Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA fantasy 12-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
SG3ptshooter
About f*ckin time.
QUOTE
Wall (knee) has received full medical clearance and will make his season debut Saturday against the Hawks, the Wizards' official site reports.

Συμπάσχω με όποιον τον έχει στην εδώ λίγκα, πραγματικά.
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 11 2013, 23:56 ) *
About f*ckin time.

Συμπάσχω με όποιον τον έχει στην εδώ λίγκα, πραγματικά.


Αν συμπασχεις με οποιον τον εχει στη λιγκα(Κυριακο τ ακους?), τι αισθανεσαι για αυτον που εχει τον Bynum???
SG3ptshooter
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 12 2013, 00:26 ) *
Αν συμπασχεις με οποιον τον εχει στη λιγκα(Κυριακο τ ακους?), τι αισθανεσαι για αυτον που εχει τον Bynum???

Τhat's well documented, αλλά ιδιωτικώς. Μα τα στρατευμένα posts στο topic των 76ers.
morrison
Ματς Σ/Κ

1. Compton Niggaz 11139.5 4+5
2. Rated-R Superstar 10420.8 3+6
3. Los Angeles Lazers 10207.3 4+4
4. Dallas White Niggaz 10069 8+3
5. Smokin' Smurfs 10023.5 3+5
6. Long Con Artists 9892.5 5+4
7. Death Valley Demon 9845.5 3+6
8. High Voltage 9837.3 4+5 (Κρας αμφίβολος αύριο)
9. Rcho's Monkeys 9743.8 2+7
10. Italian Spurs 9627.5 7+4
11. San Francisco Spartans 9446.5 4+5
12. The Losers 9188.8 2+7
13. Bench Warmers 8935.8 4+5
14. Cross Dogs 8776.3 5+5 (Μάρβιν σίγουρα έξω και Μπαρέα dtd)
15. Where no knees happens 8121.3 5+4 (Nτούκι έξω και αύριο)
sacarame
απλα και ξάστερα....


ΝΤΑΜΙΑΝ ΛΙΛΑΡΝΤ ΟΕ ΟΕ ΟΕ, ΟΕ ΟΕ ΟΕ...... 77.gif 77.gif


Κι επίσης σαν να στρώνει λίγο ο κόρμπιν,φτου να μην τον ματιάσω.....Αντε αγόρι μου...
spysta
δινεις εναν 24αρι-25αρι ΣΙΓΟΥΡΑΚΙ πλεον παικτη οπως ο Prince για 2 παικτες free agents. (Miles και δεν θυμαμαι ποιον αλλον)
ok πες οτι το σταφ δεν ηταν το καλυτερο που εχεις παρει ποτε και οτι ειχε μερικες παρενεργειες

περνανε μερικες μερες και δινεις
ενα παικτη ΣΙΓΟΥΡΟ 30αρι (το λιγοτερο) .. για το JJ Redick ??????? ΤΟΝ JJ????
και οk πες πιστευεις τον JJ .. αντε να το κανεις 1-1.
(αν και αποψη μου ,οπως νομιζω και των περισσοτερων, οτι παιρνεις χειροτερο παικτη αλλα οκ .. πες οτι αυτο ειναι υποκειμενικο αφου ειναι καπως οριακο στους αριθμους.το σεβομαι αυτο no problemo)

-------->το δωρακι ομως γιατι ???
τον Cunningham που Last7 ειναι στο 24 .. αφου παιζει 35 λεπτα για ποιο λογο να τον δωσεις ??????
Πιστευεις οτι δεν εφτανε ο Turner για να παρεις τον Reddick ????? wacko.gif
Ο Love θα λειπει 2 μηνες .. οχι 2 μερες !!!
o Dante για 8ος - 9ος παικτης rotation ειναι ΣΟΥΠΕΡ λυση αφου ενα 24αρακι θα το δινει με ευκολια

δεν καταλαβαινω Αλεξ ειλικρινα ... μου θυμιζει το σκηνικο οταν εγω γυρνουσα μεθυσμενος icon_drunk.gif icon_drunk.gif το πρωι περυσι και αφηνα τον Χιντο f/a .. ή οταν ο Κωστας αφηνε Sessions (ειπαμε το σταφ και οι παρενεργειες ;P )
SG3ptshooter
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 12 2013, 00:26 ) *
Αν συμπασχεις με οποιον τον εχει στη λιγκα(Κυριακο τ ακους?), τι αισθανεσαι για αυτον που εχει τον Bynum???

Το πιο βασικό δε στο είπα. icon_drunk.gif
Το Wall τον έχω κάπου, το Bynum δεν τον έχω πουθενά. tongue.gif Παρότι ξυνόμουν άνετα να τον πάρω στο 10+ αν επέλεγα χαμηλά. 18.gif

Αιγαίο, πάρε τον Brooklynαίο Crash απ' τα χέρια μου. Όχι άλλο DTD. Βαρέθηκα, σιχάθηκα, κουράστηκα, μα το Ρόκκο-Λένη.
2 με 1; biggrin.gif
sacarame
QUOTE(spysta @ Jan 12 2013, 16:10 ) *
περνανε μερικες μερες και δινεις
ενα παικτη ΣΙΓΟΥΡΟ 30αρι (το λιγοτερο) .. για το JJ Redick ??????? ΤΟΝ JJ????
και οk πες πιστευεις τον JJ .. αντε να το κανεις 1-1.


Ντάξει ολίγον υπερβολάιζερ για το 30 του τέρνερ.. Προφανώς θεώρησε ότι Ρέντικ> Τέρνερ με τα τελευταία τους σκορ..

Ντάντες θεωρητικά ισχύει αυτό που λες, αν και μέχρι τώρα δεν έπαιξε τίποτα ιδιαίτερο στα 2 ματς...

τέσπα μου ξίνισε λίγο( σαν άδικο προς τον Αλεξ), αλλά μέχρι εκεί...
spysta
QUOTE(sacarame @ Jan 12 2013, 15:30 ) *
Ντάξει ολίγον υπερβολάιζερ για το 30 του τέρνερ.. Προφανώς θεώρησε ότι Ρέντικ> Τέρνερ με τα τελευταία τους σκορ..

Ντάντες θεωρητικά ισχύει αυτό που λες, αν και μέχρι τώρα δεν έπαιξε τίποτα ιδιαίτερο στα 2 ματς...

τέσπα μου ξίνισε λίγο( σαν άδικο προς τον Αλεξ), αλλά μέχρι εκεί...

μα καλα δεν ειπα εγω οτι ειναι κατι κραυγαλεο ..ο Αλεξ ουτως ή αλλως παιζει καιρο fantasy,ξερει απο ΝΒΑ και ασχολειται !! αλλα δεν καταλαβα γιατι να δωσεις δωρο εναν παικτη ο οποιος ΞΕΡΕΙΣ οτι θα παιζει 30-35 λεπτα για τους επομενους 2 μηνες.
και εκανα τ ολο σχολιο σε συνδιασμο με το προηγουμενο trade που εκανε με Αντωνη πριν κατι μερες

smiley.gif


T.W.Is.M.
Κι εγω συμφωνω με το Σπυρο. Θα προσθεσω μαλιστα οτι ενας λογος που ο Redick ειναι ανεβασμενος ειναι η απουσια του Big Baby τον τελευταιο μηνα. Αλλα ο χοντρουλης επιστρεφει σε 10-15 μερες. Δε λεω κι εγω οτι ειναι καμια σκανδαλωδης ανταλλαγη, αλλα εγω αν ειχα τον Turner δε θα τον εδινα για το Redick μονο του. Ποσο μαλλον αν επρεπε να δωσω και τον Cunnigham μαζι...
spysta
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 12 2013, 15:44 ) *
Κι εγω συμφωνω με το Σπυρο. Θα προσθεσω μαλιστα οτι ενας λογος που ο Redick ειναι ανεβασμενος ειναι η απουσια του Big Baby τον τελευταιο μηνα. Αλλα ο χοντρουλης επιστρεφει σε 10-15 μερες. Δε λεω κι εγω οτι ειναι καμια σκανδαλωδης ανταλλαγη, αλλα εγω αν ειχα τον Turner δε θα τον εδινα για το Redick μονο του. Ποσο μαλλον αν επρεπε να δωσω και τον Cunnigham μαζι...


ποσο μαλλον οταν θα μπορουσες να εχεις παρει τον Teague για Turner 1-1 αλλα προτιμησες τον Reddick κι εδωσες και δωρο Cunnigham.

ΑΛΕΞ σ αγαπαωωωω 77.gif icon_drunk.gif
laugh.gif laugh.gif

νταξει πανω απ ολα την καυλαντα μας κανουμε ετσι .. ο ΧΑΒΑΛΟΣ να κυριαρχει γιατι αλλιως δεν εχει νοημα.
απλα μερικα πραγματα θελουν και προσοχη γιατι οι ισορροπιες ειναι πολυ ευθραυστες .. ενας καλυτερος παικτης κανει πραγματικα την διαφορα (ποσο μαλλον κ ενας τιμιος που δινεται δωρο) .. οταν μιλαμε οτι 4-5 ομαδες αλλαζουν βαθμολογικες θεσεις καθε λιγο και λιγακι

εγω αυτο πιστευω .. νο χαρντ φιλινγκς εννοειται
Anaz
Κι οτι θα'μπαινα να ρωτησω αν μονο σε μενα φαινεται οτι τον εχετε ρημαξει τον Αλεξ με τα trade.. rolleyes.gif Αφαιμαξη κανονικη!! 19.gif
Προκειμενου να με πιασετε θα τον ρηξετε κατηγορια στο τελος ρε αρπακτικα..!! tongue.gif

btw ο Μορισον μετα κ τις τελευταιες αλχημειες εχει φτιαξει ομαδαρα, κ χτυπαει ξεκαθαρα πρωτια πλεον! Απο κοντα κι ο Κυριακος βεβαια.
morrison
Mάλλον είναι συνήθεια ή γούρι του (...αιώνες μακριά) πρωτοπόρου να βλέπει ντέρμπι κάθε χρόνο...Τι να πω;Χαχα...
Γενικά αν κάποτε πέσει η διαφορά από τους 300-350 πόντους από οποιονδήποτε τότε το συζητάμε...

Κυριάκος με Γουόλ-Τέρνερ και ενεργοποίηση Ντράμοντ όντως πολύ πιο δυνατός από εδώ και πέρα...

Και φυσικά..απέχω ακόμα έναν ψηλό τουλάχιστον για να θεωρηθώ ομαδάρα... wink.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Jan 12 2013, 18:01 ) *
Κι οτι θα'μπαινα να ρωτησω αν μονο σε μενα φαινεται οτι τον εχετε ρημαξει τον Αλεξ με τα trade.. rolleyes.gif Αφαιμαξη κανονικη!! 19.gif
Προκειμενου να με πιασετε θα τον ρηξετε κατηγορια στο τελος ρε αρπακτικα..!! tongue.gif

btw ο Μορισον μετα κ τις τελευταιες αλχημειες εχει φτιαξει ομαδαρα, κ χτυπαει ξεκαθαρα πρωτια πλεον! Απο κοντα κι ο Κυριακος βεβαια.


Κι αυτος ολους τους εχει δωσει, μονο το Νελσονα δεν εχει δωσει σε μενα... sad.gif

Στο μεταξυ, αν μου βγει αυτο που θελω να κανω, θα κανω save ενα screenshot της ομαδας μου και θα την ποσταρω σε μερικα χρονια στο αντιστοιχο τοπικ fantasy NBA 2016-17 πχ για να αναρωτιεστε πως αυτη η ομαδα δεν κερδισε με περιπατο το fantasy του 2013.

Αν θες φυσικα μπορεις κι εσυ να μου δωσεις τον Bryant για τον Chalmers μπας και το αποφυγουμε αυτο... smiley.gif
sacarame
Συνεχής απαξίωση της Λειζεράρας βλέπω από τον πρωτοπόρο και θα έχει άσχημα ξεμπερδέματα... icon_drunk.gif icon_drunk.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 12 2013, 18:54 ) *
Αν θες φυσικα μπορεις κι εσυ να μου δωσεις τον Bryant για τον Chalmers μπας και το αποφυγουμε αυτο... smiley.gif


Και με το που κανω αυτη τη δηλωση ερχεται ο Chalmers να κανει 64 απο τον παγκο μου!
Αν λοιπον εμπνεονται οι παιχτες μου απο αυτα, προτεινω επισης ανταλλαγη Durant για Toney Douglas και Chris Paul για Sefolosha! Αντε γιατι ερχεται πολυ δυσκολη εβδομαδα. Η χειροτερη ολης της σεζον...
morrison

Week 11 (Jan7-Jan14)
Click to view attachment


εξέλιξη ανά εβδομάδα
Click to view attachment


fantasy points/games played
Click to view attachment

Games played
Click to view attachment

Games missed
Click to view attachment


Credits to Omar
Tobias Funke
Σκατά, τα δικά σου είναι πιο όμορφα
rchos
QUOTE(Tobias Funke @ Jan 14 2013, 13:02 ) *
Σκατά, τα δικά σου είναι πιο όμορφα


Το επιβεβαιώνω κι εγώ...
Tobias Funke
QUOTE (rchos @ Jan 14 2013, 13:05 ) *
Το επιβεβαιώνω κι εγώ...


Μίλα λίγο πιο δυνατά γιατί δεν ακούγεσαι εκεί κάτω που είσαι.

Διάβασα επίσης στις εφημερίδες ότι η παγκόσμια κοινή γνώμη είναι συντετριμμένη που έχασες ένα παιχνίδι αυτή την εβδομάδα. Δηλώνω κι εγώ τη συμπαράστασή μου στο δράμα σου. Αν δεν με περάσεις κι αυτή την εβδομάδα με τόσα λίγα παιχνίδια που έχω (ΜΠΟΥΜ! έτοιμη δικαιολογία) μην ξαναποστάρεις. Αν και λογικά ο Αμάρε αρκεί.

ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ LOWRY!!!
morrison
QUOTE(Tobias Funke @ Jan 14 2013, 13:02 ) *
Σκατά, τα δικά σου είναι πιο όμορφα


είναι τα σηματάκια του ι ες πι ένα που έβαλα το κλειδί μάλλον w00t.gif
Pierce
Απλώς να τονίσω ότι η ομάδα μετά από νομικά προβλήματα με το πανεπιστήμιο του Michigan, αποφάσισε να αλλάξει σήμα και ονομασία. Η ομάδα μεταφέρεται στο Μαλιμπού για να μπορεί ο πρόεδρος , να κάνει περισσότερη παρέα με τον Τσάρλι , και να βλέπουμε τα παιχνίδια δίπλα δίπλα. Ευχαριστώ.

(Ναι είμαι ατένσιο χο, και θέλω να δείτε το νέο όνομα/σήμα)

Σχετικά μέτρια η ομάδα αυτή τη βδομάδα, αλλά η αλλαγή θα δώσει νέα πνοή.
Gravedigger
QUOTE (sacarame @ Jan 12 2013, 16:30 ) *
τέσπα μου ξίνισε λίγο( σαν άδικο προς τον Αλεξ), αλλά μέχρι εκεί...

Αυτό δεν το πρότεινα εγώ btw, η δικιά μου πρόταση είναι η παρακάτω:

QUOTE (spysta @ Jan 12 2013, 16:49 ) *
ποσο μαλλον οταν θα μπορουσες να εχεις παρει τον Teague για Turner 1-1 αλλα προτιμησες τον Reddick κι εδωσες και δωρο Cunnigham.



Και έχετε φαγωθεί με την παλταδούρα τον Cunningham. Σιγά τον παίχτη τέλος πάντων. Με την μισή Minnesota τραυματίες και παίζοντας 30 λεπτά βγάζει score 22.Στην καλύτερη. Επίσης όταν έχω στον πάγκο,Favors,Drummond και Wilson Chandler,ο Cunningham είναι προφανές ότι δεν θα παίξει ποτέ.
Anaz
QUOTE(Gravedigger @ Jan 14 2013, 13:57 ) *
Και έχετε φαγωθεί με την παλταδούρα τον Cunningham. Σιγά τον παίχτη τέλος πάντων. Με την μισή Minnesota τραυματίες και παίζοντας 30 λεπτά βγάζει score 22.Στην καλύτερη. Επίσης όταν έχω στον πάγκο,Favors,Drummond και Wilson Chandler,ο Cunningham είναι προφανές ότι δεν θα παίξει ποτέ.
Kαλα ισχυει. Γενικα δεν ηταν και κανα παραλογο trade, μην τρελαθουμε. Προσωπικες αποψεις λεμε ο καθενας, κι ο bench ειναι εμπειρος παιχτης fantasy με γνωσεις ΝΒΑ, και μπορει εν τελει να αποδειχτει σωστος αυτος.
Εξαλλου προσωπικα αναφερομουν ΣΥΝΟΛΙΚΑ στα τελευταια trade του, στα οποια θεωρω οτι βγηκε χαμενος. Αλλα μπορει να κανω και λαθος βεβαια.. Προσθεσα και λιγη υπερβολη κ χαβαλε μεσα, γιατι εχω αρχισει και σκιαζομαι με σενα και τον Μορισον.. Μα τι 1245 ηταν αυτο γ@μ# τον Αμιρ μου μεσα..!
T.W.Is.M.
Η αγαπημενη στηλη "ο τραυματιας της ημερας" επανερχεται απο το πουθενα!


Πλεον μετα και απο αυτο τον ελαφρυ τραυματισμο(DTD ο Ελβετος), νοικιαζω για 2 βδομαδες τον Chandler για παιχτη ελαφρως μικροτερης αξιας. Τα Νικς αυτη την εβδομαδα εχουν 1 ματς, αρα ο φιλος του Τζοι και του Ρος θα μεινει στον παγκο. Την επομενη εβδομαδα ομως εχει 4 παιχνιδια και οτι χασετε αυτη την εβδομαδα που θα τον εχετε στον παγκο, το κερδιζετε την επομενη. Μονο σοβαρες προτασεις, υποσχομαι εχεμυθεια. tongue.gif
Πολλα βαζετε, πολλα παιρνετε. Ακουω προτασεις...
Gravedigger
QUOTE (Anaz @ Jan 14 2013, 16:12 ) *
Μα τι 1245 ηταν αυτο γ@μ# τον Αμιρ μου μεσα..!

Αυτό έλεγα στον Άρη χθες. Δεν υπάρχουν τα τελευταία score του Amir

QUOTE (T.W.Is.M. @ Jan 14 2013, 16:30 ) *
Πλεον μετα και απο αυτο τον ελαφρυ τραυματισμο(DTD ο Ελβετος), νοικιαζω για 2 βδομαδες τον Chandler για παιχτη ελαφρως μικροτερης αξιας. Τα Νικς αυτη την εβδομαδα εχουν 1 ματς, αρα ο φιλος του Τζοι και του Ρος θα μεινει στον παγκο. Την επομενη εβδομαδα ομως εχει 4 παιχνιδια και οτι χασετε αυτη την εβδομαδα που θα τον εχετε στον παγκο, το κερδιζετε την επομενη. Μονο σοβαρες προτασεις, υποσχομαι εχεμυθεια. tongue.gif
Πολλα βαζετε, πολλα παιρνετε. Ακουω προτασεις...

Η επιρροή του Σπύρου στους managers είναι εμφανής!


Και στα δικά μας.Επιτέλους όλοι υγιείς για 1η φορά φέτος.Να στρώσει ο Wall,να στρώσει ο Chandler (και να πάρει και trade), να φύγει επιτέλους από την Utah o Μillsap και να πάρει τον χρόνο που του αναλογεί ο Drummond. Αυτά τα ολίγα. Δεν είναι υπερβολικά πάντως!
Anaz
QUOTE(Gravedigger @ Jan 14 2013, 23:30 ) *
Αυτό έλεγα στον Άρη χθες. Δεν υπάρχουν τα τελευταία score του Amir
H πλακα ειναι οτι τον ειχα draftαρει και αυτον και τον Ed Davis γτ ελεγα ο Ιταλος ειναι γυαλινος, αργα η γρηγορα ενας απο τους δυο θα παιξει καλα.. Πως κατεληξα ο Μπαρνιανι να ειναι εκτος τοσο καιρο να πηγαινουν καλα και οι 2 και να μην εχω κανενα τους, μονο εγω το ξερω..! Βεβαια εβαλε και το χερακι του ο Αμιρ.Δεν τον αντεξα!Απλα οι καταρες μου δεν επιασαν κ τωρα παιρνει την εκδικηση του..Μεχρι και με τραυματισμο παιζει!!! shot.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(Gravedigger @ Jan 14 2013, 23:30 ) *
Η επιρροή του Σπύρου στους managers είναι εμφανής!


Ας ειχες κι εσυ τον Καρμελο με ενα ματς, τον Τσαντλερ με 1 ματς, τον Τζρου με 2 ματς και 2 αμφιβολους ακομα για σημερινα ματς και θα προτεινες οχι να δωσεις δανεικο τον Τσαντλερ, αλλα να δωσεις δανεικα λεφτα σε οποιον σου κανει ανταλλαγη! smiley.gif
Οτι εκανα τις τελευταιες εβδομαδες θα το καταστρεψω αυτην λογω προγραμματος.
Παω να αρχισω τα βουντου να χασει ολη την εβδομαδα ο Λιν... 19.gif
morrison
Δεν μιλάω από γούρι αλλά έχει κάνει ήδη αρκετά οπότε ναι...
Λυσσάξτε...! 19.gif



QUOTE(Gravedigger @ Jan 14 2013, 13:57 ) *
Και έχετε φαγωθεί με την παλταδούρα τον Cunningham. Σιγά τον παίχτη τέλος πάντων. Με την μισή Minnesota τραυματίες και παίζοντας 30 λεπτά βγάζει score 22.Στην καλύτερη. Επίσης όταν έχω στον πάγκο,Favors,Drummond και Wilson Chandler,ο Cunningham είναι προφανές ότι δεν θα παίξει ποτέ.


Αυτό εμένα με μπέρδεψε χειρότερα για το τρέιντ...
Πίστευα ότι επειδή ο Άλεξ κυνηγάει τα ματς γενικά (...και ίσως και να καίγεται για πόντους άμεσα περισσότερο) έκανε το τρέιντ παίρνοντας τα 4 του Ρέντικ και την όποια προοπτική του.
Εσύ από την άλλη πήρες έναν μάλλον καλύτερο παίχτη κατά την γνώμη μου (...παίρνοντας όμως και το κόστος να μην τον έχεις την πρώτη εβδομάδα) και από εκεί και μετά υπέθετα ότι του ζήτησες κάτι όχι πολύ καλό αλλά playable ειδικά για αυτή την εβδομάδα για να καλύψεις την χασούρα.
Έτσι τουλάχιστον ερμήνευσα εγώ το τρέιντ.
Από την στιγμή που λες ότι είναι πολύ δύσκολο να βάλεις ποτέ τον Ντάντε απορώ γιατί πραγματικά μπήκε στο τρέιντ που έστεκε σαν ένας με έναν έτσι και αλλιώς.
Και σαν πάγκο αν το δούμε θα χρησίμευε στον Άλεξ μελλοντικά περισσότερο μάλλον.

(καλά σαφώς δεν θα παίξει κανέναν ρόλο ο Ντάντε στην πορεία του φάντασυ, έτσι το συζητάμε...βασικά επειδή μου ανέτρεψες αυτό που είχα υποθέσει...)
spysta
που σαι μικρε Τobias ... για τον Carter .. στον Anaz να απευθυνεσαι πλεον !!! cool.gif
Pierce
Έχεις και τον henderson όμως.
spysta
QUOTE(pierce21 @ Jan 15 2013, 00:47 ) *
Έχεις και τον henderson όμως.

ο μικρος Lebron .. ναι .. τι θες απο αυτον ??
Pierce
Ο Τοbias μου είπε ότι τον θέλει.
spysta
QUOTE(pierce21 @ Jan 15 2013, 00:51 ) *
Ο Τοbias μου είπε ότι τον θέλει.

ο μικρος Τobias εχει ματι γερακισιο και κορμι φιδισιο .
Gravedigger
QUOTE (morrison @ Jan 15 2013, 01:09 ) *
Αυτό εμένα με μπέρδεψε χειρότερα για το τρέιντ...
Πίστευα ότι επειδή ο Άλεξ κυνηγάει τα ματς γενικά (...και ίσως και να καίγεται για πόντους άμεσα περισσότερο) έκανε το τρέιντ παίρνοντας τα 4 του Ρέντικ και την όποια προοπτική του.
Εσύ από την άλλη πήρες έναν μάλλον καλύτερο παίχτη κατά την γνώμη μου (...παίρνοντας όμως και το κόστος να μην τον έχεις την πρώτη εβδομάδα) και από εκεί και μετά υπέθετα ότι του ζήτησες κάτι όχι πολύ καλό αλλά playable ειδικά για αυτή την εβδομάδα για να καλύψεις την χασούρα.
Έτσι τουλάχιστον ερμήνευσα εγώ το τρέιντ.
Από την στιγμή που λες ότι είναι πολύ δύσκολο να βάλεις ποτέ τον Ντάντε απορώ γιατί πραγματικά μπήκε στο τρέιντ που έστεκε σαν ένας με έναν έτσι και αλλιώς.
Και σαν πάγκο αν το δούμε θα χρησίμευε στον Άλεξ μελλοντικά περισσότερο μάλλον.

Το πως προέκυψε το 2/1 δεν ξέρω,η πρόταση δεν έγινε από μένα.Οπότε η υπόθεση ότι ήθελα να εξασφαλίσω τον πάγκο μου αναιρείται. Η δικιά μου πρόταση ήταν Teague για Turner 1-1 η οποία και απορρίφθηκε. Μετά από κάποια ώρα μου ήρθε αυτή και φυσικά δέχθηκα αφού πήρα τον παίχτη που είχα ως στόχο για χειρότερο αντάλλαγμα αφού για μένα Teague>Reddick. Το ότι μπήκε και ο Cunningham στο trade δεν έπαιξε ρόλο αφού και 1-1 πάλι θα το έκανα. Από την στιγμή που τον έβαλε δεν θα ήταν λογικό να αρνηθώ και μετά να του κάνω την ίδια με τον Turner μόνο.
Ο Cunningham όμως ουσιαστικά μου είναι άχρηστος, αφού είναι σχεδόν απίθανο να τον βάλω κάποια στιγμή στο roster μου, έχω καλύτερους παίχτες από αυτόν στον πάγκο. Και αν δεν είχα τον Green θα έκανα τον ίδιο drop αμέσως μόλις τον έπαιρνα. Κάτι που λογικά θα κάνω στο άμεσο μέλλον αν μου γυαλίσει κάποιος άλλος παίχτης γιατί για μένα ο Cunningham είναι παίχτης του 20.
Η φασαρία δεν ξέρω γιατί έγινε λοιπόν για έναν τέτοιο παίχτη την στιγμή που είδαμε trade Harden-Evans tongue.gif

QUOTE (spysta @ Jan 15 2013, 01:49 ) *
ο μικρος Lebron .. ναι .. τι θες απο αυτον ??

Ρε Σπύρο φαίνεται τόσο αστείο όταν τον αποκαλείς έτσι!
duncan21
Μπράβο λεβέντες μου,είμαστε υπερήφανοι για σας.Αffalo 1/11,KG 2/11,Marion 2/8 και Millsap 4/14.Ήτοι 9/44.Κράμα Iverson-Kobe καλύτερο ποσοστό θα 'χε,γελοίοι.
spysta
QUOTE(Gravedigger @ Jan 15 2013, 04:34 ) *
Η φασαρία δεν ξέρω γιατί έγινε λοιπόν για έναν τέτοιο παίχτη την στιγμή που είδαμε trade Harden-Evans tongue.gif


Ρε Σπύρο φαίνεται τόσο αστείο όταν τον αποκαλείς έτσι!


γαμηστερο trade .. νταξει βεβαια ηταν αρχη της σεζον χωρις καθολου παιχνιδια και δεν περιμενες σε καμια περιπτωση ο Χαρντεν να κανει αυτα που κανει τωρα !!δηλ θεωρητικα ηταν περιπου στα ισα το trade με κερδος του Χαρντεν στις 4-5 μοναδες αν και εφοσον ειχε ανταποκριση στο ρολο σταρ που θα επαιρνε (πχ ο Τζερεμι Λιν φετος δεν το ειχε αυτο)
μετα απο μολις 20μερες το trade δεν θα ηταν fair .. αλλα στην αρχη δεν ηταν τοσο steal οσο φαινεται τωρα.δηλαδη κ εγω ξαφνιαστηκα .. δεν περιμενα να κανει τοπ5 fantasy pts ο Harden ..θυμασαι εξαλλου τι λεγαμε τοτε πριν κανα 2 μηνες στο τσατ .. 40?42? .. δεν τον ειχαμε βαλει παραπανω στις συζητησεις μας .. και η παικτουρα παιζει στο 48 με Last30 52

τι να λεμε τωρα .. αυτος και ο Μπαρνς ηταν τα λαθη μου για τη φετινης σεζον.
ισως βεβαια αν ο Ιγκι δεν ειχε την παλαμη βροντοσαυρου και την ατελειωτη διψα για τακα τακα .. να ηταν διαφορετικα τα πραγματα
αλλα για Μπαρνς νταξει .. τον εδωσα στον Τζονι ετσι για χαβαλε σε φαση για συμπληρωμα .. τετοια εξελιξη πραγματικα δεν υπηρχε στις σκεψεις μου.27 season μεσο ορο???no way jose

απο τοτε και στο εξης (+κατι παλαιοτερες κινησεις που θυμαμαι απο προηγουμενες χρονιες) εβαλα το εξης μοτο στην fantasy ζωη μου (ο Αρης ξερει)

'' ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΟΥΣΙΟ TRADE ''

σημειωστε το αυτο.


----->για Χεντερσον μαν δεν ειναι αστειο .. ειναι πραγματικοτητα !! biggrin.gif biggrin.gif
περιμενουμε απλα ενα trade στους Μπομπκατς ωστε να παρει χρονο σταθερα στο 30λεπτα ο Χεντε ειτε στις Γατες (αν εχει φυγει κανας Γκορντον Τειλορ) ειτε σε καποια αλλη ομαδα (αν εχει φυγει ο ιδιος ωστε να παρουν ψηλο) ..
μετα τα 30αρια θα ερχονται ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ απο τον περσινο λιντινγκ σκορερ.
benchwarmer
Καλά τα λέτε laugh.gif

Twism περιμένω να ακούσω για Νέλσον.... smiley.gif
sarounas
QUOTE(Gravedigger @ Jan 15 2013, 05:34 ) *
Η φασαρία δεν ξέρω γιατί έγινε λοιπόν για έναν τέτοιο παίχτη την στιγμή που είδαμε trade Harden-Evans tongue.gif

πωπω το φάντασμα του μουσάτου θα με κυνηγά για πολύ ακόμη smiley.gif
όπως βλέπω ακόμη δεν μπορούν να το χωνέψουν κάποιοι αμέτοχοι με εκείνο το trade, θα το χωνέψω εγώ? icon_drunk.gif

πάντως έχω εξηγήσει επανειλημμένα τον λόγο που το έκανα αλλά δυστυχώς για μένα η εκτίμηση μου για τον Έβανς έπεσε έξω…
αρκεί όμως να δείτε τις άλλες προτάσεις που μου στείλατε για τον μουσάτο και θα καταλαβαίνατε γιατί επέλεξα τον Έβανς…

α και επίσης θέλω να μου πείτε εσείς που παραβρεθήκατε (σχεδόν όλοι δηλαδή) στο ντραφτ και ήσασταν τόσο σίγουροι για την φοβερή και τρομερή χρονιά του μουσάτου γιατί το παλικάρι ήρθε αυτόματα στην ομάδα μου στον τρίτο γύρο ως 36ο πικ ??????


γενικότερα είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις ανταλλαγές μου αφού αν εξαιρέσουμε το παραπάνω trade
ξεφορτώθηκα

Ουέιντ
Γκασόλ
Βαλαντσιούνας
Νταλαμπερτ
Νοβακ
και Τόμας Ρόμπινσον

(οι 4 free agent πλέον και οι 2 σακάτηδες)

και έφερα στην ομάδα
Τζένινγκς
Τζο Τζό
Νίκολα Βουσεβιτς
Τριστάν Τόμπσον
Ρόμπιν Λόπες
Α.Τ. Πράις
(συνήθως όλοι βασικοί)

Πλέον η σωτηρία φαντάζει αρκετά πιθανή υπόθεση και αν αναλογιστώ ότι στην αρχή αυτή μου φαινόταν σχεδόν αδύνατη, σε γενικές γραμμές μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος

Την τελευταία εβδομάδα είμαι απογοητευμένος από τον Ράιαν Άντερσον οπότε όποιος ενδιαφέρεται ας κάνει πρόταση
και please σταματήστε smiley.gif να μου κάνετε ανόητες προτάσεις για τον Τριστάν αφού δεν είμαι στραβός το βλέπω και εγώ ότι ο Βαρεζάο μας χαιρέτησε και η παικτούρα (φτου σου αγόρι μου μην σε ματιάσω) έχει αλλάξει επίπεδο 69.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ Jan 15 2013, 12:56 ) *
Καλά τα λέτε laugh.gif

Twism περιμένω να ακούσω για Νέλσον.... smiley.gif


Ερχεται...
Απλα ειναι μακρια η Death Valley απο τον παγκο, εχει και απεργια το μετρο την Πεμπτη και εχει καθυστερησει.
Anaz
QUOTE
α και επίσης θέλω να μου πείτε εσείς που παραβρεθήκατε (σχεδόν όλοι δηλαδή) στο ντραφτ και ήσασταν τόσο σίγουροι για την φοβερή και τρομερή χρονιά του μουσάτου γιατί το παλικάρι ήρθε αυτόματα στην ομάδα μου στον τρίτο γύρο ως 36ο πικ ??????
Στο draft δεν ειχε γινει το trade ρε συ. Εγινε λιγες μερες μετα. Αλλιως δεν θα'φτανε στον τριτο γυρο. Παντως για να λεμε την αληθεια δεν νομιζω να τον περιμεναμε ΤΟΣΟ ψηλα. Και παλι ομως να τον ανταλλαξεις για τον Ταιρικ, παραηταν.. tongue.gif Εξ'αρχης εβγαζε ματι οτι ηταν ανισο.
sarounas
QUOTE(Anaz @ Jan 15 2013, 16:04 ) *
Στο draft δεν ειχε γινει το trade ρε συ. Εγινε λιγες μερες μετα. Αλλιως δεν θα'φτανε στον τριτο γυρο. Παντως για να λεμε την αληθεια δεν νομιζω να τον περιμεναμε ΤΟΣΟ ψηλα. Και παλι ομως να τον ανταλλαξεις για τον Ταιρικ, παραηταν.. tongue.gif Εξ'αρχης εβγαζε ματι οτι ηταν ανισο.

εντάξει δεν είχε γίνει το trade αλλά και να χε γίνει σιγά μην τον διάλεγε κανείς στον πρώτο γύρο blink.gif χωρίς προηγούμενα διαπιστευτήρια
η λαλακία έγινε με την λάθος εκτίμηση στον τάιρεκ (αυτό ήταν που με πείραξε) angry_red.gif καθώς περίμενα να πάρω έναν αξιοπρεπή pg αφού είχα μείνει μόνο με τον Κιντ που τον άρπαξα από FA και είχα βγάλει διάγγελμα ότι θυσιάζω τον χάρντεν γία ένα pg για να κλείσω την θέση μην μου μείνει κενή
αλλά οι προτάσεις που είχα ήταν αυτές

KOUK traded James Harden, Hou SG to HOB
KOUK traded Dirk Nowitzki, Dal PF to HOB
HOB traded Ben Gordon, Cha SG to KOUK
HOB traded Danny Granger*, Ind SF to KOUK

KOUK traded Wesley Matthews, Por SG to LAZ
KOUK traded James Harden, Hou SG to LAZ
LAZ traded Jason Terry, Bos SG to KOUK
LAZ traded Mo Williams*, Uta PG to KOUK


KOUK traded James Harden, Hou SG to DLWN
DLWN traded Mike Conley Jr., Mem PG to KOUK
DLWN traded J.J. Redick, Orl SG to KOUK

SmSm traded Tyreke Evans, Sac PG to KOUK
KOUK traded James Harden, Hou SG to SmSm

άντε διάλεξε από αυτά, δηλαδή κοίτα σε τί μεγάλη εκτίμηση ήταν ο μουσάτος ακόμη και μετά το trade icon_drunk.gif

Pierce
Τον Gordon να θυμίσω ότι τον έδινε στο 32 στα projections, και ο Granger δεν είχε χτυπήσει, οπότε η πρόταση μου ήταν στα όρια του αποδεκτού tongue.gif . Από τις παραπάνω η πρόταση του Digger ήταν εξαιρετική όπως φαίνεται από το αποτέλεσμα..
aegeansheed
QUOTE(sarounas @ Jan 15 2013, 20:44 ) *
KOUK traded James Harden, Hou SG to HOB
KOUK traded Dirk Nowitzki, Dal PF to HOB
HOB traded Ben Gordon, Cha SG to KOUK
HOB traded Danny Granger*, Ind SF to KOUK

KOUK traded Wesley Matthews, Por SG to LAZ
KOUK traded James Harden, Hou SG to LAZ
LAZ traded Jason Terry, Bos SG to KOUK
LAZ traded Mo Williams*, Uta PG to KOUK


H σκέψη μου όταν τις διάβασα ----> στο 01:45 του κοματιού


QUOTE(sarounas @ Jan 15 2013, 20:44 ) *
SmSm traded Tyreke Evans, Sac PG to KOUK
KOUK traded James Harden, Hou SG to SmSm

-Worst Trade Ever-

Πραγματικά στεναχωριέμαι για τον Σαρούνα, τώρα που βρέθηκε αφορμή για να ξαναθυμηθεί τα παλιά. Είναι σαν κάποιος να έχει καταφέρει να ξεπεράσει έναν χωρισμό (σιγά το δύσκολο βέβαια, όσο υπάρχουν simply burgers και πουτάνες), αλλά μετά από λίγο μια παρέα γνωστών για "χαβαλέ" να του θυμίζει "πόσο καλά ήσασταν μαζί"... icon_drunk.gif



* Ευτυχώς μπορεί να μιλάει ακόμα
aegeansheed
Σπύρο ψήφισα Carter, δεν υπήρχε επιλογή "Gerald Henderson" όμως... laugh.gif



* Τομπλερόνε, αυτοί στην Ντιντι-λιγκ μας αντιγράφουν, βάζουν ατάκες από φάνταζυ στις υπογραφές τους!
Gravedigger
Το θέμα με το trade Evans-Harden δεν ήταν τόσο η χαώδης διαφορά.Γύρω στο 35 τον υπολογίζαμε τον 1 γύρω στο 40 τον άλλον. Το πρόβλημα ήταν η υγεία του Evans που φαίνεται και μέσα στην season. Αν πχ ήταν ο Harden αυτός με τα θέματα υγείας και ο Evans ο άτρωτος τότε θα ισοσταθμιζόταν η διαφορά στον ΜΟ. Αλλά τελικώς βγήκε πολύ χαμένος.

Αλλά δεν ήξερα ότι είχαν κάνει τόσο καλή πρόταση για τον Harden..! Μπράβο μου! tongue.gif

ΥΓ. Άθλια μέρα η χθεσινή,μόνο ο Lebron έπαιξε. Conley 6,Teague 19, Hamilton 17...Άντε να ξυπνάμε λίγο,δεν έχουμε και απεριόριστο χρόνο.
sarounas
QUOTE(aegeansheed @ Jan 15 2013, 21:32 ) *
Πραγματικά στεναχωριέμαι για τον Σαρούνα, τώρα που βρέθηκε αφορμή για να ξαναθυμηθεί τα παλιά. Είναι σαν κάποιος να έχει καταφέρει να ξεπεράσει έναν χωρισμό (σιγά το δύσκολο βέβαια, όσο υπάρχουν simply burgers και πουτάνες), αλλά μετά από λίγο μια παρέα γνωστών για "χαβαλέ" να του θυμίζει "πόσο καλά ήσασταν μαζί"... icon_drunk.gif

αγόρι μου λογικά πρέπει να έχεις τελειώσει ψυχολογία πράγματι ένας χωρισμός δεν είναι τίποτα μπροστά σε αυτό που πέρασα

τέτοιες πληγές δεν ξύνει κανείς ούτε στον χειρότερο εχθρό τού shot.gif

ουστ σκατόψυχοι evilmonkey.gif

αφιερώνω στον εαυτό μου το παρακάτω

http://www.youtube.com/watch?v=RO9jdK49UaE

aegeansheed
QUOTE(sarounas @ Jan 15 2013, 23:09 ) *
αγόρι μου λογικά πρέπει να έχεις τελειώσει από ψυχολογία


φέτος, ναι!
spysta
QUOTE(aegeansheed @ Jan 15 2013, 21:48 ) *
Σπύρο ψήφισα Carter, δεν υπήρχε επιλογή "Gerald Henderson" όμως... laugh.gif



* Τομπλερόνε, αυτοί στην Ντιντι-λιγκ μας αντιγράφουν, βάζουν ατάκες από φάνταζυ στις υπογραφές τους!

ρε Κωστα για τον μικρο Lebron δεν υπαρχει τετοια επιλογη .. το εχουν ΟΛΟΙ στο ροστερ τους.
και να θες .. απλα ΔΕΝ μπορεις να τον εχεις. period

cool cool.gif cool.gif cool.gif
Pierce
Σύμφωνα με την έρευνα υπάρχουν 5.6 managers στην λίγκα που θέλει τον Κοντομπιπ. Εδώ είναι, ακούω προτάσεις tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.