Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ (u18-u19)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
polykos
Ο Βλασσόπουλος δεν πήγε σε κανα σεμινάριο τόσο καιρό??
Ποιος σουτάρει - Αουτ ήσυχο θα κάνουμε?
Γρήγορα να μεγαλώσουν τα 02-03-04 γιατί οι μαυρες πλερέζες δεν μας πάνε για μεγάλο διάστημα
Gkos
Να πω μονο οτι δεν ηταν παροντες ολοι οσοι αναγραφονται στην κληση!
Λειπανε πχ τα (κατα πασα πιθανοτητα ) 5αρια της τελικης 12αδας ,Χρηστιδης
και Κουρεπης .
Και λεω "κατα πασα πιθανοτητα" γιατι Κουτρας πχ που ηταν σε ολα τα φιλικα του καλοκαιριου φουλ για 12αδα,τωρα δεν ηταν 17αδα...
ggrilik
QUOTE (Gkos @ Nov 26 2016, 20:29 ) *
Και Καμπεριδη δικια μου ειναι ,μιλα mpek 😂😂😆😆

Έχει κάποια σχέση με τον Μιχάλη ή συνωνυμία?
polykos
QUOTE(ggrilik @ Nov 28 2016, 13:23 ) *
Έχει κάποια σχέση με τον Μιχάλη ή συνωνυμία?

ΑΔΕΡΦΙΑ
mpek
QUOTE (Gkos @ Nov 26 2016, 20:29 ) *
Και Καμπεριδη δικια μου ειναι ,μιλα mpek 😂😂😆😆

Δεν θυμάμαι να έγραψες κάτι για Κάμπε αλλά δεν αποκλείεται. Το altsheimer βλέπεις. Η ουσία είναι ότι κλήθηκε το παιδί και μένει να δούμε αν οι προπονητικοί φωστήρες μας θα εκμεταλλευτούν τα δυνατά του σημεία ή θα τον αχρηστεύσουν. Πλέον όλα τα περιμένω.
Gkos
Η Εθνική Εφήβων προετοιμάζεται για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στη Σαμσούντα (16-22/12).

Στο πλαίσιο της προετοιμασίας της θα δώσει φιλικό αγώνα, προπονητικού χαρακτήρα, την Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου στις 17.30 με τον Ιωνικό στη Νίκαια. Οι παίκτες που έχουν κληθεί (και καλούνται να είναι στις 16.30 στο γήπεδο) είναι οι: Ανδρέας Σκούφης (Παγκράτι), Γιάννης Αγραβάνης (Δούκας), Γιώργος Καμπερίδης (Δούκας), Χάρης Λιούνης (Δούκας), Θανάσης Μπολάτογλου (Ιωνικός Νίκαιας), Δημήτρης Χατζηκυριακίδης (Μαχητές), Διονύσης Τάτταρης (Μαχητές), Θανάσης Δομπρογιάννης (Περιστέρι), Διογένης Γοργόνης (Περιστέρι), Δημήτρης Καραμανώλης (ΠΑΟΚ), Δημήτρης Κουρέπης (Αρκαδικός), Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός), Γιώργος Καλαϊτζάκης (Παναθηναϊκός), Βασίλης Χρηστίδης (Άρης), Κώστας Παπαδάκης (Κολοσσός Ρόδου), Στάθης Παπαδάκης (Ίκαρος Ν. Σμύρνης), Δημήτρης Μωραϊτης (ΑΕΚ).
Flinafim
Nick Mantis...γεννημένος 1999...σούπερ παίκτης....με Μωραΐτη και Λούντζη στην περιφερεια πετάμε...
Gkos
Η Εθνική Εφήβων μπαίνει στην τελική ευθεία της προετοιμασίας της για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U18, το οποίο θα φιλοξενηθεί στη Σαμσούντα από 16 ως 22 Δεκεμβρίου.

Στο πλαίσιο αυτής της προετοιμασίας θα αντιμετωπίσει τον Παπάγου σε προπονητικό φιλικό την Πέμπτη (8/12) στις 17.30. Οι παίκτες που καλούνται να βρίσκονται στο κλειστό του Παπάγου στις 16.30 είναι οι: Δημήτρης Μωραϊτης, Μιχάλης Λούντζης, Γιώργος Καλαϊτζάκης, Γιάννης Αγραβάνης, Βαγγέλης Γεωργιάδης, Διογένης Γοργόνης, Στάθης Παπαδάκης, Θανάσης Δομπρογιάννης, Γιώργος Καμπερίδης, Δημήτρης Κουρέπης, Ανδρέας Σκούφης, Θανάσης Μπολάτογλου, Χρήστος Κούτρας, Ορφέας Στασινός, Χάρης Λιούνης.

http://basket.gr/index.php/eidhseis/5754-e...-me-ton-papagou


polykos
Του Βλασσόπουλου του το είπανε οτι θα κάνουν φιλικό με Σορώτο??
BasketZilla
QUOTE(Flinafim @ Dec 1 2016, 18:35 ) *
Nick Mantis...γεννημένος 1999...σούπερ παίκτης....με Μωραΐτη και Λούντζη στην περιφερεια πετάμε...


Εγγονός του συνονόματου παππού του που έγινε draft το 1959 και έπαιξε σε St.Louis Hawks (που τον draftαραν στον 5ο γύρο), Minneapolis Lakers και Chicago Zephyrs την περίοδο 1959-1963 (52 αγώνες με 4.5π-1.8ασ).



Ο μικρός Mantis έχει το ίδιο ύψος με τον παππού (190) και είναι combo guard με σούπερ τρίποντο. Πέρσι σαν junior στο Lowell High School ( το Lowell είναι μια μικρή πόλη 10 χιλιάδων κατοίκων στην Βόρεια Ιντιάνα) είχε 18.6π-7.0ρ-3.3ασ με σχεδόν 40% στα 4-5 τρίποντα που σούταρε σε κάθε ματς.

Το καλοκαίρι έδειξαν ενδιαφέρον μόνο mid major κολλέγια (San Diego,Valparaiso,Northern Illinois). Ο πιτσιρίκος πείσμωσε, πλακώθηκε στα βάρη βάζοντας 10 κιλά μύες, δούλεψε τον χειρισμό για να παίζει περισσότερο σαν point guard και το αποτέλεσμα είναι στα πρώτα φετινά παιχνίδια σαν senior να έχει 35π-5π-5ασ με 50% τρίποντα 41.gif

Βάση της γνώσης που έχω για το επίπεδο των High Schools των ΗΠΑ , θα είχε θέση στην Εφήβων αλλά το καλοκαίρι με τους 1999ρηδες.

Υ.Γ. Φίλε Gkos αυτούς που δεν ξέρω από τις κλήσεις της Εφήβων είναι τον Καμπερίδη Jr και τον Στασινό (μόνο στον Νότο αυτός).
Τα φώτα σας πλιιιζζζ !
Runt
Χαίρετε παιδιά! Στο Θεό σηκωνεται ο Mantis, τι αθλητικοτητα είναι αυτή!
Παντως δεν lackoμεθα καλων γκαρντ, αλλα φόργουορντ. Σχεδον ολοι οι βασικοι (δωδεκαδατοι)
φοργουορντ της ομαδας ειναι undersized. Αυτά για τους επισκεπτες που δεν γνωρίζουν πολλά πράματα.

Basketzilla: Ο Καμπερίδης (γύρω στο 1.95) παίζει φόργουορντ στην ομαδα του. Αντιλαμβάνεσαι...





Flinafim
QUOTE (BasketZilla @ Dec 6 2016, 19:51 ) *
Εγγονός του συνονόματου παππού του που έγινε draft το 1959 και έπαιξε σε St.Louis Hawks (που τον draftαραν στον 5ο γύρο), Minneapolis Lakers και Chicago Zephyrs την περίοδο 1959-1963 (52 αγώνες με 4.5π-1.8ασ).



Ο μικρός Mantis έχει το ίδιο ύψος με τον παππού (190) και είναι combo guard με σούπερ τρίποντο. Πέρσι σαν junior στο Lowell High School ( το Lowell είναι μια μικρή πόλη 10 χιλιάδων κατοίκων στην Βόρεια Ιντιάνα) είχε 18.6π-7.0ρ-3.3ασ με σχεδόν 40% στα 4-5 τρίποντα που σούταρε σε κάθε ματς.

Το καλοκαίρι έδειξαν ενδιαφέρον μόνο mid major κολλέγια (San Diego,Valparaiso,Northern Illinois). Ο πιτσιρίκος πείσμωσε, πλακώθηκε στα βάρη βάζοντας 10 κιλά μύες, δούλεψε τον χειρισμό για να παίζει περισσότερο σαν point guard και το αποτέλεσμα είναι στα πρώτα φετινά παιχνίδια σαν senior να έχει 35π-5π-5ασ με 50% τρίποντα 41.gif

Βάση της γνώσης που έχω για το επίπεδο των High Schools των ΗΠΑ , θα είχε θέση στην Εφήβων αλλά το καλοκαίρι με τους 1999ρηδες.

Υ.Γ. Φίλε Gkos αυτούς που δεν ξέρω από τις κλήσεις της Εφήβων είναι τον Καμπερίδη Jr και τον Στασινό (μόνο στον Νότο αυτός).
Τα φώτα σας πλιιιζζζ !

Απολύτως σωστα ολα...μια μικρη ένσταση αν μου επιτρέπεις σε σχέση με το υψος...επειδη τον εχω δει εκ του σύνεγγυς πιστεύω οτι ειναι γύρω στο 1.92 με 1.93...
polykos
QUOTE(Flinafim @ Dec 1 2016, 18:35 ) *
Nick Mantis...γεννημένος 1999...σούπερ παίκτης....με Μωραΐτη και Λούντζη στην περιφερεια πετάμε...

Ηθελα μέρες να το ρωτήσω.
Πως προέκυψε αυτή η αναφορά?
Flinafim
QUOTE (polykos @ Dec 7 2016, 16:43 ) *
Ηθελα μέρες να το ρωτήσω.
Πως προέκυψε αυτή η αναφορά?

Μεσα απο τα παιχνίδια...πόθεν άλλως;;;;;
mpek
QUOTE (Flinafim @ Dec 8 2016, 00:26 ) *
Μεσα απο τα παιχνίδια...πόθεν άλλως;;;;;

Σύμφωνοι αλλά ποια παιχνίδια ; Το παιδί δεν βρίσκεται στις προκλήσεις της Εφήβων, εκτός αν συζητάμε για του χρόνου. Αλλά και πάλι, ρώτησε κανείς τον νεαρό αν θέλει να έρθει στην ελλάδα να παίξει με την εθνική εφήβων ;
Gkos
Mpek νομιζω πως εννοει μεσα απο τα παιγχνιδια που τον ειδε ο Flinafim (στην Αμερικη )...
Εγω αυτο καταλαβα!
BasketZilla
QUOTE(mpek @ Dec 8 2016, 12:37 ) *
Σύμφωνοι αλλά ποια παιχνίδια ; Το παιδί δεν βρίσκεται στις προκλήσεις της Εφήβων, εκτός αν συζητάμε για του χρόνου. Αλλά και πάλι, ρώτησε κανείς τον νεαρό αν θέλει να έρθει στην ελλάδα να παίξει με την εθνική εφήβων ;


Τον προσέγγισε η ομοσπονδία το καλοκαίρι ώστε να πάρει διαβατήριο και να παίξει στην Εθνική. Όπως διάβασα θέλει αλλά το καλοκαίρι του 2017 το βλέπει χλωμό. Freshman σε κολλέγιο να τρέχει στας Ευρώπας καλοκαιριάτικα δεν υπάρχει σαν ενδεχόμενο.

Έπαιξε το Σεπτέμβρη το όνομα του σε πολλά site.

Η δωδεκάδα που βλέπω για την Σαμσούντα :

Μωραίτης - Σκουφής
Λούντζης - Κώστας Παπαδάκης - Καλαιτζάκης
Μπαλάτογλου - Στάθης Παπαδάκης
Αγραβάνης - Τάταρης - Δομπρόγιαννης
Χρηστίδης - Κουρέπης

Δηλαδής λείπει ο άτυχος Ιορδάνου που είχε σημαντικό ρόλο τον χειμώνα στο Albert Sweitzer στην Γερμανία και ο άλλος ''Αμερικανός'' της φουρνιάς των 1998ρηδων ο Γιώργος Τάρλας. Τα πάει και αυτός καλά στο High School των ΗΠΑ που παίζει και το έχει ρίξει και στο Αμερικάνικο football όπως είδα. Ήταν το βασικό μας τριάρι το καλοκαίρι του 2014 στο U16 της Λετονίας.

Με το παλιό σύστημα θα είχαμε ελπίδα να μπούμε καμιά οκτάδα, τώρα ελπίζω να κερδίσουμε Φινλανδία στον Όμιλο και Σουηδία στα χιαστί για να μην μπούμε σε περιπέτειες. Πλην Γαλλίας και Γερμανίας όλες οι άλλες ομάδες παίζονται πάντως. Δυστυχώς με την Τουρκία την 1η αγωνιστική δεν νομίζω να μας αφήσουν να διεκδικήσουμε καν τις πιθανότητες μας για νίκη. Θα θυμίσουν μέρες Βιντέλα και Μουντιάλ 1978 οι γκρι biggrin.gif
polykos
QUOTE(BasketZilla @ Dec 8 2016, 18:23 ) *
Η δωδεκάδα που βλέπω για την Σαμσούντα :

Μωραίτης - Σκουφής
Λούντζης - Κώστας Παπαδάκης - Καλαιτζάκης
Μπαλάτογλου - Στάθης Παπαδάκης
Αγραβάνης - Τάταρης - Δομπρόγιαννης
Χρηστίδης - Κουρέπης

Ευχαρίστως θα άλλαζα κάτι τις
Γοργόνης-Καραμανώλης-Καμπερίδης-Γεωργιάδης
στην θέση
Σκούφη-Κ. Παπαδάκη-Αγραβάνη-Δομπρόγιαννη
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Dec 8 2016, 13:52 ) *
Mpek νομιζω πως εννοει μεσα απο τα παιγχνιδια που τον ειδε ο Flinafim (στην Αμερικη )...
Εγω αυτο καταλαβα!


Ακριβώς έτσι φίλε Gkos...τον εχω δει σε 2 φέτος...
Gkos
Παπαγος-Εθνικη Εφηβων 91-72

(21-19,48-44,74-62,91-72)



Με 11άδα η λειψη εθνική Νότου.



Έλειπαν Μωραίτης(λογικό-εχει ματς U21) ,Δομπρογιαννης,Καμπερίδης και Κουρέπης.



Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον του φιλικου ήταν η παρουσια του Σορωτου.

Διαμαρτυρόταν στους ρεφ σε κάθε φάση.

Το ματσακι μέτριο,πολλα φάουλ και πολλές βολές.

Σορώτος με ρεφ,Σορώτος με παίκτες,παικτες με ρεφ,ρεφ με Σορώτο .

Στο ημίχρονο φώναζεεεε

"40 βολές λες και παίζουμε με τους Lakers" ο ένας ρεφ ήθελε να φύγει,ωραία περάσαμε !



Φυσικά δεν θα κανω αγωνιστικο σχολιο ,ή κατι παραπανω.



Εχω τραβηξει 2 βιντεάκια ,αν τα ανεβάσω θα σας πω.



Σε 10 μέρες είναι το πανευρωπαικό και εμείς....
polykos
QUOTE(polykos @ Dec 6 2016, 17:26 ) *
Του Βλασσόπουλου του το είπανε οτι θα κάνουν φιλικό με Σορώτο??


να ευλογήσω τα γένεια μου, μου το επιτρέπετε.
Gkos
Η Εθνική Εφήβων μπαίνει στην τελική ευθεία της προετοιμασίας της ενόψει του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U18 (Σαμσούντα, 16-22 Δεκεμβρίου) που είχε αναβληθεί το περασμένο καλοκαίρι.

Οι παίκτες που καλούνται να βρίσκονται στο ΟΑΚΑ στις 09.30 την Κυριακή 11 Δεκεμβρίου είναι οι:

Γιώργος Καλαϊτζάκης 1999 1.98 γκαρντ Παναθηναϊκός

Μιχάλης Λούντζης 1998 1.95 γκαρντ Παναθηναϊκός

Διονύσης Τάταρης 1998 2.05 γκαρντ Μαχητές Πευκών

Γιάννης Χατζηκυριακίδης 1997 1.90 γκαρντ Μαχητές Πευκών

Κώστας Παπαδάκης 1998 1.90 γκαρντ Κολοσσός Ρόδου

Δημήτρης Μωραϊτης 1999 1.91 γκαρντ ΑΕΚ

Γιάννης Αγραβάνης 1998 1.98 φόργουορντ Δούκας

Δημήτρης Κουρέπης 1998 2.05 σέντερ Αρκαδικός

Χαράλαμπος Λιούνης 1999 2.10 σέντερ Δούκας

Θανάσης Μπολάτογλου 1998 1.96 γκαρντ Ιωνικός Ν.

Ανδρέας Σκούφης 1998 1.90 γκαρντ Παγκράτι

Στάθης Παπαδάκης 1998 1.96 φόργουορντ Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Βασίλης Χρηστίδης 1998 2.08 σέντερ Άρης Θ.

Δημήτρης Καραμανώλης 1998 1.92 γκαρντ ΠΑΟΚ

Διογένης Γοργόνης 1998 1.92 γκαρντ Περιστέρι



Προπονητής: Γιώργος Βλασόπουλος

Βοηθός Προπονητή: Γιώργος Δήμος

Φυσιοθεραπευτής: Τάσος Παπαγιαννίδης

Αρχηγός Αποστολής: Κώστας Παρίσης

Η Εθνική Εφήβων θα αναχωρήσει με τελικό προορισμό τη Σαμσούντα την Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου.

http://www.eskana.gr/2016/12/blog-post_82.html?m=1

Θα κανουμε και 2 μερες προετοιμασια ,αυτά ειναι....
KingCrimson
3-4 δεν υπάρχουν καθόλου στους 98-99?
benchwarmer
Κατ' αρχάς να δηλώσω ότι δεν είμαι μεγάλος γνώστης των κατηγοριών για να κρίνω τις κλήσεις...

QUOTE(KingCrimson @ Dec 9 2016, 18:21 ) *
3-4 δεν υπάρχουν καθόλου στους 98-99?

3άρια υπάρχουν, εξάλλου και ένα σχήμα με 3 καθαρά γκαρντ όταν ένα από αυτά θα είναι ο Λούντζης δεν νομίζω ότι θα έχει κάποιο πρόβλημα.
Το 4 φαίνεται άδειο ναι, και δεν νομίζω ότι μπορούν να βρεθούν ταυτόχρονα στο παρκέ δύο εκ των Χρηστίδη-Κουρέπη-Τάταρη (αν κάποιος περισσότερο γνώστης έχει πιο ξεκάθαρη άποψη ευχαρίστως να την ακούσω...)
polykos
QUOTE(benchwarmer @ Dec 10 2016, 19:08 ) *
Κατ' αρχάς να δηλώσω ότι δεν είμαι μεγάλος γνώστης των κατηγοριών για να κρίνω τις κλήσεις...


3άρια υπάρχουν, εξάλλου και ένα σχήμα με 3 καθαρά γκαρντ όταν ένα από αυτά θα είναι ο Λούντζης δεν νομίζω ότι θα έχει κάποιο πρόβλημα.
Το 4 φαίνεται άδειο ναι, και δεν νομίζω ότι μπορούν να βρεθούν ταυτόχρονα στο παρκέ δύο εκ των Χρηστίδη-Κουρέπη-Τάταρη (αν κάποιος περισσότερο γνώστης έχει πιο ξεκάθαρη άποψη ευχαρίστως να την ακούσω...)


Το 4 είναι άδειο, αλλά είναι φαίνεται άποψη να παίζουμε με μισά.
Ακόμα και να δεχτώ αυτή τη λογική, ο Λούτζης δεν είναι ούτε μισό τριάρι.
tuareg
ασχετο αν επαιξε σεντερ σημερα ο Χρηστιδης στον Αρη για 4 δουλευεται
BasketZilla
Μετά τον Yurtseven , που φυσιολογικά δεν θα είναι στην Σαμσούντα καθώς δεν υπήρχε περίπτωση να αφήσει το NC State ή οποιοδήποτε άλλο κολλέγιο του NCAA παίκτη να λείψει για έστω μια εβδομάδα Δεκεμβριάτικα, ένα ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα προέκυψε για την Τουρκική ομάδα.

Ο 1999ρης wing Onuralp Bitim που άνευ Yurtseven θα ήταν ο ηγέτης των Τούρκων, τραυματίστηκε στο μάτι και θα χάσει το U18. Περαστικά στον αντιπαθέστατο πιτσιρίκο και ας ελπίσουμε ότι δεν έχει κάτι σοβαρό.

Τώρα θα είναι μια κλάση κάτω οι Τούρκοι (αντίπαλοι μας στο do or die ματς της πρεμιέρας).
Gkos
QUOTE (benchwarmer @ Dec 10 2016, 19:08 ) *
3άρια υπάρχουν, εξάλλου και ένα σχήμα με 3 καθαρά γκαρντ όταν ένα από αυτά θα είναι ο Λούντζης δεν νομίζω ότι θα έχει κάποιο πρόβλημα.
Το 4 φαίνεται άδειο ναι, και δεν νομίζω ότι μπορούν να βρεθούν ταυτόχρονα στο παρκέ δύο εκ των Χρηστίδη-Κουρέπη-Τάταρη (αν κάποιος περισσότερο γνώστης έχει πιο ξεκάθαρη άποψη ευχαρίστως να την ακούσω...)


Αν και εχω καιρο να τον δω νομιζω Ο Ταταρης για 4 παει μαζι με Αγρα και 5αρια Κουρεπης με Χρηστιδη.
Συνεπως Λιουνης εξω .
Ποιοι αλλοι θα κοπουν θα εχει ενδιαφερον!
Α και Λουντζης στο 3 ουτε με σφαιρες wink.gif
Flinafim
Πάει για ματαίωση το πανευρωπαϊκό με οσα γινονται στην τουρκια
benchwarmer
Ανακοινώθηκε και η 12άδα πάντως...

4.Μιχάλης Λούντζης 04.08.1998 1.95 Παναθηναϊκός
7.Ανδρέας Σκούφης 21.04.1998 1.90 Παγκράτι
9.Θανάσης Μπολάτογλου 28.03.1998 1.96 Ιωνικός Ν.
10.Δημήτρης Χατζηκυριακίδης 31.10.1998 1.91 Μαχητές
13.Γιάννης Αγραβάνης 13.11.1998 1.98 Δούκας
14.Βασίλης Χρηστίδης 10.07.1998 2.08 Άρης
16.Γιώργος Καλαϊτζάκης 02.01.1999 1.98 Παναθηναϊκός
21.Δημήτρης Μωραϊτης 03.02.1999 1.90 AEK
23.Παπαδάκης Κωνσταντίνος 27.09.1998 1.90 Κολοσσός Ρ.
24.Δημήτρης Κουρέπης 23.03.1998 2.05 Αρκαδικός
32.Διονύσης Τάταρης 05.02.1998 2.05 Μαχητές
34.Στάθης Παπαδάκης 18.08.1998 1.96 Ίκαρος Ν. Σμ.
mpek
Μετά από αυτό, δεν φαντάζομαι να ανησυχεί κανείς rolleyes.gif
http://www.ebasket.gr/2016/12/kathisichazi-i-eok
Runt
Ο Γοργονης που είναι αισθητα βελτιωμένος θα μπορούσε να είναι αντί του Σκουφη ή του επισης βελτιωμένου (και παιγμενου) Χατζηκυριακιδη.
Θέλω να δω αυτή την ομαδα, αλλά αν ήμουν ομοσπονδία δεν υπηρχε περίπτωση να στείλω τα παιδιά...
Εψαξα άλλα δεν κατάφερα να βρω αν κάποια ομοσπονδία (ή Σέρβικη ξέρω γω) κάνει δεύτερες σκέψεις, ή κάτι πιο δραστικό.

Για να μη παρεξηγηθω, και στην Ελβετια να είχε συμβεί ή τραγωδία, πάλι δεν θα στελνα την ομάδα.
polykos
Και μια απάντηση - θεώρημα, που βάζει το μέτρο στη συζήτηση-κριτική μας

http://www.superbasket.gr/vlassopoulos-na-...nta-ton-pekton/

Ο ομοσπονδιακός προπονητής στέκεται λίγο περισσότερο σε αυτό το «αθλητικά προσόντα» και το συνδυάζει με τους στόχους που υπάρχουν, λίγο πριν το τζάμπολ ενός Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος: «Είναι μια επιλογή και μια φιλοσοφία που έχει η ομοσπονδία τα τελευταία χρόνια, να επενδύει σε παιδιά που έχουν και τα σωματομετρικά προσόντα να φτάσουν ως την Εθνική Ανδρών. Γιατί ο βασικός στόχος είναι να βγουν παιδιά που θα παίξουν μπάσκετ. Να λειτουργήσουμε ως προθάλαμος της Εθνικής Ανδρών. Και φυσικά, θέλουμε να έχουμε μια καλή πορεία, να έχουμε θετικά αποτελέσματα, γιατί είναι και κάτι που θα βοηθήσει και τα ίδια τα παιδιά στη συνέχεια».
Gkos
Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων (γεν. 1999) έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τέταρτη (18/1) στις 16.30 στα βοηθητικά γήπεδα μπάσκετ του ΟΑΚΑ.

Oι παίκτες που έχουν κληθεί είναι οι: Δημήτρης Μωραϊτης (ΑΕΚ), Βίκτωρ Γκουαλτιέρι (ΑΕΚ), Φώτης Κάπρης (Πανιώνιος), Αριστοτέλης Μέλιος (Αμύντας), Ανδρέας Κουτσουγέρας (Μαρούσι), Άγγελος Δραγάτης (Δούκας), Γιώργος Δούβλης (Δούκας), Χάρης Λιούνης (Δούκας), Γιώργος Καμπερίδης (Δούκας), Μπούρας Παναγιώτης (Πρωτέας Β.), Αριστείδης Ψάρρας (Ίκαρος Ν. Σμύρνης), Στάθης (Περιστέρι),Θανάσης Δομπρογιάννης (Περιστέρι), Φωκίων Φωτόπουλος (Δούκας), Θόδωρος Κυριλής (Προμηθέας Π.), Νίκος Κουμουνδούρος (Προμηθέας Π.), Πάνος Βίρλας (Προμηθέας Π.), Νίκος Τσακμάς (Προμηθέας Π.), Παναγιώτης Άγγελος Τζαϊδάς (Ολυμπιακός), Γιώργος Καλαϊτζάκης (Παναθηναϊκός), Αλφρέδος Αλέξανδρος Πιλάβιος (Παναθηναϊκός)

http://basket.gr/index.php/eidhseis/5958-e...-notou-gen-1999
polykos
Με λένε Στάθη και είμαι γεννημένος το 99, να έρθω για προπόνηση?
Με λένε Φωκίωνα και παίζω στο περιστέρι, να έρθω για προπόνηση??
Με λένε Καπρή και είμαι τραυματίας, να έρθω για προπόνηση???
ubreaker
QUOTE (polykos @ Jan 16 2017, 16:06 ) *
Με λένε Στάθη και είμαι γεννημένος το 99, να έρθω για προπόνηση?
Με λένε Φωκίωνα και παίζω στο περιστέρι, να έρθω για προπόνηση??
Με λένε Καπρή και είμαι τραυματίας, να έρθω για προπόνηση???


Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα... Τόσες ξεφτίλες, υποβιβασμοί, ήττες από ανύπαρκτες ομάδες και μυαλό δεν βάζουν. Δεν κρατούν ούτε τα προσχήματα οι άθλιοι. Καληνύχτα σας...ή μάλλον καληνύχτα κακόμοιρο μπασκετάκι...
mpek
QUOTE (ubreaker @ Jan 17 2017, 03:36 ) *
Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα... Τόσες ξεφτίλες, υποβιβασμοί, ήττες από ανύπαρκτες ομάδες και μυαλό δεν βάζουν. Δεν κρατούν ούτε τα προσχήματα οι άθλιοι. Καληνύχτα σας...ή μάλλον καληνύχτα κακόμοιρο μπασκετάκι...

Για λέγε, ποιοι θεωρείς ότι έπρεπε να κληθούν και δεν κλήθηκαν ; Κάποιους ξέχασε ο προπονητής και για αυτό φαίνεσαι απογοητευμένος.
Gkos
Ειναι μονο με 99ρηδες το γραφει καθαρα η ανακοινωση ,ετσι;
(Το γιατι μονο 99ρηδες ειναι αλλη συζητηση)
Απλα το αναφερω,να προλαβω να μην γραφετε για 2000ρους....
mpek
QUOTE (Gkos @ Jan 17 2017, 12:21 ) *
Ειναι μονο με 99ρηδες το γραφει καθαρα η ανακοινωση ,ετσι;
(Το γιατι μονο 99ρηδες ειναι αλλη συζητηση)
Απλα το αναφερω,να προλαβω να μην γραφετε για 2000ρους....

Μας αφήνεις να πλακωθούμε με την ησυχία μας σε παρακαλώ ;!; 19.gif
KingCrimson
οι 99άρηδες εκτος απο Μωραιτη - Καλαϊτζακη είναι όλοι άμπαλοι, τουλάχιστο απ αυτο που είχα δει πρόπερσι με την παίδων
Οι 2000 είναι καλύτερη φουρνιά, την ευθύνη την έχει περισσότερο το προπονητικό τιμ που πέσανε
Gkos
QUOTE (mpek @ Jan 17 2017, 13:03 ) *
Μας αφήνεις να πλακωθούμε με την ησυχία μας σε παρακαλώ ;!; 19.gif



Be my guest wink.gif

(Το βλεπω να'ρχεται😂)
ggrilik
QUOTE (polykos @ Jan 16 2017, 15:06 ) *
Με λένε Στάθη και είμαι γεννημένος το 99, να έρθω για προπόνηση?
Με λένε Φωκίωνα και παίζω στο περιστέρι, να έρθω για προπόνηση??
Με λένε Καπρή και είμαι τραυματίας, να έρθω για προπόνηση???


24.gif sad-smiley-009.gif ΚΛΑΙΩ !!!

QUOTE
Μπούρας Παναγιώτης (Πρωτέας Β.), Αριστείδης Ψάρρας (Ίκαρος Ν. Σμύρνης), Στάθης (Περιστέρι),Θανάσης Δομπρογιάννης (Περιστέρι), Φωκίων Φωτόπουλος (Δούκας),


Σουβλατζίδικο ΣΤΑΘΗΣ στην οδό Αγίου Βασιλείου 59, Περιστέρι Κέντρο, Αττική.

Τον βλέπω να διαβάζει την ανακοίνωση των καφενείων της ΕΟΚ και να ρχεται 71.gif
ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(ggrilik @ Jan 17 2017, 22:11 ) *
24.gif sad-smiley-009.gif ΚΛΑΙΩ !!!



Σουβλατζίδικο ΣΤΑΘΗΣ στην οδό Αγίου Βασιλείου 59, Περιστέρι Κέντρο, Αττική.

Τον βλέπω να διαβάζει την ανακοίνωση των καφενείων της ΕΟΚ και να ρχεται 71.gif

Καλο θα ηταν φιλε μου να μην κατονομαζεις παιδεια που δεν ειναι τις αρεσκειας σου .Αυτα ειναι τα μονα που δεν φταινε .Πες μας λοιπον τις δικες σου επιλογες .Δεν νωμιζω οτι ειναι σωστο πισω απο ενα ψευδονιμο να ειρωνευωμαστε ..........
ggrilik
QUOTE (ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ @ Jan 18 2017, 10:48 ) *
Καλο θα ηταν φιλε μου να μην κατονομαζεις παιδεια που δεν ειναι τις αρεσκειας σου .Αυτα ειναι τα μονα που δεν φταινε .Πες μας λοιπον τις δικες σου επιλογες .Δεν νωμιζω οτι ειναι σωστο πισω απο ενα ψευδονιμο να ειρωνευωμαστε ..........

Δεν κρίνω τα παιδια, δεν γνωριζω τόσο καλά τις υποδομές..

Με αυτό που γελάω είναι που ειδικά στο συγκεκριμένο παιδί έχουν βάλει μόνο το επίθετο (Στάθης).
Για το άλλο παιδί βάλανε λάθος ομάδα και το τρίτο παιδί απ ότι λέει ο poly είναι τραυματίας.

Με την οργανωτικότητα γελάω.
Gkos
Και στον Ψαρρα βαλανε λαθος ομαδα αφου δεν αγωνιζεται στον Ικαρο Νεας Σμυρνης ...!
Προχειροδουλεια ,και αυτο καυτηριασε ο Polykos οχι το ποιοι εκληθησαν οπως μπορει αλλοι να καταλαβαν wink.gif
Καλη επιτυχια στα παιδια σημερα !
Flinafim
QUOTE (KingCrimson @ Jan 17 2017, 13:56 ) *
οι 99άρηδες εκτος απο Μωραιτη - Καλαϊτζακη είναι όλοι άμπαλοι, τουλάχιστο απ αυτο που είχα δει πρόπερσι με την παίδων
Οι 2000 είναι καλύτερη φουρνιά, την ευθύνη την έχει περισσότερο το προπονητικό τιμ που πέσανε

Είναι καλύτερη σειρά οι 2000 αλλα υπάρχουν και 4,5 αθλητές που στέκονται απο τους 99...
Υ.Γ οι 99 την έσωσαν την κατηγορία στην Ευρώπη πάντως...οι 2000 οχι...
Gkos
http://basket.gr/index.php/eidhseis/5989-p...n-kai-pampaidon


Από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης, ανακοινώνεται ότι την Δευτέρα 23 Ιανουαρίου και ώρα 17:00, στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών για το κλιμάκιο Εφήβων Βορρά:

Τσιριλάκης Νίκος (Μαντουλίδης), Χριστοδούλου Νίκος (ΠΚ Νεάπολης), Κουτσοκώστας Πασχάλης (ΧΑΝΘ), Δημητρακάς Βαγγέλης (Αρης), Φυλακτός Τιμολέων (ΧΑΝΘ), Νικολαΐδης Γιάννης (ΠΑΟΚ), Γιανναράς Γιάννης (ΠΑΟΚ), Καραγιώργος Παναγιώτης (ΠΑΟΚ), Γκαβέζος Άρης (Μαντουλίδης), Βλαγκόγιας Κώστας (ΠΑΟΚ), Καμπουρίδης Κώστας (ΠΑΟΚ), Ζαμπάκης Αντώνης (ΠΑΟΚ), Λαζαρίδης Κώστας (ΠΑΟΚ), Καλαϊτζάκης Παναγιώτης (Αρης), Τσιρογιάννης Κωνσταντίνος (Πιερικός-Αρχέλαος), Κουτουξίδης Νίκος (Μαντουλίδης), Ερμείδης Δημήτρης (ΧΑΝΘ), Γουναρόπουλος Φώτης (Αρης), Βουλγαρόπουλος Στράτος (Άρης), Κουρτίδης Βαλάντης (Άρης).
polykos
Λογικό θα μου φανεί αν αυτή η εθνική έχει "βόρειο" πρόσημο.
Υπάρχουν καλές επιλογές.
taselen
QUOTE (polykos @ Jan 20 2017, 14:42 ) *
Λογικό θα μου φανεί αν αυτή η εθνική έχει "βόρειο" πρόσημο.
Υπάρχουν καλές επιλογές.

Σε μπερδευει μαλλον το γεγονος οτι εχουν κληθει πολλοι αθλητες που ειναι γεννημενοι το 2000 και ενας του 2001 ενω οι κλησεις στη νοτια ελλαδα εχουν μονο 99αρηδες.
polykos
QUOTE(taselen @ Jan 20 2017, 14:59 ) *
Σε μπερδευει μαλλον το γεγονος οτι εχουν κληθει πολλοι αθλητες που ειναι γεννημενοι το 2000 και ενας του 2001 ενω οι κλησεις στη νοτια ελλαδα εχουν μονο 99αρηδες.

Οχι δε μπερδεύομαι.
Η εθνική μπορεί να περιλαμβάνει 99 και 00 (αν δεν κάνω λάθος)
Αν πάει μόνο με 99, δεν θα είναι "ενδιαφέρουσα"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.