Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ζέλικο Ομπράντοβιτς
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
A.CAB
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 15:41 ) *
παιδια, μεσα στην αναμπουμπουλα εχουμε ξεχασει ολοι μας να κανουμε ενα πραγμα. Να δωσουμε ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για αλλη μια φορα στον πρωτομαστορα αυτης της μεγαλης επιτυχιας Ζελικο Ομπραντοβιτς 77.gif που για αλλη μια φορα ανταποκριθηκε στις προσδοκιες μας και εκανε το ονειρο πραγματικοτητα με το να βγουμε 2οι σε αυτο τον ομιλο με Καχα, Μαλαγα και Λιετουβος 41.gif
Επιτελους τελος λοιπον στην πληξη και στην μονοτονια της Ευρωλιγκας. Ποιος αλλωστε θα ηθελε ενα τοσο βατο προγραμμα μεχρι τον τελικο με πιθανους αντιπαλους την Μακαμπι και την Ρεαλ ? Ετσι ο παγκοσμιος γκουρου του μπασκετ Ζελικο Ομπραντοβιτς προνοησε και αποφασισε να μας κανει την ζωη μας περειπετειωδη, δινοντας μας το αλατοπιπερο που μας ελειπε. Παρε μια Μπαρτσελονα και εναν Ολυμπιακο, σου λεει, για να αποκτησει και η φετινη πορεια μας στην ευρωλιγκα λιγο ενδιαφερον !!!!!!



Ρε τον παγκόσμιο γκουρού του μπάσκετ (η πλάκα είναι ότι ο... λούζερ το γράφει ειρωνικά smiley.gif )
looser
QUOTE(ACAB @ Mar 4 2011, 17:06 ) *
Ρε τον παγκόσμιο γκουρού του μπάσκετ (η πλάκα είναι ότι ο... λούσερ το γράφει ειρωνικά smiley.gif )

δεν το γραφω καθολου ειρωνικα φιλε μου !!!! ειμαι πραγματικα περηφανος που ο μεγιστος παντογνωστης προπονηταρας μας, μας εξασφαλισε την φοβερη 2η προνομιουχο θεση και την ευκαιρια να αγωνιστουμε στο Τοπ8 της ευρωλιγκα !!!!!!!!!

Λιγο το εχεις και αυτο ? Εδω αλλοι και αλλοι παιρνουν την ευρωλιγκα και την επομενη χρονια αποκλειονται στο τοπ 16 απο κατι ομαδες σαν την Παρτιζαν που μεχρι εκεινη την στιγμη δεν ειχε περασει ποτε στην ιστορια της ουτε καν στο Τοπ 8.

Γι' αυτο σου λεω, ασε υπαρχουν και χειροτερα και ευτυχως που δεν εχουν συμβει σε μας !!!!!!!!!!!

Υπο αυτες τις συνθηκες, ΝΑΙ ειμαι υπερηφανος που ο ηλεκτρονικος εγκεφαλος της καλαθοσφαιρισης Ζελικο Ομπραντοβιτς μου χαριζει απλοχερα τετοιες συγκινησεις.

ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΖΕΛΙΚΟ !!!!!!!!!!
ALdaperan
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 16:15 ) *
δεν το γραφω καθολου ειρωνικα φιλε μου !!!! ειμαι πραγματικα περηφανος που ο μεγιστος παντογνωστης προπονηταρας μας, μας εξασφαλισε την φοβερη 2η προνομιουχο θεση και την ευκαιρια να αγωνιστουμε στο Τοπ8 της ευρωλιγκα !!!!!!!!!

Λιγο το εχεις και αυτο ? Εδω αλλοι και αλλοι παιρνουν την ευρωλιγκα και την επομενη χρονια αποκλειονται στο τοπ 16 απο κατι ομαδες σαν την Παρτιζαν που μεχρι εκεινη την στιγμη δεν ειχε περασει ποτε στην ιστορια της ουτε καν στο Τοπ 8.

Γι' αυτο σου λεω, ασε υπαρχουν και χειροτερα και ευτυχως που δεν εχουν συμβει σε μας !!!!!!!!!!!

Υπο αυτες τις συνθηκες, ΝΑΙ ειμαι υπερηφανος που ο ηλεκτρονικος εγκεφαλος της καλαθοσφαιρισης Ζελικο Ομπραντοβιτς μου χαριζει απλοχερα τετοιες συγκινησεις.

ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΖΕΛΙΚΟ !!!!!!!!!!

πως τη χωρεσες τοση ειρωνεια σε ενα ποστ? θα μου μαθεις?
Magnus92
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 16:15 ) *
δεν το γραφω καθολου ειρωνικα φιλε μου !!!! ειμαι πραγματικα περηφανος που ο μεγιστος παντογνωστης προπονηταρας μας, μας εξασφαλισε την φοβερη 2η προνομιουχο θεση και την ευκαιρια να αγωνιστουμε στο Τοπ8 της ευρωλιγκα !!!!!!!!!

Λιγο το εχεις και αυτο ? Εδω αλλοι και αλλοι παιρνουν την ευρωλιγκα και την επομενη χρονια αποκλειονται στο τοπ 16 απο κατι ομαδες σαν την Παρτιζαν που μεχρι εκεινη την στιγμη δεν ειχε περασει ποτε στην ιστορια της ουτε καν στο Τοπ 8.

Γι' αυτο σου λεω, ασε υπαρχουν και χειροτερα και ευτυχως που δεν εχουν συμβει σε μας !!!!!!!!!!!

Υπο αυτες τις συνθηκες, ΝΑΙ ειμαι υπερηφανος που ο ηλεκτρονικος εγκεφαλος της καλαθοσφαιρισης Ζελικο Ομπραντοβιτς μου χαριζει απλοχερα τετοιες συγκινησεις.

ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΖΕΛΙΚΟ !!!!!!!!!!



w00t.gif w00t.gif w00t.gif wtf ?

Να και κατι που δεν ζεις και διαβαζεις καθημερινα...
LFO
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 15:41 ) *
παιδια, μεσα στην αναμπουμπουλα εχουμε ξεχασει ολοι μας να κανουμε ενα πραγμα. Να δωσουμε ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για αλλη μια φορα στον πρωτομαστορα αυτης της μεγαλης επιτυχιας Ζελικο Ομπραντοβιτς 77.gif που για αλλη μια φορα ανταποκριθηκε στις προσδοκιες μας και εκανε το ονειρο πραγματικοτητα με το να βγουμε 2οι σε αυτο τον ομιλο με Καχα, Μαλαγα και Λιετουβος 41.gif
Επιτελους τελος λοιπον στην πληξη και στην μονοτονια της Ευρωλιγκας. Ποιος αλλωστε θα ηθελε ενα τοσο βατο προγραμμα μεχρι τον τελικο με πιθανους αντιπαλους την Μακαμπι και την Ρεαλ ? Ετσι ο παγκοσμιος γκουρου του μπασκετ Ζελικο Ομπραντοβιτς προνοησε και αποφασισε να μας κανει την ζωη μας περειπετειωδη, δινοντας μας το αλατοπιπερο που μας ελειπε. Παρε μια Μπαρτσελονα και εναν Ολυμπιακο, σου λεει, για να αποκτησει και η φετινη πορεια μας στην ευρωλιγκα λιγο ενδιαφερον !!!!!!



QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 16:15 ) *
δεν το γραφω καθολου ειρωνικα φιλε μου !!!! ειμαι πραγματικα περηφανος που ο μεγιστος παντογνωστης προπονηταρας μας, μας εξασφαλισε την φοβερη 2η προνομιουχο θεση και την ευκαιρια να αγωνιστουμε στο Τοπ8 της ευρωλιγκα !!!!!!!!!

Λιγο το εχεις και αυτο ? Εδω αλλοι και αλλοι παιρνουν την ευρωλιγκα και την επομενη χρονια αποκλειονται στο τοπ 16 απο κατι ομαδες σαν την Παρτιζαν που μεχρι εκεινη την στιγμη δεν ειχε περασει ποτε στην ιστορια της ουτε καν στο Τοπ 8.

Γι' αυτο σου λεω, ασε υπαρχουν και χειροτερα και ευτυχως που δεν εχουν συμβει σε μας !!!!!!!!!!!

Υπο αυτες τις συνθηκες, ΝΑΙ ειμαι υπερηφανος που ο ηλεκτρονικος εγκεφαλος της καλαθοσφαιρισης Ζελικο Ομπραντοβιτς μου χαριζει απλοχερα τετοιες συγκινησεις.

ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΖΕΛΙΚΟ !!!!!!!!!!


Άν έκανα μια τρελη μαντεψια , θα ελεγα οτι εισαι ο Δημητρης Γιαννακοπουλος....
LovingBasketball
QUOTE (looser @ Mar 4 2011, 16:15 ) *
δεν το γραφω καθολου ειρωνικα φιλε μου !!!! ειμαι πραγματικα περηφανος που ο μεγιστος παντογνωστης προπονηταρας μας, μας εξασφαλισε την φοβερη 2η προνομιουχο θεση και την ευκαιρια να αγωνιστουμε στο Τοπ8 της ευρωλιγκα !!!!!!!!!

Λιγο το εχεις και αυτο ? Εδω αλλοι και αλλοι παιρνουν την ευρωλιγκα και την επομενη χρονια αποκλειονται στο τοπ 16 απο κατι ομαδες σαν την Παρτιζαν που μεχρι εκεινη την στιγμη δεν ειχε περασει ποτε στην ιστορια της ουτε καν στο Τοπ 8.

Γι' αυτο σου λεω, ασε υπαρχουν και χειροτερα και ευτυχως που δεν εχουν συμβει σε μας !!!!!!!!!!!

Υπο αυτες τις συνθηκες, ΝΑΙ ειμαι υπερηφανος που ο ηλεκτρονικος εγκεφαλος της καλαθοσφαιρισης Ζελικο Ομπραντοβιτς μου χαριζει απλοχερα τετοιες συγκινησεις.

ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΖΕΛΙΚΟ !!!!!!!!!!



Μαλιστα! τι να πεις μετα απο αυτο blink.gif ...........απλα αν δεν ειναι καποιο κακογουστο αστειο.....ειναι πραγματικα το πιο κακοπροαιρετο σχολιο που εχω διαβασει ποτε σ'αυτο το φορουμ........
looser
QUOTE(LFO @ Mar 4 2011, 17:27 ) *
Άν έκανα μια τρελη μαντεψια , θα ελεγα οτι εισαι ο Δημητρης Γιαννακοπουλος....

Αν ημουν ο ΔΓ δεν θα καθομουν να γραφω σαχλαμαρες εδω. Θα ειχα κατι πολυ πολυ καλυτερο να κανω !!!!!

Ας πουμε, να διοργανωσω ενα σεμιναριο μπασκετικης ευφυιας οπου εκει ο τετραπερατος καθηγητης μπασκετολογιας θα μας ανοιγε τα ματια σε αυτα που εμεις οι κοινοι ανθρωπισκοι δεν μπορουμε να δουμε !!!!!!!!!

Και σε γενικες γραμμες να μας δωσει τα φωτα του και να μας καθοδηγησει στο πως μπορουμε να πετυχουμε και εμεις καποια μερα τετοιες αναλογες ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΣΤΙΕΣ επιτυχιες αν θελησουμε να ακολουθησουμε τον σκληρο δρομο του προπονητη !!!!!!!

@ALdaperan

μελετησε και συ λιγο τον μαγο του πρασινου παγκου και θα σου βγει αυθορμητα !!!!!!

QUOTE(LovingBasketball @ Mar 4 2011, 17:37 ) *
Μαλιστα! τι να πεις μετα απο αυτο blink.gif ...........απλα αν δεν ειναι καποιο κακογουστο αστειο.....ειναι πραγματικα το πιο κακοπροαιρετο σχολιο που εχω διαβασει ποτε σ'αυτο το φορουμ........

γιατι κακοκπροαιρετο φιλε μου ? η αληθεια δεν ειναι ?
lefkadian
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 16:15 ) *
δεν το γραφω καθολου ειρωνικα φιλε μου !!!! ειμαι πραγματικα περηφανος που ο μεγιστος παντογνωστης προπονηταρας μας, μας εξασφαλισε την φοβερη 2η προνομιουχο θεση και την ευκαιρια να αγωνιστουμε στο Τοπ8 της ευρωλιγκα !!!!!!!!!

Λιγο το εχεις και αυτο ? Εδω αλλοι και αλλοι παιρνουν την ευρωλιγκα και την επομενη χρονια αποκλειονται στο τοπ 16 απο κατι ομαδες σαν την Παρτιζαν που μεχρι εκεινη την στιγμη δεν ειχε περασει ποτε στην ιστορια της ουτε καν στο Τοπ 8.

Γι' αυτο σου λεω, ασε υπαρχουν και χειροτερα και ευτυχως που δεν εχουν συμβει σε μας !!!!!!!!!!!

Υπο αυτες τις συνθηκες, ΝΑΙ ειμαι υπερηφανος που ο ηλεκτρονικος εγκεφαλος της καλαθοσφαιρισης Ζελικο Ομπραντοβιτς μου χαριζει απλοχερα τετοιες συγκινησεις.

ΝΑ 'ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΖΕΛΙΚΟ !!!!!!!!!!

Ποιος Oμπραντοβιτς? Ο Γκαστονε? Τι εχει κανει αυτος ο τυχαιος? Μια ευρωλιγκα πηρε στην Μπολονια και αυτη μιση. Οι αλλες δεν μετρανε λογω κ@%#φαρδιας ή λογω εδρας. Το λεω και εγω οτι αυτος ειναι η καταστροφη μας. 4 ευρωλιγκες σε 11 χρονια τι να μας πουν? Ειχαμε παρει τα προηγουμενα χρονια... Ουυυυ εχω χασει το μετρημα. Θα ηθελα τον Ηλια τον Ζουρο στην ομαδα αλλα "εκλεισε" στην Εθνικη sad.gif Κριμα! Τωρα νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι ο Παναγιωτης Γιαννακης. Θα ελεγα τον Γιαννη Ιωαννιδη αλλα ειναι πολυ μεγαλο μεγεθος για εμας (πρωην υπουργος γαρ) ugly_tocktock.gif

Στα σοβαρα τωρα. ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΑΜΕ!!! Σε ενα ευκολο ομιλο καταφεραμε να βγουμε δευτεροι. Κριμα! Τωρα σε σειρα 5 παιχνιδιων με Μπαρτσα οι πιθανοτητες δεν ειναι με το μερος μας. Βεβαια να πω την αληθεια δεν εχω δει φετος αρκετα Μπαρτσα αλλα φαινεται να ανεβαζει στροφες τελευταια.
Το προβλημα φετος σαφως δεν ειναι η αμυνα. Αλλα η "δημιουργια" και κατ΄επεκταση η επιθεση. Μην προσπαθουμε να τα βλεπουμε ολα στραβα και μαυρα. Ας παιξει η ομαδα πειθαρχημενα και συγκεντρωμενα και ας αποκλειστει. Να μην δουμε ξανα το χαλι με την Λιετουβος. Απιστευτο το πως χασαμε το ματς και την πρωτια απο μια τοσο μετρια ομαδα μεσα στο ΟΑΚΑ. Πραγματικα κριμα...
Δεν νομιζω παντως οτι ο Πασκουαλ και η Μπαρτσα ηθελαν αντιπαλο τον Ομπραντοβιτς και τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Και για αυτους θα ηταν προτιμοτεροι αντιπαλοι η Καχα και πολυ περισσοτερο η Λιετουβος. Η φανελα του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ βαση τιτλων ειναι η βαρυτερη της Ευρωπης τα τελευταια χρονια. Τα προγνωστικα ειναι εναντιον μας αλλα ισως ειναι καλο που ειμαστε ξεκαθαρα το outsider. Ιδωμεν...

Υ.Γ.: Φιλε looser δεκτη καθε αποψη, ακομα και η ειρωνια. Αλλα τα παντα εχουν ορια. Δεν συμφωνεις? Αλλο κριτικη και αλλο εμπαθεια και ειρωνια που ξεφευγει απο καθε λογικη...
Ginobili
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 15:41 ) *
Αν ημουν ο ΔΓ δεν θα καθομουν να γραφω σαχλαμαρες εδω. Θα ειχα κατι πολυ πολυ καλυτερο να κανω !!!!!

Καλά εγώ γιαυτό δεν παίρνω και όρκο... tongue.gif
ALdaperan
looser κωλοτουμπες ξερεις να κανεις?



A.CAB
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 16:41 ) *
Αν ημουν ο ΔΓ δεν θα καθομουν να γραφω σαχλαμαρες εδω. Θα ειχα κατι πολυ πολυ καλυτερο να κανω !!!!!

Ας πουμε, να διοργανωσω ενα σεμιναριο μπασκετικης ευφυιας οπου εκει ο τετραπερατος καθηγητης μπασκετολογιας θα μας ανοιγε τα ματια σε αυτα που εμεις οι κοινοι ανθρωπισκοι δεν μπορουμε να δουμε !!!!!!!!!

Και σε γενικες γραμμες να μας δωσει τα φωτα του και να μας καθοδηγησει στο πως μπορουμε να πετυχουμε και εμεις καποια μερα τετοιες αναλογες ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΣΤΙΕΣ επιτυχιες αν θελησουμε να ακολουθησουμε τον σκληρο δρομο του προπονητη !!!!!!!

@ALdaperan

μελετησε και συ λιγο τον μαγο του πρασινου παγκου και θα σου βγει αυθορμητα !!!!!!


γιατι κακοκπροαιρετο φιλε μου ? η αληθεια δεν ειναι ?


Λούζερ εγώ διαφωνώ. Πιστεύω ότι είναι μυρωδιάς. Τον λες και άμπαλο. Κάτι Ευρωπαικά, 7 τον αριθμό, είναι στάχτη στα μάτια. Κάτι 10/11 πρωταθλήματα είναι για αυτούς που δεν ξέρουν μπάσκετ. Κάτι ιστορίες ότι έχει αφήσει εποχή και ότι έχει αφήσει και το σημάδι του στο Ευρωπαικό μπάσετ είναι αλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Εδώ στην Ευρώπη ακούνε Ομπράντοβιτς και γελάνε. Μην βλέπεις που μας έχει κατσικωθεί εδώ. Άμα μείνει ελεύθερος το πολύ πολύ να του κάνει πρόταση η ΛεΜαν. Ταμείο ανεργείας κατευθείαν. Τον κάναμε μάγκα τον προπονητάκο. Ιστορίες για αγριους σου λεω.

Είναι ιστορίες για να τις ακούνε οι winners και να τη λένε σε κάτι λούζερς.
Ginobili
QUOTE(lefkadian @ Mar 4 2011, 15:54 ) *
Τα προγνωστικα ειναι εναντιον μας αλλα ισως ειναι καλο που ειμαστε ξεκαθαρα το outsider. Ιδωμεν...

Αυτό που ξεχωρίζει τις πιο μεγάλες ομάδες,τις πιο βαριές φανέλες(Παναθηναικός) από τους άλλους είναι ότι μπορούν να σηκώνουν το βάρος του φαβορί.Δεν νομίζω ότι παίκτες σαν τον Διαμαντίδη,τον Μπατιστ,τον Τσαρτσαρή,τον Νίκολας..θα νιώσουν πιο άνετα ότι πάνε σαν άουτσάιντερ.

QUOTE(ACAB @ Mar 4 2011, 15:59 ) *
Λούζερ εγώ διαφωνώ. Πιστεύω ότι είναι μυρωδιάς. Τον λες και άμπαλο. Κάτι Ευρωπαικά, 7 τον αριθμό, είναι στάχτη στα μάτια. Κάτι 10/11 πρωταθλήματα είναι για αυτούς που δεν ξέρουν μπάσκετ. Κάτι ιστορίες ότι έχει αφήσει εποχή και ότι έχει αφήσει και το σημάδι του στο Ευρωπαικό μπάσετ είναι αλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Εδώ στην Ευρώπη ακούνε Ομπράντοβιτς και γελάνε. Μην βλέπεις που μας έχει κατσικωθεί εδώ. Άμα μείνει ελεύθερος το πολύ πολύ να του κάνει πρόταση η ΛεΜαν. Ταμείο ανεργείας κατευθείαν. Τον κάναμε μάγκα τον προπονητάκο. Ιστορίες για αγριους σου λεω.

Είναι ιστορίες για να τις ακούνε οι winners και να τη λένε σε κάτι λούζερς.

Ναι,έλα ντε..ευκαιρία τώρα που παραιτήθηκε ο Μεσίνα να πάρουμε προπονητή
lefkadian
QUOTE(Ginobili @ Mar 4 2011, 17:03 ) *
Αυτό που ξεχωρίζει τις πιο μεγάλες ομάδες,τις πιο βαριές φανέλες(Παναθηναικός) από τους άλλους είναι ότι μπορούν να σηκώνουν το βάρος του φαβορί.Δεν νομίζω ότι παίκτες σαν τον Διαμαντίδη,τον Μπατιστ,τον Τσαρτσαρή,τον Νίκολας..θα νιώσουν πιο άνετα ότι πάνε σαν άουτσάιντερ.

Οπως το θετεις δεν μπορω παρα να συμφωνησω. Ομως νομιζω οτι και οι παιχτες σκεφτονται αυτο που σκεφτομαστε και εμεις: Αν περασουμε γινομαστε "ηρωες", αν αποκλειστουμε χασαμε απο μια καλυτερη-πιο φορμαρισμενη ομαδα. Αυτο βεβαια δεν τους απαλλασει απο την ευθυνη (οπως και τον Ζελικο) του τραγικου ματς με την Λιετουβος που μαλλον μας αφηνει εκτος final four...

QUOTE(Ginobili @ Mar 4 2011, 17:04 ) *
Ναι,έλα ντε..ευκαιρία τώρα που παραιτήθηκε ο Μεσίνα να πάρουμε προπονητή

Μηπως να ξυπνησουν εκει στην ΕΟΚ και να τον παρουν στην Εθνικη καλυτερα?
giannis_mg
QUOTE(lefkadian @ Mar 4 2011, 17:11 ) *
Μηπως να ξυπνησουν εκει στην ΕΟΚ και να τον παρουν στην Εθνικη καλυτερα?

Ενω ανακοινωσαν τον Ζουρο σημερα και ενω ο Μεσινα σημερα το πρωι απολυθηκε και μαλλον το καλοκαιρι αναλαμβανει την Αρμανι Μιλανο...
lefkadian
QUOTE(Giannis_23 @ Mar 4 2011, 17:18 ) *
Ενω ανακοινωσαν τον Ζουρο σημερα και ενω ο Μεσινα σημερα το πρωι απολυθηκε και μαλλον το καλοκαιρι αναλαμβανει την Αρμανι Μιλανο...

Οπ sorry! Δεν ηξερα για Ζουρο. Αρμανι Μιλανο ο Μεσινα??? Ο Αρμανι δεν ελεγε οτι θα την "ψιλοπαρατησει" την ομαδα? Αυτο και αν ειναι εκπληξη...
ALdaperan
εφυγε ο μεσινα απο ρεαλ ? εχασα επεισοδια?

ποιος ειναι ρεαλ τωρα?
SG3ptshooter
QUOTE(Giannis_23 @ Mar 4 2011, 17:18 ) *
Ενω ανακοινωσαν τον Ζουρο σημερα και ενω ο Μεσινα σημερα το πρωι απολυθηκε και μαλλον το καλοκαιρι αναλαμβανει την Αρμανι Μιλανο...

1. o Mεσσίνα παραιτείται, μάλιστα στο σάιτ της ACB δεν έχει αναρτηθεί ως νέο ακόμα, ίσως δεν είναι 100% επίσημο
και
2. το δεύτερο που το διάβασες; Γιατί εγώ το έβγαλα από το μυαλό μου..

επίσης, ήμουν από τους πρώτους που ήθελαν κάτι καλύτερο από Ζούρο -κατά τη γνώμη μου καλύτερο έστω- για την Εθνική, αλλά από τη στιγμή που επιλέχθηκε ο άνθρωπος πρέπει να τον στηρίξουμε μέχρι να δούμε έργα και ημέρες..

Καλά ρε κανείς δε διαβάζει την ενότητα ευρωπαϊκό μπάσκετ?! Χαίρω πολύ τότε, SG3ptshooter, νέος στο σάιτ. tongue.gif
looser
QUOTE(lefkadian @ Mar 4 2011, 17:54 ) *
Υ.Γ.: Φιλε looser δεκτη καθε αποψη, ακομα και η ειρωνια. Αλλα τα παντα εχουν ορια. Δεν συμφωνεις? Αλλο κριτικη και αλλο εμπαθεια και ειρωνια που ξεφευγει απο καθε λογικη...

Φιλε λευκαδιαν οταν μιλας στην ελλαδα για τον Ομπραντοβιτς καθε αποψη ΔΕΝ ειναι δεκτη. αυτο πιστεψε με το ξερω καλα. οι γιαννακοπουλοι οταν τον εφεραν στον ΠΑΟ δημιουργησαν μια ασπιδα γυρω του σε μορφη χουντας. οποιος λοιπον εκφραζει αντιρρησεις πρεπει το λιγοτερο να λιθοβολειται, να χλευαζεται ή να θεωρειται ολυμπιακος. τα ξερω αυτα χρονια τωρα. ειναι το μορφωτικο επιπεδο των μπασκετικων παναθηναικων που τρομαρα μας θελουμε να λεμε οτι ξεχωριζουμε απο τους ποδοσφαιρικους !!!!!

εγω θα ρωτησω λοιπον ενα μονο πραγμα αφου θες να κανουμε συζητηση σοβαρη. εισαι ευχαριστημενος απο τον Ομπραντοβιτς αυτα τα 10 χρονια που ειναι στον ΠΑΟ ?

εγω προλαβαινω να σου απαντησω οτι δεν ειμαι καθολου. αν εσυ εισαι ικανοποιημενος να παιρνεις τιτλο και μετα να αποκλειεσαι απο την παρτιζαν και να ανηκεις στην κατηγορια του φιλαθλου που να λεει " σιγα βρε αδερφε καναμε μια κακη χρονια και δεν εγινε και τιποτα" τοτε παω πασο. γιατι επειδη το πηγες και εσυ στον χαβαλε αυτο δεν θα το εκανε ουτε ο ζουρος ουτε ο ζευγωλης αλλα ουτε και εσυ αν ησουν προπονητης στον ΠΑΟ. αλλα απο την αλλη δεν πειραζει ο ζελικο ειναι και ξερει. ε, εγω αυτο δεν το καταλαβαινω και γι' αυτο λεω οτι χρειαζομαστε σεμιναριο για να δουμε τι ξερει αυτος και εμεις δεν ξερουμε.

παντως ειναι μεγαλο το θεμα και δυσκολα αναλυεται σε λιγο χρονο. σε γενικες γραμμες πιστευω οτι ενας αλλος προπονητης θα εφερνε τα ιδια αποτελεσματα και τροπαια που εφερε ο Ομπραντοβιτς και πολυ πιθανο πολλα περισσοτερα αν ειχε και αυτος τετοια ισχυρη διοικηση και σταθεροτητα στο περιβαλλον που θα δουλευε οπως ειχε και ο κυριος Ομπραντοβιτς. αυτο λοιπον δεν μπορει να αμφισβητηθει ουτε ομως και να επιβεβαιωθει. εχω την γνωμη μου οτι ο Ομπραντοβιτς εχει προσφερει πολυ λιγοτερα στον ΠΑΟ απο οτι θα μπορουσε και ΑΞΙΖΕ να παρει ο ΠΑΟ ολα αυτα τα 10 χρονια που ειναι προπονητης.

κατα τ' αλλα μετα απο το νεο κρυο ντους που μας σερβιρε εχετε ολοι ορεξη για απολογισμο του τοπ 16, προγνωστικα για το τοπ8 κ.ο.κ. τι να πω ? ζηλευω το κουραγιο σας και την απαθεια σας.....
giannis_mg
QUOTE(lefkadian @ Mar 4 2011, 17:20 ) *
Οπ sorry! Δεν ηξερα για Ζουρο. Αρμανι Μιλανο ο Μεσινα??? Ο Αρμανι δεν ελεγε οτι θα την "ψιλοπαρατησει" την ομαδα? Αυτο και αν ειναι εκπληξη...

Ακουγεται οντως περιεργο για τον Εκτορα αλλα οι 2 καταστροφικες σεζον που ειχε με την Ρεαλ οπως και να το κανουμε του εριξε αρκετα το prestige και την ''αξια'' του σαν προπονητη οπως ηταν οταν εφυγε απ'την ΤΣΣΚΑ(βεβαια εγω δεν το πιστευω αλλα δεν ειναι και παραλογο).αλλωστε ολες οι μεγαλες Ευρωπαικες ομαδες εχουν πολυ μεγαλους και καλους προπονητες που καμια διαθεση δεν δειχνουν οτι θελουν να τους αλλαξουν οπως
->ΠΑΟ - Ζοτς,ΟΣΦΠ - Ντουντα,Μπαρτσα - Πασκουαλ,Καχα - Ιβανοβιτς,Μακαμπι - Μπλατ,Σιενα - Πιανιτζιανι,οποτε......
εκτος και αν καμια Τουρκικη,η Εφες κυριως καθως ο Σπαχια ειναι καλος προπονητης,αποφασισει επιτελους να παρει κανεναν σοβαρο προπονητη μπας και κανει τιποτε αν και το πιθανοτερο ειναι να παει στην Αρμανι για μενα...

ΥΓ.Εδω παιδες λεει για την απολυση του Μεσινα,σε καποια αλλα λεει οτι ο Μεσινα παραιτηθηκε,οτι και να εχει γινει σημασια εχει οτι δεν προκειται να ξανακατσει στον παγκο της Ρεαλ και ειναι ελευθερος...
SG3ptshooter
QUOTE(Giannis_23 @ Mar 4 2011, 17:30 ) *
->ΠΑΟ - Ζοτς,ΟΣΦΠ - Ντουντα,Μπαρτσα - Πασκουαλ,Καχα - Ιβανοβιτς,Μακαμπι - Μπλατ,Σιενα - Πιανιτζιανι,οποτε......
εκτος και αν καμια Τουρκικη,η Εφες κυριως καθως ο Σπαχια ειναι καλος προπονητης,αποφασισει επιτελους να παρει κανεναν σοβαρο προπονητη μπας και κανει τιποτε αν και το πιθανοτερο ειναι να παει στην Αρμανι για μενα...

ΥΓ.Εδω παιδες λεει για την απολυση του Μεσινα

Για την απόλυση - παραίτηση πάσο, στο 24 τα έλεγε αλλιώς, αλλά όπως και να χει επίσημα δεν έχουμε δει ακόμη κάτι.

Επίσης το Μιλάνο του χρόνου θα ξοδέψει ακόμα περισσότερο.. Κι ο Έκτωρ πάει μόνο να χτίσει σε μικρές ομάδες, ποτέ δεν πάει στις ομάδες με τα 2-3 μεγαλύτερα μπάτζετ (βλ. Μπολόνια, Τρεβίζο, ΤΣΣΚΑ, Ρεάλ, σε όλες Κλαφ στη Νότιγχαμ ήτανε 19.gif )
looser
QUOTE(ACAB @ Mar 4 2011, 17:59 ) *
Λούζερ εγώ διαφωνώ. Πιστεύω ότι είναι μυρωδιάς. Τον λες και άμπαλο. Κάτι Ευρωπαικά, 7 τον αριθμό, είναι στάχτη στα μάτια. Κάτι 10/11 πρωταθλήματα είναι για αυτούς που δεν ξέρουν μπάσκετ. Κάτι ιστορίες ότι έχει αφήσει εποχή και ότι έχει αφήσει και το σημάδι του στο Ευρωπαικό μπάσετ είναι αλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Εδώ στην Ευρώπη ακούνε Ομπράντοβιτς και γελάνε. Μην βλέπεις που μας έχει κατσικωθεί εδώ. Άμα μείνει ελεύθερος το πολύ πολύ να του κάνει πρόταση η ΛεΜαν. Ταμείο ανεργείας κατευθείαν. Τον κάναμε μάγκα τον προπονητάκο. Ιστορίες για αγριους σου λεω.

Είναι ιστορίες για να τις ακούνε οι winners και να τη λένε σε κάτι λούζερς.

τα 7 ευρωπαικα τα πηρε οταν ειχε κατι παιχτακια της σειρας στην ομαδα του και καθαριζανε γι' αυτον. οπως νομιζεις εσυ οτι τα πηρε αυτος, εγω νομιζω οτι τα πηρανε οι παιχτες. Ξερεις κατι μυρωδιαδες σαν τον Σαμπονις, τον Αρλαουσκας, τον ντεγιαν, τον ντανιλοβιτς ,τον τζορτζεβιτς κ.ο.κ. Ξερει ποιες ομαδες διαλεγει ο Ομπραντοβιτς για να καρπωθει επιτυχιες. Αν δεν ειχε τον Λαζο στην μπολονια που τον εβριζε ολη την σεζον θα σου λεγα τι θα παιρναμε.

για τα 10 στα 11 πρωταθληματα στο ανυπαρκτο ελληνικο πρωταθλημα που τις 2 χρονιες ο ολυμπιακος εβγαινε 8ος και εμεις παιζαμε τελικους με ΠΑΟΚ και Μαρουσι δεν θα συζητησω καθολου γιατι δεν μπορω να ριξω το επιπεδο μου τοσο κατω.

και μην φοβασαι ελευθερος δεν μενει. δεν ειναι τυχαιος ο Ομπραντοβιτς να παει σε ομαδα που να μην ριχνει 20 - 30 εκ. ευρω και να σου αποκλειεται απο την παρτιζαν για να φωναζετε εσεις το ονομα του στην εξεδρα. δεν ειναι κοροιδο.

για κατι τετοιους σαν κι εσενα δεν γραφω ποτε στα φορουμ γιατι αυτη ειναι η δημοκρατια σας για τις αποψεις των αλλων.

επισης θα σου κανω και ενα τσαμπα μαθημα αγγλικων αφου υπαρχει περιπτωση τα μπασκετικα να μην ειναι το δυνατο σου σημειο, οτι ο χαμενος στα αγγλικα γραφεται με ενα ο (loser).

καληνυχτα

QUOTE(ALdaperan @ Mar 4 2011, 17:57 ) *
looser κωλοτουμπες ξερεις να κανεις?

δεν καταλαβα ?
lefkadian
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 17:27 ) *
Φιλε λευκαδιαν οταν μιλας στην ελλαδα για τον Ομπραντοβιτς καθε αποψη ΔΕΝ ειναι δεκτη. αυτο πιστεψε με το ξερω καλα. οι γιαννακοπουλοι οταν τον εφεραν στον ΠΑΟ δημιουργησαν μια ασπιδα γυρω του σε μορφη χουντας. οποιος λοιπον εκφραζει αντιρρησεις πρεπει το λιγοτερο να λιθοβολειται, να χλευαζεται ή να θεωρειται ολυμπιακος. τα ξερω αυτα χρονια τωρα. ειναι το μορφωτικο επιπεδο των μπασκετικων παναθηναικων που τρομαρα μας θελουμε να λεμε οτι ξεχωριζουμε απο τους ποδοσφαιρικους !!!!!

εγω θα ρωτησω λοιπον ενα μονο πραγμα αφου θες να κανουμε συζητηση σοβαρη. εισαι ευχαριστημενος απο τον Ομπραντοβιτς αυτα τα 10 χρονια που ειναι στον ΠΑΟ ?

εγω προλαβαινω να σου απαντησω οτι δεν ειμαι καθολου. αν εσυ εισαι ικανοποιημενος να παιρνεις τιτλο και μετα να αποκλειεσαι απο την παρτιζαν και να ανηκεις στην κατηγορια του φιλαθλου που να λεει " σιγα βρε αδερφε καναμε μια κακη χρονια και δεν εγινε και τιποτα" τοτε παω πασο. γιατι επειδη το πηγες και εσυ στον χαβαλε αυτο δεν θα το εκανε ουτε ο ζουρος ουτε ο ζευγωλης αλλα ουτε και εσυ αν ησουν προπονητης στον ΠΑΟ. αλλα απο την αλλη δεν πειραζει ο ζελικο ειναι και ξερει. ε, εγω αυτο δεν το καταλαβαινω και γι' αυτο λεω οτι χρειαζομαστε σεμιναριο για να δουμε τι ξερει αυτος και εμεις δεν ξερουμε.

παντως ειναι μεγαλο το θεμα και δυσκολα αναλυεται σε λιγο χρονο. σε γενικες γραμμες πιστευω οτι ενας αλλος προπονητης θα εφερνε τα ιδια αποτελεσματα και τροπαια που εφερε ο Ομπραντοβιτς και πολυ πιθανο πολλα περισσοτερα αν ειχε και αυτος τετοια ισχυρη διοικηση και σταθεροτητα στο περιβαλλον που θα δουλευε οπως ειχε και ο κυριος Ομπραντοβιτς. αυτο λοιπον δεν μπορει να αμφισβητηθει ουτε ομως και να επιβεβαιωθει. εχω την γνωμη μου οτι ο Ομπραντοβιτς εχει προσφερει πολυ λιγοτερα στον ΠΑΟ απο οτι θα μπορουσε και ΑΞΙΖΕ να παρει ο ΠΑΟ ολα αυτα τα 10 χρονια που ειναι προπονητης.

κατα τ' αλλα μετα απο το νεο κρυο ντους που μας σερβιρε εχετε ολοι ορεξη για απολογισμο του τοπ 16, προγνωστικα για το τοπ8 κ.ο.κ. τι να πω ? ζηλευω το κουραγιο σας και την απαθεια σας.....


Να ξεκαθαρισουμε κατι: Αν πω οτι σημερα στην Αθηνα εχει 3 μετρα χιονι δεν ειναι αποψη αλλα παρανοια...
Παμε παρακατω. Δεν ειναι κακο να εχεις τις αντιρρησεις σου, να κανεις κριτικη, ακομα και να γινεσαι ειρωνικος μερικες φορες. Αλλα αλλο πραγμα αυτο και αλλο η εμπαθεια. Δεν ξερω τι θα καναμε αν ειχαμε στο παγκο τον Μεσινα, τον Ιβκοβιτς, τον Ζουρο ή τον Σουλη το Μαρκοπουλο. Ξερω οτι ο Ομπραντοβιτς (βαση τιτλων) ειναι μακραν ο πιο επιτυχημενος προπονητης στην Ευρωπη. Αυτο δεν αμφισβητειται. Ειναι στην ομαδα μας 11 χρονια και εχει παρει 4(!!!) ευρωπαϊκα. Τι αλλο να κανει για να μην τον ειρωνευομαστε τουλαχιστον? Δεν υπαρχει απο το 1975 και υστερα ομαδα με τοσα πολλα ευρωπαϊκα κυπελλα σε τοσα λιγα χρονια. Δεν σου φτανει ουτε αυτο? Σαφως και ο Ζελικο εχει κανει και θα κανει λαθη. Αλλα εχει φτιαξει και καταπληκτικες ομαδες και εχουμε χορτασει μπασκετ. Και μην ξεχναμε πως δεν ειναι ευκολο μια χωρα σαν την Ελλαδα να εχει μια ομαδα-συλλογο στο κορυφαιο επιπεδο για μια 10ετια. Το τι εκανε, και ποσο δυσκολο ειναι αυτο που εκανε ο μπασκετικος ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ θα το καταλαβουμε μετα απο πολλαααααα χρονια. Λιγος σεβασμος λοιπον δεν βλαπτει. Αλλο να επισημαινεις τα λαθη (κατα την γνωμη σου) του Ομπραντοβιτς και αλλο να τον "ισοπεδωνεις" προπονητικα. Εγω και κανενα τιτλο να μην παρει η ομαδα για οσα χρονια θα ειναι ακομα προπονητης θα τον ευχαριστω για μια ζωη για οσα εχει προσφερει στον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ...

Υ.Γ.: looser ειλικρινα δεν σε καταλαβαινω. Μπορεις εσυ να γραφεις οτι θελεις και εμεις δεν μπορουμε? Οσο για τους "παιχτες" αστερια που καθαριζουν τα παραδειγματα αποτυχιας προπονητων με super ροστερ περισσευουν. Ιβκοβιτς (με ΠΑΟΚ και ΤΣΣΚΑ), Μεσινα (με Ρεαλ), Ρενεσες (με Μπαρτσα) κτλ, κτλ...
A.CAB
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 17:48 ) *
τα 7 ευρωπαικα τα πηρε οταν ειχε κατι παιχτακια της σειρας στην ομαδα του και καθαριζανε γι' αυτον. οπως νομιζεις εσυ οτι τα πηρε αυτος, εγω νομιζω οτι τα πηρανε οι παιχτες. Ξερεις κατι μυρωδιαδες σαν τον Σαμπονις, τον Αρλαουσκας, τον ντεγιαν, τον ντανιλοβιτς ,τον τζορτζεβιτς κ.ο.κ. Ξερει ποιες ομαδες διαλεγει ο Ομπραντοβιτς για να καρπωθει επιτυχιες. Αν δεν ειχε τον Λαζο στην μπολονια που τον εβριζε ολη την σεζον θα σου λεγα τι θα παιρναμε.

για τα 10 στα 11 πρωταθληματα στο ανυπαρκτο ελληνικο πρωταθλημα που τις 2 χρονιες ο ολυμπιακος εβγαινε 8ος και εμεις παιζαμε τελικους με ΠΑΟΚ και Μαρουσι δεν θα συζητησω καθολου γιατι δεν μπορω να ριξω το επιπεδο μου τοσο κατω.

και μην φοβασαι ελευθερος δεν μενει. δεν ειναι τυχαιος ο Ομπραντοβιτς να παει σε ομαδα που να μην ριχνει 20 - 30 εκ. ευρω και να σου αποκλειεται απο την παρτιζαν για να φωναζετε εσεις το ονομα του στην εξεδρα. δεν ειναι κοροιδο.

για κατι τετοιους σαν κι εσενα δεν γραφω ποτε στα φορουμ γιατι αυτη ειναι η δημοκρατια σας για τις αποψεις των αλλων.

επισης θα σου κανω και ενα τσαμπα μαθημα αγγλικων αφου υπαρχει περιπτωση τα μπασκετικα να μην ειναι το δυνατο σου σημειο, οτι ο χαμενος στα αγγλικα γραφεται με ενα ο (loser).

καληνυχτα


δεν καταλαβα ?


Λοιπόν λούζερ, ξεκινώντας απ' το τελευταίο ευχαριστώ πολύ, τα λεφτά του φροντιστηρίου έπιασαν τόπο. Να μου πεις κι άλλα καινούργια τέτοια γιατί ειδικά εγώ στα αγγλικά δεν τα πάω καλά smiley.gif . Βέβαια εγώ δεν σε είπα χαμένο, απλά γράφω το όνομά σου με ελληνικούς χαρακτήρες. ΛΟΥΖΕΡ δηλαδή. Μην σκιάζεσαι.

Τέλος δεν κατάλαβα το πρόβλημά σου περί δημοκρατίας. Σου είπα να μην γράψεις; Απλά διαφωνώ ότι ο Ομπράντοβιτς είναι γκουρού της προπονητικής. Είναι μυρωδιάς κατ εμέ. Άμπαλος ρε λουζερ πως το λένε; Στο έγραψα και πιο πριν. Εσύ τον λες γκουρού εγώ άμπαλο. Γιατί τσιτώνεις; Συμφωνώ με αυτά που γράφεις. Πήρε Ευρωπαικά γιατί είχε παιχταράδες. Κι εσύ να καθόσουνα στον πάγκο πάλι θα τα παίρναμε. Μπορεί και περισσότερα. Πιστεύω ότι για παράδειγμα ευτυχώς που ήρθε ο Λάζαρος στον Παναθηναικό και πήραμε Ευρωπαικό. Άμα περιμέναμε από τον Ομπράντοβιτς χαιρέτα μου τον πλάτανο. Γενικά να 'ναι καλά οι παιχταράδες με τις συστηματάρες τους και τις επιλογές τους για το ποιός θα παίξει, πως θα παίξει, ποιός θα μεταγραφεί και ποιός θα φύγει. Εγώ πάντα τον Μπατίστ κράζω έτσι κ ιαλλιώς όταν η ομάδα δεν μπορεί να βγάλει ελεύθερα σουτ.

Επίσης συμφωνώ και για τα πρωταθλήματα. Καταρχήν πρωταθλήματα που ο Ολυμπιακός βγήκε 8ος δεν θα έπρεπε να τα μετράμε. Πόσα είναι αυτά από τα 10 τελευταία άραγε; Επίσης δεν μου λέει και κάτι να κερδίζουμε και τον Ολυμπιακό με μειωνεκτήματα έδρας και κάτι 3-0. Μόνο όσα έληξαν σε 5 παιχνίδια μετράω. Αν τα βάλεις κάτω παίζει και ο Ομπράντοβιτς να είναι ο πιο αποτυχημένος προπονητής στην Ιστορία μας.

Γι' αυτό σου λέω ρε λούζερ, διαφωνούμε. Αλλά έτσι είναι τα φόρουμ θα πεις εσύ τα δικά σου, θα πω κι εγώ τα δικά μου.
Green Warrior
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 16:27 ) *
Φιλε λευκαδιαν οταν μιλας στην ελλαδα για τον Ομπραντοβιτς καθε αποψη ΔΕΝ ειναι δεκτη. αυτο πιστεψε με το ξερω καλα. οι γιαννακοπουλοι οταν τον εφεραν στον ΠΑΟ δημιουργησαν μια ασπιδα γυρω του σε μορφη χουντας. οποιος λοιπον εκφραζει αντιρρησεις πρεπει το λιγοτερο να λιθοβολειται, να χλευαζεται ή να θεωρειται ολυμπιακος. τα ξερω αυτα χρονια τωρα. ειναι το μορφωτικο επιπεδο των μπασκετικων παναθηναικων που τρομαρα μας θελουμε να λεμε οτι ξεχωριζουμε απο τους ποδοσφαιρικους !!!!!

εγω θα ρωτησω λοιπον ενα μονο πραγμα αφου θες να κανουμε συζητηση σοβαρη. εισαι ευχαριστημενος απο τον Ομπραντοβιτς αυτα τα 10 χρονια που ειναι στον ΠΑΟ ?

εγω προλαβαινω να σου απαντησω οτι δεν ειμαι καθολου. αν εσυ εισαι ικανοποιημενος να παιρνεις τιτλο και μετα να αποκλειεσαι απο την παρτιζαν και να ανηκεις στην κατηγορια του φιλαθλου που να λεει " σιγα βρε αδερφε καναμε μια κακη χρονια και δεν εγινε και τιποτα" τοτε παω πασο. γιατι επειδη το πηγες και εσυ στον χαβαλε αυτο δεν θα το εκανε ουτε ο ζουρος ουτε ο ζευγωλης αλλα ουτε και εσυ αν ησουν προπονητης στον ΠΑΟ. αλλα απο την αλλη δεν πειραζει ο ζελικο ειναι και ξερει. ε, εγω αυτο δεν το καταλαβαινω και γι' αυτο λεω οτι χρειαζομαστε σεμιναριο για να δουμε τι ξερει αυτος και εμεις δεν ξερουμε.

παντως ειναι μεγαλο το θεμα και δυσκολα αναλυεται σε λιγο χρονο. σε γενικες γραμμες πιστευω οτι ενας αλλος προπονητης θα εφερνε τα ιδια αποτελεσματα και τροπαια που εφερε ο Ομπραντοβιτς και πολυ πιθανο πολλα περισσοτερα αν ειχε και αυτος τετοια ισχυρη διοικηση και σταθεροτητα στο περιβαλλον που θα δουλευε οπως ειχε και ο κυριος Ομπραντοβιτς. αυτο λοιπον δεν μπορει να αμφισβητηθει ουτε ομως και να επιβεβαιωθει. εχω την γνωμη μου οτι ο Ομπραντοβιτς εχει προσφερει πολυ λιγοτερα στον ΠΑΟ απο οτι θα μπορουσε και ΑΞΙΖΕ να παρει ο ΠΑΟ ολα αυτα τα 10 χρονια που ειναι προπονητης.

κατα τ' αλλα μετα απο το νεο κρυο ντους που μας σερβιρε εχετε ολοι ορεξη για απολογισμο του τοπ 16, προγνωστικα για το τοπ8 κ.ο.κ. τι να πω ? ζηλευω το κουραγιο σας και την απαθεια σας.....



Παραγματικά εδώ στο μπάσκετφόρουμ μπορείς να διαβάσεις κυριολεκτικά τα πάντα. Φίλε θα σταθώ στην ασπίδα προστασίας που λες για τον προπονητή. Δεν ξέρω αν θυμάσαι τα ΄90ς αλλά η θέση στον πάγκο του Παναθηναϊκού ήταν σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της δεκαετίας ηλεκτρική καρέκλα και ακόμη και προπονητές όπως Μάλκοβιτς και Σούμποτιτς που είχαν και επιτυχίες με την ομάδα έφυγαν κυριολεκτικά νύχτα. Ποιός ξεχνάει το χώσιμο που έτρωγε στην Γλυφάδα ο Παβλίσεβιτς ή αλλιώς κοιμήσεβιτς όπως επικράτησε να λέγεται τότε ο πρoπονητής με την ατάκα...."you know 2 cups", τι τράβαγε ο ευρωκόουτς Πολίτης που μέχρι και στα χέρια πιάστηκε με οπαδούς μετά απόκλεισμό από το Περιστέρι στη Γλυφάδα, το πως έφυγε νύχτα ο τετράκις πρωταθλητής Ευρώπης και δημιουργός της Γιουγκοπλάστικα Μπόζα μετά το τραγικό '97 και τι αποδοκιμασίες γιουχαρίσματα και γκάζια έφαγε ο Σούμποτιτς μετά τις ταπεινωτικές επιστροφές από ιταλία το ΄98 και το ΄99.

Και ναι και άλλες φορές οι Γιαννακόπουλοι είχαν πάρει το μέρος του προπονητή σε περιπτώσεις κόντρας με παίκτη πχ. Γκάλης-Πολίτης, Γουίλκις-Μάλκοβιτς και δικαίως πιστεύω σε ένα βαθμό γαιτί όσο δικαιολογημένα παράπονα να είχαν σηκώθηκαν και έφυγαν από την ομάδα και την άφησαν σύξυλη. 68.gif

Την ίδια πίεση είχε και ο Ομπράντοβιτς την πρώτη χρονιά όταν κάναμε τη γνωστή κοιλιά το Φεβρουάριο χωρίς να παρεκτραπεί η κατάσταση και τελικά αυτή η ομάδα να βγεί δια περιπάτου πρωταθλήτρια Ελλάδας και Ευρώπης. Τι είχε ακουστεί τότε...πήρε μίζα και πήρε τον άχρηστο το Ρέμπρατσα!!! και όχι το παικταρά Βράνκοβιτς στα 30 φεύγα ή τον Σεϊκέλι που την επόμενη χρονιά πήγε Μπάρτσα και ήταν πίσω από Γκασόλ και Ρετζιά. Στο τέλος βέβαια όλοι οι εξυπνάκηδες το βουλώσανε και ο ίδιος ο Σέρβος κατάφερε και κλείδωσε τα αποδυτήρια που θύμιζαν σουρωτήρι. Ναι έβαλαν το χέρι τους σε αυτό οι παυλοθανάσηδες αφού είχαν καεί στι χυλό τα προηγούμενα χρόνια. Παρεπιπτόντως βέβαια αυτοί θέλανε ως πρώτη επιλογή για νέο προπονητή τον γνωστό "καθηγητή της αλητείας" και δίχασαν απίστευτα τον κόσμο το καλοκαίρι του '99. Ευτυχώς τη λύση της έδωσε ο ίδιος ο Ιωαννίδης και πήγε στο αγαπημένο του λιμάνι, νάσαι καλά ρε ξανθέ... wav.gif

Και βεβαια δεν παραγνωρίζω τις ευθύνες του Ζέλικο για την μη ενίσχυση της περιφέρειας και την αποδυνάμωση της μέχρι πέρσυ δυνατής μας γραμμής. Εχει εμμονές (παλιότερα με ψηλούς) πήρε ρίσκο φέτος που δεν του βγαίνει έχει και τις αποτυχίες του όπως κάθε προπονητής, ΑΛΛΑ καλό είναι να θυμόμαστε και από τι καταστάσεις περάσαμε παλιότερα στις ηρωϊκές επόχές του '90.... shot.gif

ΥΓ. Ποιός είχε βάλει εδώ πέρσυ σχόλιο από το θεϊκό μπλόγκ του μέγιστου Ντον που παρουσίαζε μία-μία τις αποτυχίες του Ζέλικο σε Ιταλία Ισπανία πριν έρθει στα μέρη μας και τον έβγαζε ούτε λίγο ούτε πολύ προπονητή της πλακας; w00t.gif Εφαγα τον κόσμο να το βρώ ugly_tocktock.gif

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...=2447&st=30 Τελικά εδώ είναι σε αυτή τη σελίδα τι πήγα και θυμήθηκα τώρα...
looser
QUOTE(lefkadian @ Mar 4 2011, 18:57 ) *
Να ξεκαθαρισουμε κατι: Αν πω οτι σημερα στην Αθηνα εχει 3 μετρα χιονι δεν ειναι αποψη αλλα παρανοια...
Παμε παρακατω. Δεν ειναι κακο να εχεις τις αντιρρησεις σου, να κανεις κριτικη, ακομα και να γινεσαι ειρωνικος μερικες φορες. Αλλα αλλο πραγμα αυτο και αλλο η εμπαθεια. Δεν ξερω τι θα καναμε αν ειχαμε στο παγκο τον Μεσινα, τον Ιβκοβιτς, τον Ζουρο ή τον Σουλη το Μαρκοπουλο. Ξερω οτι ο Ομπραντοβιτς (βαση τιτλων) ειναι μακραν ο πιο επιτυχημενος προπονητης στην Ευρωπη. Αυτο δεν αμφισβητειται. Ειναι στην ομαδα μας 11 χρονια και εχει παρει 4(!!!) ευρωπαϊκα. Τι αλλο να κανει για να μην τον ειρωνευομαστε τουλαχιστον? Δεν υπαρχει απο το 1975 και υστερα ομαδα με τοσα πολλα ευρωπαϊκα κυπελλα σε τοσα λιγα χρονια. Δεν σου φτανει ουτε αυτο? Σαφως και ο Ζελικο εχει κανει και θα κανει λαθη. Αλλα εχει φτιαξει και καταπληκτικες ομαδες και εχουμε χορτασει μπασκετ. Και μην ξεχναμε πως δεν ειναι ευκολο μια χωρα σαν την Ελλαδα να εχει μια ομαδα-συλλογο στο κορυφαιο επιπεδο για μια 10ετια. Το τι εκανε, και ποσο δυσκολο ειναι αυτο που εκανε ο μπασκετικος ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ θα το καταλαβουμε μετα απο πολλαααααα χρονια. Λιγος σεβασμος λοιπον δεν βλαπτει. Αλλο να επισημαινεις τα λαθη (κατα την γνωμη σου) του Ομπραντοβιτς και αλλο να τον "ισοπεδωνεις" προπονητικα. Εγω και κανενα τιτλο να μην παρει η ομαδα για οσα χρονια θα ειναι ακομα προπονητης θα τον ευχαριστω για μια ζωη για οσα εχει προσφερει στον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ...

αυτο το λαθος κανετε ολοι σας (κατα την γνωμη μου). τους τιτλους δεν στους εχει δωσει ο Ομπραντοβιτς, αλλα οι γιαννακοπουλοι με ολα αυτα τα χρηματα που εχουν δαπανησει τοσα χρονια. νομιζεις οτι με το μπατζετ του αμαρουσιου θα ειχες τωρα ολους αυτους τους τιτλους ακομα και αν ειχες τον Ομπραντοβιτς στον παγκο ? 'Η να στο πω και αλλιως νομιζεις οτι θα ερχοταν για προπονητης του ΠΑΟ ο Ομπραντοβιτς αν δεν δαπανουσες τοσα χρηματα ? Και στην τελικη πως να το κανουμε ρε παιδια εμενα δεν μου φτανουν τα 4 ευρωπαικα με την ομαδα που ειχα τοσα χρονια. τι ζορι τραβατε εσεις ? που ειναι η σταθεροτητα της ΤΣΣΚΑ με τα 9 συνεχομενα φαιναλ φορ ? εσυ γιατι δεν μπορεις να πας ουτε 2 συνεχομενα ? αυτα εμενα με ενοχλουν παρα πολυ και τα φορτωνω στον Ομπραντοβιτς. εσεις ειστε ικανοποιημενοι. τι να κανουμε τωρα ? προφανως εχουμε διαφορετικα standards. εγω ομως δεν θα ελεγα σε κανεναν που διαφωνει μαζι μου οτι ειναι παρανοικος. τελοσπαντων....

Αν νομιζεις λοιπον και εσυ οτι οταν καποιος διαφωνει ΚΑΘΕΤΑ μαζι σου βλεπει οτι τωρα εχει 3 μετρα χιονι εξω, νομιζω οτι δεν μπορουμε να κανουμε καμια συζητηση.

δυστυχως η χουντα του Ομπραντοβιτς βασιλευει και οποιος εχει αντιθετη αποψη βλεπει το ασπρο μαυρο.

συγχαρητηρια....


QUOTE(ACAB @ Mar 4 2011, 19:05 ) *
Λοιπόν λούζερ, ξεκινώντας απ' το τελευταίο ευχαριστώ πολύ, τα λεφτά του φροντιστηρίου έπιασαν τόπο. Να μου πεις κι άλλα καινούργια τέτοια γιατί ειδικά εγώ στα αγγλικά δεν τα πάω καλά smiley.gif . Βέβαια εγώ δεν σε είπα χαμένο, απλά γράφω το όνομά σου με ελληνικούς χαρακτήρες. ΛΟΥΖΕΡ δηλαδή. Μην σκιάζεσαι.

Τέλος δεν κατάλαβα το πρόβλημά σου περί δημοκρατίας. Σου είπα να μην γράψεις; Απλά διαφωνώ ότι ο Ομπράντοβιτς είναι γκουρού της προπονητικής. Είναι μυρωδιάς κατ εμέ. Άμπαλος ρε λουζερ πως το λένε; Στο έγραψα και πιο πριν. Εσύ τον λες γκουρού εγώ άμπαλο. Γιατί τσιτώνεις; Συμφωνώ με αυτά που γράφεις. Πήρε Ευρωπαικά γιατί είχε παιχταράδες. Κι εσύ να καθόσουνα στον πάγκο πάλι θα τα παίρναμε. Μπορεί και περισσότερα. Πιστεύω ότι για παράδειγμα ευτυχώς που ήρθε ο Λάζαρος στον Παναθηναικό και πήραμε Ευρωπαικό. Άμα περιμέναμε από τον Ομπράντοβιτς χαιρέτα μου τον πλάτανο. Γενικά να 'ναι καλά οι παιχταράδες με τις συστηματάρες τους και τις επιλογές τους για το ποιός θα παίξει, πως θα παίξει, ποιός θα μεταγραφεί και ποιός θα φύγει. Εγώ πάντα τον Μπατίστ κράζω έτσι κ ιαλλιώς όταν η ομάδα δεν μπορεί να βγάλει ελεύθερα σουτ.

Επίσης συμφωνώ και για τα πρωταθλήματα. Καταρχήν πρωταθλήματα που ο Ολυμπιακός βγήκε 8ος δεν θα έπρεπε να τα μετράμε. Πόσα είναι αυτά από τα 10 τελευταία άραγε; Επίσης δεν μου λέει και κάτι να κερδίζουμε και τον Ολυμπιακό με μειωνεκτήματα έδρας και κάτι 3-0. Μόνο όσα έληξαν σε 5 παιχνίδια μετράω. Αν τα βάλεις κάτω παίζει και ο Ομπράντοβιτς να είναι ο πιο αποτυχημένος προπονητής στην Ιστορία μας.

Γι' αυτό σου λέω ρε λούζερ, διαφωνούμε. Αλλά έτσι είναι τα φόρουμ θα πεις εσύ τα δικά σου, θα πω κι εγώ τα δικά μου.

φιλε μου δεν συνεχιζω την συζητηση μαζι σου γιατι δε νομιζω οτι μπορει να βγει κατι.....απλα....
Paris87
Δηλαδη για να θεωρηθει ενας προπονητης πετυχημενος τι χρειαζεται ρε looser? Να παιρνει τα Ευρωπαικα το ενα μετα το αλλο με κακους παιχτες?
A.CAB
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 18:20 ) *
φιλε μου δεν συνεχιζω την συζητηση μαζι σου γιατι δε νομιζω οτι μπορει να βγει κατι.....απλα....


Κρίμα ρε λούζερ και περίμενα κάτι να βγει από αυτή την κουβέντα.
lefkadian
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 18:17 ) *
αυτο το λαθος κανετε ολοι σας (κατα την γνωμη μου). τους τιτλους δεν στους εχει δωσει ο Ομπραντοβιτς, αλλα οι γιαννακοπουλοι με ολα αυτα τα χρηματα που εχουν δαπανησει τοσα χρονια. νομιζεις οτι με το μπατζετ του αμαρουσιου θα ειχες τωρα ολους αυτους τους τιτλους ακομα και αν ειχες τον Ομπραντοβιτς στον παγκο ? 'Η να στο πω και αλλιως νομιζεις οτι θα ερχοταν για προπονητης του ΠΑΟ ο Ομπραντοβιτς αν δεν δαπανουσες τοσα χρηματα ? Και στην τελικη πως να το κανουμε ρε παιδια εμενα δεν μου φτανουν τα 4 ευρωπαικα με την ομαδα που ειχα τοσα χρονια. τι ζορι τραβατε εσεις ? που ειναι η σταθεροτητα της ΤΣΣΚΑ με τα 9 συνεχομενα φαιναλ φορ ? εσυ γιατι δεν μπορεις να πας ουτε 2 συνεχομενα ? αυτα εμενα με ενοχλουν παρα πολυ και τα φορτωνω στον Ομπραντοβιτς. εσεις ειστε ικανοποιημενοι. τι να κανουμε τωρα ? προφανως εχουμε διαφορετικα standards. εγω ομως δεν θα ελεγα σε κανεναν που διαφωνει μαζι μου οτι ειναι παρανοικος. τελοσπαντων....

Αν νομιζεις λοιπον και εσυ οτι οταν καποιος διαφωνει ΚΑΘΕΤΑ μαζι σου βλεπει οτι τωρα εχει 3 μετρα χιονι εξω, νομιζω οτι δεν μπορουμε να κανουμε καμια συζητηση.

δυστυχως η χουντα του Ομπραντοβιτς βασιλευει και οποιος εχει αντιθετη αποψη βλεπει το ασπρο μαυρο.

συγχαρητηρια....

Εγω δεν ειπα κανενα παρανοϊκο. Απλα καποια πραγματα που γραφουμε αγγιζουν την παρανοια. Πως να το κανουμε? Και εγω εχω κανει 600 ποσταρισματα. Σε καποια απο αυτα εγραφα κουταμαρες. Σημαινει οτι ειμαι χαζος?
Υπηρχαν ομαδες με μεγαλυτερα μπατζετ κατα καιρους που απετυχαν σε σχεση με τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ (ΤΣΣΚΑ, Μακαμπι, Ρεαλ, Μπαρτσα, Μπολονια, ΟΣΦΠ). Καμια απο αυτες τις ομαδες δεν πηρε 4 ευρωπαϊκα σε 11 χρονια. Ακομα και η ΤΣΣΚΑ των 9 συνεχομενων final four εχει μολις 2 τιτλους! Πως γινεται να την αναφερεις σαν παραδειγμα επιτυχιας? blink.gif
Διαφωνουμε looser. Διαφωνουμε αλλα εμεις μιλαμε με αριθμους και γεγονοτα και εσυ μας λες οτι αν ειχαμε αλλο προπονητη θα ειχαμε παρει τις ευρωλιγκες αμπαριζα. Βρισκεις καποια λογικη σε αυτο? Υπαρχει καποιο αντιστοιχο παραδειγμα? Τι αλλο να σου πω για να καταλαβεις το σκεπτικο μου?
Και κατι αλλο. Ποιον προπονητη εσυ θεωρεις επιτυχημενο και με ποια κριτηρια?
looser
QUOTE(Green Warrior @ Mar 4 2011, 19:07 ) *
Παραγματικά εδώ στο μπάσκετφόρουμ μπορείς να διαβάσεις κυριολεκτικά τα πάντα.

συμφωνω απολυτα σε αυτα που γραφεις. οτι το πολυπαθο παρελθον των γιαννακοπουλαιων στην αναζητηση του ιδανικου προπονητη εφερε την απολυτη εξουσια του Ομπραντοβιτς στον ΠΑΟ. Αυτο το καταλαβαινω. χαιρομαι που συνεννοουμαστε στο οτι εχει κανει λαθη ο Ομπραντοβιτς και μαλιστα πολλα περισσοτερα απο αυτα που γραφεις.

το θεμα ειναι οι γιαννακοπουλοι. πιστευουν οτι τα λεφτα τους εχουν πιασει τοπο μεσα σε αυτη την δεκαετια με την επιλογη Ομπραντοβιτς ? Γιατι για να απαντησω σε πολλους επιτυχια δεν ειναι μονο να κατακτας ευρωπαικα, αλλα και η συμμετοχη σε μεγαλες διοργανωσεις. εγω δεν ειπα ποτε οτι επρεπε να εχουμε παρει 10 κουπες στα 10 χρονια του Ομπραντοβιτς. θα ηθελα ομως να εχουμε μια σταθεροτητα που να μεταφραζεται σε 9 στα 10 F4 ή εστω 8 στα 10. αυτο λοιπον για μενα ειναι αποτυχια. γιατι να το εχει κανει η ΤΣΣΚΑ και οχι εμεις ?

μιλας για την πρωτη χρονια του Ομπραντοβιτς στον ΠΑΟ και λες οτι κριθηκε εκ του αποτελεσματος. για να βαλουμε τα πραγματα σε μια σειρα νομιζω οτι τα 10 χρονια που ο Ομπραντοβιτς ειναι στον ΠΑΟ στην ουσια δεν υπαρχει ελληνικο πρωταθλημα γιατι ειναι ολοι πεθαμενοι. νομιζεις οτι αυτα τα 10 χρονια αν δεν ειχαμε τον Ομπραντοβιτς δεν θα παιρναμε το ελληνικο πρωταθλημα ? συνεπως το μοναδικο του κριτηριο ειναι η ευρωλιγκα. εχει κριθει για το εργο του στην ευρωλιγκα και το βρισκεις επιτυχημενο ? αν ναι καλως. εγω το βρισκω αποτυχημενο συμφωνα με τα παραπανω που σου εγραψα.

τα πραγματα ειναι απλα. νομιζω οτι εχει κανει χοντρες πατατες στην θητεια του και με αρρωσταινει η ασυλια που εχει. ποιος μπορει να εγγυηθει οτι αν καναμε τουμπεκι στην πρωτη αποτυχια του μποζα 'η του σουμποτιτς, οπως εχουμε κανει με τον Ομπραντοβιτς και ειχε μεινει καποιος απο αυτους για 15 χρονια στον ΠΑΟ δεν θα ειχε φερει τους ιδιους τιτλους ? για ποιο λογο η απαγορευση κριτικης ?

kolokotronis
Ο καθένας έχει τη γνώμη του.

Η πλειοψηφεία νομίζω, αποδίδουν τις επιτυχίες της ομάδας στον συνδιασμό Γιαννακόπουλων-Ομπράντοβιτς.

Ο λούζερ την αποδίδει σχεδόν εξ'ολοκλήρου στους παιχταράδες που έφεραν οι πρόεδροι και στους άλλους παικταράδες που είχε στις άλλες ομάδες.
ΟΚ, οι περισσότεροι διαφωνούμε.

Απλά ο λούζερ, κατά τη γνώμη μου, είναι υπερβολικός και αγγίζει τα όρια του μηδενισμού για τον Ζέλικο.
Δεν είναι ανάγκη να πέσουμε όλοι να τον φάμε.

Πέρα από αυτά, εξ'αιτίας της ήττας μας από τη λιέτουβος, κάναμε ένα βατό δρόμο προς τον τελικό, πολύ δύσκολο, γεμάτο αγκάθια.
Όπως στρώσαμε να κοιμηθούμε...

Έχουμε 3 βδομάδες να προετοιμαστούμε για τα do or die ματς με την μπάρτσα.

Όλα γίνονται.
lefkadian
looser sorry κιολας. Αλλα εσυ μιλας με υποθεσεις και "αν" και εμεις μιλαμε με γεγονοτα. Η ιστορια γραφει στην ευρωλιγκα ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 4 τιτλους σε 11 χρονια και ΤΣΣΚΑ 2 τιτλοι σε 9 final four. Πως γινεται να ειναι πιο επιτυχημενη αυτη η ομαδα? Θα μας τρελανεις oλους? Σου ξανακανω το ερωτημα λοιπον: Ποιον προπονητη εσυ θεωρεις επιτυχημενο (ονομα σε παρακαλω) και με ποια κριτηρια?

Σωστος και παλι ο kolokotronis...
LovingBasketball
QUOTE (lefkadian @ Mar 4 2011, 18:28 ) *
Εγω δεν ειπα κανενα παρανοϊκο. Απλα καποια πραγματα που γραφουμε αγγιζουν την παρανοια. Πως να το κανουμε? Και εγω εχω κανει 600 ποσταρισματα. Σε καποια απο αυτα εγραφα κουταμαρες. Σημαινει οτι ειμαι χαζος?
Υπηρχαν ομαδες με μεγαλυτερα μπατζετ κατα καιρους που απετυχαν σε σχεση με τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ (ΤΣΣΚΑ, Μακαμπι, Ρεαλ, Μπαρτσα, Μπολονια, ΟΣΦΠ). Καμια απο αυτες τις ομαδες δεν πηρε 4 ευρωπαϊκα σε 11 χρονια. Ακομα και η ΤΣΣΚΑ των 9 συνεχομενων final four εχει μολις 2 τιτλους! Πως γινεται να την αναφερεις σαν παραδειγμα επιτυχιας? blink.gif
Διαφωνουμε looser. Διαφωνουμε αλλα εμεις μιλαμε με αριθμους και γεγονοτα και εσυ μας λες οτι αν ειχαμε αλλο προπονητη θα ειχαμε παρει τις ευρωλιγκες αμπαριζα. Βρισκεις καποια λογικη σε αυτο? Υπαρχει καποιο αντιστοιχο παραδειγμα? Τι αλλο να σου πω για να καταλαβεις το σκεπτικο μου?
Και κατι αλλο. Ποιον προπονητη εσυ θεωρεις επιτυχημενο και με ποια κριτηρια?


+1

Αν και διαφωνω στο διαλογο με τον κυριο looser (στα αγγλικα ειναι loser φυσικα)............
Πιστευω οτι εσκεμμενα δημιουργει θεμα ειτε για δημιουργια εντυπωσεων ειτε για να αποδειξει κατι....who knows η ακομα γιατι ειναι καποιος φανατικος πονεμενος Ολυμπιακος που απλα βγαζει τη χολη του εδω rolleyes.gif
Η επιστημη και το μπασκετ σηκωνουν τα χερια ψηλα........
Προσωπικα δεν θα ασχοληθω αλλο μαζι του.........

looser
QUOTE(lefkadian @ Mar 4 2011, 19:28 ) *
Εγω δεν ειπα κανενα παρανοϊκο. Απλα καποια πραγματα που γραφουμε αγγιζουν την παρανοια. Πως να το κανουμε? Και εγω εχω κανει 600 ποσταρισματα. Σε καποια απο αυτα εγραφα κουταμαρες. Σημαινει οτι ειμαι χαζος?
Υπηρχαν ομαδες με μεγαλυτερα μπατζετ κατα καιρους που απετυχαν σε σχεση με τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ (ΤΣΣΚΑ, Μακαμπι, Ρεαλ, Μπαρτσα, Μπολονια, ΟΣΦΠ). Καμια απο αυτες τις ομαδες δεν πηρε 4 ευρωπαϊκα σε 11 χρονια. Ακομα και η ΤΣΣΚΑ των 9 συνεχομενων final four εχει μολις 2 τιτλους! Πως γινεται να την αναφερεις σαν παραδειγμα επιτυχιας? blink.gif
Διαφωνουμε looser. Διαφωνουμε αλλα εμεις μιλαμε με αριθμους και γεγονοτα και εσυ μας λες οτι αν ειχαμε αλλο προπονητη θα ειχαμε παρει τις ευρωλιγκες αμπαριζα. Βρισκεις καποια λογικη σε αυτο? Υπαρχει καποιο αντιστοιχο παραδειγμα? Τι αλλο να σου πω για να καταλαβεις το σκεπτικο μου?
Και κατι αλλο. Ποιον προπονητη εσυ θεωρεις επιτυχημενο και με ποια κριτηρια?

φιλε μου ο ΠΑΟ εχει σταθερα ενα απο τα 3 μεγαλυτερα μπατζετ στην ευρωπη σε ολα αυτα τα χρονια που βρισκεται στον παγκο ο Ομπραντοβιτς. αυτο ειναι γεγονος. υπηρχαν οντως ομαδες κατα καιρους που ειχαν μεγαλυτερο μπατζετ καποια χρονια ή και χρονιες αλλα ποτε σε βαθος χρονου. ποτε δεν εχουμε πεσει κατω απο την τριτη θεση. αυτο σημαινει οτι υπαρχει σταθεροτητα στα χρηματα που μπαινουν στην ομαδα οποτε συνεπαγεται οτι θα επρεπε να υπαρχει και σταθεροτητα στην αγωνιστικη εικονα της ομαδας.

εγω δεν δεχομαι να πηγαινεις να παιρνεις κουπα την μια χρονια και μετα να μην εμφανιζεσαι ουτε στο τοπ 8. πως να το κανουμε ? αυτο το βρισκω αδιανοητο. και μαλιστα οταν το εχεις κανει εις διπλουν. δεν ειναι λοιπον η ανοητη κουταμαρα του στυλ μια κακη χρονια. εσυ μπορει να το βρισκεις φυσιολογικο, εγω οχι.

δεν μπορω να καταλαβω ποιο πραγμα ειναι το παρανοικο. επειδη δεν υπαρχει συγκρισιμο μεγεθος παει να πει οτι ειναι και απιθανο ? συμφωνω οτι δεν υπαρχει αλλος με 4 κουπες μεσα σε 11 χρονια. μηπως ομως η συγκυρια του ΠΑΟ του εδωσε να προσθεσει αλλες 4 κουπες στο παλμαρε του ο Ομπραντοβιτς ? αυτο σου λεω. αν ηταν καποιος αλλος στην θεση του, στην συγκεκριμενη 10ετια μπορεις να ξερεις οτι δεν θα σου εφερνε τα ιδια ή και περισσοτερα τροπαια ? αυτο λοιπον σου φαινεται παρανοικο ?
lefkadian
Ποιον προπονητη εσυ θεωρεις επιτυχημενο (ονομα σε παρακαλω) και με ποια κριτηρια?
Ενα ονομα για να καταλαβω την λογικη σου...
looser
QUOTE(lefkadian @ Mar 4 2011, 19:49 ) *
looser sorry κιολας. Αλλα εσυ μιλας με υποθεσεις και "αν" και εμεις μιλαμε με γεγονοτα. Η ιστορια γραφει στην ευρωλιγκα ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 4 τιτλους σε 11 χρονια και ΤΣΣΚΑ 2 τιτλοι σε 9 final four. Πως γινεται να ειναι πιο επιτυχημενη αυτη η ομαδα? Θα μας τρελανεις oλους? Σου ξανακανω το ερωτημα λοιπον: Ποιον προπονητη εσυ θεωρεις επιτυχημενο (ονομα σε παρακαλω) και με ποια κριτηρια?

Σωστος και παλι ο kolokotronis...

εγραψα πουθενα ρε αδερφε οτι θεωρω πιο πετυχημενη ομαδα την ΤΣΣΚΑ απο μας επειδη εχει παει σε 9 συνεχομενα φαιναλ φορ ? αυτο καταλαβες ? ποιος θα τρελανει ποιον ? δεν μπορουμε μου φαινεται να συνεννοηθουμε εδω μεσα.

το μονο που ειπα ειναι οτι ζηλευω την σταθεροτητα της ΤΣΣΚΑ και οτι θα ηθελα να εχουμε περισσοτερες συμμετοχες στο φαιναλ φορ μιας και οι γιαννακοπουλοι ριχνουν διαρκως χρηματα για να εχουν την ομαδα πανισχυρη. εσυ δε νομιζεις οτι αυτη την τελευταια 10ετια δικαιουμασταν περισσοτερες συμμετοχες σε φαιναλ φορ ?

και επειδη εχεις φαγωθει θα σου απαντησω στην ερωτηση σου για προπονητη. πιστευω οτι στο συγχρονο μπασκετ οι προπονητες ειναι περισσοτερο ψυχολογοι. τις ομαδες κοινως δεν τις φτιαχνουν οι προπονητες αλλα τα χρηματα των προεδρων. το μονο που κανουν οι τοπ προπονητες στην ευρωπη ειναι να διαχειριζονται το ολο υλικο τους και να κρατανε ισορροπιες. κοινως : εχεις φραγκα ? παιρνεις κουπες
ALdaperan
QUOTE(Paris87 @ Mar 4 2011, 18:21 ) *
Δηλαδη για να θεωρηθει ενας προπονητης πετυχημενος τι χρειαζεται ρε looser? Να παιρνει τα Ευρωπαικα το ενα μετα το αλλο με κακους παιχτες?

Εναν καλό προπονητή θα έλεγα εγω τον μπαρτζωκα!! Πηρε το μαρουσι απο το χεράκι και το εφτασε στην ευρωλιγκα!!

Καλός προπονητής ειναι αντικειμενικά αυτός που μπορεί να οδηγήσει την ομάδα του σε μια πάρα πολυ καλη ευρωπαική πορεία μη έχοντας το ρόστερ των εκατομμυρίων (βλ παναθηναικο)

Ο μπαρτζωκας καταφερε με το μαρουσι οτι και ο ζοτς περσι με τον παο των 20 μυριων!!!
lefkadian
Αν δεν θεωρεις καμια ομαδα πιο επιτυχημενη απο εμας και αν οι προπονητες δεν παιζουν ρολο τι "τα βαζεις" με τον Ομπραντοβιτς ρε αδερφε? Με την λογικη σου (περι ψυχολογιας) να παρουμε προπονητη στην ομαδα την κουμπαρα μου που εχει και διδακτορικο στην ψυχολογια ugly_tocktock.gif
plo koon
Πρώτον το όνομά του είναι λούσερ που σημαίνει "πιο χαλαρά" (loose-looser-loosest).69.gif

Και αυτό που λέει (όπως καταλαβαίνω) είναι ότι θα προτιμούσε να έχετε 9 συνεχείς παρουσίες στα F4 με 2 τίτλους (τύπου CSKA) παρά το να το παίρνετε τη μία και την άλλη να μην περνάτε το top16.

Βασικά μέσα από αυτό μπορεί να βγει ένα ενδιαφέρον θέμα συζήτησης καθώς νομίζω ότι όλα πηγάζουν από τη φιλοσοφία του εκάστοτε ανθρώπου. Δλδ αν πιστεύεις στο "ο πρώτος είναι πρώτος και ο δεύτερος τίποτα" τότε προφανώς προτιμάς την πορεία του ΠΑΟ τα τελευταία 10 χρόνια, γιατί είτε 2ος είτε τελευταίος σου είναι το ίδιο. Αν όχι τότε προτιμάς την πορεία της CSKA.

Τώρα αν έπρεπε να επιλέξω εγώ, λόγω στέρησης όποιο και από τα 2 μου κάνει. Αλλά μάλλον θα προτιμούσα να έχω σταθερή ομάδα στο πέρασμα του χρόνου.

edit:
τεσπα άκυρη η προσπάθεια ερμηνείας. Απλά για μένα που δεν είμαι φίλαθλος ούτε ΠΑΟ ούτε CSKA δεν είναι apriori δεδομένο ποια θεωρώ ποιο επιτυχημένη. Μάλλον ο ΠΑΟ αλλά δεν είναι και τοοοσο δεδομένο. (Προφανώς εξαιρείται η παρούσα χρονιά)
lefkadian
QUOTE(ALdaperan @ Mar 4 2011, 19:08 ) *
Εναν καλό προπονητή θα έλεγα εγω τον μπαρτζωκα!! Πηρε το μαρουσι απο το χεράκι και το εφτασε στην ευρωλιγκα!!

Καλός προπονητής ειναι αντικειμενικά αυτός που μπορεί να οδηγήσει την ομάδα του σε μια πάρα πολυ καλη ευρωπαική πορεία μη έχοντας το ρόστερ των εκατομμυρίων (βλ παναθηναικο)

Ο μπαρτζωκας καταφερε με το μαρουσι οτι και ο ζοτς περσι με τον παο των 20 μυριων!!!

Ναι αλλα το εκανε μια χρονια ο Μπαρτζωκας. Μετραει πολυ σε ενα προπονητη και η διαρκεια. Ελπιζω να μην θελεις να συγκρινουμε Ομπραντοβιτς και Μπαρτζωκα γιατι τοτε θα παρανοησω στ' αληθεια ugly8.gif
looser
QUOTE(kolokotronis @ Mar 4 2011, 19:45 ) *
Ο καθένας έχει τη γνώμη του.

Η πλειοψηφεία νομίζω, αποδίδουν τις επιτυχίες της ομάδας στον συνδιασμό Γιαννακόπουλων-Ομπράντοβιτς.

Ο λούζερ την αποδίδει σχεδόν εξ'ολοκλήρου στους παιχταράδες που έφεραν οι πρόεδροι και στους άλλους παικταράδες που είχε στις άλλες ομάδες.
ΟΚ, οι περισσότεροι διαφωνούμε.

αν η πλειοψηφια πιστευε οτι τις επιτυχιες της ομαδας τις οφειλουμε σε συνδυασμο Γιαννακόπουλων-Ομπράντοβιτς δεν θα φωναζε μονο το ονομα του Ομπράντοβιτς στο τελος καθε αγωνα οταν νικαμε. ετσι δεν ειναι ? θα φωναζε και για τους Γιαννακόπουλους. αλλα δεν το κανει. και ξερεις γιατι ? γιατι στο μυαλο του 99.99% των παναθηναικων ο Ομπράντοβιτς εχει επισκιασει τους γιαννακοπουλους. ξεχνανε οτι ολα εχουν ξεκινησει απο αυτους.

η διοιηκηση λοιπον της εκαστοτε ομαδας παιρνει το μεγαλυτερο μεριδιο της επιτυχιας, αλλα και της αποτυχιας. αυτο ειναι που δεν καταλαβαινει ο κοσμος. οτι ολα πανε αλυσιδα. τους παιχτες τους εφερε ο Ομπράντοβιτς. για να φερει τους παιχτες ο Ομπράντοβιτς ομως του εδωσαν την δυνατοτητα οι γιαννακοπουλοι. οταν οι παικτες δεν φερνουν αποτελεσματα ομως, δεν φταινε οι παικτες αλλα ο κυριος Ομπράντοβιτς που τους εχει φερει. ειναι δυσνοητο ?
Air and King
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 18:20 ) *
αυτο το λαθος κανετε ολοι σας (κατα την γνωμη μου). τους τιτλους δεν στους εχει δωσει ο Ομπραντοβιτς, αλλα οι γιαννακοπουλοι με ολα αυτα τα χρηματα που εχουν δαπανησει τοσα χρονια. νομιζεις οτι με το μπατζετ του αμαρουσιου θα ειχες τωρα ολους αυτους τους τιτλους ακομα και αν ειχες τον Ομπραντοβιτς στον παγκο ?

Οχι αλλα αυτο ισχυει παντου...
Ο Ομπραντοβιτς σου εχει δωσει το κατι παραπανω με αλλες μεγαλες ομαδες-μπατζετ στο παρελθον...
Το 2002 οταν ησουν αουτσαιντερ..
Επισης εχεις ενα προπονητη που δεν καταλαβαινει τιποτα απο μεγαλα ονοματα και ειναι ηγετης στα αποδυτητρια σαν Στρατηγος.Αμυνα που τσακιζε κοκκαλα,κυκλοφορια της μπαλας για σεμιναριο ,ομαδικοτητα σε ολο το μεγαλειο(αρεσει δεν αρεσει καθως παλαιοτερα το Ευρωπαικο μπασκετ στηριζοταν περισσοτερο στον ατομισμο).
Ο Ομπραντοβιτς (ειμαι ο Ολυμπιακος και δεν το χωνευω αλλα) ειναι Ιερο τερας της προπονητικης και ειναι μαζι με τον Γκομελσκυ και τον Ιβκοβιτς ισως οι Κορυφαιοι προπονητες που ανεδειξε το Ευρωπαικο μπασκετ στην Ιστορια του...
Προφανως μια ομαδα για να παρει τιτλους και να μεινει σε υψηλο επιπεδο χρειαζεται και Προεδρους που να δινουν πολλα χρηματα αλλα και Προπονητη...
Χωρις προπονητη οσα λεφτα και να δωσει καποιος προκοπη δεν κανει....Στο ΝΒΑ παιζει ρολο πρωτα ο παιχτης και μετα ο προπονητης..Στο συγχρονο Ευρωπαικο μπασκετ ολα ξεκιναν και τελειωνουν απο τον προπονητη!
looser
QUOTE(lefkadian @ Mar 4 2011, 20:10 ) *
Αν δεν θεωρεις καμια ομαδα πιο επιτυχημενη απο εμας και αν οι προπονητες δεν παιζουν ρολο τι "τα βαζεις" με τον Ομπραντοβιτς ρε αδερφε? Με την λογικη σου (περι ψυχολογιας) να παρουμε προπονητη στην ομαδα την κουμπαρα μου που εχει και διδακτορικο στην ψυχολογια ugly_tocktock.gif

μπορει και να τα παει καλυτερα απο τον ομπραντοβιτς με τα λεφτα που θα τις δινει να χαλαει καθε χρονο ο γιαννακοπουλος smiley.gif

QUOTE(plo koon @ Mar 4 2011, 20:12 ) *
edit:
τεσπα άκυρη η προσπάθεια ερμηνείας. Απλά για μένα που δεν είμαι φίλαθλος ούτε ΠΑΟ ούτε CSKA δεν είναι apriori δεδομένο ποια θεωρώ ποιο επιτυχημένη. Μάλλον ο ΠΑΟ αλλά δεν είναι και τοοοσο δεδομένο. (Προφανώς εξαιρείται η παρούσα χρονιά)

παιδια χανετε την μπαλα. ποτε δεν τεθηκε θεμα ποια ομαδα ειναι πιο επιτυχημενη. το μονο που λεω ειναι οτι την τελευταια 10ετια ο ΠΑΟ αξιζε περισσοτερες συμμετοχες και ισως και καμια δυο κουπες παραπανω, κατι το οποιο αισθανομαι οτι ο Ομπράντοβιτς μας το στερησε. μονο αυτο. ξεκολλατε με τις συγκρισεις. δεν εθεσα ποτες τετοιο θεμα

QUOTE(lefkadian @ Mar 4 2011, 20:13 ) *
Ναι αλλα το εκανε μια χρονια ο Μπαρτζωκας. Μετραει πολυ σε ενα προπονητη και η διαρκεια. Ελπιζω να μην θελεις να συγκρινουμε Ομπραντοβιτς και Μπαρτζωκα γιατι τοτε θα παρανοησω στ' αληθεια ugly8.gif

παιδια οσο και να ψαξουμε δεν θα βρουμε προπονητη που να εχει νικησει τις δυναμεις της φυσης και σε βαθος χρονου να φερνει επιτυχιες χωρισ το αναλογο μπατζετ. ειναι ΑΔΥΝΑΤΟ. αυτο προσπαθω να σας πω τοση ωρα. κανενας προπονητης δεν φτουραει χωρις τα φραγκα των προεδρων. τελεια και παυλα ή αλλιως .-
A.CAB
QUOTE(Air and King @ Mar 4 2011, 19:16 ) *
Οχι αλλα αυτο ισχυει παντου...
Ο Ομπραντοβιτς σου εχει δωσει το κατι παραπανω με αλλες μεγαλες ομαδες-μπατζετ στο παρελθον...
Το 2002 οταν ησουν αουτσαιντερ..
Επισης εχεις ενα προπονητη που δεν καταλαβαινει τιποτα απο μεγαλα ονοματα και ειναι ηγετης στα αποδυτητρια σαν Στρατηγος.Αμυνα που τσακιζε κοκκαλα,κυκλοφορια της μπαλας για σεμιναριο ,ομαδικοτητα σε ολο το μεγαλειο(αρεσει δεν αρεσει καθως παλαιοτερα το Ευρωπαικο μπασκετ στηριζοταν περισσοτερο στον ατομισμο).
Ο Ομπραντοβιτς (ειμαι ο Ολυμπιακος και δεν το χωνευω αλλα) ειναι Ιερο τερας της προπονητικης και ειναι μαζι με τον Γκομελσκυ και τον Ιβκοβιτς ισως οι Κορυφαιοι προπονητες που ανεδειξε το Ευρωπαικο μπασκετ στην Ιστορια του...
Προφανως μια ομαδα για να παρει τιτλους και να μεινει σε υψηλο επιπεδο χρειαζεται και Προεδρους που να δινουν πολλα χρηματα αλλα και Προπονητη...
Χωρις προπονητη οσα λεφτα και να δωσει καποιος προκοπη δεν κανει....Στο ΝΒΑ παιζει ρολο πρωτα ο παιχτης και μετα ο προπονητης..Στο συγχρονο Ευρωπαικο μπασκετ ολα ξεκιναν και τελειωνουν απο τον προπονητη!


Τύποι σαν κι εσένα με εκνευρίζουν πάρα πολύ!

Από που και ως που μιλάς λογικά και με επιχειρήματα και λες τα αυτονόητα; Θες να μας τρελάνεις; Εδώ ετοιμάζεται σύγκριση Μπαρτζώκα-Ομπράντοβιτς. Περιμένω και σύγκριση Ιβκοβιτς-Ζούρου για να κλείσει το θέμα. smiley.gif

Τώρα μην σφυρίξει κανείς στον λούζερ κάτι για Ευρωπαικό με την Παρτιζάν το 92 και σε ηλικία 32 χρονών και του χαλάσει τη φάση. Ούτε στους υπερασπιστές του Μπαρτζώκα έναντι του Ομπράντοβιτς (δεν μπορεί κάποιος θα υπάρχει).
looser
QUOTE(Air and King @ Mar 4 2011, 20:16 ) *
Χωρις προπονητη οσα λεφτα και να δωσει καποιος προκοπη δεν κανει....Στο ΝΒΑ παιζει ρολο πρωτα ο παιχτης και μετα ο προπονητης..Στο συγχρονο Ευρωπαικο μπασκετ ολα ξεκιναν και τελειωνουν απο τον προπονητη!

δεν συμφωνω οτι στο συγχρονο μπασκετ ολα ξεκιναν και τελειωνουν απο τον προπονητη. θελω απλως να πω την γνωμη μου οτι ο Ομπραντοβιτς ειναι αν οχι ο πιο πονηρος απο τους πιο πονηρους προπονητες που εχουν περασει. παντα κατα την γνωμη μου εχει επιλεξει να βρισκεται σε ομαδες που οχι απλα πρωταγωνιστουν αλλα ειναι τα φαβορι για κατακτηση τροπαιων. και εξηγουμαι. πηρε κουπα με την παρτιζαν, πηρε κουπα με ρεαλ και παναθηναικο. γιατι δεν εμενε στην μπενετον ? μηπως γιατι δεν θα του εδιναν το μπατζετ που θα του εδινε ο ΠΑΟ ? θα μου πεις γιατι δεν πηγε στην ΤΣΣΚΑ οταν τον ηθελε ? ηταν η ιδια ασφαλεια τα χρηματα των γιαννακοπουλαιων με τα χρηματα της μαφιας ? εξου και το αποτελεσμα εδω και 2 χρονια που η ΤΣΣΚΑ κανει συνεχεια περικοπες. και αν θυμασαι και φετος στον ΠΑΟ εθεσε θεμα μπατζετ γιατι ειχε θορυβηθει οτι οι γιαννακοπουλοι λογω κρισης και μπαλας δεν θα ριξουν τα ιδια χρηματα με τις αλλες χρονιες.

αυτο που θελω να πω ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν εξεταζουν την ολη συγκυρια της παραμονης Ομπραντοβιτς στον ΠΑΟ. αν εφευγε αυριο π.χ. ο Ομπραντοβιτς δεν θα μπορουσε να δουλεψει παρα μονο σε αλλες 2 ομαδες που να εχουν το αναλογο μπατζετ με τον ΠΑΟ. Ολυμπιακος και Μπαρτσα. δεν ειναι κουτος ο Ομπραντοβιτς που μενει στον ΠΑΟ. μενει γιατι ξερει οτι εδω εχει τις εγγυσεις να πρωταγωνιστει και να μην σηκωνει και μυγα στο σπαθι του.

και κατι αλλο. ο Ομπραντοβιτς κατα την γνωμη μου δεν θα πηγαινε ποτε σε ομαδα τυπου Δ. Μοσχας οπως εκανε ο κουμπαρος του γιατι τα ειδε και εμαθε. οτι δηλαδη ο Ιβκοβιτς δεν καταφερε να κανει τελικα τιποτα. σκεφτειτε τα ολα αυτα

αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο Ομπραντοβιτς μας εχει πολυ περισσοτερο αναγκη παρα τον εχουμε εμεις. τερμα στην θεοποιηση οποιουδηποτε....
kolokotronis
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 19:14 ) *
αν η πλειοψηφια πιστευε οτι τις επιτυχιες της ομαδας τις οφειλουμε σε συνδυασμο Γιαννακόπουλων-Ομπράντοβιτς δεν θα φωναζε μονο το ονομα του Ομπράντοβιτς στο τελος καθε αγωνα οταν νικαμε. ετσι δεν ειναι ? θα φωναζε και για τους Γιαννακόπουλους. αλλα δεν το κανει. και ξερεις γιατι ? γιατι στο μυαλο του 99.99% των παναθηναικων ο Ομπράντοβιτς εχει επισκιασει τους γιαννακοπουλους. ξεχνανε οτι ολα εχουν ξεκινησει απο αυτους.
η διοιηκηση λοιπον της εκαστοτε ομαδας παιρνει το μεγαλυτερο μεριδιο της επιτυχιας, αλλα και της αποτυχιας. αυτο ειναι που δεν καταλαβαινει ο κοσμος. οτι ολα πανε αλυσιδα. τους παιχτες τους εφερε ο Ομπράντοβιτς. για να φερει τους παιχτες ο Ομπράντοβιτς ομως του εδωσαν την δυνατοτητα οι γιαννακοπουλοι. οταν οι παικτες δεν φερνουν αποτελεσματα ομως, δεν φταινε οι παικτες αλλα ο κυριος Ομπράντοβιτς που τους εχει φερει. ειναι δυσνοητο ?

Ναι, φωνάζουμε ''ομπραντοβιτς πέρομ περόμ πεμ πέρομ περόμ...''

Επίσης φωνάζουμε και ''Παύλο θεέ, πάρε την ΠΑΕ!!''

Μην γράφεις τα μισά ρε φίλε....

Τον ομπράντοβοτς ποιος τον έφερε?
looser
QUOTE(kolokotronis @ Mar 4 2011, 20:47 ) *
Ναι, φωνάζουμε ''ομπραντοβιτς πέρομ περόμ πεμ πέρομ περόμ...''

Επίσης φωνάζουμε και ''Παύλο θεέ, πάρε την ΠΑΕ!!''

Μην γράφεις τα μισά ρε φίλε....

τι σχεση εχει το ενα με το αλλο ? ΚΑΜΙΑ !!! για να μην συζητησουμε για την συχνοτητα που ακουγονται. συνεπως δεν γραφω τα μισα, γραφω ακριβως αυτο που υπαρχει. γιατι για την μερια γιαννακοπουλου δεν υπαρχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.

υπαρχει κατι που να τραγουδας για τους προεδρους μετα απο καθε νικη οπως κανεις με τον Ομπραντοβιτς ?

εχεις κανει ποτε τιποτα σαν φιλαθλος για να δειξεις την ευγνωμοσυνη σου για την ομαδα που σου εχει ο προεδρος τα τελευταια χρονια ? ΤΙΠΟΤΑ !!!!

ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΝΘΗΜΑ !!!!!!

για ολα αυτα ομως σου ξαναλεω επειδη παει ιεραρχικα, αυτος εφερε τον Ομπραντοβιτς στον ΠΑΟ και αυτος τον θεοποιησε τοσο στα ματια ολων με την εξουσια που του εχει δωσει. πραγματικα αν καποτε θελησει να διωξει (!!!!!) τον Ομπραντοβιτς ο γιαννακοπουλος απο τον ΠΑΟ, πραγμα που το θεωρω ΑΠΙΘΑΝΟ δεν ξερω πως θα μπορεσει να το δικαιολογησει. ειναι πλεον ο πιο αποδεκτα επιτυχημενος ανθρωπος στα ελληνικα αθλητικα δρωμενα τα τελευταια χρονια. και αυτο με τις πλατες των γιαννακοπουλαιων. συνεπως ας λουστει τωρα και αυτος την τοσο αδικη κατανομη μεριδιου δοξας που εμεις οι φιλαθλοι εχουμε δωσει στους 2 τους.
PARISINOS
QUOTE(looser @ Mar 4 2011, 18:04 ) *
τι σχεση εχει το ενα με το αλλο ? ΚΑΜΙΑ !!! για να μην συζητησουμε για την συχνοτητα που ακουγονται. συνεπως δεν γραφω τα μισα, γραφω ακριβως αυτο που υπαρχει. γιατι για την μερια γιαννακοπουλου δεν υπαρχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.

υπαρχει κατι που να τραγουδας για τους προεδρους μετα απο καθε νικη οπως κανεις με τον Ομπραντοβιτς ?

εχεις κανει ποτε τιποτα σαν φιλαθλος για να δειξεις την ευγνωμοσυνη σου για την ομαδα που σου εχει ο προεδρος τα τελευταια χρονια ? ΤΙΠΟΤΑ !!!!

ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΝΘΗΜΑ !!!!!!

για ολα αυτα ομως σου ξαναλεω επειδη παει ιεραρχικα, αυτος εφερε τον Ομπραντοβιτς στον ΠΑΟ και αυτος τον θεοποιησε τοσο στα ματια ολων με την εξουσια που του εχει δωσει. πραγματικα αν καποτε θελησει να διωξει (!!!!!) τον Ομπραντοβιτς ο γιαννακοπουλος απο τον ΠΑΟ, πραγμα που το θεωρω ΑΠΙΘΑΝΟ δεν ξερω πως θα μπορεσει να το δικαιολογησει. ειναι πλεον ο πιο αποδεκτα επιτυχημενος ανθρωπος στα ελληνικα αθλητικα δρωμενα τα τελευταια χρονια. και αυτο με τις πλατες των γιαννακοπουλαιων. συνεπως ας λουστει τωρα και αυτος την τοσο αδικη κατανομη μεριδιου δοξας που εμεις οι φιλαθλοι εχουμε δωσει στους 2 τους.


Μαλιστα, απο εδω το πηγαινες , απο εκει το πηγαινες, εκει κατεληξες.

Λοιπον το να κανουμε σηζητηση ειναι ανουσιο μιας και δεν προκειται να συννενοηθουμε, απλα μερικα πραγματα δεν κανει να μενουν αναπαντητα.

Ο ζοτς φιλε λουσερ, ειναι οντως οπως λες σε ομαδα με ενα απο τα μεγαλυτερα μπαντζετ της ευρωπης για δεκα χρονια τωρα. Ωστοσο αυτο δεν εγινε τυχαια φιλε μου. Δεν αποφασισαν ξαφνικα να του δωσουν οι γιαννακοπουλοι τα κλειδια μιας ομαδα με τον ντεγιαν, τον αλβερτη, τον ρεμπρατσα απο το πουθενα. Ουτε ο προεδρος της ρεαλ αποφασισε να τον αφησει να δινει οδηγιες στον σαμπονις και τον αρλαουκας για τα ωραια του ματια.

Ο ζοτς φιλε μου πηρε το ευρωπαικο με την παρτιζαν οντας τριαντα δυο χρονων. Επαναλαμβανω οτι το πηρε με την παρτιζαν του ανυπαρκτου μπαντζετ . και επειδη θα μου πεις οτι ειχε τον ντζορντζεβιτς και τον ντανιλοβιτς, θα συνεχισω λεγοντας οτι μετα απο την παρτιζαν το πηρε με την μπανταλονα και επαιζε με βασικο τον κορνιλιους τομπσον. Για το ευρωπαικο με την μπανταλονα εν το μεταξυ δενσε εχω δει να γραφεις ουτε μια σειρα σε δεκαπεντε ποστ που εκανες. Το ξεχασες η απλα δεν σε συμφερει...

Για να παει λοιπον στην ομαδαρα της ρεαλ ο ζοτς, ειχει κανει πραγματα που δεν ειχε κανει κανεις ως τοτε . δεν πηγε τυχαια.

Οταν ανελαβε στον ΠΑΟ ειχε ηδη σχεδον τα περισσοτερα ευρωπαικα απο αποιονδηποτε προπονητη της ευρωπης. Δεν του εδειξαν τετοια εμπιστοσυνη χωρις λογο οι γιαννακοπουλοι. Και στην τελικη εχεις λαθος για την ασπιδα προστασιας. Αυτη οντως υπαρχει αλλα οχι απο το 2000. Πρωτα πηρε τα δυο ευρωπαικα και σε πηγε σε εναν τελικο σε τρια χρονια και μετα δημιουργηθηκε αυτη η ασπιδα. Αν θυμασαι στην αρχη ειχε γινει χαμος με τον αλβερτη και τον ρεμπαρτσα και υπηρχαν πολλοι τριγμοι. Ο ανθρωπος προσεφερε εργο και λογικα του πιστωθηκε. Πηρε και το πιο μαγκικο ευρωπαικο των τελευταιων δεκαπεντε χρονων στην ευρωπη , το οποια επισης μπαινει στην σειρα με αυτα της παρτιζαν και μπανταλονα. Απο τα εφτα ευρωπαικα , ο ζοτς τα τρια τα εχει παρει με οουτσαιντερ σε ενα αθλημα που κερδιζει σχεδον παντα ο καλυτερος, οποτε το να λεμε οτι θα τα επαιρνε ο οποιοσδηποτε ειναι -συγγνωμη κιολας- γελοιο.

Επισης τα τρια χρονια απο τη μπολονια και περα μεχρι το 2005 το μπαντζετ ηταν παρα πολυ μικρο . Οταν η μπαρτσα κατεβαζε 5αδα με σαρας, ντεγιαν και φουτσκα στα ντουζενια του , δεν μπορεις να εχεις την απαιτηση να την κερδισεις στην εδρα της με παιχτες σαν τον ζουζα και με ηγετη τον χατζηβρεττα .

για να μιλησουμε με απλα μαθηματικα. Λες οτι θα μπορουσε να παρει περισσοτερα ευρωπαικα και περισσοτερες παρουσιες σε φαιναλ φορ. Πηγαμε σε 6 φαιναλ φορ και πηραμε τα τεσσερα αυτη τη δεκαετια. Τροπαια ρεαλιστικα μπορουσαμε να παρουμε οχτω αν βγαλεις τις χρονιες του σπορτινγκ , και αλλα τοσα φαιναλ φορ. Ο ζοτς λοιπον σε πηγε πηγε σε εξι φαιναλ φορ και τεσσερα τροπαια . Αν εσυ το θεωρεις αποτυχια τοτε τι να πω, πραγματικα δεν εχεις μαθει τον χρυσο κανονα του αθλητισμου, ο οποιος ειναι οτι δεν παιζεις μονος σου. Υπαρχουν και αλλοι στο χωριο...Και σκανε και αυτοι λεφτα...

υ.γ. η ομαδα του σημερα ειναι δημιουργημα του ζοτς αποκλειστικα. Ολοι οι παιχτες του κορμου αγοραστηκαν απο μικρες κατα βαση ομαδες και ηρθαν σχετικα αγνωστοι. Εκτος και αν ηξερε πολυς κοσμος του τσαρτσαρη που επαιζε στο περιστερι, τον φωτση που επαιζε στα εφηβικα, τον σπανουλη στον μαρουσσι, τον γιακα στον κρκα, τον διαμαντιδη στον ηρακλη και παει λεγοντας.

Α και ενα ερωτημα . Αφου εχεις τη θεωρια οτι ο ζοτς φιλε μενει στον ΠΑΟ γιατι ξερει οτι δεν θα βρει πουθενα καλυτερα, δεν μας εξηγεις γιατι το 2002 εμεινε σε μας , ενω ειδε οτι το μπαντζετ θα επεφτε απιστευτα; Η μηπως νομιζεις οτι εχοντας παει σε τρεις συνεχομενους τελικους και εχοντας παρει δυο ευρωπαικα τα τελευταια τρια , δεν θα εβρισκε καλυτερα απο το σπορτινγκ...

Y.Γ 2... Ο ΟΣΦΠ απο το 99 μεχρι το 2002 και απο το 2007 μεχρι σημερα , δηλαδη για 6 απο τα 11 χρονια σε καμια περιπτωση δεν ηταν ανυπαρκτος. μαλιστα σε ολες σχεδον τις εν λογω χρονιες ηταν ομαδα επιπεδου φαιναλ φορ και ειχε ισαξιο μπαντζετ με τον ΠΑΟ. Ετσι για την ιστορια ολα αυτα.
il postino
@λουζερ

αν μιλαγες για το μεσινα, αντι του ζοτς, ισως προσεγγιζες περισσοτερο την πραγματικοτητα!
ALdaperan
QUOTE(lefkadian @ Mar 4 2011, 19:13 ) *
Ναι αλλα το εκανε μια χρονια ο Μπαρτζωκας. Μετραει πολυ σε ενα προπονητη και η διαρκεια. Ελπιζω να μην θελεις να συγκρινουμε Ομπραντοβιτς και Μπαρτζωκα γιατι τοτε θα παρανοησω στ' αληθεια ugly8.gif

Ο ομπραντοβιτς ολα αυτα τα χρονια που το κανε , το εκανε με μπάτζετ εκατομμυριων . Οσο στοιχίζει ενας παικτης του παο στοιχιζε ολο το μαρουσι!! Ειμαι σιγουρος οτι και ο Μπαρτζωκας με το ιδιο μπατζετ θα τα καταφερνε

Προφανως και δε θέλω να μειωσω τον ζοτς!! Αλοιμονο ισα ισα που εκτιμω οσα εχει κανει και καταφέρει

Απλά πιστεύω οτι ο καλος ο καπετάνιος στη φουρτούνα φένεται. Ο καλος προπονητης δε φαίνεται οταν παει f4 με ομάδα με όλους τους αστέρες αλλά αυτος που καταφέρνει να ανεβάσει ψηλα μια ομάδα απο τα αζήτητα!!!

Αυτο ισχυει σε ολα τα επαγγέλματα!! Για παράδειγμα, καλος δάσκαλος δεν ειναι αυτός που πιάνει μαθητες αριστουχους και τους βαζει στο πανεπιστημιο αλλα αυτος που θα πιάσει μαθητη ενα "τουβλο" και θα τον κανει να περάσει σε μια σχολη κλπ κλπ
looser
QUOTE(PARISINOS @ Mar 4 2011, 20:45 ) *
Μαλιστα, απο εδω το πηγαινες , απο εκει το πηγαινες, εκει κατεληξες.

Λοιπον το να κανουμε σηζητηση ειναι ανουσιο μιας και δεν προκειται να συννενοηθουμε, απλα μερικα πραγματα δεν κανει να μενουν αναπαντητα.

Ο ζοτς φιλε λουσερ, ειναι οντως οπως λες σε ομαδα με ενα απο τα μεγαλυτερα μπαντζετ της ευρωπης για δεκα χρονια τωρα. Ωστοσο αυτο δεν εγινε τυχαια φιλε μου. Δεν αποφασισαν ξαφνικα να του δωσουν οι γιαννακοπουλοι τα κλειδια μιας ομαδα με τον ντεγιαν, τον αλβερτη, τον ρεμπρατσα απο το πουθενα. Ουτε ο προεδρος της ρεαλ αποφασισε να τον αφησει να δινει οδηγιες στον σαμπονις και τον αρλαουκας για τα ωραια του ματια.

Ο ζοτς φιλε μου πηρε το ευρωπαικο με την παρτιζαν οντας τριαντα δυο χρονων. Επαναλαμβανω οτι το πηρε με την παρτιζαν του ανυπαρκτου μπαντζετ . και επειδη θα μου πεις οτι ειχε τον ντζορντζεβιτς και τον ντανιλοβιτς, θα συνεχισω λεγοντας οτι μετα απο την παρτιζαν το πηρε με την μπανταλονα και επαιζε με βασικο τον κορνιλιους τομπσον. Για το ευρωπαικο με την μπανταλονα εν το μεταξυ δενσε εχω δει να γραφεις ουτε μια σειρα σε δεκαπεντε ποστ που εκανες. Το ξεχασες η απλα δεν σε συμφερει...

Για να παει λοιπον στην ομαδαρα της ρεαλ ο ζοτς, ειχει κανει πραγματα που δεν ειχε κανει κανεις ως τοτε . δεν πηγε τυχαια.

Οταν ανελαβε στον ΠΑΟ ειχε ηδη σχεδον τα περισσοτερα ευρωπαικα απο αποιονδηποτε προπονητη της ευρωπης. Δεν του εδειξαν τετοια εμπιστοσυνη χωρις λογο οι γιαννακοπουλοι. Και στην τελικη εχεις λαθος για την ασπιδα προστασιας. Αυτη οντως υπαρχει αλλα οχι απο το 2000. Πρωτα πηρε τα δυο ευρωπαικα και σε πηγε σε εναν τελικο σε τρια χρονια και μετα δημιουργηθηκε αυτη η ασπιδα. Αν θυμασαι στην αρχη ειχε γινει χαμος με τον αλβερτη και τον ρεμπαρτσα και υπηρχαν πολλοι τριγμοι. Ο ανθρωπος προσεφερε εργο και λογικα του πιστωθηκε. Πηρε και το πιο μαγκικο ευρωπαικο των τελευταιων δεκαπεντε χρονων στην ευρωπη , το οποια επισης μπαινει στην σειρα με αυτα της παρτιζαν και μπανταλονα. Απο τα εφτα ευρωπαικα , ο ζοτς τα τρια τα εχει παρει με οουτσαιντερ σε ενα αθλημα που κερδιζει σχεδον παντα ο καλυτερος, οποτε το να λεμε οτι θα τα επαιρνε ο οποιοσδηποτε ειναι -συγγνωμη κιολας- γελοιο.

Επισης τα τρια χρονια απο τη μπολονια και περα μεχρι το 2005 το μπαντζετ ηταν παρα πολυ μικρο . Οταν η μπαρτσα κατεβαζε 5αδα με σαρας, ντεγιαν και φουτσκα στα ντουζενια του , δεν μπορεις να εχεις την απαιτηση να την κερδισεις στην εδρα της με παιχτες σαν τον ζουζα και με ηγετη τον χατζηβρεττα .

για να μιλησουμε με απλα μαθηματικα. Λες οτι θα μπορουσε να παρει περισσοτερα ευρωπαικα και περισσοτερες παρουσιες σε φαιναλ φορ. Πηγαμε σε 6 φαιναλ φορ και πηραμε τα τεσσερα αυτη τη δεκαετια. Τροπαια ρεαλιστικα μπορουσαμε να παρουμε οχτω αν βγαλεις τις χρονιες του σπορτινγκ , και αλλα τοσα φαιναλ φορ. Ο ζοτς λοιπον σε πηγε πηγε σε εξι φαιναλ φορ και τεσσερα τροπαια . Αν εσυ το θεωρεις αποτυχια τοτε τι να πω, πραγματικα δεν εχεις μαθει τον χρυσο κανονα του αθλητισμου, ο οποιος ειναι οτι δεν παιζεις μονος σου. Υπαρχουν και αλλοι στο χωριο...Και σκανε και αυτοι λεφτα...

υ.γ. η ομαδα του σημερα ειναι δημιουργημα του ζοτς αποκλειστικα. Ολοι οι παιχτες του κορμου αγοραστηκαν απο μικρες κατα βαση ομαδες και ηρθαν σχετικα αγνωστοι. Εκτος και αν ηξερε πολυς κοσμος του τσαρτσαρη που επαιζε στο περιστερι, τον φωτση που επαιζε στα εφηβικα, τον σπανουλη στον μαρουσσι, τον γιακα στον κρκα, τον διαμαντιδη στον ηρακλη και παει λεγοντας.

Α και ενα ερωτημα . Αφου εχεις τη θεωρια οτι ο ζοτς φιλε μενει στον ΠΑΟ γιατι ξερει οτι δεν θα βρει πουθενα καλυτερα, δεν μας εξηγεις γιατι το 2002 εμεινε σε μας , ενω ειδε οτι το μπαντζετ θα επεφτε απιστευτα; Η μηπως νομιζεις οτι εχοντας παει σε τρεις συνεχομενους τελικους και εχοντας παρει δυο ευρωπαικα τα τελευταια τρια , δεν θα εβρισκε καλυτερα απο το σπορτινγκ...

Y.Γ 2... Ο ΟΣΦΠ απο το 99 μεχρι το 2002 και απο το 2007 μεχρι σημερα , δηλαδη για 6 απο τα 11 χρονια σε καμια περιπτωση δεν ηταν ανυπαρκτος. μαλιστα σε ολες σχεδον τις εν λογω χρονιες ηταν ομαδα επιπεδου φαιναλ φορ και ειχε ισαξιο μπαντζετ με τον ΠΑΟ. Ετσι για την ιστορια ολα αυτα.

λες οτι εχεις διαβασει ολα τα προηγουμενα ποστ μου αλλα δυστυχως σε ολες τις απαντησεις που θα σου δωσω τις εχω αναφερει στα προηγουμενα μου ποστ. γι' αυτο ακριβως τον λογο θα προσπαθησω να ειμαι οσο πιο συντομος μπορω.

1) για το ευρωπαικο με την μπανταλονα τον παραδεχομαι αν και δεν ξερω την δυναμικη των αλλων ομαδων εκεινη την εποχη παρα μονο τον αποτυχημενο και πιο κολλημενο απο αυτον ξανθο που νικησε στον τελικο. ετσι κι αλλιως δεν μπορει καποιος που θεωρειται απο τους καλυτερους να μην εχει κανει και 5 πραγματα αξιολογα. παρολα αυτα επιφυλλασομαι γιατι δεν θυμαμαι τις αλλες ομαδες εκεινη την εποχη, αλλα παραδεχομαι οτι ηταν κατι που μετραει.

2) η μπολονια του πιστωνεται σαν επιτυχια οχι τοσο για αυτον οσο για τον αγιο ντεγιαν που στον τελικο μαζι με τον λαζο και τον ιμπο κανανε παπαδες. το συγκεκριμενο ευρωπαικο για μενα ηταν περισσοτερο μαγκια των παικτων παρα του Ομπραντοβιτς. επισης οπως εγραψα και παραπανω ο προπονητης πιστωνεται την επιτυχια για τις επιλογες του σε παιχτες (π.χ. φερνοντας τον ντεγιαν) αλλα και τις αποτυχιες οταν εφερνε χαβαλεδες και ανυπαρκτους σε ομαδα με τεραστια οικονομικη ανεση (Αλμπανο για βασικο 4αρι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Και το ξερεις οτι υπαρχουν πολλοι τετοιοι σαν τον Αλμπανο.

3) οταν η μπαρτσα κατεβαζε αυτη την 5αδα εσυ δεν μπορουσες να παρεις κουπα, αλλα ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ, μπορουσες να πας φαιναλ φορ. πηγες ? οχι ? η γνωμη μου ειναι επειδη σου φυγε ο ντεγιαν και ομαδα με προπονητη αλλα χωρις παικτες δεν κανει τιποτα. μιλησαν τα αποτελεσματα μετεπειτα. με αυτο το επιχειρημα σου δικαιολογω ποιος πηρε και την μπολονια. ο ντεγιαν και οχι ο ζοτς.

4)ναι υπαρχουν κι αλλοι στο χωριο που σκανε χρηματα. αλλα και σε αυτο εχω αναφερθει παραπανω σε προηγουμενα ποστ. καμια ομαδα με την ιδια συνεπεια ομως σαν και μας και σε τετοιο βαθος χρονου. συνεπως αναλογικα εχοντας και τον ιδιο προπονητη επρεπε να ειμαστε και μαθηματικα μεσα στις 4 καλυτερες ομαδες της ευρωπης. δεν ειμασταν καθε χρονο. γιατι ? ρωτα τον Ομπραντοβιτς.

5) για το υγ σου δεν εχω να απαντησω πολλα γιατι οι μπασκετικοι τους ηξεραν ολους αυτους πριν ερθουν στον ΠΑΟ και ηξεραν τις δυνατοτητες τους. δηλαδη τι να σου απαντησω για ολους αυτους τους παικτες που εβγαζαν ματια στις ομαδες τους ? να ειμαστε σοβαροι....

6) Γιατι ο ζοτς φιλε μου δεν εφυγε το 2002 απαντας και μονος σου. γιατι εκεινη την στιγμη ειμασταν η καλυτερη ομαδα στην ευρωπη και παρολο που μειωσαμε το μπατζετ πιστευε οτι θα πρωταγωνιστουσαμε και οτι τουλαχιστον θα φταναμε φαιναλ φορ. και αλλωστε που να παει ? στην μπαρτσα που εκανε τοτε το μεγαλυτερο μπατζετ ? καλα περνουσε και σε μας.

7) δεν θελω να σχολιασω τιποτα για το υγ2 οτι 6 απο τις 11 χρονιες ο ολυμπιακος ηταν ομαδα φαιναλ φορ και οτι ειχε ισαξιο (!!!!!!!!!!!!!!!!!!) μπατζετ με τον ΠΑΟ γιατι μου φαινεται και εμενα απο την πλευρα μου οτι ειναι τουλαχιστον αστειο. ο ολυμπιακος ηταν αισθητα κατωτερος απο μας τα τελευταια 11 - 12 χρονια. και να μου το θυμηθεις οτι τα πραγματα θα αλλαξουν οταν αρχιζουμε και χανουμε και κανενα πρωταθλημα. και ξερεις πως θα αλλαξουν ? θα χωσει κανα 10ρικο εκατομμυρια παραπανω ο γιαννακοπουλος για να παρουμε παλι κεφαλι.

γενικως διαφωνουμε σε ολα. θα πρεπει να σεβαστεις την αποψη μου οτι για μενα προσωπικα πιστευω εχει κανει λιγα για τον ΠΑΟ. η δυναμικη του ΠΑΟ τα τελευταια χρονια ηταν για περισσοτερα. γιατι ο ΠΑΟ ηταν ειναι και θα ειναι πολυ τεραστιο μεγεθος για να το καπηλευεται ο καθε Ομπραντοβιτς.

και στην τελικη τι εχετε παθει ολοι ? πατερας σας ειναι ? πως κανετε ολοι ετσι ?

φιλικα παντα....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.