Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 13-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Pierce
Οι 300 ποντοι του Σπυρου εν τω μεταξυ, δεν υπολογιζει τους αλλους ποντους που εχει παρει απο τον αντικαταστατη , ειναι σαν περσι με τον ροντο που θα εβγαζε 30^24 ποντους παραπανω. tongue.gif
Ράσελ ξύπνα.
spysta
QUOTE(Pierce @ Nov 12 2013, 17:27 ) *
Οι 300 ποντοι του Σπυρου εν τω μεταξυ, δεν υπολογιζει τους αλλους ποντους που εχει παρει απο τον αντικαταστατη , ειναι σαν περσι με τον ροντο που θα εβγαζε 30^24 ποντους παραπανω. tongue.gif
Ράσελ ξύπνα.

που εισαι γλυκουλι ... την πρωτη εβδομαδα Χιλ και Ραιαν ηταν μεσα στην 9αδα και την δευτερη ο Φραι ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ στη θεση του Ραιαν με τους 35περιπου συνολικους ποντους.

οκ γραψε 200-250.


και για περυσι με Ροντο μην τα ξαναλεμε .. εχασα (υπολογιζοντας τους αριθμους που πηρε απο τον παικταρα τον Λι) ενα 700αρι χαλαρα .. και παραπανω

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΡΗ ''ΚΟΜΙΤΣΙΟΝΕΡ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ'' .. ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΣΕΡΙ ΧΡΟΝΙΕΣ ΣΤΟ ΝΤΑΡΦΤ ,ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ, ΚΛΗΡΩΝΕΣΑΙ 4ος ΞΕΡΩΓΩΩ !!!!!

τυχαιο ?????? μμμμμμ cool.gif cool.gif (χρειαζομαι φατσα κραγμενης λουλους για το μμμμμ)




ΥΓ. σε φιλω και σ αγαπω παρολαυτα smile.gif
thrylos7
Άσε ρε μλκ, δεν έπαιξε χθες ο Πέρο και έχασα το 1,5 του!
aegeansheed
Παίδες αυτό με τη βαθμολογία (την βαθμολογία την ίδια εννοώ...) πέρυσι πώς το κάναμε?

Σκέφτομαι...ωραία ιδέα θα ήταν και για φέτος. Θα δίνει ένα χρώμα στη Δευτέρα μας να ούμε

morrison
Ε, αφού ζητήθηκε... rolleyes.gif
Χωρίς χθες/σήμερα, υπολογίζω μέχρι το τέλος της 2η εβδομάδας...

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment
Gravedigger
Το πόσο χάλια παίζει η ομάδα μου φαίνεται σε όλα τα διαγράμματα, και χθες ήταν άλλη 1 γνωστή μέρα!
sarounas
QUOTE(sacarame @ Nov 12 2013, 16:41 ) *
Τα πάντα όλα....

Fantasy Review

Μόλις 3 λεπτά μετά το κλείδωμα των ρόστερ...

ο ένας από τους 3 (αυτός που μιλά λιγότερο και πετάγεται ξαφνικά) μου θυμίζει μία φωνή από ελληνοφρενεια blink.gif
aegeansheed
Τον φιδέμπορα τον Ντάνκαν θα λες, γιατί οι άλλοι δύο.. γλώσσα δεν έβαλαν μέσα!!!


Noooooothing easy, nasin easy...

Tobias Funke
Επειδή όπως είπε κι η σοφή τριάδα του podcast, έτσι κι εγώ πιστεύω ότι η ομάδα δεν είχε ότι χρειαζόταν για να χτυπήσει πρωτιά ή ακόμα και να μείνει εκεί που είναι είπα να ρισκάρω λίγο μπας και μου κάτσει. Δεν γούσταρα και τόσους Ευρωπαίους μαζεμένους, ήταν κι ο Σπύρος στην άλλη μεριά του trade που το κάνει ακόμα πιο απολαυστικό, στέλνοντάς μου pm's από latin συναυλία που υποτίθεται ότι παρακολουθεί , ε δεν ήθελε και πολύ.

Πιθανότατα χαμένος θα βγω, αφού πιστεύω ότι κι οι 3 που έδωσα μπορούν να ανέβουν 2-3 πόντους ο καθένας αλλά είπα να το δοκιμάσω με την ελπίδα ότι θα ανέβει ο παπάρας όπως πέρισυ κι ότι ο Green είτε θα πάει στο 3, είτε θα πάρει το trade o Dragic πιο μετά.
Pierce
Το κανε ο τρελός ohmy.gif

Btw προσπαθούσε να με πείσει να πάω μαζί του, και με πήρε προ ολίγου να μου πεί ότι είναι full στις γκόμενες.
Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του laugh.gif
sacarame
QUOTE(Pierce @ Nov 13 2013, 22:16 ) *
Το κανε ο τρελός ohmy.gif

Btw προσπαθούσε να με πείσει να πάω μαζί του, και με πήρε προ ολίγου να μου πεί ότι είναι full στις γκόμενες.
Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του laugh.gif



Καλά ρε φίλε, εσένα σε πήρε να σου πει ότι έχει γκόμενες, κι εμένα με πήρε να του πω πόσα ματς έχουν οι Γκαζόλ, Μπατούμ και Ρούμπιο την άλλη βδομάδα....Τι ρατσισμός είναι αυτός που μόλις βίωσα....
rchos
Εμένα πάλι τίποτα...

Καλά Σπυρακόοοοο
Pierce
Εσύ είσαι ο Wilson του Λουκουμά. Έτσι και ο Σπύρος είναι ο δικός μου Γούιλσον, μη τα θες όλα δικά σουtongue.gif
sacarame
Και μόλις ενημερώθηκα για την παρέα που είχε μαζί του... και δεν είπε τίποτα η λέρα...

20 μέρες μπαν από μένα....
spysta
ρε λεκεδες ... ΠΟΥ να φανταστω οτι θα θελετε ερθετε σε μπουενα βιστα λατιν βραδια .. ειπαμε ειστε λιγουρια ..αλλα ΤΟΟΟΣΟ???

ειχε προσκλησεις η κοπελα και με πηρε τηλεφωνο για να παμε. biggrin.gif
(νααατη και η δικαιολογια)

1)ΦΥΣΑΓΕ απο μωακια το μαγαζι .. !! shot.gif
2)Στελιο ετσι μπραβο μπαναρισε με και ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΞΑΝΘΟ ΜΩΩΩΡΕΕΕ .σιιιιιγουρα. 45.gif
3)Σταμ μην μου κανεις μουτρακια ξερεις οτι σε αγαπαω.αλλα λεω ειναι αρκετα αντρας για να ερθει σε τσαν τσαν wub.gif
4)Αρουλη σμουτς!

-----------
κατα τ αλλα για το trade τι να πω .... ΠΛΕΟΝ τα σμερφς αποπνεουν μια Ευρωπαικη κουλτουρα και ενα σοφιστικε προφιλ.
sacarame
2 ασσίστς ο Πέρο σε 6 λεπτά.... Έρχεται το 15άρι Νότη.... smiley.gif
Gravedigger
Έτσι όπως το πάω θα πετάξω λευκή πετσέτα από την 3η βδομάδα...

Σήμερα είχα 5 παίχτες και παίζουν οι 3 για ανεξήγητο λόγο. Ο Rose χτύπησε, ο Butler χτύπησε και αυτός σήμερα,θα καταλήξω να βγάλω την βδομάδα με 5 παίχτες. Ο Bynum πάνω που πήρε θέση βασικού λείπει 2 ματς για προσωπικούς λόγους (Bowling??) και ο Porter μάλλον έχει βγει στο ambel alert.

Και από την άλλη έχεις τον Afflalo να πηγαίνει από 50αρι σε 50αρι, τον Lin να ξαναθυμίζει Linsanity και τον Tony Wroten να κάνει triple double.James Anderson λέει 34 πόντους. Ε δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει!
Gravedigger
Και προσπαθώντας να βρω τι πάει λάθος διαπιστώνω ότι από τα πρώτα 8 pick μου έχουν παίξει τα 4!! Εκ των οποίων ο 1 είναι ο Rose που είναι φάντασμα. Με 3/8 καταλαβαίνω γιατί είμαι εκεί κάτω.

ΥΓ.Sorry Σπύρο για τα back to back post, είναι δικό σου προνόμιο!
thrylos7
QUOTE
2 ασσίστς ο Πέρο σε 6 λεπτά.... Έρχεται το 15άρι Νότη....


Δεν τον εμπιστεύθηκε στο 2ο ημίχρονο ο άλλος, ενώ ήταν καυτός, το 'χασε το ματσάκι... Free Pero!
duncan21
MCW DNP

Sullinger DNP

Ariza φεύγει τραυματίας στο ημίχρονο.

Νene 4.3(της θείας σου το χαλβαδοκούτι).

Ιbaka 21.3 στο ημίχρονο,ejected απ' το παιχνίδι ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.

Δε μπορώ να φανταστώ πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει.Τσάμπα χάρηκα για Ουίλσονα.
teopt13
QUOTE(duncan21 @ Nov 14 2013, 06:46 ) *
Δε μπορώ να φανταστώ πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει.Τσάμπα χάρηκα για Ουίλσονα.

Δεν πειράζει χαλάλι μία κακή μέρα μπροστά στην επιστροφή του ΠΑΙΧΤΑΡΑ-θα κάνω σίγουρα πάνω απο 30 Wilson
(Καλά το πάω??)
spysta
QUOTE(Gravedigger @ Nov 14 2013, 04:33 ) *
ΥΓ.Sorry Σπύρο για τα back to back post, είναι δικό σου προνόμιο!

εχεις την αμεριστη συμπαρασταση μου και για back to back to back post δικενεμου!!! cool.gif
Pierce
Ρε τζονσον, της θείας σου. Επίσης δεν πάμε καλά αυτή τη βδομάδα, έχω και λίγα παιχνίδια...το μόνο ενθαρρυντικό ειναι η εμφάνιση του ρασελ.
sarounas
ο άλλος 3κ10 ξημερώματα στο pc να αρπάξει τον Ουέμπστερ 19.gif
ρε δεν παλεύεστε, α στα διαλα πια smiley.gif
duncan21
QUOTE (teopt13-1908 @ Nov 14 2013, 08:35 ) *
Δεν πειράζει χαλάλι μία κακή μέρα μπροστά στην επιστροφή του ΠΑΙΧΤΑΡΑ-θα κάνω σίγουρα πάνω απο 30 Wilson
(Καλά το πάω??)

Είσαι στο σωστό δρόμο θα έλεγα.Ουίλσονας μπαιχταράς στο 30+ κι όποιος θέλει!

QUOTE (sarounas @ Nov 14 2013, 12:48 ) *
ο άλλος 3κ10 ξημερώματα στο pc να αρπάξει τον Ουέμπστερ 19.gif
ρε δεν παλεύεστε, α στα διαλα πια smiley.gif

Διόρθωση,05:10 πήρα τον Ουέμπστερ.Είμεθα φοιτηταί πολυτεχνείου κύριε,η έννοια ύπνος έχει χάσει την όποια σημασία της.Χθες π.χ κοιμόμουν ανά 5-6 ώρες για 2-3 ώρες.
j-kidd13
Ρε Μαρτινακο αγορινα μου,γιατι δεν ντυνεσαι καλα οταν βγαινεις εξω?Γιατι δεν φορας σκουφακι οταν κανεις μπανακι και φευγεις απο την προπονηση?Γιατι δεν πινεις την πορτοκαλαδιτσα που εστυψε η μανουλα σου να παρεις βιταμινες για το κρυο??
Θα ημασταν 4οι αν επαιζες!!!
Περιμενουμε να φας την κοτοσουπιτσα σου και να αναρρωσεις....
rchos
Kyrie 68.gif

T.W.Is.M.
Εχετε κανει 87,9 με 6 παιχτες? Οχι ε? Καλα το φανταστηκα. Φαινεται οτι εδω στην Death Valley οι (μ)παιχταραδες επηρεαστηκαν τοσο πολυ που ψοφησαν οι ιδιοι! Ο ενας χειροτερος απο τον αλλο...
Στις 4 σεζον που παιζω δεν εχω ξαναπαθει τετοιο πραγμα. Αφου παω το πρωι στη δουλεια, παιρνω το φρεντο μου και το donut με σοκολατα και τριμμενο μπισκοτο, ανοιγω το excel που εχω για να μου υπολογιζει τα σκορ(ια) των (μ)παιχταραδων(δεν μπορω να μπω απο τη δουλεια στο espn) και ετοιμαζομαι να ξεκινησω τη μερα μου(οπως συνηθως) με καταμετρηση ποντων. Ανοιγω το boxscore του Ορλαντο ξεκινωντας φυσικα απο τον αρχηγο, βλεπω το 19,4, απογοητευομαι, αλλα συνεχιζω. Ανοιγω τους Λεικερς και βλεπω το Meeks να εχει στατιστικα στο δυαδικο συστημα! Παω στη Βοστωνη, βλεπω τον Bass να κινειται στη μετριοτητα(ο οποιος Bass ηταν ο καλυτερος μου με το μυθικο 21,3!), αρχιζω να απελπιζομαι, βλεπω τον Γκιλχριστο να περναει και να μην ακουμπαει, αλλα αντεχω ακομα. Με το που βλεπω το 1/13 του Κεμπα του Περπατητη, κλεινω το excel και ουτε για κραξιμο δεν ειχα ορεξη. Ξερω τι φταιει. Η ομαδα εχει χασει τη συνοχη της. Μονο που δεν μπορω να ξεφορτωθω το ξενο σωμα...
Gravedigger
QUOTE (T.W.Is.M. @ Nov 14 2013, 16:55 ) *
Εχετε κανει 87,9 με 6 παιχτες?

84 με 5! Κοντά είμαι! Είμαι σίγουρος ότι θα στο σπάσω φέτος το ρεκόρ!
sarounas
ψάχνω για ένα PF 37άρι περίπου αντί για τον Spencer Hawes (40.4) σε 9 αγώνες μέχρι τώρα
ή διαφορετικά ένα PF περίπου 28άρι αντί για τον Βαρεζάο (28.2) σε επίσης 9 ματς μέχρι στιγμής

όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει πρόταση icon_wave.gif
Gravedigger
Ρε μαλάκα Stevens πάρε μια απόφαση επιτέλους. Βάζω τον Faverani βασικό, βάζεις τον Olynyk. Βάζω τον Olynyk βάζεις τον Faverani. Έτσι θα το πάμε φέτος?

Κατά τ'άλλα τα κλασικά. Από τους 8 παίχτες μου σήμερα παίζουν οι 4, από τους οποίους ο ένας είναι ο Olynyk, 3 λοιπόν. 2ο ματς που ο Randolph δεν παίζει χωρίς να ξέρω το γιατί. Νέος Porter μας βγήκε.
spysta
κλασσικα εικονογραφημενα .. χανω παλι τα ματς του Ντερον για στραβοπατησε ..χανω και τα ματς του Ουειτερς γιατι ειναι αρρωστος !! 3-5 ματσακια παλι λιγοτερα .. NICE

ομως 32αρι ο Σεσσιονς ΓΑΤΑΚΙΑ biggrin.gif

για Αμιρ ΚΑΠΟΙΑ εξηγηση θα υπαρχει διοτι και ο Βαλανσιουνας ειναι τραγικος.
αντε να φευγει η π#$σταρα σιγα σιγα απο κει ,να παιξουν και τα αλλα παιδακια
Pierce
Ayon βασικουρα , και πέταξε τον Παύλο στον πάγκο blink.gif . Γυρίσαμε σε εποχές jj στην ατλαντα .
sacarame
Επιτέλους ο κόουτς Σο είδε που πρέπει να παίξει η Χικσονάρα για να δώσει σκόρια. Βάλε σέντερ τον αλήτη, δώστου και 30 λεπτά μαζί με Φαρίντο και τσίμπα 2 νταμπλ νταμπλίδια....

Μοζγκόφ και αηδίες...
Tobias Funke
Είχα που είχα ξενερώσει τη ζωή μου λίγη ώρα μετά το trade που έκανα, έσκασε κι ο τραυματισμός για να το ολοκληρώσει. Μια χαρά ομαδούλα και πήγα και τη διέλυσα σαν μλκς. Κάνω ένα trade ακόμα για να πάρω PG της πλάκας, τη βάζω στον αυτόματο κι αποσύρομαι για λίγο μέχρι να μου περάσουν τα νεύρα κι η ξενέρα, οπότε μην στέλνετε τζάμπα προτάσεις.
Gravedigger
Στοιχειωμένη η θέση του PF. Δεν έχω που δεν έχω κανένα, όποιον βάζω εκεί δεν παίζει ποτέ, χωρίς να είναι τραυματίας. Την προηγούμενη βδομάδα ο Booker είχε 4 ματς, δεν έπαιξε κανένα. Ο Randolph αυτή την βδομάδα έβγαλε 1 12αρι και εξαφανίστηκε, amber alert μαζί με τον Porter.
Anaz
Τις ειδα τις προτασεις,και τις επεξεργαζομαι σοβαρα.Θα απαντησω αυριο το απογευμα. wink.gif
Gravedigger
Επιβλητική η πράσινη μπάρα στο προτελευταίο γράφημα. Ευχαριστώ ομάδα!
aegeansheed
Οι παίκτες μου υποσχέθηκαν ότι θα κάνουν το καλύτερο ρεκόρ αυτήν την εβδομάδα. Για να δούμε...
T.W.Is.M.
QUOTE(Gravedigger @ Nov 19 2013, 04:34 ) *
Επιβλητική η πράσινη μπάρα στο προτελευταίο γράφημα. Ευχαριστώ ομάδα!


Μου θυμιζεις εμενα περσι. Νοσταλγησα την περσινη παλια καλη ομαδα μου που εμπαινα στα αποδυτηρια με τις γαζες, τους επιδεσμους, τους ορους, τις ενεσεις... Φετος μπαινω στα αποδυτηρια και τους βλεπω ολους υγιεις και να παιζουν το συστημα φιδι(σερνονται στο γηπεδο)! Φταιει που δεν εχω βρει ακομα το καταλληλο gimmick για την ομαδα μαλλον...
sacarame
Να το το 15,5 του Πέρο στο ημίχρονο....7 πόντοι, 2 ρεμπς, 1 ασσίστ και ένα κλέψιμο για τον καράφλα...

Ο Νότης τώρα δικαιώνεται..
j-kidd13
Συμμορφωθειτε ορισμενοι μην εχουμε αλλα...
Εχουμε ομαδα και οχι μαντρα με οικοδομικα υλικα...
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 20 2013, 13:00 ) *
Συμμορφωθειτε ορισμενοι μην εχουμε αλλα...
Εχουμε ομαδα και οχι μαντρα με οικοδομικα υλικα...


Να σου δωσω τον Κεμπα? Ταιριαζει στην ομαδα σου. Να τον κανεις αρχηγο! smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 20 2013, 17:14 ) *
Να σου δωσω τον Κεμπα? Ταιριαζει στην ομαδα σου. Να τον κανεις αρχηγο! smiley.gif


Προσεφερα το υπεροπλοπολυβολο Μαρτιν αλλα δεν σου εκανε...... smiley.gif
rchos
Μεγαλειώδες 3 την χτεσινή ημέρα...


Τουλάχιστον από το μέτωπο των τραυματισμών είχαμε ευχάριστα νέα απότομα για Burke κυρίως.
Trey Burke (foot) will make his NBA debut on Wednesday, coming off the bench behind John Lucas III.
sacarame
Κι επειδή με φάγατε ότι δεν χάνω ματς...

QUOTE
Butler will not travel with the Bulls on their current six-game road trip and is listed as week-to-week after an MRI confirmed a sprain to his right toe.

Butler initially sustained the injury in Monday's game against the Bobcats. It appears that earliest he could return would be Dec. 2. Expect Kirk Hinrich and Mike Dunleavy to see increased minutes with Butler out
aegeansheed
O Matt Barnes έπαθε αποκόλληση αμφιβληστροειδή??????? OMG!!!!

T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Nov 22 2013, 15:57 ) *
O Matt Barnes έπαθε αποκόλληση αμφιβληστροειδή??????? OMG!!!!



Οποτε τελειωνει η σεζον του?
spysta
ΚΑΘΕ εβδομαδα βλεπουμε και μια νεα ομαδα στη λιγκα ... ωωωωπ γραψε λαθος.

ειναι η toasting n posting που εγινε bating n trading που εγινε Brontados Roukets που εγινε sheed n squeed που εγινε poster n foaster που εγινε darth basket vader που εγινε .. που εγινε ... που εγινε ..

cool.gif cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.