Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 12-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Gravedigger
QUOTE (sarounas @ Oct 31 2012, 19:39 ) *
τί να σας κάνω?
σας παρακαλούσα για pg αλλά δεν ενδιαφέρθηκε κανείς οπότε τώρα μην γκρινιάζετε για την κλεψιά. Προσπάθησα να του πάρω τον Κέμπα αλλά δεν τσίμπησε οπότε έμεινα με τον γίγαντα τάιρεκ που πάντως παίζει και sf που δεν έχω άλλον στην θέση αυτή.
αν κάποιοι είναι τόσο αντίθετοι με την ανταλλαγή ας έθεταν βέτο...

Ε δεν είναι και για βέτο!Έχουμε δει πολύυυυ χειρότερα..Απλά δεν σε συνέφερε, σε αυτό συμφωνούμε όλοι tongue.gif
spysta
το εχετε γλωσσοφαει το trade ρεεεε !!!αν υπαρξει κανας τραυματισμος θα σας παρει και θα σας σηκωσει !!!! shot.gif shot.gif

j-kidd13
QUOTE(sarounas @ Oct 31 2012, 19:39 ) *
τί να σας κάνω?
σας παρακαλούσα για pg αλλά δεν ενδιαφέρθηκε κανείς οπότε τώρα μην γκρινιάζετε για την κλεψιά. Προσπάθησα να του πάρω τον Κέμπα αλλά δεν τσίμπησε οπότε έμεινα με τον γίγαντα τάιρεκ που πάντως παίζει και sf που δεν έχω άλλον στην θέση αυτή.
αν κάποιοι είναι τόσο αντίθετοι με την ανταλλαγή ας έθεταν βέτο...


Kατσε....Του προτινες Χαρντεν για Κεμπα και το παιζε και δυσκολος???????????????????????????????????????????
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif



OMG...........tongue.gif
sarounas
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 31 2012, 22:23 ) *
Kατσε....Του προτινες Χαρντεν για Κεμπα και το παιζε και δυσκολος???????????????????????????????????????????
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif



OMG...........tongue.gif

κέμπα για χάους
j-kidd13
QUOTE(sarounas @ Oct 31 2012, 23:06 ) *
κέμπα για χάους


Α....Ορθως δεν δεχτηκε....tongue.gif
aegeansheed
Ελπίζω να μην πάρει πολύ προσωπικά την απόρριψη ο Harden!!! 86 λέει!!!! 91 είχε κάνει ο Ντέρον πέρσι με το παιχνίδι της ζωής του, και τί έκανε ο Χάρντεν χτές, απλά εβαλε πάνω από 30 πόντους και μοίρασε καλά τη μπάλα... Ε ρε γέλια!!!

Δώρο μίνι-Harden wallpaper. Καλημέρα!

Click to view attachment
rchos
Με 5 παίχτες είχα 46 FGA και 13 FGM

Αυτό σημαίνει ένα μεγαλοπρεπές 28% ευστοχίας...

Που να βάλω και τον MKG μέσα να δούμε τι θα γίνει...

duncan21


Δώρο στον κύριο από πάνω.Πάρε μια 10άδα γι' αρχή να βρίσκεται κι άμα χρειαστείς-που θα χρειαστείς-κι άλλα πες μου.
morrison
QUOTE(duncan21 @ Nov 1 2012, 12:22 ) *
Δώρο στον κύριο από πάνω.Πάρε μια 10άδα γι' αρχή να βρίσκεται κι άμα χρειαστείς-που θα χρειαστείς-κι άλλα πες μου.



έτσι όπως το διάβασα μου φάνηκε ότι τον προτρέπεις να πάρει μια 10άδα παίχτες...αλλά οκ. tongue.gif
rchos
QUOTE(duncan21 @ Nov 1 2012, 12:22 ) *


Δώρο στον κύριο από πάνω.Πάρε μια 10άδα γι' αρχή να βρίσκεται κι άμα χρειαστείς-που θα χρειαστείς-κι άλλα πες μου.


Η ομάδα μου έχει καινούριο στόχο από σήμερα.
Να βγω στις δύο τελευταίες θέσεις, η δικιά σου ομάδα (όχι του Στέλιου η δικιά σου στην λίγκα που ανήκεις) να βγει στις δύο πρώτες και του χρόνου να παίζω πάλι στην πρώτη κατηγορία και εσύ να ψάχνεις πάλι ποιος μπαίνει φαντάρος μπας και παίξεις στην μεγάλη... wink.gif


Υ.Γ. το απαλό μου δερματάκι δέχεται μόνο μεταξένια χαρτομάντηλα.
duncan21


Χοχοχο,αστείος.Eίμαι καλός managerέος και με διαλέγουν κύριε admin.Aυτοί με ψάχνουν όχι εγώ.

QUOTE
Η ομάδα μου έχει καινούριο στόχο από σήμερα.
Να βγω στις δύο τελευταίες θέσεις

Δε θα χρειαστεί ιδιαίτερη προσπάθεια blech.gif .
rchos
QUOTE(duncan21 @ Nov 1 2012, 13:03 ) *


Χοχοχο,αστείος.Eίμαι καλός managerέος και με διαλέγουν κύριε admin.Aυτοί με ψάχνουν όχι εγώ.


Δε θα χρειαστεί ιδιαίτερη προσπάθεια blech.gif .


Ομολογουμένως δεν έχεις την αίσθηση του χιούμορ αφού εγώ έκανα μια απλή καταγραφή της πραγματικότητας και όχι κάποιο αστείο wink.gif

Pierce
Αντώνη, δικαιωματικά νομίζω μου ανήκει ο ομορφάντρας ,ο οποίος βρίσκεται στο ρόστερ σου. Παρακαλείσαι όπως να προσέλθεις για συζητήσεις παραχώρησης αυτού και της ομορφιάς του.
morrison
QUOTE(pierce21 @ Nov 1 2012, 15:28 ) *
Αντώνη, δικαιωματικά νομίζω μου ανήκει ο ομορφάντρας ,ο οποίος βρίσκεται στο ρόστερ σου. Παρακαλείσαι όπως να προσέλθεις για συζητήσεις παραχώρησης αυτού και της ομορφιάς του.

ναι..ναι...τον δίνω!



(δεν πιστεύω να λες...άλλον... icon_drunk.gif )
j-kidd13
Yπαρχουν και αλλοι ενδιαφερομενοι για τον ομορφο εεεεεεεε..........
sacarame
Τζονυ μην μασάς από τα νταηλικια του αδμινατορα.. Γερά με τσαμπουκά..

Όσο για την ομάδα, πολύ καλή αρχή. Αναμένουμε ανάλογη συνέχεια..

Αλήτη σπάιστα πήρες τον μουσατο..
spysta
QUOTE(sacarame @ Nov 1 2012, 17:40 ) *
Αλήτη σπάιστα πήρες τον μουσατο..

o μουσατος παει με τους μουσατους φιλε μου .. οχι με τους ξυρισμενους κοντρα !!! tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Nov 1 2012, 15:50 ) *
ναι..ναι...τον δίνω!



(δεν πιστεύω να λες...άλλον... icon_drunk.gif )



Εσυ εχεις εναν παιχτη που ζηταει ανταλλαγη και επιμενεις να μην τον ακους! Γιατι?
sarounas
5 χρόνια περιμέναμε αυτή την στιγμή ohmy.gif η συγκίνηση είναι πολύ μεγάλη
παρακαλώ την κατανόησή σας για οποιαδήποτε αργοπορία σχετική με απαντήσεις σε προτάσεις σας,
ότα συνέλθω από το σοκ που έχω υποστεί (ελπίζω σύντομα) θα σας απαντήσω biggrin.gif
sacarame
QUOTE(spysta @ Nov 1 2012, 21:33 ) *
o μουσατος παει με τους μουσατους φιλε μου .. οχι με τους ξυρισμενους κοντρα !!! tongue.gif



Κοντρα ξύρισμα ποτέ φίλε μου... Και μην νομίζεις ότι δεν μαθαίνω για τις ενέργειες τις ύπουλες που κάνεις προκειμένου να κλέψεις τον μάνατζερ της ομάδας μας...χαχαχαχα cool.gif
Gravedigger
Η ομάδα κινείται στη μετριότητα και είμαι 3ος..Που να έπαιζαν και καλά δηλαδή!Δεν δέχομαι ήττα για 2η σερί χρονιά οπότε το νου σας! cool.gif
morrison
επειδή είναι 1η εβδομάδα και δεν ξέρουμε που ακριβώς είμαστε, έριξα μια ματιά στο πόσα ματς έχει ο καθένας το σ/κ.


1. Long Con Artists 539.8 7+3
2. The Losers 539.3 5+5
3. Dallas White Niggaz 499.5 7+1
4. Compton Niggaz 486.3 4+5
5. Los Angeles Lazers 482 7+2
6. Smokin' Smurfs 481.5 7+2
7. Αναγέννηση Μπ... 462 7+2 (-1 του Ντέιβις, 6+2 ουσιαστικά)
8. Cross Dogs 452 7+2
9. Italian Spurs 450.3 7+2
10. Rated-R Superstar 431.5 5+5
11. Death Valley Demon 410.5 5+3 (-1 του Γκόρντον, 4+3)
12. Bench Warmers 403 +174.3 6+3
13. High Voltage 398.5 6+5 (11 ματς, πιο πολλά από όλους)
14. Rcho's Monkeys 364 7+2
15. San Francisco Spartans 268 6+3
Pierce
Μέχρι στιγμής δεν έχουν παίξει το 1ο πικ μου και το 3ο, και είχα τα λιγότερα παιχνίδια μέσα στη βδομάδα(όχι ότι πετάει φωτιές το team, αλλά δεν είναι και για τελευταίο..)
spysta
θελω ενα PF ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!! smiley.gif
rchos
θελω επαναληψη ντραφτ tongue.gif
thrylos7
Θέλω επανάληψη της εβδομάδας χωρίς να έχω Crawford πάγκο!

Ζουζούναρε έχω 8 PF εγώ, αλλά από αυτούς που μπορούν να παίξουν σε trades τους αγαπάω όλους, οπότε δύσκολη η φάση. Βέβαια, ως γνωστόν, αγαπάω πολύ και τον μουσάτο.
T.W.Is.M.
QUOTE(spysta @ Nov 3 2012, 20:34 ) *
θελω ενα PF ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε !!!! smiley.gif



QUOTE(rchos @ Nov 3 2012, 20:51 ) *
θελω επαναληψη ντραφτ tongue.gif



QUOTE(thrylos7 @ Nov 3 2012, 22:43 ) *
Θέλω επανάληψη της εβδομάδας χωρίς να έχω Crawford πάγκο!



Gravedigger
Mike Dunleavy (rchos monkeys) 72.8

Αρχίσαμε??? tongue.gif
aegeansheed
QUOTE
If you're spot-starting Blake with Nash out you're pretty desperate, but owners can look for some sort of slight improvement on these numbers if he draws another start.
Pierce
Sheed, τι έχεις να δηλώσεις για τον Sessions;
aegeansheed
Sessions
Aminu
Kidd

Τους πήρα στο draft, τους αφήνω πριν καν παίξουν ή τελειώσουν ένα παιχνίδι.

QUOTE(pierce21 @ Nov 4 2012, 13:02 ) *
Sheed, τι έχεις να δηλώσεις για τον Sessions;


Τον Sessions σκεφτόμουν να στον ζητήσω blink.gif (εδώ γελάνε/κλαίω), αλλά πήρα Steve Blake (o οποίος δεν πρέπει να είχε fantasy value[s] ποτέ, εξ' ού και το κόουτ πιο πάνω[/s])...

Click to view attachment

Υπομονή 0 φέτος και όλα αυτά επειδή δεν έχω PG. Κάτι δεν πάει καλά μ' εμένα τελευταία...
rchos
QUOTE(Gravedigger @ Nov 4 2012, 05:22 ) *
Mike Dunleavy (rchos monkeys) 72.8

Αρχίσαμε??? tongue.gif


Την ώρα που παιζόταν το παιχνίδι και πήγαινε τόσο ψηλά άρχισα να σκέφτομαι το σχολιό σου εδώ tongue.gif

Ο Ray o Allen πόσο μεγάλος παίχτης είναι.εντυπωσιακό ξεκίνημα.
Tobias Funke
QUOTE (aegeansheed @ Nov 4 2012, 13:18 ) *
Υπομονή 0 φέτος και όλα αυτά επειδή δεν έχω PG.


Πρέπει να έχω κοιτάξει την ομάδα σου τουλάχιστον 10 φορές μέσα στο ΣΚ προσπαθώντας να βρω trade και δεν μου βγαίνει τίποτα. Άσε να το δούμε μέσα στην εβδομάδα που θα πέσουν λίγο οι δικοί μου και θα πιάσει κι εμένα το άγχος.

GM of the PG's farm team
morrison
QUOTE(aegeansheed @ Nov 4 2012, 13:18 ) *
Υπομονή 0 φέτος και όλα αυτά επειδή δεν έχω PG. Κάτι δεν πάει καλά μ' εμένα τελευταία...




benchwarmer
Η διοίκηση των Παγκοτριφτών βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώση την επίτευξη συμφωνίας με το αδελφό σωματείο των Στρουμφακίων. Κατά συνέπεια τούτου, ευχόμαστε στους αθλητές Γκρεγκ Μονρόε και Κένεθ Φαρίντ καλή τύχη στη συνέχεια της καριέρας τους, ενώ παράλληλα καλωσορίζουμε στην ομάδα τους Μπράντον Νάιτ και Τζο Τζόνσον και ελπίζουμε να την βοηθήσουν στην επίτευξη των στόχων της.

Μετά τιμής,
ο πρόεδρας
rchos
QUOTE(benchwarmer @ Nov 4 2012, 17:48 ) *
Η διοίκηση των Παγκοτριφτών βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώση την επίτευξη συμφωνίας με το αδελφό σωματείο των Στρουμφακίων. Κατά συνέπεια τούτου, ευχόμαστε στους αθλητές Γκρεγκ Μονρόε και Κένεθ Φαρίντ καλή τύχη στη συνέχεια της καριέρας τους, ενώ παράλληλα καλωσορίζουμε στην ομάδα τους Μπράντον Νάιτ και Τζο Τζόνσον και ελπίζουμε να την βοηθήσουν στην επίτευξη των στόχων της.

Μετά τιμής,
ο πρόεδρας


Αλέξανδρε αγόρι μου γιατί θέλησες να μπλέξεις με τον JJ δεν μπορώ να αντιληφθώ.
spysta
διαβαζω το link του Κωστα για μενα !!!ναι ειμαι ο Daryl Morey .. το παραδεχομαι !!τους βλεπω ολους απλα ως αξιες και τζογαρω

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Nov 4 2012, 17:55 ) *
Αλέξανδρε αγόρι μου γιατί θέλησες να μπλέξεις με τον JJ δεν μπορώ να αντιληφθώ.


Περιμενει να τραυματιστει και να τον δωσει ανταλλαγη για να μαθει αμεσως μετα το trade οτι θα αποθεραπευτει νωριτερα απ το αναμενομενο! smiley.gif
aegeansheed
E, όχι! 2ο λεπτό... Και να μη λέγαμε τίποτα άλλο με τον Σούτερ...Πιο αστείο τραυματισμό είχα να δώ από το πράσινο κάρφωμα του Tony Allen! sad.gif Εντάξει και το κάρφωμα-κούνια σε παιδική χαρά του Μπόγκουτ.

duncan21
Αntoine θα το συζητήσω με το Στέλιο και ίσως καταφέρουμε να σου δώσουμε το Zaaaaaza Pachulia για τον Ιταλό.Ίσως χρειαστεί να βάλεις και δεύτερο παίκτη στο trade αλλά θα τα βρούμε.

QUOTE(Tobias Funke @ Nov 4 2012, 13:40 ) *
GM of the PG's farm team
Διάολε,δεν υπάρχει η 4άδα που 'χεις φτιάξει!Έχοντας μάλιστα και το Ringo Starr εκτός blink.gif !Βtw Kyle Lowry σ' αγαπώ,σ' εκτιμώ αλλά σταμάτα να μαμιέσαι ασυστόλως ρε φίλε.
rchos
Σπύρο σου λεγα εγώ βάλε τον Βούτσεβιτς τι μου βάζεις τον Καντέρ δεν με άκουγες.Λούσου τα τώρα που έκανε μέχρι και μείον ο Τούρκος και ο άλλος έκανε 40+...

Περιμένω τον στατιστικολόγο μας (μορισον) να ποστάρει τα σκορ και ότι άλλο μαε επιφυλάσει για φέτος (πόσα παιχνίδια παίξαμε συνολικά αυτη τη βδομάδα ο καθένας αφαιρόντας τα χαμένα από τραυματισμούς το έχεις?) για να σχολιάσω την εβδομάδα.
spysta
τον διαολο μου μεσα .. εκανε κατι ματσαρες κολλητες ο Τουρκος πριν τα επισημα .. εixe και 3 ματς σε σχεση με τον Βουτσε (που ηταν μετριος πριν την εναρξη της σεζον) .. και δελεαστηκα

τεσπα .. το καλο ειναι επειδη ειδα το ματς .. οτι ο Βουτσε εχει ρολο στην ομαδα .. ακομα και με τον Ayon μεσα.την παλευει με πολλα ριμπς κυριως
morrison
QUOTE(duncan21 @ Nov 5 2012, 02:46 ) *
Αntoine θα το συζητήσω με το Στέλιο και ίσως καταφέρουμε να σου δώσουμε το Zaaaaaza Pachulia για τον Ιταλό.Ίσως χρειαστεί να βάλεις και δεύτερο παίκτη στο trade αλλά θα τα βρούμε.


άμα είναι του λέω και εγώ να του δώσω και έναν δεύτερο καλύτερο από εμένα να ισορροπήσει κάπως το trade γιατί πρέπει να χάνει έτσι όπως είναι... tongue.gif


QUOTE(rchos @ Nov 5 2012, 10:14 ) *
Περιμένω τον στατιστικολόγο μας (μορισον) να ποστάρει τα σκορ και ότι άλλο μαε επιφυλάσει για φέτος (πόσα παιχνίδια παίξαμε συνολικά αυτη τη βδομάδα ο καθένας αφαιρόντας τα χαμένα από τραυματισμούς το έχεις?) για να σχολιάσω την εβδομάδα.


Σκορ εβδομάδας από την επόμενη Δευτέρα...
Πόσα ματς χαμένα δεν ξέρω, όχι πολλά...
Οπότε θα κάνω έναν απολογισμό της δικής μου ομάδας... tongue.gif

Νέλσονας έχασε ένα ματς στα δύο...έδωσε 27 όλο και όλο
Ίγκι 29,8
Τέρνερ 18.5
Τρίσταν 20,6
Αιζάια 15,8
Μπαρνιάνι 18 κόμμα κάτι...
(τίμιος) Πρινς 20
Αυτά ήταν τα 7/9 της ομάδας...
Δεν ξέρω πόσο χειρότερα μπορούν να παίξουν... Να σταματήσει να παίζει και ο Ντουράντ;
Να τραυματιστεί ο γιος του Γιανίκ;

Συμπέρασμα...Σπύρο μπες μσν... tongue.gif
sarounas
πολύ καλή η διάθεση και εξαιρετικό το κλίμα στην χθεσινοβραδυνή έξοδο στα μπουζούκια της ομάδας Losers. Αξέχαστο θα μείνει στους παρευρισκόμενους το ζειμπέκικο του Κιντ και ο χορός γιάνκα με πρωταγωνιστές τους Γκασόλ και Βαλαντσιούνας

τί και αν αναγκαστήκαμε να δώσουμε τον Χάρντεν? η ομάδα μετά την πρώτη εβδομάδα είναι δεύτερη διαψεύδοντας τις φήμες που την ήθελαν πρώτο φαβορί για υποβιβασμό

πάντα τέτοια biggrin.gif


Pierce
1) Μη με ξαναπλησιάσει κανείς για τον Τζουρου (στα τζουρα)
2) Ο επόμενος που θα μου το παίξει βαρύ πεπόνι νομίζοντας οτι έχει τους παικταράδες βάζοντας τον 3 και 4 πάνω από τα projections και θα κάνει το αντίστοιχο downgrade για τους δικούς μου, εξασφαλίζει από τώρα ότι του χρόνου θα είναι εκτός λίγκας(ναι υπερβάλλω, μη ψαρώνετε).
Λυπάμαι που το λέω, αλλά έχει χάσει το fun του το παιχνίδι με αυτή τη νοοτροπία.

Και επειδή είμαι και επιστήμονας (lol), τα παραπάνω έχουν αποδειχτεί με έρευνα,για παράδειγμα, ανεξαρτήτως κλάδου οι μάνατζερ πιστεύουν ότι ξέρουν περισσότερα από όσα πραγματικά ξέρουν για τον κλάδο τους ή την εταιρεία, και περισσότεροι από 99% έχουν υπέρ-αισιοδοξία (Russo και Schoemaker, 1992).
Επίσης
  1. έχει παρατηρηθεί ότι οι επενδυτές δίνουν μεγαλύτερη αξία σε κάτι το οποίο θεωρούν ότι είναι «δικό τους» σε σχέση με την αξία που δίνουν όταν το κατέχει «κάποιος άλλος» (Endowment Effect).
  2. Οι Kahneman κλπ (1990) θεωρούν ότι η συμπεριφορά αυτή προέρχεται από την αποστροφή της ζημίας (loss aversion) δηλαδή ότι ο ψυχολογικός «πόνος» από μία ζημία είναι μεγαλύτερος από την ψυχολογική «χαρά» ενός ιδίου κέρδους.
  3. Σύμφωνα με την παραδοσιακή οικονομική θεωρία δεν θα έπρεπε να υπάρχει διαφορά μεταξύ της απόφασης ενός ατόμου να πληρώσει για κάτι ή να δεχθεί την αντίστοιχη πληρωμή.



Οπότε μη μπερδεύεστε, συνήθως ΔΕΝ ισχύει αυτό που πιστεύετε.
sarounas
QUOTE(pierce21 @ Nov 5 2012, 20:47 ) *
1) Μη με ξαναπλησιάσει κανείς για τον Τζουρου (στα τζουρα)
2) Ο επόμενος που θα μου το παίξει βαρύ πεπόνι νομίζοντας οτι έχει τους παικταράδες βάζοντας τον 3 και 4 πάνω από τα projections και θα κάνει το αντίστοιχο downgrade για τους δικούς μου, εξασφαλίζει από τώρα ότι του χρόνου θα είναι εκτός λίγκας(ναι υπερβάλλω, μη ψαρώνετε).
Λυπάμαι που το λέω, αλλά έχει χάσει το fun του το παιχνίδι με αυτή τη νοοτροπία.

συμφωνώ απόλυτα 68.gif

ούτε εμένα μου αρέσει καθόλου η νοοτροπία "προσπαθώ να πιάσω κώτσο τον άλλο" λες και ο άλλος είναι η πρώτη φορά στην ζωή του που βλέπει NBA ενώ αυτός είναι ο μπαρουτοκαπνισμένος γκουρού..

με τέτοια λογική δεν γίνονται ποτέ trades (το λέω γιατί πέρσι είχα εκνευριστεί τρομερα με αυτή την νοοτροπία και δεν έκανα σχεδόν καθόλου ανταλλαγές)
αν είναι έτσι να καταργήσουμε τις ανταλλαγές και να παίρνουμε παίκτες μόνο από FA
Tobias Funke
Έχει πλάκα που όλοι προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε τον κόσμο μέσα από τον δικό μας κλάδο ειδίκευσης. Κι ακόμα παραπάνω οι οικονομολόγοι. Ο συγκεκριμένος κύριος δε παραπάνω μας παραθέτει 2 τσιτάτες θεωρίες που πατάνε σε 3 από τους πιο χυμαριό "επιστημονικούς" κλάδους. Κοινωνιολογία, ψυχολογία κι οικονομικά. Μεγαλωμένος μέσα σε αυτή τη φιλελεύθερη λυκοφωλιά που λέγεται Πάντειος, δεν περίμενα πολλά παραπάνω από τον συγκεκριμένο.

Επικλήσεις στην αυθεντία για επιχειρηματολογία, χωρίς να μας λέει όμως ότι οι συγκεκριμένες θεωρίες δεν μπορούν να εφαρμοστούν σε πολλές εκφάνσεις της κοινωνικής δομής όπως π.χ. οι περιβαλλοντικοί πόροι κι η ατομική υγεία (στη wiki τα διάβασα τώρα). Δεν μπορούν να ερμηνεύσουν τα behavioral economics το συναίσθημα αλλά και τους πολύπλοκους αλγόριθμους που κρύβονται πίσω από κάθε πρόταση του Σπύρου. Κι όλα αυτά για να μας πει ότι κι αυτός τελικά πουλάει ακριβά τους χομπίστες μπασκετμπολίστες που έχει μαζέψει. Αν δεν είχε όμορφη φατσούλα και τόσο σφριγηλό κορμί μπορεί και να μην του ξαναμιλούσα μετά από όλα αυτά.

Και γιατί ακριβώς κοιτάτε τα projections του ESPN είπαμε?

In other news γιατί έχω μόνο μια πρόταση για trade? Δεν έχω κάνει κι εγώ εκτός από μία νομίζω στον j-kidd αλλά θέλω να περνάει η ώρα και δεν τσατίζομαι, ακόμα και με γελοίες σαν αυτές που περιγράφει ο μπουμπούκος. Show me some love damn it.
Pierce
Επειδή βιάζομαι, θα επιστρέψω αργότερα να απαντήσω στις φαιδρότητες. Το Πάντειος μόνο ως αστείο μπορώ να το εκλάβω. Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών παρακαλώ.
Tobias Funke
QUOTE (pierce21 @ Nov 5 2012, 21:43 ) *
Επειδή βιάζομαι, θα επιστρέψω αργότερα να απαντήσω στις φαιδρότητες. Το Πάντειος μόνο ως αστείο μπορώ να το εκλάβω. Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών παρακαλώ.


Τομέιτο-τομάτο. Παραμένεις ένα φερέφωνο του συστήματος που προσπαθεί να αποπροσανατολίσει την κοινή γνώμη με ανούσια ζητήματα, επειδή σήμερα κατατίθεται το πολυνομοσχέδιο κι είσαι κωλοτελευταίος (σαλονικιώτικη αργκό) στο fantasy.
rchos
Βασικά χωρίς να θέλω να εμπλακώ σε ανούσιες κοντρίτσες νεόπλουτων(πρώτων στη βαθμολογία) νεαρών που έχουν πάρει ψηλά τον αμανέ θέλω να συμφωνήσω με τον Κομίσιονερ στο ότι είναι κουραστικό ότι κάποιοι το ρίχνουν στην τρελή και δυσκολεύει πολύ να γίνει ανταλλαγή.


Μπορώ και εγώ να λέω ότι ο Mcgee είναι για 30 αλλά τι να κάνουμε τώρα που παίζει για 20.Δεν μπορώ να απαιτώ να πουληθεί σαν 30αρης ακόμη και να το πιστεύω.


Με την λογική αυτή σας πουλάω τον Ντανλίβι μόνο για λεμπρόν.


Όπως θα έλεγε και ο υπάλληλος την λίγκας μας είναι να γελάει κανείς με μερικά πράγματα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.