Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 12-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Sep 24 2012, 23:36 ) *
θα με βάλετε και μένα σε καμιά λίγκα βρε παιδιά?


Θες να παιξεις στην Αδριατικη? Εμαθα οτι δεν κατεβαινει η Μακαμπι φετος! tongue.gif
teopt13
Μέσα και εγώ αν υπάρχει χώρος, αν κ θα ήθελα κάποιο link για τους κανόνες, καθώς δεν έχω καταλάβει ακριβώς το σύστημα.
j-kidd13
Eμεις οι 15 ειμαστε ολοι παροντες???
Pierce
Ναι. Στη θέση του Iggy ο οποιος επεσε κατηγορια (tongue.gif) γυρναει ο thrylos , και μαζι με τον φανταρο sacarame θα ειναι και ο Duncan στον γνωριμο ρολο του απο περσι tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Sep 26 2012, 14:57 ) *
Ναι. Στη θέση του Iggy ο οποιος επεσε κατηγορια (tongue.gif) γυρναει ο thrylos , και μαζι με τον φανταρο sacarame θα ειναι και ο Duncan στον γνωριμο ρολο του απο περσι tongue.gif


Tην καταβρηκε ο Κουτς με τα φανταρακια 2 χρονια τωρα....tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Sep 26 2012, 14:57 ) *
Ναι. Στη θέση του Iggy ο οποιος επεσε κατηγορια (tongue.gif) γυρναει ο thrylos , και μαζι με τον φανταρο sacarame θα ειναι και ο Duncan στον γνωριμο ρολο του απο περσι tongue.gif



Ενταξει...μετα απ αυτο 77.gif
Εισαι ο αιωνιος κομισιονερ του fantasy. Τωρα μενει να υποβιβασεις και καποιον λογω χρεων. smiley.gif
rchos



Οι πρωταθλητές αποφάσισαν με την νέα χρονιά να αλλάξουν και σήμα.
Το νέο σήμα επέλεξαν οι οπαδοί της ομάδος μας με ψηφοφορία τους στο ίντερνετ.
Εμφανές είναι και το αστέρι στο νέο σήμα των πρωταθλητών για να θυμίζει σε όλους τον θρίαμβο της περσινής χρονιάς με την κατάκτηση του πρώτου πρωταθλήματος στην ιστορία του συλλόγου μας.
Η νέα χρονιά ξεκινάει με στόχο την διατήρηση στην κορυφή.

(το ξέρω είμαι γραφικός...)
Pierce

.-
T.W.Is.M.
Μετα τις τελευταιες εξελιξεις, η ομαδα Death Valley Demon αποφασισε να ακολουθησει την ταση για αλλαγη και να τροποποιησει το σημα της. Να λοιπον το νεο σημα της ομαδας:


Προκειται για το ιδιο συμβολο, το οποιο ομως εχει παρει φωτια, γιατι η ομαδα ειναι on fire! smiley.gif
aegeansheed
Ωραίες οι φλωριές σας... 19.gif

Άρτσος, το αστέρι δεν είναι στο κέντρο (το μέτρησα και με χάρακα).
Αρστων, παραμένεις ο γραφικός Fantasoπατέρας μας. Σ' αγαπάμε που θα πάρεις πάλι Millsap, Tyrus Thomas, T-Mac και μάλλον Gilbert στο τελευταίο σλοτ. Αγαπάμε και το γραφικό αιωνόβιο σήμα σου.
Το logo του Twismaitis, αν το κοιτάξεις για περισσότερη απ' όση ώρα πρέπει, κινδυνεύεις με στραβισμό και Catarakt


To νέο λογότυπο της ομάδας έχει ως βάση τα θέματα "old school basketball","Sheed" και τον λόγο ύπαρξής μου τον Χειμώνα... *Paintmania*
Click to view attachment
Pierce
Οι σχέσεις μου με τον Τάιρους ήρθαν σε ρήξη , κάθε χρόνο θα κάνει το breakout και δεν το κάνει. Για τον Παυλάρα, τι να πώ, στον 11 που τον δίνουν φέτος, λυπάμαι, αλλά δεν θα τον πάρω. Αν τον προλάβω 2ο γύρο παίζεται. Ο τρέισι με τον γκίλμπο είναι αναπόσπαστα κομμάτια της ιστορίας της ομάδας μας.
j-kidd13
H φυσιολογικη επιλογη του Αρη οσον αφορα την ανασταση πρωην σουπερσταρ ειναι ο Ρου φετος......
Pierce
QUOTE (j-kidd13 @ Sep 27 2012, 23:02 ) *
H φυσιολογικη επιλογη του Αρη οσον αφορα την ανασταση πρωην σουπερσταρ ειναι ο Ρου φετος......

Ήδη στο ένα mock που έκανα, τον πήρα κάπου στο 10ο pick.
j-kidd13
Eχω κανει καποια mock στο espn αλλα ειναι με 10 ομαδες μονο....Υπαρχει καπου με περισσοτερες?
HLR CENATION
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 27 2012, 23:45 ) *
Eχω κανει καποια mock στο espn αλλα ειναι με 10 ομαδες μονο....Υπαρχει καπου με περισσοτερες?

Στο yahoo εχει με 14 ομαδες.
spysta
Ποτε ξεκιναμε ???

τα στρουμφακια μου εχουν αρχισει να χαρμανιαζουν !!!! hippy.gif.jpeg hippy.gif.jpeg
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Sep 28 2012, 15:33 ) *
Ποτε ξεκιναμε ???

τα στρουμφακια μου εχουν αρχισει να χαρμανιαζουν !!!! hippy.gif.jpeg hippy.gif.jpeg


SteveNashidis
Να ρωτήσω εγώ ο άσχετος tongue.gif . Το ντραφτ θα είναι με τη μορφή δημοπρασίας ξεκινώντας όλες οι ομάδες με κάποιο ποσό ή θα έχουν οι ομάδες τυχαία σειρά και θα είναι με γύρους ;
Pierce
QUOTE (Voyager @ Sep 28 2012, 17:49 ) *
Να ρωτήσω εγώ ο άσχετος tongue.gif . Το ντραφτ θα είναι με τη μορφή δημοπρασίας ξεκινώντας όλες οι ομάδες με κάποιο ποσό ή θα έχουν οι ομάδες τυχαία σειρά και θα είναι με γύρους ;

Κανει το σύστημα μια κλήρωση μια ώρα πριν το draft για τη σειρά που θα έχει ο καθένας, και επιλέγουμε με γύρους και με μορφή snake. Ο 1ος μετά διαλέγει τελευταίος στο 2ο γυρο, 1ος πάλι στον 3ο κοκ
j-kidd13
QUOTE(Voyager @ Sep 28 2012, 17:49 ) *
Να ρωτήσω εγώ ο άσχετος tongue.gif . Το ντραφτ θα είναι με τη μορφή δημοπρασίας ξεκινώντας όλες οι ομάδες με κάποιο ποσό ή θα έχουν οι ομάδες τυχαία σειρά και θα είναι με γύρους ;

Γινεται απο το συστημα κληρωση για την σειρα λιγο πριν την εναρξη του ντραφτ και μετα επιλεγουν οι παικτες αναλογα με την σειρα τους.Με τη διαφορα οτι ο 1ος στον 1ο γυρο,επιλεγει τελευταιος στον 2ο,παλι 1ος στον 3ο,τελευταιος στον 4ο κοκ...

Α,by the way,που λεει ο Κιμων και οι RHCP,αφησα την μετριοτητα και γκαντεμια των benchers,και του χρονου θα παρουσιασω τα ανημερα crossdogs.... laugh.gif
morrison
Άλλη μια πρόταση...έχω ξεσκιστεί στις προτάσεις..το ξέρω... tongue.gif

Να κατεβάσουμε τον χρόνο που έχουμε για επιλογή στο ντραφτ...
Πέρσι αν θυμάμαι καλά το είχαμε στα 120'', αλλά και 90'' να το είχαμε πιστεύω ένα 60άρι είναι καλά.
Ginobili
QUOTE(morrison @ Sep 29 2012, 09:16 ) *
Άλλη μια πρόταση...έχω ξεσκιστεί στις προτάσεις..το ξέρω... tongue.gif

Να κατεβάσουμε τον χρόνο που έχουμε για επιλογή στο ντραφτ...
Πέρσι αν θυμάμαι καλά το είχαμε στα 120'', αλλά και 90'' να το είχαμε πιστεύω ένα 60άρι είναι καλά.

το 60αρι είναι λίγο για τα πρώτα σίγουρα 5 ντραφτ.Αργότερα ο Άρης βλέποντας και κάνοντας όπως κάθε χρόνο το μειώνει σταδιακά.
jasonick
Βλαμμένη ερώτηση αλλά θα την κάνω.
Υπάρχει cap space, ή διαλέγουμε όποιον παίκτη θέλουμε ανεξαρτήτως salary;
HLR CENATION
QUOTE(jasonick @ Sep 29 2012, 14:26 ) *
Βλαμμένη ερώτηση αλλά θα την κάνω.
Υπάρχει cap space, ή διαλέγουμε όποιον παίκτη θέλουμε ανεξαρτήτως salary;

Oποιον παικτη θελουμε.Ειναι snake draft οχι auction.ΠΑντως φιλε εχει ανοιξει και ειδικο τοπικ για μας που θα παιζουμε στην d-league. wink.gif
duncan21
Θερμή παράκληση,όσοι συμμετέχουν στη D-League να ποστάρουν στο αντίστοιχο topic γιατί δημιουργείται μια μικρή σύγχυση.Ειδάλλως θα υπάρξουν κυρώσεις tongue.gif .Την είδα μοδεράτορας,ωραία είναι icon_drunk.gif .



giorgos14
QUOTE(duncan21 @ Sep 29 2012, 11:54 ) *
Θερμή παράκληση,όσοι συμμετέχουν στη D-League να ποστάρουν στο αντίστοιχο topic γιατί δημιουργείται μια μικρή σύγχυση.Ειδάλλως θα υπάρξουν κυρώσεις tongue.gif .Την είδα μοδεράτορας,ωραία είναι icon_drunk.gif .


Νταξει,απο τη στιγμη που δεν εχει αρχισει ακομα το fantasy και οι ανθρωποι εχουν αποριες,δεν ειναι τοσο τραγικο να τις ποσταρουν ειτε στο ενα ειτε στο αλλο wink.gif
Ginobili
QUOTE(duncan21 @ Sep 29 2012, 12:54 ) *
Θερμή παράκληση,όσοι συμμετέχουν στη D-League να ποστάρουν στο αντίστοιχο topic γιατί δημιουργείται μια μικρή σύγχυση.Ειδάλλως θα υπάρξουν κυρώσεις tongue.gif .Την είδα μοδεράτορας,ωραία είναι icon_drunk.gif .

Πέστο με απλά και προκλητικά λόγια... tongue.gif


"Σε αυτό το ρινγκ παλεύουμε οι μεγάλοι,τα μυρμήγκια να παρακολουθούν απ'όξω αλλιώς θα τα πατήσουμε"

laugh.gif
benchwarmer
QUOTE(Ginobili @ Sep 29 2012, 15:37 ) *
Πέστο με απλά και προκλητικά λόγια... tongue.gif


"Σε αυτό το ρινγκ παλεύουμε οι μεγάλοι,τα μυρμήγκια να παρακολουθούν απ'όξω αλλιώς θα τα πατήσουμε"

laugh.gif


Μα κι αυτος στην D-league ειναι laugh.gif laugh.gif
duncan21
QUOTE(benchwarmer @ Sep 29 2012, 15:42 ) *
Μα κι αυτος στην D-league ειναι laugh.gif laugh.gif

Θα 'θελες (finger)...

QUOTE(Ginobili @ Sep 29 2012, 15:37 ) *
Πέστο με απλά και προκλητικά λόγια... tongue.gif


"Σε αυτό το ρινγκ παλεύουμε οι μεγάλοι,τα μυρμήγκια να παρακολουθούν απ'όξω αλλιώς θα τα πατήσουμε"

laugh.gif

24.gif 24.gif 24.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Sep 29 2012, 15:37 ) *
Πέστο με απλά και προκλητικά λόγια... tongue.gif


"Σε αυτό το ρινγκ παλεύουμε οι μεγάλοι,τα μυρμήγκια να παρακολουθούν απ'όξω αλλιώς θα τα πατήσουμε"

laugh.gif


Μη μου λετε εμενα για ρινγκ, γιατι θα ακολουθησει tombstone...

tongue.gif tongue.gif tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 29 2012, 18:07 ) *
Μη μου λετε εμενα για ρινγκ, γιατι θα ακολουθησει tombstone...

tongue.gif tongue.gif tongue.gif

TWISM ασε την προπαγανδα και μην πας να ξεφυγεις.Να βαλεις βιντεο απο τα τελευταια 3 ματς με τον Κειν.Φρεσκα κουλουρια λεμε στο χωριο μου. smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(HLR CENATION @ Sep 29 2012, 18:54 ) *
TWISM ασε την προπαγανδα και μην πας να ξεφυγεις.Να βαλεις βιντεο απο τα τελευταια 3 ματς με τον Κειν.Φρεσκα κουλουρια λεμε στο χωριο μου. smiley.gif


Να βαλω βιντεο απο την τελευταια συναντηση με τον Kane καλυτερα? smiley.gif
Και πες στον Kane "I am the tag team champions"!!! blech.gif
Μου φαινεται θα υποβιβαστω επιτηδες για να παιξουμε του χρονου στην ιδια κατηγορια και να σε καταδικασω σε αποτυχια! Θα σου παρω στο ντραφτ ολους τους παιχτες που θελεις, θα παιρνω με ανταλλαγες τους παιχτες που θελεις και θα σου προτεινω ανισα trades για να αποδυναμωσω την ομαδα σου... tongue.gif
aegeansheed
Μπορείτε να μην κάνετε το thread ένα chat με Γίγαντες του Κατς παρακαλώ?

Ευχαριστώ
patrickdrd
μπορω να μπω κι εγω παιδες;
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Oct 1 2012, 00:09 ) *
Μπορείτε να μην κάνετε το thread ένα chat με Γίγαντες του Κατς παρακαλώ?

Ευχαριστώ


Σ αυτο εχεις δικιο και θα προσπαθησω να μη βαζω βιντεο του Undertaker οπου σταθω κι οπου βρεθω. Η σωστη ορολογια παντως ειναι professional wrestling ή αν θες να εισαι πιο συγκεκριμενος WWE(και RAW ή Smackdown να πεις μεσα εισαι). tongue.gif

Να αρχισουμε να συζηταμε πιθανες ημερομηνιες για το ντραφτ?
thrylos7
Μουλαροψωνάρες φέτος και η δεύτερη θέση πρωτιά νοείται! wos_sport4.gif
Pierce
Rcho's Monkeys - Rchos
Rated-R Superstar -Morrison
Dallas White Niggaz -Gravedigger
Death Valley Demon -Twism
Compton Niggaz -Anaz
San Francisco Spartans -Pierce21
Los Angeles Lazers -Sacaram/duncan21
Bench Warmers -Benchwarmer
Cross Dogs - jkidd13
San Antonio Spurs - Ginobili
Smokin' Smurfs - spysta
High Voltage - Thrylos7
The Losers - Sarounas
Love the Dirty Thirties -Aegenasheed
Long Con Artists - Tobias Funke

Η σεζόν ξεκινάει 30/10, θα βάλω poll για 21/10 Κυριακή 22/10 Δευτέρα 23/10 Τρίτη κατά τις 10.
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Oct 2 2012, 12:07 ) *
Η σεζόν ξεκινάει 30/10, θα βάλω poll για 21/10 Κυριακή 22/10 Δευτέρα 23/10 Τρίτη κατά τις 10.


Απο τωρα ψηφιζω Κυριακη. Τη Δευτερα κατα πασα πιθανοτητα δε θα ειμαι σπιτι τετοια ωρα, ενω την Τριτη παιζει ο Ολυμπιακος CL. Αλλωστε ολα τα προηγουμενα χρονια που επαιζα το ντραφτ ηταν Κυριακη.
morrison
Καλύτερα Κυριακή την οποία και ψήφισα αλλά no problem για Δευτέρα..

ότι θέλει η νεολαία που λένε... biggrin.gif
j-kidd13
Eκ πρωτης οψεως Κυριακη βραδακι sounds good...Βαλε τους νιουμπιδες απογευμα και εμας βραδυ.... tongue.gif laugh.gif
Tobias Funke
Κυριακή έβαλα αλλά η ανεργία επιτρέπει σε μας τους πραγματικά ελεύθερους κι απελευθερωμένους από τα δεσμά της εργασίας ανθρώπους να είμαστε πιο ανεκτικοί αν τυχόν θέλετε άλλη μέρα
Ginobili
Εγώ προτιμώ Δευτέρα
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Oct 4 2012, 18:55 ) *
Εγώ προτιμώ Δευτέρα


Αποδοκιμαζω την προταση σου οπως το κοινο του ΟΑΚΑ αποδοκιμαζε την εθνικη Σερβιας το βρωμικο '95! smiley.gif
rchos
QUOTE(aegeansheed @ Sep 27 2012, 22:43 ) *
Ωραίες οι φλωριές σας... 19.gif

Άρτσος, το αστέρι δεν είναι στο κέντρο (το μέτρησα και με χάρακα).


Έχει αρχίσει να πηγαίνει προς τα πλάγια για να χωρέσει και το δεύτερο αστέρι που θα έρθει φέτος.
Στην πορεία της χρονιάς θα πηγαίνει όλο και πιο πλάγια. tongue.gif


ψήφισα κυριακή για ντραφτ.Άρα αυτό θα γίνει.
sacarame
Φέτος μάγκες το πρωτάθλημα έχει βρει τον νικητή του πριν καν ξεκινήσει η λίγκα...

Το ιστορικό σωματείο των Lazers μετά την πολύ επιτυχημένη του περσινή χρονιά, ετοιμάζεται να κάνει το τελευταίο βήμα για την κατάληψη της κορυφής. Με την εμπειρία να ξεχειλίζει πλέον, όλα δείχνουν να είναι προς την σωστή κατεύθυνση.. Όμως η διοίκηση της ομάδας έκανε μια ακόμα μεγάλη κίνηση για να σιγουρέψει την επικράτηση. Εβαλε στις τάξεις της ομάδας μας ένα ταλέντο το οποίο δεν άργησε να δείξει τις ικανότητες του στη λίγκα μετά την ρούκι-εκπαιδευτική του χρονιά...

Ο duncan21 μετέτρεψε το μπαφιάρικο σωματείο των Smurfs από ένα σωματείο που παλεύει για την κατηγορία ( υπενθυμίζω την προπέρσινη χρονιά) σε ομάδα που μπαίνει στα play-offs. Εξαιρετική επίδοση για τον νεαρό μάνατζερ. Έτσι κινηθήκαμε αστραπιαία και αποσπάσαμε την υπογραφή του για την φετινή σεζόν.. Μαζί για την κορυφή λοιπόν...


Και για όσους δεν με πιστεύουν, έχω απόδειξη φωτογραφία με τα δαχτυλίδια που μοιράζει ο κομισάριος στον νικητή. Ε για τη σεζόν 2012-13 έχουν ήδη απονεμηθεί...Ιδού:



Πλάι πλάι τα χέρια του προέδρου και του τιμ μάνατζερ duncan21


69.gif 69.gif
Pierce
Αφού δεν είδα κάποια κινητικότητα-αντίδραση, 21/10 22:00 it is.
Pierce
Στη Κίνα ο T-Mac

Άδειοι οι Spartans χωρίς εσένα sad.gif .
rchos
QUOTE(pierce21 @ Oct 9 2012, 12:54 ) *
Στη Κίνα ο T-Mac

Άδειοι οι Spartans χωρίς εσένα sad.gif .


Ο agent 0 τουλάχιστον είναι διαθέσιμος? tongue.gif
Pierce
Από όσο ξέρω δεν έχει βρεθεί κάτι. ohmy.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(pierce21 @ Oct 9 2012, 12:54 ) *
Στη Κίνα ο T-Mac

Άδειοι οι Spartans χωρίς εσένα sad.gif .


Μπορουμε να βαλουμε μια τιμητικη θεση για παιχτη που δεν παιζει στο φετινο πρωταθλημα, ωστε να παρεις τον T-Mac. Εγω κλεινω απο τωρα γι αυτη τη θεση το B-Scal! tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.