Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ (u18-u19)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
Giannis83
Μπράβο στα παιδιά και στους προπονητές. Αγωνιστικά, είναι στο χέρι τους το χρυσό μετάλλιο από εδώ και πέρα. Το μόνο που πρέπει να προσέξουμε είναι το θέμα της ψυχολογικής διαχείρισης του ενθουσιασμού της νίκης μέχρι τον αυριανό ημιτελικό.

Πολύ κρίμα που αρκετά από αυτά τα παιδιά θα αναγκαστούνε να αγωνιστούνε του χρόνου στην Β' κατηγορία του U20. Μαζί με τους 96ρηδες (Ντόρσι, Τολιόπουλο, Σταμάτη, Μήτογλου κτλ) θα είχανε την ευκαιρία να διεκδικήσουνε μετάλλιο. Ας ανεβούνε κατηγορία και θα μπορέσουν να το κάνουν σε 2 χρόνια ξανά με την τωρινή σύνθεση.

ΥΓ. Σκέφτομαι τους "ψηλούς" της Εθνικής σε 4-5 χρόνια από σήμερα (αν και εφόσον τα παιδιά έχουνε την ανάλογη εξέλιξη φυσικά)... Αντετοκούνμπο-Παπαπέτρου-Χαραλαμπόπουλος-Αγραβάνης-Μήτογλου-Παπαγιάννης. Δεν θα έχουμε ξαναδεί Ελλάδα βασισμένη σε forward και σε ψηλούς.
ethikaras2015
QUOTE (Remon @ Jul 31 2015, 22:57 ) *
Βλακείες, έδωσαν ένα ριμπάουντ στο τέλος στον Χαραλαμπόπουλο για το td.


Δεν πειράζει μπράβο στα παιδιά όλ
α αλλά ρε μάγκες για τον Παπαγιαννη δεν γράφετε τίποτα αυτός έχει μηδενίσει όλα τα σέντερ των ομάδων μάλλον κάποιοι δημοσιογράφοι λένε ότι θέλουν όχι όλοι εμείς που κάνουμε ποστ.Λέω κάτι ψέματα?


QUOTE (manosnismo @ Jul 31 2015, 22:56 ) *
Του βαλανε ενα reb παραπανω του Χαραλαμποπουλου για το trible d smiley.gif

Και στον Παπαζτον του έκλεψαν 4 ρημπαουντ στην πρώτη περιοδο
Runt
QUOTE (Giannis83 @ Jul 31 2015, 23:50 ) *
YΓ. Σκέφτομαι τους "ψηλούς" της Εθνικής σε 4-5 χρόνια από σήμερα (αν και εφόσον τα παιδιά έχουνε την ανάλογη εξέλιξη φυσικά)... Αντετοκούνμπο-Παπαπέτρου-Χαραλαμπόπουλος-Αγραβάνης-Μήτογλου-Παπαγιάννης. Δεν θα έχουμε ξαναδεί Ελλάδα βασισμένη σε forward και σε ψηλούς.


Για αυτο ειναι σημαντικο παικτες οπως ο Σκουλιδας, δλδ φοργουορντ μεχρι 2μετρα, να μαθαινουν να παιζουν και στο 2 και γιατι οχι στο 1, απο μικρες ηλικιες (βλ. Στογιανοβιτς, Κορκμαζ).

Αλλα και παικτες με υψος μεχρι 1.96, οπως Λαρεντζακης, Λουντζης, Μποχω (που στα 20 ξεκινησε να μαθαινει τη θεση, και να δουμε αν θα καταφερει τελικα να εξελιχθει ως ασος, η θα καταληξει να σιγοτραγουδαει Διονυσιου) να δουλευοθν και στο 1.

Θα πει καποιος, οι διαφοροι Διπλαροι και Σταματηδες τι θα γινουν; Ελα ντε.

Με χαλαει πραγματικα να βλεπω παιδια με τοσο ταλεντο και θεληση, που μειονεκτουν ομως σε φυσικα προσοντα. Και δεν ειναι ενας και δυο.









dimitrios 1985
Σε αυτήν την εθνική για μενα μακράν ο πιο έτοιμος παίκτης απο ολους ειναι ο χαραλαμποπουλος...Που βασει των προσοντων που εχει μπορει να κανει πολυ μεγαλη καριερα στο ευρωπαικο μπασκετ..Για nba λιγο δυσκολο λογω περιορισμενων αθλητικων προσόντων...Αυτός που σίγουρα κάποια στιγμη θα περασει στην αλλη ακρη του ατλαντικου ειναι ο παπαγιαννης..Ενα παιδι με 2.18 υψος , καλη τεχνικη, πολυ δυνατος στην αμυνα και κυριως ευκινητος για το υψος του σε σημειο που χτες τον ειδαμε να τρεχει πρωτος σε αιφνιδιασμο και να καρφωνει..Στο nba ψαχνουν εναγωνιως τετοιους ψηλους...
AS1972
Θα ήθελα να (ξάνα)-γράψω πολλά.... όχι τόσο για τα παιδιά, αλλά για πολλούς που users που έχουν εκτοξεύσει απίθανες κατηγορίες... δεν είναι ώρα, άσε που θα μας κλειδώσει πάλι το topic ο admin και δεν λέει με μικρό ή μεγάλο τελικό μπροστά... Καλή επιτυχία στην ομάδα, αξίζουν το καλύτερο...
και καλά μυαλά σε μερικούς αν και δύσκολα θα σταματήσουν το κυνήγι φαντασμάτων, είναι φαίνεται το αγαπημένο τους χόμπι...
Όπως είπε και κάποιος νωρίτερα, κάποιους όντως τους ψεκάζουν...
KingCrimson
Aπό το παιχνίδι με τη Ρωσία πάντως άρχισε να χρησιμοποιεί, μετά απο 5-6 παιχνίδια ... τον Δίπλαρο και τον Μιλεντιγεβιτς .. και μόλις χτες έδωσε βάση στο να τροφοδοτείται σωστά ο Παπαγιάννης..!
Επιμένω οτι ο Παπαθεοδωρου πρέπει να μελετάει σε βάθος το basketforum

QUOTE(Runt @ Aug 1 2015, 12:14 ) *
Για αυτο ειναι σημαντικο παικτες οπως ο Σκουλιδας, δλδ φοργουορντ μεχρι 2μετρα, να μαθαινουν να παιζουν και στο 2 και γιατι οχι στο 1, απο μικρες ηλικιες (βλ. Στογιανοβιτς, Κορκμαζ).

Αλλα και παικτες με υψος μεχρι 1.96, οπως Λαρεντζακης, Λουντζης, Μποχω (που στα 20 ξεκινησε να μαθαινει τη θεση, και να δουμε αν θα καταφερει τελικα να εξελιχθει ως ασος, η θα καταληξει να σιγοτραγουδαει Διονυσιου) να δουλευοθν και στο 1.

Θα πει καποιος, οι διαφοροι Διπλαροι και Σταματηδες τι θα γινουν; Ελα ντε.

Με χαλαει πραγματικα να βλεπω παιδια με τοσο ταλεντο και θεληση, που μειονεκτουν ομως σε φυσικα προσοντα. Και δεν ειναι ενας και δυο.


E...εντάξει και αυτά τα παιδιά το ξέραν οταν ξεκίνησαν το μπάσκετ οτι είναι το παιχνίδι των ψηλών.., αλλα βέβαια για όποιον εξελίσσεται όπως έχει αποδειχθεί πολλές φορές πάντα θα υπάρχει δουλειά
KingCrimson
Πάντως έχω αρχίσει να τη θαυμάζω τη Γαλλία, εδω και πανω από δέκα χρόνια τουλάχιστο δε περνάει u16,u18,u20 που να μην έχουν παικταράδες και πλεον εκτός απο πολύ αθλητικοί που ήταν ανέκαθεν, βγάζουν συνεχώς τα τελεύταια χρόνια και γενιές πολύ μπασκετικές, απο αυτούς που είδα χτες θεωρώ για παράδειγμα τους Ntilikina και Loubaki, τέτοιους παίκτες εμείς φυσικά .. ούτε καν..
pan24
Απο αυτη την εθνικη ειναι 2-3 σκαλια πανω απο τους υπολοιπους ο χαραλαμποπουλος
Ειναι και θεμα ταλεντου αλλα κυριως οτι ειναι ο μονος που δουλευει σε τοσο υψηλο επιπεδο τοσα χρονια
Οι προπονησεις με την πρωτη ομαδα απο τα 15 ειναι τεραστιο πλεονεκτημα
Ο επομενος ειναι ο παπαγιαννης
Φοβερα προσοντα
Αν δουλεψει το ποσταρισμα του θα αφησει εποχη
Παντως φαινεται οτι δουλευει γιατι απο περσι εχει τεραστια βελτιωση
Ακολουθουν ο λουντζης,ισως ο καλυτερος αμυντικος αυτης της εθνικης
Φοβερα φυσικα προσοντα αλλα θελει πολυ δουλεια στο επιθετικο κομματι
Ομως ειναι μικρος και αν συνεχισει να δουλευει μπορει να γινει ο νεος διαμαντιδης που λενε πολλοι
Ο κονιαρης ειναι τεραστιο ερωτηματικο λογω του χαρακτηρα του
Μιλεντιγιεβιτς υπολειπεται σε φυσικα προσοντα ομως με δουλεια μπορει να γινει ενας ρολιστας μεγαλης ομαδας που θα μπαινει οταν θα χρειαζεται σουτ.Μια χειροτερη εκδοση του καρολ
Διπλαρος καλος αν δουλεψει στην αμυνα
Επισης και ο μουρατος καλος αν και δεν νομιζω οτι θα μπορεσει να γινει κατι καλυτερο απο ενας ρολιστας του δεκαλεπτου σε μεγαλη ομαδα
Σκουλιδας προσωπικα δεν νομιζω οτι μπορει να φτασει πολυ ψηλα παρα τα οσα λεγονται
Gkos
QUOTE (pan24 @ Aug 1 2015, 18:13 ) *
Σκουλιδας προσωπικα δεν νομιζω οτι μπορει να φτασει πολυ ψηλα παρα τα οσα λεγονται



... !
Gkos
Σε λίγο αρχίζει ο πρώτος ημιτελικός ανάμεσα σε  Τουρκία και Βοσνία.

Στα του υποβιβασμού,Ουκρανία και Τσεχία  ηττήθηκαν από Φινλανδια και Μαυροβούνιο αντιστοιχα ,και αποχαιρέτησαν.
Η τρίτη ομαδα που θα τις ακολουθησει θα ειναι ο ηττημενος  μεταξυ των δυο νικητών σήμερα.
KingCrimson
QUOTE(pan24 @ Aug 1 2015, 18:13 ) *
Σκουλιδας προσωπικα δεν νομιζω οτι μπορει να φτασει πολυ ψηλα παρα τα οσα λεγονται


το παλικάρι ήδη είναι σε ένα πολύ καλό επίπεδο και ας μην έχει παραστάσεις Α1, τωρά 1ο γύρο ντράφτ δε ξέρω αν χτυπάει αλλά καριέρα σε Ευρώπη σίγουρα θα κάνει (με όλες τις επιφυλάξεις εννοείται που πρέπει να χουμε για αυτές τις ηλικίες..)
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Aug 1 2015, 18:13 ) *
Απο αυτη την εθνικη ειναι 2-3 σκαλια πανω απο τους υπολοιπους ο χαραλαμποπουλος
Ειναι και θεμα ταλεντου αλλα κυριως οτι ειναι ο μονος που δουλευει σε τοσο υψηλο επιπεδο τοσα χρονια
Οι προπονησεις με την πρωτη ομαδα απο τα 15 ειναι τεραστιο πλεονεκτημα
Ο επομενος ειναι ο παπαγιαννης
Φοβερα προσοντα
Αν δουλεψει το ποσταρισμα του θα αφησει εποχη
Παντως φαινεται οτι δουλευει γιατι απο περσι εχει τεραστια βελτιωση
Ακολουθουν ο λουντζης,ισως ο καλυτερος αμυντικος αυτης της εθνικης
Φοβερα φυσικα προσοντα αλλα θελει πολυ δουλεια στο επιθετικο κομματι
Ομως ειναι μικρος και αν συνεχισει να δουλευει μπορει να γινει ο νεος διαμαντιδης που λενε πολλοι
Ο κονιαρης ειναι τεραστιο ερωτηματικο λογω του χαρακτηρα του
Μιλεντιγιεβιτς υπολειπεται σε φυσικα προσοντα ομως με δουλεια μπορει να γινει ενας ρολιστας μεγαλης ομαδας που θα μπαινει οταν θα χρειαζεται σουτ.Μια χειροτερη εκδοση του καρολ
Διπλαρος καλος αν δουλεψει στην αμυνα
Επισης και ο μουρατος καλος αν και δεν νομιζω οτι θα μπορεσει να γινει κατι καλυτερο απο ενας ρολιστας του δεκαλεπτου σε μεγαλη ομαδα
Σκουλιδας προσωπικα δεν νομιζω οτι μπορει να φτασει πολυ ψηλα παρα τα οσα λεγονται

Συμφωνώ σε ολα πλην διπλαρου και σκουλιδα. Θεωρω οτι ο διπλαρος αυτο που πρέπει να κανει ειναι να βαλει πολλα μυικα κιλα ωστε νσ γινει πιο δυνατος και να μπορεί να κοντραρει τους πιο ψηλους και νσ αυξησει την αθλητικοτητα του τότε θεωρώ οτι ειναι για πολλα πραματα καθως δεν του λείπει ταλέντο ή θράσος. Ο σκουλιδας εχει πολύ καλη τεχνικη και σουτ ενω ειναι και έξυπνος αλλα πρεπει να τον κάνουν δυαρι και να δουλεψει ταχύτητα και ντρίμπλα αν το κάνει αυτο θα γινει παίκτης ευρωλιγκας.

ΥΓ τελικα δικαιωθηκα και για μιλι και για διπλαρο!
Runt
QUOTE (KingCrimson @ Aug 1 2015, 14:18 ) *
E...εντάξει και αυτά τα παιδιά το ξέραν οταν ξεκίνησαν το μπάσκετ οτι είναι το παιχνίδι των ψηλών.., αλλα βέβαια για όποιον εξελίσσεται όπως έχει αποδειχθεί πολλές φορές πάντα θα υπάρχει δουλειά

Δουλεια σιγουρα θα βρουν, και α1 θα παιξουν σιγουρα (ο Σταματης κι ο τολιο ηδη το κανουν), στην ανδρων ομως δυσκολα να φτασουν να παιξουν. Το να βρει δουλεια αλλωστε ο Διπλαρος-ας μη κρυβομαστε- δεν ειναι το ζητουμενο για εμας, το ζητουμενο ειναι να καταφερει να φτασει στην μεγαλη εθνικη για να τη βοηθαει.
Αν εξελιξουν τοσο το παιχνιδι τους ωστε να καλυπτουν το χαμηλο υψος, γιατι οχι να βρεθουν καποια στιγμη στο ανδρικο. Μεσα απο την καρδια μου τους το ευχομαι.
Απλα λεω οτι δεν ξεκινουν απο την ιδια αφετηρια με αλλα παιδια.


QUOTE (KingCrimson @ Aug 1 2015, 17:45 ) *
Πάντως έχω αρχίσει να τη θαυμάζω τη Γαλλία, εδω και πανω από δέκα χρόνια τουλάχιστο δε περνάει u16,u18,u20 που να μην έχουν παικταράδες και πλεον εκτός απο πολύ αθλητικοί που ήταν ανέκαθεν, βγάζουν συνεχώς τα τελεύταια χρόνια και γενιές πολύ μπασκετικές, απο αυτούς που είδα χτες θεωρώ για παράδειγμα τους Ntilikina και Loubaki, τέτοιους παίκτες εμείς φυσικά .. ούτε καν..

Εννοειται! Υποδομες στην Γαλλια και υποδομες στην Ελλαδα, απ' οτι εχω καταλαβει, ομοιαζουν μονο στον τροπο που γραφονται και προφερονται ως λεξεις.
Αποψη μου ειναι οτι ετσι οπως εχουν τα πραγματα στον τοπο μας, και δεδομενης της λακαμιας που μας δερνει, του ωχαδερφισμου, αλλα και της εμφυτης τασης μας να κοιταμε πρωτα και πανω απο ολα την παρτη μας, μια χαρα τα παμε στο μπασκετακι, και να λεμε κι ευχαριστω.


QUOTE (pan24 @ Aug 1 2015, 18:13 ) *
Σκουλιδας προσωπικα δεν νομιζω οτι μπορει να φτασει πολυ ψηλα παρα τα οσα λεγονται

Ο Σκουλιδας, ετσι οπως τον βλεπω τωρα οχι στο παγκοσμιο (δεν εχει καμμια σχεση), θα μπορουσε ανετα κτγμ να ηταν ο ηγετης των 90ρηδων υ18, η τουλαχιστον ενας εξ αυτων (μαζι με Παππα, Παπ ξερω γω).
KingCrimson
QUOTE(Runt @ Aug 1 2015, 19:12 ) *
Δουλεια σιγουρα θα βρουν, και α1 θα παιξουν σιγουρα (ο Σταματης κι ο τολιο ηδη το κανουν), στην ανδρων ομως δυσκολα να φτασουν να παιξουν. Το να βρει δουλεια αλλωστε ο Διπλαρος-ας μη κρυβομαστε- δεν ειναι το ζητουμενο για εμας, το ζητουμενο ειναι να καταφερει να φτασει στην μεγαλη εθνικη για να τη βοηθαει.
Αν εξελιξουν τοσο το παιχνιδι τους ωστε να καλυπτουν το χαμηλο υψος, γιατι οχι να βρεθουν καποια στιγμη στο ανδρικο. Μεσα απο την καρδια μου τους το ευχομαι.
Απλα λεω οτι δεν ξεκινουν απο την ιδια αφετηρια με αλλα παιδια.

Εννοειται! Υποδομες στην Γαλλια και υποδομες στην Ελλαδα, απ' οτι εχω καταλαβει, ομοιαζουν μονο στον τροπο που γραφονται και προφερονται ως λεξεις.
Αποψη μου ειναι οτι ετσι οπως εχουν τα πραγματα στον τοπο μας, και δεδομενης της λακαμιας που μας δερνει, του ωχαδερφισμου, αλλα και της εμφυτης τασης μας να κοιταμε πρωτα και πανω απο ολα την παρτη μας, μια χαρα τα παμε στο μπασκετακι, και να λεμε κι ευχαριστω.

Συμφωνούμε σε όλα, στη Γαλλια γίνεται πλεον τρομερή δουλειά...τα λεγε ο γραφικός Χάτζι κάποτε και δε τον ακούγαμε (βέβαια η διαφορά είναι οτι αυτός απλά θαυμαζε τα κορμιά .. 69.gif )

ComingUpRoses
Και σημερα ειμαι μεσα κι θα πω, atic παιχταρας!!!

Ημιχρονο 31-47
Gkos
Αναπαυλα στον πρώτο ημιτελικό,.
Τρομερη εμφανιση η Βοσνια νικάει 47-31 την Τουρκια!
Τους έχουν σακατέψει στο τρανζισιον.
Atic 15 πόντοι αν θυμάμαι καλά!
BasketZilla
Απονομή δικαιοσύνης στον πρώτο all-muslim ημιτελικό της Ιστορίας επί Ευρωπαϊκού , μπασκετικού , εδάφους.
Κατά την γνώμη μου η Τουρκία είναι η χειρότερη ομάδα της οκτάδας και ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πως κατάφεραν χθες οι Σέρβοι να χάσουν από δαυτους.
επαθα λαστιχο
Στα χαρτιά,ποια ήταν τα φαβορί πριν ξεκινήσει το τουρνουά?Πλην δικών μας.
Gkos
Σερί τρίποντα του Κορκμαζ , μια τεχνική ποινή και και το -13 εγινε ισοπαλία στο 30' !!!
SkyFall
QUOTE (BasketZilla @ Aug 1 2015, 20:02 ) *
Απονομή δικαιοσύνης στον πρώτο all-muslim ημιτελικό της Ιστορίας επί Ευρωπαϊκού , μπασκετικού , εδάφους.
Κατά την γνώμη μου η Τουρκία είναι η χειρότερη ομάδα της οκτάδας και ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πως κατάφεραν χθες οι Σέρβοι να χάσουν από δαυτους.



Νταξ, αν το καταφέρεις και αυτό... 77.gif
Gkos
Άμα πω πως ότι έπαθε η Βοσνία ήτο αναμενομενο αφού την έπιασε στο στόμα του ο BasketZilla ,θα μαι κακός ;;;; smiley.gif smiley.gif
Gkos
QUOTE (SkyFall @ Aug 1 2015, 20:24 ) *
Νταξ, αν το καταφέρεις και αυτό... 77.gif



Νίκη η Τουρκια 82-77!
Το κατάφερε και αυτό smile.gif
pan24
QUOTE (BasketZilla @ Aug 1 2015, 20:02 ) *
Απονομή δικαιοσύνης στον πρώτο all-muslim ημιτελικό της Ιστορίας επί Ευρωπαϊκού , μπασκετικού , εδάφους.
Κατά την γνώμη μου η Τουρκία είναι η χειρότερη ομάδα της οκτάδας και ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πως κατάφεραν χθες οι Σέρβοι να χάσουν από δαυτους.

Για εμας τι προβλεπεις? tongue.gif
BasketZilla
Ποιος θα με καλέσει για ποδαρικό την φετινή Πρωτοχρονιά ;

Μου δίνει τόσο στα νεύρα αυτή η Τούρκικη ομάδα που στο τέλος θα βγουν μάλλον για τρίτη συνεχόμενη χρονιά Πρωταθλητές Ευρώπης στους Εφήβους !
comrade
Θερμή παράκληση στον χρήστη BasketZilla από τώρα και δυόμιση ώρες μετά -μέχρι να τελειώσει το δικό μας ματς- να παραμείνει σιωπηλός

Εναλλακτικά, θα μπορούσαν οι mods να επιληφθούν του θέματος με κανένα προσωρινό μπαν -μέχρι το τέλους του ματς

biggrin.gif
McRae
Δεν γινεται να ηταν χειροτερη απο τους 8 η Τουρκια οταν εχει τον υπερπαικτη Κορκμαζ.Και 11 αμπαλους να ειχε διπλα του(που εχουν 1-2 συμπαθητικους) ψηλα θα εφταναν σε τετοια τουρνουα.
BasketZilla
QUOTE(McRae @ Aug 1 2015, 20:59 ) *
Δεν γινεται να ηταν χειροτερη απο τους 8 η Τουρκια οταν εχει τον υπερπαικτη Κορκμαζ.Και 11 αμπαλους να ειχε διπλα του(που εχουν 1-2 συμπαθητικους) ψηλα θα εφταναν σε τετοια τουρνουα.


Χθες σώθηκαν από θαύμα και οι Σέρβοι τους χάρισαν το παιχνίδι, και σήμερις άνοιξα το στόμα μου δυστυχώς ....
Επιμένω πάντως ότι βάση του ταλέντου που είχαν οι ομάδες της οκτάδας οι Τούρκοι είναι η πιο ''ρηχή'' ομάδα. Πέρα από την πλάκα η πιτσιρικαρία έχει γίνει βασικό μπασκετικό μου ενδιαφέρον την τελευταία πενταετία και έχω καλή γνώση του τι παίκτες έχει κάθε Εθνική στο ρόστερ της.
pan24
Μεχρι τωρα και εμεις και οι λιθουανοι θυμιζουμε ομαδα πεδουλακη
Gkos
QUOTE (BasketZilla @ Aug 1 2015, 21:10 ) *
Χθες σώθηκαν από θαύμα και οι Σέρβοι τους χάρισαν το παιχνίδι, και σήμερις άνοιξα το στόμα μου δυστυχώς ....
Επιμένω πάντως ότι βάση του ταλέντου που είχαν οι ομάδες της οκτάδας οι Τούρκοι είναι η πιο ''ρηχή'' ομάδα. Πέρα από την πλάκα η πιτσιρικαρία έχει γίνει βασικό μπασκετικό μου ενδιαφέρον την τελευταία πενταετία και έχω καλή γνώση του τι παίκτες έχει κάθε Εθνική στο ρόστερ της.


Εμένα μου αρέσει αυτός ο Τας Κεμπαμπ ;p

Καπως ετσι τον λένε smiley.gif
pan24
Δωστε μπαλα στον παπαγιαννηηηηη
Ο μονος τροπος να ανοιξει η αμυνα
Dred11
Αν ήμουν Παπαθεοδώρου και όχι ο ήρεμος, μειλίχιος και καλωσυνάτος άνθρωπος που είμαι θα είχα ταράξει κάποιους παίκτες στην καρπαζιά σήμερα.
pan24
QUOTE (Dred11 @ Aug 1 2015, 22:29 ) *
Αν ήμουν Παπαθεοδώρου και όχι ο ήρεμος, μειλίχιος και καλωσυνάτος άνθρωπος που είμαι θα είχα ταράξει κάποιους παίκτες στην καρπαζιά σήμερα.

Συμφωνω αλλα και εγω σε καποιες φασεις αν ημουν στο γηπεδο και δεν ημουν ο ηρεμος,μειλιχιος και καλοσυνατος ανθρωπος που ειμαι θα ειχα ταραξει στην καρπαζια τον παπαθεοδωρου
Gkos
Xαλαρώστε ,αφού έβαλε τρίποντο ο Μουράτος δεν χάνουμε ;p
Manu7
Ακόμα και στα τουρνουά των εφήβων και νέων ο Βαγγέλας δεν σταματάει τη μπουρδολογία... Κουράστηκα.
Gkos
QUOTE (Manu7 @ Aug 1 2015, 22:45 ) *
Ακόμα και στα τουρνουά των εφήβων και νέων ο Βαγγέλας δεν σταματάει τη μπουρδολογία... Κουράστηκα.


Αντεξες τόσο ?
Εγώ προ πολλού...
greenius
Καλύτερη ομάδα οι Λιθουανοί με κανονικό προπονητη,εμεις σήμερα one man show
MERLIN10
QUOTE(greenius @ Aug 1 2015, 20:50 ) *
Καλύτερη ομάδα οι Λιθουανοί με κανονικό προπονητη,εμεις σήμερα one man show



Αμυντικά είμαστε η καλύτερη ομάδα του τουρνουα!!Όπως επίσης και σε μπασκετικο IQ!
Αύριο παμε για το χρυσό!!!

ΠΑΙΧΤΑΑΑΡΑΑΑΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΕ!!!Τζορτζεβιτς κοίτα να μην τον εκμεταλευτείς φέτος!!!
Gino_Bill
Μπραβο στα παιδια. Αντε αυριο με το χρυσο. Τι εικονα εχουμε για τους Τουρκους ; Καλλιτεροι / χειροτεροι σε σχεση με Λιετουβα και Γαλλους;
Manolis2510
Το χει ξαναπει το "δολοφονος με το αγγελικο προσωπο" η σημερα του ρθε η εμπνευση;
Gkos
QUOTE (Gino_Bill @ Aug 1 2015, 23:02 ) *
Μπραβο στα παιδια. Αντε αυριο με το χρυσο. Τι εικονα εχουμε για τους Τουρκους ; Καλλιτεροι / χειροτεροι σε σχεση με Λιετουβα και Γαλλους;


Θα σου αναλύσει ο BasketZilla για Τουρκια. Την εχει εργολαβία στο thread smiley.gif
Runt
Αθλος για μενα, οπως ειπε κι ο Καλαιτζης (αυτος κι αν εκανε αθλο αποψε!) η σημερινη νικη. Δεδομενου ο τι τα παιδια δεν μπορουσαν να παρουν τα ποδια τους. Πολυ κουρασμενοι! Χαρακτηριστικη η σκηνη με την λαθος αλλαγη του Μουρατου που επεσε φαρδυς πλατυς περιμενοντας να ξαναμπει. Το λυπηθηκα το παληκαρι!
Ο Σκουλιδας φανηκε πιο κουρασμενος απ ολους.
Αυριο το χρυσο θα το παρουν τα παιδια, εστω και με υπογλωσσια.
pan24
Μακαρι
Χαραλαμποπουλος ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ
Πρεπει σε ολα τα παιχνιδια να εχει παιξει πανω απο 30'
Remon
QUOTE (Manolis2510 @ Aug 1 2015, 23:02 ) *
Το χει ξαναπει το "δολοφονος με το αγγελικο προσωπο" η σημερα του ρθε η εμπνευση;


Αν δεν το έχει πει αυτός, το έχει πει σίγουρα είτε ο Χατζηγεωργίου είτε ο Σκουντής. Έχει ακουστεί αρκετές φορές πάντως.
ComingUpRoses
Μαγικος κι ο κοσμος, δεν ξερω αν ο βαγγελας εχει πει τιποτα, αλλα αξιζουν χιλια συγχαρητηρια στο βολο!!!

Αυριο μαλλον δεν θα καταφερω να παω γηπεδο...
επαθα λαστιχο
Στηρίζω επίσημα νέο μαύρο στην ΕΡΤ μέχρι να γίνει εκκαθάριση,όχι γενική αλλά σε ό,τι έχει να κάνει με την θέση του Βαγγέλα.
Το χειρότερο είναι ο τύπος έχει απόλυτη συναίσθηση του πόσο εκνευριστικός μπορεί να γίνει και δοκιμάζει ανοιχτά τα όριά μας.
Προσυπογράφω ό,τι είπε γιαυτόν ο Γεωργίου και το υψώνω στην νιοστή
Runt
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Aug 2 2015, 00:06 ) *
Στηρίζω επίσημα νέο μαύρο στην ΕΡΤ μέχρι να γίνει εκκαθάριση,όχι γενική αλλά σε ό,τι έχει να κάνει με την θέση του Βαγγέλα.
Το χειρότερο είναι ο τύπος έχει απόλυτη συναίσθηση του πόσο εκνευριστικός μπορεί να γίνει και δοκιμάζει ανοιχτά τα όριά μας.
Προσυπογράφω ό,τι είπε γιαυτόν ο Γεωργίου και το υψώνω στην νιοστή

Ο Σωτηρης, η ο....Γιωργοςς. Μαλλον ο Σωτηρης.
Οχι οτι εχει καμμια σημασια, τυποι σαν τον Βαγγελη ειναι "βραχοι". Σαν το σφυρι του Θωρ ενα πραγμα, δεν τους κουναει τιποτα...
Gkos
QUOTE (ComingUpRoses @ Aug 2 2015, 00:03 ) *
Μαγικος κι ο κοσμος, δεν ξερω αν ο βαγγελας εχει πει τιποτα, αλλα αξιζουν χιλια συγχαρητηρια στο βολο!!!

Αυριο μαλλον δεν θα καταφερω να παω γηπεδο...

8 ανοίγουν τα εκδοτήρια ξέρω,από τις 6 ουρα θα έχει...
Δεν θα κοιμηθεί ο Βόλος σημερα κυριολεκτικά smiley.gif

dimitrios 1985
Αυτο που φοβομουν σημερα ηταν το αν αντεξει ο παπαγιαννης να παιξει αντιπαλος με 2 ψηλους υψηλου επιπεδου..Περιμενα αυτο που εκαναν οι λιθουανοι ψηλοι..Να ποσταρουν τον κοντο χρηστδη και γρηγορα να τον βγαλουν απ τον αγωνα...Και ομως ο γιωργακης τα εβγαλε μια χαρα περα και με τους 2 μονος του...Οσο για χαραλαμπο τι να πω..Φαινομενο....
Gkos
http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...lh.3599983.html


Οι δυο καταπληκτικές πάσες του Χαραλαμπόπουλου.

Η πρώτη ειναι συγκλονιστική,διότι κάνει κίνηση προς τον παίκτη που περιμενει στην γωνία στο τρίποντο,πάει εκεί ο αμυντικός και σπάει καρπό και την στελνει σε Παπαγιάννη.
tuareg
μπραβο στα παιδια αλλα και 29-8 βολες σε παιχνιδι 60 ποντων?Να τα λεμε ολα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.