Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 12-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Gravedigger
QUOTE (rchos @ Nov 5 2012, 22:07 ) *
Με την λογική αυτή σας πουλάω τον Ντανλίβι μόνο για λεμπρόν.

Deal.

Εγώ παραδοσιακά δεν βγάζω άκρη με κανέναν οπότε είναι σχεδόν απίθανο να κάνω trade.Ξέρω ποιοι παίχτες μου παίζουν καλύτερα από ότι μπορούν και ποιοι το ανάποδο οπότε μόνο αυτοί της 1ης κατηγορίας μπορούν να εμπλακούν σε trade.Εκτός και να υπάρχει εξαιρετική πρόταση.
Pierce
Ας τα πιάσουμε ένα ένα.
QUOTE (Tobias Funke @ Nov 5 2012, 21:37 ) *
Έχει πλάκα που όλοι προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε τον κόσμο μέσα από τον δικό μας κλάδο ειδίκευσης. Κι ακόμα παραπάνω οι οικονομολόγοι. Ο συγκεκριμένος κύριος δε παραπάνω μας παραθέτει 2 τσιτάτες θεωρίες που πατάνε σε 3 από τους πιο χυμαριό "επιστημονικούς" κλάδους. Κοινωνιολογία, ψυχολογία κι οικονομικά. Μεγαλωμένος μέσα σε αυτή τη φιλελεύθερη λυκοφωλιά που λέγεται Πάντειος, δεν περίμενα πολλά παραπάνω από τον συγκεκριμένο.


Η πλάκα είναι ότι οι οικονομολόγοι, αυτός είναι ο ''σκοπός΄΄ τους, να αντιλαμβάνονται τα γεγονότα μέσα σε μια κοινωνία και πως αντιδρά ο κόσμος πάνω σε αυτά τα γεγονότα. Θα ήθελα να ακούσω μηχανολόγε πως ερμηνεύεις τις αντιδράσεις του πληθυσμού γιατί με αυτό έχουμε να κάνουμε εδώ και όχι με το αν η Γή γυρίζει.

QUOTE (Tobias Funke @ Nov 5 2012, 21:37 ) *
Επικλήσεις στην αυθεντία για επιχειρηματολογία, χωρίς να μας λέει όμως ότι οι συγκεκριμένες θεωρίες δεν μπορούν να εφαρμοστούν σε πολλές εκφάνσεις της κοινωνικής δομής όπως π.χ. οι περιβαλλοντικοί πόροι κι η ατομική υγεία (στη wiki τα διάβασα τώρα). Δεν μπορούν να ερμηνεύσουν τα behavioral economics το συναίσθημα αλλά και τους πολύπλοκους αλγόριθμους που κρύβονται πίσω από κάθε πρόταση του Σπύρου. Κι όλα αυτά για να μας πει ότι κι αυτός τελικά πουλάει ακριβά τους χομπίστες μπασκετμπολίστες που έχει μαζέψει. Αν δεν είχε όμορφη φατσούλα και τόσο σφριγηλό κορμί μπορεί και να μην του ξαναμιλούσα μετά από όλα αυτά.

Μα προφανώς θα κάνω επίκληση στην αυθεντία μικρέ γκεμπελίσκε, όταν εσύ κάνεις επίκληση στο συναίσθημα προσπαθώντας να με περάσεις στο κοινό ως ένα μοχθηρό κτήνος που θητεύει δίπλα σε πρώην υπουργούς οικονομικών (true story) για να του ρουφήξει το αίμα σε λίγα χρόνια. Ναι προφανώς ορισμένοι οικονομικοί δείκτες που χρησιμοποιούνται γι ατο μέτρημα ευημερίας χάνουν το point της ευτυχίας του καταναλωτή για αυτό υπάρχει μεγάλη άνθηση των physioeconomics που πρσπαθούν να καλύψουν αυτό το κενό.
Κατα τα άλλα, εδώ αν δεν κάνω λάθος το παίζουμε Manager, και οι παίκτες μας είναι χρηματιστηριακά προϊόντα με διακυμάνσεις, άλλα είναι blue chips (lebron-durant) άλλα είναι με μια ικανοποιητική απόδοση και μικρό ρίσκο (Dwight) άλλα είναι κλασσικά σπεκουλαδόρικα υψηλού ρίσκου υψηλής ανταμοιβής (Roy) και άλλα είναι ανύπαρκτης απόδοσης (Copeland) και κατατάσσονται στην κατηγορία D. Όλοι θέλουμε να ''πουλήσουμε'' στο peak και να ''αγοράσουμε΄΄ στον πάτο. Oπότε έρχομαι και στο :
QUOTE (Tobias Funke @ Nov 5 2012, 21:37 ) *
Και γιατί ακριβώς κοιτάτε τα projections του ESPN είπαμε?

Γιατί είναι ένας κοινά αποδεκτός δείκτης τιμών που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ως ''μπούσουλα΄΄ για να αποφεύγουμε το Endowment Effect που ανέφερα και προηγουμένως, που είναι καθό(ρ)λα υπαρκτό όπως φαίνεται εκ του αποτελέσματος. Επικάλυψη επίσης με το από πάνω quote στο χρηματιστηριακό κομμάτι του.



QUOTE (Tobias Funke @ Nov 5 2012, 21:53 ) *
Τομέιτο-τομάτο. Παραμένεις ένα φερέφωνο του συστήματος που προσπαθεί να αποπροσανατολίσει την κοινή γνώμη με ανούσια ζητήματα, επειδή σήμερα κατατίθεται το πολυνομοσχέδιο κι είσαι κωλοτελευταίος (σαλονικιώτικη αργκό) στο fantasy.

Κάνεις ένα συγκεκριμένο δομικό λάθος. Δεν είμαι φερέφωνο του συστήματος, ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ, και αυτή είναι η ουσιαστική διαφορά μεταξύ του πανεπιστημίου μου(62% ΠΑΣΟΚΑΡΑ-ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ) και του Παντείου. Το τελευταίο ποου αναφέρεις είναι irrelevant, μιας και η ζωή κύκλους κάνει (σσ μπορείς να διαβάσεις εδώ για τους κύκλους όπως έχουν αναφερθεί από καπιταλόσκυλα σα του λόγου μου και του Φρίντμαν μέχρι αναρχοάπλυτους σα του λόγου σου και του Ένγκελς. Επίσης, υπάρχει και η οπτική του φίλου μας του σπιντάκια
)

Τέλος,
QUOTE
Αν δεν είχε όμορφη φατσούλα και τόσο σφριγηλό κορμί μπορεί και να μην του ξαναμιλούσα μετά από όλα αυτά.

Μη δημοσιοποιείς την προσωπική μας ζωή ζαχαρωτούλι μου.
j-kidd13
Don't mess with AUEB students.....
morrison
rchos
Ray Allen πόσο μεγάλος παίχτης είσαι...

15-6-6 είχε χτες ο νεανίας.

Όταν αρχίσει και ο άλλος νεανίας ο Τζινόμπιλι να παίζει θα έχουμε καλή κατάσταση.
spysta
Έχω ένα trade κρυμμένο στης καρδιάς τα βάθη
κανείς δεν το 'χει μάθει και ποτέ δεν θα το πω
να μείνει θέλω πάντα δικό μου, το trade μου
αυτό το trade το γλυκό μου, που τ' αγαπώ

Έχω ένα trade που όλα τα ομορφαίνει
και πρώτη μου φορά με πλημμυρίζει η χαρά

Έχω ένα trade που στην καρδιά μου μέσα λάμπει
το ξέρουνε οι κάμποι, το 'χει μάθει το βουνό
το τραγουδούν τη νύχτα στα κλώνια όλα τα αηδόνια
και το 'χουν γράψει τα χελιδόνια στον ουρανό

Έχω ένα trade που τη ζωή μου έχει αλλάξει
μα δεν το 'χω σκοπό ποτέ μου να σάς το πω

Έχω ένα trade που μες στα χείλη μου έχει μπλέξει
κι είναι μια λέξη μόνο, μια λεξούλα, μόνο μια
σαν έλθει η νύχτα η ξελογιάστρα τη γράφουν τ' άστρα
κι όλο τη λένε μέσα στη γλάστρα τα γιασεμιά

Έχω ένα trade που τη ζωή μου έχει αλλάξει
μα δεν το 'χω σκοπό ποτέ μου να σάς το πω


la lalalal lalala lalalal biggrin.gif
Ginobili
QUOTE(rchos @ Nov 6 2012, 12:42 ) *
Ray Allen πόσο μεγάλος παίχτης είσαι...

15-6-6 είχε χτες ο νεανίας.

Όταν αρχίσει και ο άλλος νεανίας ο Τζινόμπιλι να παίζει θα έχουμε καλή κατάσταση.

Όχι ρε,να μην παίξει.Αφού δεν μου τον δίνεις..να κάτσει να ξεκουραστεί για τα play offs biggrin.gif
j-kidd13
Ω ρε φιλε,πατησαμε κορυφη,πρωτη φορα,εστω και για μια μερα....tongue.gif
Gravedigger
Ανακεφαλαίωση των όσων έχω δει μέχρι τώρα...

Την καλύτερη ομάδα την έχει ο Άγγελος.Δεν είναι μόνο η 1η θέση μέχρι στιγμής,είναι ότι οι παίχτες του κινούνται σε νορμάλ επίπεδα για τις ικανότητες τους.Δεν του βγάζει 73 ο Dunleavy πχ (btw το συζητάμε σοβαρά το Dunleavy-Lebron μετά και την χθεσινή εμφάνιση του 2ου. Δεν τον πήρα να μου βγάζει 40αρια!)...
Από εκεί και πέρα η ομάδα του Omar μ'αρέσει αλλά φαντασιακά μόνο κάτω μπορεί να πάει. (όχι απαραίτητα στην θέση).Και αυτό γιατί ούτε ο Lowry θα μείνει στο 60,ούτε ο Varejao sto 43 ούτε ο Jennings στο 57.(ούτε και ο Collison και ο Lillard)
Και σίγουρα υπάρχουν άλλες 2-3 ομάδες που η αξία τους δεν αντικατοπτρίζεται από την θέση τους..

Τώρα για την δικιά μου,περιμένω περισσότερα.Εκτός του Timmy όλοι οι άλλοι είναι είτε στην αξία τους είτε χαμηλότερα.Άντε να επιστρέψει και ο τοίχος και ευελπιστώ να ανέβω και άλλο.
Tobias Funke
QUOTE (Gravedigger @ Nov 6 2012, 16:14 ) *
Από εκεί και πέρα η ομάδα του Omar μ'αρέσει αλλά φαντασιακά μόνο κάτω μπορεί να πάει. (όχι απαραίτητα στην θέση).Και αυτό γιατί ούτε ο Lowry θα μείνει στο 60,ούτε ο Varejao sto 43 ούτε ο Jennings στο 57.(ούτε και ο Collison και ο Lillard)
Και σίγουρα υπάρχουν άλλες 2-3 ομάδες που η αξία τους δεν αντικατοπτρίζεται από την θέση τους..


Πάνε κι οι τελευταίες ελπίδες να πουλήσω ακριβά. Κι όλα αυτά επειδή δεν του έδωσα τον Σμιθ. Φτου θου!
Anaz
Eγω δεν μπορω να καταλαβω πως με αυτη την ομαδα βρισκομαι στις ψηλες θεσεις. huh.gif Περα απο 2-3 επιλογες, οι υπολοιπες μου δεν μ'αρεσαν καθολου. Μαλλον δεν εχετε φορτσαρει οι υπολοιποι ακομα, και μ'εχει σωσει κι ο Γκαζολ που ξεκινησε πολυ δυνατα. Δε νομιζω παντως οτι θα μεινω για πολυ.
Gravedigger
QUOTE (Tobias Funke @ Nov 6 2012, 18:32 ) *
Πάνε κι οι τελευταίες ελπίδες να πουλήσω ακριβά. Κι όλα αυτά επειδή δεν του έδωσα τον Σμιθ. Φτου θου!

Μπα η πρόταση μου δεν ήταν ιδιαίτερα καλή, ούτε εγώ θα την δεχόμουν.Σκεφτόμουν μάλιστα να την ακυρώσω αλλά λέω δεν ξέρεις ποτέ..!
Πάντως πέρα από την αναμενόμενη πτώση μερικών παιχτών δεν νομίζω ότι η ομάδα σου με αυτούς τους παίχτες θα πέσει κάτω από την 5η θέση.Στην χειρότερη.
Pierce
Εγώ πάλι πιστεύω ότι ο Tobias δεν γίνεται να χάσει φέτο. Η δικιά μου ομάδα χτε, έπαιξε πάνω κάτω στα στανταρντς της και ξεκολλήσαμε από τον πάτο. Δεν παύω όμως να παίζω με τον Μαξιελ (:|) ,μαλακαγκρειντζερ.
spysta
η ομαδα αυτη τη στιγμη μετα απο 10 μερες εχει κανει 250 αλλαγες και κατεληξε να εχει 5 stars (γιατι γουσταρουμε φλας καμερες highikia tweets αυτογραφα κτλ κτλ ΔΕΝ μας ενδιαφερει η ουσια)

Rondo
Iguοdala
Horford
Noah
Monroe

Walker
Farried
Henderson
Carter
και τον Bogut να παραμονευει

ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ

υποθετικα ειμαστε οκ .... ΛΑΘΟΣ ομως.
ΕΓΩ ο μανατζερ της ομαδας .. δηλαδη ΕΓΩ (ναι φιλε μουσατε James ..ΜΟΝΟ ΕΓΩ μπορω να εχω μουσια .. παρε πουλο)
ψαχνω για sg sf γιατι η ομαδα μετα τον τραυματισμο του Hende (σε πιστευουμε γυρνα υγειης) εχει ξεμεινει με Ιggy και Carter

δινω καποιον απο τους ψηλους μου .. για SG SF

ΑΥΤΟΣ ο Αγγελος πρεπει να τα εχει φτιαξει με τον George ..δεν εξηγειται διαφορετικα
Ginobili
QUOTE(spysta @ Nov 7 2012, 11:22 ) *
η ομαδα αυτη τη στιγμη μετα απο 10 μερες εχει κανει 250 αλλαγες και κατεληξε να εχει 5 stars (γιατι γουσταρουμε φλας καμερες highikia tweets αυτογραφα κτλ κτλ ΔΕΝ μας ενδιαφερει η ουσια)

Rondo
Iguοdala
Horford
Noah
Monroe

Walker
Farried
Henderson
Carter
και τον Bogut να παραμονευει

ΘΑ ΒΓΟΥΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣΑΜΕ

υποθετικα ειμαστε οκ .... ΛΑΘΟΣ ομως.
ΕΓΩ ο μανατζερ της ομαδας .. δηλαδη ΕΓΩ (ναι φιλε μουσατε James ..ΜΟΝΟ ΕΓΩ μπορω να εχω μουσια .. παρε πουλο)
ψαχνω για sg sf γιατι η ομαδα μετα τον τραυματισμο του Hende (σε πιστευουμε γυρνα υγειης) εχει ξεμεινει με Ιggy και Carter

δινω καποιον απο τους ψηλους μου .. για SG SF

ΑΥΤΟΣ ο Αγγελος πρεπει να τα εχει φτιαξει με τον George ..δεν εξηγειται διαφορετικα

Να σου πω την αμαρτία μου...ενώ πάντα τα trades που κάνεις μου φαίνονται υπέρ σου..αυτό το τελευταίο Harden+Vucevic για Iguodala+Noah....μμμμμμμμμμμ..δεν.

Έτσι όπως φαίνεται,ο Vucevic είναι το βασικό 5αρι των magic με 30+' και παίζει πάρα πολύ τίμια και οικονομικά.Η διαφορά του με τον Noah δεν την βλέπω να είναι μεγαλύτερη από αυτή του Harden (του 40 φευγα πλέον) με τον Iguodala.
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Nov 7 2012, 12:22 ) *
ΑΥΤΟΣ ο Αγγελος πρεπει να τα εχει φτιαξει με τον George ..δεν εξηγειται διαφορετικα


wub.gif
Εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος...

(Σου ειπα,δωσε μου το i-phone και θα παρεις πακετο Ιρβινγκ-Τζορτζ-Καζινς σε συσκευασια δωρου......)
spysta
QUOTE(Ginobili @ Nov 7 2012, 11:58 ) *
Να σου πω την αμαρτία μου...ενώ πάντα τα trades που κάνεις μου φαίνονται υπέρ σου..αυτό το τελευταίο Harden+Vucevic για Iguodala+Noah....μμμμμμμμμμμ..δεν.

Έτσι όπως φαίνεται,ο Vucevic είναι το βασικό 5αρι των magic με 30+' και παίζει πάρα πολύ τίμια και οικονομικά.Η διαφορά του με τον Noah δεν την βλέπω να είναι μεγαλύτερη από αυτή του Harden (του 40 φευγα πλέον) με τον Iguodala.

εγω θελω franchise players να γουσταρω !!!! tongue.gif tongue.gif
να ξερω οτι ανα πασα στιγμη μπορουν να σου δωσουν το λιγοτερο απο 30 .. μεχρι 60

ο Νοα μπορει να το κανει αυτο οπως και ο Ιγκι προφανως..
βασικα ο Νοα αν σουταρει και σκοραρει (περυσι δεν το εκανε .. φετος φαινεται να παιρνει προσπαθειες) θα ειναι δυναμιτης γιατι παραδοσιακα δινει σε παρα πολλες κατηγοριες
rchos
Καινούριες απαντήσεις χτες με Afflalo να κάνει 59 και Mcgee να κάνει 32 σε 18 λεπτά(ξύπνα Καρλ).

Μάνου καιρός να θυμιθείς ποιος είσαι να γίνει πανικός...
T.W.Is.M.
British power απο τη δικη μου ομαδα χτες. Οταν εχεις εναν εκπροσωπο μιας τοσο παραδοσιακης σχολης, αργα ή γρηγορα θα βγαλει το μπασκετ που εχει στο DNA του λογω καταγωγης και θα δικαιωθεις. Αυτο ειναι νομος στο fantasy! Και μπορει να μην εχω τον ιδιο το νομο(με προλαβε ο κοουτς BRG), αλλα εχω το γιο του. Η ανακαμψη ξεκινα λοιπον. Ο δρομος ειναι μακρυς, αλλα αλιμονο σε οποιον ειναι κοντα μου το Μαρτιο... smiley.gif
Το μονο που χρειαζεται ειναι...
spysta
patieeeeence paaaaaaaaaatience !!!!!
j-kidd13
Μου σακατεψαν τους παικταραδες μου οι αμπαλοι του Ντιτροιτ και του Γκολντεν Στειτ.... shot.gif
Μεγαλη εμφανιση η χθεσινη και αν δεν ειχα και τον γνωστο ασταθη Θορντον να κανει μονο 14,5 θα μουν και καλυτερα....
Gravedigger
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 8 2012, 13:54 ) *
Μου σακατεψαν τους παικταραδες μου οι αμπαλοι του Ντιτροιτ και του Γκολντεν Στειτ.... shot.gif
Μεγαλη εμφανιση η χθεσινη και αν δεν ειχα και τον γνωστο ασταθη Θορντον να κανει μονο 14,5 θα μουν και καλυτερα....

Δεν θα πω τίποτα ούτε για τον Gortat,ούτε για τον Beasley ούτε ακόμα και για τον Ridnour...!Σιδεροκέφαλοι tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(Gravedigger @ Nov 8 2012, 14:57 ) *
Δεν θα πω τίποτα ούτε για τον Gortat,ούτε για τον Beasley ούτε ακόμα και για τον Ridnour...!Σιδεροκέφαλοι tongue.gif


Ουστ μαυρογατα.........
Σκορδα στα παλικαρια μου...
Anaz
ρε τι αρπαχτικα ειστε εσεις?? μιλαμε δεν μπορεις να σταυρωσεις FA σε αυτη τη λιγκα, ουτε μεταμεσονυχτια!! Μην ξεμυτισει καμμια υποψια λαυρακιου, τον εχει τσιμπησει καποιος live εν ριπη οφθαλμου!! τι καψιμο ειναι αυτο..
morrison
Βάζω και πάλι τα ματς που απομένουν μέχρι το τέλος της εβδομάδας για να ξέρουμε τι να περιμένουμε από σήμερα και αύριο πάνω κάτω...
1. Cross Dogs 1710.5 5+4
2. Dallas White Niggaz 1637.8 5+4
3. Compton Niggaz 1617 +269 4+5
4. Los Angeles Lazers 1489.8 7+2 (με Μο και Μάριον έξω θα πάει στο 5-2 λογικά)
5. Smokin' Smurfs 1445 7+2
6. Long Con Artists 1423 7+2 (με αστερίσκο αν θα παίξει ο Λόουρι σήμερα)
7. Bench Warmers 1389 7+2
8. The Losers 1384.3 5+4
9. Rated-R Superstar 1369.3 5+4
10. Death Valley Demon 1351.5 6+2
11. Rcho's Monkeys 1348.5 4+5
12. Italian Spurs 1272.3 7+2
13. San Francisco Spartans 1265.5 5+3 (με αστερίσκο τον Ρόυ για σήμερα)
14. High Voltage 1131 6+3 (με απουσία Κρας, 6-2)
15. Αναγέννηση Μπ... 1121.8 6+3

Γίνεται ένα σχετικό πανηγύρι με fa...είναι αλήθεια...τα θυμόμουν πιο χαλαρά τα πράγματα άλλες χρονιές...
Sheed εν τω μεταξύ περιμένει κάπως έτσι για pg... smiley.gif
Anaz
Ρε συ Morrison, τα ματς που βαζεις διπλα, πως τα γραφεις γιατι δεν το πιανω? αυτο το 5+4 δηλαδη τι σημαινει?
morrison
QUOTE(Anaz @ Nov 10 2012, 14:41 ) *
Ρε συ Morrison, τα ματς που βαζεις διπλα, πως τα γραφεις γιατι δεν το πιανω? αυτο το 5+4 δηλαδη τι σημαινει?


5+4 σημαίνει 5 Σάββατο και 4 Κυριακή για παράδειγμα... rolleyes.gif
spysta
ρε αφηστε τις στατιστικες αναλυσεις και τους αγωνες .. και καντε κανα TRADE να ουμ !!!!!!!!!! smiley.gif
Anaz
QUOTE(morrison @ Nov 10 2012, 14:43 ) *
5+4 σημαίνει 5 Σάββατο και 4 Κυριακή για παράδειγμα... rolleyes.gif
οκ νοιωθω λιγο χαζος αλλα τουλαχιστον το καταλαβα. biggrin.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(spysta @ Nov 10 2012, 15:15 ) *
ρε αφηστε τις στατιστικες αναλυσεις και τους αγωνες .. και καντε κανα TRADE να ουμ !!!!!!!!!! smiley.gif


Το απολυτο καψιμο σε trade θα ειναι να γινει τριπλη ανταλλαγη που να περιλαμβανει μελλοντικο ντραφτ πικ και δικαιωμα για ανταλλαγη για λογαριασμο αλλου παιχτη! Επειδη σε κοβω να εισαι μεσα σε τετοιο σεναριο, ψαχνουμε τον τριτο για να γινει το deal! icon_drunk.gif
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 10 2012, 18:07 ) *
Το απολυτο καψιμο σε trade θα ειναι να γινει τριπλη ανταλλαγη που να περιλαμβανει μελλοντικο ντραφτ πικ και δικαιωμα για ανταλλαγη για λογαριασμο αλλου παιχτη! Επειδη σε κοβω να εισαι μεσα σε τετοιο σεναριο, ψαχνουμε τον τριτο για να γινει το deal! icon_drunk.gif

τι ειπες τωρα ???? w00t.gif w00t.gif
Pierce
Ρε Κωστη, με πιανει η καρδια μου...Τοσο απελπισμενος εισαι που χτυπησες τον τινσλει; Ελα θα σου δωσω εγω pg...
aegeansheed
QUOTE(pierce21 @ Nov 10 2012, 23:54 ) *
Τοσο απελπισμενος εισαι που χτυπησες τον τινσλει; Ελα θα σου δωσω εγω pg...


Εσύ που βάζεις όρο ότι μαζί με τον pg σου "θα πάρεις και τον τάδε", όπου τάδε "Ben Gordon" κατά 85%. tongue.gif Μα δεν τον θέλω!!!! Πού να σταυρώσεις trade μετά! Σου τα έλεγα στην αρχή για τον Brow-ny, που δεν τον πίστευες, αλλά τώρα που τσαντίστηκε θα αρχίσει τα 60άρια [κλασική έκφραση Spysta σε φάνταζυ μπαζάρ: ο παίκτης έχει κάνει ένα 55άρι (ούτε καν 60) και αυτομάτως τεκμαίρεται ότι θα σταθεροποιηθεί εκεί επ' αόριστον (μάλλον μέχρι να μην είναι πάικτης του μάλλον)].

Πάντως τον Jamaalάκο δεν τον πήρα και στην τύχη. Οι ειδικοί λένε ότι ο Mo έχει ευαισθησία σε αυτό το σημείο και η Utah έχει 4 παιγνίδια (που έλεγε κι ο Χ.Ρ.Ρότσα). Ήμουν έτοιμος να βάλω το κόουτ της χθεσινής είδησης που έγραφε για fantasy owners "desperate" για PG, αλλά το διέγραψαν μετά τις 14 πριν λίγο (τσούζει Roto???) ... Γύφτοι, θα μας μάθουν το παιχνίδι...Και πέρυσι τα ίδια έκανε. Εμφανίστηκε επίσης με ωραία μουσάραφ..

Ο Blake συνεχίζει να επιβεβαιώνει όποιον έχει παίξει έστω και 2 μήνες fantasy, ότι δεν υπάρχει, ούτε ως παίκτης ούτε ως fantasy asset.

Σπύρος συνεχίζει το άρμεγμα παικτών (βλ. Farried, Harden), που στη συνέχεια τους στέλνει αλλού μαζί με ευχές και φερέρο ροσέ...Ποιό draft, έτσι χτίζονται οι ομάδες!

Γιώργη Άναζ, ο Howard δε φεύγει για Κάρι και Αμίρ-Μουσαφίρ, ειδικά όταν μου ζητάς και έναν ακόμα παίκτη, που επειδή είναι ο Blatche, το κάνει να ακούγεται ακόμα χειρότερο.

Ο Ομάρ να έρθει να μου πουλήσει τον Kώλισον τώρα, μετά από τέτοιο ποστ και στατλάιν του Κούλη.
Pierce
Ο Ben ήταν το θέμα να φύγει πριν αρχίσει η σεζόν, τώρα τον παντρεύτηκα, οπότε πέφτεις έξω στα ανταλλάγματα. tongue.gif
spysta
QUOTE(aegeansheed @ Nov 11 2012, 08:42 ) *
αλλά τώρα που τσαντίστηκε θα αρχίσει τα 60άρια [κλασική έκφραση Spysta σε φάνταζυ μπαζάρ: ο παίκτης έχει κάνει ένα 55άρι (ούτε καν 60) και αυτομάτως τεκμαίρεται ότι θα σταθεροποιηθεί εκεί επ' αόριστον (μάλλον μέχρι να μην είναι πάικτης του μάλλον)

υπερβολεεεεες .. icon_blahblah.gif icon_blahblah.gif


QUOTE(aegeansheed @ Nov 11 2012, 08:42 ) *
Σπύρος συνεχίζει το άρμεγμα παικτών (βλ. Farried, Harden), που στη συνέχεια τους στέλνει αλλού μαζί με ευχές και φερέρο ροσέ...Ποιό draft, έτσι χτίζονται οι ομάδες!

ο spysta ειναι ο Daryl Morey του fantasy .. εσυ τα γραφεις στην υπογραφη σου !!! laugh.gif
Anaz
QUOTE(aegeansheed @ Nov 11 2012, 09:42 ) *
Γιώργη Άναζ, ο Howard δε φεύγει για Κάρι και Αμίρ-Μουσαφίρ, ειδικά όταν μου ζητάς και έναν ακόμα παίκτη, που επειδή είναι ο Blatche, το κάνει να ακούγεται ακόμα χειρότερο.

Eiπα μηπως μες στην απελπισια σου.. tongue.gif Θα επανελθω παντως..
Tobias Funke
QUOTE (aegeansheed @ Nov 11 2012, 09:42 ) *
Ο Ομάρ να έρθει να μου πουλήσει τον Kώλισον τώρα, μετά από τέτοιο ποστ και στατλάιν του Κούλη.


Αφού έθεσες έξτρα όρους ρε παπάρα, δεν θα κάνουμε trade μέχρι να εκπληρωθούν
QUOTE (aegeansheed)
Στέλνεις τη ρακί και γλιέπομε


Πήγα για να σου τη στείλω αλλά έφαγα τάπα κι από τα ΕΛΤΑ κι από courrier γιατί λέει δεν μπορούν να στείλουν υγρά. Ψήνεσαι να πας Πειραιά να την πάρεις από το καράβι κάποια μέρα? tongue.gif

Ο Κούλης κάνει τέτοια ποστ για να χτυπήσει με πρόταση σε καμιά βδομάδα αφού θα έχει περάσει τα υποσυνείδητα μηνύματά του. Του έκανε ο Άρης ιδιαίτερα στη ψυχολογία και χειραγώγηση των μαζών. Αυτό πρέπει να ήταν το πιο δύσκολό τους μάθημα στο Οικονομικό γι αυτό κάνει τις ποζεριές του πάνω σε αυτά.
Pierce
Αυτά είναι τα prive μαθήματα από τον πρώην τσάρο, διδάσκονται μόνο στους αυλικούς.


Κατά τα άλλα, ζητείται άμεσα κάποιος F, πληροφορίες εντός, γιατί θα τη βγάλω πάλι με τον Μαξίελ, και δε λέει.
rchos
Ο Κυριάκος πρώτος χωρίς καν να παίζει ο Τοίχος.

Συνέχισε έτσι Κυριάκο σε σένα είχα ποντάρει στην αρχή της χρονιάς.
morrison
Σκορ εβδομάδας πρώτη φορά για φέτος...

Week 2 (Nov 5 - 11)
1. Dallas White Niggaz 1134,8
2. Compton Niggaz 1100,3
3. Cross Dogs 1070,8
4. Smokin' Smurfs 1068
5. Rated-R Superstar 1013
6. Rcho's Monkeys 955
7. Bench Warmers 948,8
8. Los Angeles Lazers 930
9. San Francisco Spartans 925,3
10. Death Valley Demon 907,3
11. Italian Spurs 873,5
12. The Losers 756,8
13. Long Con Artists 724
14. Αναγέννηση Μπάινουμ 707,3
15. High Voltage 703,3
rchos
Οι παίχτες του Ομαρ διαμαρτυρόμενοι για τα νέα μέτρα απέργησαν αυτή τη βδομάδα μαζί με τα ΜΜΜ και τις λοιπές δημόσιες υπηρεσίες στην Ελλάδα.

Αφού κατάφερα μετά από αυτές τις δύο βδομάδες να είμαι 8ος τότε με τους 7 από κάτω μου κάτι δεν πάει καλά και πρέπει να το κοιτάξουν.

Αυτές τις δύο βδομάδες τιμή και δόξα στον Μαικ Ντανλίβι και τον Τζεισον Τομπσον που ήταν αναλογικά οι καλυτεροί μου παίχτες.

Ήρθε η ώρα να αναλάβουν τα βαριά όπλα όμως να διατηρηθούμε σε ένα καλό επίπεδο για όταν επιστρέψουν οι τραυματίες.

Pierce
Ευχαριστώ το αδελφό σωματείο - πρωταθλητή των Μαϊμούδων για την εβδομαδιαία διευκόλυνση που μου έκανε.
Gravedigger
QUOTE (rchos @ Nov 12 2012, 12:38 ) *
Ο Κυριάκος πρώτος χωρίς καν να παίζει ο Τοίχος.

Συνέχισε έτσι Κυριάκο σε σένα είχα ποντάρει στην αρχή της χρονιάς.

2η σερί χρονιά χωρίς νίκη στο fantasy πάει πολύ..!Βέβαια είχαν και απουσίες οι 3-4 ομάδες που βρίσκονται από κάτω μου.Ας είναι καλά ο γερό-Timmy.Τόσο καιρό προσπαθούσα να τον στείλω και δεν τον ήθελε κανείς..Ορίστε!
T.W.Is.M.
QUOTE(Gravedigger @ Nov 12 2012, 15:24 ) *
2η σερί χρονιά χωρίς νίκη στο fantasy πάει πολύ..!Βέβαια είχαν και απουσίες οι 3-4 ομάδες που βρίσκονται από κάτω μου.Ας είναι καλά ο γερό-Timmy.Τόσο καιρό προσπαθούσα να τον στείλω και δεν τον ήθελε κανείς..Ορίστε!


Ποιος σου ειπε οτι δεν τον ηθελα? Ειχα μια καλη συνεργασια και περσι μαζι του και δε θα ελεγα οχι. Αλλα δεν ειχα τι να σου δωσω για ανταλλαγμα! Αφου αν ζητησω να σηκωθουν οι αναπληρωματικοι μου, οι μισοι δε θα μπορουν και οι αλλοι μισοι θα γλιστρησουν στις παγοκυστες των καθιστων και θα τραυματιστουν κι αυτοι! cool.gif
rchos
QUOTE(pierce21 @ Nov 12 2012, 14:35 ) *
Ευχαριστώ το αδελφό σωματείο - πρωταθλητή των Μαϊμούδων για την εβδομαδιαία διευκόλυνση που μου έκανε.



Στην ομάδα μας πιστεύουμε στον υγιή ανταγωνισμό και στην ευγενή άμιλλα.
Επίσης ο απεριόριστος σεβασμός προς άλλα σωματεία που ανήκουν στο κλειστό γκρουπ των πρωταθλητών μας υπέδειξε την κίνηση αυτή.
aegeansheed
...

aegeansheed
Έχει γεμίσει ο κόσμος αδελφές... tongue.gif
giorgos14
QUOTE(aegeansheed @ Nov 12 2012, 21:52 ) *
Έχει γεμίσει ο κόσμος αδελφές... tongue.gif


μην κανεις ετσι..δες το μακροσκοπικα! τι ειναι 5 βδομαδες μπροστα στην αιωνιοτητα;Η γκαντεμια η ιδια θα ναι να γυρισει να σου κανει ενα 45αρι να γουσταρεις και να μεινει κανα μηνα παλι εξω tongue.gif
rchos
QUOTE(giorgos14 @ Nov 12 2012, 23:21 ) *
μην κανεις ετσι..δες το μακροσκοπικα! τι ειναι 5 βδομαδες μπροστα στην αιωνιοτητα;Η γκαντεμια η ιδια θα ναι να γυρισει να σου κανει ενα 45αρι να γουσταρεις και να μεινει κανα μηνα παλι εξω tongue.gif



Καλά για τον Μπάινουμ μιλάμε δεν το λες και γκαντεμια αυτό το σενάριο.Μέσα στην πραγματικότητα είναι.
giorgos14
QUOTE(rchos @ Nov 12 2012, 21:33 ) *
Καλά για τον Μπάινουμ μιλάμε δεν το λες και γκαντεμια αυτό το σενάριο.Μέσα στην πραγματικότητα είναι.


λεγε τετοια να δημιουργεις ταχυπαλμιες ιλιγγους και ολα τα σχετικα.Παντως να πω του στραβου το δικιο ακομα και ο Μαυροειδης (που σαι dimit θεε biggrin.gif ) μεγαλυτερη συνεισφορα θα ειχε στην ομαδα σου sheed smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.