Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ζέλικο Ομπράντοβιτς
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
giannis_mg
Kακά τα ψέματα τώρα όσο και αν θέλω να πιστέψω αυτό που γράφω στην υπογραφή μου,ξέρω ότι είναι όνειρο θερινής νυκτός....

Με τον ΔΓ στον θώκο του προέδρου(και ας έχει βάλει τον Μάνο για γλάστρα)ο Ζοτς δεν γυρνάει θεωρώ ποτέ και για κανένα λόγο...

Μακάρι να διαψευστώ αλλά ο Ζέλικο δεν είναι πιόνι που θα ακούει τα θέλω του προέδρου και ο ΔΓ μου δίνει την εντύπωση ότι χώνει πολύ τη μυτούλα του στο rotation και τις επιλογές του προπονητή... rolleyes.gif
SG3ptshooter
Πέρασαν οι Hawks τον πρώτο γύρο και είπαμε να αμβλύνουμε το ρεπερτόριό μας βλέπω... smiley.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 3 2015, 00:04 ) *
Ναι, για την Ευρωλιγκα εχεις δικιο. Η σεζον ειναι επιτυχημενη. Με τη γηπεδουχο Ρεαλ αντιπαλο στον ημιτελικο και την ΤΣΣΚΑ των 42 εκατομμυριων μπατζετ να περιμενει δεν πρεπει να εχουν την απαιτηση να το παρει κιολας.
Το 0/3 ειναι πιο πολυ σχημα λογου. Ετσι, για να δειξουμε οτι δε θα εχει παρει τιτλο σε περιπτωση που χασει το πρωταθλημα Τουρκιας(αυτο που περσι σταματησε στο 3-3 για να μην ξεχνιομαστε). Βεβαια θα ειναι γκαφα πρωτου μεγεθους και βαλε αν ο προεδρας τον εδιωχνε και δε μιλαω για τετοιο ενδεχομενο, αλλα για την περιπτωση να μην κανει οτι ειναι δυνατον για να τον κρατησει.

Βρε δεν λέω ότι το χαμόγελό του αρχιφενερά,που απέκτησε τώρα τελευταία με την πρόκριση δεν θα πάρει μια άλλη...κλίση,αλλά αν πρέπει να αρκεστεί στο ΝΑΙ Ή ΟΧΙ στο ερώτημα να μείνει ο Ζοτς λογικά θα είναι στο ΝΑΙ.Αλλά καταλαβαίνουμε και οι 2 ότι δεν είναι όλα άσπρο ή μάυρο,υπάρχουν διαβαθμίσεις.Και στην μέση μπαίνουν και τα διαφορετικά θυμικά προέδρων και οπαδών.Αλλά και δημοσιογράφων,με ό,τι συνεπάγεται αυτό.
SG3ptshooter
Ίσως στο αρχικό μου post να μην το έκανα σαφές, ας το ξεκαθαρίσω κι ας πήγε κλασσικά αλλού η κουβέντα.

Η δήλωση που το sentragoal αποδίδει στο Γιλντιρίμ είναι στην πραγματικότητα απόσπασμα από συνέντευξη του Obradovic, έχει λάθος το site. Τα σύννεφα που υπάρχουν έχουν να κάνουν με το αν θα είναι παρών κι αν θα ξαναδώσει τόσα ο κύριος χορηγός, οπότε η παρουσία του προέδρου και η οικονομική τους ευχέρεια είναι που βάζει τα ερωτηματικά για να κρίνει ο Ζοτς.
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ May 3 2015, 00:33 ) *
Πέρασαν οι Hawks τον πρώτο γύρο και είπαμε να αμβλύνουμε το ρεπερτόριό μας βλέπω... smiley.gif


Ναι, αλλα το δευτερο???? Εχει βγαλει τη σκουπα ο Τοιχογιαννος και την κουναει, μεχρι εδω φαινεται. smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 4 2015, 23:54 ) *
Ναι, αλλα το δευτερο???? Εχει βγαλει τη σκουπα ο Τοιχογιαννος και την κουναει, μεχρι εδω φαινεται. smiley.gif

Wizards ψήφισα. Αυτό δε σε κάνει λιγότερο προβληματικό. peace.gif
more stars
Ωραία και χαλαρή η κουβεντούλα στο άλλο νήμα, περί προσέγγισης (?), επιστροφής (?) του Ζοτς.
Αυτό που σκέφτομαι εγώ, είναι ότι κανείς μας δεν ξέρει γιατί έφυγε και επιπλέον τι ζητάει για να ξαναέρθει, έτσι δεν είναι?

πχ αν του έλεγε ο ΔΓ, αποσύρομαι, κάνε κουμάντο με budget 10 μύρια, όλα μέσα, τι θα γινόταν?
ή αν του έλεγε πάρε 20 μύρια, αλλά αφεντικό είναι αυτός που πληρώνει... δικό μου το μοντέλο διοίκησης...
και υπάρχουν ακόμα ένα σωρό σενάρια, που αφορούν, πλάνο, στόχους, χρονικό ορίζοντα κτλ.

Πως είμαστε σίγουροι για τις σκέψεις του Ζοτς πάνω σε αυτά?
Προσωπικά τα βλέπω αρκετά πιο σύνθετα τα πράγματα και δεν αποκλείω τίποτα.

Είναι πολύ δύσκολος ο απογαλακτισμός και γίνεται ακόμα πιο δύσκολος αν σκεφτείς τα οικονομικά δεδομένα.
Προφανώς αυτό είναι που δεν μπορεί να αντέξει ο ΔΓ και έχουμε τα γνωστά ξεσπάσματα...
manj13
QUOTE(more stars @ May 5 2015, 19:26 ) *
Ωραία και χαλαρή η κουβεντούλα στο άλλο νήμα, περί προσέγγισης (?), επιστροφής (?) του Ζοτς.
Αυτό που σκέφτομαι εγώ, είναι ότι κανείς μας δεν ξέρει γιατί έφυγε και επιπλέον τι ζητάει για να ξαναέρθει, έτσι δεν είναι?

πχ αν του έλεγε ο ΔΓ, αποσύρομαι, κάνε κουμάντο με budget 10 μύρια, όλα μέσα, τι θα γινόταν?
ή αν του έλεγε πάρε 20 μύρια, αλλά αφεντικό είναι αυτός που πληρώνει... δικό μου το μοντέλο διοίκησης...
και υπάρχουν ακόμα ένα σωρό σενάρια, που αφορούν, πλάνο, στόχους, χρονικό ορίζοντα κτλ.

Πως είμαστε σίγουροι για τις σκέψεις του Ζοτς πάνω σε αυτά?
Προσωπικά τα βλέπω αρκετά πιο σύνθετα τα πράγματα και δεν αποκλείω τίποτα.

Είναι πολύ δύσκολος ο απογαλακτισμός και γίνεται ακόμα πιο δύσκολος αν σκεφτείς τα οικονομικά δεδομένα.
Προφανώς αυτό είναι που δεν μπορεί να αντέξει ο ΔΓ και έχουμε τα γνωστά ξεσπάσματα...



''Αυτό που σκέφτομαι εγώ, είναι ότι κανείς μας δεν ξέρει γιατί έφυγε και επιπλέον τι ζητάει για να ξαναέρθει, έτσι δεν είναι?''


Ολο το ποστ σου ειναι ευστοχο φιλε!!!Αλλα ειδικα το παραπανω κομματι ειναι ολα τα λεφτα γιατι και το ερωτημα του πρωτου σκελους θα θελα καποια στιγμη ν απαντηθει αλλα ΕΙΔΙΚΑ το δευτερο ισαμε που θα του κανα... tongue.gif πεντοθαλ του Ζοτς για να μαθω!!! smiley.gif
bbplayer
QUOTE(manj13 @ May 5 2015, 20:27 ) *
''Αυτό που σκέφτομαι εγώ, είναι ότι κανείς μας δεν ξέρει γιατί έφυγε και επιπλέον τι ζητάει για να ξαναέρθει, έτσι δεν είναι?''


Ολο το ποστ σου ειναι ευστοχο φιλε!!!Αλλα ειδικα το παραπανω κομματι ειναι ολα τα λεφτα γιατι και το ερωτημα του πρωτου σκελους θα θελα καποια στιγμη ν απαντηθει αλλα ΕΙΔΙΚΑ το δευτερο ισαμε που θα του κανα... tongue.gif πεντοθαλ του Ζοτς για να μαθω!!! smiley.gif


wishful thinkings...alla den. San prospatheia kali einai de leo. Alla ...den
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ May 5 2015, 21:01 ) *
wishful thinkings...alla den. San prospatheia kali einai de leo. Alla ...den



Ρε bb,τι θα γινει με αυτα τα αγγλικα???Ειπαμε τη μερα του αγωνα,ειπες εχεις θεμα οκ,μη το κανουμε σχοινι κορδονι...
Μας βγηκαν τα ματια!


Τωρα για τον Ζοτς,να πω κι εγω οτι δεν το βλεπω να ερχεται...Κατι ο ΔΓ που δεν νομιζω να ειναι ελκυστικα τα οσα κανει τελευταια,κατι το πορτοφολι που εκλεισε και στις μεταγραφες και στον μισθο του κοουτς,δεν το βλεπω ποσιμπλ...

Αν και με τα γεγονοτα που συμβαινουν,γενικα δεν ξερω ποιος καλος προπονητης θα θελει να ερθει...Μονο το τεραστιο brandname αποτελει κινητρο αυτη τη στιγμη...
bbplayer
Ναι μωρέ,δικιο ΈΧΕΙΣ χίλια συγγνώμη!Ειλικρινά! απλώς παίζουν τα neura μου με κατι ποσταρισματα του manj13 ώρες ώρες καΙ δε μπορώ να κρατηθώ μέχρι το επόμενο πρωί που θα πάω στη δουλειά. Δε θα επαναληφθεί. Συγγνωμη και πάλι
manj13
QUOTE(bbplayer @ May 5 2015, 21:21 ) *
Ναι μωρέ,δικιο ΈΧΕΙΣ χίλια συγγνώμη!Ειλικρινά! απλώς παίζουν τα neura μου με κατι ποσταρισματα του manj13 ώρες ώρες καΙ δε μπορώ να κρατηθώ μέχρι το επόμενο πρωί που θα πάω στη δουλειά. Δε θα επαναληφθεί. Συγγνωμη και πάλι


Οταν bb στη δινω στα... tongue.gif ''μετρα'' στο βγαζω...σε greekglish???? tongue.gif 24.gif 24.gif
more stars
QUOTE (j-kidd13 @ May 5 2015, 21:05 ) *
Τωρα για τον Ζοτς,να πω κι εγω οτι δεν το βλεπω να ερχεται...Κατι ο ΔΓ που δεν νομιζω να ειναι ελκυστικα τα οσα κανει τελευταια,κατι το πορτοφολι που εκλεισε και στις μεταγραφες και στον μισθο του κοουτς,δεν το βλεπω ποσιμπλ...


Eμ γι αυτό έγραψα δεν ξέρουμε, αλλά δεν ασχολείστε.
Εσύ πως ξέρεις δλδ ότι ο Zoτς χαλιέται με τα καραγκιοζιλίκια του ΔΓ?
Και πως αυτά επηρεάζουν την ομάδα?
Ή μήπως θα σκέφτεται θα χαλάσω το όνομά μου αν πληρώνομαι απ'αυτόν και τι θα πει ο Mπερτομέος?

Εγω δεν τον έχω καθόλου για τέτοιο τύπο.
Μια χαρά στήριξε τον μεγάλο, όταν μοίραζε τα 100ευρα...

Δεν ξέρω... μακάρι κάποια μέρα να μάθουμε.

Μην έχετε τίποτα σίγουρο πάντως. Οποιαδήποτε συλογιστική είναι λάθος, απο τη στιγμή που δεν έχει μιλήσει ανοιχτά και απο την άλλη είχαμε prive αγκαλιά με τον ΔΓ, στα αποδυτήρια του OAKA.

Και αυτό με το λιλί, παρότι ήμουν 100% σίγουρος ότι δεν μας πούλησε, τα πρόσφατα γεγονότα μένω ή φεύγω απο Φενέρ αναλόγως τι θα κάνει ο Πρόεδρος και η Oυλκερ,,, με μπέρδεψαν.
Όταν λέω λιλί, όχι απαραίτητα της τσέπης του, αλλά γενικότερα το budget (άρα και την τσέπη του...)
more stars
Έδωσε και συνέντευξη
http://euroleague.sport24.gr/article/34518...omades-moy.html

Δύο ομάδες αναφέρει... Ρεάλ και εμάς...
το αρρωστημένο μυαλό μου λέει, τους δύο υποψήφιους επόμενους σταθμούς.

Δεν βγαίνει άκρη.

Άλλος ήταν στην Μπανταλόνα, άλλο στη Παρτιζάν, στη Ρεάλ, στη Μπενετόν, άλλος όταν πρωτοήρθε, άλλος όταν έπαιζε με τη πληρέστερη ομάδα όλων των εποχων στην Ευρώπη και άλλος όταν έστηνε κορμό με Διαμαντίδη, Χατζηβρέτα, Τσαρτσα και Μπάτμαν...

Τον τελευταίο θέλουμε...
bbplayer
QUOTE(more stars @ May 5 2015, 22:13 ) *
Eμ γι αυτό έγραψα δεν ξέρουμε, αλλά δεν ασχολείστε.


Πιάσε το "κουβάρι" από το 2010, εννοώ εκείνη τη χρονιά , και μετά και θα δεις ότι όλα εξηγούνται πανεύκολα. Η ομάδα προοδευτικά έφθινε .

QUOTE(more stars @ May 5 2015, 22:13 ) *
Εσύ πως ξέρεις δλδ ότι ο Zoτς χαλιέται με τα καραγκιοζιλίκια του ΔΓ?


Διαφορά παιδείας (βλέπεις και ακους τον έναν και βλέπεις και ακους τον άλλον και οι συγκρίσεις είναι μοιραίες), φιλοσοφίας και εν γένει προσωπικότητας.
Η ομάδα σαφώς επηρεάζεται όταν δεν είναι συγκεντρωμένη στον σκοπό της και ακούει π.χ για μη τηρηθέντα πλάνα, για "σφαγές" κοκ Δες και το παράδειγμα με τον Χάισλιπ, η αντίδραση του Ομπράντροβιτς ήταν "Ωραία, τώρα πάρτε και προπονητή από το ΝΒΑ" (η ανακοίνωση έγινε...διαβοής α λα Παππά).
Τέτοια δεν τα ανέχεται κανένας σοβαρός άνθρωπος που σέβεται τον ευατό του. Δεν είναι θέμα Ζοτς. Τώρα ...πάλι Χάισλιπ.

Ο ΠαναθηναΊκός πέτυχε ότι πέτυχε επειδή όλοι είχαν τους ρόλους τους και δεν έμπλεκε ο ένας στα πόδια του άλλου. Αυτή είναι αλάνθαστη συνταγή. Οτιδήποτε άλλο είναι καταδικασμένο εκ προϊμίου

Μακάρι να επιβεβαιωθείς και όντως ένας σοβαρός και καλός προπονητής να ασχοληθεί με μας. Αλλά τα ονόματα που ακούγονται είναι τουλάχιστο αποκαρδιωτικά



QUOTE(manj13 @ May 5 2015, 21:25 ) *
Οταν bb στη δινω στα... tongue.gif ''μετρα'' στο βγαζω...σε greekglish???? tongue.gif 24.gif 24.gif


έχει έντονη προσωπικότητα το κινητό μου και παίρνει πρωτοβουλίες. icon_drunk.gif Τα "νεύρα" τα κάνει μέτρα. Σπίτι δεν έχω ελληνικά sad.gif


Αλλο : Τα σεμινάρια είτε στο Ντουμπάι είτε στο Μουρμανσκ, είναι πολύ καιρό κανονισμένα και ο Ομπράντοβιτς δεν είναι ο ...Περοκάλ για να κάθεται να περιμένει πώς θα ξυπνήσει ...ο διάδοχος της ΚΑΕ για να κανονίσει και το πρόγραμμα του.

Επίσης, πες στην 11 (αν κατάλαβα και θυμάμαι καλά) ότι ο ένας πακετάρει για ΦΦ με τους Ερντενοσαβάδες και ο άλλος πακετάρει για ΑΣΕΑΔ, Εφετεία, Εισαγγελείς , Ανακριτές κοκ . Χαιρετίσματα πες τους

icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
more stars
QUOTE (bbplayer @ May 6 2015, 08:04 ) *
Πιάσε το "κουβάρι" από το 2010, εννοώ εκείνη τη χρονιά , και μετά και θα δεις ότι όλα εξηγούνται πανεύκολα. Η ομάδα προοδευτικά έφθινε .

Διαφορά παιδείας (βλέπεις και ακους τον έναν και βλέπεις και ακους τον άλλον και οι συγκρίσεις είναι μοιραίες), φιλοσοφίας και εν γένει προσωπικότητας.
Η ομάδα σαφώς επηρεάζεται όταν δεν είναι συγκεντρωμένη στον σκοπό της και ακούει π.χ για μη τηρηθέντα πλάνα, για "σφαγές" κοκ Δες και το παράδειγμα με τον Χάισλιπ, η αντίδραση του Ομπράντροβιτς ήταν "Ωραία, τώρα πάρτε και προπονητή από το ΝΒΑ" (η ανακοίνωση έγινε...διαβοής α λα Παππά).
Τέτοια δεν τα ανέχεται κανένας σοβαρός άνθρωπος που σέβεται τον ευατό του. Δεν είναι θέμα Ζοτς. Τώρα ...πάλι Χάισλιπ.

Ο ΠαναθηναΊκός πέτυχε ότι πέτυχε επειδή όλοι είχαν τους ρόλους τους και δεν έμπλεκε ο ένας στα πόδια του άλλου. Αυτή είναι αλάνθαστη συνταγή. Οτιδήποτε άλλο είναι καταδικασμένο εκ προϊμίου

Μακάρι να επιβεβαιωθείς και όντως ένας σοβαρός και καλός προπονητής να ασχοληθεί με μας. Αλλά τα ονόματα που ακούγονται είναι τουλάχιστο αποκαρδιωτικά


Kι όμως ουτε εσύ ούτε εγώ ούτε κανένας, μπορεί να ξέρει.

Όταν ο Θανάσης έπιανε το όφωνο και έλεγε "σας μιλάει ο θανάσης, ο δικός σας θανασης" με τις παρδαλή γραβάτα ή όταν φεύγανε τα πετσετάκια δεν θυμάμαι να είχε πρόβλημα ο ζοτς. Και άλλα...
Και να 'σαι σίγουρος ότι και ο ΔΓ σε τέτοιο μουντ θα ήταν αν όλα πήγαιναν καλά, με τον ζοτς στην ομάδα.

Όταν κερδίζεις είναι όλα καλά... δικιώνονται οι επιλογές, οι συμπεριφορές... (καλές - κακές).
Όταν χάνεις, το καλύτερο πρόγραμμα με τα καλύτερα στελέχη να τρέχεις... θέστα... δεν...
Εμείς προσπαθούμε με λίγα να πετύχουμε πολλά. Καταδίκη.

και κάτι τελευταίο.
ο Λοχίας μια χαρά σοβαρός άνθρωπος ήταν και ήξερε πολύ καλά που ερχόταν.

Το θέμα δεν είναι ποιος θα δικαιωθεί, αλλά να μην μας μεταδώσει ο ΔΓ την ψυχολογία του.
Όταν ο Αλβέρτης έλεγε και στα καλά και στα κακά μαζί, χειροκροτάγαμε.

Δεν ξέρουμε, ούτε τι έγινε ούτε τι πρόκειτε να γίνει. period
bbplayer
QUOTE(more stars @ May 6 2015, 09:40 ) *
Kι όμως ουτε εσύ ούτε εγώ ούτε κανένας, μπορεί να ξέρει.

Όταν ο Θανάσης έπιανε το όφωνο και έλεγε "σας μιλάει ο θανάσης, ο δικός σας θανασης" με τις παρδαλή γραβάτα ή όταν φεύγανε τα πετσετάκια δεν θυμάμαι να είχε πρόβλημα ο ζοτς. Και άλλα...
Και να 'σαι σίγουρος ότι και ο ΔΓ σε τέτοιο μουντ θα ήταν αν όλα πήγαιναν καλά, με τον ζοτς στην ομάδα.


και βέβαια είχε. αν θυμάσαι την ίδια ώρα μέσα στα αποδυτήρια ο Σάρας δήλωνε "εμας μας είπε ότι δεν έχει υπογραψει". Απο κει και πέρα, δεν είναι και κηδεμόνας του για να του πει τι θα κάνει. ειδικά ο Θανάσης έχει το ακαταλόγιστο
Γενικώς οι Γιαννακόπουλοι είναι ανεξέλεκτοι, δεν μπορεις να τους "πιάσεις" πουθενά. Τη μια τον απβθέωνε και την άλλη αρνιόταν να τον δει και την παρά-αλλη τον πήραν τα κλάματα. Ασε ντάξει

Σου είπα την αντίδραση σε αυτά τα mood, στην περίπτωση του Χάισλιπ την αντίδρασή του. Ασε που ουσιαστικά δεν πάτησε ποτέ παρκέ.


Στο ότι ο Ιβάνοβιτς είναι σοβαρός άνθρωπος εχω συμφωνήσει καιρό πριν. Σε άλλα έπασχε ο Ιβάνοβιτς όχι στη σοβαρότητα. Και ξαναλέω ότι, ασχέτως αποτελέσματος, του πιστώνω τη θέλησή του να κάνει κουμάντο στην ομάδα. Ήταν ένας και από τους λόγους που τον έφαγε το μαύρο έρεβος. Σίγουρα όχι ο κυριότερος και σίγουρα όχι ο μόνος

Δεν είμαι παντογνώστης αλλά τα γεγονότα έχουν ροή, δεν ξύπνησαν ένα πρωί και είπαν "σήμερα πάμε να διώξουμε τον Ομπράντοβιτς", προετοιμάστηκε καιρό και ειδικά το 2012 απορώ πώς άντεξαν και ο Ζοτς και οι παίχτες.

Το θέμα δεν είναι ότι έδιωξαν τον Ζοτς. Ντάξει τον έδιωξαν, πάει τελείωσε κοιτάμε παραπέρα. Το θεμα είναι ότι κατεδάφισαν στην κυριολεξία την ομάδα και συνήθως μετά απο τέτοιο ξεκαθάρισμα κάνεις καιρό να συνέλθεις, αν συνήθλεις κάποτε
more stars
Συμφωνούμε στα γεγονότα.
δεν θα πω επίσης ότι διαφωνώ με τα συμπεράσματα,
λέω δεν ξέρω.

Να βάλω και άλλη μια παράμετρο που επίσης δεν ξέρω.
Κάτι έγινε στην οικογένεια τα τελευταία χρόνια, σωστά?
Θυμίζω:
το θέμα με τα φάρμακα και τη Βιανεξ
μετά προστέθηκε και η αύξηση φορολογίας στα συμβόλαια.
την κατάσταση υγείας του Παύλου.
τα απλήρωτα που άφησε ο θανάσης και τα κλάματα του ΔΓ.
την δήλωση του θαναση περί σπάρτης και πρωτότοκου.

Αυτά δεν είχαν επίπτωση στην απόφαση του ζοτς?
(γιατί ένα ξέρω, ότι δεν τον έδιωξαν... μπορεί να υπήρξε η σκέψη και να κινήθηκαν οι μεγάλοι προς αυτή την κατεύθυνση, αλλα την κρίσιμη ώρα, ο ίδιος πήρε την απόφαση. Στο χέρι του ήταν, να δεχτεί μείωση και αναπροσαρμογή στόχων).

Έχουμε μεγάλη έλειψη πληροφοριών, μακάρι κάποτε να μάθουμε απλά για την ιστορία, γιατί ότι έγινε έγινε.
Κατήγορος πάντως δεν θα γίνω, χωρίς να ξέρω.
(και δεν το λέω για σένα αυτό, απλά λέγονται διάφορα απο πολλούς αυτήν την εποχή που πατώσαμε)
bbplayer
QUOTE(more stars @ May 6 2015, 10:23 ) *
Συμφωνούμε στα γεγονότα.
δεν θα πω επίσης ότι διαφωνώ με τα συμπεράσματα,
λέω δεν ξέρω.

Να βάλω και άλλη μια παράμετρο που επίσης δεν ξέρω.
Κάτι έγινε στην οικογένεια τα τελευταία χρόνια, σωστά?
Θυμίζω:
το θέμα με τα φάρμακα και τη Βιανεξ. γεγονός
μετά προστέθηκε και η αύξηση φορολογίας στα συμβόλαια.γεγονός
την κατάσταση υγείας του Παύλου. γεγονός
τα απλήρωτα που άφησε ο θανάσης και τα κλάματα του ΔΓ. επίσης.
την δήλωση του θαναση περί σπάρτης και πρωτότοκου. δεν το θυμάμαι αλλα το παίρνω δεδομένο μια και το γράφεις


Αυτά δεν είχαν επίπτωση στην απόφαση του ζοτς? Όχι και θα σου πω γιατί ή έστω να είχαν ένα ελαχιστότατο. Γιατί ο Ζοτς έσκουζε συνέχεια και επαναλάμβανε μονότονα σε σημείο αήδιας την παράμετρο "σεβασμός". Και αυτό δεν το είχε. Θυμίσου ότι διαβάζαμε ειδήσεις τα προηγόυμενα χρόνια ότι σταματάει τις διακοπές του για να έρθει να κανονίσει τα των μεταγραφών. Ακούγαμε τον Ιτούδη να λέει ότι "μάθαμε από το tweet του Ντρου ότι έφυγε". Ο ϊδιος ο παίχτης απορούσε με τη συμπεριφορά της διοίκησης

(γιατί ένα ξέρω, ότι δεν τον έδιωξαν... μπορεί να υπήρξε η σκέψη και να κινήθηκαν οι μεγάλοι προς αυτή την κατεύθυνση, αλλα την κρίσιμη ώρα, ο ίδιος πήρε την απόφαση. Στο χέρι του ήταν, να δεχτεί μείωση και αναπροσαρμογή στόχων).
μπορεί να μην τον έδιωξαν με την κλασικη εννοια του όρου "σηκω και φύγε" αλλά έκαναν αυτό που έπρεπε ακριβώς να κάνουν για να φύγει, μια και το χαρακτήρα του τον ήξεραν.
Από το "κουράστηκα" του Παύλου αμέσως μετά την κούπα της Βαρκελώνης ως μη όφειλε( δε λες δημόσια τέτοια πράγματα), μέχρι τους αμερικανορώσους που ακούγαμε, μέχρι τα βαράτε με κι ας κλαίω του ΔΓ, "δεν αναλαμβάνω την ΚΑΕ" (λες και τον πίστευε κανείς..) και η ομάδα να παλεύει με μονοετή συμβόλαια, με τον Λόγκαν και το γερο-Μάικ, το Σάρας στα 35 και μισό Μάριτς για να πάει ΦΦ και να μην του έχουν πει κουβέντα για ανανέωση.

Να παλεύουν μόνοι και αβοήθητοι, μέχρι τα δημοσιεύματα της "Π" που σπεύδει να υιοθετήσει ο manj13 ελαφρά τη καρδία "ο κόσμος του Παναθηναϊκού κρατάει την ανάσα του και ο Ζοτς είναι στο Ντουμπάι"...έναν που θες να κρατήσεις και μάλιστα στο συγκεκριμένο δεν τον βάζεις στα μανταλάκια, όταν μάλιστα ξέρεις ότι δε σηκώνει μύγα στο σπαθί του. Σιγά τα ωα δηλαδή, πήγε σε ένα διεθνές σεμινάριο προγραμματισμένο!!


Έχουμε μεγάλη έλειψη πληροφοριών, μακάρι κάποτε να μάθουμε απλά για την ιστορία, γιατί ότι έγινε έγινε.
Κατήγορος πάντως δεν θα γίνω, χωρίς να ξέρω.
(και δεν το λέω για σένα αυτό, απλά λέγονται διάφορα απο πολλούς αυτήν την εποχή που πατώσαμε)
Το ξέρω ότι δεν το λες για μένα. Αλλά ούτε εγώ τα λέω πρώτη φορά. 4 χρόνια τώρα τα ίδια γράφω . Για μένα είναι φως φανάρι η περίπτωση.
Πάντως το κλίμα έχει αρχίσει να αλλάζει άρδην. Ακόμα και αυτοί που το έπαιζαν "Πανάθα πάνω απ όλα" , ναι μεν αλλά, και διάφορα άλλα ήδη έχουν αρχίσει να καταλαβαίνουν τι γίνεται. Δε μιλάω για το Ζοτς αλλα για το γενικό μπάχαλο στην ομάδα. Γυρίζεις από -50 στη Μόσχα και λες, γεμίστε το γήπεδο να το γυρίσουμε να πάρουμε το 7ο και διάφορα αλλα. Εάν δεν επικρατήσει η σοβαρότητα θα βιώσουμε πολλά -50 ακόμα και πολλά...αυτάκια και δε θα είναι άλλοθι ούτε ο αλητης ο Μπερτομέου ούτε η μάνα του τάδε ούτε τα παιδιά του δείνα


Y.G αφήνω στην άκρη το γεγονός της παράπλευρης απώλειας, που έχει να κάνει με την έλευση παιχτών. Τέτοιοι προπονητές ειναι κράχτες
more stars
Δεν με κατάλαβες ρε bb.

Aυτά που γράφεις είναι συνέπειες. Εγώ τις αιτίες ψάχνω.
Είναι γεγονός ότι αποδιοργανώθηκε η ομάδα, αλλά δεν είναι γεγονός ότι το έδιωξαν.
Μπορεί να διέγνωσαν ότι δεν μπορούσαν να τον κρατήσουν για παράδειγμα, αν συνέβη και αυτό (που μάλλον συνέβη)

Απο εκεί και πέρα όταν υπάρχουν όλων των ειδών τα προβλήματα σε μια οικογένεια, με τόσες ευθύνες, τι περιμένεις να γίνει?

Και προς θεού δεν απαίτησα από τον Ζοτς να ισορροπήσει τα πράγματα. Ότι έγινε έγινε.

Δεν απορρίπτω καθόλου όσους λένε ότι θα δώσουν γη κ ύδωρ το καλοκαίρι.
Ήδη οι ψίθυροι λένε ότι ο ΠΓ τραβάει το αυτί του ΔΓ και του λέει να κρατηθεί πίσω... και να κάνει ότι μπορεί με τον ζέλικο.
πες το και ράδιο αρβύλα, πάλι μέσα θα είσαι...

Το θέλουμε? Γίνεται? imo NAI
Το παρελθόν είναι αποτρεπτικό? imo ΟΧΙ
shtarkws
QUOTE(more stars @ May 6 2015, 09:40 ) *
Kι όμως ουτε εσύ ούτε εγώ ούτε κανένας, μπορεί να ξέρει.

Όταν ο Θανάσης έπιανε το όφωνο και έλεγε "σας μιλάει ο θανάσης, ο δικός σας θανασης" με τις παρδαλή γραβάτα ή όταν φεύγανε τα πετσετάκια δεν θυμάμαι να είχε πρόβλημα ο ζοτς. Και άλλα...
Και να 'σαι σίγουρος ότι και ο ΔΓ σε τέτοιο μουντ θα ήταν αν όλα πήγαιναν καλά, με τον ζοτς στην ομάδα.


Όταν κερδίζεις είναι όλα καλά... δικιώνονται οι επιλογές, οι συμπεριφορές... (καλές - κακές).
Όταν χάνεις, το καλύτερο πρόγραμμα με τα καλύτερα στελέχη να τρέχεις... θέστα... δεν...
Εμείς προσπαθούμε με λίγα να πετύχουμε πολλά. Καταδίκη.

και κάτι τελευταίο.
ο Λοχίας μια χαρά σοβαρός άνθρωπος ήταν και ήξερε πολύ καλά που ερχόταν.

Το θέμα δεν είναι ποιος θα δικαιωθεί, αλλά να μην μας μεταδώσει ο ΔΓ την ψυχολογία του.
Όταν ο Αλβέρτης έλεγε και στα καλά και στα κακά μαζί, χειροκροτάγαμε.

Δεν ξέρουμε, ούτε τι έγινε ούτε τι πρόκειτε να γίνει. period


Φιλε μου οι αφοι στην αρχη της ιστοριας τους ηταν και αυτοι παρορμητικοι σαν τον ΔΓ. Διακρινω πολλα κοινα στοιχεια με αυτα που κανει τωρα ο υιος, ΟΜΩΣ καποια στιγμη καταλαβανε οτι ο δρομος της επιτυχιας ειναι να στελεχωσουν την ομαδα απο ικανους ανθρωπους και να τους εμπιστευτουν χωρις να ανακατευονται και να παρεμβαινουν. Τα τελευταια χρονια συναντιουνταν με τον Ζοτς το καλοκαιρι,συζητουσαν ποσο θα ειναι το μπατζετ και ξαναεμφανιζοταν τον Μαη να σηκωνουν κουπες
more stars
Ε όχι και εξαφανισμένοι! Νταξ

δηλαδή οι μεγάλοι
- δεν παρέμβαιναν στο ρόστερ? δεν έκαναν δωράκια?
- δεν απαντούσαν στους απέναντι?
- δεν έπιαναν μικρόφωνο στο ΟΑΚΑ?

Αυτά ήταν καλά για τον Ζοτς?

Λύση υπάρχει.
Σημαντικό είναι να τραβηχτεί αισθητά πιο πίσω ο ΔΓ και να πέσει πάλι χρήμα imo.

Η κατάσταση πλέον στην οικογένεια έχει ισορροπήσει αρκετά.
silversurfer
καλημέρα!!!

http://www.superbasket.gr/ochiapo-zots-se-panathinaiko/

εγω πιστεύω οτι ειναι τα ψεματα των Τουρκων για να δημιουργουν κλιμα και ένταση..
Darryl13
QUOTE (silversurfer @ May 6 2015, 11:54 ) *
καλημέρα!!!

http://www.superbasket.gr/ochiapo-zots-se-panathinaiko/

εγω πιστεύω οτι ειναι τα ψεματα των Τουρκων για να δημιουργουν κλιμα και ένταση..


1. Τούρκικο δημοσίευμα...ανέκδοτο από μόνο του laugh.gif

2. Τελικά τον Ομπράντοβιτς κάποιοι δεν τον έμαθαν. Μιλάμε για έναν κύριο που ποτέ δεν θα έμπαινε σε συζητήσεις με άλλη ομάδα ενώ η ομάδα που κοουτσάρει έχει ακόμα υποχρεώσεις και δη τόσο υψηλές. Κατα τα άλλα συζήτησε να έρθει εδώ. Ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς. Ποτέ όμως...

3. Παραμύθι χωρίς δράκο και η αφερεγγυότητα φάνηκε από το αρχικό δημοσίευμα που έλεγε ότι αν δεν καταφέρει να γυρίσει πίσω τον Ζέλικο θα πάμε για Ιτούδη. Για Ιτούδη που πήγε φαιναλ 4 με τσκα και έχει πανάκριβο συμβόλαιο. Αλλά κατα τα άλλα θα τον φέρναμε πίσω και ας είχε και συμβόλαιο και όλα αυτά. Ξέχωρα τις δηλώσεις περί διαλυτικού στοιχείου κτλ κτλ κτλ.

4. Ακόμα κι αν αυτό που γράφεται από τους Τουρκους για την συμπεριφορά του ΔΓ που και καλά γι' αυτό "αρνήθηκε ο Ζοτς", όποιος ξέρει έστω και λίγο τι θα πει Ομπράντοβιτς γνωρίζει πώς και έτσι να είναι, αυτό δεν θα το έβγαζε ποτέ προς τα έξω, ένας ΚΥΡΙΟΣ.
more stars
Προφανώς και το πρώτο και το δεύτερο είναι αποκυήματα της φαντασίας τους...
Στην αρχή έπαιζε το σενάριο δημητράκειου διαρροής για αποπροσανατολισμό, αλλά δεν... ούτε αυτό.
Προφανώς είναι γνωστά σε όλους αυτά που λέει ο darryl13, αυτή τη στιγμή δεν μπορούν να γίνουν διαπραγματεύσεις, ούτε κάν συζήτηση.

Για το αν έπαιξε ρόλο (ή θα παίξει) η συμπεριφορά του ΔΓ τα είπαμε... αναλογα έκαναν και οι μεγάλοι, αλλά τότε υπήρχε χρήμα και κερδίζαμε...
TAKIS7
QUOTE (more stars @ May 6 2015, 13:09 ) *
Προφανώς και το πρώτο και το δεύτερο είναι αποκυήματα της φαντασίας τους...
Στην αρχή έπαιζε το σενάριο δημητράκειου διαρροής για αποπροσανατολισμό, αλλά δεν... ούτε αυτό.
Προφανώς είναι γνωστά σε όλους αυτά που λέει ο darryl13, αυτή τη στιγμή δεν μπορούν να γίνουν διαπραγματεύσεις, ούτε κάν συζήτηση.

Για το αν έπαιξε ρόλο (ή θα παίξει) η συμπεριφορά του ΔΓ τα είπαμε... αναλογα έκαναν και οι μεγάλοι, αλλά τότε υπήρχε χρήμα και κερδίζαμε...


Δεν συγκρίνονται αυτά που λέγονται από ΔΓ με αυτά που έλεγαν ο πατέρας του και ο θείος του.
more stars
Eίναι σίγουρα διαφορετικά πράγματα, ειδικά για όποιον πιστεύει ότι ΔΓ μπορεί να κάνει όσα "εύχεται".

Πάντως και oι μεγάλοι μπούκαραν φωνάζοντας "κλέφτες - κλέφτες" στον μπερναμπέου, και στο γήπεδο τραβόντας απο το μανίκι διαιτητή και απέσυραν ομάδα απο τελικούς μιλόντας για στήσιμο, και τα έχωσαν σε παίκτες, και πέταξαν πετσετάκια κλπ κλπ μέχρι και απαγωγή κυπέλου με μπέρτα και τρολάρισμα άνευ προηγουμένου προς τον αντίπαλο.

Αλλά (ξανα)είπαμε... τότε η ομάδα κέρδιζε και κάναμε χαβαλέ... μαζί και ο Ζέλικο...
TAKIS7
QUOTE (more stars @ May 6 2015, 13:26 ) *
Eίναι σίγουρα διαφορετικά πράγματα, ειδικά για όποιον πιστεύει ότι ΔΓ μπορεί να κάνει όσα "εύχεται".

Πάντως και oι μεγάλοι μπούκαραν φωνάζοντας "κλέφτες - κλέφτες" στον μπερναμπέου, και στο γήπεδο τραβόντας απο το μανίκι διαιτητή και απέσυραν ομάδα απο τελικούς μιλόντας για στήσιμο, και τα έχωσαν σε παίκτες, και πέταξαν πετσετάκια κλπ κλπ μέχρι και απαγωγή κυπέλου με μπέρτα και τρολάρισμα άνευ προηγουμένου προς τον αντίπαλο.

Αλλά (ξανα)είπαμε... τότε η ομάδα κέρδιζε και κάναμε χαβαλέ... μαζί και ο Ζέλικο...


Ολα αυτά οφείλονται στο γεγονός ότι οι νόμοι δεν εφαρμόζονται για να κοπούν μαχαίρι όλα αυτά. Φυσικά αναφέρομαι και σε αντίστοιχες συμπεριφορές προέδρων και του Ολυμπιακού και σε άλλα αθλήματα.
more stars
Μαζί σου είμαι. Συμφωνώ απόλυτα.

Να δούμε και τις δικές μας ευθύνες ως φίλαθλοι που τα αποδεχόμαστε.
(όχι ότι είναι ισότιμες βέβαια)
Quincy
Αν θέλετε τη γνώμη μου τα πράγματα ήταν πιο απλά. Ο σεβασμός για τον οποίο μίλησε ο Σέρβος μοιάζει λίγο πολύ με το σεβασμό στον οποίο είχε αναφερθέι και για τον Σπανούλη. Όχι δηλαδή επειδή αποφάσησαν οι Γιαννακο να φύγουν, αλλά επειδή έκαναν την πάπια και δεν ξεκαθάριζαν από την αρχή την κατάσταση. Προφανώς και περιμένεις κατι τέτοιο μετά από τόσα χρόνια συνεργασίας. Αντιθετα δεν μίλησαν σε κανέναν για ανανέωση ενώ έληγαν καμιά 15αρια συμβόλαια ταυτόχρονα, άρχισαν να μιλάνε για πιθανούς αγοραστές/επενδυτές/χορηγούς -δεν θυμάμαι καλά- παραμονές του ΦΦ, και γενικά έβγαινε προς τα έξω ότι θα την κανουν. Και το χειρότερο ήταν ότι θα άφηναν καμένη γη για τον επόμενο πρόεδρο. Δεν νομίζω ότι θα υπήρχε τέτοιο πρόβλημα αν έλεγαν σε παίκτες και προπονητές "ξέρετε κάτι, δεν μπορούμε πια να δίνουμε τόσα, αν θέλετε να δεχτέιτε μειώσεις καλώς αν όχι το καταλαβαίνουμε κι ευχαριστόυμε για τη συνεργασία/κατανόηση", έτσι που ξέρεις, μπορέι να έμεναν οι βετεράνοι ή ο ιτούδης, ή ο οποιοσδήποτε. Μπορεί και να φευγαν πάλι όλοι, όμως τώρα, χτες, αύριο ίσως γυρνούσαν. Όταν όμως έβλεπαν πια τον παο σαν πλοίο που βουλιάζει και πρέπει να πηδήξουν πως να ξαναδόυν τη δοιήκηση και την επιςτροφή με καλό μάτι...

Και μην ξεχνάμε πως οι ξένοι -και ο Ζοτς μαζί- δεν είναι δεμένοι με την ιστορία, τα συνθήματα, το σήμα της φανέλας κλπ, αλλά με τους συνεργάτες/φίλους μετά από τόσα χρόνια και εμπειρίες. Αν φύγουν αυτοί κι έρθουν 10 άλλοι δεν μένει ίδια η ομάδα για κείνους όπως μένει για μας τους οπαδούς.

• Όσο για τους αφους Γιαννακο, ήταν πρόεδροι οπαδοί και κάπου είναι φυσικό να κάνουν τα φάουλ τους. Το ίδιο ισχύει και για τους δικούς μας. Όμως προσπαθούν/σαν να κρατάνε τα προσχήματα και να είναι όσο σοβαροί τους επιτρέπει η "αρρώστια" τους. Καμία σχέση δηλαδή με τον δγ που μιλάει και ενεργεί σαν τον Τσουκαλά -δυστυχώς και χειρότερα-. Ένα-δυο στιγμές παρορμητισμού θα τις δεχόταν ο καθένας, αλλά τέτοιο χάλι όχι!
bodiroga10
παντως οπως λεει σωστα και το σπορτ24 δηλαδη ο ζοτς μπορει να συνεργαζεται με τον προεδρο της φενερ που καταδικαστηκε για τα στημενα στο ποδοσφαιρο της φενερ ενω εχει μπει και φυλακη ενα χρονο για μαυρο χρημα και αλλα πολλα εχουν ακουστει για το ονομα του και δεν μπορει να συνεργαστει με τον δημητρη γιαννακοπουλο....
SG3ptshooter
Δε βλέπω το λόγο να τα υπερ-αναλύουμε όλα αυτά. O Obradovic όσο ρόλο και να παίζει οτιδήποτε άλλο, πρακτικά θέλει ένα πράγμα, τη δυνατότητα να κατεβάζει κορυφαίο της διοργάνωσης roster κάθε χρόνο για να μεγαλώσει το μύθο του. Αυτό ο Παναθηναϊκός πριν 3-4 χρόνια αποφάσισε πως δεν μπορεί να το εγγυάται και η συνεργασία των δύο έλαβε τέλος. Έτσι το βλέπω. Και σίγουρα σέβεται τους προηγούμενους σταθμούς του, όχι μόνο εμάς, γι' αυτό κάθε φορά έχει επιλέξει μια διαφορετική εμπειρία, είτε σε άλλη χώρα, είτε σε άλλο επίπεδο.
more stars
...

-Κόουτς, ως Έλληνας και λάτρης του μπάσκετ, έχω βιώσει την σχέση που έχεις με τον Παναθηναϊκό. Δεν χρειάζεται να είσαι καν φαν της ομάδας για να το αντιληφθείς. Πιστεύω πως τουλάχιστον τα τελευταία 30 χρόνια δεν έχει υπάρξει ποτέ τόσο έντονη σχέση αγάπης και λατρείας μεταξύ ενός προπονητή και ενός οργανισμού. Συμπεριλαμβάνω στη λέξη αυτή το κόσμο, τα μέλη της ομάδας, τη διοίκηση, τους παίκτες. Πάνω από όλα, όμως, το δέσιμο με το κόσμο. Με το χέρι στη καρδιά. Υπάρχει ποτέ στο πίσω μέρος του μυαλού σου να γυρίσεις κάποτε?

“ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΛΕΣ. ΤΗ ΚΑΘΕ ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ. Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΝΟΡΜΑΛ ΣΧΕΣΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ, ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΙ ΚΛΑΜΠ. ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΡΕΠΟ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, ΟΣΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ. ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΓΚΗ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.

ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΦΑΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ. ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ.

Στη ζωή μου δεν κάνω στερεότυπες σκέψεις. Αν θα γυρίσω ή όχι. Σέβομαι την εξέλιξη της ζωής και ξέρω ότι είναι απρόβλεπτη. Μήπως όταν υπέγραψα στον Παναθηναϊκό πίστευα ότι θα ζήσω εκεί 13 χρόνια όλα όσα έζησα? Αν μου το έλεγαν από πριν ή με ρωτούσαν αν μπορεί να γίνει, θα έλεγα πως ήταν ανέκδοτο! Τις απαντήσεις σε τέτοια θέματα τις δίνει η ζωή! Το μόνο για το οποίο είμαι σίγουρος? Το μπάσκετ είναι η ζωή μου. Σίγουρα είναι πάρα πολύ δύσκολο να κάνω τόσο μεγάλο κύκλο επαγγελματικό σε άλλο κλαμπ. Αν κοιτάξεις την ιστορία του μπάσκετ στην Ευρώπη, θα δεις πως δεν υφίστανται τέτοιες περιπτώσεις, να είναι ένας προπονητής τόσα πολλά χρόνια στην ίδια ομάδα”.

...

http://www.eurohoops.net/el/2015/05/one-on-one-el/91581/
(8-1-2015)
pan24
Ακουγεται οτι ο Τεοντοσιτς φευγει απο τσσκα και θα παει φενερ
Ο Ζοτς τον ηθελε και περσι
Σιγουρα θα κυνηγησει και καλαθη
Αν καταφερει να παρει και τους δυο αποκταει μια φοβερη περιφερεια με τεοντοσιτς,καλαθη,γκαουντλοκ,μπογκντανοβι
ς και οποιον απο τους ζηση,χικμαν κρατησει(εγω θα κραταγα χικμαν)+σιπαχι που δειχνει οτι εχει μελλον
Σιγουρα θα φυγει το ενα κριαρι(ζοριτς γιατι πιανει θεση ξενου) και θα ερθει καποιος καλος ψηλος
Αν γινουν αυτα και ο μπιελιτσα δεν φυγει για nba θα ειναι πρωτο φαβορι για κουπα
yorgos
QUOTE
Αν καταφερει να παρει και τους δυο αποκταει μια φοβερη περιφερεια με τεοντοσιτς,καλαθη,γκαουντλοκ,μπογκντανοβι

�ς και οποιον απο τους ζηση,χικμαν κρατησει(εγω θα κραταγα χικμαν)+σιπαχι που δειχνει οτι εχει μελλον

Εγώ θα έδιωχνα και το Χίκμαν, μαζεύονται πολλοί κοντοί και πρέπει να παίξει ο Σιπάχι, άρα Ζήσης και Χίκμαν έφυγαν. Όντως θα είναι φοβερή περιφέρεια, από τις καλύτερες που έχουμε δει ποτέ στας Ευρώπας. Με ένα συμπληρωματικό του Βέσελι θα είναι ομαδάρα.
pan24
QUOTE (yorgos @ May 20 2015, 12:03 ) *
Εγώ θα έδιωχνα και το Χίκμαν, μαζεύονται πολλοί κοντοί και πρέπει να παίξει ο Σιπάχι, άρα Ζήσης και Χίκμαν έφυγαν. Όντως θα είναι φοβερή περιφέρεια, από τις καλύτερες που έχουμε δει ποτέ στας Ευρώπας. Με ένα συμπληρωματικό του Βέσελι θα είναι ομαδάρα.

Εγω θα κραταγα και χικμαν για την αμυνα που μπορει να παιξει και τυχον τραυματισμο.Στην τουρκια θα παιζουν πολυ παραπανω οπως και τωρα οι μικροι γκαρντ(μαχμουτογλου,σιπαχι).
Θελουν οπωσδηποτε εναν ψηλο πρωτοκλασατο η εστω εναν ψηλο να μπορει να βγαζει 15-20' σε σημαντικα ματς χωρις να τρεμει η ψυχη σου τι θα γινει(πχ ο πλαις ειναι καλη λυση)
Χρειαζονται και ενα top pg.Αν παρουν δυο τους θεωρω αυτοματα πρωτο φαβορι.Αυτο το καλοκαιρι που αποτι φαινεται θα βγουν στην αγορα καλαθης,χουερτας,τεοντοσιτς με τα λεφτα που εχουν δεν νομιζω οτι θα δυσκολευτουν να βρουν.
Ολα αυτα υπο την προυποθεση οτι θα μπορεσουν να κρατησουν πολυτιμους φετινους παικτες
thanath
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ia.3486874.html

Μάλλον τα έστω και μικρά όνειρα που μπορεί να υπήρχαν εξανεμίζουν! Τουλάχιστον για τα επόμενα 3 χρόνια όπως δείχνουν τα πράγματα!
more stars
υπέγραψε διετές

http://www.sport-fm.gr/article/basket/anan...e-fener/3088873
SkyFall
Καλύτερα που έγινε τόσο νωρίς ώστε να σταματήσουμε τα όνειρα.
AKRG
QUOTE (SkyFall @ May 25 2015, 13:37 ) *
Καλύτερα που έγινε τόσο νωρίς ώστε να σταματήσουμε τα όνειρα.


+1 ... back to reality
shtarkws
QUOTE(ακης @ May 25 2015, 14:16 ) *


Έχω δηλώσει πολλάκις οτι είμαι Ομπραντοβιτσικός και θα χαιρόμουν αφάνταστα αν και όποτε γυρνούσε.Παρολα αυτα ομως εμεις ειμαστε Παναθηναικος και οχι προσωπολατρες,οσο και αν καποιος εχει προσφερει, το συμβολο και η ιδεα Παναθηναικος ειναι υπερανω ατομικοτητων. Κανεις δεν ειναι υπερανω της ομαδας και τιποτα πανω απο το παιχνιδι

Η ζωη συνεχιζεται και πρεπει να πορευθουμε με νεα δεδομενα, αναδεικνυοντας καινουργιους πρωταγωνιστες
Ginobili
Καλύτερα να βάλουμε στα υπόψη μας τον άλλο Ομπράντοβιτς,της Άλμπα
sni79per

peace.gif
shtarkws
QUOTE(sni79per @ May 25 2015, 20:12 ) *

peace.gif


ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ

Αν ημουν αρμοδιος θα τους ειχα τελειωσει και τους δυο
SkyFall
Δεν κατάλαβα τι έγινε με Σάσα και Ρενφροε. Του είπε κάτι ο παιχτης;
j-kidd13
Ας ποστάρω άλλο ένα απόσπασμα από το αφιέρωμα της εφημερίδας Goal news στον Ομπράντοβιτς.


Ο ΑΡΒΙΝΤΑΣ ΣΑΜΠΟΝΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥΩΡΟ…ΨΗΣΤΗΡΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ CHIVAS.

Kάθε προπονητής έχει αδυναμίες σε συγκεκριμένους παίκτες και ο Ζέλικο δεν έκρυψε ποτέ τον θαυμασμό του για τον μεγάλο Άρβιντας Σαμπόνις. Συνεργάστηκαν στη Ρεάλ, την οδήγησαν στην κορυφή του ευρωπαϊκού μπάσκετ (1995) και μέχρι τη στιγμή που ο Λιθουανός εγκατέλειψε την ενεργό δράση ο Ζοτς ονειρευόταν να τον πάρει στην ομάδα του. Στις αρχές τις δεκαετίας του 2000, όταν ο «Σάμπα» αποφάσισε να επιστρέψει στην ομάδα της καρδιάς του,τη Ζαλγκίρις,για να κλείσει την καριέρα του,βρέθηκε αντιμέτωπος με τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του Σπόρτιγκ και ο Ομπράντοβιτς δεν έχασε την ευκαιρία για μια ύστατη προσπάθεια…Τι κι αν ο Σαμπόνις είχε προβλήματα στα γόνατα και στη μέση, τι κι αν διένυε το 38ο έτος της ηλικίας του, τι κι αν είχε αποφασίσει να εγκαταλείψει την καριέρα του μετά το τέλος της σεζόν,ο Ομπράντοβιτς θεωρούσε πως ο θυριώδης σέντερ θα ήταν ο ιδανικότερος…πλέι μέικερ και είπε να κάνει την απόπειρα για να τον πείσει.
Μετά τον αγώνα των δύο ομάδων,τη σεζόν 2003-04, ο Ομπράντοβιτς πήρε από το χεράκι τον Σαμπόνις, τον οδήγησε στα καλύτερα μαγαζιά της Αθήνας, έβαλε ένα μπουκάλι Chivas μπροστά του,(σ.σ. το αγαπημένο ουίσκι του «Ζοτς») και απόλυτα σοβαρά του είπε: «Λοιπόν, θα΄ρθεις να παίξεις μια χρονιά για μένα!Θα κάνεις δύο προπονήσεις την εβδομάδα και θα παίζεις στα παιχνίδια». Ο Σαμπόνις δεν πτοήθηκε, έβαλε τα γέλια και του απάντησε: «Αποκλείεται, είσαι τρελός, εσύ στο τέλος θα θέλεις να κάνω και πρωινές προπονήσεις». Το «ψηστήρι» κράτησε όλο το βράδυ, αλλά ο Λιθουανός είχε πάρει την απόφαση του και δεν λύγισε.
Ο Ομπράντοβιτς θεωρούσε πως ο Σαμπόνις ήταν ο καλύτερος πλέι μέικερ της Ευρώπης. Παρά το ύψος του (2,21 μ.) μπορούσε να κάνει όλα όσα έκαναν οι κοντοί και γι αυτό επιχείρησε να τον «τραβήξει» εκτός καλαθιού, την εποχή που το ευρωπαϊκό μπάσκετ πορευόταν με το κλασικό μοντέλο που ήθελε τους ψηλούς να στέκονται σαν κολόνες μέσα στη ρακέτα. Το εγχείρημα του Σέρβου στα μέσα της δεκαετίας του ’90 χαρακτηρίστηκε επανάσταση και 15 χρόνια αργότερα εφαρμόστηκε από πολλούς προπονητές με όλους του ψηλούς που είχαν προσόντα κοντών.(…)
o_theioulis
QUOTE (SkyFall @ May 26 2015, 09:44 ) *
Δεν κατάλαβα τι έγινε με Σάσα και Ρενφροε. Του είπε κάτι ο παιχτης;

επρεπε να του σκασει κανα μπουκετο ο παιχτης να στανιαρει
thalys
Πρόεδρος Φενέρμπαχτσε: Δεν θα είναι χορηγός η Ούλκερ του χρόνου.

Το μπάτζετ τους λέει ήταν 29Μ, εκ των οποίων τα 25Μ προέρχονταν από την Ούλκερ και τα υπόλοιπα από εισιτήρια, τηλεοπτικά κλπ.
pan24
Τι ελεγα οτι η ουλκερ μενει με αλλη μορφη για φορολογικους λογους?
Χορηγος δεν θα ειναι η ουλκερ,θα ειναι η godiva,εταιρεια του ομιλου ουλκερ(η καποια αλλη εταιρεια του ομιλου) με 9εκ/χρονο λιγοτερα
Οι της φενερ λενε οτι θα τα βρουν απο αλλου και το μπατζετ του χρονου θα ειναι μεγαλυτερο,πολλοι εκτιμουν οτι δεν θα τα βρουν και το μπατζετ θα μειωθει κατα 9εκ
Τα εγγυημενα συμβολαια για του χρονου,μαζι με το τεχνικο τιμ ειναι στα 10εκ.Σε αυτο το ποσο δεν συμπεριλαμβανονται οι ζησης,σαβας,ερντεν που ληγουν τα συμβολαια,ζοριτς που η ομαδα εχει opt-out και μπιελιτσα,γκαουντλοκ που εχουν buy-out για nba
Πιστευω οτι ζησης,ζοριτς φευγουν σιγουρα και η ομαδα θα κρατησει ενα η και τα δυο κριαρια(σαβας,ερντεν) λογω κανονισμου για τουρκους παικτες αλλα με χαμηλοτερο συμβολαιο
Εκτιμηση μου οτι ο γκαουντλοκ μενει και φευγει ο μπιελιτσα(που με το buy out του θα πληρωσει το συμβολαιο του αντικαταστατη του)
Αρα (υπο την προυποθεση οτι τα 10εκ που λεω πιο πανω ισχυουν) ακομα και με μειωμενο μπατζετ εχουν $$$ για εναν καλο ψηλο και 1-2 κοντους με συμβολαια αξιας(φημολογουμενης) καλαθη
Για αυτο εμεινε ο Ζοτς
Αν εβλεπε οτι θα παλευε με τον ερυθρο αστερα να περασει στο top-16 θα πηγαινε αλλου η θα προτιμουσε να κατσει 1 χρονο σπιτι του
Υ.Γ.Η καρσιγιακα εκανε μπρεικ.Αν αποκλειστουν θα πεσει γελιο.Στην τουρκια ειναι αλλιως γιατι αν και καταργηθηκε ο κανονισμος που ηθελε καθε στιγμη 2 τουρκους στην πενταδα ειναι συγκεκριμενος αριθμος ξενων που μπορει να εχεις στην 12αδα
Και δεν υπαρχει τουρκος διαμαντιδης,φωτσης,τσαρτσαρης,αλβερτης η εστω βουγιουκας,καιμακογλου
bodiroga10
QUOTE (pan24 @ May 31 2015, 13:02 ) *
Τι ελεγα οτι η ουλκερ μενει με αλλη μορφη για φορολογικους λογους?
Χορηγος δεν θα ειναι η ουλκερ,θα ειναι η godiva,εταιρεια του ομιλου ουλκερ(η καποια αλλη εταιρεια του ομιλου) με 9εκ/χρονο λιγοτερα
Οι της φενερ λενε οτι θα τα βρουν απο αλλου και το μπατζετ του χρονου θα ειναι μεγαλυτερο,πολλοι εκτιμουν οτι δεν θα τα βρουν και το μπατζετ θα μειωθει κατα 9εκ
Τα εγγυημενα συμβολαια για του χρονου,μαζι με το τεχνικο τιμ ειναι στα 10εκ.Σε αυτο το ποσο δεν συμπεριλαμβανονται οι ζησης,σαβας,ερντεν που ληγουν τα συμβολαια,ζοριτς που η ομαδα εχει opt-out και μπιελιτσα,γκαουντλοκ που εχουν buy-out για nba
Πιστευω οτι ζησης,ζοριτς φευγουν σιγουρα και η ομαδα θα κρατησει ενα η και τα δυο κριαρια(σαβας,ερντεν) λογω κανονισμου για τουρκους παικτες αλλα με χαμηλοτερο συμβολαιο
Εκτιμηση μου οτι ο γκαουντλοκ μενει και φευγει ο μπιελιτσα(που με το buy out του θα πληρωσει το συμβολαιο του αντικαταστατη του)
Αρα (υπο την προυποθεση οτι τα 10εκ που λεω πιο πανω ισχυουν) ακομα και με μειωμενο μπατζετ εχουν $$$ για εναν καλο ψηλο και 1-2 κοντους με συμβολαια αξιας(φημολογουμενης) καλαθη
Για αυτο εμεινε ο Ζοτς
Αν εβλεπε οτι θα παλευε με τον ερυθρο αστερα να περασει στο top-16 θα πηγαινε αλλου η θα προτιμουσε να κατσει 1 χρονο σπιτι του
Υ.Γ.Η καρσιγιακα εκανε μπρεικ.Αν αποκλειστουν θα πεσει γελιο.Στην τουρκια ειναι αλλιως γιατι αν και καταργηθηκε ο κανονισμος που ηθελε καθε στιγμη 2 τουρκους στην πενταδα ειναι συγκεκριμενος αριθμος ξενων που μπορει να εχεις στην 12αδα
Και δεν υπαρχει τουρκος διαμαντιδης,φωτσης,τσαρτσαρης,αλβερτης η εστω βουγιουκας,καιμακογλου

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...ol.3501046.html

μα ουσιαστικα λεει αυτο που σου ελεγα χτες οτι το μπατζετ θα παει γυρω στα 20εκατ(δεν μιλαμε μονο για καθαρο αγωνιστικο αλλα για συνολικο νομιζω περυσι του ολυμπιακου ηταν πανω απο 15..).

το να βρει η φενερ εναν χορηγο που θα της δινει 10εκατ ευρω ειτε αυτος λεγοταν καποιο τμημα της ουλκερ ειτε αλλη εταιρια σε μια αγορα 80εκατ και σε μια ομαδα που εχει 25εκατ οπαδους δεν ηταν αδυνατο το να ξαναβρει τα 25+7 για το γηπεδο που εβαζε η ουλκερ μεχρι τωρα ειναι αδυνατο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.