αυτόν κι όταν πάρει και το trade o Ζαχαρίας, το 40+ θα το κάνει στα παιχνίδια που θα κάθεται κι έξω στο 4ο quarter.

- Reggie Jackson aka 6th player of the year κι όργια μέχρι να γυρίσει ο Ράσελ wink.gif

- Hayward-Kanter. Για κάποιο λόγο προμοταρίστηκε πιο πολύ ο Favors αλλά όσοι έχουν δει λίγο Utah ξέρουν ότι αυτοί είναι οι δύο που ξέρουν και λίγο μπάσκετ. Ένας από τους δύο θα κάνει μεγάλο ξεπέταγμα.

- Henson οι Bucks δεν πάνε πουθενά οπότε θα πάρει χρόνο μέσα στη χρονιά κι έχει δείξει ότι σε λίγο χρόνο κάνει παππάδες. Φανταστείτε σε 30 λεπτά!!!

- Korver. Χωρίς το βραχνά του Smith θα παίρνει επιτέλους τα σουτ που αναλογούν στον καλύτερο σουτέρ της λίγκας πλην Curry. Ένα τίμιο 27-28 είναι στον ορίζοντα

- Lee-Brewer θα παίζουν χωρίς καν να έχουν αλλαγές στις ομάδες τους οπότε θα μπορούν να καλύψουν τραυματισμούς και θα έχουν και 1-2 εβδομάδες μέσα στη σαιζόν που θα παίξουν πάνω από το 32-33.

- Blatche Μια χρονιά την έβγαλε καθαρή ο Lopez χωρίς τραυματισμούς, ε πόσο θα συνεχιστεί αυτό? Ο Garnett δε, θα ξεκουράζεται στα b2b, θα αράξει και τον τελευταίο μήνα πριν τα play-offs, βουαλά!


Η ανάλυση ala Omar:

Μέτριο ντραφτ μιας και δεν πρόλαβα κι εγώ αρκετούς που είχα σταμπάρει και κάπου παρασύρθηκα σε βιαστικές επιλογές. Eυελπιστώ ότι 2 από την τετράδα Hayward-Kanter-Jackson-Henson θα κάνουν το break out για να είμαι καλά. Έχω θεματάκι σε πάγκο και PF's αλλά θα δω μπας το λύσω με trades και FA's μέσα στη χρονιά. Παραβλέποντας πιθανούς τραυματισμούς και trades, νομίζω ότι ένα πλασάρισμα λίγο πάνω από τη μέση είναι εφικτό.
aegeansheed
XAXAXXAXAXAXAX!!!!

Ακούω την εκπομπή στο πρώτο-και καλύτερο τηλέφωνο του Σπύρου (το άλλο ομολογώ με νύσταξε!!!!) λέει ότι σκέφτεται κατά πόσον αξίζει να πάρεις τον Deron, που τελικά τον πήρε!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Πωωωωωωωωωωω παιδιά τί γέλια!!!! Τί νούμερα είμαστε!!!!!!!!!!!
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Oct 22 2013, 02:22 ) *
XAXAXXAXAXAXAX!!!!

Ακούω την εκπομπή στο πρώτο-και καλύτερο τηλέφωνο του Σπύρου (το άλλο ομολογώ με νύσταξε!!!!) λέει ότι σκέφτεται κατά πόσον αξίζει να πάρεις τον Deron, που τελικά τον πήρε!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Πωωωωωωωωωωω παιδιά τί γέλια!!!! Τί νούμερα είμαστε!!!!!!!!!!!



Σε λίγο θα ανέβουν στο κανάλι μας.. Πραγματικά αξίζει να την ακούσετε...
morrison
Ψιλοάκουσα χθες βράδυ γιατί την Κυριακή πριν το draft δεν μπορούσα και μετά το draft δεν ήθελα να ακούσω για Fantasy με το draft που έκανα...
Νομίζω είναι η πρώτη snake εκπομπή που έχω ακούσει...
Λέει στην αρχή τα άλλα picks και τελειώνει με τα πρώτα τρία... tongue.gif

QUOTE
-ο Άναλ έχει δύο κολλητά πικς...
-Ε,ντακς...άναλ και κολλητά...

QUOTE
Και μόνο από το σελεμπριτάδικο της φάσης του φραντσάιζ...


Δίνω και το λινκ...
sacarame
QUOTE(morrison @ Oct 22 2013, 11:19 ) *



Για μένα τοπ στιγμή είναι μετά από ανάλυση του Σπύρου, μιλάμε για κάτι παίκτες και χρησιμοποιεί σπύστεια κλίμακα μέτρησης, ο Κωστής διαφωνεί και πιστεύει ότι θα πάει πιο κάτω σε φάνταζι πόιντς..

Τότε έχουμε το εξής...

QUOTE
- Σπύρος: Πόσο πιο κάτω δηλαδή τον έχεις;;
-Κωστής: Ε πιο κάτω, δεν ξέρω, ας πούμε ότι θα πάει ν-κάτω
( Σιγή Σπύρου, γέλια δικά μου...)
- Κωστής : Τον κούφανα τώρα....


Έτοιμο και το παρτ2 κύριοι...
T.W.Is.M.
Ας κανω κι εγω εναν απολογισμο-κριτικη για τις επιλογες μου στο ντραφτ. Ξεκιναω με τη σειρα που επελεξα.
Στον πρωτο γυρο η κληρωτιδα μου επαιξε ενα πονηρο παιχνιδι. Μου εδωσε το Νο2 και ετσι στηριζομουν στην επιλογη του sarounas, που επελεγε πρωτος. Για κακη μου τυχη εκεινος διαλεξε τον Durant. Στη συνεχεια ανελαβε δραση το autopick, που ολοκληρωσε την καταστροφη μου επιλεγοντας τον ακατονομαστο! Οι προσπαθειες να τον ξεφορτωθω δεν εχουν δωσει αποτελεσμα μεχρι στιγμης. Δεν εχω να σχολιασω κατι για αυτη την προσθηκη(δεν ηταν επιλογη), εχω να πω μονο μια φραση: Εμεις, οι ΚΕΛΤΕΣ!
Στο δευτερο γυρο επελεξα τον ηγετη των Μπομπογατων της Καρλοτας, τον Kemba Walker. Ενας απο τους πολλους καλους PG που αναμενεται να προσφερει πολυτιμη βοηθεια στην αρμαδα απο την Death Valley.
Στον τριτο γυρο αποφασισα να ρισκαρω. Αυτο που δε βγηκε περσι και κατεληξε σε αποτυχια η σεζον θα προσπαθησω να μετατρεψω στο κλειδι της επιτυχιας φετος. Kobe Bryant κυριες και κυριοι! Με τον τραυματισμο του, με το αγνωστο διαστημα απουσιας, αλλα και με ενα ροστερ χειροτερο απο περσι και με την ευκαιρια να κανει καλυτερα νουμερα, εφοσον γυρισει 100% υγιης. Για καποιον αλλο θα το φοβομουν, αλλα για τον Kobe οχι και τοσο. In Kobe we trust.
Τεταρτη επιλογη ενας πρωταθλητης, all-star και μελος της Team USA(καποτε).Chris Bosh για να καλυψει τοσο τη θεση του PF, οσο και τη θεση του C. Μπορει να μην παιζει οπως καποτε στο Τοροντο, αλλα προσθετει ονομα και λαμψη και ενα σταθερο σκορ κοντα στο 35.
Αλλος ενας ψηλος στον πεμπτο γυρο. O David West, ενας περσινος γνωριμος που με ειχε δικαιωσει θα δωσει πολυτιμους ποντους και ριμπαουντ απο τη θεση του PF. Σχετικα ασφαλης επιλογη με την ελπιδα οτι η περσινη σεζον καθιερωσε τους ρολους στην Ιντιανα και η προσθηκη του Granger δε θα τον επηρεασει ιδιαιτερα. Και να μη δωσει το περσινο 36αρι περιμενω να κινηθει καθαρα πανω απ το 30.
Στον 6ο γυρο ηταν η στιγμη της αποθεωσης. Ακομα θυμαμαι το Stern να λεει:"With the 89th pick in the 2014 draft Death Valley Demon select Jameer Nelson from the Orlando Magic"! Ο αρχηγος, η ψυχη της ομαδας επιστρεφει σπιτι του. Θα προσφερει ποντους, ασιστ(απο το αριστερο χερι στο δεξι), την πολυτιμη εμπειρια του, μπριζολες, παϊδακια, κοντοσουβλι και μετα απο νικες του Ορλαντο(μια φορα το μηνα δηλαδη) και κανενα ταψι γαλακτομπουρεκο. Οτι και να δωσει ειναι και θα ειναι ο αρχηγος μας!
Εβδομη επιλογη ηταν ο Nikola Pekovic. Ενας απο τους λιγους σεντερ που μπορουν να απειλησουν στο low post. Αγνοησα τα παιχνιδια που ειχε χασει τα τελευταια χρονια και τον εμπιστευτηκα για να βοηθησει με το σκοραρισμα του(δεν ειχαν μεινει και πολλοι σεντερ εδω που τα λεμε, αυτος και ο Chandler ηταν). Στοχος του το 30αρι.
Καπου εδω αρχιζουν οι πιο επικινδυνες επιλογες για ολους. Η πρωτη απ αυτες, στον 8ο γυρο, ηταν ο Gerald Wallace. Βασικος στο φετινο τσουρμο των Σελτικς, με περισσοτερες μπαλες στα χερια του ειδικα οσο δεν παιζει ο Rondo, οποτε μονο καλυτερος απο την περσινη απογοητευτικη χρονια μπορει να ειναι. Ας δωσει κατι παραπανω απ το τιμιο 25αρι και ειμαστε ευχαριστημενοι στην Death Valley.
Στην επομενη επιλογη προσθεσαμε λιγη ακομα λαμψη. Manu Ginobili, ο 3 φορες πρωταθλητης, κατοχος Ευρωλιγκα και χρυσου ολυμπιακου μεταλλιου γιατι χρειαζομουν οπωσδηποτε SG για τις πρωτες εβδομαδες που ο Kobe θα ειναι off. Δεν ειναι αυτος που ηταν πριν 3 χρονια που τον ειχα επιλεξει και εκανε 40αρια στον πρωτο μηνα, αλλα το μπασκετ δεν το εχει ξεχασει και θα βοηθησει.
Για την πρωτη επιλογη του παγκου στο βαθος του 10ου γυρου προτιμησα αλλον ενα παιχτη των Σελτικς, τον Brandon Bass. Λιγοι ποντοι ακομα με τα σουτακια του δε θα κανουν κακο, αφηστε που ετσι οπως ειναι οι Σελτικς καθε μερα θα πρεπει να αναδεικνυεται και καποιος αλλος ηρωας. Γιατι να μην ειναι κι ο Bass που και που;
11η επιλογη ηταν ο Michael Kidd-Gilchrist. Δευτεροετης σε μια νεανικη ομαδα, λογικα με θεση βασικου συνηθως πηγαινει καλυτερα απο τη rookie σεζον. Αυτος και ο Bass θα πρεπει να τραβηξουν το βαρος των πρωτων εβδομαδων χωρις Κομπι.
Οι υπολοιπες επιλογες ηταν εμπνευσεις της στιγμης μηπως και καποιος απ αυτους κανει το κατι παραπανω. Earl Clark, Alexey Shved, JJ Barea για να συμπληρωθει το ροστερ με παιχτες που αν βρουν την ευκαιρια και το χρονο μπορουν να δωσουν καποιους ποντους.
spysta
για τα Στρουμαφακια εχω να πω το εξης ...

ειναι ενα μειγμα ΕΜΠΕΙΡΩΝ παικτων

Ντερον -->φλωρε παιξε οπως σου αρμοζει.ασε τα πους απς,τις μποτες,τα ναζακια στον Κιντ και ΠΑΙΞΕ !!αιντε!!ΜΗΝ με τσαντισεις
Ολντριτζ -->εισαι ο καλυτερος C στο ΝΒΑ σε αγαπαμε.παιξε (απο την αρχη)
Αντερσον --> να εισαι τιμιος στο 27-28 σταθερα.βαλε τα τριποντα σου
Χιλ --> σιγουρια στο 31-32. ομορφος και σταθερος
Σεσσιονς --> τιμιο παληκαρι.ενα 23-24 φανταζομαι με μερικα καλα παιχνιδια στη σειρα.
Ριντουρ --> ελα εχεις τον Ναιτ μπροστα .. καποια στιγμη θα παιξεις.καλος για παγκο

με παικτες ΕΤΟΙΜΟΥΣ για το επομενο βημα
Τιγκ -->μπορεις να ξεχωρισεις .. κατσε εκει στο 35 που πιστευω και θα ειμαστε αγαπημενοι.
Τερνερ -->φιλακια σβουριχτα.ΦΕΤΟΣ ΚΑΝΕ ΜΠΑΜ.αιντε.
Aμιρ--> θηριακι .. μηπως ηρθε η ωρα ??ή θα σε πιασει καταθλιψη στο 4 ??επιλογη με ρισκο.
Toμπσον --> εεε με Λαντρι εξω θα βρεις χρονο.απο αυτο πηρες ενα ορισμενο μπουστ.παιξε ΛΙΓΟ μπασκετ επιτελους διπλα στον αμυαλο.δωσε ετσι ενα 23-24 πχ και θα ειμαστε οκ.


με ΝΕΟΥΣ ελπιδοφορους.
Ουειτερς --> μικρε παρε σουτ.εχεις potential .. το 21 projection που σου δινουν ειναι αστειο.θελω 3-4 μοναδες παραπανω.
Mπεννεττ --> ειτε στο 4 ειτε στο 3 .. μπορεις να παιζεις 25-30λεπτα.βαλε τα σουτακια,παρε και ριμπς και θα ειμαστε αγαπημενοι στο 24-25
biggrin.gif
Φραι Ουεμπστερ ειναι μια κατηγορια μονοι τους.σε αλλη στρατοσφαιρα ,για ΛΙΓΟΥΣ.
απλα περιμενετε την ΟΡΓΗ ΤΟΥΣ ...


σε γενικες γραμμες μου μοιαζει ενα τιμιο ροστερ (για ενα μικρο διαστημα ακομα μεχρι ν αλλαξει tongue.gif) ,χωρις πολλα ρισκα (περιεργο για εμενα) ....
απο το ντραφτ ειμαι ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 20 trades.

αυτα. καλο βραδυ ,σας φιλω .. και μην ξεχνατε σας αγαπω.



ΥΓ. ΔΕΝ εχω πολυ σελεμπριταδικη φαση φραντσαιζ και ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ
ΥΓ2. ΗΜΟΥΝ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΣΤΙΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΡΙΕΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ βαλτε 2-3 μοναδες πανω στον καθενα για να ερθω στα ισα μου biggrin.gif
Ginobili
εγώ με παικτες όπως Ιλιάσοβα,Λάουρι,Παού Γκασόλ,Μπόγκουτ...και Ρόντο-Αμάρε στον πάγκο...και με πραγματικά 3 μόνο σταθερές αξίες(Λαβ-Χόλιντει-Γκέι)...ή που θα σας το πάρω χαλαρά ...ή που θα πατώσω εξευτυλιστικά... tongue.gif
rchos
Εγώ δεν με σχολιάζω γιατί
1) Κάποιοι είστε κακόβουλοι με τις επιλογές μου οπότε πείσμωσα...(μου αρκούν οι απόψεις του Κυριάκου που είναι μακράν ο καλύτερος σε αυτό το παιχνίδι.Ακούστε την εκπομπή στο youtube να τον ακούσετε.)
2) Δεν δίνω στοιχεία για τις επιλογές μου γιατί θα χρησιμοποιηθούν εναντίον μου σε τυχών συζητήσεις για τρέιντ.
3) Εντάξει πήρα αρκετές αγάπες οπότε αυτό φτάνει...


Θα πω μόνο ότι ο uncle Drew όσο παίζει θα κάνει παπάδες φέτος και ότι ο Μάικ Ντανλίβι σε λίγες μέρες θα έρθει στην ομάδα της καρδιάς του και αυτός.
Επίσης ότι από όσους πήρα δύο δεν πολυήθελα και αναγκάστηκα λόγω τι επέλεξαν οι πριν από μένα.


Από τους υπόλοιπους
Άρης με τα νέα για Ράσελ, Στέλιος και Παναγιώτης είναι νομίζω στα χαρτιά καλύτεροι.


Υ.Γ. Ο Τρέυ που όντως είχα δηλώσει από την ημέρα του φετινού ντραφτ ότι θα τον πάρω μόλις τώρα εμφάνισε out και όμως λέει ακόμη no news available.Τραζίκ




sacarame
QUOTE(rchos @ Oct 22 2013, 16:07 ) *
Υ.Γ. Ο Τρέυ που όντως είχα δηλώσει από την ημέρα του φετινού ντραφτ ότι θα τον πάρω μόλις τώρα εμφάνισε out και όμως λέει ακόμη no news available.Τραζίκ



Διότι κάποιοι κάναμε και ρεπορτάζ.... icon_drunk.gif
SG3ptshooter
QUOTE(rchos @ Oct 22 2013, 16:07 ) *
Υ.Γ. Ο Τρέυ που όντως είχα δηλώσει από την ημέρα του φετινού ντραφτ ότι θα τον πάρω μόλις τώρα εμφάνισε out και όμως λέει ακόμη no news available.Τραζίκ

Eίπε ο ίδιος την περασμένη Τρίτη ότι μιλάμε για 4-6 βδομάδες, ε πέρασε η μια, ε κι άλλη μια μέχρι να αρχίσει, στο relax 15/11 θα παίζει το καμάρι του Michigan, μην κολώνεις. 19.gif
rchos
Δεν αγχώνομαι το ήξερα ότι είναι τραυματίας δεν έκατσε από το πουθενά απλά μία βδομάδα χτυπημένος και ακόμη δεν έχουν βγάλει νέο...
sacarame
Μάγκες έχω ντοκουμέντο...Τσακώσαμε τον Σπύστα...

Τις τελευταίες μέρες ακούω ότι προσδιορίζει τον Τέρνερ στο 37 λόγω της μαγικής πρισίζον και ότι παίζει μόνος του και μπλα μπλα...
Ολα καλά ως εδώ



ΟΜΩΣ!!!

Αν βάλετε το post draft και ακούσετε την εκπομπή, στο τηλέφωνο λέει μόνος του ότι ο Τέρνερ έχει upside, αλλά δεν πρόκειται να φτάσει και το 37....]

Το ντοκουμέντο μιλησε..... Το νου σας...

QUOTE
Να ψοφήσει ο πούστης


Αν όχι η ατάκα όλης της εκπομπής, σίγουρα του 2ου μέρους από Αρη για Τ. Τόμας
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Oct 22 2013, 16:07 ) *
Από τους υπόλοιπους
Άρης με τα νέα για Ράσελ, Στέλιος και Παναγιώτης είναι νομίζω στα χαρτιά καλύτεροι.


Καλα, αν γυρισει ο Ρασελ το κατσικι γρηγορα(που το πιστευω, δεν ειναι μονο κατσικι αυτος, ειναι και απεθαντος), κινδυνευουμε να τον βλεπουμε με τα κυαλια τον Αρη.
Και οσο περνουσαν τα picks και δεν τον επελεγε κανεις, το σκεφτομουν να τον διαλεξω κι αυτον στον 4ο γυρο μετα την επιλογη του Κομπι στον 3ο(ειπαμε, βαλτε μεσα τραυματισμενο, δεν μπορω, δεν μπορω να περιμενω), αλλα με εβγαλε απο το διλημμα ο κομισιονερ. Φανταζεσαι ομαδα με Γουεστμπρουκ, Κομπι και Λεμπρον μαζι???
sarounas
torture.gif εεεεεεεεε τί κακολογάτε το ρόστερ μου στα ραδιόφωνα?
τον Γκρέιτζερ σαφώς και δεν το πήρα για πρώτο βιολί και οι Γκορτατ, Κιριλένκο την δουλίτσα τους για την οποία είναι προορισμένοι θα την κάνουν και με το παραπάνω wink.gif

τα δυνατά χαρτιά μου είναι Ντουράντ, Ζάχος, Λόσον
Pierce
Εγώ απλώς να τονίσω ότι ο Granger στη D league, έφυγε στο ....137. Εδώ πέρσι ρε Sarounas, που ν δεν είχε χτυπήσει και ο George ήταν ακόμα άγουρος, τον είχα πάρει στο 64! Το Brooklyn είναι τόσο γεμάτο στα F που αμφιβάλλω αν ο Κιριλένκο θα παίζει πάνω από 20 λεπτά και θα παίρνει πάνω από 4 σούτ. Τι score να βγάλει... Γκορτάτ τίμιος άλλα όχι στο 61.
sarounas
QUOTE(Pierce @ Oct 22 2013, 20:09 ) *
Εγώ απλώς να τονίσω ότι ο Granger στη D league, έφυγε στο ....137. Εδώ πέρσι ρε Sarounas, που ν δεν είχε χτυπήσει και ο George ήταν ακόμα άγουρος, τον είχα πάρει στο 64! Το Brooklyn είναι τόσο γεμάτο στα F που αμφιβάλλω αν ο Κιριλένκο θα παίζει πάνω από 20 λεπτά και θα παίρνει πάνω από 4 σούτ. Τι score να βγάλει... Γκορτάτ τίμιος άλλα όχι στο 61.

δεν με νοιάζει που επιλέχθηκαν στην άλλη λίγκα, εξάλλου γιατί να δικαιωθούν εκείνοι και όχι εγώ smiley.gif
κοντός ψαλμός αλληλούια...

εστίασα περισσότερο σε θέσεις παρά σε πρόσωπα. Για τον Γκόρτατ θυμάμαι ότι μόλις πριν επιλέξω μου είχαν φάει Μπος και Νοά, ενώ για sg δεν υπήρχε τίποτα της προκοπής, κέβιν μάρτιν δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάρω σε ομάδα μου, είχα έναν ενδοιασμό για τον Ουέσλι Μάθιους αλλά λόγω συναισθήματος επέλεξα τον Γκρέιτζερ.
δεν ήταν ακατανόητη η επιλογή μου, αυτό ήταν το σκεπτικό μου......
spysta
σακαρακα βλεποντας ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ τα πρισιζον του Τερνερ το πρωι της δευτερας .. αλλαξα ελαφρως γνωμη (προς τα πανω).
μπορει καποιος να τα δει και να αποφασισει αν ειναι υπερβολικο ή οχι.

και οπως εχουμε εξηγησει ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ .. ΟΠΟΙΟΣ ανηκει στα Στρουμφακια .. ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ παιρνει μπουστ biggrin.gif
rchos
Leave Sarunas in peace.

Με Ντουράντ-Λόσον-Ζαχαρία μια χαρά την έχει βγάλει...

Φυσικά βλέπω ο Γκρέιντζερ άρχισε πάλι τα περίεργα και εκεί μπορεί να την πατήσει αφού φαίνεται να έχει γίνει πολύ injury prone.

Έχω αυτή τη στιγμή 6 τραυματίες
4 DTD και 2 out.

Δυνατή preseason...

spysta
QUOTE(rchos @ Oct 22 2013, 14:07 ) *
2) Δεν δίνω στοιχεία για τις επιλογές μου γιατί θα χρησιμοποιηθούν εναντίον μου σε τυχών συζητήσεις για τρέιντ.

μεχρι να ξεκινησουν οι αγωνες δυσκολα να κανει καποιος trade ..
οταν ξεκινησουν μετα απο λιγο καιρο τα στοιχεια μπορουν να εχουν αλλαξει απο ελαφρως εως δραματικα ή και να εχουν παραμεινει τα ιδια.

οποτε μην αγχωνεσαι .. γραψε ο,τι γουσταρεις.
rchos
QUOTE(spysta @ Oct 22 2013, 22:21 ) *
μεχρι να ξεκινησουν οι αγωνες δυσκολα να κανει καποιος trade ..
οταν ξεκινησουν μετα απο λιγο καιρο τα στοιχεια μπορουν να εχουν αλλαξει απο ελαφρως εως δραματικα ή και να εχουν παραμεινει τα ιδια.

οποτε μην αγχωνεσαι .. γραψε ο,τι γουσταρεις.


Όχι
sacarame
QUOTE(rchos @ Oct 22 2013, 22:46 ) *
Όχι



Ο Σταμ θα μιλήσει με έργα....


Νομίζω ότι κύριος στόχος του είναι να περάσει τον αυτόνομο φέτος...
rchos
QUOTE(sacarame @ Oct 22 2013, 22:52 ) *
Ο Σταμ θα μιλήσει με έργα....


Νομίζω ότι κύριος στόχος του είναι να περάσει τον αυτόνομο φέτος...



Μα είναι να γελάει κανείς...
Anaz
Εμενα δεν μ'αρεσε καθολου το ντραφτ μου, αλλα και περσι δεν μ'αρεσε και αποδειχτηκε απο τα καλυτερα, οποτε περιμενω..
Δεν προετοιμαστηκα καλα φετος, και ημουν και σε αντιξοες συνθηκες, αφου εκανα το ντραφτ βρισκομενος σε γενεθλια φιλικου σπιτιου. Αποτελεσμα καποια πικ να γινουν auto, αν και ευτυχως προνοησα πειραζοντας λιγο τη λιστα πριν φυγω, οποτε δεν ηταν πολυ κακα.
Πηρα ρισκο με αυτον τον Oladipo, για τον οποιο δεν εχω ιδεα περι τινος προκειται, απλα χρειαζομουν οπωσδηποτε pg εκει που εφτασα και δεν ειχε μεινει τιποτα, οποτε στηριχτηκα στην ευπαθεια του Νελσον και στο οτι τα τελευταια χρονια τα καλα PG κανουν καλες ρουκι χρονιες.
Γενικα ειδα αρκετες "περιεργες" και RISKY επιλογες στο φετινο ντραφτ. Ετσι κι αλλιως υπηρχαν αρκετοι τετοιοι παιχτες φετος, απλα σε γενικες γραμμες τα ρισκα επιλεχτηκαν πιο ψηλα απ'οτι περιμενα, κι απ'οτι θα επελεγα εγω. Μενει να δουμε ποιοι θα δικαιωθουν και ποιοι θα καουν..
duncan21
Aνένδοτος αγώνας να μείνει στον Τ.W.is.M o πίθηκας.Δεν θα μας ξεζουμίσετε κύριε με τις παράλογες απαιτήσεις σας!
j-kidd13
QUOTE(duncan21 @ Oct 23 2013, 12:07 ) *
Aνένδοτος αγώνας να μείνει στον Τ.W.is.M o πίθηκας.Δεν θα μας ξεζουμίσετε κύριε με τις παράλογες απαιτήσεις σας!


Μα ειναι δεδομενο οτι ο twism θα πορευτει με τον Λεμπρον σε ολη τη διαρκεια της χρονιας με αυτα που ζηταει... laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.