Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 12-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Pierce
O παίκτης Danny Granger πέρασε από τη κατηγορία JJ και έχει μπεί στη Tyrus Thomas. #asemaskoutsafliaka
Pierce
Γαμήθηκε το θέμα με τα DNP αυτή τη βδομάδα 68.gif
j-kidd13
Χανω τον Γκορτατ,και καπακι χανω και τον Ιρβινγκ για 2η φορα...
ΔΕΝ ΜΑΣ Γ...Σ?????
thrylos7
Κόψτε την πλάκα βολτατζοκαραγκιοζηδες, θα έχουμε άλλα όπως πάμε..
Tobias Funke
Σφαγή για πρώτη (περιμένοντας να δούμε πόσα θα χάσει ο Kobe) και προτελευταία θέση (που μπορεί και να αρκεί για παραμονή αν βγει ο Άρης δεύτερος στη DLeague).

Αλλά αυτή την παπαριά του ESPN να βάζει τις 2 τελευταίες εβδομάδες μαζί και να πρέπει να μαντέψεις ποιοί θα ξεκουραστούν στο τέλος και ποιοί όχι, δεν την καταλαβαίνω.
T.W.Is.M.
Η αγαπημενη στηλη "ο τραυματιας της ημερας" επιστρεφει δριμυτερη!
Επειδη μας ελειψε για καιρο, ειπε να επανελθει διπλη.
Γι αυτο λοιπον σας παρουσιαζω σε μια φωτογραφια, τους "τραυματιες της ημερας"...
rchos
Όταν βλέπω φωτογραφίες από τραυματίες στους Νικερμπόκερς συφιλιάζομαι...


Ας μην μιλήσω εντομεταξύ για τον Μπατούμ από τότε που τον πήρα σε αντιστοιχία με τον Σάντερς που έδωσα...
morrison
Ματς Σ/Κ

1. Rated-R Superstar 19849.3 2+7
2. Compton Niggaz 19717.8 1+8
3. Dallas White Niggaz 19123.5 7+2
4. Smokin' Smurfs 19005.5 5+2
5. Long Con Artists 18526.5 4+5
6. Los Angeles Lazers 18234.5 4+5
7. Malibu Hobbistes 17592 2+5
8. Italian Spurs 17543 5+3
9. Death Valley Demon 17373.5 2+7 (Μέλο κλασσικά και Τσάντλερ αυτή τη φορά dtd)
10. Rcho's Monkeys 17178 2+7
11. The Losers 16674 5+4 (πιθανό 4+4 από Μπ.Νάιτ)
12. High Voltage 16671.3 3+5
13. Cross Dogs 16277.3 3+4
14. Bench Warmers 15334.5 2+6 (Μπιλ θα γυρίσει κάποτε φαντάζομαι...)
15. Where no knees happens 15261.3 4+5
Anaz
QUOTE(rchos @ Mar 14 2013, 20:22 ) *
Ας μην μιλήσω εντομεταξύ για τον Μπατούμ από τότε που τον πήρα σε αντιστοιχία με τον Σάντερς που έδωσα...
O Sanders ομως εχει χασει 5 ματς σε μενα ρε. Συνολικα κερδισμενος εισαι απο το Μπατoυμ-Σαντερς, μεχρι τωρα.

Α ρε Κομπε.. Αν τις καλες μου βδομαδες που ευελπιστω να μειωσω λιγο εχουμε κι απο εναν καιριο τραυματισμο, ε δεν υπαρχει ελπιδα..
spysta
o Rondo ποσα ματσακια εχασε απο τον τραυματισμο του ??? 20 ??

φαντασου εεε .. ενα 40αρι να εδινε ΜΟΝΟ ..που υποτιθεται οτι θα ετρεχαν για play offs οποτε θα επρεπε να μαρσαρει και ο ιδιος .. μιλαμε για 600-700 ποντους το λιγοτερο οτι εχασα .. δηλαδη θα ημουν πρωτος αυτη τη στιγμη

ααα ρε Ροντο .. ααααα ρε Ροντο shot.gif
rchos
Αυτοί που έβαλες στην θέση του έκαναν 10?
spysta
QUOTE(rchos @ Mar 18 2013, 20:21 ) *
Αυτοί που έβαλες στην θέση του έκαναν 10?

ποιον εβαλα ??τον Τερι που αμολουσε χαρταετους ???τον Σεσσιονς που καταστραφηκε ??
δεν θυμαμαι κι ολας αλλα νομιζω ''ουσιαστικα'' το κενο δεν καλυφθηκε ποτε σοβαρα ουτε στο 1/3 ξερω γω
T.W.Is.M.
Μην πιανετε τους τραυματισμους στο στομα σας χωρις να ειμαι παρων... smiley.gif
sacarame
Τζεφ Γκριν αγόραρε, είσαι πλέον κι εσύ ένας από μας...Λειζεράρα και δεν είμαι καλα.... 77.gif
T.W.Is.M.
Δεν μπορω να κρατηθω και να μην το πω.
Συζηταω για ανταλλαγη 2-1 και προτεινω να μπει ενας επιπλεον παιχτης απο καθε ομαδα επειδη με βολευει απο πλευρας θεσεων, αν και αυτος που παιρνω εχει λιγοτερα ματς απο αυτον που παραχωρω. Κλεινουμε λεγοντας να το σκεφτουμε λιγο παραπανω και πεφτει στο τραπεζι το 3-2 να γινει 3-3 προσθετοντας εναν παιχτη απο τον παγκο μου, ο οποιος μαλιστα θα ηταν αυτος που θα εκανα drop(ο DeAndre Jordan θα ηταν) για να ολοκληρωθει η ανταλλαγη. Συμφωνουμε οτι οποιος το αποφασισει οτι κανει την 3-2 ή 3-3 ανταλλαγη θα στειλει προταση κι ετσι το επομενο απογευμα βλεπω να εχει ερθει η προταση για 3-2. Μετα απο λιγη σκεψη αποφασιζω να τη δεχτω, αλλα προσθετω και τον DeAndre στο πακετο, ωστε να μην υπαρξει καμια αντιδραση αν τον κανω drop και καταληξει στην αλλη ομαδα. Σημερα λοιπον που ξανανοιγω τη σελιδα της λιγκας βλεπω την προταση μου να εχει απορριφθει χωρις καν να μου εχει σταλει ξανα η αρχικη προταση(που θα σημαινε "αλλαξα γνωμη για τον ΝτεΑντρε, δεν τον θελω)! Αν η αλλη ομαδα ηταν οι Λειζερς των 2 ιδιοκτητων(του Ελληνα ιδιοκτητη και του Σερβου υπαλληλου εννοω), θα το καταλαβαινα γιατι θα μπορουσε αλλος να κανει την αρχικη προταση και αλλος να απορριψει τη δικη μου αντιπροταση. Εδω ομως που δεν εχουμε συνιδιοκτησια τι συμβαινει?
Μηπως εχουμε αναμεσα μας μια διχασμενη προσωπικοτητα??? smiley.gif
sacarame
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 22 2013, 19:06 ) *
Αν η αλλη ομαδα ηταν οι Λειζερς των 2 ιδιοκτητων(του Ελληνα ιδιοκτητη και του Σερβου υπαλληλου εννοω), θα το καταλαβαινα γιατι θα μπορουσε αλλος να κανει την αρχικη προταση και αλλος να απορριψει τη δικη μου αντιπροταση.



Παρακαλώ να προσεχθούν τυχούσες αναφορές στο σωματείο των Λέιζερς, διότι είναι γνωστό πως κινούμαστε σε άκρως επαγγελματικά επίπεδα... icon_drunk.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Mar 23 2013, 15:42 ) *
Παρακαλώ να προσεχθούν τυχούσες αναφορές στο σωματείο των Λέιζερς, διότι είναι γνωστό πως κινούμαστε σε άκρως επαγγελματικά επίπεδα... icon_drunk.gif


Συγγνωμη, εννοουσα του Λιθουανου ιδιοκτητη και του Σερβου υπαλληλου. Απλα η εμπειρια σου στον Ελληνικο Στρατο με μπερδεψε ως προς την εθνικοτητα. smiley.gif
spysta
για την κ@υλαντα και μονο ... ετσι απλα για να δουμε κανα νεο παικτη λιγο πριν τα play offs !!! biggrin.gif
duncan21
Αντουάν τι πόνεσε περισσότερο?Το ρεπό του Ντράγκιτς ή το ολοστρόγγυλο 400άρι του Κυριάκου tongue.gif ?Δύσκολα τα πράγματα πάντως...
morrison
Όντως δύσκολα...
Και να πεις ότι δεν το είχα δει; Κάπου στο All-Star έγραφα ότι Κυριάκος μπορεί κάλλιστα να κάνει ένα καλό σερί στο τέλος (σαν του Γιώργου στην αρχή και το δικό μου στη μέση) και να πάρει τη νίκη.
Τέσπα... δεν πήγα άσχημα με 287 με 7,5 παίχτες (ξέχασες Αμίρ που μας τέλειωσε 2ο-3ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου) απλά θα συνεχίσω να είμαι aggresive στα trades ( 69.gif ) όπως κάνω από την αρχή, με την ευχή μια μικρή γκίνια που παρατηρείται τελευταία, η οποία με αναγκάζει να κάνω και σάπια τρέιντς, να σταματήσει.
Εκεί που ποντάρω είναι να μπω έστω με καμιά 50-60 πόντους στην τελευταία που θα χαθούν ματς γενικά (..και θα πέσουν και τα λεπτά συμμετοχής) μήπως και κρατήσει η ομάδα...
Πάμε για χιτσκοκικό/θριλερικό/γκρανγκινιολικό φινάλε πάντως... tongue.gif
j-kidd13
Γινεται να τελειωσει το ψεμα ονοματι Χαρις???Ευχαριστω....
aegeansheed
H ομάδα ρολάρει και χωρίς τον Bynum.

Κωλοδάχτυλο στον Corbin, που τώρα κατάλαβε αυτό που έβλεπα εγώ όταν έκανα draft τον Hayward, και έπαιζε όλη τη χρονιά με κάτι Caroll, Marvin Williams και ξερωγωτι ... Καληνύχτα rotationάκια

Για τον Harris δε θα μιλήσω γιατί, είδαμε τί έγινε όταν έβαλα υπογραφή τον Γκασόλ τον Λευκό με τους κοιλιακούς του. Κοιλιακούς και ο Stalone, κοιλιακούς και ο Steve Blake, που τον είχα προλάβει μόλις ο Nash θα έχανε 4 εβδομάδες τότε. Κοιλιακή Καταστροφή #ΚΚ.

Μετά από το drop του Bledsoe, η ομάδα βρίσκεται με μόνο 4 παίκτες από το draft. Μόνο ο Σπυράκλας έχει καταφέρει να κρατήσει μόνο τον ...Bogut !!! αν δεν κάνω λάθος.
SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ Mar 28 2013, 15:18 ) *
H ομάδα ρολάρει και χωρίς τον Bynum.

Κωλοδάχτυλο στον Corbin, που τώρα κατάλαβε αυτό που έβλεπα εγώ όταν έκανα draft τον Hayward, και έπαιζε όλη τη χρονιά με κάτι Caroll, Marvin Williams και ξερωγωτι ... Καληνύχτα rotationάκια

Για τον Harris δε θα μιλήσω γιατί, είδαμε τί έγινε όταν έβαλα υπογραφή τον Γκασόλ τον Λευκό με τους κοιλιακούς του. Κοιλιακούς και ο Stalone, κοιλιακούς και ο Steve Blake, που τον είχα προλάβει μόλις ο Nash θα έχανε 4 εβδομάδες τότε. Κοιλιακή Καταστροφή #ΚΚ.

Μετά από το drop του Bledsoe, η ομάδα βρίσκεται με μόνο 4 παίκτες από το draft. Μόνο ο Σπυράκλας έχει καταφέρει να κρατήσει μόνο τον ...Bogut !!! αν δεν κάνω λάθος.

πες τα κι εγώ από κει το κλαίω το μορμονοπαίδι τζάμπα. Το σήκωσες κι αν πάει σερί βασικό χάνω απίστευτο φινάλε. Πάρε απόφαση ότι πρέπει κάποια στιγμή να μου δώσεις ένα όχι ιδιαίτερα συμφέρον για τους Thirties πακέτο.. 65.gif

Mετά τη φόλα με το Byron κι εγώ δεν ξαναμιλάω για τίποτα. tongue.gif Marc γύρισε το MVP candidate παλικάρι μου. wub.gif
morrison
QUOTE(aegeansheed @ Mar 28 2013, 15:18 ) *
Μετά από το drop του Bledsoe, η ομάδα βρίσκεται με μόνο 4 παίκτες από το draft. Μόνο ο Σπυράκλας έχει καταφέρει να κρατήσει μόνο τον ...Bogut !!! αν δεν κάνω λάθος.


Mόνος κ έρημος... icon_wave.gif



Eπίσης άσε μας ρε κουκλίτσα μου Χάντερ... sad.gif
aegeansheed
Χαχαχαχαχαχαχαχα.

Ο Χομπίστας την έκανε τη γραφικούρα του ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ!!!!

Δεν υπάρχει Fantasy χωρίς εσένα (αρχίζω και το γλύψιμο σιγα-σιγά, γιατί σύντομα θα τον χρειαστώ...)
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Mar 29 2013, 14:38 ) *
Χαχαχαχαχαχαχαχα.

Ο Χομπίστας την έκανε τη γραφικούρα του ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ!!!!

Δεν υπάρχει Fantasy χωρίς εσένα (αρχίζω και το γλύψιμο σιγα-σιγά, γιατί σύντομα θα τον χρειαστώ...)


Και με βοηθαει κι εμενα να φτιαξω τον παγκο που ονειρευομαι για την τελευταια εβδομαδα. Κλεινω απο τωρα Granger, Rondo, Varejao για να τους βαλω μαζι με MWP και Rose και να φτιαξω τον all-injured bench. Παρακαλουνται οσοι καλοπροαιρετοι να προσφερουν κανενα ραντζο για να χωρεσω κι αλλους τραυματιες... smiley.gif
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Mar 29 2013, 13:52 ) *
Και με βοηθαει κι εμενα να φτιαξω τον παγκο που ονειρευομαι για την τελευταια εβδομαδα. Κλεινω απο τωρα Granger, Rondo, Varejao για να τους βαλω μαζι με MWP και Rose και να φτιαξω τον all-injured bench. Παρακαλουνται οσοι καλοπροαιρετοι να προσφερουν κανενα ραντζο για να χωρεσω κι αλλους τραυματιες... smiley.gif

θα σου δωσω και Sessions ...

















.. για Vasquez

(μην ξεχναμε ο Sessions γυρναει την τελευταια εβδομαδα και οι 50αρες ερχονται)

smile.gif
Tobias Funke
Greatest watchlist ever αλλά τη φυλούσα κι εγώ για το τέλος:

Pierce
QUOTE (aegeansheed @ Mar 29 2013, 14:38 ) *
Χαχαχαχαχαχαχαχα.

Ο Χομπίστας την έκανε τη γραφικούρα του ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ!!!!

Δεν υπάρχει Fantasy χωρίς εσένα (αρχίζω και το γλύψιμο σιγα-σιγά, γιατί σύντομα θα τον χρειαστώ...)


ph34r.gif

Aλάνι, Αρίνας, θα είσαι γιά πάντα ένας χομπίστας.
aegeansheed
να προσθέσω:
"Tyrus Thomas, για σένα πολεμώντας"

* καλά ο άλλος τί πόσταρε: υπάρχουν άτομα που έχουν τον Σκαλ στο Ρόστερ. 0,1% OWNED λέει... Θεέ μου υπάρχουν ακόμα πιο γραφικοί από κάποιους εδώ μέσα. Στρώμπερυ λέει!!!

Τοbias μπορούμε να βρούμε κάτι σε Antoine Walker ή έστω Keith Van Horn ?
Pierce
QUOTE (aegeansheed @ Mar 29 2013, 21:38 ) *
"Tyrus Thomas, για σένα πολεμώντας"

Δεν υφίσταται τέτοια οντότητα με το συγκεκριμένο όνομα, στο σύμπαν των Χομπιστών. Όπως και τα Danny Granger, JJ, Joe Johnson.
rchos
παρακαλώ όσοι έχετε πάρει παίχτες του Rchoτεχνίου να τους επιστρέψετε εκεί που ανήκουν να κάνουν παρέα στον μεγάλο αρχηγό Μάικ Ντανλίβι για το τέλος του παιχνιδιού...
T.W.Is.M.
Παρακαλειται οποιος εχει το τρισμεγιστο πουλεν να τον ανταλλαξει εστω για την τελευταια εβδομαδα. Ο Νελσονας δεν μπορει μακρια απο την Death Valley. Αφηστε που ετοιμαζεται να τραυματιστει παλι...
spysta
εεεε οτι θα εχανα ΕΤΣΙ παικτη .. ΔΕΝ το πιστευα !!!!!!τα ναυπηγεια μου μεσα !!Κουτσοθοδωρα ειχες inside info ρε παλιοτομαρο??

http://www.attikipress.gr/47029/vomva-mega...e-ton-n-lilarnt
spysta
[eulogwtageniamou]

btw

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΛΕΜΠΡΟΝ ΕΚΔΙΚΕΙΤΑΙ

για να μην ξεχναμε τι ελεγα για τον Χεντε απο την αρχη της σεζον και πως αντιδρουσατε ολοι wink.gif

smiley.gif

[/eulogwtageniamou]
Pierce
Βάρεσαν διάλυση οι χομπίστες εδώ και 2 βδομάδες.
T.W.Is.M.
Καποιοι αμφισβητησατε αν μπορω να κερδισω στη λιστα με τα missed games. Να λοιπον η απαντηση μου! Αν η σεζον ειχε 2 μηνες ακομα, θα εχανα τοσα παιχνιδια οσα ολοι οι υπολοιποι μαζι! Αυτη την εβδομαδα δεν ξερω κι εγω με ποσους επαιζα. To περιεργο ομως δεν ειναι οτι τραυματιστηκαν ολοι μαζι ή οτι οι DTD δε γυριζαν, αλλα οτι ο Ερικ Γκορντον εχασε μονο ενα παιχνιδι απο τα 4 της εβδομαδας! tongue.gif
Tobias Funke
QUOTE (T.W.Is.M. @ Apr 1 2013, 17:10 ) *
Καποιοι αμφισβητησατε αν μπορω να κερδισω στη λιστα με τα missed games. Να λοιπον η απαντηση μου!


Κι αναρωτιόμουν κι εγώ γιατί είχες 2 εβδομάδες βασικό τον Chandler tongue.gif
sacarame
QUOTE(spysta @ Apr 1 2013, 15:56 ) *
[eulogwtageniamou]

btw

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΛΕΜΠΡΟΝ ΕΚΔΙΚΕΙΤΑΙ

για να μην ξεχναμε τι ελεγα για τον Χεντε απο την αρχη της σεζον και πως αντιδρουσατε ολοι wink.gif

smiley.gif

[/eulogwtageniamou]

Αφου δεν αντιλαμβανεσαι τη διαφορα στη φανελα που βελτιωνει την αποδοση του χεντε, εισαι λιγος και σμερφογυαλιας. Ο χεντερσσονιδης ειναι λειζεραρα μεχρι το μεδουλι!πρωτο ματς στην αρμαδα και εκανε σιζον χαι. Για να μην θυμισω ποιονς τον στηριξε και τον διαλεξε στο περσινο ντραφτ. Οσο για λιλ, αλλο αρρωστακι αυτος. Αμα θεωρεισαι αδικημενος, να σε δωκουμε τον ιερεμιαα
T.W.Is.M.
QUOTE(Tobias Funke @ Apr 1 2013, 17:14 ) *
Κι αναρωτιόμουν κι εγώ γιατί είχες 2 εβδομάδες βασικό τον Chandler tongue.gif


Γιατι τη μια εβδομαδα τραυματιστηκε στις αρχες και τη δευτερη ηταν DTD με ελπιδες να παιξει ακομα και στο πρωτο παιχνιδι της, αλλα τελικα δεν επαιξε σε κανενα! Ο εκτος κλιματος της ομαδας ειναι ο Holiday, που δεν τραυματιζεται.
T.W.Is.M.
Την τελευταια στιγμη και μετα απο πολυωρες διαπραγματευσεις η ΚΑΕ Death Valley Demon ανακοινωνει 2 ανταλλαγες. Λυπαμαι που αποχωριζομαστε τον Jrue Holiday, αλλα σε ολη την θητεια του στην ομαδα δεν μπορεσε να μπει στο κλιμα της, καθως δεν τραυματιστηκε! Αντι ανακοινωσης λοιπον, παρουσιαζω το νεο ροστερ της ομαδας μου και πλεον ειμαι...


και χωρις πιτυριδα!(γιατι χωρις τραυματισμους δεν παιζει)
sarounas
απάντηση προς τους δύο πρωτοπόρους....

δεν πρόκειται να δεχτώ καμμιά από τις προτάσεις που μου στέλνετε αν είναι συμφέρουσες για μένα
νομίζω δεν χρειάζονται εξηγήσεις για το γιατί....

θα αναπαφτώ στις δάφνες της σωτηρίας της ομάδας μου και θα παρακολουθήσω με ιδιαίτερο ενδιαφέρον το φινάλε

http://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw






morrison
QUOTE(sarounas @ Apr 9 2013, 01:35 ) *
απάντηση προς τους δύο πρωτοπόρους....


Tρεις είναι ρε εσύ...και με ίσες πάνω κάτω πιθανότητες μάλλον... smile.gif
T.W.Is.M.
Τα ροστερ κλειδωσαν ή επειδη δεν ειχε παιχνιδια χτες θα κλειδωσουν σημερα?
Anaz
Nα ρωτησω κατι, επειδη μαλλον κατι χανω..? Κατ'αρχην τα ροστερ ποτε κλεινανε?? (Ειδα κι εγω την προταση του Σπυρου και το πηρα στο χαβαλε..τι μου στελνει ο κ@υλωμενος τωρα..?? laugh.gif )
και κατα δευτερον..αυτη δεν ειναι η τελευταια βδομαδα??
Με αυτο το δεδομενο, ποια η λογικη του τελευταιου Trade? Γιατι βλεποντας τον Χικσον στον παγκο, δεν μπορω να βρω καμμια λογικη στο Πεκοβιτς(6)+Τζεφ Γκριν(5) για Ντραγκιτς(5). Οταν δηλαδη Ντραγκιτς-Πεκο βγαινει ΑΝΕΤΑ 1-1, για ποιο λογο χαριστηκε ο -φορμαρισμενος- Γκριν? rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.