Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ζέλικο Ομπράντοβιτς
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
yorgos

Πάντως έχει ελπιδοφόρους Τούρκους (τουλάχιστον δύο) και χρόνο παίρνουν.

Τον Κλέιζα δεν ξέρω αν τον επέλεξε ή αν του το φόρτωσαν, όπως μου είναι δύσκολο να πιστέψω ότι και ο Τούρκογλου (θα) ήταν δική του επιλογή, ειδικά με τα ποσά που γραφτηκαν. Αλλά το ότι ο Ζοτς έχει μεγάλο θέμα στην επιλογή και διαχείριση Αμερικανών, είναι δεδομένο. Αν καταφέρει με τέτοια έλλειψη αθλητικότητας και πάει Φ4 , θα είναι πολύ μεγάλη η επιτυχία. Προσωπικά, δεν το βλέπω.
kotipelto1821
o zots δεν παει πουθενα δεν εχει Playmaker πολυ βασικο ....επίσης έχει μονο bogdanovic ...και απορω πως ενω ξερει τοσο καλα το σπανουλη το μονο που εκανε ειναι να μην παιξει σωστη αμυνα πανω του. Αν ηταν ο πεδουλακης στην θεση του ωρε τι θα ακουγε ...
doctorjekil
QUOTE(kotipelto1821 @ Jan 7 2014, 17:16 ) *
o zots δεν παει πουθενα δεν εχει Playmaker πολυ βασικο ....επίσης έχει μονο bogdanovic ...και απορω πως ενω ξερει τοσο καλα το σπανουλη το μονο που εκανε ειναι να μην παιξει σωστη αμυνα πανω του. Αν ηταν ο πεδουλακης στην θεση του ωρε τι θα ακουγε ...

Συμφωνω απολυτα...και σιγουρα,επειδη ειναι ξεροκεφαλος και το ξερουμε καλα αυτο,δεν προκειται να παρει playmaker
kseplenhs
QUOTE(doctorjekil @ Jan 7 2014, 18:08 ) *
Συμφωνω απολυτα...και σιγουρα,επειδη ειναι ξεροκεφαλος και το ξερουμε καλα αυτο,δεν προκειται να παρει playmaker


Δεν είναι ξεροκεφαλιά.Διάθεση για δουλειά και βελτίωση των ήδη υπάρχοντων είναι.Και διάλέγει τον δύσκολο δρόμο.Ο εύκολος είναι μια μεταγραφή και ειδικά με τα ποσά που έχει δυνατότητα να διαθέτει η φενέρ.Επιπλέον έχει και πολύ ταλέντο διαθέσιμο εκεί για να δουλέψει.


manj13
http://www.sport-fm.gr/article/mpa-r-tsa-ston-zots/743379

Nα απολυθει ΤΩΡΑ!!!! icon_drunk.gif

Μπογκντανοβιτς-Μπιελιτσα-Κλειζα και φουμαρα...ΧΩΡΙΣ ΠΛΕΙΜΕΙΚΕΡ & ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΔΙΑ δεν πας ΠΟΥΘΕΝΑ....

Ε,ρε και να τις εκανε τις ηττες αυτες-και στο τουρκικο πρωταθλημα!- ο Αρτζι με τετοιο μπατζετ....Σταυρωσον αυτον!!!Α ρε Ζοτς υπαρχουν Τουρκοι ΓΗΓΕΝΕΙΣ ΑΠΛΑ ΚΑΛΟΙ μπασκετμπολιστες? blink.gif Κανε μου μονο μια χαρη...ΜΗΝ σου παρει κανα πρωταθλημα ο Ακατανομαστος...
yorgos
Ο οποίος ακατονόμαστος πετάει όπως βλέπεις στην Τουρκία, με μπάτζετ τυρόπιτας και υλικό για πιλάφι...
manj13
QUOTE(yorgos @ Jan 9 2014, 23:00 ) *
Ο οποίος ακατονόμαστος πετάει όπως βλέπεις στην Τουρκία, με μπάτζετ τυρόπιτας και υλικό για πιλάφι...


Κοιτα 8-9 ΜΥΡΙΑ ΔΕΝ τα λες...ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ!!Ειδικα για νεοανεγειρομενη ομαδα wink.gif...
Απ την αλλη αυτο το ''πεταγμα'' δεν το κρυβω οτι με χαλαει.... 68.gif
yorgos
Είναι η τέταρτη σε μπάτζετ ομάδα στο τούρκικο πρωτάθλημα, έχοντας ξοδέψει μόλις το ένα τρίτο από τη Φενέρ. Κι εσείς που τα' χετε όλα, κοιτάξτε το ταμπλό (τη βαθμολογία), που λέγανε κάποτε στα γήπεδα... Μιλάμε για ομαδούλα με 3.000 θέσεις γήπεδο αν δεν έχει αλλάξει κάτι. Ο Πανιώνιος της Τουρκίας είναι.
kotipelto1821
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129605034




xaxaxaxaxaxaxaxa αντε να ερθεις στο οακα αγορινα μου να σε κανει γιογιο ο πεδουλακας
tuareg
δλδ ενταξει εχει ο ζοτς ελαφρυντικα επειδη το ροστερ της φενερ εχει διαφορες ανορθογραφιες,στον ασο,στο 5,στα αργα ποδια, κλπ...οκ....
το ροστερ ρε παιδια ποιος το εφτιαξε?ο ζοτς δε το διαλεξε?
του επεβαλε κανεις το κλειζα με το ζορι?τα 800χιλ να παρουν το ζοριτς ποιος τα εισηγηθηκε?
bbplayer
ο Ζόριτς έβαλε απο τσέπη του για να πάει στη Φενέρ. θυμάται κανένας πότε έκλεισε στη Φενέρ ο Ομπράντοβιτς?

με ρέγουλα τη χολή παίδες γιατί στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό. βγάλτε ότι απωθημένο έχετε αλλά κρατάτε και καμια πισινή
yorgos
ΠΡοφανώς και είναι επιλογές Ζοτς. Αν όντως το μπάτζετ της είναι τα 30 εκ που λέει το infohoops, τότε οι προσδοκίες είναι μεγάλες. Αλλά ακόμη νωρίς είναι, νέα ομάδα είναι, έχει πολύ δρόμο ακόμη, Γενάρη έχουμε...
manj13
QUOTE(bbplayer @ Jan 9 2014, 23:39 ) *
ο Ζόριτς έβαλε απο τσέπη του για να πάει στη Φενέρ. θυμάται κανένας πότε έκλεισε στη Φενέρ ο Ομπράντοβιτς?

με ρέγουλα τη χολή παίδες γιατί στο τέλος ξυρίζουν το γαμπρό. βγάλτε ότι απωθημένο έχετε αλλά κρατάτε και καμια πισινή


Δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα χολης bb player....Απλα ετσι ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΤΕΘΩ θεωρω οτι αν ΔΕΝ κανει διορθωτικες κινησεις η φετινη χρονια θα ειναι η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ της καριερας του....Και σου λεω οτι τον παω ΜΕ ΧΙΛΙΑ...αλλα θαυματοποιος ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...Ο νομος του μπασκετ λεει οτι χωρις πλειμεικερ και αμυνα με γρηγορα ποδια δεν πας ΠΟΥΘΕΝΑ...Κι ΑΥΤΗ την στιγμη η Φενερ ειναι ισως η χειροτερη ομαδα στην οργανωση και εχει τα πιο αργοκινητα καραβια στην αμυνα...Καλως να ορισει στο ΟΑΚΑ ΕΤΣΙ wink.gif
thalys
Δεν είναι κάθε χρονιά σαν το 99-00 που πήρε Ευρωλίγκα με την πρώτη. Θα χρειαστεί χρόνο να προσαρμοστεί στο πρωτάθλημα, να περάσει τη νοοτροπία του στους νέους παίχτες, να προσθέσει τα σωστά κομμάτια στο παζλ.

Αν καταφέρει να περάσει στο φάιναλ 4 όλα γίνονται, αλλά και να μην τα καταφέρει, δεν βλέπω γιατί είναι αποτυχία για μια ομάδα τόσο νέα που άργησε να κλείσει προπονητή. Του χρόνου θα κριθεί όπως πρέπει.
tReason
Κσλα μην βιαζεστε οχι να θαψετε τον ζοτς αλλα να αποθεωσετε τον αργυρη.
Δηλ τι εχει κανει ο αργυρης στην ευρωπη;Τιποτα.
Για μενα η μονη κακη επιλογη του ζοτς ειναι ο κλειζα ο ζοριτς ειναι πολυς καλος παικτης και θα φανει στην συνεχεια.
Ο κλειζα ειναι τελειωμενος το ειχα πει οταν τον πηρε.Τον μακαλεμπ καλως τον κρατησε που θα βρει καλυτερο διαθεσιμο.
Και τον βιντμαρ κακως τον κρατησε αλλο ενα λαθος.Καλως επεισε τον μπογκντανοβιτς να μεινει.

Και μην εχετε αυταπατες ο ζοτς ειναι καλυτερος προπονητης απο τον αργυρη
kotipelto1821
QUOTE (thalys @ Jan 9 2014, 23:50 ) *
Δεν είναι κάθε χρονιά σαν το 99-00 που πήρε Ευρωλίγκα με την πρώτη. Θα χρειαστεί χρόνο να προσαρμοστεί στο πρωτάθλημα, να περάσει τη νοοτροπία του στους νέους παίχτες, να προσθέσει τα σωστά κομμάτια στο παζλ.

Αν καταφέρει να περάσει στο φάιναλ 4 όλα γίνονται, αλλά και να μην τα καταφέρει, δεν βλέπω γιατί είναι αποτυχία για μια ομάδα τόσο νέα που άργησε να κλείσει προπονητή. Του χρόνου θα κριθεί όπως πρέπει.



***********************************


ηδη εχω φρνταστει το ματς του οακα ....


τιγκα απο κοσμο 18000 παντου κλαματα στην εξεδρα .τα video wall να παιζουν trailer απο τις κουπες με το ζοτς και κλαμα ο batist σαν την κουρκουλα ,κλαμα και ο κλειζα που δεν πηρε τιποτα ...και δωστου κλαμα οι οπαδοι που παραληρουν ζητωντας
τραμπα zots με πεδουλακα αλλα πανκο γκιστ ...και το ματς προχωραει ντερμπυ ποντο ποντο....

το ματς στους 10 ο μελιτζανας εχει βγαλει αφρους ο πεδουλακας εχει παρει το βλεμα το αετισιο και τελικα ληξη αγωνα οι νταχτιρντιογλου χανουν με 7 ο πεδουλακας δηλωνει παραιτηση στην συνεντευξη τυπου γιατι ολοκληρωσε την καριερα του
ο μελιτζανας δηλωνει περασα ωραια με τους φιλους μου στα μπαρακια της αθηνας θα ξαναρθω συντομα εχω πολλους δικους μου ανθρωπους εδω ...και μετα κλαμα στο forum απο κατι πιστολαδες και κατι παιχτες- προπονητες γιατι ξυριστηκε ο γαμπρος και πελατεψε το δασκαλο π δεν το κερδιζει μονο ο ιτουδης αλλα και ο παιζω συστημα βαραμε μονο τριποντα
και μετα ο ζεκο απαιτει μεταγραφη το πουλεν του τεπιτς μπας και σταυρωσει νικη
sni79per
QUOTE(kotipelto1821 @ Jan 9 2014, 23:32 ) *
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129605034




xaxaxaxaxaxaxaxa αντε να ερθεις στο οακα αγορινα μου να σε κανει γιογιο ο πεδουλακας


μακαρι να τον κανει γιο γιο κ ο πεδουλακης κ η χαζοφατσα ο βοβορας κ ο κολλημενος πισω απο τη μπασκετα γιατι ο ΠΑΟ ειναι πανω απο ολα κ ολους.

δεν ξερω αν εισαι αλλα στην προσπαθεια σου να υπερασπιστεις τον αργυρη (κ καλα κανεις) φαινεσαι τουλαχιστον αχαριστος κ προκλητικος για εναν ανθρωπο που σου εδωσε 5 πρωταθληματα ευρωπης κ αμετρητες χαρες.

ουτε ο πεδουλακης δεν εχει βαλει σε συγκριση τον εαυτο του με τον ζοτς κ καθεσαι να το κανεις εσυ
που θα το παιζεις μαγκας στους φιλους σου ολυμπιακους με τη δουλεια 13 χρονων του ομπραντοβις κ τα λεφτα των αφων.
kotipelto1821
QUOTE (sni79per @ Jan 10 2014, 00:05 ) *
μακαρι να τον κανει γιο γιο κ ο πεδουλακης κ η χαζοφατσα ο βοβορας κ ο κολλημενος πισω απο τη μπασκετα γιατι ο ΠΑΟ ειναι πανω απο ολα κ ολους.

δεν ξερω αν εισαι αλλα στην προσπαθεια σου να υπερασπιστεις τον αργυρη (κ καλα κανεις) φαινεσαι τουλαχιστον αχαριστος κ προκλητικος για εναν ανθρωπο που σου εδωσε 5 πρωταθληματα ευρωπης κ αμετρητες χαρες.

ουτε ο πεδουλακης δεν εχει βαλει σε συγκριση τον εαυτο του με τον ζοτς κ καθεσαι να το κανεις εσυ
που θα το παιζεις μαγκας στους φιλους σου ολυμπιακους με τη δουλεια 13 χρονων του ομπραντοβις κ τα λεφτα των αφων.


*********************

οχι φιλε κανεις λαθος ο ζοτς ειναι και θα ειναι ο καλυτερος ολων αλλα ηταν προπονητης μας δεν ειναι πια και οταν ερθει στο οακα θα τον χειροκροτησω αλλα επειδη ειμαι παναθηναικος και οχι του καναπε θα φωναξω για την ομαδα μ και υπερ του αργυρη και ευχομαι να του παρει τα σωβρακα για τωρα ειναι αντιπαλος μου οπως ειναι ο σπανουλης η φραγκοφωνουλης .το τι εκανε κανεις δεν το ξεχνα και εχει μεινει στην ιστορια απλα το θεμα δεν ειναι συγκρισης ο αργυρης ειναι πολυ κατωρερος ο μελιτζανας ειναι το τop δεν αλλαζει απλα πρεπει καποιοι να καταλαβοτν οτι τελειωσε πια ειναι αλλου
sni79per
QUOTE(kotipelto1821 @ Jan 10 2014, 00:11 ) *
*********************

οχι φιλε κανεις λαθος ο ζοτς ειναι και θα ειναι ο καλυτερος ολων αλλα ηταν προπονητης μας δεν ειναι πια και οταν ερθει στο οακα θα τον χειροκροτησω αλλα επειδη ειμαι παναθηναικος και οχι του καναπε θα φωναξω για την ομαδα μ και υπερ του αργυρη και ευχομαι να του παρει τα σωβρακα για τωρα ειναι αντιπαλος μου οπως ειναι ο σπανουλης η φραγκοφωνουλης .το τι εκανε κανεις δεν το ξεχνα και εχει μεινει στην ιστορια απλα το θεμα δεν ειναι συγκρισης ο αργυρης ειναι πολυ κατωρερος ο μελιτζανας ειναι το τop δεν αλλαζει απλα πρεπει καποιοι να καταλαβοτν οτι τελειωσε πια ειναι αλλου


τωρα μιλας σωστα αν αφαιρεσεις το χαρακτηρισμο ''μελιτζανας''.
δεν καταφερνεις τιποτα ομως με το να προκαλεις κ να μειωνεις το ζοτς επειδη καποιοι εχουν εμμονη κ συγκρινουν ανομοια μεγεθη.

kotipelto1821
QUOTE (sni79per @ Jan 10 2014, 00:15 ) *
τωρα μιλας σωστα αν αφαιρεσεις το χαρακτηρισμο ''μελιτζανας''.
δεν καταφερνεις τιποτα ομως με το να προκαλεις κ να μειωνεις το ζοτς επειδη καποιοι εχουν εμμονη κ συγκρινουν ανομοια μεγεθη.



*************************************************


προκαλω πως δεν το εχω καταλαβει ;;; να μειωσω το ζοτς δεν νομιζω ο ζοτς ειπα ειναι τop οι αλλοι απλα μαθητουδια ...αλλα ξαναλεω ο ζοτς για το παναθηναικο τελος τι να κανουμε τωρα η ζωη συνεχιζεται απο εκει κ περα προσωπικα επειδη ειμαι υγιεις παναθηναικος θελω απλα να ξεφτυλισουμε τους τουρκους ...κ ξαναλεω θα τον χειροκροτησω αλλα αμα τον δω να κραζει τους διαιτητες τουλαχιστον για δυο ωρες θα ξεχασω ποιος ηταν κ τι εκανε για το παο
sni79per
QUOTE(kotipelto1821 @ Jan 10 2014, 00:22 ) *
*************************************************


προκαλω πως δεν το εχω καταλαβει ;;; να μειωσω το ζοτς δεν νομιζω ο ζοτς ειπα ειναι τop οι αλλοι απλα μαθητουδια ...αλλα ξαναλεω ο ζοτς για το παναθηναικο τελος τι να κανουμε τωρα η ζωη συνεχιζεται απο εκει κ περα προσωπικα επειδη ειμαι υγιεις παναθηναικος θελω απλα να ξεφτυλισουμε τους τουρκους ...κ ξαναλεω θα τον χειροκροτησω αλλα αμα τον δω να κραζει τους διαιτητες τουλαχιστον για δυο ωρες θα ξεχασω ποιος ηταν κ τι εκανε για το παο


εννοειται πρεπει να κερδιζουμε τον καθενα,αμα υπαρχει ανθρωπος που λεει κατσε να χασουμε για να κερδισει ο ζοτς ειναι αρρωστος ή τουλαχιστον οχι παναθηναικος.

πιστευω επιασες το πνευμα των ποστ μου,δεν το συνεχιζω,απλα μην γινεσαι το αντιπαλο δεος στη μακακια ορισμενων να γυριζουν στο παρελθον γιατι στο τελος γινεσαι ιδιος.
εννοειται κ γω δεν γραφω παντα σωστα πραγματα οπως ολοι μας.
φιλικα κ παναθηναικα...
sacarame
Kotipelto κόψε τα διάφορα κοσμητικά και τις άλλες εκφράσεις του στυλ μελιτζάνας, πιστολάδες,θα σε κάνει γιογιο, πελάτεψε και ποιος θα κάνει συλλογή εσωρούχων....Δεν ταιριάζουν με το φόρουμ..
doctorjekil
QUOTE(kseplenhs @ Jan 8 2014, 09:45 ) *
Δεν είναι ξεροκεφαλιά.Διάθεση για δουλειά και βελτίωση των ήδη υπάρχοντων είναι.Και διάλέγει τον δύσκολο δρόμο.Ο εύκολος είναι μια μεταγραφή και ειδικά με τα ποσά που έχει δυνατότητα να διαθέτει η φενέρ.Επιπλέον έχει και πολύ ταλέντο διαθέσιμο εκεί για να δουλέψει.

Οχι φιλε μου,ξεροκεφαλια ειναι,και αυτη την ξεροκεφαλια του την εχουμε πληρωσει αρκετες φορες στον παναθηναικο...οσο για το ταλεντο που εχει διαθεσιμο εκει θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω,ειδικα στον ασσο και στο 5 ειναι απο τις χειροτερες(αν οχι η χειροτερη)ομαδες του τοπ16
bbplayer
QUOTE (doctorjekil @ Jan 10 2014, 10:25 ) *
Οχι φιλε μου,ξεροκεφαλια ειναι,και αυτη την ξεροκεφαλια του την εχουμε πληρωσει αρκετες φορες στον παναθηναικο..


για πες μερικές


εμένα μου έρχεται μια στα γρήγορα. όταν άφηνε ελεύθερο τον Ρίκυ να μας παστελώνει 4 τρίποντα στο ΟΑΚΑ και να επιμένει στην άμυνα στο Ναβάρο και να μην την αλλάζει. Χαλάστηκε κανείς? δε νομίζω
doctorjekil
QUOTE(bbplayer @ Jan 10 2014, 12:18 ) *
για πες μερικές


εμένα μου έρχεται μια στα γρήγορα. όταν άφηνε ελεύθερο τον Ρίκυ να μας παστελώνει 4 τρίποντα στο ΟΑΚΑ και να επιμένει στην άμυνα στο Ναβάρο και να μην την αλλάζει. Χαλάστηκε κανείς? δε νομίζω

Τι να σου πω?μερικες χρονιες που πληρωσαμε την ξεροκεφαλια του?το 2007-2008,το 2009-2010 ακομα και το 2011-2012...τεραστιος προπονητης(ισως ο καλυτερος ολων των εποχων στην ευρωπη)αλλα εχει τις εμμονες του
j-kidd13
QUOTE(doctorjekil @ Jan 10 2014, 12:50 ) *
Τι να σου πω?μερικες χρονιες που πληρωσαμε την ξεροκεφαλια του?το 2007-2008,το 2009-2010 ακομα και το 2011-2012...τεραστιος προπονητης(ισως ο καλυτερος ολων των εποχων στην ευρωπη)αλλα εχει τις εμμονες του


Συγκεκριμενα γεγονοτα πες,που λογω ξεροκεφαλιας ζημειωσε την ομαδα,οχι χρονιες αοριστα...
Να δω γιατι δεν θυμαμαι κι ολας,σε ποια αναφερεσαι...
koostas
ο ζοτς γιατι κλασικα ειναι και πολυ τυχερος, ετσι και καταφερει και βρει τσσκα στο σταυρωμα εχει καλη πιθανοτητα για φαιναλ-φορ..

αλλα αμα χασει απο μαλαγα και παο, αντιο ζωη.. και σιγα μην κανουν οι τουρκοι τοσοι υπομονη με την δευτερη ακριβοτερη ομαδα της ευρολιγκας, να χανει απ' τη φετινη μπαρτσα, χωρις ναβαρο, ή να χανει απ' τον ολυμπιακο του τελευταιου 20ημερου..

επισης στο παο ολα τα τελευταια χρονια ειχε στρωμενη κατασταση και αγωνιστικα και εξωαγωνιστικα, και μονο πινελιες εβαζε.. τωρα στη φενερ παει να κανει κατι, που εχει πολυ καιρο να το κανει... με το εγχωριο προιον τουρκων παικτων να ειναι σε γενικες γραμμες το λίγοτερο μετριο..
D-Wade
QUOTE(koostas @ Jan 10 2014, 17:18 ) *
ο ζοτς γιατι κλασικα ειναι και πολυ τυχερος, ετσι και καταφερει και βρει τσσκα στο σταυρωμα εχει καλη πιθανοτητα για φαιναλ-φορ..

αλλα αμα χασει απο μαλαγα και παο, αντιο ζωη.. και σιγα μην κανουν οι τουρκοι τοσοι υπομονη με την δευτερη ακριβοτερη ομαδα της ευρολιγκας, να χανει απ' τη φετινη μπαρτσα, χωρις ναβαρο, ή να χανει απ' τον ολυμπιακο του τελευταιου 20ημερου..

επισης στο παο ολα τα τελευταια χρονια ειχε στρωμενη κατασταση και αγωνιστικα και εξωαγωνιστικα, και μονο πινελιες εβαζε.. τωρα στη φενερ παει να κανει κατι, που εχει πολυ καιρο να το κανει... με το εγχωριο προιον τουρκων παικτων να ειναι σε γενικες γραμμες το λίγοτερο μετριο..

Μπορεί να έχει το πάνω χέρι στις συναντήσεις του με τον Μεσίνα αλλά αυτό ίσχυε όταν οι ομάδες που προπονούσαν ήταν παρόμοιας δυναμικότητας.Νομίζω ότι αυτή η ΤΣΣΚΑ έχει πολύ πιο πλήρες ρόστερ και θα είναι δύσκολα τα πράγματα για τον Ομπράντοβιτς ειδικά αν τους αντιμετωπίσει με μειονέκτημα έδρας.Νομίζω για όλες τις ομάδες του ''ελληνικού'' ομίλου η καλύτερη διασταύρωση θα είναι με την Μακάμπι ακόμα και αν αυτή έχει πλεονέκτημα έδρας(φυσικά και η τέταρτη του ομίλου)
koostas
http://www.basketnet.gr/main/2/euroleague/...E%BD%CE%BD.html

αρχισαν τα οργανα για ζοτς...
doctorjekil
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 10 2014, 16:18 ) *
Συγκεκριμενα γεγονοτα πες,που λογω ξεροκεφαλιας ζημειωσε την ομαδα,οχι χρονιες αοριστα...
Να δω γιατι δεν θυμαμαι κι ολας,σε ποια αναφερεσαι...

2007-2008:Στα μεσα της χρονιας τραυματιζεται ο Τσαρτσαρης και η ομαδα μενει με ψηλους τον Μπατιστ,τον Ντικουδη και τον Ζιζιτς(ο οποιος ηταν δικη του επιλογη,ηταν πολυ κακος ολη την χρονια,παρ ολαυτα δεν τον αλλαξε αλλα τον ειχε παρκαρισμενο στον παγκο),ο Ομπραντοβιτς δεν παιρνει ψηλο και φτανουμε στο κρισιμοτερο ματς της χρονια(με την παρτιζαν στο βελιγραδι)να παιιζουμε με 4αρι τον διαμαντιδη(ο πεκοβιτς ειχε κανει παρτυ με τους ψηλους μας και στα 2 ματς)...θυμιζω εκεινη την χρονια ειχαμε σαρας,δδ και σπανουλη και μειναμε εκτος play off
2009-2010:Ο Σαρας κανει επεμβαση στο γονατο και μενει εκτος 3 μηνες,ο Ζοτς δεν παιρνει γκαρντ και μενει ουσιαστικα με 2 πλει μεικερ(δδ,σπανουλη)και προσπαθει να κανει ασσο τον Νικολας...αποτελεσμα να αποκλειστουμε στο τοπ16 ισως στον πιο ευκολο ομιλο που εχουμε βρεθει ποτε(με μαρουσι,παρτιζαν και μπαρτσα),εκεινη την χρονια επισης ειχε τραυματιστει κι ο Τσρτσαρης και ειχαμε παρει τον Χαισλπι αλλα τον κρατησε μονο ενα μηνα
koostas
ε, καλα, λαθη κανουν και κολληματα εχουν ολοι οι προπονητες..
ακομα και ο φιλ τζακσον, ας πουμε ο κατα τεκμηριο κορυφαιος κοουτς παγκοσμιως, εχει μπολικα κολληματα και εχει κανει και αυτος λαθη
doctorjekil
QUOTE(koostas @ Jan 11 2014, 13:32 ) *
ε, καλα, λαθη κανουν και κολληματα εχουν ολοι οι προπονητες..
ακομα και ο φιλ τζακσον, ας πουμε ο κατα τεκμηριο κορυφαιος κοουτς παγκοσμιως, εχει μπολικα κολληματα και εχει κανει και αυτος λαθη

Φυσικα και κανουν ολοι λαθη,ακομα και οι κορυφαιοι οπως ειναι ο ζελικο,απλα εγω ειπα πως επειδη κατα την γνωμη μου αυτο που προσπαθει να παιξει δεν θα του βγει,και επειδη ειναι ξεροκεφαλος και δεν προκειται να το αλλαξει,η φενερ δεν βλεπω να φτανει μακρια
vastravoud
O Ζίζιτς προερχόταν από μια πολύ καλή χρονιά με τον Ολυμπιακό, ήταν εξαιρετική κίνηση (στα χαρτιά). Αν θυμάμαι όμως καλά εκείνη τη χρονια αντιμετώπισε ένα πολύ σοβαρό οικογενειακό θέμα και έκτοτε δεν έκανε κάτι σημαντικό με την καριέρα του.

Όσο για το άλλο, συγνώμη, αλλά με ΔΔ, Σπανούλη και Ντρου στο ασσόδυο, ε, δεν το λες ότι έχεις και... πρόβλημα στο ρόστερ.
Ginobili
Κορυφή ο Ζοτς...αλλά μην τρελλαθούμε κιόλας.Η Φενέρ δεν είναι ακόμα ομάδα "Ζοτς" .13 χρόνια στον ΠΑΟ ο Ζοτς ναι μεν μπορούσε να "κρύψει" αδυναμίες κάποιων παικτών του,ναι μεν έμπαινε και ο αυτόματος σε κάποια σημεία,ήξερε ανά πάσα στιγμή το πως θα αντιδράσει ο κάθε ο παίκτης και συνολικά η ομάδα σε κάθε κατάσταση...οπότε αυτό που είχε χτίσει τόσα χρόνια σαν νοοτροπία και φιλοσοφία με κάποιους μπαρουτοκαπνισμένους παίκτες,το έβρισκε μπροστά του στα δύσκολα.


...Τώρα αυτό το πράγμα στην Φενέρ δεν το έχει.Επειδή είναι ο Ζοτς στην Φενέρ,δεν σημαίνει ότι και η Φενέρ μπορεί να αντιδράει σαν Παναθηναικός του Ζοτς από την 1η χρονιά...(ειδικά όταν δεν έχεις Διαμαντίδη ούτε Μποντιρόγκα).

*Η 1η χρονιά στην Φενέρ του Ζοτς μάλλον θα καταλήξει σχετικά αποτυχημένα.Δεν είναι η 1η χρονιά στον ΠΑΟ το 1999 με Μποντιρόγκα-Ρέμπρατσα-Κάτας.Δεν έχει αρχηγό σαν τον Αλβέρτη,ούτε γριές αλεπούδες σαν τους Ρότζερς-Κοχ
yorgos
QUOTE
Δεν έχει αρχηγό σαν τον Αλβέρτη,ούτε γριές αλεπούδες σαν τους Ρότζερς-Κοχ


Κι εκτός αυτού, στο ξεκίνημά του στον Παναθηναϊκό ο Ζοτς βρήκε μια ομάδα που είχε αποφορτιστεί την ταμπέλα του "λούζερ" και του ταμπού της νίκης μέσα στο ΣΕΦ, χάρη στα πεπραγμένα της ομάδας με προπονητή το Σούμποτιτς.
bbplayer
QUOTE (manj13 @ Jan 18 2014, 15:30 ) *
Μα αν ειναι να ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ, δεν πρεπει ΕΤΣΙ να γινουν τα πραγματα???? 69.gif wink.gif


Φίλε δεν πρόκειται να επιστρέψει. Ομπράντοβιτς + Γιαννακόπουλος δεν μπορούν να συνυπάρξουν. Και άσε τι διαρρέει ο ΔΓ , ότι και καλά είναι φίλοι και απόρησε γιατί δεν έμεινε να τον στηρίξει και διάφορα άλλα. Ψεματα είναι.

Θυμήσου και τι είχε γράψει ο drjeckil ότι δηλαδή ένας άνθρωπος του περιβάλλοντος του Ομπράντοβιτς του είχε πει στο Λονδίνο στο ΦΦ ότι ουσιαστικά εκδιώχθηκε από την ομάδα. Πράγμα που είναι και δική μου αίσθηση
kotipelto1821
QUOTE (bbplayer @ Jan 18 2014, 20:00 ) *
Φίλε δεν πρόκειται να επιστρέψει. Ομπράντοβιτς + Γιαννακόπουλος δεν μπορούν να συνυπάρξουν. Και άσε τι διαρρέει ο ΔΓ , ότι και καλά είναι φίλοι και απόρησε γιατί δεν έμεινε να τον στηρίξει και διάφορα άλλα. Ψεματα είναι.

Θυμήσου και τι είχε γράψει ο drjeckil ότι δηλαδή ένας άνθρωπος του περιβάλλοντος του Ομπράντοβιτς του είχε πει στο Λονδίνο στο ΦΦ ότι ουσιαστικά εκδιώχθηκε από την ομάδα. Πράγμα που είναι και δική μου αίσθηση



*************************************************************


πες μας που ξερεις οτι ειναι ψεματα ;;
bbplayer
QUOTE (kotipelto1821 @ Jan 18 2014, 20:18 ) *
*************************************************************


πες μας που ξερεις οτι ειναι ψεματα ;;


1) Πιστεύω περισσότερο ότι γράφει ένας φορουμάς από τον ΔΓ

2) Διάβαζα συνέχεια τα πρωτοσέλιδα της "Π"ατσαβούρας εκείνη την περίοδο.

3) Ο Ομπράντοβιτς είναι σοβαρός άνθρωπος και δεν ανέχεται καραγκιόζηδες και τραμπούκους ούτε στην άκρη του πάγκου ούτε μέσα στο παρκέ. Ούτε "Κινεζους" χαβαλέδες στην ομαδα.

έχω κι άλλα αν ενδιαφέρεσαι αλλά δε θα στο συνιστούσα
mr 3Xdouble
Να προσθέσω και εγώ ότι είναι Σέρβος και όπως λέγεται στην αθλητική πιάτσα "Σέρβος δεν είναι εθνικότητα αλλά επάγγελμα". Τον αγαπάμε, τον εκτιμάμε αλλά ας παραδεχτεί επιτέλους ότι έφυγε και πήγε για το παντεσπάνι στην Άνω Πουθενά Τουρκίας.
Στην τελική μπροστά σε έναν Παναθηναικό χωρίς τον Obradovic και σε έναν Παναθηναικό χωρίς τους Γιαννακόπουλους θα επέλεγα χωρίς τον Σέρβο any given day.
A.CAB
QUOTE(mr 3Xdouble @ Jan 18 2014, 21:39 ) *
Να προσθέσω και εγώ ότι είναι Σέρβος και όπως λέγεται στην αθλητική πιάτσα "Σέρβος δεν είναι εθνικότητα αλλά επάγγελμα". Τον αγαπάμε, τον εκτιμάμε αλλά ας παραδεχτεί επιτέλους ότι έφυγε και πήγε για το παντεσπάνι στην Άνω Πουθενά Τουρκίας.
Στην τελική μπροστά σε έναν Παναθηναικό χωρίς τον Obradovic και σε έναν Παναθηναικό χωρίς τους Γιαννακόπουλους θα επέλεγα χωρίς τον Σέρβο any given day.


Μάλιστα. Ενώ στον Παναθηναικό γιατί είχε έρθει; Για το σήμα με το τριφύλλι;
Αλλά έχεις δίκιο. Ο τοπ προπονητής πιθανότατα όλων των εποχών στην Ευρώπη και να θέλει και μεγάλο συμβόλαιο. Αν είναι ποτέ δυνατόν. Τσάμπα έπρεπε να πάει στην Τουρκία.

Σε ενδεχόμενη νίκη μας θα βγουν πολλοί περίεργοι απ' τα καβούκια τους να πουν αυτά που τους πονούν και δεν μπορούνε να τα παραδεχτούν. Θα είναι ανηπόφορη κατάσταση.
kotipelto1821
QUOTE (bbplayer @ Jan 18 2014, 20:36 ) *
1) Πιστεύω περισσότερο ότι γράφει ένας φορουμάς από τον ΔΓ

2) Διάβαζα συνέχεια τα πρωτοσέλιδα της "Π"ατσαβούρας εκείνη την περίοδο.

3) Ο Ομπράντοβιτς είναι σοβαρός άνθρωπος και δεν ανέχεται καραγκιόζηδες και τραμπούκους ούτε στην άκρη του πάγκου ούτε μέσα στο παρκέ. Ούτε "Κινεζους" χαβαλέδες στην ομαδα.

έχω κι άλλα αν ενδιαφέρεσαι αλλά δε θα στο συνιστούσα

****************************



1) για το πρωτο π λες δεν ειναι καν επιχειρημα
2) δεν εχω να σου πω κατι γιατι δεν διαβαζω πρωτοσελιδα
3) φιλε πισω απο τους κινεζους κρυβονται λεφτα .για να ζησει μια ομαδα θελει λεφτα , ο ζελικο μεγαλος τρανος αλλα ζηταγε τα τοp και σε budget και σε ποιοτητα
4) οτι εισαι εμπαθης με το δημητρη το ξερουμε αλλα μην τρελαινεσαι ο ζεκο εφυγε και δεν ξαναγυρνα ,μεγαλος τρανος δεν λεω τον αγαπαω αλλα πλεον ερχεται σαν αντιπαλος και εγω σαν παναθηναικος εφοσον ο μητσαρας κρατα αυτη την ομαδα ψηλα και με κανει να χαιρομαι καθε βδομαδα θα ειμαι μαζι του ....
5) τωρα απο αερολογιες και προπονητολογια μπουχτισαμε ...
Quincy
QUOTE(Ginobili @ Jan 18 2014, 13:59 ) *
Κορυφή ο Ζοτς...αλλά μην τρελλαθούμε κιόλας.Η Φενέρ δεν είναι ακόμα ομάδα "Ζοτς" .13 χρόνια στον ΠΑΟ ο Ζοτς ναι μεν μπορούσε να "κρύψει" αδυναμίες κάποιων παικτών του,ναι μεν έμπαινε και ο αυτόματος σε κάποια σημεία,ήξερε ανά πάσα στιγμή το πως θα αντιδράσει ο κάθε ο παίκτης και συνολικά η ομάδα σε κάθε κατάσταση...οπότε αυτό που είχε χτίσει τόσα χρόνια σαν νοοτροπία και φιλοσοφία με κάποιους μπαρουτοκαπνισμένους παίκτες,το έβρισκε μπροστά του στα δύσκολα.


...Τώρα αυτό το πράγμα στην Φενέρ δεν το έχει.Επειδή είναι ο Ζοτς στην Φενέρ,δεν σημαίνει ότι και η Φενέρ μπορεί να αντιδράει σαν Παναθηναικός του Ζοτς από την 1η χρονιά...(ειδικά όταν δεν έχεις Διαμαντίδη ούτε Μποντιρόγκα).

*Η 1η χρονιά στην Φενέρ του Ζοτς μάλλον θα καταλήξει σχετικά αποτυχημένα.Δεν είναι η 1η χρονιά στον ΠΑΟ το 1999 με Μποντιρόγκα-Ρέμπρατσα-Κάτας.Δεν έχει αρχηγό σαν τον Αλβέρτη,ούτε γριές αλεπούδες σαν τους Ρότζερς-Κοχ


Ο Ζοτς έχει να αντιμετωπίσει όλα εκείνα τα προβλήματα που είχε με τον ΠΑΟ στις κακές χρονιές του (συν κάμποσα άλλα καινούργια) χωρίς να χει τα πλεονεκτήματα που είχε πριν κάποια χρόνια. Αυτά που λες κι εσύ δηλαδή. Είναι σε δύσκολη κατάσταση και δεν το βλέπω να ανακάμπτει γιατί είναι κακοστημένη η ομάδα. Άντε να πάει στους 8, μέχρι εκεί όμως.

Rotation 7 παικτών (τι 7 δηλαδή, 4 τραβάνε όλη την ομάδα), σε EL+ανταγωνιστηκό πρωτάθλημα ΔΕΝ βγαίνει. Στα δύο από τα 3 παιχνίδια έμεινε στο παιχνίδι (λίγο πίσω είτε μπροστά) για 3 δεκάλεπτα, στο 4ο κατέρευσε κι έχασε με 10+, γνώμη μου ότι με την Μπάρτσα το γλίτωσε αυτό λόγω έδρας. Αν συνεχίσει αυτό θα είναι φανερό σημάδι κούρασης, κι έχουμε ακόμα Γενάρη, και το τουρκικό πρωτάθλημα δεν σταματάει Μάιο! Πάλι καλά που έκανε το step up ο Μαχμούτογλου, αλλιώς θα ταν ακόμα χειρότερα.

Πρέπει να αλλάξει την φιλοσοφία του για να ανταπεξέλθει η ομάδα στο μέλλον. Περίμενα να το δω αυτό φέτος μιας και οι περσυνές διακοπές ήταν ότι έπρεπε για να δει πως θα ανταποκριθούν οι ομάδες στο καινούριο πρόγραμμα, τι κάνουν καλά, τι κάνουν λάθος και να βγάλει τα συμπερασμάτά του και να σκεφτεί πως θέλει την ομάδα του. Στο κάτω κάτω τόσα μύρια είχε στα πόδια του, όνομα είναι δεν θα μιλούσε κανείς, όπως γούσταρε θα την έχτιζε, στην τελική δεν άλλαξε τίποτα.

Όσο καλός προπονητής και να ναι δεν μπορεί να βρει λύση σ αυτό έτσι όπως έστησε την ομάδα. Όσο ακόμα θα τραβάει η τριπλέτα Μπογκντάνοβιτς-Πρέλζιτς-Μπιέλιτσα και πότε πότε Μακάλεμπ, έχει καλώς περα από κει το χάος. Και μην ξεχνάμε ότι είναι πιτσιρίκια! Ταλεντάρες μεν, 23χρονοι δε. Για τους άλλους 3 ούτε λόγος, μεγαλύτερη ζημιά κάνουν παρά προσφέρουν.

Πάντως πέρα από όλα αυτά η Φενερ είναι φανερό ότι κοιτάει το μέλλον. Αν καταφέρει και κρατήσει τα 3 αστέρια της, ή έστω τα 2, και ενσωματώσει 2-3 ΚΑΛΟΥΣ Τούρκους (είναι σε καλό δρόμο εδώ), μπορεί να τα πάει και καλύτερα από τον Παναθηνακο και να φτιάξει μια ομάδα που θα πρωταγωνιστεί για 6-7 χρόνια.

Ο Ζοτς θα κριθεί πραγματικά του χρόνου που οι απαιτήσεις (σε τίτλους και αγωνιστική κατάσταση) θα στέκουν.

QUOTE(kotipelto1821 @ Jan 18 2014, 20:59 ) *
ο ζελικο μεγαλος τρανος αλλα ζηταγε τα τοp και σε budget και σε ποιοτητα



ΟΛΟΙ οι προπονητές το ζητάνε αυτό. Το θέμα είναι ποιός μπορεί να το έχει κιόλας! Δεν υπάρχει προπονητής της κλάσης του Ζοτς (σε οποιδήποτε άθλημα) που η ομάδα του να έχει μέτρια-μικρά budget και μέτριους παίκτες!
yorgos
QUOTE
Φίλε δεν πρόκειται να επιστρέψει. Ομπράντοβιτς + Γιαννακόπουλος δεν μπορούν να συνυπάρξουν

Βασικά ο Ζοτς είχε στραβώσει από την εποχή που ο Παυλάρας (ειδικά μετά τη στεναχώρια του για τα όσα έκανε
"κάποιος" στα στοιχηματατζίδικα της Μαλαισίας, που λίγο έλειψε να του στοιχίζουν τη ζωή του από καρδιακό επεισόδιο) άφησε τα ηνία στο Θανάση, που εκτός από κυκλοθυμικός και εκρηκτικός, αποδείχθηκε κακοπληρωτής κι εξαφανιζόλ όποτε γινόταν συζήτηση για το "τι θα γίνει ρε παιδιά στην ομάδα, καμιά ανανέωση συμβολαίου θα κάνουμε;". Τον "κύριο" Δημήτρη δεν τον είχε ποτέ εκτίμηση, άλλωστε ποιος τον έχει; Είσαι λοιπόν σε μια ομάδα όπου δε σου απαντούν σε ένα ραντεβού για τον προγραμματισμό της επόμενης χρονιάς, ο επόμενος πρόεδρος προβλέπεται να είναι... ο κύριος Δημήτρης και από πάνω σε έχουν και απλήρωτο, το θεωρείς γυφτιά και αχαριστία επειδή είσαι και ο τοπ της Ευρώπης και λες άστο, μην κάτσω και φθαρώ και στο τέλος φύγω κι ως λούζερ, παίρνω το καπελάκι μου και φεύγω.


QUOTE
1) Πιστεύω περισσότερο ότι γράφει ένας φορουμάς από τον ΔΓ

Εγώ πιστεύω και τον Αίσωπο περισσότερο από τον κύριο Δημήτρη. Μιλάμε για άνθρωπο που τραμπουκίζει στα αποδυτήρια, εμπλέκεται σε υποθέσεις με στοιχηματισμό κατά της ομάδας του, κλαίει σε συνεντεύξεις τύπου κατηγορώντας το θείο του ότι του έκλεψε λεφτά, εκδίδει ένα λίβελο, προσλαμβάνει το Χίο (of all people!), χτυπάει κάτω από τη ζώνη συνεχώς (Σκινδήλιας, ντόπινγκ κλπ), χρησιμοποιεί λεξιλόγιο gazzetta, από παιδί πήγαινε με μπράβους σε άλλα σχολεία για να χτυπήσει παιδιά (στο δικό μου σχολείο έγινε αυτό), πλακώνεται με το Ράτζα στα αποδυτήρια, θέλει να κάθεται δίπλα στον πάγκο... Αυτός ο άνθρωπος δυσφήμισε και τον καλύτερο συνεργάτη και αδελφικό φίλο του Ζοτς, ο οποίος σε τόσα χρόνια με τα ΜΜΕ μέσα στη μούρη του έχει δώσει μόνο εικόνα αξιοπρέπειας... Γιατί να μείνει ο Ομπράντοβιτς με μοναδικό αφεντικό (ο Παύλος δεν μπορεί για λόγους υγείας και ο Θανάσης και καλά θα αποχωρούσε... άσχετο αν δεν κρατιέται ο "τυφώνας" κι ανακατέυεται περισσότερο κι από πριν) αυτόν; Για να βάλει ζουρλομανδύα;

Η θέση του προπονητή του Παναθηναϊκού ήταν θέση για κάποιον ανερχόμενο που θα έπαιρνε μια ομάδα που είχε διαλυθεί στα εξ ων συνετέθη (2 παίκτες είχαν μείνει μόνο!), που θα μπορούσε να υπομείνει τον "κύριο Δημήτρη" και την παρέα του δίπλα στον πάγκο και θα'πρεπε να κάνει το όγδοο θαύμα απέναντι σε έναν Ολυμπιακό δυνατό αγωνιστικά, διοικητικά, οικονομικά, ψυχολογικά και που πλέον 'έπαιρνε και όλη τη νέα γενιά του ελληνικού μπάσκετ γιατί ο Παναθηναϊκός δεν έπειθε ότι θα πλήρωνε καν. Ε ήρθε ο Πεδουλάκης (ιδανική επιλογή και αξίζει συγχαρητήρια σε αυτό ο ΔΓ, όπως και σε πολλά άλλα δεν είναι κακός διοικητικός ηγέτης) και παίροντας καμένη γη και ξεκινώντας με τον Κουζίνα, τον αστροναύτη, τον Πάνκο που ήρθε και έκανε τα αποδυτήρια άνω κάτω "i am the Spanish League MVP" (χέσε μας ρε Πάνκο) και κατάφερε και πήρε το πρωτάθλημα απέναντι στον Ολυμπιακό του ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥ μπακ του μπακ με το καλύτερο μπάσκετ που ε΄χω δει ποτέ σε φάιναλ φορ. Άθλος του Πέδουλα, ο Παναθηναϊκός απέκτησε 5 χρόνια ζωή από αυτό το sweep.


QUOTE
2) Διάβαζα συνέχεια τα πρωτοσέλιδα της "Π"ατσαβούρας εκείνη την περίοδο.

Ήρωας! Αλλά ναι, διαβάζοντας Πράσινη παίρνει κανείς μια πολύ καλή ιδέα του με ποιους τα έχει ο κύριος Δημήτρης, ποιος θα φύγει, ποιον αβαντάρει κλπ κλπ.
QUOTE
3) Ο Ομπράντοβιτς είναι σοβαρός άνθρωπος και δεν ανέχεται καραγκιόζηδες και τραμπούκους ούτε στην άκρη του πάγκου ούτε μέσα στο παρκέ. Ούτε "Κινεζους" χαβαλέδες στην ομαδα.

Τον Κινέζο μπορεί και να τον δεχόταν, το άλλο νομίζω με τίποτε. Επαγγελματίας τέτοιου βεληνεκούς με τη μισή Ευρώπη και 2 ομάδες του ΝΒΑ στα πόδια του να μένει απλήρωτος και να έχει ένα κακομαθημένο για εργοδότη σε μια αυτοκρατορία που καταρρέει... γιατί; Για να χάσει και το legacy που έχτισε επί 10 χρόνια με ασπίλωτες επιτυχίες;
QUOTE
Αν καταφέρει και κρατήσει τα 3 αστέρια της, ή έστω τα 2, και ενσωματώσει 2-3 ΚΑΛΟΥΣ Τούρκους (είναι σε καλό δρόμο εδώ),

Σμφωνώ κι εγώ, πολύ υποτιμούν το νέο αίμα της Φενέρ, είναι καλά ταλέντα. Το θέμα είναι ότι ο Ζοτς δεν το έχει και πολύ με την ανάδειξη ταλέντων, αλλά θα πρέπει να το κάνει. Κι άμα πρέπει, θα το κάνει, γάτος είναι.

QUOTE
Στο κάτω κάτω τόσα μύρια είχε στα πόδια του, όνομα είναι δεν θα μιλούσε κανείς, όπως γούσταρε θα την έχτιζε, στην τελική δεν άλλαξε τίποτα.

Ο Ομπράντοβιτς υπέγραψε εξαιρετικά αργά, βασικά επειδή περίμενε πρόταση από αλλού (Ισπανία) κι επειδή το ταξιδάκι στην Αμερική τον έκανε να αναθεωρήσει κάποια (πολλά δε γίνεται, Ομρπάντοβιτς είναι αυτός, με το ΕΓΩ στα ουράνια). Έφτασε τόσο αργά στη Φενέρ που κάποιες επιλογές είχαν γίνει ήδη. Έκανε διετές, πιστεύοντας ότι θα πάρει τον τίτλο στην Τουρκία (που λογικά θα τον πάρει, δες τις αντιπάλους του ποιες είναι, άσχετα αν τα έχει κάνει μαντάρα στη λίγκα, νέα ομάδα έχει) και την επόμενη θα μπορέσει να χτίσει την ομάδα ως ήθελε. Άλλο χρόνο εκτός δεν ήθελε να μείνει, τα λεφτά ήταν πάρα πολύ καλά (και καλά έκανε και το εκτίμησε, εδώ τα ζυγίζω εγώ αν θα μου δώσουν 300 ή 400 παραπάνω, δε θα τα μετράει ο Ομπράντοβιτς που μιλάμε για εκατομμύρια; ), Γιουγκοσλαβάκια πάνω στα οποία να μπορεί να χτίσει είχε, το ζεστό κλίμα του αρέσει (στην ΤΣΣΚΑ δε θα πήγαινε ποτέ) κι έδεσε το γλυκό, την πήρε την απόφαση, έστω και καθυστερημένα. Αλλά όχι, το χρόνο να κάτσει να φτιάξει την ομάδα όπως ήθελε δεν τον είχε. Ίσα που πρόλαβε να μπλοκάρει την (τραγική) έλευση τούρκογλου, που αν ο Κλέιζα ήταν λάθος, ο πρώην αθλητής Χέντο με το χαρέμι του θα ήταν η πατάτα της χρονιάς.

Εγώ πάντως πιστεύω ότι και τίποτε να μην πάρει στην Τουρκία, θα τον κρατήσουν (και πολύ καλά θα κάνουν). Διετές έχει και απ' ό,τι λέγεται είναι και από μπετόν αρμέ. Να γυρίσει στον Παναθηναϊκό επί ΔΓ, εντελώς απίθανο.
Quincy
Ο μόνος που δεν ήθελε ήταν ο Μακάλεμπ, αλλά δεν νομίζω να τον χαλάει κιόλας. Πέρα από κει η frontline που ευθύνεται κατά ένα τεράστιο ποσοστό για τις κακές εμφανίσεις/αποτελέσματα είναι δικές του επιλογές. Τώρα τον Κλέιζα αν του τον φόρτωσαν δεν το ξέρω, αλλά ήρθε μετά το Ζοτς. Μάλλον συμβιβάστηκε στο θέμα του Λιθουανού

Τέλος πάντων εγώ δεν εννοούσα σαν επιλογές των βασικών, αλλά για τους ρολίστες που δεν έχει και καταμερισμό του χρόνου που δεν βγαίνει. Το πιο πιθανό είναι να μην έβρισκε κανέναν Τούρκο γι αυτό το σκοπό. Ένα-δυό κριάρια να είχε στους ψηλούς να μπαίνουν 7 λεπτά ο καθένας και να παίρνουν 2 ριμπάουντ μπορούσε να βρει, και θα ήταν σε καλύτερη κατάσταση τώρα. Να τους βάζει στα εύκολα παιχνίδια του πρώτου γύρου ή της TBL και να κλεινε το rotation τώρα, με φρέσκες τις παιχτούρες. Θα πήγαινε λίγο πίσω στο δέσιμο της ομάδας γιατί θα παιζαν λιγότερο μαζί, αλλά θα του βγαινε πιστεύω. Εκ του αποτελέσματος φαίνεται να την πατάει και να χει μείνει στο τοπ16 του '12
manj13
QUOTE(yorgos @ Jan 19 2014, 02:05 ) *
Βασικά ο Ζοτς είχε στραβώσει από την εποχή που ο Παυλάρας (ειδικά μετά τη στεναχώρια του για τα όσα έκανε
"κάποιος" στα στοιχηματατζίδικα της Μαλαισίας, που λίγο έλειψε να του στοιχίζουν τη ζωή του από καρδιακό επεισόδιο) άφησε τα ηνία στο Θανάση, που εκτός από κυκλοθυμικός και εκρηκτικός, αποδείχθηκε κακοπληρωτής κι εξαφανιζόλ όποτε γινόταν συζήτηση για το "τι θα γίνει ρε παιδιά στην ομάδα, καμιά ανανέωση συμβολαίου θα κάνουμε;". Τον "κύριο" Δημήτρη δεν τον είχε ποτέ εκτίμηση, άλλωστε ποιος τον έχει; Είσαι λοιπόν σε μια ομάδα όπου δε σου απαντούν σε ένα ραντεβού για τον προγραμματισμό της επόμενης χρονιάς, ο επόμενος πρόεδρος προβλέπεται να είναι... ο κύριος Δημήτρης και από πάνω σε έχουν και απλήρωτο, το θεωρείς γυφτιά και αχαριστία επειδή είσαι και ο τοπ της Ευρώπης και λες άστο, μην κάτσω και φθαρώ και στο τέλος φύγω κι ως λούζερ, παίρνω το καπελάκι μου και φεύγω.



Εγώ πιστεύω και τον Αίσωπο περισσότερο από τον κύριο Δημήτρη. Μιλάμε για άνθρωπο που τραμπουκίζει στα αποδυτήρια, εμπλέκεται σε υποθέσεις με στοιχηματισμό κατά της ομάδας του, κλαίει σε συνεντεύξεις τύπου κατηγορώντας το θείο του ότι του έκλεψε λεφτά, εκδίδει ένα λίβελο, προσλαμβάνει το Χίο (of all people!), χτυπάει κάτω από τη ζώνη συνεχώς (Σκινδήλιας, ντόπινγκ κλπ), χρησιμοποιεί λεξιλόγιο gazzetta, από παιδί πήγαινε με μπράβους σε άλλα σχολεία για να χτυπήσει παιδιά (στο δικό μου σχολείο έγινε αυτό), πλακώνεται με το Ράτζα στα αποδυτήρια, θέλει να κάθεται δίπλα στον πάγκο... Αυτός ο άνθρωπος δυσφήμισε και τον καλύτερο συνεργάτη και αδελφικό φίλο του Ζοτς, ο οποίος σε τόσα χρόνια με τα ΜΜΕ μέσα στη μούρη του έχει δώσει μόνο εικόνα αξιοπρέπειας... Γιατί να μείνει ο Ομπράντοβιτς με μοναδικό αφεντικό (ο Παύλος δεν μπορεί για λόγους υγείας και ο Θανάσης και καλά θα αποχωρούσε... άσχετο αν δεν κρατιέται ο "τυφώνας" κι ανακατέυεται περισσότερο κι από πριν) αυτόν; Για να βάλει ζουρλομανδύα;

Η θέση του προπονητή του Παναθηναϊκού ήταν θέση για κάποιον ανερχόμενο που θα έπαιρνε μια ομάδα που είχε διαλυθεί στα εξ ων συνετέθη (2 παίκτες είχαν μείνει μόνο!), που θα μπορούσε να υπομείνει τον "κύριο Δημήτρη" και την παρέα του δίπλα στον πάγκο και θα'πρεπε να κάνει το όγδοο θαύμα απέναντι σε έναν Ολυμπιακό δυνατό αγωνιστικά, διοικητικά, οικονομικά, ψυχολογικά και που πλέον 'έπαιρνε και όλη τη νέα γενιά του ελληνικού μπάσκετ γιατί ο Παναθηναϊκός δεν έπειθε ότι θα πλήρωνε καν. Ε ήρθε ο Πεδουλάκης (ιδανική επιλογή και αξίζει συγχαρητήρια σε αυτό ο ΔΓ, όπως και σε πολλά άλλα δεν είναι κακός διοικητικός ηγέτης) και παίροντας καμένη γη και ξεκινώντας με τον Κουζίνα, τον αστροναύτη, τον Πάνκο που ήρθε και έκανε τα αποδυτήρια άνω κάτω "i am the Spanish League MVP" (χέσε μας ρε Πάνκο) και κατάφερε και πήρε το πρωτάθλημα απέναντι στον Ολυμπιακό του ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥ μπακ του μπακ με το καλύτερο μπάσκετ που ε΄χω δει ποτέ σε φάιναλ φορ. Άθλος του Πέδουλα, ο Παναθηναϊκός απέκτησε 5 χρόνια ζωή από αυτό το sweep.



Ήρωας! Αλλά ναι, διαβάζοντας Πράσινη παίρνει κανείς μια πολύ καλή ιδέα του με ποιους τα έχει ο κύριος Δημήτρης, ποιος θα φύγει, ποιον αβαντάρει κλπ κλπ.

Τον Κινέζο μπορεί και να τον δεχόταν, το άλλο νομίζω με τίποτε. Επαγγελματίας τέτοιου βεληνεκούς με τη μισή Ευρώπη και 2 ομάδες του ΝΒΑ στα πόδια του να μένει απλήρωτος και να έχει ένα κακομαθημένο για εργοδότη σε μια αυτοκρατορία που καταρρέει... γιατί; Για να χάσει και το legacy που έχτισε επί 10 χρόνια με ασπίλωτες επιτυχίες;

Σμφωνώ κι εγώ, πολύ υποτιμούν το νέο αίμα της Φενέρ, είναι καλά ταλέντα. Το θέμα είναι ότι ο Ζοτς δεν το έχει και πολύ με την ανάδειξη ταλέντων, αλλά θα πρέπει να το κάνει. Κι άμα πρέπει, θα το κάνει, γάτος είναι.


Ο Ομπράντοβιτς υπέγραψε εξαιρετικά αργά, βασικά επειδή περίμενε πρόταση από αλλού (Ισπανία) κι επειδή το ταξιδάκι στην Αμερική τον έκανε να αναθεωρήσει κάποια (πολλά δε γίνεται, Ομρπάντοβιτς είναι αυτός, με το ΕΓΩ στα ουράνια). Έφτασε τόσο αργά στη Φενέρ που κάποιες επιλογές είχαν γίνει ήδη. Έκανε διετές, πιστεύοντας ότι θα πάρει τον τίτλο στην Τουρκία (που λογικά θα τον πάρει, δες τις αντιπάλους του ποιες είναι, άσχετα αν τα έχει κάνει μαντάρα στη λίγκα, νέα ομάδα έχει) και την επόμενη θα μπορέσει να χτίσει την ομάδα ως ήθελε. Άλλο χρόνο εκτός δεν ήθελε να μείνει, τα λεφτά ήταν πάρα πολύ καλά (και καλά έκανε και το εκτίμησε, εδώ τα ζυγίζω εγώ αν θα μου δώσουν 300 ή 400 παραπάνω, δε θα τα μετράει ο Ομπράντοβιτς που μιλάμε για εκατομμύρια; ), Γιουγκοσλαβάκια πάνω στα οποία να μπορεί να χτίσει είχε, το ζεστό κλίμα του αρέσει (στην ΤΣΣΚΑ δε θα πήγαινε ποτέ) κι έδεσε το γλυκό, την πήρε την απόφαση, έστω και καθυστερημένα. Αλλά όχι, το χρόνο να κάτσει να φτιάξει την ομάδα όπως ήθελε δεν τον είχε. Ίσα που πρόλαβε να μπλοκάρει την (τραγική) έλευση τούρκογλου, που αν ο Κλέιζα ήταν λάθος, ο πρώην αθλητής Χέντο με το χαρέμι του θα ήταν η πατάτα της χρονιάς.

Εγώ πάντως πιστεύω ότι και τίποτε να μην πάρει στην Τουρκία, θα τον κρατήσουν (και πολύ καλά θα κάνουν). Διετές έχει και απ' ό,τι λέγεται είναι και από μπετόν αρμέ. Να γυρίσει στον Παναθηναϊκό επί ΔΓ, εντελώς απίθανο.



Επειδη λοιπον εγω ειμαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ και ΟΧΙ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣΙΑΚΟΣ χιλια μπραβο και respect Ζοτς για οτι μας χαρισε...
Απο κει και περα...15 χρονια εισεπραξε ΕΙΚΟΣΙ μυρια,ΟΤΙ ΖΗΤΑΓΕ το ειχε...Και δεν μπορουσε να μεινει ΓΙΑ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ???Επειδη ηταν ο ΔΓ???Κι αυτο το κομπολοι με το τριφυλλι γιατι το παιζε στο παγκο?Επειδη ενεκρινε ποιος ηταν προεδρος??Και ο Παυλος γιατι τον εχει 'τελειωσει' σε ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ επιπεδο?Γιατι ο ΔΓ δεν ειπε κατι τετοιο ΚΑΘΕ αλλο....Ανελαβε τον ΠΑΟ και του αρνηθηκε κατι ο ΔΓ?Ας τον εξεθετε...Οποιος δε θελει να ζυμωσει 10 μερες κοσκιναει...
Στον ΠΑΟ ΕΠΡΕΠΕ να μεινει για τη βραδια στο ΟΑΚΑ οταν αποκλειστηκε με τη ''Φεραρι'' απο το ''Γιουγκο' Μαρουσι κι ΕΜΕΙΣ ειμασταν εκει να του λεμε αυτου και του Ακατανομαστου δεν πειραζει...Και για το Καραβελ που μας διαβεβαιωνε οτι θα μεινει...Ο ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ πηδαει ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ απ το πλοιο...Και στο πλοιο ΕΜΕΙΝΑΝ:
Διαμαντιδης:ΠΑΡΩΝ
Τσαρτσαρης:ΠΑΡΩΝ
ΓΙΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΙ:ΠΑΡΟΝΤΕΣ

ΟΛΟΙ οι αλλοι στις βαρκες κι ενας ειχε ΗΔΗ σφυριξει ΣΤΗΝ ΠΙΑΤΣΑ οτι το πλοιο βουλιαζει...Επειδη λοιπον το πλοιο ΔΕ ΒΟΥΛΙΑΞΕ icon_headbang.gif θελω να παει την αλλη εβδομαδα και με προεδρο αυτον που ΚΑΠΟΙΟΙ λενε οτι δε γουσταρει να στειλει την ομαδα του ν ασχολειται με τη μαχη του με τον Ακατανομαστο...Κι αν καποιοι δεν τους αρεσει ο ΔΓ μπορουν να βρουν εναν ''λιγοτερο'' Παναθηναικο αλλα ΠΙΟ ΓΚΛΑΜΟΥΡ ρε παιδι μου οπως ο ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ,ο ΒΓΕΝΟ με τις καρδουλες,ο Πολεμης και αλλοι τετοιοι ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΑΠΟΔΕΚΤΟΙ?? προεδροι που εχουν ΤΟ ΜΙΚΡΟ ελλατωμα να θελουν να προεδρευουν με τα λεφτα ΑΛΛΩΝ...

Σορρυ για το οφ τοπικ αλλα αυτο με το ΔΓ εχει ξεχειλωσει μεχρι αηδιας....γιατι καλως ή κακως ΑΥΤΗ ειναι ομαδα του ΔΓ κι αν δεν ηταν αυτος τωρα θα μιλαγαμε για το ΠΑΟ-ΜΕΝΤ κι οχι για το Φενερ-ΠΑΟ...
Τελος γιατι βλεπω αν συνεχισω να μπαναριστω δια βιου tongue.gif
yorgos
Μάλλον δεν κατάλαβες το πνεύμα μου.

Εγώ εξήγησα γιατί έφυγε ο Ζοτς και γιατί και γω στη θέση του θα έφευγα.

Από κει και πέρα συμφωνώ απολύτως στο ότι σε μια ομάδα σε συνθήκες καπιταλισμού (στην Κούβα είναι αλλιώς ακόμη ο αθλητισμός) είναι πολύ πιο σημαντικός ο ιδιοκτήτης από τον οποιονδήποτε προπονητή. Προφανώς και ήταν αδύνατο να βρεθεί άνθρωπος να αντικαταστήσει το ΔΓ, που για καλή μας τύχη (και όλων των μπασκετόφιλων) εξακολουθεί να έχει το βίτσιο να μπαίνει μέσα, όπως και οι Αφοι.

Αυτό δε σημαίνει πως είναι ηθικό στοιχείο, σοβαρός άνθρωπος ή ότι αν εγώ ήμουν κοτζάμ Ομπράντοβιτς θα έπρεπε να τον ανεχτώ. Σημαίνει όμως πως ο ΔΓ ήταν και είναι πιο απαραίτητος για την επιβίωση του Παναθηναϊκού από τον Ομπράντοβιτς και τον κάθε Ομπράντοβιτς, όπως και τον κάθε Διαμαντίδη. Άρα θα τον φάμε στη μάπα και θα χαιρόμαστε κιόλας, για να μη γίνουμε Ολυμπιακός της εποχής Νιγκαμπάτζε, Γκούλιας και Τζιγκάνοβιτς.
mr 3Xdouble
QUOTE (A.CAB @ Jan 18 2014, 20:03 ) *
Μάλιστα. Ενώ στον Παναθηναικό γιατί είχε έρθει; Για το σήμα με το τριφύλλι;
Αλλά έχεις δίκιο. Ο τοπ προπονητής πιθανότατα όλων των εποχών στην Ευρώπη και να θέλει και μεγάλο συμβόλαιο. Αν είναι ποτέ δυνατόν. Τσάμπα έπρεπε να πάει στην Τουρκία.

Σε ενδεχόμενη νίκη μας θα βγουν πολλοί περίεργοι απ' τα καβούκια τους να πουν αυτά που τους πονούν και δεν μπορούνε να τα παραδεχτούν. Θα είναι ανηπόφορη κατάσταση.


Τα ίδια πράγματα λέμε πάνω κάτω. Προφανώς για τα φράγκα είχε έρθει και στον Παναθηναικό το 99, υπάρχει όμως και ένα αλλά και είναι και τεράστιο. Έχω βαρεθεί τα δακρύβρεχτα λόγια του Ζοτς (θέλω να παίξει κάποτε ο γιος μου στον ΠΑΟ κτλ) από τη στιγμή που έφυγε. Αν ήταν τόσο Παναθηναικός όσο διατυμπανίζει σε κάθε του συνέντευξη θα έμενε και στα "δύσκολα" (ομάδα με 15 εκ. budjet lol)...
Τέλος πάντων, καλό θα είναι να τον ξεπεράσουμε πλέον και να πορευτούμε με τον RG. Αυτά με τα καβούκια που λες τα αφήνω ασχολίαστα. Εσύ σε ενδεχόμενη ήττα μας αν θες μπορείς να χαρείς για τον Σέρβο. Be my guest. Εγώ θα τον αντιμετωπίσω σαν ΕΧΘΡΟ όπως πολλούς άλλους που έχουν γράψει ιστορία με χρυσά γράμματα στην ομάδα (Σπανούλης, Σάρας, Dejan αναφέρω ενδεικτικά) και θα χαρώ ιδιαίτερα αν τον διαλύσουμε.
ThreeDi
Ξεφτίλα να βλέπεις τέτοιες απόψεις από Παναθηναϊκούς. Τπτ άλλο.
A.CAB
QUOTE(mr 3Xdouble @ Jan 19 2014, 04:09 ) *
Τα ίδια πράγματα λέμε πάνω κάτω. Προφανώς για τα φράγκα είχε έρθει και στον Παναθηναικό το 99, υπάρχει όμως και ένα αλλά και είναι και τεράστιο. Έχω βαρεθεί τα δακρύβρεχτα λόγια του Ζοτς (θέλω να παίξει κάποτε ο γιος μου στον ΠΑΟ κτλ) από τη στιγμή που έφυγε. Αν ήταν τόσο Παναθηναικός όσο διατυμπανίζει σε κάθε του συνέντευξη θα έμενε και στα "δύσκολα" (ομάδα με 15 εκ. budjet lol)...
Τέλος πάντων, καλό θα είναι να τον ξεπεράσουμε πλέον και να πορευτούμε με τον RG. Αυτά με τα καβούκια που λες τα αφήνω ασχολίαστα. Εσύ σε ενδεχόμενη ήττα μας αν θες μπορείς να χαρείς για τον Σέρβο. Be my guest. Εγώ θα τον αντιμετωπίσω σαν ΕΧΘΡΟ όπως πολλούς άλλους που έχουν γράψει ιστορία με χρυσά γράμματα στην ομάδα (Σπανούλης, Σάρας, Dejan αναφέρω ενδεικτικά) και θα χαρώ ιδιαίτερα αν τον διαλύσουμε.


Λέμε τα ίδια μόνο όσον αφορά το μισθό που πρέπει να έχει ο Τοπ Ευρωπαίος προπονητής. Στα υπόλοιπα διαφωνούμε.

Θα σου μίλαγα για τον επαγγελματικό αθλητισμό και για το ρόλο που παίζουν ΚΑΙ τα χρήματα σε κάποιον επαγγελματία αθλητή αλλά θα σε δυσκολέψω. Οπότε απλά σου αναφέρω πως δεν υπάρχει κανένας τόσο πολύ Παναθηναικός ώστε να παίζει μόνο για την φανέλα ειδικά αν νοιώθει πως τ' αφεντικά του δεν τον σέβονται. Και πρωτού πεις για κανά Μήτσο θυμήσου τι συμβόλαια είχε και έχει. Αν πεις κανάν Αλβέρτη θα σου θυμήσω πως έφυγε προσωρινά πριν 2 χρόνια επειδή του μειώσανε το μισθό του εμψυχωτή. Αν δεν ήταν ο "φραγκοφονιάς" ο Σέρβος δεν θα ξανάβλεπε πάγκο.
Και όλα αυτά δεν είναι μομφές για τους παραπάνω. Απλός ρεαλισμός είναι.

Όσον αφορά τον Άρτζι δεν νομίζω να με είδες ποτέ να τον κράζω και να τον διαολοστέλνω. Αντιθέτως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, ειδικά και λόγω των συνθηκών που βρήκε στην ομάδα. Όσο για το συμπέρασμα περί χαράς μου αν χάσουμε από το Σέρβο, άστο καλύτερα βρε Έλληνα γιατί είναι σκέτη αποτυχία. Πας να με βγάλεις λιγότερο Παναθηναικό με αυτό το επιχείρημα; Σαν τρίποντο του Τέπιτς αστόχησες.
Εσύ ως εχθρός όπως λες μπορείς να γιουχάρεις και να μουτζώνεις όσο θες, άσε εμένα και μερικούς περίεργους να τον χειροκροτήσουμε. Και όταν μπει και όταν βγει. Αν βγει χαμένος (που πιστεύω πως έτσι θα βγει) ακόμα καλύτερα. Αν όχι και τι έγινε; 13 χρόνια πόρωσης δεν σβήνουν από έναν αγώνα με τη... Φενέρ.
manj13
QUOTE(ThreeDi @ Jan 19 2014, 04:34 ) *
Ξεφτίλα να βλέπεις τέτοιες απόψεις από Παναθηναϊκούς. Τπτ άλλο.



Ξεφτιλα ΑΝ εισαι ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ -ειδικα στην ηλικια των 42 ετων που ειμαι εγω- ειναι η ομαδα των Σαραβακου-Ζαετς-Ροτσα να παιζει με Καρεληδες-Φορναροληδες και τον καθε ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟ, να χανω απ την καθε ομαδα 2ης κατηγοριας, που την ειχα 3-0 απ τα αποδυτηρια μεσα-εξω,να ειμαι μεσα σε 20 χρονια ΕΙΚΟΣΙ(παρα δυο-τρια)πρωταθληματα απ τον κυριο αντιπαλο μου,ο οποιος μου κανει πλακα ΕΣΩ-ΕΞΩ αγωνιστικα...
Η ''ξεφτιλα'' ηταν επισης να πεισω ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ να γινει ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ με οπλο τις νικες του μπασκετ και της ομαδας των Γιαννακοπουλων και τους ευχαριστω μαζι με πολλους αλλους για το γεγονος οτι σαν Παναθηναικος εχω κατι να υπερηφανευομαι και να μπορω να κανω υγιη καζουρα σε φιλους μου Ολυμπιακους....
ΞΕΦΤΙΛΑ επισης ειναι να εχεις προεδρο που κανει τον προεδρο απ το τουιτερ και ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΕΙ ΤΟ ΔΓ να μπει και στο ποδοσφαιρο μπας και τον σωσει απ τις ντοματες και το -56 βαθμους σε ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ...
Α οταν κερδιζει ο μπασκετικος Παναθηναικος πανηγυριζεις?Πρεπει να ΜΗΝ το κανεις γιατι Ο ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΟΣ και ΚΙΝΗΤΗΡΙΟΣ λογος που το κανεις ειναι αυτος για τον οποιο ντρεπεσαι....

ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....

QUOTE(A.CAB @ Jan 19 2014, 05:44 ) *
Λέμε τα ίδια μόνο όσον αφορά το μισθό που πρέπει να έχει ο Τοπ Ευρωπαίος προπονητής. Στα υπόλοιπα διαφωνούμε.

Θα σου μίλαγα για τον επαγγελματικό αθλητισμό και για το ρόλο που παίζουν ΚΑΙ τα χρήματα σε κάποιον επαγγελματία αθλητή αλλά θα σε δυσκολέψω. Οπότε απλά σου αναφέρω πως δεν υπάρχει κανένας τόσο πολύ Παναθηναικός ώστε να παίζει μόνο για την φανέλα ειδικά αν νοιώθει πως τ' αφεντικά του δεν τον σέβονται. Και πρωτού πεις για κανά Μήτσο θυμήσου τι συμβόλαια είχε και έχει. Αν πεις κανάν Αλβέρτη θα σου θυμήσω πως έφυγε προσωρινά πριν 2 χρόνια επειδή του μειώσανε το μισθό του εμψυχωτή. Αν δεν ήταν ο "φραγκοφονιάς" ο Σέρβος δεν θα ξανάβλεπε πάγκο.
Και όλα αυτά δεν είναι μομφές για τους παραπάνω. Απλός ρεαλισμός είναι.

Όσον αφορά τον Άρτζι δεν νομίζω να με είδες ποτέ να τον κράζω και να τον διαολοστέλνω. Αντιθέτως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, ειδικά και λόγω των συνθηκών που βρήκε στην ομάδα. Όσο για το συμπέρασμα περί χαράς μου αν χάσουμε από το Σέρβο, άστο καλύτερα βρε Έλληνα γιατί είναι σκέτη αποτυχία. Πας να με βγάλεις λιγότερο Παναθηναικό με αυτό το επιχείρημα; Σαν τρίποντο του Τέπιτς αστόχησες.
Εσύ ως εχθρός όπως λες μπορείς να γιουχάρεις και να μουτζώνεις όσο θες, άσε εμένα και μερικούς περίεργους να τον χειροκροτήσουμε. Και όταν μπει και όταν βγει. Αν βγει χαμένος (που πιστεύω πως έτσι θα βγει) ακόμα καλύτερα. Αν όχι και τι έγινε; 13 χρόνια πόρωσης δεν σβήνουν από έναν αγώνα με τη... Φενέρ.


Ουτε γιουχα ουτε μουντζες για το Ζοτς προς Θεου...Η μεση λυση ειναι να του αποδωσουμε τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ και στα υπολοιπα 40 λεπτα του ματς να φωναζουμε για το ΕΠΙΣΗΣ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ...ΝΑ ΧΑΣΕΙ...
Κι αν ποτε αποφασισει να ξαναρθει στην ομαδα θα ξαναπαρει ΟΛΟ το πακετο....Μεχρι τοτε αυτα που του αναλογουν....

QUOTE(yorgos @ Jan 19 2014, 02:52 ) *
Μάλλον δεν κατάλαβες το πνεύμα μου.

Εγώ εξήγησα γιατί έφυγε ο Ζοτς και γιατί και γω στη θέση του θα έφευγα.

Από κει και πέρα συμφωνώ απολύτως στο ότι σε μια ομάδα σε συνθήκες καπιταλισμού (στην Κούβα είναι αλλιώς ακόμη ο αθλητισμός) είναι πολύ πιο σημαντικός ο ιδιοκτήτης από τον οποιονδήποτε προπονητή. Προφανώς και ήταν αδύνατο να βρεθεί άνθρωπος να αντικαταστήσει το ΔΓ, που για καλή μας τύχη (και όλων των μπασκετόφιλων) εξακολουθεί να έχει το βίτσιο να μπαίνει μέσα, όπως και οι Αφοι.

Αυτό δε σημαίνει πως είναι ηθικό στοιχείο, σοβαρός άνθρωπος ή ότι αν εγώ ήμουν κοτζάμ Ομπράντοβιτς θα έπρεπε να τον ανεχτώ. Σημαίνει όμως πως ο ΔΓ ήταν και είναι πιο απαραίτητος για την επιβίωση του Παναθηναϊκού από τον Ομπράντοβιτς και τον κάθε Ομπράντοβιτς, όπως και τον κάθε Διαμαντίδη. Άρα θα τον φάμε στη μάπα και θα χαιρόμαστε κιόλας, για να μη γίνουμε Ολυμπιακός της εποχής Νιγκαμπάτζε, Γκούλιας και Τζιγκάνοβιτς.


ΑΠΟΛΥΤΑ σεβαστη και αποδεκτη η θεση σου.......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.