Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ζέλικο Ομπράντοβιτς
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
doctorjekil
QUOTE(more stars @ Jun 25 2014, 13:34 ) *
Για το θέμα του Ζοτς, μιας και το αναφέρατε, αν και πιστεύω ότι θα έπρεπε να πάμε παρακάτω...

Πήρε μια Τούρκικη ομάδα (υπόδειγμα αναρχίας και αμπαλοσύνης) με δεδομένα συμβόλαια και μεταγραφές ανάγκης την τελευταία στιγμή (δηλαδή 0 προετοιμασία).

Αν έφτιαχνε ομάδα την πρώτη χρονιά θα ήταν θαύμα!

γνώμη μου ότι δεν έχει αποτύχει ακόμα, αν και την έως τώρα πορεία του δεν την θεωρώ επιτυχημένη, παρόλα αυτά έχει θέσει τις βάσεις για να καταλάβουν πως παίζεται το μπάσκετ και τι πρέπει να κάνουν όλοι στη Φενέρ.

Του χρόνου μετά τον Ιανουάριο θα έχουν πολύ ενδιαφέρον οι συναντήσεις με τον κουμπάρο.

Ένα χρήσιμο στοιχείο είναι ότι ποδόσφαιρο και μπασκετ έχουν κοινή διοίκηση στη Φενέρ (αν δεν άλλαξε τίποτα απο πέρσι).
Δύο καρπούζια... κτλ κτλ

Συμφωνω,εγω δεν λεω οτι γενικα δεν θα πετυχει,λεω οτι την φετινη χρονια εφτιαξε μια πολυ κακη και αναρχη ομαδα που εκανε ο καθενας οτι ηθελε...απλα με ενοχλει να ειναι καποιος υπερανω κριτηκης επειδη λεγεται ομπραντοβιτς...ολοι κρινονται για το παρον
ALdaperan
QUOTE (doctorjekil @ Jun 25 2014, 13:37 ) *
Συμφωνω,εγω δεν λεω οτι γενικα δεν θα πετυχει,λεω οτι την φετινη χρονια εφτιαξε μια πολυ κακη και αναρχη ομαδα που εκανε ο καθενας οτι ηθελε...απλα με ενοχλει να ειναι καποιος υπερανω κριτηκης επειδη λεγεται ομπραντοβιτς...ολοι κρινονται για το παρον

Μα τη φετινή ομάδα δεν την έφτιαξε εκείνος ! Απο δω και πέρα θα δούμε τι θα κάνει και από ότι φαίνεται κάνει πολύ δυνατές μεταγραφικές κινήσεις στο στυλ που μας συνήθισε στον ΠΑΟ !
Όλοι κρίνονται αλλά σε μερικούς(Ζελικο) δείχνουμε μεγαλύτερη ανοχή καθώς σε βάθος χρόνου έχουν αποδείξει την αξία τους !
Ginobili
http://www.contra.gr/Basketball/Europe/ulk...ts.2991566.html

Ζοτς..με ξενέρωσες λίγο...αυτά τα κάνουν οι κοινοί θνητοί...
bbplayer
Θα το πάρουμε φέτος Μεγάλε , δε μας παίρνει για 2η σερί χρονιά αποτυχίας , αν και η front line δε μου πολυγεμίζει το μάτι. Τουλάχιστο οι 2 από τους 3 μπορεί να ρίξουν ξύλο. Αν και οι πλουσιοπάροχα αμοιβόμενοι νεοφερμένοι θέλησουν να παίξουν μπάσκετ και όχι απλώς να γεμίσουν τα πορτοφόλια τους, θα το πάρουμε
patissiotis
...Ας γραψω λοιπον εδω για τον Ομπραντοβιτς. Εγραψε ο φιλος j-kidd13 οτι "Το μονο που εχω να πω περι του θεματος Ζοτς ειναι οτι ο κυριοτερος λογος που πηγαιναμε για ρεκορ ηταν το ανοικτο παχυλο πορτοφολι του Παυλου πρωτα..."
Αποψη του αλλα διαφωνω καθετα οριζοντια και διαγωνια!!! Απο τα 5 ευρωπαϊκα που πηραμε με το Σερβο σε ΚΑΝΕΝΑ δεν ειχαμε το μεγαλυτερο μπατζετ στην ευρωλιγκα. Ισως μονο το 2000 στην Θεσσαλονικη. Σε ολα τα αλλα ειχαμε μεν μεγαλα μπατζετ αλλα ή λιγο μικροτερα (2007, 2009) ή κατα πολυ μικροτερα (2000, 2011) απο τους ανταγωνιστες μας. Επισης για τους απιστους "Θωμαδες" βρειτε μου τα τελευταια 15 χρονια ποσες φορες η ομαδα με το μεγαλυτερο μπατζετ πηρε την κουπα. Ναι οι "Παυλοθανασηδες" τα εσπρωχαν χοντρα αλλα το να παρουμε σε 12 χρονια 5 ευρωλιγκες δεν υπαρχει ως κατορθωμα. Αυτα γινοταν στις δεκαετιες του ' 60 και του '70. Ναι χωρις μεγαλα και σεβαστα μπατζετ δεν παιρνεις κουπες, αλλα μονο αυτα δεν σου εξασφαλιζουν ΤΙΠΟΤΑ!!! Το μπασκετ ειναι ενα αθλημα που ο προπονητης εχει πολυ μεγαλη παρεμβατικοτητα και το βλεπουμε αυτο. Νομιζω ειναι κριμα να μην εκτιμαμε ολα αυτα που ειχαμε για 12 χρονια. Ισως τετοια ομαδα να μην ξαναδουμε ποτε μας και ειναι αδικο να μεμψιμοιρουμε για τον ανθρωπο που μας εκανε αυτοκρατορια. Το ξαναγραφω χωρις τα φραγκα των "Παυλοθανασηδων" ισως να μην καναμε και τιποτα αλλα και χωρις Ομπραντοβιτς το ιδιο. Και κατι αλλο: Δεν ειναι μονο οι τιτλοι που πηραμε. Ειναι οτι ειχε δημιουργηθει μια ομαδα προτυπο οχι μονο στην Ελλαδα αλλα σε ολη την Ευρωπη, οτι χορτασαμε μπασκετ και οτι παιχτες καλοι αλλα οχι super ονοματα (Διαμαντιδης, Σπανουλης, Τσαρτσαρης, Φωτσης, Χατζηβρετας, Μιντλετον, Μπατιστ, Λακοβιτς, Νικολας και αλλοι) εξελιχθηκαν, βελτιωθηκαν και εγιναν ειτε super παιχτες ειτε super πολυτιμα "γραναζια". Δεν λεω οτι ηταν ολα ροδινα. Και αποτυχιες υπηρχαν, και κακες χρονιες, και αποτυχημενες μεταγραφες και απο ολα. Αλλα ειχαμε σταθερες και μια σιγουρια για το τι θα δουμε. Τωρα παμε στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα. Ας μην ειμαστε αχαριστοι λοιπον. Ο Ομπραντοβιτς για μενα ειναι ο ενας πυλωνας της επιτυχια μας, ο αλλος τα λεφτα-ηρεμια που προσφερε η διοικηση των Γιαννακοπουλων...
j-kidd13
QUOTE(patissiotis @ Oct 29 2014, 19:54 ) *
...Ας γραψω λοιπον εδω για τον Ομπραντοβιτς. Εγραψε ο φιλος j-kidd13 οτι "Το μονο που εχω να πω περι του θεματος Ζοτς ειναι οτι ο κυριοτερος λογος που πηγαιναμε για ρεκορ ηταν το ανοικτο παχυλο πορτοφολι του Παυλου πρωτα..."
Αποψη του αλλα διαφωνω καθετα οριζοντια και διαγωνια!!! Απο τα 5 ευρωπαϊκα που πηραμε με το Σερβο σε ΚΑΝΕΝΑ δεν ειχαμε το μεγαλυτερο μπατζετ στην ευρωλιγκα. Ισως μονο το 2000 στην Θεσσαλονικη. Σε ολα τα αλλα ειχαμε μεν μεγαλα μπατζετ αλλα ή λιγο μικροτερα (2007, 2009) ή κατα πολυ μικροτερα (2000, 2011) απο τους ανταγωνιστες μας. Επισης για τους απιστους "Θωμαδες" βρειτε μου τα τελευταια 15 χρονια ποσες φορες η ομαδα με το μεγαλυτερο μπατζετ πηρε την κουπα. Ναι οι "Παυλοθανασηδες" τα εσπρωχαν χοντρα αλλα το να παρουμε σε 12 χρονια 5 ευρωλιγκες δεν υπαρχει ως κατορθωμα. Αυτα γινοταν στις δεκαετιες του ' 60 και του '70. Ναι χωρις μεγαλα και σεβαστα μπατζετ δεν παιρνεις κουπες, αλλα μονο αυτα δεν σου εξασφαλιζουν ΤΙΠΟΤΑ!!! Το μπασκετ ειναι ενα αθλημα που ο προπονητης εχει πολυ μεγαλη παρεμβατικοτητα και το βλεπουμε αυτο. Νομιζω ειναι κριμα να μην εκτιμαμε ολα αυτα που ειχαμε για 12 χρονια. Ισως τετοια ομαδα να μην ξαναδουμε ποτε μας και ειναι αδικο να μεμψιμοιρουμε για τον ανθρωπο που μας εκανε αυτοκρατορια. Το ξαναγραφω χωρις τα φραγκα των "Παυλοθανασηδων" ισως να μην καναμε και τιποτα αλλα και χωρις Ομπραντοβιτς το ιδιο. Και κατι αλλο: Δεν ειναι μονο οι τιτλοι που πηραμε. Ειναι οτι ειχε δημιουργηθει μια ομαδα προτυπο οχι μονο στην Ελλαδα αλλα σε ολη την Ευρωπη, οτι χορτασαμε μπασκετ και οτι παιχτες καλοι αλλα οχι super ονοματα (Διαμαντιδης, Σπανουλης, Τσαρτσαρης, Φωτσης, Χατζηβρετας, Μιντλετον, Μπατιστ, Λακοβιτς, Νικολας και αλλοι) εξελιχθηκαν, βελτιωθηκαν και εγιναν ειτε super παιχτες ειτε super πολυτιμα "γραναζια". Δεν λεω οτι ηταν ολα ροδινα. Και αποτυχιες υπηρχαν, και κακες χρονιες, και αποτυχημενες μεταγραφες και απο ολα. Αλλα ειχαμε σταθερες και μια σιγουρια για το τι θα δουμε. Τωρα παμε στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα. Ας μην ειμαστε αχαριστοι λοιπον. Ο Ομπραντοβιτς για μενα ειναι ο ενας πυλωνας της επιτυχια μας, ο αλλος τα λεφτα-ηρεμια που προσφερε η διοικηση των Γιαννακοπουλων...



Μπορει να μην ειχαμε το μεγαλυτερο,αντε να χαμε το 2ο μεγαλυτερο.Πισω απο την ΤΣΣΚΑ.Παρ ολα αυτα,επειδη σε βλεπω βεβαιο περι του υψους του μπατζετ,παρεθεσε μας καποιον πινακα με τα εκαστοτε μπατζετ,η απο οπου εν πασει περιπτωσει αντλεις τη βεβαιοτητα,να δουμε και εμεις που δεν θυμομαστε 100%.
Να σου πω οτι ειμαι μεγας φαν του Ζοτς σε επιπεδα υπερβολικα.Και ξενερωνω που τον βλεπω αλλου.
Αλλα τον αντιμετωπιζω ως γιηνο,και οχι απο αλλο γαλαξια με υπερφυσικες δυνατοτητες.Παμε παρακατω..Το ιδανικο ειναι ο συνδυασμος,του προεδρου που,ενω χρειαζεσαι 70 και του ζητας 100,σου δινει 101-οπως ηταν ο Παυλος- και ενος καλου κοουτς-οπως ηταν ο Ζοτς.Απο κει και περα,υπαρχουν περιπτωσεις οπως του Ιβκοβιτς και του Ολυμπιακου,που με παικτες καλους αλλα οικονομικους,καταφερε κατι που εμοιαζε ακατορθωτο,υπαρχει και το παραδειγμα της καθε Αρμανι-Φενερ-Εφες που σκαει να σωρο λεφτα και κανει μια τρυπα στο νερο(ακομα και ο Ζοτς στην Φενερ τωρα,δεν ειναι κανενα κατορθωμα που πηρε το πρωταθλημα περσυ με την ομαδα που ειχε,ενω στην ευρωπη δεν εκανε τιποτα).
Προσωπικα πιστευω πως χωρις τον Ζοτς,και με αλλο κοουτς,οχι της σειρας,αλλα εναν αξιολογο,ο Παναθηναικος θα ειχε σιγουρα κατακτησει ευρωπαικα,πχ σε χρονιες οπως στον αποκλεισμο φιασκο,με ενα ροστερ που προκαλει ιλλιγο, απο Μαρουσι Παρτιζαν.Αντιθετα,με τον Ζοτς αλλα χωρις το ιδιο μπατζετ,πιστευω πως οι επιτυχιες θα ηταν λιγο λιγοτερες.
Το φιναλε του ποστ σου ειναι η αποψη μου.Αλλα βαζοντας πρωτα τα λεφτα,και μετα τον Ζοτς.
















































A.CAB
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 29 2014, 19:32 ) *
Το μονο που εχω να πω περι του θεματος Ζοτς ειναι οτι ο κυριοτερος λογος που πηγαιναμε για ρεκορ ηταν το ανοικτο παχυλο πορτοφολι του Παυλου πρωτα...


Εγώ αντιθέτως έχω να πω παραπάνω πράγματα αλλά θα μείνω στο ότι είχαμε προπονητή που ήξερε να κρατά τις ισορροπίες και να βγάζει τον καλύτερο εαυτό των περισσότερων παιχτών του συνδιάζοντάς τον με εκπληκτικό κοουτσάρισμα και δουλεμένο μπάσκετ. Αυτός ήταν ο βασικός λόγος. Περί παχυλών πορτοφολιών ρώτα κανά Τούρκο, κανάν Ισπανό ή καναν Ρώσο. 5/13 ούτε με κυάλια.
j-kidd13
QUOTE(A.CAB @ Oct 29 2014, 20:23 ) *
Εγώ αντιθέτως έχω να πω παραπάνω πράγματα αλλά θα μείνω στο ότι είχαμε προπονητή που ήξερε να κρατά τις ισορροπίες και να βγάζει τον καλύτερο εαυτό των περισσότερων παιχτών του συνδιάζοντάς τον με εκπληκτικό κοουτσάρισμα και δουλεμένο μπάσκετ. Αυτός ήταν ο βασικός λόγος. Περί παχυλών πορτοφολιών ρώτα κανά Τούρκο, κανάν Ισπανό ή καναν Ρώσο. 5/13 ούτε με κυάλια.


Δεν διαφωνω,αλλα ειδα και τον Ζοτς περσυ στη Φενερ...
patissiotis
1. Δεν μιλησα εγω για μπατζετ κτλ. Εσυ εγραψες για "παχυλα πορτοφολια". Δεν εχω προχειρα τα μπατζετ στην ευρωπη τα τελευταια 15 χρονια. Αν τα εχεις εσυ, παρεθεσε τα.

2. Δεν εγραψα καπου οτι ειναι εξωγηινος ή Θεος. το αντιθετο μαλιστα, εγραψα οτι υπηρχαν και κακες χρονιες και τρανταχτες αποτυχιες.

3. Συμφωνω οτι η 1η του χρονια στην Φενερ ηταν αποτυχημενη.

4. Για καθε αποκλεισμο απο Μαρουσι ή Παρτιζαν υπηρχαν στο καπακι ευρωπαϊκα, και ωραιο μπασκετ και μια ομαδα στην κορυφη της ευρωπης για 12 χρονια. Θα τον κατηγορησουμε γιατι εκανε το 5/12 και οχι το 10/12 π.χ.? Παιζουν μπασκετ και οι αλλοι, με τεραστια μπατζετ, με παιχταραδες και προπονηταραδες. Θες να σου θυμισω τι ακριβως πηρε ο Ντουντα με την ΤΣΣΚΑ στην εδρα του και με μπατζετ που δεν προκαλουσε απλως ιλιγγο αλλα ηταν ΜΥΘΙΚΟ? Τι πηρε ο Μεσινα? Τι πηρε ο Γιαννακης? Τι εχει παρει η Ρεαλ με τον Λασο? Τι εχει παρει η Μπαρτσα τοσα χρονια?

5. Στην καλυτερη περιπτωση (αποψη μου) χωρις Ομπραντοβιτς να ειμαστε τωρα Ολυμπιακος, δηλαδη να ειχαμε 3 ευρωλιγκες. Αυτα ειναι ομως αυθαιρετα συμπερασματα. Το θεμα ειναι τι εχει "γραψει", τι ειναι γεγονος. Εν τελει δεν συμφωνουμε αλλα αυτος δεν ειναι λογος καποιοι να μας χαρακτηριζουν "ζωα" και "γραφικους" (δεν εννοω εσενα). Ισως να ειμαι αφελης και ρομαντικος, σιγουρα εχω και προσωπολατρεια για τον Ομπραντοβιτς, αλλα αν δεν εχω για αυτον για ποιον να εχω? Για τον Πολιτη, τον Παβλισεβιτς και τον Πεδουλακη? Ας διαφωνουμε αλλα ας μην ειμαστε αχαριστοι...

6. Μου δινεις την εντυπωση (και πολλοι αλλοι) οτι περιμενετε να ξανααποτυχει στη Φενερ για να βγειτε να πειτε: "Να τι ειναι ο Ζοτς χωρις τα λεφτα του Γιαννακοπουλου". Αυτο και κακια ειναι για εναν ανθρωπο που προσφερε τα παντα στην ομαδα αλλα και χωρις λογικη. Αλλα ηταν τα προβληματα στην Φενερ, οχι τα φραγκα. Αλλα και να μην ξαναπαρει ποτε του ευρωλιγκα αυτο διαγραφει την super πετυχημενη πορεια του τα προηγουμενα 20 χρονια? Δεν πηρε μια ευρωλιγκα αλα Μπαρτζωκας και μετα παπαλα. Πηρε 8(!!!) ευρωλιγκες με 4 διαφορετικες ομαδες σε 20 χρονια!!!
j-kidd13
QUOTE(patissiotis @ Oct 29 2014, 20:34 ) *
1. Δεν μιλησα εγω για μπατζετ κτλ. Εσυ εγραψες για "παχυλα πορτοφολια". Δεν εχω προχειρα τα μπατζετ στην ευρωπη τα τελευταια 15 χρονια. Αν τα εχεις εσυ, παρεθεσε τα.

2. Δεν εγραψα καπου οτι ειναι εξωγηινος ή Θεος. το αντιθετο μαλιστα, εγραψα οτι υπηρχαν και κακες χρονιες και τρανταχτες αποτυχιες.

3. Συμφωνω οτι η 1η του χρονια στην Φενερ ηταν αποτυχημενη.

4. Για καθε αποκλεισμο απο Μαρουσι ή Παρτιζαν υπηρχαν στο καπακι ευρωπαϊκα, και ωραιο μπασκετ και μια ομαδα στην κορυφη της ευρωπης για 12 χρονια. Θα τον κατηγορησουμε γιατι εκανε το 5/12 και οχι το 10/12 π.χ.? Παιζουν μπασκετ και οι αλλοι, με τεραστια μπατζετ, με παιχταραδες και προπονηταραδες. Θες να σου θυμισω τι ακριβως πηρε ο Ντουντα με την ΤΣΣΚΑ στην εδρα του και με μπατζετ που δεν προκαλουσε απλως ιλιγγο αλλα ηταν ΜΥΘΙΚΟ? Τι πηρε ο Μεσινα? Τι πηρε ο Γιαννακης? Τι εχει παρει η Ρεαλ με τον Λασο? Τι εχει παρει η Μπαρτσα τοσα χρονια?

5. Στην καλυτερη περιπτωση (αποψη μου) χωρις Ομπραντοβιτς να ειμαστε τωρα Ολυμπιακος, δηλαδη να ειχαμε 3 ευρωλιγκες. Αυτα ειναι ομως αυθαιρετα συμπερασματα. Το θεμα ειναι τι εχει "γραψει", τι ειναι γεγονος. Εν τελει δεν συμφωνουμε αλλα αυτος δεν ειναι λογος καποιοι να μας χαρακτηριζουν "ζωα" και "γραφικους" (δεν εννοω εσενα). Ισως να ειμαι αφελης και ρομαντικος, σιγουρα εχω και προσωπολατρεια για τον Ομπραντοβιτς, αλλα αν δεν εχω για αυτον για ποιον να εχω? Για τον Πολιτη, τον Παβλισεβιτς και τον Πεδουλακη? Ας διαφωνουμε αλλα ας μην ειμαστε αχαριστοι...


Εσυ ανεφερες οτι δεν ειχαμε το μεγαλυτερο μπατζετ.Και επειδη σε ειδα σιγουρο,πιστεψα οτι το εχεις δει καπου.Εγω δεν ξερω τα μπατζετ,αλλα θυμαμαι οτι ελεγαν καποτε πως ο ΠΑΟ και η ΤΣΣΚΑ εχουν τα 2 πρωτα στην ευρωπη,για χρονια.

Στο 5 συμφωνω απολυτα.Βεβαια υπαρχει και ο αντιλογος που λεει οτι οταν ειδε οτι η κανουλα στερευει,και ο Ολυμπιακος δυναμωνει,ενω ο ιδιος πρεπει να κανει restart,την εκανε απο την ομαδα.Για μενα πρεπει να τα υπολογιζουμε ολα.Και τα καλα που ειναι για να γραψεις εγκυκλοπαιδεια,αλλα και τα κακα,γιατι καλως η κακως,υπαρχουν και τετοια.
PARISINOS
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 29 2014, 18:18 ) *
Μπορει να μην ειχαμε το μεγαλυτερο,αντε να χαμε το 2ο μεγαλυτερο.Πισω απο την ΤΣΣΚΑ.Παρ ολα αυτα,επειδη σε βλεπω βεβαιο περι του υψους του μπατζετ,παρεθεσε μας καποιον πινακα με τα εκαστοτε μπατζετ,η απο οπου εν πασει περιπτωσει αντλεις τη βεβαιοτητα,να δουμε και εμεις που δεν θυμομαστε 100%.
Να σου πω οτι ειμαι μεγας φαν του Ζοτς σε επιπεδα υπερβολικα.Και ξενερωνω που τον βλεπω αλλου.
Αλλα τον αντιμετωπιζω ως γιηνο,και οχι απο αλλο γαλαξια με υπερφυσικες δυνατοτητες.Παμε παρακατω..Το ιδανικο ειναι ο συνδυασμος,του προεδρου που,ενω χρειαζεσαι 70 και του ζητας 100,σου δινει 101-οπως ηταν ο Παυλος- και ενος καλου κοουτς-οπως ηταν ο Ζοτς.Απο κει και περα,υπαρχουν περιπτωσεις οπως του Ιβκοβιτς και του Ολυμπιακου,που με παικτες καλους αλλα οικονομικους,καταφερε κατι που εμοιαζε ακατορθωτο,υπαρχει και το παραδειγμα της καθε Αρμανι-Φενερ-Εφες που σκαει να σωρο λεφτα και κανει μια τρυπα στο νερο(ακομα και ο Ζοτς στην Φενερ τωρα,δεν ειναι κανενα κατορθωμα που πηρε το πρωταθλημα περσυ με την ομαδα που ειχε,ενω στην ευρωπη δεν εκανε τιποτα).
Προσωπικα πιστευω πως χωρις τον Ζοτς,και με αλλο κοουτς,οχι της σειρας,αλλα εναν αξιολογο,ο Παναθηναικος θα ειχε σιγουρα κατακτησει ευρωπαικα,πχ σε χρονιες οπως στον αποκλεισμο φιασκο,με ενα ροστερ που προκαλει ιλλιγο, απο Μαρουσι Παρτιζαν.Αντιθετα,με τον Ζοτς αλλα χωρις το ιδιο μπατζετ,πιστευω πως οι επιτυχιες θα ηταν λιγο λιγοτερες.
Το φιναλε του ποστ σου ειναι η αποψη μου.Αλλα βαζοντας πρωτα τα λεφτα,και μετα τον Ζοτς.


To Μπαντζετ του ΠΑΟ μεχρι το 2005-2006 (που ηταν ιδη ομαδα φαιναλ 4 και πηγαινε τραινο στην ευρωπη παιζοντας μπασκεταρα) ηταν μικρο (για τα δεδομενα της ευρωλιγκα φυσκικα). Μεγαλυτερο συμβολαιο περιπου τα 600-700 χιλιαρικα και αυτα τα συμβολαια λιγοστα.
Το 2006-2007 ο ΠΑΟ ανεβασε μπαντζετ με αποκτηση σισκα-ντελκ-γιαφτοκας αλλα και τοτε καμια σχεση με ΤΣΣΚΑ που εδινε 2 εκ μεχρι και στους 10ατους παιχτες τους . Ο ΠΑΟ την περιοδο 2008-2010 ειχε κατα κανονονα το 3 η 4ο μπαντζετ (και ο ΟΣΦΠ ειχε μεγαλυτερο παντα μετα το 2009 και την αποκτηση τσιλι).
Το γεγονος λοιπον οτι σε 5 χρονια με το 3ο κατα σειρα καλυτερο μπανζτετ, πηραμε 3 ευρωλιγκες σε ενα δικαιο αθλημα οπως το μπασκετ οπου κατα κανονα κερδιζει αυτος με το περισσοτερο λεφτα (=περισσοτερο ταλεντο) ειναι κατορθωμα απο μονο του.

Τωρα εγω στην αξια του ζοτς δεν θα εστιασθω στην 5ετια 2007-20012 οπως πολλοι. Το εγραψα και σε προηγουμενο ποστ.
Η αξια του ζοτς φανηκε την τριετια 2004-2006 οπου εθεσε τις βασεις αυτης της υπερομαδας με ΜΙΚΡΟ αναλογικα μπαντζετ (περιπου οσο εχουμε σημερα).
Η ομαδα βρηκε φθηνους νεαρους παιχτες (λακοβιτς, μπατιστ, σπαν, ΔΔ , Τσαρτσα) προσεχτικα επιλεγμενους απο το ζοτς και χτιστηκε μια ΒΑΣΗ η οποια ηταν τοσο γερη, που κραταει ακομα και σημερα 3 χρονια αφου εφυγε ο ζοτς .

Με μικρο μπαντζετ ο ΠΑΟ επαιζε μπασκεταρα τα πρωτα χρονια (με ολη τη σημασια της λεξης και οχι κλεφτοπολεμο) και η ολη προσπαθεια κατεληξε (αφου οι παιχτες απεκτησαν εμπειριες) στην κατακτηση της ευρωλιγκας το 2007 ΧΩΡΙΣ ΗΤΤΑ κατι που δεν εχει ξαναγινει ποτε στα χρονικα.

Σε αυτη την τριετια βλεπει κανεις την αξια του ομπραντοβιτς. Οσοι τον κρινετε, απο εκει να αρχισετε την αξιολογηση και οχι απο το 2007 που ηταν ετοιμο το οικοδομημα και πηγαινε στον αυτοματο μετα απο 4 χρονια προεργασιας. Το να βαζουμε εναν Χ προπονητη και να τον τοποθετουμε το 2007 με τις συνθηκες που ειχε ετοιμασει ο ζοτς και να λεμε οτι ολοι θα κερδιζαν ειναι αδικο ως προς το ζοτς.

Και για το φιλο που λεει οτι ο ΠΑΟ θα επαιρνε ευρωλιγκες και χωρις το ζοτς μιας και κυριοτερο θεμελιο ηταν τα λεφτα του γιαννακοπουλου, δεν καταλαβαινω γιατι μιλαμε υποθετικα.

Ολη τη δεκαετια του 90 οι γιαννακοπουλοι πεταγαν λεφτα με το τσουβαλι. Μεχρι και παιχτη που επαιζε στη ΝΤΡΙΜ ΤΙΜ φερανε. Ολοι ειδαμε ποσες ευρωλιγκες πηραμε την πρωτη δεκαετια πριν το ζοτς , και ολοι ποσες πηραμε ΜΕ ΤΟ ΖΟΤΣ.

Ασε που ειπαμε εχει σημασια και ΠΩΣ την παιρνεις. Ο ζοτς το 2007 την επαιρνε χωρις ηττα ενω τη μονη που πηραμε στα 90ς, την πηραμε λογω ταλεντου και μονο (δεδομενου πως ο προπονητης δεν ηθελε καν τον καλυτερο μας παιχτη). Ετσι και εδινες στο ζοτς 5αδα με ντομινικ, στοικο, αλβερτη, γιαννακη το 1996, δεν νομιζω να ειχε κριθει η ευρωλιγκα στις λεπτομερειες (προσωπικη προβλεψη και δεν ειμαι σιγουρος) και σιγουρα δεν θα ειχε διαλυσει την ομαδα το επομενο καλοκαιρι με τους εγωισμους του (σιγουρος ειμαι σε αυτο).

Ο ζοτς σιγουρα δεν ειναι θεος, αλλα αποτελει κεφαλαιο οχι μονο για τον ΠΑΟ αλλα για το ευρωπαικο μπασκετ. Ο Ζοτς και απο το πρωτο γυρο να αποκλειστει με τη φενερ, εχει αποδειξει τι καταφερνει χωρις τους Γιαννακοπουλους (3 ευρωλιγκες σε 8 χρονια και μαλιστα με ομαδες αουτσαιντερ). Ο ζοτς εχει το ιδιο πανω κατω ποσοστο επιτυχια στην ευρωλιγκα στην περιοδο με γιανακοπουλους (5/13) και χωρις (3/9). Πανω κατω ειτε με γιαννακοπουλους ειτε χωρις , παιρνει ευρωλιγκα μια φορα καθε περιπου τρια χρονια.

τα στατιστικα των γιανακοπουλων με και χωρις ζοτς ειναι καπως διαφορετικα. 5/13 με ζοτς, 1/11 χωρις ζοτς . κατι μου λεει οτι το πορτοφολι των γιανακοπουλων χωρις ζοτς δεν εχει και τοση επιδραση οσο νομιζουν μερικοι οτι εχει.
j-kidd13
Δηλαδη ο Ιμπο και ο Ντεγιαν επαιρναν 700.000?
bodiroga10
ο ζοτς παντα ειχε στον παναθηναικο ενα απο τα μεγαλυτερα μπατζετ στην ευρωπη. οταν του επερναν τον μποντιρογκα ηταν ο καλυτερος παικτης στην ευρωπη,οταν εφερναν τον κατας ηταν ο παικτης ειδωλο της μακαμπι,οταν εφερναν τον μουλαομεροβιτς δεν ηταν ο μουλαομεροβιτς στα 33 αλλα ο καλυτερος παικτης της εφες και ενας απο τους καλυτερους γκαρντ της ευρωλιγκας. παντα οι γιαννακοπουλοι του επερναν τους καλυτερους. ακομα και τα χρονια του σπορτινγκ που τρωγαμε κατι 20αρες απο ομαδες οπως η ουλκερ,σιενα και σκιπερ ειχαμε μια χαρα υψηλο μπατζετ με παικτες οπως ο μακντοναλντ που ηταν απ τους καλυτερους της μακαμπι,τον κουτλουαι,μιντλετον,αλβερτη,φωτση που επεστρεψε απ το nba,μπιουφορντ που επαιζε στο nba με εξαιρετικα νουμερα και παει λεγοντας...
ο ζοτς ηταν ο καταλληλοτερος προπονητης για να πιανουν τοπο τα τεραστια ποσα που δαπανουσαν οι γιαννακοπουλοι.
και φυσικα το τελευταιο δειγμα του ζοτς ηταν το χαμενο πρωταθλημα απ τον ολυμπιακο του μισου μπατζετ.
PARISINOS
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 29 2014, 19:06 ) *
Δηλαδη ο Ιμπο και ο Ντεγιαν επαιρναν 700.000?


Για μετα το 2002 γραφω. Απο σεζον 2002-2003.

QUOTE
ο ζοτς παντα ειχε στον παναθηναικο ενα απο τα μεγαλυτερα μπατζετ στην ευρωπη. οταν του επερναν τον μποντιρογκα ηταν ο καλυτερος παικτης στην ευρωπη,οταν εφερναν τον κατας ηταν ο παικτης ειδωλο της μακαμπι,οταν εφερναν τον μουλαομεροβιτς δεν ηταν ο μουλαομεροβιτς στα 33 αλλα ο καλυτερος παικτης της εφες και ενας απο τους καλυτερους γκαρντ της ευρωλιγκας. παντα οι γιαννακοπουλοι του επερναν τους καλυτερους. ακομα και τα χρονια του σπορτινγκ που τρωγαμε κατι 20αρες απο ομαδες οπως η ουλκερ,σιενα και σκιπερ ειχαμε μια χαρα υψηλο μπατζετ με παικτες οπως ο μακντοναλντ που ηταν απ τους καλυτερους της μακαμπι,τον κουτλουαι,μιντλετον,αλβερτη,φωτση που επεστρεψε απ το nba,μπιουφορντ που επαιζε στο nba με εξαιρετικα νουμερα και παει λεγοντας...
ο ζοτς ηταν ο καταλληλοτερος προπονητης για να πιανουν τοπο τα τεραστια ποσα που δαπανουσαν οι γιαννακοπουλοι.
και φυσικα το τελευταιο δειγμα του ζοτς ηταν το χαμενο πρωταθλημα απ τον ολυμπιακο του μισου μπατζετ.


Φιλε μποντιρογκα κανεις δεν ειπε οτι ο ΠΑΟ ειχε αστειο μπαντζετ ποτε. Οπως εγραψα την εποχη του σπορτινγκ ειχαμε ενα μπανζετ ανολογο με το φετινο. Δηλαδη φυσικα και ηταν σεβαστο αλλα ενταξει τωρα και εσυ υπερβαλλεις.

Τη στιγμη που εμεις παιρναμε ως ξενο το μπιουφορντ (που κακος παιχτης δεν ηταν αλλα ενταξει οκ ΝΒΑερ δεν τον ελεγες επειδη μια χρονια ειχε 6-7 ποντους μεσο ορο σε μια κακη ομαδα) η μπαρτσελονα ειχε λεφτα για να εχει στην 5αδα της τον ΜΠΟΝΤΙΡΟΓΚΑ, ΤΟ ΣΑΡΑΣ , ΤΟΝ ΝΑΒΑΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΟΥΤΣΚΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ....
Οποτε καπως ατοπη η συγκριση πιστευω. καλος ο μπιουφορντ, καλος ο παστ- πραιμ μακντοναλντ αλλα αλλα μεγεθη ειχαν εκεινη την εποχη Η ΤΣΣΚΑ και Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ και αλλα εμεις.

Χωρια που δεν καταλαβαινω ποια ειναι η ενσταση για οσα γραφω. Ειναι η δεν ειναι γεγονος οτι ο ζοτς εχτισε την βαση του γυρω απο γιακα λακοβιτς , ΔΔ, Σπαν, μπατιστ και τσαρτσαρη? Ποιοι απο αυτους τους παιχτες ειχαν μεγαλα συμβολαια?
more stars
H αλήθεια πάντα είναι κάπου στη μέση και στη περίπτωσή μας κάπως έτσι είναι τα πράγματα imo.

Σε όλες τις μεγάλες ομάδες, απο τον Άρη και τους Bulls μέχρι τον Παναθηναϊκό έκατσαν όμορφα η διοίκηση, ο προπονητής, ο παίκτης ηγέτης, οι υπόλοιποι παίκτες και ο κόσμος.
Κανενός ο ρόλος δεν μπορεί να υποτιμηθεί, αλλά σαφώς ο καθένας μας μπορεί να υπερτιμήσει το ρόλο κάποιου.
Δεν είναι αντιφατικό - κάθε άλλο. Ίσως να είναι και επιθυμητό. Τεράστια ομάδα - οι συντελεστές της αξίζουν φανς.

Η δική μου γνώμη είναι ότι ο Zέλικο ήταν ο καταλύτης.
Η κυρίαρχη αιτία που έδεσε το γλυκό...
που η διοίκηση έσπρωχνε, που αναδείχτηκε Ο Ηγέτης στο παρκέ, που τόσοι και τόσοι παίκτες έγιναν σταρς που ο κόσμος είναι για τα εύκολα αλλα και για τα δύσκολα... που προστέθηκαν 5 αστέρια στη φανέλα.

Απο εκεί και πέρα καλό του δρόμο και καλή σταδιοδρομία.
Ο Παναθηναϊκός να ορθοποδήσει και όλα τα άλλα μένουν αναμνήσεις κτλ.
Στο αγώνα που έρχεται θα φοράει άλλη φανέλα.

Τον τιμήσαμε πέρσι, τον παρακαλέσαμε στα γόνατα...
δεν...
Κοιτάμε μπροστά.
Θεωρώ υπερβολή να επαναληφθεί αυτή η υστερία στο γήπεδο.
Μια φορά αρκεί.
Ας κάνει αυτός τώρα την κίνηση.
Ο Παναθηναικός είναι πάνω απ'όλα....
patissiotis
Aν θελετε να πειτε τη γνωμη σας για τον Ζοτς ή για οποιονδηποτε αλλο στην τελικη να εχετε το θαρρος της γνωμης σας και να μη γραφετε μισολογα. Για να καταλαβω δηλαδη, τι συζητηση κανουμε τωρα?

- Αν ο Ζοτς ειναι καλος προπονητης?
- Αν ο Ζοτς ειναι επιτυχημενος προπονητης?
- Αν ο Ζοτς εινα απλα ενας μιζαδορος-φραγκοφονιας Σερβος που απλα ειχε τα μεγαλυτερα μπατζετ και τους καλυτερους παιχτες και ετυχε και πηρε 5 ευρωλιγκες?

Αν συζηταμε κατι απο αυτα για μενα δεν εχει νοημα η συζητηση. Για να δωσω καποιο νοημα λοιπον επειδη καταλαβαινω οτι καποιοι εχουν σοβαρες ενστασεις γενικως δεν αντεχω να μην κανω ενα-δυο ερωτηματα:

- Θεωρειτε οτι με καποιον αλλο θα πηγαιναμε καλυτερα?
- Θεωρειτε οτι ο Σερβος 12-13 χρονια δεν βρηκε αλλου οχι απλα τα ιδια λεφτα αλλα τα διπλασια?

Τι ακριβως συζηταμε ρε παιδια? Και γιατι τετοια χολη? Τι κακο μας εκανε αυτος ο ανθρωπος? Εγω πιστευω οτι μετα το ευρωπαϊκο του 2011 ο Σερβος τα ψιλοπαρατησε και εχει ευθυνη για την επομενη μετρια χρονια, οτι εχει κανει μεγαλα λαθη, αποτυχημενες μεταγραφες, κακες χρονιες, τραγικα ματς. Αλλα ειναι κοουτς-ανθρωπος-γηινος. Καποιοι τον θεωρουν Θεο-εξωγηινο-μαγο δεν ξερω και εγω τι αλλο. Προπονητης ειναι με ολα τα καλα του και τα κακα του.
Εγω θα τον εχω για παντα στην καρδια μου, θα τον ευγνομονω και θα τον σεβομαι. Και μακαρι αν δεν παιρνει ο Παναθηναϊκος μας τις ευρωλιγκες να τις κατακτα αυτος με τις ομαδες του. Γιατι βγαζουμε μιζερια, ειλικρινα δεν το καταλαβαινω. Εφυγε σαν κυριος απο την ομαδα, μας αφησε 5 ευρωπαϊκα αστερια και υπεροχες μπασκετικες παραστασεις. Τι αλλο θελαμε δηλαδη? Στεναχωριεμαι πραγματικα, ο επαγγελματικος αθλητισμος τα εχει αυτα-καποτε θα εφευγε και αυτος, δεν ειναι αναγκη επειδη δεν τον εχουμε να τον απαξιωνουμε...

Υ.Γ.: Ευτυχως που υπαρχει και ο parisinos και ο Α.CAB γιατι αρχιζω να νοιωθω γραφικος blink.gif
Υ.Γ.2: Φιλε more stars οτι εγινε περσι στο γηπεδο δεν εγινε επειδη περιμεναμε να ξαναγυρισει. Ηταν ενα δειγμα της αναγνωρισης του εργου του...
green_sky
Ο ομπραντοβιτς ποτε δεν βασιστηκε σε παιχτες οπως ο γιαννης ο μπλουμς ο σλοτερ και ο 35χρονος μητσος .Παντα τα ροστερ του ειχαν 2-3 ή και παραπανω παιχταραδες.

Το απλοποιουμε πολυ το πραγμα αλλα :
-To πρωτο ευρωπαικο το πηρε ο ομπραντοβιτς εχοντας στο ροστερ του παιχτες οπως ο ρεμπρατσα ο μποντιρογκα ο κατας ο τζεντιλε και ο αλβερτης

-Το δευτερο ευρωπαικο το πηρε με τον μποντιρογκα τον κουτλαι και τον αλβερτη την λιρα εκατο που λεγεται μιντλετον και την απροσμενα μεγαλη εμφανιση του παπαδοπουλου στον τελικο.Αυτο το ευρωπαικο οπως το πηρε μεσα στην ιταλια ηταν ομολογουμενως επικο.

-Στο τριτο και το τεταρτο ποτε σε μια ομαδα δεν συνυπηρξαν τοσοι πολλοι ελληνες παιχταραδες μαζι σε μια ομαδα οπως στις χρονιες 2007 και 2009 στον παναθηναικο.Αυτοι οι παιχταραδες πλαισιωθηκαν απο ξενους οπως ο Σισκάουσκας , ο μπατιστ , ο Τομάσεβιτς , ο πεκοβιτς και ο γιασκεβιτσιους.

-Το 2011 στο πεμπτο ολη η ουσια ηταν τα παιχνιδια με την μπαρτσελονα.Το ροστερ και παλι ειχε ενα διαμαντιδη ενα μπατιστ ενα νικολας ενα τσαρτσαρη.Ειχε μεγαλους και εμπειρους παιχτες.Η ομαδα σαφως και ηταν πεσμενη σε σχεση με το 2009 αλλα και παλι ειχε παιχταραδες που εκει που επρεπε να μιλησουν μιλησαν.

Συμπερασματικα Σε ολες τις ομαδες του ο ομπραντοβιτς ειχε παιχταραδες με Π κεφαλαιο.Αλλες χρονιες περισσοτερους αλλες λιγοτερους αλλα παντα ειχε.

Οι παιχτες αυτοι εμεναν ας μην κοροιδευομαστε γιατι ο παυλος τα εχωνε.Οταν σταματησε να τα χωνει οι παιχτες (εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων) και μαζι και ο ομπραντοβιτς εφυγαν.Αυτη ειναι η ουσια αρεσει δεν αρεσει .


@ Πατισιωτη εμενα μου την εχει δωσει στα νευρα ο τροπος που εφυγε με ολο αυτο που εγινε στο καραβελ μετα το παιχνιδι με τον απεναντι και ολα αυτα που ακολουθησαν μετα.Η κουρουνα ειχε γραψει μερες πριν τον τελευταιο τελικο οτι ο τυπος φευγει και αυτος στο ξενοδοχειο μας ελεγε οτι συνεχιζουμε μαζι.......

Παρασχλουμαστε με το παρελθον.Εγω αυτο νομιζω
patissiotis
Αρα αφου ειχαμε ολους αυτους τους παιχταραδες και τα λεφτα του Παυλου ο Ζοτς δεν χρειαζοταν. Καλυτερα να ειχαμε τον Στεργιο τον Κουφο, τον Ηλια του Ζουρο, τον Κατσικαρη ή τον Γιαννη Ιωαννιδη να μας μενανε και φραγκα απο το συμβολαιο του Σερβου να περναμε και αλλους παιχταραδες. Ετσι ειναι ή δεν καταλαβα καλα?

Για να σοβαρευτω! Ναι ειχαμε παιχταραδες, πολλους απο τους οποιους τους εκανε παιχταραδες ο Ζοτς. Αλλα ειχαν και οι αλλοι παιχταραδες. Και προπονηταραδες. Και τεραστια μπατζετ. Και ολοι οι αλλοι πηραν 7/12 και εμεις 5/12. Λεει κατι αυτο ή οχι? Ή μηπως τελικα δεν ηταν Ζοτς αλλα Γκαστονε?

@ green sky: Κανεις μας δεν ξερει τι εγινε και εφυγε. Υποθεσεις κανουμε. Στο Caravel δεν ειπε οτι συνεχιζουμε μαζι - ειπε θα δουμε. Δεχομαι παντως αυτο που λες, και εμενα δεν μου αρεσουν τα σηριαλ. Οτι γιναμε κουλουβαχατα τοτε ειναι γεγονος. δεν ειναι τυχαιο οτι οι Γιαννακοπουλο εδωσαν στεγνα τον Ιτουδη και αφησαν μπηχτες και εναντιον του Ζοτς. Κατι εγινε, παντως χωρις να ξερω τιποτα, μονο απο αισθηση, εχω την εντυπωση οτι το διαζυγιο ηταν συναινετικο. Δηλαδη στο τελος και δυο πλευρες ειπαν οτι δεν παει αλλο. Εμενα με ενοχλει να απαξιωνουμε το εργο του. Κριτικη επιβαλλεται να γινεται και μαλιστα σκληρη-οχι ομως απαξιωση. Οι Γιαννακοπουλοι ας πουμε δεν εχουν κανει λαθη? Αυτο μειωνει την προσφορα τους στο συλλογο?
green_sky
Δεν ειπε θα δουμε.Ειπε συνεχιζουμε μαζι

Δεν εχει και σημασια στην τελικη τι ειπε.Την πεμπτη πρεπει να χασει.
patissiotis
Χα, χα το μονο σιγουρο ειναι οτι την Πεμπτη ΠΡΕΠΕΙ να χασει. Και θα χασει happy.gif
PARISINOS
QUOTE(green_sky @ Oct 29 2014, 20:17 ) *
-Στο τριτο και το τεταρτο ποτε σε μια ομαδα δεν συνυπηρξαν τοσοι πολλοι ελληνες παιχταραδες μαζι σε μια ομαδα οπως στις χρονιες 2007 και 2009 στον παναθηναικο.Αυτοι οι παιχταραδες πλαισιωθηκαν απο ξενους οπως ο Σισκάουσκας , ο μπατιστ , ο Τομάσεβιτς , ο πεκοβιτς και ο γιασκεβιτσιους.

-Το 2011 στο πεμπτο ολη η ουσια ηταν τα παιχνιδια με την μπαρτσελονα.Το ροστερ και παλι ειχε ενα διαμαντιδη ενα μπατιστ ενα νικολας ενα τσαρτσαρη.Ειχε μεγαλους και εμπειρους παιχτες.Η ομαδα σαφως και ηταν πεσμενη σε σχεση με το 2009 αλλα και παλι ειχε παιχταραδες που εκει που επρεπε να μιλησουν μιλησαν.

Συμπερασματικα Σε ολες τις ομαδες του ο ομπραντοβιτς ειχε παιχταραδες με Π κεφαλαιο.Αλλες χρονιες περισσοτερους αλλες λιγοτερους αλλα παντα ειχε.

Οι παιχτες αυτοι εμεναν ας μην κοροιδευομαστε γιατι ο παυλος τα εχωνε.Οταν σταματησε να τα χωνει οι παιχτες (εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων) και μαζι και ο ομπραντοβιτς εφυγαν.Αυτη ειναι η ουσια αρεσει δεν αρεσει .


Καταρχας κανεις ενα λαθος . Παιρνεις τους καλυτερους παιχτες απο μερικες χρονιες και τους συγκρινεις με τους ρολιστες των τωρινων ετων.

Μεχρι και περσυ (φετος δεν ξερουμε πως θα εξελιχθει η χρονια) ο ΠΑΟ και παλι επαιζε με ΔΔ (που οσο και να ξεπεσει ο χριστος για 5 αγιους αξιζει, παραμενει ενας απο τους 5 καλυτερους ασους της ευρωπης), Λασμε (καλυτερος αμυντικος της χρονιας, all euroleague second team), Μασιουλης (βασικος παιχτης στην εθνικη λιθουανιας), Φωτσης / Μαυροκεφαλιδης / Γκιστ κλπ.
Εσυ το κανεις και φαινεται λες και ο γιαννης ο μπλουμς ηταν ο ηγετης του ΠΑΟ και ο ΔΔ (παιχτης με το καλυτερο σχεδον ρανκινγκ αναμεσα στους πλευ της ευρωλιγκας) καπι.

QUOTE
-Το 2011 στο πεμπτο ολη η ουσια ηταν τα παιχνιδια με την μπαρτσελονα.Το ροστερ και παλι ειχε ενα διαμαντιδη ενα μπατιστ ενα νικολας ενα τσαρτσαρη.Ειχε μεγαλους και εμπειρους παιχτες.Η ομαδα σαφως και ηταν πεσμενη σε σχεση με το 2009 αλλα και παλι ειχε παιχταραδες που εκει που επρεπε να μιλησουν μιλησαν.


Το λες και μονος ειχε παιχταραδες, τον ΔΔ, τον μπατιστ, τον Τσαρτσαρη. Οσους ανακαλυψε ο ζοτς. Ολοι αυτοι οι παιχτες χτιστηκαν απο τον ζοτς. Ηταν μεν παιχταραδες απο μονοι τους, αλλα ο ζοτς τους εκανε θανατηφορο συνολο και με λιγα λεφτα στην αρχη.

Μετα φυσικα και δωθηκαν λεφτα για να μεινουν αλλα αν πιστευεις οτι ο ΔΔ, Ο μπατιστ και οι υπολοιποι δεν θα εβρισκαν καλυτερα συμβολαια αλλου, εισαι γελασμενος. Ο μπατιστ ειχε αρνηθει ανωτερη προσφορα απο ΤΣΣΚΑ, ο ΔΔ λευκη επιταγη απο Αγγελο και παει λεγοντας.

Ο λογος για τον οποιον οι παιχτες εμεναν και χωρις μεγαλη συζητηση και διαπραγματευσεις ηταν ΚΑΙ ο ζοτς. Γιατι ηξεραν οτι με τον ζοτς θα ανεβει η καριερα τους.

Αν ειχαμε τωρα ζοτς, πιθανοτατα ενα απο τα μεγαλυτερα ταλεντα της ευρωπης, ο ΣΑΡΙΤΣ, θα επαιζε σε μας και σε πεντε χρονια θα τον εβαζες και αυτον στην λιστα με αυτους που ηρθαν με τα λεφτα των γιανακοπουλων.

Ο πεκοβιτς που τον αναφερεις και αυτον στη λιστα ως εμπειρο , το 2009 ηταν η δευτερη χρονια του στην ευρωλιγκα. Απο την παρτιζαν ηρθε , οχι απο τους λεικερς, και επαιρνε 800.00 , οσο παιρνει τωρα ο μαυροκεφαλιδης....
bodiroga10
δεν καταλαβαινω γιατι μερικοι παρεξηγηστε με αυτονοητα πραγματα... κανενας δεν ειπε ή τουλαχιστον εγω οτι ο ζοτς δεν ειναι ο κορυφαιος προπονητης στην ευρωπη. φυσικα ειναι ο κορυφαιος ολων. και πιθανοτατα ο παναθηναικος χωρις αυτον να ειχε 3 ή 4 ευρωπαικα και οχι 6. αλλα αλλο αυτο και αλλο να πει καποιος οτι ο ζοτς στον παναθηναικο ειχε οτι ζηταγε ή οτι καθε χρονο ηταν στα 4 πρωτα φαβορι για κατακτηση ακομα και στην μπολονια ακομα και στα χρονια του σπορτινγκ... πχ το 02-03 πολυ σωστα ανεφερε καποιος φιλος προηγουμενος για την μπαρτσα που δεν παιζοταν αλλα αν δει τα ροστερ των αλλων 3 ομαδων που πηγαν τοτε στο φαιναλ4 δεν ειχαν καν καλυτερο απο αυτο του παναθηναικου.
ο ζοτς ειναι παρομοια περιπτωση οπως ο μουρινιο στο ποδοσφαιρο που θεωρουν οτι με αυτα που εχουν πετυχει τους αξιζει ο υψηλοτερος μισθος και το υψηλοτερο μπατζετ και δεν συμβιβαζονται με κατι το λιγοτερο. οσο για αν εβρισκε περισσοτερα απο αυτα που του εδιναν οι γιαννακοπουλοι το μονο που θα πω οτι μια χρονια εμεινε εκτος περιμενοντας προταση απο ισπανια που ποτε δεν ηρθε και αν τελικα ο μπαρτζωκας υπεγραφε περυσι με την φενερ δεν ξερω που θα ηταν τωρα ο ζοτς...ποσες ομαδες δινουν σε προπονητη 7ψηφιο νουμερο συμβολαιου οπως εδινε και θα συνεχιζε να του εδινε ο παναθηναικος εκτος απ την εφες και την φενερ...
green_sky
Δεν αμφισβητει κανενας οτι ο σερβος ειναι καλος προπονητης .Θα ηταν εκτος πραγματικοτητας αν καποιος ισχυριζοταν κατι τετοιο.Ο παυλος εχωνε και αυτος προπονουσε.Την δουλεια του εκανε.Και την εκανε καλα.Για εμενα ομως ειναι αυτονοητο ο καθε επαγγελματιας να κανει καλα την δουλεια του.Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να αποθεωνεται καποιος σε τετοιο βαθμο οταν κανει καλα αυτο για το οποιο πληρωνεται και μαλιστα πλουσιοπαροχα.Εχετε καταλαβει ρε μαγκες ποσο χλιδατη ζωη κανουν ολοι αυτοι?
Τι αμαξια οδηγανε? τι σπιτια εχουν? Πως διασκεδαζουν? Αν τα σκεφτειτε λιγο ισως ειστε λιγο πιο αυστηροι στην κριση σας.
patissiotis
Εγω δεν παρεξηγουμε, ουτε νομιζω και ο PARISINOS. Xωρις να θελω να σας προσβαλω, bodiroga και green sky μαλλον ειστε αρκετα μικροι. ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ, δεν το λεω προσβλητικα. Απλα εγω (και απο οτι καταλαβαινω και ο PARISINOS) ειμαστε αρκετα μεγαλυτεροι και ξερουμε τι σημαινει να σκορπας λεφτα και να μην κανεις ΤΙΠΟΤΑ. Πλησιαζω τα 40 και θυμαμαι τον Παναθηναϊκο απο τον ταφο του Ινδου. Η πιο σκληρη εποχη δεν ηταν η εποχη του Καλαμπακου και του Σκροπολιθα. Ηταν η εποχη απο το '92 ως το '99. Με εξαιρεση το ευρωπαϊκο του '96 μιλαμε για πακτωλο χρηματων, για παιχταραδες, για τα καλυτερα ταλεντα στην Ελλαδα, αλλα χωρις τιτλους. Και κυριως χωρις μπασκετικο σχεδιο, με κακιστο μπασκετ και χωρις οραμα παρα τα τεραστια μπατζετ. Με τον ερχομο του Ζοτς ολα αυτα αλλαξαν. Και δεν ειναι καθολου αυτονοητο οτι οποιος πληρωνεται αδρα θα κανει και καλα τη δουλεια. Τη δεκαετια του ΄90 οι Παυλοθανασηδες πληρωναν με διαφορα ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο ολη την ευρωπη και πηραν τα @ρ#%$ μου. Για να καταλαβατε σε τι απογνωση ειχαν φτασει ειχαν σχεδον συμφωνησει με τον Ιωαννιδη οταν αυτος τασκωθηκε με το Κοκκαλη και εφυγε απο τον Ολυμπιακο. Δεν ηρθε γιατι αντεδρασαν σφοδρα οι οργανωμενοι (και μη) φιλοι της ομαδα μας. Μιλαμε για τρικυμια. Και ξαφνικα ολα μετα πηραν το δρομο τους. Δειτε τι φουρτουνες περναμε τωρα. Και μη μου πειτε για μπατζετ σας παρακαλω. Τα μπατζετ της εποχης 2001-2005 ηταν αναλογα των προηγουμενων δυο χρονων...
Ο Ζοτς και ο καθε Ζοτς εχουν κερδισει με το σπαθι τους αυτα που εχουν κερδισει. Γιατι ας πουμε δεν εχει τοσα χρηματα-αμαξια φημη ο Καλαφατακης, ο Πριφτης, ο Σφαιροπουλος, ο, ο, ο... Ειναι πολυ σκληρος ο καπιταλισμος μαγκες και δεν χαριζει τιποτα. Δεν ειναι λογικη αυτη: "Τι λεφτα παιρνουν-δεν πρεπει να αποθεωνονται". Με αυτη τη λογικη να χειροκροταω και να αποθεωνω την θεια μου τη Χαρικλεια στην Καρδιτσα που σηκωνεται 5 η ωρα καθε πρωι εδω και 50 χρονια και βοσκει προβατινες...
A.CAB
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 29 2014, 20:34 ) *
Δεν διαφωνω,αλλα ειδα και τον Ζοτς περσυ στη Φενερ...


Πάρε λοιπόν μια απόφαση και κράτα τη γιατί άλλα έλεγες πριν. Πριν έλεγες για το πορτοφόλι του Παύλου αλλά τώρα συμφωνείς.
Το τι έκανε ο Ζοτς πέρυσι εκτός από φουλ άσχετο δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει. Θες να μας πεις λοιπόν ότι είναι υπερεκτιμημένος σαν προπονητής; Ότι δεν σου κάνει; Τι ακριβώς; Ότι χωρίς τον Παύλο είναι άσχετος;
Τα 3 Ευρωπαικά πριν έρθει σε μας σε ποιόν να τα χρωστάει;

QUOTE(green_sky @ Oct 29 2014, 22:48 ) *
Δεν αμφισβητει κανενας οτι ο σερβος ειναι καλος προπονητης .Θα ηταν εκτος πραγματικοτητας αν καποιος ισχυριζοταν κατι τετοιο.Ο παυλος εχωνε και αυτος προπονουσε.Την δουλεια του εκανε.Και την εκανε καλα.Για εμενα ομως ειναι αυτονοητο ο καθε επαγγελματιας να κανει καλα την δουλεια του.Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να αποθεωνεται καποιος σε τετοιο βαθμο οταν κανει καλα αυτο για το οποιο πληρωνεται και μαλιστα πλουσιοπαροχα.Εχετε καταλαβει ρε μαγκες ποσο χλιδατη ζωη κανουν ολοι αυτοι?
Τι αμαξια οδηγανε? τι σπιτια εχουν? Πως διασκεδαζουν? Αν τα σκεφτειτε λιγο ισως ειστε λιγο πιο αυστηροι στην κριση σας.


Ώστε τώρα δεν μιλάμε μπασκετικά. Δεν αμφισβήτειτε λοιπόν προπονητικά αλλά προσωπικά και σαν χαρακτήρας.
Αν δεν αποθεωθεί σε αθλητικά πλαίσια ο κορυφαίος τότε ποιός θα αποθεωθεί; Ο Ζούρος;
Επίσης αφού το πιάσαμε για το ποιούς πρέπει ν' αποθεώνουμε και ποιούς όχι, ποιούς προτείνεις εσύ; Τους Γιαννακόπουλους; Που ζουν στη φτώχεια; Κάποιους απ' τους μπασκετμπολίστες μας που κάνουν κι αυτοί το χόμπι τους δουλειά και μια χαρά τα κοναμάνε; Ποιούς;
Μπορούμε να αποθεώσουμε τους παίχτες της Β' ΕΣΚΑ που κάνουν και δεύτερες δουλειές. Δεν διαφωνώ. Αλλά πιστεύεις ότι βρίσκεσαι στο κατάλληλο τόπικ για κάτι τέτοιο;
green_sky
@πατησιωτη
Κανενας προεδρος με το που θα ανοιξει το μπατζετ δεν αρχισε να μαζευει τους τιτλους αμεσως.Παθαινεις και μαθαινεις.Δεν ειναι μονο θεμα προπονητη.Ειναι θεμα συνολικης στελεχωσης μιας ομαδας η οποια δεν μπορει να γινει απο την μια μερα στην αλλη.Απο τον προεδρο μεχρι τον φροντιστη.Ολα παιζουν ρολο.
Για μενα απο ολα τα πρωταθληματα και τα ευρωπαικα του παναθηναικου τα πιο αντρικεια ηταν αυτο του σουμποτιτς μεσα στο σεφ με τον ρατζα και τον ντεγιαν γιατι τοτε ο απεναντι ηταν κατεστημενο, το ευρωπαικο του ομπραντοβιτς μεσα στην ιταλια, το σκπουπισμα του αργυρη που εγραψε ιστορια και το περυσινο που ακομα τους περιμενουν τους αλλους στα μπουζουκια.

@Α.CAB
Χαλαρωσε κουβεντουλα για μπασκετακι κανουμε να περναει το βραδακι
PARISINOS
Φιλε green sky σεβομαι απεριοριστα την αποψη σου απλα πιστευω οτι εσυ εισαι πολυ αυστηρως και οχι εγω επιεικης.
Το να κανει καποιος τα αυτονοητα ειναι πολυ σπανιο πραγμα στον αθλητισμο.

Εσυ ουσιαστικα θεωρεις οτι οι μονοι προπονητες που ειναι απλα Οκ , ειναι ο ζοτς με τον ιβκοβιτς , γιατι στην τελικη κανουν τα αυτονοητα.

Το να παρεις την ευρωλίγκα επειδη εχεις το μεγαλυτερο μπαντζετ, δεν ειναι ειναι αυτονοητο. Εσενα απο οτι καταλαβαινω σου φαινεται αυτονοητο και εκει ειναι που διαφωνουμε.

Για μενα το να παρεις την ευρωλιγκα ειναι αθλος, θελει εναν συνδυασμο ΠΟΛΛΩΝ παραγοντων και μονο ΕΝΑΣ εξ αυτων ειναι τα λεφτα.

Εγω δεν θεωρω καθολου σιγουρο οτι χωρις ζοτς θα παιρναμε 3-4 αντι για 5 που λες εσυ. Σου θυμιζω οτι απο το 92 εως το 99 πεταγαμε απιστευτα λεφτα και ομως ευρωλιγκα βλεπαμε με κυαλι. Ουτε πρωταθλημα δεν παιρναμε. Οι αγγελοπουλοι εδιναν για πολλα χρονια λεφτα και μονο με ιβκοβιτς βρηκαν την υγεια τους και ας ηταν λιγοτεερα τα λεφτα που εδωσαν.

Τα λεφτα ειναι ΜΙΑ ΜΟΝΟ παραμετρος στο δρομο προς τους τιτλους. Σημαντικη μεν αλλα μονο με αυτα δεν κανεις τιποτα.
bbplayer
προφανώς ο A.CAB εννοεί τις Ευρωλίγκες (3) γιατί τα συνολικά ευρωπαϊκά ήταν πέντε
green_sky
Τι εγινε δεν θα διαφωνισουμε αλλο? Πως θα περασει το βραδυ?
j-kidd13
QUOTE(A.CAB @ Oct 29 2014, 23:13 ) *
Πάρε λοιπόν μια απόφαση και κράτα τη γιατί άλλα έλεγες πριν. Πριν έλεγες για το πορτοφόλι του Παύλου αλλά τώρα συμφωνείς.
Το τι έκανε ο Ζοτς πέρυσι εκτός από φουλ άσχετο δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει. Θες να μας πεις λοιπόν ότι είναι υπερεκτιμημένος σαν προπονητής; Ότι δεν σου κάνει; Τι ακριβώς; Ότι χωρίς τον Παύλο είναι άσχετος;
Τα 3 Ευρωπαικά πριν έρθει σε μας σε ποιόν να τα χρωστάει;


Το μονο που ειπα ειναι ηταν ενας αντιλογος στο οτι δεν ηταν αποτελεσμα του μπατζετ αλλα του-θα νικησω και τους αντιπαλους του Jordan στο Space Jam,οπως τον προβαλετε-Ζοτς οι επιτυχιες της ομαδας.Και ειπα οτι και η Φενερ με αυτον κοουτς,απετυχε.Με το σκεπτικο σας αφου η παρουσια του ειναι το Α και το Ω, σε συνδυασμο με τα τουρκικα φραγκα θα επρεπε να παει περπατωντας στο f4.
Πριν αναφερθηκα στην παρουσια του στον Παναθηναικο και μονο,γι αυτο μιλησα για το πορτοφολι του Παυλου.Αναφερθηκα σε εναν ανθρωπο που ηταν σαν οικογενεια με τον Ζοτς,και του εδινε εν λευκω ο,τι και οσα ζηταγε.
Για να καταλαβεις τι εννοω,γιατι σε βλεπω τσιτωμενο...Ειπα και πριν οτι ο συνδυασμος χρηματων και καλου κοουτς ειναι αυτος που φερνει επιτυχιες.Αν εχεις λεφτα με κακο προπονητη,πατωσες.Αν δεν εχεις λεφτα αλλα εχεις Ζοτς,μπορει να κανεις μια επιτυχια στο τοσο.Ο Ζοτς ειναι καλος κοουτς.Ισως ο καλυτερος.Αλλα με τα λεφτα του Παυλου,εφτιαξε μια ομαδα στα γουστα του και πετυχε.Στη Φενερ ειναι αλλη πιεση.Οχι η ιδια με την εποχη που πηγε στον Παναθηναικο.Και απετυχε.Γιατι ειναι γηινος προπονητης και εχει αδυνατα σημεια κλπ.
Δεν θελω να σας πω τιποτα...Γι αυτο αραξε...
A.CAB
QUOTE(green_sky @ Oct 29 2014, 23:18 ) *
@Α.CAB
Χαλαρωσε κουβεντουλα για μπασκετακι κανουμε να περναει το βραδακι


Μια χαρά χαλαρός είμαι. Κουβεντούλα να γίνεται αλλά απαντησούλα δεν είδα σε αυτά που ρώτησα.
bbplayer
"Πριν από λίγα χρόνια, μιλώντας προς «Το Βήμα της Κυριακής», ο Παύλος Γιαννακόπουλος έλεγε: «Το μπάσκετ είναι η ακριβή

τρέλα μου. Για μένα είναι χόμπι και όχι οικονομική επιχείρηση. Ο ισχυρισμός ότι από τα αθλήματα αυτά βγάζεις χρήματα είναι

ψέμα. Ισως στο ποδόσφαιρο, αν προχωρήσεις πολύ, έχεις κάποιο όφελος...». Ωστόσο, στις ιδιωτικές συνομιλίες του, εξηγούσε πως

ο Παναθηναϊκός τον έχει βοηθήσει ψυχολογικά, αλλά και επιχειρηματικά, με έμμεσο τρόπο. Ελεγε ότι ως επιχειρηματίας, προτού

εμπλακεί με τον αθλητισμό, θεωρούσε πως πολλοί συνομιλητές του τον υποτιμούσαν. Χρειαζόταν μεγάλη προσπάθεια για να

πετύχει τις επιχειρηματικές συμφωνίες που ήθελε. Αλλά από τότε που έγινε πρόεδρος, «σαν να ψήλωσα, όλοι με πρόσεχαν»

εξηγούσε με χιούμορ. Και οι περισσότερες πόρτες άνοιξαν...
"


το bold για όσους ρομαντικούς ομνύουν στους "Παυλάρες" τούτου του κόσμου που είναι ...αγαπησιάρηδες σε αντίθεση με τους "Ζοτς" που είναι στυγνοί επαγγελματίες.

Αλισβερισι είναι το όλο πράμα γενικώς και σόρυ εάν χαλάω την ονείρωξη κάποιων, με προφανή σεβασμό φυσικά στις απόψεις όλων

http://www.vukentra.gr/ellada-athilitismos...-giannakopoulos
j-kidd13
QUOTE(A.CAB @ Oct 29 2014, 23:40 ) *
Μια χαρά χαλαρός είμαι. Κουβεντούλα να γίνεται αλλά απαντησούλα δεν είδα σε αυτά που ρώτησα.


Η απαντηση ειναι απο πανω.Ξαναδιαβασε.Και αν δεν καταλαβεις πες μου να στην εξηγησω ξανα...
green_sky
QUOTE (A.CAB @ Oct 30 2014, 00:40 ) *
Μια χαρά χαλαρός είμαι. Κουβεντούλα να γίνεται αλλά απαντησούλα δεν είδα σε αυτά που ρώτησα.


Η απαντηση ειναι οτι οσο καλος μαγειρας και να εισαι αν δεν εχεις καλα υλικα καλο φαι δεν βγαζεις.Ο ομπραντοβιτς ειχε την κουζινα που ηθελε ειχε και καλα υλικα ειναι και καλος μαγειρας και εβγαλε καλο φαι.Δεν χρειαζεται να αποθεωνουμε ουτε αυτον που διεθεσε την κουζινα ουτε τον μαγειρα ουτε τα υλικα.
Εν κατακλειδι εγω προσωπικα δεν εχω μοτο στην ζωη μου να αποθεωνω κανενα εκτος απο την γυναικα μου 77.gif
A.CAB
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 29 2014, 23:39 ) *
Το μονο που ειπα ειναι ηταν ενας αντιλογος στο οτι δεν ηταν αποτελεσμα του μπατζετ αλλα του-θα νικησω και τους αντιπαλους του Jordan στο Space Jam,οπως τον προβαλετε-Ζοτς οι επιτυχιες της ομαδας.Και ειπα οτι και η Φενερ με αυτον κοουτς,απετυχε.Με το σκεπτικο σας αφου η παρουσια του ειναι το Α και το Ω, σε συνδυασμο με τα τουρκικα φραγκα θα επρεπε να παει περπατωντας στο f4.
Πριν αναφερθηκα στην παρουσια του στον Παναθηναικο και μονο,γι αυτο μιλησα για το πορτοφολι του Παυλου.Αναφερθηκα σε εναν ανθρωπο που ηταν σαν οικογενεια με τον Ζοτς,και του εδινε εν λευκω ο,τι και οσα ζηταγε.
Για να καταλαβεις τι εννοω,γιατι σε βλεπω τσιτωμενο...Ειπα και πριν οτι ο συνδυασμος χρηματων και καλου κοουτς ειναι αυτος που φερνει επιτυχιες.Αν εχεις λεφτα με κακο προπονητη,πατωσες.Αν δεν εχεις λεφτα αλλα εχεις Ζοτς,μπορει να κανεις μια επιτυχια στο τοσο.Ο Ζοτς ειναι καλος κοουτς.Ισως ο καλυτερος.Αλλα με τα λεφτα του Παυλου,εφτιαξε μια ομαδα στα γουστα του και πετυχε.Στη Φενερ ειναι αλλη πιεση.Οχι η ιδια με την εποχη που πηγε στον Παναθηναικο.Και απετυχε.Γιατι ειναι γηινος προπονητης και εχει αδυνατα σημεια κλπ.
Δεν θελω να σας πω τιποτα...Γι αυτο αραξε...


Μόνο τσιτωμένος δεν είμαι μη φοβάσαι.
Άρα εν ολίγης άλλα είπες τη μία και άλλα την άλλη παρά το γεγονός πως μιλάγαμε για το ίδιο πράγμα.

Εν τω μεταξύ κι εγώ μπορώ να σου πω πως το πορτοφόλι του Παύλου χωρίς το Ζοτς έφερε μία Ευρολίγκα και με αυτόν 5. Οπότε θα μου επιτρέψεις να θεωρώ πως είναι καλύτερα με το Ζοτς. Επίσης για να μην πειράζεσαι δεν έγραψα πουθενά πως οι επιτυχίες δεν ήταν και έργο Γιαννακόπουλων. Αυτό έλειπε. Δεν χρειάζεται να πω τι σεβασμό έχω για τους δύο γηραιούς Γιαννακό. Ηταν οι καλύτεροι ιδιοκτήτες-πρόεδροι που μπορεί να έχει μία ομάδα. Αλλά επειδή θεωρώ πως το μπάσκετ δεν παίζεται από τους ιδιοκτήτες αλλά από τους προπονητές και τους παίχτες, λέω πως ο Ζοτς ήταν το τέλειο συστατικό της επιτυχίας. Για πολλούς μπασκετικούς λόγους και όχι μόνο. Ομάδα με τη δυναμική κόσμου, ρόστερ, διοίκησης σαν τον Παναθηναικό της περασμένης 15ετίας περίπου δεν υπήρξε ούτε θα υπάρξει έτσι εύκολα.
Τώρα αν εσύ φαντάζεσαι πράγματα και τσιτώνεις μόνος σου για το αν πιστεύω πως είναι ημίθεος ή γήινος να σε ηρεμίσω και να σου πω πως κι εγώ θνητό τον θεωρώ. Και η Φενέρ η περσινή (κάτι μου λέει και η φετινή δυστυχώς) είναι τα παραδείγματα.
Οι προτροπές περί αράγματος αποδυναμώνουν κι άλλο τα επιχειρήματά σου.
Dinkins
Για να τελειώνει το παραμύθι με τον Ομπράντοβιτς που έφτιαξε κεριέρα πάνω στα λεφτά των Γιαννακόπουλων εγώ απλά θα θυμίσω ότι στα χρόνια του Ζοτς ο Παναθηναϊκός κατέκτησε όσους τίτλους κατέκτησαν ΤΣΣΚΑ, Μπαρτσελόνα, Ολυμπιακός και Ρεάλ ΜΑΖΙ με μεγαλύτερα μπάτζετ τις περισσότερες χρονιές. Ή για να το θέσω αλλιώς, ο Ζοτς κατέκτησε περισσότερους τίτλους από τους Ίβκοβιτς, Μεσίνα, Πασκουάλ, Γιαννάκη και Καζλάουσκας μαζί διαχειριζόμενοι μπάτζετ 30 και 40 εκ.

Επίσης θα θυμίσω ότι το πορτοφόλι των Αφών ήταν διάπλατα ανοιχτό και το 98, με τους Ράτζα, Σκοτ και Φάνη και έφαγε 25 από την Μιλάνο του Σιγάλα και του Πορταλούπι. Και το 99 έφεραν Ράτζα, Ντέγιαν και Τζεντίλε για να φάνε 20άρα από την Τιμσίστεμ.
bodiroga10
QUOTE (bbplayer @ Oct 29 2014, 23:43 ) *
"Πριν από λίγα χρόνια, μιλώντας προς «Το Βήμα της Κυριακής», ο Παύλος Γιαννακόπουλος έλεγε: «Το μπάσκετ είναι η ακριβή

τρέλα μου. Για μένα είναι χόμπι και όχι οικονομική επιχείρηση. Ο ισχυρισμός ότι από τα αθλήματα αυτά βγάζεις χρήματα είναι

ψέμα. Ισως στο ποδόσφαιρο, αν προχωρήσεις πολύ, έχεις κάποιο όφελος...». Ωστόσο, στις ιδιωτικές συνομιλίες του, εξηγούσε πως

ο Παναθηναϊκός τον έχει βοηθήσει ψυχολογικά, αλλά και επιχειρηματικά, με έμμεσο τρόπο. Ελεγε ότι ως επιχειρηματίας, προτού

εμπλακεί με τον αθλητισμό, θεωρούσε πως πολλοί συνομιλητές του τον υποτιμούσαν. Χρειαζόταν μεγάλη προσπάθεια για να

πετύχει τις επιχειρηματικές συμφωνίες που ήθελε. Αλλά από τότε που έγινε πρόεδρος, «σαν να ψήλωσα, όλοι με πρόσεχαν»

εξηγούσε με χιούμορ. Και οι περισσότερες πόρτες άνοιξαν...
"


το bold για όσους ρομαντικούς ομνύουν στους "Παυλάρες" τούτου του κόσμου που είναι ...αγαπησιάρηδες σε αντίθεση με τους "Ζοτς" που είναι στυγνοί επαγγελματίες.

Αλισβερισι είναι το όλο πράμα γενικώς και σόρυ εάν χαλάω την ονείρωξη κάποιων, με προφανή σεβασμό φυσικά στις απόψεις όλων

http://www.vukentra.gr/ellada-athilitismos...-giannakopoulos

δεν θα διαφωνησω η βασικη διαφορα ειναι ομως οτι καποιοι στα δυσκολα καθισαν και ακουν και την υψηλη κριτικη μας ενω καποιοι την καναν για τον βοσπορο...
A.CAB
QUOTE(green_sky @ Oct 29 2014, 23:47 ) *
Η απαντηση ειναι οτι οσο καλος μαγειρας και να εισαι αν δεν εχεις καλα υλικα καλο φαι δεν βγαζεις.Ο ομπραντοβιτς ειχε την κουζινα που ηθελε ειχε και καλα υλικα ειναι και καλος μαγειρας και εβγαλε καλο φαι.Δεν χρειαζεται να αποθεωνουμε ουτε αυτον που διεθεσε την κουζινα ουτε τον μαγειρα ουτε τα υλικα.
Εν κατακλειδι εγω προσωπικα δεν εχω μοτο στην ζωη μου να αποθεωνω κανενα εκτος απο την γυναικα μου 77.gif


Καταρχήν ρισπέκτ για την αποθέωση στη γυναίκα σου.

Απλά επειδή είναι μπασκετικό το φόρουμ το να αποθεώνει κάποιος κάποιον αθλητή ή προπονητή (πόσο μάλλον τον κορυφαίο) δεν αποτελεί ούτε έγκλημα, ούτε κάτι το περίεργο, ούτε κάτι που πρέπει να σε ενοχλεί. Είναι επίσης πολύ πιο λογικό και δημοφιλές να αποθεώνει κάποιος κάποιον αθλητή σε αυτό το φόρουμ παρά τη γυναίκα του.
green_sky
Οι συνθηκες για τον ομπραντοβιτς στην ελλαδα ηταν ιδανικες απο καθε αποψη.Αν ζητουσες απο ενα προπονητη να σου περιγραψει ποιες ειναι οι τελειες συνθηκες για να δουλεψει θα σου ελεγε αυτες που ειχε ο ζελικο.Στην τουρκια δεν νομιζω να ειναι τα πραγματα για αυτον ετσι ιδανικα.Ιδωμεν

@Α.CAB
χιουμορακι κανουμε.Ας κανουμε τωρα ολοι μαζι και μια οδη στον σερβο μια και το site ειναι αθλητικο.
j-kidd13
QUOTE(A.CAB @ Oct 29 2014, 23:52 ) *
Μόνο τσιτωμένος δεν είμαι μη φοβάσαι.
Άρα εν ολίγης άλλα είπες τη μία και άλλα την άλλη παρά το γεγονός πως μιλάγαμε για το ίδιο πράγμα.

Εν τω μεταξύ κι εγώ μπορώ να σου πω πως το πορτοφόλι του Παύλου χωρίς το Ζοτς έφερε μία Ευρολίγκα και με αυτόν 5. Οπότε θα μου επιτρέψεις να θεωρώ πως είναι καλύτερα με το Ζοτς. Επίσης για να μην πειράζεσαι δεν έγραψα πουθενά πως οι επιτυχίες δεν ήταν και έργο Γιαννακόπουλων. Αυτό έλειπε. Δεν χρειάζεται να πω τι σεβασμό έχω για τους δύο γηραιούς Γιαννακό. Ηταν οι καλύτεροι ιδιοκτήτες-πρόεδροι που μπορεί να έχει μία ομάδα. Αλλά επειδή θεωρώ πως το μπάσκετ δεν παίζεται από τους ιδιοκτήτες αλλά από τους προπονητές και τους παίχτες, λέω πως ο Ζοτς ήταν το τέλειο συστατικό της επιτυχίας. Για πολλούς μπασκετικούς λόγους και όχι μόνο. Ομάδα με τη δυναμική κόσμου, ρόστερ, διοίκησης σαν τον Παναθηναικό της περασμένης 15ετίας περίπου δεν υπήρξε ούτε θα υπάρξει έτσι εύκολα.
Τώρα αν εσύ φαντάζεσαι πράγματα και τσιτώνεις μόνος σου για το αν πιστεύω πως είναι ημίθεος ή γήινος να σε ηρεμίσω και να σου πω πως κι εγώ θνητό τον θεωρώ. Και η Φενέρ η περσινή (κάτι μου λέει και η φετινή δυστυχώς) είναι τα παραδείγματα.
Οι προτροπές περί αράγματος αποδυναμώνουν κι άλλο τα επιχειρήματά σου.


Δεν τσιτωνομαι...Εσυ εκανες επιθεση στο ποστ μου με διαδοχικες ερωτησεις-ανακριση υπο το φως του πρακτορα της CIA... laugh.gif
Ουτε ειπα αλλα..Απλα δεν καταλαβαινεις τι εννοω.Εγω ειμαι ευγνωμων και στους 2.Τον δε Ζοτς τον λατρευω και με επιασε κομπος οταν τον ειδα να μπαινει στο ΟΑΚΑ και να τον αποθεωνει ολο το γηπεδο.Απλα πιστευω πως στον συγκεκριμενο Παναθηναικο,αν ειχες αντι του Ζοτς,πχ τον Μεσινα,η τον Ιβκοβιτς η καποιον απο τους καλους προπονητες,θα ειχες πολυ κοντινες επιτυχιες με αυτες του Ζοτς.Αν ειχες καποιον αλλο προεδρο με λιγοτερα λεφτα,θα ειχες πολυ λιγοτερες...

Εν ολιγοις,δεν ειμαι ουτε υπερ του λεφτα προεδρου,ουτε υπερ του καλου προπονητη.Ειμαι υπερ του-οσο το δυνατον εφικτου-συνδυασμου των 2.Και ειπα απλα οτι ο Ζοτς δεν ειναι Θεος και αλανθαστος.Και οτι παρα την επισημανση μου οτι τα λεφτα εκαναν τη διαφορα στον Παναθηναικο,και στην Φενερ που πηγε με μεγαλο μπατζετ,απετυχε.
Dinkins
QUOTE (bodiroga10 @ Oct 30 2014, 00:55 ) *
δεν θα διαφωνησω η βασικη διαφορα ειναι ομως οτι καποιοι στα δυσκολα καθισαν και ακουν και την υψηλη κριτικη μας ενω καποιοι την καναν για τον βοσπορο...


Από το 2011 η διοίκηση προγραμμάτισε την διάλυση της ομάδας. Αρχικά έδιωξε του Φώτση, Νίκολας χωρίς καν να ρωτήσει τον προπονητή. Προγραμμάτισε βολικά όλα τα συμβόλαια να λήγουν το καλοκαίρι του 2012. Άρχισε τις παλινωδίες περί αποχώρησης, μενουμε, φεύγουμε, ψάχνουμε επενδυτές αφήνοντας τον προπονητή στο πλήρες σκοτάδι σχετικά με τον προγραμματισμό της ομάδας. Πήγαμε στην πόλη για Φ4 και ο κόουτς αναρωτιόταν τι θα γίνει αύριο. Και όταν ήρθε το καλοκαίρι και ο Ζοτς ζητούσε επιμονα να συναντηθεί με τον Θανάση για να ξεκαθαρίσει η κατάσταση αυτός απέφευγε να τον δει. Το ξαναγράφω, η διοίκηση απέφευγε να συναντηθεί μαζί του. Και απ' ότι ομολόγησε ο ίδιος ο ΔΓ, υπήρχαν χρωστούμενα πολλών μηνών στον Ομπράντοβιτς και όχι μόνον απ' ότι φάνηκε.
Αυτά εννοούσε ο Ζοτς όταν έλεγε για έλλειψη σεβασμου. Ο Ζοτς εκδιώχθηκε ηθελημένα, δεν έφυγε ποτέ.
bbplayer
QUOTE(Dinkins @ Oct 30 2014, 00:12 ) *
Από το 2011 η διοίκηση προγραμμάτισε την διάλυση της ομάδας. Αρχικά έδιωξε του Φώτση, Νίκολας χωρίς καν να ρωτήσει τον προπονητή. Προγραμμάτισε βολικά όλα τα συμβόλαια να λήγουν το καλοκαίρι του 2012. Άρχισε τις παλινωδίες περί αποχώρησης, μενουμε, φεύγουμε, ψάχνουμε επενδυτές αφήνοντας τον προπονητή στο πλήρες σκοτάδι σχετικά με τον προγραμματισμό της ομάδας. Πήγαμε στην πόλη για Φ4 και ο κόουτς αναρωτιόταν τι θα γίνει αύριο. Και όταν ήρθε το καλοκαίρι και ο Ζοτς ζητούσε επιμονα να συναντηθεί με τον Θανάση για να ξεκαθαρίσει η κατάσταση αυτός απέφευγε να τον δει. Το ξαναγράφω, η διοίκηση απέφευγε να συναντηθεί μαζί του. Και απ' ότι ομολόγησε ο ίδιος ο ΔΓ, υπήρχαν χρωστούμενα πολλών μηνών στον Ομπράντοβιτς και όχι μόνον απ' ότι φάνηκε.
Αυτά εννοούσε ο Ζοτς όταν έλεγε για έλλειψη σεβασμου. Ο Ζοτς εκδιώχθηκε ηθελημένα, δεν έφυγε ποτέ.



+ 1

αυτό ακριβώς. Καλύτερη περιγραφή δε θα μπορούσε να υπάρξει
green_sky
QUOTE (Dinkins @ Oct 30 2014, 01:12 ) *
Από το 2011 η διοίκηση προγραμμάτισε την διάλυση της ομάδας. Αρχικά έδιωξε του Φώτση, Νίκολας χωρίς καν να ρωτήσει τον προπονητή. Προγραμμάτισε βολικά όλα τα συμβόλαια να λήγουν το καλοκαίρι του 2012. Άρχισε τις παλινωδίες περί αποχώρησης, μενουμε, φεύγουμε, ψάχνουμε επενδυτές αφήνοντας τον προπονητή στο πλήρες σκοτάδι σχετικά με τον προγραμματισμό της ομάδας. Πήγαμε στην πόλη για Φ4 και ο κόουτς αναρωτιόταν τι θα γίνει αύριο. Και όταν ήρθε το καλοκαίρι και ο Ζοτς ζητούσε επιμονα να συναντηθεί με τον Θανάση για να ξεκαθαρίσει η κατάσταση αυτός απέφευγε να τον δει. Το ξαναγράφω, η διοίκηση απέφευγε να συναντηθεί μαζί του. Και απ' ότι ομολόγησε ο ίδιος ο ΔΓ, υπήρχαν χρωστούμενα πολλών μηνών στον Ομπράντοβιτς και όχι μόνον απ' ότι φάνηκε.
Αυτά εννοούσε ο Ζοτς όταν έλεγε για έλλειψη σεβασμου. Ο Ζοτς εκδιώχθηκε ηθελημένα, δεν έφυγε ποτέ.


Θυμασαι φιλε μου για τον φωτση που λες οτι διωχθηκε τι συμβολαιο του προσφεραν οι ιταλοι? Θυμασαι τι συμβολαια εκαναν ο βουγιουκας ο καιμακογλου ο καλαθης και ο μπατιστ το 2012 εκμεταλευομενοι το brand name του παναθηναικου?Δεν μπορουσε ο παναθηναικος να δωσει αυτα τα χρηματα.
Υπαρχει μια δεδομενη οικονομικη κατασταση στην ελλαδα.Σε κανενα δεν αρεσει να παιρνει παιχτες με το μηνα.Αν ομως οπως ειναι η ελλαδα τωρα βγει ο γιαννακοπουλος και πει φευγω σε τρια χρονια η ομαδα θα εχει την τυχη της ΑΕΚ.Δυστυχως η ομαδα δεν ειναι αυταρκης και εξαρταται στον υπερτατο βαθμο απο την εκαστοτε διοικηση.
Απο την αλλη respect για τον παυλο και τον θαναση .Ο μικρος δεκτο εχει κανει τσαλιμια.Οσο για τον ομπραντοβιτς προτιμησε τον βοσπορο.
PARISINOS
Ο ζοτς εφυγε απο τον Παναθηναικο ξεκαθαρα επειδη υπηρξε διασταση αποψεων με τον Δημητρη Γιαννακοπουλο.

Αυτο φαινεται ξεκαθαρα απο δυο γεγονοτα.

1) Ο ΠΑΟ ειχε ξανακανει μειωση μεγαλη του μπαντζετ και ο Ζοτς εμεινε. Οταν απο τον μποντιρογκα , τον κουτλαι και τον μουλαομεροβιτς εφτασε να εχει ξενους τον ζουζα και τον μουγεζινοβιτς , θα μπορουσε ανετα να φυγει . Αλλωστε τοτε δεν ηταν ακομα οσο δεμενος ηταν το 2012 την ομαδα. Μολις τρια χρονια ηταν στην ομαδα. Θα μπορουσε να πει, παιδες εγω με μπαντζετ μονο 10 εκ δεν δουλευεω, την κανω.
Δεν το εκανε ομως το 2003 και εκατσε και εβαλε πλατη ξεκινοντας ενα καινουργιο προτζεκτ απο την αρχη ψαχνοντας νεαρους ελπιδοφορους παιχτες (ΔΔ, Σπαν, τσαρτσα, λακοβιτς, μπατιστ κλπ).

Απαντηστε μου λοιπον σε αυτη την ερωτηση. Δεν το εκανε το 2003 με μολις τρια χρονια στην ομαδα. Γιατι να το κανει το 2012 οντας πλεον μελος της οικογενειας του ΠΑΟ?

Η μονη λογικη εξηγηση ειναι οτι κατι προφανως αλλαξε.

Η ευκολη απαντηση ειναι οτι μειωθηκε το χρημα. Οπως εδειξα, αυτο δεν ειναι ικανοποιητικη απαντηση διοτι το χρημα ειχε μειωθει και σε αλλες φασεις και δεν εφυγε . Οποτε κατι αλλο ειναι.

Και φτανουμε στο δευτερο γεγονος.

2) Απο το 2012 αναλαμβανει πλεον πρωταγωνιστικο ρολο ο ΔΓ και ταυτοχρονα ο επι 13 χρονια προπονητης φευγει.

Αν αυτη η αποχωρηση συνδυαστει με την απεριγραπτη φημολογια και προιστορια που συνοδευει τον νεο παραγοντα (επισοδειο με ραντζα, μπουκες στα αποδυτηρια, "βγαλτε τις φανελες" ) και το γεγονος οτι ο προπονητης μυθος της ευρωπης την επομενη χρονια δεν δουλεψε καν, τοτε δεν χρειαζεται να ειναι κανεις αινσταιν για να καταλαβει τι παιζεται.

Για να σας το θεσω απλα, θα κανω μια ερωτηση-παρομοιωση.

Αν στην εταιρια που δουλευετε, υπηρχε ενας ΠΟΛΥ επιτυχημενος διευθυνων συμβουλος επι 13 χρονια και αυτος εφευγε ακριβως τη χρονια που γινεται αλλαγη δοικησης (δοικηση με εντονη αρνητικη προιστορια) το συμπερασμα που θα βγαζατε ποιο ειναι?

Σοβαρα τωρα , τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια.

A.CAB
QUOTE(green_sky @ Oct 30 2014, 00:01 ) *
@Α.CAB
χιουμορακι κανουμε.Ας κανουμε τωρα ολοι μαζι και μια οδη στον σερβο μια και το site ειναι αθλητικο.


Λόγω της αποτυχίας του δεν κατάλαβα πως ήταν χιούμορ. Η διευκρίνισή σου ήταν κατατοπιστική. Χαίρομαι πάντως που αντιλήφθηκες τη φύση του φόρουμ.

QUOTE(j-kidd13 @ Oct 30 2014, 00:03 ) *
Δεν τσιτωνομαι...Εσυ εκανες επιθεση στο ποστ μου με διαδοχικες ερωτησεις-ανακριση υπο το φως του πρακτορα της CIA... laugh.gif
Ουτε ειπα αλλα..Απλα δεν καταλαβαινεις τι εννοω.Εγω ειμαι ευγνωμων και στους 2.Τον δε Ζοτς τον λατρευω και με επιασε κομπος οταν τον ειδα να μπαινει στο ΟΑΚΑ και να τον αποθεωνει ολο το γηπεδο.Απλα πιστευω πως στον συγκεκριμενο Παναθηναικο,αν ειχες αντι του Ζοτς,πχ τον Μεσινα,η τον Ιβκοβιτς η καποιον απο τους καλους προπονητες,θα ειχες πολυ κοντινες επιτυχιες με αυτες του Ζοτς.Αν ειχες καποιον αλλο προεδρο με λιγοτερα λεφτα,θα ειχες πολυ λιγοτερες...

Εν ολιγοις,δεν ειμαι ουτε υπερ του λεφτα προεδρου,ουτε υπερ του καλου προπονητη.Ειμαι υπερ του-οσο το δυνατον εφικτου-συνδυασμου των 2.Και ειπα απλα οτι ο Ζοτς δεν ειναι Θεος και αλανθαστος.Και οτι παρα την επισημανση μου οτι τα λεφτα εκαναν τη διαφορα στον Παναθηναικο,και στην Φενερ που πηγε με μεγαλο μπατζετ,απετυχε.


Ίσως ξεχνάς γρήγορα αλλά εσύ πιάστηκες από δικό μου ποστ. Μπορείς να το τσεκάρεις στο τόπικ για τον αγώνα με τη Φενέρ. Από 'κει και έπειτα τη μία είπες πως το βασικό συστατικό της επιτυχίας μας ήταν το πορτοφόλι του Παύλου και όχι όσα έγραφα εγώ. Ομπράντοβιτς δεν αναφέρθηκε στο ποστ σου. Μετέπειτα είπες πως συμφωνείς με όσα λέω. Άρα όσο και να το δικαιολογήσεις είπες δύο διαφορετικά πράγματα. Τι να κάνουμε τώρα; Τα ποστ υπάρχουν και είναι πρόσφατα.

Τώρα όσον αφορά το παραπάνω ποστ δεν διαφωνούμε σε πολλά. Κυρίως στην τελευταία αναλογία που δεν βγαίνει από πουθενά. Αν είχαμε Μεσίνα ή Ιβκοβιτς θα πετυχαίναμε παρεμφερή πράγματα λες. Μα αυτοί είχαν και τέτοια μπάτζετ να διαχειριστούν και δεν πέτυχαν.
Και επίσης αν είχα άλλο πρόεδρο με λιγότερα λες θα πετύχαινα και λιγότερα. Σωστός. Αν είχα όμως άλλο με τα ίδια φράγκα και με Ζοτς θα πετύχαινα τα ίδια; Γιατί έτσι πάει. Όχι μόνο Γιαννακό και όποιος πρωτοκλασσάτος προπονητής = κούπες αλλά και όποιος φραγκάτος πρόεδρος και Ζοτς = κούπες.
Επέτρεψέ μου να διαφωνίσω.
j-kidd13
QUOTE(A.CAB @ Oct 30 2014, 01:14 ) *
Λόγω της αποτυχίας του δεν κατάλαβα πως ήταν χιούμορ. Η διευκρίνισή σου ήταν κατατοπιστική. Χαίρομαι πάντως που αντιλήφθηκες τη φύση του φόρουμ.



Ίσως ξεχνάς γρήγορα αλλά εσύ πιάστηκες από δικό μου ποστ. Μπορείς να το τσεκάρεις στο τόπικ για τον αγώνα με τη Φενέρ. Από 'κει και έπειτα τη μία είπες πως το βασικό συστατικό της επιτυχίας μας ήταν το πορτοφόλι του Παύλου και όχι όσα έγραφα εγώ. Ομπράντοβιτς δεν αναφέρθηκε στο ποστ σου. Μετέπειτα είπες πως συμφωνείς με όσα λέω. Άρα όσο και να το δικαιολογήσεις είπες δύο διαφορετικά πράγματα. Τι να κάνουμε τώρα; Τα ποστ υπάρχουν και είναι πρόσφατα.

Τώρα όσον αφορά το παραπάνω ποστ δεν διαφωνούμε σε πολλά. Κυρίως στην τελευταία αναλογία που δεν βγαίνει από πουθενά. Αν είχαμε Μεσίνα ή Ιβκοβιτς θα πετυχαίναμε παρεμφερή πράγματα λες. Μα αυτοί είχαν και τέτοια μπάτζετ να διαχειριστούν και δεν πέτυχαν.
Και επίσης αν είχα άλλο πρόεδρο με λιγότερα λες θα πετύχαινα και λιγότερα. Σωστός. Αν είχα όμως άλλο με τα ίδια φράγκα και με Ζοτς θα πετύχαινα τα ίδια; Γιατί έτσι πάει. Όχι μόνο Γιαννακό και όποιος πρωτοκλασσάτος προπονητής = κούπες αλλά και όποιος φραγκάτος πρόεδρος και Ζοτς = κούπες.
Επέτρεψέ μου να διαφωνίσω.


Καλα ισως δεν εκφραστηκα εγω σωστα...Εννοω οτι μεταξυ του Ζοτς και του Παυλου,αν πρεπει να διαλεξω καποιον σαν σημαντικοτερο,αυτος θα ειναι ο Παυλος.Γιατι το πορτοφολι του εδωσε τη δυνατοτητα στον Ζοτς να παιρνει οτι γουσταρει.

Οχι δεν διαφωνω,φυσικα ισχυει και το αλλος λεφτας+Ζοτς=επιτυχια.Αλλα ο Παυλος ειναι τοσα χρονια στο τιμονι,και αυτον ζησαμε να τα δινει ολα για την ομαδα,οποτε και γι αυτον μιλησα...


Επισης να πω στον παρισινο οτι το 2003 ο Ζοτς εμεινε γιατι ηξερε οτι η μειωση λογω Σπορτιγκ ηταν αναγκαια,αλλα ηξερε οτι σε 1-2 χρονια θα ειχε παλι τα εκατομμυρια στρωμενα στα ποδια του,οποτε εκανε υπομονη γιατι τα μεγαλεια θα ξαναρχοταν.Το 12 ηξερε οτι.......νο μιλιονς ενι μορ...Και σκεφτηκε σε αλλη βαση σιγουρα...
green_sky
QUOTE (A.CAB @ Oct 30 2014, 01:14 ) *
Αν είχαμε Μεσίνα ή Ιβκοβιτς θα πετυχαίναμε παρεμφερή πράγματα λες. Μα αυτοί είχαν και τέτοια μπάτζετ να διαχειριστούν και δεν πέτυχαν.


Θα μας τρελανεις ? Ο μεσινα και ο ιβκοβιτς δεν σου κανουν?Ειπαμε σου καναμε οδη στον ομπραντοβιτς τι αλλο θες?Ειρωνευτικες οκ δεν απαντησα αλλα φρεναρε λικακι.............Ο σερβος στην ελλαδα ειχε την ΙΔΑΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΑΠΥΡΟΒΛΗΤΟ ΓΙΑ ΟΛΑ.ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΠΡΩΤΟΣ ΜΑΓΚΑΣ ΣΤΙΣ ΦΑΠΕΣ ΠΑΝΤΑ ΕΦΤΑΙΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ.ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΛΑ ΕΝΑΣ ΠΑΙΧΤΗΣ Ο ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ.ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ.ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΤΕΓΑΝΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ.
Ειπαμε καλος προπονητης οκ μεγαλος προπονητης οκ αλλα δεν αρχιζει και δεν τελειωνει η ζωη στον ομπραντοβιτς και στον καθε ομπραντοβιτς.Ο παναθηναικος ειναι τεραστιο σωματειο και ειναι τιμη για τον καθενα ειτε να παιζει ειτε να προπονει σε αυτο το σωματειο.τελεια και παυλα.
Και στην τελικη θα τον δουμε και τωρα στην τουρκια που επισης εχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπατζετ τι θα κανει και με πεσμενες τις ελληνικες ομαδες και που ομως δεν δειχνει να εχει τις ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ της ελλαδας.
sni79per
επειδη ορισμενοι κατα καιρους γραφουν οτι ο μεγαλος εφυγε για το χρημα με προορισμο την τουρκια να θυμισω κατι στις επιλεκτικες μνημες χρυσοψαρου.

ο ζελικο εμεινε μια χρονια εκτος παγκων οταν ξερογλυφονταν τα μεγαλυτερα πορτοφολια στα ποδια του.
κοινως 2,5 με 3 μυρια καβατζα -στον υπερφορτωμενο δεν λεω- τραπεζικο του λογαριασμο τα εκανε ''δωρο'' αφου επελεξε να αραξει το 2012-13.
εκεινη την εποχη 2ετες να ζητουσε θα το ειχε,3ετες θα το ειχε.

ο μεγαλος αν ειχε παει ο θανασης σε καποια συναντηση με τον ΔΓ εκεινη την εποχη πιθανοτατα θα ειχε μεινει.
μπορει οντως να υπηρχε διαφορα φιλοσοφιας με τον ΔΓ (τον οποιο εκραξα κ γω εκεινη την εποχη εδω μεσα) αλλα κ παλι θα εμενε απο οτι εμαθα πολυ αργοτερα.
ο θανασης ηξερε οτι ο ζοτς θα φυγει απο την στιγμη που συνειδητα επελεξε να παρακολουθει απο μακρια τα μιτινγκ με τον μικρο.
βλεπετε ο ψωροεγωισμος του χτυπαγε πολυ συχνα την πορτα (του στυλ ''εγω τα χωνω κ οι μ#@$%κες αποθεωνουν το σερβο'') η τα μπινελικια που του εφευγαν απο τις πολυθρονες κ τα επισημα του οακα).βεβαια περυσι εκλαιγε στην απονομη αλλα...

για να τελειωνουμε ο ζελικο ηταν ο τελειος κοουτς την καταλληλη εποχη με την καλυτερη δυνατη διοικηση κ δημιουργησαν οτι καλυτερο ειδε ποτε η χωρα σε συλλογικο επιπεδο.

συμπερασματικα κ ο συλλογος θα ειχε λιγοτερα ευρωπαικα χωρις τον τεραστιο ζελικο κ ο ζοτς δεν θα ειχε απολαυσει την ευχαριστηση (γιατι το χρημα σε μεγαλυτερο βαθμο θα το εβρισκε αν τον ενοιαζαν οι αρπαχτες) να δουλευει σε ενα περιβαλλον ιδανικο.
A.CAB
QUOTE(green_sky @ Oct 30 2014, 08:14 ) *
Θα μας τρελανεις ? Ο μεσινα και ο ιβκοβιτς δεν σου κανουν?Ειπαμε σου καναμε οδη στον ομπραντοβιτς τι αλλο θες?Ειρωνευτικες οκ δεν απαντησα αλλα φρεναρε λικακι.............Ο σερβος στην ελλαδα ειχε την ΙΔΑΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΑΠΥΡΟΒΛΗΤΟ ΓΙΑ ΟΛΑ.ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΠΡΩΤΟΣ ΜΑΓΚΑΣ ΣΤΙΣ ΦΑΠΕΣ ΠΑΝΤΑ ΕΦΤΑΙΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ.ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΛΑ ΕΝΑΣ ΠΑΙΧΤΗΣ Ο ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ.ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ.ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΤΕΓΑΝΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ.
Ειπαμε καλος προπονητης οκ μεγαλος προπονητης οκ αλλα δεν αρχιζει και δεν τελειωνει η ζωη στον ομπραντοβιτς και στον καθε ομπραντοβιτς.Ο παναθηναικος ειναι τεραστιο σωματειο και ειναι τιμη για τον καθενα ειτε να παιζει ειτε να προπονει σε αυτο το σωματειο.τελεια και παυλα.
Και στην τελικη θα τον δουμε και τωρα στην τουρκια που επισης εχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπατζετ τι θα κανει και με πεσμενες τις ελληνικες ομαδες και που ομως δεν δειχνει να εχει τις ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ της ελλαδας.


Δεν παίζουν φρένα οπότε αν θες να ακολουθήσεις πρέπει να κουνηθεις πιο γρήγορα. Τουλάχιστον έχεις πάρει γραμμή σε τι φόρουμ βρίσκεσαι. Κάτι είναι κι αυτό.

Από 'κει και έπειτα στα προηγούμενα ποστ έχω καλύψει όλα όσα γράφεις με κεφαλαία (δείγμα ότι έχει πάει βόλτα το χιουμοράκι σου) προσπαθώντας να πείσεις κανάν άσχετο. Επίσης απομονόνωντας μόνο αυτό το σημείο του ποστ μου δείχνεις να χάνεις για πολλοστή φορά το δάσος και να κοιτάς το δέντρο.
Χθες ξεκίνησες μπασκετικά όταν δεν είχες τι να πεις το γύρισες στο χιούμορ και στο "άλλα εννοούσα". Τώρα μου τα ξαναγυρνάς. Για να στο κάνω λοιπόν λιανά μπας και το καταλάβεις. Δεν μειώνω τους Ντούντα και Ιβκοβιτς. Τεράστιοι προπονητές. Απλά οι τίτλοι και η ιστορία λένε πως ο Ομπράντοβιτς είναι ο καλύτερος προπονητής της Ευρώπης. Τι να κάνουμε; Άσε που σου ξαναλέω πως αυτό δεν έχει καμία σχεσή με όλο το προηγούμενο ποστ ούτε υπήρχε κάποια διαδικασία σύγκρισης σε αυτό.
Μπορεί να σε χαλάει ο "Σερβος" αλλά τι να κάνουμε; Θα πρέπει να το καταπιείς κι αυτό.
green_sky
QUOTE (A.CAB @ Oct 30 2014, 13:46 ) *
Δεν παίζουν φρένα οπότε αν θες να ακολουθήσεις πρέπει να κουνηθεις πιο γρήγορα. Τουλάχιστον έχεις πάρει γραμμή σε τι φόρουμ βρίσκεσαι. Κάτι είναι κι αυτό.

Από 'κει και έπειτα στα προηγούμενα ποστ έχω καλύψει όλα όσα γράφεις με κεφαλαία (δείγμα ότι έχει πάει βόλτα το χιουμοράκι σου) προσπαθώντας να πείσεις κανάν άσχετο. Επίσης απομονόνωντας μόνο αυτό το σημείο του ποστ μου δείχνεις να χάνεις για πολλοστή φορά το δάσος και να κοιτάς το δέντρο.
Χθες ξεκίνησες μπασκετικά όταν δεν είχες τι να πεις το γύρισες στο χιούμορ και στο "άλλα εννοούσα". Τώρα μου τα ξαναγυρνάς. Για να στο κάνω λοιπόν λιανά μπας και το καταλάβεις. Δεν μειώνω τους Ντούντα και Ιβκοβιτς. Τεράστιοι προπονητές. Απλά οι τίτλοι και η ιστορία λένε πως ο Ομπράντοβιτς είναι ο καλύτερος προπονητής της Ευρώπης. Τι να κάνουμε; Άσε που σου ξαναλέω πως αυτό δεν έχει καμία σχεσή με όλο το προηγούμενο ποστ ούτε υπήρχε κάποια διαδικασία σύγκρισης σε αυτό.
Μπορεί να σε χαλάει ο "Σερβος" αλλά τι να κάνουμε; Θα πρέπει να το καταπιείς κι αυτό.


Τα φρενα σου θελουν λιγο κοιταγμα.Γενικα προφανως εχεις μεγαλα θεματα φιλε να λυσεις.Ο σερβος δεν με χαλαει μου ειναι αδιαφορος το μονο που με χαλαει ειναι ο ενφια που πληρωσα.Προσγειωσου λιγο στην πραγματικοτητα.Τα ινδαλματα ειναι κακο πραγμα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.