Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ζέλικο Ομπράντοβιτς
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
bbplayer
QUOTE (spysta @ Jul 26 2013, 12:25 ) *
αμα δεν εχει ΣΤΑΡΣ στην ομαδα ο Ζοτς .. δεν κανει δουλεια ???
παει παιρνει Κλειζα .. ζηταει Ζοριτς .. θ ακουστει και για κανα Αυον τωρα.
νταξει ρε Ζοτσαρε δουλεψε και με μια πιο γηινη ομαδα δεν κανει κακο


έχει δουλέψει και με μπάζα και μάλιστα πολλά και σε διαφορετικές ομάδες wink.gif

Όσο γι' αυτό που γράφει ο Γιάννης έχει να κάνει μάλλον στο ότι δεν το έχει ψάξει και πολύ τι ακριβώς σημαίνει Ομπράντοβιτς
giannis_mg
QUOTE(doctorjekil @ Jul 26 2013, 23:26 ) *
Ισως εισαι λιγο υπερβολικος αλλα κ εγω πιστευω πως δεν θα φυγει ως επιτυχημενος απο την φενερ

Δεν διαφωνω φιλε μου ως προς την υπερβολη αλλα το σκεφτομαι καπως ετσι...

Οσο μεγαλυτερες απαιτησεις εχεις απο καποιον τοσο ασχημοτερος θα ειναι και ο τροπος που θα τον στειλεις αδιαβαστο αν αποτυχει...

Οι Τουρκοι δεν κωλονουν...
Ο Ζελικο δεν εχει πιστωση χρονου...αυτοι νομιζουν πως απεκτησαν τον Κοπερφιλντ...και φετος εχει Ευρωλιγκα...

Αν οχι ομως τον βλεπω να φευγει ''ασχημα''...

QUOTE(bbplayer @ Jul 26 2013, 23:28 ) *
Όσο γι' αυτό που γράφει ο Γιάννης έχει να κάνει μάλλον στο ότι δεν το έχει ψάξει και πολύ τι ακριβώς σημαίνει Ομπράντοβιτς


ΥΓ.Ξερω καλα τι σημαινει Ομπραντοβιτς απ'το 1992 αλλα ποτε δεν τον εκανα Θεο στο μυαλο μου οπως και κανενα παιχτη ή προπονητη...
Αποψεις ειναι αυτες...
Το οτι θεωρω πως θα αποτυχει με κανει δηλαδη ασχετο ως προς το τι ειναι ο Ζελικο...??
Τι λογικη ειναι αυτη??
Και ο Μεσινα ειναι προπονηταρα...τι παει να πει??εφυγε με κλοτσιες απ'την Ρεαλ και διασυρθηκε φετος απο τον Ολυμπιακο...
Δικαιωμα λαθους ή αποτυχιας εχουν ολοι...
Τον αγαπαω,τον εκτιμαω αλλα ως εκει...την γνωμη μου θα την πω και αυτη ειναι...
Δεν παει να πει οτι επειδη εκανε αυτα σε εμας θα τα κανει και οπου και αν παει...
Ανθρωπος ειναι,οχι ταχυδακτυλουργος...
rchos
Προσωπικά πιστεύω ότι σε περίπτωση αποτυχίας του Ζοτς αυτό που θα επικρατήσει είναι ότι αφού ούτε με αυτόν κάναμε τίποτα τότε δεν μπορούμε με κανέναν.
Θεωρώ δηλαδή ότι πιο πολύ θα χτυπήσει την προσπάθεια του Τούρκικου συλλογικού μπάσκετ και πολύ λιγότερο την υστεροφημία του ίδιου.

Ταυτόχρονα πιστεύω ότι ο Ζοτς θα πάρει δύο χρόνια διορία.Η χρονιά που πέρασε ήταν τόσο τραγική που μια καλή πορεία φέτος μέχρι τους 8 ακόμη και αν εκεί αποκλειστούν θα του δώσει χρόνο και για την επόμενη χρονιά όπου θα κάνει τις διορθωτικές κινήσεις που θέλει για να πάει ψηλότερα.Αν δεν τα καταφέρει όύτε του χρόνου τότε ναι μπορεί και να φύγει.

Δεν νομίζω πάντως από την πρώτη σαιζόν να έχει πρόβλημα.Εκτός αν παρουσιάσει εικόνα Πιανιτζιάνι αλλά αυτό δεν παίζει.
manj13
QUOTE (Giannis_23 @ Jul 26 2013, 23:31 ) *
Δεν διαφωνω φιλε μου ως προς την υπερβολη αλλα το σκεφτομαι καπως ετσι...

Οσο μεγαλυτερες απαιτησεις εχεις απο καποιον τοσο ασχημοτερος θα ειναι και ο τροπος που θα τον στειλεις αδιαβαστο αν αποτυχει...

Οι Τουρκοι δεν κωλονουν...
Ο Ζελικο δεν εχει πιστωση χρονου...αυτοι νομιζουν πως απεκτησαν τον Κοπερφιλντ...και φετος εχει Ευρωλιγκα...

Αν οχι ομως τον βλεπω να φευγει ''ασχημα''...



ΥΓ.Ξερω καλα τι σημαινει Ομπραντοβιτς απ'το 1992 αλλα ποτε δεν τον εκανα Θεο στο μυαλο μου οπως και κανενα παιχτη ή προπονητη...
Αποψεις ειναι αυτες...
Το οτι θεωρω πως θα αποτυχει με κανει δηλαδη ασχετο ως προς το τι ειναι ο Ζελικο...??
Τι λογικη ειναι αυτη??
Και ο Μεσινα ειναι προπονηταρα...τι παει να πει??εφυγε με κλοτσιες απ'την Ρεαλ και διασυρθηκε φετος απο τον Ολυμπιακο...
Δικαιωμα λαθους ή αποτυχιας εχουν ολοι...
Τον αγαπαω,τον εκτιμαω αλλα ως εκει...την γνωμη μου θα την πω και αυτη ειναι...
Δεν παει να πει οτι επειδη εκανε αυτα σε εμας θα τα κανει και οπου και αν παει...
Ανθρωπος ειναι,οχι ταχυδακτυλουργος...


100000000+

Σ' εχω πεθανει στις θετικες ψηφους σημερα laugh.gif

Υ.Γ ΚΛΕΙΖΑ ΖΟΡΙΤΣ ΜΠΙΕΛΙΤΣΑ ΜΠΟΓΚΝΤΑΝΟΒΙΤΣ...την ΧΑΜΑΛΟΔΟΥΛΕΙΑ σ' αυτην την ομαδα ποιος θα την κανει??Μηπως δουμε τον ΟΣΦΠ του Τσιλντρες νο2???
D-Wade
QUOTE(doctorjekil @ Jul 26 2013, 23:26 ) *
Ισως εισαι λιγο υπερβολικος αλλα κ εγω πιστευω πως δεν θα φυγει ως επιτυχημενος απο την φενερ

Το θέμα είναι όμως τι θεωρούμε επιτυχία... Και εμείς σαν φίλαθλοι και κυρίως η διοίκηση της ομάδας.Αν επιτυχία είναι μόνο να πάρει την euroleague τότε δεν έχει καθόλου εύκολο έργο.Αν επιτυχία είναι να παίρνει το πρωτάθλημα και στην Ευρώπη να θεωρείται διεκδικητρια ομάδα με συμμετοχες σε final 4 τότε δεν ξέρω καταλληλότερο προπονητή.Πάντως δε νομίζω να φύγει νύχτα όπως αναφέρθηκε.
EXASFAIROS
η καραμέλα ότι ο Zots δεν μπορεί να φτιάξει ομάδα για κούπες χωρίς αστερια πρέπει να σταματήσει.Όταν ο Παναθηναϊκός πήρε 5 ευρωπαϊκά και οι άλλοι ήταν στα αζήτητα καμια δεκαετία δεν είναι το ίδιο.Οι προσδοκίες ήταν διαφορετικές ο πήXης υψηλότατος που σήμαινε κάθε χρόνο στόχος FF.
Η Φενέρ μετά την περσινή αρλούμπα χρειαζόταν ένα Zots να φτιάξει πρώτα την έννοια τhς ομάδαs χρόνο με τον χρόνο.Ο ίδιος ο Zots είχε πει ότι δεν περίμενε στην ζωή του ότι θα έμενε 13 χρονια στην ίδια ομάδα.Χρειάζεται λοιπόν χρόνος,χρειάζονται και 3-4 top ονόματα με embeiria.apo εκεί και πέρα αν δεν έχεις Διαμαντίδη και έχεις Ονάν ψάχνεις για καλο άσσο.Αν έχεις έναν γερασμένο Andersen ψάχνεις τον Ζόριτς που έχει ικανότητες και σταθερότητα.Η συνταγή είναι ...οποιος δεν είναι πολεμιστής φεύγει το καλοκαίρι.επομένως η πρώτη χρονια είναι δοκιμαστική.Το θέμα του Zots με τους αμερικανους είναι θέμα φιλοσοφίας και όχι ότι τους σνομπάρει.Άλλο το basket στην αντίπερα όχθη ,άλλες οι ανάγκες για να επιτυχεις εδώ.Αν δώσεις στον Zots την Παρτιζάν φυσιολογικό είναι να φτιάξει ομάδα με ταλέντο και όχι FF.o Sοφός έφτασε στην κούπα με διψασμένους παίχτες ,άλλους ταλαντούχους ,άλλους έμπειρους και πολύ τύχη και διψα στην Πολh.Αν έχανε στον τελικό από το -18 έστω και στο -1 θα λέγαμε .its ok ,bravo ,καλή ομάδα έφτιαξε αλλα μέχρι εκεί.
Πάντοτε φυσικά υπάρχουν νέα ταλέντα,λαβράκια ,παίχτες με μέλλον.Φέτος βάζω στοίχημα όλοι θα μιλάμε αναφορικά με Φενέρ για την παιχτούρα τον Karaman και μακάρι να φέρει και κανένα άλλο ταλαντούχο στην ομάδα.....Δώστε ένα χρόνο στον Zots και του χρόνου θα έχει ΣΟΒΑΡΗ ομάδα,αν όχι φέτος.
bbplayer
QUOTE (Giannis_23 @ Jul 26 2013, 23:31 ) *
Δεν διαφωνω φιλε μου ως προς την υπερβολη αλλα το σκεφτομαι καπως ετσι...

Οσο μεγαλυτερες απαιτησεις εχεις απο καποιον τοσο ασχημοτερος θα ειναι και ο τροπος που θα τον στειλεις αδιαβαστο αν αποτυχει...

Οι Τουρκοι δεν κωλονουν...
Ο Ζελικο δεν εχει πιστωση χρονου...αυτοι νομιζουν πως απεκτησαν τον Κοπερφιλντ...και φετος εχει Ευρωλιγκα...

Αν οχι ομως τον βλεπω να φευγει ''ασχημα''...



ΥΓ.Ξερω καλα τι σημαινει Ομπραντοβιτς απ'το 1992 αλλα ποτε δεν τον εκανα Θεο στο μυαλο μου οπως και κανενα παιχτη ή προπονητη...
Αποψεις ειναι αυτες...
Το οτι θεωρω πως θα αποτυχει με κανει δηλαδη ασχετο ως προς το τι ειναι ο Ζελικο...??
Τι λογικη ειναι αυτη??
Και ο Μεσινα ειναι προπονηταρα...τι παει να πει??εφυγε με κλοτσιες απ'την Ρεαλ και διασυρθηκε φετος απο τον Ολυμπιακο...
Δικαιωμα λαθους ή αποτυχιας εχουν ολοι...
Τον αγαπαω,τον εκτιμαω αλλα ως εκει...την γνωμη μου θα την πω και αυτη ειναι...
Δεν παει να πει οτι επειδη εκανε αυτα σε εμας θα τα κανει και οπου και αν παει...
Ανθρωπος ειναι,οχι ταχυδακτυλουργος...


O Mεσίνα είναι πολύ καλός προπονητής αλλά υπάρχει διαβάθμιση. Ούτε είναι ούτε ήταν ποτέ του Ομπράντοβιτς.

Το ότι δεν έχεις ασχοληθεί πολύ με τον Ομπράντοβις από το "άσχετος" απέχει πολύ. Εγώ δεν έγραψα κάποιον χαρακτηρισμό.

Όταν κερδίζεις μέσα στην Κίντερ τον Ριγκοντό το Σμόντις τον Αντερσεν με τον Λάζο και πετάς έξω τη Μπάρτσα με μειονέκτημα έδρας με τον Καϊμάκ και τον Βουγιούκα τον Κόπερφιλντ έχεις . Απλώς δεν το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα.

Τε σπα για να μην το κουράζομε και πολύ το πράγμα, συνήθως ο Ομπράντοβιτς όπου πάει φεύγει με τις κλωτσιές, οπότε πιθανό το ίδιο να γίνει και με τη Φενέρ
ThreeDi
Α ρε Ζοτς... έφτασες 8 ευρωλίγκες με 4 διαφορετικές ομάδες και πρέπει συνεχώς να αποδεικνύεις οτι δεν είσαι ελέφαντας. Πάρε Παπαμακάριο και Καββαδά για να είναι ορισμένοι ευχαριστημένοι.

Τα budget που διαχειρίζεται ο Ζοτς τα κέρδισε με την αξία του. Δεν του ήρθαν ουρανοκατέβατα. Είμαστε όλοι μια τρίχα από τα @@ του και το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να σεβαστούμε τον Ομπράντοβιτς.

Είναι ο κορυφαίος προπονητής που πέρασε από τον Παναθηναϊκό σύλλογο όχι μόνο για το έργο που άφησε αλλά και για την προσωπικότητα του. Αποτελεί ΖΩΝΤΑΝΟ ΜΥΘΟ της Παναθηναϊκής οικογένειας και αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για όλους τους αθλητές και προπονητές του συλλόγου σε όλα τα τμήματα για την συνέπεια του. Κατάφερε να αποτελέσει τον κυματοθραύστη που προστάτεψε αυτή την ομάδα που χαιρόμαστε σήμερα μέσα σε ένα εχθρικό περιβάλλον όπου οι πάντες σε περιμένουν στην γωνία. Τα αποτελέσματα αυτά τα βλέπουμε στον ποδοσφαιρικό Παναθηναϊκό που μπορεί να γίνει άνω κάτω από ένα απίθανο δημοσίευμα κάποιου δημοσιογραφίσκου στις υποτιθέμενες αντικειμενικές φυλλάδες. Τον Ζοτς όμως τον έτρεμαν όλοι. Φίλοι και εχθροί. Δεν τολμούσαν να τον ρωτήσουν, δεν τολμούσαν να τον πλησιάσουν γιατί ένιωθαν πολύ μικροί μπροστά του και δεν μπορούσαν μετά να γράψουν τα δικά τους. Ξέρανε οτι ο πολύς κόσμος που άγεται και φέρεται από αυτούς στην περίπτωση του μπασκετικού Παναθηναϊκού θα έλεγαν ΄΄Ο Ζοτς ξέρει΄΄.

Ο Ομπράντοβιτς μπορεί να έφτασε στα δυσθεώρητα ύψη της θεϊκής υπόστασης όσο αφορά τους τίτλους και την προπονητική στον Παναθηναϊκό αλλά ήρθε στην ομάδα έχοντας ήδη 3 ευρωλίγκες με 3 διαφορετικές ομάδες. Έχοντας μετάλλια και σε εθνικό επίπεδο.

Χωρίς τον Ομπράντοβιτς δεν θα βλέπαμε τον κορυφαίο Ευρωπαίο παίκτη Δημήτρη Διαμαντίδη να φτάνει στο επίπεδο που έφτασε. Δεν θα βλέπαμε ένα από τα κορυφαία 5άρια της Ευρώπης τον Μάικ Μπατίστ να παίζει μπάσκετ ως τέτοιο. Ακόμα και μέσα από τα υψηλά budgets υπήρχαν παίκτες που δεν θα έπαιρναν τέτοια χρήματα χωρίς την βελτίωση τους από τον Μάγκα των Τίτλων.

Είναι ο κορυφαίος των κορυφαίων. Και έχει ακόμα πολλά χρόνια προπονητικής. Ελπίζω τα υπόλοιπα εκτός των δύο τώρα στη Φενέρ να είναι με τον Παναθηναϊκό. Αποτελεί ασέβεια προς την Παναθηναϊκή Ιστορία που δεν κάθεται στον πάγκο μας. Στηρίζουμε Άρτζι με όλη μας την ψυχή, ναι. Αλλά το ξέρουμε όλοι μέσα μας. Ας κάνει ο καθένας ευχολόγια να αποτύχει για τους δικούς του προσωπικούς λόγους. Είτε για να αποδείξει οτι τα έπαιρνε με διαιτησία η Πανάθα είτε για να δεν ξέρω κι εγώ τι...

Τουλάχιστον όποιος μιλάει και γράφει για τον Ζοτς, ας ξέρει οτι δεν μιλάει για τον ψιλικατζή της γειτονιάς του. Αυτά.
Anaz
Ουτε εγω δινω πολλες πιθανοτητες να πετυχει ο Ζοτς στους Τουρκους, γιατι απλουστατα δεν εχει καλους γηγενεις παιχτες.
Αυτα περι.."εξωγηινης" ομαδας ειναι αστεια. Υποτιθεται οτι παει για Ευρωκουπα, δεν γινεται να μην παρει ξενους απο το 1ο ραφι,ειδικα οταν η αγορα των Τουρκων ειναι φτωχη. Που σιγα τους παιχταραδες κιολας.
Ginobili

Άν έχει τους σωστούς παίκτες..και πάρει αυτούς που χρειάζεται,δεν χρειάζεται να έχει καλούς γηγενείς Τούρκους για να πετύχει.Κορμό φτιάχνεις και χωρίς ντόπιους.
Και δεν χρειάζεται να πάρει από την 1η χρονιά την Ευρωλίγκα...σιγά τα οά.Πίστωση χρόνου θα πάρει γιατί στην Τουρκία θα κάνει πάρτι..θα τις "γλεντήσει" Εφές και Γαλατά...και εδώ που τα λέμε,η Φενέρ δεν είναι και συνηθισμένη σε πρωταθλήματα.
Μακάλεμπ,Μπογκντάνεβιτς,Μπιέλιτσα,Κλέιζα,Ζ
όριτς..και θα ενισχυθεί κι άλλο με το πέρασμα του χρόνου.Ομαδάρα θα φτιάξει σίγουρα ο Ζοτς που θα χτυπάει για πλάκα final4.
Δεν χρειάζεται να βρει τον νέο Διαμάντίδη(Τούρκο κιόλας..) και Τσαρτσαρή για να φτιάξει ομάδα για 10+ χρόνια όπως έκανε στον ΠΑΟ.
Με τα σκορποχώρια-αστείες ομάδες με μεγάλα μπάτζετ ΤΣΣΚΑ του Μεσίνα και την Ρεάλ του Λάσο,πλάκα θα κάνει ο Ζοτς.ΠΑΟ,Ολυμπιακός και Μπαρτσελόνα είναι οι πιο δυνατές και σοβαρές ομάδες στην Ευρώπη και με αυτούς θα έχει να κάνει.


Υ.Γ Την 1η χρονιά του στον ΠΑΟ..εκτός του Αλβέρτη δεν είχε τίποτα άλλο από τα σχετικά ο Ζοτς.Είχε τον Μποντιρόγκα η ομάδα..έφερε Ρέμπρατσα,Κάτας και Ρότζερς...απλά τα πράγματα....
manj13
QUOTE(bbplayer @ Jul 27 2013, 14:58 ) *
O Mεσίνα είναι πολύ καλός προπονητής αλλά υπάρχει διαβάθμιση. Ούτε είναι ούτε ήταν ποτέ του Ομπράντοβιτς.

Το ότι δεν έχεις ασχοληθεί πολύ με τον Ομπράντοβις από το "άσχετος" απέχει πολύ. Εγώ δεν έγραψα κάποιον χαρακτηρισμό.

Όταν κερδίζεις μέσα στην Κίντερ τον Ριγκοντό το Σμόντις τον Αντερσεν με τον Λάζο και πετάς έξω τη Μπάρτσα με μειονέκτημα έδρας με τον Καϊμάκ και τον Βουγιούκα τον Κόπερφιλντ έχεις . Απλώς δεν το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα.

Τε σπα για να μην το κουράζομε και πολύ το πράγμα, συνήθως ο Ομπράντοβιτς όπου πάει φεύγει με τις κλωτσιές, οπότε πιθανό το ίδιο να γίνει και με τη Φενέρ


Το πηγαινες καλα μεχρι την ειρωνεια του τελους sad.gif ...



''Όταν κερδίζεις μέσα στην Κίντερ τον Ριγκοντό το Σμόντις τον Αντερσεν με τον Λάζο και πετάς έξω τη Μπάρτσα με μειονέκτημα έδρας με τον Καϊμάκ και τον Βουγιούκα τον Κόπερφιλντ έχεις . Απλώς δεν το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα.''

Ο ιδιος προπονητης που τον ''ανεδειξε'' Κοπερφιλντ τοτε, απαξιωθηκε φετος που εκανε επισης Κοπερφιλντ ενα προπονητη -που ''εφαγε σκουπα''μετα - με μια ομαδα YUGO σε σχεση με την FERRARI τη δικια του και δεν την ξεπερασε ποτε απ την αρχη μεχρι το τελος...
Dancing Madly Backwards
QUOTE (bbplayer @ Jul 27 2013, 14:58 ) *
Όταν κερδίζεις μέσα στην Κίντερ τον Ριγκοντό το Σμόντις τον Αντερσεν με τον Λάζο και πετάς έξω τη Μπάρτσα με μειονέκτημα έδρας με τον Καϊμάκ και τον Βουγιούκα τον Κόπερφιλντ έχεις . Απλώς δεν το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα.

Καλά, εδώ που τα λέμε, μη μειώνουμε και τη λουζεριά του Μεσίνα. Γιατί με τη λογική σου ο Ίβκοβιτς ήταν Χουντίνι όταν του πήρε το Σαπόρτα με τα πιτσιρίκια της ΑΕΚ χωρίς κανέναν Μποντίρογκα και τον Μεσίνα να μην έχει Σμόντις μεν, αλλά και Ριγκοντό και Άντερσεν και Ντανίλοβιτς, Σκονοκίνι, Στομπεργκας και διάφορους άλλους δε.

Για το θέμα της Φενέρ, απλά σβήνονται διάφορα παραμύθια πάνω στον Ομπράντοβιτς, όπως ό,τι αξιωματικά δεν δουλεύει με ντίβες, πως δεν γουστάρει παίκτες που δεν παίζουν άμυνα (ειδικά αν ισχύει το σενάριο του ότι θέλει Τεόντοσιτς) και άλλα διάφορα.
manj13
QUOTE(ThreeDi @ Jul 27 2013, 15:31 ) *
Α ρε Ζοτς... έφτασες 8 ευρωλίγκες με 4 διαφορετικές ομάδες και πρέπει συνεχώς να αποδεικνύεις οτι δεν είσαι ελέφαντας. Πάρε Παπαμακάριο και Καββαδά για να είναι ορισμένοι ευχαριστημένοι.

Τα budget που διαχειρίζεται ο Ζοτς τα κέρδισε με την αξία του. Δεν του ήρθαν ουρανοκατέβατα. Είναι ο κορυφαίος προπονητής που πέρασε από τον Παναθηναϊκό σύλλογο όχι μόνο για το έργο που άφησε αλλά και για την προσωπικότητα του. Αποτελεί ΖΩΝΤΑΝΟ ΜΥΘΟ της Παναθηναϊκής οικογένειας και αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για όλους τους αθλητές και προπονητές του συλλόγου σε όλα τα τμήματα για την συνέπεια του. Κατάφερε να αποτελέσει τον κυματοθραύστη που προστάτεψε αυτή την ομάδα
που χαιρόμαστε σήμερα μέσα σε ένα εχθρικό περιβάλλον όπου οι πάντες σε περιμένουν στην γωνία. Τα αποτελέσματα αυτά τα βλέπουμε στον ποδοσφαιρικό Παναθηναϊκό που μπορεί να γίνει άνω κάτω από ένα απίθανο δημοσίευμα κάποιου δημοσιογραφίσκου στις υποτιθέμενες αντικειμενικές φυλλάδες. Τον Ζοτς όμως τον έτρεμαν όλοι. Φίλοι και εχθροί. Δεν τολμούσαν να τον ρωτήσουν, δεν τολμούσαν να τον πλησιάσουν γιατί ένιωθαν πολύ μικροί μπροστά του και δεν μπορούσαν μετά να γράψουν τα δικά τους. Ξέρανε οτι ο πολύς κόσμος που άγεται και φέρεται από αυτούς στην περίπτωση του μπασκετικού Παναθηναϊκού θα έλεγαν ΄΄Ο Ζοτς ξέρει΄΄.

Ο Ομπράντοβιτς μπορεί να έφτασε στα δυσθεώρητα ύψη της θεϊκής υπόστασης όσο αφορά τους τίτλους και την προπονητική στον Παναθηναϊκό αλλά ήρθε στην ομάδα έχοντας ήδη 3 ευρωλίγκες με 3 διαφορετικές ομάδες. Έχοντας μετάλλια και σε εθνικό επίπεδο.

Χωρίς τον Ομπράντοβιτς δεν θα βλέπαμε τον κορυφαίο Ευρωπαίο παίκτη Δημήτρη Διαμαντίδη να φτάνει στο επίπεδο που έφτασε. Δεν θα βλέπαμε ένα από τα κορυφαία 5άρια της Ευρώπης τον Μάικ Μπατίστ να παίζει μπάσκετ ως τέτοιο. Ακόμα και μέσα από τα υψηλά budgets υπήρχαν παίκτες που δεν θα έπαιρναν τέτοια χρήματα χωρίς την βελτίωση τους από τον Μάγκα των Τίτλων.

Είναι ο κορυφαίος των κορυφαίων. Και έχει ακόμα πολλά χρόνια προπονητικής. Ελπίζω τα υπόλοιπα εκτός των δύο τώρα στη Φενέρ να είναι με τον Παναθηναϊκό. Αποτελεί ασέβεια προς την Παναθηναϊκή Ιστορία που δεν κάθεται στον πάγκο μας. Στηρίζουμε Άρτζι με όλη μας την ψυχή, ναι. Αλλά το ξέρουμε όλοι μέσα μας. Ας κάνει ο καθένας ευχολόγια να αποτύχει για τους δικούς του προσωπικούς λόγους. Είτε για να αποδείξει οτι τα έπαιρνε με διαιτησία η Πανάθα είτε για να δεν ξέρω κι εγώ τι...

Τουλάχιστον όποιος μιλάει και γράφει για τον Ζοτς, ας ξέρει οτι δεν μιλάει για τον ψιλικατζή της γειτονιάς του. Αυτά.



1)Είμαστε όλοι μια τρίχα από τα @@ του και το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να σεβαστούμε τον Ομπράντοβιτς.

Τι λε ρε μεγαλε???? shot.gif ugly1.gif Εγω προσωπικα ειμαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ οχι ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣΙΑΚΟΣ και μπροστα στον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΑΙ ο Ομπραντοβιτς ειναι μια τριχα ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΑΠΟ ΟΤΑΝ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ!!Ναι, αναδειξε ΚΑΙ ΑΝΑΔΕΙΧΤΗΚΕ απο την ομαδα!!!Του χρωσταμε ΠΟΛΛΑ!!Μας
χρωταει ΠΟΛΛΑ!!!Αυτα τα χρεωστουμενα οταν ειμασταν στα προθυρα ...της Α2 ΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΕ?Πηρε κοντα στα 12-15 ΜΥΡΙΑ αυτος ΚΑΙ Ο ''ΕΦΙΑΛΤΗΣ'' κουμπαρος του...Δεν μπορουσε ΓΙΑ ΜΑΣ ΜΟΝΟ να θυσιασει το ''παντελονιασμα'' ΜΙΑΣ ΧΡΟΝΙΑΣ? sad.gif


2)Χωρίς τον Ομπράντοβιτς δεν θα βλέπαμε τον κορυφαίο Ευρωπαίο παίκτη Δημήτρη Διαμαντίδη να φτάνει στο επίπεδο που έφτασε. Δεν θα βλέπαμε ένα από τα κορυφαία 5άρια της Ευρώπης τον Μάικ Μπατίστ να παίζει μπάσκετ ως τέτοιο. Ακόμα και μέσα από τα υψηλά budgets υπήρχαν παίκτες που δεν θα έπαιρναν τέτοια χρήματα χωρίς την βελτίωση τους από τον Μάγκα των Τίτλων.


Σε μεγαλο βαθμο ναι...Ποιος τους αγορασε???α)Ο ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ β) Ο ΦΟΥΦΟΥΤΟΣ γ)ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ....ΧΩΡΙΣ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ? wink.gif Του ειπε κανεις ποτε ΟΧΙ ακομα και στα ΠΑΛΤΑ που εφερε??

3)Αποτελεί ασέβεια προς την Παναθηναϊκή Ιστορία που δεν κάθεται στον πάγκο μας.

ΠΡΩΤΑ ΑΠ' ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ angry.gif βλ. απαντηση 1.Οταν αυτος ακουγε αυτα που σφυριζε ο αλλος στους παικτες και δεν του τραβηξε ugly1.gif την ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ την σκεφτηκε?Αυτους που ακουσαν αυτα ΠΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ τους ειπε στο ξενοδοχειο και στο αεροδρομιο και μετα την ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΠ 16 ΤΟΥΣ ΣΚΕΦΤΗΚΕ??????Γι' αυτο μηπως εσπασε το ΔΙΔΥΜΟ φετος? wink.gif

4)Ελπίζω τα υπόλοιπα εκτός των δύο τώρα στη Φενέρ να είναι με τον Παναθηναϊκό.

ΜΑΚΑΡΙ....Αλλα δεν θα τον βαλω και στην κολυμπηθρα του Σιλωαμ...ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ ΛΑΘΗ ΤΟΥ 56.gif !!!

5)Τουλάχιστον όποιος μιλάει και γράφει για τον Ζοτς, ας ξέρει οτι δεν μιλάει για τον ψιλικατζή της γειτονιάς του.

Σαφως!!!Και οσοι συμπεριλαμβανομενου και του ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ μιλουν για τους ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ, ΠΟΥ Η ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΤΗΣ ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ 1996 ΓΙΑΤΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ, ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΝ ΣΕ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΟΥΣ,ΟΣΦΥΟΚΑΜΠΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΑΤΑ icon_headbang.gif !!!
sacarame
Κύριοι μου φαίνεται ότι αρκετοί δεν έχετε διαβασει τους κανονισμούς του φόρουμ. Κάντε τον κόπο και ρίχτε μια ματιά..

Ποστ που αναφέρονται σε τρίχες οποιουδήποτε σημείο του σώματος του καθενός και γενικά οποιαδήποτε μορφή ύβρης ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ. Ολοι μας πρέπει να γράφουμε σε ένα επίπεδο.


Επόμενος χρήστης που θα χρησιμοποιήσει παρεμφερές λεξιλόγιο θα κάνει πολλές μέρες να ξαναγράψει στο φόρουμ.
manj13
QUOTE(sacarame @ Jul 28 2013, 00:44 ) *
Κύριοι μου φαίνεται ότι αρκετοί δεν έχετε διαβασει τους κανονισμούς του φόρουμ. Κάντε τον κόπο και ρίχτε μια ματιά..

Ποστ που αναφέρονται σε τρίχες οποιουδήποτε σημείο του σώματος του καθενός και γενικά οποιαδήποτε μορφή ύβρης ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ. Ολοι μας πρέπει να γράφουμε σε ένα επίπεδο.


Επόμενος χρήστης που θα χρησιμοποιήσει παρεμφερές λεξιλόγιο θα κάνει πολλές μέρες να ξαναγράψει στο φόρουμ.


Δεν ξερω αν αναφερεσαι ΚΑΙ σε μενα που απαντησε στον πρηγουμενο, η δικη μου αναφορα αφορουσε ΤΡΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΥΒΡΗ...Αν ξαναδεις το ποστ ουτε παπακια ουτε τετοια ''κολπακια'' εχω βαλει...Εξαλλου στο σαιτ μπηκα για να αποφευγω δογματισμους σαν του ανωτερω ποστ...
ThreeDi
Ζητω συγγνωμη για την φρασεολογια. Περαν τουτου ηξερα οτι το ποστ μου θα προκαλεσει αντιδρασεις γιατι κυριαρχει το κλισε του μεσου Παναθηναικου οπαδου πως η ομαδα ειναι πανω απο προσωπα, κατι που ισχυει απολυτα αλλα με διαφορετικο τροπο απο αυτον που τον αντιλαμβανονται οι περισσοτεροι γιατι η ιστορια μιας ομαδας δεν ειναι απροσωπη αλλα αποτελειται απο ενα συνολο προσωπων και των ενεργειων τους ειτε μιλαμε για παραγοντες ειτε για προπονητες/παικτες.
sni79per
Τοπικ της Φενερ αρχιζει να γινεται ηδη,φανταζομαι τι θα γινει οταν αρχισουν οι υποχρεωσεις,ισως ειναι καλυτερο ειτε να κλεισει ειτε να μεταφερθει.
bbplayer
QUOTE (Dancing Madly Backwards @ Jul 28 2013, 00:14 ) *
Για το θέμα της Φενέρ, απλά σβήνονται διάφορα παραμύθια πάνω στον Ομπράντοβιτς, όπως ό,τι αξιωματικά δεν δουλεύει με ντίβες, πως δεν γουστάρει παίκτες που δεν παίζουν άμυνα (ειδικά αν ισχύει το σενάριο του ότι θέλει Τεόντοσιτς) και άλλα διάφορα.


mhn αποκλείεις το γεγονός ότι ο Τεόντοσιτς και ο κάθε Τεόντοσιτς σε ομάδα του Ομπράντοβιτς ή θα παίξει μπάσκετ ή θα του το κόψει. Και μέσα στο μπάσκετ βάζω και την άμυνα , που είναι κυρίως θέμα πρώτα διάθεσης και μετά προσόντων, φαντάζομαι εδώ θα συμφωνούμε όλοι.
Εγώ πιστεύω ότι ο Τεόντοσιτς και μυαλό θα βάλει και άμυνα θα παίξει εάν πάει στον Ζοτς και αυτό πρώτα από όλα θα απογειώσει τον ίδιον αφού έχει πολλά χαρίσματα σαν παίχτης.

Σε αυτό που γράφεις για τον Μεσίνα έχεις δίκιο



QUOTE (ThreeDi @ Jul 28 2013, 03:30 ) *
Ζητω συγγνωμη για την φρασεολογια. Περαν τουτου ηξερα οτι το ποστ μου θα προκαλεσει αντιδρασεις γιατι κυριαρχει το κλισε του μεσου Παναθηναικου οπαδου πως η ομαδα ειναι πανω απο προσωπα, κατι που ισχυει απολυτα αλλα με διαφορετικο τροπο απο αυτον που τον αντιλαμβανονται οι περισσοτεροι γιατι η ιστορια μιας ομαδας δεν ειναι απροσωπη αλλα αποτελειται απο ενα συνολο προσωπων και των ενεργειων τους ειτε μιλαμε για παραγοντες ειτε για προπονητες/παικτες.


έτσι ακριβώς!
vastravoud
Διαχωρίστε επίσης στο μυαλό σας την έννοια "ομάδα", από την έννοια "σύλλογος".
bbplayer
Είναι ξεκάθαρο τι εννοεί ο TreeiDi
manj13
QUOTE(ThreeDi @ Jul 28 2013, 03:30 ) *
Ζητω συγγνωμη για την φρασεολογια. Περαν τουτου ηξερα οτι το ποστ μου θα προκαλεσει αντιδρασεις γιατι κυριαρχει το κλισε του μεσου Παναθηναικου οπαδου πως η ομαδα ειναι πανω απο προσωπα, κατι που ισχυει απολυτα αλλα με διαφορετικο τροπο απο αυτον που τον αντιλαμβανονται οι περισσοτεροι γιατι η ιστορια μιας ομαδας δεν ειναι απροσωπη αλλα αποτελειται απο ενα συνολο προσωπων και των ενεργειων τους ειτε μιλαμε για παραγοντες ειτε για προπονητες/παικτες.




Τα λαθη ειναι για ολους φιλε μου ! smile.gif Αν το ηξερες το εκανες πολυ πετυχημενα!!!Ειδικα το κομματι με τα @@ μου τρυπησε το μυαλο...με την κακη εννοια φυσικα....Αλλα ας πουμε πλεον σ' επιπεδο ηρεμου διαλογου, οτι ακριβως επειδη"η ιστορια μιας ομαδας δεν ειναι απροσωπη αλλα αποτελειται απο ενα συνολο προσωπων ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΤΟΥΣ'', παρα τη μεγαλη αδυναμια που τους εχουμε -και ειδικα του Ομπραντοβιτς του εχω κι εγω μεγαλη- πρεπει να τους αντιμετωπιζουμε και ΚΡΙΤΙΚΑ μεχρι να μας απαντησουν ξεκαθαρα και για μερικα πραγματα ,οπως αυτα που σου εβαλα στο ποστ μου...

giannis_mg
QUOTE(bbplayer @ Jul 27 2013, 14:58 ) *
O Mεσίνα είναι πολύ καλός προπονητής αλλά υπάρχει διαβάθμιση. Ούτε είναι ούτε ήταν ποτέ του Ομπράντοβιτς.

Το ότι δεν έχεις ασχοληθεί πολύ με τον Ομπράντοβις από το "άσχετος" απέχει πολύ. Εγώ δεν έγραψα κάποιον χαρακτηρισμό.

Όταν κερδίζεις μέσα στην Κίντερ τον Ριγκοντό το Σμόντις τον Αντερσεν με τον Λάζο και πετάς έξω τη Μπάρτσα με μειονέκτημα έδρας με τον Καϊμάκ και τον Βουγιούκα τον Κόπερφιλντ έχεις . Απλώς δεν το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα.

Τε σπα για να μην το κουράζομε και πολύ το πράγμα, συνήθως ο Ομπράντοβιτς όπου πάει φεύγει με τις κλωτσιές, οπότε πιθανό το ίδιο να γίνει και με τη Φενέρ

Κοίτα τώρα τι γίνεται...
Πρώτον την ειρωνιουλα στο τέλος την αφήνω ασχολιαστη αλλα ειναι ο λόγος που θα σου απαντάντησω..
Αν δεν κάνω λάθος δεν αναφέρθηκα πουθενά με ίδια αντιμετώπιση με προς εσένα...

Όσο για το αν έχω ασχοληθεί πολύ λίγο με τον Ομπραντοβιτς προφανώς και το αφήνω ασχολίαστο...
Αυτή η πιπίλα με το αλάθητο του Ζοτς όμως με κουράζει...
Με την λογικουλα σου ο Ιβκοβιτς τι είναι??
Ο Chris Angel?
Ειναι καλύτερος απ'τον (νομίζω οτι ούτε το όνομα του δεν θα πρέπει να πω γιατί δεν πρέπει να πάω κατι κακό ποτέ)??,
Γιατί πέρσι θυμάστε τι έκανε έτσι??
Γιατί και εκείνος πολλά παραπάνω κατορθώματα τέτοιου είδους έχει στην καριέρα του...

Συγγνώμη κιόλας που τόλμησα ο ιερόσυλος να πω πως θα αποτύχει,δεν το έχει ξανακάνει άλλωστε(λέμε τώρα)...
Αλλα ναι ξέχασα δεν ξέρω πολλά για τον Ζοτς...
Τι ήταν αυτο που τόλμησα να ξεστόμισω,ακόμα δεν το πιστεύω...
Αλλα επειδή έχω γύρισει από διήμερο...ειμαι κατακαμμενος και χωρίς πολυ διάθεση θα σου πω οτι γούστα ειναι αυτά...
Συγγνώμη αν σου εθιξα τον Θεό σου...
Πολύ απλά δεν παει να πει οτι επειδή ειμαι Παναθηναϊκός ειμαι και Ομπραντοβιτσιακος..

Για παράδειγμα τον εγωισταρο ηλικιωμένο προπονητή Ντουντα τον θεωρώ καλύτερο σαν προπονητή...
Όπως ξαναειπα γούστα ειναι αυτά...

ΥΓ.Όπως σου απαντάνε,απαντάς οπότε όπου δεις ειρωνεία μην απόρησεις...
Όσο για τον Μεσινα,είδες να τους συγκρίνω πουθενά..??
Το παράδειγμα της πορείας του Ιταλού με την Ρεάλ ανέφερα αλλά ξέχασα ο Ζοτς δεν κάνει λάθος...δεν έχει αποτυχίες...ειναι Θεός και οχι άνθρωπος...Α,ο αποκλεισμός απ'το Μαρούσι,την Ταου το 06,την Παρτιζάν του Βουγιοσεβιτς κ.α αποδεικνύει απλά οτι ειναι άνθρωπος...όποιος δεν το καταλαβαίνει δικαίωμα του...
bbplayer
QUOTE (Giannis_23 @ Jul 26 2013, 22:12 ) *
Εγω θεωρω πως ο Ζελικο το μονο που θα καταφερει ειναι να χαλασει την υστεροφημια του και να τσαλακωσει τον ''θρυλο'' του μετα την αναληψη της τεχνικης ηγεσιας των Τουρκων..

Να μου το θυμηθειτε και το πιστευω ακραδαντα οτι θα ειναι η ιδια περιπτωση με την Ρεαλ και τον Μεσινα...

Βαρατε οσο θελετε αλλα πιστευω νυχτα θα φυγει και μαλιστα οπως ακριβως εφυγε και ο Μεσινα απ'την Βασιλισσα,με κλοτσιες.....




την επόμενη φορά που θα ποστάρεις, αντί για το "βαράτε όσο θέλετε" (οκ, μεταφορικά προφανώς, δεν παίζει κάτι άλλο), γράψε "μην τολμήσετε και αμφισβητήσετε ότι γράφω γιατί θα τα πάρω".

έτσι θα μπορούμε να συννενοούμαστε καλύτερα.

Φυσικά το quote δεν στηρίζεται πουθενά ούτε ένα επιχείρημα γιατί θα φύγει με ...κλωτσιές. Αντίθετα το παράδειγμα π.χ στη Μπανταλόνα ή στην Παρτίζαν δείχνει ότι μπορεί να τα καταφέρει με υποδεέστερες ομαδες, κόντρα σε ομάδες αστέρων.

Τώρα αυτά τα ευφηολογήματα , και καλά, περί Παναθηναϊκού και Ομπραντοβιτσιακού σε λάθος άνθρωπο τα λες.

Εσύ μπορείς να θεωρεις ανώτερο όποιον θες, δικαιωμά σου είναι. Δεν έχει να κάνει. Επίσης όπου έγραψα για "αλάθητο", κάνε μου τη χάρη και κάνε ένα quote για να μου το θυμήσεις

Μάλλον κάπου τα έχεις μπερδέψει αδερφέ



ThreeDi
QUOTE (manj13 @ Jul 28 2013, 23:53 ) *
Τα λαθη ειναι για ολους φιλε μου ! smile.gif Αν το ηξερες το εκανες πολυ πετυχημενα!!!Ειδικα το κομματι με τα @@ μου τρυπησε το μυαλο...με την κακη εννοια φυσικα....Αλλα ας πουμε πλεον σ' επιπεδο ηρεμου διαλογου, οτι ακριβως επειδη"η ιστορια μιας ομαδας δεν ειναι απροσωπη αλλα αποτελειται απο ενα συνολο προσωπων ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ ΤΟΥΣ'', παρα τη μεγαλη αδυναμια που τους εχουμε -και ειδικα του Ομπραντοβιτς του εχω κι εγω μεγαλη- πρεπει να τους αντιμετωπιζουμε και ΚΡΙΤΙΚΑ μεχρι να μας απαντησουν ξεκαθαρα και για μερικα πραγματα ,οπως αυτα που σου εβαλα στο ποστ μου...


Το τι έγινε το περασμένο καλοκαίρι πέρα από το οτι ο Ιτούδης προσπάθησε να πείσει διάφορους παίκτες οτι ο Παναθηναϊκός διαλύεται με βάση τα λεγόμενα του Δ.Γ. δεν το γνωρίζουμε επακριβώς. Άλλωστε ο ίδιος ο Δημήτρης έκανε ολόκληρη συνέντευξη αποχώρησης και είπε οτι χρωστάγε η ομάδα πολλά λεφτά σε Ομπράντοβιτς και παίκτες οι οποίοι δεν είπαν το παραμικρό και ούτε έτρεξαν την ομάδα σε δικαστήρια ούτε τπτ. Δεν ξέρω εν τέλει τι έγινε με το συγκεκριμένο θέμα και τι αληθεύει. Γενικότερα με τον Δ.Γ. δεν ξέρεις τι ισχύει και τι δεν ισχύει από αυτά που λέει και πράττει.

Το μπασκετικό τμήμα δείχνει να βρήκε μια καλή ρότα χωρίς Ομπράντοβιτς και αυτό είναι το σημαντικότερο και στηρίζουμε την προσπάθεια μέχρι τέλους. Από κει και πέρα όπως και για τον Ζοτς δεν υπάρχει κολυμβήθρα του Σιλωάμ, έτσι δεν υπάρχει και για τους Γιαννακόπουλους και κυρίως για τον υιό σε θέματα που αφορούν τον σύλλογο.

ΥΓ. Ο Ομπράντοβιτς προφανώς και είναι άνθρωπος. Αν ήταν Θεός θα ήταν εύκολο να πετύχει όσα πέτυχε. Το οτι πέτυχε όμως όσα πέτυχε όντας... άνθρωπος τον κάνει ακόμα μεγαλύτερο. Κι όπως σωστά ειπώθηκε τα λάθη ανθρώπινα είναι.
manj13
QUOTE(ThreeDi @ Jul 29 2013, 09:39 ) *
Το τι έγινε το περασμένο καλοκαίρι πέρα από το οτι ο Ιτούδης προσπάθησε να πείσει διάφορους παίκτες οτι ο Παναθηναϊκός διαλύεται με βάση τα λεγόμενα του Δ.Γ. δεν το γνωρίζουμε επακριβώς. Άλλωστε ο ίδιος ο Δημήτρης έκανε ολόκληρη συνέντευξη αποχώρησης και είπε οτι χρωστάγε η ομάδα πολλά λεφτά σε Ομπράντοβιτς και παίκτες οι οποίοι δεν είπαν το παραμικρό και ούτε έτρεξαν την ομάδα σε δικαστήρια ούτε τπτ. Δεν ξέρω εν τέλει τι έγινε με το συγκεκριμένο θέμα και τι αληθεύει. Γενικότερα με τον Δ.Γ. δεν ξέρεις τι ισχύει και τι δεν ισχύει από αυτά που λέει και πράττει.

Το μπασκετικό τμήμα δείχνει να βρήκε μια καλή ρότα χωρίς Ομπράντοβιτς και αυτό είναι το σημαντικότερο και στηρίζουμε την προσπάθεια μέχρι τέλους. Από κει και πέρα όπως και για τον Ζοτς δεν υπάρχει κολυμβήθρα του Σιλωάμ, έτσι δεν υπάρχει και για τους Γιαννακόπουλους και κυρίως για τον υιό σε θέματα που αφορούν τον σύλλογο.

ΥΓ. Ο Ομπράντοβιτς προφανώς και είναι άνθρωπος. Αν ήταν Θεός θα ήταν εύκολο να πετύχει όσα πέτυχε. Το οτι πέτυχε όμως όσα πέτυχε όντας... άνθρωπος τον κάνει ακόμα μεγαλύτερο. Κι όπως σωστά ειπώθηκε τα λάθη ανθρώπινα είναι.


Συμφωνω!!! Αλλα ο ΔΓ δηλωσε ηδη σε συνεντευξη του οτι ηταν λαθος η καθοδος του στ' αποδυτηρια και το πρωτοσελιδο της
εφημεριδας του την επομενη μερα και οτι εγιναν εν βρασμω λογω της τρελλας του για την ομαδα...Λαβε υποψιν σου οτι ηταν και πολυ μικροτερος...Περιμενω λοιπον κι απ' τον Ομπραντοβιτς -εστω σε ανυποπτο χρονο- να παρει θεση για ολα αυτα, εστω για μας που τον κυνηγαγαμε στ' αεροδρομια και τα ξενοδοχεια και οι απαντησεις του, να κανουν και μας που επεσε λιγο στα ματια μας να τον ξαναπανε εκει που τον διατηρουν οι υπολοιποι....

Y.Γ Η μοναδικη απαντηση Ιτουδη που εχω βρει στο ιντερνετ επι των οσων κατηγορειται ηταν ΟΥΔΕΝ ΣΧΟΛΙΟ...Αν εχει πεσει κατι αλλο στην αντιληψη καποιου θα μ' ενδιεφερε πολυ να το δω...
bbplayer
Κλέιζα-Ζόριτς-Μπιέλιτσα και επίσημα πλέον.

Αν βρει (δώσει) κίνητρο ο Λιθουανός να παίξει , οι Τούρκοι κοιτάνε ψηλά από τώρα. Ο Ζόριτς είναι καλος παίχτης και δεν το έχω σε τίποτα να αναστηθεί ο Μπιέλιτσα και να παίξει αυτό για το οποίο τον προόριζαν.

Βέβαια έμεινε ο Μακάλεμπ , που σημαίνει ότι ζορίζονται να βρουν άσο της προκοπής. Για να δούμε
manj13
http://www.sport-fm.gr/article/kai-nea-itt...radobits/724062


''Στριμωγμενος'' στο ξεκινημα ο Ζοτς...Για να δουμε...
bbplayer
QUOTE (manj13 @ Sep 27 2013, 19:44 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/kai-nea-itt...radobits/724062


''Στριμωγμενος'' στο ξεκινημα ο Ζοτς...Για να δουμε...



μα λείπουν κάμποσοι παίχτες. όχι?
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ Sep 27 2013, 20:45 ) *
μα λείπουν κάμποσοι παίχτες. όχι?

Μόνο ο Μακαλεμπ και ο Πρέλτζιτς παίζουν από αυτούς που θα είναι στο σταθερό rotation
T.W.Is.M.
Καλα, ειναι πολυ νωρις ακομα για οπιοοδηποτε συμπερασμα, αλλα κι εγω δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξος για την πορεια του Ομπραντοβιτς στη Φενερμπαχτσε. Πρωτα απ ολα γιατι οι Τουρκοι δε μου μοιαζουν αξιοπιστοι. Μαλλον νομιζουν οτι προσελαβαν τον Ντειβιντ Κοπερφιλντ και θα τους μετατρεψει σε υπερομαδα μεσα σε μια νυχτα. Δευτερον, ο Ομπραντοβιτς ηταν συνηθισμενος σε μια συγκεκριμενη κατασταση στον Παναθηναικο, ειχε παιχτες που γνωριζε και τον γνωριζαν, ειχε απεριοριστη στηριξη απο διοικηση και οπαδους και μπορουσε να δουλεψει ησυχος. Κι οταν κατι πηγαινε στραβα ολοι τον εμπιστευονταν οτι θα το διορθωσει. Μπορει να ειναι ικανος, αλλα δεν ξερω αν αυτο φτανει σε εναν οργανισμο που δεν ειναι απολυτα υγιης.
koostas
κανεις δεν ξερει αν θα στηριξουν οι τουρκοι πιθανη αποτυχια του ομπραντοβιτς την πρωτη χρονια...
στον παο, και χρονιες που εβγαινε εκτος ευρολιγκας απ' τους 16, κανεις δεν ελεγε τιποτα..
εδω ειναι αλλιως τα πραγματα...
αυτοι θελουν εδω και τωρα τουλαχιστον φαιναλ φορ ευρολιγκας...και με το ροστερ που εχει ο ομπραντοβιτς, αυτο φαινεται πολυ δυσκολο τη δεδομενη στιγμη..
βεβαιως στο μπασκετ, με τη δυνατοτητα αλλαγης παικτων ολη τη σεζον, αυτα αλλαζουν πολυ ευκολα
thanath
QUOTE (koostas @ Sep 28 2013, 14:43 ) *
στον παο, και χρονιες που εβγαινε εκτος ευρολιγκας απ' τους 16, κανεις δεν ελεγε τιποτα..


Μην ξεχνάς ότι με τον Παναθηναικό είχε καταφέρει τρελά πράγματα στην όλη πορεία του.. Γι αυτό και δεν του ασκήθηκε κριτική... Δεν είμαστε και τόσο καλύτεροι από τους Τούρκους... Και δεν ξαχνάω το πετάξτε τις φανέλες της πράσινης... Όσο για τον Ζοτς είναι μεγάλη γάτα! Θα κάνει την δουλειά του και πιστεύω ότι θα τα πάει καλύτερα από πέρυσι και μιας και είναι εγνωσμένης αξίας πιστεύω θα έχει μια κάποια πίστωση χρόνου... Όσο για τις αλλαγές παιχτών θεωρώ δύσκολο έως αδύνατο να κάνει μέσα στην χρονιά... Το έχει πει κ όλας ότι δεν θέλει να κάνει!
akratacity
ο ομπραντοβιτς σιγουρα θα χρειαστει χρονο...επειδη δεν υπαρχουν και πολλοι top level γηγενεις παιχτες εχει επενδυσει πολλα σε αρκετους ταλαντουχους νεαρους παιχτες οπως ο σιπαχι ο μαχμουτογλου και ο τουρκγιλμαζ...πανω τους θα στηριξει τη δημιουργια ενος σταθερου κορμου μελλοντικα
δεν ξερω που μπορει να φτασει φετος αλλα με παιχτες οπως ο μπιελιτσα ο κλειζα ο ζοριτς και ισως ο μπογκντανοβιτς σιγουρα δεν μπορουμε να τους υποτιμησουμε
αυτο βεβαια δεν αλλαζει το γεγονος οτι και στην ευρωλιγκα και στο πρωταθλημα (πολυ δυνατη η γαλατα) θα εχει πολυ δυσκολο εργο
sni79per
doctorjekil
QUOTE(akratacity @ Sep 28 2013, 15:27 ) *
ο ομπραντοβιτς σιγουρα θα χρειαστει χρονο...επειδη δεν υπαρχουν και πολλοι top level γηγενεις παιχτες εχει επενδυσει πολλα σε αρκετους ταλαντουχους νεαρους παιχτες οπως ο σιπαχι ο μαχμουτογλου και ο τουρκγιλμαζ...πανω τους θα στηριξει τη δημιουργια ενος σταθερου κορμου μελλοντικα
δεν ξερω που μπορει να φτασει φετος αλλα με παιχτες οπως ο μπιελιτσα ο κλειζα ο ζοριτς και ισως ο μπογκντανοβιτς σιγουρα δεν μπορουμε να τους υποτιμησουμε
αυτο βεβαια δεν αλλαζει το γεγονος οτι και στην ευρωλιγκα και στο πρωταθλημα (πολυ δυνατη η γαλατα) θα εχει πολυ δυσκολο εργο

Δυσκολα θα καταφερει κατι αν δεν παρει αξιοπιστο πλει μεικερ,με τον μακ καλεμπ δεν μπορει να παιξει το παιχνιδι μισου γηπεδου που του αρεσει και ο σιπαχι ειναι ταλαντουχος αλλα απειρος...εκτος αν παρει τον μαρκοβιτς,τοτε αλλαζουν τα δεδομενα
akratacity
QUOTE (doctorjekil @ Sep 29 2013, 13:37 ) *
Δυσκολα θα καταφερει κατι αν δεν παρει αξιοπιστο πλει μεικερ,με τον μακ καλεμπ δεν μπορει να παιξει το παιχνιδι μισου γηπεδου που του αρεσει και ο σιπαχι ειναι ταλαντουχος αλλα απειρος...εκτος αν παρει τον μαρκοβιτς,τοτε αλλαζουν τα δεδομενα

νομιζω οτι πολλες ευθυνες στο δημιουργικο κομματι θα εχει και ο μπιελιτσα οπως εκανε και στην εθνικη σερβιας παντως και εγω συμφωνω οτι θελει εναν ακομα ασο...αν ειχε παρει τον τεοντοσιτς θα ηταν σε καλυτερη μοιρα
D-Wade
QUOTE(akratacity @ Sep 29 2013, 14:23 ) *
νομιζω οτι πολλες ευθυνες στο δημιουργικο κομματι θα εχει και ο μπιελιτσα οπως εκανε και στην εθνικη σερβιας παντως και εγω συμφωνω οτι θελει εναν ακομα ασο...αν ειχε παρει τον τεοντοσιτς θα ηταν σε καλυτερη μοιρα

Δεν ξέρω τι ισχύει με τους κανονισμους στην Τουρκία και αν έχει συμπληρωθεί ο αριθμός των ξένων που μπορεί να έχει μια ομάδα.Πάντως αν έχει κενή θέση και δεν πάρει ακόμα ένα point guard πιστεύω κάνει μεγάλο λάθος.
tuareg
εχω την εντυπωση οτι θα καθιερωσει το πρελντζιτς στον ασο και το μπογκντανοβιτς στο 2
D-Wade
QUOTE(tuareg @ Sep 29 2013, 14:34 ) *
εχω την εντυπωση οτι θα καθιερωσει το πρελντζιτς στον ασο και το μπογκντανοβιτς στο 2

Καλά ναι εννοείται. . . Και ο Τούρκογλου αν αποκτηθεί θα είναι point forward αλλά πάλι χρειάζονται αλλο ένα ανταγωνιστικό guard
manj13
QUOTE(tuareg @ Sep 29 2013, 14:34 ) *
εχω την εντυπωση οτι θα καθιερωσει το πρελντζιτς στον ασο και το μπογκντανοβιτς στο 2



"εχω την εντυπωση οτι θα καθιερωσει το πρελντζιτς στον ασο"

Μακαρι ρε tuareg...Για να τον στειλουν οι Τουρκοι στον ΠΑΟ το γρηγοροτερο... thumbsup.gifΑν δεν του κατσει ΚΑΛΟΣ πλειμεικερ οπως ΔΕΝ του κατσε μεχρι τωρα αναμενεται sad-smiley-009.gif...
louie
παιδια αν το παρει φετος θα μιλαμε για θαυμα. πιο ανισσοροπη ομαδα δεν εχω δει τα τελευταια χρονια... εχει μαζεψει τεραστιο ταλεντο στους forward και δεν εχει εναν σοβαρο πλειμεικερ. εκτος του οτι πρεπει να παιζουν με 4 μπαλες. το θεμα ειναι οτι οι τουρκοι δεν θα τον δικαιολογησουν σε περιπτωση αποτυχιας και θα παρουν υποψιν τους μονο το μπατζετ που ειχε.
akratacity
QUOTE (D-Wade @ Sep 29 2013, 14:31 ) *
Δεν ξέρω τι ισχύει με τους κανονισμους στην Τουρκία και αν έχει συμπληρωθεί ο αριθμός των ξένων που μπορεί να έχει μια ομάδα.Πάντως αν έχει κενή θέση και δεν πάρει ακόμα ένα point guard πιστεύω κάνει μεγάλο λάθος.

νομιζω οτι επιτρεπονται 6 ξενοι και εχει ηδη τους κλειζα μπιελιτσα ζοριτς μακκαλεμπ μπογκντανοβιτς και βιντμαρ

ο πρελντζιτς και με τον πιανιτζιανι επαιζε πολλα πνρ σιγουρα δεν ειναι καθαρος ασος αλλα ειναι καλος δημιουργος (περυσι ειχε 76 ασιστ τη στιγμη που ο λο πχ ειχε 57)
tuareg
QUOTE (manj13 @ Sep 29 2013, 14:44 ) *
"εχω την εντυπωση οτι θα καθιερωσει το πρελντζιτς στον ασο"

Μακαρι ρε tuareg...Για να τον στειλουν οι Τουρκοι στον ΠΑΟ το γρηγοροτερο... thumbsup.gifΑν δεν του κατσει ΚΑΛΟΣ πλειμεικερ οπως ΔΕΝ του κατσε μεχρι τωρα αναμενεται sad-smiley-009.gif...


Μια χαρα παικτης για ασος σε μπασκετ ζοτς ειναι ο πρελζντιτς.Εδω που τα λεμε δε βλεπω ποιος ευρωπαιος που ηταν ελευθερος το καλοκαιρι θα μπορουσε να ανταπεξελθει σε αυτο που θελει ο ζοτς (αντε να πω το πλανινιτς αλλα το προλαβε η εφες).Για αμερικανο δε το συζηταμε....
manj13
QUOTE(tuareg @ Sep 29 2013, 15:12 ) *
Μια χαρα παικτης για ασος σε μπασκετ ζοτς ειναι ο πρελζντιτς.Εδω που τα λεμε δε βλεπω ποιος ευρωπαιος που ηταν ελευθερος το καλοκαιρι θα μπορουσε να ανταπεξελθει σε αυτο που θελει ο ζοτς (αντε να πω το πλανινιτς αλλα το προλαβε η εφες).Για αμερικανο δε το συζηταμε....


Ετσι που τα λες, σε ΑΠΟΓΝΩΣΗ ηταν οταν μετα τον Καλαθη εψαξε Τεοντοσιτς? smiley.gif
tuareg
QUOTE (manj13 @ Sep 29 2013, 15:21 ) *
Ετσι που τα λες, σε ΑΠΟΓΝΩΣΗ ηταν οταν μετα τον Καλαθη εψαξε Τεοντοσιτς? smiley.gif


κανεις τους δεν ηταν ελευθερος,για μενα αυτος που μπορουσε να του κανει τη δουλεια ειναι ο πλανινιτς.
Αφου δε βρηκε αυτο που ηθελε εχω την εντυπωση οπως ειπα οτι θα προσπαθησει να το φτιαξει με το πρελντζιτς.
Εδω ερχεται να κουμπωσει η θεωρια μου (ξερω πολλοι θα εναντιωθουν αλλα το πιστευω ακραδαντα),οτι τη κορυφη της ευρωπης δε τη κατακτας με βασικο αμερικανο ασο (οι ραιτ,ριβερς,εντνι,μακντοναλντ,λο αντε κι ο χολντεν -αν και το μπασκετ το μαθε στην ευρωπη και το ο παπαλουκ διπλα του-ειναι οι εξαιρεσεις στο κανονα)
GK_23
QUOTE(akratacity @ Sep 29 2013, 13:23 ) *
νομιζω οτι πολλες ευθυνες στο δημιουργικο κομματι θα εχει και ο μπιελιτσα οπως εκανε και στην εθνικη σερβιας παντως και εγω συμφωνω οτι θελει εναν ακομα ασο...αν ειχε παρει τον τεοντοσιτς θα ηταν σε καλυτερη μοιρα

Μία από τις φετινές μεταγραφές της Φενέρ που πέρασε στο ντούκου ήταν ο 18χρονος Kenan Sipahi...

MVP στο φετινό Eurobasket U18, όπου η Τουρκία κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Ψηλό PG, μεταξύ 1.96-1.98, με πληθωρική παρουσία στο παρκέ. Θέμα απειρίας δεν τίθεται ιδιαίτερα μιας και ο νεαρός έχει ήδη 2 επαγγελματικές χρονιές στην πλάτη του. Πέρυσι με τη φανέλα της Τόφας, έπαιζε περίπου 25 λεπτά μ.ο.

Ίσως στόχος της ομάδας αλλά και του Ομπράντοβιτς είναι να προωθηθεί ο πολύ ταλαντούχος νεαρός...

SG3ptshooter
Πως είναι το "πορομπορομπομπερομπερομ" στα Τούρκικα;
bbplayer
QUOTE (SG3ptshooter @ Sep 29 2013, 15:45 ) *
Πως είναι το "πορομπορομπομπερομπερομ" στα Τούρκικα;



sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
manj13
ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ:Ιδιαιτεροτητες της ιδιοσυγκρασιας του που ΛΑΤΡΕΨΑΜΕ!!!!Α ρε Ζοτς...
Οφ τοπικ:Στειλτε το στο Τρινκιερι για να μαθει διαχειριση κρισεων...


http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...mprantovits-vid
bbplayer
το τσιμπήσαμε το σουπερ-Κυπελλάκι και προχθές 100άρα. Α ρε άρχοντα!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.