Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ (u18-u19)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
xxx-4711
QUOTE
Η κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων θα δώσει φιλικό αγώνα, προπονητικού χαρακτήρα, με τη Νίκη Αμαρουσίου.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στις 19.00 στο γήπεδο Κοκκινιάς Αμαρουσίου. Οι παίκτες που έχουν κληθεί και καλούνται να βρίσκονται στο γήπεδο στις 18.00, είναι οι: Δημήτρης Μωραϊτης (ΑΕΚ), Βίκτωρας Γκουαλτιέρι (ΑΕΚ), Μανώλης Χατζηδάκης (ΑΕΚ), Γιώργος Καλαϊτζάκης (Παναθηναϊκός), Αλφρέδρος Πιλάβιος (Παναθηναϊκός), Νίκος Αρσενόπουλος (Ολυμπιακός), Χάρης Λιούνης (Δούκας), Γιώργος Καμπερίδης (Δούκας), Άγγελος Δραγάτης (Δούκας), Φωκίων Φωτόπουλος (Περιστέρι), Θανάσης Δομπρογιάννης (Περιστέρι), Παναγιώτης Στάθης (Περιστέρι), Τάσος Καματερός (Πρωτέας Βούλας), Κώστας Κρανιάς (Πρωτέας Βούλας), Άρης Ψαράς (Ίκαρος Καλλιθέας), Μανώλης Πλακογιαννάκης (Ιεράπετρα).


http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/62...niki-amarousiou

ημερομηνια;
Gkos
Αυριο....
doublepoulos
http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/61...-klimakio-notou Οι κλήσεις δεν είναι πρόσφατες αλλά έχω μια απορία...τον Γεροντογιάννη από τους Θρακομακεδόνες τον γνωρίζει κανένας; Γιατί εγώ προσωπικά σαν όνομα δεν τον ξέρω καθόλου...
Gkos
Εγω ειδα το φιλικο την Τεταρτη και δεν ηξερα 4 εκ των 14(λειπανε Λιουνης και οι του Παο και ΑΕΚ και τους ειχαν αντικαταστησει με αλλιους )!
Και αντε ο ενας ηταν απο την Ιεραπετρα οκ,να μην ξερω εγω τους αλλους 3...
Και ακομα δεν τους ξερω δηλαδη αφου οσοι ρωτησα δεν τους ξερανε χαχαχα
polykos
QUOTE(Gkos @ Mar 11 2017, 18:07 ) *
Και ακομα δεν τους ξερω δηλαδη αφου οσοι ρωτησα δεν τους ξερανε χαχαχα

Ελπίζω οτι αυτοί που ρωτησες και δεν ήξεραν, δεν κάθονταν στο πάγκο...... blove.gif
Gkos
Οταν δεν ηταν στο παρκε εκει καθονταν 😒
xxx-4711
QUOTE(Gkos @ Mar 11 2017, 19:07 ) *
Εγω ειδα το φιλικο την Τεταρτη και δεν ηξερα 4 εκ των 14(λειπανε Λιουνης και οι του Παο και ΑΕΚ και τους ειχαν αντικαταστησει με αλλιους )!
Και αντε ο ενας ηταν απο την Ιεραπετρα οκ,να μην ξερω εγω τους αλλους 3...
Και ακομα δεν τους ξερω δηλαδη αφου οσοι ρωτησα δεν τους ξερανε χαχαχα


μηπως ξερεις ποιος ηταν το 12 της εθνικης; (ο πιο ψηλος μαλλον στο παρκε πολυ λεπτος)
Gkos
Βγηκε μια κληση για εθνικη 3 on 3 με εφηβους μεσα για προπονητικο διημερο !!
Γελασα λιγο αλλα μου περασε !
Τι φαση και αυτη ;
doublepoulos
QUOTE (Gkos @ Apr 5 2017, 19:50 ) *
Βγηκε μια κληση για εθνικη 3 on 3 με εφηβους μεσα για προπονητικο διημερο !!
Γελασα λιγο αλλα μου περασε !
Τι φαση και αυτη ;

http://www.radiogamma.gr/n/μπάσκετ-...φήβων-3χ3 ορίστε και οι κλήσεις
mpek
Αν θυμάμαι σωστά η Εθνική Εφήβων πέρυσι τέτοιον καιρό είχε συμμετάσχει σε ένα τουρνουά προετοιμασίας στη Γερμανία. Γνωρίζει κανείς κάτι για φέτος ;
mpek
http://basket.gr/index.php/eidhseis/6545-e...o-sto-peristeri

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων θα δώσει φιλικό αγώνα με το Περιστέρι την Τετάρτη (10/5) στις 17.30 στο Κ.Γ. «Ανδρέας Παπανδρέου».

Οι παίκτες που καλούνται να δώσουν το «παρών» στο Περιστέρι στις 16.30, είναι οι: Δημήτρης Μωραϊτης (ΑΕΚ), Μανώλης Χατζηδάκης (ΑΕΚ), Γιώργος Καλαϊτζάκης (Παναθηναϊκός), Αλφρέδος Πιλάβιος (Παναθηναϊκός), Νίκος Αρσενόπουλος (Ολυμπιακός), Χάρης Λιούνης (Δούκας), Γιώργος Καμπερίδης (Δούκας), Γιώργος Δούβλης (Δούκας), Άγγελος Δραγάτης (Δούκας), Θεόδωρος Κυριλής (Προμηθεάς Π.), Παναγιώτης Βύρλας (Προμηθέας Π.), Θανάσης Δομπρογιάννης (Περιστέρι), Παναγιώτης Στάθης (Περιστέρι), Βασίλης Γάργαλης (Πρωτέας Β.), Δημήτρης Ψαρράς (Ίκαρος Κ.), Γιώργος Αρνόκουρος (ΑΟΝΑ).
Gkos
http://www.basket.gr/eidhseis/6712-efivon-...si-gia-atalanti

Πολύ δυνατη κλήση ,κέντησε ο Τάσος.
G-arenas
QUOTE (Gkos @ Jun 21 2017, 15:32 ) *
http://www.basket.gr/eidhseis/6712-efivon-...si-gia-atalanti

Πολύ δυνατη κλήση ,κέντησε ο Τάσος.

νομιζω πως ο σανδραμανης του προμηθεα αξιζε να ειναι στις κλησεις. ειδικα στην θεση του δεν νομιζω οτι υπαρχει και καποιος καλυτερος.
mpek
Ωραία η κλήση αλλά με Βλασσόπουλο και Δήμο στον πάγκο βλέπω την καταστροφή να πλησιάζει με δρασκελιές.
Όταν λέμε Αταλάντη ποιο μέρος εννοούμε ; Τη γνωστή rolleyes.gif ή την Αταλάντα στην Ιταλία ;
KingCrimson
QUOTE(G-arenas @ Jun 21 2017, 15:22 ) *
νομιζω πως ο σανδραμανης του προμηθεα αξιζε να ειναι στις κλησεις. ειδικα στην θεση του δεν νομιζω οτι υπαρχει και καποιος καλυτερος.


εκτος απο Σανδραμανη που κανει μπαμ, θα μπορουσε ισως και Χατζηδακη, αν και δε ξερω σε τι κατασταση ηταν φετος

-----------------
Απο την αντιστοιχη U16 του 2015, μονο 4 έχει καλέσει tongue.gif
Flinafim
Ο Σιανδραμανης εκτος;;;;;;πέρυσι ηταν ο μόνος που διακρίθηκε απο το ναυάγιο της παίδων και φετος ηταν αξιοπρεπέστατος οπου έπαιξε...ήμαρτον...πολυ δυσωδία τελικα....
mpek
http://ebasket.gr/2017/07/i-apostoli-tis-ethnikis-efivon
Δύο αγώνες προετοιμασιας για Εθνική Εφήβων στη Τσεχία.
mpek
Σημειώνω λίγες σκέψεις ενόψει ανακοίνωσης τελικής 12άδας, όπου δεν περιμένω καμμιά ιδιαίτερη έκπληξη:
Καταρχήν θεωρώ ότι οι κλήσεις είναι δίκαιες, γιατί δεν αγνοήθηκε κάποιος που θα μπορούσε να προσφέρει ουσιώδη βοήθεια. Στη Τσεχία δεν θα ταξιδέψουν οι Δούβλης, Στάθης και Δραγάτης. Για τον τελευταίο λυπάμαι πολύ γιατί ανεξαρτήτως των λόγων που έμεινε έξω, είναι ένας αθλητικότατος παίκτης που θα μπορούσε να βοηθήσει. Δυστυχώς την τελευταία στιγμή δείχνει να μένει ξανά εκτός.
Η ομάδα κατά τη γνώμη μου δεν είναι κακή: Έχουμε ψηλούς, κάτι υπάρχει στο 3 και 4 και στο σκοράρισμα έχουμε Καλαϊτζάκη και Μωραίτη. Επιθετικά πιστεύω ότι η μπάλα δεν θα φεύγει από τα χερια του Γιώργου Καλαιτζάκη (άντε καμμιά φορά να πασάρει στον αδερφό του) , ο οποίος εκτός από αυτοπεποίθηση έχει λόγο να θέλει να αποδείξει ότι είναι παίκτης Ευρωπαικού επιπέδου. Ερώτημα για εμένα είναι πως θα συμπεριφερθεί ο Μωραϊτης στη συγκεκριμένη κατάσταση. Βασίζομαι στην ωριμότητα του και στο γεγονός ότι δεν έχει να αποδείξει τίποτε σε κανέναν. Επιθετικά οι υπόλοιποι δεν νομίζω να πιάνουν μπάλα.
Είμαι περίεργος να δω πως θα ανταποκριθούν οι δύο "κοντοί" 2000ροι, οι οποίοι στις ομάδες τους κρατούν πολύ ώρα τη μπάλα και έχουν ασυλία ενώ εδώ θα πρέπει μόνο να κατεβάζουν τη μπάλα υπό (μεγάλη) πίεση και να πασάρουν υπό (μεγαλύτερη) πίεση. Ίσως ο Δούβλης να ανταποκρινόταν καλύτερα σε αυτή τη δουλειά.
Συμπερασματικά νομίζω ότι όλα θα κριθούν από τη συνεργασία Καλαιτζάκη και Μωραίτη. Αν είναι καλή, θα πάμε καλά. Αν όχι, θα χρειαστεί τύχη. Από τον προπονητή μας δεν περιμένω κάτι, δεν πιστεύω ότι μπορεί να διαχειριστεί το έμψυχο υλικό του και θεωρώ την παρουσία του στον πάγκο μας το κυριότερο μειονέκτημα.
Gkos
Πρακτικα ο Αλτινης κοπηκε που χε αντικαταστησει Σταθη.....
Και δεν χρειαζεται ανακοινωση 12αδας,ειναι οι 12 που ταξιδευουν wink.gif
polykos
QUOTE(Gkos @ Jul 7 2017, 13:47 ) *
Πρακτικα ο Αλτινης κοπηκε που χε αντικαταστησει Σταθη.....
Και δεν χρειαζεται ανακοινωση 12αδας,ειναι οι 12 που ταξιδευουν wink.gif


Ελπίζω ο Αλτίνης να μην έχει πάθει τη "νόσο της Αμερικής" (όποιος μικρός πάει εκεί χάνει το μπούσουλα).
Θα προτιμούσα Σανδραμάνη μέσα και με χρόνο, αλλά φαίνεται οτι τα δίδυμα "δεν χωρίζουν"
Ελπίζω ο Τσιρογιάννης να μην έχει επιλεγεί για απλή συμμετοχή
Μωραίτης-Γ. Καλαιτζάκης είναι καλό δίδυμο και ίσως έτσι συνεχίσουν για πολλά χρόνια.
ubreaker
QUOTE (polykos @ Jul 7 2017, 13:48 ) *
Ελπίζω ο Αλτίνης να μην έχει πάθει τη "νόσο της Αμερικής" (όποιος μικρός πάει εκεί χάνει το μπούσουλα).
Θα προτιμούσα Σανδραμάνη μέσα και με χρόνο, αλλά φαίνεται οτι τα δίδυμα "δεν χωρίζουν"
Ελπίζω ο Τσιρογιάννης να μην έχει επιλεγεί για απλή συμμετοχή
Μωραίτης-Γ. Καλαιτζάκης είναι καλό δίδυμο και ίσως έτσι συνεχίσουν για πολλά χρόνια.


Άλλα αντ' άλλων...
Flinafim
QUOTE (mpek @ Jul 7 2017, 13:44 ) *
Σημειώνω λίγες σκέψεις ενόψει ανακοίνωσης τελικής 12άδας, όπου δεν περιμένω καμμιά ιδιαίτερη έκπληξη:
Καταρχήν θεωρώ ότι οι κλήσεις είναι δίκαιες, γιατί δεν αγνοήθηκε κάποιος που θα μπορούσε να προσφέρει ουσιώδη βοήθεια. Στη Τσεχία δεν θα ταξιδέψουν οι Δούβλης, Στάθης και Δραγάτης. Για τον τελευταίο λυπάμαι πολύ γιατί ανεξαρτήτως των λόγων που έμεινε έξω, είναι ένας αθλητικότατος παίκτης που θα μπορούσε να βοηθήσει. Δυστυχώς την τελευταία στιγμή δείχνει να μένει ξανά εκτός.
Η ομάδα κατά τη γνώμη μου δεν είναι κακή: Έχουμε ψηλούς, κάτι υπάρχει στο 3 και 4 και στο σκοράρισμα έχουμε Καλαϊτζάκη και Μωραίτη. Επιθετικά πιστεύω ότι η μπάλα δεν θα φεύγει από τα χερια του Γιώργου Καλαιτζάκη (άντε καμμιά φορά να πασάρει στον αδερφό του) , ο οποίος εκτός από αυτοπεποίθηση έχει λόγο να θέλει να αποδείξει ότι είναι παίκτης Ευρωπαικού επιπέδου. Ερώτημα για εμένα είναι πως θα συμπεριφερθεί ο Μωραϊτης στη συγκεκριμένη κατάσταση. Βασίζομαι στην ωριμότητα του και στο γεγονός ότι δεν έχει να αποδείξει τίποτε σε κανέναν. Επιθετικά οι υπόλοιποι δεν νομίζω να πιάνουν μπάλα.
Είμαι περίεργος να δω πως θα ανταποκριθούν οι δύο "κοντοί" 2000ροι, οι οποίοι στις ομάδες τους κρατούν πολύ ώρα τη μπάλα και έχουν ασυλία ενώ εδώ θα πρέπει μόνο να κατεβάζουν τη μπάλα υπό (μεγάλη) πίεση και να πασάρουν υπό (μεγαλύτερη) πίεση. Ίσως ο Δούβλης να ανταποκρινόταν καλύτερα σε αυτή τη δουλειά.
Συμπερασματικά νομίζω ότι όλα θα κριθούν από τη συνεργασία Καλαιτζάκη και Μωραίτη. Αν είναι καλή, θα πάμε καλά. Αν όχι, θα χρειαστεί τύχη. Από τον προπονητή μας δεν περιμένω κάτι, δεν πιστεύω ότι μπορεί να διαχειριστεί το έμψυχο υλικό του και θεωρώ την παρουσία του στον πάγκο μας το κυριότερο μειονέκτημα.

Στο σκοράρισμα κι ο Αρσενοπουλος θα βοηθησει...
polykos
QUOTE(ubreaker @ Jul 7 2017, 15:02 ) *
Άλλα αντ' άλλων...

Αν δεν σου κάνει κόπο, βάλε με στον ίσιο δρόμο!
mpek
QUOTE (polykos @ Jul 7 2017, 14:48 ) *
Ελπίζω ο Αλτίνης να μην έχει πάθει τη "νόσο της Αμερικής" (όποιος μικρός πάει εκεί χάνει το μπούσουλα).
Θα προτιμούσα Σανδραμάνη μέσα και με χρόνο, αλλά φαίνεται οτι τα δίδυμα "δεν χωρίζουν"
Ελπίζω ο Τσιρογιάννης να μην έχει επιλεγεί για απλή συμμετοχή
Μωραίτης-Γ. Καλαιτζάκης είναι καλό δίδυμο και ίσως έτσι συνεχίσουν για πολλά χρόνια.

Τον Αλτίνη τον είδα τελευταία φορά πέρυσι. Δεν γνωρίζω σε τι κατάσταση είναι, προφανώς τον παρακολουθούν από την Ομοσπονδία για αυτό τον κάλεσαν rolleyes.gif .
Σάνδρα: Σωστό αλλά δεν νομίζω ότι η παρουσία του θα άλλαζε κάτι.
Μωραίτης-Γ. Καλαιτζάκης: Συμφωνώ. Το πρόβλημα είναι ότι χρειάζονται διαχείριση. Εδώ είναι που φωνάζω (και δεν με ακούει κανείς) ότι δουλειά του προπονητή είναι να επιλέγει και να διαχειρίζεται σωστά το υλικό του. Δεν είναι δουλειά του να κάνει σόου στον πάγκο και να μαθαίνει συστήματα ούτε να επαγρυπνά για την ορθή εφαρμογή τους.
Δεν πιστεύω ότι ο προπονητής μας μπορεί να κάνει τέτοια διαχείριση στους δύο έφηβους, άσε που πίσω από τον καθέναν υπάρχει διαφορετικός μάνατζερ. Αν τα καταφέρει όμως, θα πάει από ψηλά έως πολύ ψηλά.

xxx-4711
Μηπως ο Δραγατης ηταν και αυτος τραυματιας; Τελος παντων αν δεν παιζει καποιος τραυματισμος ο αποκλεισμος του ειναι μεγαλη ξεφτιλα. Τεραστη απωλεια ο Σταθης. Ο Σανδραμανης δεν ειναι καλυτερος απο τα γκαρντ που κληθηκαν.
Καλη επιτυχια στην ομαδα και ο θεος βοηθος.
G-arenas
QUOTE (xxx-4711 @ Jul 7 2017, 18:52 ) *
Μηπως ο Δραγατης ηταν και αυτος τραυματιας; Τελος παντων αν δεν παιζει καποιος τραυματισμος ο αποκλεισμος του ειναι μεγαλη ξεφτιλα. Τεραστη απωλεια ο Σταθης. Ο Σανδραμανης δεν ειναι καλυτερος απο τα γκαρντ που κληθηκαν.
Καλη επιτυχια στην ομαδα και ο θεος βοηθος.

ο σανδραμανης 3αρι ειναι κυριως. θελει ακομα πολλα για να γινει 2αρι. και πιστευω οτι εστω και για 2ο τριαρι για 10-15 αξιζε να ειναι στην ομαδα. εχει παρα πολυ παθος και εχει νοοτροπια refuse to loose. οποτε παντα θα ειναι χρησιμος για τις ομαδες τις δικες μας.
KingCrimson
Παντως και Δραγατης και Σανδραμανης ειναι μεσα στους τοπ 7-8 παικτες που εχουμε, άλλο αν δε μπορουσε να κανει σωστη διαχείριση ή οτιδήποτε άλλο, μη τρελαθούμε κιολας στο φιναλε που ειχε αυτη η φουρνια την πολυτέλεια να αφησει εκτός 12δας αυτούς τους 2
mpek
QUOTE (xxx-4711 @ Jul 7 2017, 18:52 ) *
Μηπως ο Δραγατης ηταν και αυτος τραυματιας; Τελος παντων αν δεν παιζει καποιος τραυματισμος ο αποκλεισμος του ειναι μεγαλη ξεφτιλα. ...

Aπό όσο ξέρω ήταν τραυματίας. Πιστεύω ότι ο Βλασσόπουλος τον ήθελε και για αυτό λέω ότι ο Δραγάτης είναι πολύ άτυχος. Τώρα πως έγινε και αγωνίστηκε κανονικά στο Πανελλήνιο και τραυματίστηκε μετά τους αγώνες, αυτό είναι ένα θέμα.
ubreaker
QUOTE (polykos @ Jul 7 2017, 15:33 ) *
Αν δεν σου κάνει κόπο, βάλε με στον ίσιο δρόμο!


Εγώ δεν είμαι σε θέση φίλε Polykos να βάλω κανένα στον ίσιο δρόμο και ιδιαίτερα εσένα που πιστεύω ότι είσαι από τις πλέον λογικές φωνές μέσα σε αυτό το forum. Απλά εκφράζω κάποιες προσωπικές απόψεις, οι οποίες δεν είναι απαραίτητα σωστές και με τις οποίες δεν περιμένω σώνει και καλά να συμφωνήσεις εσύ ή ο οποιοσδήποτε. Πιστεύω όμως ότι οι απόψεις μου στηρίζονται και είναι στοιχειωδώς τεκμηριωμένες από τη μακρόχρονη επαφή μου με τον χώρο του μπάσκετ. Μετά από 45 περίπου χρόνια ενασχόλησης μου με το μπάσκετ, ακόμα και ηλίθιος να είμαι, κάτι πρέπει να έχω πιάσει, κάτι πρέπει να καταλαβαίνω. Έχοντας λοιπόν κάνει τα πάντα γύρω από το μπάσκετ εκτός από το να γίνω μάνατζερ (Κολλεγιακό ΗΠΑ Division 2, τρία χρόνια Α2, δύο χρόνια Α1, παίκτης στις μικρές εθνικές, προπονητής, κλπ.) έχω διαμορφώσει κάποιες απόψεις που πιστεύω ότι έχουν μια αντικειμενικότητα.

1. Για το θέμα Αμερική (για το οποίο γίνεται πολύ συζήτηση τελευταία), σε σχέση με τα παιδιά που φεύγουν και πάνε να δοκιμάσουν εκεί τις δυνάμεις τους η άποψή μου είναι ξεκάθαρη. Είτε μας αρέσει είτε όχι, σε σχέση με το μπάσκετ και τις προοπτικές ενός παιδιού, η Αμερική είναι ο καθρέφτης της αλήθειας. Για να στο δώσω με ένα παράδειγμα (μια και μιλάμε για τα παιδιά της Εφήβων και ηλικίες 16-18), τον Μωραϊτη ή έστω το Γ. Καλαϊτζάκη η Αμερική αναμφισβήτητα θα τους βοηθούσε να γίνουν καλύτεροι. Ο Αρσενόπουλος όμως (που περιέργως κατά τη γνώμη μου στην Ελλάδα θεωρούμε αστέρι με τεράστια προοπτική), θα επέστρεφε χειρότερος. Ένας μέτριος ή ένας απλά καλός παίκτης δεν μπορεί να ξεχωρίσει γιατί υπάρχουν πολλοί τέτοιοι εκεί. Όταν λοιπόν παύει ένας παίκτης να είναι το επίκεντρο της προσοχής, χάνει κίνητρο, διάθεση, ενέργεια και μοιραία χειροτερεύει η απόδοσή του, ιδιαίτερα όσο ανεβαίνει το επίπεδο. Με λίγα λόγια, η Αμερική είναι για αυτούς που πραγματικά το έχουν. Οι υπόλοιποι το μόνο που μπορούν με σωστή καθοδήγηση και πολύ δουλειά να πετύχουν, είναι να χρησιμοποιήσουν το μπάσκετ σαν όχημα για να κάνουν καλές σπουδές (που φυσικά δεν είναι και λίγο), πράγμα που δεν θα μπορούσαν να κάνουν εδώ στην προσπάθειά τους να φτάσουν ψηλά μπασκετικά. Εδώ λοιπόν είναι που τα παιδιά χάνουν το μπούσουλα και στο τέλος δεν προχωρούν ούτε στο μπάσκετ ούτε με τις σπουδές τους.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα με την Αμερική βρίσκεται στην επιλογή του προπονητή και του σχολείου εκεί. Γιατί όπως είναι φυσικό, σε ένα τόσο μεγάλο πλήθος σχολείων και προπονητών θα υπάρχουν και κάποιες κακές επιλογές, αλλά αυτό είναι η μειοψηφία. Το αντίθετο με εδώ που οι περισσότεροι προπονητές είναι όχι απλά ακατάλληλοι αλλά επικίνδυνοι (μιλάμε για τις μικρές ηλικίες). Με τις ελάχιστες εξαιρέσεις όπως Κωσταντώνη, Παταβούκα, Σγουρίτσα και μερικών ακόμα δυστυχώς πάσχουμε σε αυτό το σημείο.

2. Για τις επιλογές στην Εφήβων, η άποψη μου είναι ότι γενικά ήταν καλές. Κινήθηκαν στην γνωστή λογική 8-9 παίκτες που έπρεπε να είναι εκεί και 3-4 παίκτες για την διευθέτηση εξυπηρετήσεων σε μάνατζερς κλπ. Φέτος έχουμε λοιπόν 7,5 παιδιά που αναμφισβήτητα δικαιούνταν την κλήση και 3-4 παιδιά που δεν έχουν καμιά δουλειά στην Εθνική αλλά τι να κάνουμε τώρα, έτσι είναι ο κόσμος. Τίποτε δεν είναι τέλειο. Βέβαια δεν καταλαβαίνουμε σε αυτή τη χώρα ότι τη διαφορά την κάνουν σε αυτά τα τουρνουά ο 8ος, ο 9ος και πολλές φορές ο 10ος και ο 11ος παίκτη, ιδιαίτερα όταν δεν έχεις κάποιον super παίκτη (συγνώμη Δημητράκη αλλά είσαι κρατημένο άλογο) και ο μέσος όρος των υπολοίπων δεν είναι και τόσο υψηλός. Ο Δραγάτης μάλλον είναι τραυματίας, αλλιώς φυσικά και πρέπει να είναι στην ομάδα. Υπάρχουν όμως 3-4 παιδιά που θα μπορούσαν να είναι καλοί ρολίστες και να βοηθήσουν περισσότερο από τους 3-4 που είπαμε προηγουμένως ότι μπαίνουν από το παράθυρο. Αυτοί σίγουρα δεν είναι ο Σανδραμάνης και ο Αλτίνης που απορώ πως μπαίνουν στη συζήτηση για την Εφήβων. Παραλίγο να φτάσουμε να έχουμε την μισή Παίδων που έπεσε πέρυσι κατηγορία (σε ένα μετριότατο γενικά επίπεδο) ως τη βάση της φετινής Εφήβων (υπερβολικός το ξέρω αλλά προσπαθώ να δώσω την εικόνα). Για τους προπονητές ας μη μιλήσω καλύτερα. Ας ευχηθούμε Καλή Επιτυχία κι Ο Θεός μαζί μας.

3. Για την Παίδων, ο Παπαδόπουλος, που κατά τη γνώμη μου ήταν μια αξιοπρεπής επιλογή της Ομοσπονδίας (μένει να αποδείξει βέβαια κάποια πράγματα), έκανε αυτό που έπρεπε να γίνει και στην Εφήβων. Κάλεσε καμιά τριανταριά παιδιά σε ένα προπονητικό τριήμερο και τους έδωσε τη δυνατότητα να δείξουν τι μπορούν να κάνουν. Η επιλογή των 17 παιδιών είναι μάλλον αντικειμενική. Διαφωνώ σε 1-2 παρουσίες και 1-2 απουσίες αλλά αυτό είναι φυσιολογικό. Πιστεύω και ελπίζω ότι θα πάμε καλά

Συγνώμη για την πολυλογία και σε ευχαριστώ που μου έδωσες τη δυνατότητα να εκφράσω την άποψή μου. Παρακολουθώ το forum αλλά σπάνια παρεμβαίνω. Το κάνω με ευχαρίστηση όταν πρόκειται για τις μικρές Εθνικές που είναι η βάση των πάντων. Ελπίζω και η Ομοσπονδία και όλοι μας να δίνουμε πάντα τη δέουσα σημασία. Μόνο έτσι μπορεί να βγούμε από το τέλμα στο οποίο το κακόμοιρο το μπασκετάκι μας έχει πέσει..
Runt
Αν ήταν στο δικό μου χέρι μονο ενας διχιλιαρος θα μπαινε στην δωδεκάδα. Ο Γαργαλης λόγω του τραυματισμού του Στάθη.

Καλά τα έγραψες φίλε Ubreaker (αδικείς ισως λίγο τον Αρσενοπουλο) αλλά γιατι "κρατημένο άλογο" ο Μωραιτης; Τι εννοείς;


xxx-4711
Αρσενοπουλος Τσιρογιαννης δικαιοτατα ειναι στην τελικη επιλογη. Ο Αρσενοπουλος εκανε σουπερ πανελληνιο και ο Τσιρογιαννης βοηθησε τον Πιερικο/Αρχελαο να κρατηθει στη Β εθνικη. Ποιοι 99αδες που εμειναν εκτος ειναι καλυτεροι;
mpek
Συμφωνώ σε όλα με τον φίλο ubreaker με μία σύντομη επισήμανση: Πιστεύω ότι η Αμερική δεν είναι τόσο για όσους το έχουν αλλά κυρίως για όσους θέλουν να δουλέψουν, ενδεχομένως δε και να ματώσουν. Με αυτή τη λογική δεν είμαι πολύ σίγουρος για τον Καλαιτζάκη. Κατά τα λοιπά συμφωνώ ακόμη και στα κόμματα (βάζε κανένα να παίρνουμε ανάσα smiley.gif )
KingCrimson
QUOTE(ubreaker @ Jul 8 2017, 18:50 ) *
2. Για τις επιλογές στην Εφήβων, η άποψη μου είναι ότι γενικά ήταν καλές. Κινήθηκαν στην γνωστή λογική 8-9 παίκτες που έπρεπε να είναι εκεί και 3-4 παίκτες για την διευθέτηση εξυπηρετήσεων σε μάνατζερς κλπ. Φέτος έχουμε λοιπόν 7,5 παιδιά που αναμφισβήτητα δικαιούνταν την κλήση και 3-4 παιδιά που δεν έχουν καμιά δουλειά στην Εθνική αλλά τι να κάνουμε τώρα, έτσι είναι ο κόσμος. Τίποτε δεν είναι τέλειο. Βέβαια δεν καταλαβαίνουμε σε αυτή τη χώρα ότι τη διαφορά την κάνουν σε αυτά τα τουρνουά ο 8ος, ο 9ος και πολλές φορές ο 10ος και ο 11ος παίκτη, ιδιαίτερα όταν δεν έχεις κάποιον super παίκτη (συγνώμη Δημητράκη αλλά είσαι κρατημένο άλογο) και ο μέσος όρος των υπολοίπων δεν είναι και τόσο υψηλός. Ο Δραγάτης μάλλον είναι τραυματίας, αλλιώς φυσικά και πρέπει να είναι στην ομάδα. Υπάρχουν όμως 3-4 παιδιά που θα μπορούσαν να είναι καλοί ρολίστες και να βοηθήσουν περισσότερο από τους 3-4 που είπαμε προηγουμένως ότι μπαίνουν από το παράθυρο. Αυτοί σίγουρα δεν είναι ο Σανδραμάνης και ο Αλτίνης που απορώ πως μπαίνουν στη συζήτηση για την Εφήβων. Παραλίγο να φτάσουμε να έχουμε την μισή Παίδων που έπεσε πέρυσι κατηγορία (σε ένα μετριότατο γενικά επίπεδο) ως τη βάση της φετινής Εφήβων (υπερβολικός το ξέρω αλλά προσπαθώ να δώσω την εικόνα). Για τους προπονητές ας μη μιλήσω καλύτερα. Ας ευχηθούμε Καλή Επιτυχία κι Ο Θεός μαζί μας.


Η περσινη Παιδων δεν ηταν τοσο χαλια για να πεσει, λογικα θα ταν καπου ανάμεσα 9-12 θεση αν δεν ηταν τοσο ασχετος αυτος που ειχαν προπονητη, δεν θυμαμαι τωρα πως τον λένε, αντιθετα η U16 του 15 αν δεν ηταν ο Μωραϊτης ήταν επιπεδου Β Κατηγοριας και ουτε καν στις διεκδικήτριες για την ανοδο
polykos
Ubreaker, αυτό ήταν απάντηση, ευχαριστώ.
Να σημειώσω κάτι για τις κλήσεις στις εθνικές. Αισθάνομαι οτι οι προπονητές έχουν διαφορετική προσέγγιση στον τρόπο που επιλέγουν αθλητές. Μου φαίνεται οτι η Παίδων θα λειτουργήσει περισσότερο σαν ομάδα με απαίτηση από όλους να παίξουν. Αυτό το δισυπόστατο, κάπου με μπερδεύει.
Runt
QUOTE (xxx-4711 @ Jul 8 2017, 20:53 ) *
Αρσενοπουλος Τσιρογιαννης δικαιοτατα ειναι στην τελικη επιλογη. Ο Αρσενοπουλος εκανε σουπερ πανελληνιο και ο Τσιρογιαννης βοηθησε τον Πιερικο/Αρχελαο να κρατηθει στη Β εθνικη. Ποιοι 99αδες που εμειναν εκτος ειναι καλυτεροι;

Πολύ καλοί ήταν στο πανελλήνιο, αλλά αν είναι να πέσουμε δεν θα μας σώσουν αυτοί οι δύο. Δεν θα κάνουν τη διαφορά σε σχέση με τον Δουβλη η τον Γιανναρά. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον.
Γενικά είμαι της φιλοσοφίας να παίζουν οι σινιορ στα τουρνουά, εκτός κι αν πρόκειται για περιπτώσεις όπου ο τζούνιορ είναι αισθητά καλύτερος.
Εκτός αυτού κοιτάω τον πάγκο και βλέπω πρόβλημα στο 1 αν -χτυπαω ξυλο- συμβεί κάτι στον Μωραιτη (κούφια η ώρα). Θεωρώ δηλαδή καλύτερους ως ασους τους 99ρηδες που ανέφερα, άλλο αν θεωρώ ότι οι διχιλιαροι είναι πολύ μεγαλύτερα και πιο ελκυστικα"πρότζεκτ".
KingCrimson
QUOTE(Runt @ Jul 9 2017, 09:25 ) *
Πολύ καλοί ήταν στο πανελλήνιο, αλλά αν είναι να πέσουμε δεν θα μας σώσουν αυτοί οι δύο. Δεν θα κάνουν τη διαφορά σε σχέση με τον Δουβλη η τον Γιανναρά. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον.
Γενικά είμαι της φιλοσοφίας να παίζουν οι σινιορ στα τουρνουά, εκτός κι αν πρόκειται για περιπτώσεις όπου ο τζούνιορ είναι αισθητά καλύτερος.
Εκτός αυτού κοιτάω τον πάγκο και βλέπω πρόβλημα στο 1 αν -χτυπαω ξυλο- συμβεί κάτι στον Μωραιτη (κούφια η ώρα). Θεωρώ δηλαδή καλύτερους ως ασους τους 99ρηδες που ανέφερα, άλλο αν θεωρώ ότι οι διχιλιαροι είναι πολύ μεγαλύτερα και πιο ελκυστικα"πρότζεκτ".


Συμφωνω + ο Κυρίλης ισως θα μπορουσε να βοηθησει ως προς αυτο που λες
Ξεκαθαρα καλυτερος απο τους 99αριδες γκαρντ ηταν μονο ο Σανδραμανης, αν και ειναι περισσοτερο κομπο νομιζω
Σε κλασικους άσους οι 99αριδες ειναι καλύτεροι
Θα πρεπει να αποφασισουμε αν ειναι οκ να καλουνται περισσοτερο με βαση την προοπτικη που εχουν ή με καθαρα αγωνιστικα κριτηρια, εμενα δε με χαλαει και το πρωτο αν δεν πεφτει το επιπεδο της ομαδας
Runt
QUOTE (KingCrimson @ Jul 9 2017, 11:10 ) *
Θα πρεπει να αποφασισουμε αν ειναι οκ να καλουνται περισσοτερο με βαση την προοπτικη που εχουν ή με καθαρα αγωνιστικα κριτηρια, εμενα δε με χαλαει και το πρωτο αν δεν πεφτει το επιπεδο της ομαδας

ο δόγμα της ΕΟΚ φαντάζομαι είναι πάμε να το σηκώσουμε what so ever, η αντιστοίχως να μη πέσουμε και σ' αυτή τη γραμμή παίζουν οι προπονητές, άρα παίρνω τους καλύτερους (αδικώ και δύο παιδιά που θα μπορούσαν να είναι, έτσι για να βγάλω τις υποχρεώσεις κτλ). Ειδάλλως δεν θα βλέπαμε κατι Χαραλαμπόπουλομωραιτηδες να χτυπάνε σαρανταρια εναντίον του πανίσχυρου Κοσόβου και της παντοδυναμης Ιρλανδίας (για να παραδώσουν αργοτερα πνεύμα ,σε εισαγωγικά, και να αναλαβουν να το σώσουν ο Μπιλης κι ο Γιανναράς που δεν ειχαν πάρει πολύ χρόνο απέναντι στα θηρία.
Gkos
http://ebasket.gr/2017/07/niki-alla-ke-itt...-ethniki-efivon


Στο δευτερο που νικησαμε ,δεν επαιζε ο ένας δίδυμος .
Αναμένω τοποθέτηση mpek smile.gif
mpek
QUOTE (Gkos @ Jul 9 2017, 22:35 ) *
http://ebasket.gr/2017/07/niki-alla-ke-itt...-ethniki-efivon
Στο δευτερο που νικησαμε ,δεν επαιζε ο ένας δίδυμος .
Αναμένω τοποθέτηση mpek smile.gif

Αν δεν πονούσε το γόνατο του, θα κερδίζαμε και το 1ο rolleyes.gif
Επιτακτική η ανάγκη να βρεθεί προπονητής έστω και την τελευταία στιγμή.
polykos
QUOTE(mpek @ Jul 9 2017, 23:19 ) *
Επιτακτική η ανάγκη να βρεθεί προπονητής έστω και την τελευταία στιγμή.

να πάει ο Μίσσας, για να πάρει λίγο γρασσάρισμα κι ο ίδιος ενόψει............. smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ubreaker
QUOTE (KingCrimson @ Jul 8 2017, 23:40 ) *
Η περσινη Παιδων δεν ηταν τοσο χαλια για να πεσει, λογικα θα ταν καπου ανάμεσα 9-12 θεση αν δεν ηταν τοσο ασχετος αυτος που ειχαν προπονητη, δεν θυμαμαι τωρα πως τον λένε, αντιθετα η U16 του 15 αν δεν ηταν ο Μωραϊτης ήταν επιπεδου Β Κατηγοριας και ουτε καν στις διεκδικήτριες για την ανοδο


Συμφωνώ, η ομάδα Παίδων του 15 ήταν χάλια, αλλά ήταν τέτοια γιατί είχαν γίνει όργια και εγκλήματα στις κλήσεις που είχε κάνει αυτός ο απίθανος τότε προπονητής. Τα έγραφα τότε στο forum, αλλά γινόμουν κακός και σταμάτησα να ασχολούμαι. Από εκείνα τα παιδιά 5 είναι στην Εφήβων σήμερα και μάλιστα ο ένας είναι από αυτούς που για κάποιο λόγο μπαίνει συνέχεια από το παράθυρο. Αν θυμάσαι τότε ο Πανιώνιος είχε μια ομάδα super (ίσως το καλύτερο παιδικό που είχε γίνει ποτέ) και όμως στην Εθνική ήταν με το ζόρι 3. Την ομάδα αυτή να κατέβαζαν ατόφια (που λέει ο λόγος) θα είχε πάει πολύ καλύτερα. Από την επόμενη χρονιά άρχισαν να στρώνουν τα πράγματα, γιατί αφού κινδύνεψαν να πέσουν (το έσωσαν στον τελευταίο αγώνα με την Αγγλία), αποφάσισαν να κάνουν τις κλήσεις με πιο αντικειμενικά κριτήρια. Αλλά η περσινή ομάδα ήταν μετριότατη κατά τη γνώμη μου με ένα ακόμα ακατάλληλο προπονητή, για αυτό και έπεσε. Το πρόβλημα δεν είναι με τις φουρνιές, καλές ή κακές. Σε όλες τις χρονιές υπάρχουν καλοί παίκτες, σε κάποιες υπάρχουν και κάποιοι πολλοί καλοί. Το πρόβλημα είναι δομικό και έχει να κάνει κυρίως με τους μέτριους προπονητές που αναλαμβάνουν και δεν έχουν τη δυνατότητα διαχείρισης και αξιοποίησης των παιδιών που υπάρχουν.
ubreaker
QUOTE (Runt @ Jul 8 2017, 20:22 ) *
Αν ήταν στο δικό μου χέρι μονο ενας διχιλιαρος θα μπαινε στην δωδεκάδα. Ο Γαργαλης λόγω του τραυματισμού του Στάθη.

Καλά τα έγραψες φίλε Ubreaker (αδικείς ισως λίγο τον Αρσενοπουλο) αλλά γιατι "κρατημένο άλογο" ο Μωραιτης; Τι εννοείς;


Καλώς είναι κι ο Γάργαλης και ο Αρσενόπουλος στην ομάδα κατά τη γνώμη μου. Για να μην παρεξηγούμαι σχετικά με τον Αρσενόπουλο, επειδή έχω μιλήσει κάποιες φορές για το παιδί, θα πω τα εξής. Είναι ένα από τα καλύτερα δυάρια που έχουμε σε αυτές τις ηλικίες. Δουλεύει σκληρά, έχει μοναδική επαφή με το καλάθι και είναι προσγειωμένο παιδί. Η προοπτική όμως να παίξει σε πολύ υψηλό επίπεδο είναι κατά τη γνώμη μου περιορισμένη, γιατί έχει κάποιες χαρακτηριστικές αδυναμίες (αν θέλεις το αναλύουμε κάποια άλλη στιγμή). Γι αυτό και απορώ όταν διαβάζω κάποιες υπερβολές τύπου το "νέο μεγάλο αστέρι του Ελληνικού μπάσκετ"κλπ. Αυτά δεν τον βοηθάνε και σίγουρα δεν τον βοηθάει και το σπρώξιμο από το γνωστό μάνατζερ.

Για το Μωραϊτη, θεωρώ ότι θα ήταν καλύτερος εάν είχε τη δυνατότητα μέσα στη χρονιά να παίζει περισσότερα παιχνίδια σε υψηλό επίπεδο. Ας το μεταφράσει αυτό ο καθένας όπως νομίζει...
xxx-4711
ubreaker

Γραψε αν θελεις ποια παιδια επρεπε να κληθουν στην προ διετιας παιδων. Ετσι για την ιστορια και για καθαρα λογους περιεργειας.

QUOTE(Runt @ Jul 9 2017, 10:25 ) *
Πολύ καλοί ήταν στο πανελλήνιο, αλλά αν είναι να πέσουμε δεν θα μας σώσουν αυτοί οι δύο. Δεν θα κάνουν τη διαφορά σε σχέση με τον Δουβλη η τον Γιανναρά. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον.
Γενικά είμαι της φιλοσοφίας να παίζουν οι σινιορ στα τουρνουά, εκτός κι αν πρόκειται για περιπτώσεις όπου ο τζούνιορ είναι αισθητά καλύτερος.
Εκτός αυτού κοιτάω τον πάγκο και βλέπω πρόβλημα στο 1 αν -χτυπαω ξυλο- συμβεί κάτι στον Μωραιτη (κούφια η ώρα). Θεωρώ δηλαδή καλύτερους ως ασους τους 99ρηδες που ανέφερα, άλλο αν θεωρώ ότι οι διχιλιαροι είναι πολύ μεγαλύτερα και πιο ελκυστικα"πρότζεκτ".


Στη θεση 1 παιζουν ο Τσιρογιαννης και ο αφος Καλαιτζακης. Ο Γιανναρας εχει το μυαλο του περισσοτερο στην εκτελεση, οχι παντοτε με τα καλυτερα αποτελεσματα, παρα στην οργανωση.
Τι παει να πει σινιορ. Πρεπει να παιζουν οι καλυτεροι ανεξαρτητως ηλικιας.
Καλυτεροι 99δες απο το Σανδραμανη ειναι οι Καλαιτζακηδες και ο Καμπεριδης.
Ισως επρεπε να κληθει και καποιο καθαρο τριαρι καλα αν υπαρχει, καλα εχω καποιον υποψιν εγραψαν για αυτον σε αλλο τοπικ χωρις να αναφερουν το ονομα του.
polykos
QUOTE(xxx-4711 @ Jul 10 2017, 05:04 ) *
ubreaker

Γραψε αν θελεις ποια παιδια επρεπε να κληθουν στην προ διετιας παιδων. Ετσι για την ιστορια και για καθαρα λογους περιεργειας.


Το είχα πιο εύκολο, αυτή ήταν η ομάδα του Πανιωνίου που "χαριτολογώντας" ο ubreaker έγραψε οτι θα έπρεπε να κληθεί αυτούσια. Θα χρειαζόταν όμως και τους προπονητές Νίκο Κοψιά και Θανάση Κωνσταντώνη, βέβαια!!!!

Καρακεχαγιάς Γιάννης
Μωραΐτης Δημήτρης
Χατζόγλου Παναγιώτης
Κρανάκης Αναστάσης
Καζάκου Νίκος
Ρετσινάς Δημήτρης
Παπανικολάου Μάριος
Κούτρας Δημήτρης
Καπρής Φώτης
Λιούνης Χάρης
Αγγελοκωνσταντής Γιώργος
Σταμούλης Φάνης
Κουτσούγερας Ανδρέας
wike side
Καλημέρα,οι κλήσεις στην Εθνική είναι καλές,άντε να πούμε ότι δύο 99ρηδες θα μπορούσαν να είναι στην θέση ενός 2000ρου και ενός 99ρη. Αλλά και πάλι αυτό είναι στην κρίση του προπονητή .Άλλο ότι υπάρχουν καλοί παίκτες που θα μπορούσαν -υπο προϋποθέσεις-να είναι στην 12κάδα αλλά σκοντάφτουν σε κάποιους τοπ. Το κακό είναι ότι αυτοί που θα μπορούσαν, παίζουν στις ίδιες θέσεις με παιδιά που δικαίως είναι εκεί. Το πρόβλημα μας είναι σε θέσεις που δεν υπάρχουν καθόλου παίκτες υψηλού επιπέδου(πχ στο 3).Κατά τα άλλα οι προπονητές παίζουν καθοριστικό ρόλο θα πρέπει να διαχειριστούν τους παίκτες κλειδιά και να δώσουν ρόλο στους υπόλοιπους.
mpek
QUOTE (wike side @ Jul 10 2017, 09:04 ) *
Καλημέρα,οι κλήσεις στην Εθνική είναι καλές,.. Το πρόβλημα μας είναι σε θέσεις που δεν υπάρχουν καθόλου παίκτες υψηλού επιπέδου(πχ στο 3).Κατά τα άλλα οι προπονητές παίζουν καθοριστικό ρόλο θα πρέπει να διαχειριστούν τους παίκτες κλειδιά και να δώσουν ρόλο στους υπόλοιπους.

Το ίδιο λέω και εγώ, οι κλήσεις είναι εντάξει. Τόσο ο Μωραίτης όσο και ο Καλαιτζάκης είναι παίκτες υψηλού επιπέδου, τόσο υψηλού ώστε να μην κινδυνεύσουμε. Το πρόβλημα για εμένα είναι καθαρά και μόνο ο προπονητής: Αν αφήσει -για να γράφω καθαρά- τον Γιώργο να παίρνει όλες τις προσπάθειες, θα έχουμε σοβαρό πρόβλημα. Αν καταφέρει να επιβληθεί και τον πείσει ότι ναι μεν είναι παικτάρα αλλά δεν μπορεί μόνος του, τότε μπορεί να πλασαριστούμε κάπου στην 8άδα. Θα τα καταφέρει ο προπονητής μας ;
Runt
QUOTE (xxx-4711 @ Jul 10 2017, 05:04 ) *
Στη θεση 1 παιζουν ο Τσιρογιαννης και ο αφος Καλαιτζακης. Ο Γιανναρας εχει το μυαλο του περισσοτερο στην εκτελεση, οχι παντοτε με τα καλυτερα αποτελεσματα, παρα στην οργανωση.
Τι παει να πει σινιορ. Πρεπει να παιζουν οι καλυτεροι ανεξαρτητως ηλικιας.
Καλυτεροι 99δες απο το Σανδραμανη ειναι οι Καλαιτζακηδες και ο Καμπεριδης.
Ισως επρεπε να κληθει και καποιο καθαρο τριαρι καλα αν υπαρχει, καλα εχω καποιον υποψιν εγραψαν για αυτον σε αλλο τοπικ χωρις να αναφερουν το ονομα του.


Με τον Δουβλη θα αντικαθιστουσα τον Τσιρογιαννη (δεν λέω τι θα πρεπε να γίνει η τι θα ήταν λογικό να γίνει, αλλά τι θα έκανα εγώ rolleyes.gif .). Πιστεύω ότι θα ήταν πιο χρήσιμος στο να κρατήσει μπάλα στα δύσκολα κτλ. Ο Αρσενοπουλος στα φιλικα με διαψεύδει, όπως με διέψευσε (και μένα κι άλλους) στο περσινό παίδων όπου δεν έπαιξε τα αναμενόμενα, Ίσως τώρα που θα έρχεται από πίσω να παρουσιαστεί καλύτερος και λιγότερο αγχωμενος
Εύχομαι πάντως τα παιδιά να τα πανε καλα και να βοηθήσουν.Κκγ

ΥΓ. Τον Π. Καλαϊτζάκη δεν τον έχω για ασο στο μυαλό μου,από τα παιχνίδια με Άρη που τον είδα στο φετινό f4. Ο Γιώργος πιο πολύ παίζει στο 1. Νομίζω ότι το έχουν αναφέρει και σε κοινή συνέντευξη.

ΥΓ.2 wike side αν αναφέρεσαι σε δικό μου ποστ, ποτέ δεν είπα ότι οι κλήσεις είναι κακές. Ωστόσο και πάλι έμειναν έξω παιδιά που θα μπορούσαν να ειναι (Δραγατης, Ψαρας (για τριάρι), Δουβλης, Γιανναράς, Μπουρας...) στην αποστολή.
Gkos
1-2 ειναι ο Γιωργος , 2-3 ο Παναγιωτης .
Αυτοι το εχουν δηλωσει ,δεν το λεω εγω .
KingCrimson
τον εναν που επαιξε και πέρσι θα τον βάλει στανταρ στο 3, σαν ψηλο γκαρντ μιας και δεν εχει παρει καθολου τριαρια... για κανα ριμπ. και τιποτα σουτακια απ εξω
Ο άλλος πραγματικά δε ξερω που μπορει να βοηθησει
mpek
Ιταλία – Ελλάδα 66-56
http://ebasket.gr/2017/07/italia-ellada-66-56
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.