Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ (u18-u19)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
polykos
QUOTE(BasketZilla @ Jun 18 2018, 18:26 ) *
Υ.Γ. Από τους 2 Χουγκάζ ποιος ήταν τραυματίας φέτος ?

Αυτός.....
Flinafim
QUOTE (BasketZilla @ Jun 18 2018, 18:26 ) *
Άθλια προεπιλογή.

Πήρε όλα τα βύσματα και άφησε έξω όλους τους παικταράδες

biggrin.gif

Στα σοβαρά όμως τώρα point guard ποιος θα παίξει ?

Έναν βλέπω τον Καράμπελα.

Αν υποψιαστώ ότι θα παίξει στον άσο ο Αρσενο σε κάθε κατεβασά θα είμαι κάπως έτσι
42.gif

Υ.Γ. Από τους 2 Χουγκάζ ποιος ήταν τραυματίας φέτος ?

Κι ο Σανδραμανης ασος ειναι....εγω παντως τον Βλασιο θα τον επαιρνα!ο τραυματιας αυτος που κληθηκε😳😳😳😳
Gkos
QUOTE (polykos @ Jun 18 2018, 20:55 ) *
Αυτός.....



1-0 ; smiley.gif

QUOTE (BasketZilla @ Jun 18 2018, 18:26 ) *
Στα σοβαρά όμως τώρα point guard ποιος θα παίξει ?

Έναν βλέπω τον Καράμπελα.


Πριν σε διαβάσω την ιδια απορια είχα και γω.
KingCrimson
Ενα μονο καθαρο άσσο πήρε smiley.gif πωπω τι εχουμε να δουμε παλι smiley.gif
Η ομαδα βεβαια συνολικα ειναι καλύτερη απ τη περσινη (καλα βεβαια τοσοι αμπαλοι ψηλοι δυσκολο να ξαναβρεθουν μαζι)
polykos
Ο Αρσενόπουλος με ολίγον απο Καράμπελα.
Μπορεί να επικρατήσει και η λογική ολυμπιακού...να φωνάξουν τον Ιωσήφ.
mpek
Λόγω ηλικίας πλέον (συνέβη και αυτό με τον μακαρίτη Κώστα Πολίτη) θα γράψω καθαρά και με ονόματα τη γνώμη μου: Νομίζω ότι οι Ψαρράς, Καματερός και Καραμπελας δεν έχουν θέση, για διαφορετικούς λόγους ο καθένας. Ο Αλτίνης δεν άκουσα ούτε είδα κάτι ενδιαφέρον, όμως δέχομαι ότι δεν έχω ακριβώς άποψη. Από την άλλη μεριά ο Τσουριάννης έπρεπε να είναι στην ομάδα. Δεν ξέρω τι αμαρτίες (ή το πιθανότερο ) ξεροκεφαλιές πληρώνει αλλά για το καλό της ομάδας έπρεπε να συμμετέχει. Γνώμη μου.
ΥΓ: Είναι ο Χουγκάζ 2.08 ;
m-papous
QUOTE (mpek @ Jun 19 2018, 16:55 ) *
Λόγω ηλικίας πλέον (συνέβη και αυτό με τον μακαρίτη Κώστα Πολίτη) θα γράψω καθαρά και με ονόματα τη γνώμη μου: Νομίζω ότι οι Ψαρράς, Καματερός και Καραμπελας δεν έχουν θέση, για διαφορετικούς λόγους ο καθένας. Ο Αλτίνης δεν άκουσα ούτε είδα κάτι ενδιαφέρον, όμως δέχομαι ότι δεν έχω ακριβώς άποψη. Από την άλλη μεριά ο Τσουριάννης έπρεπε να είναι στην ομάδα. Δεν ξέρω τι αμαρτίες (ή το πιθανότερο ) ξεροκεφαλιές πληρώνει αλλά για το καλό της ομάδας έπρεπε να συμμετέχει. Γνώμη μου.
ΥΓ: Είναι ο Χουγκάζ 2.08 ;

77.gif 77.gif 77.gif
KingCrimson
Eκοψε τον μοναδικο ψηλο που ειναι καλος επιθετικα (αν και βαρυς ), τον Καδρα
Δε πηρε καθολου άσσους.. να θυμισω Ερμειδη και Βλασσιο που ειναι πολυ καλοι παίκτες, δεν πηρε κανεναν .... ο Αρσεν καλος παικτης αλλα σαν πλέι μέικερ δεν το χει
Από την άλλη πήρε κανα 2-3 παροπλισμένους..
ethn
QUOTE(KingCrimson @ Jun 19 2018, 18:04 ) *
Eκοψε τον μοναδικο ψηλο που ειναι καλος επιθετικα (αν και βαρυς ), τον Καδρα
Δε πηρε καθολου άσσους.. να θυμισω Ερμειδη και Βλασσιο που ειναι πολυ καλοι παίκτες, δεν πηρε κανεναν .... ο Αρσεν καλος παικτης αλλα σαν πλέι μέικερ δεν το χει
Από την άλλη πήρε κανα 2-3 παροπλισμένους..



Kοινώς...........................ΠΟΙΚΙΛΙΕΣ!!!

Άντε, και καλοχώνευτες!!!
xxx-4711
QUOTE
Η Εθνική Εφήβων έκανε ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο και ήταν η βάση πάνω στην οποία «έχτισε» για να φτάσει στη νίκη επί της Βουλγαρίας με 81-73 στο πρώτο από τα δύο φιλικά που θα δώσουν οι δύο ομάδες στο Μπότεβγκραντ. Ο δεύτερος αγώνας προετοιμασίας, ενόψει του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U18 που θα διεξαχθεί στη Λετονία (18/7-5/8) θα δοθεί αύριο στις 18.00.

Δεκάλεπτα: 11-27, 31-45, 53-61, 73-81

Βουλγαρία (Μαρκόφ): Πετρόφ 1, Ισκρένοφ 6, Μαρίνοφ 15, Στεφανόφ 3, Τσεμοκόζεφ 15, Βόικοφ, Ματούσεφ 6, Μολντόφ 6, Μιχαήλοφ 8, Πέτκοφ, Λαζάροφ, Νταβίντ 13

Ελλάδα (Βλασσόπουλος): Τσιρογιάννης 2, Χουγκάζ, Τσουμάνης, Ρογκαβόπουλος 26 (12ρ), Κουρτίδης, Χατζηδάκης 6, Αρσενόπουλος 24 (7ρ, 8 α, 4κλ), Γάργαλης 14, Καματερός, Σανδραμάνης 2, Βουλγαρόπουλος 4, Καράμπελας 3, Σωτηρίου


QUOTE
Η Βουλγαρία ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι, άντεξε στην αντεπίθεση της Ελλάδας και έφτασε στη νίκη με 92-91 στο δεύτερο φιλικό ανάμεσα στις δύο ομάδες στο Μπότεβγκραντ.

Η Εθνική Εφήβων προετοιμάζεται για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα φιλοξενηθεί στη Λετονίας (28/7-5/8).

Δεκάλεπτα: 24-15, 44-34, 67-61, 92-91

Βουλγαρία (Μαρκόφ): Πετρόφ, Ισκρένοφ 2, Μαρίνοφ, Στεφανόφ 6, Τσερμοκόζεφ 20, Βεζίρσκι, Βοϊκοφ 5, Στοϊμένοφ 5, Ματούσεφ, Μολντόφ, Μιχαήλοφ 17, Πέτκοφ 3, Λαζάροφ 12, Νταβίτκοφ 22

Ελλάδα (Βλασσόπουλος): Τσιρογιάννης 6, Χουγκάζ 3, Τσουμάνης 13 (4 α), Ρογκαβόπουλος 30 (14ρ), Κουρτίδης 5, Χατηδάκης 4, Γάργαλης 8, Καματερός 4, Σανδραμάνης 16, Βουλγαρόπουλος, Καράμπελας 2, Σωτηρίου
http://www.basket.gr
στατιστικα του 2ου αγωνα (δεν επαιξε ο Αρσενοπουλος)
http://www.fibalivestats.com/u/BUL/896246/bs.html
Kostis96
Ο Ρογκαβοπουλος είναι τόσο καλός όσο λένε τα στατιστικά του;
Flinafim
Ηττα απο΄Βουλγαρία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Από την εποχή Γκλούτσκωφ πρέπει να έχουμε....καλή πρόοδο...
mlprds
QUOTE (Flinafim @ Jul 16 2018, 20:40 ) *
Ηττα απο΄Βουλγαρία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Από την εποχή Γκλούτσκωφ πρέπει να έχουμε....καλή πρόοδο...

Αυτη ειναι η διαφορα της Εθνικης παιδων με την εφηβων, στην εφιβον πηρε οτι καλυτερο απο παιχτες ειχε στη διαθεση του, αλλα δεν θα γινουν ποτε ομαδα (προκειμενου να παρει ολα τα αστερια δεν πηρε αρκετα guards), αντιθετα στην παιδων ο αλλος πηρε αυτους που ηθελε για να φτιαξει μια αξιολογη ομαδα, περνοντας το κοστος να αφησει εκτος και μερικους καλους και να υπομενει τα διαφορα σχολια και κριτικες των ειδικων.
Metaxa
QUOTE (mlprds @ Jul 17 2018, 13:34 ) *
Αυτη ειναι η διαφορα της Εθνικης παιδων με την εφηβων, στην εφιβον πηρε οτι καλυτερο απο παιχτες ειχε στη διαθεση του, αλλα δεν θα γινουν ποτε ομαδα (προκειμενου να παρει ολα τα αστερια δεν πηρε αρκετα guards), αντιθετα στην παιδων ο αλλος πηρε αυτους που ηθελε για να φτιαξει μια αξιολογη ομαδα, περνοντας το κοστος να αφησει εκτος και μερικους καλους και να υπομενει τα διαφορα σχολια και κριτικες των ειδικων.


Τον Τσούκα του Ηρακλή γιατί δεν τον πήραν; Μακράν ο καλύτερος guard της ηλικίας του στην Ελλάδα. Σε λίγο καιρό θα ντρέπονται για τον αποκλεισμό του όπως έγινε και με άλλους παικταράδες!
Gkos
Τι διαβάζω.
Flinafim
QUOTE (mlprds @ Jul 17 2018, 12:34 ) *
Αυτη ειναι η διαφορα της Εθνικης παιδων με την εφηβων, στην εφιβον πηρε οτι καλυτερο απο παιχτες ειχε στη διαθεση του, αλλα δεν θα γινουν ποτε ομαδα (προκειμενου να παρει ολα τα αστερια δεν πηρε αρκετα guards), αντιθετα στην παιδων ο αλλος πηρε αυτους που ηθελε για να φτιαξει μια αξιολογη ομαδα, περνοντας το κοστος να αφησει εκτος και μερικους καλους και να υπομενει τα διαφορα σχολια και κριτικες των ειδικων.

Ναι ναι..ακριβώς αυτή...Παπαδόπουλος μέχρι και την ανδρών...
Gkos
Η Εθνική Εφηβων μόλις έφθασε στην Γερμανια για τα φιλικά που θα δώσει στο Βερολίνο(μετά θα έχουμε την τελική 12αδα)!
Σε συγκριση με το ταξίδι στην Βουλγαρια αυτη την φορά εμειναν πισω οι αδιάθετοι Κουρτιδης ,Βουλγαρόπουλος καθώς και ο Καματερός.
Την αποστολή ακολουθησε και ο Αρσενόπουλος αν και τραυματίας και αμφίβολος.

(Αφου η ΕΟΚ δεν τα γράφει,αναγκάζομαι εγω😂 )
Hip
QUOTE (Gkos @ Jul 20 2018, 12:26 ) *
(Αφου η ΕΟΚ δεν τα γράφει,αναγκάζομαι εγω😂 )

Νταξει δεν μασας, εισαι γερο σκαρι (στο φυλαγα απο χθες με τους νεους) tongue.gif
xxx-4711
νικη στο πρωτο φιλικο με τους γερμανους σκορ 63-74

http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?a...1884&lng=en
Stojako
Ο Αρσενόπουλος είναι αμφίβολος για το τουρνουά;
Hip
QUOTE (Stojako @ Jul 21 2018, 20:04 ) *
Ο Αρσενόπουλος είναι αμφίβολος για το τουρνουά;

Αμα λεει ο Gkos τραυματιας και αμφιβολος, αυτο ακριβως ειναι. Πιο εγκυρη ενημερωση και απο το BBC. 77.gif
Gkos
Μετά τους Γκρίζους Λύκους εγώ,και από κάτω και καταιδρωμένο το BBC😘

QUOTE (Stojako @ Jul 21 2018, 20:04 ) *
Ο Αρσενόπουλος είναι αμφίβολος για το τουρνουά;



Αν εννοείς για σήμερα,πιθανότατα όχι,αν εννοείς για πανευρωπαικό ,μια χαρά έτοιμος θα είναι, αν δεν (προλάβει να) ξανατραυματιστεί!

QUOTE (xxx-4711 @ Jul 21 2018, 19:21 ) *
νικη στο πρωτο φιλικο με τους γερμανους σκορ 63-74

http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?a...1884&lng=en



10άδα καθότι ο Καματερός δεν έχει ταξιδέψει,ασχέτως που τον γράφει στο σαιτ της ΕΟΚ.
Εκτος του Ψαρρά(γι αυτό δεν τον ανέφερα) άλλος δεν έχει κοπεί ,το υπενθυμίζω.
Gkos
http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?a...1885&lng=en

Χάσαμε σήμερα . .
Που έπαιξε και ο Αρσενόπουλος😘
Hip
QUOTE (Gkos @ Jul 22 2018, 15:33 ) *
http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?a...1885&lng=en

Χάσαμε σήμερα . .
Που έπαιξε και ο Αρσενόπουλος😘

Με 5 παιχτες να παιζουν απο 27 εως 36 λεπτα. Οι υπολοιποι δλδ τοσο χαλια ειναι;
Και αμα δεν παιζουν ουτε στα φιλικα ποτε θα παιξουν; Τωρα αυτο το πραγμα λεγετε ομαδα;
Gkos
ΔΓ/ΔΑ
ethn
QUOTE(Hip @ Jul 22 2018, 15:49 ) *
Με 5 παιχτες να παιζουν απο 27 εως 36 λεπτα. Οι υπολοιποι δλδ τοσο χαλια ειναι;
Και αμα δεν παιζουν ουτε στα φιλικα ποτε θα παιξουν; Τωρα αυτο το πραγμα λεγετε ομαδα;



Έλα και πες μου ...........................Τα ίδια συζητούσαμε νωρίτερα και για τις παγκορασίδες. ΦΙΛΙΚΑ παιχνίδια και να παίζει αλλη 36 λεπτα, και άλλη 50 δευτερόλεπτα....

Μήπως μια λύση (ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...._)αγαπητοί coaches να παίρνετε αυτούς που γουστάρετε ΠΑΙΚΤΙΚΑ και αυτους που σας κάνουν.......................??!!!!!!!! Αλλίως, αν κάποιος coach πει, ναι εγώ αυτή τη 12άδα την γουστάρω και την πιστεύω, αλλά μετά βαζει τον εναν μέχρι να μην μπορεί να ανασάνει, και τον άλλον απειροελάχιστα, ε να ψάξουμε τι συμβαίνει με την εκγεφαλική του κατάσταση.........................................
Gkos
Η Εθνική Εφήβων αναχωρεί αύριο (26/7) με τελικό προορισμό την Λετονία, όπου θα πάρει μέρος στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U18 (28/7-5/8).

Η ελληνική ομάδα θα αγωνιστεί στον Α’ Όμιλος, όπου αγωνίζονται ακόμη η Κροατία, η Ιταλία και η διοργανώτρια Λετονία.

Το πρόγραμμα στην Α’ Φάση:

28/7 16.15 Ελλάδα-Ιταλία

29/718.30 Λετονία-Ελλάδα

31/7 14.00 Κροατία-Ελλάδα

Οι αθλητές που βρίσκονται στην αποστολή είναι οι:

Νίκος Αρσενόπουλος 1.96 γκαρντ Ολυμπιακός

Ευστράτιος Βουλγαρόπουλος 2.17 σέντερ Άρης

Βασίλης Γάργαλης 2.05 φόργουορντ Πρωτέας Β.

Αναστάσιος Καματερός 2.03 φόργουορντ Πρωτέας Β.

Ζώης Καράμπελας 1.85 γκαρντ Περιστέρι

Χρυσοβαλάντης Κουρτίδης 1.99 γκαρντ/φόργουορντ Άρης

Νίκος Ρογκαβόπουλος 2.03 γκαρντ ΑΕΚ

Χρυσόστομος Σανδραμάνης 1.95 γκαρντ Προμηθέας Π.

Κώστας Τσιρογιάννης 1.95 γκαρντ Πιερικός Αρχέλαος

Ανδρέας Τσουμάνης 2.03 φόργουορντ Ολυμπιακός

Μάνος Χατζηδάκης 2.08 σέντερ ΑΕΚ

Νίκος Χουγκάζ 2.07 γκαρντ Περιστέρι

Προπονητής: Γιώργος Βλασσόπουλος

Β. Προπονητής: Γιώργος Σουλιώτης

Γιατρός: Γιώργος Παππής

Φυσιοθεραπευτής: Αναστάσιος Παπαγιαννίδης

Αρχηγός Αποστολής: Γιώργος Κόνιαρης


Κοπήκανε Σωτηρίου και Ζευγαράς,αμφότεροι 2001ροι.
Snitch1
Ο Κλωναρας δεν ειναι;
Gkos
Δεν είχε κληθεί βρε😎
mpek
Θα διακινδυνεύσω κάποιες προβλέψεις, γιατί όπως γράφω συχνά, θέλω να προτρέχω και τα παιδιά να με διαψεύδουν:

Όπως γίνεται πάντα, με ελάχιστες εξαιρέσεις, η ομάδα έχει ό,τι καλύτερο υπάρχει στους 2000 με την προσθήκη 4 έφηβων 2001. Λείπει σίγουρα ο Τσουργιάννης ενώ για εμένα έκπληξη αποτελεί η επιλογή του Καματερού και ο αποκλεισμός του Αλτίνη, τον οποίο ναι μεν δεν είδα φέτος αλλά δεν φαντάζομαι ότι υστερεί τόσο πολύ.
Η κατάσταση είναι τέτοια φέτος, που αφήνει στον ανεπαρκέστατο κόουτς μας έναν και μοναδικό δρόμο: Στην επίθεση η μπάλα αποκλειστικά στον Ρογκαβό και Αρσενό και στην άμυνα όλοι και ό,τι γίνει. Πιστεύω ότι ο Ρογκαβόπουλος θα πάρει συντριπτικά περισσότερες προσπάθειες απλώς και μόνο επειδή ο Αρσενόπουλος αν βλέπει ότι δεν τραβάει, συγκρατείται. Οι υπόλοιπες θέσεις δεν έχουν σημασία γιατί απλώς δεν θα παίρνουν μπάλα (άντε ο Σάνδρα λόγω μαχητικού ενστίκτου να "κλέψει" 2-3 προσπάθειες, αλίμονο του όμως αν αστοχήσει).

Γενικά θα ήμουν ευτυχής αν εξασφαλίσουμε την παραμονή. Παρακαλώ τον φίλο basketzilla να μας δώσει τα φώτα του για τους αντιπάλους.

Καλή επιτυχία
ΥΓ: Μου αρέσει ο Κουρτίδης γιατί είναι δυναμικός. Θέλω να τον δω πως θα παίξει απέναντι σε ξένους αντιπάλους.
giorgos14
Πάντως όμιλος με Ιταλία, Κροατία και την οικοδέσποινα Λετονία μόνο εύκολος δεν μοιάζει. Ας μας δώσει κάποιος τα φώτα του για το τι να περιμένουμε
Snitch1
QUOTE (Gkos @ Jul 25 2018, 17:36 ) *
Δεν είχε κληθεί βρε😎

Γιατί;Είχε πολλούς καλύτερους;😀😀😀😀😀
Gkos
Basketzilla που είσαι;
Στενοχωρήσατε τον αδερφό μου και χάθηκε😐😐😐
taselen
ντανυ ντε βιτο με νευρα ξανθου
SteveNashidis
Tι ωραία ματσάρα που έκανε ο Ρογκαβόπουλος;;

Gkos
Τους @@@ησε λίγο😘😅
Areianara_S3
81-65 κερδίσαμε, κάθισα και ειδα το ματσακι τι ωραιο παιχτάκι ειναι αυτός ο Ρογκαβόπουλος, καλός και ο Αρσενόπουλος επίσης μου αρεσε ο ψηλός ο δικός μας ο Βουλγαρόπουλος, ξερει κανεις την δυναμικη της Ιταλίας στο U18??
Anubis
Νικη με 81-65 την Ιταλια.
Πολυ ωραιες κινησεις απο τον Ρογκαβοπουλο, κακο ματς απο τον Αρσενοπουλο, τουλαχιστον για μενα δε δικαιολογησε τη φημη που τον ακολουθει.
Γενικα παντως μας λειπει η αθλητικοτητα, ισως η εκρηξη στο πρωτο βημα.

Αυτο ειναι οτι καλυτερο εχουμε σε U18?
Flinafim
QUOTE (SteveNashidis @ Jul 28 2018, 17:55 ) *
Tι ωραία ματσάρα που έκανε ο Ρογκαβόπουλος;;


Πως καταφερνε ο Χατζης να παιρνει ουτε το 20% αυτου του παικτη ειναι επιτευγμα...
Υ.Γ Γαργαλης καλος,Βουλγαροπουλος πολυ καλος,Σανδραμανης σοβαρος...δεν εχουμε ασσο καθαρο...δυστυχως...Αρσεν ποιοτικος...τους σκοτωσε με το τριποντο στο τελος...
shaq7
Ο ρογκαβοπουλος με τον αρσενοπουλο ξεχωριζουν παντως σαν την μυγα μες στο γαλα!Πολυ ταλεντο και οι 2 !
giorgos14
Ακούω καλά λόγια για Βουλγαροπουλο και θέλω να δω το ματς γιατί μέχρι τώρα η εικόνα που εχω σχηματίσει είναι πως πρόκειται για τόσο αδούλευτο και ασύνδετο σώμα που δεν μπορεί να ρίξει τάπα ούτε σε παιδί δημοτικού
Hip
Καλη εμφανιση, ομαδα με ρολους και δυο παιχτες με δυνατοτητες μεγαλες επιθετικα. Καλα σωματα, σοβαροτητα, παιχνιδι και μεσα και εξω και σετ και τρανζισιον. Δεν ξερω μηπως οι Ιταλοι ηταν τοσο κακοι που εδειχναν την ελληνικη ομαδα καλυτερη απ οτι πραγματικα ειναι. Θα δουμε και στα αλλα παιχνιδια. Εχουμε ενα θεματακι στην αμυνα πιστευω, ειδικα στην 1on1. Μακαρι να ηταν οι ψηλοι λιγο πιο αθλητικοι. Αλλα παιζουν ικανοποιητικα τον ρολο του σκιαχτρου, ειδικα ο Βουλγαροπουλος, που ομως ενω ειναι τοσο μακρυς δεν κοβει με τιποτα ρε παιδι μου.
Ατομικα, Ρογκαβοπουλος παιζει σαν Σερβος. Καποιες στιγμες θυμιζε Ταπουτο στα καλα του. Ελπιζω να μην εχει την ιδια συνεχεια. Καλος ο Αρσενοπουλος. Σε ενα μετριο παιχνιδι επιθετικα μπορει ανετα να βαλει 15-20 ποντους. Δεν ασχοληθηκε πολυ με το να σκοραρει. Ηταν σχετικα μαζεμενος για το επιθετικο του ενστικτο. Ειναι λιγο τρυπα στην αμυνα βεβαια.
Γαργαλης, μεστη εμφανιση, σοβαρο παιδι και παιζει παντα κοντα στις δυνατοτητες του (ειναι απ τις αδυναμιες μου).
Ο Βουλγαροπουλος αμα δουλεψει μπορει να γινει καλος σεντερ. Μακαρι να ειχε λιγο το ταιμινγκ στο μπλοκ 'η να ηταν λιγο πιο αθλητικος. Γενικα δεν βρηκα παιχτη να ηταν κακος. Ο Χατζηδακης δεν πολυεμφανιστηκε, ισως δεν τον πηγε το παιχνιδι.
Δεν κοιταξα στατιστικα για να δω χρονους, αλλα εμεινα με την αισθηση πως 3-4 παιχτες επαιξαν κοντα στα 30 λεπτα. Σε βαθος χρονου για ενα τουρνουα με μπακ του μπακ παιχνιδια μπορει να μην ειναι και πολυ καλο. Θα δουμε...
Highlow45
QUOTE (giorgos14 @ Jul 28 2018, 18:18 ) *
Ακούω καλά λόγια για Βουλγαροπουλο και θέλω να δω το ματς γιατί μέχρι τώρα η εικόνα που εχω σχηματίσει είναι πως πρόκειται για τόσο αδούλευτο και ασύνδετο σώμα που δεν μπορεί να ρίξει τάπα ούτε σε παιδί δημοτικού

Εσύ φίλε απ' ότι καταλαβαίνω θα πρέπει να έχεις χασει κάθε επαφή με το άθλημα εδώ και 5 χρόνια και ξαφνικά θυμήθηκες ότι υπάρχει φέτος και είπες να ξαναδείς λίγο. Άμα λες ότι ο Στρατός παραμένει ακόμα αδουλευτος είσαι,μετά συγχωρέσεως,άσχετος! Το παιδί έχει κάνει τεράστια πρόοδο τα δύο τελευταία χρόνια και το απέδειξε περίτρανα σήμερα.
Δεν ξέρω σε ποιον μπασκετικό κόσμο ζεις..
sacarame
QUOTE(Highlow45 @ Jul 28 2018, 19:07 ) *
Εσύ φίλε απ' ότι καταλαβαίνω θα πρέπει να έχεις χασει κάθε επαφή με το άθλημα εδώ και 5 χρόνια και ξαφνικά θυμήθηκες ότι υπάρχει φέτος και είπες να ξαναδείς λίγο. Άμα λες ότι ο Στρατός παραμένει ακόμα αδουλευτος είσαι,μετά συγχωρέσεως,άσχετος! Το παιδί έχει κάνει τεράστια πρόοδο τα δύο τελευταία χρόνια και το απέδειξε περίτρανα σήμερα.
Δεν ξέρω σε ποιον μπασκετικό κόσμο ζεις..


Φίλε μου καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ..


Θα σε παρακαλέσω να διαβάζεις τους κανονισμούς στο φορούμ καθώς και τις οδηγίες για ένα καλό ποστ, πατώντας στο παρακάτω λινκ:

Οδηγίες για ένα καλό ποστ

Κανονισμός λειτουργίας

Όντας νέο μέλος, δεν θα υπάρξει τιμωρία για το παραπάνω ποστ.. Για μία φορά και μόνο
taselen
Η ιταλία ειναι ψιλομέτρια ομάδα, συνεπώς οι δυνατότητες της ομάδας θα φανούν στα παιχνίδια με κροατία (από τις καλές ομάδες του τουρνουά) και με λετονία (μέτρια ομάδα, χωρίς ύψη αλλά με βρωμόχερα). Πιστεύω οτι η σερβία, η κροατία, η λιθουανία και η ισπανία είναι οι καλύτερες ομάδες του τουρνουά. Στην εξίσωση θα έμπαινε και η γαλλία αλλά απουσιάζει ο σεκου ντουμπουγια ο καλύτερος παιχτης της φουρνιας. Σημαντική απουσία και για τη σερβία ο σεντερ κοπρίβιτσα.
Στα της ελληνικής ομάδας όσο τραβάει η επίθεση θα είμαστε οκ, γιατί η άμυνα δεν ενθουσιάζει. Κομβικός ο γάργαλης στο αμυντικό κομμάτι κυρίως αλλά στη συνέχεια θα πρέπει να βγουν και άλλα παιδιά μπροστα για το κάτι παραπάνω.
υ.γ. ο βουλγαρόπουλος μπορεί να μην κόβει εύκολα αλλά το παιδι φαίνεται να βελτιώνεται χρόνο με το χρόνο. Προσωπική μου άποψη έχει τη μεγαλύτερη προοπτική από όλα τα σεντερ στην Ελλάδα.
mpek
Καταπληκτικός ο Ρογκαβόπουλος, όχι μόνο λόγω σκοραρίσματος με θαυμάσια ποσοστά αλλά και λόγω των 12 ρημπάουντς. Βέβαια παραμένει αδικαιολόγητα αδύναμος και κατά τη γνώμη μου μελλοντικά το παιχνίδι κρίνεται στην αίθουσα βαρών, με την οποία τα ελληνόπουλα δεν διατηρούν καλές σχέσεις. Αυτός και ο Αρσενόπουλος έπαιξαν 35 λεπτά. Ευχάριστη έκπληξη για εμένα ο Βουλγαρόπουλος. Η ομάδα έχει τρία παιδιά που μπορούν να ηγηθούν της επιθεσης (Ρογκ, Αρσενό και Σάνδρα): Καθόλου ασήμαντο πράγμα αυτό.
Αύριο είναι μία νέα ημέρα. Μην εκπλαγούμε από τίποτε γιατί μιλάμε για έφηβους.
Καλή επιτυχία.
giorgos14
QUOTE(Highlow45 @ Jul 28 2018, 16:07 ) *
Εσύ φίλε απ' ότι καταλαβαίνω θα πρέπει να έχεις χασει κάθε επαφή με το άθλημα εδώ και 5 χρόνια και ξαφνικά θυμήθηκες ότι υπάρχει φέτος και είπες να ξαναδείς λίγο. Άμα λες ότι ο Στρατός παραμένει ακόμα αδουλευτος είσαι,μετά συγχωρέσεως,άσχετος! Το παιδί έχει κάνει τεράστια πρόοδο τα δύο τελευταία χρόνια και το απέδειξε περίτρανα σήμερα.
Δεν ξέρω σε ποιον μπασκετικό κόσμο ζεις..

Ε ναι έκανε τρομερή χρονιά φέτος και πήρε τον Άρη από το χεράκι μέχρι το πανελλήνιο. Εκεί να δεις τι έκανε, παπάδες. Αν δεν είχες προσωπικά συμφέροντα θα έβλεπες ότι στο post μου γράφω ότι δεν είδα το ματς και η κρίση μου περιορίζεται σε αυτά που έβλεπα μέσα στη χρονιά. Ένα παιδί 2.15+ που δεν έχει κανέναν συγχρονισμό και δεν μπορεί να πετύχει την μπάλα του αντιπάλου ούτε με αίτηση. Και στα ριμπάουντ πόσες είναι οι φορές που πηδαει στο σωστό timing; Άλλοι σέντερ στην ίδια ηλικία είχαν πολύ καλύτερη επαφή με το "περιβάλλον" ενώ δεν είχαν το σουτακι που εχει ο συγκεκριμένος. Φυσικά η βελτίωση πρέπει να είναι γενική και όχι να περιορίζεται στο σουτ. Μακάρι στο άμεσο μέλλον να καταφέρει να βελτιωθεί και σε αυτό το κομμάτι και να μιλάμε για τον επόμενο σέντερ της εθνικής. Μέχρι τότε επέτρεψε μου να μιλάει για ένα μεγάλο κορμί με ΠΟΛΛΑ αλλά.
Καλωσηρθες λοιπόν στο φόρουμ και να σε βλέπουμε να σχολιάζεις συχνά, μην αφήνεις εμάς τους άσχετους χωρίς τα φώτα σου icon_wave.gif
Highlow45
QUOTE (giorgos14 @ Jul 28 2018, 23:09 ) *
Ε ναι έκανε τρομερή χρονιά φέτος και πήρε τον Άρη από το χεράκι μέχρι το πανελλήνιο. Εκεί να δεις τι έκανε, παπάδες. Αν δεν είχες προσωπικά συμφέροντα θα έβλεπες ότι στο post μου γράφω ότι δεν είδα το ματς και η κρίση μου περιορίζεται σε αυτά που έβλεπα μέσα στη χρονιά. Ένα παιδί 2.15+ που δεν έχει κανέναν συγχρονισμό και δεν μπορεί να πετύχει την μπάλα του αντιπάλου ούτε με αίτηση. Και στα ριμπάουντ πόσες είναι οι φορές που πηδαει στο σωστό timing; Άλλοι σέντερ στην ίδια ηλικία είχαν πολύ καλύτερη επαφή με το "περιβάλλον" ενώ δεν είχαν το σουτακι που εχει ο συγκεκριμένος. Φυσικά η βελτίωση πρέπει να είναι γενική και όχι να περιορίζεται στο σουτ. Μακάρι στο άμεσο μέλλον να καταφέρει να βελτιωθεί και σε αυτό το κομμάτι και να μιλάμε για τον επόμενο σέντερ της εθνικής. Μέχρι τότε επέτρεψε μου να μιλάει για ένα μεγάλο κορμί με ΠΟΛΛΑ αλλά.
Καλωσηρθες λοιπόν στο φόρουμ και να σε βλέπουμε να σχολιάζεις συχνά, μην αφήνεις εμάς τους άσχετους χωρίς τα φώτα σου icon_wave.gif

Φίλε μου εγώ δεν έχω κανένα προσωπικό συμφέρον και μπορώ εύκολα να στο αποδείξω.Απο την άλλη αν εγώ στα 20κατι μου είχα προσωπικό συμφέρον για τον κάθε Βουλγαροπουλο,τότε μάλλον κάτι δεν θα πήγαινε καλά.
Επιπλέον ο τόνος μου ήταν λίγο έντονος αλλά δεν μπορεί να λες ασύνδετο κορμί το Στρατο ο οποίος τα τελευταία έτη έκανε αλματώδη σωματική βελτίωση.
Όσο για το αν κουβάλησε τον Άρη στο πανελλήνιο ή όχι ή αν ήταν πρώτος σκόρερ στα αστεία στατιστικά ,φυσικά και η δουλειά του και γενικά η δουλειά ενός σέντερ κοντά στα 2.20 δεν είναι να κουβαλάει ομάδες αλλά να κάνει απλά τη δουλειά του. Και ο Στρατός την έκανε πολύ καλά σήμερα.
Σε παρακαλώ λοιπόν δες το βίντεο ξανά.....και ξανά...
Gkos
QUOTE (Hip @ Jul 28 2018, 18:32 ) *
Δεν κοιταξα στατιστικα για να δω χρονους, αλλα εμεινα με την αισθηση πως 3-4 παιχτες επαιξαν κοντα στα 30 λεπτα. Σε βαθος χρονου για ενα τουρνουα με μπακ του μπακ παιχνιδια μπορει να μην ειναι και πολυ καλο. Θα δουμε...



http://www.basket.gr/interviews/8630-vlass...tevoume-me-okto


Υπήρχε λόγος για χτες εστω.
Hip
QUOTE (Highlow45 @ Jul 28 2018, 23:54 ) *
Επιπλέον ο τόνος μου ήταν λίγο έντονος αλλά δεν μπορεί να λες ασύνδετο κορμί το Στρατο ο οποίος τα τελευταία έτη έκανε αλματώδη σωματική βελτίωση.

Ο τονος σου ηταν πολυ , οχι λιγο εντονος, αλλα για μια φορα δεν χαθηκε και ο κοσμος. Τωρα κατα τ αλλα, δεν ξερω αν εκανε αλματωδη σωματικη βελτιωση τα τελευταια χρονια. Αλλωστε εφηβος ειναι, αν δεν θα εκανε αλιμονο του (αθλητικα εννοω). Παντως καποια θεματακια συγχρονισμου τα εχει και ειναι αληθεια. Δεν ειναι ντροπη, μικρος ειναι θα τα δουλεψει. smile.gif

QUOTE (Gkos @ Jul 29 2018, 00:03 ) *
http://www.basket.gr/interviews/8630-vlass...tevoume-me-okto


Υπήρχε λόγος για χτες εστω.

Το ειδα , αλλα και παλι να πω πως Σαρδα επαιξε 25 και Αρσενο 35. Καραμπελας και Καματερος δεν ξερω αν και ποσο χρονο θα επαιρναν αν ηταν καλα. Ο Καραμπελας ηταν στον παγκο παντως. Δεν το λεω για μιρλα. Πραγματικα δεν ξερω αν μπορουν τα παιδια να βγαλουν συνεχομενα παιχνιδια με τετοιους χρονους.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.