Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ (u18-u19)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48
Gkos
QUOTE (LB6J @ Nov 20 2014, 20:22 ) *
Κανέναν δεν έχει δεί, πιστεύω ότι κάνει δοκιμές, έχει πολύ δρόμο ακόμα. Χάρηκα που πήρε Ζώρζο, αλλα δεν είδα Τολιόπουλο, (κ'αυτό τον γουστάρω), Βεβαια μπορεί να μήν τον κάλεσε επειδή είναι Ρόδο. Θα δούμε έχουμε δρόμο ακόμα. Καλη επιτυχία !!!!



Ε,γι αυτο δεν τον καλεσε ρε συ!

Να ερθει απο Ροδο για μια προπονηση; smile.gif
LB6J
QUOTE(Gkos @ Nov 20 2014, 20:36 ) *
Ε,γι αυτο δεν τον καλεσε ρε συ!

Να ερθει απο Ροδο για μια προπονηση; smile.gif


Φέτος η Εφήβων έχει πάλι παγκόσμιο και πανευρωπαικό. Ευχομαι να γίνει πιο καλή διαχείρηση των παικτών θα ήταν κρίμα να δουμε πάλι τα ίδια παιδιά και στα δύο. Θα προτιμούσα να δωθούν ευκαιρίες και σε άλλα παιδιά.Παιδιά που μέχρι τώρα δεν έχουν κληθεί καθόλου, αλλα έχουν προσόντα. Δε μπορεί απο ολόκληρη Ελλάδα να υπάρχουν και να ανακυκλώνονται συνεχώς τα ίδια ονόματα.
Gkos
Εδω θα συμφωνησω 1000%!

(Αμα θελει να με παρει ενα τηλ ο κος Παπαθεοδωρου να του πω τι εχω κατα νου!)


Αλλα στις συγκεκριμενες προπονησεις καλει μονο απο Αττικη.

Αντε και απο Πατρα τον Διπλαρο.

Ειναι ξεκαθαρο αυτο .
Φανταζομαι ειναι συνεννοημενο να μην καλει αλλους που χρειαζονται ταξιδι!
LB6J
QUOTE(Gkos @ Nov 20 2014, 21:25 ) *
Εδω θα συμφωνησω 1000%!

(Αμα θελει να με παρει ενα τηλ ο κος Παπαθεοδωρου να του πω τι εχω κατα νου!)


Αλλα στις συγκεκριμενες προπονησεις καλει μονο απο Αττικη.

Αντε και απο Πατρα τον Διπλαρο.

Ειναι ξεκαθαρο αυτο .
Φανταζομαι ειναι συνεννοημενο να μην καλει αλλους που χρειαζονται ταξιδι!


Θα το δούμε αυτό στη πορεία. Γιατί εδώ που τα λέμε η επαρχία είναι αδικημένη.
Gkos
Φιλικό αύριο για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων-Ποιους κάλεσε ο Ηλίας Παπαθεοδώρου

Οι παρακάτω αθλητές καλούνται από τον ομοσπονδιακό τεχνικό, Ηλία Παπαθεοδώρου, για το φιλικό που θα πραγματοποιηθεί απέναντι στον Απόλλωνα Αθηνών την Πέμπτη (11/12) στις 20:00 στο βοηθητικό γήπεδο του ΟΑΚΑ.








Διογένης Γοργόνης (Απόλλων Πατρών), Νίκος Δίπλαρος (Έσπερος Πατρών), Κωνσταντίνος Ζώρζος (Ηλυσιακός), Στράτος Καλογεριάς (Ολυμπιακός), Νίκος Καμαριανός (Παναθηναϊκός), Αντώνης Κόνιαρης (Παναθηναϊκός), Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός), Ιάκωβος Μιλιντίγεβιτς (Αιγάλεω), Βασίλης Μουράτος (Ολυμπιακός), Σωτήρης Μπιλλής (Πανιώνιος), Θανάσης Μπολάτογλου (Ιωνικός Νικαίας), Θανάσης Ντουζίδης (Ίκαρος), Κώστας Οικονομόπουλος (Πανιώνιος), Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός), Στάθης Παπαδάκης (Ίκαρος), Παντελής Σκορδάς (Ίκαρος), Αντώνης Πεφάνης (Πρωτέας Βούλας), Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι), Ανδρέας Σκουφής (Ίκαρος), Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος), Ανδρέας Χαϊκάλης (Δούκας).


Read more: http://tsiotras.blogspot.com/2014/12/blog-...l#ixzz3LWEg8aul
xxx-4711
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ponisi-sto-oaka


Εθνική Εφήβων: Αντώνης Κόνιαρης (Παναθηναϊκός), Βασίλης Μουράτος (Ολυμπιακός), Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος), Κώστας Οικονομόπουλος (Πανιώνιος), Νίκος Δίπλαρος (Έσπερος), Ιάκωβος Μιλιντίγεβιτς (Αιγάλεω), Σωτήρης Μπιλής (Πανιώνιος), Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι), Θωμάς Κώττας (ΠΑΟΚ), Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός), Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (Παναθηναϊκός), Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός), Βασίλης Χρηστίδης (Μαντουλίδης), Αλέξης Σταματογιάννης (Μαντουλίδης), Θοδωρής Καρράς (Δούκας), Θανάσης Ντουζίδης (Ίκαρος)

καρρας μεσα εξω καμαρας ιορδανογλου καμαριανος καραμπελας σκορδας απο τους γεννημενους το 97 το ζωρζο τον εχουν με την ομαδα των νεων

και η κληρωση για το πανευρωπαικο

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων (23/7-2/8, Ελλάδα/Βόλος, Α' κατηγορία)
Α' Όμιλος: Ισπανία, Τσεχία, Ουκρανία, Γαλλία
Β' Όμιλος: Σερβία, Μαυροβούνιο, Λετονία, Γερμανία
Γ' Όμιλος: Ιταλία, Φινλανδία, Ρωσία, Τουρκία
Δ' Όμιλος: Ελλάδα, Βοσνία Ερζεγοβίνη, Λιθουανία, Κροατία

πολυ δυσκολος ομιλος
LB6J
Και παλι πρωταγωνιστης Κακης συμπεριφορας ο κυριος Παπαθεοδωρου . Το καλοκαιρι τα εβαζα μαζι του για τις επιλογες του για τη συμπεριφορα του. Πολυ καλος προπονητης μπασκετ ΝΑΙ . Αλλα ειναι ακαταληλος ως ομοσπονδιακος προπονητης. Για μενα οι ομοσπονδιακοι προπονητες πρεπει να εχουν και ΗΘΟΣ. Τα παιδια μας πρεπει να διδασκονται αρχες απο ατομα που δεν εχουν να κανουν με την ασχημη, βρωμικη πλευρα του μπασκετ.
Λυπαμαι που ειναι κοντα του ο κυριος Λημνιατης ειναι αξιοπρεπαιστατος και σωστος .Οσον αφορα το κυριο Καρβελα , ουδεν σχολιο.
Gkos
Οι παρακάτω αθλητές καλούνται να βρίσκονταιτην Πέμπτη 8 Ιανουαρίου και ώρα 19:30στο ΟΑΚΑ για προπόνηση της Εθνικής Εφήβων. Βασίλης Μουράτος (Ολυμπιακός), Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος), Κώστας Οικονομόπουλος (Πανιώνιος), Σωτήρης Μπιλής (Πανιώνιος),Νίκος Δίπλαρος (Έσπερος), Ιάκωβος Μιλιντίγεβιτς (Αιγάλεω), Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι),Θωμάς Κώττας (ΠΑΟΚ), Αντώνης Κόνιαρης (Παναθηναϊκός), Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός), Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (Παναθηναϊκός), Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός), Βασίλης Χρηστίδης (Μαντουλίδης), Αλέξης Σταματογιάννης (Ηρακλής), Θοδωρής Καρράς (Δούκας), Θανάσης Ντουζίδης (Ίκαρος).
Gkos
Να ρωτησω μια βλακεια;

Μιας και η κληση περιέχει και παιδιά από Βόρεια Ελλάδα,δεν θα επρεπε να γινει λιγο νωρίτερα!!!;;;

Μα μια μέρα πριν;

Και έχει και κωλόκαιρο.
Gkos
Η χτεσινή κληση ηταν αυτή

http://basket.gr/index.php/eidhseis/2200-k...ethnikis-efivon


(Μην νομίζει κανείς ότι τα βγαζω από το μυαλό μου)

Και σκαει σημερα αυτή


"Oι παρακάτω αθλητές καλούνται να βρίσκονται σήμερα (Πέμπτη 8 Ιανουαρίου) και ώρα 19:30 στο ΟΑΚΑ για προπόνηση της Εθνικής Εφήβων.

Διογένης Γοργόνης (Απόλλων Πατρών),Νίκος Δίπλαρος (Έσπερος Πατρών), Κωνσταντίνος Ζώρζος (Ηλυσιακός), Νίκος Καμαριανός (Παναθηναϊκός), Αντώνης Κόνιαρης (Παναθηναϊκός), Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός),Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός), Ιάκωβος Μιλιντίγεβιτς (Αιγάλεω), Βασίλης Μουράτος (Ολυμπιακός), Στράτος Καλογεριάς (Ολυμπιακός), Σωτήρης Μπιλλής (Πανιώνιος), Κώστας Οικονομόπουλος (Πανιώνιος), Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος), Θανάσης Μπολάτογλου (Ιωνικός Νικαίας), Θανάσης Ντουζίδης (Ίκαρος), Στάθης Παπαδάκης (Ίκαρος), Παντελής Σκορδάς (Ίκαρος), Ανδρέας Σκουφής (Ίκαρος), Αντώνης Πεφάνης (Πρωτέας Βούλας), Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι), Ανδρέας Χαϊκάλης (Δούκας). "


http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/22...ethnikis-efivon


Υποθέτω την κανανε μόνο Νότου(λογω καιρου,και επειδη ανακοινώθηκε χτες),αν και ειναι λιγο περιεργο.
Χτες ηταν ο Καρράς από Δουκα,σημερα ο Χαικαλης;;
Gkos
Καλησπέρα.

Εδώ και αρκετό καιρό σκεφτόμουνα να γράψω ότι ο Παπαθεοδώρου έχει χάσει την μπάλα στην εθνική ,από την πολλή "φάπα" με την ΑΕΝΚ.

Δεν το έκανα παρότι αυτή η αίσθηση μου "γιγαντώθηκε" ,μετά την τελευταια κλήση στις 15 Γενάρη(δεν την είχαμε ανεβασει τότε) :

"Οι παρακάτω αθλητές καλούνται να βρίσκονται σήμερα (Πέμπτη 15 Ιανουαρίου) και ώρα 19:30 στο ΟΑΚΑ για προπόνηση της Εθνικής Εφήβων.Διογένης Γοργόνης (Απόλλων Πατρών), Νίκος Δίπλαρος (Έσπερος Πατρών), Στράτος Καλογεριάς (Ολυμπιακός), Αντώνης Κόνιαρης (Παναθηναϊκός), Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός), Ιάκωβος Μιλιντίγεβιτς (Αιγάλεω), Βασίλης Μουράτος (Ολυμπιακός), Σωτήρης Μπιλλής (Πανιώνιος), Θανάσης Ντουζίδης (Ίκαρος), Κώστας Οικονομόπουλος (Πανιώνιος), Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός), Παντελής Σκορδάς (Ίκαρος), Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι), Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος), Ανδρέας Χαϊκάλης (Δούκας), Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (Παναθηναϊκός).

http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/22...-klimakio-notou "

Αυτή η κλήση είχε γίνει κάπου 4-5 το απόγευμα.Της Πέμπτης.
Νωρίτερα δεν είχε γίνει,γιατι ήμουνα μέσα στο σαιτ (έψαχνα κάτι για την παίδων).

Και παρότι εγινε τόσο τελευταια στιγμή,κατάφερε(περί επιτυχίας πρόκειται) να μην πάνε οι μισοί ,αφού είχανε αγωνα.

Αναρωτιεμαι δεν το ήξερε;

Το βραδυ στο ΣΕΦ ειχε αγωνα της ΕΣΚΑΝΑ εφήβων Ολυμπιακο-Πανιώνιο, και όσους βλέπετε από τις 2 ομαδες στην κλήση,δεν πήγαν,διότι επαιξαν στο ματς(ήμουνα εκεί και ξέρω).
(Εκτος Ντουζιδη που ήταν χρόνια τραυματιας-επανήλθε χτες στο αντρικό Ικαρου)

Τι να πω. . .

Χτες είχαμε νέα κλήση.


"Οι παρακάτω αθλητές καλούνται να βρίσκονται αύριο (Πέμπτη 29 Ιανουαρίου) και ώρα 19:30 στο ΟΑΚΑ για προπόνηση της Εθνικής Εφήβων.

Αντώνης Κόνιαρης (Παναθηναϊκός), Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός), Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός), Χρήστος Ιορδάνου (Παναθηναϊκός), Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος), Σωτήρης Μπιλλής (Πανιώνιος), Βασίλης Μουράτος (Ολυμπιακός), Κώστας Οικονομόπουλος (Πανιώνιος), Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι), Στράτος Καλογριάς (Ολυμπιακός), Αντώνης Πεφάνης (Πρωτέας Βούλας), Θανάσης Ντουζίδης (Ίκαρος), Νίκος Δίπλαρος (Έσπερος Πατρών), Παντελής Σκόρδας (Ίκαρος), Ανδρέας Χαϊκάλης (Δούκας), Ανδρέας Σκουφής (Ίκαρος), Νίκος Καμαριανός (Παναθηναϊκός).

http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/22...-klimakio-notou "


Νέο πρόσωπο έκπληξη(εκπληξάρα ),ο Χρήστος Ιορδανου του Παναθηναικού!!!!



Παρότι τον Ιορδανου τον εκτιμώ/παρακολουθώ,και έχω γράψει και (πολύ) καλά λόγια στο thread του U22 ,δεν νομιζω ότι αν έπαιζε σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα να τον καλούσε .Το γράφω όπως το νιώθω.

Τέλος πάντων, και για έναν άλλο παίκτη έχουμε γράψει καλά λόγια κυρ Ηλία...Περιστέρι μεριά. . .
Μιας και,κάνε έναν κόπο.
Θενξ.

Καλή προπόνηση στα παιδιά!
Gkos


Οι παρακάτω αθλητές καλούνται να βρίσκονται την Πέμπτη 12 Φεβρουαρίου και ώρα 19:30 στο ΟΑΚΑ για προπόνηση με την Εθνική Εφήβων:


  Νίκος Δίπλαρος (Έσπερος Πατρών), Χρήστος Ιορδάνου (Παναθηναϊκός), Στράτος Καλογεριάς (Ολυμπιακός), Αντώνης Κόνιαρης (Παναθηναϊκός), Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός), Ιάκωβος Μιλεντίγεβιτς (Αιγάλεω), Βασίλης Μουράτος (Ολυμπιακός), Σωτήρης Μπιλλής (Πανιώνιος), Θανάσης Μπολάτογλου (Ιωνικός Νικαίας), Θανάσης Ντουζίδης (Ίκαρος), Κώστας Οικονομόπουλος (Πανιώνιος), Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός), Αντώνης Πεφάνης (Πρωτέας Βούλας), Παντελής Σκορδάς (Ίκαρος), Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι), Ανδρέας Σκουφής (Ίκαρος), Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος), Διονύσης Τάταρης (Απόλλων Πατρών), Ανδρέας Χαϊκάλης (Δούκας).  


http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/25...ethnikis-efivon

New entry:Τάταρης.
xxx-4711
28 ποντους με 5 τριποντα ο καραμπελας του πανιωνιου στο ντερμπι εναντιον του ικαρου κ. τεραστια αδικια αν δεν ειναι στην τελικη επιλογη τουλαχιστον στην ομαδα των 97αρηδων. εχει αποδειξει οτι ειναι πολυ καλυτερος των πεφανη ντουζιδη. ισως εχει θεση και στην ομαδα των 96αδων ειδικα αν μπορει να αγωνιστει στη θεση 2
Gkos
QUOTE (xxx-4711 @ Feb 12 2015, 05:53 ) *
28 ποντους με 5 τριποντα ο καραμπελας του πανιωνιου στο ντερμπι εναντιον του ικαρου κ. τεραστια αδικια αν δεν ειναι στην τελικη επιλογη τουλαχιστον στην ομαδα των 97αρηδων. εχει αποδειξει οτι ειναι πολυ καλυτερος των πεφανη ντουζιδη. ισως εχει θεση και στην ομαδα των 96αδων ειδικα αν μπορει να αγωνιστει στη θεση 2



Ένας ακόμα που αδικείται κάργα ,που δεν έχει κληθεί καθόλου στις προπονήσεις είναι ο μικρός Αγραβάνης, ο Γίαννης,του Δούκα (98ρης) .
Πολύ βελτιωμένος σε σχέση με πέρυσι ,που δεν με ενθουσίασε πολύ.Εχει ανέβει επίπεδο στο παιγχνίδι του!
Gkos
Οι παρακάτω αθλητές καλούνται να βρίσκονται
το Σάββατο 21/2/2015 στις 10:00 πμ. στο ΟΑΚΑ

για να λάβουν μέρος

στο προπονητικό διήμερο της Εθνικής Εφήβων. 

Νίκος Δίπλαρος (Έσπερος Πατρών), Ηλίας Θεοδωρίδης (Ηράκλειο), Στράτος Ιορδάνογλου (Ίκαρος), Θοδωρής Καρράς (Δούκας), Αντώνης Κόνιαρης (Παναθηναϊκός), Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός), Ιάκωβος Μιλεντίγεβιτς (Αιγάλεω), Βασίλης Μουράτος (Ολυμπιακός), Σωτήρης Μπιλλής (Πανιώνιος), Θανάσης Ντουζίδης (Ίκαρος), Κώστας Οικονομόπουλος (Πανιώνιος), Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός), Αντώνης Πεφάνης (Πρωτέας Βούλας), Παντελής Σκορδάς (Ίκαρος), Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι), Ανδρέας Σκουφής (Ίκαρος), Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος), Βασίλης Τολιόπουλος (Κολοσσός Ρόδου), Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (Παναθηναϊκός), Αναστάσιος Χονδρογιάννης (ΠΑΟΚ), Βασίλης Χρηστίδης (Μαντουλίδης).  


http://basket.gr/index.php/eidhseis/2572-k...ethnikis-efivon

Από Αθήνα new entry(για φέτος λεω) ο Ιορδανογλου ενώ υπαρχουν και αρκετά παιδιά από εκτός Αττικής.
Gkos
Την Κυριακή το πρωί,ειχε φιλικό στο ΟΑΚΑ η εθνική εφηβων(η κλήση του διημέρου εκτος των Χαραλαμπόπουλου(Σαλόνικα με ΠΑΟ) και Παπαγιάννη(προσαγωγοί) ) με τον Πανερυθραικό.
Κατά το μεσημερακι θα γράψουμε δυο λογια για το ματς(κυριως 5αδες),για τον Χρηστίδη(. . .) και θα ανεβασουμε και δυο διλεπτα βιντεο που τραβηξα έτσι σαν ενα μικρο δειγμα( 4 άτομα ήμασταν κερκίδα!!!)

Καλη βδομάδα!
Gkos
Την Κυριακή στις 11 το πρωί,εγινε στο προπονητήριο του ΟΑΚΑ,φιλικό ματς μεταξύ της Εθνικής Εφηβων και του Πανερυθραικού(τρίτος στην Β Εθνική).

Σκορ δεν κρατήθηκε,αλλά υπηρχαν 5 περιοδοι με ανάπαυλα στο ημίχρονο.

Παρόντες για την γαλανόλευκη, όσοι αναφέρονται στην κλήση διημέρου,εκτός των Χαραλαμπό(στην 12αδα του ΠΑΟ στην Πυλαια),Παπαγιάννης(για προσαγωγούς έμαθα) και Σκούφης.

Αρχική 5αδα ήταν Τολιόπουλος,Χρηστιδης,Σκουλιδάς,Σταμάτης,κ
αι Μπίλης.
Δεύτερη 5αδα Κονιαρης,Λουντζης,Σκορδας,Μουράτος και Ντουζιδης  
Ο Λούντζης εμεινε πολύ λίγο στο παρκέ και αντικαταστάθηκε από
Μιλεντιγιεβιτς.
Πιο μετά ο Τολιόπουλος αντικατέστησε  Κονιαρη(που χτύπησε ελαφρά) και νομίζω ο Δίπλαρος τον  Ντουζίδη .
Μετά είχαμε ανάπαυλα(όπου παρατριχα να φαω την μπαλα στο κεφάλι από τον Μπαρδά),
στο β μέρος ξεκίνησαν Χρηστιδης,Λούντζης,Σκουλιδας,Σταμάτης και Μπίλης.
Αργότερα,βγηκαν Λούντζης και Μπίλης και μπηκαν Κονιαρης και Ιορδάνογλου.
Η τέταρτη περιοδος
ξεκίνησε με Τολιόπουλο,Σκουλιδά,Σταμάτη,Καρρά και Πεφάνη.
Στην πορεία ο Μουρατος πέρασε στην θέση του Σκουλιδά και ο
Σκορδας σε αυτήν του Καρρά.
Ο Μιλεντιγιεβιτς στην θέση Τολιόπουλου.
Ενώ ειχαμε και πέμπτη περίοδο που ξεκίνησαν  Πεφανης,Σκορδας,Χονδρογιάνννης (του ΠΑΟΚ),Θεοδωρίδης του Ηρακλειου και ο Δίπλαρος.
Αυτά πάνω κάτω ,για να δείτε ποιοι αγωνίστηκαν και πόσο.

*Κορυφαίοι της αναμέτρησης (για εθνική μιλάω πάντα) κατα γενική ομολογία Σκουλιδας(ξεκίνησε με 3/3 τριποντα,μετά τα έκανε και 4/4),Σταματης(καλο β μερος),Τολιό και Κόνιαρης.
Εμένα μου άρεσαν και Σκορδάς-Μουράτος.Παρότι δεν ειμαι ιδιαιτερος φαν κανενός εκ των δυο, χτες μου άρεσαν.

Τραβηξα δυο βιντεάκια δίλεπτα,έτσι για να πάρετε γεύση .
Παραπάνω δεν μπορούσα γιατί δεν ήξερα και αν επιτρέπεται(. . .),ενώ πιστευα ότι λόγω θεσης του κινητού δεν θα φαίνεται καλά(τελικά μια χαρά φαινόταν).

http://youtu.be/QhbdnLPF_GM

http://youtu.be/KBsfXUI8q7M


Στο πρώτο εχουμε 5αδα Σταματη,Κόνιαρη,Σκουλιδα,Χρηστίδη,Ιορδάνογ
λου και έτυχε να είναι ρεσιτάλ Κόνιαρη(όπως θα δείτε),ενώ στο δεύτερο είμαστε στην πέμπτη περίοδο!

*Θα αναφερθώ ξεχωριστά στον Βασίλη Χρηστίδη,που παρόλο που δεν εντυπωσίασε στον αγώνα(μου φάνηκε βαρύς-έκανε παντως μια καρφωματάρα),εχει ψηλώσει (και αλλο-έχω να τον δω από το πανελλήνιο στην Χαλκίδα),ενω φαίνεται να έχει δουλέψει πάρα πολύ το σώμα του και εντυπωσιάστηκα τα μάλα!
Τρομερό κορμί(να αρχίσω να γραφω για λαμπαδες σαν αλλος Χατζηγεωργίουwink.gif !
Και μου μεταφέρθηκε ότι στην προπόνηση ,εβαζε πολύ δύσκολα σε Παπαγιάννη(αλλιώς μου το είπανε δηλαδή,αλλα δημόσια τι να γράψω; ) !

*Πολλή και αδικαιολόγητη ενταση στο ματς ,με πολλά παράπονα για την διαιτησία!!

Στην αρχή του ματς είχαμε ένα σκηνικό με έναν παίκτη της εθνικής να διαμαρτύρεται για έναν παίκτη της Ερυθραίας ότι τον κράτησε από την φανελα,κάπου εκει μπήκε ο Παπαθεοδώρου στο παρκέ(σιγά μην έχανε την ευκαιρια-λείπει ο Μάρτης από την Σαρακοστή;; ),όχι για να λύσει την παρεξήγηση αλλά για να βάλει στην θέση του τον παίκτη της Ερυθραίας(αυτό επρεπε να είχα τραβήξει βίντεο-viral θα γινόμασταν-10.000 views:) ), και από κει και πέρα ειχαμε συνέχεια διαμαρτυρίες,με αποκορύφωμα μια φάση όπου η μπάλα βγαίνει έξω από την Ερυθραια χωρις επαφή παικτη της εθνικής,ο ρεφ δίνει την μπαλα στην Ερυθραία ,διαμαρτυριες πολλές ,οπότε ο (καημένος) ο ρεφ έρχεται σε μενα και ένα αλλο παιδί που ήμασταν εκει στην γραμμή να μας ρωτήσει που να δώσει την κατοχή(true story-δεν κάνω πλάκα)!!
Εγώ δεν απάντησα γιατί σκεφτόμουνα πόσο τυχερός ειμαι που για 5 εκατοστά,γλύτωσα μια βδομαδα με μαυρισμένο μάτι,αλλα τωρα (από μακρια) θα το πω:

Ήταν λαθος σφύριγμα!!!

(Πάντως από Προκόπη Παυλόπουλο έχω πιο αμεσες αντιδρασεις,να τα λέμε αυτάsmile.gif   )

*Επειδη μίλησα με κάποια παιδιά μετά το ματς,όντως η Ερυθραια έπαιξε σκληρά,αλλά τι περιμέναν να παιξουν,χαλαρα;
Αμα θέλανε χαλαρό,ας παιζανε με το Μαρούσι,που μαρκαρουν όλοι με τα ματια,να κερδισουν κιόλας μια εκατοστάρα να το χαρούνsmile.gif
Και όχι κυριε Παπαθεοδώρου, 19χρονος που παιζει στην Α1,δεν είναι και παιδάκι,calma!

*Ωραια ομάδα ο Πανερυθραικός και ο Μπαρδας αγέραστος!
Αν αγορασω ομάδα,θα τον πάρω smile.gif
MAKHS
QUOTE(Gkos @ Feb 23 2015, 21:17 ) *
Την Κυριακή στις 11 το πρωί,εγινε στο προπονητήριο του ΟΑΚΑ,φιλικό ματς μεταξύ της Εθνικής Εφηβων και του Πανερυθραικού(τρίτος στην Β Εθνική).

Σκορ δεν κρατήθηκε,αλλά υπηρχαν 5 περιοδοι με ανάπαυλα στο ημίχρονο.

Παρόντες για την γαλανόλευκη, όσοι αναφέρονται στην κλήση διημέρου,εκτός των Χαραλαμπό(στην 12αδα του ΠΑΟ στην Πυλαια),Παπαγιάννης(για προσαγωγούς έμαθα) και Σκούφης.

Αρχική 5αδα ήταν Τολιόπουλος,Χρηστιδης,Σκουλιδάς,Σταμάτης,κ
αι Μπίλης.
Δεύτερη 5αδα Κονιαρης,Λουντζης,Σκορδας,Μουράτος και Ντουζιδης  
Ο Λούντζης εμεινε πολύ λίγο στο παρκέ και αντικαταστάθηκε από
Μιλεντιγιεβιτς.
Πιο μετά ο Τολιόπουλος αντικατέστησε  Κονιαρη(που χτύπησε ελαφρά) και νομίζω ο Δίπλαρος τον  Ντουζίδη .
Μετά είχαμε ανάπαυλα(όπου παρατριχα να φαω την μπαλα στο κεφάλι από τον Μπαρδά),
στο β μέρος ξεκίνησαν Χρηστιδης,Λούντζης,Σκουλιδας,Σταμάτης και Μπίλης.
Αργότερα,βγηκαν Λούντζης και Μπίλης και μπηκαν Κονιαρης και Ιορδάνογλου.
Η τέταρτη περιοδος
ξεκίνησε με Τολιόπουλο,Σκουλιδά,Σταμάτη,Καρρά και Πεφάνη.
Στην πορεία ο Μουρατος πέρασε στην θέση του Σκουλιδά και ο
Σκορδας σε αυτήν του Καρρά.
Ο Μιλεντιγιεβιτς στην θέση Τολιόπουλου.
Ενώ ειχαμε και πέμπτη περίοδο που ξεκίνησαν  Πεφανης,Σκορδας,Χονδρογιάνννης (του ΠΑΟΚ),Θεοδωρίδης του Ηρακλειου και ο Δίπλαρος.
Αυτά πάνω κάτω ,για να δείτε ποιοι αγωνίστηκαν και πόσο.

*Κορυφαίοι της αναμέτρησης (για εθνική μιλάω πάντα) κατα γενική ομολογία Σκουλιδας(ξεκίνησε με 3/3 τριποντα,μετά τα έκανε και 4/4),Σταματης(καλο β μερος),Τολιό και Κόνιαρης.
Εμένα μου άρεσαν και Σκορδάς-Μουράτος.Παρότι δεν ειμαι ιδιαιτερος φαν κανενός εκ των δυο, χτες μου άρεσαν.

Τραβηξα δυο βιντεάκια δίλεπτα,έτσι για να πάρετε γεύση .
Παραπάνω δεν μπορούσα γιατί δεν ήξερα και αν επιτρέπεται(. . .),ενώ πιστευα ότι λόγω θεσης του κινητού δεν θα φαίνεται καλά(τελικά μια χαρά φαινόταν).

http://youtu.be/QhbdnLPF_GM

http://youtu.be/KBsfXUI8q7M


Στο πρώτο εχουμε 5αδα Σταματη,Κόνιαρη,Σκουλιδα,Χρηστίδη,Ιορδάνογ
λου και έτυχε να είναι ρεσιτάλ Κόνιαρη(όπως θα δείτε),ενώ στο δεύτερο είμαστε στην πέμπτη περίοδο!

*Θα αναφερθώ ξεχωριστά στον Βασίλη Χρηστίδη,που παρόλο που δεν εντυπωσίασε στον αγώνα(μου φάνηκε βαρύς-έκανε παντως μια καρφωματάρα),εχει ψηλώσει (και αλλο-έχω να τον δω από το πανελλήνιο στην Χαλκίδα),ενω φαίνεται να έχει δουλέψει πάρα πολύ το σώμα του και εντυπωσιάστηκα τα μάλα!
Τρομερό κορμί(να αρχίσω να γραφω για λαμπαδες σαν αλλος Χατζηγεωργίουwink.gif !
Και μου μεταφέρθηκε ότι στην προπόνηση ,εβαζε πολύ δύσκολα σε Παπαγιάννη(αλλιώς μου το είπανε δηλαδή,αλλα δημόσια τι να γράψω; ) !

*Πολλή και αδικαιολόγητη ενταση στο ματς ,με πολλά παράπονα για την διαιτησία!!

Στην αρχή του ματς είχαμε ένα σκηνικό με έναν παίκτη της εθνικής να διαμαρτύρεται για έναν παίκτη της Ερυθραίας ότι τον κράτησε από την φανελα,κάπου εκει μπήκε ο Παπαθεοδώρου στο παρκέ(σιγά μην έχανε την ευκαιρια-λείπει ο Μάρτης από την Σαρακοστή;; ),όχι για να λύσει την παρεξήγηση αλλά για να βάλει στην θέση του τον παίκτη της Ερυθραίας(αυτό επρεπε να είχα τραβήξει βίντεο-viral θα γινόμασταν-10.000 views:) ), και από κει και πέρα ειχαμε συνέχεια διαμαρτυρίες,με αποκορύφωμα μια φάση όπου η μπάλα βγαίνει έξω από την Ερυθραια χωρις επαφή παικτη της εθνικής,ο ρεφ δίνει την μπαλα στην Ερυθραία ,διαμαρτυριες πολλές ,οπότε ο (καημένος) ο ρεφ έρχεται σε μενα και ένα αλλο παιδί που ήμασταν εκει στην γραμμή να μας ρωτήσει που να δώσει την κατοχή(true story-δεν κάνω πλάκα)!!
Εγώ δεν απάντησα γιατί σκεφτόμουνα πόσο τυχερός ειμαι που για 5 εκατοστά,γλύτωσα μια βδομαδα με μαυρισμένο μάτι,αλλα τωρα (από μακρια) θα το πω:

Ήταν λαθος σφύριγμα!!!

(Πάντως από Προκόπη Παυλόπουλο έχω πιο αμεσες αντιδρασεις,να τα λέμε αυτάsmile.gif   )

*Επειδη μίλησα με κάποια παιδιά μετά το ματς,όντως η Ερυθραια έπαιξε σκληρά,αλλά τι περιμέναν να παιξουν,χαλαρα;
Αμα θέλανε χαλαρό,ας παιζανε με το Μαρούσι,που μαρκαρουν όλοι με τα ματια,να κερδισουν κιόλας μια εκατοστάρα να το χαρούνsmile.gif
Και όχι κυριε Παπαθεοδώρου, 19χρονος που παιζει στην Α1,δεν είναι και παιδάκι,calma!

*Ωραια ομάδα ο Πανερυθραικός και ο Μπαρδας αγέραστος!
Αν αγορασω ομάδα,θα τον πάρω smile.gif

Μπράβο και ευχαριστούμε πολύ !!!!!
Gkos
QUOTE (MAKHS @ Feb 23 2015, 22:38 ) *
Μπράβο και ευχαριστούμε πολύ !!!!!




Παρακαλώ φίλεsmile.gif
Gkos
Διαβάζοντας ξανά το κειμενο-αριστούργημα που έγραψα,συνειδητοποίησα ότι πουθενά δεν αναφέρω Οικονομόπουλο,να πω ότι ήταν εκτός λόγω τραυματισμου(για αχιλλειους μου είπανε).

Επίσης ειχα μια απορία γιατι κλήθηκαν 96ρηδες ,σε κλήση εφήβων ,αλλά πιθανολογώ εγινε λόγω του παγκοσμίου U19 που γίνεται το καλοκαίρι στην Κρήτη και προκριθήκαμε λόγω της 4της θέσης στο πανευρωπαικό της Ατταλειας τον Αύγουστο.


Τώρα είναι πλήρες το ρεπορτάζ.

Καλημέρες smile.gif
Gkos
Το ΚΓ του ΟΑΚΑ θα φιλοξενήσει για ένα διήμερο την Εθνική Εφήβων U19.

Ο Ηλίας Παπαθεοδώρου έχει καλέσει 25 παίκτες για προπονήσεις

την Μεγάλη Τετάρτη 8 Απριλίου και τη Μεγάλη Πέμπτη 9 Απριλίου.

Οι παίκτες που καλούνται να βρίσκονται στο ΟΑΚΑ το πρωί (10.30) της 8ης Απριλίου είναι οι:


Αγραβάνης Γιάννης (Δούκας),

Νίκος Δίπλαρος (Έσπερος Πατρών),

Νίκος Καμάρας (Μαντουλίδης),

Αντώνης Κόνιαρης (Παναθηναϊκός),

Θωμάς Κώττας (ΠΑΟΚ),

Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός),

Παντελής Μαραγκάκης (Ακαδημία Ρεθύμνου),

Ιάκωβος Μιλεντίγεβιτς (Αιγάλεω),

Βασίλης Μουράτος (Ολυμπιακός),

Σωτήρης Μπιλλής (Πανιώνιος),

Θανάσης Ντουζίδης (Ίκαρος),

Κώστας Οικονομόπουλος (Πανιώνιος),


Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός),

Αντώνης Πεφάνης (Πρωτέας Β.),

Παντελής Σκορδάς (Ίκαρος),


Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι),

Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος),

Αλέξης Σταματογιάννης (Ηρακλής),

Διονύσης Τάταρης (Απόλλων Π.),

Βασίλης Τολιόπουλος (Κολοσσός Ρόδου),

Δημήτρης Φλιώνης (Άρης),

Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (Παναθηναϊκός),

Θανάσης Χονδρογιάννης (ΠΑΟΚ),

Βασίλης Χρηστίδης (Μαντουλίδης),

Θεόδωρος Ψυχίδης (ΠΑΟΚ)


http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/27...iimero-sto-oaka



Βλέπω Τάταρη,βλέπω Αγραβάνη μικρό(έχω σουξε σε όσους αναφέρωsmile.gif ) ,βλέπω διάφορα.
xxx-4711
http://www.basket.gr/index.php/eidhseis/30...ia-to-pagkosmio

Μια δύσκολη αποστολή έχει στο καλεντάρι της η Εθνική Ομάδα Εφήβων U19 το καλοκαίρι.

Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, το οποίο μάλιστα θα φιλοξενηθεί στο Ηράκλειο Κρήτης από 27 Ιουνίου ως 5 Ιουλίου 2015. Η προετοιμασία της ομάδας θα αρχίσει στις 25 Μαϊου στα προπονητήρια του ΟΑΚΑ. Ο ομοσπονδιακός προπονητής, Ηλίας Παπαθεοδώρου και οι συνεργάτες του Γιώργος Λιμνιάτης και Γιώργος Δοξάκης έχουν επιλέξει τους εξής παίκτες:

Αντώνης Κόνιαρης (Παναθηναϊκός), Θωμάς Κώττας (ΠΑΟΚ), Μιχάλης Λούντζης (Παναθηναϊκός), Κώστας Μήτογλου (Wake Forest, NCAA), Ιάκωβος Μιλεντίγεβιτς (Αιγάλεω), Γιάννης Μιχαλούτσος (Lugo, ESP), Βασίλης Μουράτος (Ολυμπιακός), Σωτήρης Μπιλλής (Πανιώνιος), Θανάσης Ντουζίδης (Ίκαρος Καλ.), Κώστας Οικονομόπουλος (Πανιώνιος), Γιώργος Παπαγιάννης (Παναθηναϊκός), Διονύσης Σκουλίδας (Περιστέρι), Δημήτρης Σταμάτης (Πανιώνιος), Αλέξανδρος Σταματογιάννης (Ηρακλής), Βασίλης Τολιόπουλος (Κολοσσός Ρόδου), Γιώργος Τσαλμπούρης (Iowa, NCAA), Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (Παναθηναϊκός), Βασίλης Χρηστίδης (Μαντουλίδης).

η προεπιλογη για το παγκοσμιο
εξω ο ζωρζος. καλεσε 2 γεννημενους το 98 που θα ειναι σιγουρα στη δωδεκαδα του πανευρωπαικου
στη θεση του μιχαλουτσου που δεν διακρινεται για τα αθλητικα του προσοντα και ηταν μετριοτατος σε πανευρωπαικο και παγκοσμιο παιδων θα μπορουσε να ειναι ανετα ο καμαριανος
Gkos
Στο τσακ ήμουνα να το γραψω στην εθνική νεων ,αλλά είδα το ποστ σου...
Η παρουσία του (98ρη ) Λούντζη μόνο σε μένα κάνει εντύπωση ?
xxx-4711
και του χρηστιδη οπως εγραψα θα ειναι μαλλον στη δωδεκα του πανευρωπαικου. ο λουντζης θα μπορουσε να ειναι και στο παγκοσμιο λογω υψους αθλητικων προσοντων κτλπ. ο χρηστιδης δυσκολα παρει τη θεση καποιου απο τους μητογλου παπαγιαννη τσαλμπουρη κοττα
G-arenas
QUOTE (Gkos @ May 20 2015, 19:30 ) *
Στο τσακ ήμουνα να το γραψω στην εθνική νεων ,αλλά είδα το ποστ σου...
Η παρουσία του (98ρη ) Λούντζη μόνο σε μένα κάνει εντύπωση ?

φέτος φάνηκε οτι απο αυτήν την γενιά ειναι το μεγαλύτερο ταλέντο στην περιφέρεια ενω ειναι και ο πιο μικρος,αρα η παρουσια του λουντζη νομιζω πως ειναι λογικη,εκτος αν το λες με την εννοια οτι θα πρεπει να κληθει μονο στην παιδων ηλικιακα...
Gkos
QUOTE (G-arenas @ May 20 2015, 19:40 ) *
φέτος φάνηκε οτι απο αυτήν την γενιά ειναι το μεγαλύτερο ταλέντο στην περιφέρεια ενω ειναι και ο πιο μικρος,αρα η παρουσια του λουντζη νομιζω πως ειναι λογικη,εκτος αν το λες με την εννοια οτι θα πρεπει να κληθει μονο στην παιδων ηλικιακα...


Δεν ανήκει παίδων αδερφέ ,εφήβων ανήκει με τους 97ρηδες ,και εκεί οκ ,θα είναι δικαιότατα ,αλλά και u19 ,μου μοιάζει too much .
G-arenas
QUOTE (Gkos @ May 20 2015, 19:43 ) *
Δεν ανήκει παίδων αδερφέ ,εφήβων ανήκει με τους 97ρηδες ,και εκεί οκ ,θα είναι δικαιότατα ,αλλά και u19 ,μου μοιάζει too much .

ναι εχεις δικιο 99αρηδες ειναι φετος οι παιδες,αλλα νομιζω πως και στην u19 που κληθηκε λογικο ειναι καθως ειναι τεραστιο ταλεντο και ασε που απο ολα μας τα γκαρντ ειναι και ο πιο ωριμος και ο καλυτερος στο να ελεγχει τον ρυθμο...
Giannis83
Δεν ξέρω αν ο Λούντζης είναι το εμγαλύτερο ταλέντο στα γκαρντ (θεωρώ ότι ο Σταμάτης, αλλά και οι Κόνιαρης-Μουράτος είναι πιο "μπασκετικοί"), σίγουρα όμως είναι ο πιο έτοιμος αθλητικά και σωματικά απ' όλους τους υπόλοιπους παρότι είναι ο μικρότερος. Το ύψος του, τη δύναμη, την αλτικότητα και την έκρηξη σπάνια την βρίσκεις σε παιδιά της ηλικίας του. Γι' αυτό το λόγο πιστεύω ότι διακρίθηκε φέτος, και γι' αυτό θα διακριθεί και στο τουρνουά.
Θεωρώ ότι με τον Σταμάτη θα κάνουν σούπερ δίδυμο στα γκαρντ καλύπτοντας ο ένας τις αδυναμίες του άλλου. Και μαζί με Χαραλαμπόπουλο-Μήτογλου-Παπαγιάννη θα κάνουν γενικώς μια σούπερ πεντάδα.
G-arenas
QUOTE (Giannis83 @ May 20 2015, 20:53 ) *
Δεν ξέρω αν ο Λούντζης είναι το εμγαλύτερο ταλέντο στα γκαρντ (θεωρώ ότι ο Σταμάτης, αλλά και οι Κόνιαρης-Μουράτος είναι πιο "μπασκετικοί"), σίγουρα όμως είναι ο πιο έτοιμος αθλητικά και σωματικά απ' όλους τους υπόλοιπους παρότι είναι ο μικρότερος. Το ύψος του, τη δύναμη, την αλτικότητα και την έκρηξη σπάνια την βρίσκεις σε παιδιά της ηλικίας του. Γι' αυτό το λόγο πιστεύω ότι διακρίθηκε φέτος, και γι' αυτό θα διακριθεί και στο τουρνουά.
Θεωρώ ότι με τον Σταμάτη θα κάνουν σούπερ δίδυμο στα γκαρντ καλύπτοντας ο ένας τις αδυναμίες του άλλου. Και μαζί με Χαραλαμπόπουλο-Μήτογλου-Παπαγιάννη θα κάνουν γενικώς μια σούπερ πεντάδα.

και γω πιστευω οτι με τον σταματη θα κανουν τρομερο διδυμο,αν και ο σταματης δεν μου αρεσει καθολου σαν παικτης,καθως παιρνει πολλα σουτ,ειναι πολυ ατομιστης,δεν εχει καθολου σουτ,αν και νομιζω οτι το βελτιωσε καπως φετος και δεν ειναι καλος δημιουργικα,και γενικα θελει πολλη ωρα την μπαλα στα χερια του και θελει να παιρνει πολλα σουτ...
δεν νομιζω πως ο κονιαρης ειναι καλυτερος μπασκετικα απο τον λουντζη,μονο ισως λιγο στα κλεψιματα και στο drive να ειναι καλυτερος,σε ολα τα αλλα ομως ειναι καλυτερος...καλα για μουρατο δεν συγκρινω καν σε μπασκετικα χαρακτηρηστικα,ο λουντζης ειναι μακραν καλυτερος...ο μουρατος απλως ειναι πολυ αθλητικος,γρηγορος και εκρηκτικος γιατι απο τεχνικη,δημιουργια,μπασκετικο iq ο λουντζης ειναι πολυ μπροστα απο ολους...
Gkos
Δεν συμφωνώ φιλε G-arenas!
G-arenas
QUOTE (Gkos @ May 20 2015, 21:13 ) *
Δεν συμφωνώ φιλε G-arenas!

δεκτο φιλε!δεν γινεται να εχουν ολοι την ιδια αποψη!αλλα αν μπορουσες γραψε τους λογους που διαφωνεις...
xxx-4711
καλα εσεις τον χρισατε κιολας βασικο. απο που φανηκε φετος οτι ειναι το μεγαλυτερο ταλεντο στην περιφερεια; απο τις συμμετοχες που εχει στην α1; παντως περσι με την παιδων εκανε μετριες εμφανισεις σε φιλικα στο πρωτο παιχνιδι του πανευρωπαικου ηταν τραγικα αστοχος και εκανε πολλα λαθη για τα υπολοιπα παιχνιδια δεν μπορει νακριθει γιατι τραυματιστηκε. τελος παντων εχει σιγουρα προσοντα τρομερος αθλητης μακρια χερια κτλπ
G-arenas
QUOTE (xxx-4711 @ May 20 2015, 21:21 ) *
καλα εσεις τον χρισατε κιολας βασικο. απο που φανηκε φετος οτι ειναι το μεγαλυτερο ταλεντο στην περιφερεια; απο τη συμμετοχες που εχει στην α1; παντως περσι με την παιδων εκανε μετριες εμφανισεις σε φιλικα στο πρωτο παιχνιδι του πανευρωπαικου ηταν τραγικα αστοχος και εκανε πολλα λαθη για τα υπολοιπα παιχνιδια δεν μπορει νακριθει γιατι τραυματιστηκε. τελος παντων εχει σιγουρα προσοντα τρομερος αθλητης μακρια χερια κτλπ

δεν τον χρισαμε βασικο,αλλωστε εχουμε πολλους και καλους γκαρντ(κονιαρης,σταματης,μουρατος,μιλιντιγ
εβιτς ενω δεν χρειαστηκε να κληθει καν ο διπλαρος παρολο την εξαιρετικη του χρονια!)επισης στα παιχνιδια του παο παιζει αυτος και οχι ο κονιαρης,που κατι σημαινει αυτο,αλλιως αν ηταν καλυτερος ο κονιαρης θα επαιζε αυτος,επισης ειναι και ο πιο μικρος απο ολους!!τεσπα δεν ξερουμε πως θα εξελιχθει κανενα απο τα παιδια αλλα νομιζω πως ο λουντζης εχει μεγαλυτερη προοπτικη απο τα αλλα παιδια...
Gkos
QUOTE (G-arenas @ May 20 2015, 21:28 ) *
. . .επισης στα παιχνιδια του παο παιζει αυτος και οχι ο κονιαρης,που κατι σημαινει αυτο,αλλιως αν ηταν καλυτερος ο κονιαρης θα επαιζε αυτος,επισης ειναι και ο πιο μικρος απο ολους!!


Κακο παραδειγμα.
Ο Κονιαρης δεν παιζει γενικώς και πουθενα ,καιρό τώρα,αν εχεις παρατηρησει.
Επίσημα,εχει πρόβλημα με την μέση του. . .
Ανεπίσημα. . .
Gkos
QUOTE (G-arenas @ May 20 2015, 21:21 ) *
δεκτο φιλε!δεν γινεται να εχουν ολοι την ιδια αποψη!αλλα αν μπορουσες γραψε τους λογους που διαφωνεις...



Ε τι να σου πω ,σε συγκριση Λουντζη με Κονιαρη γραφεις

"δεν νομιζω πως ο κονιαρης ειναι καλυτερος μπασκετικα απο τον λουντζη,μονο ισως λιγο στα κλεψιματα και στο drive να ειναι καλυτερος,σε ολα τα αλλα ομως ειναι καλυτερος... "

Και γω πιστευω πως μπασκετικα δεν υπαρχει συγκριση,υπερ του Κονιαρη όμως.
Ο Μιχαλης υπερτερει σε ντραιβ και αθλητικα προσοντα μονο.


Άρα βλεπεις,ειμαστε Δυση και Ανατολη smile.gif

Για Μουρατο ψιλοσυμφωνω,για Σταματη οτι δεν εχει σουτ,ΟΧΙ,σορρυ,οχι.
dimitrios 1985
Για λούντζη κι εγω πιστεύω ότι είναι το μεγαλύτερο ταλέντο στην ελλάδα στα γκαρντ..Μαζί με τον μωραίτη του πανιωνίου που είναι ακόμα πιο μικρός...Ίσως λοιπόν πάρει την ευκαιρία του και είναι στην δωδεκάδα για το παγκόσμιο...Απ την άλλη έχω πολύ καλή άποψη και για τον χρηστίδη του μαντουλίδη αλλα λόγω υπεροπλίας κάτω απ το καλάθι δεν του δίνω και πολλές πιθανότητες για την τελική δωδεκάδα.....
benchwarmer
Μακάρι να είναι όλα τα παιδιά υγιή, και αυτή η ομάδα μπορεί να πάει για μεγάλα πράγματα, πόσο μάλλον όταν έχει φροντίσει ο πατερούλης για ένα ακόμα τουρνουά εντός έδρας.
Ακόμα και η επιλογή της 12άδας θα είναι πολύ δύσκολη διαδικασία. H συμμετοχή πάντως των 98άρηδων στην προεπιλογή δείχνει ότι σκοπός είναι να κατεβάσουμε σε αυτό το τουρνουά όλα μας τα όπλα, ακόμα και αν χρειαστεί οι Λούντζης-Χρηστίδης να παίξουν 2 τουρνουά μές στο καλοκαίρι.
KingCrimson
Δε βλεπω γιατι να μη μπει και ο Μωραϊτης 12αδα..τι κολλήματα ειναι αυτα? υπάρχουν θέσεις ρεζερβέ στη δωδεκάδα απο τώρα?κακο παράδειγμα αν ισχύει για παιδιά 18 χρονών
Gkos
QUOTE (KingCrimson @ May 21 2015, 00:02 ) *
Δε βλεπω γιατι να μη μπει και ο Μωραϊτης 12αδα.



Εγώ δεν βλέπω,γιατι να μπει ο Μωραιτης 12αδα!

Σε αυτες της ηλικιες φίλε μου,2 και 3 χρόνια διαφορα ηλικιας ειναι μια αιωνιότητα.

Για ποιον λόγο να μπει 12αδα ενώ εχουμε τοσα ικανα γκαρντ (της ηλικιας του τουρνουα) ;

Μαθαμε όλοι τον Μωραιτη τώρα,να το καψουμε το παιδι.


Υ.γ.Βεβαια,ο κυριοτερος λογος να μην μπει ,ειναι οτι εχουμε και ευρωπαικο παιδων το καλοκαιρι,και ειμαστε φαβορί για φούντο,οποτε ο Τζιμ ειναι υπεραπαραιτητος οπως φαντάζεσαι!
KingCrimson
QUOTE(Gkos @ May 21 2015, 00:41 ) *
Εγώ δεν βλέπω,γιατι να μπει ο Μωραιτης 12αδα!

Σε αυτες της ηλικιες φίλε μου,2 και 3 χρόνια διαφορα ηλικιας ειναι μια αιωνιότητα.

Για ποιον λόγο να μπει 12αδα ενώ εχουμε τοσα ικανα γκαρντ (της ηλικιας του τουρνουα) ;

Μαθαμε όλοι τον Μωραιτη τώρα,να το καψουμε το παιδι.


Υ.γ.Βεβαια,ο κυριοτερος λογος να μην μπει ,ειναι οτι εχουμε και ευρωπαικο παιδων το καλοκαιρι,και ειμαστε φαβορί για φούντο,οποτε ο Τζιμ ειναι υπεραπαραιτητος οπως φαντάζεσαι!


ντάξει τώρα δε νομίζω να μη μπορεί να παίξει με παικτες 2-3 χρόνια μεγαλυτερους του, εδώ φέτος στάθηκε στην Α1 και σε οτι αφορά την Παίδων θα αποκτήσει και περισσότερες παραστάσεις
Μόνο στην Ελλάδα υπάρχει αυτό,,,, μη δωθούν ευκαιρίες σε μικρούς παίκτες γιατί θα καούν..οι Γιουγκοσλάβοι δηλαδή τόσα χρόνια πόσους κάψανε? Βέβαια ξέχασα ..εδώ ο Σλούκας και ο Μάντζαρης είναι ακόμη ταλέντα....
dimitrios 1985
Όντως ο σημαντικότερος λόγος πιστεύω για να μείνει ο μωραίτης στην παιδων είναι για να γλιτώσει η φουρνιά αυτή τον υποβιβασμο ..Βάσει δυνατοτήτων , έχει τις προδιαγραφές για να είναι στο παγκόσμιο της κρήτης... Και φυσικά σε συνδυασμό με την πλειάδα guard που υπάρχουν στην αποστολή{ τολιόπουλος,σταμάτης,κόνιαρης,μουράτος} για το παγκόσμιο, σωστά πιστεύω θα αγωνιστεί με την παίδων...Εξάλλου έχει όλον τον χρόνο μπροστά του..
SkyFall
QUOTE (KingCrimson @ May 21 2015, 19:26 ) *
Βέβαια ξέχασα ..εδώ ο Σλούκας και ο Μάντζαρης είναι ακόμη ταλέντα....


Τι σχέση έχει αυτό που είχες ξεχάσει με την παραπάνω συζήτηση;
Runt
Ο Σταματογιαννης, αν ειναι sf αφηνει εξω πολυ κοσμο (μετραω τουλαχιστον 4). Γνωριζει καποιος τι μερος του λογου ειναι; tia.

Για την κοντρα Κονιαρη εναντιον Λουντζη (fight!)

Θελω να πιστευω οτι κονιαρης ειναι ο πιο προικισμενος (αναλογικα) σερβιτορος/πορτοφολας, που εχουμε βγαλει απο εποχης ΔΔ.
Ο τυπος πασαρει με μια ανεση και μια ευκολια, που δυσκολα συναντας σε Ελληνα παικτη τωρα και παλιοτερα. Του βγαινει,,, σαν φυσικη λειτουργια ενα πραμα. Επισης εχει και καλο μηχανισμο στο τριποντο. Ο χαρακτηρας (αν ισχυουν οι διαφορες φημολογιες/νυξεις) και η αθλητικοτητα πρεπει να δουλευτουν βεβαια...

Ο Λουντζης, αν δουλεψει ως pg, εχει ισως μεγαλυτερο -τεραστιο- potential !
Να μην ακουω παντως για Λουντζη οτι ειναι ο νεος Διαμαντιδης. Αυτα ειναι υπερβολες και κανουν κακο.

Ειναι γνωστο εξαλλου πως ο νεος ΔΔ ειναι ο Μωραιτης. smiley.gif

Χωρις πλακα αυτος ειναι, δειτε -αν δεν εχετε δει- καποιο στο βιντεο yt με τους παιδες του Πανιωνιου, και θα το διαπιστωσετε!

Κονιαρης\Λουντζης
Σταματης\,Μουρατος,
Σκουλιδας\Τσαλμπουρης?
Χαραλαμπο\Μιτογλου
Παπαγιαννης\Κωττας


Ως εξης λογικα θα παιξει το ροτεισον του Παπαθεοδωρου(ημαρτον! 71.gif )
KingCrimson
QUOTE(Runt @ May 21 2015, 21:21 ) *
Κονιαρης\Λουντζης
Σταματης\,Μουρατος,
Σκουλιδας\Τσαλμπουρης?
Χαραλαμπο\Μιτογλου
Παπαγιαννης\Κωττας


Ως εξης λογικα θα παιξει το ροτεισον του Παπαθεοδωρου(ημαρτον! 71.gif )


Παντως περσι έπαιξε περισσοτερο με 3 γκαρντ και Χαραλαμπόπουλο,Μητογλου στο 4 και 5 αντιστοιχα αν θυμαμαι καλα..

QUOTE(SkyFall @ May 21 2015, 19:51 ) *
Τι σχέση έχει αυτό που είχες ξεχάσει με την παραπάνω συζήτηση;

δε καταλαβα ακριβως τι ρωτας
Runt
Δεν επαιζε ο Σκουλιδας νομιζω king. Αν δεν κανω λαθος ειχε τραυματιστει στο πρωτο παιχνιδι.
Παραλλαγες σιγουρα θα γινουν υπαρχουν αρκετοι παιχτες κομπο...
dimitrios 1985
https://www.youtube.com/watch?v=MI7Qy75YWLk...=youtu.be.....H πρώτη μάζωξη των διεθνών μας...Με πολιτικά οι 4 του ΠΑΟ και ο 1 του ΠΑΟΚ....Οι υπόλοιποι ξεκινάνε κανονικά...Θα ναι ζόρι που αυτά τα 5 παιδιά θα αργήσουν να ενσωματωθούν με τους υπόλοιπους αλλά δεν γίνεται αλλιώς....
benchwarmer
Δυστυχώς η πρώτη απώλεια είναι γεγονός, και μάλιστα βασικού παίκτη

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...hs.3493189.html

Πλέον είναι σχεδόν σίγουρη η παρουσία του (2 χρόνια μικρότερου από τους υπόλοιπους) Λούντζη στην 12άδα και στο μοίρασμα της θέσης "1" με τον Τολιόπουλο, ενώ ένας εκ των Οικονομόπουλου-Μιλεντίγεβιτς θα είναι ο 5ος γκαρντ (με σίγουρους στο "2" Σταμάτη-Μουράτο).

Στο 3 περιμένω Χαραλαμπόπουλο-Σκουλιδα, στο 4 τα παιδιά του NCAA Μήτογλου-Τσαλμπούρη και στο 5 Παπαγιάννη-Κώττα, ενώ μένει και μία ακόμη θέση στην 12άδα για κάποιο παιδί από το "3" και πάνω (ανάλογα με το πόσο σκέφτεται ο κόουτς να χρησιμοποιήσει τον Χαραλαμπόπουλο και στο "4").
dimitrios 1985
Κρίμα..Όλα στραβά και ανάποδα για τον αντωνάκη απ την αρχή της σεζόν...Λούντζης σίγουρος για την δωδεκάδα πλέον...Για να δούμε..Ουδέν κακό αμιγές καλού λένε..Θα δείξει...
dimitrios 1985
https://www.youtube.com/watch?v=yrBbrSLTVu4 Δηλώσεις του γκαρντ του πανιωνίου δημήτρη σταμάτη για το παγκόσμιο πρωτάθλημα εφήβων που διεξάγεται στις 27 ιουνίου στην κρήτη....
akratacity
QUOTE (benchwarmer @ May 26 2015, 22:59 ) *
Δυστυχώς η πρώτη απώλεια είναι γεγονός, και μάλιστα βασικού παίκτη

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...hs.3493189.html

Πλέον είναι σχεδόν σίγουρη η παρουσία του (2 χρόνια μικρότερου από τους υπόλοιπους) Λούντζη στην 12άδα και στο μοίρασμα της θέσης "1" με τον Τολιόπουλο, ενώ ένας εκ των Οικονομόπουλου-Μιλεντίγεβιτς θα είναι ο 5ος γκαρντ (με σίγουρους στο "2" Σταμάτη-Μουράτο).

Στο 3 περιμένω Χαραλαμπόπουλο-Σκουλιδα, στο 4 τα παιδιά του NCAA Μήτογλου-Τσαλμπούρη και στο 5 Παπαγιάννη-Κώττα, ενώ μένει και μία ακόμη θέση στην 12άδα για κάποιο παιδί από το "3" και πάνω (ανάλογα με το πόσο σκέφτεται ο κόουτς να χρησιμοποιήσει τον Χαραλαμπόπουλο και στο "4").

και ο μουρατος παντως πιο πολυ 1 ειναι παρα 2

απο οικονομοπουλο-μιλεντιγεβιτς νομιζω ο πρωτος ταιριαζει πιο πολυ λογω αμυνας

ενω για την τελευταια θεση στη 12αδα νομιζω θα παρει τον χρηστιδη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.