Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 12-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
T.W.Is.M.
QUOTE(Gravedigger @ Dec 12 2012, 04:58 ) *
Στο τέλος ο Rose θα γυρίσει πιο γρήγορα από τον Wall!



Αυτο περιμενω κι εγω. Να γυρισει ο Rose... tongue.gif
spysta
η καυλαντα συνεχιζεται ... (θα πεσουμε σε βαθμολογια τωρα αλλα χαλαλι μωρε)

ο αντιτουριστικος γιος του τενιστα δοθηκε για τον ξεκαθαρο franchise ΓΚΡΕΓΚ ΜΟΝΡΟΕ (μας ελειψες ψηλε)
που ελπιζουμε οτι σιγα σιγα οι Πιστονς θα γυρισουν το παιχνιδι τους ΞΑΝΑ στον Γρηγορη για να φτασει στα σωστα επιπεδα του 38-39 (ελα τωρα ποιος Στακει ποιος Ναιτ μωρε)

και ΦΥΣΙΚΑ ερχεται στην ομαδα ο παλαβος Τουρκος με το ΤΡΕΛΟ συμβολαιο που πηρε φετος και ΠΡΕΠΕΙ να αποδωσει (Σκαιλς αγορι μου κανονισε) .. που αναμενουμε το κλασσικο του 2μηνο Ιανουαριος Φεβρουαριος ..με μεγαλες σκορακλες.

χαιρεταμε και τον τιμιο Λαντρι.εκει που εισαι μια χαρα



------> ΔΙΝΕΤΑΙ ΔΑΝΕΙΚΟΣ Ο ΜΠΟΓΚΑΤ στους Italian Spurs .. και οταν παιξει (εδω γελαμε) θα γυρισει πισω στην ομαδα.



ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ FRANCHISE !!!! biggrin.gif biggrin.gif
spysta
QUOTE(spysta @ Dec 12 2012, 23:04 ) *
------> ΔΙΝΕΤΑΙ ΔΑΝΕΙΚΟΣ Ο ΜΠΟΓΚΑΤ στους Italian Spurs .. και οταν παιξει (εδω γελαμε) θα γυρισει πισω στην ομαδα.

ξεχασαμε να ευχαριστησουμε το ιταλοσπερικο σωματειο για την εξυπηρετηση biggrin.gif biggrin.gif

ΑΝ καποια στιγμη μεσα στην χρονια .. μπορω να κατεβασω την εξης 9αδα

Rondo
Igouodala
Iliasova
Griffin
Monroe
Ellis
Bargnani
Aldridge
Bogut


θα εχει ολοκληρωθει το fantasy για εμενα. laugh.gif laugh.gif
aegeansheed
QUOTE(spysta @ Dec 13 2012, 00:43 ) *
ΑΝ καποια στιγμη μεσα στην χρονια .. μπορω να κατεβασω την εξης 9αδα

θα εχει ολοκληρωθει το fantasy για εμενα. laugh.gif laugh.gif


Εκτός αν κάποιος με πληρώσει για να πω αυτά που ξέρω να λέω
j-kidd13
Μου κανει πλακα το φαντασι και φετος...tongue.gif
Παλι τιμωρηθηκε ο Καζινς,εξω λεει για προσωπικους λογους ο Θορντον,εξω και για 2ο ματς ο Ουειτερς...
Δεν υπαρχει σωτηρια...
Pierce
Τόσα χρόνια παίζω, μεγαλύτερο παρτάλι από τον Λόσον, δεν έχω δεί. Τη μια μέρα κάνει 65 την άλλη 13! Και το κάνει επαναλαμβανόμενα το θηρίο! Μπήκε στους αγαπημένους αυτομάτως.
rchos
Σήκωσε κούπα πέρσι και φέτος τρολάρει...
duncan21
Τουλάχιστον συγκινητική η προσπάθεια του Κωστή με Belinelli και Blatche.Αν καταφέρει να εξασφαλίσει λίγο χρόνο ακόμη μέχρι να γυρίσεις ο τρόμπας τον βλέπω να μένει χαλαρά στη Lega A.

υ.γ Μλκ Corbin το νου σου,μην αρχίσεις πάλι τα πειράματα.
aegeansheed
QUOTE(duncan21 @ Dec 13 2012, 13:55 ) *
Τουλάχιστον συγκινητική η προσπάθεια του Κωστή με Belinelli και Blatche.

sad-smiley-009.gif δακρύζω
Θα το γυρίσουμε σε επεισόδιο Fantasy - The Association και θα γίνει το δικό μας Braveheart.

Longshanks θα είναι ο Rchos που βλέπει την Αυτοκρατορία των προηγούμενων χρόνων του να καταρέει (και δε μου δίνει τον Τζιλιχρήστο),
Χάμις ο Pierce, που πάντα μου λέει πόσο με νιώθει και μου συμπαραστέκεται στον αγώνα μου,
Τρελός Ιρλανδός προφανώς ο Spysta, όπως o Wallace που απλά θέλει να εκδικηθεί και ο άλλος να κάνει ποζεριά με τους Irish κολητούς του, έτσι και ο Σπύρος που από τη μία λέει ότι θα με βοηθήσει να σωθώ αλλά από την άλλη κάνει τα δικά του: (μου δίνει τον Bogut και τον Bargnani για τον Howard - really, ήταν αρχή Πρότασης σήμερα).
Μάρον θα είναι ο Bynum (που είναι νεκρός έτσι κι αλλιώς φανταζιακά)
και στον ρόλο της Πριγκήπισσας Ιζαμπέλ ο Tobi, που ενώ θέλει να πετύχει τους προσωπικούς του στόχους, που είναι η εκθρόνιση του γιου του Longshanks-Άρτσου (Αναζ), βλέπει με συμπάθεια το δράμα του αγροίκου από τη Χώρα που Δεν έχει Γόνατα και τον στηρίζει ψυχολογικά (το ότι καταριέμαι τους pgs του είναι ένα κενό του σεναρίου που δημιουργεί ερωτηματικά και χρήζει βελτίωσης)
spysta
QUOTE(aegeansheed @ Dec 13 2012, 13:40 ) *
Τρελός Ιρλανδός προφανώς ο Spysta, όπως o Wallace που απλά θέλει να εκδικηθεί και ο άλλος να κάνει ποζεριά με τους Irish κολητούς του, έτσι και ο Σπύρος που από τη μία λέει ότι θα με βοηθήσει να σωθώ αλλά από την άλλη κάνει τα δικά του: (μου δίνει τον Bogut και τον Bargnani για τον Howard - really, ήταν αρχή Πρότασης σήμερα).

ΝΟ WAY JOSE !!!!
ΠΟΤΕ δεν σου προτεινα τετοιο πραγμα

ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif

αλλα αμα γουσταρεις μακαροναδα με κρεας απο καγκουρο .. στο προτεινω αν ειναι biggrin.gif biggrin.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Dec 13 2012, 14:40 ) *
sad-smiley-009.gif δακρύζω
Θα το γυρίσουμε σε επεισόδιο Fantasy - The Association και θα γίνει το δικό μας Braveheart.

Longshanks θα είναι ο Rchos που βλέπει την Αυτοκρατορία των προηγούμενων χρόνων του να καταρέει (και δε μου δίνει τον Τζιλιχρήστο),
Χάμις ο Pierce, που πάντα μου λέει πόσο με νιώθει και μου συμπαραστέκεται στον αγώνα μου,
Τρελός Ιρλανδός προφανώς ο Spysta, όπως o Wallace που απλά θέλει να εκδικηθεί και ο άλλος να κάνει ποζεριά με τους Irish κολητούς του, έτσι και ο Σπύρος που από τη μία λέει ότι θα με βοηθήσει να σωθώ αλλά από την άλλη κάνει τα δικά του: (μου δίνει τον Bogut και τον Bargnani για τον Howard - really, ήταν αρχή Πρότασης σήμερα).
Μάρον θα είναι ο Bynum (που είναι νεκρός έτσι κι αλλιώς φανταζιακά)
και στον ρόλο της Πριγκήπισσας Ιζαμπέλ ο Tobi, που ενώ θέλει να πετύχει τους προσωπικούς του στόχους, που είναι η εκθρόνιση του γιου του Longshanks-Άρτσου (Αναζ), βλέπει με συμπάθεια το δράμα του αγροίκου από τη Χώρα που Δεν έχει Γόνατα και τον στηρίζει ψυχολογικά (το ότι καταριέμαι τους pgs του είναι ένα κενό του σεναρίου που δημιουργεί ερωτηματικά και χρήζει βελτίωσης)


1)Οτι σκηνες υπαρχουν(και θα προστεθουν σε τυχον ριμεικ) στο σκοταδι ειναι δικες μου. Στο ρολο του σκοτους ειμαι εγω! tongue.gif
2)αν μου κανει εμενα τετοια προταση, θα του αντιπροτεινω Chalmers+Sefolosha+DeShawn Stevenson για τον Μπισκοτο!
spysta
ΠΑΓΚΟ ΦΙΛΕ ΙGGY !!!!!!! smile.gif
κατσε ησυχος και ηρεμος να κλωσησεις τ αυγα σου την αλλη εβδομαδα ...













(ελπιζω να ταρακουνηθει αρκετα tongue.gif )
Ginobili
Επειδή έχει καεί λίγο ο εγκέφαλος....γινόταν ποτέ άλλη χρονιά τέτοιος πανικός...τέτοια σφαγή..ντέρμπυ στις θέσεις 2-7?
morrison
Ματς Σ/Κ...

1. Compton Niggaz 6945.8 5+3
2. Smokin' Smurfs 6311.3 6+3 (6+2 λόγω Μπαρνιάνι)
3. Long Con Artists 6256.3 6+3 (6+2 λόγω Λάουρι)
4. Dallas White Niggaz 6225 8+0
5. Rated-R Superstar 6193.5 2+6 (2+5 από Πάου)
6. Italian Spurs 6189 8+1
7. Los Angeles Lazers 6117.5 8+1
8. Death Valley Demon 5979.8 5+4 (με Μέλο και Τζουρου αμφίβολους, πιθανό 4+3)
9. Rcho's Monkeys 5942 5+3
10. High Voltage 5852.3 7+2
11. San Francisco Spartans 5703.5 7+2
12. Bench Warmers 5512.5 6+3
13. The Losers 5467.5 6+3
14. Cross Dogs 5309.8 7+2 (6+2 από Γουέιτερς και Θόρντον αμφίβολο αύριο)
15. Where no knees happens 5194.8 4+5
rchos
Άντε βρε Αμάρε γύρνα να τα κάνουμε όλα μπιπ...
Θα μπορώ να παίζω και με 5 σέντερς όταν γυρίσει.

Jason Thompson πόσο λατρεμένος παίχτης έχει γίνει.
Larry Sanders έχεις να κάνεις 5 τάπες από τις 7 του μήνα.Έχουμε 15. Σε παρακαλώ συντονίσου.
Σκέφτομαι να μετονομάσω την ομάδα σε Westbrook-Lee association...


Υ.Γ. Σιντ σύνγαυρε από την ημέρα που μου πρότεινες το τρέιντ για τον MKG ο δικός σου πάνω από 20 έχει κάνει;Στεναχωρέθηκε που τον παζαρεύεις και παίζει αδιάφορα tongue.gif

aegeansheed
Όταν είναι να φτιάξεις το ρόστερ την επόμενη εβδομάδα σκέψου να βάλεις τον Westbrook στο σημείο "G", τον Lee ως Forward και ενδιάμεσα τον Τζίλι και θα δεις πόσο θα φτιάξουν τα πράγματα... laugh.gif
spysta
Send Andre Iguodala, Den SF from Bench to 30's
Receive Corey Brewer, Den SF from 30's to Bench


laugh.gif laugh.gif

ΚΑΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΦΟΒΕΡΑ ΘΕΛΕΙ
sarounas
με ενδιαφέρει PG, δίνω τον Ουέιντ
περιμένω προτάσεις icon_wave.gif
spysta
Εεε καλα Αλεξ μας %%^#* με τους παικτες και τους τραυματισμους!! καταρες εριξες ρε ;;;; shot.gif
aegeansheed
Ήμαρτον με το ανέκδοτο Μπατίμ φέτος, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!!! Μπορεί να είμαι τελευταίος, όπως λένε κάποιοι (είμαι για την ώρα), αλλά δεν μπορεί να συνεχιστεί αυτό. Όχι για πολύ ακόμα. Δε μπορεί να μπαίνει δίπλα σε Olajuwon αυτός. Όχι, όχι, όχι!!!!!!!!!!!
morrison
Week 7 (Dec 10-Dec 16)
1. Compton Niggaz 1071,8
2. Italian Spurs 1053,5
3. Bench Warmers 1050
4. Los Angeles Lazers 1008
5. The Losers 953,3
6. High Voltage 951,8
7. Smokin' Smurfs 940,5
8. Where no knees happens 934,5
9. Rcho's Monkeys 921,3
10. Dallas White Niggaz 895,5
11. Death Valley Demon 894,3
12. Long Con Artists 885,8
13. San Francisco Spartans 864,3
14. Rated-R Superstar 844
15. Cross Dogs 834,5

(Omar περιμένω τις δικές σου λίστες... rolleyes.gif )

Με 7 ματς χαμένα συν ένα που ο παίχτης λάτρεψε την μπάλα και έφαγε ντισκαλιφιέ στο πρώτο ημίχρονο (Αμίρ), συν άλλο ένα που μπήκε δοκιμαστικά και βγήκε στο 10λεπτο με 1,5 σκορ (Ρέκε) πάλι καλά να λέω...
Να ευχαριστήσω και από εδώ τους Compton Niggaz που θα δίνουν στέγη (...και ένα πιάτο φαί) στο Λιετουβαίο καθαρόαιμο όσο χρειαστεί...Θα στείλω κάποιες 2 με 1 προτάσεις (ή 3 με 2) γιατί θέλω να απεγκλωβίσω λίγο τον πάγκο μου (δεν έχω τι να ντροπάρω) να ξέρετε επίσης...ακόμα και αν βγαίνω λίγο χαμένος...
Tobias Funke
Αντουάν τώρα που έγινες και πρωτοπόρος tongue.gif λέω να σταματήσω να ποστάρω το συγκεκριμένο γιατί νιώθω ότι δίνω αφορμή να γκρινιάζουμε παραπάνω και να χάνει σε χαβαλέ το thread. Φαντάσου ας πούμε να ήταν κάποιοι λιγότερο cool, ψύχραιμοι, χωρίς χιούμορ κι όχι τόσο όμορφοι στη θέση του Κώστα κι εσένα και να γκρίνιαζαν από την αρχή της χρονιάς. Εξάλλου δεν είναι τόσο αντιπροσωπευτικό όπως σωστά είπε κι ο Σταμ, γιατί μπαίνουν πολλές ακόμα παράμετροι στο όλο θέμα "ατυχία".

Games Missed (Oct 30 - Dec 16)


1. Rated-R Superstar 17
-- Cross Dogs 17
3.Death Valley Demon 13
4.Los Angeles Lazers 12
--Long Con Artists 12
6. Smokin' Smurfs 11
-- The Losers 11
8. San Francisco Spartans 10
9.High Voltage 9
--Bench Warmers 9
11 Dallas White Niggaz 8
-- Where no knees happens 8
13. Rcho's Monkeys 6
14.Italian Spurs 4
15.Compton Niggaz 2



* Δεν μέτρησα τραυματισμούς μέσα στο παιχνίδι αλλά μόνο παίκτες που πήραν DNP, ενώ ήταν στους βασικούς.
** Το αναβληθέν NYK-BKN προσμετρήθηκε στο στατιστικό, στους παίκτες που ήταν βασικοί στις ομάδες τους εκείνη την εβδομάδα
*** Παίζει και να μου ξέφυγε κανένα


---------------------------------------------------------------------------------

κι οπτικοποιημένα αυτά που ποστάρει εβδομαδιαία ο morrison (βαριόμουν να το φτιάξω να φαίνεται ακόμα καλύτερα):


benchwarmer
QUOTE(spysta @ Dec 17 2012, 09:13 ) *
Εεε καλα Αλεξ μας %%^#* με τους παικτες και τους τραυματισμους!! καταρες εριξες ρε ;;;; shot.gif


banana.gif banana.gif banana.gif
aegeansheed
"Ένα χιλιάρικο μακριά από τον ... 4ο"

Κυριάκος και οι Dallas White Niggaz μου ρίχνετε χιλιάρικο. Η ομάδα ανεβαίνει (την προηγούμενη εβδομάδα άτυχος ήταν ο 5ος Tobάκος). Ευχές στον junior Conley να συνεχίσει τον κατήφορο μέχρι να αναγκαστείς να παρακαλάς trade μαζί μου για τον Belineli και ο Hibbert να αποδείξει επιτέλους ότι δίκαια λογαριάζει τον εαυτό του πιο πάνω από τον Howard (μόλις φάει τον Vogel εννοώ φυσικά)
Anaz
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 17 2012, 14:24 ) *
κι οπτικοποιημένα αυτά που ποστάρει εβδομαδιαία ο morrison (βαριόμουν να το φτιάξω να φαίνεται ακόμα καλύτερα):
77.gif
morrison
Kαι η τελευταία (...μέχρι να ανακαλύψει ο Ομάρ κάτι άλλο) κάρτα της στατιστικής κάλυψης του παιχνιδιού με μ.ο ανά παίχτη και παιγμένα ματς συνολικά...


Points/Games Played (Oct 30 - Dec 16)
1. Compton Niggaz 33,261(Games Played=215)
2. Smokin' Smurfs 32,795 (Games Played=200)
3. Dallas White Niggaz 32,133(Games Played=201)
4. Rated-R Superstar 31,969 (Games Played=200)
5. Los Angeles Lazers 31,789 (Games Played=202)
6. Long Con Artists 31,239(Games Played=205)
7. Death Valley Demon 30,742(Games Played=202)
8. Italian Spurs 30,162(Games Played=215)
9. High Voltage 29,804(Games Played=205)
10 San Francisco Spartans 29,630(Games Played=202)
11 Rcho's Monkeys 29,005(Games Played=212)
12 Cross Dogs 27,588(Games Played=202)
13. Bench Warmers 26,939(Games Played=214)
14. The Losers 26,868(Games Played=213)
15. Where no knees happens 25,483(Games Played=214)
T.W.Is.M.
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 17 2012, 14:24 ) *
Games Missed (Oct 30 - Dec 16)


1. Rated-R Superstar 17
-- Cross Dogs 17
3.Death Valley Demon 13
4.Los Angeles Lazers 12
--Long Con Artists 12
6. Smokin' Smurfs 11
-- The Losers 11
8. San Francisco Spartans 10
9.High Voltage 9
--Bench Warmers 9
11 Dallas White Niggaz 8
-- Where no knees happens 8
13. Rcho's Monkeys 6
14.Italian Spurs 4
15.Compton Niggaz 2


Επιτελους φτανω πιο κοντα στην κορυφη(για να μπορω να κλαιγομαι)...
Με 3 τραυματιες ο παγκος μου μοιαζει νοσοκομειο. Εχετε κανεναν τραυματια να σας δωσω τον Chalmers δανεικο για μια βδομαδα? Θελω να φτασω στους 4 Ο(ut) ταυτοχρονα + 4 DTD!
Γιατι εκει στην Death Valley πεθαινουμε για την ομαδα μας... tongue.gif
Tobias Funke
QUOTE (morrison @ Dec 17 2012, 18:46 ) *
Kαι η τελευταία (...μέχρι να ανακαλύψει ο Ομάρ κάτι άλλο) κάρτα της στατιστικής κάλυψης του παιχνιδιού με μ.ο ανά παίχτη και παιγμένα ματς συνολικά...


Τώρα έμπαινα να τα βγάλω γιατί ξεχάστηκα το μεσημέρι. Thanks!

Anaz
QUOTE(morrison @ Dec 17 2012, 18:46 ) *
Kαι η τελευταία (...μέχρι να ανακαλύψει ο Ομάρ κάτι άλλο) κάρτα της στατιστικής κάλυψης του παιχνιδιού με μ.ο ανά παίχτη και παιγμένα ματς συνολικά...
πολυ ενδιαφερουσα αυτη η καρτα. Ο Μ.Ο. αυτος ειναι με βαση το season average ΟΛΩΝ -και των 14- παιχτων??

Τα παιγμενα ματς που τα βλεπετε? (απο τα active stats εμενα μου δειχνει 217 games played)
Tobias Funke
QUOTE (Anaz @ Dec 17 2012, 19:41 ) *
πολυ ενδιαφερουσα αυτη η καρτα. Ο Μ.Ο. αυτος ειναι με βαση το season average ΟΛΩΝ -και των 14- παιχτων??

Τα παιγμενα ματς που τα βλεπετε? (απο τα active stats εμενα μου δειχνει 217 games played)


Οι συνολικοί σου πόντοι διά τα παιχνίδια που έχουν παίξει οι βασικοί σου. Δηλαδή στην περίπτωσή σου 7217,8 / 217. Και ναι είναι 217 θα ξέφυγε του morrison.


Random gif of the week:

THE SHEEDING


morrison
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 17 2012, 20:25 ) *
Οι συνολικοί σου πόντοι διά τα παιχνίδια που έχουν παίξει οι βασικοί σου. Δηλαδή στην περίπτωσή σου 7217,8 / 217. Και ναι είναι 217 θα ξέφυγε του morrison.

ναι ο δαίμων... rolleyes.gif

ο μέσος όρος ήταν σωστός παρ'όλα αυτά...(δια 217 δηλαδή...)
Pierce
O αγαπημενος μου ροτεισονακιας... Βαζεις τον Σμιθ 6 λεπτα, στη μεση του πρωτου 12λεπτου, βαζει 12 ποντους ,με 5/5 και τον ξαναπαρκαρεις στον παγκο. Ασε μας ρε Γουντσον κουκλιτσα μου.

Deron Williams said that his shooting slump has "become mental."
In other words, Williams is thinking about how poorly he's shooting when playing, and that's not a recipe to turn it around. "I think it's mostly mental with me,"

Θες να σου στείλω κανένα call girl πασάκα μου; Κανέναν απόγονο του Φρόιντ μήπως; Κανένα ρεπό, να πεταχτείς μέχρι το Vegas ;

Να σου στείλω καμιά πραλίνα που έχω καβάτζα από το βέλγιο;

Είχαμε τον Κοντομπιπ τον γκορντον, που έχασε 3 παιχνίδια, για προσωπικούς λόγους (dafuq) έχουμε και τις παπαριές του Ντερόν τώρα. Κλαπ κλαπ κλαπ
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Dec 18 2012, 03:19 ) *
Deron Williams said that his shooting slump has "become mental."
In other words, Williams is thinking about how poorly he's shooting when playing, and that's not a recipe to turn it around. "I think it's mostly mental with me,"


Να σου στείλω καμιά πραλίνα που έχω καβάτζα από το βέλγιο;

In other news Deron Williams exploded for 35 points and 11 assists.There have been some rumours that before the game he consumed a respectable amount of belgian chocolate,received form Greece by his boss Ariston.

Πηγή: Rotoworld.
jasonick
Ο Σμιθ έκανε 2 φάουλ για αυτό τον έβγαλε.
Για Deron μαζί σου, αν και ο Avery πάντα σκ@τά τα πήγαινε με τα PG του.
Pierce
Μη μου χαλάς την ιστορία με τον Ροτεισονάκια, αφορμή έψαχνα. Έχω περάσει βράδια και βράδια να βρίζω για τον JJ tongue.gif


Όπως τα λέει ο Digger.
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Dec 18 2012, 03:19 ) *
Είχαμε τον Κοντομπιπ τον γκορντον, που έχασε 3 παιχνίδια, για προσωπικούς λόγους (dafuq) έχουμε και τις παπαριές του Ντερόν τώρα. Κλαπ κλαπ κλαπ



Η λεξη "Γκορντον" στην ιδια προταση με το "εχασε Χ παιχνιδια" μου φερνουν πολυ δυσαρεστους συνειρμους. Θα σε παρακαλουσα λοιπον να μην τις αναφερεις ξανα μαζι. Ειμαι σιγουρος οτι ο Αντωνης συμφωνει μαζι μου.
Επισης θα σε παρακαλουσα να μου στειλεις μερικες πραλινες με pm. tongue.gif
Pierce
Τον deron , μάλλον τον έπιασε κόψιμο από τις πραλίνες. Ίσως από αύριο έχουμε εγκαίνια στην αγαπημένη σας στήλη, ο μαλάκας της ημέρας.
rchos
Πέρσι που ως γνωστών το πήρα με παρέλαση 328 με 7 παίχτες δεν έκανα ποτέ μα ποτέ.
Εξωφρενικά σκορ έκανε η Westbrook/Lee association.
Όταν κάνει 62 ο Γκιλιχρίστος και 39 ο γεροσάλμονς τι περιμένεις.

Από σήμερα φυσικά θα επιστρέψουμε στα γνωστά σκορ γύρω στο 20 εκτός από τους 4 συγκεκριμένους που κάνουν παραπάνω.


Πάντως άσχετα από το χτεσινό αυτό καθ'αυτό ο πρωταθητής νιώθει τρελή ικανοποίηση που με τέτοιο χάλια ρόστερ ,με υπολογιστή που έπαθε κοκομπλόκο στο ντραφτ και με Αμάρε τραυματία ως τώρα και τον Μανού μέσα έξω ξεπέρασε την χλεύη ορισμένων στην αρχή και πάει καλά και σταθερά σε μια γλυκανάλατη χρονιά.

Τρία άτομα έχουν χλευάσει την ομάδα μου φανερά σε εμένα.Οι δύο είναι από κάτω μου αυτή τη στιγμή και ο άλλος είναι υπάλληλος άρα δεν μετράει γιατί το αφεντικό του ήταν πιο μετριοπαθές στις δηλώσεις του.
Ήθελε και κούπα ο υπαλληλάκος και είναι μόλις μια θέση πάνω μου. tongue.gif (Ο Ντεροζάν σου στέλνει χαιρετίσματα Κουτς)

Όπως καταλαβαίνετε την ψώνισα σήμερα και λέω μπιπ laugh.gif
Από αύριο θα έρθουμε στα ίσα μας
In Lee and Wesbrook we trust...
Tobias Funke
113,8 πόντους στον κύριο με το από πάνω ποστ, από μένα (πάλι θα σε περνάω) γιατί είναι ο μόνος που καταφεύγει σε trash talking της προκοπής. Θα του έδινα παραπάνω αλλά χρησιμοποίησε 3-4 δικαιολογίες σε μια παράγραφο μόλις 3 γραμμών. Μου αρέσει που περιμένει και τον Αμάρε ως Μεσσία. Βέβαια εδώ άλλοι περιμένουν τον Granger οπότε κάπου δικαιολογείται.
rchos
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 20 2012, 14:32 ) *
113,8 πόντους στον κύριο με το από πάνω ποστ, από μένα (πάλι θα σε περνάω) γιατί είναι ο μόνος που καταφεύγει σε trash talking της προκοπής. Θα του έδινα παραπάνω αλλά χρησιμοποίησε 3-4 δικαιολογίες σε μια παράγραφο μόλις 3 γραμμών. Μου αρέσει που περιμένει και τον Αμάρε ως Μεσσία. Βέβαια εδώ άλλοι περιμένουν τον Granger οπότε κάπου δικαιολογείται.



Με εσένα κονταροχτυπιόμαστε αλλού tongue.gif

Πριν κρίνεις πως περιμένω τον Αμάρε κοίτα το ρόστερ μου.
Με τον Χάινριχ τον Σάλμονς και τον Τζαβέιλ παίζω αυτή τη στιγμή μέσα δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει.Ο Αμάρε και την χειρότερη σαιζόν του να κάνει έβερ θα μου δώσει πιο πολλά από αυτούς.


Υ.Γ. Περιμένω τον Κομίσιονερ να μου δώσει τους 113,8 πόντους που μου δώρισε ο κύριος από πάνω
Υ.Γ.2 Μέχρι τις 17 απριλίου 2013 ο πρωταθλητής είμαι εγώ γατάκια...Από τις 18 απριλίου και μετά με εξαίρεση τις παραδοσιακές δυνάμεις Άρη-Κυριάκο πάλι όλοι εκτός του Ανάζ ίσως από κάτω μου θα είστε.(Να πω και άλλα Tobias? tongue.gif )
morrison
Μετά το από πάνω παραλήρημα μπορώ να πω ....

με ΜπουΑμούτε, με Σι Τζέι Μάλις...Μάρκους Μόρις και τα άλλα παιδιά..προχωράμε και νικάμε και το κύπελλο είναι μπροστά...



Να δώσουμε και κρέντιτς στον Παναή επίσης γιατί μετά τα χαμένα των δύο 40+ παιχτών του (ΤζουΡου-Μέλο), έχασε για μεγάλο διάστημα και τον Πάτερσον και πάει για Μπιγκ Μπέιμπι τώρα; Να δώσουμε.
Φυσικά περιμένει τον (υγιή) Έρικ Γκόρντον... tongue.gif

Σταμάτη για τον Αμάρε η λογική στο ρίσκο δεν είναι το 30 που θα δίνει ή όσο δίνει. Είναι το γεγονός ότι είναι ικανός να σου καταστρέψει εβδομάδες και εβδομάδες με τα μπες-βγες του. Σαν ομοιοπαθής το ξέρω καλά.
Και το ξαναέπαθα με Ρεκε φέτος που ενώ όταν παίζει είναι καλός, όλο γυρίζει και όλο στο δρόμο είναι. Γυρίζει, ξαναφεύγει, μπαίνει, δοκιμάζει, ρεστάρει κτλ...Το καλό είναι ότι τα Νικς δεν έχουν την ίδια μυστικοπάθεια που έχουν τα Κινγκς ως τώρα, θα πουν πιο καθαρά τι συμβαίνει...
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Dec 20 2012, 03:08 ) *
Τον deron , μάλλον τον έπιασε κόψιμο από τις πραλίνες. Ίσως από αύριο έχουμε εγκαίνια στην αγαπημένη σας στήλη, ο μαλάκας της ημέρας.



QUOTE(morrison @ Dec 20 2012, 15:05 ) *
Να δώσουμε και κρέντιτς στον Παναή επίσης γιατί μετά τα χαμένα των δύο 40+ παιχτών του (ΤζουΡου-Μέλο), έχασε για μεγάλο διάστημα και τον Πάτερσον και πάει για Μπιγκ Μπέιμπι τώρα; Να δώσουμε.
Φυσικά περιμένει τον (υγιή) Έρικ Γκόρντον... tongue.gif


Εγω θα εγκαινιασω απο σημερα τη νεα στηλη "ο τραυματιας της ημερας"



O υγιης Ερικ Γκορντον ειναι κατι σαν τον Αι Βασιλη, το τερας του Λοχ Νες και την εξυπνη ξανθια. Ολοι ακουμε για αυτα, αλλα κανενας δεν τα εχει δει!

Ο νεος υμνος της ομαδας μου ειναι "βαλε μεσα τραυματισμενο, δεν μπορω, δεν μπορω να περιμενω"...
Anaz
Kυριοι μην να αγχωνεστε, μην χαλιεστε κ μην εκνευριζεστε..Το fantasy ειναι ενα πολυ διασκεδαστικο κι ευχαριστο παιχνιδι! Χαλαρωστε κι απολαυστε το..! hippy.gif.jpeg

Tobias Funke
QUOTE (rchos @ Dec 20 2012, 14:51 ) *
Με εσένα κονταροχτυπιόμαστε αλλού tongue.gif


Πφφφ η λίγκα που μπαίνω ανά 3 μέρες απλά για να χαίρομαι ότι περνάω κάπου τον Αναζ (με έχει στις 2 από τις 3). Kι έχει κοιμηθεί κι όλο το σύμπαν για να με προσπεράσεις. Δώσε μου 2 βδομαδούλες να στρώσουν οι τραυματίες, το ξαναβλέπουμε και να δεις για πότε ξαναγίνεται η αγαπημένη μου λίγκα για φέτος

QUOTE (rchos @ Dec 20 2012, 14:51 ) *
Υ.Γ.2 Μέχρι τις 17 απριλίου 2013 ο πρωταθλητής είμαι εγώ γατάκια...Από τις 18 απριλίου και μετά με εξαίρεση τις παραδοσιακές δυνάμεις Άρη-Κυριάκο πάλι όλοι εκτός του Ανάζ ίσως από κάτω μου θα είστε.(Να πω και άλλα Tobias? tongue.gif )


Πριν 3 χρόνια αφήσαμε την ομάδα πρώτη, με διαφορά και με τον Digger να τη χαρακτηρίζει αυτή με το καλύτερο ροστερ. Μετά έβαλε ο Άρης τον δικό του και κατάφεραν να με περάσουν με τον Digger. Tην επόμενη χρονιά δεν συμμετείχα και πέρισυ μπήκα στη μέση της σαιζόν χωρίς να έχω κάνει εγώ το ντραφτ. Οπότε φέτος είναι η πρώτη φουλ σαιζόν μου. Σαν να πηγαίνει ο Βούγιασιτς στον Nτουραντ και να του κουνιέται ότι δεν έχει πρωτάθλημα tongue.gif


T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Dec 20 2012, 17:34 ) *
Kυριοι μην να αγχωνεστε, μην χαλιεστε κ μην εκνευριζεστε..Το fantasy ειναι ενα πολυ διασκεδαστικο κι ευχαριστο παιχνιδι! Χαλαρωστε κι απολαυστε το..! hippy.gif.jpeg




Για να σε αγχωσω λιγο παντως επειδη το εχεις σιγουρο οτι θα παρεις το δαχτυλιδι του πρωταθλητη φετος, εγω ειμαι ο μονος που ειμαι σιγουρος οτι την επομενη σεζον θα εχω δαχτυλιδι... tongue.gif
rchos
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 20 2012, 18:06 ) *
Πριν 3 χρόνια αφήσαμε την ομάδα πρώτη, με διαφορά και με τον Digger να τη χαρακτηρίζει αυτή με το καλύτερο ροστερ. Μετά έβαλε ο Άρης τον δικό του και κατάφεραν να με περάσουν με τον Digger. Tην επόμενη χρονιά δεν συμμετείχα και πέρισυ μπήκα στη μέση της σαιζόν χωρίς να έχω κάνει εγώ το ντραφτ. Οπότε φέτος είναι η πρώτη φουλ σαιζόν μου. Σαν να πηγαίνει ο Βούγιασιτς στον Nτουραντ και να του κουνιέται ότι δεν έχει πρωτάθλημα tongue.gif


Χαχα τρικυμία εν κρανίο ο κύριος...
Άνετα στο τοπ 3 χειρότερων παρομοιώσεων που έχω ακούσει στη ζωή μου...
Η ουσία είναι μία κύριε είμαι πρωταθλητής και εσύ όχι...απλά και ξάστερα.Τα υπόλοιπα αν θες ξανάρχισε η εκπομπή της Πάνια άντε να πεις τον πόνο σου εκεί tongue.gif
rchos
Το ποστ του Duncan διεγράφει σαν οφ τοπικ.

Το επόμενο θα φέρει και ποινή.
Pierce
QUOTE (Tobias Funke @ Dec 20 2012, 18:06 ) *
Πριν 3 χρόνια αφήσαμε την ομάδα πρώτη, με διαφορά και με τον Digger να τη χαρακτηρίζει αυτή με το καλύτερο ροστερ. Μετά έβαλε ο Άρης τον δικό του και κατάφεραν να με περάσουν με τον Digger. Tην επόμενη χρονιά δεν συμμετείχα και πέρισυ μπήκα στη μέση της σαιζόν χωρίς να έχω κάνει εγώ το ντραφτ. Οπότε φέτος είναι η πρώτη φουλ σαιζόν μου. Σαν να πηγαίνει ο Βούγιασιτς στον Nτουραντ και να του κουνιέται ότι δεν έχει πρωτάθλημα tongue.gif


For the record, ο Iggy, παίζει να μην είχε κάνει και καμία ανταλλαγή ή μια , οπότε η ομάδα σου πήγε όπως την άφησες. Κοιμήθηκε ο Θεός και έχασα τότε.
Όσον αφορά τον granger, σίγουρα ένα 33 θα το είχε , οπότε από το τίποτα που παίρνω από τον Μαξίελ ή τον random guy που βάζω ως 9οτο σίγουρα θα με είχε καμιά 300αριά πόντους απάνω. Τη μισή διαφορά μας δηλαδή. Και έχεις και έναν deron που τον πήρες στο νούμερο 4, και όταν βγάζει πάνω απο 40 ανοίγεις σαμπάνιες... το χει ματώσει το μαρκούτσι του. H ομάδα μου θαρρώ είναι για αρκετά παραπάνω, απλώς αποδίδει πολύ κάτω στο σύνολό της.

Και Ανάζ, όχι δε θα σου δώσω τον Αντρέ για έναν τύπο που πήρες απο τα FA tongue.gif
Gravedigger
Του Ανάζ φέτος του έχουν πιάσει όλοι πάντως! +5 από τα projections με αποκορύφωμα τον Batum.Μου βγάζει ο γερό-Timmy 81 και την ίδια μέρα κάνει triple double o Jordan Crawford!Άντε να μειώσεις μετά.

Την Δευτέρα μιλούσα με τον Άρη και μου κάνει έχω πρόταση αυτόν για αυτόν.Μπααα του λέω..Και μου λέει άστο,έτσι και αλλιώς έκλεισαν τα ρόστερ. Ρε μαλάκα ξέχασα να κάνω αλλαγές!Αποτέλεσμα? Ο Brooks που θα έμπαινε στην θέση του Harris κάνει 50 και ο Harris τραυματίας!Μην πω για τον DTD Favors ο οποίος έλειψε 1μιση βδομάδα, ενώ ήταν τραυματίας και ο Jefferson,θα έπαιρνε δηλαδή έξτρα χρόνο. Για τον Wall,δεν περιμένω πλέον,αμφιβάλλω αν θα παίξει φέτος (8-10 weeks από τον Οκτώβρη)
T.W.Is.M.
QUOTE(Gravedigger @ Dec 21 2012, 01:24 ) *
Του Ανάζ φέτος του έχουν πιάσει όλοι πάντως! +5 από τα projections με αποκορύφωμα τον Batum.Μου βγάζει ο γερό-Timmy 81 και την ίδια μέρα κάνει triple double o Jordan Crawford!Άντε να μειώσεις μετά.

Την Δευτέρα μιλούσα με τον Άρη και μου κάνει έχω πρόταση αυτόν για αυτόν.Μπααα του λέω..Και μου λέει άστο,έτσι και αλλιώς έκλεισαν τα ρόστερ. Ρε μαλάκα ξέχασα να κάνω αλλαγές!Αποτέλεσμα? Ο Brooks που θα έμπαινε στην θέση του Harris κάνει 50 και ο Harris τραυματίας!Μην πω για τον DTD Favors ο οποίος έλειψε 1μιση βδομάδα, ενώ ήταν τραυματίας και ο Jefferson,θα έπαιρνε δηλαδή έξτρα χρόνο. Για τον Wall,δεν περιμένω πλέον,αμφιβάλλω αν θα παίξει φέτος (8-10 weeks από τον Οκτώβρη)



Εγω παντως λιγες βδομαδες πριν εψαχνα να βρω πως θα μπορουσες να χασεις κι ας ησουν αρκετους ποντους πισω. Κι ομως... Ο κυριος λογος βεβαια που σε θεωρουσα φαβορι ηταν ο Τοιχογιαννος. Πλεον το πιστευω οτι πρωτα θα παιξει ο Γκορντον και μετα ο Τοιχος. Μη σου πω οτι πρωτα θα παιξει κι ο Ροουζ! Μονο για τον Μπαινουμ εχω καποιες επιφυλαξεις ακομα... smiley.gif

Οι υπολοιποι συνεχιστε να απαντατε αρνητικα στις προτασεις μου και να μη μου δινετε σουτινγκ γκαρντ. Οταν ομως γυρισει ο υγιης Ερικ Γκορντον και αρχισει τα 40αρια και η μεγαλη εκπληξη ερθει απο Σικαγο μερια με την προωρη επιστροφη του Τριανταφυλλου, θα αφηνω παιχτες του 25-30 στον παγκο και δε θα σας τους δινω ουτε δανεικους. Ουτε ανταλλαγη Durant για MWP δε θα σας κανω!!! tongue.gif
(και μετα θα ερθουν ο Αι Βασιλης, το τερας του Λοχ Νες και η εξυπνη ξανθια για να συμπληρωσουν το καρε μαζι με τον υγιη Ερικ Γκορντον...)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.