Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ζέλικο Ομπράντοβιτς
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
thalys
Το καλοκαίρι του 11, μετά την κατάκτηση της 6ης Ευρωλίγκας, οι Γιαννακόπουλοι έψαχναν επενδυτή να πουλήσουν την ομάδα κι έλεγαν ότι αποχωρούν. Στις 17 Ιούνη ο ΔΠΓ δήλωνε ότι η οικογένεια του έχει αποφασίσει ν'αποχωρήσει. Είπε μάλιστα ότι είχε ξεκινήσει την διαδικασία ανεύρεσης αγοραστή πριν ένα χρόνο.

Ο Φώτσης υπέγραψε στην Μιλάνο την 1/7 κι ενώ δεν του είχε μιλήσει κανείς από την ομάδα. Με το Νίκολας το θέμα ήταν πιο πολύ το οικονομικό και το ότι είχε ήδη μια κακή χρονιά. Τελικά έμειναν οι Γιαννακόπουλοι με μειωμένο μπάτζετ και τρέχανε τον Ιούλη και τον Αύγουστο ο Ιτούδης και ο Ζοτς να φτιάξουν ομάδα της προκοπής.

Εκ του αποτελέσματος, ο Ζοτς προτίμησε να φτιάξει μια ομάδα για το κύκνειο άσμα. Στηρίχτηκε στους βετεράνους ΔΔ-Περπέρογλου-Τσαρτσαρή-Μπατίστ, στον επιστρέψαντα Σάρας και στον Καλάθη που είχε κάνει το ξέσπασμα στα πλέυ οφφ της Ευρωλίγκας. Προτίμησε τον Λόγκαν από τον Μάντζαρη, πιθανότατα γιατί περίμενε ότι ο δεύτερος θα χρειαζόταν χρόνο προσαρμογής και δεν τον ενδιέφερε να χτίσει για το μέλλον.

Τα δημοσιεύματα της περιόδου έγραφαν ότι πήγαινε στην Πόλη ο Ζοτς για το Φάιναλ Φορ και η διοίκηση δεν του έλεγε τι θα γίνει μετά το καλοκαίρι. Υπήρχαν απλήρωτοι παίχτες και δεν ήξερε πώς να τους κρατήσει συγκεντρωμένους.

Αυτά γιατί μάλλον έχουμε ξεχάσει(κι εγώ έπρεπε να γουγλάρω για να φρεσκάρω τη μνήμη μου) τι ακριβώς έγινε τα τελευταία δύο χρόνια του Ζοτς στον ΠΑΟ.
bodiroga10
τελικα αποφασιστε φταιει ο θανασης για την φυγη του ζοτς που τον ειχε απληρωτο αυτον και τους παικτες ή ο δημητρης γιαννακοπουλος γιατι εδω σας βλεπω διχασμενους. επισης με την φυγη φωτση στο 4 ειχε μεινει ο τσαρτσαρης και ο καιμακογλου και πηρε και τον σμιθ,ενω με την φυγη του τραυματια νικολας που ουσιαστικα την επομενη χρονια δεν επαιξε καθολου μπασκετ του πηραν λογκαν και σαρας...οσο για τον μαντζαρη προτιμηθηκε ο κυριτσης δεν προοριζοταν ποτε για αντι νικολας.
j-kidd13
Kυριοι,για τα φρενα να πατε σε κανα συνεργειο...Εδω ειναι φορουμ...

Επισης...Μην παιρνετε γενικα φορα,με το το οτι ο Ζοτς ηταν ο αγιος με το φωτοστεφανο και οι Γιαννακοπουλαιοι οι κακοι που ηθελαν να φυγουν και επαιζαν κρυφτο με τον Ζοτς,και δεν εμφανιστηκαν σε ραντεβου γιατι ο Ζοτς ξεχασε να πει φτου και βγαινω οταν τελειωσε το μετρημα...12 χρονια τον εκαναν χρυσο απο την κορυφη ως τα νυχια,του τα εδιναν ολα,και ξαφνικα αλλαξαν σταση?Δεν εχει λογικη.Εκτος αν υπαρχει παρεμβαση του ΔΓ στο ολο σκηνικο...Ε,εκει δεν ξερουμε τι μπορει να εγινε.Και σιγουρα οχι απο αρθρα δημοσιογραφων που ο καθενας γραφει το δικο του...

Η ουσια ειναι μια....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ...Δεν γινεται να καθεται σε αλλο παγκο!
green_sky
QUOTE (thalys @ Oct 30 2014, 14:13 ) *
Το καλοκαίρι του 11, μετά την κατάκτηση της 6ης Ευρωλίγκας, οι Γιαννακόπουλοι έψαχναν επενδυτή να πουλήσουν την ομάδα κι έλεγαν ότι αποχωρούν. Στις 17 Ιούνη ο ΔΠΓ δήλωνε ότι η οικογένεια του έχει αποφασίσει ν'αποχωρήσει. Είπε μάλιστα ότι είχε ξεκινήσει την διαδικασία ανεύρεσης αγοραστή πριν ένα χρόνο.

Ο Φώτσης υπέγραψε στην Μιλάνο την 1/7 κι ενώ δεν του είχε μιλήσει κανείς από την ομάδα. Με το Νίκολας το θέμα ήταν πιο πολύ το οικονομικό και το ότι είχε ήδη μια κακή χρονιά. Τελικά έμειναν οι Γιαννακόπουλοι με μειωμένο μπάτζετ και τρέχανε τον Ιούλη και τον Αύγουστο ο Ιτούδης και ο Ζοτς να φτιάξουν ομάδα της προκοπής.

Εκ του αποτελέσματος, ο Ζοτς προτίμησε να φτιάξει μια ομάδα για το κύκνειο άσμα. Στηρίχτηκε στους βετεράνους ΔΔ-Περπέρογλου-Τσαρτσαρή-Μπατίστ, στον επιστρέψαντα Σάρας και στον Καλάθη που είχε κάνει το ξέσπασμα στα πλέυ οφφ της Ευρωλίγκας. Προτίμησε τον Λόγκαν από τον Μάντζαρη, πιθανότατα γιατί περίμενε ότι ο δεύτερος θα χρειαζόταν χρόνο προσαρμογής και δεν τον ενδιέφερε να χτίσει για το μέλλον.

Τα δημοσιεύματα της περιόδου έγραφαν ότι πήγαινε στην Πόλη ο Ζοτς για το Φάιναλ Φορ και η διοίκηση δεν του έλεγε τι θα γίνει μετά το καλοκαίρι. Υπήρχαν απλήρωτοι παίχτες και δεν ήξερε πώς να τους κρατήσει συγκεντρωμένους.

Αυτά γιατί μάλλον έχουμε ξεχάσει(κι εγώ έπρεπε να γουγλάρω για να φρεσκάρω τη μνήμη μου) τι ακριβώς έγινε τα τελευταία δύο χρόνια του Ζοτς στον ΠΑΟ.


thalys οσο αναφορα τον αντωνη πηρε 3 εκατομυρια για δυο χρονια καθαρα στο χερι.Ηταν το τελευταιο μεγαλο συμβολαιο που εκανε το παλικαρι δεν γινοταν να μην παει οπως και δεν γινοταν να του δωσει αυτα τα λεφτα ο παναθηναικος.
Το επομενο καλοκαιρι καιμακογλου και βουγιουκας πηραν τρελλα λεφτα και παλι δεν γινοταν να μεινουν.Ο ντρου ηταν πολυ πεσμενος για να μεινει και αυτο φανηκε την χρονια που ακολουθησε.
Την παραμετρο που λεγεται παυλος γιαννακοπουλος με οτι συνεπαγεται αυτο στην υποθεση ομπραντοβιτς ολοι την αφηνετε απεξω.
PARISINOS
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 30 2014, 12:23 ) *
Kυριοι,για τα φρενα να πατε σε κανα συνεργειο...Εδω ειναι φορουμ...

Επισης...Μην παιρνετε γενικα φορα,με το το οτι ο Ζοτς ηταν ο αγιος με το φωτοστεφανο και οι Γιαννακοπουλαιοι οι κακοι που ηθελαν να φυγουν και επαιζαν κρυφτο με τον Ζοτς,και δεν εμφανιστηκαν σε ραντεβου γιατι ο Ζοτς ξεχασε να πει φτου και βγαινω οταν τελειωσε το μετρημα...12 χρονια τον εκαναν χρυσο απο την κορυφη ως τα νυχια,του τα εδιναν ολα,και ξαφνικα αλλαξαν σταση?Δεν εχει λογικη.Εκτος αν υπαρχει παρεμβαση του ΔΓ στο ολο σκηνικο...Ε,εκει δεν ξερουμε τι μπορει να εγινε.Και σιγουρα οχι απο αρθρα δημοσιογραφων που ο καθενας γραφει το δικο του...

Η ουσια ειναι μια....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΙΣΩ...Δεν γινεται να καθεται σε αλλο παγκο!


Δεν βλεπω κανεναν παντως να μου δινει εμενα απαντηση.
πραγματικα εγω βλεπω ΔΥΟ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.
1) Φυγη ενος απολυτα πετυχημενου κοουτς μετα απο 13 χρονια το καλοκαιρι 2012
2) Αναληψη εν λευκο της διοικησεως απο το ΔΓ το ιδιο καλοκαιρι (ανεθεμα και αν εχω ακουσει τον Θαναση να μιλαει τα τελευταια δυο χρονια. Καλα για παυλο, δεν συζηταμε).

Μονο εμενα μου φαινεται αυτονοητη η συνδεση αυτων των δυο γεγονοτων??
πραγματικα μου κενει εντυπωση που λιγοι κανετε τη συνδεση. Εμενα πραγματικα μου φαινεται αυτονοητη (ειδικα αφου ολοι ξερουμε τις τασεις περεμβασεις -αυταρχισμου στις μεθοδους ΔΓ).

φιλε greensky
QUOTE
Θα μας τρελανεις ? Ο μεσινα και ο ιβκοβιτς δεν σου κανουν?Ειπαμε σου καναμε οδη στον ομπραντοβιτς τι αλλο θες?Ειρωνευτικες οκ δεν απαντησα αλλα φρεναρε λικακι.............Ο σερβος στην ελλαδα ειχε την ΙΔΑΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΑΠΥΡΟΒΛΗΤΟ ΓΙΑ ΟΛΑ.ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΠΡΩΤΟΣ ΜΑΓΚΑΣ ΣΤΙΣ ΦΑΠΕΣ ΠΑΝΤΑ ΕΦΤΑΙΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ.ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΛΑ ΕΝΑΣ ΠΑΙΧΤΗΣ Ο ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ.ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕ ΕΦΤΑΙΓΕ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ.ΥΠΗΡΧΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΤΕΓΑΝΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ.
Ειπαμε καλος προπονητης οκ μεγαλος προπονητης οκ αλλα δεν αρχιζει και δεν τελειωνει η ζωη στον ομπραντοβιτς και στον καθε ομπραντοβιτς.Ο παναθηναικος ειναι τεραστιο σωματειο και ειναι τιμη για τον καθενα ειτε να παιζει ειτε να προπονει σε αυτο το σωματειο.τελεια και παυλα.


Κρινεις εκ του αποτελεσματος και οχι με τις συνθηκες της εκαστοτε εποχης και αυτο ειναι λαθος. Πρεπει να βαζεις τα πραγματα στη σωστη τους διασταση.

Ο ζοτς δεν ανελαβε το 2007 η το 2009.

Ο ζοτς ανελαβε το 2000 μια ομαδα που προερχοταν απο δεκαετια αποτυχιων στην ευρωπη (Αμαν καναμε για να δουμε επιτελους να πιανουν τοπο τα λεφτα του παυλου απο το 92 εως το 99) , με τεραστιο μπαντζετ και με το φαιναλ 4 στη χωρα της. Αν συδυασουμε αυτους του ΗΔΗ ΜΕΓΑΛΟΥΣ λογους πιεσης με το ελληνικο ταμπεραμεντο (δεν φημιζομαστε για την υπομονη μας και την πιστωση χρονου που δινουμε στους προπονητες για να δουλεψουν) καταλαβαινουμε οτι τα να λεμε οτι ο Μεσσινα , ο ιβκοβιτς η δεν ξερω γω ποιος αλλος ειχε πιο δυσκολες συνθηκες, ειναι καπως ατοπο.

Τις συνθηκες που ειχε ο μεσσινα στην ΤΣΣΚΑ πρεπει να τις συγκρινεις με αυτες που ειχε ο ζοτς οταν αρχισε και οχι μετα απο 10 χρονια που ειχε αποδειξει την αξια του και ειχε κερδισει ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ την εμπιστοσυνη κοσμου και διοικησης.

Ο ζοτς στο πρωτο συμβολαιο που υπεγραψε ειχε τεραστια πιεση για αποτελεσμα και κυριολεκτικα η θεση ηταν ηλεκτρικη καρεκλα. Αν δεν επαιρνε την ευρωλιγκα στην εδρα του ολοι ξερουμε τι θα γινοταν.
Την πηρε ομως και μαλιστα στο τελος του πρωτο συμβολαιου του , η ιστορια εγραψε δυο ευρωλιγκες και ενα τελικο (η δευτερη μαλιστα ευρωλιγκα ηταν ΑΘΛΟΣ). Λογικο ειναι λοιπον απο εκει και επειτα να απεκτησε μεγαλυτερη στηριξη απο το ιβκοβιτς που οταν του δωσανε την ΤΣΣΚΑ ειχε συνεχομενες αποτυχιες με τεραστια μπαντζετ.

Μην συγκρινεις λοιπον τις συνθηκες του ζοτς , και την ασυλεια που απολαμβανε το 2009. Κατι εγινε και την κερδισε αυτη την ασυλεια, δεν αποφασισε να του την δωσει κανεναν ετσι. Ας επαιρνε και ο ιβκοβιτς 2 ευρωλιγκες στα πρωτα τρια χρονια του στην ΤΣΣΚΑ και θα εβλεπες διαφορα επειτα. Ας κερδιζε ο μεσσινα τον ζοτς το 2007 μεσα στην εδρα του (οπως εκανε ο ζοτς το 2002) και θα εβλεπες διαφορα...Οι συνθηκες ιδιες ηταν. Απλα ο ζοτς αρπαξε την ευκαιρια του και την αρμεξε οσο δεν πηγαινε.


Για να καταλαβεις , οταν ηταν ο μεσσινα στην ΤΣΣΚΑ, η διοικηση αγορασε ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΖΕΤ στην ομαδα για να πηγαινει στα εκτος εδρας με το δικο της αεροπλανο (και οχι της γραμμης) και να μην κουραζεται. Για τετοιες συνθηκες μιλαμε.
Οι προπονητες που ηταν στους παγκους της ΤΣΣΚΑ και των δυο ισπανικων ειχαν συνθηκες εργασιας επιπεδου ΝΒΑ. Πολυ καλυτερεες απο τις δικες μας απο αποψη οργανωσης (εμεις καναμε προπονηση στο κρυο ΟΑΚΑ επειδη για καποιο λογο μονιμως μας κοβανε τη θερμανση ...)

Ασε που ασυλεια ποτε δεν ειχε. Απλα ποτε δεν εκανε συνεχομενεςαποτυχιες. Γυρω στο 2006 , που ειχαμε 3-4 χρονια να παρουμε ευρωλιγκα (παρα το μικρο μπαντζετ) ειχαν ηδη αρχισει να του πριονιζουν τη καρεκλα (αδικα μαλιστα διοτι παρα τον αποκλεισμο το 2006, το μπασκετ που παιξαμε ειναι εκπλητκικο ενω δεν ειχαμε και κανα τεραστιο μπαντζετ). Ακομα θυμαμαι τον μαγουλα να γραφει οτι ο ζοτς ειναι πλεον ξεπερασμενος ( smiley.gif θεουλης) και καλο ειναι να κανει περα.
Ο ζοτς μονιμα ανανεωνε την ψηφο εμπιστοσυνης με κατακτηση ευρωλιγκας . Για αυτο και δεν μιλαγε κανεις. Αλλιως στην ελλαδα ειμαστε τετοιος λαος, που δεν μυθοποιουμε ΚΑΝΕΝΑΝ (εδω πηγαμε να διωξουμε τον ρεχαγκελ 2 μηνες μετα το ευρω2004 κακην κακων). Οποιος και αν εισαι, ασυλεια δεν εχεις ποτε, αποδειξη η συζητηση που κανουμε....

Μερικες φορες δεν ειναι κακο να παινεψει κανεις το σπιτι του. Φυσικα και δεν ειναι πιο σημαντικος ο ζοτς απο τον ΠΑΟ, αλλα δεν ειναι κακο να πουμε οτι με τις ΙΔΙΕΣ συνθηκες (τεραστια μπαντζετ , τεραστιοι συλλογοι , τεραστιοι παιχτες) ο ζοτς εβαλε τα γυαλια στους υπολοιπους προπονητες της ευρωπης και πηρε περισσοτερες ευρωλιγκες απ οσες πηραν ολοι οι υπολοιποι μαζι. Αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

Αυτα δεν αλλαζει οτι ο ΠΑΟ ειναι πανω απ ολα.
green_sky
Parisinos μονο και μονο που εκατσες να γραψεις ολο αυτο το κειμενο σου αξιζουν συγχαρητηρια και ας μην συμφωνουμε.
PARISINOS
QUOTE(green_sky @ Oct 30 2014, 14:20 ) *
Parisinos μονο και μονο που εκατσες να γραψεις ολο αυτο το κειμενο σου αξιζουν συγχαρητηρια και ας μην συμφωνουμε.


smiley.gif Γραφω γρηγορα....Και απλα σκεψεις...

Και να μην συμφωνουμε δεν εγινε κατι...Συζητηση κανουμε .... Αλλωστε μπορει να ειμαι και εγω ο λαθος...
j-kidd13
Νομιζω σε ολους μας,ανεξαρτητα το τι πιστευει ο καθενας,εχει περασει απο το μυαλο η συνδεση των γεγονοτων που αναφερει ο παρισινος.Απο την αλλη,ηταν δεδομενο οτι ο Παυλος και ο Θανασης,δεν ειναι σε θεση να ασχολουνται με την ομαδα.Μοιραια θα αναλαμβανε ο υιος Γιαννακοπουλος.Το θεμα ομως ειναι οτι η αναληψη συνεπεσε με την περιοδο στην οποια το μπατζετ αναγκαστικα θα επεφτε,και τοτε ηταν που και ο κοουτς αποφασισε να αποχωρησει...
Προσωπικα,εχω τις κατηγοριες μου για τον Ομπραντοβιτς,αλλα αυτο δεν εχει επιρρεασει στο ελαχιστο την λατρεια που του εχω...
salonikatasos
δεν είναι καν προς συζήτηση το τι θα γινόταν αν αντί ζοτς είχαμε κάποιον άλλο με το ίδιο μπάτζετ(ακόμα και μεσίνα ή ίβκοβιτς). η ομάδα τώρα θα είχε 2 ή 3 ευρωπαϊκά συνολικά. το τι έκαναν και οι παραπάνω προπονητές με μπάτζετ το είδαμε άπειρες φορές όλα αυτά τα χρόνια. ο ίβκοβιτς το έχασε στην έδρα του έχοντας 1 ήττα όλη τη χρονιά σε αδιάφορο ματς,ο μεσίνα όποτε έβρισκε τον ομπράντοβιτς έχανε συνέχεια έχοντας μεγαλύτερο μπάτζετ από του ομπράντοβιτς(ακόμα και στην έδρα του τον κέρδισε ο ομπράντοβιτς με υποπολλαπλάσιο μπάτζετ). ο ομπράντοβιτς ήταν,είναι και θα είναι μετά τους γιαννακόπουλους η μεγαλύτερη προσωπικότητα της ιστορίας του συλλόγου(όχι μόνο στο μπάσκετ) και αυτός που έχει προσφέρει τα περισσότερα από τον καθένα στην ομάδα. τον λόγο που έφυγε δεν ξέρω αν θα τον μάθουμε ποτέ,πάντως σίγουρα δεν τον ξέρει κανείς από εμάς εδώ μέσα. ο καθένας μπορεί να έχει τις δικές του πηγές και να λέει τα δικά του. και μένα γνωστός μου μίλησε με τον ιτούδη σε σεμινάριο στη θεσσαλονίκη και μου είπε ότι δεν τα έλεγε καθόλου καλά και ότι κατάλαβε ότι έφταιγε όντως ο ιτούδης όπως λέει ο γιαννακόπουλος. εγώ το μόνο που κρατάω είναι τα λόγια του ίδιου του ζοτς πέρσι για τον δημήτρη,τα οποία και έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα από τα λόγια του μπάμπη,του μήτσου και του τάκη σε φόρουμ,προσωπικές συζητήσεις κλπ
leonkalf
Ωραίο άρθρο για τον Ομπραντοβιτς.

Ο νταλκάς του Ζοτς
thalys
QUOTE (green_sky @ Oct 30 2014, 14:36 ) *
thalys οσο αναφορα τον αντωνη πηρε 3 εκατομυρια για δυο χρονια καθαρα στο χερι.Ηταν το τελευταιο μεγαλο συμβολαιο που εκανε το παλικαρι δεν γινοταν να μην παει οπως και δεν γινοταν να του δωσει αυτα τα λεφτα ο παναθηναικος.


Δεν έγινε καν πρόταση όμως. Δεν του μίλησε κανείς. Οι προπονητές δεν ήξεραν τι θα γίνει στην ομάδα. Η διοίκηση έψαχνε να πουλήσει. Δεν λέω ότι θα έμενε. Λέω ότι ήδη το καλοκαίρι πριν την αποχώρηση φαίνονταν σημάδια διοικητικής διάλυσης.

Η παράμετρος που κανείς δεν έχει αναφέρει είναι η κρίση. Το 2011 δεν κυκλοφορούσε φράγκο στην αγορά, δεν είχε ιδέα κανείς με τι νόμισμα θα ξημερώσει η μέρα και το δημόσιο όχι μόνο δεν πλήρωνε, αλλά σκεφτόταν να κουρέψει τα ομόλογα με τα οποία είχε πληρώσει τις φαρμακοβιομηχανίες. Σε όλα αυτά συνυπολογίστε την αυξημένη ηλικία των Παυλοθανάσηδων και την γκρίνια που λέγεται ότι έφερε η ανάγκη έρευσης διαδόχων τους στην ΒΙΑΝΕΞ και βλέπετε γιατί ήδη από το 2010-2011 η οικογένεια έψαχνε να την κάνει ενώ τώρα ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος μιλάει για μακροπρόθεσμα πλάνα ανανέωσης.
patissiotis
Κατ' αρχην να πω οτι ειναι και δικη μου πεποιθηση αυτα που γραφει ο PARISINOS για την φυγη του Ζοτς. Και οτι ο A.CAB ισως να ειναι λιγο αποτομος αλλα επισης με εκφραζει ΑΠΟΛΥΤΑ wink.gif
Οπως με χαρα βλεπω τους περισσοτερους φιλους να αναπολουν τον Ομπραντοβιτς και τις χαρες που πρωτιστως χαρις σε αυτον νιωσαμε. Δεν με ενοχλει η αντιθετη γνωμη, με ενοχλει η αχαριστια αλλα κυριως τα μισολογα. Δυστυχως καποιοι δεν εκφραζουν την αποψη τους ελευθερα ειναι στο "ναι μεν αλλα". Απο τη μια δεν αμφισβητουν τον Ζοτς ως προπονητη, απο την αλλη με Μεσινα και Ντουντα θα καναμε τα ιδια. Ας συννενοηθουμε αδερφια. Παραδεχτειτε οτι σας χαλαει ο Ζελικο, οτι γουσταρετε τα καμωματα του Δημητρη, οτι πιστευετε οτι τα φραγκα ειναι το παν. Εγω τουλαχιστον θα διαφωνησω αλλα θα το σεβαστω-ο καθενας με την οπτικη του. Φτανει ομως να ειμαστε ξεκαθαροι. Απλα ομως να μην κρινουμε με δυο μετρα και δυο σταθμα. Οπως λεμε πολλα για πολλους οι Γιαννακοπουλοι απο το 2010 και μετα τα εχουν κανει μανταρα παντου! Με τον Ζελικο, με την ομαδα ολη, με το ποδοσφαιρικο τμημα, με, με, με...Ας μην μπουμε σε αυτη τη διαδικασια γιατι θα χαλασουμε τις καρδιες μας και γιατι οπως ειπαν πολλοι ο Παναθηναϊκος ειναι υπερανω προσωπων. Απλα ρε γαμωτο οταν εχεις ΑΠΟΔΕΙΔΕΓΜΕΝΑ τον καλυτερο στην ομαδα σου, σου μενει ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ παραπονο οταν τον χανεις απο δικα σου λαθη. Ε, οταν μετα ερχεται και η αμφισβητηση για ολα οσα εχει πετυχει αυτος ο ανθρωπος εγω προσωπικα τρελαινομαι peace.gif
j.browning
το μπασκετ ειναι ομαδικο αθλημα.παιζουν πολοι παραγοντες για τις επιτυχιες του ζοτς στην παναθα.ολα αυτα που αναφερατε ολοι και αλλα πολλα που δεν ξερουμε.
μου κανει εντυπωση που κανεις δεν αναφερεται στους παιχτες που ετυχε να εχει ο ζοτς στα χερια του σε ολες τις επιτυχιες του.Δεν αναφερομαι σε ακριβους παιχτες τυπου τσιλντρες και κλειζα.αλλα σε εναν Μποντιρογκα και εναν Διαμαντιδη.παιχτες που κερδιζουν τα κρισιμα ματς με καθε πιθανο και απιθανο τροπο.
επισης κανεις δεν αναφερθηκε οτι στον παο δεν ηταν μονος του ειχε και τον ιτουδη.ο παο ειχε 2 προπονητες στην θητεια του ζοτς και οχι εναν.
j-kidd13
+1 φαουλ στον χρηστη green sky,για το μεσημεριανο ποστ,το οποιο διεφυγε τις προσοχης μου...
Ληξτε το εδω.
tuareg
παντως να τα λεμε ολα,αν ηταν κανεις μπαρτζωκας η πεδουλακης με αυτα τα αποτελεσματα και αυτην την εικονα της φενερ 1,5 χρονο τωρα θα ειχε στραυρωθει απ'ολους.
Καλα δε μιλαμε για Σκαριολο κλπ.
Κι αντε τη πρωτη χρονια ειχε τη δικαιολογια οτι εκλεισε αργα και δε βρηκε τους παικτες που ηθελε,φετος τι εγινε...?
pan24
QUOTE (tuareg @ Nov 1 2014, 09:13 ) *
παντως να τα λεμε ολα,αν ηταν κανεις μπαρτζωκας η πεδουλακης με αυτα τα αποτελεσματα και αυτην την εικονα της φενερ 1,5 χρονο τωρα θα ειχε στραυρωθει απ'ολους.
Καλα δε μιλαμε για Σκαριολο κλπ.
Κι αντε τη πρωτη χρονια ειχε τη δικαιολογια οτι εκλεισε αργα και δε βρηκε τους παικτες που ηθελε,φετος τι εγινε...?

Πιστευω οτι φετος θα τα παει καλυτερα απο περυσι,ισως και φαιναλ φορ(αναλογα πως θα βγουν τα σταυρωματα).Δεν εχει ΜΑΠ αλλα μπορεις να παιξεις και χωρις αυτον.Το σοβαρο του προβλημα ειναι οτι δεν εχει first class pg.Προσπαθησε για ντε κολο αλλα τον πηρε η τσσκα,δεν του εκατσε με τον ερτελ που τελικα εμεινε στην λαμποραλ και εχει ξεμεινει.Δεν ξερω κατα ποσο η ελλειψη αυτη μπορει να καλυφθει με αλχημειες οπως δημιουργια απο τα φοργουορντ.Η φενερ με ενα πλει μεικερ επιπεδου ερτελ θα ηταν εντελως αλλη ομαδα
SkyFall
QUOTE (tuareg @ Nov 1 2014, 09:13 ) *
Κι αντε τη πρωτη χρονια ειχε τη δικαιολογια οτι εκλεισε αργα και δε βρηκε τους παικτες που ηθελε,φετος τι εγινε...?


Cool bro, μόλις ξεκίνησε η σεζόν. Πες καλύτερα ''στα φετινά τρία πρώτα ματς τι έγινε''

Πάντως η στελέχωση της ομάδας δεν μου αρέσει όπως και αυτή της Εφές. Δεν έχει καμία από τις δύο καθαρό δημιουργό (με Πλάνινιτς δεν καταλαβαίνω τι παίζει) pg και στηρίζονται στους φόργουορντ.
TakeshyKurosawa
Με Ερντέν, Σαβάς και Ζόριτς δεν πρόκοψε κανείς. Η υπέρβαση για τη Φενέρ αν παραμείνει έτσι το ρόστερ της θα είναι βαριά βαριά τα playoffs. Όσο αφορά τον Ίβκοβιτς και την ομάδα του αυτοί νοσούν στα γκαρντ.
manj13
Oι.... tongue.gif τιτανοτεραστιοι ψηλοι της Φενερ μαγκιες και χτυπηματα στο στηθος σαν τον Ταρζαν εκαναν οταν καρφωναν μπροστα στον... 68.gif Γιανκοβιτς και τον Μποχωριδη...Σημερα εφαγαν τα μουτρα τους με την...υπερομαδα tongue.gif Ουσακ .εχασαν ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ περιοδους και στην τεταρτη κερδισαν μ ενα καλαθι...Αντε με τους evilmonkey.gif Ερντενοζοριτσοβεσελοσαβαδες.....Περαστικα Ζοτς...Θα σε περιμενουμε ξανα...ΠΛΗΡΕΙΣ wink.gif
Basketofonos
QUOTE (manj13 @ Dec 7 2014, 15:06 ) *
Oι.... tongue.gif τιτανοτεραστιοι ψηλοι της Φενερ μαγκιες και χτυπηματα στο στηθος σαν τον Ταρζαν εκαναν οταν καρφωναν μπροστα στον... 68.gif Γιανκοβιτς και τον Μποχωριδη...Σημερα εφαγαν τα μουτρα τους με την...υπερομαδα tongue.gif Ουσακ .εχασαν ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ περιοδους και στην τεταρτη κερδισαν μ ενα καλαθι...Αντε με τους evilmonkey.gif Ερντενοζοριτσοβεσελοσαβαδες.....Περαστικα Ζοτς...Θα σε περιμενουμε ξανα...ΠΛΗΡΕΙΣ wink.gif



Ο Βέσελυ ίσως είναι το ιδανικό 4μισάρι για την Ευρώπη. Αν ήταν λίγο καλύτερος, δεν θα τον βλέπαμε στην Ευρώπη. Κατά τ`άλλα συμφωνώ αλλά δυστυχως δεν βλέπω να ξανασυναντιούνται οι 2 ομάδες φέτος.

Ως προς το θέμα Ζοτς 2 εινααι τα βασικά δεδομένα: 1) Η κατάκτηση τόσων τροπαίων και 2) Οταν είδε τα σκούρα, την έκανε με ελαφρά πηδηματάκια...
bbplayer
QUOTE(manj13 @ Dec 7 2014, 15:06 ) *
Oι.... tongue.gif τιτανοτεραστιοι ψηλοι της Φενερ μαγκιες και χτυπηματα στο στηθος σαν τον Ταρζαν εκαναν οταν καρφωναν μπροστα στον... 68.gif Γιανκοβιτς και τον Μποχωριδη...Σημερα εφαγαν τα μουτρα τους με την...υπερομαδα tongue.gif Ουσακ .εχασαν ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ περιοδους και στην τεταρτη κερδισαν μ ενα καλαθι...Αντε με τους evilmonkey.gif Ερντενοζοριτσοβεσελοσαβαδες.....Περαστικα Ζοτς...Θα σε περιμενουμε ξανα...ΠΛΗΡΕΙΣ wink.gif



θα συμφωνήσω στα "περαστικά". Ο Ζοτς δεν έχει Μήτσο, για να τον βάλει 35 λεπτά να καθαρίσει τον ΚΑΟΔ και με Χίκμαν και τέτοιους δεν εισαι και πολύ σίγουρος.

Αυτό με τους αλήτες τους Τούρκους δεν το είχα καταλάβει καλά...ώστε πανηγύριζαν τα καλάθια της ομάδας τους ε???!!! κοίτα κάτι πράγματα...

Επειδή έλλειπες από το φόρουμ, ο Ζοτς πέρσι πήρε πρωτάθλημα, κι ας είχε και κάτι στραβές μες τη σεζόν. Στο λέω για να χαρείς, ( ο άλλος που χαιρόταν πολύ δεν ποστάρει πια, τον έχω στην υπογραφή), επειδή ειναι κορυφαίος....μπλα μπλα μπλα...κομμάτι της συγχρονης ιστορία μας...μπλα μπλα μπλα...πήραμε 5 κούπες με αυτόν...μπλα μπλα μπλα...Συγκινήθηκα τώρα, παω να κλαψω με το Θανάση παρέα


QUOTE(patissiotis @ Oct 30 2014, 18:44 ) *
Κατ' αρχην να πω οτι ειναι και δικη μου πεποιθηση αυτα που γραφει ο PARISINOS για την φυγη του Ζοτς. Και οτι ο A.CAB ισως να ειναι λιγο αποτομος αλλα επισης με εκφραζει ΑΠΟΛΥΤΑ wink.gif
Οπως με χαρα βλεπω τους περισσοτερους φιλους να αναπολουν τον Ομπραντοβιτς και τις χαρες που πρωτιστως χαρις σε αυτον νιωσαμε. Δεν με ενοχλει η αντιθετη γνωμη, με ενοχλει η αχαριστια αλλα κυριως τα μισολογα. Δυστυχως καποιοι δεν εκφραζουν την αποψη τους ελευθερα ειναι στο "ναι μεν αλλα". Απο τη μια δεν αμφισβητουν τον Ζοτς ως προπονητη, απο την αλλη με Μεσινα και Ντουντα θα καναμε τα ιδια. Ας συννενοηθουμε αδερφια. Παραδεχτειτε οτι σας χαλαει ο Ζελικο, οτι γουσταρετε τα καμωματα του Δημητρη, οτι πιστευετε οτι τα φραγκα ειναι το παν. Εγω τουλαχιστον θα διαφωνησω αλλα θα το σεβαστω-ο καθενας με την οπτικη του. Φτανει ομως να ειμαστε ξεκαθαροι. Απλα ομως να μην κρινουμε με δυο μετρα και δυο σταθμα. Οπως λεμε πολλα για πολλους οι Γιαννακοπουλοι απο το 2010 και μετα τα εχουν κανει μανταρα παντου! Με τον Ζελικο, με την ομαδα ολη, με το ποδοσφαιρικο τμημα, με, με, με...Ας μην μπουμε σε αυτη τη διαδικασια γιατι θα χαλασουμε τις καρδιες μας και γιατι οπως ειπαν πολλοι ο Παναθηναϊκος ειναι υπερανω προσωπων. Απλα ρε γαμωτο οταν εχεις ΑΠΟΔΕΙΔΕΓΜΕΝΑ τον καλυτερο στην ομαδα σου, σου μενει ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ παραπονο οταν τον χανεις απο δικα σου λαθη. Ε, οταν μετα ερχεται και η αμφισβητηση για ολα οσα εχει πετυχει αυτος ο ανθρωπος εγω προσωπικα τρελαινομαι peace.gif


κι εγώ κάποτε τρελανόμουν αλλα συνήθισα. Απλώς πάρε υπόψη σου ότι περισσεύει η υποκρισία γενικώς και επίσης εκείνο το "ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος". Και θα πάψεις να τρελαίνεσαι : )
manj13
QUOTE(bbplayer @ Dec 8 2014, 11:35 ) *
θα συμφωνήσω στα "περαστικά". Ο Ζοτς δεν έχει Μήτσο, για να τον βάλει 35 λεπτά να καθαρίσει τον ΚΑΟΔ και με Χίκμαν και τέτοιους δεν εισαι και πολύ σίγουρος.

Αυτό με τους αλήτες τους Τούρκους δεν το είχα καταλάβει καλά...ώστε πανηγύριζαν τα καλάθια της ομάδας τους ε???!!! κοίτα κάτι πράγματα...

Επειδή έλλειπες από το φόρουμ, ο Ζοτς πέρσι πήρε πρωτάθλημα, κι ας είχε και κάτι στραβές μες τη σεζόν. Στο λέω για να χαρείς, ( ο άλλος που χαιρόταν πολύ δεν ποστάρει πια, τον έχω στην υπογραφή), επειδή ειναι κορυφαίος....μπλα μπλα μπλα...κομμάτι της συγχρονης ιστορία μας...μπλα μπλα μπλα...πήραμε 5 κούπες με αυτόν...μπλα μπλα μπλα...Συγκινήθηκα τώρα, παω να κλαψω με το Θανάση παρέα




κι εγώ κάποτε τρελανόμουν αλλα συνήθισα. Απλώς πάρε υπόψη σου ότι περισσεύει η υποκρισία γενικώς και επίσης εκείνο το "ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος". Και θα πάψεις να τρελαίνεσαι : )


ΔΕΝ εχω προβλημα με τους ΠΑΝHΓΥΡΙΣΜΟΥΣ....Με τα ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ εχω προβλημα και ειδικα απο παικτες σαν τον Ερντεν που παιρνει 3 ΜΥΡΙΑ για να τον κανει χαζο Ο ΚΑΘΕ ΣΕΝΤΕΡ ΤΗΣ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ και βρηκε ματς να το...παιξει Σακιλ με αντιπαλους ΔΙΜΕΤΡΟΥΣ...Στο ΟΑΚΑ που τον εκανε γιο-γιο ο Μπατιστα ειδε το ματς απο θεση...VIP!! tongue.gif

Το ξερω οτι ο Ζοτς πηρε περσι πρωταθλημα ΕΣΤΩ και στα χαρτια, φιλε bb player!! icon_wave.gif AYTO να το εκλαβω ως ΕΠΙΤΗΧΗΜΕΝΗ χρονια δηλαδη?Εκτος αν οι Τουρκοι οταν τον ''χρυσωσαν'' στοχο ειχαν το...πρωταθλημα Τουρκιας!!!Μαλλον ΟΧΙ...Και επειδη βλεπω φετος ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ να παιρνει γιατι μαλλον θα του το ''φαει'' ο Σοφος ειμαι περιεργος να δω αν οι Τουρκοι θα εχουν την νοοτροπια των Γιαννακοπουλων και θα συνεχιζουν να του σπρωχνουν εκατομμυρια ή.... wink.gif...ΔΥΣΚΟΛΟΙ καιροι για ομαδες με πλειμεικερ και σεντερς επιπεδου Γιουροκαπ...Ειπαμε ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΚΟΟΥΤΣ αλλα ΟΧΙ ΜΑΓΟΣ...
Dinkins
QUOTE (manj13 @ Dec 9 2014, 02:30 ) *
ΔΕΝ εχω προβλημα με τους ΠΑΝHΓΥΡΙΣΜΟΥΣ....Με τα ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ εχω προβλημα και ειδικα απο παικτες σαν τον Ερντεν που παιρνει 3 ΜΥΡΙΑ για να τον κανει χαζο Ο ΚΑΘΕ ΣΕΝΤΕΡ ΤΗΣ ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ και βρηκε ματς να το...παιξει Σακιλ με αντιπαλους ΔΙΜΕΤΡΟΥΣ...Στο ΟΑΚΑ που τον εκανε γιο-γιο ο Μπατιστα ειδε το ματς απο θεση...VIP!! tongue.gif

Το ξερω οτι ο Ζοτς πηρε περσι πρωταθλημα ΕΣΤΩ και στα χαρτια, φιλε bb player!! icon_wave.gif AYTO να το εκλαβω ως ΕΠΙΤΗΧΗΜΕΝΗ χρονια δηλαδη?Εκτος αν οι Τουρκοι οταν τον ''χρυσωσαν'' στοχο ειχαν το...πρωταθλημα Τουρκιας!!!Μαλλον ΟΧΙ...Και επειδη βλεπω φετος ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ να παιρνει γιατι μαλλον θα του το ''φαει'' ο Σοφος ειμαι περιεργος να δω αν οι Τουρκοι θα εχουν την νοοτροπια των Γιαννακοπουλων και θα συνεχιζουν να του σπρωχνουν εκατομμυρια ή.... wink.gif...ΔΥΣΚΟΛΟΙ καιροι για ομαδες με πλειμεικερ και σεντερς επιπεδου Γιουροκαπ...Ειπαμε ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΚΟΟΥΤΣ αλλα ΟΧΙ ΜΑΓΟΣ...


Ποια νοοτροπία των Γιαννακοπουλέων εννοείς; Που σούταραν όλους τους προπονητές στη δεύτερη το πολύ χρονιά μέχρι που ήρθε ο Ζοτς και πήγε 3 σερί τελικούς με 2 κατακτήσεις στα 3 πρώτα χρόνια του;
Dinkins
Επίσης θέλω να κάνω μερικές παρατηρήσεις για την φετινή Φενέρ γιατί θα ξεχάσουμε και το μπάσκετ που ξέρουμε. Το τόσο πολυδιαφημισμένο ρόστερ της Φενέρ στην πραγματικότητα είναι τρύπιο σαν ελβετικό τυρί και όχι με ευθύνη προπονητη αλλά γιατί αυτή είναι η ζοφερή πραγματικότητα του Τουρκικού μπάσκετ. Ακόμα και ο φετινός Παναθηναϊκός με το τόσο ελλιπές ρόστερ που έχει δεχθεί τόση κριτική έχει καλύτερο πάγκο. Απλά συγκρίνετε την δεύτερη πεντάδα της Φενέρ με αυτή του Παναθηναϊκού:

Σιπαχί - Μπογκντανοβιτς - Αλτιντιγκ - Βέσελι - Ερντέν vs
Νέλσον - Παππάς - Μπλούμς - Γκιστ - Μαυροκεφαλίδης.

Η σύγκρισης μιλάει από μόνη της, δεν χρειάζεται να πω κάτι εγώ.
Το μόνο λάθος που καταλογίζω στον Ζοτς όσον αφορά την στελεχωση της Φενέρ είναι η επιλογή του σαλτιμπάγκου Χίκμαν.
Αλλά ίσως και για αυτό δικαιολογειται ο Ομπράντοβιτς διότι δεν κατάφερε να πάρει κανέναν από τις πρώτες επιλογές του (Τεόντοσιτς, Καλάθης, Ερτέλ) κόντρα στον μύθο που θέλει την Φενέρ να παιρνει όποιον παίκτη θέλει.

Ταβάνι τα πλέι οφς για αυτό το ρόστερ χωρίς περαιτέρω ενίσχυση.

Στο θρεντ του Ιτούδη πάντως βλεπω έχει πεσει νεκρα, δεν κάνει καμιά ήττα κι ο άτιμος. smiley.gif
phoenix_93
QUOTE(Dinkins @ Dec 9 2014, 04:04 ) *
Σιπαχί - Μπογκντανοβιτς - Αλτιντιγκ - Βέσελι - Ερντέν vs
Νέλσον - Παππάς - Μπλούμς - Γκιστ - Μαυροκεφαλίδης.

Γενικά δεν μου αρέσει η λογική σύγκρισης υπερατού αλλά τι θέλεις να δείξεις;ότι ο Παναθηναϊκός δεν έχει στον πάγκο Μπογκντανοβιτς(όπως και καμμιά ομάδα στην Ευρώπη);Δεν έχω δει την ομάδα φέτος αλλά όντως έχει τον Μπογκντανοβιτς στον πάγκο;και Σαβας/Ερντεν/Ζόριτς/Βέσελι;
επαθα λαστιχο
QUOTE(phoenix_93 @ Dec 9 2014, 09:51 ) *
Γενικά δεν μου αρέσει η λογική σύγκρισης υπερατού αλλά τι θέλεις να δείξεις;ότι ο Παναθηναϊκός δεν έχει στον πάγκο Μπογκντανοβιτς(όπως και καμμιά ομάδα στην Ευρώπη);Δεν έχω δει την ομάδα φέτος αλλά όντως έχει τον Μπογκντανοβιτς στον πάγκο;και Σαβας/Ερντεν/Ζόριτς/Βέσελι;

To αντίθετο υποστηρίζει,ότι έχουμε καλύτερο πάγκο από την Φενέρ
phoenix_93
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Dec 9 2014, 11:07 ) *
To αντίθετο υποστηρίζει,ότι έχουμε καλύτερο πάγκο από την Φενέρ

Και εγώ λέω ότι δεν στέκει και μόνο που έχει τον Μπογκντάνοβιτς στον πάγκο ο άλλος.
manj13
QUOTE(Dinkins @ Dec 9 2014, 03:30 ) *
Ποια νοοτροπία των Γιαννακοπουλέων εννοείς; Που σούταραν όλους τους προπονητές στη δεύτερη το πολύ χρονιά μέχρι που ήρθε ο Ζοτς και πήγε 3 σερί τελικούς με 2 κατακτήσεις στα 3 πρώτα χρόνια του;


Kαι οι Γιαννακοπουλοι ΕΠΡΕΠΕ να παθουν για να μαθουν....Ετσι περασαν και Παβλισεβιτς και Πολιτη ωσπου να ωριμασουν σε επιλογες Μαλκοβιτς,Σουμποτιτς και Ζοτς....Σε ΟΛΟΥΣ ομως επρωχναν ΚΑΡΑΒΙΕΣ λεφτα μεχρι το στοχο...ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ δεν ξερω ΑΝ θα εχουν την ΙΔΙΑ υπομονη και επιμονη να κατσουν για ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΡΙ χρονια εκτος και -κατ' εμε- να χασουν και το Πρωταθλημα απο τον ''Σοφο''....
Las Plagas
manj13
QUOTE(Dinkins @ Dec 9 2014, 04:04 ) *
Επίσης θέλω να κάνω μερικές παρατηρήσεις για την φετινή Φενέρ γιατί θα ξεχάσουμε και το μπάσκετ που ξέρουμε. Το τόσο πολυδιαφημισμένο ρόστερ της Φενέρ στην πραγματικότητα είναι τρύπιο σαν ελβετικό τυρί και όχι με ευθύνη προπονητη αλλά γιατί αυτή είναι η ζοφερή πραγματικότητα του Τουρκικού μπάσκετ. Ακόμα και ο φετινός Παναθηναϊκός με το τόσο ελλιπές ρόστερ που έχει δεχθεί τόση κριτική έχει καλύτερο πάγκο. Απλά συγκρίνετε την δεύτερη πεντάδα της Φενέρ με αυτή του Παναθηναϊκού:

Σιπαχί - Μπογκντανοβιτς - Αλτιντιγκ - Βέσελι - Ερντέν vs
Νέλσον - Παππάς - Μπλούμς - Γκιστ - Μαυροκεφαλίδης.

Η σύγκρισης μιλάει από μόνη της, δεν χρειάζεται να πω κάτι εγώ.
Το μόνο λάθος που καταλογίζω στον Ζοτς όσον αφορά την στελεχωση της Φενέρ είναι η επιλογή του σαλτιμπάγκου Χίκμαν.
Αλλά ίσως και για αυτό δικαιολογειται ο Ομπράντοβιτς διότι δεν κατάφερε να πάρει κανέναν από τις πρώτες επιλογές του (Τεόντοσιτς, Καλάθης, Ερτέλ) κόντρα στον μύθο που θέλει την Φενέρ να παιρνει όποιον παίκτη θέλει.

Ταβάνι τα πλέι οφς για αυτό το ρόστερ χωρίς περαιτέρω ενίσχυση.

Στο θρεντ του Ιτούδη πάντως βλεπω έχει πεσει νεκρα, δεν κάνει καμιά ήττα κι ο άτιμος. smiley.gif



''Στο θρεντ του Ιτούδη πάντως βλεπω έχει πεσει νεκρα, δεν κάνει καμιά ήττα κι ο άτιμος''


Ξερεις την ΑΔΥΝΑΜΙΑ tongue.gif που εχω στον... ''κοουτς της ΤΣΣΚΑ'' ατιμουλη, ετσι?? smiley.gif

Οφειλω να πω οτι ΔΕΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ με την αποδοση της ΤΣΣΚΑ...Εντουτοις διατηρω...ΑΣΒΕΣΤΗ τη...διεστραμμενη 19.gif απεχθεια μου ενθυμουμενος το φ4 της Μοσχας και παραδειγματα σαν του Ρενεσες παλιοτερα και τωρα του Λασο που πηγαινουν ''τρενο'' τις ομαδες τους στα φ4 και εκει χρειζονται..αντιδιαρροικα biggrin.gif για το αγχος και το βαρος του φαβορι....
Η ελπιδα πεθαινει τελευταια....''Ζω πισω στη ΜΕΝΤ να τονε δω'', σε αγωνα νοκ-αουτ κυπελλου ΠΑΟ-ΜΕΝΤ!!!! 19.gif
Las Plagas
bbplayer
QUOTE(manj13 @ Dec 9 2014, 02:30 ) *
Το ξερω οτι ο Ζοτς πηρε περσι πρωταθλημα ΕΣΤΩ και στα χαρτια, φιλε bb player!! icon_wave.gif AYTO να το εκλαβω ως ΕΠΙΤΗΧΗΜΕΝΗ χρονια δηλαδη?


επίσης λάθοπς σκεπτικό. το ότι δεν κατέβηκε ο άλλος ο κομπλεξάρας στο 5ο παιχνιδι (σαν κάτι άλλους πριν κάτι χρόνια...) δεν έχει να κάνει. Η ιστορία έγραψε ότι πήρε η Φενέρ πρωτάθλημα με τον ΟΜπράντοβιτς προπονητή. Το ότι ο άλλος τους πήγε για ψάρεμα στο Βόσπορο δεν απασχολεί κανέναν . (πλην των "αντικειμενικών")

και πέρσι είχε κάνει κάτι κουλές ήττες στην κανονική περίοδο , οπότε κρατάτε μικρό καλάθι
manj13
Να κατι που ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ στον ασο και με τον Γουντλοκ ασοδυο, αλλαζει ΑΡΚΕΤΑ τα πραγματα για Ζοτς...Οσον αφορα το ΠΕΝΤΕ βεβαια με ΤΣΣΚΑ- Ρεαλ-Μπαρτσα...ΜΑΥΡΗ ειναι η νυχτα με...Σαβας,με Ερντεν θα πεφτει..χιονι tongue.gif

http://www.sport-fm.gr/article/ekleise-sti...-o-zisis/803429
manj13
QUOTE(manj13 @ Dec 27 2014, 17:38 ) *
Να κατι που ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ στον ασο και με τον Γουντλοκ ασοδυο, αλλαζει ΑΡΚΕΤΑ τα πραγματα για Ζοτς...Οσον αφορα το ΠΕΝΤΕ βεβαια με ΤΣΣΚΑ- Ρεαλ-Μπαρτσα...ΜΑΥΡΗ ειναι η νυχτα με...Σαβας,με Ερντεν θα πεφτει..χιονι tongue.gif

http://www.sport-fm.gr/article/ekleise-sti...-o-zisis/803429




Kαι φυσικα ο...κουμπαρος ΔΕΝ καθεται να τον...αγναντευει wink.gif ....

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...in-efes-o-ertel


Ολο και..μαυριζουν τα πραματα για μας στην.... Ψωροκωσταινα....ΠΛΕΟΝ.... sad.gif
yorgos
Συζητιέται και στο άλλο θέμα, όπου διαφωνούμε. Εγώ επιμένω ότι ο Ζήσης είναι ό,τι πρέπει για τη Φενέρ αυτή τη στιγμή, ικανός να λύσει τις ανισορροπίες τα λάθη, τον περιφερειακό αμυντικό χαβαλέ και όλα αυτά χωρίς να χαλάσει την επιθετική λειτουργία, χώρια ότι θα προσαρμοστεί με τη μία.

Στους ψηλούς όντως εξακολουθεί να έχει πρόβλημα... αλλά υπάρχει κι ο Βέσελι (μην τον ξεχνάς), ο δε Ερντέν επιθετικά είναι καλός. Αλλά ναι, λείπει κάτι εκεί. Πάντως με την απόκτηση Ζήση το 50% του προβλήματος θεωρητικά επιλύεται.

Και βέβαια με τον Ερτέλ δυναμώνει κι ο κουμπάρος. Εγώ τις τούρκικες δεν τις έχω τόσο ξεγραμμένες όσο άλλοι. Η τέταρτη θέση στο Φ4 για μένα παίζεται πολύ ανοικτά.
manj13
QUOTE(yorgos @ Dec 27 2014, 18:02 ) *
Συζητιέται και στο άλλο θέμα, όπου διαφωνούμε. Εγώ επιμένω ότι ο Ζήσης είναι ό,τι πρέπει για τη Φενέρ αυτή τη στιγμή, ικανός να λύσει τις ανισορροπίες τα λάθη, τον περιφερειακό αμυντικό χαβαλέ και όλα αυτά χωρίς να χαλάσει την επιθετική λειτουργία, χώρια ότι θα προσαρμοστεί με τη μία.

Στους ψηλούς όντως εξακολουθεί να έχει πρόβλημα... αλλά υπάρχει κι ο Βέσελι (μην τον ξεχνάς), ο δε Ερντέν επιθετικά είναι καλός. Αλλά ναι, λείπει κάτι εκεί. Πάντως με την απόκτηση Ζήση το 50% του προβλήματος θεωρητικά επιλύεται.

Και βέβαια με τον Ερτέλ δυναμώνει κι ο κουμπάρος. Εγώ τις τούρκικες δεν τις έχω τόσο ξεγραμμένες όσο άλλοι. Η τέταρτη θέση στο Φ4 για μένα παίζεται πολύ ανοικτά.


Αν ο Ζησης κατορθωσει ν ανεβασει ενα επιπεδο Ζοριτς και Βεσελι ''α λα Μητσος'' νομιζω προσωπικα -αν κι οι διασταυρωσεις παντα μπορει να σ ευνοησουν- ΤΑΒΑΝΙ της Φενερ ειναι ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ συγκρουση σε ΠΕΝΤΕ ματς με Τσσκα-Μπαρτσα-Ρεαλ...Αν δεν ηταν κι ο Ζοτς θα μιλαγα για σκουπα...Σε φ4 ομως ΤΩΝ 2 ΑΓΩΝΩΝ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.....


Δεν ξερω για τον Ζοτς αλλα τον Σοφο εγω τον θεωρω βεβαιο για φ4...Ειναι μεγαλη αλεπου ο γερος ειδικα στο να χτιζει κομματι κομματι ομαδες ειτε ΜΕ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ειτε ΜΕ ΧΡΥΣΑΦΙ....Αν μαλιστα δεν εφευγε απο τον Ολυμπιακο νομιζω οτι ΠΟΛΛΑ γεγονοτα ΔΕΝ θα ειχαν γραφτει οπως γραφτηκαν....


ΥΓ! Αναθεμα τους....ΟΤΕΔΕΣ!! smiley.gif ...Παω πρακτορειο να δω το ματς...Τα λεμε μετα...
mephisto22
http://www.gazzetta.gr/stili/ellines-toy-e...ermpahtse-85-67

Ο κουμπαρος τον κουμπαρο...
manj13
Το εγραψα δυο ποστ πιο πανω και πριν το ματς για τον Σοφο....Θα κλαψει ΑΣΧΗΜΑ οποιος τον νομιζει κορεσμενο παππου...Ο τυπος αποδεικνυει οτι ειναι χαμαιλεοντας...
Τον θεωρω 2 κλασεις πιο πανω απο τον Ζοτς ,στην ευκολια προσαρμογης στις ''αλλαγες περιβαλλοντος'' ειτε στην ΙΔΙΑ ομαδα(προσθαφαιρεσεις παικτων) ειτε στην ταχυτητα status αποδοσης μιας ομαδας που χτιζεται απο το μηδεν....
Και χωρις Κριστιτς και βεβαια Ερτελ εκανε την Φενερ φυλλο και φτερο στο δευτερο ημιχρονο....Λυπηθηκα τον ερμο τον Βεσελι που παλευε μονος(φιλε yorgos icon_wave.gif )αλλα τα υπερπαικτουρια Ζοριτς και Ερντεν κατορθωσαν ΜΑΖΙ να εχουν...ΠΕΝΤΕ(5) ποντους...
Αν επαιζαν απεναντι σε καμμια απο τις αλλες δυο στο ισπανικο κλασικο μαλλον δεν θα βγαιναν απο τα αποδυτηρια...Αλλα οπως ειπα και στο ποστ μετα τον αγωνα του ΠΑΟ στην Τουρκια ο Ερντεν το παιζε Ταρζαν στην εξεδρα οταν καρφωνε στα μουτρα του... 68.gif Γιανκοβιτς....
TakeshyKurosawa
QUOTE (manj13 @ Dec 29 2014, 00:33 ) *
Το εγραψα δυο ποστ πιο πανω και πριν το ματς για τον Σοφο....Θα κλαψει ΑΣΧΗΜΑ οποιος τον νομιζει κορεσμενο παππου...Ο τυπος αποδεικνυει οτι ειναι χαμαιλεοντας...
Τον θεωρω 2 κλασεις πιο πανω απο τον Ζοτς ,στην ευκολια προσαρμογης στις ''αλλαγες περιβαλλοντος'' ειτε στην ΙΔΙΑ ομαδα(προσθαφαιρεσεις παικτων) ειτε στην ταχυτητα status αποδοσης μιας ομαδας που χτιζεται απο το μηδεν....
Και χωρις Κριστιτς και βεβαια Ερτελ εκανε την Φενερ φυλλο και φτερο στο δευτερο ημιχρονο....Λυπηθηκα τον ερμο τον Βεσελι που παλευε μονος(φιλε yorgos icon_wave.gif )αλλα τα υπερπαικτουρια Ζοριτς και Ερντεν κατορθωσαν ΜΑΖΙ να εχουν...ΠΕΝΤΕ(5) ποντους...
Αν επαιζαν απεναντι σε καμμια απο τις αλλες δυο στο ισπανικο κλασικο μαλλον δεν θα βγαιναν απο τα αποδυτηρια...Αλλα οπως ειπα και στο ποστ μετα τον αγωνα του ΠΑΟ στην Τουρκια ο Ερντεν το παιζε Ταρζαν στην εξεδρα οταν καρφωνε στα μουτρα του... 68.gif Γιανκοβιτς....


Φίλε ο Σοφός είναι γάτα. Μακράν ο καλύτερος για μένα στην Ευρώπη στο να χτίζει ομάδες και να εμπνέει παίχτες κυρίως νεότερης ηλικίας. Ακόμα και ο Κρίστιτς που τώρα είναι τραυματίας όταν ο κόουτς της ομάδας του είναι ο Ίβκοβιτς ανεβαίνει 2 επίπεδα σαν παίχτης.Αν ο Ερτέλ συνεχίσει το ίδιο μοτίβο όπως στην Κάχα πιστεύω ότι θα το χτυπήσει πολύ σοβαρά το φάιναλ 4 η Εφές. Αν είχαν κρατήσει και τον Σαβάνοβιτς θα ήταν πολύ τέντα η ομάδα τους. Η Φενέρ με Ερντέν, με Ζόριτς και με προσθήκη το Ζήση δεν νομίζω ότι είναι για πολλά πολλά και όταν ο Γκάουντλοκ έχει κακή μέρα θα ζορίζεται πάρα πολύ να κερδίσει ματς στο τοπ 16. Επίσης και ο Πρελντζιτς είναι πραγματικά σκιά του περσινού εαυτού του. Πάντως τον Ζόριτς τον θυμάμαι στη Μάλαγα και ήταν πολύ καλό παικτάκι. Δεν ξέρω πως το κατάφερε να γίνει τέτοια πατσαβούρα.
manj13
QUOTE(TakeshyKurosawa @ Dec 29 2014, 13:59 ) *
Φίλε ο Σοφός είναι γάτα. Μακράν ο καλύτερος για μένα στην Ευρώπη στο να χτίζει ομάδες και να εμπνέει παίχτες κυρίως νεότερης ηλικίας. Ακόμα και ο Κρίστιτς που τώρα είναι τραυματίας όταν ο κόουτς της ομάδας του είναι ο Ίβκοβιτς ανεβαίνει 2 επίπεδα σαν παίχτης.Αν ο Ερτέλ συνεχίσει το ίδιο μοτίβο όπως στην Κάχα πιστεύω ότι θα το χτυπήσει πολύ σοβαρά το φάιναλ 4 η Εφές. Αν είχαν κρατήσει και τον Σαβάνοβιτς θα ήταν πολύ τέντα η ομάδα τους. Η Φενέρ με Ερντέν, με Ζόριτς και με προσθήκη το Ζήση δεν νομίζω ότι είναι για πολλά πολλά και όταν ο Γκάουντλοκ έχει κακή μέρα θα ζορίζεται πάρα πολύ να κερδίσει ματς στο τοπ 16. Επίσης και ο Πρελντζιτς είναι πραγματικά σκιά του περσινού εαυτού του. Πάντως τον Ζόριτς τον θυμάμαι στη Μάλαγα και ήταν πολύ καλό παικτάκι. Δεν ξέρω πως το κατάφερε να γίνει τέτοια πατσαβούρα.



''Πάντως τον Ζόριτς τον θυμάμαι στη Μάλαγα και ήταν πολύ καλό παικτάκι. Δεν ξέρω πως το κατάφερε να γίνει τέτοια πατσαβούρα.''


To 2012 EΙΔΙΚΑ οταν ΕΙΧΕ να του πασαρουν ο Ντραγκιτς κι ο Κολλογουει και για συμπαικτη Γκιστ,Βασκεθ και Τοντοροβιτς ε κατι θα παιζε λιγο καλυτερα και ....ΚΑΒΒΑΔΑΣ smiley.gif να ητανε!!!

manj13
Ημιχρονο Φενερ-Νταρουσαφακα 37-45...Με τους φιλοξενουμενους να μπαινουν ταυροι σε υαλοπωλειο στο α 10λεπτο να κερδιζουν 17-29!!! w00t.gif (ομαδα Ζοτς...) και της Φενερ να συμμαζευουν το 2ο 20-16.....Για να δουμε στο δευτερο....
manj13
QUOTE(manj13 @ Jan 5 2015, 21:53 ) *
Ημιχρονο Φενερ-Νταρουσαφακα 37-45...Με τους φιλοξενουμενους να μπαινουν ταυροι σε υαλοπωλειο στο α 10λεπτο να κερδιζουν 17-29!!! w00t.gif (ομαδα Ζοτς...) και της Φενερ να συμμαζευουν το 2ο 20-16.....Για να δουμε στο δευτερο....


Kαλα νταξει...3ο 10λεπτο σκορ:27-25!Οσα φαμε κι οσα βαλουμε αμυνες...Silver alert....Σκορ 64-70...
manj13
QUOTE(manj13 @ Jan 5 2015, 22:24 ) *
Kαλα νταξει...3ο 10λεπτο σκορ:27-25!Οσα φαμε κι οσα βαλουμε αμυνες...Silver alert....Σκορ 64-70...


Το παλεψε ο Ζοτς αλλα... 91-95...Αμα ρε Ζοτς τρως 95 ΕΝΤΟΣ...αλλα ησουν εσυ συνηθισμενος να μιλας σε παικτες που ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ τι είναι αμυνα...Αντε να δωσει ο θεος το νέο ετος να σε ανταλλαξουν οι Τουρκοι με τον...ΙΒΑΝΟΒΙΤΣ!!!! thumbsup.gif wav.gif
Λιγος είναι κοτζαμ...Ιβάνοβιτς??? 19.gif Θ αλλαξει και η...ψυχολογια της ομαδας!!! 69.gif
bbplayer
από 4 ηττες εχουν όλοι παντως, μια ματιά που έριξα χθες
yorgos
Πάντως στο τελευταίο ματς της Ευρωλίγκας πέρασε σα σίφουνασ μέσα από τη Νίζνι, που είναι πολύ νοικοκυερεμένη κι επικίνδυνη ομάδα, κάνοντας μόλις 4 λάθη σε όλο το ματς αν θυμάμαι καλά. Η επιρροή Ζήση είναι ήδη θετική.
bbplayer
Εγώ πάντως αν αποτύχει στη Φενέρ ο Ζοτς τον θελω πίσω

Και για να στηρίξει το πρότζεκτ του ΔΓ που θα πάρουμε Καλαθη και θα κατεδαφίζει τις μπασκετες ο Παπατζον και όσο να ναιθα έχει και μια παρέα ο Πρόεδρος αν θελει να περάσει από τίποτα σπίτια διαιτητών.

Παντωςε για τον Ζοτς ίσχυεΙ το, " από την γραφικότητα μέχρι την εμπάθεια, μια καφρίλα δρόμος"
manosnismo
QUOTE (bbplayer @ Jan 18 2015, 21:36 ) *
Εγώ πάντως αν αποτύχει στη Φενέρ ο Ζοτς τον θελω πίσω

Και για να στηρίξει το πρότζεκτ του ΔΓ που θα πάρουμε Καλαθη και θα κατεδαφίζει τις μπασκετες ο Παπατζον και όσο να ναιθα έχει και μια παρέα ο Πρόεδρος αν θελει να περάσει από τίποτα σπίτια διαιτητών.

Παντωςε για τον Ζοτς ίσχυεΙ το, " από την γραφικότητα μέχρι την εμπάθεια, μια καφρίλα δρόμος"


Εσυ μπορει να τον θελεις, αλλα η ομαδα δεν εχει πλεον τους αστερες του παρελθοντος για να θελησει και αυτος
bbplayer
QUOTE(manosnismo @ Jan 18 2015, 21:39 ) *
Εσυ μπορει να τον θελεις, αλλα η ομαδα δεν εχει πλεον τους αστερες του παρελθοντος για να θελησει και αυτος


oute sto Sporting eixe alla emeine. sory de mporo na grapso alla, den exo ellinika
manosnismo
QUOTE (bbplayer @ Jan 18 2015, 21:43 ) *
oute sto Sporting eixe alla emeine. sory de mporo na grapso alla, den exo ellinika


Δεν χρειαζεται να πας πισω στο σπορτιγκ, η προσφατη ιστορια αλλα εδειξε.Οταν πραγματικα επρεπε να μεινει δεν εμεινε, αλλα αυτο ειναι αλλη και μεγαλη ιστορια.Προσωπικα ευχαριστω τον Obradovic για ολα οσα προσφερε στον παναθηναικο,ο ανθρωπος αυτος εχει υπογραψει τις τεραστιες επιτυχιες, αλλα με το χερι στην καρδια δεν τον θελω πισω στην ομαδα.
bbplayer
QUOTE(manosnismo @ Jan 18 2015, 21:51 ) *
Δεν χρειαζεται να πας πισω στο σπορτιγκ, η προσφατη ιστορια αλλα εδειξε.Οταν πραγματικα επρεπε να μεινει δεν εμεινε, αλλα αυτο ειναι αλλη και μεγαλη ιστορια.Προσωπικα ευχαριστω τον Obradovic για ολα οσα προσφερε στον παναθηναικο,ο ανθρωπος αυτος εχει υπογραψει τις τεραστιες επιτυχιες, αλλα με το χερι στην καρδια δεν τον θελω πισω στην ομαδα.



http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=691514

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...st&p=691441
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.